Pro muže


Hon na nože.

Můj dědeček vždycky říkával, že:“Správný muž má v kapse nůž“. Opravdu nůž vždycky sebou nosil a kde bylo třeba, tam ho použil. Nejraději jsem měla, když seděl u kamen a vyřezával nám nožem zvířátka a panáčky.

I můj táta nůž vždycky sebou nosil a nosí. Kdykoliv bylo potřeba někde něco uříznout, nebo přiříznout, vždycky ho z kapsy vyčaroval. Ať to bylo na houbách, nebo na zahradě, při táboření, nebo třeba jen mamince uřízl nějakou voňavou modřínovou větvičku do vázy. Občas jsem nechápala, odkud ten nůž vytáhl, když jsem neviděla žádnou kapsu. Vždycky ho prostě měl. Občas jsem ho podezřívala, že nůž nosí snad i v obleku na ples a do divadla.

Můj partner má nožů několik, a nosí je u sebe také neustále. Pochopila jsem, že nůž je pro muže stejná „srdcovka“, jako pro nás ženy kabelka. Používají nůž kdykoliv je potřeba – na řezání a vyřezávání, na různé práce, a v dnešní době už i jako nutný ochranný prvek.

Proto když chci udělat komukoliv z mužského osazenstva rodiny radost, daruji mu nůž. Nůž, který je nejen krásný, ale i praktický.

Takové nože jsem objevila na facebooku na stránce Hon na nože.

Tam vám mají takový výběr nožů, až oči přecházejí. Jsou to nože všech možných tvarů a typů.

Každý nůž má řeznou a úchytovou část.

Ta řezná je na stránkách Hon na nože z kvalitní damaškové oceli. Damašková ocel je legendární, mýty opředená. Traduje se, že je to nejkvalitnější a nejostřejší ocel, jaká může být. Ocel má svou nádhernou, velmi typickou kresbu. Podíl na tom má precizní ruční výroba. Je to prostě top mezi ocelemi.

Úchytová část nožů je různá. Každý nůž má jinou – jinou má lovecký, jinou zavírací kapesní – záleží jen na vás, jakou si vyberete.

Každý nůž je originál – všechny jsou dílem poctivé ruční české práce.

Musím přiznat, že i když jsem žena a v nožích se příliš nevyznám, tyhle nože mne celkem okouzlily. Vybírala jsem dlouho. Líbilo se mi hned několik nožů.

Nakonec jsem vybrala nádherný kapesní zavírací nůž. Nůž jsem vybrala jako dárek tatínkovi. Chtěla jsem, aby měl nůž, o jakém určitě vždycky snil. Pořádný, kvalitní, který může mít do lesa, i na táboření s vnuky.

O tom, jak bude nůž vypadat, jsem měla představu z obrázku. Nůž přišel spolu s krásným a praktickým koženým pouzdrem na patent.

Když jsem nůž poprvé držela v ruce, pochopila jsem, proč mají muži rádi kvalitní nože. Nůž se velmi dobře drží, má pojistku proti zavření se, a ta ocel je prostě nádherná. Ten nůž úplně zazvoní, když na něj ťuknete. Nádherná, kvalitní damašková ocel se svou typickou kresbou.

Když jsem nůž ukázala manželovi, a viděla jsem ten záblesk v jeho očích – záblesk touhy a nadšení, nůž objednám i pro manžela a syna. Možná trochu jiný, aby každý měl svůj originální, ale jsem si naprosto jistá, že budou mít radost.

Pokud máte v rodině třeba myslivce, určitě mu udělá radost lovecký nůž. Já jsem vybrala tentokrát z nabídky na stránce Hon na nože nůž zavírací – tatínek chodí hodně do lesa, je pro něj nejpraktičtější.

Manžel tráví hodně času na lodi, pro něj vyberu asi jiný typ nože. Nejlepší bude typ loveckého nože. Pro syna větší zavírací – do kapsy.

Pokud hledáte tip na dárek pro muže – ať už na vánoce, nebo na narozeniny, či výročí, udělejte mu radost velmi kvalitním nožem s čepelí z damaškové oceli. Radost bude zaručena. Ty nože jsou prostě nádherné. Nože jsou dodávány i s velmi praktickým koženým pouzdrem.

