Potraviny a sladkosti, potravinové doplňky a vitamíny


 

Merci čokolády

 

Všem ženám přeji krásný den.

Protože se blíží jaro, a s ním nechvalně známá jarní únava, velké výkyvy počasí, a do toho spousta práce na zahrádkách, budeme všichni potřebovat velkou dávku energie. A co je lepšího na doplnění energie, než kvalitní a dobrá čokoláda.

Já se občas v žertu nazývám „čokoholikem“. Miluji čokolády a vše čokoládové – ať jsou to tyčinky, dorty, koláče, horká čokoláda, ale hlavně čokolády tabulkové.

Objevila jsem nedávno úžasnou chuť bílé čokolády Merci – čokolády s Bourbon Vanilkou. Je to úžasná chuť. Už když ji položíte na jazyk, chce se Vám až slastně přivřít oči, jak je dobrá. Je jemná, skvělá, vanilková chuť je opravdu příjemná. Pokud chcete čokoládově zahřešit, určitě vyzkoušejte Bílou čokoládu s Bourbon vanilkou od Merci. Ale pozor, je tak dobrá, že je jen velmi těžké přestat ji jíst, něco tak dobrého jsem dlouho neochutnala.

Další skvělý výrobek, který Vám chci představit je klasická čokoláda Merci Finest Selection

 Tahle čokoláda je známá všem milovníkům čokolád, já ji mám moc ráda pro ten výběr variant, které nabízí. Jsem moc ráda, že je v ní tolik druhů malých čokoládových tyčinek, že si mohu vybrat pokaždé jinou, podle nálady, jakou mám zrovna v tento den. Čokolády Merci si vybírám, protože mají čokoládu jemnou a velmi dobrou.

A protože bonboniéry Merci dáváme velmi často jako dárek, nebo pozornost někomu koho máme rádi, nabízí nám Merci možnost vytvořit si na bonboniéru vlastní obal. Je to jedinečné a velmi osobní. Koho z nás by taková bonboniéra vytvořená na míru nepotěšila. Vytvořit si vlastní obal je přitom velmi jednoduché. Stačí jít na stránku https://www.merci-cokolada.cz/cs/tvoje-merci/vytvori-si-vlastni-merci/ . Pak si vyberete velikost bonboniéry – 250g nebo 400 g a motiv, který na obalu chcete mít, zadáte text svého poděkování, nahrajete fotografii a je hotovo. Vytvořit si vlastní obal bonboniéry s poděkováním je velmi snadné, a věřte, že úspěch bude vždycky ohromný. Vždyť co naše blízké potěší a dojme víc, než to, když vidí, že dostávají dárek od srdce, vyráběný s láskou.

Pokud tedy chcete udělat opravdu radost dárkem někomu blízkému, vytvořte mu originální bonboniéru Merci Finest Selection s vlastní fotkou a poděkováním.

zdroj obrázků : https://www.merci-cokolada.cz/cs/uvod/


E-Balicky.cz

Ráda pro Vás hledám služby, které jsou kvalitní. Proto když jsem hledala dárek, který by byl cenově dostupný a přitom udělal spoustu radosti, padla moje volba na stránku E-Balicky.cz .

Službu jsem pro Vás vyzkoušela a mohu ji s klidným svědomím doporučit.

Na stránkách najdete spoustu inspirace na dárky.

Já jsem zvolila variantu sladkého E-Balíčku.

Stačí kliknout na sekci Oříšky, čokoláda, ovoce, a otevře se před vámi malý sladký ráj. Vybírat můžete ze spousty druhů italských čokoládových pralinek, ty jsou v nabídce ve velkém množství druhů a příchutí, vybírat si můžete, jaké chcete. Já vám doporučuji Amareto a oříškové, ty mi chutnaly nejvíc, ale záleží samozřejmě na individuální chuti každého z nás. Kdo nechce kupovat pralinky, může si vybírat z ovoce sušeného, nebo v čokoládě (– ochutnejte borůvky v čokoládě, jsou úžasné), nebo jogurtové polevě a oříšků v čokoládě, jogurtu, nebo třeba ve wasabi – výběr je velký. Pokud nevíte, co byste vybrali, objednejte si malou nebo Velkou ochutnávkovou krabičku, v ní je od každého něco a můžete pak lépe volit, které cukrovinky vám chutnají víc.

