Pro maminky


TOMMEE TIPPEE STERILIZÁTOR ELEKTRICKÝ PARNÍ ADVANCED

 

Už několikrát jsem se chlubila, že dcera čeká miminko. Pro ni vytoužené a očekávané děťátko, pro mne vytoužené vnoučátko.

O tom, že není snadné pořídit výbavičku miminku všichni víme. Je potřeba nakoupit spoustu věcí – od kočárku, přes postýlku, oblečení, plenky a spoustu dalších drobností. Je toho opravdu hodně.

To je fajn příležitost pro nás, babičky. Ze zkušenosti už víme, co takové miminko potřebuje, a tak nám dělá radost nakupovat pro svoje vnoučátko to, co bude potřebovat.

Tedy zkušenosti máme, ale občas se s údivem rozhlížím, kolik moderních vychytávek a drobností, které usnadní život, můžeme dnes koupit. Když byly moje děti malé, spousta z těch věcí neexistovala, proto s radostí sedím u internetu a listuji stránkami s dětskými potřebami. Hledám, listuji, vybírám..

Tentokrát je to elektrický parní sterilizátor.

Letošní zvláštní covidová doba nám všem ukázala, co takový malý vir – bakterie dokáže s celým lidstvem. A co potom s takovým malým človíčkem, který ještě nemá rozvinutou imunitu. Proto jsem věděla, že první věcí, kterou pro svého vnoučka koupím je parní sterilizátor.

Po dlouhém hledání a bádání jsem vybrala parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee.

Líbí se mi tvarem – nezabere v kuchyni příliš místa, rychle a pohodlně sterilizuje 6 lahviček s příslušenstvím, dudlíky a šidítka. Tento sterilizátor dokáže zničit až 99 % bakterií, a v uzavřeném sterilizátoru vydrží lahvičky sterilní až 24 hodin. Je tak možno vyčistit lahvičky a dudlíky už pro ta nejmenší miminka.

Sterilizace netrvá dlouho – stačí pouhých 5 minut.

Důležité pro mne bylo i to, aby šel sterilizátor dobře rozdělat (a zase složit) – nejsem příliš technický typ, a taky aby jeho ovládání bylo snadné.

To všechno sterilizátor Tommee Tippee splňuje. Stačí trocha vody, a zmáčknout tlačítko. Nic víc, nic míň. Lahvičky a dudlíky chrání poklop z plastu, který snadno sundáte. I vnitřní díly určené ke sterilizaci jsou plastové. Na spodní část narovnáte až 6 lahviček, horní část slouží ke sterilizaci dudlíků a všeho drobného. Všechny díly do sebe logicky a snadno zapadají.

Jasně, vím, že nejpřirozenější pro miminko je kojení, a sama jsem jeho propagátorkou, ale stát se může cokoliv, a je třeba občas podat miminku čaj, nebo mléko z lahvičky (třeba i to odstříkané). Já sama jsem to zažila – když se mi narodila dvojčata, spolu s císařským řezem jsem prodělala i vážnou operaci, a po ní jsem musela užívat antibiotika, a moje mateřské mléko nebylo ke kojení vhodné. Proto jsem byla ráda za mléko jiných maminek, podávané lahvičkou až do doby, kdy jsem mohla kojit sama.  Ale ani pak nebylo mléka pro obě děti dost, a musela jsem dokrmovat. Dobře se pamatuji na hrnce postavené na sporáku (které jsem nepoužívala na nic jiného, než na vyvařování), na tu dobu, než voda začala vřít a já do ní dávala lahvičky a dudlíky. Protože tehdy nebyly na trhu žádné kleštičky na vytahování lahviček z horké vody, musela jsem čekat, až voda trochu vychladne a pak lahvičky vyndávat – občas se na nich udělala vrstvička vodního kamene, a rozhodně nevydržely sterilní dlouho. Takže věčně popálené prsty a na sporáku hrnce co překážely. Co bych bývala tehdy dala za takový parní sterilizátor.

A když už pořizuji sterilizátor, dostane k němu vnouček i lahvičky a šidítko (dudlík) od značky Tommee Tippee – šidítka i dudlíky na lahvičkách mají symetrickou ortodontickou savičku, která podporuje správný vývoj pusinky dítěte. Savičky jsou vhodné pro děti od narození.

Šidítko Tommee Tippee Closer To Nature si prohlédnězte po kliknutí zde: šidítko Closer To Nature

 

Značka výrobků Tommee Tippee mne zaujala tím, že se specializuje na výrobky pro děti od narození, neustále se snaží inovovat a vyvíjet své výrobky tak, aby splňovaly ta nejpřísnější hygienická a zdravotní kritéria, aby naše miminka měla to nejlepší, co mohou dostat.

Pokud si chcete sterilizátor prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: elektrický parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee

 

Jsem moc ráda, že jsem objevila parní sterilizátor na lahvičky, savičky a šidítka. My babičky nejen svá vnoučata rozmazlujeme, snažíme se i o to, aby vyrůstala v co nejbezpečnějším světě. Sama podle sebe vím, že občas vidím nebezpečí, nebo hrozbu i tam, kde mne to jako mladou maminku nenapadlo. Proto ráda svým vnoučkům nakupuji výrobky, které jejich start do života udělají bezpečnější, a zároveň mé dceři trošku usnadní život. Jako například parní sterilizátor Tommee Tippee. Na nás už si bacily a bakterie nepřijdou – budeme na ně dobře připravení. Místo strachu z nemocí a infekce budeme mít spoustu prostoru k mazlení se s miminkem.


Těhotenská nevolnost, zvracení v těhotenství

Nevolnosti a zvracení v těhotenství.

Mám čtyři děti, takže o těhotenských nevolnostech vím poměrně dost. V prvním těhotenství jsem měla nevolnosti opravdu denně a až do konce šestého měsíce a v osmém znova, druhé těhotenství bylo téměř bez nevolností a to třetí s dvojčaty, to bylo čtyřměsíční utrpení. Takže jsem se rozhodla některé svoje zkušenosti předat dál.

Záměrně mluvím o těhotenských nevolnostech a nikoliv ranních. Některé ženy sice mají nevolnosti ráno, až tři čtvrtiny žen mají ale nevolnosti celodenní. Co za nevolnostmi v těhotenství stojí? Může za to hormon zvaný HCG. Hladina tohoto hormonu je nejvyšší mezi 8. A 9 týdnem těhotenství, pak jeho hladina klesá a u většiny žen nevolnosti ustoupí.

I tak nás ale ty první měsíce nevolnosti dokáží pěkně potrápit. Obecně je doporučováno sníst ráno, když vstanete sladkou sušenku a tím si zvýšit hladinu krevního cukru. Pak teprve se pomalu nasnídat. Pozor, sušenky ale nenahrazují klasickou snídani, to byste si zadělaly na problém. Pokuste se nasnídat vydatně – zakysané mléčné výrobky jako studený jogurt bývají poměrně dobře stravitelné.

Dopřejte si ovoce – banány, strouhané jablko, hroznové víno jsou bezva. Mě moc pomáhal vychlazený meloun po kouskách. Je dobrý a nebylo mi po něm špatně.

Nezapomeňte v době nevolností dostatečně pít. Pomáháte tím miminku i sobě. Pokud nepijete, přidá se ke zvracení ještě bolest hlavy a o to nikdo z nás určitě nestojí. Už naše babičky doporučovaly v těhotenství heřmánkový čaj – ten zklidňuje žaludek a pomáhá trávení a také fenyklový čaj. Ale i tady platí všeho s mírou. Stačí 1 šálek denně, nemusíte ho vypít najednou, lepší je po malých doušcích a pomalu.

Důležité je také jíst pravidelně, i když vám není dobře, pokuste se 5 až 6x denně jíst po malých porcích.  

Setkala jsem se také s tím, že zázvorová lízátka zastaví nevolnosti. Mě tedy nikdy nezabrala, ale asi někomu ano, když jsou tak často doporučována.

Když jsem čekala dvojčata, byly nevolnosti tak silné, že jsem měla problém něco sníst. Starý venkovský lékař mi doporučil zmrzlinu. Zachladí žaludek a většinou nezvracíte. Ale pozor, vybírejte si zmrzliny kvalitní jako Míša z tvarohu, nebo dřeně z ovoce a podobně. Nejezte tučné smetanové zmrzliny, je v nich víc našlehaného tuku a cukru než je potřeba a bylo by vám nakonec po nic těžko. Obecně ale studené pomáhá.

Někteří lékaři doporučují na nevolnosti homeopatika, ale myslím, že léky nejsou nutné, pokud nezvracíme tak že v sobě opravdu nic neudržíme a hubneme tak, že by to mohlo ublížit miminku – tam pak lékař doporučí hospitalizaci a podává tišící léky pod dohledem.

Ve většině případů ale do čtvrtého měsíce nevolnosti u většiny žen vymizí, a pak začneme normálně jíst a přibírat. A věřte, že těhotenské chutě stojí často za to .

Takže moje rada z vlastní zkušenosti je zmrzlina a studený meloun.

Přeju ať vám nevolnosti nekazí pocit těšení se na miminko. Věřte, že sto stojí za to.

A podle posledních studií prý těhotenské nevolnosti miminku prospívají. Nevím sice čím, ale věřme tomu. Důležité je nepodléhat beznaději, nevolnosti přejdou a vše bude zase tak jak má.


 

Lezení miminek

Naše miminka procházejí velkým vývojem svalové hmoty už od narození. Lezení je důležitým vývojovým stupněm,ale pokud je děti přeskočí a rovnou se postaví, není to důvod k panice.

A teď něco pro lezení.

Děti obvykle začínají lézt mezi 7 a 10 měsícem věku. Pokud jsou drobné odchylky, nepanikařte, někteří lenoši prostě lezou o něco málo déle.

Děti by měly být na polohu na bříšku zvyklé už od zhruba jednoho měsíce. I když v porodnici je doporučováno děti na bříško nedávat kvůli syndromu náhlého úmrtí kojence, od zhruba 1 měsíce bychom s dozorem na chvilku na bříško děti dávat měly. I v této době může být miminko několikrát denně na břiše pod dohledem maminky. Není to tak dlouho, kdy se naopak doporučovalo nechávat děti jen v poloze na břiše. Spát by ale děti měly na zádech. Počítejte s tím, že se děti v poloze na bříšku rychle unaví, zaujmete ho, když mu před obličejem budete pohybovat hračkou (cca 20 – 30 cm od obličeje)- nejdříve bude dítě hračku sledovat jen očima, později bude za ní otáčet hlavičku a nakonec se po ní bude snažit sáhnout a chytit ji. V poslední fázi začne chtít na hračku dosáhnout a začne se snažit k hračce přiblížit – lézt.

Mezi 3. a 4. Měsícem je vhodné nechávat děti na tvrdé podložce – děti se mohou dobře opírat a lépe se začnou pohybovat. Na chladné podlaze je ale nenechávejte – použijte hrací deku, pěnové puzzle nebo koberec. Na hracím koberci dávejte hrazdičku jen někdy. Některé děti jsou línější a nemají pak důvod se natáhnout pro vzdálenější hračku. Pozorují a hrají si jen s hrazdičkou.

Pobyt v houpacím nebo jiném lehátku dítěti neublíží, pokud v něm tráví tak 10 % bdělého času, pokud v něm miminko necháte dlouhou dobu ( nad 50 % času), brzdíte tím jeho vývoj.

V tomto věku bývají miminka dlouhou dobu v posteli, anebo na gauči. To pro ně moc bezpečné není. Matrace je také měkká a miminko se nemůže opřít. Pokud přecházíte s pokoje do pokoje, přeneste miminko s dekou. Děti jsou většinou spokojené, když vás vidí.

Pobývání dítěte má i výhodu v nácviku režimu – v postýlce se spí, na zemi je prostor ke hraní.

Také existuje fáma, že miminka by měla v 6. měsících sedět – z hlediska vývoje je to nereálné, tento mýtus se traduje z doby, kdy byly děti pasivně posazované, aby trénovaly zádové svaly. Postupem času když tato generace dorostla se zjistilo, že trpí velkými bolestmi zad – častěji než jiné generace. Proto miminka násilně neposazujte.

Lezení je důležitý a zdravý pohyb – propojuje mozkové hemisféry, zlepšuje koordinaci a soustředění, posiluje zádové a břišní svaly miminka a připravuje děti na sezení. Lezení zaujímá ve vývoji dlouhou dobu 4 – 5 měsíců, než začnou děti samy chodit. Je dost dětí , které nelezou. Důvodů je více, nejčastější je právě pasivní posazování a sed, některé děti nelezou kvůli chodítku.Chodítko neumožní rychlejší nástup chůze,je výhodné jen pro rodiče, kteří chtějí mít od dětí klid (podloženo lékařskými výzkumy).Dětem se líbí vidět svět z jiné perspektivy,rodiče jsou rádi, že dítěti se nic nemůže stát – bohužel ale dítě nemůže ani lézt.

Pokud vaše miminko mezi 7. A 10. Měsícem ale neleze, neděste se, že má narušený vývoj. Některé děti mají třeba jen chybičku v řízení – svaly nedostanou z řídícího centra ten správný impulz, vznikne svalová nerovnováha, děti se vyvíjejí asymetricky. Pak vás většinou pediatr pošle k terapeutovi na rehabilitaci, tam se miminko rozhýbe správným způsobem nenásilnou formou většinou ve velmi krátké době. Na rehabilitaci by děti měly jít i ve chvíli, kdy dítě se přitahuje jen jednou rukou a odstrkuje jen jednou nožičkou. Opět krátká rehabilitace postačí k napravení. Není důležité, jestli dítě leze po čtyřech, plazí se, nebo se jen odstrkuje, důležité je, aby pohyb byl symetrický a dítě používalo obě ruce a nohy.

Zdroj https://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejsi-chyby-rodicu-v-prubehu-pohyboveho-vyvoje-deti-do-1-roku-61


 

Vývoj dítěte - držení hlavičky

Třetí měsíc je pro vývoj miminek velmi důležitý. Jeho pohybový a nervový systém dozrál natolik, že schopnosti z vývoje miminek v tomto období se budou odrážet v jeho dalším vývoji i životě.  Na rozdíl od sociálního vývoje probíhá pohybový vývoj spontánně, nemusíme ho učit. Pokud má miminko vhodné podmínky a pohyb mu umožníme, začne se vyvíjet. Novorozené miminko má vrozené některé pohybové reflexy spojené s krmením, reflexy úlekové a spojené s držením se toho, kdo o něj pečuje. Neumí se ale samo pohybovat e ještě dlouhou dobu se to bude učit.

Ve třetím měsíci začne mizet ohnutí končetin – ruce jsou častěji natažené a pěstičky se čím dál častěji otevírají. Pohyb miminek se stává méně trhavý, je cílenější a záměrnější. Na konci třetího měsíce se děťátko naučí ovládat pohyb hlavy. Když děti nespí, převládá držení hlavy ve střední poloze, když dáme miminko na bříško- takzvaně pase koníčky, umí se na ručičkách vzepřít tak aby se lokty nedotýkalo podložky, takže ramínka i hrudníček jsou nad podložkou a hlavička je vztyčená. Pokud to Vaše miminko neumí hned na konci 3. Měsíce, nepanikařte, vývoj v tomto období jde opravdu rychle, takže následující den může být všechno jinak. Dejte miminku možnost trénovat a pokládejte ho na bříško, někteří „lenoši“ to zvládají až o týden nebo dva později. Pokud miminko neudrží hlavu samo, je třeba mu ji v začátku podpírat, později podporu omezit na minimum (přiměřeně tomu, jak se zpevňují svaly miminka).Děti často chovejme a houpejme – musí přitom namáhat svaly, které v postýlce ani v sedacích lehátkách nevyužívá a nezapojuje, také v šátcích a klokankách musí miminko zapojovat svaly a smysl pro rovnováhu a vyvažovat pohyb dospělého, tím si posiluje celé tělo.

Nikdy nedávejte miminko do polohy, do které se samo neumí pořádně dostat. Neposazujte ho, když se samo neumí posadit a nestavte ho, dokud se samo nezačne aktivně stavět. Motorický vývoj každého miminka je různý, proto není dobře ho předbíhat jenom proto, že chceme aby umělo víc věcí nebo napodobujeme jiné možná i starší kojence. Vývoj každého miminka odpovídá vývoji jeho nervové a pohybové soustavy, není dobře tohle tempo předbíhat, můžete nadělat veliké škody.

Tenhle měsíc je zajímavý i tím, že dítě objevuje i svoji ručičku. To znamená, že ruce pozoruje,také se jednou rukou chytá té druhé a hraje si s nimi. Objevováním vlastní ručičky jeho vývoj poskočí o kus dál – naučí se vést ruku k hračkám a předmětům a začne se samo snažit je uchopit.

V tomto období také pozorujeme úžasnou věc – děti začínají broukat a tím „odpovídat“ na mluvení rodiče. Mluvit na miminka je velmi důležité pro jejich další rozvoj.

Pokud máte pocit, že ani po „trénování pasení koníčků“ vaše miminko nemá držení hlavy jak by mělo být, poraďte se s pediatrem. Pokud by shledal nějakou vadu, pošle vás na rehabilitaci, která miminko rychle rozhýbe. Většinou vás ale uklidní, že vývoj miminka probíhá u každého miminka jinak. Přesto ale poradu s pediatrem nepodceňujte – rady nasbírané na internetových diskuzích jsou laické a jsou jen o zkušenostech ostatních maminek, žádná stav toho vašeho nedokáže odborně posoudit.

Zdroj: https://rodina-deti.doktorka.cz/motoricky-vyvoj-ditete/ a https://www.mamaaja.cz/index.cfm?module=Calculator&page=Evolution&EvolutionID=52


Vývoj miminka v těhotenství

 

1.měsíc ( 1-4 týden těhotenství)

Přesné datum oplodnění vajíčka zatím neumíme stanovit, proto je datum početí počítáno od data poslední menstruace. Dobu od oplodnění vajíčka do ukončeného 9.týdne těhotenství se nazývá zárodečné a zárodek označujeme jako embryo. Je to období neuvěřitelně rychlého vývoje. Oplodněné vajíčko se v průběhu asi 24 hodin rozdělí na 2 buňky, v průběhu dalších 60 hodin na 16 buněk, ty se dále množí a asi 6 dní po ovulaci dojde k zanoření do sliznice, tím je dané budoucí umístění placenty. Výživu zárodku zatím zajišťuje žloutkový váček. Zárodek na konci 4. Týdne měří asi 1 milimetr

2. měsíc ( 5. – 8. týden těhotenství)

Na zárodku začneme rozeznávat hlavový a ocasní konec. Začíná vývoj mozku a míchy, na stranách hlavy se začínají vytvářet oči a uši, začíná vývoj trávicího ústrojí, ledvin, svalů a kostry. Od ukončeného 6. Týdne by na ultrazvuku měla být slyšet srdeční akce plodu. Koncem 8. Týdne začíná zárodek vypadat jako člověk, měří asi 2 centimetry, váží asi 5 gramů

3. měsíc (9.- 12. Týden těhotenství)

Zárodek už vypadá jako dítě, má ruce i nohy a probíhá vývoj prstů. V 9. Týdnu se uzavírá vývoj míšního kanálu. Na hlavě jsou jasně vidět oči a nos, mohutní placenta, která přebírá výživu plodu a zanikne žloutkový váček. Končí zárodečné období a od 10. týdne mluvíme již o plodu. Koncem 12 týdne plod měří asi 7,8 centimetrů a váží asi 15 gramů.

4. měsíc ( 13. – 16 týden těhotenství)

Koncem 4 měsíce plod měří asi 16 cm své celkové délky a váží asi 150 gramů. Je to období rychlého růstu, pokračuje vývoj kostí, roste zevní genitál,takže už je možné určit pohlaví plodu. Tělo plodu je pokryté jemným ochlupením – říká se mu lanugo, vyvíjí se obočí, začíná růst vlasů a nehtů, vyvíjí se sluchové ústrojí. Plod je velmi aktivní, pohyby ale pro matku ještě většinou nejsou zřetelné

5. měsíc ( 17-20 týden)

Plod koncem 5. Měsíce měří asi 25 cm své celkové výšky a váží asi 280 gramů. Tempo růstu je pomalejší,prodlužují se nohy a hlava začíná odpovídat velikostí zbytku těla. Plod je aktivní a maminka jeho pohyby začíná cítit. Kůže se pokrývá mazlavou hmotou – říká se jí mlázek, ten kůži chrání až do konce těhotenství před působením plodové vody. Plod může slyšet zvuky z okolí. Také polyká plodovou vodu a podílí se tak na její obměně.

6. měsíc (  21. – 24. Týden těhotenství)

Plod na konci 6. Měsíce měří asi 30 cm své celkové výšky a váží asi 600 gramů. Obličej začíná vypadat jako novorozenec, plod lépe slyší a rozeznává hlasy. Vyvíjejí se smysly – chuť a hmat. Na ultrazvuku bývá někdy vidět jak si dítě cucá palec. Ve střevech se hromadí smolka a vyvíjejí se plíce. Na konci 24. Týdne a hmotnosti alespoň 500 gramů je u nás stanovená hranice životaschopnosti plodu při předčasných porodech.

7. měsíc ( 25.  – 28. Týden těhotenství)

Plod měří na konci 7. Měsíce asi 35 cm své celkové výšky a váží asi 1100 gramů. Zvětšuje se množství podkožního tuku, posilují se svaly potřebné po narození k sání a posiluje se sací reflex. Vytváří se oční víčka a vyvíjejí se oči, dítě je schopné vnímat světlo a tmu. Plod je schopný sevřít ručičku do pěstičky.

8. měsíc (  29- - 32. Týden těhotenství)

Plod na konci 8. Měsíce měří asi 40 cm své celkové výšky a váží asi 1800 gramů. Pokračuje rozvoj mozku a všech orgánů. Plod přibývá na váze a nemá už moc prostoru k pohybu,ale pohyby zesilují. Kolem 30. Týdne těhotenství zaujme polohu hlavičkou dolů – nejčastější a nejvýhodnější polohu pro porod. Postupně mizí ochlupení (lanugo), umí otáčet hlavu ze strany na stranu, trénuje dýchací pohyby a otevírání a zavírání očí.

9. měsíc ( 33. – 36. Týden těhotenství)

Plod měří na konci 9. měsíce asi 45 cm a váží asi 2700 gramů. Hlava se zvětšuje vlivem rychlého růstu mozku, dál se tvoří podkožní tuk. Plod přibývá hodně na váze, už zabírá většinu prostoru dělohy. Vyvíjí se imunita, plíce sílí a dozrávají.

10. měsíc ( 37. – 40. Týden těhotenství)

Plod měří asi 50 cm a váží průměrně 3500 gramů. Od ukončeného 36. Týdne je plod považován za donošený a může se kdykoliv narodit. Všechny orgány a tělesné systémy jsou vyvinuté. Mizí lanugo, kůže je napjatá, nehty přesahují konečky prstů.

 

 

Zdroj https://www.femibion.cz/jak-miminko-roste/


 

Prohlídky a očkování miminek

 

Harmonogram preventivní péče od narození do 2 týdnů

 

Týden 0-2

Do 3 dnů po návratu z porodnice absolvuje novorozenec první prohlídku u svého pediatra. Někteří lékaři provádějí tuto prohlídku přímo v domácím prostředí dítěte. Lékař dítě celkově klinicky vyšetří a posoudí jeho zdravotní stav. Od rodičů pak převezme propouštěcí zprávu z porodnice.

14. den od narození dítěte probíhá druhá preventivní prohlídka u dětského lékaře. Celkové vyšetření i kontrolní převážení dítěte. Lékař s rodiči většinou hovoří o povinném a nepovinném očkování. Doporučí ortopedické vyšetření kyčlí v šestém týdnu věku. V tuto dobu se rovněž zahajuje preventivní podávání vitaminu D pro správný růst kostí.

 

Týden 3-6

Harmonogram preventivní péče do 3. měsíce

Od 9. týdne se zahajuje očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, hemofilovým infekcím způsobeným bakterií haemophillus influaenze b, dětské přenosné obrně a virové hepatitidě B (žloutence B). Lékař dětem aplikuje první dávku hexavakcíny. Rodiče se mohou rozhodnout pro vakcinaci proti pneumokokům. Pneumokoky nejčastěji způsobují záněty středního ucha. Očkuje se ve čtyřech dávkách a nejčastěji právě společně s hexavakcínou, není tedy nutné hlídat si jiné čtyři termíny. Obě očkování lze provést najednou v těchto termínech. Jedná se o nepovinné, ale ze zdravotního pojištění hrazené očkování.