Pokud bych na závěr měla nějak tuhle recenzi shrnout, tak budu mluvit jen v superlativech. Radost, kterou tatínek z nože měl, byla neskutečná.

Nůž ze stránek facebooku Hon na nože je krásný, perfektně zpracovaný, velmi kvalitní. Ocel je damascénská, rukojeť si zvolíte sami podle vašeho vkusu. K noži je dodáno i praktické kožené pouzdro. V poměru cena x kvalita je to velmi dobrý nákup. Jsem velmi – opravdu velmi spokojená.

Velký výběr kvalitních nožů najdete na stránce na facebooku po kliknutí zde: Hon na nože


Hřebečská medovina

 

Vánoce se kvapem blíží. Za dva měsíce budeme stát u stromečku, radovat se z dárků, a z té krásné vánoční atmosféry.

Pokud chceme, aby se z dárků radovali i naši blízcí, je třeba vymyslet nějaký osobní dárek, který potěší. Je fajn trochu zapřemýšlet, dát si práci s vyhledáváním těch správných dárků, aby u stromečku byla na tvářích obdarovaných vidět radost.

Dárky vybírám ráda s předstihem. Projíždím stránky různých eshopů a sbírám inspiraci.

Tak jsem se dostala i na stránky Hřebečské medoviny.

To bude super dárek pro tatínka a dědu, řekla jsem si. Medovinu mají moc rádi. Protože jsem holka zvědavá, a všechno musím zkusit na vlastní kůži, vyzkoušela jsem i tuhle medovinu. Přeci nedám jako dárek něco, co neznám.

Musím přiznat, že medovinu jsem dřív nikdy moc nemusela, velmi mne ale nalákala k vyzkoušení medovina obohacená o bylinky. Bylinky mám moc ráda, a med vlastně taky – chtěla jsem tedy zjistit, jak spojení medu a bylinek bude chutnat v medovině.

Vybrala jsem Bylinnou Hořkou medovinu – tak trochu jsem byla zvědavá, proč byla dvakrát oceněná jako Regionální potravina Pardubického kraje (v letech 2017 a 2021).

Hřebečská medovina je vyráběna pěkně postaru – klasickým způsobem podle původních receptur na medovinu. Základem je šetrné včelaření – přes 80 včelstev pod Hřebečským vrchem umožňuje vyrobit více než 8000 litrů vyhlášené Hřebečské medoviny ročně. Lahodná chuť vzniká působením vinných kvasinek a 6 týdenního kvašení. Tedy tak vzniká ta základní medovina- bez příchutí.

Na stránkách Hřebečské medoviny si totiž kromě klasické medoviny můžete koupit třeba různé speciály, jako Wood Aged s nádechem portského vína, archivní medoviny, medovinu Staročeskou, Ořechovou, Mandlovou, Knížecí, Tradiční, Klášterní, nebo právě Bylinnou hořkou, kterou mám doma já. Výběr je velký.

V Bylinné hořké medovině najdete 21 bylin.

Naprosto nejsem schopná bylinky jednotlivě identifikovat. Musím ale uznat, že ta kombinace bylinek – ať je jakákoliv -je prostě dokonalá.

 Medovina krásně voní, a ještě lépe chutná.

Je vidět, že bylinky byly vybírány tak, aby chuť byla jemná a přitom dost výrazná. Chuť je taková hořkosladká. Chvíli cítím hořkost, chvíli sladkost – a výsledek je nebe v puse.

 Moje chuťové buňky po ochutnání začaly přímo zpívat Ódu na radost. Pokud jsem doteď měla pocit, že medovina je něco, co si občas dám, ale nijak mě to neláká, tak po ochutnání Bylinné hořké Hřebečské medoviny jsem změnila názor. Tahle medovina mi fakt chutná. Je fajn třeba jako přípitek při posezeních a oslavách s rodinou, nebo třeba na povzbuzení chuti před jídlem. Nebo třeba jen tak večer, po těžkém dni jako spravení si chuti.. Medovina přímo vybízí k relaxaci.

