Potraviny a sladkosti, potravinové doplňky a vitamíny


Dárkový balíček Sýry domů

Vánoce – nejčastěji skloňované slovo ve všech domácnostech v tuto dobu.  Vánoční výzdoba je všude kolem nás, a všichni se snaží vymyslet co nejlepší dárek pro své blízké. Ale občas si prostě nevíme rady. S kamarádkami jsme se shodly, že někdy nevíme, co dát babičkám a dědům, nebo rodičům. V podstatě mají vše, co chtějí, a když se jich zeptáte na přání, většinou pokrčí rameny se slovy: „Nedělejte si škodu“ (to říká babička), děda se jen usmívá, tatínek žertuje ať mu koupím auto a já jsem trochu bezradná. Tedy byla jsem. Už nejsem. Napadla mne bezva věc. Při brouzdání internetem jsem narazila na stránku syrydomu.cz . A je po problému. Jeden dárkový sýrový box už mám doma na vyzkoušení a napíšu vám na něj krátkou recenzi.

Balíček se sýry přišel krásně zabalený, ovázaný mašlí, v krásné krabici připravený na odevzdání dárku. To se mi moc líbí, protože balit dárky moc neumím.

A pak jsem začala vyndávat z krabice sýry. Přiznávám, že mne překvapily některé barevné kombinace, a při pohledu na druhy sýrů i kombinace chuťové. Byla jsem náhle velmi zvědavá, a chtěla jsem ochutnat – sýry lákají k ochutnání už na pohled. A nejen já. Celá rodina. Jindy když potřebuji trochu pomoci  radou, jsou všichni zaměstnaní, najednou tu bylo hned několik ochutnavačů k dispozici. A jsem ráda, protože víc lidí – víc chutí, víc názorů.

Nejdříve tedy něco o stránkách syrydomu.cz. Najdete zde nabídku sýrů a delikates různých druhů, typů a vůní. Je jen na vás, jaké sýry si vyberete – ovčí, z kravského mléka, nebo z kozího? Výběr je veliký. A pokud si nejste úplně jistí, vyberte si některý už připravených boxů, které majitelky nakombinovaly výrobky  opravdu skvěle. Přiznávám, že mne překvapilo to množství druhů sýrů. Já jsem doposud dělila sýry jen na tvrdé, polotvrdé a tavené, žádné sýrové delikatesy jsem doposud neochutnala. Takže jsem byla opravdu zvědavá na chuť sýrů, které přede mnou leží, tahle ochutnávka byla moje sýrová premiéra.

Nejdříve mne nalákalo ochutnat sýry Pesto zelené a Pesto červené. Ta jejich výrazně zelená a červená barva ve mně vzbudila velkou zvědavost, a chtěla jsem vědět, jestli jsou chuťově tak výrazné, jako vypadají.

Sýr pesto červené je s česnekem, italskými bylinkami – hlavně oreganem, a sušenými rajčaty. Chuť oregana i rajčat je vyvážená, a moc dobrá na těstoviny.

Sýr pesto zelené je s olivovým olejem, česnekem, piniovými oříšky a bazalkou. Chuť bazalky je poměrně výrazná, a přitom jemná, sýr i hezky voní. Použití najde asi hlavně v italské kuchyni, ale chutná mi i samotný. Piniové oříšky jsou zajímavým doplněním chuti.

Kdo má rád sýr Gouda, moc mu doporučuji sýr Gouda s pistácií a Gouda s mátou. Oba tyto sýry jsou velmi lahodné. Gouda s pistácií je vynikající k vínu, mě ale nejvíc oslovila Gouda s mátou. Ta chuť je tak zvláštní a originální, že mne na první ochutnání překvapila a na to druhé okouzlila. Nikdy by mne nenapadlo goudu zkombinovat s mátou, ta chuť je velmi originální a výjimečná, z tohoto sýra je můj favorit, ten mi chutnal z celého balíčku úplně nejvíc.

U dcery zase měl největší úspěch kozí sýr Gouda s medvědím česnekem. Medvědí česnek máme doma rádi, dokáže opravdu v jídle zázraky a nezklamal ani tentokrát, v kombinaci s kozím sýrem je velmi chutný.

U mého muže naprosto zvítězily sýry Excelenta stará a Maasdam mladý.

Maasdam mladý je holandský sýr ve švýcarském stylu, má jemnou máslovo oříškovou chuť a je moc dobrý. Tenhle sýr chutnal úplně všem. Na něm jsme se shodli všichni a myslím, že nebude chybět v žádné naší objednávce. Je jemný, chutný a svěží.

No, a aby nebyl balíček jen o sýrech, je doplněný něčím dobrým i pro „masosaury“ – výborným pršutem, maďarským salámem, a klobáskami. 

K vínu jsou kromě sýrů dobré i olivy- ani ty v balíčku nechyběly. 

Vynikající je i Holandský dip s příchutí medu, kopru a hořčice, který je moc dobrý k sýrům i masu, nebo chutná paštika (terina). 

Tyčinky s olivami a rajčaty, olivovým olejem a parmazánem jsou k vínu opravdu moc dobré pochutnání.

 No, a aby byla sladká tečka nakonec pochutnala jsem si na malých čokoládových bonbonech.

Pokud tedy stále ještě hledáte tip na dárek, který udělá radost každému, jste tu správně – s balíčkem plným dobrých sýrů, a dalších delikates rozhodně nešlápnete vedle. Tímhle balíčkem potěšíte každého. Sýry vás překvapí svou chutí a vůní. Já jsem ochutnala sýrové lahůdky, které jsem doposud neznala, a velmi mne potěšily.

 Když jsem si poprvé přečetla motto stránky: „Život je skvělý, sýr ho dělá ještě lepší“ ( Avery Eames), nevěděla jsem, jak moc mne některé sýry zaujmou, a svou chutí okouzlí.  Vůbec jsem některé typy sýrů neznala, spoustu z nich jsem ochutnala poprvé, a myslím, že si ráda budu kupovat tyhle kvalitní ochucené dobroty i nadále. Sýr je zdravý, různé variace chutí a příchutí dokáží zpestřit a zlepšit svou jedinečností chuťový zážitek. Ráda budu ochutnávat nové druhy a typy sýrů.  A i o tom jsou vánoce – a překvapení a potěšení. Dárky se nemusí dělit jen na „tvrdé“ a „měkké“ – mohou být i jedlé. A s jedlým dárkem budete mít u obdarovaného úspěch zaručený –udělá radost každému.

Máte chuť na dobrý a kvalitní sýr na vánoční stůl? Nebo sýr na občerstvení při posezení s přáteli? Chcete koupit sýrový balíček jako vánoční dárek? Každého labužníka potěší dobrý sýr – stačí si vybrat z nabídky sýrů na stránkách syrydomu.cz. Balíček vám přijde až domů. Pro výběr a více informací klikněte zde: eshop syrydomu.cz


Včelařství Vostoupalovi

S vánocemi má většina z nás spojené to, že jsou sladké. O vánocích všichni mlsáme- každý má rád jiný druh cukroví, na žádném stole ale cukroví nechybí. A neměl by na stole o vánocích chybět ani med a medové dobroty. Vždyť med je nejoblíbenější a nejpřirozenější sladidlo, které lidé používají už tisíce let. A nejen sladidlo – med přidáváme i do cukroví – například perníčky bez něj by nebyly dobré, výborný je i do různých polev.

 Med je přírodní sladidlo. Víte, jak med vzniká? Včely sbírají z květů nektar, medovici a sladké šťávy z rostlin. V úlu je pak obohatí látkami produkovanými ve vlastním těle, pozmění je v trávicím ústrojí a uloží do pláství. Med dozrává a zhodnocuje se. Buňku pláství včela uzavře voskem a med dál zraje. Když je med zralý, včelař pláty odebere a nahradí je prázdnými. Med z plátů vytočí odstředivou sílou. A z medu nám pak včelař připravuje spoustu dobrot.

A o těch bych vám dnes chtěla napsat. Ochutnala jsem totiž spoustu dobrot z včelí farmy pana VostoupalaVčelařství Vostoupalovi je malá rodinná farma z jihočeského kraje, která se věnuje včelařství a vyrábí medové dobroty. Některé vám dnes představím. Všechny jsem poctivě ochutnala, a u některých jsem byla opravdu velmi překvapena jejich lahodnou chutí. Musím říct, že mlsání medu mi dělá radost, moc mi chutná, nemám pak vůbec chuť plenit skřínku s čokoládou. Je mi medově sladce. A každá z těchto skvělých medových dobrot může být zároveň i dárkem.

Medovina.

Myslím, že se najde jen málo lidí, kteří medovinu nikdy neochutnali. A pokud neochutnali – určitě by to měli napravit. Medovina je kvašený alkoholický nápoj z medu a vody. Tuhle dobrotu pili lidé už v nejstarších kulturách. Je sladká, a medově dobrá. A když přijdete v zimě promrzlí z procházky, napijte se trochu medoviny, nebo si ji dejte do čaje a zahřeje vás během chvilky. Obsah alkoholu je do 15 %. A pokud se nepotřebujete zahřát, připijte si prostě na zdraví.

Další pochoutkou jsou ořechy v medu.

Skvělá a zdravá pochoutka – můžete je mlsat jen tak, samotné, nebo si je přidávat do salátů, kaší, jogurtů – podle chuti. Kromě vynikající sladké chuti zároveň tělu dodáte spoustu prospěšných látek, vitamínů a minerálů. Kromě toho, že jsou zdravé, jsou ale až hříšně dobré. Ořechy v medu jsou velmi oblíbenou pochoutkou. Znáte třeba písničku pánů Uhlíře a Svěráka Ořechy v medu? Jsou tak dobré, že o nich složili tito pánové i písničku „..Jóo ořech ze skořápky, zlatý med z úlu, rázem patřím mezi chlápky, co nemaj smůlu…“ - ořechy v medu určitě ochutnejte, pokud jste to ještě neudělali, jsou výborné.

O čem ale chci napsat v největších superlativech, jsou ochucené medy.

Borůvkový med – na stránkách o něm píší, že má skvostnou chuť. Pokud bych našla lepší pochvalu, určitě bych ji napsala. Je to nejlepší medová dobrota, jakou jsem kdy ochutnala. Dávám si ho do čaje, na rohlíky, dávám ho dětem na lívance, jím ho jen tak na lžičce. Naberete tuhle pochoutku na lžičku, dáte ji do pusy a úplně se vám slastně přivřou oči. Sladký med s lehce trpkými borůvkami je dokonalá kombinace. A všechny zdraví prospěšné látky a vitamíny z borůvek jsou v něm zachované, takže kromě mlsání vlastně ještě pomáhám svému tělu.

Varianty ovocných medů jsou různé – já jsem ochutnala ještě jahodový, malinový, s kakaem a s rakytníkem.

Med s rakytníkem je skvělý hlavně v době kdy je všude hodně chřipek – účinky rakytníku umocněné medem jsou blahodárné. Rakytník má v sobě velkou spoustu vitamínu C a podporuje tak imunitu.

Kakaový med mají moc rádi vnuci, dávají si ho na palačinky a také do teplého mléka – jako kakaovo medový mléčný koktejl.

Jahodový a malinový med jsou vynikající na pečivu, palačinkách, lívancích, nebo v čaji. U mne ale vítězí mlsání jen tak na lžičku. Když mne „honí mlsná“, stačí lžička a je mi fajn. A pokud máte rádi k snídani ovesnou kaši, nebo jogurt s musli, určitě vyzkoušejte doslazení tímhle ovocným medem. Z obyčejné ovesné kaše dokáže udělat pochoutku, po které se olíznete až za ušima. Ochucené medy jsem, přiznávám, doposud vůbec neznala. Setkala jsem se s nimi poprvé a jsem velmi nadšená.

A pokud máte rádi jen obyčejný med bez příchuti, tak si můžete samozřejmě vybrat podle chuti. Já jsem vnukům vybrala tradiční med květový v medvídkovi. Klukům se medvídek moc líbí,  rádi si dají chleba s medem- vždyť je přece z medvídka. Já jsem ráda, protože z medvídka se med dobře dostane jen tam, kde ho chci mít – na chleba, ne všude kolem- a ještě pak medvídek zůstane jako hračka do vody.