Preventivní prohlídka ve 3 měsících se zaměřuje na psychomotorický vývoj kojence.

 

6 měsíc

Harmonogram preventivní péče do 6. měsíce

Na preventivní prohlídce ve 4 měsících provádí pediatr orientační vyšetření zraku a sluchu. Klinické vyšetření proběhne stejně jako ve 3 měsících. Lékař znovu posoudí hmotnostní přírůstky a psychomotorický vývoj. Pediatr rodiče poučí o příkrmech.

Ve 3 a 4 měsících lékař dítěti podá další dávky očkování hexavakcínou a případně pneumokokovou vakcínou (2. – 3. dávka, pokud bylo očkování zahájeno ve věku 2 měsíců).

V 6 měsících probíhá kontrola vývoje chrupu. Pediatr rodiče poučí o vhodnosti první návštěvy zubního lékaře (doporučuje se ideálně mezi 6. – 12. měsícem).

 

Harmonogram preventivní péče do 8. měsíce

V 8 měsících probíhá na preventivní prohlídce u dětského lékaře orientační vyšetření zraku a sluchu a další standardní klinická vyšetření.

Harmonogram preventivní péče do 10. měsíce

V 10. měsíci se dětský lékař mimo jiné zaměřuje na protikřivičnou profylaxi – lékař dítě zváží, změří a posoudí jeho tělesné proporce.

 

Harmonogram preventivní péče do 12. měsíce

Ve 12. měsíci lékař hodnotí základní antropometrické ukazatele, doporučí stomatologické vyšetření (pokud se dítěti neobjevily zoubky dříve, nebyl důvod navštívit zubaře). Na této prohlídce rovněž probíhá přeočkování hexavakcínou (nejméně 6 měsíců po 3. dávce, nejpozději do 18. měsíce), a pokud se rodiče rozhodli pro ochranu proti pneumokokům, také vakcínou proti pneumokokům.

zdroj https://www.hexavakcina.cz/ockovaci-kalendar/

 

Elektronická chůvička

Už několikrát jsem se tady na stránkách chlubila, že budu brzy zase babičkou. A protože moc ráda nakupuji maminkovské věci, velmi se v této roli vyžívám. Miminko ale nepotřebuje jen oblečení a hračky, ale je třeba myslet i na jeho bezpečnost a taky tak trochu pohodlí miminka i maminky. A proto jsem se zaměřila na výběr nějaké dobré chůvičky, abychom měli miminko stále na očích, i když nejsme přímo u něj v pokoji.

Dostala jsem možnost otestovat dětskou elektronickou chůvu TrueLife NannyCam H32.

Je malá, takže je super na přenášení a přitom má dostatečně velký displej, takže bude krásně vidět, co miminko zrovna dělá, i když nejsme ve stejné místnosti.

Musím přiznat, že jsem byla od začátku trochu zvědavá – když byly moje děti malé, chůvičky prostě nebyly. A jsem nadšená. Tahle elektronická věcička umí opravdu spoustu věcí a má funkce, které jsou velmi praktické pro každou maminku s miminkem.

Hned v začátku jsem byla velmi ráda, že není složitá na ovládání. Přiznávám, že jakmile má nějaký výrobek dlouhý návod k použití, začnu se v něm ztrácet a ovládání mi moc nejde. Tahle chůvička má ovládání snadné a ve velmi krátké době se s ní skamarádíte a ovládáte ji velmi lehce- intuitivně.

Překvapil mne i obraz a zvuk. Čekala jsem praskání nebo chrčení, protože na sídlišti plném železobetonu se signál nešíří příliš dobře- zvuk byl ale krásně čistý při příjmu i když jsme mluvila na miminko já. Audio vysílání je tedy obousměrné a na chůvičce je i 8 melodií, kterými lze miminko uspávat, a hlasitost lze lehce regulovat. A tak není problém na miminko kdykoliv promluvit a trošku ho zklidnit – někdy není třeba k postýlce při uspávání běžet, miminko jen potřebuje slyšet váš uklidňující hlas a usne v klidu s pocitem bezpečí.

Obrazovka má 3,2 palce a obraz je velmi kvalitní a ostrý.

Dosah chůvičky je dostatečně velký – v zástavbě asi 100 metrů (můžete si tedy klidně jít vypít kávu na zahradu, když mrňousek spí), ve volném prostoru až 300 metrů. A slyšet je opravdu velmi dobře i ze vzdálenosti skoro 300 metrů – zkoušeli jsme v lese na procházce a slyšela jsem skvěle.

A protože v chůvičce jsou infračervené diody, lze ji používat i v noci – máte dokonalý přehled, co miminko dělá i ve tmě. Na provoz v noci je super systém VOX – kamera se vypne po chvíli ticha a aktivuje ji jakýkoliv zvuk, který dítě začne vydávat. Máte tedy velmi úsporný režim, při kterém vydrží baterie až 24 hodin bez dobití. Tahle funkce se mi opravdu líbí moc, protože vždycky, když jsem děti dávala spát do vedlejšího dětského pokoje, bála jsem se usnout – co kdyby mne potřebovaly a já je neslyšela. S touhle super kamerou je skvěle uslyšíte, ale i uvidíte.

Protože dobíjení je důležité- je bezva, že pokud si berete chůvičku na cesty, lze ji dobít přes USB kabel  jakoukoliv powerbankou – není tedy problém mít chůvičku sebou na procházce, v parku, na zahradě, prostě kdekoliv ve venkovním prostoru mimo dosah zásuvky.

Chůvička má zabudovaný i teploměr, kterým snímá teplotu vzduchu v místnosti – tahle funkce je taky důležitá- přece jen miminka nemají termoregulaci a je potřeba teplotu v místnosti hlídat.

Milým bonusem je i možnost nastavit až 5 časů – můžete si tedy přednastavit dobu, kdy chcete vstávat, a miminko zkontrolovat, nakrmit, přebalit, dát léky a podobně.

Chůvička je opravdu kvalitní a obraz ani zvuk neruší ani spotřebiče v její blízkosti.

Pokud tedy uvažujete o koupi chůvičky, určitě doporučuji k vyzkoušení TrueLife NannyCam H32. Já jsem s ní velmi spokojená. Má všechny funkce, které pro sledování klidného spaní miminka vyžaduji a potřebuji. Obraz i zvuk jsou velmi kvalitní, ovládá se velmi příjemně, má velký dosah a dlouhou výdrž baterie, dobíjet ji lze i venku z powerbanky.

Můžete si tedy užívat klidné chvilky bez starostí v době, kdy vaše děťátko spí – ať už vaříte, nebo si jdete vypít kávu na balkon a užít si chvilku klidu. Jsem moc ráda, že výrobci kamer myslí i na to, abychom si mohly odpočinout a mít miminko přitom na očích i na doslech. Kamera TrueLife NannyCam H32 je opravdu bezva a já jako babička už vím, kdo bude mého vnoučka hlídat když spinká.

Pokud chcete elektronickou chůvičku koupit, klikněte zde: TrueLife NannyCam H32

 

Zakrýváte v horku miminkům kočárek plenkou? Můžete jim vážně ublížit..

V Posledních letech se mezi maminkami rozmohlo překrývání kočárku v horkých (ale i ostatních) dnech látkovou plenkou. Některé chtějí, aby se miminkům lépe spalo - pozor, to, že nám dospělým se lépe spí ve tmě neznamená, že miminko v kočárku neusne. Boudička dělá dostatečné příšeří a miminku se spí dobře i bez zakrývání - naopak bráníte přístupu vzduchu do kočárku.

Co je ale horší, je překrývání kočárku látkovou plenkou v horkých dnech. Miminko se trochu ošívá, když na něj svítí sluníčko a tak maminy překryjí boudu plenou. některé to ještě vylepší tím, že plenu zakolíčkují i dole. A o průšvih je postaráno. I zdravý selský rozum napoví, že do kočárku přestává proudit vzduch a tak se vyhřívá vzduch uvnitř.

Jak jsem se dočetla v jedné studii, vědci ve Švédsku zjistili, že tenhle typ zakrytí a stínu způsobuje, že v kočárku je za chvilku teplo jako v peci. Kvůli sníženému proudění vzduchu mohou teploty rychle stoupat, podobně jako v horkém autě. 

Podle studie publikované na webu www.svd.se byla teplota uvnitř nekrytého kočárku 22,2 stupně Celsia, po překrytí tenkou látkou dosáhla během půl hodiny hodnoty 33,8 stupně Celsia. Za hodinu teplota vyšplhala na neuvěřitelných 37,7 stupně Celsia.

Přitom stačí přikrýt kočárek hustou síťovinou do které může proudit vzduch, zajet s kočárkem na chvíli do stínu, nebo přidělat ke kočárku malý slunečník.
A tak se občas snažím maminky upozornit. Ne vždy se setkám s pochopením, a tak vás maminky prosím, nevystavujte zbytečně svoje miminka podmínkách, ve kterých jim můžete ublížit - i když v dobrém úmyslu. Plenka prostě na kočárek nepatří.

 

obrázek zdroj :pexels.com

 

Učte děti stolovat a jíst příborem s chutí a radostí

Chtěla bych vám dnes doporučit krásný jídelní příbor Čtyřlístek – 4 dílnou soupravu Prestige pro děti od firmy Toner.

Už hodně malé děti se samy učí jíst lžičkou. Miminkům často dáváme do ručičky lžičku, už když je krmíme,a ono pak samo zkouší napodobovat, co dělá maminka, a tím se naučí lžičku používat. Starším dětem pak dáváme vidličku, aby se naučilo samostatně napichovat kousky jídla. Krájení nožem v koordinaci s napichováním vidličkou už je pro děti složitější. Pokud se nenaučí jíst příborem před nástupem do školky, nezoufejte. Většina dětí se naučí příbor používat napodobováním ostatních dětí. A je to pro ně velký zážitek. Dokonce i já si pamatuji, jaký pro mne byl zážitek, když nám ve školce paní učitelky místo lžíce, kterou jsme běžně jedli, položila na stůl příbor. Byli jsme na sebe tehdy hrdí a opravdu to pro nás bylo tak důležité, že mi to utkvělo v paměti.

Ne každé dítě zvládá bez problémů jíst příborem hned. Občas je u toho i trocha pláče. To, co se nám, dospělým zdá běžné a normální, u dětí vyžaduje spoustu soustředění a nových dovedností. Proto je důležité, aby se dětem příbor líbil a braly ho do ručičky rády.

Nádhernou dětskou sadu příboru vyrábí společnost Toner. Na příboru jsou oblíbené postavičky komixu Čtyřlístek – Bobík, Pinďa, Myšpulín a Fifinka.

Příbor je z velmi kvalitního nerezu, leštěného do vysokého lesku.

Technické parametry:

 • síla materiálu: lžíce 1,8 mm, vidlička 1,8 mm, nůž 6,0 mm, lžíce kávová 1,5 mm
 • dárkové balení: rozměr 205x130x30 mm
 • hmotnost výrobku: 178 g
 • vhodné do myčky

Obsah balení:

 • lžíce jídelní 1 x
 • vidlička jídelní 1 x
 • nůž jídelní 1 x
 • lžíce kávová malá 1 x
 •  

Kvalitní dětský příbor (liší se od dospělého tím, že vidlička není příliš ostrá, ani nůž není ostrý jako běžný příborový a nehrozí tak dítěti poranění) je skvělým pomocníkem, když se malé dítě učí stolovat. Není vhodné děti učit jíst příborem s běžným příborem pro dospělé – hrozí poranění a je na děti příliš velký a těžký. Vybírejte příbor kvalitní a hlavně takový, se kterým děti budou jíst rády, protože se jim líbí. 

Obrázky leckdy pomůžou i s tím, aby si dítě uvědomilo, ve které ruce má držet nůž – náš Vojta třeba lépe pochopil, že má držet nůž v pravé ruce tak, že vědět že do pravé ruky patří Myšpulín, Fifinka (na vidličce) patří do druhé ruky. Díky tomu velmi rychle začal držet příbor správně, jak se držet má.

Jídelní příbor Čtyřlístek 4 dílná sada od firmy Toner je ideální pro malé kluky i holky.

Pokud chcete sadu koupit, klikněte zde: Jídelní příbor Čtyřlístek 4-dílná sada

Více produktů značky Toner si prohlédněte po kliknutí zde: eshop Toner.cz


Kvalitní dětský nábytek

Stránku  www.cistedrevo.cz  jsem našla úplnou náhodou. Hledala jsem tipy na dárky na vánoce, protože nemám ráda nakupování na poslední chvíli. Taky nemám moc ráda neosobní umělé výrobky, snažila jsem se tedy najít něco originálního, hezkého a za dobrou cenu. Těžký úkol, že? A protože mám moc ráda přírodní materiály, hledala jsem dárky ze dřeva. A našla jsem stránku plnou dřevěných a proutěných originálních výrobků- cistedrevo.cz.

Našla jsem tu tolik zajímavých výrobků, že mi bylo jasné, že tenhle eshop pro vás ráda vyzkouším. Tak trochu jsem měla problém s výběrem výrobku k recenzi, protože bych jich vybrala spoustu – výrobky na stránce jsou originální, krásné a zajímavé – je to těžké rozhodování, když u každé věci máte pocit, že je tak krásná, že ji prostě v tu chvíli chcete mít. Nakonec jsem vybrala dětský dřevěný stoleček se židličkami.

Pro malé děti, které odrostou dětským židličkám na krmení je důležité,aby se jim u stolu sedělo dobře a mohly se pohodlně najíst. Pamatuji si, jak jsem svým dětem podkládala na sezení polštářky, nebo u stolu na židli klečely, aby se mohly najíst. Je super, že se našli šikovní lidé, kteří myslí na pohodlí našich nejmenších. Stoleček nemusí děti využívat jen na jídlo, je velmi praktický i na hraní – malování, modelování, nebo skládání puzzle, stavění z lega a další hraní.

Stoleček i židličky jsou z borovicového masivu, každý z výrobků je ruční práce. Každý je tedy originál. Stoleček i židličky jsou natřeny ekologicky nezávadným lakem, který prodlouží jejich životnost. Na stolečku i židlích jsou ručně malované pohádkové postavičky. My máme krtečka a vnuk je jím úplně okouzlen. První den chodil, láskyplně si obrázky prohlížel, sedal na židličku a hladil krtka na stole.  Výrobce se tady trefil do toho, co se líbí nejen nám dospělým, ale hlavně  dětem. Židličky i stoleček jsou lehoučké, děti si je tedy lehce samy přisunou nebo přenesou, kam potřebují.

Materiál: masiv borovicového dřeva

Povrchová úprava: ekologický a zdravotně nezávadný lak pro dlouhou životnost

Rozměr stolu: 55 x 36 cm

Výška stolu: 47 cm

Výška židličky: 44 cm

Výška sedátka židliček: 22 cm

Rozměr sedátka: 27 x 27 cm


Rozměry:
Šířka: 36 cm
Délka: 55 cm
Výška: 47 cm

Hmotnost:
5.01 kg

Dětským dřevěným stolečkem se židličkami jsem velmi mile překvapena. Znáte tu pohádku, kde malá holčička zabloudí v lese, a dojde k chaloupce tří medvědů, a protože má hlad, jde ke stolu s horkou kaší. Posadí se na největší židli, na té se jí nesedí dobře, posadí se na prostřední židli, ale ani na té se jí nesedí dobře, posadí se tedy na židli malého medvíděte a je spokojená, protože to je ta správná židle pro ni, na té si může dobře sednout a v klidu se najíst. Přesně takový pocit máte, když vybalíte stoleček se židličkou – konečně stoleček a židle odpovídající potřebám malých dětí.

Pokud tedy hledáte vhodný dárek pro děti na vánoce, nebo řešíte problém sezení dětí u stolu, tenhle stolek je opravdu perfektní, pro děti vyhovující a z přírodního materiálu. A protože stolečky i židličky jsou ruční výroba, máte jistotu, že každý výrobek je originál. A když vejdete do pokoje, kde stojí stoleček s židličkami – ucítíte krásnou vůni borového dřeva – a to je opravdu příjemné.

V eshopu cistedrevo.cz neprodávají samozřejmě jen výrobky pro děti. Najdete zde široký sortiment výrobků ze dřeva, ale i z proutí. Vyberete zde bez nadsázky krásný dárek pro kohokoliv.

Kuchyňské potřeby, bedýnky, kávomlýnky, nábytek, svícny, šperkovnice a spoustu dalších výrobků. Pokud chcete dárek opravdu osobní, můžete si na dřevo nechat vygravírovat nápis podle vašeho přání. V podstatě na tomhle eshopu nic není problém – majitelé jsou opravdu velmi vstřícní a laskaví. Komunikace je rychlá a dobrá. Zboží je odesláno opravdu rychle – jeden den jsem dopoledne objednala a odpoledne už jsem měla avízo o předání výrobku do přepravy.

Na eshop cistedrevo.cz se budu ráda vracet, vyberu zde totiž dárek kvalitní, z přírodního materiálu, každý z výrobků je ručně vyráběný originál a já vám ráda ještě nějaké výrobky ze dřeva nebo proutí představím. Mít doma kousek přírody z krásného voňavého dřeva je prima.

A protože se blíží vánoce, mám pro vás ještě jeden tip – na eshopu cistedrevo.cz mají opravdu krásné dřevěné vyřezávané betlémy.

Pokud si chcete koupit stoleček a židličky, klikněte zde: dětský dřevěný stoleček a židličky

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: cistedrevo.cz

 

Lezoucí medvídek

 

Dnes bych vám chtěla představit lezoucího medvídka pro malé děti – elektronickou vzdělávací hračku od VTECH.

Moje recenze bude velmi pozitivní, jsem totiž z medvídka nadšená.  Mám ho pro vnoučka a zaujal mne hned při prvním vyzkoušení. Až je mi líto, že tahle hračka nebyla, když jsem měla malé děti. O to víc si ji užíváme teď s vnukem.

Medvídek je tak akorát velký pro malé mrně. Zvládne si ho tedy i samo držet v ručičkách, nepotřebuje u toho pomáhat. Na první omak je medvídek velmi příjemný. Malý si ho dlouhou dobu hladil, bylo vidět, že  je mu je povrch medvídka příjemný.

Kromě toho, že je medvídek lehký, a není příliš velký, děti zaujme kromě pohybu i tím, že mluví.

Malý nejdřív zkoumal malou blikající berušku, která je na zádech. Ta se mu moc líbila. Když objevil, že po zmáčknutí srdíčka, hvězdičky a kolečka na medvídkových kalhotách začne medvěd mluvit a zpívat, bylo o zábavu na dlouhou dobu vystaráno. Důležité pro vnuka bylo i to, že si zvuk pouští sám, bez pomoci dospělých.

Medvídek mluví příjemným hlasem ( oproti některým robo hračkám, které mají hlas ostrý a ječivý, tenhle hlas je v pohodě a vydrželi jsme ho poslouchat i my, dospělí).

Medvídek umí říct více než 50 krátkých frází.

Jsem zvědavý medvídek, a mám rád dobrodružství.
Polez se mnou!
Tak pojď. Za mnou!
Poznáš, kde mám modré tlačítko?
Poznáš, kde mám žluté tlačítko?
Poznáš, kde mám fialové tlačítko?
Poznáš, kde mám červené tlačítko?
Ty jsi ale šikulka!
Stiskni moje velké srdíčko a dívej se, jak lezu.
Hurá! Lezeme!
Modrý kruh
Červené srdce
Fialový čtverec
Žlutá hvězda
Můžeme začít? Jedna, dva, tři. Lezeme!
Jedna, dva, tři. Za mnou!
Já rád lezu.
Jsem lezoucí superstar!
Když lezu, tak si rád zpívám.
Jak rychle umíš lézt? Tak pojď, lezeme!
Hurá!

Písničky:

Píseň 1:
Já jsem malý méďa, hebký jako plyš
Raz, dva, tři, a už jsem pryč.

Píseň 2:
Připravte se! Jedeme! Cestou spoustu věcí najdeme!

Píseň 3:
První, druhá, třetí, čtvrtá
už to umí moje tlapka.

Píseň 4:
Ty jsi super star! Mám tě rád.

Píseň 5:
Já jsem malý medvídek, já lezu rád.

Kromě frází, které se ozvou po stisknutí tlačítka, umí méďa děti nenásilně učit i barvy a procvičuje dětskou motoriku – to, co se nám dospělým zdá jednoduché, je pro děti těžký úkol.

Vzhledem k tomu, že hračka je vhodná už pro hodně malé děti – zhruba od 9 měsíců, musí se hodně soustředit, aby prstíčkem dokázaly zmáčknout tlačítko.

Odměnou je jim právě říkanka, nebo písnička. Děti se nenásilně a snadno učí říkanky, písničky, barvy s hračkou mnohem raději, než kdybychom jim je říkali my, dospělí.

 Moc se mi líbí  funkce lezení. Čekala jsem, že bude medvěd jen chviličku lézt, ale leze celkem dlouhou dobu, rychlostí přiměřenou rychlosti lezení dětí.

 Je vidět, že výrobci přemýšleli a opravdu se snažili pochopit potřeby a schopnosti malých dětí, protože hračka splňuje vše, co jsem od ní očekávala, v některých směrech mé očekávání předčila.

Byla jsem překvapená, jak hodně hračka vnoučka zaujala. Většinu hraček si takhle malé děti prohlédnou, krátce podrží, po chvilce odloží a nechají se zaujmout hračkou jinou. Medvídek má tolik funkcí, že i menší děti zaujme na hodně dlouhou dobu. A i když zrovna nepouští zvuky, alespoň si ho hladí a dotýkají se ho – povrch medvídka byl zvolen velmi příjemný. Jediné, na co u vnoučka dohlížím, je, aby ho nestrkal do pusinky.

Vzpomínám si, jak jsem učila lézt dceru, když byla malá – tahali jsme před ní hračky, anebo šustivé sáčky, jako lákadlo, aby popolezla. Před vnoučka stačí položit medvídka a hned se snaží se k němu dostat. Už ví, že bude odměněn přátelskou říkačkou, nebo písničkou, a hlavně – bude zase moct sahat na tu krásně blikající berušku, co ho tak zajímá.

Rukama mi prošlo už dost interaktivních hraček, medvídka, který leze, zpívá, bliká a mluví, řadím mezi ty nejpovedenější.

Opravdu totiž vyhovuje potřebám a schopnostem věkové kategorie dětí, pro které je určen. Je vkusný, není to „uřvaná hračka“, kromě toho, že se líbí, je i skvělý na procvičování dětské motoriky, a budete překvapeni, jak brzo si s ním začnou děti pobrukovat písničky a učit se slova z říkanek. Starší děti se naučí i celé říkanky a písničky.

Nejhlavnější ale je, že je to hračka, co děti zaujme a baví. A přiznávám, že nejen děti. Když jsem medvídka přinesla domů, zkoušeli jsme ho hodně dlouho, protože jsme byli zvědaví, co všechno umí, a myslím, že nadšení jsme byli všichni.

Pokud máte rádi kvalitní hračky, které zároveň děti i něco naučí, a hlavně je baví, pořiďte si pro ně tohoto interaktivního medvídka. U nás je jako hračka už dlouhou dobu číslo 1 mezi hračkami.

 Že jsou interaktivní hračky u dětí oblíbené, to jsem tak nějak věděla. Naprosto jsem ale nečekala takové zaujetí a nadšení.

To, že dítě se snaží hračku napodobit a lézt za ní je super. U vnuka lezení za medvídkem vyvolávalo doslova salvy smíchu. Občas se smál tak, že nemohl ani lézt. Naprosto jsem nečekala, že bude tak zaujatý hračkou, že ji hodně dlouho nepustí z ručičky. Blikající beruška mu nedávala klid a neustále se snažil se jí nějak dotknout, nebo do ní strkat. Beruška ho přímo fascinuje.

Když vnuk objevil, že stačí zmáčknout nějaký symbol na kalhotách a hračka mluví a zpívá, byl přímo uchvácený – vrtěl se a „tancoval“, mačkal symboly stále dokola, a se zaujetím poslouchal, co medvídek říká. Po chvilce ho odložil, ale hned se k němu zase vracel. My dospělí už jsme měli – přiznávám – chuť občas ty baterky vyndat a užít si ticho. Co bychom ale pro našeho drobečka neudělali- vydrželi jsme.

Po nějaké době jsme se naučili „vypnout se“ a mluvení médi nevnímat. I když medvídek nehraje a neleze (protože navečer ho vypínáme), malému se moc líbí jak je hebký a stále si ho hladí.

Myslím, že tahle hračka bude umazlená a vyhlazená až na základ látky (nebo plyše).