Pokud nechcete dávat jako dárek klasické bonbony v krabičce, zvolte pralinkou dortík. V nabídce je jich hned několik druhů a myslím, že s takovým dárkem budete mít úspěch prostě vždycky.

Pokud nechcete jako dárek dávat sladkosti, zkuste z nabídky stránky E-Balíčky.cz  vybrat jiný typ dárku- vyberte si některý z dárkových košů a balíčků.

Košíček z lásky

V nabídce jsou varianty z lásky, alkoholové, ochutnávkové, kuriózní, pivní sety nebo třeba pro mazlíčky. Vybere si určitě každý. Jste zvědaví, co v balíčcích je? Na stránkách e-balíčky.cz najdete odpověď.

A protože se blíží velikonoce a určitě se rozmýšlíte, jaké cukrovinky dáte koledníkům. I na to na stránkách mysleli a jsou pro vás připraveny balíčky pro koledníky v různých typech a variacích.

Já sama jsem na stránkách vyzkoušela variantu malého ochutnávkového balíčku a jsem velmi spokojena.

Příště vyzkouším třeba jiný typ balíčku – třeba některý z varianty pro pány jako dárek- no třeba ke Dni otců a napíšu vám, jak jsem byla spokojená.

Eshop E-Balicky.cz mohu s klidným svědomím doporučit. Najdete tu inspiraci na dárky – vybere si určitě každý. Pro nákup a vstup do eshopu klikněte zde: E-Balicky-cz


Čokoláda First Aid 55%

 

Mám ráda kvalitní věci. A taky mám moc ráda čokoládu. Proto jsem přímo zajásala, když jsem zjistila, že u nás v Čechách takovou kvalitní čokoládu vyrábíme. A protože pro vás ráda zkouším nové věci, bylo jasné, že tuhle čokoládu prostě musím ochutnat (inu, pro mlsání je každý důvod přece dobrý). A když jsem zjistila, že je to čistý produkt bez přídavných látek a bez pomocných látek, byla jsem zvědavá o to víc. Dávno jsem vyrostla z toho, že mi bylo jedno jakou čokoládu jím, a v jakém množství. Doba, kdy jsem se cpala nugátovými náhražkami, které kolem čokolády snad ani neproběhly je dávno, dávno pryč. Našla jsem kouzlo dobrých  čokolád s vysokým podílem kakaa, kterých stačí kousek, a je vám skvěle.

Čokoláda First Aid 55% je vyrobena z“ELIANZA NOIR 55% Madagaskar (kakaová hmota55%kakaové máslo, vanilka bourbon, sójový lecitin). Obsah kakaového podílu je 55 %.

A jak se taková česká čokoláda vyrábí? To jsem se dozvěděla na stránkách www.desvo.cz

Čokoláda Amali je vyráběna ručně z kakaových bobů dovážených z vybraných světových farem. 

V manufaktuře tyto boby dále zpracováváme čištěním, pražením, odslupkováním, mletím, konšováním. Vyrábíme si tak vlastní čokoládovou hmotu. 

Čokoláda Amali je prvotřídní značkou světové kvality, vyrobená z těch nejlepších surovin s přidáním bio vanilky bourbon z Madagaskaru. Čistý produkt bez přidaných a pomocných látek, umělých konzervantů, barviv a sladidel s trvanlivostí jeden rok.

Pokud vás napadne, že čokoláda není zdravá, velmi se mýlíte. Dobrá a kvalitní čokoláda  nikomu z nás neuškodí, naopak v nás navodí libé a příjemné pocity, takže se cítíme lépe, a i ten, kdo se bojí, aby neztloustl si může oddychnout – čokoláda First Aid 55% je energeticky  vydatná,ale přibírat po ní nebudete. Pokud jíte s rozmyslem, můžete si klidně denně nějaký ten čtvereček kvalitní čokolády dopřát. Bude vám opravdu skvěle. Mě tedy po téhle čokoládě příjemně bylo a je.  Je v ústech chuťově velmi lahodná a jemná, tak jak to mám ráda. Takže neváhejte a dejte si dobrou čokoládu, litovat určitě nebudete. A pokud se o těhle vynikajících čokoládách chcete dozvědět víc, navštivte stránku www.desvo.cz

a pokud si chcete koupit tuhle skvělou čokoládu (nebo jinou vynikající českou čokoládu), klikněte zde: First Aid 55%

 


Gotukola na podporu paměti

Letos si počasí s námi zahrává – chvíli horko, chvíli zima, z těch změn počasí jsme já i spousta lidí kolem mne začali pociťovat únavu. A nikdo nechce být přes den unavený, takže jsem začala pátrat, čím bych podpořila organismus, aby rychleji načerpal energii.