Pokud chcete darovat někomu med jako dárek, ve včelařství Vostoupalovi si můžete vybrat dárkový balíček, nebo si sami nechat sestavit balíček z produktů podle vlastního výběru a vlastní chuti. Medové produkty vám přijdou ve vkusné dřevěné bedýnce hezky naaranžované. A ozdobené třeba ještě stromečkem z vosku – jako jsem měla v bedýnce já.

Mezi nejlepší dárky patří ty, které můžeme sníst. A tyhle dárky jsou až hříšně dobré a sladké. Vyberete určitě medový dárek pro každého člena rodiny – babičky, dědečky, tatínky, maminky i děti. Pokud tedy nevíte, jakým dárkem udělat pod stromečkem radost, zkuste dárek „jedlý“ a sladký. S tímhle medovým nešlápnete určitě vedle.

Celý sortiment včelařství si prohlédněte zde po kliknutí : včelařství Vostoupalovi


Delikatesy ze Španělska

Nezadržitelně se blíží den sv. Valentýna a s ním oslavy lásky a zamilovaných. A tak se na nás ze všech stran hrnou tipy, jak a kde můžeme tenhle svátek oslavit. Tak nějak je nám předkládáno, že lásku lze oslavit pouze ohromnými věcnými dary, nejlépe co nejvíc blyštivými. Ale ono to tak není. Lásku a zamilovanost přece můžeme oslavit klidně i doma, ve dvou. A ohromné dary nejsou třeba. Jde hlavně o atmosféru. Všichni přece víme,že jak praví staré přísloví: Láska prochází žaludkem. Stačí společný večer ve dvou ozvláštnit nějakou dobrotou, kterou si běžně nedopřáváme.

Co takhle si třeba připomenout léto a dobu dovolených vynikajícími delikatesami ze Španělska. S každým soustem se přenesete do sluncem rozpáleného Španělska.

Španělské dobroty samozřejmě udělají radost při každé oslavě, a nebo výročí. Den sv. valentýna se ale ke žhavému Španělsku přímo nabízí.

Já jsem ochutnala a vyzkoušela vynikající Sangriichipsy s himálajskou solí a pomeranče v čokoládě.

Sangria Mar  & Sol  je vyrobena z vynikajícího červeného vína, přírodních výtažků citrusových plodů a tropického ovoce. Je trochu sladší, a je vynikající hodně vychlazená nebo s ledem. Pokud máte rádi sladší drinky a vína, bude vám určitě chutnat.

Pokud si chcete Sangrii objednat, klikněte zde: Sangria Mar a Sol

 

Pokud máte rádi k vínu něco slaného, doporučím chipsy s himálajskou solí San Nicasio – chutnají opravdu intenzivně, takže ruka vám skoro sama hned sahá do misky pro další kousek. Jsou to chipsy smažené na extra panenském olivovém oleji, solené růžovou himálajskou solí, podle tradičního rodinného receptu San Nicasio. Já osobně moc chipsy nejím, ale u těchto dělám výjimku – jsou lahodné a k vínu jsou chutné.

Pokud chcete chipsy ochutnat, klikněte zde: Chipsy s himálajskou solí San Nicasio

 

Pokud jsem jako já milovníci sladkostí, pak určitě ochutnejte pomeranče v čokoládě Leticias San Andres.

Jsou jedinečné. Musím říct, že pomeranče v čokoládě jsem jedla poprvé. Ta chuť mne lákala, protože pomeranče mám ráda, nikdy mne ale nenapadlo, jak lahodná je jejich kombinace s čokoládou. Jsou přímo hříšně dobré. Ve chvíli, kdy si do pusy položíte první kousek a rozkousnete ho, se vám až slastně přivřou oči, a na jazyku se rozlije harmonie pomerančovo čokoládové chuti. Jsou tak skvělé, že u jednoho kousku prostě nezůstanete.

 Pokud tedy jako já ujíždíte na sladkém, určitě ochutnejte, budete velmi mile překvapeni.

Pokud si chcete koupit pomeranče v čokoládě, klikněte zde: pomeranče v čokoládě Leticias San Andres

 

Chcete -li, aby vaše chuťové buňky poznaly jiné chutě, než ty, které znáte, určitě si otevřete stránky sabores.cz  a vybírejte. Ať už pro sebe, nebo jako dárek pro někoho vám blízkého, chuťový úspěch určitě bude zaručený. Kromě velkého výběru delikates se zde dočtete i vše, co vás zajímá o nabízených produktech - informace o vínech, o šunkách - o všech produktech,které si zde můžete vybrat a koupit.

Vyberete si z nejlepších španělských delikates, oceňovaných odborníky i gurmány.

Nejlepší a nejoblíbenější dárky jsou vždycky ty jedlé. A tyhle jsou nejen jedlé, ale i kvalitní a opravdu chutné. Ať už si vyberete vynikající pravou španělskou šunku, olivy, sladkosti, a nebo z vyhlášených španělských vín, budete mile překvapeni. Alespoň mne tyhle španělské chutě nadchly, a oslavy Valentýna se u nás ponesou v duchu španělských dobrot. Nemusíte za dárky utrácet horentní sumy, zkuste doma připravit žhavý španělský večer. Určitě budete mít úspěch.

Pokud si chcete vybrat vynikající dobroty ze španělska, celý sortiment najdete po kliknutí zde: edelikatesy.cz

 


eDelikatesy.cz pro muže

 

Konečně venku počasí začíná připomínat blížící se léto. A s létem začne i příjemné setkávání se s přáteli, grilování, nebo jen posezení, a popovídání si. K takovému posezení patří bezesporu i občerstvení. A protože se blíží Den otců (21.6.), ráda bych dnes doporučila nějaké dobroty, které udělají radost hlavně pánům.

 Jak praví klasik : „Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.“  ( George Bernard Shaw). I já ze své zkušenosti vím, že dobré jídlo a delikatesy dokáží nastolit tu správnou, příjemnou atmosféru.

Ráda bych vám proto představila pár dobrot, kterými uděláte radost všem mužům ve svém okolí. (Pochutnají si samozřejmě i ženy,ale tentokrát udělejme radost mužům k jejich významnému dni – až tolik jich v kalendáři k oslavě nemají).

Produkty jsem vybírala na eshopu edelikatesy.cz. Mám eshop vyzkoušený – všechny jejich nabízené výrobky a produkty jsou kvalitní, čerstvé a chutné. Velmi chutné. Produkty jsou vybírané ve Španělsku. A protože španělská vína, španělské šunky a další delikatesy mi moc chutnají, vybírám si zde velmi ráda. Dobroty nakoupíte pro muže i ženy, všechny jsou vynikající a hlavně jsou jiné než ty, které běžně nakupujeme v marketech. Pokud připravíme občerstvení s dobrotami, které nejsou obvyklé a běžné, budeme mít vždycky úspěch. Objednávka je vyřizována hned, a doprava je zdarma. Pokud chcete delikatesy dárkově zabalit, není to problém, všechny dobroty, které chcete věnovat jako dárek, k vám doputují dárkově zabalené.

A které z dobrot jsem vyzkoušela? Tedy vyzkoušela jsem je nejen já – dala jsem je ochutnat manželovi a synovi – když „ pánské testování“, tak ať je to opravdové.

Chorizo iberico sarta, klobáska, Montesano, 250g :Tahle klobása je prostě vynikající.

Je to salámek vyrobený i iberského černého prasete, ochucený česnekem, paprikou. Zraje  přibližně 3 měsíce, na posezení je  vynikající. Je jemná, chuťově vyvážená, lehce pikantní. Měla jsem štěstí, že jsem ochutnala při krájení, protože zmizela tak rychle, že bych jinak nestihla ani ochutnat. Hmotnost je 250 g, klobáska je dobře vysušená, ideální je buď na jednohubky, nebo i samotná nakrájená na talíř.

Tuhle super klobásu koupíte po kliknutí zde: Chorizo Iberico Sarta klobáska

 

Uzená paprika Pimentón, Carmencita

Mletá uzená paprika je při přípravě pokrmů ve Španělsku hodně používaná. Dodává jídlu jemnou uzenou chuť, je vynikající na všechny grilované pokrmy z masa, nebo grilované ryby. Na grilovanou rybu mi chutná asi nejvíc. Ta chuť je velmi jemně delikátní,. Paprika je moc dobrá, já s ní posypu občas i sýry na talíři pro ozvláštnění chuti. Můžete ji ale použít všude, kde jste zvyklí dávat papriku.

Papriku koupíte po kliknutí zde: Uzená paprika

 

Paté z divočáka, ArteMonte

 Je to španělská paštika z divočáka. Pokud máte rádi paštiky, tuhle určitě zkuste. Paštika má hodně jemnou strukturu. Je lahodná. Velmi lahodná. Maso divočáka má svou typickou chuť, není tak tučné jako u klasických domácích prasat, a je bohaté na živiny.  Arte Monte vyrábí paštiky z volně žijících zvířat, krmených přírodními produkty. Že je tahle paštika výjimečně dobrá pozná i naprostý laik jako já. Pokud jste se doma dohadovali, jestli je lepší divočák se zelím, nebo se šípkovou, mohu vás ujistit že nejlepší je v paštice.

Paštiku koupíte po kliknutí zde: Paté z divočáka

 

K této paštice se velmi hodí další delikatesa - Grilované červené papričky, Navarrico Piquillos

Grilované červené papričky Piquillos Lodosa jsou  jasně červenénakládané papričky, které můžete použít jako přílohu i do vaření.  Jsou zpracovávány ručně, jsou tedy všechny kvalitní, vybrané, bez poškození. Do vaření jsem papričky nezkoušela, používám je ve studené kuchyni. Dávám je do salátů, do pomazánky, nebo jimi zdobím chuťovky a jednohubky. Vypadají i chutnají skvěle, ozvláštní a osvěží každé občerstvení.  Jsou moc dobré, chuť mají výraznou a dobrou, pokud je nechcete používat do jídel, jsou moc dobré i samotné – jak říkají u nás doma: šup papričku na vidličku.  Papriky pánům chutnají ,a tyhle jsou obzvláště chuťově vymazlené. Pokud je přidáte do dárkového balíčku, trefíte se do chuti vždycky.

Papričky koupíte po kliknutí zde: Grilované červené papričky

 

Když už jsem u pomazánek a chuťovek, skvěle chutnají i sardinky v olivovém oleji Sardinky v olivovém oleji 12/15, La Brújula

Rybičky –sardinky jsou nalovené na březích Galicie, a jsou nakládány v kvalitním španělském olivovém oleji.

Pokud vás někdy naštve, když si koupíte rybičky, že najdete v plechovce jenom drť, a rybiček je tam poskrovnu, a jsou plné kostiček, tak to se vám tady nestane. Tak trochu jsem při otevírání měla strach, jestli na mne nevybafne „ryba s očima“ – to fakt nemusím, anebo jestli nebude nadrcená tak, že nepůjde vytáhnout páteř, protože ty drobné kostičky taky fakt nemusím. A pohoda. Krásně očištěné a kvalitní rybičky, dobře chutnající. Až mi je bylo líto dát do pomazánky.

Rybičky koupíte po kliknutí zde: Sardinky v olivovém oleji

 

Ke každému posezení se španělskými dobrotami patří bezesporu i olivy.

Vybrala jsem Olivy s okurčičkou, Vegatoro 350 g.

Vynikající olivy Manzabilla plněné okurčičkami. Fakticky, v každé olivě je malá drobná okurčička (musí být velká „piplačka“ do každé olivy vložit okurčičku, výsledek je ale famózní). Chuť oliv je velmi ozvláštněna. Při každém posezení budou určitě prima třeba k vínu, nejlepší jsou jen tak, samotné – napíchnout a šup do pusy. Já obvykle olivy moc nemusím, tyhle mi ale chutnají. Mají příjemnou, masitou chuť.

Pokud si chcete olivy koupit, klikněte zde: Olivy s okurčičkou

 

Abych na pány nezapomněla s něčím sladkým, vybrala jsem marmeládu. Pánskou marmeládu.

Marmeláda cibulová, Las Doňas, 300g

 Původně jako žert, nakonec jsem byla ale velmi mile překvapená. Protože můj muž nemá sladké moc rád, v podstatě koláče nejí,  vždycky se všem žertem omlouvá, že „Sladké nerad, protože je v něm málo cibule“. Uznejte, že Cibulová marmeláda v balíčku pro něj nemohla prostě chybět.