Hřebečskou Bylinnou hořkou medovinu si na eshopu můžete koupit v krásné dárkové krabici doplněnou o malou likérovou skleničku.

 Dárkové balení je moc hezké, a na vánoce jako dělané. Stačí převázat mašličkou, ozdobit dárkovou kartičkou a nádherný dárek, který potěší je na světě.

S dárkovým balením Hřebečské hořké určitě udělám radost. Je to opravdu velmi dobrá medovina obohacená o bylinky, která potěší každého „fajnšmekra a gurmána“. Tahle medovina se nepije – ta se vychutnává.

Určitě moc ráda vyzkouším i další Hřebečské produkty. Pokud jsou stejně dobré, jako Bylinná hořká medovina, určitě si pochutnám, a budu vždycky vědět, kam zamířit pro fajn dárek pro ty, co mám ráda.

Pokud si chcete tuhle vynikající medovinu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hřebečská Bylinná hořká medovina

Celý sortiment eshopu s medovinami si prohlédněte zde:  Hřebečská medovina


Kleště Laborer Black značka Bushman

 

 

 

Dnes bych vám chtěla představit super kleště – nebo chcete–li multifunkční kleště Laborer Black z prodejny BUSHMAN.

Doba, ve které žijeme, nás omezila v cestování. Většina z nás tak dovolenou a volný čas trávila v Čechách. Na dovolenou spousta z nás jela pod stan, nebo někam do kempu. Tak nějak jsme si oprášili vzpomínky na trempování a kempování, a vyrazili zpátky do přírody.

Pokud jedete tábořit, je potřeba mít spoustu věcí. Proto se často zapomíná na potřebné nářadí.  Nám se osvědčily multifunkční kleště. Protože manžel jedny ztratil, hledala jsem kleště jiné, které budou kvalitní materiálem a budou mít dostatek nástavců – nářadí. Našla jsem takové super kleště v prodejně BUSHMAN.

Je to sada nářadí důmyslně umístěna do kovového krytu rukojeti kleští. Kleště samozřejmě nejsou primárně vyráběné jen pro stanování a outdoor, ale samozřejmě je to prima vychytávka pro každou příležitost, kdy je potřeba něco poopravit.

Můj muž je kutil. Vyrábí rád spoustu věcí, a rád všechno i opravuje. Není mu lhostejné, třeba když se kýve židle v restauraci. Klidně se pustí do utahování šroubků a drobných úprav, aby věci fungovaly tak, jak mají.

Proto jsem věděla, že tyhle multifunkční kleště bude mít rád, a využije je při spoustě příležitostí. Je to takový ideální dárek pro každého muže.

Ať už je kutil, nebo ne, občas je potřeba někde něco opravit, utáhnout, přišroubovat, nebo třeba jen otevřít plechovku, nebo lahev.

Kleště Laborer jsem vybrala, protože se mi líbí vzhledem, ale hlavně jsou velmi praktické, a z kvalitního materiálu.

Kleště jsou z nerezové oceli 420, a najdeme na nich 12 nástrojů s titanovým povrchem.

V rukojetích jsou kleště kombinačky (přestříhnou v pohodě i dráty), pilku, nůž, bodák, otvírák na konzervy a na lahve, pilník, šroubováky malý, střední a velký plochý, a malý křížový šroubovák.

Všechny nástroje jsou po otevření zajištěné. Zavřít je lze jednoduchým stisknutím pojistky. Je to velmi praktické hlavně u nožíku a pilky – tam by bylo velmi nebezpečné řezat bez pojistky.

Kleště jsou z kvalitní nerezové oceli s titanovou úpravou pro větší pevnost nářadí, boky těla jsou pro lepší manipulaci osazené strukturovaným hliníkem s černým oxidem na povrchu.

Já tedy kleště představuji jako ideální nářadí a dárek pro muže, kleště jsou ale vhodné samozřejmě i pro ženy. Jsou prostě UNI.

Překvapilo mne, že jsou poměrně lehké. Konstrukce i mě padla skvěle do ruky – i když mám poměrně malou ruku, s kleštěmi se mi velmi dobře manipuluje. Kleště jsou stisknout lehce, není potřeba vyvíjet velkou sílu.

Jen my, ženy je asi nebudeme nosit v pouzdru na opasku, ale v kabelce, v batohu nebo v kapse. Nebo je budeme mít uložené v přihrádce v autě pro případ nouze.

Tím jsem se dostala k pouzdru. Kleště jsou uloženy v odolném pouzdru z Cordury. Zapínání je na patent, který dobře drží, takže kleště nevypadnou. Pouzdro má praktický pásek na navléknutí na opasek. Pak kleště jsou vždy po ruce, nikde nepřekážejí, a nevytahují kapsy.

Tyhle kleště jsou super pro všechny outdoorové nadšence, ale i pro kutily, nebo třeba jako pojistka v autě pro případ nouze.

Je to multifunkční nářadí z velmi kvalitního materiálu, promyšlené a propracované do posledního detailu. Při správném zacházení vydrží hodně dlouho a stanou se vaším super pomocníkem pro každou příležitost. V životě každý z nás zažije spoustu situací, kdy je potřeba nářadí, nemáme ale možnost ho sebou mít. Pro tyto příležitosti je fajn mít multifunkční nářadí. Není to jen pánská záležitost. Doporučuji i ženám vozit si tohle nářadí v autě.

 • 12 nástrojů v jednom
 • nástroje: nerezová ocel 420 s titanovým povrchem
 • silikonová pouzdra
 • tělo. Nerezová ocel 420 s povrchovou úpravou černým oxidem
 • kryty těla. Hliník s povrchovou úpravou černým oxidem
 • pouzdro: Cordura
 • Rozměry kleště zavřené: 10 x 4 x 2 cm
 • Rozměry pouzdro: 11 x 6,5 x 3,5 cm
 • Délka čepele 6 cm
 • Hmotnost 260 g

Kleště se mi moc líbí, jsou lehké, a přitom pevné a kvalitní. Je to prima tip na vánoční dárek.

Pokud si chcete kleště prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kleště Laborer Black

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Eshop BUSHMAN

Protože tuhle recenzi píši v době před vánoci, ráda bych upozornila, že pokud si kleště objednáte do 19.12, měl by je eshop ještě stihnout doručit. Pokud nechcete riskovat, je lépe si kleště objednat k vyzvednutí na prodejně Bushman.  Budou tam na vás čekat. A třeba si vyberete ještě nějaký prima kousek oblečení.

Seznam prodejen najdete po kliknutí zde: prodejny BUSHMAN

 

 

Dnes bych vám chtěla představit super kleště – nebo chcete–li multifunkční kleště Laborer Black z prodejny BUSHMAN.

Doba, ve které žijeme, nás omezila v cestování. Většina z nás tak dovolenou a volný čas trávila v Čechách. Na dovolenou spousta z nás jela pod stan, nebo někam do kempu. Tak nějak jsme si oprášili vzpomínky na trempování a kempování, a vyrazili zpátky do přírody.

Pokud jedete tábořit, je potřeba mít spoustu věcí. Proto se často zapomíná na potřebné nářadí.  Nám se osvědčily multifunkční kleště. Protože manžel jedny ztratil, hledala jsem kleště jiné, které budou kvalitní materiálem a budou mít dostatek nástavců – nářadí. Našla jsem takové super kleště v prodejně BUSHMAN.

Je to sada nářadí důmyslně umístěna do kovového krytu rukojeti kleští. Kleště samozřejmě nejsou primárně vyráběné jen pro stanování a outdoor, ale samozřejmě je to prima vychytávka pro každou příležitost, kdy je potřeba něco poopravit.

Můj muž je kutil. Vyrábí rád spoustu věcí, a rád všechno i opravuje. Není mu lhostejné, třeba když se kýve židle v restauraci. Klidně se pustí do utahování šroubků a drobných úprav, aby věci fungovaly tak, jak mají.