 Jsem opravdu překvapená, že interaktivní hračky opravdu fungují a děti baví. Tenhle medvídek tedy rozhodně. Pokud to tedy úplně shrnu a ohodnotím – jsem ráda, že jsem tuhle hračku malému dala. Jsem naprosto spokojená, a mrňousek ještě víc.

Vhodné pro děti od 9 měsíců.

Rozměr medvídka: 26 x 28 x 15 cm

3 AA baterie jsou součástí balení.

 

 

Pokud si chcete medvídka prohlédnout, klikněte zde: interaktivní lezoucí medvídek VTech

Pokud si chcete prohlédnout i další hračky ze sortimentu VTech, klikněte zde: www.vtech.cz

 

Video ukázku medvídka si prohlédněte zde: lezoucí medvídek video


Zimní fusak  od firmy Kaarsgaren

 

Podzim a blížící se zima se čím dál víc připomínají. Já jako hrdá babička se moc ráda chlubím vnoučkem, a aby se mu hezky spinkalo, jezdíme na dlouhé procházky s kočárkem. Počasí už je velmi chladné, a samotná deka už nestačí, aby miminku nebylo zima.

Protože můj vnouček je pro mne velmi důležitý, chci, aby se cítil na procházkách příjemně, a aby mu nebyla zima. Proto už do kočárku používám fusak.

Mám moc ráda české výrobky. Přeci jen čeští výrobci nejlépe vědí, jaké potřeby mají miminka u nás v Čechách, a stále mám na paměti pořekadlo „zlaté české ručičky“. To se mi potvrdilo i v případě fusaku.

Vybrala jsem fusak od české firmy Kaarsgaren. Fusak mne nadchl svými parametry už při prohlížení na internetových stránkách, a ještě víc když jsem ho měla doma. Fusak je velmi lehký a přitom velmi teplý.

Tak nějak jsem zavzpomínala na fusak, který jsem používala, když byly moje děti malé. Byl s beránkem, celkem těžký a celkem byl i hrubý. Musela jsem dětem dávat pod hlavu složenou plenu, aby neměly od fusaku podrážděnou tvářičku. Sice asi byl teplý, ale vsunout do něj dítě v kombinéze nebylo vůbec jednoduché. Tehdy byl fusak šitý spíš pro menší děti, větší dítě po usazení v kočárku nebylo zabalené celé, a fusak klouzal po sportovním kočárku dolů. Proto jsem byla zvědavá, jak budu spokojená s fusakem současným, moderním.

Fusak mne, jak už jsem psala, velmi příjemně překvapil. Materiál je na omak velmi příjemný, a je i velmi teplý. Po dlouhé procházce s vnoučkem jsem z kočárku spolu s fusakem vyndala spící, krásně zahřáté miminko.

Materiál fusaku je oteplovací rouno značky Valtherm. Tady si nebudu nic vymýšlet a o materiálu použiji informaci od výrobce:

Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Na základě tohoto fyzikálního principu byl vyvinut nový oteplovací materiál značky Valtherm. Jedná se o polyesterová mikrovlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. Jsou tak v této vložce vytvořeny miliony mikroskopicky malých vzduchových dutin, které v sobě vážou teplo izolující vzduch – pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do -35 stupňů Celsia.“

Výhody materiálu Valtherm:

 • Nízká nasáklivost.
 • Jedná se o oteplovací rouno s jedinečnou mikrobuňkovitou strukturou.
 • Vyniká absolutně bezkonkurenční lehkostí - je nemačkavý.
 • Zachovává výborné izolační schopnosti i při opakovaném praní.
 • Antialergický – neobsahuje žádné alergeny.
 • Složení umožňující maximální udržení tělesné teploty a to aniž by se bránilo přirozené transpiraci – odolnost vůči napadení mikroorganismy a moly.

 

A právě tento materiál Valterm byl použit do dětského fusaku.

První, co mne napadlo, když jsem fusak držela v ruce, bylo, že je příjemně lehoučký. Hned druhá myšlenka byla, že materiál je velmi jemný a na dotek příjemný. Protože už z praxe vím, jak děti dokážou všechno ušpinit, je pro mne důležitá i snadná údržba fusaku. Fusak lze prát při 30° C, pokud je omatlaný na vnější části, stačí ho většinou otřít mokrým hadrem. Díky nepromokavému, vodě, větru a mrazu odolnému materiálu můžete fusak použít i do sáněk, ani když chumelí se fusak nepromáčí.

Perfektní je i to, že fusak jde krásně celý rozepnout. Už žádné složité cpaní vzpouzejícího mimina do fusaku – stačí rozepnout zip a mimino do fusaku položit a zase zip zapnout. Někdo si možná řekne: „A co je na tom zvláštního?“. Odpovím mu, je to opravdu prima, protože jakmile je dítě větší, umělo mne při ukládání do fusaku, který nešel rozepnout, pořádně potrápit.

Inovativní na tomhle fusaku je i šňůrkové stahování kolem hlavičky dítěte. To bude, až začne zima, velmi praktická věc. Na schování vytažené šňůrky po stažení kolem hlavičky dítěte je na fusaku praktická kapsička.

Když už jsme u těch praktických věcí – u nás je miminko zatím malé, takže zatím nám stačí klasická velikost fusaku, ale můžeme ho klidně využít i v následujících zimách. Fusak je totiž vyroben jako rostoucí, takže na spodní část lze zipem připnout prodloužení, které je opatřeno nepromokavou vrstvou, není tedy při používání fusaku třeba dítěti zouvat botičky. Základní střih má šířku 50 cm a délku 90 cm – lze ho použít do kočárků s uzavřenou korbičkou, pro větší děti lze prodloužit o 25 cm.

Při popisování fusaku si tak trochu připadám, že skáču z jednoho tématu na druhé. Ale já mám opravdu takový ten pocit, jako když vám popisuji nějakou fajn funkci a v tu chvíli mne napadne jiná, stejně skvělá, a chci vám to honem sdělit, než na to zapomenu. Tak se na mne tedy nezlobte, protože tento fusak je doslova a do písmene vymazlený, a já nechci opomenout žádnou z praktických funkcí fusaku. Je vidět, že výrobci vycházeli z dlouholetých poznatků a fusak ladili, až ho vyladili na skvělou úroveň.

Fusak je samozřejmě vyrobený jako multifunkční – v dnešní době děti poutáme popruhy v autosedačkách a ve sporťácích – i na to výrobce myslel a ve fusaky jsou otvory pro popruhy.

Kdo má větší děti, které už v kočárku sedí určitě ocení i kapsu, která se navlékne na opěrku a fusak vůbec nesjíždí. Super věc, to mi věřte.

 • Zimní fusak s možností prodloužení spodním nánožníkem.
 • Využití do všech typů kočárků (klasické, sporťáky, golfky).
 • Vnější potah 100% polyester (voděodpudivý), vnitřní potah beránek (100% biobavlna), výplň oteplovací rouno značky VALTHERM.
 • Biobavlna je vyrobená z GOTS certifikované příze.
 • Fusak má uprostřed zip a lze ho celý rozevřít.
 • Šňůrové stahování kolem hlavičky + kapsa na šňůrku.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů zajišťují bezpečné použití i sedícímu miminku.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí v kočárku při poloze vsedě.
 • Praní na 30° C.
 • Rozměry cca 90 x 50 cm bez nánožníku, 115 x 50 cm s nánožníkem.
 • Fusak vyrábíme v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
 
 

Ještě z jedné věci jsem nadšená. Tou vychytávkou, kterou jsem, když jsem měla děti, neznala, jsou rukavice na kočárek.

To vám je tak praktická věc. Ještě teď mne zazebe v myšlenkách mráz, když si vzpomenu na zimní procházky s kočárkem. Pocházím totiž z Vysočiny a tam když je zima, tak pořádná. Mráz umí pořádně zalézt za nehty. Pletené rukavice moc ruce neprohřály, když jsem držela madlo kočárku delší dobu, měla jsem mráz zalezlý za nehty. V palčácích se madlo špatně drželo.

Proto jsem s radostí vybrala rukavice na kočárek ve stejné barvě, jako je fusak.

I materiál je v těchto rukavicích stejný jako u fusaku.

Beránek z biobavlny s oteplovacím rounem značky Valtherm.

Rukavice jsou vhodné na všechny typy kočárků, jsou odolné proti větru, dešti, a hlavně mrazu. Neskutečné pohodlí – nemusíte složitě nasazovat prstové rukavice, rychle a snadno vám ruka vklouzne do téhle praktické rukavice na kočárek.  Já si díky tomu, že má stejný materiál, jako fusak umím lépe představit, jak příjemné teplo našemu mrňouskovi je.

 Rukavice – stejně jako fusak lze prát na 30° C.

A jaké je shrnutí pocitů z tohoto fusaku na závěr?

 

Naprosté nadšení. Je tak praktický, tak lehký a tak teplý…

Díky zipům si můžete fusak rozepnout tak, jak potřebujete. Má možnost prodloužení, praktickou šňůrku na stažení kolem hlavy miminka, a otvory na bezpečnostní popruhy.

Nejvíc jsem ale nadšená u fusaku i u rukavic z toho perfektního materiálu. Hebkého, a přitom skvěle hřejivého.

Fusak doporučuji pro miminka už od narození – je opravdu velmi materiálově příjemný, a kvalitní – zahřeje i ty nejmenší mrňousky.

Pak už je stačí jen uložit miminko do kočárku, strčit ruce do rukavic připnutých k madlu kočárku, a dlouho se procházet podzimní a zimní krajinou. Zima nás už vůbec nezaskočí.

Zapamatujte si: skvělý materiál použitý ve fusaku i rukavicích je oteplovací rouno značky Valtherm. Fusak i rukavice jsou výrobky od české firmy Kaarsgaren s.r.o. Tahle informace se všem maminkám s malými dětmi určitě bude hodit.

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zimní fusak s beránkem z biobavlny

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit rukavice, klikněte zde: rukavice na kočárek z biobavlny

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz

Více o výrobci fusaku, rukavic a dalších výrobků pro děti se dozvíte zde: kaarsgaren.eu


TOMMEE TIPPEE KOŠ NA PLENY SANGENIC TWIST & CLICK BÍLÝ

 

Protože dceřin termín porodu se blíží čím dál víc, výbavička už je nakoupena. Tedy z velké většiny. Pořád ještě je třeba dokoupit takové ty drobnosti, a vychytávky, které dnešním maminkám usnadňují život.

Hned od začátku nakupování jsem věděla, že dceři koupím vychytávku, která je dost důležitá, a málokdy nastávající maminku napadne (tedy ono ji to napadne, ale až po delší době). Tady je opět prostor pro nás, babičky a naše zkušenosti.

Mluvím teď o koši na plenky. Tedy o odpadkovém koši na plenky.

Já sama jsem měla děti celkem rychle po sobě. Plenek u nás bylo tedy hodně. U prvních dvou dcer jsem měla jen pleny látkové. Dcery jsou od sebe pouze jeden rok, plenek byly tedy pořádné kopce. Nastalo každodenní praní, vyvařování, žehlení a…zápach. I když jsem plenky před namočením do kbelíku, kde čekaly na vyprání, vymáchala, stejně byl po bytě neustále cítit zápach z plenek. Ať děláte, co děláte, vždycky to trochu cítit po bytě je. Proto jsem byla nadšená, když u dvojčat už byly dostupnější plenky jednorázové. Ubyla mi spousta práce. Tedy já jsem střídala jednorázové a látkové plenky – protože tehdy ty jednorázové přeci jen byly celkem dost drahé. To pohodlí, kdy plenku jen sundáte a zabalíte a vyhodíte, bylo pro mne, jako pro mámu 4 dětí neskutečné. Úspora času i sil. Přesto i tehdy jsem poznala, že zápachu z plenek se úplně nezbavím. Když nebyly cítit látkové pleny z kbelíku, linul se nelibý zápach z odpadkového koše. Takže jsme běhali každou chvíli s plenkami do kontejneru.

Proto jsem hned od začátku dceřina těhotenství věděla, že koš na plenky bude jedním z prvních dárků od babičky pro mladé rodiče i miminko.

Hledala jsem možnosti na trhu. Mám moc ráda značku Tommee Tippee – připadá mi totiž, že výrobky pro děti téhle značky jsou opravdu doladěné do posledního detailu, výrobce myslí opravdu na všechno, inovuje své výrobky tak, aby byly maximálně pohodlné a funkční. A krom toho také dobře vypadají. Proto jsem tuto značku hned zařadila mezi favority mezi maminkovskými koši na pleny.

Ani tentokrát jsem se nespletla, když jsem sáhla po koši na plenky od této značky. Lidi, to vám je paráda. Koš skvěle vypadá, takže zapadne do každého interiéru. Vyráběn je v několika barevných provedeních, já mám neutrální bílý – připadá mi takový nejuniverzálnější barvou. Pokud ale máte pokojíček laděný do modra, nebo růžova- klidně si můžete vybrat třeba právě tyto barvy.

Kromě super nadčasového designu je tenhle koš úžasný svými funkcemi.  Já jsem tak nadšená, že nevím, co napsat dřív.

Nejhlavnější asi je to, že z koše plenky vůbec nesmrdí. Vyzkoušely jsme to u dceřiny kamarádky, která má miminko, a opravdu – vůbec nic – stála jsem přímo nad košem plným pokakanými plenkami a necítila jsem vůbec žádný zápach.Nejlepší je vidět produkt, který chcete přímo v praxi – koš je vyzkoušený a dlouhodobě používaný a funguje báječně. Když si vzpomenu, jak mne všudypřítomný plenkový zápach trápil, když jsem měla malé děti, jsem opravdu nadšená. Koš nejen že nesmrdí – on dokonce lehce a příjemně voní.

Koš má jednoduché použití. Velmi zjednodušeně – v koši je folie s jemnou citronovou vůní, do které plenka zapadne, uzavře se, a není nic cítit, kromě lehké citrónové vůně.

Velmi důmyslný patent, díky kterému můžete do koše házet plenky (a samozřejmě i drobný odpad, který vzniká péčí o miminko), a celý pokoj je stále voňavý.

Kapacita jedné výměnné náplně koše je velká, vejde se do ní až 18 plenek na jedno použití.

Kromě toho, že koš zabraňuje zápachu, tak díky speciální folii je vnitřek koše i bez bakterií – zničí se většina bakterií, a do místnosti se tak z plen žádné bakterie nemohou šířit.

Prostě jen otevřete víko koše, protlačíte plenku sklopným víkem, a zavřete. Fólie a sklopné víko chrání místnost před zápachem, a zničeno je až 99 % bakterií.

 

 • Koš není nutné často vynášet – vejde se do něj až 18 plen (vel. 2–5kg)
 • Kapacita jedné výměnné kazety s antibakteriální fólií je až 180 plen (vel. 2–5kg), až 84 plen (vel. 5-9 kg), při spotřebě 3 plen denně tak jedna kazeta vydrží až jeden měsíc používání
 • Koš je vhodný nejen pro pleny, ale i další odpad
 • Rozměry balení: 39 × 27 × 24 cm

Jak už jsem psala, jsem opravdu nadšená z toho, že mohu jako babička díky zkušenostem přispět „se svou troškou do mlýna“ a ulehčit dceři a jejímu miminku trošku život. Budou mít stále voňavé a hygienicky čisté bydlení.

Když už jsem hledala informace o plenkovém koši Tommee Tippee, přidala jsem k dárkům pro miminko ještě kojenecké lahvičky

 

TOMMEE TIPPEE DÁRKOVÁ SADA LÁHEV CTN 260ML 3 KS 0M+ MIDNIGHT SKIES

V sadě jsou 3 lahvičky. Kdo má malé děti, ví, že lahviček není nikdy dost. Někdy je třeba miminko dokrmovat, nebo mu dávat čaj. U nás babiček je to tak trochu nutnost i při hlídání vnoučátek. Dostaneme odstříkané mléko pohodlně připravené v lahvičkách, a pak když má naše vnoučátko hlad, nakrmíme ho z lahvičky, a maminka si může odpočinout, dojít k lékaři, nebo si zařídit, co potřebuje

Značka Tommee Tippee je u mne opět volbou číslo jedna. Lahvičky u mne vedou materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, i neotřelým designem. Jsou prostě moc hezké a přitom splňují všechny zdravotní standardy, které jsou potřeba. Pro naše malá miminka prostě chceme to nejlepší a to jsem našla u Tommee Tippee. Lahvičky neobsahují BPA, jsou vhodné pro děti od narození.

Mají unikátní silikonovou savičku, která svým tvarem připomíná mateřský prs.

Teplou tekutinou uvnitř lahvičky se i savička zahřeje na příjemnou teplotu, a měkký a pružný konec savičky připomíná mateřskou bradavku. Dítě tak téměř nepozná rozdíl mezi kojením, anebo krmením z lahvičky, a to je moc fajn.

Spousta maminek se bojí dát dítěti pít mléko z lahvičky, aby nezačalo odmítat kojení. Přeci jen dřív byla spousta dudlíků na lahvičkách vyrobena tak, že z nich mléko teklo snadno, a děti pak nechtěly už sát z prsu od maminky.

Lahvička se savičkou je antikoliková –na okraji savičky má malý ventilační otvor, který citlivě zabezpečí únik vzduchu z lahve, tím umožní plynulé sání tekutiny – miminko nepolyká vzduch, a tím se snižuje riziko břišní koliky. Nikdo z nás nechce, aby miminko trápila bolest bříška a „prdíky“ – tahle lahvička se savičkou kolikám zabraňuje.

Díky tvaru savičky, a materiálu, že kterého je vyrobena, už nemusí být žádné obavy z toho, že by miminko, které pije z lahvičky, mělo pak problém s pitím z prsu.

S krmením dítěte tak může mamince kdokoliv pomoci, a maminky se nemusí bát, že by pak jejich miminko odmítalo kojení, a mohou si v klidu odpočinout (a co si budeme povídat, první týdny s miminkem jsou hodně únavné a odpočinek je třeba).

A právě na hlídání jsme to my, milující babičky, připravené a vybavené povedenými a bezpečnými lahvičkami Tommee Tippee Midnight Skies krásným potiskem.

 

V sadě jsou lahvičky šedá, černá a fialová, na lahvičkách jsou natištěné hvězdičky (sadu vyrábí Tommee Tippee i ve zlaté barvě).

Co říci na závěr – jsem moc ráda, že jsem objevila značku výrobků pro kojence, která myslí na pohodlí miminek i maminek.  Jsem moc ráda, že si moje dcera bude moci užívat radost z miminka, a nebude muset řešit nepříjemné věci jako je kolika, a nebo zápach z koše na plenky.

Pokud tedy čekáte miminko, nebo jste jako já – babička, která se moc těší na vnoučátko, a chce být tak trochu prospěšná, určitě se mrkněte na výrobky Tommee Tippee. Jsou opravdu moc fajn.

Pokud si chcete prohlédnout koš na pleny, klikněte zde: TOMMEE TIPPEE KOŠ NA PLENY SANGENIC TWIST & CLICK BÍLÝ

 

Pokud si chcete prohlédnout dárkovou sadu lahviček, klikněte zde: TOMMEE TIPPEE DÁRKOVÁ SADA LÁHEV CTN 260ML 3 KS 0M+ MIDNIGHT SKIES

 Spoustu dalších výrobků pro miminka na jednom místě najdete na stránkách Trendy Baby – stačí kliknout zde: trendybaby.cz


Plyšová deka s medvídkem a Tygřík s rolovacími pásky v tlapkách

Včera se mi narodil vnouček. Radost mám ohromnou, a už se těším, až s ním vyjedu poprvé ven na procházku s kočárkem. Jako správná babička vím, že je potřeba, aby miminku bylo na procházce příjemně teplo, a mohlo klidně spát.

Proto jsem mu jako dárek od babičky připravila krásnou hřejivou dečku s medvídkem od společnosti Mikrotrading.

Deka mne zaujala na první pohled. Je totiž ozdobena na lícové straně zvířátkem. Deka je krásná, a vyráběna je hned s několika typy zvířátek.

Dlouho jsem vybírala – mými favority byla bílá deka s ovečkou, šedivá se slonem a hnědá s medvídkem. Ta hnědá díky praktičnosti nakonec vyhrála.

Deka je v rozměru 100 x 75 cm, je tedy dostatečně velká, aby v ní bylo miminku teplo po přikrytí, nebo zabalení. Využít ji lze samozřejmě i v postýlce, nebo v autosedačce.

Mikroplyš, ze kterého je deka vyrobena, bude mrňouskovi velmi příjemný na dotek. Je to taková ta mazlící deka, kterou je radost držet v ruce. Tím, jak je deka měkkoučká, bude velmi příjemná i jemné dětské pokožce.

Deku lze velmi dobře poskládat do tvarů, které potřebujete, proto má opravdu velkou možnost použití – kromě přikrytí do ní lze miminko i velmi dobře zabalit a nikde nic netlačí.

V kočárku bude deka velmi dobře vypadat, protože navrch prostě složíte tak, aby byl vidět obrázek vámi zvoleného zvířátka (u mne medvídek, na výběr je ale 5 motivů – ovečka, slon, medvěd, opice, a kravička). Fotku deky v kočárku zatím nemám. Na pověry sice nevěřím, ale co kdyby – proto kočárek je koupen, ale přivezen bude až teď, když se náš malý narodil.

Pokud si chcete tuhle krásnou deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka zvířátko

 

A ještě jednu maličkost jsem vnoučkovi pořídila. Je to hlídací tygřík.

Tygřík je také od firmy Mikdrotrading. Je z velmi příjemného jemného mikroplyše, bude tedy miminku příjemný na dotyk. Je tak hebký, že když ho držíte v ruce, často se přistihnete, že ho mimoděk hladíte. Prostě mazlík jak má být. Kromě mazlení je tohoto tygříka díky rolujícím páskům v tlapkách možno snadno připevnit na kočárek, postýlku, nebo pak i dětem na ruku – krásně drží, a bude nejen parťákem na hraní, ale i hlídačem dobrých snů vašeho miminka. Tygří silou zažene všechny zlé sny a pustí k miminku jen ty dobré.

Tygřík je velký cca 30 cm, a vhodný je už pro děti od 0+ - tedy od narození. Pokud se vám nelíbí tygři, můžete dětem vybrat pandu, slona, nebo opici s rolujícími páskami v tlapkách.

Tygříka si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: tygr plyšový s rolujícími pásky.

 

S hračkami Mikrotrading jsem moc spokojená. Moc se mi líbí, jsou kvalitní a zdravotně nezávadné. Bezpečné a přitom hezké hračky od společnosti Mikrotrading s duchem ve znaku mi tak trochu učarovaly. Proto vám jich v nadcházejícím předvánočním období ještě pár ukážu. Dobré věci se mají chválit, a proto když objevím krásné a kvalitní zboží, ráda vám o něm řeknu.

Firma Mikrotrading patří k nejstabilnějším firmám na trhu, a v sortimentu mají opravdu hodně produktů.

 Firma Mikro Trading a.s., je nositelem záruky kvality a bezpečnosti hraček, které společnost uvádí na trh. Hračky s Duchem garantují dětem hru plnou zábavy spolu s možností rozvoje jejich kreativity i fantazie.

Pokud se chcete o firmě dozvědět více, klikněte zde: firma Mikrotrading a.s. – historie


PopPa.design

 

Když jsem v létě objevila náhodou na facebooku stránku PopPa design, úplně mne nadchla. Je to stránka plná dětského oblečení. Ale ne jen tak ledajakého. Je to krásné ručně šité oblečení pro naše nejmenší.

Oblečení je originální, se vkusem navržené a mě se moc líbí. Každý kus je originál, každý je jedinečný.

Doslova jsem se na té facebookové stránce „zasekla“ , prohlížela ušité kousky a v duchu úplně jásala. Každý kus oblečení dělá radost nejen dospělým, ale i dětem – krásné obrázky na oblečení, spousta jasných barev a vzorů – stačí si jen vybrat.

Má vaše dítě rádo mašinky, traktory, Mickey Mouse, nebo třeba krtečka, berušky – to všechno může mít na oblečení. Stačí si vybrat vzor a domluvit se.

Mě se tohle oblečení líbí moc, a je strašně moc důležité, že se líbí i dětem.

Když mají děti na oblečení to, co mají rády, oblékají se s radostí a jsou na ten svůj kousek oblečení pyšné.

Můj vnouček má rád zvířátka. Jakákoliv. Proto jsem mu vybrala vzor se zvířátky. Viděla jsem v nabídce látku s tygříkem. Robinek je taky takové malé kotě – tygřík – hravý a někdy si umí dát nahlas najevo, co by rád. Ta látka se mi líbila natolik, že jsem se rozhodla nechat vnoučkovi ušít mikinu. Mikinu, jakou nemá nikdo jiný, než on.