A objevila jsem Gotukolu (neboli Pupečník) – tahle bylinka byla trochu zapomenutá. A je to velká škoda. Gotu kola je tradiční bylinkou himálajských jogínů, ti ji užívají před svými meditacemi, pomáhá jim totiž propojit pravou a levou hemisféru mozku a navodit stav harmonie.

Gotukola ovlivňuje spoustu faktorů zdraví:

·        podle indické ajurvédy pupečník posiluje nervy, zlepšuje paměť a odstraňuje úzkost

·        Zlepšuje fyzickou odolnost a vitalitu.

·        Pomáhá vyrovnávat psychiku a snižovat stres.

·        Působí protizánětlivě.

·        Pomáhá při revmatismu i astmatu.

·        Zmírňuje průběh diabetu 2.typu.

·        Snižuje usazování cholesterolu v cévách a rovněž zlepšuje prokrvení mozku.

·        Příznivě ovlivňuje také zrak.

 

Posílení paměti a odstranění únavy je přesně to, co jsem hledala.

Gotukola kapsle ve skvělé kvalitě jsem koupila na stránce Zdraví ze Srí Lanky

Gotukola kapsle jsou vyráběny na principu Ajurvédy – to je stará věda, která učí cestu k velkému zdraví a dlouholetému plnohodnotnému životu. Jejím principem je to, že prevence je lepší než léčba.

Nemocem, anebo stavům únavy je lépe předcházet.

Kapsle se užívají 2 denně po jídle, takže balení 60 kapslí mi vydrželo na měsíc. Už po dvou týdnech jsem se začala cítit lépe, po měsíci je mi už fajn, únava zmizela a mám pocit, že se lépe soustředím.

Na stránkách Zdraví ze Srí Lanky najdete srozumitelné vysvětlení, co je Ajurvéda a produkty, které vám prospějí při podpoře zdraví. Věřím, že každý si najde svůj produkt, který mu bude vyhovovat. U mne vyhrály kapsle Gotukola, které určitě koupím i rodičům, kteří už se s přibývajícím věkem začínají cítit unaveně, a paměť už je taky začíná zlobit. Občas prostě vitamíny nestačí a je třeba organismus trochu podpořit. Na stránce Zdraví ze Srí lanky stačí vybrat, jaké potíže potřebujete řešit a vyhledávač vám doporučí kapsle nebo čaje, které vaše obtíže zmírní. Koupit si zde můžete i čaje, zubní pasty nebo ajurvédské oleje. Pokud tedy chcete udělat něco pro své zdraví, určitě si stránku Zdraví ze Srí Lanky prohlédněte.

Kapsle Gotukola koupíte po kliknutí zde: Gotukola kapsle

obrázek zdroj: https://www.zdravizesrilanky.cz/AJURVEDSKE-KAPSLE/142-Gotukola-ve-form%C4%9B-60-kapsl%C3%AD-Gotu-Kola

Gotukola - ve formě 60 kapslí (Gotu Kola)


Višně v čokoládě

Čokoláda. Jedna z nejoblíbenějších lahůdek na světě. I já jí velmi ráda podléhám a mlsám.

Mlsná jsem byla už jako malá holka, moc ráda jsem stála před pultem s cukrovinkami a vybírala. Tehdy mi bylo jedno,  jakou čokoládu si dám. Hlavně když jí bylo hodně.

Dnes už si vybírám a nahrazuji kvantitu kvalitou. Moc ráda sáhnu po tabulce kvalitní čokolády a užívám si ten slastný pocit, když se mi začne rozpouštět na jazyku.

A jsem ráda, že u nás v Česku máme takový výběr.

Dnes bych vám chtěla představit společnost Carla, jejíž čokolády mlsám nejraději.

Společnost CARLA spol. s r. o. je již od roku 1992 český výrobce čokolády ze Dvora Králové nad Labem. Nabízí širokou škálu svých hotových výrobků, ale také poskytuje široký sortiment pro průmysl a gastro jako např.: čokolády, polevy, náplně a fondán. Používá pouze ty nejkvalitnější suroviny z různých koutů světa a dbá na vysokou jakost zpracování za použítí tradičních postupů.

Já jsem pro vás ochutnala a otestovala Višně v čokoládě. Možná si řeknete, co je na višních v čokoládě zvláštního. Je to právě čokoláda. Tyhle višně v čokoládě jsou vyrobeny z velmi kvalitní 70 % čokolády. Takže čokoláda je velmi chutná, a jako všechny čokolády s vysokým procentem kakaové sušiny je nejen dobrá, ale i prospěšná našemu zdraví.

Bonboniéra Višně v čokoládě je plná lahodných čokoládových pralinek ( 50 % čokolády a 12 % višní v alkoholu).

Společnost Carla vyrábí Višně v čokoládě v několika variantách – vybere si tedy každý – ať už pro vlastní pochutnání, nebo jako dárek.

Višně v hořké čokoládě 190 g


Višně v hořké čokoládě 50 g


Višně v hořké čokoládě BOX 120 g

 

Kvalitní hořké čokoládě jsem přišla na chuť teprve nedávno. Dříve jsem upřednostňovala mléčnou čokoládu. Tahle chuť mi ale doslova učarovala. Už ve chvíli, kdy vložíte pralinku do pusy, a začne se rozpouštět na jazyku, se vám chce až slastně přivřít oči. No a ve chvíli, kdy pralinku rozkousnete, rozlije se vám v ústech příjemná chuť višňového likéru, a kousnete do šťavnaté višně, začnou vaše chuťové buňky v puse doslova zpívat Ódu na radost. Když se kvalitní hořká čokoláda smíchá s likérem – je z toho prostě úžasné potěšení. Tyhle pralinky jsou prostě neskutečně dobré. Tak dobré, že u jedné prostě nezůstanete. A já jsem zase jednou opravdu pyšná, že my, Češi dokážeme vyrobit tak vynikající a chutnou věc.

Pokud chcete čokoládu Carla koupit, klinětě zde: seznam prodejen, kde koupíte čokoládu Carla

Pokud si chcete prohlédnout celý sportiment výrobků, klikněte zde: čokolády a čokoládové výrobky Carla


Syrob černý rybíz s dužinou

Když jsem byla malá, pamatuji si, jak babička vyráběla domácí šťávy a sirupy. Celá kuchyň voněla a my děti jsme moc rády chodily ochutnávat a olizovat. Méně radostně jsme ale ovoce na šťávu trhali,a uklidit kuchyň pak také nebylo lehké. Přesto chuť domácích šťáv a sirupů za tu námahu stála- byly mnohem lepší než ty koupené.

Dlouho jsem si myslela, že tak vynikající domácí sirup už neochutnám, a vzpomínala jsem s láskou na ty babiččiny sirupy. Ale mýlila jsem se. Na trhu jsem objevila sirup, který si s ničím nezadá s tím babiččiným. Je to výrobek firmy Kitl s názvem Syrob černý rybíz s dužninou. Už když otevřete lahev a přivoníte si, ucítíte příjemnou ovocnou vůni.

A ochutnáte-li, pochopíte, že vynikající sirup dnes už nemusíte vyrábět složitě doma. Můžete si ho koupit. Syrob černý rybíz s dužninou obsahuje vysoký podíl ovocné složky, na 100 ml sirupu je použito 104 ml ovocné šťávy a dužiny. Díky dužině obsažené v sirupu máte pocit, že pijete opravdu čerstvě připravenou šťávu z čerstvého ovoce. Nejen krásně voní, ale i skvěle chutná. Sirup není přeslazený, má velmi jemnou a příjemnou sladkokyselou chuť, tak jak to u černého rybízu má být. A tak ho můžete použít na spoustu způsobů. Kromě klasického použití jako sirupu ho můžete použít i na přípravu různých koktejlů – alkoholických i bez alkoholu, na polévání dezertů (na zmrzlině se šlehačkou je díky sladkokyselé chuti prostě vynikající), nebo i na přípravu horkých nápojů.

Složení: cukr, šťáva z černého rybízu (97 %) z koncentrátu, dužnina z černého rybízu (7 %), regulátor kyselosti: kyselina citrónová, konzervant: sorban draselný, aroma.

 

Borůvkovo - rybízový koktejl

Do sklenice dále lžíci sirupu Syrob černý rybíz s dužinou, zalijete nealko sektem  (pro dospělé klasický sekt ),  přidáme led a nakonec lžíci borůvek ( – pro intenzivnější chuť je fajn některé borůvky lehce rozmáčknout na lžičce)

Smoothie černý rybíz a banán

2 banány, 250 ml pomerančové šťávy, 1,5 lžíce Syrob Černý rybíz s dužinou – rozmixujeme a podáváme vychlazené, můžete dozdobit lístkem máty

Mléčný koktejl pro děti

1 litr mléka, 3 lžíce Syrob černý rybíz s dužinou, lžíce medu – rozmixujeme a podáváme vychlazené, vynikající je s přidanou ledovou tříští

 

Vynikající je Syrob černý rybíz s dužinou i v ledové tříšti – není příliš sladký a v kombinaci s ledem je skvělým letním osvěžením, které chutná dětem i dospělým. Dobrým tipem je i připravit si ze Syrobu černý rybíz s dužinou s vodou ve tvořítkách na led ochucené ledové kostky a ty pak jen přidávat do minerálky.

Pokud tedy hledáte sirup, který chutná jako domácí sirup od babičky, určitě ochutnejte sirupy Kitl, my jsme u nás doma nadšení ze sirupu Syrob z černého rybízu s dužninou – má jemnou, sladkokyselou chuť, hezky voní a vy budete mít pocit, jako když ochutnáváte čerstvé ovoce.

Pokud chcete koupit Syrob černý rybíz s dužinou, klikněte zde: sirup Syrob černý rybíz s dužinou .

Celý sortiment výrobků si prohlédněte zde: www.kitl.cz


Balíček s kávou

Vánoce se blíží čím dál víc. A tak všichni už začínáme přemýšlet nad dárky pro své blízké, ale i pro kamarády nebo kolegy, se kterými se přátelíme. A leckdy je to docela tvrdý oříšek, vymyslet něco, co bude dárkem vítaným a chtěným- dárkem, který udělá opravdu radost. Většinou skončíme při vymýšlení dárků u obligátních gelů na holení a sprchových gelů pro muže, a tělového mléka a šamponu pro ženy. A to je škoda, možností je přece mnohem víc, a překvapení z dárku „na míru“ je vždycky nefalšované a upřímné. Radost je vždycky o to větší, když si uvědomíme, že dotyčný o dárku pro nás přemýšlel.

Já jsem objevila úžasnou věc, kterou jsem pro vás vyzkoušela a otestovala. Jsou to dárkové balíčky na míru od Jamai Café

Zvolila jsem dva druhy balíčků  - pro muže a pro ženy. Vybrala jsem balíčky od Jamai Café, protože jak už název napovídá – hlavním produktem v balíčku bude u mě káva. Mám ráda dobrou a kvalitní kávu. Většina setkání s rodinou nebo známými se odehrává právě u kávy. I na pracovní schůzce je první volbou káva. A proč si tyhle příjemné chvíle nezpříjemnit ještě více kvalitní a dobrou kávou. V  Jamai Café si vybere kávu opravdu každý – podle své chuti, takovou, jakou má rád. Každá káva je totiž jiná, stačí si vybrat. Seznámím vás tedy s možností balíčku pro dámy a pro pány:

Balíček pro pány:

V mém balíčku je káva z Peru – káva má jemnou, vyváženě sladkou čokoládovou chuť s jemnou aciditou a květinovou vůní. Voní opravdu báječně, její vůni jsem cítila už ze zavřeného balíčku. Při otevření jsem byla tou vůní úplně pohlcená. Voní opravdu úžasně a chutná ještě lépe.

 Dále je v balíčku pro muže bylinný čaj Elixír mužnosti. K tomu není vůbec co dodat. Čaj je plný bylinek, které mužům nejen chutnají,ale i prospívají,a tak pokud už si večer nechtějí dát kávu, mohou si posedět u šálku chutného a voňavého bylinkového čaje (Dobromysl, máta,kozlík, levandule a další bylinky). 

