Potraviny a sladkosti, potravinové doplňky a vitamíny


 

Merci čokolády

 

Všem ženám přeji krásný den.

Protože se blíží jaro, a s ním nechvalně známá jarní únava, velké výkyvy počasí, a do toho spousta práce na zahrádkách, budeme všichni potřebovat velkou dávku energie. A co je lepšího na doplnění energie, než kvalitní a dobrá čokoláda.

Já se občas v žertu nazývám „čokoholikem“. Miluji čokolády a vše čokoládové – ať jsou to tyčinky, dorty, koláče, horká čokoláda, ale hlavně čokolády tabulkové.

Objevila jsem nedávno úžasnou chuť bílé čokolády Merci – čokolády s Bourbon Vanilkou. Je to úžasná chuť. Už když ji položíte na jazyk, chce se Vám až slastně přivřít oči, jak je dobrá. Je jemná, skvělá, vanilková chuť je opravdu příjemná. Pokud chcete čokoládově zahřešit, určitě vyzkoušejte Bílou čokoládu s Bourbon vanilkou od Merci. Ale pozor, je tak dobrá, že je jen velmi těžké přestat ji jíst, něco tak dobrého jsem dlouho neochutnala.

Další skvělý výrobek, který Vám chci představit je klasická čokoláda Merci Finest Selection

 Tahle čokoláda je známá všem milovníkům čokolád, já ji mám moc ráda pro ten výběr variant, které nabízí. Jsem moc ráda, že je v ní tolik druhů malých čokoládových tyčinek, že si mohu vybrat pokaždé jinou, podle nálady, jakou mám zrovna v tento den. Čokolády Merci si vybírám, protože mají čokoládu jemnou a velmi dobrou.

A protože bonboniéry Merci dáváme velmi často jako dárek, nebo pozornost někomu koho máme rádi, nabízí nám Merci možnost vytvořit si na bonboniéru vlastní obal. Je to jedinečné a velmi osobní. Koho z nás by taková bonboniéra vytvořená na míru nepotěšila. Vytvořit si vlastní obal je přitom velmi jednoduché. Stačí jít na stránku https://www.merci-cokolada.cz/cs/tvoje-merci/vytvori-si-vlastni-merci/ . Pak si vyberete velikost bonboniéry – 250g nebo 400 g a motiv, který na obalu chcete mít, zadáte text svého poděkování, nahrajete fotografii a je hotovo. Vytvořit si vlastní obal bonboniéry s poděkováním je velmi snadné, a věřte, že úspěch bude vždycky ohromný. Vždyť co naše blízké potěší a dojme víc, než to, když vidí, že dostávají dárek od srdce, vyráběný s láskou.

Pokud tedy chcete udělat opravdu radost dárkem někomu blízkému, vytvořte mu originální bonboniéru Merci Finest Selection s vlastní fotkou a poděkováním.

zdroj obrázků : https://www.merci-cokolada.cz/cs/uvod/


E-Balicky.cz

Ráda pro Vás hledám služby, které jsou kvalitní. Proto když jsem hledala dárek, který by byl cenově dostupný a přitom udělal spoustu radosti, padla moje volba na stránku E-Balicky.cz .

Službu jsem pro Vás vyzkoušela a mohu ji s klidným svědomím doporučit.

Na stránkách najdete spoustu inspirace na dárky.

Já jsem zvolila variantu sladkého E-Balíčku.

Stačí kliknout na sekci Oříšky, čokoláda, ovoce, a otevře se před vámi malý sladký ráj. Vybírat můžete ze spousty druhů italských čokoládových pralinek, ty jsou v nabídce ve velkém množství druhů a příchutí, vybírat si můžete, jaké chcete. Já vám doporučuji Amareto a oříškové, ty mi chutnaly nejvíc, ale záleží samozřejmě na individuální chuti každého z nás. Kdo nechce kupovat pralinky, může si vybírat z ovoce sušeného, nebo v čokoládě (– ochutnejte borůvky v čokoládě, jsou úžasné), nebo jogurtové polevě a oříšků v čokoládě, jogurtu, nebo třeba ve wasabi – výběr je velký. Pokud nevíte, co byste vybrali, objednejte si malou nebo Velkou ochutnávkovou krabičku, v ní je od každého něco a můžete pak lépe volit, které cukrovinky vám chutnají víc.

Pokud nechcete dávat jako dárek klasické bonbony v krabičce, zvolte pralinkou dortík. V nabídce je jich hned několik druhů a myslím, že s takovým dárkem budete mít úspěch prostě vždycky.

Pokud nechcete jako dárek dávat sladkosti, zkuste z nabídky stránky E-Balíčky.cz  vybrat jiný typ dárku- vyberte si některý z dárkových košů a balíčků.

Košíček z lásky

V nabídce jsou varianty z lásky, alkoholové, ochutnávkové, kuriózní, pivní sety nebo třeba pro mazlíčky. Vybere si určitě každý. Jste zvědaví, co v balíčcích je? Na stránkách e-balíčky.cz najdete odpověď.

A protože se blíží velikonoce a určitě se rozmýšlíte, jaké cukrovinky dáte koledníkům. I na to na stránkách mysleli a jsou pro vás připraveny balíčky pro koledníky v různých typech a variacích.

Já sama jsem na stránkách vyzkoušela variantu malého ochutnávkového balíčku a jsem velmi spokojena.

Příště vyzkouším třeba jiný typ balíčku – třeba některý z varianty pro pány jako dárek- no třeba ke Dni otců a napíšu vám, jak jsem byla spokojená.

Eshop E-Balicky.cz mohu s klidným svědomím doporučit. Najdete tu inspiraci na dárky – vybere si určitě každý. Pro nákup a vstup do eshopu klikněte zde: E-Balicky-cz


Čokoláda First Aid 55%

 

Mám ráda kvalitní věci. A taky mám moc ráda čokoládu. Proto jsem přímo zajásala, když jsem zjistila, že u nás v Čechách takovou kvalitní čokoládu vyrábíme. A protože pro vás ráda zkouším nové věci, bylo jasné, že tuhle čokoládu prostě musím ochutnat (inu, pro mlsání je každý důvod přece dobrý). A když jsem zjistila, že je to čistý produkt bez přídavných látek a bez pomocných látek, byla jsem zvědavá o to víc. Dávno jsem vyrostla z toho, že mi bylo jedno jakou čokoládu jím, a v jakém množství. Doba, kdy jsem se cpala nugátovými náhražkami, které kolem čokolády snad ani neproběhly je dávno, dávno pryč. Našla jsem kouzlo dobrých  čokolád s vysokým podílem kakaa, kterých stačí kousek, a je vám skvěle.

Čokoláda First Aid 55% je vyrobena z“ELIANZA NOIR 55% Madagaskar (kakaová hmota55%kakaové máslo, vanilka bourbon, sójový lecitin). Obsah kakaového podílu je 55 %.

A jak se taková česká čokoláda vyrábí? To jsem se dozvěděla na stránkách www.desvo.cz

Čokoláda Amali je vyráběna ručně z kakaových bobů dovážených z vybraných světových farem. 

V manufaktuře tyto boby dále zpracováváme čištěním, pražením, odslupkováním, mletím, konšováním. Vyrábíme si tak vlastní čokoládovou hmotu. 

Čokoláda Amali je prvotřídní značkou světové kvality, vyrobená z těch nejlepších surovin s přidáním bio vanilky bourbon z Madagaskaru. Čistý produkt bez přidaných a pomocných látek, umělých konzervantů, barviv a sladidel s trvanlivostí jeden rok.

Pokud vás napadne, že čokoláda není zdravá, velmi se mýlíte. Dobrá a kvalitní čokoláda  nikomu z nás neuškodí, naopak v nás navodí libé a příjemné pocity, takže se cítíme lépe, a i ten, kdo se bojí, aby neztloustl si může oddychnout – čokoláda First Aid 55% je energeticky  vydatná,ale přibírat po ní nebudete. Pokud jíte s rozmyslem, můžete si klidně denně nějaký ten čtvereček kvalitní čokolády dopřát. Bude vám opravdu skvěle. Mě tedy po téhle čokoládě příjemně bylo a je.  Je v ústech chuťově velmi lahodná a jemná, tak jak to mám ráda. Takže neváhejte a dejte si dobrou čokoládu, litovat určitě nebudete. A pokud se o těhle vynikajících čokoládách chcete dozvědět víc, navštivte stránku www.desvo.cz

a pokud si chcete koupit tuhle skvělou čokoládu (nebo jinou vynikající českou čokoládu), klikněte zde: First Aid 55%

 


Gotukola na podporu paměti

Letos si počasí s námi zahrává – chvíli horko, chvíli zima, z těch změn počasí jsme já i spousta lidí kolem mne začali pociťovat únavu. A nikdo nechce být přes den unavený, takže jsem začala pátrat, čím bych podpořila organismus, aby rychleji načerpal energii.

A objevila jsem Gotukolu (neboli Pupečník) – tahle bylinka byla trochu zapomenutá. A je to velká škoda. Gotu kola je tradiční bylinkou himálajských jogínů, ti ji užívají před svými meditacemi, pomáhá jim totiž propojit pravou a levou hemisféru mozku a navodit stav harmonie.

Gotukola ovlivňuje spoustu faktorů zdraví:

·        podle indické ajurvédy pupečník posiluje nervy, zlepšuje paměť a odstraňuje úzkost

·        Zlepšuje fyzickou odolnost a vitalitu.

·        Pomáhá vyrovnávat psychiku a snižovat stres.

·        Působí protizánětlivě.

·        Pomáhá při revmatismu i astmatu.

·        Zmírňuje průběh diabetu 2.typu.

·        Snižuje usazování cholesterolu v cévách a rovněž zlepšuje prokrvení mozku.

·        Příznivě ovlivňuje také zrak.

 

Posílení paměti a odstranění únavy je přesně to, co jsem hledala.

Gotukola kapsle ve skvělé kvalitě jsem koupila na stránce Zdraví ze Srí Lanky

Gotukola kapsle jsou vyráběny na principu Ajurvédy – to je stará věda, která učí cestu k velkému zdraví a dlouholetému plnohodnotnému životu. Jejím principem je to, že prevence je lepší než léčba.

Nemocem, anebo stavům únavy je lépe předcházet.

Kapsle se užívají 2 denně po jídle, takže balení 60 kapslí mi vydrželo na měsíc. Už po dvou týdnech jsem se začala cítit lépe, po měsíci je mi už fajn, únava zmizela a mám pocit, že se lépe soustředím.

Na stránkách Zdraví ze Srí Lanky najdete srozumitelné vysvětlení, co je Ajurvéda a produkty, které vám prospějí při podpoře zdraví. Věřím, že každý si najde svůj produkt, který mu bude vyhovovat. U mne vyhrály kapsle Gotukola, které určitě koupím i rodičům, kteří už se s přibývajícím věkem začínají cítit unaveně, a paměť už je taky začíná zlobit. Občas prostě vitamíny nestačí a je třeba organismus trochu podpořit. Na stránce Zdraví ze Srí lanky stačí vybrat, jaké potíže potřebujete řešit a vyhledávač vám doporučí kapsle nebo čaje, které vaše obtíže zmírní. Koupit si zde můžete i čaje, zubní pasty nebo ajurvédské oleje. Pokud tedy chcete udělat něco pro své zdraví, určitě si stránku Zdraví ze Srí Lanky prohlédněte.

Kapsle Gotukola koupíte po kliknutí zde: Gotukola kapsle

obrázek zdroj: https://www.zdravizesrilanky.cz/AJURVEDSKE-KAPSLE/142-Gotukola-ve-form%C4%9B-60-kapsl%C3%AD-Gotu-Kola

Gotukola - ve formě 60 kapslí (Gotu Kola)