Když jsem ale dál prohlížela obrázky, a viděla, jak skvěle vypadá mikinka doplněná o kalhoty, rozhodla jsem se ještě pro kalhoty se zvířaty. Kalhot a tepláků není nikdy dost – obzvláště u dětí, které lezou a padají, a pořád je musíte převlékat.

Pak už stačilo jen poslat na facebooku zprávu a domluvit se s šikovnou paní Pavlou, která tyhle krásné kousky oblečení šije. Dohodly jsme se celkem rychle. Já jsem měla přání, a paní se ihned naladila na moji vlnu a přesně pochopila, co od soupravy chci.

Barvu jsem vybrala hořčicovou, nebo možná tmavě žlutou – líbí se mi, že je jasná, je dobře vidět a dítě v ní přímo září.

Domluvily jsme si i termín, kdy bude souprava ušitá, velikost, a to bylo vše.

Když souprava přišla, byla jsem nadšená. Je ještě hezčí, než na obrázku.

Perfektně zpracovaná. Každá nitka je přesně tam, kde má být, vzor přesně zapadá do sebe tak, aby krásně byla vidět celá zvířata. Jsem maximálně spokojená.

Nemohla jsem se dočkat, až vnouček v nové soupravě vyrazí ven.

Když jsem mu soupravu dala, nejdřív jsme samozřejmě museli prohlédnout všechna zvířátka. Dokonce si mikinu i bez zdráhání oblékl.

Tady jsme narazili na menší problém. Nějak jsem nevystihla velikost a objednala jsem ji větší, než bylo třeba.

Takže se omlouvám, že fotky vnuka v oblečení jsou vleže – je to z důvodu, aby mu nepadaly kalhoty. Babička prostě neumí měřit.

Ale to vůbec nevadí. Na jaře, když všechno roste a kvete, bude vnuk v soupravě žluté barvy zářit jako pampeliška. Do té doby doroste.

Oblečení, které jsem vybrala, se mi moc líbí, a určitě nezůstanu jen u téhle soupravy.

 Na stránce jsem viděla spoustu krásných mikin a tepláčků, ale i triček a pyžamek – na nošení doma, venku, nebo třeba do školky.

Všechny výrobky jsou krásně barevné a obrázky jsou roztomilé, takové, které se dětem líbí. Jsem moc spokojená s výběrem látek, a hlavně s kvalitou zpracování.

Tady se mi potvrdilo, že „zlaté české ručičky“ není jen rčení, ale pravda. Paní švadlena Pavla Popová přesně takové zlaté ruce má.

Pokud chcete, aby to vašim dětem (nebo vnoučatům) slušelo, určitě jim pořiďte krásné, na míru šité oblečení, které udělá radost nejen vám, ale hlavně vašim dětem. Bude jim to slušet, a hlavně – budou se rády oblékat.

Pokud si chcete výrobky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: facebooková stránka PopPa.design


Leporela z Nakladatelství Kazda.

 

Miluji knížky. Čtu moc ráda – je to únik do světa příběhů a fantazie, a taky se z knížek dozvídám spoustu zajímavých informací. Knihy miluji už od dětství – přečetla jsem jich spoustu. Když jsem byla malá, v televizi nebylo nic pro děti ke koukání, a tak když jsem nebyla venku, ležela jsem v knížkách. Dokonce si pamatuji i svoje první knížky – leporela.

Jak všichni vědí, leporela jsou knihy pro nejmenší. Mají pevné „listy“, takže je ani malé dětské tlapky nezničí. Leporel je spousta druhů. Já si pamatuji, když jsem byla malá, že jsem měla leporela hodně dlouhá – rozložily se – jak já jsem tomu říkávala – do knížky dlouhé jako had. Pravda, pro malé děti to bylo trošku nepraktické na prohlížení, ale poradila jsem si – z knížky jsem si postavila kruh, a sedla si dovnitř, a pak jsem si prohlížela obrázky. Dodnes si pamatuji leporela Míša Ríša a O jabloňce.

Leporela jsem kupovala ráda svým dětem, a ráda je dávám jako dárek i vnoučkům. Aby měli jednou na čtení leporel tak hezké vzpomínky jako já.

Tentokrát jsem narazila na úžasná leporela z Nakladatelství Kazda.

Nejsou to klasická leporela s pohádkou, nebo pohádkovým příběhem. Tyhle čtyři úžasné knížky pro nejmenší nádherně dětem popisují čtyři tvory, které z přírody dobře znají.

Leporela jsou vytištěna na 100% recyklovaném neběleném papíře, jsou to tedy ve všech ohledech velmi přírodní knížky. O přírodě, a přírodě jsou i šetrné.

Francouzská ilustrátorka Isabelle Simler v knihách nádherně vystihla vývoj a život čtyř malých tvorečků, které děti znají z běžného života kolem sebe – Malá žabkaMalá beruškaMalý motýlekMalá vážka.

Když přede mnou knížky ležely, nevěděla jsem, kterou prohlížet dříve. Jsou nádherné, a pro děti srozumitelné. Moc ráda si v nich s vnoučkem čtu.

Malá žabka.

Tahle knížečka mne potěšila asi nejvíc. Vzpomínám si, jak jsem jako malá holka v úžasu zírala na vývoj žáby. Když jsem poprvé viděla ve sklenici pulce, nechtělo se mi věřit, že z téhle malé rybky bude žába. Když pulcům začaly růst nožičky, byla jsem okouzlena. Byla to jedna z chvil, na které si pamatuji, byl to pro mne zážitek, který si pamatuji dodnes. Žabky jsou všemi vnímány jako milá stvoření. I když už vím, že po políbení žáby z ní nebude princ (ano, tajně jsem to jako malá zkusila a fakt to nefunguje), žáby se mi líbí.

Malá vážka.

Každý z nás určitě u vody občas pozoroval vážky, které když proletí nad hladinou, a usednou třeba na rákos – vypadají jako třpytící se přírodní šperky. V knížečce je popsáno, jakými stádii vážka projde, než se z ní takový krásný vodní šperk stane.

Malý motýlek.

Motýli se líbí asi všem. Jako malá jsem je zkoušela s kamarády chytat na louce před naším domem. Bylo tam vždycky spousta nádherných motýlů všech druhů – bělásci, modrásci, žluťásci, babočkové a další. Chytila jsem motýla asi dvakrát. Ne proto, že by mi to nešlo, ale protože mi bylo líto, že se jim chycením otřou a poškodí křídla. Na motýly se moc ráda dívám i teď, jako dospělá. Proto je fajn, když děti odmala vědí, že i z obyčejné, celkem ošklivé housenky se vylíhne nádherný motýl.

Poslední leporelo je Malá beruška.

Berušky jsou krásné. Proto jsou oblíbené. Která z holčiček někdy nezkusila vzít berušku, a čekat, jestli poletí „do nebíčka, nebo do peklíčka“. Asi každá malá holka. Motiv berušek mívají děti na bačkorkách, zástěrkách, mikinách – prostě beruška zdobí. Jako malá jsem ji měla dokonce jako ozdobu na culíky. Pravda, Beruška od Ferdy mravence byla pěkná potvora, ale když jsem četla poprvé Broučky, bylo beruškám vše odpuštěno. Je fajn, že se v knížce děti o beruškách dozvědí spoustu zajímavých informací.

Tahle čtyři leporela učí děti lásce k přírodě. Třeba i tím, že z ošklivé housenky bude krásný motýl, anebo z pulce žába.

Pokud chcete udělat svým nejmenším dětem radost, a zároveň je něco naučit, tyhle čtyři knížky jsou k tomu jako dělané.

Momentálně je v nakladatelství Kazda mají ve skvělé slevové akci.

Knížky si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: čtyři leporela pro děti Malá vážkaMalá žabkaMalý motýlekMalá beruška.

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte zde: nakladatelství Kazda


Kaarsgaren deky a ledvinový pás

 

Zima začala letos poměrně brzy. Venku je vlhko, chladno a s topením jsme všichni kvůli cenám energií opatrní.

Proto letos využijeme vše, co nás bude chránit před zimou nejen venku, ale i doma.

 Největší problémy s teplem a termoregulací mají malé děti a staří lidé. Ty je před zimou třeba chránit opravdu dobře. Proto jsem pro vnuka pořídila super zateplenou dětskou deku, pro vnoučátko, co se má teprve narodit měkkoučkou a lehoučkou dětskou dečku, a pro dědu ledvinový pás.

Všechny tyto výrobky jsou od českého výrobce z eshopu Kaarsgaren.cz

Výrobky od firmy Kaarsgaren už mám vyzkoušené. Je to český výrobce, který vyrábí všechny své produkty pro podmínky v Čechách, vyhovují místním podmínkám tedy opravdu skvěle.

Kaarsgaren je ryze česká rodinná firma. Výrobky jsou šity v Čechách (tedy žádná Čína,ale zlaté české ručičky).

Vyrábí kojenecký textil, dětský textil, chrániče matrací, fusaky, rukávníky na kočárek, deky pro děti, ledvinové pásy a soustu dalších výrobků. Vyrábí z klasických textilních materiálů, ale i z bio-bavlny, bambusové viskózy, merino vlny a tencelu.

Všechny materiály jsou testované a vyhovují požadavkům na výrobky pro děti do tří let. Kaarsgarn neustále rozšiřuje výrobu produktů z bio-textilu – tedy šetrných k životnímu prostředí.

Tentokrát jsem vybrala, jak už jsem zmínila dvě deky a ledvinový pás, a teď vám o nich trošku napíšu pár informací.

Pro vnoučka jsem vybrala nádhernou zateplenou dětskou deku s medvídky.

Potisk medvídků mě zaujal – jsou roztomilí a moc hezcí. U vnuka měli medvědi ohromný úspěch, a teď nechce spát s jinou, než medvědí dekou. Vůbec se mu nedivím, taky se mi líbí. Potisk medvídků je na jedné straně deky, z druhé strany je deka bílá.

Materiál je fleece, vatelín, bavlna.

Rozměr deky je 70 x 100 cm.

Deka je vhodná pro každé použití. Vnouček pod ní spí, ale může být i do kočárku, nebo autosedačky.

 V kočárku je deka super, jde s ní jen přikrýt nožičky, když ji složíte, ale i zabalit do ní celého mrňouska.

Pokud máte sáňky s ohrádkou, kam můžete posadit v zimě dítě v kombinéze, deka se bude moc hodit. Tahle deka bude tedy fajn i na sáňkování s malými dětmi – samotná kombinéza by je neochránila před zimou, protože na saních jen sedí. Zabalíte je v kombinéze do deky a hurá na kopec, nebo třeba na procházku ve sněhu.

Materiál deky je certifikovaný a vhodný pro děti od narození, proto bude deka fajn na zimní období do kočárku jako doplněk k peřince.

Deka je ušitá ze tří vrstev – vrchní strana je 100% polyester (ten se dobře udržuje), zateplení je dutým vláknem Valtherm a podšívka je 100% bavlna.

Oteplovací rouno Valtherm –  informace:

 Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Materiál Valtherm jsou polyesterová vlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. V této vložce jsou tak vytvořeny miliony mikroskopických malých vzduchových dutin, které v sobě vážou tento teplo izolující vzduch (pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do – 35 stupňů Celsia)

Pokud z této informace nejste moc moudří, tak je to prostě opravdu velmi teplá věc – hřeje skvěle.

Deka je lehoučká, takže děti netíží a na omak je velmi příjemná. Plyšáčková, jak říká vnuk.

Pokud se obáváte bílé barvy, tak nemusíte mít strach. Díky materiálu se deka dobře udržuje, můžete ji prát na 30 stupňů. Pere se snadno, schne rychle. Prali jsme ji několikrát, a pořád je jako nová, materiál nemění svou strukturu – pořád je hebký a hřejivý.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zateplená dětská deka s medvídky.

 

Druhá dečka, kterou jsem vybrala je Wellsoft světle modrá.

Už samotný název Wellsoft napovídá, že deka bude měkkoučká.

Když ji držíte v ruce, jste překvapeni, jak hebká a lehká je. Je tak příjemná, že první co mě napadlo bylo, že je lehká jako vílí pohlazení.

Je tak lehoučká, že máte pocit, že nic v ruce nedržíte, a přitom nádherně hřeje.

Tuhle deku bych hodně doporučila pro úplně malá miminka. Ostatně na to jsem ji vybrala i já. Aby bylo miminku teplo, tak dečka může být do peřinky, do postýlky, do kočárku i do autosedačky.

Můžete do ní zabalit miminko bez podkládání plenou. Materiál je certifikovaný pro úplně nejmenší miminka, je hebký – neškrábe a hřeje, aniž by se ale dítě přehřálo.

Pokud potřebujete lehkou deku do autosedačky – jen na takové to překrytí, než se auto vytopí, je tahle deka ideální. Lehká, hřejivá a skladná. Nezabere moc místa.

Deka je vyrobena z materiálu Wellsoft – to je 100% micropolyester. Je tedy hřejivá a přitom velmi jemná a hebká.

Rozměr deky je 70 x 100 cm, prát ji lze na 30 stupňů, nesmí se žehlit (ono to ani není potřeba).

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: deka Wellsoft světle modrá

 

Poslední výrobek, který jsem vyzkoušela je ledvinový pás XL.

Já dost trpím v zimě na bolest zad a prochladnutí ledvin. Proto jsem po tomto pásu pokukovala už dlouho. Že ho vyzkouším, jsem se rozhodla až ve chvíli, kdy jsem hledala tip na dárek pro babi a dědu. Napadl mě ledvinový pás, a chtěla jsem ho vyzkoušet. Teď si trochu nadávám, že jsem si pás měla pořídit už dávno. Lidi, to vám je super věc!

Je to vlastně pruh z merino vlny se zavazováním na šňůrky. Vybrala jsem si velký, abych měla kryta opravdu celá záda.

Rozměr tohoto pásu je 30 x 70 cm (30 cm výška, 70 cm délka). Tkaničky jsou dlouhé asi 50 cm, může ho mít tedy úplně každý, i když není štíhlý jako proutek – délka tkanic je dostačující.

Už samotný název ledvinový pás upřesňuje, jak se pás používá. Říká se mu někdy i bederní pás. Prostě si ho dáte na záda a zavážete.

Já ho tady uvádím jako tip na dárek pro seniory, ale využívají ho hodně i sportovci – třeba veslaři, a často i motorkáři.

Na motorce je někdy zima, tenhle pás chrání bederní páteř před prochladnutím. Pokud máte tedy doma motorkáře, pás mu určitě udělá taky radost.

Protože pás je z kvalitní merino vlny, krásně hřeje, ale přitom odvádí pot a vlhkost, udržuje stálou teplotu – zabraňuje přehřátí a pocení.

 Merino vlna snižuje elektrostatický náboj, a přirozeně tak odpuzuje prach a špínu. O vlně je známo, že má samočisticí schopnosti, není tedy třeba ji často prát.

Pokud z nějakého důvodu musíte pás vyprat, používejte vždycky přípravky určené k praní vlny, nikdy nepoužívejte aviváž! Perte v ruce. Vlna se také nesmí sušit v sušičce na prádlo!

Jestli máte rádi v zimě teplo na záda, vyzkoušejte kvalitní ledvinový pás.

Ledvinové pásy jsou používány jako podpůrný prostředek při léčbě zánětů močových cest, revma, bolestech páteře, nebo prostě jen na zahřátí.

Pokud chcete, aby pás fungoval, jak má – tedy hřál, ale nepřehříval záda a odváděl pot, pořiďte si pás z kvalitní merino vlny.

To je důležité – jiné materiály tuto schopnost jako merino vlna nemají.

Pokud si chcete pás prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: ledvinový pás XL

 

Co říci na závěr – pokud bych to měla shrnout, tak jsem velmi spokojená. Opět se mi potvrdilo, že u české firmy Kaarsgaren najdu kvalitu.

Všechny tři produkty jsou kvalitní, hezké, splňují to, co mají. S Kaarsgaren se zahřejete i v té největší zimě.

Celý sortiment eshopu s výrobky společnosti Kaarsgaren najdete po kliknutí zde: Kaarsgaren.cz

 


Kosmetika ATTITUDE

 

 

Znáte značku kosmetiky ATTITUDE? Věřím, že velká většina z vás si uvědomí, že název už někde viděla, nebo slyšela, ale nic moc o této kosmetické značce neví. Přiznávám, že ani já jsem ji moc neznala.

Až do chvíle, než jsem začala na internetu hledat informace o kosmetice pro malého vnoučka. Má problémy s citlivou pokožkou, takže jsem potřebovala kvalitní kosmetiku. No, a protože se mi za měsíc narodí další vnoučátko, hledala jsem i kosmetiku vhodnou i pro kojence a novorozence.  Pokud kosmetika obstojí, nakoupím ji i pro miminko.

Hledala jsem dlouho, porovnávala informace z recenzí a maminkovských skupin a blogů, a ATTITUDE kosmetika mi vyšla jako nejlepší volba. Je vhodná už pro malinké děti, je kvalitní a přitom cenově dostupná, takže nezruinuje peněženku.

Než se pustím do představení výrobků, které jsem vyzkoušela, představím vám jen v krátkosti společnost ATTITUDE.

Značka vznikla v roce 2005 v Montrealu. Vznikly tak produkty pro osobní péči, a péči o domácnost výhradně z přírodních ingrediencí. Špičková kvalita za přiměřenou cenu, dostupná pro všechny. Všechny přípravky splňují i ty nejpřísnější zdravotní normy – certifikáty si můžete prohlédnout zde: certifikáty nezávadnosti ATTITUDE

Kromě kvality, značka ATTITUDE dbá i na ekologii. To je pro mě hodně důležité.

 Ráda bych, aby moje děti, vnuci a pravnuci měli možnost žít na zelené planetě. Napadne mě to vždycky, když jedeme kolem skládky odpadu. Když vidím, jak tam, kde byla rovina, se tyčí hory odpadků, je mi z toho smutno.

Značka ATTITUDE dbá na to, aby bylo méně plastů v odpadu. Proto se snaží vyrábět přípravky v biologicky rozložitelných obalech – nebo v obalech umožňujících opětovné plnění. Snížení plastů na jedno použití v běžném životě může přinést změnu pro celou planetu. Kromě toho – za každý prodaný produkt se společnost ATTITUDE zavazuje zasadit strom. To je prostě super. Celková vize a prezentace společnosti se mi moc líbí.

Já mám všechny produkty k recenzi z eshopu Babystart.cz – jediného oficiálního distributora značky ATTITUDE.

Eshop, na kterém můžete nakupovat,  najdete po kliknutí zde: Attitudeliving.cz.

 
 

Jako velkoobchodní firma distribuuje BBStart zboží ATTITUDE i do dalších online i kamenných prodejen po celé České republice.

Výrobky ATTITUDE  najdete například na Rohlik.cz, DrMax.cz, Pilulka.cz, Feedo.cz, a dalších eshopech, které najdete snadno přes Heuréka.cz. Stačí jednoduše zadat název do vyhledávače.

Pokud preferujete spíš kamenné prodejny, tak ty ATTITUDE nemá, ale výrobky seženete v DM drogériích.

DMka jsou už dnes ve spoustě míst.  Konkrétně můžete v kamenné prodejně koupit tyto 3 výrobky, které dnes představuji a recenzuji – tedy Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon, dětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves .

Pokud navštívíte eshop DM drogérie, tam najdete výrobků ATTITUDE 7 druhů z ekodrogerie.

A teď k samotné recenzi.

Jak už jsem zmínila, vybrala jsem tentokrát pro nejmenší děti tři výrobky Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampondětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves  - všechny tyto produkty nádherně a jemně voní po hruškách.

Pro staršího vnuka jsem vybrala 2v1 tělové mýdlo a šampon s melounovou a kokosovou vůní.

Musím říct, že tohle testování si vnuk ohromně užívá. Je to totiž malý vodník, a koupe se moc rád. Jak už jsem zmínila, má dost citlivou pokožku, takže s výběrem kosmetiky musíme být velmi ostražití a opatrní. Jakmile použijeme běžnou kosmetiku, osype se a zčervená, pak ho to svědí a je plačtivý.

Začali jsme tedy nejdřív s pěnou do koupele.

Pěna krásně voní, a dobře pění, takže Robin se vrhnul do bublinek a byl jako ryba – šťastný a spokojený.

Dětská pěna do koupele hrušková šťáva je o objemu 473 ml.

Při koupeli jí není potřeba dávat moc, takže balení vystačí na poměrně dlouhou dobu. Pěna je plná přírodních složek jako listy borůvky a semena moringy – tyto látky jsou bohaté na vitamíny a minerály, mají zklidňující a ochranné vlastnosti. To mohu potvrdit – vnuk je v pohodě – nikde ani pupínek.

To jsou samozřejmě jen obecné informace.

Pokud si chcete prohlédnout výrobek i složení, klikněte zde: Dětská pěna do koupele Baby Leaves hrušková 

 

Další na řadu přišel Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon.

Tady už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem se celkem nebála – věděla jsem, že po kosmetice této řady se vnuk neosype. 

Balení je opět v ekologickém obalu – objem 473 ml.

Na použití ho stačí opravdu trochu, takže vydrží dlouho. Praktická pumpička vám na ruku dá množství potřebné na umytí mrňouska. Musím říct, že ta jemná hrušková vůně se mi moc líbí. Je taková příjemná, miminkovská. Opět obsahuje listy borůvky a semena moringy – je tedy vhodný i pro miminka a citlivou pokožku.

Více informací o přípravku najdete po kliknutí zde: Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon

 

Aby byla péče o miminko kompletní, je fajn použít pleťové mléko.

 Je to po koupeli taková ta příjemná „mazlící“ fáze.

Vždycky jsem měla tyhle chvilky moc ráda. Miminko je po koupeli spokojené, a pak ho položíte na osušku, namažete pleťovým mlékem, přitom si spolu potichu povídáte. Miminko se mazáním zklidní – je to fajn rituál před spaním.

 Tohle pleťové mléko patří opět do řady Baby Leaves – i ono jemně voní po hruškách, a obsahuje zklidňující borůvkové listy a semena moringy.

Pleťové mléko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Pleťové mléko Baby Leaves

 

Tuhle „hruškovou“ kosmetiku jsem vybrala pro miminko, co se dceři brzy narodí. Budeme ji používat moc rádi, protože opravdu moc hezky voní, a je vhodná i pro tu nejcitlivější miminkovskou pokožku.

Protože starší vnuk o sobě říká, že už není žádné miminko, ale bude velký brácha, vybrali jsme mu pro radost 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu.

Jako všechny  ATTITUDE výrobky i tenhle je vhodný pro citlivou pokožku. Krásně voní. Hned jak otevřete lahvičku, cítíte úžasnou melounovo – kokosovou vůni.

Vnuk má tu vůni moc rád, a ještě z postýlky tu vůni z jeho vlásků cítím. Je to jeden z mála přípravků, které má vnuk na koupání rád. Hlavně při mytí vlásků.

 Měli jsme problém, že si moc vlasy nechtěl mýt, že ho šampon štípe. I když dáváme pozor, aby mu netekla voda do očí, občas se stane, že nějaký neposlušný pramínek vody se šamponem si cestu najde tam, kam nemá. U tohoto šamponu mu to ale vůbec nevadí. Jen se otře a je to. Žádný pláč, žádné podráždění, žádné pálení ani svědění. Hurá!

No – přiznávám, že občas se tím šamponem umyju taky. Fakticky moc hezky voní. A protože jeho v balení taky skoro půl litru, není to ani poznat.

Pokud si chcete přečíst o tomto přípravku víc informací, klikněte zde: 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu

 

Když už jsem u dětské kosmetiky a hygieny, nesmím zapomenout na vlhčené ubrousky.

Vlhčené ubrousky je takový malý zázrak pro každou maminku. Otíráme jimi nejen zadečky, ale i umatlané prsty a ručičky, nebo obličej. Jakmile máte doma vlhčené ubrousky, najednou je začnete používat v podstatě na všechno – umatlaná rukojeť na kočárku, umatlaný stolek, já s nimi klidně utírám i prach. Super jsou vlhčené ubrousky i na rychlé odlíčení.

Je ale dobré používat kvalitní ubrousky. Některé ubrousky jsou parfémované, a dráždí pokožku, jiné zase zůstanou v přírodě nerozložené a dělají problém (běžné vlhčené ubrousky se rozkládají i 100 let).

ATTITUDE vlhčené ubrousky jsou ekologické, k přírodě šetrné. Jsou vyrobené ze 100% celulózy, můžete je tedy klidně i kompostovat! Co je ale důležité, jsou vhodné i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Neobsahují žádné chemicky škodlivé látky a jsou bez parfemace.