Proto jsem věděla, že tyhle multifunkční kleště bude mít rád, a využije je při spoustě příležitostí. Je to takový ideální dárek pro každého muže.

Ať už je kutil, nebo ne, občas je potřeba někde něco opravit, utáhnout, přišroubovat, nebo třeba jen otevřít plechovku, nebo lahev.

Kleště Laborer jsem vybrala, protože se mi líbí vzhledem, ale hlavně jsou velmi praktické, a z kvalitního materiálu.

Kleště jsou z nerezové oceli 420, a najdeme na nich 12 nástrojů s titanovým povrchem.

V rukojetích jsou kleště kombinačky (přestříhnou v pohodě i dráty), pilku, nůž, bodák, otvírák na konzervy a na lahve, pilník, šroubováky malý, střední a velký plochý, a malý křížový šroubovák.

Všechny nástroje jsou po otevření zajištěné. Zavřít je lze jednoduchým stisknutím pojistky. Je to velmi praktické hlavně u nožíku a pilky – tam by bylo velmi nebezpečné řezat bez pojistky.

Kleště jsou z kvalitní nerezové oceli s titanovou úpravou pro větší pevnost nářadí, boky těla jsou pro lepší manipulaci osazené strukturovaným hliníkem s černým oxidem na povrchu.

Já tedy kleště představuji jako ideální nářadí a dárek pro muže, kleště jsou ale vhodné samozřejmě i pro ženy. Jsou prostě UNI.

Překvapilo mne, že jsou poměrně lehké. Konstrukce i mě padla skvěle do ruky – i když mám poměrně malou ruku, s kleštěmi se mi velmi dobře manipuluje. Kleště jsou stisknout lehce, není potřeba vyvíjet velkou sílu.

Jen my, ženy je asi nebudeme nosit v pouzdru na opasku, ale v kabelce, v batohu nebo v kapse. Nebo je budeme mít uložené v přihrádce v autě pro případ nouze.

Tím jsem se dostala k pouzdru. Kleště jsou uloženy v odolném pouzdru z Cordury. Zapínání je na patent, který dobře drží, takže kleště nevypadnou. Pouzdro má praktický pásek na navléknutí na opasek. Pak kleště jsou vždy po ruce, nikde nepřekážejí, a nevytahují kapsy.

Tyhle kleště jsou super pro všechny outdoorové nadšence, ale i pro kutily, nebo třeba jako pojistka v autě pro případ nouze.

Je to multifunkční nářadí z velmi kvalitního materiálu, promyšlené a propracované do posledního detailu. Při správném zacházení vydrží hodně dlouho a stanou se vaším super pomocníkem pro každou příležitost. V životě každý z nás zažije spoustu situací, kdy je potřeba nářadí, nemáme ale možnost ho sebou mít. Pro tyto příležitosti je fajn mít multifunkční nářadí. Není to jen pánská záležitost. Doporučuji i ženám vozit si tohle nářadí v autě.

 • 12 nástrojů v jednom
 • nástroje: nerezová ocel 420 s titanovým povrchem
 • silikonová pouzdra
 • tělo. Nerezová ocel 420 s povrchovou úpravou černým oxidem
 • kryty těla. Hliník s povrchovou úpravou černým oxidem
 • pouzdro: Cordura
 • Rozměry kleště zavřené: 10 x 4 x 2 cm
 • Rozměry pouzdro: 11 x 6,5 x 3,5 cm
 • Délka čepele 6 cm
 • Hmotnost 260 g

Kleště se mi moc líbí, jsou lehké, a přitom pevné a kvalitní. Je to prima tip na vánoční dárek.

Pokud si chcete kleště prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kleště Laborer Black

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Eshop BUSHMAN

Protože tuhle recenzi píši v době před vánoci, ráda bych upozornila, že pokud si kleště objednáte do 19.12, měl by je eshop ještě stihnout doručit. Pokud nechcete riskovat, je lépe si kleště objednat k vyzvednutí na prodejně Bushman.  Budou tam na vás čekat. A třeba si vyberete ještě nějaký prima kousek oblečení.

Seznam prodejen najdete po kliknutí zde: prodejny BUSHMAN