Marmeláda cibulová pro mne byla velkou výzvou – vůbec jsem netušila, co od ní čekat, proto jsem ji ochutnávala opravdu opatrně – co kdyby…Věděla jsem ze stránek edelikatesy.cz pouze toto:

Lahodná marmeláda vyrobená z cibule, hrozinek, cukru, trochy medu, citronu, másla a modenského balzamikového octu.. Skvěle se hodí např. k dochucení kachních specialit. 

Domácí přírodní produkt bez chemických přísad, našel si místo v mnoha gurmánských obchodech a získal si fanoušky po celém Španělsku.

Musím říct, že marmeláda není špatná. Na tu chuť jsem si chvilku musela zvykat, ale pro labužníky jako doplnění chuťového zážitku k masovým pokrmům bude určitě fajn. Doporučovaná je hlavně ke kachním specialitám. Pokud máte doma gurmána, určitě tuhle marmeládu ocení.

Pokud si chcete marmeládu koupit, klikněte zde: Cibulová marmeláda

 

A protože ke každému posezení , a nebo obdarování patří i dobré víno (a ta španělská jsou vyhlášená), vybrala jsem i víno – aby si pochutnal každý, tak jedno červené a jedno bílé. Předem přiznávám, že ve vínech se nějak zvlášť nevyznám. Vína řadím prostě jen do kategorií chutná mi a nechutná mi. Zkouším a ochutnávám ráda vína nová. Proto jsem si nechala poradit, a vybrala vína, která do pánského balíčku zapadnou,  jsou velmi oblíbená a často kupovaná.

Bílé víno

Oller de Mas, Petit Bernat Blanc, D.O. Pla de Bages, bílé víno, 0,75l

Tohle víno řadím do kategorie : chutná mi- je jemné, pije se velmi příjemně, má lahodnou chuť

 

Vynikající bílé víno pochází z oblasti Pla de Bages, která  má středozemní klima vyznačující se nízkými srážkami a velkými rozdíly teplot. Vinice jsou starší 30 let a situované v 300 m n.m. Po ruční sklizni je hrozno lisováno a fermentováno v nerezových tancích 21 dní při kontrolované teplotě 16 °C. Víno má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky a voní po čerstvém bílém ovoci (především hruškách a citrusech) a bílých květech s jemným bylinným aroma. Na patře je hladké a svěží s náznaky bílého ovoce, dlouhé doznění zakončené jemnou hořkostí. 

Vinařství Oller del Mas se rozkládá na místě restaurovaného středověkého hradu z 10. století. Má k dispozici půdu o výměře 600 ha, z toho 60 ha jsou ekologické vinice, na kterých se nepoužívá žádná chemie a jsou používany pouze organická hnojiva. 

Odrůda: Picapoll Blanc, Macabeo

Optimální teplota podávání je mezi 6°- 8°C. Vhodné k bílému masu, těstovinám. 

Pokud si chcete víno koupit, klikněte zde: bílé víno Oller de Mas, Petit Bernat Blanc

 

Víno červené pro mne bylo milým překvapením, to nám všem celkem učarovalo

 

Telmo Rodríguez, Corriente, D.O. Rioja, červené víno, 0,75l

 

Tohle víno rozhodně zařadím mezi oblíbená, budu ho mít doma ráda.  Je chuťově vynikající, už když jsem otevřela lahev, a víno nalila, okouzlilo mne svou příjemnou vůní. 

Mohu s klidným svědomím říci, že jsme se všichni shodli, že je to jedno z nejlepších červených vín, jaká jsme v poslední době pili. 

Pokud se dá říct, že to nejlepší přijde na konec, tak tohle víno je taková ta pomyslná třešnička na dortu. Je báječné. Od ochutnání o něm mluvím jen v superlativech. Pokud budu někomu chtít udělat radost, a dát mu dobré víno, vyberu toto. Ne podle hodnocení someliérů, nebo odborných recenzí, ale prostě proto, že mi opravdu velmi chutná. Je to jako byste zavřeli kus španělského slunce z vinic do lahve. Jiskrné a skvělé.

Jak už jsem se přiznala, ve vínu se nevyznám – nejsem odborník, na stránkách delikatesy.cz se o vínu dozvíte od odborníků toto: Corriente Telmo Rodríguez je lahodné červené víno třešňové barvy pocházející z oblasti Rioja, které v sobě nese odrůdy Tempranillo, Garnacha a Graciano. Ve víně se odráží směs půd v oblasti Lanciego, kde se střídají jílovovápenaté erozní svahy a pískovec. Po otevření lze ve vínu ucítit rostlinné tóny, které se postupně překlopí do aroma červeného ovoce doplněného o osvěžující tóny černého pepře a bobkového listu a sladký nádech lékořice. V pozadí lze ucítit jemné tóny kávy. Na patře je svěží, lehce suché, ale zároveň šťavnaté, s lehkým tělem. Velmi snadno se pije. Podle samotného vinařství je to velmi přátelské a jednoduché víno, které symbolizuje celý region, jeho kulturu a samozřejmě také víno. Je to poctivé víno, které je dobré mít vždy při ruce, a pokud ho nevypijete během oběda či večeře, nechte si ho na další den a užijete si ho snad ještě více.

Skvělé víno, které nejlépe doprovodí zvěřinu, pečené vepřové nebo rýžové pokrmy s masem. Oceněno 91 body světoznámým znalcem vín Robertem Parkerem.

 Pokud si chcete víno koupit, klikněte zde: Telmo Rodrígues Corriente  červené víno

 

Co napsat o tolika dobrotách na závěr..

 Pamatuji si dobu, kdy delikatesy a dobroty byly dostupné jen v Tuzexu za bony, později v prodejnách ESO za velmi  vysoké ceny. Málokdo z nás si je mohl dovolit, a jen jsme si představovali, jak zboží v dané sklenici, plechovce, nebo lahvi chutná. Ta doba je pryč. Konečně si můžeme dopřát při zvláštních příležitostech delikatesy, které nám zpříjemní posezení s přáteli, nebo je můžeme darovat jako dárek, který příjemce vždycky ocení.

Já jsem propadla kouzlu španělských delikates z eshopu edelikatesy.cz. Jsou velmi kvalitní, vybírané pečlivě ve Španělsku v každé z těch dobrot je kousek slunného Španělska zakletý (o vynikajících pomerančích v čokoládě se mi občas snad i zdá).

Pokud tedy chcete překvapit návštěvu občerstvením, které bude plné dobrot, nebo chcete darovat někomu vynikající „jedlý dárek“, ať už k narozeninám, jako pozornost, nebo ke Dni otců, určitě zkuste dobroty ze Španělska.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, kliikněte zde: edelikatesy.cz


Džusy Jumex

Konečně snad začíná léto.  V horku je třeba víc dodržovat pitný režim. S tím mívám obvykle trochu problém. Když do plážové tašky, kterou nosím na koupaliště, přibalím nějaké pití pro sebe i pro vnuka, už cestou se prohřeje tak, že se pak nedá pít. Teplé pití není dobré, a u koupaliště často není možnost si koupit pití, nebo místo koupání stojíte mega frontu na pití u stánku. Proto jsem moc ráda, že jsem objevila džusy Jumex – chlazené džusy i bez chladící tašky.

Nejdřív mne na první pohled zaujala plechovka, ochutnala jsem nejdřív jeden džus (granátové jablko) a moje nadšení z prvního ochutnání bylo tak velké, že jsem začala ochutnávat i další příchutě.

Nejdřív jen pro informaci – co vlastně jsou džusy Jumex?

 Název vznikl spojením španělských slov JUGOS a MEXICANOS – to lze snadno přeložit jako mexické džusy. Mexická společnost působí na trhu s odšťavňováním plodů už od roku 1961, za dobu své existence se vypracovala na nejprodávanější značku ovocných nápojů v Severní Americe. Mezi výrobky Jumexu najdete 100 % džusy, nektary a ovocné nápoje. Unikátní u Jumexu je právě balení svých výrobků – balí své nápoje do unikátní „stay cool“ – znovu uzavíratelné lahve, která udrží nápoj vychlazený. Vyrábí ale i výrobky balené ve skle, nebo tetra paku.

A právě svými plechovkami mi Jumex učaroval – tedy hned na druhém místě po skvělé chuti.

Ta plechovka je super. Necháte si ji nachladit, a pak vám v ní nápoj vydrží chladný poměrně dlouho. Konec teplým džusům a „pitíčkům s brčkem“ v krabičce! I u vody na koupališti můžete mít vychlazený nápoj podle své chuti. Důležitý je pro mne i důmyslně vymyšlený uzávěr na plechovce.

Plechovky s pitím – ty klasické – moc ráda nemám, protože i když plechovku omyji, a pak odtrhnu plechový uzávěr, mám pořád pocit, že olizuji plechovku, na kterou přede mnou sahala spousta lidí a je na ní spousta bacilů. U Jumex plechovky odšroubuji víčko a mohu se v klidu napít – mám jistotu, že hrdlo plechovky je čisté, a nijak se nemohlo umazat, je čisté.

Džusy mám moc ráda, a ráda ochutnávám nové příchutě. Na džusech jsem „ujížděla“ vždycky. Vyrostla jsem totiž v socialismu, kdy džusy v dnešní podobě nebyly. Na trhu byl prakticky jen pomerančový džus a meruňkový džus. Ten pomerančový byl moc dobrý, ráda bych ho bývala pila často, ale byl na tehdejší poměry celkem drahý, takže jsme ho pili jen „za odměnu“. Ten meruňkový byl také v plechovce a chutí i strukturou připomínal spíš meruňkovou přesnídávku (nic moc). Proto si teď užívám, že si mohu koupit džus v mnoha příchutích, a jsem ráda, že jsem objevila i balení, ve kterém džus zůstává studený.

Nejvíc ze všech mi chutnal džus Granátové jablko a Ananasový.

Oba tyto džusy jsou příjemně sladkokyselé, a velmi osvěžující. Granátové jablko ve formě nektaru jsem ochutnala úplně poprvé, a zařadila jsem si ho na top místo mezi džusy. Je vynikající, lahodný – prostě moje jednička.

Ananasový mi chutná asi i proto, že mi chutná ananas jako ovoce. Mám ráda ananas ve všech formách – džusy, šťávy, kompoty i samotné ovoce.

Ochutnala jsem i variantu s kokosem – Ananas-kokos. Chuť není špatná, ale já osobně kokos moc nemusím, takže dávám přednost čistě ananasové variantě. Pokud ale máte kokos rádi, tahle příchuť vás určitě osloví. Je dobré podávat ho dost vychlazený, pak se ty chutě nějak lépe prolnou a je to super chuť. A pokud máte rádi i koktejly s alkoholem, tenhle džus do nich bude moc fajn.

U syna i u vnuka na celé čáře vítězí Jumex mango. Je moc dobrý, je trochu sladší, ale velmi dobrý.

Zvědavá jsem byla i na příchuť Jahoda –banán Jumex džus.

Většina jahodových a banánových džusů, které jsem zatím pila, mi připomínaly strukturou i chutí přesnídávku. Tady je chuť vyladěná, džus není přeslazený, pochutnala jsem si. Kombinace jahody a banánu je překvapivě dobrá. Chutnal mi ale jen vychlazený – jakmile se trochu ohřál ve skleničce, už mi tolik nechutnal. Ale to je jen můj osobní dojem. Hlavně dětem asi bude chutnat hodně.

Ochutnala jsem i jablkový džus. Protože na trhu je jablkových džusů spousta, mají různou chuť i různou strukturu, a jsou u mých dětí hodně oblíbené, zajímalo mne, jakou bude mít džus chuť u Jumexu.  V džusu je i dužina, a je velmi chutný. Opravdu máte pocit, jako když si kousnete do jablka. Chutí mi trochu připomínal domácí mošt, co mívala moje babička, nebo šťávu z čerstvě odšťavněného jablka. Jako letní osvěžení určitě bude chutnat většině dětí i dospělých.