U ubrousků je důležité, aby byly dostatečně pevné. Aby se nestalo, že prst projede ubrouskem a vy si sáhnete, kam jste nechtěli. Tyhle ubrousky jsou dostatečně pevné, během testování při přebalování se mi ani jednou nestalo, že by se nějaký protrhl. Tyhle ubrousky v pohodě zvládají každou kalamitu v plence.

Ubrousky jsem vyzkoušela i sama na sobě. Jednou jsem totiž v lese náhodou použila vlhčené ubrousky, co jsem nosila v malém sáčku v kabelce pro případ nouze. Po utření jsem myslela, že vyskočím z kůže, jak mě štípaly. Od té doby každý ubrousek, než ho použiju pro děti, zkusím i sama na sobě. Abych měla jistotu, že vnoučatům neublížím nevhodným ubrouskem. U ATTITUDE ubrousků nemám problém. Jsou super! A jak už jsem psala – jsou ekologické, a v přírodě se rozloží – jsou kompostovatelné!

V balení je 72 kusů.

Více informací o ubrouscích najdete zde: Vlhčené ubrousky ATTITUDE

 

Když už jsem zmínila, že vlhčené ubrousky jsem zkusila i na sobě, byla jsem zvědavá i na dospěláckou kosmetiku.

Protože i já mám problém s citlivou pokožkou, vyzkoušela jsem přírodní tuhý deodorant.

Vybrala jsem si přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně.

 Obsahuje zklidňující oves v koloidní podobě, a neobsahuje jedlou sodu.

Oves zklidňuje pokožku, a chrání kožní bariéru.

Deodorant obsahuje rostlinný vosk, bambucké máslo, a kokosový olej.

Proto se lehce nanáší a je mi příjemný.

 Neobsahuje žádný hliník, vodu, parabeny a žádné další chemické přísady.

Je opravdu i pro hodně citlivou pokožku.

Skvěle působí v podpaží po holení – nemám po jeho použití vůbec podrážděnou pokožku.

Možná si řeknete, proč jsem si vybrala přípravek bez vůně. Vysvětlení je jednoduché – ráda používám i parfémy a toaletní vody, a tenhle přírodní deodorant skvěle zabrání pocení, a přitom nijak neruší vůni parfému, který použiji.

Pokud máte hodně citlivou pokožku, nebo se hodně potíte, vyzkoušejte tento deodorant bez vůně, je opravdu fajn.

Více informací najdete po kliknutí zde: Přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně  

 

Co říci na závěr. Snad jen spoustu pochvalných slov. Jsem moc ráda, že jsem kosmetiku ATTITUDE objevila. Ať už tu maminkovskou, nebo tu dospěláckou. 

Určitě budu zkoušet i další přípravky. Moc se mi totiž líbí, že kromě toho, že všechny ATTITUDE výrobky splňují to, co od nich chceme, jsou i ekologické, a přispívají k ochraně naší planety.

Za každý prodaný výrobek bude vysazen jeden strom, a to je velmi důležité. Vlastně tak i my, všichni můžeme koupí této kosmetiky přispět k ochraně a záchraně zelené planety.

Shrnutí v pár slovech? Je to kvalita za rozumnou cenu.

Odkazy na jednotlivé výrobky vám dávám u každého výrobku.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, a informace o značce, klikněte tady:  Attitudeliving.cz

 

Pokud si chcete výrobky koupit, můžete buď online u BBStart , nebo na Heuréce.

Spoustu informací najdete i na facebooku po kliknutí zde: Attitude living facebook

 

No, a pokud jste spíše vyznavači kamenných obchodů, a vše si raději očicháte a osaháte osobně, tak vyrazte třeba do DMka. I tam najdete produkty ATTITUDE.

Stačí jen nakoupit a pak si užívat super kosmetiku, co krásně voní a je ekologická.

 

Znáte značku kosmetiky ATTITUDE? Věřím, že velká většina z vás si uvědomí, že název už někde viděla, nebo slyšela, ale nic moc o této kosmetické značce neví. Přiznávám, že ani já jsem ji moc neznala.

Až do chvíle, než jsem začala na internetu hledat informace o kosmetice pro malého vnoučka. Má problémy s citlivou pokožkou, takže jsem potřebovala kvalitní kosmetiku. No, a protože se mi za měsíc narodí další vnoučátko, hledala jsem i kosmetiku vhodnou i pro kojence a novorozence.  Pokud kosmetika obstojí, nakoupím ji i pro miminko.

Hledala jsem dlouho, porovnávala informace z recenzí a maminkovských skupin a blogů, a ATTITUDE kosmetika mi vyšla jako nejlepší volba. Je vhodná už pro malinké děti, je kvalitní a přitom cenově dostupná, takže nezruinuje peněženku.

Než se pustím do představení výrobků, které jsem vyzkoušela, představím vám jen v krátkosti společnost ATTITUDE.

Značka vznikla v roce 2005 v Montrealu. Vznikly tak produkty pro osobní péči, a péči o domácnost výhradně z přírodních ingrediencí. Špičková kvalita za přiměřenou cenu, dostupná pro všechny. Všechny přípravky splňují i ty nejpřísnější zdravotní normy – certifikáty si můžete prohlédnout zde: certifikáty nezávadnosti ATTITUDE

Kromě kvality, značka ATTITUDE dbá i na ekologii. To je pro mě hodně důležité.

 Ráda bych, aby moje děti, vnuci a pravnuci měli možnost žít na zelené planetě. Napadne mě to vždycky, když jedeme kolem skládky odpadu. Když vidím, jak tam, kde byla rovina, se tyčí hory odpadků, je mi z toho smutno.

Značka ATTITUDE dbá na to, aby bylo méně plastů v odpadu. Proto se snaží vyrábět přípravky v biologicky rozložitelných obalech – nebo v obalech umožňujících opětovné plnění. Snížení plastů na jedno použití v běžném životě může přinést změnu pro celou planetu. Kromě toho – za každý prodaný produkt se společnost ATTITUDE zavazuje zasadit strom. To je prostě super. Celková vize a prezentace společnosti se mi moc líbí.

Já mám všechny produkty k recenzi z eshopu Babystart.cz – jediného oficiálního distributora značky ATTITUDE.

Eshop, na kterém můžete nakupovat,  najdete po kliknutí zde: Attitudeliving.cz.

 
 

Jako velkoobchodní firma distribuuje BBStart zboží ATTITUDE i do dalších online i kamenných prodejen po celé České republice.

Výrobky ATTITUDE  najdete například na Rohlik.cz, DrMax.cz, Pilulka.cz, Feedo.cz, a dalších eshopech, které najdete snadno přes Heuréka.cz. Stačí jednoduše zadat název do vyhledávače.

Pokud preferujete spíš kamenné prodejny, tak ty ATTITUDE nemá, ale výrobky seženete v DM drogériích.

DMka jsou už dnes ve spoustě míst.  Konkrétně můžete v kamenné prodejně koupit tyto 3 výrobky, které dnes představuji a recenzuji – tedy Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon, dětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves .

Pokud navštívíte eshop DM drogérie, tam najdete výrobků ATTITUDE 7 druhů z ekodrogerie.

A teď k samotné recenzi.

Jak už jsem zmínila, vybrala jsem tentokrát pro nejmenší děti tři výrobky Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampondětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves  - všechny tyto produkty nádherně a jemně voní po hruškách.

Pro staršího vnuka jsem vybrala 2v1 tělové mýdlo a šampon s melounovou a kokosovou vůní.

Musím říct, že tohle testování si vnuk ohromně užívá. Je to totiž malý vodník, a koupe se moc rád. Jak už jsem zmínila, má dost citlivou pokožku, takže s výběrem kosmetiky musíme být velmi ostražití a opatrní. Jakmile použijeme běžnou kosmetiku, osype se a zčervená, pak ho to svědí a je plačtivý.

Začali jsme tedy nejdřív s pěnou do koupele.

Pěna krásně voní, a dobře pění, takže Robin se vrhnul do bublinek a byl jako ryba – šťastný a spokojený.

Dětská pěna do koupele hrušková šťáva je o objemu 473 ml.

Při koupeli jí není potřeba dávat moc, takže balení vystačí na poměrně dlouhou dobu. Pěna je plná přírodních složek jako listy borůvky a semena moringy – tyto látky jsou bohaté na vitamíny a minerály, mají zklidňující a ochranné vlastnosti. To mohu potvrdit – vnuk je v pohodě – nikde ani pupínek.

To jsou samozřejmě jen obecné informace.

Pokud si chcete prohlédnout výrobek i složení, klikněte zde: Dětská pěna do koupele Baby Leaves hrušková 

 

Další na řadu přišel Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon.

Tady už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem se celkem nebála – věděla jsem, že po kosmetice této řady se vnuk neosype. 

Balení je opět v ekologickém obalu – objem 473 ml.

Na použití ho stačí opravdu trochu, takže vydrží dlouho. Praktická pumpička vám na ruku dá množství potřebné na umytí mrňouska. Musím říct, že ta jemná hrušková vůně se mi moc líbí. Je taková příjemná, miminkovská. Opět obsahuje listy borůvky a semena moringy – je tedy vhodný i pro miminka a citlivou pokožku.

Více informací o přípravku najdete po kliknutí zde: Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon

 

Aby byla péče o miminko kompletní, je fajn použít pleťové mléko.

 Je to po koupeli taková ta příjemná „mazlící“ fáze.

Vždycky jsem měla tyhle chvilky moc ráda. Miminko je po koupeli spokojené, a pak ho položíte na osušku, namažete pleťovým mlékem, přitom si spolu potichu povídáte. Miminko se mazáním zklidní – je to fajn rituál před spaním.

 Tohle pleťové mléko patří opět do řady Baby Leaves – i ono jemně voní po hruškách, a obsahuje zklidňující borůvkové listy a semena moringy.

Pleťové mléko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Pleťové mléko Baby Leaves

 

Tuhle „hruškovou“ kosmetiku jsem vybrala pro miminko, co se dceři brzy narodí. Budeme ji používat moc rádi, protože opravdu moc hezky voní, a je vhodná i pro tu nejcitlivější miminkovskou pokožku.

Protože starší vnuk o sobě říká, že už není žádné miminko, ale bude velký brácha, vybrali jsme mu pro radost 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu.

Jako všechny  ATTITUDE výrobky i tenhle je vhodný pro citlivou pokožku. Krásně voní. Hned jak otevřete lahvičku, cítíte úžasnou melounovo – kokosovou vůni.

Vnuk má tu vůni moc rád, a ještě z postýlky tu vůni z jeho vlásků cítím. Je to jeden z mála přípravků, které má vnuk na koupání rád. Hlavně při mytí vlásků.

 Měli jsme problém, že si moc vlasy nechtěl mýt, že ho šampon štípe. I když dáváme pozor, aby mu netekla voda do očí, občas se stane, že nějaký neposlušný pramínek vody se šamponem si cestu najde tam, kam nemá. U tohoto šamponu mu to ale vůbec nevadí. Jen se otře a je to. Žádný pláč, žádné podráždění, žádné pálení ani svědění. Hurá!

No – přiznávám, že občas se tím šamponem umyju taky. Fakticky moc hezky voní. A protože jeho v balení taky skoro půl litru, není to ani poznat.

Pokud si chcete přečíst o tomto přípravku víc informací, klikněte zde: 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu

 

Když už jsem u dětské kosmetiky a hygieny, nesmím zapomenout na vlhčené ubrousky.

Vlhčené ubrousky je takový malý zázrak pro každou maminku. Otíráme jimi nejen zadečky, ale i umatlané prsty a ručičky, nebo obličej. Jakmile máte doma vlhčené ubrousky, najednou je začnete používat v podstatě na všechno – umatlaná rukojeť na kočárku, umatlaný stolek, já s nimi klidně utírám i prach. Super jsou vlhčené ubrousky i na rychlé odlíčení.

Je ale dobré používat kvalitní ubrousky. Některé ubrousky jsou parfémované, a dráždí pokožku, jiné zase zůstanou v přírodě nerozložené a dělají problém (běžné vlhčené ubrousky se rozkládají i 100 let).

ATTITUDE vlhčené ubrousky jsou ekologické, k přírodě šetrné. Jsou vyrobené ze 100% celulózy, můžete je tedy klidně i kompostovat! Co je ale důležité, jsou vhodné i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Neobsahují žádné chemicky škodlivé látky a jsou bez parfemace.

U ubrousků je důležité, aby byly dostatečně pevné. Aby se nestalo, že prst projede ubrouskem a vy si sáhnete, kam jste nechtěli. Tyhle ubrousky jsou dostatečně pevné, během testování při přebalování se mi ani jednou nestalo, že by se nějaký protrhl. Tyhle ubrousky v pohodě zvládají každou kalamitu v plence.

Ubrousky jsem vyzkoušela i sama na sobě. Jednou jsem totiž v lese náhodou použila vlhčené ubrousky, co jsem nosila v malém sáčku v kabelce pro případ nouze. Po utření jsem myslela, že vyskočím z kůže, jak mě štípaly. Od té doby každý ubrousek, než ho použiju pro děti, zkusím i sama na sobě. Abych měla jistotu, že vnoučatům neublížím nevhodným ubrouskem. U ATTITUDE ubrousků nemám problém. Jsou super! A jak už jsem psala – jsou ekologické, a v přírodě se rozloží – jsou kompostovatelné!

V balení je 72 kusů.

Více informací o ubrouscích najdete zde: Vlhčené ubrousky ATTITUDE

 

Když už jsem zmínila, že vlhčené ubrousky jsem zkusila i na sobě, byla jsem zvědavá i na dospěláckou kosmetiku.

Protože i já mám problém s citlivou pokožkou, vyzkoušela jsem přírodní tuhý deodorant.

Vybrala jsem si přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně.

 Obsahuje zklidňující oves v koloidní podobě, a neobsahuje jedlou sodu.

Oves zklidňuje pokožku, a chrání kožní bariéru.

Deodorant obsahuje rostlinný vosk, bambucké máslo, a kokosový olej.

Proto se lehce nanáší a je mi příjemný.

 Neobsahuje žádný hliník, vodu, parabeny a žádné další chemické přísady.

Je opravdu i pro hodně citlivou pokožku.

Skvěle působí v podpaží po holení – nemám po jeho použití vůbec podrážděnou pokožku.

Možná si řeknete, proč jsem si vybrala přípravek bez vůně. Vysvětlení je jednoduché – ráda používám i parfémy a toaletní vody, a tenhle přírodní deodorant skvěle zabrání pocení, a přitom nijak neruší vůni parfému, který použiji.

Pokud máte hodně citlivou pokožku, nebo se hodně potíte, vyzkoušejte tento deodorant bez vůně, je opravdu fajn.

Více informací najdete po kliknutí zde: Přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně  

 

Co říci na závěr. Snad jen spoustu pochvalných slov. Jsem moc ráda, že jsem kosmetiku ATTITUDE objevila. Ať už tu maminkovskou, nebo tu dospěláckou. 

Určitě budu zkoušet i další přípravky. Moc se mi totiž líbí, že kromě toho, že všechny ATTITUDE výrobky splňují to, co od nich chceme, jsou i ekologické, a přispívají k ochraně naší planety.

Za každý prodaný výrobek bude vysazen jeden strom, a to je velmi důležité. Vlastně tak i my, všichni můžeme koupí této kosmetiky přispět k ochraně a záchraně zelené planety.

Shrnutí v pár slovech? Je to kvalita za rozumnou cenu.

Odkazy na jednotlivé výrobky vám dávám u každého výrobku.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, a informace o značce, klikněte tady:  Attitudeliving.cz

 

Pokud si chcete výrobky koupit, můžete buď online u BBStart , nebo na Heuréce.

Spoustu informací najdete i na facebooku po kliknutí zde: Attitude living facebook

 

No, a pokud jste spíše vyznavači kamenných obchodů, a vše si raději očicháte a osaháte osobně, tak vyrazte třeba do DMka. I tam najdete produkty ATTITUDE.

Stačí jen nakoupit a pak si užívat super kosmetiku, co krásně voní a je ekologická.

 


Sandálky Nemo.

Začalo konečně léto. V létě je všem krásně, hodně chodíme ven – na procházky, koupat se, sportovat – k tomu všemu potřebujeme kvalitní boty.

Protože naše nohy jsou velmi zatěžované, a na celý život je potřebujeme zdravé, je fajn nepodceňovat výběr bot. Stručně řečeno – pro zdravé nohy jsou potřeba boty kvalitní.

 Pamatuji se na dobu svého dětství, že jsem často dostávala boty na donošení po sestře. To v tom lepším případě. Běžné bylo i to, že boty na donošení nosili známí. Každé dítě má ale jinou nohu, jinak boty „rozšlápne“, proto si dodnes pamatuji, že některé boty po sestře mi pořád padaly, protože měla širší nohu než já. Tím jsem zákonitě musela krčit trochu prsty, abych nohu v botě zpevnila, a neklouzala mi. Dodnes si pamatuji, jak mě prstíky z některých bot bolely. O odřených patách a puchýřích ani nemluvím. Doba ale byla taková, byla to bohužel běžná praxe. Mnozí z nás proto mají nohy v horším stavu, než by měli, pokud by nosili kvalitní boty.

Já jsem svým dětem boty kupovala vždycky nové, snažila jsem se, aby měly nožičky v pořádku.

S radostí kvalitní boty koupím i svým vnoučkům. Jen jsem trošku už z nakupování vypadla. Proto jsem dlouho hledala boty takové, aby se vnoučkovi líbily, a já měla jistotu, že jeho nožičky budou v pořádku a v pohodlí.

Na trhu je spousta různých botiček. Jsem ráda, že i pro děti se už vyrábějí boty hezké, pohodlné a přitom kvalitní. Kvalitní bota nožičku podpoří, a nikde nemačká, netlačí. Je třeba, aby byla z kvalitního materiálu. Trošku jsem se v tom velkém množství ztrácela, ale nakonec jsem vybrala botičky od společnosti RAK.

Společnost RAK už je na trhu hodně dlouho, o dětském obouvání tedy vědí opravdu hodně. Vsadila jsem tedy na tradici a kvalitu.

RAK botičky jsou vyráběny tak, aby vyhovovaly přesně dětským nožičkám.  Každá botička je ohleduplná k dětským nohám z hygienického i ortopedického hlediska.

Dětská chodidla jsou měkká, formovatelná, chrupavčité kosti chodidla kostnatí až zhruba ve věku 6 let! I proto je vhodný výběr dětské boty tak důležitý.

Všechny RAK modely mají prostorný kulatý tvar špičky, tedy dostatek místa pro všechny prsty. Je důležité, aby se prsty dětí nedeformovaly a nemačkaly!.

Svršek obuvi, včetně stélky a podšívky jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů, které jsou měkké a prodyšné. Dobře také absorbují vlhkost a přizpůsobí se anatomickému tvaru nohy.

Důležité je i správné měření velikosti bot. Dětské boty nesmí být akorát – měly by vždycky mít nadměrek kolem 1 centimetru, aby nožička nebyla nijak utlačovaná.

Přesný postup, jak změřit nožičku najdete zde: měření dětské nohy

 

Botičky RAK nakoupíte na eshopu Gugenio.cz. Výběr je ohromný.

Já jsem vybrala pár modelů, které se mi líbí, konečný výběr jsem nechala na vnukovi. Ukázala jsem mu obrázky, a on vybíral. Myslela jsem, že nebude vědět, nebo bude váhat, rozhodl se ale prakticky hned.

Vybral si nádherné, barevné, dětské sandálky Nemo.

Sandálky jsou barevné, tím asi upoutaly pozornost na první pohled. Vypadají opravdu tak trochu jako Nemo z pohádky Hledá se Nemo. Je mi jasné, že tyhle botičky bude vnuk nosit moc rád.

Sandálky se dobře obouvají – jsou na suchý zip. Vnuk si je tedy zvládne obout i sám, a je na to velmi hrdý. Zároveň se díky tomuto praktickému zapínání botička krásně přizpůsobí tvaru nártu, a tím bude držet na každé nožičce.

Botička je sandálového typu – je to tedy letní obuv.

Botka je lehoučká. Opravdu velmi lehoučká – až mě to překvapilo. Když jsem držela v ruce krabičku s botami, říkala jsem si, že musí být snad prázdná.

Svršek botky je vyroben z kůže Nappa, je z několika barev kůže. Botičky mají super úpravu, takže jdou dobře očistit. I když jsme v botách hned při prvním obutí zmokli, bota stačí jen otřít a je čistá. Povrch botky zůstává krásně měkký, netvrdne a netlačí.

U paty je botička vyztužená, takže skvěle drží celou nožičku, ale pěkně měkká – nemusíte se bát žádných puchýřů.

Z čeho mám radost, a co se mi na tomhle sandálku líbí, je promyšlená špička boty. Je v ní opravdu dost místa pro prsty.

Zároveň je zvednutá – překrytá špička podrážkou, takže do ní nepadají kamínky a písek, hlavně je to ale fajn na odrážedle. Vnuk na něm jezdí moc rád, a kdyby měl otevřenou špičku, měl by prsty věčně odřené. Takhle je má překryté, a může jezdit, jak se mu zlíbí, noha je krásně chráněná, prsty se nijak neodřou, ani se do nich nemůže kopnout. To jsem ráda – já sama měla „ukopnutý palec“ jako malá několikrát, a nic příjemného to není. Tady dávám fotku, jak vypadaly palce vnuka než začal nosit sandálky Nemo. Teď už má palečky v pořádku.

Ještě jednou upozorňuji na správné měření nohy. Pokud nohu změříte, držte se tabulky uvedené u každého obrázku boty.

Já jsem trošku zazmatkovala, nohu jsem změřila, nějak jsem si ale nevšimla „sloupku“ s uvedenou hodnotou velikosti boty s nadměrkem.

Naštěstí jsem se ale zeptala, a nechala si poradit správnou velikost.  Takže pro všechny zmatkaře, jako jsem já- nebojte se zeptat emailem, nebo na infolince, když si nejste jistí. Setkáte se s milým, profesionálním přístupem, dostanete radu, a budete mít jistotu, že jste nakoupili správně.

Jinak je tabulka samozřejmě s přesnými údaji - na pravé straně najdete míru nožičky, kterou jste naměřili.  Uprostřed tabulky je míra boty už s nadměrkem. Nalevo je velikost, kterou potřebujete.

Pokud potřebujete koupit botičky pro děti, mohu vám jen doporučit eshop Gugenio.cz se skvělými botičkami od společnosti RAK. Já jsem velmi spokojená! Setkala jsem se tu s profesionalitou (když jsem potřebovala poradit, dostalo se mi ochotné a okamžité rady a pomoci).

 Navíc je tu opravdu velký výběr bot, které jsou vhodné pro nožičky našich nejmenších.

Jak už jsem psala – dětské nožičky vyžadují zvláštní péči – co zkazíme špatným výběrem obuvi, to už těžko budeme napravovat. Dětská nožička je tvárná, její chrupavky kostnatí až kolem 6 let věku dětí. Proto je důležité na dětských botách nešetřit, a kupovat boty kvalitní, ve kterých děti budou běhat s radostí, a nohy budou mít v pořádku. Občas mají někteří z nás stále pocit, že na dětských botách se může ušetřit a nic se tím nezkazí. Tam bych se zeptala, jestli by oni nosili nepohodlné a nekvalitní boty, ve kterých je budou bolet nohy. Asi ne, že?

Na eshopu Gugenio.cz jsem vybrala vnukovi botičky – sandálky – Nemo. Jsou krásně barevné, takže se mu líbí.

Je z nich nadšený, protože jsou krásně barevné (a přitom jsou barvy velmi vkusně sladěné). Umí si botičky obouvat sám, sám si je díky suchému zipu i zapne, a je na sebe pyšný, že se obouvá jako velký kluk.

Pokud si chcete tyto sandálky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Sandálky Nemo.

Celý sortiment eshopu s kvalitními dětskými botičkami najdete zde: Gugenio.cz


Upovídaný koala od VTECH

 

Dnes bych vám ráda představila hračku Upovídaný koala od výrobce Vtech.

Protože mám doma malinkého čtyřměsíčního vnoučka, hledala jsem hračky, které by ho zabavily.

Na trhu je ale hraček pro takhle malé děti celkem málo. Většinou jsou to hračky na hrazdičkách, nebo různí muchláčcii. Chrastítka, která jsou dostupná, nejsou moc hezká, nebo si nejsem jistá kvalitou materiálu. Muchláčkům já moc nefandím – mám pocit, že když je vyperu, děti pak mají v pusince prací prášek. Ty úplně malé děti totiž většinu hraček strkají do pusy. Hračku si musí osahat, a pak hned šup do pusinky. Je to pro ně takové seznamování se s okolním světem.