V balíčku pro pány by nemělo chybět Chilli. Většina pánů má ostrou pálivou chuť chilli moc ráda, v lahvičce najdou vynikající omáčku z papriček Jalapeňo. Tu jsem nezkoušela ochutnat, trochu jsem se bála štiplavosti, ale syn i manžel si její chuť moc pochvalovali.

 Omáčka Jalapeňo je vždycky nejlépe podávat k masu – proto je v balíčku sáček koření Medvědí gril (koření je vyrobeno v ČR ve firmě davidkovokoreni.cz). 

Další produkt, který pánové určitě ocení jsou Jerky. Co jsou Jerky? Sušené maso vyráběné podle starých indiánských receptur- nejsou mastné, jsou vydatné na proteiny, mají nízký obsah tuku i cholesterolu. Každý muž, který někdy četl indiánky, nebo si na indiány hrál, bude z této pochoutky nadšený-ale chutnat bude určitě i těm, co nejsou indiány nadšení. Z chuti masa Jerky ale nadšení určitě budou. Je to taková pánská dobrůtka.

 A nakonec sladká tečka – čokoládové srdíčko s mandlemi.

Balíček pro dámy:

Ani v balíčku pro dámy nesmí chybět káva.V balíčku je káva Costa Rica – velmi chutná voňavá káva. Už její zrna voní tak, že se nemůžete dočkat, až se rozvoní ve vašem šálku s kávou,a vy si poprvé dáte doušek toho výborného, voňavého, černého potěšení. Káva z Kostariky je známa svou vysokou kvalitou. Většina exportované kávy je SHB (Strictly Hard Bean – tzn velmi tvrdého zrna).Káva je v Kostarice pěstována převážně malými farmáři,v Kostarice se smí pěstovat pouze arabicy, které jsou zpracovávány mokrým způsobem. Země neexportuje nekvalitní kávu ( káva horší kvality je prodávána pouze na místním trhu). Kostarická káva má příjemnou sladko – kyselou chuť, výraznou, plnou s jemným kořeněným aroma. Voní opravdu báječně, po uvaření mi krásně voněl kávou celý pokoj.

Ani v balíčku pro dámy nesmí chybět čaj – tady je bylinkový Ženský čaj. Kromě báječné jemné bylinkové chuti a vůně, je nám ženám i prospěšný  (hluchavka, kontryhel, šalvěj, třezalka a další).

V balíčku najdete i  Horké borůvky. Tuhle dobrotu v malé skleničce si určitě oblíbíte. Je prostě dokonalá. Borůvková chuť je jemná a zároveň dostatečně intenzivní.Horké borůvky si můžete dávat na zmrzlinu, palačinky, pohár – podle chuti.

 Další dobrůtkou je Tyčinka Mixit káva-kešu.Tyčinka je bezlepková, chutná moc dobře. Na malou svačinu ideální.

 My ženy se rády zdobíme, proto najdete v balíčku pro dámy pro radost hand made náramek.

A jako sladká tečka nakonec opět čokoládové srdíčko s mandlemi.

Pokud se vám nápad s balíčky líbí, určitě neváhejte a objednejte si bezva dárek. Pokud chcete upravit složení, můžete si balíček poskládat sami, nebo se domluvit, co si představujete v balíčku a nechat si ho poskládat – v Jamai Café nabízí kromě kávy i spoustu dalších věcí jako sirupy, mošty, paštiky,chilli produkty, čokolády a další. Balení si můžete zvolit podle vlastního uvážení – krabičku, balíček, nebo bedničku. Mě se balíček moc líbil, všechny produkty v něm jsou kvalitní, a moc dobré. Škoda, že vám nemůžu poslat článkem i vůni kávy, která mě pohladila po nose po otevření balíčku, a pak i po namletí a uvaření. Voní nádherně, a chutná skvěle. Musím přiznat, že tak dobrou kávu jsem ještě nepila. Víc mi asi chutnala ta z Peru.

 Je jen na vás, jaký kávový sáček si vyberete – výběr je velký, stačí kliknou zde: káva Jamai Café

Proč dávat neosobní dárky. Překvapte své blízké a přátele dárkem na míru.

Vybírejte si dobrou kávu zde : Jamai Café

Nebo kontaktujte prodejce na facebooku. Klikněte zde: Facebook Jamai Café