Protože ne vždy sebou nosíme džusy, je fajn mít v létě sebou na cestu do práce a z práce malou lahev vody. Na eshopu jumex.cz lze koupit přírodní minerální vodu z francouzských vulkánů. Neochucenou i ochucenou. Ta ochucená je bez bublinek (nesycená), a je slazena přírodními sladidly – je bez cukrů. Ideální do kabelky, nebo do ruky. Je moc dobrá. Nejvíc mi chutnala (kromě té bez příchuti neslazené) ta s příchutí citronu, hned za ní v závěsu je melounová a na třetím místě jahodová. Překvapilo mne, že jsou dobré, sladké, i když v nich není cukr. Ovocná příchuť v nich je jemná, přesto dostatečně výrazná. Pro ty, co mají rádi limonády, je to ideální pití.

Pokud tedy mohu zhodnotit džusy Jumex , dávám jim hodnocení „Mňam“. Konečně nemám problém s dodržováním pitného režimu. Džusy mi totiž tak chutnají, že se jimi i odměňuji. Chuť ovoce v nich je výrazná, a není umělá. Velmi oceňuji plechovku, která má šroubovací uzávěr. V plechovce vydrží díky systému „stay cool“ džus dlouho vychlazený a osvěžující. Důležitý je pro mne i pocit čistého hrdla plechovky – nebojím se, že olizuji špinavou plechovku. Někomu se to možná zdá nedůležité, ale obzvlášť v současné době, kdy bakterie a bacily nás dost děsí, je tahle „maličkost“ dost podstatná.

Pokud chcete tyhle dobré džusy, nebo minerální vody z francouzských vulkánů ochutnat, koupíte je v některých obchodech, nebo na eshopu jumex.cz.

Pokud chcete eshop navštívit, klikněte zde: jumex.cz


Nealkoholická vína Bruno Marret

O vínu se říká, že je nápojem bohů. Vždycky jsem víno vnímala jako skvělý nápoj na posezení s přáteli, jako zakončení dobré (třeba i romantické) večeře, nebo i jen tak večer, po těžkém dni pro navození pohody a uvolnění.

Nejsem žádný velký znalec vína. V podstatě nerozeznám ony různé příchutě, které vína mají, a které dobří sommeliéři dokáží poznat. Já vína dělím na červená, růžová a bílá, na dobrá a špatná, na ty co mi chutnají a na ty, co moc nemusím.

Od určité doby ale klasické víno (tedy víno s obsahem alkoholu) pít nemohu ze zdravotních důvodů. Toho využívá i okolí, stala jsem se rodinnou řidičkou – ty pít alkohol taky nemohou. Zvykla jsem si, přesto jsem občas smutně koukala na ty, co si vychutnávali víno – úplně normálně jsem jim záviděla. Proto jsem začala pátrat mezi nealkoholickými víny – tedy víny bez obsahu alkoholu, jestli najdu nějaké, co mi bude chutnat, a užiju si jeho pití při oslavách a posezeních.

Dealkoholizovaná (nealko) vína jsou vhodná pro osoby se zdravotním omezením, pro řidiče, a třeba i pro těhotné. Nealkoholická vína působí na organizmus příznivě, mají na něj dobrý účinek a zlepšují trávení.

Jen pro upřesnění - Základem dealkoholizovaných (tedy nealkoholických) vín jsou klasická, alkoholická vína či sekty, ze kterých je ve vakuové komoře odstraněn alkohol. Tento proces nemá za následek odstranění klasické chutě vína či sektu.

Až sem je všechno v pořádku.  Jenže většina výrobců, aby si snížila výrobní náklady pak začne ještě s vínem "čarovat". Do většiny nealko vín je přidáváno až 20 % hroznového moštu, cukr či různá aromata. Pak se tedy nejedná o nealko víno, ale o jakýsi míchaný nápoj. Je to jako byste si smíchali třeba víno s coca colou – už to prostě není opravdové víno.

Proto jsem pátrala, zkoumala, a ochutnávala. Upřímně říkám – nic moc tedy. Zkoušela jsem nealko vína z marketů – bílá i červená, šumivá nealko vína (sekty) a moc jsem si nepochutnala. Výběr je velmi omezený, chuť nevalná. U sektů jsem byla nejvíc zklamaná. Sekt krásně perlil při nalévání do skleničky, voněl jako víno, ale při prvním napití se mi zdál strašně kyselý – až jsem se oklepala a zkřivila se mi pusa. Klasický Bohemia sekt jsem mívala ráda, ten nealko mi ale vůbec neučaroval. Ještě tak trochu růžový, ale i ten je dost kyselý- tedy alespoň pro mne.

Takhle jsem postupně vyřazovala všechna nealko vína. Už jsem byla trochu zoufalá, protože jsem nabyla přesvědčení, že prostě budu muset zůstat u minerálek a limonád. Nerada se ale vzdávám, a tak jsem hledala, pátrala a ochutnávala dál.

Teď se mi konečně chce zvolat Heuréka!! Objevila jsem nealkoholická vína, která se chovají i chutnají jako vína klasická (s obsahem alkoholu), jen ráno po nich není kocovina, a klidně je můžete pít i jako řidiči, nebo pokud užíváte léky, které pití alkoholu zakazují.

Jsou to francouzská Dealko vína Bruno Marret - u nás jdou sehnat jen na eshopu brunomarret.cz. A jsou skvělá.

Abych tedy byla objektivní – našla jsem dva výrobce, kteří mají dobrá, opravdu kvalitní nealko vína. Brunomarret.cz a carl-jung.cz. Oba výrobci do nich nepřidávají žádný mošt ani cukr.. Ta z brunomarret.cz mi ale připadají lepší, chuťově mi vyhovují mnohem víc.

Vyzkoušela jsem a otestovala tři druhy vín Bruno Marret – červený Merlot Rouge de Vincent, bílé La Cote de Vincent a šumivé La Cote de Vincent Effervescent (doux).

Z vín Carl Jung jsem ochutnala také Merlot, abych měla porovnání, a bílý Riesling. Tato dvě vína mi chutnala. Jsou rozhodně dobrá a kvalitní, chuť je v porovnání s těmi nealko víny z hypermarketů dobrá, určitě stojí za vyzkoušení, ale ta Bruno Marret jsou pro mne prostě nejchutnější a nejlepší. Nejsem velký znalec, ani sommeliér, rozhoduje u mne většinou příjemná vůně a pocit při prvním ochutnání. Ten je asi nejdůležitější.

Když vám na první ochutnání něco chutná, při druhém napití už jste si většinou jistí, jestli víno, které pijete je pro vás to pravé a správné.

Tohle se mi stalo u vín Bruno Marret – prostě slast na jazyku. Jejich dealko sekt chutná opravdu jako klasické "šampaňské". Naprosto jsem nepoznala, že nepiji víno s alkoholem. Takže ke skvělé chuti je benefit nealko vína – můžu klidně řídit, a také si mohu při posezení, nebo při grilování dát skleničku i s těhotnou dcerou.

Červené dealkoholizované víno Merlot Rouge de Vincent mi chutná nejvíc ze všech ochutnaných vín. Jsem jím opravdu nadšená. Byla jsem tak nějak smířená s tím, že na dobrém vínu si už nepochutnám, protože mi to zdravotní omezení nedovolí. Po ochutnání vín ze supermarketů jsem opravdu nečekala, že si budu moct sednout s vínem a pochutnat si. Z tohoto omylu mne vyvedla vynikající chuť červeného Merlotu Bruno Marret – víno je vynikající.

Jako u klasických vín je třeba i u vín bez alkoholu dodržovat určité postupy při jejich pití, aby se jejich chuť plně rozvinula tak, jak má.

U  červeného Merlotu je třeba dodržet teplotu 18 °C, a dodržet i oxidaci – nechat víno alespoň 2 hodiny před napitím otevřené, nebo ho nalít do karafy a nechat alespoň 30 až 60 minut dýchat. Odměnou je vynikající voňavé červené víno, které chutná – no, prostě báječně.

Bílé víno La Cote de Vincent hned po otevření jemně zavonělo po broskvích. Je vhodné ho podávat vychlazené na 8 – 10 °C .

Pokud máte rádi bílé víno, určitě vyzkoušejte toto víno z odrůd Riesling a Rivaner. Je to takové to víno na příjemné posezení a popovídání s přáteli.

Jako poslední jsem ochutnala šumivé víno Bruno Marret Bulles de Vincent

Víno je doporučené podávat vychlazené také na 8-10 °C. Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Riesling a Ryvaner. Trochu jsem s jeho ochutnáním váhala. Nealko sekt, koupený v supermarketu mi opravdu nechutnal. Byl pro mne tak kyselý, že jsem ho prostě nebyla schopná pít. Přesto jsem se do ochutnávání a otestování pustila. Vidina toho, že si nebudu na svatbách svých dětí nebo při oslavách Silvestra připíjet rychlými špunty byla lákavá. Udělala jsem dobře. Najednou jsem neměla ve skleničce kyselý mošt, ze kterého mi bublinky skoro prorazily nos, ale velmi jemné, chutné šumivé víno. Lehounce voní jako citron – nebo mi to tak alespoň připadá, a je tak dobré, že se vám nebude chtít se s nikým dělit. Tuhle lahev si prostě vypijete sami. Bez nežádoucích alkoholových následků – jen dobrá chuť a příjemné šimrání bublinek. Na oslavy je úžasné.

Pokud se chcete dozvědět více o dealkoholizovaných vínech Bruno Marret, klikněte zde: informace o dealko vínech Bruno Marret  

 

Co říci na závěr. Jsem moc ráda, že si mohu konečně po dlouhé době pochutnat na dobrém vínu – vínu bez alkoholu. Tato vína jsou vhodná pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní omezení, pro řidiče, nebo i pro těhotné. Obsahují všechny zdraví prospěšné látky jako např. hořčík, zinek, železo, draslík atd., zůstává u nich zachována chuť kvalitního vína, jen je víno dealkoholizováno – tedy odstraněn alkohol.

Ochutnala jsem spoustu nealko vín. Ta ze supermarketu, i z různých eshopů. Nakonec mi zbyly dva eshopy s dobrým nealko vínem. A to vína z brunomarret.cz a carl-jung.cz.

Objektivně musím říct, že z obou eshopů jsou vína dobrá. Nejsem velký znalec, posuzuji vína jen podle toho, jak mi chutnají.  Na celé čáře u mne vyhrála vína Bruno Marret. 

Opravdu si pochutnávám. I když řídím, nebo jsem na grilovačce s přáteli, mohu si bez obav dát skleničku vína. A co skleničku – mohu si dát skleniček kolik chci, bez obav z následků, bez kocoviny, bez nevolnosti – zůstávají jen ty příjemné pocity. Večer po těžkém dni si mohu sednout, pustit si v televizi nějaký prima film, nebo seriál, a relaxovat se sklenkou dobrého nealko vína. A když říkám dobrého, myslím to vážně. Vína Bruno Marret jsou bez alkoholu, a chutnají mi báječně.

Pokud si chcete tato vína koupit, klikněte zde: eshop brunomarret.cz 

 

A ještě jedna super pecka - na první nákup můžete mít exkluzivní slevu 10% po zadání slevového kódu SEKON.


Ketomix

 

 

Dieta.

Každá z nás už někdy držela dietu. Ať už takovou tu na hubnutí, nebo třeba při střevních onemocněních, kdy není možné jíst, co chceme.

Většinu diet ale držíme, abychom měly hezčí postavu. Tedy já mluvím o ženách, ale diety se samozřejmě týkají i mužů. Všichni chceme vypadat lépe, a být zdravější. Proto zkoušíme různé typy diet, a přiznejme si- většinou bez většího úspěchu. Zhubnutí sice přijde, ale ve chvíli, kdy se vracíme k normálnímu způsobu stravování, se díky jojo efektu ručička na váze hodně rychle zhoupne zpátky. A jsme tam, kde jsme byli. Na začátku, a hledáme nový způsob hubnutí.

Já jsem měla možnost nějakou dobu zkoušet dietu ketonovou. Zaujalo mne hlavně to, že vám pomohou i s tím, jak si vybrat, jaký typ diety potřebujete, a díky koktejlům a keto jídlům se váha i po zvolnění v dietě nevrací zpátky.

Co shodíte, to se většinou nevrací. Já jsem si celkem zvykla na způsob stravování s ketodietou, a jídla mi chutnají a vyhovují. I když občas hřeším, a klidně si dám i něco z normálního jídla, váha se mi celkem drží. Super je, že si mohu koupit i proteinové tyčinky, nebo chipsy. Já jsem totiž hodně mlsná, a většina mých diet končila na tom, že jsem na nějakou dobu omezila „mlsání“ a po čase jsem nevydržela a sladkým jsem se přecpala – prostě mi chybělo. Teď jsem zjistila, že mlsat se dá i zdravě.