Proto jsem zabrousila na stránky Vtech. Hračky tu vybírám pro staršího vnuka, tak třeba najdu něco i pro toho menšího. Po prohlédnutí stránek jsem byla nadšená. Hraček pro ty úplně nejmenší děti tu mají spoustu. A všechny kvalitní – jak je tomu u Vtech ostatně vždy.  Všechny Vtech hračky splňují naprosto všechny potřebné zdravotní certifikáty. Nemusím tedy složitě nic hledat – ze zkušenosti vím, že Vtech = bezpečná hračka. Jsou to hračky nezávadné, kvalitní a vzhledově velmi hezké. Postupně vám tedy tyto hračky budu představovat.

U hodně malých dětí je důležitý vzhled hračky, a taky to, aby hračka šla očistit a omýt. Pestré barvy upoutávají dětskou pozornost a stimulují vnímání.

Pro ten nejmenší věk je fajn hračka Upovídaný koala.

Tahle hračka mi hned padla do oka.

Je krásně pestrobarevná.

Co je důležité – má rukojeť, která se těm nejmenším dětem dobře drží v ručičkách. Ty nejmenší děti ještě nemají motoriku úplně dobrou, v začátku je tedy fajn, když při používání dětmi jste u nich a pomáháte jim. Malinké děti totiž mají tendenci sebou různě trhat – koordinace pohybu není ještě úplně dobrá, tak aby se hračkou nebouchly.

Vnoučkovi jsou momentálně čtyři měsíce – hračku udrží krásně, ale opravdu je alespoň do pátého měsíce fajn při používání hračky u miminka být.

Materiál Koaly je pevný plast. Tělo koaly je modré, uši jsou z měkčího materiálu – ta jsou přímo určená k tomu, aby je děti mohly strčit do pusinky a žužlat. Ouška se otáčí, takže i ručičkama mohou děti cvičit motoriku. Materiál je příjemný a omyvatelný.

Na rukojeti koaly jsou hrací prvky, které chrastí, a jde jimi posunovat. S hračkou si děti mohou tedy hrát, i když je vypnutá.

Větší zábava ale začíná, když je koala zapnutý. Zapnout si ho můžete díky červenému tlačítku. Tohle tlačítko je bezva. Když nechcete, aby koala hrál, prostě ho vypnete, a hračka bude potichu.

Zvuky, které koala vydává, jsou ale pro děti mnohem zábavnější, než vypnutá hračka.

Přepínat mezi frázemi, melodiemi a písničkami můžete zmáčknutím červeného srdíčka, které při mluvení bliká. I to se vnoučkovi moc líbí. Tak trochu ho to světýlko až fascinuje.

Písniček, frází, zvuků a melodií je více než 50. Některé zvuky – takové ty legrační - se spouští tím, že dítě koalou zatřese.

Jiné zvuky se spouští zmáčknutím srdíčka. Srdíčko většinou u těch nejmenších dětí zmáčknou dospělí, trochu větší mimina, která už se umí soustředit a mají lepší motoriku, ale přepínají zvuky samy.

Nebudu vypisovat všechny fráze, říkanky a písničky, je jich mnoho.

Tak jen na ukázku: „Koala pusu mi dá, koala pusu ti dá, rád vás všechny má“, „ Jsem roztomilý koala“, „Tohle je moje srdíčko (ozve se tlukot srdce)“, „Chichi, lalala, já jsem malý koala jsem hloupý i chytrý, já zpívám si lalala“, „Moje srdíčko je červené“, „Moje srdíčko zamilovaně tluče“, „Rád si zdřímnu chrrrr chrrr“, „Mám dvě velké uši, jsem přátelský a milý“ a spousta dalších.

Jak už jsem zmínila, hračka je vhodná pro ty nejmenší děti už od tří měsíců.

Ty nejmenší děti hračku drží a pozorují, po čase začnou děti zkoušet otáčet ouška a hrát si s „hrkacími“ prvky, po nějaké době už zvládnou hračku ovládat – spouštět zvuky třesením, a později i mačkáním červeného blikajícího srdíčka na bříšku.

Hračka tedy s malým dítětem tak říkajíc roste. Vhodná je pro nejmenší, baví ale i ty větší děti.

Všechny fráze, písničky a říkanky jsou namluveny perfektní, čistou a srozumitelnou češtinou. I to je pro malé děti důležité – potřebují slyšet správnou výslovnost.

Ještě jednu důležitou věc musím zmínit a tou je bezpečnost dítěte při používání hračky.

 Protože hračka je vhodná pro nejmenší děti, je jasné, že nemají ještě dobře vyvinutou motoriku. S hračkou tedy budou bouchat, bude jim padat z ručičky, postýlky, i kočárku.

 Je tedy důležité, aby toto nešetrné zacházení vydržela. Můžu vás uklidnit, že Vtech hračky jsou právě na takto nešetrné zacházení testované.

Ze zkušenosti vím, že hračky vydrží mnoho. Starší vnuk si s hračkami Vtech hraje neustále, a i když mu různě padají, nemají nikde ani škrábanec, nikdy se mi nestalo, že by se odloupla nějaká část, nebo že by se hračka poškodila – praskla.

Přesto mi to nedalo, a vyzkoušela jsem, co koala vydrží, osobně. Zkusila jsem s hračkou bouchat o podlahu přes hrací dečku, na které vnouček leží, upustila jsem ji z výšky postýlky a židličky, a dokonce jsem s ní bouchla o podlahu z výšky dospělého a celkem silou. Výsledek? Naprosto v pohodě! Koala drží, nikde ani škrábanec, žádné mechanické poškození a krásně mluví. To je prostě to, proč mám Vtech hračky ráda – jsou nerozbitné a hezké.

Pokud tedy máte doma malé dítě, pro které chcete hračku, která se mu bude líbit, a zároveň bude stimulovat jeho smysly a dovednosti, určitě vyzkoušejte Upovídaného koalu. Je to hračka určená pro ty nejmenší děti, krásně barevná a chytrá – interaktivní.

Pokud si chcete prohlédnout video, jak koala funguje, klikněte zde: videoukázka Upovídaný Koala

 

Vhodné pro děti od 3 měsíců
1 AAA baterie je součástí
Rozměr výrobku: 17x15x4 cm

Hračku si můžete prohlédnout a koupit po kliknutí zde: Upovídaný koala

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Vtech

 


Wamu softshelové oblečení.

 

Dnes bych chtěla věnovat recenzi softshellovému oblečení značky Wamu.

Za svůj život jsem měla v rukách spoustu oblečení.

Vzpomínám na to svoje, kdy jsem jako dítě v hlubokém socialismu na výběr oblečení moc neměla. Tepláky na ven byly slabé, a na pohled nic moc, v zimě oteplovačky, co moc nehřály a byly věčně mokré. Svetry, které „kousaly“ a čepice jakbysmet jsem doslova nesnášela.

Jako máma čtyř dětí jsem oblečení různě kombinovala. Materiály už byly trochu lepší, kdo měl možnost, si nechal pro děti ušít kvalitní zimní bundu, nebo oteplovačky. V době, kdy se otevřely hranice, a k nám do republiky se začalo dovážet oblečení i ze zahraničí, byl výběr už lepší. Přesto v tom dětském to nebylo úplně ideální.

Jsem ráda, že vnoučatům mohu pořídit oblečení kvalitnější, než jsem nosila já, nebo moje děti. Na internetu jsem objevila oblečení ze softshellu. Vyzkoušela jsem tedy do softshellu obléct vnuka, a zjistit, jestli je tak dobrý, jak se o něm mluví.

Hned v úvodu tedy napíšu, že tahle recenze bude velmi pozitivní. Jsem z tohoto „kouzelného“ materiálu opravdu nadšená.

Je fakt, že jsem si vybrala softshell kvalitní, od prověřeného českého výrobce – od značky Wamu.

Značka Wamu je český etický výrobce udržitelného softshellového oblečení a funkčních doplňků.

Mám ráda české firmy. Znají potřeby a rozměry českých dětí. Oblečení tak odpovídá tomu, co naše děti potřebují a v čem se budou cítit pohodlně..

Pokud si mohu vybrat, vybírám si firmy, které jsou ekologické, a není jim lhostejné, z čeho a jak vyrábějí.

Právě taková společnost Wamu je. Vyrábí recyklovaný softshell – z udržitelných materiálů.

Se softshellem jsem přišla do styku poprvé. Byla jsem proto velmi zvědavá, jaký je. Musím říct, že mě na „první dobrou“ potěšil. Je totiž velmi příjemný na dotyk. Je i velmi lehký.

Softshell je velmi praktická, prodyšná a nepromokavá látka s membránou, vhodný je na každé oblečení  - jarní, podzimní, zimní, do sucha i do deště. Skládá se z více vrstev, které dělají látku voděodolnou a přitom prodyšnou.

Je to pro mě záhadou, ale jsem nadšená – stručně řečeno – v létě v něm dětem není chladno, a v zimě jim není zima. Jak říkám – kouzelný materiál.

Recyklovaný softshell s fleecem vyrobený přímo pro značku WAMU
- opatřený nejpřísnějším ekologickým a kvalitativním certifikátem Bluesign
- naprosto výjimečné parametry prodyšnosti 18 000 g/m/24h
- bez rizika nadměrného pocení a následného prochladnutí
- vysoký vodní sloupec 10 000 mm
- unikátní potisk a design

Na eshopu Wamu.cz jsem vybrala pro vnuka vzor oblečení s bagříky.

Vnuk miluje stavební stroje, takže jsem věděla, že se tímto vzorem trefím. Kdybyste viděli, jak byl šťastný. Ono je velmi důležité, aby se dětem oblečení líbilo, a bylo zároveň pohodlné. Vnuk má teď období „já sám“, takže oblékání je někdy drama. Naštěstí  bagříky doslova miluje, takže se teď obléká celkem rád. Dokonce i čepici vzal na milost – vždyť je „bagříková“.

Moc se mi líbí střihy oblečení – dobře sedí.

Vybírali jsme podle velikostních tabulek na eshopu. Velikosti sedí, rozměry jsou popsané opravdu výborně. Pokud tedy budete vybírat, můžete se na tabulku velikostí spolehnout.

Teď se trochu pověnuji jednotlivým kouskům oblečení.

Začnu kalhotami. Ty jsou totiž vyladěné do posledního detailu.

S vnukem díky praktickému nápletu z funkčního úpletu doslova a do písmene porostou. Náplet je pružný, a přitom kalhoty dobře drží. Teď ho vnukovi ještě ohrnujeme, až povyroste, prostě ho necháme jak je, a kalhoty se tím prodlouží.

Jak už jsem zmínila, náplet je pružný, a dobře drží. To je u malých kluků velmi důležité. Věčně jsou na všech čtyřech, a jezdí s autíčky. Díky nápletu kalhoty nesjíždí ze zadečku, krásně drží a na zadeček a záda nefouká.

Také kolena jsou vyřešena skvěle. Jsou zesílená a jsou na nich záševky. Krásně se tedy přizpůsobí kolínkům při hraní. A když se vnuk postaví, šup, a kolena jsou rovná, vůbec nejsou vytahaná.

Protože si pamatuji vytahaná a prodřená kolena na synových kalhotách, jsem z toho zesílení a záševek na kolenou celkem dost nadšená. Líbí se mi i to, že díky super materiálu nemusím vnukovi kalhoty při vstupu do místnosti sundávat a na ven zase oblékat – není mu v nich horko, protože krásně větrají.

Jako správný kluk, i můj vnuk miluje louže.

 Jakmile zaprší, šup do holínek a do louží. Louže ale přitom cákají. Tyhle kalhoty ze softshellu se nepromáčí. I když na ně cáká voda z kaluže, vnuk není v promáčeném oblečení. Za to jsem moc ráda, protože právě tento test prováděl vnuk strašně rád, dlouho a s velkou chutí. No, a protože jsou mu tři roky, občas ještě nemá stabilitu, jakou mají dospělí, neumí odhadnout, jak je louže hluboká, a kam došlápne. Občas se mu tedy povedlo do louže skočit, a natáhnout se jak dlouhý, tak široký. Takže si v loužích namočil kalhoty i bundu. Přesto nebyl promáchaný. Jediná voda, která na něm byla, byla ta, co natekla do holínek.

Musím říct, že jsem ráda, že softshell se dobře udržuje –bláto šlo snadno vyprat, prala jsem v pracím gelu bez aviváže.

Kalhoty jsou využitelné celoročně. I v zimě. Jsou totiž podšité fleecem z vnitřní strany. Po stranách kalhot mají otevřené kapsy.

Softshellová bunda s potiskem bagříků je u nás momentálně jediná bunda, kterou si vnuk chce obléknout. Jsou na ní bagříky, které miluje, takže jiné oblečení ho nezajímá.

 Krom toho ale je bunda vnukovi velmi pohodlná – má super střih, takže nikde nic netlačí, nemačká, netísní. To je bezva, protože náš malý průzkumník je stále v pohybu. Potřebuje tedy volnost.

Tady oceňuji materiál bundičky celkem dost, protože když děti běhají, hodně se zpotí. Díky materiálu pot odchází ven, a nezůstává na dětech. Když se pak přestanou hýbat, neprochladnou. To je věc, která je pro mě hodně důležitá. Jsem ráda, když se s vnukem venku mohu věnovat pohybovým aktivitám bez jakéhokoliv omezení.

Střih a vzor bundičky je velmi hezký a vkusný. Můžu tedy bundu dávat do školky, do města, i do přírody.

Na konci rukávů je velmi praktický náplet s otvorem pro palec. Náplet je z funkčního úpletu, skvěle pruží, a díky němu není Robinovi chladno na ruku ani když prší, a nevyhrnují se mu rukávy, ani když leze na prolézačkách, nebo lanových herních prvcích.

Zip je u krku opatřen praktickým zakončením, takže děti neporaní při zapínání až ke krku. Co já jsem se u mých dětí naposlouchala nářků, že jsem je zipem „štípla do brady“. Tady u této bundy je brada v naprostém bezpečí.

O praktičnosti kapuce se asi moc rozepisovat nemusím - to na podzim oceníme určitě všichni.

Ještě nesmím zapomenout na praktický střih prodloužení u zadečku. Bunda není jen do pasu, krásně přesáhne i zadeček – ani když se děti ohnou, hrají si, nebo si někde sedají a ohýbají se - nikdy jim netáhne na záda a zadeček.

Když už má vnuk bundu a kalhoty, nesmím zapomenout ve stejném vzoru čepici, rukavice a nákrčník.

Čepice a rukavice ze softshellu jsou bezva do každého ročního období. Hřeje v zimě, a krásně větrá v každém ročním období.

Čepice s potiskem bagříků pomohla s nošením čepice. Vnuk čepice moc nemusí, pořád si je sundával. Teď konečně vzal čepici na milost a bez slziček. Čepička má takový ten lehce spadlý střih – ten prostě sluší každému. Materiál je příjemný, lehoučký, hřejivý a prodyšný. A když čepice není potřeba, snadno ji složím do kapsy – je malá a skladná a lehoučká.

K čepici patří i nákrčník. Hlavně v zimě, kdy je venku mráz, je nákrčník moc prima. Má střih tunel.

Dobře se oblékne, a krásně hřeje. Co já jsem se nazlobila u dětí se šálami. Šály dětem překáží – když je zavážete na uzel, aby nepadaly, tak uzel škrtí a vadí. No, a když je nezavážete, tak padají. Šály věčně moje děti ztrácely, a když je měly v bundě, rozjížděl se zip u krku. To je s nákrčníkem vyřešené. Žádné škrcení, nebo překážení. Krk je v teple a bez omezení v pohybu.

No a rukavice asi moc představovat nemusím. Jsou tu proto, aby ručičky byly pěkně v teple. Tyhle softshellové mají super materiál i střih.

Střih je praktický, gumičky krásně rukavici drží na ruce. Díky nepromokavému materiálu mohou děti sáňkovat, dělat koule, nebo sněhuláky, a ruce mají stále v teple a suchu. Paráda.

Jak už jsem psala, tahle recenze bude velmi pozitivní. A to taky je. Se softshellovým oblečením značky Wamu jsem nadmíru spokojená. Zkoušeli jsme s vnukem velmi poctivě. I když zimní věci – čepici, nákrčník a rukavice -  zatím  jen doma a na chvíli v podvečer venku, když se ochladilo. Počasí je letos horké, chladnějších a deštivých dnů zatím moc nebylo. Kalhoty a bundičku jsme ale nosili dost, protože u řeky, kam rádi chodíme na procházku, bývá chladněji.

Vůbec jsem netušila, jak praktický materiál softshell je.  

No, a když je kvalitní softshell, a perfektní střih, je oblečení bezvadné pro každého mrňouska. My teď máme doma spokojené dítě, které se konečně rádo (a samo) obléká. Žádné omezení v pohybu, a velký teplotní komfort při nošení. Nikde nic netísní, ani neomezuje.

Jak říkávala moje babička: „Když se chce, tak to jde!“ A tady je vidět, že u Wamu to opravdu jde. Chtěli vyrobit pro děti oblečení z kvalitního materiálu, a to se jim povedlo.

Pokud je oblečení kvalitní, není třeba ho mít spoustu. Stačí jedna bunda, místo bundy jarní, podzimní, větrovky, nebo zimní bundy. To samé u kalhot – není třeba na ven tepláky, do školky jiné kalhoty a do přírody, nebo na sáňkování další.

Wamu vyladili skvělé střihy bund i kalhot tak, aby dětem seděly a přitom je nijak neomezovaly v pohybu. Dali oblečení krásné vzory, které se dětem (i nám dospělým) líbí.

A hlavně: Nechali si vyrobit perfektní udržitelný materiál, splňující všechny certifikáty ekologické šetrnosti a bezpečnosti textilních výrobků. Materiál, který opravdu splňuje to, co slíbil.

Wamu je česká značka, a já jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Tady prostě platí ono známé „Zlaté české ručičky“.

O softshellu mluvím jako o kouzelném materiálu, a jsem jím nadšená (a tak trochu jeho vlastnostmi i fascinovaná).

Má spoustu super vlastností. Pokud vás zajímají jeho parametry, prodyšnost, vodní sloupec a další potřebné informace, všechny je najdete na stránce Wamu.cz.

 U každého produktu jsou všechny parametry oblečení a materiálu srozumitelně popsané.

Také u každého produktu najdete tabulku velikostí. Tabulka opravdu odpovídá – bunda i kalhoty jsou přesně tak velké, jak jsme si naměřili a vybrali.

O materiálech, ze kterých jsou výrobky ušité, si můžete přečíst zde: Materiály Wamu

 

Pokud chcete, aby vám sofshellové oblečení dlouho vydrželo, a fungovalo tak, jak má, musíte ho správně udržovat. I tyto rady na Wamu.cz najdete- stačí kliknout zde: údržba softshellového materiálu

 

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: Wamu.cz


Kaarsgaren Merino fusak do autosedačky.

 

Venku se ochladilo, a všichni rodiče nejmenších dětí začínají řešit fusaky. My nejsme výjimkou, a vybíráme pro nejmladšího vnoučka fusak – tentokrát do autosedačky.

Já jsem zvolila jistotu a vybrala jsem skvělý fusak do autosedačky od české firmy Kaarsgaren.

Jejich výrobky jsou totiž velmi kvalitní – jsou eko, bio, a hlavně – mají všechny atest Státního zdravotnického ústavu.

Na kvalitu se tedy mohu spolehnout, všechny Kaarsgaren výrobky jsou zdravotně nezávadné. To je pro mne velmi důležité. Přeci jen naši malí miláčkové strkají všechno do pusy, všechno omatlají a ocucají – zdravotně nezávadný materiál je naprostá nutnost. U  fusaků je důležitý materiál i proto, že často přichází do styku s jemnou pokožkou obličeje – proto musí být materiál nekousavý,a nesmí způsobovat alergii.

Protože od společnosti Kaarsgaren jsem už pár výrobků měla a mám, vím, že s kvalitou budu spokojená.

Kaarsgaren – to je pro mě sázka na jistotu.

Momentálně mám – jak už jsem zmínila – jejich novinku merino fusak do autosedačky. A jak jinak –jsem z něj nadšená. V Kaarsgaren přesně vystihli všechno, co od takového fusaku očekávám. 

Tenhle fusak je vhodný už pro ta nejmenší miminka, do první autosedačky 0+.

Fusak je vhodný do tří, i do pěti bodové autosedačky, u které je možno rozpojit pásy.

Velmi praktická vychytávka je to, že vrchní – přikrývací – část fusaku můžeme odepnout, a zůstane nám tak vložka do autosedačky. Pokud jdeme do chladu, zase ji připneme zpátky. To je perfektní.

Fusak lze upevnit na autosedačku tak, že navlékneme v horní části látkový díl – pak je zaručeno, že i když se miminko vrtí, fusak se neshrnuje ani nijak neposunuje.

Z čeho jsem ale nejvíc nadšená, je materiál merino.

Merino vlna má výborné termoregulační vlastnosti, a co je důležité – „nekouše“. Proto může klidně přijít do styku s jemnou dětskou pokožkou miminek od narození. Krásně se ve fusaku bude spinkat, a miminka budou v teple.

Jednou z vlastností Merino vlny je ta, že líná. Pak stačí fusak rozepnout a  vysát vysavačem, a línání přestane, nebo se výrazně zmírní.

Merino vlna má samočistící schopnost, není tedy nutné ji prát moc často. Pokud je nutné praní – je doporučeno ruční praní v přípravcích na vlnu. Není to ale žádná namáhavá práce. Prostě fusak namočíte na půl hodinky do vody s pracím prostředkem na vlnu, po půl hodině promnete v ruce, pak už jen stačí lehce promačkat a vymáchat.

Pozor, tento druh vlny se nesmí sušit v sušičce, a nepoužívá se aviváž! Jinak bude materiál poničený a bude tvrdnout. Doporučováno v zimě je položit fusak do sněhu, a v něm ho očistit.

Merino má ale výraznou samočistící a antibakteriální schopnost, takže není třeba fusak prát často, ale jen když je opravdu hodně znečištěný.

Perfektní vlastnost merina je, že krásně hřeje, když je třeba, ale zároveň se v něm nepřehřejete a nepotíte. Hřát merino umí dokonce, i když je mokré.

Je to skvělý materiál pro miminka – nekouše, a udrží miminko v teple.

V dnešní době, kdy s dětmi hodně cestujeme autem, je výběr vhodného fusaku do autosedačky důležitý.

Je potřeba, aby miminko bylo v autosedačce v bezpečí, a ve vhodném fusaku, který nikde netlačí, splňuje všechny – i ty nejpřísnější – bezpečnostní atesty.

Fusak musí být z materiálu vhodného pro nejmenší děti. Pokud zvolíte fusak Kaarsgaren, budete spokojení, jako jsem spokojená já.

Fusak jde skvěle do autosedačky umístit, nikde se neshrnuje a neklouže. Pokud potřebuji, mohu vrchní část odepnout a fusak mít jen jako vložku. No a merino materiál je pro miminka to nejlepší, co můžete vybrat.

Materiál merino je měkký, nekouše, a hlavně zvládá držet miminko v takové té „akorát teplotě“. Když jste v autě, máte puštěné topení, takže je nutný takový materiál, ve kterém se miminko nebude přehřívat, a když pak vyndáte autosedačku ven, bude i při přechodu z vyhřátého auta do zimy miminku stále příjemně. Pokud tedy vezete starčí dítě do školky, pak jdete na nákup, nebo na úřad - nemusíte stále miminko oblékat a svlékat -při těchto přechodech merino udrží dítě ve stálé teplotě.

Pokud tedy sháníte kvalitu, aby vašemu miminku bylo příjemně, pořiďte si fusak do autosedačky od společnosti Kaarsgaren. Já jsem s ním nadmíru spokojená!

 • Nepromokavý fusak do dětské autosedačky 0+.
 • Využití všechny tří-bodové autosedačky a pěti-bodové autosedačky s možností zadního rozepnutí pásů.
 • Vnější potah 100% polyester (vodoodpudivý, vodotěsný), vnitřní potah 100% Merino vlna, výplň oteplovací rouno.
 • Fusak má zapínání na zip a je možné ho celý otevřít.
 • Spodní část fusaku lze použít samostatně jako vložku do autosedačky.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí.
 • Praní v ruce, nepoužívat aviváž, nesušit v sušičce, neodstřeďovat.
 • Fusak vyráběn v ČR.

Fusak je vyroben z těchto materiálů:

 1. vnější vrstva: nepromokavá plášťovina, vodní sloupec 600 mm (600 mm/gr/m2/24h),
 2. vnitřní výplň: antibakteriální rouno,
 3. podšívka: 100% merino vlna (Mullesing Free).

