Tipy na dárky


Anděl Víry Crystal náhrdelník Fabos

 

Dnes bych vám chtěla představit nádherný náhrdelník s přívěškem anděla od společnosti Fabos.

Proč zrovna anděla? Protože se blíží Den Matek (letos 9. Května), tak bych vám ráda dala tip na krásný dárek pro maminky. Maminky jsou pro nás všechny to nejvíc. Takoví naši andělé, co nás odmala chrání a opatrují. Samy si ale taky nějakou ochranu zaslouží, tak alespoň tuhle šperkovou –andělskou -  jim můžeme na oplátku dát.

Andělíček na tomto šperku vyjadřuje víru a naději – naději v lepší dny a větší pohodu. Je v nich začarován kousek lásky a taky poděkování pro toho, komu šperk darujeme. Když darujete anděla, darujete i vyjádření své lásky k obdarovanému. Anděla si ale můžete koupit samozřejmě i pro sebe – pro radost. Radost rozhodně udělá – je nádherný.

Tenhle andílek vznikl podle návrhu šperkařů na severu Čech, v Křišťálovém údolí. Jablonecká firma Fabos má na svých stránkách spoustu nádherných ručně vyráběných šperků. Šperky jsou jemné, a originální.

Protože si ve společnosti Fabos navrhují a vyrábějí šperky sami, koupíte si zde šperky originální, jaké jinde nemají.

Na každém šperku najdete i vyražené logo společnosti – máte jistotu, že se jedná opravdu o originál. V krabičce najdete spolu se šperkem i certifikát pravosti a návod jako o šperk pečovat.

Šperk mamince pro radost jsem vybírala dlouho. Věděla jsem, že chci udělat radost, ale nemohla jsem si v té záplavě krásy vybrat. Líbilo se mi tolik šperků..

 Nejdřív jsem chtěla koupit nádherný opálový modrý náhrdelník. Zaujal mne okamžitě, nemohla jsem z něj spustit oči. Pak mi ale došlo, že modrou barvu miluji spíš já, a ten šperk by byl radostí pro mne. Tak jsem vybírala dál.

Nádherné náušnice, náhrdelníky s kopretinami, spousta typů andělů, šperky se Swarovski krystaly – nevěděla jsem, kam se dřív podívat. Nakonec jsem se rozhodla právě pro anděla – připadal mi pro maminky tak trochu symbolický.

Je mi ale jasné, že tenhle eshop si nechám uložený, protože za skvělé ceny si tu můžu vybrat opravdu originální šperky – pro sebe určitě modrý opál, a pro dcery třeba právě malovanou kopretinu.

Náhrdelník Anděl víry pozlacený je přívěšek o velikosti 3x1 cm, tělo je zlacená mosaz, hlava anděla je tvořena českým krystalem. Přívěšek je na řetízku s povrchovou úpravou zlato – ta dává šperku luxusní vzhled. Šperk v této úpravě je hypoalergenní a nečerná.

Řetízek je 42 cm dlouhý, s prodlužovací částí 7 cm – je tedy vhodný pro každou dámskou šíji, velikost si přizpůsobíte sami.

Pokud tedy chcete udělat radost mamince, dceři, kamarádce, nebo třeba sobě – tenhle náhrdelník udělá spoustu radosti. Je prostě nádherný. Mám z něj ohromnou radost, a už se těším, až ho mamince budu dávat.  Ráda dávám dárky, vždycky mne potěší, když vidím radost obdarovaného. Dělat radost mne baví a těší. Kolik radosti do světa pošlete, tolik se vám jí v dobrém vrátí.

Aby se vám nakupovalo lépe, mám tu pro vás slevu 5% na šperky Fabos. Jen malé upozornění – kód uveďte do poznámky v objednávce – sleva bude zadávána ručně, proto objednávku prosím nepplaťte hned kartou, ale vyčkejte na fakturu s uplatněnou slevou, nebo si šperk se slevou objednejte na dobírku.

Slevový kód na 5% slevu je 210JBM04

 

Pokud si chcete prohlédnout nebo koupit šperk s Andělem, klikněte zde: Náhrdelník anděl Víry Crystal Fabos pozlacený

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Fabos.cz


Moderní ochlazovač vzduchu Dalap COOLER s dálkovým ovládáním

 

Letos byla dlouho zima, ze zimy jsme skočili rovnou do léta. Do parného léta. Máme za sebou první tropický víkend. Kdo nebyl u vody, měl co dělat, aby horko vydržel a ochlazoval se, jak jen to šlo.

Já jsem se letos na horko připravila. Po zkušenostech z minulých let, kdy každé léto byla řada tropických dní, jsem si pořídila ochlazovač vzduchu. Panelák je rozpálený, a díky zateplování se v něm teplo drží i v noci – spát ve 30 a více stupních skoro nejde, tak jsem hledala řešení. U přítele doma máme mobilní klimatizaci, ale tu v noci pustit nelze – je hlučná a budila by sousedy. Taky má odpadní rouru na horký vzduch, a občas je problém s upevněním. Proto jsem zvolila jinou variantu a tou je ochlazovač vzduchu Dalap COOLER z eshopu ventilátory.cz.

Protože jsem si loni kupovala větrák na ventilátory.cz, a jsem s ním velmi spokojená, obrátila jsem se na stejný eshop s prosbou o radu. Proč hledat někde složitě na internetu, když se mohu obrátit přímo na odborníky. Komunikace s eshopem je skvělá. Nejen, že se mnou měli velkou trpělivost jako s laikem a vysvětlili mi všechny výhody produktu pěkně srozumitelně, ale ještě mi doporučili výrobek za skvělou cenu, kterou si může dovolit každý. Vzhledem k tomu, že ochlazovač slouží dlouhou dobu (nekupujeme ho na jednu sezónu, ale na spoustu let), je to opravdu dobrá investice.

Navíc kromě funkce ochlazení vzduchu funguje i jako zvlhčovač vzduchu ( to jako astmatik velmi oceňuji – v paneláku je vzduch hodně přesušený hlavně v zimě), funguje i jako ionizátor – vyčistí vzduch od nežádoucích pachů, a výsledek je krásně čerstvý a čistý vzduch.

Při pořizování ochlazovače jsem měla jen pár základních požadavků, které jsou pro mne důležité:

- přístroj musí být jednoduchý na ovládání (já jsem prostě technický antitalent)

-  musí být výkonný a přitom nesmí mít velkou spotřebu (nerada bych po létu doplácela horentní sumy za elektřinu)

-  nesmí být hlučný – po zkušenostech s mobilní klimatizací vím, že hluk mi vadí, a chci ochlazovat i v noci.

Všechny tyto mé požadavky přístroj skvěle splňuje.

Nádoba na vodu je dost velká (4,5 litru), takže ochlazování přes vodu jde v pohodě dlouho. Přístroj může fungovat buď jako samostatný větrák – má 3 stupně intenzity foukání, nebo jako ochlazovač přes vodu.

Pokud ochlazujeme, je možnost v horní části přístroje vložit 2 nádobky s namraženou hmotou, ochlazení je pak rychlejší a intenzivnější. Pokud není namražená nádobka k dispozici, nasypala jsem tam prostě kostky ledu a ochlazení bylo ve chvíli o několik stupňů.

Hlučnost je stejná jako u klasického větráku. Nijak mne neruší, klidně může fungovat i přes noc – v pohodě u ochlazovače můžete i spát. V přední části má i lamely na řízení intenzity foukání a jeho směru.

O technických parametrech a funkcích si nic vymýšlet nebudu, to vám sem s dovolením okopíruji od prodejce. Důležité je, že ovládání je velmi snadné. Vlastně díky obrázkům u tlačítek hned víte, co máte zmačknout. Když se vám nechce zvedat – třeba z postele – vypnete, nebo zapnete ochlazovač dálkovým ovládáním.

Hlavní výhody ochlazovače:

 • vyměnitelný celulózový panel, který zachytává vodu, tím ochlazuje a zvlhčuje nasávaný vzduch
 • dálkové ovládání pro pohodlné ovládání je součástí balení
 • funkce ionizátoru zbavuje vzduch zápachů a osvěžuje ho
 • nastavitelný časovač v rozmezí 1 – 12 hodin
 • mobilní, bez potřeby vzduchového vývodu
 • manuálně nastavitelné lamely pro nasměrování proudění vzduchu dle potřeby
 • výkonný motor se 3 rychlostmi a 3 režimy – klasický, přírodní a noční režim
 • nádrž na vodu o objemu 4,5 l a možnost použití chladících boxů, které jsou součástí baleni
 • prachový syntetický filtr G2
 • přehledný LED displej přímo na jednotce
 • Praktické funkce
 • Dalap COOLER vám poskytne dostatečné ochlazení při použití studené nebo ledové vody do 4,5 litrové nádržeCelulózový panel vstřebává vodu z nádrže, tím ochlazuje a zvlhčuje nasávaný vzduch. Součástí balení jsou 2 chladící boxy k podpoření délky a intenzity chladícího účinku. Funkce ventilátoru a ochlazovače mohou pracovat i samostatně. Výkonný motor má 3 nastavitelné rychlosti a 3 režimy – klasický, přírodní a noční režim. Chladící jednotka má funkci ionizace, která zbavuje vzduch zápachů a osvěžuje ho. Na ovládání je možné nastavit horizontální oscilaci, která vzduch fouká do stran. Manuálně nastavitelné lamely umožňují nasměrování proudění vzduchu dle vaší potřeby. Dalap COOLER má nastavitelný časovač vypnutí v rozmezí 1 – 12 hodin, můžete se tak nechat ochlazovat i během spánku bez potřeby jednotku vypínat, jelikož se vypne dle nastavení časovače.

 • Jednoduché ovládání
 • Dalap COOLER můžete snadno ovládat na LED displeji, který je přímo na jednotce anebo v pohodlí využít dálkové ovládání, jenž je součástí balení. Ovládat můžete zapnutí/vypnutí ventilátoru, ochlazovače či funkce ionizace, přepínat mezi 3 režimy a 3 rychlostmi, nastavit časovač nebo aktivovat funkci horizontální oscilace.

 • Účinná filtrace
 • Mobilní ochlazovač je vybavený omyvatelným prachovým filtrem s filtrační třídou G2 (zachytává např. listy, hmyz, vlasy nebo textilní vlákna), můžete si být jisti, že dodávaný chladný vzduch bude bez nečistot.

 • Pojízdný ochlazovač do většiny vnitřních prostor
 • Chladící jednotka Dalap COOLER bílé barvy v plastovém provedení je opatřena 4 vestavěnými kolečky a úchytem na vrchu zadní části, které vám zajistí snadné přemístění jednotky na požadované místo. Ochlazovač je vhodný do většiny vnitřních prostor, jako jsou například obývací a dětské pokoje, ložnice, kanceláře nebo restaurace.
 •  
 • Příkon : 75W
 • Hlučnost : 50- 61 dB
 • Napětí 230 V
 • Frekvence 50 Hz
 • Barva: bílá
 • Váha 3, 15 kg
 • Počet rychlostí 3
 •  Dálkové ovládání
 • Použití: ochlazení a zvlhčení vzduchu
 • Objem nádrže: 4,5 l
 • Filtr typ G2
 • Model: COOLER
 • Značka: Dalap

A na závěr takové shrnutí.

Protože i v našich podnebných končinách už asi každé léto bude dost tropických dní, je fajn se na ně připravit, abychom si je opravdu užili. Pokud nemůžeme být u vody, ať je nám doma, nebo v práci příjemně. Hlavně v noci, kdy si potřebujeme odpočinout, je fajn mít na spaní příjemnou teplotu v místnosti. Proto je super mít tenhle mobilní ochlazovač na kolečkách. Já jsem s ním naprosto spokojená – velmi snadno se ovládá (má i dálkové ovládání, tak nemusím ani vstát z postele), funguje opravdu dobře - ochladí vzduch rychle. Pokud chceme, můžeme použít i místo větráku. Umí i vyčistit – ionizovat vzduch, a vzduch díky filtrování a ochlazování přes vodu i krásně zvlhčí, takže se mi příjemně dýchá. Je tichý. Je mobilní – krásně si ho dáte do kterékoliv místnosti bez námahy. Není velký, vejde se všude.

Jsem moc ráda, že jsem si tenhle mobilní ochlazovač koupila. Je to jedna z nejlepších věcí, které jsem si v poslední době pořídila. Mám z ochlazovače opravdu radost. Pokud tedy hledáte způsob, jak se i ve vedrech dobře vyspat, vyzkoušejte tenhle super ochlazovač vzduchu. V poměru cena x kvalita je vynikající.

Pokud si chcete ochlazovač prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Moderní ochlazovač vzduchu Dalap COOLER s dálkovým ovládáním

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: ventilátory.cz


Mystery Cube

 

Občas se všichni dostaneme do situace, kdy chceme někomu dát dárek, jenže prostě nevíme co. Já ráda dávám dárky osobní. U některých obdarovávaných ale opravdu občas tápu, jaký dárek jim dát. Buď mám pocit, že všechno mají, nebo si nejsem jistá nákupem. Abych se vyjádřila přesně – třeba u rybářů- je mi jasné, že největší radost udělám dárkem z oboru rybařiny, jenže já těm výrobkům vůbec nerozumím. Nevím co je pro koho vhodné. Ptát se, nebo dávat peníze moc nechci. Připravila bych tím obdarovávaného o radost z dárku a překvapení při rozbalování, a tak trochu i sebe o tu radost, když vidím, že dárek splnil účel – potěšil a překvapil. Pak se dostávám do situace, jakou spousta z nás zná. Bloumám po internetu a hledám a hledám, sháním tip a inspiraci. Tentokrát už jsem myslela, že jako vždycky skončím u obligátních triček. Pro zetě s rybářským tričkem (se stejným vtipem v jiném provedení) a pro strejdu s tričkem pro pejskaře. A pak jsem objevila na poslední chvíli stránku, která mne nadchla nápadem, i provedením.

Je to stránka Mystery Cube, kde za mne problém s dárkem vyřeší odborníci.  Vyberou dárek i v oblasti, které nerozumím tak, že obdarovaný bude mít radost. Každá krabice je tématicky laděná, a naplněná zbožím, které potěší a udělá radost.

Každá dárková tajemná krabice je naplněná zbožím, které jste si zaplatili. Nemusíte se tedy bát, že dostanete zboží v nižší cenové hodnotě.

Paráda. Hned jsem vybrala dvě krabice – budu mít super dárek, a ještě si vyzkouším, jak služba funguje.

Objednala jsem si krabice Pro rybáře, druhou Pro zvířata (pejskaře).

Krabice přišly ve velmi krátké době. Doručení bez problémů.

U rozbalování jsem byla natěšená jak malé dítě. Nejdřív jsem si totiž chtěla prohlédnout, co v krabicích je, než je dám jako dárek. Jasně mohla bych tvrdit, že jsem nečekala, až si je rozbalí obdarovaný proto, abych viděla, co v krabicích je, a jestli zboží odpovídá tomu, co jsem si objednala. Pravda je ale úplně jinde. Já jsem byla prostě strašně zvědavá. Takže teď vám krabice popíšu, představím, a pak budu doufat, že se mi povede to do nich zase zpátky narovnat tak, aby nebylo poznat, že jsem byla zvědavá.

Nejdřív jsem rozbalila tu pro milovníky zvířat – krabici PRO PEJSKAŘE

Radost mi udělalo už to rozbalování samotné. Pak jsem měla radost i z toho, že zboží v krabici je opravdu prémiové kvality, žádné podřadné, levné.

Největší v krabici je 2 kg sáček psích granulí. Granule jsou kvalitní, vyvážené prémiové kvality, vhodné pro pejsky starší než 1 rok, s imuno komplexem a podporující dobré trávení a správný vývoj kostí.

Konzervy kuřecího masa a konzerva s lososem budou pejskům určitě chutnat.

Pro radost a za odměnu jsou tu 2 krabičky s mlsáním pro pejsky. Pejsci mají rádi i různé tyčinky, těch jsou tu 4 balení.

Aby si pejskové opravdu pochutnali, mají v krabici dokonce i psí čokoládu.

Pro krásnou srst je v krabici kvalitní kartáč.

Pro radostné chvíle strávené hraním jsou tu uzel na kousání a přetahování, a taky kolo na kousání, házení, tahání a vůbec takovou tu správnou zábavu psa a člověka.

Já jsem tuhle krabici zvolila jako dárek pro pejskaře, a myslím, že spokojenost bude opravdu veliká. V krabici je od každého něco – takže radosti bude spousta. Pokud třeba dáváte dárek svému pejskovi pod stromeček, v téhle krabici je vše, po čem pejsci touží – dobré jídlo, i hraní. Krabice tedy nemusí být dávána jen jako dárek pro člověka, ale klidně i jako dárek pro pejska.

Pokud si chcete krabici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: krabice Pro pejskaře (zvířata)

 

Druhá krabice je PRO RYBÁŘE.

Na tu jsem byla zvědavá opravdu hodně. Možná i proto, že pro pejska bych ještě byla schopná něco nakoupit, pro rybáře ale vůbec, protože tomu nerozumím. Jsem ráda, že jsem se obrátila na odborníky. Tuhle krabici jsem už stihla i předat jako dárek, a když jsem viděla to nadšení, byla jsem si jistá, že tímhle dárkem jsem se opravdu trefila. Zboží je vybrané opravdu dobře.

Některé věci asi neumím ani správně pojmenovat. Takže u některých sem dám třeba fotku bez názvu, tak se na mě za to nezlobte.

V krabici jsou kvalitní krmení, návnady, háčky, a návazce a vlasce.

Hlavní radostí ale byly dva nádherné navijáky. Konečně jsem viděla našeho rybáře šťastného a spokojeného.

Pokud si chcete krabici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: krabice Pro rybáře.

 

Pokud tedy mohu shrnout svou zkušenost s produkty koupenými v Mystery Cube, tak naprostá spokojenost.

Vybrala jsem si dvě krabice Pro pejskaře (zvířata) a Pro rybáře.

 

Na výběr v eshopu mají ještě kostky Geek, PC gaming kostka, Fitness kostka, Společenská kostka, Novorozenecká kostka.

Zvolit si můžete cenu kostky, nebo úroveň.

Například u kostek Pro rybáře můžete vybírat z úrovní stříbrná, zlatá, platinová a diamantová. Kostku, které jsem vám popisovala já, je v úrovni zlatá kostka pro rybáře, zlatá kostka pro pejskaře.

Je tedy jen na vás, kolik chcete do dárku investovat. Ostatní už vyřeší v eshopu za vás.

 Super je i to, že každá kostka je z limitované edice, každá je trochu jiná, nikdy tedy nemáte krabice úplně stejné. Z toho mám radost, protože mohu jako dárek krabice kupovat opakovaně, a mám jistotu, že pokaždé bude radost zaručena – pokaždé bude obdarovaný překvapený, protože v každé kostce je jiné zboží (vždycky odpovídající hodnotě, kterou jste si zaplatili).

Pokud tedy dáváte rádi originální dárky, které udělají radost, určitě zkuste nakoupit dárkové krabice Mystery Cube. Vždycky je zaručeno překvapení a radost obdarovaného, a to je to, o co nám při dávání dárků jde. Udělat radost. Všichni máme rádi tajemství, všichni máme rádi překvapení, a u dárků to platí dvojnásob. Rozbalování tajemné krabice je proto vždycky tak trochu dobrodružství.

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment dárkových tajemných krabic s překvapením, klikněte zde: eshop Mystery Cube


The Leaf

 

Dnes bych vám chtěla představit krásné voňavé lístečky The Leaf.

Je to výhradně český výrobek, a hlavně - je ekologický. Při výrobě jsou používány přírodní a recyklovatelné materiály. To mám ráda. Když po sobě nenechávám větší plastovou zátěž, než je nezbytně nutné.

Voňavé lístečky jsem si nejdřív vybírala jako vůni do auta (k tomu jsou i primárně vyrobené). Mám moc ráda, když auto voní, ale nemám ráda, když jsou vůně příliš silné. Tak nějak jsem v poslední době měla pocit, že když si dám do auta nějakou vůni (a hlavně v létě, kdy na auto svítí sluníčko), otevřu dveře a vůně uvnitř je tak silná, že mne skoro porazí. To trvá zhruba týden a pak už pro změnu není cítit skoro nic. Takže jsem byla zvědavá na voňavé lístečky.

Lístečky jsou malé, lehoučké a voní velmi příjemně. A hlavně – voní pořád stejně.  Není to chvíli intenzivní rána do nosu a pak nic, ale stále stejná intenzita vůně. To se mi moc líbí.

Na vyzkoušení mám dva lístečky – orientální vůni a vanilkovou esenci. Vanilkovou jsem si brala na zkoušku kvůli dceři, která má vanilkovou vůni ráda, ale nakonec jsem si lísteček nechala a visí mi v kuchyni. Ke kuchyni vanilková vůně patří, a je příjemné vejít do kuchyně, kde to voní vanilkově. Hezky přece nemusí vonět jen auto.

Orientální vůně mi připadá o něco intenzivnější. Je to kombinace kořeněných vůní (je tam cítit skořice a badyán). V nabídce eshopu píší, že je vhodná pro milovníky těžších vůní. Já bych ji spíše charakterizovala jako tak trochu pánskou vůni (do pánských aut super), těžká mi tedy nepřipadá – spíš mám pocit takové čistoty. Jako když manžel navoněný přijde ze sprchy. Ta vůně se mi líbí a kromě auta ji mám pro manžela i do skříně. Prádlo je pak cítit lehounce kořeněně a je to fajn. Kromě toho, že vůně koření je pro moly odpuzující, bude i pánské prádlo hezky vonět.

Výběr vonných lístečků je poměrně velký. Pokud jsou i ostatní vůně tak příjemné, určitě je vyzkouším,. Nejvíc mne láká zelený čaj a citrusová vůně, vybírat můžete ale i z vůní:  Brazilská papaya, Tahiti meloun, Svěží levandule, Cedr a šalvěj, Santalové dřevo a ovoce, Fíky a květy růží.

Lístečky s voňavou esencí vydrží vonět zhruba měsíc. I když „dovoní“, jsou hezké jako dekorace. Já jsem je ještě trochu namočila a voněly ještě o pár dní déle.

Tyhle voňavé lístečky jsou fajn i jako dárek. Právě proto, že mají tak všestranné využití – můžete si je prostě pověsit všude, kde chcete mít voňavo. Moje maminka má ráda vůni levandule, a líbí se jí, když jí voní prádlo levandulí. Takže si prokládá prádlo ve skříni sušenou levandulí. Díky tomuhle fajn lístečku jí bude skříň a prádlo vonět ještě lépe.

Pokud si chcete koupit víc vůní, určitě vyzkoušejte výhodný balíček vůní.  Cena je zvýhodněná, a vybrat si můžete vůně podle svého uvážení.

Já určitě teď ještě moc ráda vyzkouším Green tea, Citrus a Fíky a květy růží.

Lístečky si dám do auta i domů, do bytu, ať mi to doma hezky a přitom nevtíravě voní.

 I když jsou vyráběné jako vůně do auta, líbí se mi, když mi provoní i byt. Jen do větší místnosti jsou lepší lístečky dva.

Lístečky jsou 100% ekologické a kromě toho, že hezky voní, se na ně hezky kouká. Lísteček vydrží vonět 30 dnů. Nosičem vůně je dřevo (dub evropský), na každém lístečku jsou 3 až 4 g vůně. Každý lísteček je originál (každé dřevo má jinou kresbu).

Pokud tedy máte rádi vůně do auta, nebo bytové, určitě zkuste voňavé lístečky The Leaf. Je to poctivý produkt, vyrobený v Čechách, který vás určitě nadchne jako mne, a krásně vám provoní auto.

Jsou to české výrobky od party českých nadšenců. Kromě vůně vám zůstane i skvělý pocit, že nezamoříte planetu odpadem a plasty.

Některé obrázky jsou autorské z www.theleaf.cz – jsou tak hezké, že jsem vám je sem dala.

Pokud si chcete lístečky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: voňavé lístečky The Leaf


Noční lampa – hvězdná obloha Star Master SM1000.

 

Skončilo astronomické léto, a začíná podzim.

Zatím to venku ještě moc podzimně nevypadá, ale večer už se začíná dřív stmívat. Já mám v létě moc ráda v klidu sedět večer venku, a jen tak se dívat na hvězdy. Hlavně v srpnu, když padají perseidy je to romantické, krásné a hlavně uklidňující. Stačí vypnout telefon a užívat si chvíle klidu. Pozorování hvězd je pro lidi už odedávna tak trochu tajuplná, ale hlavně zajímavá a relaxační činnost. Pozorování hvězd nás uklidní, a navodí atmosféru pohody.  To je ale super v létě, když je teplo. Jakmile se venku ochladí, už to tak příjemné není. Taky je fakt, že ve městě hvězdy moc pozorovat nejde – je tu tolik osvětlení, že jsou špatně vidět. Pak je fajn si atmosféru navodit třeba právě lampičkou.

Já si romantickou atmosféru letního nebe občas navozuji noční lampičkou StarMaster z eshopu Zaparkorun.cz.

Samozřejmě, že je to jiný pohled, než na ty klasické hvězdy. Přesto je pohled na ta světýlka uklidňující a příjemný. Zkuste si večer tuhle krásnou lampičku rozsvítit, a povídat si jen při jejím světle s partnerem. Rázem je ta chvilka mnohem milejší a příjemnější. Hvězdičky v nás prostě probouzejí to lepší, co v nás je.

A co teprve taková fajn relaxační chvilka ve vaně – voňavý olejíček, nebo pěna do horké vany, vonná svíčka a imitace hvězdné oblohy – relax je zaručený – z takové koupele vyjdete krásně odpočinutá a klidná.

Lampička je super i pro děti – pro ty menší třeba i jako noční světýlko, aby se po tmě nebály. Já tuhle lampičku pouštím vnukovi po pohádce. Dočteme pohádku, zapnu lampičku, vnuk se dívá na hvězdičky a krásně ho to uspí.

Lampička po zapnutí hustě zobrazí hvězdy a hvězdný prach po stěnách pokoje a na stropě. Můžete si zvolit variantu barevného problikávání LED osvětlení, nebo režim hvězd Star.

Lampička je energeticky úsporná a nevyzařuje žádné teplo – nehrozí od ní tedy nebezpečí popálení, může proto být bez obav v dětském pokoji.

Napájení je na 3 AA (tužkové) baterie, pokud ale baterie nemáte, můžete si světýlko rozsvítit přes USB kabel. Tam je pak fajn mít nabitou powerbanku, a můžete lampičkou svítit kdykoliv a kdekoliv. (kabel je součástí balení, baterky ne)

Pro představu, jak lampička svítí, si můžete pustit video po kliknutí zde: video lampička hvězdná obloha Star Master

 

 

Mám tuhle lampičku moc ráda. Vždycky když ji zapnu, znamená to pro mne chvíli, kdy je mi příjemně, a odpočívám.

Zkuste to taky, je to moc fajn pocit. Lampičku můžete umístit kamkoliv – do ložnice, do obýváku, do koupelny, do dětského pokoje, nebo klidně na okno. Všude bude krásně svítit a připomínat hvězdnou oblohu.

 • netradiční dekorace dětského pokojíčku nebo ložnice
 • světlo se mění, jakmile jedny hvězdičky zhasnou, jiné se rozsvítí
 • krásné barvy a úchvatný design
 • hustě vyobrazuje hvězdy a vesmírný prach na stěnách a stropě
 • pro zvýraznění efektu lze zapnout i barevné LED osvětlení, které mění zobrazované vzory
 • je možné ji umístit i do okna
 • hodí se i do koupelny, kde vytvoří neodolatelnou a romantickou atmosféru večera ve dvou
 • jednoduché ovládání dvěma knoflíky (jedním ovládáte hvězdy, druhým pomalé barevné LED problikávání)
 • je energeticky úsporná a nevyzařuje téměř žádné teplo
 • napájení: 3x AA baterie (nejsou součástí balení)
 • vyrobena z odolného plastu
 • rozměry: horní průměr 8,5 cm, spodní průměr 11 cm, výška 11 cm

 

Pokud si chcete lampičku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: noční lampa hvězdná obloha Star Master

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: eshop Zaparkorun.cz


Vlci

Kniha z nakladatelství Kazda.

 

Dnes bych vám chtěla představit nádhernou knihu o vlcích z nakladatelství Kazda.

Kniha má krátký a výstižný název Vlci (Na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem).

Mám vlky ráda. Líbí se mi jako zvířata, a obdivuji jejich chytrost. My, lidé jsme si o vlcích utvořili zvláštní obraz plný pověr a mýtů. Na jedné straně je obdivujeme, na té druhé z nich máme respekt, možná se jich bojíme, a tak trochu ze strachu i nenávidíme.

Tento pohled je třeba změnit, protože vlci jsou inteligentní svobodomyslná zvířata. Nejsou to žádní krvelační zabijáci – loví, aby se nažrali a přežili. Nejlépe názor změníme, když si o vlcích zjistíme nějaké informace, třeba právě v knize o vlcích.

O vlcích už byla napsána spousta knih. Málokdy ale jsou to knihy s informacemi a fotkami. Většinou jsou vlci součástí nějakého příběhu.

Tak už jako malé děti jsme byli poučeni, že na vlky si máme dávat pozor. Díky pohádce O červené Karkulce víme, že vlk je chytrý, mazaný a zlý – sežral přece Karkulku i babičku.

Naštěstí jiné knihy nám pak tento názor poupraví. Já jsem to měla taky tak. Vlků jsem se bála, a díky Karkulce jsem je nenáviděla. Pak jsem si ale přečetla knihy Bílý tesák, a Mauglí a můj názor se poopravil. Pochopila jsem, že vlk je velmi chytré zvíře. Strach z něj máme právě proto, že je chytrý a umí lovit ve smečce – spolupracovat. Není to ale krutý zabiják – loví, aby přežil.

Vlk je předchůdce našich domácích mazlíčků – psů. Je to šelma psovitá. Protože můj syn vlky miluje odmala, tuhle knihu dostal jako dárek, a můžu říct, že i já jsem si ji přečetla s velkou chutí.

Kniha je psána velmi poutavě, srozumitelně a je v ní spousta faktů a obrázků.

Kapitoly knihy:

Úvodem – Návrat legendy

Mýtus vlk – Pohádka o zlém vlkovi

Canic Lupus - Výskyt vlků v České republice, Vlci ve světě, Kontroverzní rozmanitost

Vlci a jejich příbuzní – Vlk, přizpůsobivý a všestranný, Velké psovité šelmy

V jednotě je síla – Vlčí smečka – rodinný klan

Vlčí rok – Léto s vlky, Po vlastních tlapách

Vlkům na stopě – SMS od vlka, Svízelná práce

Divocí „sousedé“ – Snadná kořist?, Kdo se bojí zlého vlka?

Na cestách s fotoaparátem – Můj první vlk, Dlouhé čekání, Tváří v tvář

Kniha Vlci je nádherně zpracovaná knížka, díky které se dozvíme spoustu informací a zajímavostí o vlcích.  Informace jsou podány velmi poutavou formou, kniha se velmi dobře čte. Knížka je vhodná pro dospělé, i děti.

Vlci byli v dávných dobách nedílnou součástí naší přírody. Pak se lidem povedlo je zahnat a velkou část jejich populace vyhubit. Naštěstí příroda nenechala tahle krásná zvířata vyhynout, a díky stále většímu úsilí ochránců přírody se vlci začínají vracet do přírody i u nás.

Pokud máte rádi zvířata, a přírodu, tahle kniha bude bavit vás, i vaše děti. Je nádherná. 

Pokud si chcete knihu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Vlci - na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte zde: nakladatelství Kazda

 

Tip na dárek pro babičky a maminky

Vánoce se nezadržitelně blíží. Je to doba, kdy chceme svým blízkým udělat radost nějakým krásným dárkem pod stromečkem.

Já se snažím vybírat dárky tak, aby byly nejen hezké, ale i osobní. Aby obdarovaný vždycky cítil, že jsem si s jejich výběrem dala práci, a přemýšlela o tom, co má rád, a co mu udělá radost.

Vždycky jsem si trochu lámala hlavu s dárky pro maminku a babičku.

Zdravotní pantofle jsou ideální tip na dárek pro babičku.

Letos mám jasno. Dárky pro maminku a babičku budou krásné a praktické. Budou to pantofle, nebo boty Leons.cz.

S těmito botami mám dlouhodobou vlastní zkušenost. Jsou to boty zdravotní, takže prospívají mým zádům i nohám.

První model, který jsem už před lety vyzkoušela, byly pantofle Leons Punto černobílé. Jsou to pantofle moderní, moc hezky vypadají. Pantofle jsou na klínu, takže krásně zvednou nohu – díky těmto pantoflím jsem poprvé pochopila, že když si koupím kvalitní zdravotní boty, uleví se mi od bolesti zad a nohou. Ta úleva byla opravdu ohromná. Nemluvě o oteklých nohách – tento problém v těchto botách nemám.

Další model, který jsem vyzkoušela, byly uzavřené pantofle Luna Perla. Jsou to pantofle vhodné i pro osoby s vysokým nártem a vbočenými palci (haluxy). Tyhle pantofle jsou fajn na nošení v práci. I po celodenním stání na nohou nemám pocit oteklých nohou, ani bolesti zad a pat. Protože došlapuji na paty, často mne bolela záda od toho, že prostě dupu. Tyto pantofle mají tak příjemný došlap, že mne bolest v patách téměř přešla.

Po dobré zkušenosti s botami Luna Perla jsem vyzkoušela boty Leons Ortho. Tyhle pantofle jsou naprostý zázrak hlavně pro všechny starší (ale samozřejmě i mladé) ženy, které mají vbočené palce –haluxy.

Pantofle jsem po vyzkoušení ihned pořídila i mamince. Mají totiž jednu super vychytávku – a to je gumička v místě vbočeného kloubu. V pohodě se tam obujete do boty, a nic nikde nemačká a netlačí. Tyhle pantofle jsou neskutečně pohodlné. Pro všechny, které bolí často nohy, a záda tyhle pantofle doporučuji. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo si bolestivě mačká nohy s haluxy v těsných botách, poraďte mu Leons Ortho. Ohromně se mu totiž uleví. Ta guma v botě je prostě geniální. Leons Ortho jsou tak mým tipem na dárek pro maminku.

Poslední model, který jsem zatím vyzkoušela je zdravotní kožená balerína Leons. Touhle botou uděláte radost každé ženě.  Mladé, i té starší. Tyhle baleríny jsou kožené, krásně se přizpůsobí noze. Podrážka je speciálně měkčená, takže v těchto balerínách můžete chodit celý den, a nohy jsou pěkně v pohodlí. Je to krásná, moderní bota, která dobře vypadá, a přitom celou dobu, co ji máte obutou, ulevuje nohám a zádům. Baleríny jsou tak originální dárek pro každou ženu – pro ženu každého věku. Je to originální dárek nejen k vánocům, ale i k narozeninám, nebo třeba jen tak – z lásky.

Jak vidíte, boty Leons mám opravdu ráda, a nosím je už spoustu let. Nosím je moc ráda. Jsou maximálně pohodlné. Zdravotní – a přitom moderní, a moc hezky vypadají.

Boty Leons jsou ideálním a originálním dárkem pro každou ženu. Manželku, maminku, babičku – jsou to boty, díky kterým nebolí nohy a záda.

S takovým dárkem se vždycky trefíte – vždycky udělá radost.

Pokud si nejste jistí vkusem obdarovávané ženy, můžete jí koupit dárkový kupon na zdravotní boty Leons. Leons jako novinku zavádějí dárkové kupony. Kupony jsou v hodnotách 500,- a 1000,- Kč. Je tedy jen na vás, jaký dárkový kupon vyberete.

S vánočními dárky od Leons.cz určitě vždycky uděláte radost.

Sortiment eshopu, i dárkové kupony si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Leons.cz


Art of soul

 

Dnešní článek bude velmi pozitivní. Tak trochu magický, a tak trochu se bude dotýkat naší duše a nadpřirozena. I ti největší pragmatici totiž ve chvílích, kdy jim není úplně fajn, v duchu směřují k tomu, co jim uleví na duši.

Já jsem neměla moc dobré období. Občas se nám prostě stane, že na nás padá jedna věc za druhou, a pak si říkáme:“Proč já? Proč se tohle všechno děje mě? Kdy už to skončí? Potřebuju prostě už klid a pomoc!“. Někdy se nám zdá, že pomoc nepřichází. Ale ona přichází, jen se musíme naučit ji vidět.

Já jsem takhle našla spoustu nádherných výrobků plných světelné energie,  na stránkách Art of Soul. Ano, to je přesně ono. Umění a duše. Duše je to, co občas potřebujeme kousek po kousíčku, střípek po střípku složit z rozbitých kousků.

Na stránkách Art od Soul – ať už na webové stránce, nebo na stránce facebookové najdete spoustu motivujících a duši lahodících výrobků. Stačí se na ně dívat, a cítíte, že se najednou všechno stává jasnějším, proudí do vás pozitivní energie, najednou se cítíte o něco lépe. To je přesně účel tvorby, kterou paní Michaela pro nás všechny vytváří.

Musíme se prostě naučit zastavit se a začít vnímat krásno kolem nás.

Na stránkách Art of Soul je tvorba většinou plná andělů. Nebo víl- chcete –li. Prostě krásných éterických bytostí, které možná jsou někde kolem nás, jen je nevidíme.

Vzpomeňte si, kolikrát každého z nás napadne, třeba když vidíme nehodu bez zranění, že u toho člověka stál anděl strážný.

Anděly nevidíme. I když budeme tvrdit, že v ně nevěříme, tak se často přistihneme, že na ně myslíme. Třeba právě jako na naše anděly strážné.

Já jsem v životě zažila spoustu situací, kdy jsem si říkala, že „tady snad zasáhla nějaká nadpřirozená moc“. Třeba když dceru porazil autem opilý řidič, a dopadlo to víceméně dobře. Dodnes si pamatuji to zoufalství, kdy jsem se v duchu modlila před ordinací, aby se dcera probudila, aby hlavně zůstala živá. V tu chvíli jsem svolávala všechny anděly a nadpřirozené síly, aby jí pomohly. Zabralo to, dcera se probrala, léčení nějakou dobu trvalo, ale následky nemá.

O synovi ani nemluvím. Někdy mám pocit, že jako malý kluk neměl jednoho, ale alespoň tři anděly strážné. Nebyl zrovna klidné a hodné dítě. Bylo ho všude plno, kam mohl, vylezl, kde byla nějaká lumpárna, tam jste ho vždycky našli. Opravdu dodnes nechápu, jak je možné, že to všechno co vyváděl, ve zdraví přežil.

K duchovnu a nadpřirozenu se prostě uchylujeme nejčastěji, když nám docházejí síly a necítíme se úplně optimálně.

Andělské výrobky ze stránky Art of Soul mne oslovily okamžitě, jak jsem je viděla. Jsou plné nádherných křehkých a éterických andělů.

Nejdřív jsem jen občas chodila nakouknout, abych se podívala, a nabrala trochu duchovní energie a pocitu uklidnění se. Po čase jsem zjistila, že na stránky chodím skoro každý den, a že se po prohlédnutí těch krásných kreseb cítím fajn.

Tehdy mi došlo, že bych vlastně chtěla mít tyhle krásné bytůstky ze štětce paní Michaely doma.

Proto jsem paní Michaelu oslovila a domluvily jsme se na hrnečku, obrázku, kartičkách, diáři, kalendáři – prostě na vší té andělské nádheře, kterou paní Michaela tvoří.

Obrázek jsem si nechala nakreslit podle pocitů paní Michaely. Neměla jsem sama představu. Jen jsem chvíli povídala o tom, jaké mám ráda barvy a co mě baví.

Intuice paní malířky pak vedla štětec. Paní Michaela vytvořila na míru nádherný obrázek na zeď, a malbu na hrnečku přímo pro mne.

Musím říct, že se přesně trefila. Je to přesně ta energie, kterou jsem ze svého obrázku a hrnečku chtěla cítit.

Obrázek je nádherný. Nechala jsem si ho vytvořit v mé oblíbené modré barvě. Je v něm naděje, příslib štěstí a krásného budoucna, pochopení, tolerance a empatie. Proudí z něj na mne pozitivní energie. Obrázek budu mít u svého pracovního místa. Je v něm inspirace a láska.

Hrneček je nádherný, a přesně jak jsem si přála -modrý. Andělka na něm do každého nápoje přidává trochu energie a spoustu uklidnění. Z tohoto hrnečku piju vždycky, když si potřebuji oddechnout, vypnout se a jen tak relaxovat. Ten hrneček je k tomu jako stvořený.

Pokud si budete chtít hrneček také pořídit, počítejte s tím, že vám z něj každý nápoj bude chutnat andělsky. Jen se o něj musíte trochu starat a umývat ho jen v ruce. Myčka by vám obrázek zničila.

Další produkty, které mám jsou andělské kalendáře – jeden na zeď a jeden stolní. Myslím, že se vždycky na konci týdne budu těšit na otočení stránky a na další nádhernou andělku. Jsou jedna hezčí než druhá.

Na stránkách Art of Soul jsem si pořídila i diář. Velký, který budu mít na stole. Diář je v kroužkové vazbě, takže se skvěle otáčí stránky. Je dost velký na to, aby se do něj pohodlně psalo. Teď už nezapomenu na žádný úkol, všechno bude pěkně uspořádané v tomhle diáři. Diář je plný pozitivní energie. Tenhle diář budu otvírat s radostí a pocitem klidu. Tak to mám ráda.

Vánoční dárečky budu letos zdobit andělskými kartičkami, a motivačními týdenními kartičkami.

Kartičky, stejně jako všechny ostatní výrobky vycházejí z autorčina nitra, jsou plné pochopení, lásky, tolerance, empatie a všech dalších pozitivních lidských vlastností.

Někdy je třeba trošku uvolnit svoje pocity a emoce a otevřít se tomu duchovnějšímu světu. Mě k tomu pomáhají andělské výrobky ze štětce paní Michaely na Art of Soul.

Když se tak dívám na svůj obrázek s motivem anděla, mám někdy pocit, jako bych kromě andělského pohlazení po tváři slyšela v duchu babiččin hlas. Konejšivý, chlácholivý a milující, který mi potichu říká: Děláš to dobře, Janinko.. Přesně tak jak mi to kdysi říkávala babička. Pak se vždycky s pocitem něhy a lásky podívám vzhůru a cítím se uvolněně a příjemně.

O tom přesně andělská tvorba Art of Soul je. Pomoct ostatním, aby se cítili příjemně a skvěle.

Jsem moc ráda, že na světě existují lidé, kteří jsou umělecky nadaní, a pomáhají nám ostatním zvládat svoje radosti i starosti.

Taková je andělská tvorba Art of Soul.

Pokud si budete chtít nějaký nádherný andělský produkt koupit, určitě si vyberete buď na webových stránkách, nebo na facebooku.

Jen počítejte s tím, že paní malířka má objednávek opravdu hodně, a do vánoc už asi nestihne vaše obrázky, nebo hrnečky nakreslit.

Nebuďte ale smutní. Pokud budete pravidelně sledovat facebook, zjistíte, že paní Michaela vždycky upozorní, které výrobky právě namalovala, a které jako volné dává právě na eshop.

Hrnečky, nebo obrázky si tak můžete koupit na eshopu hned po vložení. Stačí opravdu jen chodit nakukovat a hlídat si vkládání.

Pokud vás tahle krásná tvorba zaujala, zde jsou odkazy na stránky Art of Soul.

Facebookovou stránku najdete po kliknutí zde: Art of Soul na facebooku

Webovou stánku s eshopem najdete po kliknutí zde: webová stránka Art of Soul


Kleště Laborer Black značka Bushman

 

 

Dnes bych vám chtěla představit super kleště – nebo chcete–li multifunkční kleště Laborer Black z prodejny BUSHMAN.

Doba, ve které žijeme, nás omezila v cestování. Většina z nás tak dovolenou a volný čas trávila v Čechách. Na dovolenou spousta z nás jela pod stan, nebo někam do kempu. Tak nějak jsme si oprášili vzpomínky na trempování a kempování, a vyrazili zpátky do přírody.

Pokud jedete tábořit, je potřeba mít spoustu věcí. Proto se často zapomíná na potřebné nářadí.  Nám se osvědčily multifunkční kleště. Protože manžel jedny ztratil, hledala jsem kleště jiné, které budou kvalitní materiálem a budou mít dostatek nástavců – nářadí. Našla jsem takové super kleště v prodejně BUSHMAN.

Je to sada nářadí důmyslně umístěna do kovového krytu rukojeti kleští. Kleště samozřejmě nejsou primárně vyráběné jen pro stanování a outdoor, ale samozřejmě je to prima vychytávka pro každou příležitost, kdy je potřeba něco poopravit.

Můj muž je kutil. Vyrábí rád spoustu věcí, a rád všechno i opravuje. Není mu lhostejné, třeba když se kýve židle v restauraci. Klidně se pustí do utahování šroubků a drobných úprav, aby věci fungovaly tak, jak mají.

Proto jsem věděla, že tyhle multifunkční kleště bude mít rád, a využije je při spoustě příležitostí. Je to takový ideální dárek pro každého muže.

Ať už je kutil, nebo ne, občas je potřeba někde něco opravit, utáhnout, přišroubovat, nebo třeba jen otevřít plechovku, nebo lahev.

Kleště Laborer jsem vybrala, protože se mi líbí vzhledem, ale hlavně jsou velmi praktické, a z kvalitního materiálu.

Kleště jsou z nerezové oceli 420, a najdeme na nich 12 nástrojů s titanovým povrchem.

V rukojetích jsou kleště kombinačky (přestříhnou v pohodě i dráty), pilku, nůž, bodák, otvírák na konzervy a na lahve, pilník, šroubováky malý, střední a velký plochý, a malý křížový šroubovák.

Všechny nástroje jsou po otevření zajištěné. Zavřít je lze jednoduchým stisknutím pojistky. Je to velmi praktické hlavně u nožíku a pilky – tam by bylo velmi nebezpečné řezat bez pojistky.

Kleště jsou z kvalitní nerezové oceli s titanovou úpravou pro větší pevnost nářadí, boky těla jsou pro lepší manipulaci osazené strukturovaným hliníkem s černým oxidem na povrchu.

Já tedy kleště představuji jako ideální nářadí a dárek pro muže, kleště jsou ale vhodné samozřejmě i pro ženy. Jsou prostě UNI.

Překvapilo mne, že jsou poměrně lehké. Konstrukce i mě padla skvěle do ruky – i když mám poměrně malou ruku, s kleštěmi se mi velmi dobře manipuluje. Kleště jsou stisknout lehce, není potřeba vyvíjet velkou sílu.

Jen my, ženy je asi nebudeme nosit v pouzdru na opasku, ale v kabelce, v batohu nebo v kapse. Nebo je budeme mít uložené v přihrádce v autě pro případ nouze.

Tím jsem se dostala k pouzdru. Kleště jsou uloženy v odolném pouzdru z Cordury. Zapínání je na patent, který dobře drží, takže kleště nevypadnou. Pouzdro má praktický pásek na navléknutí na opasek. Pak kleště jsou vždy po ruce, nikde nepřekážejí, a nevytahují kapsy.

Tyhle kleště jsou super pro všechny outdoorové nadšence, ale i pro kutily, nebo třeba jako pojistka v autě pro případ nouze.

Je to multifunkční nářadí z velmi kvalitního materiálu, promyšlené a propracované do posledního detailu. Při správném zacházení vydrží hodně dlouho a stanou se vaším super pomocníkem pro každou příležitost. V životě každý z nás zažije spoustu situací, kdy je potřeba nářadí, nemáme ale možnost ho sebou mít. Pro tyto příležitosti je fajn mít multifunkční nářadí. Není to jen pánská záležitost. Doporučuji i ženám vozit si tohle nářadí v autě.

 • 12 nástrojů v jednom
 • nástroje: nerezová ocel 420 s titanovým povrchem
 • silikonová pouzdra
 • tělo. Nerezová ocel 420 s povrchovou úpravou černým oxidem
 • kryty těla. Hliník s povrchovou úpravou černým oxidem
 • pouzdro: Cordura
 • Rozměry kleště zavřené: 10 x 4 x 2 cm
 • Rozměry pouzdro: 11 x 6,5 x 3,5 cm
 • Délka čepele 6 cm
 • Hmotnost 260 g

Kleště se mi moc líbí, jsou lehké, a přitom pevné a kvalitní. Je to prima tip na vánoční dárek.

Pokud si chcete kleště prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kleště Laborer Black

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Eshop BUSHMAN

Protože tuhle recenzi píši v době před vánoci, ráda bych upozornila, že pokud si kleště objednáte do 19.12, měl by je eshop ještě stihnout doručit. Pokud nechcete riskovat, je lépe si kleště objednat k vyzvednutí na prodejně Bushman.  Budou tam na vás čekat. A třeba si vyberete ještě nějaký prima kousek oblečení.

Seznam prodejen najdete po kliknutí zde: prodejny BUSHMAN

 

 

 

Dnes bych vám chtěla představit super kleště – nebo chcete–li multifunkční kleště Laborer Black z prodejny BUSHMAN.

Doba, ve které žijeme, nás omezila v cestování. Většina z nás tak dovolenou a volný čas trávila v Čechách. Na dovolenou spousta z nás jela pod stan, nebo někam do kempu. Tak nějak jsme si oprášili vzpomínky na trempování a kempování, a vyrazili zpátky do přírody.

Pokud jedete tábořit, je potřeba mít spoustu věcí. Proto se často zapomíná na potřebné nářadí.  Nám se osvědčily multifunkční kleště. Protože manžel jedny ztratil, hledala jsem kleště jiné, které budou kvalitní materiálem a budou mít dostatek nástavců – nářadí. Našla jsem takové super kleště v prodejně BUSHMAN.

Je to sada nářadí důmyslně umístěna do kovového krytu rukojeti kleští. Kleště samozřejmě nejsou primárně vyráběné jen pro stanování a outdoor, ale samozřejmě je to prima vychytávka pro každou příležitost, kdy je potřeba něco poopravit.

Můj muž je kutil. Vyrábí rád spoustu věcí, a rád všechno i opravuje. Není mu lhostejné, třeba když se kýve židle v restauraci. Klidně se pustí do utahování šroubků a drobných úprav, aby věci fungovaly tak, jak mají.

Proto jsem věděla, že tyhle multifunkční kleště bude mít rád, a využije je při spoustě příležitostí. Je to takový ideální dárek pro každého muže.

Ať už je kutil, nebo ne, občas je potřeba někde něco opravit, utáhnout, přišroubovat, nebo třeba jen otevřít plechovku, nebo lahev.

Kleště Laborer jsem vybrala, protože se mi líbí vzhledem, ale hlavně jsou velmi praktické, a z kvalitního materiálu.

Kleště jsou z nerezové oceli 420, a najdeme na nich 12 nástrojů s titanovým povrchem.

V rukojetích jsou kleště kombinačky (přestříhnou v pohodě i dráty), pilku, nůž, bodák, otvírák na konzervy a na lahve, pilník, šroubováky malý, střední a velký plochý, a malý křížový šroubovák.

Všechny nástroje jsou po otevření zajištěné. Zavřít je lze jednoduchým stisknutím pojistky. Je to velmi praktické hlavně u nožíku a pilky – tam by bylo velmi nebezpečné řezat bez pojistky.

Kleště jsou z kvalitní nerezové oceli s titanovou úpravou pro větší pevnost nářadí, boky těla jsou pro lepší manipulaci osazené strukturovaným hliníkem s černým oxidem na povrchu.

Já tedy kleště představuji jako ideální nářadí a dárek pro muže, kleště jsou ale vhodné samozřejmě i pro ženy. Jsou prostě UNI.

Překvapilo mne, že jsou poměrně lehké. Konstrukce i mě padla skvěle do ruky – i když mám poměrně malou ruku, s kleštěmi se mi velmi dobře manipuluje. Kleště jsou stisknout lehce, není potřeba vyvíjet velkou sílu.

Jen my, ženy je asi nebudeme nosit v pouzdru na opasku, ale v kabelce, v batohu nebo v kapse. Nebo je budeme mít uložené v přihrádce v autě pro případ nouze.

Tím jsem se dostala k pouzdru. Kleště jsou uloženy v odolném pouzdru z Cordury. Zapínání je na patent, který dobře drží, takže kleště nevypadnou. Pouzdro má praktický pásek na navléknutí na opasek. Pak kleště jsou vždy po ruce, nikde nepřekážejí, a nevytahují kapsy.

Tyhle kleště jsou super pro všechny outdoorové nadšence, ale i pro kutily, nebo třeba jako pojistka v autě pro případ nouze.

Je to multifunkční nářadí z velmi kvalitního materiálu, promyšlené a propracované do posledního detailu. Při správném zacházení vydrží hodně dlouho a stanou se vaším super pomocníkem pro každou příležitost. V životě každý z nás zažije spoustu situací, kdy je potřeba nářadí, nemáme ale možnost ho sebou mít. Pro tyto příležitosti je fajn mít multifunkční nářadí. Není to jen pánská záležitost. Doporučuji i ženám vozit si tohle nářadí v autě.

 • 12 nástrojů v jednom
 • nástroje: nerezová ocel 420 s titanovým povrchem
 • silikonová pouzdra
 • tělo. Nerezová ocel 420 s povrchovou úpravou černým oxidem
 • kryty těla. Hliník s povrchovou úpravou černým oxidem
 • pouzdro: Cordura
 • Rozměry kleště zavřené: 10 x 4 x 2 cm
 • Rozměry pouzdro: 11 x 6,5 x 3,5 cm
 • Délka čepele 6 cm
 • Hmotnost 260 g

Kleště se mi moc líbí, jsou lehké, a přitom pevné a kvalitní. Je to prima tip na vánoční dárek.

Pokud si chcete kleště prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kleště Laborer Black

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Eshop BUSHMAN

Protože tuhle recenzi píši v době před vánoci, ráda bych upozornila, že pokud si kleště objednáte do 19.12, měl by je eshop ještě stihnout doručit. Pokud nechcete riskovat, je lépe si kleště objednat k vyzvednutí na prodejně Bushman.  Budou tam na vás čekat. A třeba si vyberete ještě nějaký prima kousek oblečení.

Seznam prodejen najdete po kliknutí zde: prodejny BUSHMAN

 

 


VTECH Dráha s raketovým startem

Když jsem vám v loňském roce sdílela recenzi na jeřáb VTECH pro malé kluky (recenzi najdete zde: VTECH jeřáb), slíbila jsem vám, že jakmile budeme rozšiřovat dráhu a silnice, že vám o tom zase napíšu. Správně jsem totiž předpokládala, že nejen vnuk, ale i tatínek a dědeček budou chtít pro super autíčka co nejvíce silnic a možností pro ježdění.

Ježíšek u nás byl ve znamení různých hraček od VTECH, recenze vám tedy budu přidávat postupně.

Hračky VTECH vybírám už automaticky – mám je vyzkoušené a vím, že jsou kvalitní.

Mám ráda hračky bezpečné a chytré. Takové hračky VTECH jsou. Všechny splňují i ty nejpřísnější atesty bezpečnosti. Materiál i části hraček jsou vyrobeny tak, aby si naši nejmenší mohli hrát vždycky bezpečně. Nehrozí žádné odlomení ani oddělení malých částí. Plasty jsou dostatečně pevné. Přesvědčuji se o tom při každém hraní.

Malý vnuk ještě nemá motoriku úplně rozvinutou – takže neúmyslně s autíčkem někdy spadne, nebo mu vyklouzne z ruky – ještě se mi nestalo, aby se autíčka nějakým způsobem poškodila, nebo polámala. Hračky VTECH vydrží i zacházení malých nezručných dětských tlapek.

Další věc, kterou mám na hračkách VTECH ráda je to, že jsou to hračky chytré – interaktivní. Každá hračka něco umí, a něco u dětí rozvíjí. Autíčka například kromě ježdění a závodění umí i blikat, houkat, a hlavně jsou plná zábavných frází a jednoduchých písniček.

Když děti při hraní poslouchají písničky a říkanky, automaticky si je ukládají do hlaviček – učí se je. To rozvíjí jejich slovní zásobu, hudební cítění a rozvíjí řeč. Hračky VTECH mluví perfektní češtinou, zřetelně a srozumitelně.

A ještě jednu výhodu mají – když nám, dospělým lezou na nervy, mají kouzelné tlačítko vypnutí zvuku.

U nás se zvuk ale moc často nevypíná, takže písničky se učí nejen vnouček, občas se přistihnu, že si třeba v obchodě při nákupu pobrukuji: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co monster truck umí…“ a další ..

Tentokrát bych vám chtěla představit dráhu. Je to dráha s raketovým startem

Perfektně do sebe zapadající plastové dílky vytvoří raketovou dráhu pro autíčka (a dvě kolečka)

Všechny dráhy VTECH jsou vyrobeny tak, aby šly propojit s dalšími dráhami a silnicemi.

Na dráze jsou zvláštní místečka – takzvané Smartpointy. Na těchto místech se dráha propojí s autíčkem a spustí nějakou říkanku anebo písničku. Každé autíčko na Smartpoint reaguje jinak. Dráha a autíčka se propojí, a komunikují spolu. Děti tohle moc baví, protože hračka s nimi vlastně svým způsobem mluví. Podněcuje to dětskou zvídavost a fantazii.

Když na malého kluka hračka promluví, okamžitě ho to nasměruje k další hře. A nejen malého kluka – reagují na to i ti velcí, dospělí kluci.

VTECH dráhy a autíčka jsou tak super pro hraní si tatínků a dědečků s dětmi. Občas je s úsměvem pozoruji a napadá mě: Jako malí kluci!

Dráha s raketovým startem má uprostřed jednoduchý mechanizmus, který po zmáčknutí raketově vystřelí dvě kolečka. Letí fakt daleko. Našeho Robina moc baví kolečka vystřelovat – jsou dvě, červené a žluté barvy. Kolečka jsou z lehoučkého plastu, takže nikomu neublíží a nic nerozbijí. Letí opravdu daleko. Větší kluci si budou mechanismus mačkat rádi sami, těm malinkým rakeťákům je třeba pomoct.

dráze s raketovým startem je přidáno autíčko závoďák. U nás Ježíšek přinesl k dráze ještě další autíčka, aby jich bylo víc – Robin tahle auta prostě miluje.  Dobře se mu drží v ruce, jsou lehká, krásně jezdí – a hlavně různě blikají a mluví.

Takže k dráze byl přibalený Monster Truck, hasiči a policie. Ať je silnice a dráha využitá.

Nebudu do detailů popisovat každou melodii a říkanku. Autíčka jsou jich opravdu plná – takže jen namátkou vyjmenuji některé. Všechny říkanky a melodie jsou namluveny srozumitelně a zřetelně. Každé autíčko mluví jiným stylem hlasu. Autíčka fungují na 2 AAA baterie (v balení jsou zkušební baterie).

Autíčko Závoďák: „Jsem závodní auťák, musím vždy vyhrávat, první být! Jsem rychlé závodní auto!“ „Jeď rychleji“, „Pokračujme v závodě“, „Vždy když závodím, jsem tak šťastný! Juchů!“, „ Jsem tak rychlý!“, „Líbí se mi závodit na dráze!“, „Závoď se mnou!“ a další…

Autíčko je součástí balení dráhy, zvlášť si ho můžete koupit zde: autíčko Závoďák

 

Monster Truck: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co Monster Truck umí“ ,  „Já jsem obrovský Monster Truck, snadno předjedu přes všechny překážky“, „Pojď  projedeme se terénem“, „Nezastavím zvládnu to, obří kola držte se, tak do toho“, „Můj motor je zahřátý, můžeme jet“

Monster Truck si prohlédnete, nebo můžete koupit zde: Monster Truck

 

Policie autíčko: „Policejní auto jede, žádný zloděj šanci nemá! Jedu chytit lupiče“ „Dám lupiče do vězení“, „Jsem statečné auto, každý zločin zastavím“, „Dál siréna si houká“ „Když uvidíš lupiče, zavolej 158“ a další

Autíčko Policie si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: autíčko Policie

 

Autíčko Hasiči: „Jedeme hasit, zachraňovat lidi, šup šup šup – velký požár hoří tam“ „Chvátej, hoří“, „Mým úkolem je hasit“ „Pohotovost, pohotovost- když hoří, my hasíme“ „Když hoří, volej 150“ „Ten žebřík na mé střeše je pro záchranu lidí“.

Hasičské autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: autíčko Hasiči

 

Pokud máte doma malého kluka, tahle dráha a autíčka VTECH mu udělají určitě radost. Vnuk si s nimi hraje opravdu moc rád. Autíčka jsou kvalitní, pevná a přitom lehká, mají tvar tak akorát do malé dětské ručičky. Děti baví, že s nimi autíčka komunikují. Například když najednou na Smartpoint na dráze – spustí se fráze, nebo říkanka nastavená na daném místě. Malí kluci se tak rázem stávají hasiči, policisty, závodníky – nebo jinou klukovskou vysněnou profesí.

 My dospělí pak máme radost, že hračka neslouží jen ke hraní, ale že podporuje i dětskou motoriku a rozvoj řeči. Říkanky a písničky, které dětem hraje hračka, jsou pro ně hezčí a zapamatovatelnější, než když je dětem říká někdo dospělý.

Chytré hračky VTECH mám moc ráda. U těchto interaktivních hraček se mi opět potvrdilo, že správná a kvalitní hračka dělá spoustu radosti a děti baví. U nás doma tyhle hračky mají přední místo. Proto se brzy těšte na recenze hraček dalších.

Dráhu si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: VTECH dráha s raketovým startem + autíčko závoďák

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu , klikněte zde: eshop VTECH


Robotime Rokr auto Grand Prix

 

Dnes bych vám chtěla představit stavebnici, která nás doma dost nadchla.

Je to úžasná stavebnice modelu auta. Původně jsem vám chtěla tuhle báječnou stavebnici doporučit jako vánoční dárek. Skládání se nám ale trochu protáhlo, a tak mne napadlo, že tuhle recenzi nechám až na dobu po vánocích – tedy na leden, kdy máme nápady vybrané a blížící se svátek Svatého Valentýna bude fajn příležitostí k obdarování našich mužů a partnerů.

Většina mužů kteréhokoliv věku zůstává v duši stále klukem, který si rád hraje.  Proto tahle stavebnice bude určitě přijata s radostí.

Já jsem tedy vůbec netušila, že se takovéto stavebnice vyrábějí. O to víc mám radost z jejich objevení.

Moc se mi líbí, že stavebnice Robotime jsou propracované do nejmenšího detailu. Většina modelů je plně funkčních – třeba gramofon a hudební skřínka opravdu hraje, projektor promítá. Pokud nechcete mít takovou běžnou věc – klidně můžete vybrat i model pistole, nebo zbraně, kterou měl Terminátor. Po složení tedy máme fajn dekoraci do interiéru, a zároveň plně funkční věc.

 A když si takovou věc postavíme sami, je to o to lepší. Můžeme být na sebe hrdí, kdykoliv se na námi postavenou věc podíváme.

Abych tedy byla přesná, nejsou to stavebnice jen pro muže. I pro kluky najdete stavebnice, co jsou plně funkční – třeba chodící dinosaury na dálkové ovládání s hlasovými a světelnými funkcemi. Typů dinosaurů je několik, tyhle stavebnice zvládnou postavit i šikovní kluci. Můžou si postavit i kuličkovou dráhu, anebo robotický globus s mechanismem. Možností je spousta, je třeba brát jen v úvahu věk a zručnost stavitele.

Na začátek doporučuji tedy nějaký méně složitý model. Jasně, někdo, kdo je zvyklý skládat modely, nebo lego technic a podobné stavebnice, ten může hned skládat jakoukoliv Robotime stavebnici. U nás byl dárek stavebnice pro syna, který ještě takovou modelovou věc nikdy neskládal, takže jsme zvolili nejdřív statický model auta.

Auto Grand Prix krásně vypadá, a protože není robotický, je prima na seznámení se s materiálem a samotným skládáním.

Na skládání není potřeba žádné lepidlo. Všechny dílky do sebe perfektně zapadají.

Předem upozorňuji, že na skládání je potřeba čas. Rozhodně to není tak, že máte za hodinu složený model. Je to opravdu o takovém tom hraní si a přitom precizním skládání.

Občas je třeba smirkovým papírem trošičku začistit, a opatrně vložit dílek tam, kam patří – podle velmi dobře nakresleného návodu.

Občas se stane, že některý dílek praskne. Obzvláště, když je to nějaký malý dílek. To se stalo synovi u jedné části – bylo to ale v místě, kde výrobce předpokládal, že se to může stát, a dílek byl v sadě náhradní.

Jako u každé stavebnice a modelu, je nejdřív potřeba zjistit, jak se materiál, ze kterého skládáme, chová.  To ale přijde tak nějak samo sebou. Jakmile držíte v ruce destičky, ze kterých vyjmete daný dílek, cítíte v prstech materiál.

Stavění vyžaduje spoustu trpělivosti a soustředění. Je to ale i fajn relax.

Při skládání se dostanete tak trošku do jiného světa – svět fantazie a hry. Bylo vidět, že skládání syna opravdu baví. To mne překvapilo a potěšilo. Jako malý kluk byl neposeda, co nevydrží sedět na místě, a zůstalo mu to i v dospělosti. U stavebnice auta bylo vidět, že se soustředí a je spokojený, a čas mu utíkal tak rychle, že ani nevěděl jak.

Jasně, byly chvíle, kdy se všechno nedařilo jak má. Když už po páté dával nějaký dílek na určené místo, a vždycky mu vypadl, ozývaly se od stolu slova, která není radno opakovat. Takových chvil ale bylo málo. Z vlastní zkušenosti doporučuji, pokud taková chvíle nastane – neptejte se „Ono ti to nejde?“ a podobně. V tuto chvíli je lépe se držet stranou.

 Je potřeba si materiál i dílky „osahat“. Je fajn si zkusit, jak se materiál chová, jak ho ohnout, jak začistit otřepek, nebo upravit lehce dílek, který nezapadne úplně přesně. Na některé dílky je fajn mít hodně jemný smirkový papír, nebo je fajn na tohle dolaďování koupit pilníček na nehty – dobře se drží a snadno se s ním pracuje.

Stavebnice je opravdu velmi dobře zpracovaná, je to překvapivé – dílky jsou leckdy maličké, ale přesto i tyhle mini dílky zapadnou tam, kam mají.

Mně se moc líbí to, že nikde nejsou žádné barvy a lepidla. Protože dílky jsou vymyšlené tak, aby do sebe zapadaly, není třeba je někde sušit, nebo dávat pozor, aby se s něčím nepohnulo, nebo aby někde neteklo lepidlo.

Samotné skládání je sice pracné, ale na druhou stranu každý člověk je pyšný, když něco sám vyrobí. Kromě dekorace si tedy okamžitě při pohledu na námi postavenou věc uvědomíme:To jsem dělal(a) já! Ten pohled nám vždycky udělá radost.

Já tedy píšu o tom, že stavebnice je dárek pro muže. Samozřejmě je vhodná i pro ženy, které se nebojí technického skládání.  Já tedy ten typ nejsem. Na nákresy koukám jako na něco z jiného světa. Poskládala bych tedy stavebnici, ale trvalo by mi to strááášně dlouho. I když třeba postavit si robotický Globus by mě asi bavilo.

Pokud máte doma šikovného chlapa, který se nebojí výzvy, tenhle dárek mu udělá radost.

My jsme na seznámení se s typem stavebnice a stavění zvolili jako první model, který je jednodušší.

Neznamená to ale, že je úplně jednoduchý. Nějaká zručnost a trpělivost je samozřejmě potřeba. Model auta jsem zvolila, protože mi připomíná ty nádherné prvorepublikové filmy plné gentlemanů a krásných dam. Budu ho mít vystavený a ráda se na něj dívat.

Model auta je statický – tedy se nepohybuje.

Pokud si vyberete jiný model stavebnice, můžete mít plně funkční modely. Robotické modely stavebnic jsou plně funkční.

Tak trochu přemlouvám syna, aby mi postavil gramofon, nebo kyvadlové hodiny. Moc se mi totiž líbí.

Pokud tedy hledáte tip na super dárek z lásky k Valentýnu, a máte doma hravého muže s duší kluka, nebo zručného modeláře, nebo kutila, tenhle dárek ho určitě potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit model auta ke složení, klikněte zde: Robotime Rokr auto Grand Prix

Robotických stavebnic je opravdu velké množství, a jsou vhodné pro děti i pro dospělé. Stačí vybrat podle věku a zručnosti.

Video ze stavění auta po kliknutí zde: video Robotime Rokr auto Grand Prix

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Bezvastavebnice.cz


Valentýnský candylife box

Začátek nového roku máme zdárně za sebou. Venku se ochladilo, a i plnění některých novoročních předsevzetí pomalinku chladne.  Já si každoročně dávám předsevzetí, že nebudu mlsat u televize a budu si udržovat váhu. Někdy to vyjde, někdy ne. Mám totiž strašně moc ráda sladkosti. Abych to s mlsáním nepřeháněla, snažím se mlsat zdravěji – pokud to tedy jde. Někdy si ale ráda zahřeším. Znáte to, špatný den, všechno se sype, a to si pak člověk sedne do křesla a s radostí si spraví náladu něčím sladkým.

Občas si zahřešit je fajn. Fajn je i vybírat si k mlsání dobroty, které udělají opravdu radost.

Takové jsou dobroty od Candylife.

Pro všechny mlsaly je to ráj sladkostí, a hlavně taky prima stránka s boxy sladkostí, které mohou být tipem na dárek, který udělá radost a nezruinuje peněženku. Radost z dobrot může být pro dospělé i pro děti.

Ještě něco je na Candylife úžasné – některé sladkosti jsou tu originální, takové, které nekoupíte v každém obchodě.  Takové všichni ochutnáváme s radostí a zvědavostí a udělají ještě větší radost.

Jako třeba skvělé – já jim říkám mechové – bonbony s ovocnou náplní. Mochi rýžové koláčky jsou velmi oblíbená sladkost, a já naprosto chápu proč.  Moc mi chutnají. Jsou heboučké a chuťově dokonalé.  Nejvíc mi chutnají pomerančové, lahodné jsou i jahodové, o melounové se dělím s ostatními – jsou dobré,ale na pomerančové prostě nemají.

Další dobrůtka, na které ujíždím, jsou jahodové tyčinky – ty prostě musíte ochutnat. Luxus.

Gumové  želé Nerds bonbonky je takové to mňam „zobání“ – jsou opravdu velmi příjemně ovocné. Chuť je výrazná, výborná. Stačí nasypat do mističky vedle počítače, a hned se mi pracuje o moc lépe.

BN sušenky s náplní jsou prima mlsání ke kávě. Chutnají celé rodině, takže balení bylo pryč okamžitě.

Moc mi chutná i popcorn s bílou čokoládou a malinovou příchutí.

Pokud nemáte rádi bílou čokoládu, zkuste popcorn  Sweet‘ n Crispy – sladký a voňavý, s nádhernou cukrovou vůní a slaďoučkou chutí.

Pokud chcete jen tak něco malého na mlsnutí , kupte si pendrek s malými minicukříky. Ten bych mohla mlsat pořád. Ukusujete a ukusujete, ani nevíte jak a pendrek je pryč.

Kdo má raději bonbony, ať ochutná SweeTarts Original – praktické balení v ruličce je fajn do kabelky – bonbony nezaberou místo, jen si vždycky z ruličky odloupnete jeden bonbon – nikde se vám nesypou, jako když jsou v sáčku.

Máte raději žvýkačky, než bonbony? Americké jahodové vám udělají radost, a v puse explozi chuti.

A pokud máte po všem tom mlsání žízeň, zapijte dobroty vynikající limonádou s příchutí jahody a vanilky. Limonáda je bez cukru, takže se můžete napít bez výčitek.

Všechny tyhle sladkosti jsem vám nepopsala náhodou. Jsou součástí Valentýnského boxu na stránkách Candylife.

Protože po vánocích jsou tipy na dárky většinou tak trochu vybrané a opakující se, je fajn vědět, že můžete koupit sladký Valentýnský box plný dobrot, které potěší. Sladkosti, které nejsou všude – jsou tedy chuťově trošku jiné, než ty, které mlsáme obvykle. Nové věci k ochutnání nám udělají většinou radost.  Mě tedy vždycky potěší.

Proto jsem i s chutí, radostí a zvědavostí rozbalila tenhle sladký Valentýnský box.

Box přijde zabalený tak, že ho můžete rovnou darovat jako dárek – v hezké bílé krabici, převázaný červenou mašlí.

Pokud tedy nevíte, jakým dárečkem potěšit milovaného člověka na Den Sv. Valentýna, zkuste Valentýnský box z Candylife. Je to originální, neokoukaný dárek.

Pokud vám nevyhovuje složení boxu, můžete si namixovat vlastní, podle toho, co Vám chutná.

Pokud si chcete box prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Valentýnský box.

 

Pokud si chcete namixovat vlastní box, nebo prohlédnout ostatní produkty na stránce, klikněte zde: Candylife.cz.


Stírací mapa České republiky

Zima je dlouhá, a tak občas všichni řešíme problém, co dělat za dlouhých zimních večerů  –  můžeme třeba plánovat, kam jet na výlet. Ať už výlet pro dospělé, nebo výlet s dětmi – někdy se nám stane, že prostě nevíme. Rádi se vracíme na místa, kde se nám líbilo, ale občas hledáme tipy, kam se podívat a poznat něco nového. Plánování výletů pak bývá obtížné, plné hledání a vymýšlení.

Já jsem objevila šikovnou mapu, která s výlety pomůže. Teda nepomůže s výlety jako takovými, ale s tipy na zajímavá místa, která bychom mohli navštívit.

Mapa je z eshopu Zaparkorun.cz. Vybrala jsem mapu České republiky. Na eshopu si můžete koupit i mapu světa, a vyškrábat si místa, která jste už navštívili, nebo navštívit teprve máte v plánu.

Mapa je skvěle vymyšlená – je to perfektně zpracovaná mapa České republiky, natištěná na pevném plakátu s rozměry 80 x 65 cm.  Na mapě je vytištěna Česká republika, a je na ní vyznačeno 120 tipů na výlety po České republice.

Mapa je stírací. Když navštívíme dané místo, můžeme si vyškrábat políčko s danou lokalitou.

Než navštívíme všech 120 míst, je o zábavu postaráno. Je fajn si mapu prostudovat, a podívat se na daná místa. Leckdy je fajn některá místa navštívit společně – v jednom výletu navštívit památky, které jsou blízko u sebe.

Já mám mapu novou, jsem tedy celkem zvědavá, za jak dlouho se nám podaří vyškrábat všech 120 míst.

Mapa je krásně zpracovaná, hodí se i jako hezká dekorace na stěnu. Pokud ji ale nechcete mít na stěně, klidně ji můžete mít svinutou v krabičce, a vyndat jen při plánování výletů. Myslím ale, že mapa je tak hezká, že se rádi budeme chodit dívat na to, kde všude jsme už byli, a jaký výlet nás ještě čeká.

Mapa je i prima tip na dárek. Pro dospělé i starší děti.

Mapu mohu jen doporučit. Je velmi hezky zpracovaná, a je to chytrý dárek, díky kterému poznáme spoustu zajímavých míst naší krásné republiky. Místa, která by nás jinak ani nenapadla vyhledat.

Prima tipy na výlety se vždycky hodí, a to, co na výletech zažijeme, už nám nikdo nevezme. Zážitek z výletu nám zlepší náladu pokaždé, když si na něj vzpomeneme, nebo když se na mapku podíváme.

Pokud si chcete mapu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: stírací mapa České republiky.

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: Zaparkorun.cz.

 
 

Posilovací stroj Revoflex Xtreme

 

Také patříte k těm, co si dali jako novoroční předsevzetí začít pravidelně cvičit, a ono počáteční odhodlání pomalu ale jistě mizí?

Já si cvičení předsevzetím slibuji už několik let. Myslím to pravidelné cvičení.

 Elán mám hlavně v lednu, v únoru už se začínám vymlouvat, v březnu už si zacvičím jen občas, když si na to vzpomenu. Ono mne totiž takové to cvičení – jak se dřív říkalo – prostných cviků – moc nebaví. Radši cvičím na nářadí, nebo s nářadím. Posilovna je ale daleko, a tak nějak jsem si tam nepřipadala dobře vedle těch svalnatých borců, co zvládnou každý stroj. Já byla hotová a vyřízená po cvičení na prvním stroji, koukali na mne jako na blázna, že už končím.

Na drahé domácí posilovací stroje nejsou finance, a ani místo.

Pokud bydlíte v paneláku, pás na běhání a chození se nikam nevejde a z rotopedu se časem stane věšák na odložené oblečení.

Letos jsem ale na cvičení vyzrála. Mám super věc, která se vejde všude, a procvičím s ní spoustu svalů. O tom jsem se přesvědčila po prvním cvičení. Pustila jsem se do něj s vervou, abych vyzkoušela, co všechno s touhle cvičící vychytávkou zvládnu. Druhý den mne bolely i ty svaly, o kterých jsem ani netušila, že je mám. Opravdu to funguje.

Posilovací stroj Revoflex Xtreme mám z eshopu Zaparkorun.cz.

Nezabere skoro žádné místo. Je to totiž jen plastová nášlapná podložka, a u ní jsou 2 gumy s držadly. Vše po cvičení složíte do látkové tašky (je součástí balení) a uložíte. Vejde se všude.

Na rukojetích – držadlech - jsou po stranách taková kolečka, která umožňují i posilování na zemi. Otáčí se, takže můžete posilovat i břišní a zádové svaly.

Příručka se cviky je součástí balení.

Pokud máte raději názornou ukázku, video ze cvičení najdete po kliknutí zde: video jak použít Revoflex Xtreme.

 

Jsem z téhle cvičební pomůcky celkem nadšená. Ještě tedy neumím všechny cviky úplně správně, chvilku mi bude trvat, než se naučím přístroj využít správně a efektivně. Jedno je mi ale jasné. Tohle cvičení mne baví. Procvičím všechny svaly celkem jednoduše. Mám ráda chytrá řešení, a to tenhle cvičící kamarád je. Chytře procvičíte celé tělo – pomocí gum, a plně funkčních koleček na rukojetích. Získáte náhradu za posilovací stroje.

Jasně, pokud chce být někdo kulturista, nebo ve formě, asi posilovnu potřebuje. Na běžné domácí kondiční cvičení, a vytvarování těla je ale Revoflex Xtreme plně dostačující.

Hlavní znaky posilovacího stroje Revoflex Xtreme

 • snadné použití
 • kompletní posílení svalstva
 • snadno sbalíte do úložného sáčku (součástí balení)
 • určeno pro muže i ženy
 • materiál: plast a guma

Rozměry stroje Revoflex Xtreme

 • délka nášlapné desky: 41 cm
 • délka rukojeti: 13 cm
 • rozměry sáčku: 34 x 50 cm

Balení obsahuje

 • přístroj Revoflex Xtreme
 • příručku s cviky

Pokud si chcete přístroj prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Posilovací stroj Revoflex Xtreme

 

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Zaparkorun.cz

 

Puzzler.cz

 

Venku je ošklivě. Letošní zima není nic moc –  sníh u nás prakticky vůbec nebyl. Večer je brzo tma, takže občas večer přemýšlíme, čím si zpříjemnit společně strávený čas. Nechci jen sedět u televize - ráda trávím čas se svými blízkými i aktivně. Proto jsem chtěla vymyslet nějakou fajn a originální zábavu, u které se pobaví celá rodina. Nejdřív mne napadlo, že vyberu nějakou stolní deskovou hru. Pak jsem ale na internetu objevila něco, co mne naprosto uchvátilo.

Je to dřevěné puzzle. To je samo o sobě super. Vždycky, když jsme skládali puzzle, štvalo mne, když některý dílek byl zohýbaný, nebo se začal rozlepovat. Papírové puzzle se opakovaně moc použít nedá, obzvlášt, když s vámi skládají děti. Proto mne celkem příjemně překvapilo to, že dílky tohoto puzzle jsou z bukového tvrdého dřeva. Tedy tak pevné, že ho můžeme skládat, kolikrát chceme, dílky se nepoškodí. A ještě příjemně voní dřevem.

To, že jsou dílky dřevěné, mne překvapilo, a udělalo mi to radost. Mám dřevo moc ráda..

Co mne ale doslova nadchlo, je tvar dílků.

Některé dílky jsou velmi unikátně vyřezané do tvarů zvířat a rostlin.

Je to velmi originální. Vkládat někam dílek je fajn, ale když vidíte před sebou třeba orla, nebo list stromu, antilopu, nebo velblouda – je to super pocit.

Strašně nás to baví. Baví to samozřejmě děti, protože když má dílek tvar něčeho zajímavého, je to pro děti zábavnější, musím ale přiznat, že i my, dospělí se snažíme umísťovat hlavně ty zvířecí dílky. Je to nějak jiné, určitě zábavnější.

Puzzle jsem si vybrala ve dvou vzorech – pro začátek sovu a lišku. Velmi mne láká i lev a vlk – ten se bude líbit hlavně mužské části rodiny.

Sova a liška se mi zdála napoprvé tvarově lehčí.

Puzzle přišlo domů rychle, objednávka byla vyřízena prakticky okamžitě, komunikace s eshopem puzzler.cz je na jedničku.

Dřevěné puzzle je uloženo v hezké a kvalitní dřevěné krabičce (bude tím pádem uloženo bez poškození).

V krabičce je kromě puzzlí uložených na pruhu látky z juty ještě dvojice nožiček – můžete si tak víčko krabičky postavit před sebe, a při skládání dílků mít před sebou předlohu.

Puzzle je krásně barevné – každá sestava puzzle má svůj akvarelový motiv a příběh. Na lícové straně je puzzle barevné, na rubové je bezbarvé –jen dřevo, nemůžete si tedy splést při skládání dílek.

Dílky jsou poměrně malé, takže puzzle je vhodné spíš pro větší děti a dospělé. Není úplně jednoduché ho složit.

Dílků je v krabičce hodně – protože každý dílek má unikátní tvar, a je vyráběn originálním způsobem, bylo v krabičce přiloženo i upozornění, že se může stát, že některý dílek bude v krabičce chybět – pak stačí napsat na uvedený email a dílek vám bude doposlán. My jsme měli ale štěstí a puzzle je kompletní.

Předem chci upozornit, že složit tohle puzzle je samozřejmě stejně náročné, jako u jiných typů puzzlí.

Není to tak, že sednete – cvak cvak a je hotovo. Dílky jsou malé a je jich hodně. Počítejte proto s časem skládání kolem tří hodin. Většina z nás ale s tímto počítá – kdo puzzle už někdy skládal, ví, že ho může skládat třeba týden po chvilkách – prostě když je nálada a chuť. Tuhle výhodu skládání puzzlí mám ráda – skládám, když mne to baví, klidně každý den kousek, pěkně v pohodě.

Puzzle má velikost asi 297 x 210 mm – můžete ho tedy mít na nějaké podložce, nebo kartonu z krabice a skládat, když je večer čas a chcete relaxovat a odpočívat.

 

My jsme skládali puzzle jako rodina ve čtyřech, takže nám to šlo celkem rychle. Myslím ale, že si ráda puzzle z krabičky vyndám i až budu doma sama, a budu si večer chtít užít v klidu, při poslechu fajn hudby.

Jsem moc ráda, že jsem dřevěné puzzle objevila. Potěšil mne nápad – pozvednout papírové puzzle o level výše.

Nápad s netradičními tvary dílků – třeba zvířata, nebo rostliny – je moc fajn. Puzzle je rázem mnohem zábavnější. Určitě je to skvělý nápad na zábavu na večery, kdy chcete třeba posedět s přáteli, nebo když prostě je venku ošklivě a chcete si odpočinout a – jak se říká „vyvětrat si hlavu od starostí“.

Provedení puzzlí i akvarelových obrázků se mi moc líbí. Doufám, že časem budou přibývat další a další motivy-

Puzzle mohou být díky kvalitnímu provedení i jako hezká dekorace v bytě.

Pokud nechcete puzzle mít jako dekoraci, uložíte ho do dřevěné krabičky. Krabičky mohou být položené na sobě, nebo třeba v knihovně vedle knih.

Pokud tedy hledáte originální zábavu – ať už na společný čas s rodinou, nebo na zábavu s kamarády a známými – dřevěné puzzle s netradičními tvary dílků je fajn tip na smysluplně společně strávený čas.

Pokud si chcete puzzle prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: dřevěné puzzle z Puzzler.cz


Káva z pražírny Drahonice

Káva – nápoj, který v životě ochutnal asi každý z nás. Někdo má kávu rád, někdo ne. Já osobně jsem velký milovník kávy.

Miluji, jak káva voní, i to, jak chutná.

První moje setkání s kávou – tedy doba, kdy jsem ji začala opravdu vnímat – bylo u babičky a dědy.

Děda si vždycky sedl na židli v rohu místnosti, vzal do ruky dřevěný kávomlýnek a po chvíli se začalo kuchyní rozléhat  „Vrrrrz,vrrrrz“. Starý mlýnek vrzal, káva začala vonět kuchyní, a děda nám u toho vyprávěl krátké pohádky. Milovala jsem tyhle chvíle – kvůli pohádkám, i kvůli vůni kávy.

 Když už jsme u té kávové vůně – pamatujete si dobu, kdy jsme chodili do obchodů a hned za dveřmi stály mlýnky na zrnkovou kávu? Každý si tu mohl umlít kávu, kterou si koupil, a domů si tak přinesl čerstvě mletou voňavou kávu. Kávou voněl celý obchod.

Těšila jsem se, až budu velká a budu moct ochutnat kávu – nápoj, který pili jen dospělí a který tak nádherně voněl.

Když jsem poprvé ochutnala kávu, věděla jsem, že já se zařadím mezi její milovníky. Moc mi chutná.

Dávám si ráda kávu jako povzbuzující nápoj, nebo třeba když jsem někde se známými a přáteli. Káva se stala nápojem, který si dáváme vždycky, když někam přijdeme, nebo ji vaříme, když chceme někoho pohostit a uctít. Káva je nám nabízena denně na pracovištích a různých setkáních.

Co je vlastně káva? Ve zkratce: Káva je nápoj z upražených a rozemletých plodů kávovníku. Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a zvyšuje tlak, má obecně povzbuzující účinky.

Káv je spousta druhů a typů, mají různou chuť podle zemí a lokalit, kde kávovníky rostou. Hodně záleží i na tom, jak je káva upražena. Proto jsem moc ráda, že dnes už máme možnost si kávu vybírat, a pít takovou, která nám opravdu bude chutnat.

Já nejsem velký znalec kávy. Nepoznám drobné odchylky v chuti kávy. Vím prostě, že některá káva mi chutná hodně, jiná méně. Rozhodně ale vím, že hodně záleží na způsobu a kvalitě pražení zrn a mletí kávy. Právě to totiž ovlivňuje výslednou chuť kávy v hrnečku.

Proto jsem si vybrala na ochutnání kávu z Pražírny Drahonice – chci si na kávě opravdu pochutnat a užít si skvělou kávovou vůni i chuť. Kam jinam se obrátit, než na kávové znalce z pražírny.

Vybrala jsem si degustační balíček 6 druhů kávy.

 

Každý z nás má rád jiný typ kávy, proto je možno vybrat si Degustační balíček kávy v několika variantách podle typu přípravy – kávu zrnkovou, aeropress, espresso, french press, mokka, turek – džezva, nebo vakuum pot.

Já jsem si vybrala kávu vhodnou pro přípravu pravého českého „turka“. Tenhle způsob přípravy chutná mému manželovi, a i já si „turka“ ráda dávám. Nádherně totiž voní nejen při mletí a přípravě, ale voní i v hrnečku. A samozřejmě mi báječně chutná.

Všechny druhy kávy v balíčku jsou v kvalitním sáčku a skvěle popsané – včetně informací o jednotlivých druzích káv.

 Jaké druhy kávy jsou v degustačním balíčku?

Cuba Serrano Superior (arabika) – káva s téměř nulovou aciditou, příjemně jemnou a sladkou chutí. Výrazné tóny hořké čokolády a karamelu, dozvuk oříškových tónů. Má bohaté aroma.

Brazil Santos N.Y. Santos (arabika) je nejznámější brazilskou kávou špičkové kvality, je často používána do směsí pro svou vyváženou chuť. Je to káva jemná, neagresivní s nádechem čokolády.

Vietnam ( robusta) – káva má velmi silné aroma, tmavohnědou barvu, hladkou ale i silnou hořkou chuť bez známek kyselosti. Vhodná pro milovníky silné kávy.

Columbia Supremo (arabica) – jednopruhová vynikající káva z podhůří And v Kolumbii, kde tamní rozdílné mikroklima umožní sběr úrody téměř po celý rok se stabilní a vyrovnanou chutí. Supremo má středně intenzivní chuť, lehce zvýšenou ovocnost, někdy s nádechem citrusů.

India Monsooned Malabar AAA (arabika) – plantážní káva z oblasti Malabar, unikátní díky zpracování. Káva je vystavena po dobu 12 – 16 týdnů větru a dešti, tím ztrácí kyselost a získává vyzrálou chuť. Zrna mají světle zlatavou barvu.

Peru SHG Organic (arabika) – káva pěstovaná bez chemie a hnojiv na svazích vulkanických hor v nadmořské výšce nad 1300 m. Tato káva se vyznačuje velmi jemnou a vyváženou chutí s minimem kyselosti a příjemným aroma.

Hned v začátku hodnocení musím říct, že všechny kávy z pražírny Drahonice jsou chuťově vynikající a nádherně voní. Ta vůně je cítit hned po rozbalení Degustačního balíčku. Skvělá kávová vůně.

Degustační balíček je super tip na dárek. Třeba k MDŽ, které se blíží. Kávou totiž, jak říkávala moje babička – nikdy nic nezkazíte. Má ji rád každý.

Pokud mohu poradit, všem, kdo mají rádi kávu – vyzkoušejte kávu z pražírny.  Oproti kávě ze supermarketu je to neskutečný rozdíl v chuti i vůni. I já, jako laik v ochutnávání jsem ten rozdíl cítila. Čerstvá káva z pražírny je kvalitní a skvěle chutná.

Já jsem si nejvíc pochutnala na Columbia Supremo – to je přesně taková jemná a hladká chuť kávy, která mi vyhovuje. Celkem mi zachutnala i Cuba Serrano – lehce čokoládovo-karamelová chuť je opravdu velmi osvěžující a příjemná.

Manžel má rád silnou kávu, ten si nejvíc pochutnal na Vietnam kávě. Na mne byla příliš silná, manžela ale oslovila nejvíc.

I to je výhoda degustačního balíčku.  Dostanete ochutnat několik druhů kávy a můžete si vybrat, která bude ta vaše oblíbená.

Pražírnu Drahonice jsem objevila na doporučení – mají tu totiž kromě kávy vynikající oříškové krémy a skvělou hořkou čokoládu. Jsem mlsoun, proto jsem s chutí ochutnala obě doporučené dobroty. Logicky jsem pak byla zvědavá, jestli i kávu mají tak výbornou (když pražírna, tak by byl hřích kávu neochutnat).

Musím říct, že mají. Skvěle upraženou a skvěle namletou. To je třeba zrovna u přípravy turecké kávy důležité. Není nic horšího, než když je káva plná špatně umletých zrn – tomu manžel říká „prskavé kafe“ – prskáte pak zrníčka z pusy, a z kávy nemáte to správné potěšení.

Jak už jsem psala, já kávu miluji, i moje dospělé děti, když přijedou, si kávu se mnou rády dají.

 Bez dobré kávy bych neměla příjemný začátek dne. Je to takový můj „startovací“ rituál – vstanu a postavím vodu na kávu. Než se umyji, je voda vroucí a mohu si zalít kávu. Pak teprve mi začíná příjemné ráno. Nejdřív se kuchyní rozline nádherná kávová vůně, a pak si dám první doušek kávy a jsem spokojená a šťastná. Příjemný den může začít.

Pokud máte rádi kávu, určitě ochutnejte tu Drahonickou.

Degustační kávový set je prima tip na ochutnávku káv, i jako dárek.

Pokud si chcete set káv prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Degustační kávový set

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu pražírny, klikněte zde: obchod Pražírna Drahonice

 

LED žárovka HYO-2 – imitace plamene

 

 

Dnes bych vám chtěla doporučit super vychytávku – LED žárovku, která imituje plamen.

Zima už je dlouhá, všichni čekáme na jaro, a tak trochu už se hlásí i jarní únava. Taky situace ve světě  není optimální. Válečný konflikt, který je tak blízko naší republiky na klidu taky nepřidá. Prostě stres na nás útočí ze všech stran. Čím dál víc si potřebujeme odpočinout, vypnout stres a chvíli v klidu relaxovat.

Já jsem objevila na eshopu Zaparkorun.cz žárovku, která navodí atmosféru hořícího krbu, svíčky, nebo třeba pochodně. Jako malá jsem se strašně ráda dívala u babičky do kamen na plamínky. Tak trošku mne fascinovaly – je to nádherný pohled, vidět, jak poskakují po polínku. Zapomenete na starosti a problémy, a jen tak si relaxujete.

Tahle žárovka vám umožní mít podobný pocit i v paneláku – a bez nebezpečí požáru. Hlavně starší lidé mají tendenci mít doma svíčky, a často je umístí poblíž záclon, nebo závěsů, a na průšvih je pak tak trochu zaděláno. Žárovka s efektem blikajícího ohně je naprosto bezpečná alternativa svíček.

Stačí vyjmout žárovku z krabičky, našroubovat a rozsvítit. To je všechno.

Žárovka je úsporná – LED žárovka.

Jediné upozornění – patice žárovky je E27 – to je ta menší patice. Proto při koupi vhodné lampičky, nebo lucerny myslete na rozměr patice.

LED světlo je příjemné očím, LED žárovka je úsporná.

Pokud tedy máte pocit, že potřebujete „vypnout“ a relaxovat – LED žárovka imitující světlo ohně je ideální pro takový odpočinek. Blikající světlo dokáže navodit pocit pohody a uvolnění. Rázem se cítíte  příjemněji. Pokud chcete klasické světlo – prostě jen vyměníte žárovku.

S žárovkou s imitací ohně jsem moc spokojená. Kdykoliv mám teď pocit, že si potřebuji odpočinout, stačí si rozsvítit světlo s touhle fajn žárovkou. Pak už jen vypnout telefon, pustit si hudbu, nebo vzít knihu a je mi nádherně. Pokud máte taky pocit, že si chcete odpočinout od všech starostí, tenhle relax vám opravdu doporučuji.

Pokud si chcete žárovku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: LED žárovka s imitací plamene

Pokud si chcete prohlédnout video, jak žárovka svítí, klikněte zde: video LED žárovka s imitací plamene

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Zaparkorun.cz

 

Persi - dárkové bedny s páčidlem s karikaturou

Vždycky jsem měla trochu problém s vymýšlením dárků pro mužskou část rodiny. Ať je to syn, tatínek, dědeček, nebo manžel – pokud nemají nějaký koníček, dárek se pro ně vymýšlí obtížně. Já dávám ráda dárky od srdce, takové, co udělají opravdu radost a jsou pro obdarovaného opravdu překvapení a potěšení. Někdy je to ale  fuška. Do takové situace, kdy prostě nevím jsem se dostala i nyní, když vymýšlím dárek pro syna k narozeninám. Narozeniny má za měsíc, takže už moc času není. Kromě syna mají narozeniny a svátky na jaře ještě další členové rodiny, takže tipů na dárky bych potřebovala hned několik.

Co jsem během let pochopila je, že muži nemají rádi „měkouše“ – tedy měkké dárky. Abych to upřesnila – některé měkké dárky jim radost dělají – třeba trička, nebo džíny, ale ne v klasickém balení.

Proto mi udělalo radost objevení stránky Persi.cz.

Tady si vybere dárek, nebo najde tip na dárek každý.

Můžete si vybrat dárek podle vlastního uvážení, třeba bednu s překvapením, kanystr s překvapením (kanystrbar), nebo třeba dárkové plechovky a tašky. Tenhle nápad se mi líbí. Podle toho, co má kdo rád vyberete obsah dárkové bednynebo kanystru (tašky, plechovky..) a dárek, který pobaví a potěší je na světě.

Mnohem víc se mi ale líbí bedna s karikaturou. Ta totiž není předem naplněná, můžu si tedy sama nakoupit to, co má obdarovávaný rád. To je paráda. A přesně to vyhovuje i mému požadavku na to, aby byl dárek osobní. Na dárkovou bednu si totiž můžete nechat natisknout karikaturu toho, kdo bednu dostane. Osobnější už dárek snad ani být nemůže.

Tenhle nápad mi udělal takovou radost, že jsem bednu šla hned objednat. Měla jsem trochu obavy z toho, jak bude probíhat tištění karikatur. Nejsem totiž v některých činnostech na počítači moc zběhlá. Nemusíte mít ale vůbec žádné obavy.

Stačí prostě vybrat si doma v klidu fotku, podle které bude karikatura vytvořena. Pak už si jen na stránkách Persi.cz vyberete, který tip karikatury je pro vás ten správný a odešlete jedním kliknutím. O nic víc se nemusíte starat.

Super je tady i komunikace s eshopem. První fotka, kterou jsem poslala, byla sice hezká, ale pro tisk nekvalitní. Byla jsem proto hned upozorněna a domluvili jsme výběr a tisk z jiné fotky. To je super – je fajn, když vás upozorní předem, že karikatura by nebyla moc hezká. Stačí poslat fotku emailem ke kontrole. Na Persi.cz na zákazníkovi záleží, a dodají vám kvalitní zboží.

Po objednání už jsem jen čekala, až výrobek přijde domů.

Čekala jsem, že proces bude trvat, velmi mile mne proto překvapilo, že za dva dny jsem měla dárkovou bednu doma.

Kvalitně zabalenou a obloženou v krabici, aby se neomlátila a nepoškodila.

Obrázek – karikatura je super. Vypadá báječně. Tak skvělý výsledek jsem ani nečekala – krásný ostrý obrázek s velmi kvalitním potiskem – obličej opravdu odpovídá zadané fotce.

Vybrala jsem potisk gangstera, tak nějak mi seděl nejvíc.

Na výběr je ale dost jiných motivů – karikatury pro koňáky, pro kancelářské pracovníky, motorkáře, kuchaře, rybáře, fotografy, lyžaře, tenisty, fotbalisty, hokejisty, nebo třeba pro ty co rádi chodí do posilovny. Výběr motivů je dostatečný.

Bedny si můžete nechat samozřejmě vyrobit i s dámskou karikaturou – pejskařka, kuchařka, pekařka, servírka, žena na lyžích, v salonu – a spousta dalších. I tady je výběr velký.  

Pokud byste měli jiný požadavek, stačí se domluvit – ochota ze strany eshopu je velká.

Jak už jsem psala, druhý den po objednávce byla bedna odeslána a za 2 dny jsem měla bednu doma.

K bedně je jako příslušenství páčidlo a hřebíčky – po naplnění si bednu zatlučete a obdarovávaný si ji pak sám vypáčí. Tohle balení je opravdu „chlapské“, tady si na „měkouše“ nikdo stěžovat opravdu nemůže. Můžete si objednat i variantu se západkou, ale mně se víc líbí páčidla.

Mám radost. Dárek, který v bedně s karikaturou dám, bude originální a osobní.

 Pokud si chcete vybrat bednu naplněnou, můžete si samozřejmě vybírat z nabídky eshopu.

Já si chci do bedny narovnat sama dárky k překvapení. Po rozbalení obdarovanému zbude jako bedna na osobní předměty.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit tuhle voňavou dřevěnou bednu, klikněte zde: bedny s karikaturou

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Persi.cz


Brože

 

Tahle recenze vznikla vlastně úplnou náhodou. Na klopě kabátu jsem měla přišitý knoflík tak, že byla z druhé strany hodně vidět nit. Měla jsem dvě možnosti – knoflík odpárat a tím se připravit o možnost zapnutí kabátu ke krku, nebo nit něčím překrýt. Tak mne napadla brož. Já jsem – přiznám se – brože nikdy nenosila. Tak nějak tento druh zdobení šel mimo mne.

Z dětství jsem znala pouze typ „socialistických broží“ – takové spíš nevzhledné odznaky, nebo mohutné brože připnuté hrdě na bujném poprsí starších dam. Takže jsem je vnímala jako něco, co mne nezajímá a nelíbí se mi.

Toto tvrzení teď odvolávám. Propadla jsem kouzlu broží. Ono totiž je hodně důležité, kde a jaké brože si vyberete.

Já jsem objevila eshop Brooz.eu. Myslím, že brože budou teď u nás nejoblíbenějším tématem hovorů. Moc se mi totiž líbí. Ať už překrývají nit na kabátu, nebo zdobí svetr, či šaty.

Momentálně jsem si vybrala brože tři.

Moje srdcovka – Malý princ.

Tuhle postavičku miluju od prvního přečtení knihy v pubertě (a že už je to hodně dlouho). Citát z malého prince jsem měla i na svatebním oznámení, moudra z knihy mne provázejí životem, a uklidňují kdykoliv je třeba.

Brož Malý princ je malinká – asi 30 mm dlouhá a 22 mm široká. Materiál je kov, a zapínání brožový můstek.

Brož nosím na kabátu i na svetru, líbí se mi, mám ji ráda. Uklidňuje mne, a je fakt, že si jí lidé dost všímají.

Zatímco když jsem si vzala nový kabát, nevšiml si nikdo – jakmile jsem si na něj připnula tuhle brož, začalo se ozývat: „Jé, ty máš Malého prince“.“Kde jsi ho vzala?“ „Ten je super, toho chci taky“ a podobně. Kabátu si teda ani tak nikdo nevšiml, ale pozornosti jsem přitáhla dost. A každý, kdo se na mne podívá, a vidí brož, se usměje. A to je asi ten největší bonus.

Brož si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: brož Malý princ

 

Druhá brož je také kovová – je to modrá labuť.

To bych ani nebyla já, abych si nevybrala brož v modré barvě. Labuť je symbolem věrnosti – a pro mne je to tak trochu labutí princezna. Je nádherná. Poskládaná z dílků v různých odstínech modré vypadá jako zakletá labutí princezna, vždycky elegantní a krásná.

Je malá – 33 mm na výšku a 35 mm na šířku. Zapínání je na brožový špendlík – snadno ji tedy umístíte na svetr, šaty i na kabát – kamkoliv. Všude vypadá jemně, krásně a zdobně. Tuhle brož nepřehlédnete. Mám z ní velkou radost.

Brož labuť si můžete prohlédnout nebo koupit po kliknutí zde: brož labuť

 

Třetí brož je pěnová – malý pěnový jelínek se zdobením a dvěma střapci. 

Zapínání je na brožový špendlík. Skvěle vypadá hlavně na kabátech a kardiganech. Hlavně kardigany báječně osvěží, a zvýrazní. Tohoto jelínka nepřehlédnete. Přitahuje oči jako magnet.

Nabídku pěnových jelínků a podobných broží najdete zde: pěnové brože

 

Brože si na eshopu Brooz.eu můžete vybrat ve spoustě variant a ve spoustě typů a druhů.

Jedno mají všechny společné – jsou vkusné a originální.

Dokáží pozvednout outfit tak, jak bych bývala vůbec nečekala.

 Mám už vyhlídnuto několik dalších broží – z broží elegantních – určitě budu vybírat mezi modrým motýlem, ptáčkem, vlaštovkou, růžovou květinou, a celkem fajn je i univerzální borůvčí, nebo čtyřlístek pro štěstí. Na tyhle brože je prostě radost se podívat. Už se těším, až mne budou zdobit. Jsem z nich nadšená. Za velmi přijatelnou cenu totiž získám módní doplněk, který mohu nosit na různých kusech oblečení, a vždycky ho tím osvěžím a zvýrazním. Každý outfit se tak stane originálním. Brože může nosit kdokoliv, takže určitě nějakou koupím jako dárek pro dcery, a  taky pro maminku –ať jim to všem sluší.

Pokud si chcete udělat radost, a nějakou brož si vybrat, klikněte zde a prohlédněte si nabídku eshopu: Brooz.eu


Leifheit Nemo.

Venku je jaro. Je to nádhera. Ale taky spousta pylu a prachu poletujícího vzduchem – a létajícího až domů. Protože mám děti alergiky, musím častěji uklízet hlavně na jaře i takové věci, které běžně nedělám každý týden. Jako třeba mytí oken – na skle a žaluziích se pyl drží fakt dobře.

A protože se blíží Velikonoce, tedy s nimi i takový ten velký jarní úklid – smýčíme a vymetáme, krášlíme a čistíme si byt a dům po dlouhé zimě. Zimu prostě vymeteme a pustíme si domů slunečné a barevné jaro.

Já tedy upřímně přiznávám, že velký jarní úklid nesnáším. Já tedy obecně nerada uklízím. Strašně se to ve mně pere – miluju pohled na uklizený, nablýskaný voňavý byt – nerada ho ale uklízím. Proto, abych si co nejvíc usnadnila práci, ráda používám různé vychytávky, které mi práci ulehčí.

Takovou vychytávkou je i vysavač na okna Nemo.

Já mám výrobky Leifheit (výrobce vysavače Nemo) obecně velmi ráda. Našla jsem v nich kvalitu a prima pomocníky.

Výrobky Leifheit jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou trvanlivé a dobře promyšlené. Takže se s nimi skvěle pracuje, a úsilí, které musím vynaložit na práci, je minimální.

 V podstatě už uklízím jen s Leifheitem. Ta značka mi prostě sedla, je skvělá. Když se něco náhodou porouchá (mě se to tedy ještě nestalo), okamžitě bez nějakých reklamačních tahanic vám výrobek vymění za nový. To je super služba, s jakou jsem se jinde nesetkala.

Taky se mi líbí barevná kombinace zeleno bílé barvy. Mám ráda odstíny zelené a modré barvy- takže i vzhledově mi Leifheit produkty moc vyhovují.

Abych se ale vrátila k mytí oken.

Já ho prostě nemám ráda. Pamatuju si dobu, kdy se okno namočilo jarovou vodou, pak se setřelo stěrkou, a nakonec leštilo novinami a Ironem. Dřina nevídaná, a na oknech zůstávaly šmouhy.

Naštěstí to už dnes není nutné. Vysavače na okna jsou skvělý vynález – odsají vodu, a kleštění už pak není nutné.

Měla jsem klasický vysavač na okna Leifheit, ale půjčila jsem ho dceři a ta si ho tak oblíbila, že u ní už zůstal.

Proto jsem si pořídila vysavač na okna Nemo. Tenhle vysavač byl vyhlášen nejlepší novinkou roku 2020, a já naprosto chápu proč. Je úžasný – lehoučký , skvěle padne do ruky, je malý a přitom výkonný.

Poprvé jsem si tohoto vysavače všimla v TV reklamě, kdy s ním pán čistil okna, a pak s ním v prstech otočil – jako pistolník s pistolí. To teda já neumím, a  asi se to ani učit nebudu, páč jsem nešika a vysavač by mi spadl. To nechci, protože ho mám fakt ráda.

Nemo mi padl do ruky na první stisknutí. Je úzký a lehký. Takže i mě, která má malou ruku, se drží opravdu dobře.

Velikost (nebo malost?) přitom vůbec neovlivnila výkon – vysává výborně až 45 minut. To bohatě stačí na umytí všech oken, co máte. Pak prostě jen pomocí adaptéru dobijete a práce může znovu začít.

Protože je vysavač menší, lépe se používá – nenaráží do rámů ani parapetů.

Stěrka má gumu uzpůsobenou tak, že dosáhne i do krajů a rohů oken. Odsaje tedy všechnu vodu, na rám a na koberec neodkape vůbec žádná špinavá voda.

Po použití stačí sundat ve spodní části špuntík, vylít tak nádržku a můžete znovu začít pracovat.

Jde to skvěle. Naučila jsem se s vysavačem pracovat tak, že už v podstatě vůbec nemusím okna leštit. Vysavač vysává rovnoměrně a nenechává na oknech žádné šmouhy – není tedy ani co leštit.

Už po prvním umytí jsou okna krásně čistá a lesklá. Takže letos mě pyly a prach nemůžou naštvat – okna mám omytá a vysátá během chvíle. Pohodička.

Vysavač jsem se naučila používat i na jiné činnosti, než je jen mytí oken.

Skvěle poslouží, pokud máte sprchový kout na osušení jeho stěny. Skvěle odsajete vodu z dlaždiček, nebo zrcadel.

Vysavačem Nemo odsávám i vodu z podlahy v koupelně, když vnuci nacákají na zem víc vody, protože ve vaně byla námořní bitva. Už mě to neštve – Nemo to zvládá.

Prima Nemo poslouží, i když vnuk vylije pití z hrnečku a není po ruce zrovna hadr.

Využití najdete určitě i u vás doma spoustu.

Vysavač na okna Nemo je super tím, že je menší , než ostatní vysavače na trhu.

Lépe se drží v ruce a výkon zůstává stejný – dostatečně silný.

Nemo prostě padne do ruky a už ho nepustíte. Když to řeknu na plnou pusu – je prostě nejlepší. Měla jsem v ruce několik typů a druhů vysavačů na okna, nemo je ale král mezi nimi.

Letos se jarního úklidu neděsím. Umyju okna natošup a ještě mi zbude dost času na kafíčko a knížku, nebo pokec se sousedkou. Třeba o tom, jak je fajn mít tohoto malého, a přitom výkonem velkého, pomocníka po ruce.

Já už se svého Nema nevzdám, pokud ale chcete mít doma také tenhle super vysavač, můžete si ho prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: vysavač na okna Nemo

 
 1. Vysavač na okna a koupelny NEMO značky Leifheit vysává a leští okna beze skvrn.
 2. Inovativní čištění oken díky elektrickému odsávání vody.
 3. Vhodný na klasická i střešní okna, zrcadla, sprchové kouty, dlaždice.
 4. Extra lehký a ergonomicky tenký design pro jedinečně jednoduché používání.
 5. Nádržka na vodu je zabudována přímo do rukojeti což umožňuje rychlé čistění až na dolní okraje okna - bez narážení na parapet.
 6. Nádržka se snadno a rychle se vyprazdňuje.
 7. Voděodolnost IPX7.

Doba provozu až 45 min (130 m2 plochy).

Rozměr balení: 34 x 9 x 21,5 cm

Rozměr samotného vysavače po sestavení: 32,5 x 7,5 x 28 cm

Nemo získalo ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2020

 

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop Leifheit.

 


Sladké malování

Velikonoce. Tenhle svátek jara si užíváme asi všichni – dospělí i děti. My, dospělí se snažíme udělat dětem větší  radost z Velikonoc i tím, že jim koledu a koledování zpříjemníme nějakým překvapením. Já jsem zvolila jako překvapení perníčky.

Já sama bych perníčky asi zvládla upéct ( i když můj poslední pokus byly takové tvrdé kamínky), s čím mám ale problém je zdobení. Neumím to. I když se snažím sebevíc, a postupuji přesně podle všech  možných návodů, vypadá to vždycky děsivě. 

Proto jsem měla ohromnou radost, když jsem na facebooku objevila stránku plnou nádherně nazdobených perníčků stránku Sladké malování.
 

Perníčky jsou roztomilé a krásné. Vybrala jsem proto pro mladšího vnuka králíčka v „mrkvičkovém“ autíčku (a pár mrkviček k tomu), pro staršího vnuka perníkovou kraslici.

Oba perníčky se mi moc líbily na obrázku. Když mi ale přišly domů, byla jsem nejen překvapená, ale přímo nadšená. Ve skutečnosti jsou ještě hezčí, než na obrázku.

Přiznám se, že mi to nedalo, a musela jsem ochutnat – ještě že mrkviček je v balení několik.

 Nejdřív se ze sáčku po otevření začala linout nádherná perníková vůně.  To se mi začaly hned sbíhat sliny.

 Pak jsem kousla do perníkové mrkvičky, a v puse jsem rázem měla vynikající sladkou medovo perníkovou chuť. Přiznám se – neovládla jsem se a snědla jsem mrkvičky dvě. Pak jsem sáček rychle zavázala a odnesla pryč z dohledu, abych perníky nesnědla všechny.

Jsou opravdu lahodné, krásně měkké a vláčné.

Pro představu vám sem dávám ještě pár fotek nádherně malovaných perníčků z facebookové stránky Sladké malování.

Pokud chcete udělat radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi,  originálním, nádherně zdobeným perníčkem, určitě si nějaký objednejte. Je to super tip na dárek třeba pro maminku, babičku, kamarádku, kolegyni, nebo děti a vnoučata.

Radost bude mít každý.

A ještě jedna věc je fajn – všechny zdobené perníčky jsou bezlaktózové. To je důležité pro všechny s laktózovou intolerancí . Tyhle perníčky mohou klidně mlsat.

Já jsem úplně unešená z nádherných dekorací na perníčcích namalovaných. Každý perníček je takové malé umělecké dílo. A ještě strááášně dobré.

 Nezapomínejte i na to, že pokud chcete perníčky objednat, je většinou potřeba objednávat s předstihem. Přeci jen je to ruční práce, takže výroba každého perníčku zabere nějaký čas.

Já určitě objednám nějaký pěkný ke Dni dětí, a budu perníčky dávat i jako dárek třeba pro kamarádky a kolegyně. Je to velmi originální, krásný a přitom jedlý dárek.

Pokud si chcete stránku s nabídkou perníčků prohlédnout, klikněte zde: facebooková stránka Sladké malování.


Skleněné dekorace a mozaiky Mimoosa.

 

Stránku plnou nádherných autorských dekorací ze skla, a úžasných vitrážových mozaik jsem objevila úplnou náhodou.

Miluji totiž náramky, a mám ráda náramky originální – takové, které nenosí každý. Hledala jsem náramek v mé oblíbené modré barvě, a vykoukl na mne nádherný náramek ze skla a kůže. Mohla jsem na něm oči nechat.  Rozklikla jsem obrázek a dostala jsem se na stránku Mimoosa.cz. A v tu chvíli jsem byla doslova okouzlena tou krásou, kterou jsem na stránce našla.

 Je plná nádherných vitrážových mozaik, a autorských skleněných dekorací a věcí, které nám zdobí a krášlí domovy a pracoviště. Tam vám je tolik nádherných věcí…

Sklo jako dekoraci miluji, a obdivuji tu úžasnou práci, kterou s ním dokáží ruce autorovy. Jako malá holka jsem byla několikrát ve sklárnách na exkurzi – měli jsme sklárnu v dojezdové blízkosti školy. Vždycky jsem stála, a téměř bez dechu pozorovala to, jak vzniká skleněná krása. Je to úžasný proces. Ale taky pěkně náročný. Nemůže ho dělat každý. K práci se sklem musíte mít nadání, musíte tu tvorbu mít v ruce a v srdci. Pak vzniknou nádherné a unikátní kousky – jako je to u Mimoosa produktů.

Doslova jsem nevěděla, kam se na stránce dřív podívat. Jestli na krásné svícny, vázy, tácky, šperky, mýdlenky, hodiny nebo mističky.

Do všech těch výrobků vdechla „paní Mimoosa“ kus sebe. Kdo je paní Mimoosa? Je to paní ing. Martina Šrýtrová. Pojmenování značky Mimoosa Vzniklo prolnutím dvou významů. Přesmyčkou z přezdívky paní autorky a dílem i podle přístupu autorky k tvorbě. Autorka je tak trošku rebelka, mimo osu hlavních proudů a pravidel. Já bych k tomu dodala, že kromě těchto dvou propojení bych přidala ještě třetí aspekt a tou je něha a křehkost výrobků – jako u květiny Mimózy.

Když jsem na stránce hledala, co si vyberu pro radost, myslela jsem původně, že náramek. Pak jsem ale objevila nádhernou a originální mističku (nakonec tedy dvě mističky), do které jsem se zakoukala. Je totiž velmi originální, nádherná, jemná, křehká – výčtem superlativů bych mohla pokračovat ještě dlouho. Nejdůležitější aspekt ale je originalita. Nádherná krajková mistička s mandalou v bílé barvě. Druhá mistička, která mne okouzlila je mistička lístečková.

Okraje bílé misky jsou ručně prořezané, takže tvoří takovou jako skleněnou krajku. Paní autorka nazývá tento prořez „lišejníkem“ podle jeho mnohotvaré struktury. Takže si můžete vybrat, jak si ten okraj nazvete. Pro mne je to spíš krajka. Krásná krajka.

Mistička má na dně zdobení mandaly. Jemňoučká a přitom dostatečně výrazná kresba mističku povýšila ještě o stupínek výš..

Nejdřív jsem chtěla mističky uložit do vitríny mezi dekorace, ale nakonec jsem se rozhodla, že je chci mít pořád na očích, aby mi dělaly radost. A tak slouží třeba jako mističky na olivy, na oříšky, nebo si do nich odkládám prstýnky. Mám tak radost, kdykoliv mističky vidím.

Miska ve tvaru malého zeleného lístečku má dokonalý tvar. Několik barev zelené a modré a hladké sklo spolu tvoří jedinečnou originální mističku.

Tvar lístku je neobvyklý. Kdykoliv k nám někdo přijde, ozve se: „Jůůů, to je nádherná mistička! Odkud ji máš?“  No z Mimoosy přece, odpovídám s úsměvem. Mám radost, že se mistička líbí, a v duchu už vidím, jak návštěva po příchodu domů půjde objevovat krásu skleněných dekorací.

Pokud máte rádi originální dekorace, ukážu vám teď pár tipů na výrobky, které mi ještě padly do oka. Je to ale opravdu jen výběr – kdybych měla dát obrázky všech výrobků, co se mi líbí, musela bych zkopírovat celý eshop.

Váza borůvky se smetanou – také s úžasným krajkovým prořezem, na druhém obrázku bez prořezů

Miska s dekorem stromu

Svícen sluneční krajka

Svícen na tři svíčky

Mýdlenka s rostlinkou

Mýdlenka tmavá

Určitě mrkněte i na šperky:

Pokud máte rádi mozaiky, budete na stránkách Mimózy jako v ráji. Já jsem mozaiky moc nikde nevídala, proto jsem velmi mile překvapena, co všechno lze s mozaikou vyzdobit. Líbí se mi to. Moc se mi to líbí. Myslím, že až budu potřebovat nějaký originální dárek pro někoho, koho mám ráda, zvolím asi nějakou originální mozaiku na míru. Moc se mi líbí na osvětlení, a na podnosech.

Pokud si tedy chcete udělat radost, nebo chcete koupit dárek pro někoho blízkého – dárek, který je originální a jedinečný, určitě mrkněte na stránky Mimoosa.cz. Určitě si vyberete. Každý výrobek je ruční práce, každý je originál – v každém je vdechnuta autorčina láska ke sklu. Všechny produkty jsou precizně zpracované. Prostě super.

Nalákala jsem vás? Pak si prohlédněte a sami si vyberte.

Stránku naleznete po kliknutí zde: stránky Mimoosa.cz

 

Stránku plnou nádherných autorských dekorací ze skla, a úžasných vitrážových mozaik jsem objevila úplnou náhodou.

Miluji totiž náramky, a mám ráda náramky originální – takové, které nenosí každý. Hledala jsem náramek v mé oblíbené modré barvě, a vykoukl na mne nádherný náramek ze skla a kůže. Mohla jsem na něm oči nechat.  Rozklikla jsem obrázek a dostala jsem se na stránku Mimoosa.cz. A v tu chvíli jsem byla doslova okouzlena tou krásou, kterou jsem na stránce našla.

 Je plná nádherných vitrážových mozaik, a autorských skleněných dekorací a věcí, které nám zdobí a krášlí domovy a pracoviště. Tam vám je tolik nádherných věcí…

Sklo jako dekoraci miluji, a obdivuji tu úžasnou práci, kterou s ním dokáží ruce autorovy. Jako malá holka jsem byla několikrát ve sklárnách na exkurzi – měli jsme sklárnu v dojezdové blízkosti školy. Vždycky jsem stála, a téměř bez dechu pozorovala to, jak vzniká skleněná krása. Je to úžasný proces. Ale taky pěkně náročný. Nemůže ho dělat každý. K práci se sklem musíte mít nadání, musíte tu tvorbu mít v ruce a v srdci. Pak vzniknou nádherné a unikátní kousky – jako je to u Mimoosa produktů.

Doslova jsem nevěděla, kam se na stránce dřív podívat. Jestli na krásné svícny, vázy, tácky, šperky, mýdlenky, hodiny nebo mističky.

Do všech těch výrobků vdechla „paní Mimoosa“ kus sebe. Kdo je paní Mimoosa? Je to paní ing. Martina Šrýtrová. Pojmenování značky Mimoosa Vzniklo prolnutím dvou významů. Přesmyčkou z přezdívky paní autorky a dílem i podle přístupu autorky k tvorbě. Autorka je tak trošku rebelka, mimo osu hlavních proudů a pravidel. Já bych k tomu dodala, že kromě těchto dvou propojení bych přidala ještě třetí aspekt a tou je něha a křehkost výrobků – jako u květiny Mimózy.

Když jsem na stránce hledala, co si vyberu pro radost, myslela jsem původně, že náramek. Pak jsem ale objevila nádhernou a originální mističku (nakonec tedy dvě mističky), do které jsem se zakoukala. Je totiž velmi originální, nádherná, jemná, křehká – výčtem superlativů bych mohla pokračovat ještě dlouho. Nejdůležitější aspekt ale je originalita. Nádherná krajková mistička s mandalou v bílé barvě. Druhá mistička, která mne okouzlila je mistička lístečková.

Okraje bílé misky jsou ručně prořezané, takže tvoří takovou jako skleněnou krajku. Paní autorka nazývá tento prořez „lišejníkem“ podle jeho mnohotvaré struktury. Takže si můžete vybrat, jak si ten okraj nazvete. Pro mne je to spíš krajka. Krásná krajka.

Mistička má na dně zdobení mandaly. Jemňoučká a přitom dostatečně výrazná kresba mističku povýšila ještě o stupínek výš..

Nejdřív jsem chtěla mističky uložit do vitríny mezi dekorace, ale nakonec jsem se rozhodla, že je chci mít pořád na očích, aby mi dělaly radost. A tak slouží třeba jako mističky na olivy, na oříšky, nebo si do nich odkládám prstýnky. Mám tak radost, kdykoliv mističky vidím.

Miska ve tvaru malého zeleného lístečku má dokonalý tvar. Několik barev zelené a modré a hladké sklo spolu tvoří jedinečnou originální mističku.

Tvar lístku je neobvyklý. Kdykoliv k nám někdo přijde, ozve se: „Jůůů, to je nádherná mistička! Odkud ji máš?“  No z Mimoosy přece, odpovídám s úsměvem. Mám radost, že se mistička líbí, a v duchu už vidím, jak návštěva po příchodu domů půjde objevovat krásu skleněných dekorací.

Pokud máte rádi originální dekorace, ukážu vám teď pár tipů na výrobky, které mi ještě padly do oka. Je to ale opravdu jen výběr – kdybych měla dát obrázky všech výrobků, co se mi líbí, musela bych zkopírovat celý eshop.

Váza borůvky se smetanou – také s úžasným krajkovým prořezem, na druhém obrázku bez prořezů

Miska s dekorem stromu

Svícen sluneční krajka

Svícen na tři svíčky

Mýdlenka s rostlinkou

Mýdlenka tmavá

Určitě mrkněte i na šperky:

Pokud máte rádi mozaiky, budete na stránkách Mimózy jako v ráji. Já jsem mozaiky moc nikde nevídala, proto jsem velmi mile překvapena, co všechno lze s mozaikou vyzdobit. Líbí se mi to. Moc se mi to líbí. Myslím, že až budu potřebovat nějaký originální dárek pro někoho, koho mám ráda, zvolím asi nějakou originální mozaiku na míru. Moc se mi líbí na osvětlení, a na podnosech.

Pokud si tedy chcete udělat radost, nebo chcete koupit dárek pro někoho blízkého – dárek, který je originální a jedinečný, určitě mrkněte na stránky Mimoosa.cz. Určitě si vyberete. Každý výrobek je ruční práce, každý je originál – v každém je vdechnuta autorčina láska ke sklu. Všechny produkty jsou precizně zpracované. Prostě super.

Nalákala jsem vás? Pak si prohlédněte a sami si vyberte.

Stránku naleznete po kliknutí zde: stránky Mimoosa.cz

 

 


Model Velorexu.

 

 

 

Protože ráda dávám dárky, které jsou osobní a udělají radost, často hledám na internetu pro mě nové stránky. Občas se mi povede najít něco tak super, že se o to chci podělit i s dalšími lidmi. Jako když jsem hledala tip na dárek pro syna a manžela k svátku, a narazila na úžasné modely autíček Abrex.

Jsou to modely různých aut a autíček – hlavně retro modelů.

Okamžitě mě to nadchlo, protože auta jsou pro muže stejná radost, jako pro ženu kabelka. A je úplně jedno, jak velké to auto bude – jestli model, nebo hračka. Vidím tu radost v očích mužů všech věkových kategorií od vnuka po dědečka. Občas trvá celkem dlouho, než vnukovi darované autíčko pánové půjčí na hraní. O autech pánové vedou zasvěcené hovory, a když vidím mužský hlouček živě diskutující, je mi jasné, že hovoří buď o sportu, nebo o autech.

Auto je tedy super tip na dárek. A když je model autíčka od Abrexu, je to záruka kvality. Abrex modely jsou opravdu krásné, propracované do nejmenších detailů. Jsou to modely sběratelské, mají tedy kvalitní úroveň zpracování.

Modelů mám doma několik, všechny vám je postupně představím. Čím ale musím začít je Velorex.

Ten jsem vybrala jako první volbu. Je to taková naše „Česká srdcovka“. A protože můj muž má rád všechno, co je retro, tenhle model ho určitě potěší.

Velorex mám ráda i proto, že jsem patriot. Tohle vozítko je naše česká specialita. Naprostý unikát.

Velorex je původně tříkolové vozítko s trubkovým rámem potažený koženkou.

Jako malá jsem se s Velorexem setkala osobně, protože v něm jezdil dědeček mojí spolužačky. Starý pán bydlel v naší ulici, a vozítko vlastnil, protože byl invalida. Tohle autíčko bylo po znárodnění podniku v Solnici vyráběno právě jako autíčko pro invalidy. Možná proto, že bylo malé, všude se vešlo, a byla to dobrá varianta dopravy pro lidi se sníženou pohyblivostí. Vždycky jsme se smáli, když se starý pán s manželkou do auta soukali. Asi nebylo úplně snadné do auta nastoupit. Pamatuji se, že dokonce jednou jsme jako děti pomáhali auto postavit na kola, když řidič vjel ostřeji do zatáčky a nestabilní autíčko se s ním převrátilo na bok. Bylo to auto tak lehké, že jsme ho parta dětí otočili zpátky. Protože ale i v té době to byl unikát – u nás ve městě byl Velorex jen jeden, tak jsme ho poznali po zvuku, a moc se nám líbil.

Všichni jsme také znali písničku od Ivana Mládka – kde si chce ušetřit na nový Velorex džínový z Tuzexu v Praze, a má obavy, že se mu v dešti srazí. Vtipná písnička o velmi specifickém originálním autíčku.

Výhodou tříkolových Velorexů bylo, že stačilo k jeho řízení mít řidičák na motocykl A. V současné době už je nutné mít řidičský průkaz A 1 – motocykl od 16 let.

 V pozdější době po ukončení výroby tříkolových Velorexů byly vyráběny i Velorexy čtyřkolové. Ty už tak populární ale nikdy nebyly. Já sama jsem se s nimi na silnicích asi nikdy nesetkala.

Velorexů bylo vyrobeno 15 300 kusů. Přesně. Proto jich dnes už moc na silnicích nepotkáte. Jezdí ale po celé Evropě, a jsme na to, jako Češi velmi hrdí.

Dokonce si častokrát Velorex zahrál i ve filmech – nejslavnější asi byl ve filmu Vrchní, prchni, kde jím jezdil hlavní hrdina. Ten čtyřkolový byl třeba ve filmu Ať žijí duchové.

Někteří lidé si Velorexy opatřili plechovou, nebo plastovou karosérií. Takových ale moc není. Ona pověstná nepromokavá plachta byla tak praktická, že si získala největší oblibu – nebylo ji třeba upravovat.

Kdo měl Velorex, byl na to hrdý. Právě proto, že těch vozítek nebylo moc, se staly naší Českou raritou.

Proto jsem zvolila model Velorexu jako první dárek. Tenhle model se bude hrdě vyjímat na jakémkoliv místě. Ať už na poličce, ne vitrínce, nebo na pracovním stole – vždycky si ho okamžitě všimnete.

Vždycky když se na něj podíváte, ten pohled potěší. Vypadá prostě skvěle a dělá radost.

Provedení je kvalitní. Model je propracovaný do nejmenších detailů tak, aby byl stejný jako opravdové auto. Je to jako byste mávli kouzelnou hůlkou, zmenšili si auto a postavili ho na poličku.

Zvolila jsem model Velorex 16/350 v barvě béžová a černá, měřítko 1 : 43

Model je dodán na plastové destičce zabalený v plastové krabičce.

Pokud si chcete model prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Model Velorex 1:43

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku Abrex modelů, klikněte zde: Abrex.cz

Protože ráda dávám dárky, které jsou osobní a udělají radost, často hledám na internetu pro mě nové stránky. Občas se mi povede najít něco tak super, že se o to chci podělit i s dalšími lidmi. Jako když jsem hledala tip na dárek pro syna a manžela k svátku, a narazila na úžasné modely autíček Abrex.

Jsou to modely různých aut a autíček – hlavně retro modelů.

Okamžitě mě to nadchlo, protože auta jsou pro muže stejná radost, jako pro ženu kabelka. A je úplně jedno, jak velké to auto bude – jestli model, nebo hračka. Vidím tu radost v očích mužů všech věkových kategorií od vnuka po dědečka. Občas trvá celkem dlouho, než vnukovi darované autíčko pánové půjčí na hraní. O autech pánové vedou zasvěcené hovory, a když vidím mužský hlouček živě diskutující, je mi jasné, že hovoří buď o sportu, nebo o autech.

Auto je tedy super tip na dárek. A když je model autíčka od Abrexu, je to záruka kvality. Abrex modely jsou opravdu krásné, propracované do nejmenších detailů. Jsou to modely sběratelské, mají tedy kvalitní úroveň zpracování.

Modelů mám doma několik, všechny vám je postupně představím. Čím ale musím začít je Velorex.

Ten jsem vybrala jako první volbu. Je to taková naše „Česká srdcovka“. A protože můj muž má rád všechno, co je retro, tenhle model ho určitě potěší.

Velorex mám ráda i proto, že jsem patriot. Tohle vozítko je naše česká specialita. Naprostý unikát.

Velorex je původně tříkolové vozítko s trubkovým rámem potažený koženkou.

Jako malá jsem se s Velorexem setkala osobně, protože v něm jezdil dědeček mojí spolužačky. Starý pán bydlel v naší ulici, a vozítko vlastnil, protože byl invalida. Tohle autíčko bylo po znárodnění podniku v Solnici vyráběno právě jako autíčko pro invalidy. Možná proto, že bylo malé, všude se vešlo, a byla to dobrá varianta dopravy pro lidi se sníženou pohyblivostí. Vždycky jsme se smáli, když se starý pán s manželkou do auta soukali. Asi nebylo úplně snadné do auta nastoupit. Pamatuji se, že dokonce jednou jsme jako děti pomáhali auto postavit na kola, když řidič vjel ostřeji do zatáčky a nestabilní autíčko se s ním převrátilo na bok. Bylo to auto tak lehké, že jsme ho parta dětí otočili zpátky. Protože ale i v té době to byl unikát – u nás ve městě byl Velorex jen jeden, tak jsme ho poznali po zvuku, a moc se nám líbil.

Všichni jsme také znali písničku od Ivana Mládka – kde si chce ušetřit na nový Velorex džínový z Tuzexu v Praze, a má obavy, že se mu v dešti srazí. Vtipná písnička o velmi specifickém originálním autíčku.

Výhodou tříkolových Velorexů bylo, že stačilo k jeho řízení mít řidičák na motocykl A. V současné době už je nutné mít řidičský průkaz A 1 – motocykl od 16 let.

 V pozdější době po ukončení výroby tříkolových Velorexů byly vyráběny i Velorexy čtyřkolové. Ty už tak populární ale nikdy nebyly. Já sama jsem se s nimi na silnicích asi nikdy nesetkala.

Velorexů bylo vyrobeno 15 300 kusů. Přesně. Proto jich dnes už moc na silnicích nepotkáte. Jezdí ale po celé Evropě, a jsme na to, jako Češi velmi hrdí.

Dokonce si častokrát Velorex zahrál i ve filmech – nejslavnější asi byl ve filmu Vrchní, prchni, kde jím jezdil hlavní hrdina. Ten čtyřkolový byl třeba ve filmu Ať žijí duchové.

Někteří lidé si Velorexy opatřili plechovou, nebo plastovou karosérií. Takových ale moc není. Ona pověstná nepromokavá plachta byla tak praktická, že si získala největší oblibu – nebylo ji třeba upravovat.

Kdo měl Velorex, byl na to hrdý. Právě proto, že těch vozítek nebylo moc, se staly naší Českou raritou.

Proto jsem zvolila model Velorexu jako první dárek. Tenhle model se bude hrdě vyjímat na jakémkoliv místě. Ať už na poličce, ne vitrínce, nebo na pracovním stole – vždycky si ho okamžitě všimnete.

Vždycky když se na něj podíváte, ten pohled potěší. Vypadá prostě skvěle a dělá radost.

Provedení je kvalitní. Model je propracovaný do nejmenších detailů tak, aby byl stejný jako opravdové auto. Je to jako byste mávli kouzelnou hůlkou, zmenšili si auto a postavili ho na poličku.

Zvolila jsem model Velorex 16/350 v barvě béžová a černá, měřítko 1 : 43

Model je dodán na plastové destičce zabalený v plastové krabičce.

Pokud si chcete model prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Model Velorex 1:43

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku Abrex modelů, klikněte zde: Abrex.cz

 


Desítka Harry Potter a Times UP! Harry Potter.

 

Dnes bych vám chtěla představit dvě super hry od společnosti Mindok. Jsou to Desítka Harry Potter a Times uUp! Harry Potter.

Obě hry mě nadchly. Hru desítka jsem už znala, hrajeme doma často hlavně Desítku Česko. Proto jsem na novou variantu rozšíření Harryho Pottera byla dost zvědavá.

Jak už název napovídá, obě dvě hry jsou pro fanoušky Harryho Pottera.

U nás doma Harry Potter je velmi oblíbená postava. Občas v legraci říkám, že Harry Potter naučil moje děti číst. Když se objevily první knihy s Harrym, hltali jsme je doma všichni a nemohli se dočkat, až vyjde další díl. Když byl Harry Potter uveden do kin, byli jsme nadšení. Každý díl jsme viděli několikrát. Hlavně syn je přeborník – pamatuje si kouzla, postavy, všechno do posledního detailu (hraju s ním fakt nerada).

Přiznám se, že než jsme začali doma hry hrát, tak jsem si pustila znovu všechny díly. Nerada prohrávám, a bylo mi jasné, že jinak bych se synem neměla šanci. Nemusíte se ale bát – hra není jen pro zapálené odborníky a znalce, může ji hrát i úplný začátečník. Pobaví se každý.

Hry jsou určeny pro starší děti a dospělé – Desítka je pro dospělé a děti 12+, hra Times UP! je pro věkovou kategorii 8+.  Zvládnou ji hrát ale i o něco mladší.

Obě dvě hry jsou v super balení, a nejsou náročné na prostor – jsou tak obě skvělé na cestování, a tedy i na dovolenou. Deštivé dny vás už nezaskočí, budete se bavit. A to myslím opravdu doslova. Mě obě hry baví velmi. Jsou neokoukané, nové, a zábavné.

Hra Desítka Harry Potter.

Tahle hra u nás doma momentálně převálcovala všechny ostatní hry. Je rychlá, svižná a chytrá.

Hlavní součástí hry je Smartbox. To je taková chytrá krabička z pevného plastu, která je základem celé hry.

SmartBox má tentokrát barvy černou a tmavě červenou, má na sobě vygravírované dva znaky Bradavické školy.

Do smartboxu ukládáme karty pro hru, je na něm i počítadlo bodů. Potěšilo mě, že počítadlo perfektně funguje (u Desítky Česko se rádo zaseklo a nepočítá).

Na Smartboxu jsou výřezy pro otázky a také plastové žetony (my jim tedy říkáme černý čudlík) – žetony zakrývají odpovědi a jsou vyndávací.

To je všechno. Plastový Smartbox, karty a žetony na smartboxu – tyhle věci dovedly hru k dokonalosti.

Plastový smartbox slouží ke hře i k přenášení hry a karet – karty jsou skvěle ukryty a chráněny před poškozením při přenášení (opravdu ideální na cesty).

Karty jsou super, plné zajímavých otázek. Jen karty s obrázky nemám moc ráda, a když hraju, tak je ze hry nejradši odstraním – obrázky jsou malé, a já na ně prostě špatně vidím. Syn je má naopak rád, takže je jen na vás, jestli si je ve hře necháte, nebo ne. Jasně, jsou skvěle zpracované, otázky k nim zajímavé, jen já na ně prostě nevidím – to je ale můj problém, hře to nijak neubere na zajímavosti.

Princip hry je jednoduchý. Hra může začít okamžitě bez složité přípravy.

Každá karta má na sobě otázky z různých kategorií. Kategorie jsou Pravda/Nepravda, Číslo, Pořadí, Barva Otevřené otázky.

Pravda/ Nepravda – tady hádáte která odpověď je pravda –za pravdivou máte bod. Nikdy ale předem nevíte, kolik pravdivých odpovědí je v daném kole.

Číslo – tady hádáte správný počet, nebo datum.

Pořadí: hádáte správné pořadí v odpovědi – třeba seřaďte chronologicky úmrtí jednotlivých postav.

Barva – tady je to jasné, hádá se prostě barva, a u Otevřené otázky hádáte správné slovo, nebo jméno.

Kolo skončí, když je odstraněno všech 10 žetonových „čudlíků“ odpovědí, nebo když všichni hráči pasovali nebo vypadli kvůli špatné odpovědi. Po skončení kola se sečtou body za správné odpovědi. Hra končí, když má některý hráč dvacet (nebo jiný domluvený počet) bodů.

Pravidla jsou velmi jednoduchá, a hra je přitom zábavná a pořádně vám procvičí mozek a myšlení. Můžete hrát buď sami za sebe, nebo pokud je vás víc (třeba někde na párty) – můžete utvořit týmy a hrát v týmu. Hra trvá kolem 20 minut.

Mě samotnou překvapilo, kolik věcí mi ve filmu i knize uniklo. Pokaždé, když se teď budu na Harryho Pottera dívat, budu si všímat mnohem víc některých detailů. Detaily jsou důležité, ale často nám unikají.

Nemusíte se bát, že si všechno zapamatujete a nebudete se při dalším hraní bavit – ve hře je 100 okruhů, a 1000 otázek i odpovědí. Některé jsou těžší, jiné jsou jednoduché a jasné. Hra je super – hry typu Desítka mám moc ráda, tahle s Harrym mě ale baví nejvíc. Při cestě na dovolenou má v kufru jisté svoje místo.

Hra TimesUp! Harry Potter je hra s kartičkami.

Opět je super, že nepotřebujete žádné velké hrací desky a plány. Na cesty, dovolenou a letní párty ideální. Tahle hra bude bavit úplně každého fanouška Harryho Pottera. Doporučený věk je od 8 let, zvládnou i o něco mladší.

Jak říkám – je to hra skvělá na párty a posezení s přáteli, protože je to hra pro víc lidí. Hra je pro 4 – 12 hráčů, u nás doma se tak nějak osvědčilo pravidlo, že čím víc lidí tuhle hru hraje, tím je větší legrace. Nenudí se u ní nikdo.

Pravidla jsou velmi jednoduchá – hráči se rozdělí do dvou a více týmů. Hra se hraje na tři kola. V každém kole je jiný úkol. V daném kole vždycky vybraný zástupce týmu předvede, anebo popíše slovem co nejvíc pojmů z Harryho Pottera, které jsou na kartách.

Má na to vždycky 40 sekund. Jako časomíra jsou u hry super stylové malé přesýpací hodiny.

Musím říct, že občas se pěkně zapotíte, protože víte, co chcete říct, ale popsat to co nejvýstižněji a rychle je někdy pořádná „makačka“ pro mozkové závity a slovní zásobu.

V prvním kole popisujete slovy, v druhém kole jen jedním slovem a ve třetím kole předvádíte pantomimu.

Balíček karet se předává mezi týmy, dokud nejsou všechny karty vybrané (karet je 220). Hra trvá kolem půl hodiny.

Nemusíte se bát, že nejste velcí znalci Harryho Pottera. Hra má několik stupňů obtížnosti, aby si mohl zahrát opravdu každý – začátečník a běžný znalec stejně jako největší fanoušek.

Kromě znalosti předmětů záleží i na tom, jak rychle se umíte vyjádřit – ať už slovem, nebo pantomimou.

Na karty je součástí balení praktický sáček.

Jak říkám – naprosto jednoduchý princip, jednoduchá pravidla a zábava je zaručena.

Pokud tedy uvažujete, jakou hru vzít sebou na dovolenou, jak si zpříjemnit letní párty, grilovačku s kamarády, nebo třeba jak si užít fajn rodinné odpoledne – tyhle dvě Potterovské hry od společnosti Mindok vás pobaví a zaujmou na hodně dlouho.

Nás doma baví hodně, a všude, kam hru přinesu, má velký úspěch. Obě dvě hry jsou velmi snadno přenosné, takže je můžete sebou vozit vlastně kamkoliv.

Hru Desítka Harry Potter bych doporučila spíš pro starší hráče, a pro ty, co už něco o Harrym Potterovi vědí, hra TimesUp! Harry Potter je vhodná úplně pro každého.

Obě dvě hry řadím velmi vysoko na žebříčku kvality a provedení. Jsou prostě fajn.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Desítka Harry Potter, a hra Times Up! Harry Potter.

 
 

Celý sortiment her Mindok si prohlédněte zde: Mindok.cz

 


Bio-Kult dárková sada probiotik

 

 

Dnes bych vám moc ráda představila probiotika Bio-Kult.

Kdo mě trochu zná, ví, že mě zdraví v poslední době trochu (dost) zlobilo. Začalo to záněty žlučníku a s tím spojenými bolestmi břicha, dietou a spoustou antibiotik. To sebou neslo samozřejmě i trávicí problémy a s tím spojené i různé gynekologické potíže a záněty močového ústrojí. Nic příjemného.

Antibiotika na mně působila dvojím způsobem. Ten příznivý byl ustoupení zánětu, ten nepříznivý byl úplné poničení střevní mikroflóry. Na záchodě jsem seděla skoro pořád, a bolesti břicha na náladě taky vůbec nepřidají. Proto jsem vyzkoušela probiotika Bio-Kult.

Zvolila jsem sadu v dárkovém balení pro ženy. To je balení probiotik, které kromě toho, že dá do pořádku střeva, pomáhá i s ostatními problémy, co mě trápily. Tedy gynekologickými záněty, močovými cestami a trochu i s nervy pochroumanými neustálými zdravotními potížemi.

Bio-Kult jsem zvolila proto, že už jsem s ním měla dobrou zkušenost v minulosti.

Jsou to probiotika, která jsou unikátní a vědecky vyvinutá.

 Jsou to probiotika více kmenová, vyráběná na nejmodernějších zařízeních garantujících vysokou kvalitu a stabilitu kmenu (zvláště v kyselém prostředí) a množství životaschopných probatických kultur (i na konci dvouleté expirační doby). Prostě moderní probiotika obohacená o další prospěšné látky.

balení Pro ženy je trojice probiotik – MigréaCandéa a Pro-Cyan.

Bio-Kult Candéa je tvořena 7 patentovanými kmeny živých kultur, obsahuje semínka grapefruitu a extrakt česneku.

 Tahle probiotika mi pomohla od gynekologických infekcí. Téměř každá žena se v průběhu života setkala s kvasinkovou, nebo podobnou gynekologickou infekcí a musím říct, že to žádna paráda není. Je to dost nepříjemné. Protože se blíží léto a s ním i koupání v rybnících, přehradách, anebo i moři – tady hrozí riziko infekce po koupání dost často.

Pokud se chystáte někam na dovolenou, určitě začněte už před dovolenou užívat Candéa probiotika – nezaskočí vás ani trávicí problémy, ani gynekologické potíže. Mě tahle probiotika pomáhají. Je to takový holčičí zázrak – zbaví potíží a uleví.

Kombinuji je ještě s Bio- Kultem Pro Cyan – tahle probiotika jsou obohacena o vitamín A a o klikvu –neboli kanadské brusinky.

O účinku brusinek na močové cesty už víme všichni. Je to prima pomocník, který ulevuje. Zánět močových cest je bolestivý a velmi nepříjemný. Trpí na něj dospělí i děti. Tato probiotika jsou vhodná i pro děti starší tří let. Pokud se chystáte na dovolenou, kde se budete hodně koupat vy, i děti, a máte obavy z nemoci močového ústrojí, tak určitě tahle probiotika zkuste. Pomůžou od trávicích potíží i od zánětů močových cest. Je to super kombinace.

Třetí v dárkové krabičce jsou probiotika Bio-Kult Migréa.

Jsou to první probiotika, která jsou cílená i na myšlení, hlavu a nervy.

Před dovolenou jsme unavení, podráždění-zařizování, vyřizování, práce a rodina – to umí pořádně unavit. Já jsem byla už unavená a rozhozená hodně, hlavně jsem trochu ztrácela nervy z toho věčného marodění.

BioKult Migréa je 14 – kmenové probiotikum obohacené o magnézium a vitamín B6.

Tohle probiotikum je opravdu super. Asi nejlepší, co jsem mohla objevit.

Je vhodné nejen pro ženy, ale i pro muže a je fakticky super.

Je vhodné pro dlouhodobější užívání, a opravdu pomáhá ve vícero oblastech. Prvořadé pro mě bylo srovnat si trávení, vůbec jsem ale nečekala, jak mě to pozvedne i v jiných směrech. Přestala mě pořád bolet hlava. Fakt, nekecám, bolesti hlavy a únava jsou najednou pryč. To je úleva. Pohoda. Jsem klidnější, nejsem tak vystresovaná. Mám pocit, že mi to i lépe myslí. Tedy ne, že by se ze mě díky užívání stal génius, ale už se mi tak často nestává, že bych pro něco šla a během cesty zapomněla, co jsem to vlastně chtěla. Už si nejdu pro pití do kuchyně 10x. Cítím se mnohem lépe. Méně unavená, bez bolestí hlavy a s normálním trávením. Hurá!

Vyzkoušejte Migréu, uvidíte, že budete spokojení jako já. Pokud jedete na dovolenou do zahraničí, nebo třeba i do kempu v Čechách, tak si ušetříte potíže s trávením díky jinému jídlu a vodě, než na jaké jsme zvyklí a ještě se budete cítit odpočinutí a v pohodě. Pokud trpíte na bolesti hlavy, vyčerpání a jste ve stresu, i tady tahle probiotika pomáhají.

Protože jsem se svým balením probatik měla super zkušenost, pořídila jsem jedno dárkové balení i pro maminku. Vždyť co můžete darovat lepšího, než je zdraví.

Já mám už starší maminku. Před nějakým časem se u ní objevila cukrovka, a taky si stěžuje, že už jí to nemyslí, jako dřív. Kdo má cukrovku, ten ví, že léky na cukrovku občas způsobují trávicí potíže. U maminky byly takové, že už se jí ani nechtělo vycházet ven, protože by neustále někde musela hledat záchod, a bylo jí to celkem trapné.

Vybrala jsem pro ni tedy krabičku Bio-Kult Osa střevo-mozek.

Pokud bych zkušenost měla hodně zkrátit a shrnout, napsala bych jen, že mám konečně zase spokojenou maminku. Na záchod chodí zase jako dřív, takže se může vydávat na svoje oblíbené dlouhé procházky. Tady probiotika zafungovala opravdu bezkonkurenčně.

V dárkovém balení jsou probiotika MindMigréa a S.Boulardii.

Nejdřív maminka začala užívat právě S.Boulardii – tahle probiotika jsou obohacena o vitamín D3. Ten je důležitý pro naši imunitu – o tom nás přesvědčila už doba kovidová. Tahle probiotika maminku zbavila trávicích cukrovkových potíží, a celkem značně jí ulevila.

Balení Bio-Kult Migréa jsem popisovala výše – měla jsem s ním dobrou zkušenost já, ještě lepší má maminka.

Opravdu se trochu zklidnila, je veselejší a sama říká, že má pocit, že jí to zase lépe myslí. Soustředí se lépe i na čtení a na svoje milované pletení a paličkování. Dokonce si zase sama vymýšlí nové vzorky. U maminky tahle probiotika mají ještě ten super účinek, že jí ustaly křeče v prstech (to je zázrak hořčíku).

Třetí v balení je Bio-Kult Mind myšlení. Tahle probiotika obsahují extrakt z borůvek a hroznů (v jedné kapsli je ekvivalentem 5,4 g čerstvých borůvek a 51,4 g čerstvých hroznů – asi 10 borůvek a 10 kuliček hroznů). Probiotika Mind jsou hlavně na podporu imunity a kognitivních funkcí. Je fajn při dlouhodobějším užívání probiotik prostřídat právě Migréu a Mind – aby účinek byl dlouhodobý a pořád se obnovoval.

Tahle probiotika Mind a Migréa užíval a užívá i tatínek. Moc si je pochvaluje.

Pokud máte v rodině někoho, kdo často a rád řídí – Mind probiotika jsou pro něj ta pravá. Já bych je doporučila řidičům před cestou autem do zahraničí. Budete se lépe soustředit.

Suma sumárum – probiotika jsou super věc. Pokud jsou probiotika obohacena o další tělu prospěšné látky, dokáží zafungovat jako malý zázrak.

U mě probiotika pomohla po dlouhém marodění hned v několika směrech. Srovnala mi trávení, ulevila od gynekologických potíží, potíží s močovým ústrojím a přestala mě neustále bolet hlava.

Problémy, které mě dlouhodobě trápily, jsou najednou pryč a mě je zase báječně. Až jsem si nadávala, že jsem to měla vyzkoušet už dřív, ušetřila bych si spoustu nepříjemných pocitů. Mamince pak ulevily od trávicích potíží způsobených léky na cukrovku, zbavily ji křečí a pomohly k jasnějšímu myšlení.

Probiotika je fajn užívat dlouhodoběji. Je dobré je občas prostřídat, aby pořád účinkovaly tak, jak mají.

Protože lékaři často upozorňují, že zdraví začíná ve střevech, je prima si střeva udržovat zdravá.

Probiotika Bio-Kult jsou ta pravá pro mne. Doporučuji je užívat pravidelně. Pokud je ale nechcete užívat celoročně, začněte je užívat alespoň před dovolenou. Ušetříte si tím spoustu potíží, a vyhnete se záchodovým zážitkům. Díky probiotikům může být vaše dovolená v klidu a v pohodě.

Bio-Kult probiotika si můžete koupit jednotlivě v balení vámi vybraných probiotik, nebo v cenově výhodnějších dárkových boxech.

Pokud si chcete probiotika prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: dárkové balení Bio-Kult Pro ženy, dárkové balení Bio-Kult Osa střevo -mozek

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment v nabídce probiotik, klikněte zde: Bio-kult.cz


Lípy vlídné i majestátní.

Autor Marie Hrušková, fotografie Pavel Hössl.

Lípa. Každý z nás určitě lípu viděl jako majestátní strom uprostřed návsí, náměstí, v blízkosti domovů, hřbitovů, nebo jako významný bod v krajině. Lípa srdčitá má název odvozený podle listů připomínajících svým tvarem srdce.

Já sama jsem viděla ve svém životě spousty lip, většinou byly označeny jako významný strom. Naši předkové lípy zasazovali jako strom ochranný – věřili, že mohutnost a majestátnost lip je ochrání před nebezpečím, a také poskytne stín a ochranu.

Protože lípy dorůstají opravdu do majestátních rozměrů, a na svém místě hrdě stojí i stovky let, často se pod jejich korunami odehrávaly různá významná setkání, nebo pod jejich ochranným stínem spočinuly k odpočinku významné osobnosti.

Nedaleko chalupy mých rodičů tak třeba mají lípu, pod kterou odpočíval Karel IV, jinde zase mají lípu, pod kterou spočinul Jan Žižka. Jako malá holka jsem si moc ráda představovala, že sedím na stejném místě, jako před staletími seděla třeba nějaká královna, nebo třeba i služebná ze statku a odpočívala pod nádherně voňavým rozkvetlým stromem přesně jako já.

Já jsem v životě měla moc ráda dvě lípy. Ani jedna už bohužel nestojí. Jedna byla na návsi ve vsi, kde bydlela babička. Pamatuji se, jak vždycky, když lípa začala kvést, se celý strom rozvoněl jemnou, medovou vůní a celá koruna ožila bzukotem včel. Babička chodila lipový květ sbírat a vařila z něj výborný, voňavý a léčivý čaj. Dnes už lípa nestojí, protože byla napadena nějakým škůdcem. Začala se lámat a ohrožovat okolí. Byla ale ohromná, kmen by obejmulo několik lidí.  Musím říct, že když dnes jedu po návsi, ta lípa mi tam pořád chybí. Tak nějak tam patřila. Druhá lípa byla na kopci mezi poli. Byla ohromná, a stála sama několik set let na jednom místě jako bod, podle kterého se všichni orientovali. Je zajímavé, že byla vykotlaná, takže dovnitř se protáhl i dospělý. Tak trochu mě fascinovala možnost vlézt doprostřed stromu a pozorovat strom nad sebou. Bylo to oblíbené místo našich dětských her. Lípa, i když byla vykotlaná, stále se zelenala a rostla jako by nic. Až jednou ji spálil blesk. Dnes je na tom stejném místě vysazena lípa nová, a když jsme ji sázeli, tak jsem si úplně představovala, jak třeba za 200 let si pod ní děti budou hrát, a babičky jim z jejích květů budou vařit čaj.

Když jsem v nakladatelství Kazda objevila knihu Lípy vlídné a majestátní, měla jsem radost

.

Lípa je náš český národní strom, je dobře si její krásu a majestátnost připomínat.

Knížka je plná zajímavých míst, a informací o lípách jsou v ní nádherné fotografie.

Zpracování knihy je úžasné, čtivé a zajímavé, takže při jejím čtení přestanete vnímat čas, a přenesete se do stínu prastarých lip, do dob dávných, kdy lípy poskytovaly stín našim předkům.

Kniha Lípy vlídné a majestátní je nádherná obrazová publikace, vhodná jako dárek, kterým určitě potěšíte.

Autor:

Marie Hrušková a Pavel Hössl

ISBN:

978-80-7670-022-2

Počet stran:

240

Vazba:

Pevná, celobarevná

Formát:

170 x 240 mm

Obrázky, fotografie:

ano

 

Knihu si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Lípy vlídné i majestátní.

 
 

Pokud máte rádi knihy o přírodě, zvířatech, ptácích, nebo rostlinách, určitě se podívejte na celou  nabídku knih Nakladatelství Kazda.

 

Najdete tu spoustu nádherných knížek. Prohlédnout a vybrat si je můžete po kliknutí zde: nakladatelství Kazda.

 

Abrex Škoda 105L (Užovka) a Škoda Fabia.

 

Blíží se Den Otců (19.6). V české republice je zatím tenhle svátek slaven spíš okrajově. Jsem ale ráda, že čím dál víc lidí v Čechách tenhle svátek začíná uznávat a slavit. Je zajímavé, že MDŽ a Den matek slaví všichni, na tatínky se ale trochu pozapomíná.

Já mám svého tatínka moc ráda, ráda s ním oslavím jeho tatínkovský den. Popřeju mu a dám mu nějaký dárek, aby viděl, že na něj myslím.

Tentokrát jsem ke Dni otců vybrala krásné modely aut od Abrex.cz.

Abrex modely jsou krásné, velmi kvalitně zpracované modely autíček. Modely jsou opravdu věrné, propracované do nejmenších detailů. Uvedu příklad – když jsem vybrala model Škoda 105L, zvaný Užovka, a řekla jsem o svém výběru manželovi, hned se pousmál a řekl:“, Jo, Užovka, ta byla fakt úzká a osekaná, dokonce neměla ani na pravé straně zrcátko!“. Šla jsem se podívat na model - a co myslíte? Nebylo tam! Model je tak věrnou kopií, že je myšleno i na takovou drobnost, jako že nebylo zrcátko na straně auta.

Modely aut jsou muži ceněným dárkem a pozorností. Muži mají pro auta slabost, už jako malí kluci si s nimi rádi hrají, a tahle vášeň s nimi roste. Takže v dospělosti si hýčkají svoje velká auta, a rádi se podívají i na model ve zmenšené verzi.

Sbírání modelů je i fajn koníček. Na sbírku autíček se hezky kouká. A pokud jsou modely kvalitní – jako právě ty od Abrexu, je na takovou sbírku opravdu hezký pohled. Pokud si někdy nevíte rady s dárkem pro nějakého muže – ať je to partner, tatínek, kamarád, kolega, nebo třeba šéf – modelem auta nikdy nic nezkazíte. Radost udělá vždycky.

Jak už jsem zmínila – tentokrát jsem vybrala autíčko Škoda 105L Užovku a z modernějších aut Škodu Fabia. Škodovky jsou naše česká auta, oblíbená i ve světě jsme na ně právem hrdí.

Škoda 105L – Užovka byla v České republice vyráběna mezi lety 1976 – 1988. Jsem pamětník, protože si pamatuji, že jako malá holka jsem byla svědkem, když si soused z našeho panelového domu právě takovou Škodu přivezl domů. První takové auto v celé ulici (a asi i okolí) – chodili se na něj všichni dívat. Dospělí i děti. To auto totiž vypadalo úplně jinak, než auta, jaká do té doby jezdila na našich silnicích. Připadala nám jako super fáro. Je fakt, že v tehdejší době se na takové super auto šetřilo celkem dlouho, stálo v té době 57 000 Kč.

Kdo měl Škodu 105L, byl na ni patřičně hrdý. Byla brána jako De Luxe. Vylepšená výbava, textilní koberce, loketní opěrky, opěradla předních sedaček byla sklopná do horizontální polohy, stahovací skla byla i u zadních dveří, na palubce byly kruhové přístroje, na karoserii byly ozdobné prvky. Prostě super kára.

Pokud bych já měla vypíchnout něco, co mě na tomhle autě zaujalo, tak pokud si pamatuji, mělo úložný prostor i za zadními sedadly. A ne malý, vešlo se tam opravdu hodně věcí, a to bylo fajn, protože v kufru moc místa nebylo. Dokonce pokud si někdo chtěl auto nechat předělat na LPG, v pohodě se mu za sedačky vešla plynová bomba.

Vím, že tatínek tehdy takové auto moc chtěl. Proto ho dostane teď. Zmenšené v dárkové krabičce. Model Škoda 105L je vyráběn v dárkové narozeninové edici – můžete na pravé přední dveře nalepit čísla věku obdarovaného (nalepovací čísla jsou součástí balení).

Auto je v měřítku 1:43, vyrobeno z kovu a plastu.

Základní část modelu je vyrobena v Číně, doupraveno a dovyrobeno je v ČR.

Pokud si chcete model auta prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Škoda 105L.

 

Druhé autíčko, které jsem vybrala je model Škoda Fabia.

Tohle auto se v Čechách vyrábí a prodává stále. Je to jedno z nejoblíbenějších (a nejspolehlivějších aut u nás). Jezdila jsem v něm také, a mohu potvrdit, že na silnici mě nikdy nezradilo. Tatínek v něm jezdí stále.

 Tento model byl uveden v Ženevě v roce 2007. Cílen je pro rodiny, mladé páry i jednotlivce.

 Je to auto komfortní – je v něm dost místa. Pokud bych měla uvést nějakou zajímavost, kterou o tomhle autu vím, tak jsem viděla v Top Gearu s Jeremy Clarksonem díl věnovaný právě Škodě Fabii, a neskutečně ji tam chválili jako spolehlivé auto, které uveze i velký náklad. Dokonce v tom dílu nechali opatrně přistát na střeše téhle Škodovky helikoptéru. Fakt ji udržela. Neskutečné. Díky tomu jsem si tohoto auta začala všímat tak nějak víc, a pořídili jsme si ho i domů.

Autíčko model je v měřítku 1:43, materiál kov a plast. Barva šedá Satin metalíza.

Tohle autíčko jsem vybrala v edici Vystřihni a nalep. K autíčku jsou přibaleny ozdobné samolepky. Tady si může každý vystřihnout samolepku, jaká se mu líbí, a auto si polepit a vyzdobit, jak se mu líbí. Já jsem zatím nijak nezdobila – ať si obdarovaný případně svoje auto polepí podle svých představ.

Pokud si chcete model prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: model Škoda Fabia.

 

Jak už jsem psala, modely aut budu dávat jako dárek. Abrex modely jsou vhodné jako dárek pro každého muže. Jsou to perfektně a detailně propracované modely autíček, které ocení každý muž.

Modely Abrex jsou oblíbené u sběratelů, protože jsou opravdu detailní, vypadají jako zmenšené auto. Výrobce si zakládá na kvalitě, a to je moc fajn – a na autech je to opravdu znát.

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku společnosti Abrex, nebo koupit nějaký model auta, klikněte zde: Abrex.cz

 


Malý vypravěč pohádek.

 

Dnes bych vám chtěla představit úžasnou vychytávku pro rodiče malých dětí, a tou je Malý vypravěč pohádek od VTECH.

Hračky od VTECH mám moc ráda. No, možná i víc než ráda – stal se ze mě jejich velký fanda a propagátor. VTECH hračky jsou totiž hračky chytré, které jdou s dobou a líbí se dětem, a splňují i požadavky dospělých na hračku.

 Tedy abych to upřesnila – dětem se líbí, protože jsou krásně barevné, umí spoustu věcí a hezky se s nimi hraje.

My, dospělí máme hračky VTECH moc rádi proto, že rozvíjí jemnou motoriku dětí, podporují dětskou fantazii a představivost, jsou kvalitní, vyrobené z naprosto bezpečných materiálů (všechny materiály splňují i nejpřísnější bezpečnostní certifikáty pro dětské hračky), jsou hezké na pohled, bezpečné při hře, odolné proti poškození, a jsou to hračky chytré. Většina hraček VTECH umí s dětmi komunikovat, a to se dětem líbí. Já, jako bývalá učitelka mám ráda hračky, které děti něco naučí, a rozvíjí jejich dovednosti a myšlení – přesně jako hračky VTECH.

Protože se blíží vnukovy narozeniny, hledala jsem nějaký dárek, kterým bych mu udělala radost. Při tomto hledání jsem objevila úžasnou věc a tou je Malý vypravěč pohádek. Neváhala jsem ani chvíli a už ho doma zkoušíme.

V poslední době totiž vnouček zlobí s usínáním. Nevím, jestli je to tím, že v létě je venku déle světlo, nebo je to jen nějaké přechodné období, ale uspat ho je někdy nadlidský úkol. Nechce být v pokoji ani chvilku sám, takže si ani neodskočíte, aniž by se z postýlky neozýval pláč a volání. Zkoušíme všechno – čteme pohádky, vyprávíme vlastní vymyšlené pohádky, zpíváme ukolébavky – většinou se nám ale chce spát dřív, než Robinovi. Někdy je to opravdu únavné.

Proto jsem vyzkoušela Vypravěče pohádek, a má úspěch. Někdy vydrží dokonce Robinek v pokoji i sám, a jenom si poslouchá, jindy posloucháme spolu.

Tahle super věcička totiž umí vypravovat pohádky, říkat říkanky, zpívat písničky, vypravuje vtipy, a je unikátní ještě v jedné věci – umí i nahrávat váš hlas.

Pokud byste tedy měli výčitky, že nechcete pouštět jen předmluvené pohádky, ale chcete dětem číst sami – můžete! Prostě jen načtete svým hlasem pohádky do Vypravěče, a ve chvíli, kdy jste opravdu unavení, si jen sednete k postýlce a posloucháte spolu s mrňouskem vámi načtenou pohádku.

Malý vypravěč je namluven perfektní srozumitelnou a čistou češtinou. Vypravěč i zpívající perfektně vyslovují a artikulují. Děti tak při poslechu získají i novou slovní zásobu.

 Pokud si děti budou s Vypravěčem i zpívat – naučí se spoustu českých říkadel a písniček.

 Říkadla a písničky jsou zároveň pro děti skvělé logopedické cvičení. A pokud některé děti mají potíže s řečí a výslovností, a moc se jim doma nechce slovíčka z logopedie procvičovat – můžete si je s dětmi nahrávat do Vypravěče a pak pustit a poslouchat, kde dítě dělá chyby. Děti to bude bavit víc, než jen klasické procvičování.

Samotné ovládání Vypravěče je velmi jednoduché.

Ocáskem na zadní straně přepínáte kategorie, které chcete zvolit – pohádky, písničky, říkanky, uspávací melodie, nahrávání nebo vtipy.

Hlasitost ovládáte kolečkem na boční straně. Zvuk lze pustit i do sluchátek (ta nejsou součástí hračky).

Na přední straně má Vypravěč oči a čumáček, takže hračka vypadá jako roztomilý šedivý králíček.

Očima posouváte mezi pohádkami a písničkami dopředu a dozadu. Čumáček pouští zvuk.

Pod čumáčkem je malý displej, na kterém problikne číslo písničky, nebo říkanky (jemné tlumené světlo).

Pod displejem je reproduktor.

Hračku lze nosit v ruce, postavit na noční stolek, nebo zavěsit na postýlku za zelené gumové poutko.

Rozměr výrobku je 13 x 8 x 8 CM. Je tedy malý, lze ho sebou kamkoliv nosit, nebo vozit. Je lehoučký, takže ho unesou i malé děti.

Hračka je určena pro děti od 3 let, já ho ale mám pro dvouletého vnuka, a unese ho v pohodě, a sám si ho i v pohodě ovládá. Občas mu hračka spadne na zem, protože ještě motoriku nemá tak dobrou, ale nikdy se hračka nepoškodila – opravdu jsem se opět přesvědčila, že VTECH hračka je odolná a bezpečná.

Uspávací melodie a písničky můžete samozřejmě pouštět i mladším dětem.

Pohádky

• Budulínkovi
• Červená Karkulka
• perníkové chaloupce
• neposlušných kůzlátkách
• Popelka
• Smolíčkovi
• Otesánek
• Zvířátka a Petrovští
• Hrnečku vař!
• Zlatovláska
• Čert a Káča
• Tři zlaté vlasy Děda Vševěda
• Rozum a Štěstí
• Šípková Růženka
• Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Písničky a říkanky

• Já mám koně
• Holka modrooká
• Utíkej Káčo, utíkej
• Pec nám spadla
• Běží liška k Táboru
• Skákal pes přes oves
• Kočka leze dírou
• Maličká su
• Běžela ovečka
• Mámo, táto, v komoře je myš!
• Měla babka čtyři jabka
• Hlava, ramena, kolena, palce
• Tluče bubeníček
• Na tom pražským mostě
• Beskyde, Beskyde

Uspávanky

• Brahms – Ukolébavka
• Schiller – Óda na radost
• Kouzelný les
• Maminka ti zazpívá
• Bratře Kubo
• Třpyť se hvězdičko
• pejskovi a kočičce – Jak si myli podlahu
• pejskovi a kočičce – O pyšné noční košilce
• Černé oči jděte spát (P. Černocká, B. Vaculíková)
• Spi, děťátko, spi (P. Černocká, B. Vaculíková)

Určeno pro děti od 3 let do 8 let
Rozměr výrobku (bez poutka): 13x8x8 cm
Funguje na 3 LR6/AA baterie (předváděcí baterie jsou součástí)

 

Pokud tedy máte doma malé děti, tahle hračka je bude bavit.

Hračka je vhodná pro děti až do 8 let věku.

Nejen pohádky, ale i vtipy totiž děti baví. Starší děti si mohou nahrávat pohádky, které samy vymyslí, nebo třeba si procvičovat čtení do školy tím, že čtenou knížku nahrávají do Vypravěče.

Pokud vás tedy hračka Vypravěč pohádek zaujala tak, jako mě, můžete si ji prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Malý vypravěč pohádek.

Video, jak vypravěč funguje, naleznete po kliknutí zde: video Malý vypravěč pohádek.

Celý sortiment eshopu VTECH najdete po kliknutí zde: eshop VTECH

 


Goldpralines

 

Vždycky jsem milovala čokoládu. Už jako malá holka jsem si pochutnávala nejraději na čokoládě.

 Ostatní sladkosti mi samozřejmě jako každému dítěti chutnaly také, ale čokoláda měla prim. Vyrostla jsem v době socialismu, takže moc druhů čokolády v obchodech nebylo. Kromě klasické čokolády na vaření ještě hořká a mléčná, a pak nugátová, nebo oříšková – to byly ale spíš pochoutky napodobující čokoládu, než opravdová čokoláda. I tak jsem si na nich pochutnávala.

Že existují i jiné, lepší čokolády jsem zjistila, když kamarádce ze zahraničí poslal příbuzný balíček, ve kterém byla zahraniční čokoláda. Tehdy to tuším byla Milka Air – taková ta čokoláda s bublinkami. Dostala jsem kousek na ochutnání, a byla jsem nadšená, ale hlavně překvapená tím, jak jinak ta čokoláda chutnala.

Tehdy poprvé jsem si uvědomila, že jsem se do čokolády zamilovala. Tahle láska mi zůstala, takže pokud si mám vybrat nějakou dobrotu na mlsání, nebo dávat dárek – vybírám čokoládu.

Doposud jsem kupovala čokoládu v super a hyper marketech. Naštěstí nejsme už dávno v socialismu, takže výběr čokolády je opravdu veliký. Takže ochutnávám, vybírám si a jsem spokojená. Tedy byla jsem. Jedna věc mi trošku na tuhle čokoládu změnila názor. Pokud se ptáte jaká, tak to byla zásilka čokolády od Gold Pralines.

Už od chvíle, kdy jsem věděla, že mi tahle pravá belgická čokoláda přijde domů, jsem se moc těšila. Těšila jsem se, až vám budu psát tuhle recenzi, a ještě víc jsem se těšila, že konečně budu moct říct, že nemlsám, a nepřecpávám se, ale pracuju. Naprosto jsem ale nečekala to, co následovalo.

Pralinky mi přišly nádherně zabalené v kartonové krabičce převázané mašlí. Jednotlivé bonbony byly krásně vyrovnané na bílém tvrdém papíru do pater bonboniéry. Každý bonbon jiný.

Bonbony jsou z hořké, mléčné a bílé kvalitní čokolády. Každý bonbon má velmi originální tvar, a každý jinou náplň. Je tedy na každém, aby si vybral bonbony, jaké má rád – lze si je vybrat buď jednotlivě v eshopu – poskládat si vlastní bonboniéru z pralinek podle vlastní chuti, nebo si vybrat už hotovou bonboniéru.

Můžete si vybrat podle velikosti a hmotnosti krabičky, výběr je vždy kvalitně proveden.

Jednotlivé bonbóny – tedy pralinky jsou tady opravdu velmi nápaditě vyrobené. Můžete si vybrat třeba bonbon pro děti z bílé čokolády s beruškou.

Nebo bonbony pro milovníky koní – koňská hlava, nebo třeba žokejská čepice. Bonbony pro myslivce, milovníky golfu – prostě opravdu spousta velmi nápaditých tvarů- katalog pralinek si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Pralinky Gold Pralines.

Pralinky jsem ochutnávala a jedla skoro dva měsíce – měla jsem jich opravdu hodně. Takže mám asi 2 kila nahoře, ale jsem opravdu maximálně šťastná.

Jen ještě takové malé upozornění – protože jsem si objednala pralinky v horkém létu, je třeba myslet na to, že pokud si budete čokoládu kupovat, počkejte na trochu nižší teploty, aby čokoláda nepřišla rozteklá – to by byla škoda. Nikdy také nedávejte čokoládu do lednice – ono jí to neublíží, ale má na sobě pak takový jemně našedlý povlak, který chuť nemění, ale nevypadá úplně lákavě – a mlsáme přeci tak trochu i pohledem.

 

Myslela jsem si, že čokolády znám, a mám své chuťové favority. To, co jsem ale ucítila, když jsem si vložila do úst první GoldPralines pralinku, to jsem naprosto nečekala.

Jako první jsem ochutnala pralinku z mléčné čokolády s kousky kávových zrníček.

Ve chvíli, kdy jsem vložila bonbon do pusy, jsem ucítila něco jako příliv absolutní slasti.

Ta chuť je prostě dokonalá. Jako bych čokoládu, kterou jsem doposud ochutnala, povznesla ještě o 100% výš. Nepopsatelný lahodný pocit mě překvapil – po jazyku se linula nepředstavitelně jemně lahodná čokoládová chuť, rázem jsem ji cítila ve všech chuťových buňkách, až jsem přivřela slastí oči.  Pak přišlo naprosté uvolnění a chuť ochutnat další. Bude taky tak lahodná?

Na řadu přišla tyčinka kandovaného pomeranče v hořké čokoládě. Tady už jsem čekala, že bude výborná, ale opět byla ještě lepší, než jsem myslela.

Přiznávám, že prvních deset bonbonů jsem vůbec nesledovala v katalogu, jakou mají příchuť. Prostě jsem seděla jako v tranzu u krabičky a nakousla,  a ochutnala asi 10 pralinek. Nešlo to zastavit, prostě ta první euforie byla ohromná.

Myslím, že už nikdy se nebudu na čokoládu dívat stejně, jako před ochutnáním GoldPralines čokolád. Jestliže jsem vždycky říkala, že čokoládu miluju, teď jsem si tím naprosto jistá, a nazvala bych se čokoholikem.

Samozřejmě, v průběžném ochutnávání jsem pak objevila pralinky, které mi chutnaly víc, než ostatní, jiné zase méně. Ani jedna ale nebyla taková, abych řekla, že tu si už víckrát nedám.

Já jsem nikdy moc nemusela hořkou čokoládu. Prostě byla na mě hořká. Teď jsem názor pozměnila. Asi jsem předtím nenarazila na kvalitní a dobrou hořkou čokoládu.

Utvrdila jsem se ale v tom, že mléčná, a částečně i bílá čokoláda jsou prostě pro mne nejlepší dokonalé sladké pokušení. Obzvláště když čokoládový obal v sobě skrývá nějaké lahodné tajemství náplně.

Naprosto netuším, kdo vymýšlí náplně do pralinek, jsou ale opravdu geniálně promyšlené – dostatečně výrazné, ale přitom chuť čokolády nepřehluší, naopak ji příjemně doplní. Náplně jsou opravdu různorodé – marcipán, oříškové a čokoládové pěny, karamel, fondán, ganache, nugát, ovoce, nebo třeba alkohol (Amareto, Baileys, Becherovka, vaječný likér, nebo třeba rum).

Co pralinka, to jiná příchuť. Pokud se někdy ocitnete v čokoládovém nebi, věřte, že tam budou Gold Pralines čokopralinky.

Nebudu vám vypisovat jednotlivé příchutě a náplně. Jak už jsem výše psala – v produktovém katalogu (klikněte zde: pralinky katalog) najdete u každé pralinky přesný popis jakou má chuť a náplň.

Jen pro příklad vám sem ale dám pár fotek, abych vás na tyhle sladké dobrůtky nalákala.

Určitě si jako já najdete nějaké své favority.

Já jsem těmito pralinkami tak nadšená, že už jsem všem oznámila, že pokud mi někdy budou chtít udělat radost nějakým dárkem, ať mi vyberou pralinky Gold Pralines z vynikající belgické čokolády. Bude to pro mě ten nejlepší dárek.

Pokud vy chcete udělat někomu radost, a dát mu velmi kvalitní dárek, určitě vyberte čokoládové pralinky. Super je, že můžete i pralinky a figurky vybírat tak, aby tvarem udělaly radost třeba dětem ( dinosaury, s beruškou), milovníky koní, golfu, atd.

 Jen počítejte s tím, že stejně jako já pak už ty obyčejné z marketu nebude chtít. Kdo jednou ochutná, je okouzlen a očarován čokoládovým GoldPralines kouzlem.

Pokud si tedy chcete prohlédnout, anebo koupit tyhle výborné pralinky, klikněte zde: goldpralines.cz – pralinky

Hotové dárkové krabičky najdete zde: goldpralines.cz – dárkové balení