Ani u keto- diety nečekejte, že zhubnete za týden, a nemusíte pro to nic udělat. Nějakou dobu je prostě třeba dietu dodržovat, a je fajn přidat trochu pohybu – není nutno žádné vrcholové sporty, stačí třeba procházky. Dieta je vhodná pro ženy i muže.

O tom co je keto dieta si nebudu vymýšlet, tady vycházím přímo z informací na stránkách www.ketomix.cz

Ketonová dieta, jak ze samotného názvu vyplývá, znamená hubnutí (neboli držení diety) na principu ketózy. A co vlastně ketóza je? Jedná se o vyvolání specifického stavu, kdy tělo začne vytvářet ketolátky. Protože nedostává žádnou rychlou energii v podobě sacharidů či cukrů, sáhne po zásobách tuku. Proces ketózy nastartujete, pokud budete přijímat pouze bílkovinná jídla spolu se zeleninou. Vyznat se však bez rady či pomoci v tom, které potraviny jsou vhodné a které nikoliv, bývá složité. Proto KetoMix dieta nabízí řešení v podobě připravených jídel, jež jsou určena pro celodenní režim. Jídla KetoMix diety nabízejí navíc velkou variabilnost a nemusíte se tak bát, že by se vám jídelníček po týdnu zprotivil. Vše si lze uspořádat podle své vlastní chuti a preferencí. KetoMix dieta  šetří i váš čas, peníze a zdraví. Nemusíte obcházet supermarkety, hledat vhodné potraviny a ve výsledku za ně utrácet velké částky. Následně není potřeba dohledávat a vařit složité recepty, jejichž příprava vám zabere hodiny. A jak ketonová dieta šetří zdraví? V jednotlivých porcích je nejen vyvážený poměr kalorií, ale i živin, minerálů, vitamínů a všech látek, které tělo potřebuje k tomu, aby mohlo správně fungovat. Při držení této diety není potřeba cvičit a trávit hodiny v posilovně, i když třeba procházka či lehčí pohyb je vždy vítaná.

Na stránkách ketomix.cz si sami můžete určit, jaký typ diety by vám vyhovoval – spočítáte si přímo na stránkách BMI (index hmotnosti těla), a pak si vyberete typ diety, který vám bude vyhovovat, a délku, která je doporučena ke snížení hmotnosti, kterou chcete zhubnout.

 

Pokud si chcete spočítat svůj index tělesné hmotnosti, klikněte zde. Index BMI

 

 

Všechny informace, které k hubnutí potřebujete, si najdete na stránkách ketomix.cz.

Stránky jsou velmi přehledné, najdete vše, co potřebujete snadno. Pokud si nejste jistí, v pravém spodním rohu stránky je okénko pro online poradenství, tam vás případně navedou k informacím, které potřebujete.

I u ketodiety je ale potřeba dodržovat určitý režim, a hlavně musí každý přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu. Pokud je někdo dlouhodobě nemocný, měl by se o držení diety poradit raději se svým lékařem. Ale tak je to u všech diet – váš ošetřující lékař by měl vědět o všech dietách, které držíte. Na stránkách ketomix.cz najdete v sekci vaše dotazy seznam omezení a nemocí, které by mohly vadit při dietě – takže pokud tam najdete to svoje zdravotní omezení, raději se poraďte s lékařem.  Většinou ale tuto dietu doporučí, protože není nijak drastická. Ale jistota je jistota.

Všechny potřebné informace o KetoMix dietě najdete v rubrice Vaše dotazy – rubriku najdete po kliknutí zde:  Ketomix.cz  rubrika Vaše dotazy.

 

Já Ketomix dietu držím zhruba 3 týdny. Nejedu nijak drasticky. Mám proteinový koktejl, který si dávám po půlhodince aerobního cvičení, nebo protažení jógou, a na mlsání mám proteinové tyčinky.

Nijak drasticky se neomezuji, jen jsem přidala do jídelníčku víc zeleniny, a ubrala na klasických přílohách. Jím pravidelně každé 3 hodiny a v klidu si smlsnu i na proteinových tyčinkách. Nemlsám už ale po 17 hodině odpoledne, aby tělo stihlo všechno zpracovat.

Po 3 týdnech úpravy stravy a užívání KetoMix koktejlů a tyčinek mám dole skoro 2 kg. Jsem tedy velmi spokojená – nic drastického, jen dodržuji určitá pravidla s KetoMix dietou.

Díky většímu množství zeleniny se cítím i lépe, a jsem méně unavená. A co si budeme nalhávat – v této koronavirové době je fajn i to, že se zeleninou do sebe dostanu i mnohem víc vitamínů, takže budu snad i odolnější proti bacilům.

Protože někdy je pro mne problém sníst půl kila zeleniny denně, zvolila jsem i v tomto případě koktejlovou variantu, a ze zeleniny si dělám smoothie- mám strašně ráda všechny možné variace s červenou řepou, to mi moc chutná, a když nevím jaké bych si dala, dám si nějaké s okurkou, nebo třeba jen rajčatové s bazalkou a trochou pepře. Díky smoothie nemám s množstvím zeleniny problém.

Pokud to tedy nějak shrnu – jsem s KetoMix dietou moc spokojená. Nemusím se nijak drasticky trápit hladem, jím možná paradoxně víc, než před dietou – jen jím zdravěji. A pokud k této dietě přidáte i zeleninu a pohyb, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Já jsem zhubla za necelé 3 týdny asi 2 kg. Nehubne se drasticky rychle, je to takové pozvolné ubývání váhy, takže nejsem unavená, naopak se cítím fajn.

Pokud se tedy už léta bez výsledků trápíte s různými dietami, možná byste měli zkusit KetoMix dietu. Je fajn a účinná. Já nevěřím na ty diety, které vám slíbí, že stačí pít „speciální“ čaj a kávu, a nemusíte se hýbat, můžete se cpát, čím chcete a budete hubení. Houby s octem…tohle prostě nefunguje. Vždycky je potřeba upravit stravu tak, aby tělu nechyběly důležité živiny a látky, a přitom se nehromadil tuk.

Tohle je u ketodiety fajn. V první fázi jíte většinou jen KetoMix jídla, koktejly, oříšky a zeleninu, ve druhé fázi je to volnější a už jíte normálně i maso, vejce, mléko a další jídla podle doporučených receptů. Recepty jsou chutné – žádná beztvará hmota na talíři.

Pokud vás princip ketodiety a zdravějšího stravování zajímá, informace najdete na stránce po kliknutí zde: ketomix.cz

Pokud si rovnou chcete prohlédnout dietní plány pro lehkou, střední, vyšší, nebo velmi vysokou nadváhu, klikněte zde: dietní plány KetoMix

 

Pokud si chcete prohlédnout, jak by vypadala první fáze diety, klikněte zde:  Fáze diety

 

Pokud si chcete prohlédnout recepty na zdravá jídla, klikněte zde: recepty

 

 

Teď už stačí jen rozhodnout se, a začít pro své tělo a zdraví něco dělat. S Keto dietou je to snadnější, než jsem čekala.


Fernet Stock

 

Blíží se vánoce, už zbývá jen měsíc do Štědrého dne.  A spolu s vánoci si všichni lámeme hlavu s tím, jaký koupit svým nejbližším dárek. Dárek, který udělá opravdu radost, dárek, u kterého obdarovaný pozná, že jste na něj mysleli, a s výběrem dárku si dali záležet.

Já mám moc ráda dárky osobní. Třeba i maličkosti, ale takové, aby udělaly opravdu radost. Pokud mají potěšit a překvapit, měly by být jiné, než ty, které už obdarovávaný dostal v minulých letech. Občas je to pořádná „fuška“ přijít na to, co obdarovávanému udělá tu správnou radost, aby mu štěstím zajiskřily oči. Naštěstí většina z nás má své záliby a libůstky, které ho vždycky potěší – to nám s výběrem dárků dost pomáhá.

Letos si dost lámu hlavu s dárky pro mužskou část rodiny. Spousta obchodů je zavřených, takže inspiraci hledám spíš na internetu. Zatím jsem nějak neměla žádný nápad. Je mi jasné, že praktické dárky jako košili, svetr, nebo ponožky už dospělí muži dokáží ocenit, ale je to pro ně praktický dárek, který by si stejně koupili. Prostě dárek „měkouš“ je vždycky jen „měkouš“ a tu správnou radost neudělá. Tak jsem hledala správný tvrdý dárek pro radost a potěchu. Nakonec jsem našla.

Napadlo mne totiž, že když si pánové letos nemohou dojít na pivo, nebo panáčka do hospůdky, a pokecat s kamarády, mohla by hospůdka přijít za nimi. Hledala jsem ten správný nápad, až jsem ho našla.

Vybrala jsem krásnou personifikovanou lahev Ferneta Stock se jménem pro manžela, a nádherné dárkové balení Fernet Stock pro tatínka.

Lahve s Fernetem jsem vybírala u nejpovolanějšího - tedy od výrobce. Zvolila jsem společnost Stock Plzeň Božkov. Možná i proto, že je to společnost, která má dobré jméno, a léty je ověřena a prověřena. Kvalitní alkohol zde vyrábějí už od dob Rakousko – Uherska, na českém trhu pak jsou už více než 85 let. Dnes je společnost Stock Plzeň největším výrobcem lihovin na českém trhu s podílem přes 35%.

Když jdeme kolem prodejního pultu, nebo regálu s lihovinami a alkoholem, většinou ho míjíme bez povšimnutí, nebo sáhneme po lahvi s alkoholem, který nám chutná, a moc o nákupu už nepřemýšlíme. Občas je ale fajn se zastavit, a popřemýšlet o tom, že i v alkoholu jsou velké rozdíly, a že je dobré kupovat dobrý alkohol od prověřených výrobců. Já jsem patriot, takže mi dělá radost, že máme v Čechách tak dobrý a kvalitní alkohol od našeho, českého výrobce Stock Plzeň. Vždyť dobrého panáčka alkoholu si při zvláštních a významných příležitostech dáme rádi všichni. Pak je dobré vědět, co pijeme.

Pokud vás zajímá historie společnosti Stock, klikněte zde: Stock Plzeň Božkov

 

Když už jsem psala o těch významných událostech, kdy si rádi připijeme, nemyslela jsem tím jen třeba svatby, nebo zvláštní setkání. Kvalitní alkohol dnes už patří i k rodinným sešlostem. Ty já mám moc ráda. Naše rodina je velká, když se sejdeme všichni, je spousta smíchu a chaosu.  Mám to ráda, je to fajn. Večer už jsme ale trošku unavení, pak je fajn si sednout a popovídat si. Právě tyhle večerní povídání mám moc ráda.  Tatínek si sedne, mezi nás, nalije si malého panáčka, pomalu upíjí a vypráví a vzpomíná. Tyhle – jak já říkám – „vzpomínací posezení“ jsou moc fajn. Najednou vklouznete do úplně jiné doby, leckdy jsem překvapená, jak dřív lidé žili, jak bylo všechno jiné. Kolik věcí, které dnes považujeme za samozřejmost, kdysi vůbec nebylo. Je to fajn posezení, nechává ve mně krásné vzpomínky a dobrou náladu ještě hodně dlouho. A právě na taková to krásná posezení jsem vybrala pro radost tatínkovi dárkové balení Fernet Stock Original se dvěma krásnými skleničkami s nápisem Fernet Stock. Už se těším na tatínkovu reakci, a hlavně na jeho povídání.

Pokud chcete koupit  lahev se skleničkami v dárkovém balení, klikněte zde: Fernet Original dárkové balení

 

Pro manžela jsem zvolila dárkovou lahev Fernet Stock Original 1 litr s možností natištění jména přímo na etiketu. Fernet má manžel moc rád, je to takové to fajn pití, které si vychutnává.

Věděli jste, že fernet je vyráběn už od roku 1927? Hořkobylinný nápoj je vyráběn podle přísně utajovaného receptu už více než 90 let. Podle stále stejného, původního receptu je vyráběn dodnes. Mění se časem pouze design lahve, Fernet samotný je stále stejný. Fernet je vyráběn v několika variantách – Fernet Stock Original, Citrus, Honey, Spiced, nebo třeba novinka Fernet a Rum. Vybere si určitě každý. U nás je v největší oblibě Original, ale i Honey je moc dobrý.

Pokud si chcete přečíst více o historii Fernetu, klikněte zde: Fernet Stock příběh

 

Pokud chcete, jako já věnovat originální láhev se jménem na etiketě, můžete si ji nechat vyrobit a objednat – stačí si rozmyslet, jaké jméno, nebo přezdívku na etiketu chcete napsat, a lahev mám přijde domů .

Chcete si nechat vyrobit lahev se jménem? Klikněte zde: personalizovaná lahev Fernet 1 L

 

Jsem moc ráda, že jsem náhodou objevila reklamu na možnost nechat si na lahev vytisknout etiketu se jménem. Díky tomu jsem zapátrala na stránkách Stock Plzeň Božkov, a mám dva krásné dárky pod stromeček. Lahev s osobním jmenováním pro manžela, a dárkové balení lahve Fernet se dvěma skleničkami pro tatínka. Věřím, že tentokrát jim oči při rozbalování dárků pod stromečkem opravdu zajiskří radostí.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment výrobce, klikněte zde: Stock Plzeň Božkov


Destilerka.cz

 

Vánoce se nezadržitelně blíží. Někdo se na ně těší, někdo je moc rád nemá. Na co se ale těšíme úplně všichni,  je vánoční krásná atmosféra. I když letos chybí vánoční trhy, a adventní koncerty, stačí se projít k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí, a všichni se zase cítíme jako malé děti. Žasneme nad tou nádherou, a zalije nás krásný pocit z přicházejících svátků. K vánočním svátkům vždycky patří setkávání se. Ať už s přáteli, nebo s rodinou, je to čas, kdy se sejdeme, posedíme, zavzpomínáme a možná si dáme i nějaký dárek.

K posezení s rodinou nebo přáteli, určitě patří i sklenička „něčeho dobrého“ – tím myslím dobrého a kvalitního alkoholu. Pokud chcete, aby vaše posezení mělo letos jiný, slavnostnější ráz, zkuste i jiný typ alkoholu na přípitek.

Já bych vám dnes chtěla představit právě takový vynikající alkohol naší, české výroby. Je vynikající nejen jako přípitek, ale radost udělá i jako originální a kvalitní dárek.

Pro dámy jsem vybrala Hustopečskou Mandlovci (Mandlovka) a pro pány likér Jakamarus, který má v naší zemi tradici už od dob první republiky.

Hustopečská Mandlovice (mandlovka) 38% 0,5 l

Hustopečská Mandlovice je originální a jedinečný destilát, který je vyrobený u nás, v Čechách. Mandle, které jsou použity, všechny vyrostly v mandloňovém sadu v Hustopečích na Jižní Moravě.

Spojení vína a mandlí do jedinečného likéru byl za mne rozhodně báječný nápad. Chutná skvěle. V podstatě už při prvním ochutnání pochopíte, proč a v čem je tento destilát unikátní.

Chutná úplně jinak, než alkohol, jaký jste doposud ochutnali.

Je to velmi jemná a přitom výrazná chuť.

Mandlová chuť je velmi oblíbená třeba v cukroví – tam ji mám moc ráda. Musím ale přiznat, že alkohol s mandlovou příchutí jsem ochutnala poprvé – je to náš český unikát, nikde jinde ve světě ho neochutnáte.

Za tajemstvím Mandlovice se schovává rodinný recept – udělat Mandlovku umí jenom pár lidí v naší republice, nikde jinde si na ní pochutnat nemůžete – jen u nás v Čechách. To ji činí jedinečnou a exkluzivní.

Nejdůležitější je vždycky chuť, a ta je jedinečná, a moc dobrá. V podstatě všichni, kdo jsme ochutnali, jsme se shodli na tom, že nám opravdu moc chutná. Mandlovici si prostě vychutnáváte.

Mandlovice je vyráběna i s příchutí višní nebo kávy. U nás vede zatím tahle originál bez příchutě. Pokud ale hledáte dárek třeba pro babičku, maminku, nebo kolegyni – Mandlovice určitě udělá radost.

Pokud si mandlovci chcete koupit, klikněte zde: Hustopečská Mandlovice

 

Druhý prémiový ryze český likér, který vám chci představit je Jakamarus.

Už jste o něm někdy slyšeli, nebo ho ochutnali? Pokud ne, určitě to napravte. Pokud mohu já sama posoudit, je jeden z nejlepších bylinných likérů, jaký jsem ochutnala. Je to ideální digestiv po každém jídle, protože podporuje zažívání a trávení.

Jakamarus má skvěle vyváženou chuť – poměr vyvážení hořkosti, sladkosti a koření je tak ideálně vyladěný, že v podstatě cítíte zároveň všechny chutě najednou a je to chuť velmi příjemná. Jakamarus i krásně bylinkově voní.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám mám popsat jeho chuť a vůni – ono se to velmi špatně vyjadřuje slovy. Proto vám sem opíšu popis ze stránek destilerka.cz – popis je totiž velmi výstižný:

„Prvorepublikový bylinný likér JA-KA-MA-RUS, který se vyrábí od roku 1916 podle původní receptury lékárníka Aloise Kříže, který se díky své jemné sladkosti přecházející do hořké a kořeněné chuti proslavil v celé tehdejší Československé republice. Co ho odlišuje, je jeho dlouhé 9 měsíční staření v původních originálních sudech a poměr 1:1, což je jeden z nejlepších poměrů u bylinných likérů.“

Pokud někdy, jako já sledujete filmy pro pamětníky, určitě jste si všimli, že po jídle - na trávení si často všichni dávají malou skleničku digestivu. Vsadím se, že je to Jakamarus. Je totiž opravdu velmi populární už od dob svého vzniku.

Pokud dáte lahev Jakamarus jako dárek, nedáváte jen alkohol, ale zároveň tak trochu i lék (původně byl vyroben právě lékárníkem pro lepší zažívání).

Hlavně starší lidé mají trochu problém se zažíváním a trávením, je to tedy ideální dárek pro dědečky a babičky. Ale určitě nejen pro ně, radost udělá všem, kdo mají rádi bylinné likéry. Tenhle je totiž opravdu chutný. Já osobně mám bylinné likéry ráda, právě pro ten benefit podpory trávení. Tenhle likér bych zařadila na špičku mezi likéry v kvalitě i chuti.

S Jakamarusem darujete nejen chuť, ale tak trochu i zdraví.

Pokud si chcete likér koupit, klikněte zde: Jakamarus 40% 0,5 l

 

Oba likéry jsem sehnala na eshopu destilerka.cz. Specializují se tu totiž na naše, české lihoviny, likéry a destiláty. U nás v Čechách a na Moravě umíme vyrobit vynikající produkty, málokdo o nich ale ví. Obzvláště v této době je třeba podpořit naše, české výrobce. Na eshopu destilerka.cz najdete to nejlepší z naší české produkce.

Celý sortiment produktů najdete po kliknutí zde: destilerka.cz


Eshop Candylife.cz

Dnes bych vám moc ráda napsala o stránce Candylife.cz. Jak už název napovídá, je to stránka plná sladkých dobrůtek. Duben a květen je u nás doma plný svátků a narozenin – oslav a dárečků. Občas už nevím, co mám dětem dát. Vždycky chci, aby dárek měl nápad a byl pro děti překvapení.

Přesně takové jsou dárkové krabičky u Candylife.cz. Překvapení, které děti v krabici nečekají, a velká radost při ochutnávání.

Moc se mi líbí balení jednotlivých sladkostí – všechny jsou zabalené v malých sáčcích, nebo jednotlivě, takže se nestane, že děti snědí celý sáček bonbonů a pak je bolí břicho. Tady si můžou z krabičky vybrat a sníst vždycky to, na co mají chuť, aniž by se přejedly. Fajn je i to, že malé balení je praktičtější a hygieničtější – hlavně v dnešní době je fajn, když jsou i sladkosti balené jednotlivě, a děti nesahají opakovaně špinavými tlapkami do sáčku s bonbony.

Já tedy mluvím momentálně o dětech, ale radost z takové krabičky budou mít i teenageři a dospělí. I my, dospělí, si občas rádi zamlsáme. Pak je fajn vybrat si krabičku, nebo si ji namixovat podle vlastní chuti (třeba jen medvídky Haribo, kteří jsou chuťově skvělí, a netloustne se po nich tolik, jako po čokoládě).

V eshopu Candylife.cz si totiž můžete vybírat buď z krabiček připravených, nebo si namixovat krabičku podle vlastní chuti. A pokud nevíte, co vybrat, pak je tu krabička Mystery – tajemná. Nikdy nevíte, jaké dobroty v ní budou, takže je to překvapení i pro vás. Já mám překvapení ráda, takže jsem zvolila právě krabičku Mystery. Pak už jsem se jenom těšila, jaká krabička přijde.

Objednání je velmi snadné, dodání bylo bleskurychlé.

A rozbalování? To bylo plné napětí. S obsahem krabičky jsem velmi spokojená. Kyselé pendreky, Mentos, Skittles, bonbonový hamburger, spousta žvýkaček a lízátek, a hlavně spousta malých sáčků s různými druhy Haribo bonbonů. Jsem opravdu spokojená. Sladkostí je v krabičce hodně, takže je mi jasné, že až vnuk tuhle krabičku rozbalí, budou mu radostí jiskřit oči.

Jen jedno doporučení mám – neobjednávejte moc s předstihem. Ono to totiž pak svádí k tomu, jít si sem tam nějaký malý sáček uloupit a smlsnout. Když jsem se nachytala u druhého sáčku zlatých medvídků, radši jsem krabičku zalepila. Aby z ní nakonec nebyl poloprázdný dárek..

Výběr na eshopu Candylife je z několika možných variant sladkých krabiček. Malá krabička, Velká krabička, Malá a Velká krabička kyselý box, krabička Namixuj si (tady si vyberete sladkosti sami z nabídky eshopu), anebo Mystery krabička – tajuplné sladké překvapení.

Pokud tedy chcete někomu udělat radost sladkým mlsáním kvalitních cukrovinek, mrkněte určitě na eshop candylife.cz . Kliknutím na stránky Candylife se prokliknete do sladkého světa dobrot.

Krabičku, kterou mám já, si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: krabička Mystery box

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: candylife.cz


Fan sladidla

 

O sortiment sladidel jsem se začala zajímat víceméně náhodou – tedy shodou náhod. Nejdřív kvůli hubnutí – musela jsem upravit stravu, a chtěla jsem i trochu zhubnout, abych se cítila lépe. Tehdy mne poprvé napadlo zkusit sladidla místo klasického cukru. Nicméně jen jsem si zatím pohrávala s myšlenkou o náhradních sladidlech a jejich vyzkoušení. Další impulz přišel, když maminka onemocněla cukrovkou – tady bylo jasné, že cukr musí pryč. Tak nějak ze solidarity jsem začala zkoušet třeba upéct koláč a bábovku se sladidlem, a ejhle – ono to bylo fakt dobré. Měla jsem strach z umělé nepřirozené chuti, a velmi mne překvapilo, že chuťově jsem rozdíl téměř nepoznala. Bábovka byla výborná. Třetí impulz přišel s ročním obdobím – blíží se sezóna zavařování ovoce i zeleniny, výroba džemů a marmelád a i tady mají sladidla velké uplatnění. Takže jsem začala hledat, jaká sladidla bych začala používat, a jaká jsou pro mne a pro mou rodinu vhodná.

Protože celkem nerada nakupuji produkty na různých místech, snažila jsem se najít místo, kde najdu informace a produkty pěkně pohromadě. Kdo hledá – najde, i já jsem našla.

Našla jsem přímo výrobce s dlouholetou tradicí zaujímajícího přední místo na českém trhu se sladidly – a to společnost Fan sladidla. Společnost je na českém trhu už od roku 1991, a jejich sortiment je opravdu široký.

Pokud se chcete dozvědět víc informací o celé společnosti, klikněte zde: společnost Fan sladidla.

Sortimentem jsem se probírala celkem dlouho, chtěla jsem sladidla pro sebe, pro dcery i pro maminku. Nakonec jsem se rozhodla pro dárkové balení nejoblíbenějších produktů. V podstatě je v balení od všeho něco, a tak vyzkoušíme víc produktů najednou za příjemnou akční cenu dárkového balení. S některými produkty vás trošku seznámím, abyste získali přehled a nemuseli složitě vyhledávat (stačí kliknout na podtržený název produktu a otevře se na webové stránce eshopu):

Stolní sladidlo na bázi Steviol glykosidů a stolní sladidlo Star Linea.

Obě tato sladidla jsou tabletová, vhodná k přípravě teplých i studených pokrmů, a k jejich slazení, vhodná jsou i k zavařování. 1 tableta sladí jako 1 lžička cukru.

Tekuté stolní sladidlo Starlinea uvítají všichni, kteří chtějí i trošku hlídat svou hmotnost.

Je to univerzální sladidlo, pro náhradu řepného cukr, sladit jím lze teplé i studené nápoje a jídla, saláty, dresinky, zavařovat ovoce i zeleninu. Je bez energetické hodnoty s glykemickým indexem 0. Místo 1 lžičky cukru stačí 6 kapek sladidla. Je to sladidlo na bázi sukralózy.

 

Další ze sladidel na bázi sukralózy je sladidlo Slim&Fit.

Je to nekalorické sladidlo v dávkovači vhodné k přímému slazení teplých i studených nápojů a zavařování

 

Stolní sladidlo Erythritol se vyrábí z ovoce

Patří mezi polyalkoholy, není to tedy cukr. Je bez kalorií, s nízkým glykemickým indexem. Jeho sladivost se rovná 1 lžička Erythritolu je asi 2/3 lžičky cukru. Lze používat kdekoliv ve studené i teplé kuchyni, na pečení i na přímé slazení. Jen se to s ním nesmí přehnat – při velkém množství má lehce projímavé účinky. Je vhodný pro všechny, co si hlídají štíhlou linii.

 

Pokud chcete skvělý cukr na běžné použití,ale i na pečení, doporučuji Březový cukr, a Březový cukr v cukřence s vanilkou.

Březový cukr je přírodního rostlinného původu, je vyráběn především z březové kůry, a má příjemně sladkou chuť. Má o 40% méně kalorií, než běžný cukr a nízký glykemický index. Vhodný je na vaření, pečení a slazení teplých i studených nápojů. Sladivost je v poměru s řepným cukrem 1:1.

Cukřenka březový cukr s vanilkou asi nepotřebuje vysvětlovat, k čemu je vhodná.  Benefity březového cukru jsou doplněny o voňavou vanilku, takže i mlsat pak můžete zdravě, a ještě ucítíte nádhernou vanilkovou vůni.

 

Sladit zmůžete i vlákninou Inulin Sweet 

- přírodní nízkokalorické práškové sladidlo, v 50 jednoporcových sáčcích po 2g, nahrazuje 50 x 5 g řepného cukru. Je to tedy přírodní sladidlo a vláknina v jednom.¨

 

Inulin – rozpustná vláknina z čekanky – čistý přírodní produkt získaný z kořene čekanky. Ve střevě se chová jako rozpustná vláknina (Prebiotikum). Horním trávicím traktem projde beze změny, protože lidské tělo jej trávit nedokáže, vláknina se tak dostane až do tlustého střeva, kde se stane zdrojem energie symbiotických střevních bakterií. Stačí jeden sáček denně.

Stevia – práškové stolní sladidlo se sterol glykosidy je na bázi stévie a fruktózy se sníženou energetickou hodnotou. Je vhodné na přímé použití, na pečení i na zavařování. Já jsem si ho oblíbila hodně, vyhovuje mi opravdu ve všech směrech. Sladivost je skvělá – celé balení 250 g nahradí 1 kilo řepného cukru. Super je i v jahodové marmeládě.

Stevialin Exclusive je nekalorické sypké sladidlo se Stévií a erythriolem. Je určeno k přímému slazení, a je fajn, že je baleno velmi prakticky v 50 jednoporcových sáčcích po 1 g.

Abych nezůstala jen u sladidel – na eshopu můžete koupit i skvělé pomocníky Samaritan.

Klasický Samaritan na pálení žáhy, dehydrataci, a proti žaludeční nevolnosti. Je to doplněk stravy s minerálními látkami v prášku. Je to super pomocník v boji s kocovinou po nadměrném užití alkoholu, ale je fajn i pro sportovce a těžce fyzicky pracující, jako skvělý zdroj na doplnění minerálních látek a solí. Samaritan je ale fajn i na pálení žáhy a pocit těžkého žaludku.

Samaritan s příchutí citronu + vitamín C

Opět super na kocovinu, ale i v létě, pokud se hodně potíte, nebo sportujete, či pracujete na slunci – je fajn si Samaritanem doplnit minerální látky. Moc se mi líbí heslo: Rozpustíš ho ve vodě, a jsi zase v pohodě!

Pokud tedy nemůžete, nebo z nějakého důvodu nechcete sladit řepným cukrem, určitě se mrkněte na eshop Fan sladidla. Je tu spousta produktů pro zdravější slazení. Nejen jako oslazení teplých a studených nápojů, ale i do zavařování ovoce a nakládání zeleniny. Skvělé do marmelád, džemů a kompotů, ale i při nakládání čalamád, anebo okurek.

Nechci vám říkat, které sladidlo je nejlepší. On si každý z nás asi vybere jiné, podle svých potřeb a chutí. Pokud ale budete nakupovat sladidla, neudržím se a doporučím vám – přihoďte si alespoň jeden březový cukr v cukřence s vanilkou. Na buchty a koláče jím pocukrované se opravdu sbíhají sliny. Mám ho moc ráda. Vybírat si můžete z jednotlivých produktů, nebo jako já vsadit na akční, nebo dárkové výhodné balení.

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop Fan sladidla.


CandyLife II

 

Nedávno jsem vám v článku doporučovala stránku CandyLife s jejich dobrotami a sladkostmi v krabičkách. (Článek najdete po kliknutí zde: Candylife sladké dobroty)

Od té doby chodím na stránky pravidelně, a okukuji, co nového v krabičkách mají. CandyLife totiž nespoléhají na to, že mají prostě hotovou sladkou krabičku. Sortiment sladkostí neustále obměňují a doplňují.

Každá krabička tak je vždycky trochu jiná.

Vybírat si můžete variantu malé a velké krabičky – buď zvolíte krabičku hotovou, do které vám CandyLife sami namixují sladkosti, nebo si můžete dobroty sami vybírat a namixovat sladkosti podle toho, co máte rádi.

Rázem se tak krabičky stávají super pozorností, nebo dárkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. I my dospělí si rádi občas dopřejeme něco dobrého. Zatímco děti si pochutnávají třeba na žvýkačkách, nebo sladkokyselých hadech, dospělí si dají medvídky Haribo, nebo třeba cucavé bonbony, marshmallow, nebo borůvkové bonbony bez cukru..

Už jen když o sladkých krabičkách píšu, sbíhají se mi sliny.

Klidně můžete namixovat i krabičku pro celou rodinu – i když má každý rád něco jiného, vždycky v sortimentu najdete sladkost, která vyhovuje třeba tatínkovi, nebo i babičce.

Já jsem tentokrát radostí poskakovala nad novinkami, které jsem objevila, a které chutnají hlavně mě.

Objevila jsem Pedro Pendreky v cukru a Pedro Sovičky. Pendreky v cukru jsem mlsala před spoustou let (radši ani nezmiňuji jak je to dlouho) jako malá holka. Je to klasický černý lékořicový pendrek v cukrové polevě – takové, jakou známe z lentilek, jen o trochu pevnější. Každý bonbon má tak trochu jinou chuť, a v kombinaci s pendrekem je to mňam, a bonbon není přeslazený. Přenesla jsem se tak zpátky do dětství, a chodím si zamlsat s radostí.

Pedro bonbony Sovičky jsou taky moc dobré – bez umělých barviv a aromat, bez palmového oleje s dobrou ovocnou šťávou. Ty vám jsou ale vynikající. Jsou tak dobré, že se musím hlídat, abych nesnědla celý sáček najednou.

Damla cucavé bonbony s ovocnou chutí máme rádi všichni – nosím je v kapse, kdyby nás venku přepadla mlsná nálada.

Super jsou i další sladkosti, které milují moji vnuci - jako různí smotaní hadi (kteří jsou když je vložíte do pusy nejdřív kyselí, až pak sladcí – takže ty rozhodně dětem neujídám), lízátka, nebo žvýkačky.

Nejvíc oceňuji to, že sladkosti jsou balené jednotlivě. Děti pak jdou a vyberou si z krabice jednu věc, a nesnědí sladkého tolik.

Prima je tohle jednotlivé balení i proto, že můžete třeba žvýkačky nosit v kapse sebou ven.

Já s vnoučky strašně ráda venku vymýšlím soutěživé hry. Snažím se je vymyslet tak, aby měl šanci úkol splnit každý. Za odměnu dostanou kluci něco dobrého – třeba žvýkačku ve tvaru tenisového míčku.

 Děti mají ohromnou radost, že si svou sladkost vyhrály – taková vyhraná sladkost chutná mnohem víc, než ta, kterou si doma můžou vzít z krabičky. Nemusíte nutně vymýšlet žádné složitosti – stačí třeba, když budou děti chvíli skákat po jedné noze. Nebo chodit chvíli pozadu a podobně. Aktivity, které děti zabaví, zvládne je každý, a v kapse máte dobrotu za odměnu od CandyLife.

Jako velkou výhodu těchto krabiček považuji pestrost produktů v ní. Sami v obchodě nikdy nenamixujete tolik rozmanitých druhů bonbonů, žvýkaček, pendreků, lízátek – nemusíte kupovat velká balení, v tomhle mixu prostě najdete od každého druhu sladkostí něco. Děti tak mají pocit, že dostaly opravdu super dobroty - a každá z nich je jiná.

Jak už jsem psala, díky tomu, že si můžete krabičku namixovat i sami, můžete si její obsah přizpůsobit chuti toho, komu chcete udělat radost. Dětem i dospělým. Radost a překvapení jsou u těchto krabiček zaručené.

Já mlsám sladké pendreky v cukru a zvědavě nakukuji, jaké novinky na CandyLife momentálně mají.

Abych nezapomněla – krabičky na sladkosti prošly velkou proměnou. Jsou krásné, bílé, s nápisem CandyLife. Krabičky jsou vkusné, a už jsou to ty správné dárkové krabičky, které ihned po vybalení můžete darovat tomu, pro koho jste krabičku vybrali.

Aby se vám lépe vybíralo a nakupovalo, vyjednala jsem pro vás super slevu 15% na nákup v CandyLife. To už bude fajn a výhodný nákup.

 

Slevu můžete mít po zadání kódu JANA15

 

Dodání je u CandyLife velmi rychlé – jeden den jsem objednala, druhý den jsem měla krabičku v zásilkovně. Paráda.

Pokud si tedy chcete i vy objednat krabičku plnou dobrot, za výhodnou cenu,  klikněte zde: CandyLife.cz


Čokoláda Vincentka.

 

Protože se blíží podzim, a s ním očekávám různá nachlazení, vždycky se raději zásobuji léčivými prostředky.

Pro sebe, i pro celou svou rodinu používám hlavně produkty Vincentka.

Jsou léty prověřené a vyzkoušené. Minerální vodu Vincentka jsem pila už jako malá holka kdykoliv jsem měla kašel. Vždycky pomáhala. Moje děti jako malé byly hodně často nemocné. Hlavně dvojčata. Jezdila proto oba dva do ozdravovny, a tam odsud se vrátila s návykem vypláchnout si každý den nos Vincentkou. Věřte, že to opravdu funguje. Nemocní byli o mnoho méně.

Poslední Vincentkové kouzlo bylo, když jsem použila sprej do nosu.

 Měla jsem velký problém – navykla jsem si na nosní kapky. Bylo to rychlé – prostě rýma, a jako vždy –abych mohla dýchat jsem si stříkala kapky do nosu. Jenže po dvou týdnech pořád rýma neustupovala, a jakmile jsem si nestříkla kapky, otekla mi sliznice a nemohla jsem dýchat. Začarovaný kruh. Trápila jsem se s tím hodně dlouho. Pak jsem zkusila místo kapek nosní sprej Vincentka. Do týdne jsem byla bez nosních kapek.

Po více než roce trápení stačil týden s Vincentka nosním sprejem pro dospělé, a byla jsem v pohodě. Od té doby nedám na Vincentku dopustit – a klasickým nosním kapkám se vyhýbám jako čert kříži.

Není tedy nic neobvyklého, že jsem chtěla doplnit lékárničku. Automaticky jsem přidávala do košíku potřebné spreje a sirupy a najednou mi oči přejely po stránce a v hlavě mi bliklo slovo čokoláda. Nevěřícně jsem se vrátila očima zpátky a opravdu- na stránkách je čokoláda.

Tento objev je pro mne, jako pro milovníka čokolády něco neskutečného. Čokoláda je moje velká vášeň a zároveň slabost. Na čokoládě prostě ujíždím.

Šup, a už ji mám doma. Na chuť jsem byla velmi zvědavá.

Vincentka čokoláda je vyráběna z výběrových kakaových bobů z Grenady, chuť a složení doplňuje minerální sůl Vincentka. Čokoláda je celosvětově unikátní, nikde jinde takovou neochutnáte – je to unikát spojující bean –to –bar čokoládu se solí z minerální vody Vincentka.

 Minimální obsah kakaového podílu je 70% - jedná se tedy o čokoládu velmi kvalitní.

Čokoládu jsem ochutnala a jsem nadšená. Je to takové to pochutnání za odměnu. Třeba po těžkém dni – stačí mi jeden, nebo dva dílky a cítím se báječně. Mě čokoláda moc chutná. Ta chuť nejde moc popsat, ta se musí zažít.

Líbí se mi i pocit, že tahle čokoláda je hodně zdravé mlsání. Kromě toho, že díky kvalitní čokoládě mám lepší náladu (kvalitní čokoláda stimuluje produkci hormonu štěstí – serotoninu), dostávají se mi do těla i zdraví prospěšné soli a minerály z pramene Vincentky.

To je sen nás „čokoholiků“ – mlsáme, a ještě to prospěje našemu zdraví.

Pokud máte rádi čokoládu, nebo chcete udělat radost dárkem nějakému milovníkovi čokolády, určitě vyzkoušejte čokoládu Vincentka. U mě v košíku při nákupu má od teď svoje stálé místo. Moc mi totiž chutná.

Pokud si chcete čokoládu koupit, klikněte zde: Čokoláda Vincentka

Celý sortiment produktů si prohlédněte, a nakupte po kliknutí zde: eshop Vincentka

 


Ořechový krém s nugátem a čokoláda Cuba Baracoa 75%

Musím hned na začátku této recenze přiznat, že miluji sladkosti. Všechny. Odmala jsem byla spokojená, když jsem si mohla u babičky dát tajně do pusy alespoň pár rozinek, když nebyly bonbóny. Naštěstí s dospělostí jsem už přestala mlsat tajně rozinky, začala jsem si vybírat sladkosti, které mi chutnají, a přitom po nich nebudu příliš přibírat. Mlsat se totiž dá i zdravě. A pokud ne úplně zdravě, tak alespoň o něco zdravěji.

Vždycky mi chutnaly sladké krémy jako Nugeta a Nutela. Když jsem byla malá, znali jsme jen Nugetu, ta byla dost oříšková, měli jsme ji občas jako mlsání. Když se v republice objevila Nutela, kupovala jsem ji hlavně dětem na namazání chleba, anebo na slepování cukroví. Já sama jsem si ji ale dávala výjimečně. Občas na kousek chleba. Je na mne moc sladká. Přesto jsem se ale té chuti nechtěla vzdát. I když je hodně sladká, kombinace chleba a čokoládové pomazánky mi moc chutná. Proto jsem hledala, pátrala, a našla jsem si zdravější alternativu.

Ořechový krém s nugátem mi naprosto učaroval.

Není vůbec přeslazený, chutná naprosto báječně. Chuť je skvěle vyvážená. Cítím v ní výrazněji nugát a až pak oříšky. Chuť je opravdu dobrá. Když mne honí mlsná, stačí si nabrat na lžičku a je mi fajn. Většinou mi ta jedna lžička v pohodě stačí na zahnání chuti na sladké. Ořechový krém je vynikající i v rýžové nebo chia kaši, miluji přidat si ho do dobrého bílého jogurtu. Chvíli cítíte nakyslou jogurtovou chuť, chvíli nugátovo-ořechovou sladkost - spolu je to prostě velká dobrota.

Krém si můžete namazat na palačinku, na toust, nebo třeba i na linecké cukroví teď o vánocích. Využití a použití je spousta. Záleží na chuti každého z nás.

Já sama mám ráda, když chuť nugátu cítím naplno, takže nejčastěji volím nabrat si krém na lžičku a olíznout, nebo do jogurtu.

Chutná mi opravdu velmi.  Vyhovuje mi, že není přeslazený.

Složení krému je kvalitní – blanšírované a pražené lískové oříšky, třtinový cukr, kakaové boby, sušené mléko a sůl. Nejsou přidány žádné oleje, konzervanty, ani chemie. Opravdu mlsáte jen to dobré.

Drahonický ořechový krém je asi nejlepší z pomazánek a krémů jaké jsem ochutnala. Chuť je skvěle vyvážená, sladká tak akorát a žádná chemie. Tuhle sladkost si prostě dopřávám bez výčitek.

Když jsem u těch sladkostí, nemůžu vynechat čokoládu.

Čokoláda je sladkost, kterou mají rádi dospělí, i děti. Jako malá jsem upřednostňovala sladkou mléčnou čokoládu. Chutná mi pořád, ale tak nějak jsem si našla cestu k čokoládě hořké, kvalitní.

Proto jsem neodolala a ochutnala 75% čokoládu Cuba Baracoa z pražírny Drahonice.

Jedná se o extra tmavou čokoládu z Kubánských kakaových bobů. Je moc dobrá.  Jakmile si položíte do pusy kousek téhle čokolády, rozlije se vámi dobrá nálada, uvolnění a neskutečně dobrá chuť. Výhodou kvalitní vysokoprocentní hořké čokolády je, že jí nesníte nikdy moc. Na chuť stačí jeden, nebo dva kousky. S touhle čokoládou zažijete úžasný stav blaženosti - stačí se posadit, přivřít oči, položit kousek čokolády na jazyk a nechat ho v puse rozpouštět. Je to v tu chvíli přímo exploze chuti, vaše chuťové buňky budou  přímo zpívat Ódu na radost.

O čokoládě se říká, že uvolňuje v těle hormon radosti a štěstí. Tahle čokoláda z Drahonic to tedy opravdu umí. Je vynikající, a radostí a štěstím přímo nabitá. Kdo ji mlsá, není smutný. Čokoláda mu zvedne náladu minimálně - no, o těch jejích 75%. Je skvělá, tu musíte ochutnat.

Pokud chcete dát někomu jako dárek čokoládu, sáhněte po kvalitní, s obsahem opravdu kvalitníko kakaa. Přesně po takové čokoládě, jakou najdete v eshopu pražírny Drahonice.

Na internetu a všude kolem nás se teď objevují, a budou objevovat recepty na cukroví. Nevím, jak to působí na vás, ale když vidím obrázky cukroví, mám chuť na sladké. Teď už tuhle chuť umím zažehnat zdravěji, a přitom báječně. Dám si buď kousek výborné Drahonické čokolády z Kubánských kakaových bobů, anebo vynikající ořechovo - nugátový krém. Pro nás, milovníky sladkých dobrot jsou tyhle dvě pochoutky jako zázrak, nebe v puse. Moc mi chutnají, a hlavně – mlsám bez výčitek.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit Nugátový krém, klikněte zde: Ořechový krém s nugátem

Čokoládu si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: čokoláda Cuba Baracoa 75%

 

Celý sortiment pražírny si prohlédněte zde: Pražírna Drahonice


Valentýnský Candylife box

Začátek nového roku máme zdárně za sebou. Venku se ochladilo, a i plnění některých novoročních předsevzetí pomalinku chladne.  Já si každoročně dávám předsevzetí, že nebudu mlsat u televize a budu si udržovat váhu. Někdy to vyjde, někdy ne. Mám totiž strašně moc ráda sladkosti. Abych to s mlsáním nepřeháněla, snažím se mlsat zdravěji – pokud to tedy jde. Někdy si ale ráda zahřeším. Znáte to, špatný den, všechno se sype, a to si pak člověk sedne do křesla a s radostí si spraví náladu něčím sladkým.

Občas si zahřešit je fajn. Fajn je i vybírat si k mlsání dobroty, které udělají opravdu radost.

Takové jsou dobroty od Candylife.

Pro všechny mlsaly je to ráj sladkostí, a hlavně taky prima stránka s boxy sladkostí, které mohou být tipem na dárek, který udělá radost a nezruinuje peněženku. Radost z dobrot může být pro dospělé i pro děti.

Ještě něco je na Candylife úžasné – některé sladkosti jsou tu originální, takové, které nekoupíte v každém obchodě.  Takové všichni ochutnáváme s radostí a zvědavostí a udělají ještě větší radost.

Jako třeba skvělé – já jim říkám mechové – bonbony s ovocnou náplní. Mochi rýžové koláčky jsou velmi oblíbená sladkost, a já naprosto chápu proč.  Moc mi chutnají. Jsou heboučké a chuťově dokonalé.  Nejvíc mi chutnají pomerančové, lahodné jsou i jahodové, o melounové se dělím s ostatními – jsou dobré,ale na pomerančové prostě nemají.

Další dobrůtka, na které ujíždím, jsou jahodové tyčinky – ty prostě musíte ochutnat. Luxus.

Gumové  želé Nerds bonbonky je takové to mňam „zobání“ – jsou opravdu velmi příjemně ovocné. Chuť je výrazná, výborná. Stačí nasypat do mističky vedle počítače, a hned se mi pracuje o moc lépe.

BN sušenky s náplní jsou prima mlsání ke kávě. Chutnají celé rodině, takže balení bylo pryč okamžitě.

Moc mi chutná i popcorn s bílou čokoládou a malinovou příchutí.

Pokud nemáte rádi bílou čokoládu, zkuste popcorn  Sweet‘ n Crispy – sladký a voňavý, s nádhernou cukrovou vůní a slaďoučkou chutí.

Pokud chcete jen tak něco malého na mlsnutí , kupte si pendrek s malými minicukříky. Ten bych mohla mlsat pořád. Ukusujete a ukusujete, ani nevíte jak a pendrek je pryč.

Kdo má raději bonbony, ať ochutná SweeTarts Original – praktické balení v ruličce je fajn do kabelky – bonbony nezaberou místo, jen si vždycky z ruličky odloupnete jeden bonbon – nikde se vám nesypou, jako když jsou v sáčku.

Máte raději žvýkačky, než bonbony? Americké jahodové vám udělají radost, a v puse explozi chuti.

A pokud máte po všem tom mlsání žízeň, zapijte dobroty vynikající limonádou s příchutí jahody a vanilky. Limonáda je bez cukru, takže se můžete napít bez výčitek.

Všechny tyhle sladkosti jsem vám nepopsala náhodou. Jsou součástí Valentýnského boxu na stránkách Candylife.

Protože po vánocích jsou tipy na dárky většinou tak trochu vybrané a opakující se, je fajn vědět, že můžete koupit sladký Valentýnský box plný dobrot, které potěší. Sladkosti, které nejsou všude – jsou tedy chuťově trošku jiné, než ty, které mlsáme obvykle. Nové věci k ochutnání nám udělají většinou radost.  Mě tedy vždycky potěší.

Proto jsem i s chutí, radostí a zvědavostí rozbalila tenhle sladký Valentýnský box.

Box přijde zabalený tak, že ho můžete rovnou darovat jako dárek – v hezké bílé krabici, převázaný červenou mašlí.

Pokud tedy nevíte, jakým dárečkem potěšit milovaného člověka na Den Sv. Valentýna, zkuste Valentýnský box z Candylife. Je to originální, neokoukaný dárek.

Pokud vám nevyhovuje složení boxu, můžete si namixovat vlastní, podle toho, co Vám chutná.

Pokud si chcete box prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Valentýnský box.

 

Pokud si chcete namixovat vlastní box, nebo prohlédnout ostatní produkty na stránce, klikněte zde: Candylife.cz.