Ještě jednou upozorňuji!!!!!Prát ručně ve studené vodě!!!!! !!!!!Při praní se nesmí používat aviváž!!!!!! !!!!!Nelze sušit v sušičce na prádlo!!!!!!

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Fusak merino do autosedačky

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Kaarsgaren.cz

 


Dětská obuv RockSpring Ian Cobalt

 

Jaro. Venku je nádherně, čím dál tím víc nás to láká na procházky. Pokud chceme chodit na procházky, musíme mít kvalitní boty.

Samozřejmě nejenom my, ale i naše děti.

Naše nohy jsou velmi zatěžované, a na celý život je potřebujeme zdravé, je fajn nepodceňovat výběr bot. Stručně řečeno – pro zdravé nohy jsou potřeba boty kvalitní. Obzvláště u dětských botiček je kvalitní obuv nutná.

 Pamatuji se na dobu svého dětství, kdy jsem často dostávala boty na donošení po sestře. To v tom lepším případě.

Běžné bylo i to, že boty na donošení po svých dětech nosili známí.  

Každé dítě má ale jinou nohu, jinak boty „rozšlápne“, proto si dodnes pamatuji, že některé boty po sestře mi pořád padaly. Měla totiž širší nohu než já. Aby mi boty seděly, musela jsem krčit trochu prsty, abych nohu v botě zpevnila, a neklouzala mi. I dnes si pamatuji, jak mě prsty z některých bot bolely. O odřených patách a puchýřích ani nemluvím.

Tehdy ale doba byla taková, muselo se šetřit. V dřívějších dobách za našich babiček a prababiček byly boty drahé, každý měl jen jedny (v létě chodili bosí). Bylo běžné boty nosit i po někom, onošené - praxe předávaná z generace na generaci.  Za nás už to takové nebylo, přesto se běžně boty „dědily“ mezi sourozenci. Mnozí z nás proto mají nohy v horším stavu, než by měli, pokud by nosili kvalitní boty. I když musím říct, že v poválečné době byly obzvláště dětské boty šity tak, že měly kulatou špičku, takže místa pro prsty a nohu bylo dost. Až později se začalo šetřit, boty se zúžily a bylo potřeba je „rozšlápnout“. Tento trend už je naštěstí taky pryč.

Já jsem svým dětem boty kupovala vždycky nové, snažila jsem se, aby měly nožičky v pořádku.

S radostí kvalitní boty koupím i svým vnoučkům. Proto jsem hledala ty správné boty na procházky i na běhání.

Napadlo mne mrknout na stránky Rockspring.cz. Tam vybírám často boty pro nás, dospělé, a jsem s kvalitou velmi spokojená. Proto jsem i dětské botky vybrala tam.

Vybrala jsem model pro malé kluky, krásné barefoot boty s kulatou špičkou Ian Cobalt (chráněné proti okopání).

Podle studií lékařů se 98% dětí rodí se zdravými chodidly, ale už třetina dětí, které jdou do první třídy má nějakou vadu, nebo deformitu chodidla způsobenou nesprávným výběrem přezůvek a botiček. Dětská chodidla jsou měkká, formovatelná, chrupavčité kosti chodidla kostnatí až zhruba ve věku 6 let! Proto je vhodný výběr dětské boty tak důležitý Je důležité zvolit správný typ obuvi, a hlavně i správnou velikost.

Je tedy důležité, abyste nohu správně změřili podle návodu na stránce. Proč to píšu? Já jsem to nějak špatně naměřila, a musela jsem botičky měnit.

Byly tak akorát, úplně těsně, a u dětských bot je dobré mít nadměrek alespoň jeden centimetr.

Naštěstí v Rockspring.cz jsou vždycky velmi ochotní a vstřícní. Botičky vyměnili a už je máme doma.

Po této zkušenosti ale radím, abyste, pokud si nejste úplně jistí, brali botky o číslo větší. Ten centimetrový nadměrek je u dětských bot opravdu potřeba pro správné položení prstů v botě. Aby nedocházelo k deformování nožičky.

Vnuk je nadšený z modré barvy a suchých zipů – je už přeci velký, a chce se obouvat sám, zatím ale neumí ještě sám zavazovat tkaničky. Suchý zip je tedy ideální volba. Jeho výhoda je i v tom, že se přizpůsobí i nožičkám s vyšším nártem.

S kvalitou botiček jsem velmi spokojená.

Mají krásně anatomicky tvarovanou špičku. Špička je zesílená, takže si vnuk boty neokope ani na odrážedle, ani na kole. Běhání a skákání, na písku -všude je špička chráněna proti kamínkům a okopání.

Prošití na botách je minimální, takže nikde nic netlačí.

Botičky mají velmi pružnou, protiskluzovou podešev. To oceňuji hlavně, když je vlhko – boty nekloužou ani na dlažbě, ani na dlaždičkách. Vnuk vždycky do školky vlítne jako „velká voda“, nemusím mít tedy strach z uklouznutí.

Boty jsou vhodné na celodenní nošení. Materiál svrchní části boty je kvalitní kůže. Je krásně měkká, takže se botičky vnukovi dobře nosí hned od prvního obutí. Žádné otlaky, ani puchýře.

Materiál kůže je velmi kvalitní, je ale fajn boty před nošením naimpregnovat. Když vás překvapí venku déšť, nebo dítě proběhne kaluží – do botiček nenateče.

Botička je velmi lehoučká, takže pro děti po obutí není nijak omezující.

Jak už jsem psala – dětské nožičky vyžadují zvláštní péči – co zkazíme špatným výběrem obuvi, to už těžko budeme napravovat. Dětská nožička je tvárná, její chrupavky kostnatí až zhruba v 6 letech dětí. Je tedy velmi důležité na dětských botách nešetřit, kupovat boty kvalitní.

Někdy se nám za dětské boty nechce vydávat moc peněz – boty jsou tak drahé, a nožičky dětem rostou tak rychle. Takže někdo si říká, že: „Na tu chvíli to přece stačí!“ Ale nestačí. Opravdu si to dobře rozmyslete.

Na závěr tedy shrnutí:  Dětské botičky by měly být správně anatomicky tvarované (kulatá špička), aby dětem nemačkaly prsty, měly by být ze savého materiálu, aby absorbovaly pot, měly by být lehoučké, aby se dětem dobře nosily.

Přesně takové jsem našla na eshopu Rockspring.cz.

Jsou pohodlné, a vnukovi se v nich dobře běhá. Mají krásnou modrou barvu a jmenují se Ian Cobalt.

Pokud máte doma holčičku, můžete jí tyto botičky koupit v růžové barvě.

Jsou to botičky celoroční – vhodné na nošení od jara do zimy.

Pokud si chcete tyto botičky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: dětské barefoot boty Ian Cobalt

 

Materiál svchní části: Kůže (certifikace REACH dle klasifikace EU)
Materiál podešve: Tepelně zpracovaná guma (Flexibilní měkká a protiskluzová podešev)
Materiál vnitřní stélky: Antialergenní mikrovlákno
Vyjimatelnost vnitřní stélky: Ano
Zavazování: Suché zipy

Na eshopu mají samozřejmě spoustu dalších bot a botiček, pro děti i dospělé, stačí si vybrat po kliknutí zde: Rockspring.cz

 

Dětské fleecové mikinky Wamu

 

 

Konečně je venku jaro, jak má být. Můžeme schovat zimní oblečení do skříní, vyndat to jarní, a jít na procházku. Já na procházky jarní přírodou chodím moc ráda. Nejraději se procházím s vnoučaty. Kromě té vší krásy kolem je i spousta legrace.

Pro vnoučata mám připravené oblečení, které je na procházky jako dělané – fleecové mikinky. Tentokrát jsem vyzkoušela s vnukem fleecové mikiny Wamu.

Tyhle mikiny jsou novinkou v sortimentu Wamu, takže jsem na ně byla zvědavá. Po skvělých zkušenostech se softshellovým oblečením Wamu jsem neváhala s pořízením ani chvilku.

Značka Wamu je český etický výrobce udržitelného dětského oblečení a funkčních doplňků.

Mám ráda české firmy. Znají potřeby českých dětí, a oblečení odpovídá rozměrům a typu postavy českých dětí.

Oblečení tak odpovídá tomu, co naše děti potřebují a v čem se budou cítit pohodlně.

Pokud si mohu vybrat, vybírám si firmy, které jsou ekologické, a není jim lhostejné, z čeho a jak vyrábějí.

Právě taková společnost Wamu je. Vyrábí recyklovaný softshell a fleece – z udržitelných materiálů. To mě velmi oslovuje – není mi jedno, v jakém stavu je naše planeta, a jsem ráda, když výrobce oblečení je ohleduplný k tomu, v jakém světě budeme žít.

Fleecové mikinky jsou, jak už jsem zmínila, novinkou v sortimentu Wamu.

Na výběr jsou mikinky ve vzorech pro kluky i holčičky.

Já mám doma vnuky kluky, takže jsme šli s Robinkem vybrat mikinu, která by se mu líbila.

Myslela jsem, že vyberu jednobarevnou modrou, ale Robin byl tak nadšený mikinami s bagry a dinosaury, že jsem musela vybrat ty potištěné. Pro malé kluky tak budou asi lepší mikinky s potiskem, pro ty starší mikiny jednobarevné.

Potisk bagrů už měl vnuk na softshellovém oblečení, a protože miluje stavební stroje od malinka, bylo jasné, že jakmile uvidí tenhle potisk na mikině, bude nadšený. Nespletla jsem se. Velmi ho ale zaujal i potisk dinosaurů, a tentokrát se nemohl rozhodnout – nosí tedy s radostí obě mikiny.

Fleece mikina je velmi praktické oblečení. Zaručí dětem tepelný komfort – tenhle Wamu fleece má totiž skvělé izolační vlastnosti. Vnukovi není zima, ani když fouká vítr. Materiál je velmi jemný a hebký, na dotek velmi příjemný.

Mikina je na zip – to je praktické, protože se mikina dobře obléká. Mikiny přes hlavu vnuk nechce, protože se mu špatně oblékají i svlékají. Zip je mnohem praktičtější. Jsem velmi ráda, že u Wamu myslí i na to, že malé děti ještě neumí zip zapínat opatrně, a na konci zipu je praktická ochrana proti skřípnutí zipu do bradičky. Za to jsem opravdu ráda, protože se mi občas stalo u mých dětí, že jsem jim nechtíc zip zapnula až do brady a měly pak modřinku. Tady jsou dětské brady v bezpečí.

Mikina je velmi lehoučká. Myslím lehoučká hmotností. Je to, jako byste v ruce nedrželi nic.

Děti tak nejsou zatíženy váhou oblečení a je jim fajn. Pohodlný střih dovoluje pohyb bez jakéhokoliv omezení. A já jsem ráda, že nemám v batohu váhu navíc. Ta mikina je tak lehoučká, že ani nevím, že ji nesu.

Mikina má stojáček – nemá kapuci, můžete ji tedy dětem obléci i pod bundu, když je v zimě potřeba.

Mikina nemá kapsy. U dětských mikin to ale není moc potřeba – kapesníky většinou mají u sebe maminky a babičky. U nás jsou v kapsách většinou kameny, a když je nevyberu důkladně, je pak v pračce pěkný rachot. Takže já jsem ráda, že kapsy nejsou.

Když jdeme na procházku s dětmi, ráda chodím do lesa a na písek. S dětmi se snažíme objevovat přírodu, takže se často umažou. Nechci je moc omezovat – když s nimi jsem na písku, nebo v lese, nechci je pořád okřikovat, aby kluci dali pozor a neumazali se. Takže je jasné, že musíme mikinu často prát. Jsem z tohoto fleece velmi nadšená, protože vůbec po vyprání nežmolkuje. Mikina pořád vypadá jako nová. A ještě jedna věc je fajn, ani po vyprání neelektrizuje.

Doporučuji mikinky prát v pracím gelu, aby se zachovaly všechny tyhle dobré vlastnosti, a neopraly se barvy. Mikinu jsem prala už asi 10x, a pořád je jako nová, vůbec to na ní nepoznáte.

- bez kapes
- nízký stojáček
- hravý vzhled
- funkční materiál
- ideální na vrstvení
- udržitelný recyklovaný materiál
- vynikající izolační vlastnosti
- dobře udržuje teplotu a zabraňuje pronikání vlhkosti
- zaručuje příjemný pocit tepla
- příjemný na dotek, neškrábe
- nízká hmotnost
- antipilling úprava pro minimalizaci žmolkování
- antipilling úprava mnohonásobně déle udržuje funkčnost a vzhled materiálu

Materiál: 100% polyester (recyklovaný

Doporučuji tyhle mikiny všem maminkám a babičkám malých dětí. Mikiny jsou praktické, lehoučké a přitom dostatečně teplé. Skvěle se udržují.

Velikost si můžete ověřit na velikostních tabulkách, které jsou přehledné, jsou u každého produktu, a hlavně – odpovídají opravdu mírám dětí. Můžete tedy koupit opravdu velikost, jakou naměříte.

Pokud si chcete mikiny z fleece prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: fleece mikina Bagr modrá a fleece mikina Dinosauři hnědo -černá

 

Pokud budete na eshopu nakupovat, určitě nezapomeňte na trička.

Já jsem vybrala tričko s dlouhým rukávem s pandami a s krátkým rukávem s opicemi.

 

Tričko s dlouhým rukávem jsem vybrala s motivem Pandy.

Pandy má rád asi každý, protože jsou roztomilé.

Tričko má praktický dlouhý rukáv – do chladnějších dnů.

Materiál je bio-bavlna – tedy materiál velmi jemný, na těle příjemný a prodyšný.

Tričko skvěle drží tvar. Ani po několika vypráních se švy nestočily, tričko vypadá pořád stejně.

Navíc z biobavlny jdou dobře vyprat i běžné skvrny, které děti dokážou (během chvilky) vyrobit. Už jsme na tričku měli několik obědů ze školky i džus.  Všechny skvrny se vypraly.

Tričko je s elastanem, jde tedy dobře oblékat a neomezuje v pohybu.

- bio bavlna
- mimořádně jemné a příjemné na nošení
- díky podílu elastanu dobře drží tvar
- dlouhý rukáv
- pohodlný střih
 

Pokud si chcete tričko prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:  Tričko s dlouhým rukávem Mlsné Pandy

 

Poslední věc, kterou vám chci ukázat je tričko s krátkým rukávem s opicemi.

 

Tohle tričko je nádherné pro kluky i holčičky.

Může ho nosit každý. Materiál je opět kvalitní bio bavlna s elastanem.

Tričko se tedy velmi dobře obléká, a nijak neomezuje v pohybu. Robin tohle tričko miluje. Když si ho poprvé vyzkoušel, museli jsme si celé odpoledne hrát na opice.

Díky krásnýma jasným barvám navíc dítě vždycky hned uvidíte. Za to jsem ráda hlavně venku – takové to kouknutí se, když si povídáte s ostatními maminkami a babičkami, hned vidíte na první pohled kde dítě je. Velmi praktické.

- bio bavlna
- mimořádně jemné a příjemné na nošení
- díky podílu elastanu dobře drží tvar a nemačká se
- krátký rukáv
- pohodlný střih
- hravý vzor
- udržitelný produkt
- vyrobeno v České republice

Složení:
95% organická bavlna GOTS*, 5% elastan

Tohle krásné tričko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Tričko s krátkým rukávem Monkey Business

Jak shrnout tuhle recenzi na závěr?

Za mě bych dala dětskému oblečení od Wamu velkou jedničku s hvězdičkou.

Nejen, že je to krásné oblečení z udržitelných materiálů, ale každý ten kousek je „vymazlený“ do nejmenších detailů. Vždycky je kladený důraz na maximální pohodlí dětí. Dětem se oblečení líbí i potiskem – i tady je inspirace dětským světem patrná v každém vzoru a potisku. Jakmilež se dětem oblečení líbí, není žádný problém s oblékáním. Tohle oblečení si děti oblékají rády. Když se vnuka zeptám, co si oblékne na procházku, vždycky neomylně sáhne po barevném Wamu oblečení.

 No, a my, maminky a babičky oceníme, že všechno tohle oblečení jde dobře prát a udržovat, a i po několika vypráních zůstává oblečení pořád krásné. Jsem prostě nadšená.

Pokud si chcete tohle krásné dětské oblečení prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Wamu.cz

 
 

 

Konečně je venku jaro, jak má být. Můžeme schovat zimní oblečení do skříní, vyndat to jarní, a jít na procházku. Já na procházky jarní přírodou chodím moc ráda. Nejraději se procházím s vnoučaty. Kromě té vší krásy kolem je i spousta legrace.

Pro vnoučata mám připravené oblečení, které je na procházky jako dělané – fleecové mikinky. Tentokrát jsem vyzkoušela s vnukem fleecové mikiny Wamu.

Tyhle mikiny jsou novinkou v sortimentu Wamu, takže jsem na ně byla zvědavá. Po skvělých zkušenostech se softshellovým oblečením Wamu jsem neváhala s pořízením ani chvilku.

Značka Wamu je český etický výrobce udržitelného dětského oblečení a funkčních doplňků.

Mám ráda české firmy. Znají potřeby českých dětí, a oblečení odpovídá rozměrům a typu postavy českých dětí.

Oblečení tak odpovídá tomu, co naše děti potřebují a v čem se budou cítit pohodlně.

Pokud si mohu vybrat, vybírám si firmy, které jsou ekologické, a není jim lhostejné, z čeho a jak vyrábějí.

Právě taková společnost Wamu je. Vyrábí recyklovaný softshell a fleece – z udržitelných materiálů. To mě velmi oslovuje – není mi jedno, v jakém stavu je naše planeta, a jsem ráda, když výrobce oblečení je ohleduplný k tomu, v jakém světě budeme žít.

Fleecové mikinky jsou, jak už jsem zmínila, novinkou v sortimentu Wamu.

Na výběr jsou mikinky ve vzorech pro kluky i holčičky.

Já mám doma vnuky kluky, takže jsme šli s Robinkem vybrat mikinu, která by se mu líbila.

Myslela jsem, že vyberu jednobarevnou modrou, ale Robin byl tak nadšený mikinami s bagry a dinosaury, že jsem musela vybrat ty potištěné. Pro malé kluky tak budou asi lepší mikinky s potiskem, pro ty starší mikiny jednobarevné.

Potisk bagrů už měl vnuk na softshellovém oblečení, a protože miluje stavební stroje od malinka, bylo jasné, že jakmile uvidí tenhle potisk na mikině, bude nadšený. Nespletla jsem se. Velmi ho ale zaujal i potisk dinosaurů, a tentokrát se nemohl rozhodnout – nosí tedy s radostí obě mikiny.

Fleece mikina je velmi praktické oblečení. Zaručí dětem tepelný komfort – tenhle Wamu fleece má totiž skvělé izolační vlastnosti. Vnukovi není zima, ani když fouká vítr. Materiál je velmi jemný a hebký, na dotek velmi příjemný.

Mikina je na zip – to je praktické, protože se mikina dobře obléká. Mikiny přes hlavu vnuk nechce, protože se mu špatně oblékají i svlékají. Zip je mnohem praktičtější. Jsem velmi ráda, že u Wamu myslí i na to, že malé děti ještě neumí zip zapínat opatrně, a na konci zipu je praktická ochrana proti skřípnutí zipu do bradičky. Za to jsem opravdu ráda, protože se mi občas stalo u mých dětí, že jsem jim nechtíc zip zapnula až do brady a měly pak modřinku. Tady jsou dětské brady v bezpečí.

Mikina je velmi lehoučká. Myslím lehoučká hmotností. Je to, jako byste v ruce nedrželi nic.

Děti tak nejsou zatíženy váhou oblečení a je jim fajn. Pohodlný střih dovoluje pohyb bez jakéhokoliv omezení. A já jsem ráda, že nemám v batohu váhu navíc. Ta mikina je tak lehoučká, že ani nevím, že ji nesu.

Mikina má stojáček – nemá kapuci, můžete ji tedy dětem obléci i pod bundu, když je v zimě potřeba.

Mikina nemá kapsy. U dětských mikin to ale není moc potřeba – kapesníky většinou mají u sebe maminky a babičky. U nás jsou v kapsách většinou kameny, a když je nevyberu důkladně, je pak v pračce pěkný rachot. Takže já jsem ráda, že kapsy nejsou.

Když jdeme na procházku s dětmi, ráda chodím do lesa a na písek. S dětmi se snažíme objevovat přírodu, takže se často umažou. Nechci je moc omezovat – když s nimi jsem na písku, nebo v lese, nechci je pořád okřikovat, aby kluci dali pozor a neumazali se. Takže je jasné, že musíme mikinu často prát. Jsem z tohoto fleece velmi nadšená, protože vůbec po vyprání nežmolkuje. Mikina pořád vypadá jako nová. A ještě jedna věc je fajn, ani po vyprání neelektrizuje.

Doporučuji mikinky prát v pracím gelu, aby se zachovaly všechny tyhle dobré vlastnosti, a neopraly se barvy. Mikinu jsem prala už asi 10x, a pořád je jako nová, vůbec to na ní nepoznáte.

- bez kapes
- nízký stojáček
- hravý vzhled
- funkční materiál
- ideální na vrstvení
- udržitelný recyklovaný materiál
- vynikající izolační vlastnosti
- dobře udržuje teplotu a zabraňuje pronikání vlhkosti
- zaručuje příjemný pocit tepla
- příjemný na dotek, neškrábe
- nízká hmotnost
- antipilling úprava pro minimalizaci žmolkování
- antipilling úprava mnohonásobně déle udržuje funkčnost a vzhled materiálu

Materiál: 100% polyester (recyklovaný

Doporučuji tyhle mikiny všem maminkám a babičkám malých dětí. Mikiny jsou praktické, lehoučké a přitom dostatečně teplé. Skvěle se udržují.

Velikost si můžete ověřit na velikostních tabulkách, které jsou přehledné, jsou u každého produktu, a hlavně – odpovídají opravdu mírám dětí. Můžete tedy koupit opravdu velikost, jakou naměříte.

Pokud si chcete mikiny z fleece prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: fleece mikina Bagr modrá a fleece mikina Dinosauři hnědo -černá

 

Pokud budete na eshopu nakupovat, určitě nezapomeňte na trička.

Já jsem vybrala tričko s dlouhým rukávem s pandami a s krátkým rukávem s opicemi.

 

Tričko s dlouhým rukávem jsem vybrala s motivem Pandy.

Pandy má rád asi každý, protože jsou roztomilé.

Tričko má praktický dlouhý rukáv – do chladnějších dnů.

Materiál je bio-bavlna – tedy materiál velmi jemný, na těle příjemný a prodyšný.

Tričko skvěle drží tvar. Ani po několika vypráních se švy nestočily, tričko vypadá pořád stejně.

Navíc z biobavlny jdou dobře vyprat i běžné skvrny, které děti dokážou (během chvilky) vyrobit. Už jsme na tričku měli několik obědů ze školky i džus.  Všechny skvrny se vypraly.

Tričko je s elastanem, jde tedy dobře oblékat a neomezuje v pohybu.

- bio bavlna
- mimořádně jemné a příjemné na nošení
- díky podílu elastanu dobře drží tvar
- dlouhý rukáv
- pohodlný střih
 

Pokud si chcete tričko prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:  Tričko s dlouhým rukávem Mlsné Pandy

 

Poslední věc, kterou vám chci ukázat je tričko s krátkým rukávem s opicemi.

 

Tohle tričko je nádherné pro kluky i holčičky.

Může ho nosit každý. Materiál je opět kvalitní bio bavlna s elastanem.

Tričko se tedy velmi dobře obléká, a nijak neomezuje v pohybu. Robin tohle tričko miluje. Když si ho poprvé vyzkoušel, museli jsme si celé odpoledne hrát na opice.

Díky krásnýma jasným barvám navíc dítě vždycky hned uvidíte. Za to jsem ráda hlavně venku – takové to kouknutí se, když si povídáte s ostatními maminkami a babičkami, hned vidíte na první pohled kde dítě je. Velmi praktické.

- bio bavlna
- mimořádně jemné a příjemné na nošení
- díky podílu elastanu dobře drží tvar a nemačká se
- krátký rukáv
- pohodlný střih
- hravý vzor
- udržitelný produkt
- vyrobeno v České republice

Složení:
95% organická bavlna GOTS*, 5% elastan

Tohle krásné tričko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Tričko s krátkým rukávem Monkey Business

Jak shrnout tuhle recenzi na závěr?

Za mě bych dala dětskému oblečení od Wamu velkou jedničku s hvězdičkou.

Nejen, že je to krásné oblečení z udržitelných materiálů, ale každý ten kousek je „vymazlený“ do nejmenších detailů. Vždycky je kladený důraz na maximální pohodlí dětí. Dětem se oblečení líbí i potiskem – i tady je inspirace dětským světem patrná v každém vzoru a potisku. Jakmilež se dětem oblečení líbí, není žádný problém s oblékáním. Tohle oblečení si děti oblékají rády. Když se vnuka zeptám, co si oblékne na procházku, vždycky neomylně sáhne po barevném Wamu oblečení.

 No, a my, maminky a babičky oceníme, že všechno tohle oblečení jde dobře prát a udržovat, a i po několika vypráních zůstává oblečení pořád krásné. Jsem prostě nadšená.

Pokud si chcete tohle krásné dětské oblečení prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Wamu.cz

 
 

 


Filo Tablet Basic a Fanta Color Baby

 

Venku je pravé aprílové počasí. Někdy hezky, jindy zima a deštivo. Obzvláště v těch deštivých a chladných dnech je třeba zabavit děti nějakou hrou, nebo hračkou, aby se nenudily a nezlobily.

Já ráda s vnuky při hraní si něco tvořím.

Tvořivé hry jsou fajn, protože spolu s dětmi něco vytvoříme a postavíme,  bavíme se spolu, takže je vždycky spousta pohody a smíchu. Protože děti baví vždycky to, co je nové, pořídila jsem jim bezva sady na hraní na eshopu Pygmalino.cz.

Společnost Pygmalino mám moc ráda. Už více než 20 let na náš trh dodávají kvalitní hračky z řady zemí Evropské unie. Spolupracují s dětskými psychology, klinickými logopedy, školami, školkami a družinami. Pygmalino hračky jsou tedy vždycky hezké, barevné, a hlavně bezpečné a vzdělávací.

Přesně to mám u hraček a her ráda. Když kromě samotné hry děti vzdělávají, a učí je něco nového. Motoriku, fantazii, poznávání barev, nebo třeba logické myšlení.

Doposud jsem měla od Pygmalino jen dětské stolní hry. Všechny měly zatím úspěch, a rádi si je s dětmi zahrajeme.

Tentokrát jsem ale při prohlížení eshopu našla na báječné hračky italské hračky Quercetti.

Musím říct, že jsem nevěděla, kterou hračku vybrat dřív. Stavebnice, mozaiky a skládačky různých druhů, všechny krásně barevné, a každá rozvíjí děti v jiné oblasti. Objevila jsem dokonce i malé dětské divadélko Quercetti.

Já jsem tentokrát vybírala pro mladší vnuky - tříletého a ročního chlapečka.

Nejdřív jsem myslela, že vyberu nějakou dráhu pro auta, těch ale má vnuk dost, a není to úplně hračka, se kterou bychom si mohli hrát a tvořit spolu. To je hraní spíš pro děti, tatínky a dědečky. Chtěla jsem nějakou hru, se kterou si budou moct hrát děti s kýmkoliv.

Moc se mi líbí různé druhy stavebnic, mozaik a her Quercetti. Všechny jsou tak krásně barevné!

Nakonec jsem vybrala pro staršího vnuka destičku (tablet) s provázky na tvoření, a pro mladšího vnoučka mozaiku pro nejmenší.

V podstatě jsem byla velmi zvědavá, jak bude vnuka hra s provázky a destičkou bavit, protože je to typ hry, který je pro mne úplně nový, a ještě jsem se s takovou hrou nesetkala.

Hra je vhodná pro kluky i holčičky – holčičky bude bavit ještě možná o trochu víc, než kluky.

Filo Tablet Basic je nová souprava určená pro děti od 4 let.

Vnuk je o něco mladší, a musím mu s provázky pomáhat, ale moc nás to baví. Takže v pohodě hru zvládnou i menší děti, jen bude potřeba vaše pomoc.

Hra má dvě varianty použití.

Na jedné straně desky je možnost kreslit si obrázky na mazací tabulce podle vlastní fantazie, a pak je setřít houbičkou na druhé straně fixu.

Tahle varianta hraní je fajn kamkoliv, kde potřebujete zabavit děti – do čekárny k lékaři, do auta, nebo na dovolenou. Stačí fix a houbička a můžete s dětmi tvořit, z dětí jsou malí malíři.

Na kreslení je v balení hry několik předloh. Při kreslení dětem pomáhá členění na čtverečky, naučí se tak správně si rozvrhnout kresbu.

Druhá varianta hry už je o něco složitější. Děti mohou pomocí tkaniček, šňůrek a suchého zipu tvořit obrázky.

Na šňůrky je speciální plastové pero, do kterého provázek navléknete a pak přiložíte k destičce. Pro děti je to praktické, protože se jim provázek nechytá na destičku jinak, než chtějí. My, dospělí zvládneme s provázkem tvořit i bez pera, pro děti je ale pero praktičtější. Hlavně ty menší by jinak se šňůrkou zachytávaly jinak, než chtějí.

Barev a šňůrek je u hry hned několik. Můžete ale použít i vlnu, nebo podobné šňůrky, které máte doma na dotvoření obrázků.

Tahle hra je vynikající na procvičení jemné motoriky – nejen při tvoření, ale i při navlékání šňůrek do pera.

 Uvolňuje se zápěstí, zlepší se koordinace ruka x oko, a děti si rozvíjí kreativitu a fantazii.

Vždycky, než vnukům nějakou hru dám, zkouším si ji večer sama, abych věděla, jak se hrou zacházet. Tohle tvořeníčko mne zaujalo a bavilo tak, že jsem jím nakonec strávila celý večer.

Tablet mohou mít děti buď položený na stole, nebo postavený na dvou plastových nožičkách. Záleží na tom, jak se jim lépe tvoří. Já mám raději položený na stole, a obrázek si s nožičkami pak vystavíme na poličku, aby byl vidět.

Na Pygmalino mají krásné video, jak s provázky a destičkou pracovat, shlédnout ho můžete zde: video Filo Tablet Basic

 

Pokud si tablet (destičku) chcete koupit, klikněte zde: Filo Tablet Basic

 

Pro mladšího vnuka jsem vybrala nádhernou mozaiku vhodnou pro děti od 18 měsíců.

Fanta Color Baby je nádherná mozaika vhodná pro malé kluky i holčičky.

Hra je tvořena 24 velkými plastovými nerozbitnými knoflíky, které děti vkládají do průhledné desky s otvory.

Pod desku si mohou snadno vložit jednu ze šesti oboustranných karet s jednoduchými obrázky.

Děti se učí pracovat s barvami – přiřadit kostku dané barvy na hrací plochu, a vytvořit obrázek.

Tvary kostek jsou trojúhelník, čtverec a kolečko. Několik koleček má na sobě usmívající se obličej – smajlíka.

Samozřejmě lze tvořit i bez obrázku, podle dětské fantazie. 

Když už nechcete hru hrát, vložíte všechny dílky a kartičky do krabičky, která má po stranách praktický uzávěr – vše z mozaiky tedy zůstane v krabici, nikde se nerozsype, a jde snadno uložit do poličky.

Hrát si s mozaikou mne jako malou vždycky bavilo. Tehdy jsem měla mozaiku Brouček, ta ale na trhu už moc k vidění není, a byla pro větší děti. Možná proto, že vím, že mozaiky děti baví a hodně je formou hry naučí. Jsem z nich tak nadšená!

Děti se naučí základní barvy, procvičí si motoriku, fantazii a kreativitu.

Mám velkou radost, že výrobce Quercetti myslel už na ty nejmenší děti, a je možnost si Quercetti mozaiky vybrat hned v několika variantách.

Mozaiky jsou na eshopu nejen pro malinké děti, ale i pro ty starší – ty jsem zatím nezkoušela, ale ráda je se starším vnukem zase vyzkouším.

Mozaiky si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Quercetti mozaiky Baby

 

A jaké je shrnutí na závěr?

Jsem moc ráda, že jsem značku Quercetti na eshopu Pygmalino.cz objevila.

Vůbec jsem tuhle značku neznala, a nevěděla, jaké krásné vzdělávací hračky vyrábí. Hračky jsou nádherně barevné, z bezpečných materiálů. Všechny jsou tak důmyslně promyšlené, že děti zaujmou na první pohled barvami, baví je si s těmito hračkami hrát. Jako přidaná hodnota u každé Quercetti hračky je to, že vždycky děti rozvíjí a učí je něco nového.

Za mne mají tyto hračky velké ANO. Jsem s nimi moc spokojená. Navíc je fajn i to, že jsou cenově dostupné.

Společnost Pygmalino.cz je výhradním dovozcem hraček této italské značky, jejich sortiment si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Pygmalino – Quercetti

 

Na eshopu Pygmalino po registraci nabízejí spoustu akcí, slev, dárků k nákupu a překvapení. Pokud tedy budete na eshopu nakupovat, vyplatí se zaregistrovat se, a odebírat newsletter.

Já jsem hračkami Quercetti tak nadšená, že určitě tyto popsané nejsou poslední, které doma máme.

 


VTECH mluvící auto (česky)

 

Vždycky když vyberu pro vnuky nějakou novou hračku od výrobce hraček VTECH, mám snad větší radost, než oni. Radujeme se z těch hraček společně. VTECH hračky jsou totiž hračky chytré, a krásně barevné, takže hrát si baví najednou všechny. Kdybych byla znovu malá holka, chtěla bych si hrát právě s těmito hračkami.

Malá holka už nejsem, ale tyhle hračky mne baví, a když si s nimi s vnoučaty hrajeme, čas nám ubíhá strašně rychle. Hrajeme si, zpíváme, říkáme říkanky – VTECH hračky totiž kromě her učí děti i různé dovednosti. Většina těchto hraček procvičuje u dětí jemnou motoriku, podporuje jejich fantazii, učí je barvy, písmenka, čísla, tvary, písničky a říkanky – prostě, jak už jsem řekla, jsou to hračky chytré a vzdělávací.

Velmi oceňuji, že hračky jsou namluvené velmi srozumitelnou, čistou češtinou. Děti mají v hračkách inspiraci k správné výslovnosti a mluvení. To ocení hlavně ti, kdo mají děti s logopedickou vadou. Děti opakují po hračce správnou výslovnost, mají vzor, jak má dané slovíčko znít. A i když s nimi my, dospělí, trénujeme logopedické říkanky (což děti většinou strašně nebaví), s hračkou si řeč cvičí mnohem raději. Hrají si, a při hře, aniž by to věděly, si procvičí správnou řeč a výslovnost opakováním po hračkách.

Hračky VTECH jsou také plné melodií. Vnouček Ríša je odmalinka tanečník, takže na každou melodii s radostí tancuje. Baví ho to dlouho, takže občas mi melodie z hraček zní v hlavě, i když jdu třeba na nákup – přistihnu se, že si je broukám a prozpěvuji.

Hračky VTECH jsou pro mne taková sázka na jistotu. 

Když chci vybrat pro vnoučata hračku, kupuji VTECH.

Mám tady totiž jistotu, že kupuji kvalitu.

Hračky VTECH splňují všechny potřebné bezpečnostní atesty a certifikáty, které by hračky pro malé děti měly mít.

Vyráběny jsou z odolného plastu. Malým dětem hračky často padají z ruky, protože nemají ještě dobře vyvinutou motoriku. U VTECH hraček se mi ještě nikdy nestalo, aby se něco rozlomilo, prasklo, ulomilo, dokonce ani škrábance na plastu nejsou. A to se nám kolikrát stalo, že hračka spadla ze stolu na dlažbu. Opravdu nikde ani prasklinka.

Ještě za jednu věc jsem ráda – oba vnuci teď mají období, kdy se snaží všechno rozebrat, takže oceňuji, že baterky jsou umístěny a zabezpečeny tak, že se k nim děti nedostanou.

VTECH hračky s vnuky běžně bereme ven na zahradu, některé i na pískoviště, a všechny vypadají pořád jako nové. Na zahradě nám auto dokonce zmoklo, takže jsem měla strach, že nebude pak fungovat. Ale po vysušení je autíčko zase v pořádku.

Na písku nemají hračky škrábance ani od kamínků (jen na kolečkách je trochu vidět, že jezdí hodně v terénu). Tam tedy někdy vnuk tato auta bere nerad, protože když je tam přineseme, seběhnou se všechny děti, všichni mají o auto zájem, a vnuk se k němu pak dlouho nedostane. I když už jsme inspirovali spoustu maminek, takže hraček VTECH na pískovišti postupně přibývá. Spokojené jsou zatím všechny maminky, se kterými jsem o hračkách mluvila.

Protože nejmladší vnuk je právě ve věku, kdy hračky rád za sebou tahá na provázku, a také ho učíme vkládat tvary do otvorů, vybrala jsem pro něj VTECH Mluvící auto.

Autíčko je opravdu vymazlené. Je na něm tolik hracích aktivit, že Ríšu zabaví vždycky nadlouho.

Auto je krásně barevné, převládá žlutý a modrý plast, kolečka jsou zeleno červená, podvozek bílý.

Za volantem sedí roztomilý modrý pejsek – štěňátko.

Zvuky na autíčku spustíme modrým tlačítkem na střeše auta. Tím samozřejmě zvuky můžeme i vypnout. Pokud tedy jdeme s autem ven, a vnuk ho táhne na provázku, šetříme baterie. Venku není potřeba, aby auto mluvilo.

Na střeše je tlačítko, kterým děti mohou přepínat mezi melodiemi a učením. Melodie jsou označeny notičkou, učení číslicemi.

Na kapotě auta pod pejskem jsou tři tlačítka – červené, žluté a zelené.

Tlačítka samozřejmě vydávají po zmáčknutí zvuky – melodie, říkanky a slova. Na každém tlačítku je i dopravní značka. Děti tak poznají stopku, a tvary trojúhelníkových a kulatých značek. Tlačítka vydávají tón, takže děti si můžou tvořit melodii samy jako na piánu.

Hlavním úkolem této hračky je naučit vkládání tvarů do otvorů na autíčku.

To, co se nám, dospělým, zdá snadné, je pro malé děti velká výzva a těžký úkol. Musí se naučit poznat a porovnat správný tvar předmětu, který chtějí vložit do otvoru. Nikdy předtím se s tím nesetkaly, je to tedy úkol pro šikulky.

Aby dětem vkládání šlo lépe, je v každém otvoru malý modrý puntík. Ten mohou děti buď zmáčknout, aby se dozvěděly například, že daný tvar je kolečko, srdce, nebo třeba hvězda.

Kostičky, které děti vloží, spadnou dovnitř auta – do nákladního prostoru.  Vyndat je mohou tak, že vzadu otevřou zadní dveře kufru a předměty vysypou, nebo rukou vyndají.

Pokud děti vloží tvar do správného otvoru, auto se rozbliká, a děti se dozví například jak se daný tvar nazývá (kolečko, srdce…), anebo další zajímavé informace - třeba jakou má tvar barvu, nebo jaké je na něm číslo.

Jak říkám – je to spousta zábavy, ale i učení se a procvičování barev, tvarů, řeči, i motoriky.

Abych nezapomněla, na přední části auta jsou světla, která při hraní si blikají.

Když už jsem zmínila, že auto umí fráze a melodie, písničky, některé vám sem vyjmenuji.

Nebudu vypisovat všechny, protože je jich opravdu strašně moc. A taky by to pak nebylo překvapení, kdybyste věděli, co všechno auto umí.

Jen ještě jednou upozorňuji na to, že všechny fráze, říkanky i písničky jsou namluveny krásnou, čistou a srozumitelnou češtinou.

Tak jdeme na to:  „Kde je červené tlačítko?“, „Najdeš kolečko?“, „Já rád řídím“,“Kde je zelené tlačítko?“ „Dřív, než přejdeš silnici, dobře se rozhlédni, chyť se mámy za ruku, tak je to správně!“, „Žlutá. Zpomal!“, „Červená! Stůj!“, „Zelená, jeď!“, „Kde je červené tlačítko?“, „Zazpívej si.“  A další.

Na stránkách VTECH najdete krásně natočené video, jak autíčko funguje. Pokud tedy chcete mít lepší představu, a chcete si video prohlédnout, klikněte zde: videoukázka mluvícího auta

 

Autíčko je vyráběno i v růžové verzi pro holčičky.

Pokud si autíčko chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Mluvící auto VTECH žlutéMluvící auto VTECH růžové

 

Pokud zrovna nebude auto na stránkách k dispozici, nějakou dobu počkejte, zásoby eshopu jsou doplňovány.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment kvalitních hraček, klikněte zde: eshop VTECH

 
 


Dětský kusový koberec Torino Kids 233 World Map

 

Dnes bych se chtěla chvíli věnovat kobercům.

Koberce dotváří interiér našeho domova. S koberci je domov rázem útulnější. Je super, že dnes si můžeme vybrat koberce přesně podle svého vkusu.

Někomu to přijde normální a obyčejné – já jsem ale žila v době před Sametovou revolucí, takže si pamatuji, že v obchodech s koberci až tak velký výběr nebyl. Takže jsme často kupovali koberce takové, které se alespoň trochu podobaly našim představám, a alespoň trochu ladily s nábytkem. O dětských kobercích jsme si mohli nechat jenom zdát.

Proto si ohromně užívám, že dnes si mohu vybírat ze všech možných druhů a typů koberců do každé místnosti.

Momentálně připravujeme pokojíček pro vnuka. Tam rozhodně koberec musí být, protože děti si nejraději a nejčastěji hrají na zemi – tak aby jim nebylo zima.

Koberce nejraději nakupuji na eshopu Mujkoberec.cz.

Tenhle eshop mám vyzkoušený, proto vím, že zboží tu mají kvalitní, velký výběr, a super podmínky pro nakupování.

Prima je i to, že když potřebuji poradit, radu dostanu.

Já tuhle službu mám opravdu moc ráda, protože někdy si nejsem jistá rozměrem, údržbou, materiálem – takže si dávám pozor, abych nekoupila špatně. Jsem váhavá, a někdy potřebuji ujistit, že nakupuji to, co chci. Většinou tedy radu nepotřebuji, protože popisy u koberců jsou opravdu precizní, a je tam vypsáno všechno do detailů, ale co kdyby.

Vůbec se nedivím, že eshop Mujkoberec.cz se už tři roky po sobě stává vítězem v ceně popularity Shop roku!

Navíc jim není lhostejná ekologie, a snaží se vybírat materiály udržitelné.

Pro nákup v eshopu Můj koberec hraje velkou roli i to, že dopravu máte zadarmo. A to dokonce i tehdy, když koberec potřebujete vyměnit. Tady se prostě dopravné neplatí. Paráda, že?

Jo a ještě jednu věc na tomhle eshopu miluju. A to je služba, kdy vám vrátí rozdíl v ceně koberce, pokud bude do 60 dnů od zakoupení zlevněný. To je velmi unikátní, a přitom milé. Nic mě totiž nemůže naštvat víc, než to, že koupím nějaký produkt, a on je za týden ve výrazné slevě. Prostě mám nákupy na Mujkoberec.cz moc ráda.

Letos nás doma čeká velká výměna koberců i lina. Koberce už máme staré, práší a barvy už taky nejsou nic moc. Prostě naše podlahy potřebují upgrade.

Jak už jsem ale zmínila, první je na řadě vnuk a jeho pokojíček.

Když vidím nabídku dětských koberců, chtěla bych být zase malá holka. Jak já bych si některé z nich užila.

Na eshopu Mujkoberec.cz mají spoustu typů, rozměrů, materiálů, barev a potisků koberců a koberečků pro děti.

Každý dětský pokojíček tak může být s kobercem, který vyjadřuje to, co mají děti rády, a také laděn do barvy, kterou chceme.

Koberec jsem vybírala kusový. Chtěla jsem jen, aby byl dostatečně velký na to, aby vnuk nebyl omezený prostorem, a zároveň aby údržba koberce nebyla obtížná. Přeci jen je vnuk malý, a občas dojde k nehodě – tak abychom koberec prostě jen vzali a vyčistili.

Koberec jsme s vnoučkem vybírali společně. Já jsem vytipovala oblasti, které má vnuk rád, podle nich vybrala vzory, barvy a rozměry koberečků, a pak jsme u počítače vybírali spolu ten pravý.

Přiznávám, že nejvíc jsem vybírala koberců s motivem silnic. Robin miluje odmalinka auta, takže jsem předpokládala, že silnice pro něj, jako pro kluka „autíčkáře“ bude ideální.

Taky přiznávám, že do výběru jsem zařadila i koberce s motivem, skákacího panáka. Ale to byl asi spíš můj sen – jako malá jsem „panáka“ skákala moc ráda. S holkama jsme kreslily panáky na silnice a chodníky v každé volné chvíli. Byla to oblíbená zábava.

Proto jsem tak trochu v duchu doufala, že i vnuka by tenhle skákací panák mohl zaujmout, a líbit se mu.

Ale je to asi spíš koberec pro holky.

Výhoda je, že když si holčičky chtějí hrát, skáčou panáka. Když si hrát nechtějí, koberec můžete smotat a uklidit, protože to je právě výhoda kusových koberců.

Koberec se skákacím panákem se mi moc líbí, tak pro ty, kdo mají holčičky – koberec si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: koberec Skákací panák

 

Panák na skákání propadl úplně, takže jsem otvírala koberce s potiskem silnice.

Opravdu hodně mne překvapilo, když silnice úspěch neměly, ale velkou radost a nadšení vyvolal dětský koberec s mapou světa a zvířaty.

Ten nakonec vyhrál.

Byla to láska na první pohled - a další diskuze byla zbytečná.

Robin se zamiloval do zvířátkového koberce. No, asi se mu ani nedivím. On je to koberec opravdu velmi povedený a krásně barevný.

Na koberci jsou natištěné kontinenty, moře a oceány. Na každém kontinentu a v moři jsou natištěna zvířátka a živočichové, kteří tam žijí.

Takže třeba v Africe lev, žirafa, nebo třeba zebra. V Evropě liška, jelen a veverka. V každém kontinentu jsou vybrána zvířátka, která mají děti nejvíc v oblibě – sloni, hroši, medvědi, opice, ale i chobotnice, delfín a spousta dalších.

Všechny obrázky jsou vkusné, v kontrastních jasných barvách – zvířata vypadají opravdu tak, jak vypadat mají.

Kromě toho, že je koberec krásný se děti naučí pojmenovat světadíly, moře, oceány a zvířata, která v nich žijí. Stačí jim párkrát ukázat na světadíl a pojmenovat ho – v poměrně krátké době nás Robin překvapil tím, že když mu řekneme název světadílu, najde ho bez problému. Mám z toho radost.

Koberec je nádherně měkký a je bezvlasý. Je tedy praktický na úpravu, ale i na dětské hraní.

Perfektně odizoluje chlad z podlahy, takže už se nemusíme bát, že vnuk při hře na zemi nastydne.

Pokud máte v podlaze podlahové topení, nemusíte mít obavy – tento koberec je vhodný i pro tento typ podlah. 

Zároveň je vhodný i na vysávání robotickým vysavačem – vysavač by tedy na koberec měl v pohodě vjet a nezaseknout se.

Materiál je jemný, hebký polyester. Koberec je certifikovaný certifikátem kvality. Záruka na něj je 3 roky!

Vůbec se nedivím, že tenhle koberec se stal kobercem roku 2018. Je totiž originální, velmi hezký, barevný a přitom vkusný.

A co je to nejdůležitější: Líbí se dětem! To se mi potvrdilo, když jsem viděla, s jakým nadšením si ho vnouček vybral.

Koberec si můžete vybrat ve třech velikostech – 80x120 cm, 120x170 cm a 160x230cm.

My jsme si vybrali zlatou střední cestu.

 • Materiál – syntetický (umělý)
 • Specifikace materiálu – polyester
 • Typ vlasu – bez vlasu, nenáročný
 • Celková výška 9 mm
 • Celková váha 1400 g/m2
 • Výška vlasu – bezvlasý
 • Vhodné pro děti od 3 – 6 let
 • Podklad – textil
 • Styl – dětský
 • Využití – vnitřní
 • Speciální vlastnosti – vhodný pro podlahové vytápění
 • Kompatibilní s robotickým vysavačem
 • Vlastnosti: snadná údržba, vysoká hustota vlasu, antistatický
 • Výroba – strojně dělaný
 • Záruka – 3 roky (prodloužená)
 • Tvar – obdélník
 • Doprava – zdarma

Pokud si chcete tento krásný dětský koberec prohlédnout, nebo objednat, klikněte zde: Dětský kusový koberec Torino Kids 233 World Map

Pokud máte o dětském koberci jinou představu, celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Mujkoberec.cz

 
 

Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: