Potraviny a sladkosti, potravinové doplňky a vitamíny


Fernet Stock

 

Blíží se vánoce, už zbývá jen měsíc do Štědrého dne.  A spolu s vánoci si všichni lámeme hlavu s tím, jaký koupit svým nejbližším dárek. Dárek, který udělá opravdu radost, dárek, u kterého obdarovaný pozná, že jste na něj mysleli, a s výběrem dárku si dali záležet.

Já mám moc ráda dárky osobní. Třeba i maličkosti, ale takové, aby udělaly opravdu radost. Pokud mají potěšit a překvapit, měly by být jiné, než ty, které už obdarovávaný dostal v minulých letech. Občas je to pořádná „fuška“ přijít na to, co obdarovávanému udělá tu správnou radost, aby mu štěstím zajiskřily oči. Naštěstí většina z nás má své záliby a libůstky, které ho vždycky potěší – to nám s výběrem dárků dost pomáhá.

Letos si dost lámu hlavu s dárky pro mužskou část rodiny. Spousta obchodů je zavřených, takže inspiraci hledám spíš na internetu. Zatím jsem nějak neměla žádný nápad. Je mi jasné, že praktické dárky jako košili, svetr, nebo ponožky už dospělí muži dokáží ocenit, ale je to pro ně praktický dárek, který by si stejně koupili. Prostě dárek „měkouš“ je vždycky jen „měkouš“ a tu správnou radost neudělá. Tak jsem hledala správný tvrdý dárek pro radost a potěchu. Nakonec jsem našla.

Napadlo mne totiž, že když si pánové letos nemohou dojít na pivo, nebo panáčka do hospůdky, a pokecat s kamarády, mohla by hospůdka přijít za nimi. Hledala jsem ten správný nápad, až jsem ho našla.

Vybrala jsem krásnou personifikovanou lahev Ferneta Stock se jménem pro manžela, a nádherné dárkové balení Fernet Stock pro tatínka.

Lahve s Fernetem jsem vybírala u nejpovolanějšího - tedy od výrobce. Zvolila jsem společnost Stock Plzeň Božkov. Možná i proto, že je to společnost, která má dobré jméno, a léty je ověřena a prověřena. Kvalitní alkohol zde vyrábějí už od dob Rakousko – Uherska, na českém trhu pak jsou už více než 85 let. Dnes je společnost Stock Plzeň největším výrobcem lihovin na českém trhu s podílem přes 35%.

Když jdeme kolem prodejního pultu, nebo regálu s lihovinami a alkoholem, většinou ho míjíme bez povšimnutí, nebo sáhneme po lahvi s alkoholem, který nám chutná, a moc o nákupu už nepřemýšlíme. Občas je ale fajn se zastavit, a popřemýšlet o tom, že i v alkoholu jsou velké rozdíly, a že je dobré kupovat dobrý alkohol od prověřených výrobců. Já jsem patriot, takže mi dělá radost, že máme v Čechách tak dobrý a kvalitní alkohol od našeho, českého výrobce Stock Plzeň. Vždyť dobrého panáčka alkoholu si při zvláštních a významných příležitostech dáme rádi všichni. Pak je dobré vědět, co pijeme.

Pokud vás zajímá historie společnosti Stock, klikněte zde: Stock Plzeň Božkov

 

Když už jsem psala o těch významných událostech, kdy si rádi připijeme, nemyslela jsem tím jen třeba svatby, nebo zvláštní setkání. Kvalitní alkohol dnes už patří i k rodinným sešlostem. Ty já mám moc ráda. Naše rodina je velká, když se sejdeme všichni, je spousta smíchu a chaosu.  Mám to ráda, je to fajn. Večer už jsme ale trošku unavení, pak je fajn si sednout a popovídat si. Právě tyhle večerní povídání mám moc ráda.  Tatínek si sedne, mezi nás, nalije si malého panáčka, pomalu upíjí a vypráví a vzpomíná. Tyhle – jak já říkám – „vzpomínací posezení“ jsou moc fajn. Najednou vklouznete do úplně jiné doby, leckdy jsem překvapená, jak dřív lidé žili, jak bylo všechno jiné. Kolik věcí, které dnes považujeme za samozřejmost, kdysi vůbec nebylo. Je to fajn posezení, nechává ve mně krásné vzpomínky a dobrou náladu ještě hodně dlouho. A právě na taková to krásná posezení jsem vybrala pro radost tatínkovi dárkové balení Fernet Stock Original se dvěma krásnými skleničkami s nápisem Fernet Stock. Už se těším na tatínkovu reakci, a hlavně na jeho povídání.

Pokud chcete koupit  lahev se skleničkami v dárkovém balení, klikněte zde: Fernet Original dárkové balení

 

Pro manžela jsem zvolila dárkovou lahev Fernet Stock Original 1 litr s možností natištění jména přímo na etiketu. Fernet má manžel moc rád, je to takové to fajn pití, které si vychutnává.

Věděli jste, že fernet je vyráběn už od roku 1927? Hořkobylinný nápoj je vyráběn podle přísně utajovaného receptu už více než 90 let. Podle stále stejného, původního receptu je vyráběn dodnes. Mění se časem pouze design lahve, Fernet samotný je stále stejný. Fernet je vyráběn v několika variantách – Fernet Stock Original, Citrus, Honey, Spiced, nebo třeba novinka Fernet a Rum. Vybere si určitě každý. U nás je v největší oblibě Original, ale i Honey je moc dobrý.

Pokud si chcete přečíst více o historii Fernetu, klikněte zde: Fernet Stock příběh

 

Pokud chcete, jako já věnovat originální láhev se jménem na etiketě, můžete si ji nechat vyrobit a objednat – stačí si rozmyslet, jaké jméno, nebo přezdívku na etiketu chcete napsat, a lahev mám přijde domů .

Chcete si nechat vyrobit lahev se jménem? Klikněte zde: personalizovaná lahev Fernet 1 L

 

Jsem moc ráda, že jsem náhodou objevila reklamu na možnost nechat si na lahev vytisknout etiketu se jménem. Díky tomu jsem zapátrala na stránkách Stock Plzeň Božkov, a mám dva krásné dárky pod stromeček. Lahev s osobním jmenováním pro manžela, a dárkové balení lahve Fernet se dvěma skleničkami pro tatínka. Věřím, že tentokrát jim oči při rozbalování dárků pod stromečkem opravdu zajiskří radostí.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment výrobce, klikněte zde: Stock Plzeň Božkov


Destilerka.cz

 

Vánoce se nezadržitelně blíží. Někdo se na ně těší, někdo je moc rád nemá. Na co se ale těšíme úplně všichni,  je vánoční krásná atmosféra. I když letos chybí vánoční trhy, a adventní koncerty, stačí se projít k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí, a všichni se zase cítíme jako malé děti. Žasneme nad tou nádherou, a zalije nás krásný pocit z přicházejících svátků. K vánočním svátkům vždycky patří setkávání se. Ať už s přáteli, nebo s rodinou, je to čas, kdy se sejdeme, posedíme, zavzpomínáme a možná si dáme i nějaký dárek.

K posezení s rodinou nebo přáteli, určitě patří i sklenička „něčeho dobrého“ – tím myslím dobrého a kvalitního alkoholu. Pokud chcete, aby vaše posezení mělo letos jiný, slavnostnější ráz, zkuste i jiný typ alkoholu na přípitek.

Já bych vám dnes chtěla představit právě takový vynikající alkohol naší, české výroby. Je vynikající nejen jako přípitek, ale radost udělá i jako originální a kvalitní dárek.

Pro dámy jsem vybrala Hustopečskou Mandlovci (Mandlovka) a pro pány likér Jakamarus, který má v naší zemi tradici už od dob první republiky.

Hustopečská Mandlovice (mandlovka) 38% 0,5 l

Hustopečská Mandlovice je originální a jedinečný destilát, který je vyrobený u nás, v Čechách. Mandle, které jsou použity, všechny vyrostly v mandloňovém sadu v Hustopečích na Jižní Moravě.

Spojení vína a mandlí do jedinečného likéru byl za mne rozhodně báječný nápad. Chutná skvěle. V podstatě už při prvním ochutnání pochopíte, proč a v čem je tento destilát unikátní.

Chutná úplně jinak, než alkohol, jaký jste doposud ochutnali.

Je to velmi jemná a přitom výrazná chuť.

Mandlová chuť je velmi oblíbená třeba v cukroví – tam ji mám moc ráda. Musím ale přiznat, že alkohol s mandlovou příchutí jsem ochutnala poprvé – je to náš český unikát, nikde jinde ve světě ho neochutnáte.

Za tajemstvím Mandlovice se schovává rodinný recept – udělat Mandlovku umí jenom pár lidí v naší republice, nikde jinde si na ní pochutnat nemůžete – jen u nás v Čechách. To ji činí jedinečnou a exkluzivní.

Nejdůležitější je vždycky chuť, a ta je jedinečná, a moc dobrá. V podstatě všichni, kdo jsme ochutnali, jsme se shodli na tom, že nám opravdu moc chutná. Mandlovici si prostě vychutnáváte.

Mandlovice je vyráběna i s příchutí višní nebo kávy. U nás vede zatím tahle originál bez příchutě. Pokud ale hledáte dárek třeba pro babičku, maminku, nebo kolegyni – Mandlovice určitě udělá radost.

Pokud si mandlovci chcete koupit, klikněte zde: Hustopečská Mandlovice

 

Druhý prémiový ryze český likér, který vám chci představit je Jakamarus.

Už jste o něm někdy slyšeli, nebo ho ochutnali? Pokud ne, určitě to napravte. Pokud mohu já sama posoudit, je jeden z nejlepších bylinných likérů, jaký jsem ochutnala. Je to ideální digestiv po každém jídle, protože podporuje zažívání a trávení.

Jakamarus má skvěle vyváženou chuť – poměr vyvážení hořkosti, sladkosti a koření je tak ideálně vyladěný, že v podstatě cítíte zároveň všechny chutě najednou a je to chuť velmi příjemná. Jakamarus i krásně bylinkově voní.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám mám popsat jeho chuť a vůni – ono se to velmi špatně vyjadřuje slovy. Proto vám sem opíšu popis ze stránek destilerka.cz – popis je totiž velmi výstižný:

„Prvorepublikový bylinný likér JA-KA-MA-RUS, který se vyrábí od roku 1916 podle původní receptury lékárníka Aloise Kříže, který se díky své jemné sladkosti přecházející do hořké a kořeněné chuti proslavil v celé tehdejší Československé republice. Co ho odlišuje, je jeho dlouhé 9 měsíční staření v původních originálních sudech a poměr 1:1, což je jeden z nejlepších poměrů u bylinných likérů.“

Pokud někdy, jako já sledujete filmy pro pamětníky, určitě jste si všimli, že po jídle - na trávení si často všichni dávají malou skleničku digestivu. Vsadím se, že je to Jakamarus. Je totiž opravdu velmi populární už od dob svého vzniku.

Pokud dáte lahev Jakamarus jako dárek, nedáváte jen alkohol, ale zároveň tak trochu i lék (původně byl vyroben právě lékárníkem pro lepší zažívání).

Hlavně starší lidé mají trochu problém se zažíváním a trávením, je to tedy ideální dárek pro dědečky a babičky. Ale určitě nejen pro ně, radost udělá všem, kdo mají rádi bylinné likéry. Tenhle je totiž opravdu chutný. Já osobně mám bylinné likéry ráda, právě pro ten benefit podpory trávení. Tenhle likér bych zařadila na špičku mezi likéry v kvalitě i chuti.

S Jakamarusem darujete nejen chuť, ale tak trochu i zdraví.

Pokud si chcete likér koupit, klikněte zde: Jakamarus 40% 0,5 l

 

Oba likéry jsem sehnala na eshopu destilerka.cz. Specializují se tu totiž na naše, české lihoviny, likéry a destiláty. U nás v Čechách a na Moravě umíme vyrobit vynikající produkty, málokdo o nich ale ví. Obzvláště v této době je třeba podpořit naše, české výrobce. Na eshopu destilerka.cz najdete to nejlepší z naší české produkce.

Celý sortiment produktů najdete po kliknutí zde: destilerka.cz


Eshop Candylife.cz

Dnes bych vám moc ráda napsala o stránce Candylife.cz. Jak už název napovídá, je to stránka plná sladkých dobrůtek. Duben a květen je u nás doma plný svátků a narozenin – oslav a dárečků. Občas už nevím, co mám dětem dát. Vždycky chci, aby dárek měl nápad a byl pro děti překvapení.

Přesně takové jsou dárkové krabičky u Candylife.cz. Překvapení, které děti v krabici nečekají, a velká radost při ochutnávání.

Moc se mi líbí balení jednotlivých sladkostí – všechny jsou zabalené v malých sáčcích, nebo jednotlivě, takže se nestane, že děti snědí celý sáček bonbonů a pak je bolí břicho. Tady si můžou z krabičky vybrat a sníst vždycky to, na co mají chuť, aniž by se přejedly. Fajn je i to, že malé balení je praktičtější a hygieničtější – hlavně v dnešní době je fajn, když jsou i sladkosti balené jednotlivě, a děti nesahají opakovaně špinavými tlapkami do sáčku s bonbony.

Já tedy mluvím momentálně o dětech, ale radost z takové krabičky budou mít i teenageři a dospělí. I my, dospělí, si občas rádi zamlsáme. Pak je fajn vybrat si krabičku, nebo si ji namixovat podle vlastní chuti (třeba jen medvídky Haribo, kteří jsou chuťově skvělí, a netloustne se po nich tolik, jako po čokoládě).

V eshopu Candylife.cz si totiž můžete vybírat buď z krabiček připravených, nebo si namixovat krabičku podle vlastní chuti. A pokud nevíte, co vybrat, pak je tu krabička Mystery – tajemná. Nikdy nevíte, jaké dobroty v ní budou, takže je to překvapení i pro vás. Já mám překvapení ráda, takže jsem zvolila právě krabičku Mystery. Pak už jsem se jenom těšila, jaká krabička přijde.

Objednání je velmi snadné, dodání bylo bleskurychlé.

A rozbalování? To bylo plné napětí. S obsahem krabičky jsem velmi spokojená. Kyselé pendreky, Mentos, Skittles, bonbonový hamburger, spousta žvýkaček a lízátek, a hlavně spousta malých sáčků s různými druhy Haribo bonbonů. Jsem opravdu spokojená. Sladkostí je v krabičce hodně, takže je mi jasné, že až vnuk tuhle krabičku rozbalí, budou mu radostí jiskřit oči.

Jen jedno doporučení mám – neobjednávejte moc s předstihem. Ono to totiž pak svádí k tomu, jít si sem tam nějaký malý sáček uloupit a smlsnout. Když jsem se nachytala u druhého sáčku zlatých medvídků, radši jsem krabičku zalepila. Aby z ní nakonec nebyl poloprázdný dárek..

Výběr na eshopu Candylife je z několika možných variant sladkých krabiček. Malá krabička, Velká krabička, Malá a Velká krabička kyselý box, krabička Namixuj si (tady si vyberete sladkosti sami z nabídky eshopu), anebo Mystery krabička – tajuplné sladké překvapení.

Pokud tedy chcete někomu udělat radost sladkým mlsáním kvalitních cukrovinek, mrkněte určitě na eshop candylife.cz . Kliknutím na stránky Candylife se prokliknete do sladkého světa dobrot.

Krabičku, kterou mám já, si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: krabička Mystery box

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: candylife.cz


Fan sladidla

 

O sortiment sladidel jsem se začala zajímat víceméně náhodou – tedy shodou náhod. Nejdřív kvůli hubnutí – musela jsem upravit stravu, a chtěla jsem i trochu zhubnout, abych se cítila lépe. Tehdy mne poprvé napadlo zkusit sladidla místo klasického cukru. Nicméně jen jsem si zatím pohrávala s myšlenkou o náhradních sladidlech a jejich vyzkoušení. Další impulz přišel, když maminka onemocněla cukrovkou – tady bylo jasné, že cukr musí pryč. Tak nějak ze solidarity jsem začala zkoušet třeba upéct koláč a bábovku se sladidlem, a ejhle – ono to bylo fakt dobré. Měla jsem strach z umělé nepřirozené chuti, a velmi mne překvapilo, že chuťově jsem rozdíl téměř nepoznala. Bábovka byla výborná. Třetí impulz přišel s ročním obdobím – blíží se sezóna zavařování ovoce i zeleniny, výroba džemů a marmelád a i tady mají sladidla velké uplatnění. Takže jsem začala hledat, jaká sladidla bych začala používat, a jaká jsou pro mne a pro mou rodinu vhodná.

Protože celkem nerada nakupuji produkty na různých místech, snažila jsem se najít místo, kde najdu informace a produkty pěkně pohromadě. Kdo hledá – najde, i já jsem našla.

Našla jsem přímo výrobce s dlouholetou tradicí zaujímajícího přední místo na českém trhu se sladidly – a to společnost Fan sladidla. Společnost je na českém trhu už od roku 1991, a jejich sortiment je opravdu široký.

Pokud se chcete dozvědět víc informací o celé společnosti, klikněte zde: společnost Fan sladidla.

Sortimentem jsem se probírala celkem dlouho, chtěla jsem sladidla pro sebe, pro dcery i pro maminku. Nakonec jsem se rozhodla pro dárkové balení nejoblíbenějších produktů. V podstatě je v balení od všeho něco, a tak vyzkoušíme víc produktů najednou za příjemnou akční cenu dárkového balení. S některými produkty vás trošku seznámím, abyste získali přehled a nemuseli složitě vyhledávat (stačí kliknout na podtržený název produktu a otevře se na webové stránce eshopu):

Stolní sladidlo na bázi Steviol glykosidů a stolní sladidlo Star Linea.

Obě tato sladidla jsou tabletová, vhodná k přípravě teplých i studených pokrmů, a k jejich slazení, vhodná jsou i k zavařování. 1 tableta sladí jako 1 lžička cukru.

Tekuté stolní sladidlo Starlinea uvítají všichni, kteří chtějí i trošku hlídat svou hmotnost.

Je to univerzální sladidlo, pro náhradu řepného cukr, sladit jím lze teplé i studené nápoje a jídla, saláty, dresinky, zavařovat ovoce i zeleninu. Je bez energetické hodnoty s glykemickým indexem 0. Místo 1 lžičky cukru stačí 6 kapek sladidla. Je to sladidlo na bázi sukralózy.

 

Další ze sladidel na bázi sukralózy je sladidlo Slim&Fit.

Je to nekalorické sladidlo v dávkovači vhodné k přímému slazení teplých i studených nápojů a zavařování

 

Stolní sladidlo Erythritol se vyrábí z ovoce

Patří mezi polyalkoholy, není to tedy cukr. Je bez kalorií, s nízkým glykemickým indexem. Jeho sladivost se rovná 1 lžička Erythritolu je asi 2/3 lžičky cukru. Lze používat kdekoliv ve studené i teplé kuchyni, na pečení i na přímé slazení. Jen se to s ním nesmí přehnat – při velkém množství má lehce projímavé účinky. Je vhodný pro všechny, co si hlídají štíhlou linii.

 

Pokud chcete skvělý cukr na běžné použití,ale i na pečení, doporučuji Březový cukr, a Březový cukr v cukřence s vanilkou.

Březový cukr je přírodního rostlinného původu, je vyráběn především z březové kůry, a má příjemně sladkou chuť. Má o 40% méně kalorií, než běžný cukr a nízký glykemický index. Vhodný je na vaření, pečení a slazení teplých i studených nápojů. Sladivost je v poměru s řepným cukrem 1:1.

Cukřenka březový cukr s vanilkou asi nepotřebuje vysvětlovat, k čemu je vhodná.  Benefity březového cukru jsou doplněny o voňavou vanilku, takže i mlsat pak můžete zdravě, a ještě ucítíte nádhernou vanilkovou vůni.

 

Sladit zmůžete i vlákninou Inulin Sweet 

- přírodní nízkokalorické práškové sladidlo, v 50 jednoporcových sáčcích po 2g, nahrazuje 50 x 5 g řepného cukru. Je to tedy přírodní sladidlo a vláknina v jednom.¨

 

Inulin – rozpustná vláknina z čekanky – čistý přírodní produkt získaný z kořene čekanky. Ve střevě se chová jako rozpustná vláknina (Prebiotikum). Horním trávicím traktem projde beze změny, protože lidské tělo jej trávit nedokáže, vláknina se tak dostane až do tlustého střeva, kde se stane zdrojem energie symbiotických střevních bakterií. Stačí jeden sáček denně.

Stevia – práškové stolní sladidlo se sterol glykosidy je na bázi stévie a fruktózy se sníženou energetickou hodnotou. Je vhodné na přímé použití, na pečení i na zavařování. Já jsem si ho oblíbila hodně, vyhovuje mi opravdu ve všech směrech. Sladivost je skvělá – celé balení 250 g nahradí 1 kilo řepného cukru. Super je i v jahodové marmeládě.

Stevialin Exclusive je nekalorické sypké sladidlo se Stévií a erythriolem. Je určeno k přímému slazení, a je fajn, že je baleno velmi prakticky v 50 jednoporcových sáčcích po 1 g.

Abych nezůstala jen u sladidel – na eshopu můžete koupit i skvělé pomocníky Samaritan.

Klasický Samaritan na pálení žáhy, dehydrataci, a proti žaludeční nevolnosti. Je to doplněk stravy s minerálními látkami v prášku. Je to super pomocník v boji s kocovinou po nadměrném užití alkoholu, ale je fajn i pro sportovce a těžce fyzicky pracující, jako skvělý zdroj na doplnění minerálních látek a solí. Samaritan je ale fajn i na pálení žáhy a pocit těžkého žaludku.

Samaritan s příchutí citronu + vitamín C

Opět super na kocovinu, ale i v létě, pokud se hodně potíte, nebo sportujete, či pracujete na slunci – je fajn si Samaritanem doplnit minerální látky. Moc se mi líbí heslo: Rozpustíš ho ve vodě, a jsi zase v pohodě!

Pokud tedy nemůžete, nebo z nějakého důvodu nechcete sladit řepným cukrem, určitě se mrkněte na eshop Fan sladidla. Je tu spousta produktů pro zdravější slazení. Nejen jako oslazení teplých a studených nápojů, ale i do zavařování ovoce a nakládání zeleniny. Skvělé do marmelád, džemů a kompotů, ale i při nakládání čalamád, anebo okurek.

Nechci vám říkat, které sladidlo je nejlepší. On si každý z nás asi vybere jiné, podle svých potřeb a chutí. Pokud ale budete nakupovat sladidla, neudržím se a doporučím vám – přihoďte si alespoň jeden březový cukr v cukřence s vanilkou. Na buchty a koláče jím pocukrované se opravdu sbíhají sliny. Mám ho moc ráda. Vybírat si můžete z jednotlivých produktů, nebo jako já vsadit na akční, nebo dárkové výhodné balení.

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop Fan sladidla.


CandyLife II

 

Nedávno jsem vám v článku doporučovala stránku CandyLife s jejich dobrotami a sladkostmi v krabičkách. (Článek najdete po kliknutí zde: Candylife sladké dobroty)

Od té doby chodím na stránky pravidelně, a okukuji, co nového v krabičkách mají. CandyLife totiž nespoléhají na to, že mají prostě hotovou sladkou krabičku. Sortiment sladkostí neustále obměňují a doplňují.

Každá krabička tak je vždycky trochu jiná.

Vybírat si můžete variantu malé a velké krabičky – buď zvolíte krabičku hotovou, do které vám CandyLife sami namixují sladkosti, nebo si můžete dobroty sami vybírat a namixovat sladkosti podle toho, co máte rádi.

Rázem se tak krabičky stávají super pozorností, nebo dárkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. I my dospělí si rádi občas dopřejeme něco dobrého. Zatímco děti si pochutnávají třeba na žvýkačkách, nebo sladkokyselých hadech, dospělí si dají medvídky Haribo, nebo třeba cucavé bonbony, marshmallow, nebo borůvkové bonbony bez cukru..

Už jen když o sladkých krabičkách píšu, sbíhají se mi sliny.

Klidně můžete namixovat i krabičku pro celou rodinu – i když má každý rád něco jiného, vždycky v sortimentu najdete sladkost, která vyhovuje třeba tatínkovi, nebo i babičce.

Já jsem tentokrát radostí poskakovala nad novinkami, které jsem objevila, a které chutnají hlavně mě.

Objevila jsem Pedro Pendreky v cukru a Pedro Sovičky. Pendreky v cukru jsem mlsala před spoustou let (radši ani nezmiňuji jak je to dlouho) jako malá holka. Je to klasický černý lékořicový pendrek v cukrové polevě – takové, jakou známe z lentilek, jen o trochu pevnější. Každý bonbon má tak trochu jinou chuť, a v kombinaci s pendrekem je to mňam, a bonbon není přeslazený. Přenesla jsem se tak zpátky do dětství, a chodím si zamlsat s radostí.

Pedro bonbony Sovičky jsou taky moc dobré – bez umělých barviv a aromat, bez palmového oleje s dobrou ovocnou šťávou. Ty vám jsou ale vynikající. Jsou tak dobré, že se musím hlídat, abych nesnědla celý sáček najednou.

Damla cucavé bonbony s ovocnou chutí máme rádi všichni – nosím je v kapse, kdyby nás venku přepadla mlsná nálada.

Super jsou i další sladkosti, které milují moji vnuci - jako různí smotaní hadi (kteří jsou když je vložíte do pusy nejdřív kyselí, až pak sladcí – takže ty rozhodně dětem neujídám), lízátka, nebo žvýkačky.

Nejvíc oceňuji to, že sladkosti jsou balené jednotlivě. Děti pak jdou a vyberou si z krabice jednu věc, a nesnědí sladkého tolik.

Prima je tohle jednotlivé balení i proto, že můžete třeba žvýkačky nosit v kapse sebou ven.

Já s vnoučky strašně ráda venku vymýšlím soutěživé hry. Snažím se je vymyslet tak, aby měl šanci úkol splnit každý. Za odměnu dostanou kluci něco dobrého – třeba žvýkačku ve tvaru tenisového míčku.

 Děti mají ohromnou radost, že si svou sladkost vyhrály – taková vyhraná sladkost chutná mnohem víc, než ta, kterou si doma můžou vzít z krabičky. Nemusíte nutně vymýšlet žádné složitosti – stačí třeba, když budou děti chvíli skákat po jedné noze. Nebo chodit chvíli pozadu a podobně. Aktivity, které děti zabaví, zvládne je každý, a v kapse máte dobrotu za odměnu od CandyLife.

Jako velkou výhodu těchto krabiček považuji pestrost produktů v ní. Sami v obchodě nikdy nenamixujete tolik rozmanitých druhů bonbonů, žvýkaček, pendreků, lízátek – nemusíte kupovat velká balení, v tomhle mixu prostě najdete od každého druhu sladkostí něco. Děti tak mají pocit, že dostaly opravdu super dobroty - a každá z nich je jiná.

Jak už jsem psala, díky tomu, že si můžete krabičku namixovat i sami, můžete si její obsah přizpůsobit chuti toho, komu chcete udělat radost. Dětem i dospělým. Radost a překvapení jsou u těchto krabiček zaručené.

Já mlsám sladké pendreky v cukru a zvědavě nakukuji, jaké novinky na CandyLife momentálně mají.

Abych nezapomněla – krabičky na sladkosti prošly velkou proměnou. Jsou krásné, bílé, s nápisem CandyLife. Krabičky jsou vkusné, a už jsou to ty správné dárkové krabičky, které ihned po vybalení můžete darovat tomu, pro koho jste krabičku vybrali.

Aby se vám lépe vybíralo a nakupovalo, vyjednala jsem pro vás super slevu 15% na nákup v CandyLife. To už bude fajn a výhodný nákup.

 

Slevu můžete mít po zadání kódu JANA15

 

Dodání je u CandyLife velmi rychlé – jeden den jsem objednala, druhý den jsem měla krabičku v zásilkovně. Paráda.

Pokud si tedy chcete i vy objednat krabičku plnou dobrot, za výhodnou cenu,  klikněte zde: CandyLife.cz


Čokoláda Vincentka.

 

Protože se blíží podzim, a s ním očekávám různá nachlazení, vždycky se raději zásobuji léčivými prostředky.

Pro sebe, i pro celou svou rodinu používám hlavně produkty Vincentka.

Jsou léty prověřené a vyzkoušené. Minerální vodu Vincentka jsem pila už jako malá holka kdykoliv jsem měla kašel. Vždycky pomáhala. Moje děti jako malé byly hodně často nemocné. Hlavně dvojčata. Jezdila proto oba dva do ozdravovny, a tam odsud se vrátila s návykem vypláchnout si každý den nos Vincentkou. Věřte, že to opravdu funguje. Nemocní byli o mnoho méně.

Poslední Vincentkové kouzlo bylo, když jsem použila sprej do nosu.

 Měla jsem velký problém – navykla jsem si na nosní kapky. Bylo to rychlé – prostě rýma, a jako vždy –abych mohla dýchat jsem si stříkala kapky do nosu. Jenže po dvou týdnech pořád rýma neustupovala, a jakmile jsem si nestříkla kapky, otekla mi sliznice a nemohla jsem dýchat. Začarovaný kruh. Trápila jsem se s tím hodně dlouho. Pak jsem zkusila místo kapek nosní sprej Vincentka. Do týdne jsem byla bez nosních kapek.

Po více než roce trápení stačil týden s Vincentka nosním sprejem pro dospělé, a byla jsem v pohodě. Od té doby nedám na Vincentku dopustit – a klasickým nosním kapkám se vyhýbám jako čert kříži.

Není tedy nic neobvyklého, že jsem chtěla doplnit lékárničku. Automaticky jsem přidávala do košíku potřebné spreje a sirupy a najednou mi oči přejely po stránce a v hlavě mi bliklo slovo čokoláda. Nevěřícně jsem se vrátila očima zpátky a opravdu- na stránkách je čokoláda.

Tento objev je pro mne, jako pro milovníka čokolády něco neskutečného. Čokoláda je moje velká vášeň a zároveň slabost. Na čokoládě prostě ujíždím.

Šup, a už ji mám doma. Na chuť jsem byla velmi zvědavá.

Vincentka čokoláda je vyráběna z výběrových kakaových bobů z Grenady, chuť a složení doplňuje minerální sůl Vincentka. Čokoláda je celosvětově unikátní, nikde jinde takovou neochutnáte – je to unikát spojující bean –to –bar čokoládu se solí z minerální vody Vincentka.

 Minimální obsah kakaového podílu je 70% - jedná se tedy o čokoládu velmi kvalitní.

Čokoládu jsem ochutnala a jsem nadšená. Je to takové to pochutnání za odměnu. Třeba po těžkém dni – stačí mi jeden, nebo dva dílky a cítím se báječně. Mě čokoláda moc chutná. Ta chuť nejde moc popsat, ta se musí zažít.

Líbí se mi i pocit, že tahle čokoláda je hodně zdravé mlsání. Kromě toho, že díky kvalitní čokoládě mám lepší náladu (kvalitní čokoláda stimuluje produkci hormonu štěstí – serotoninu), dostávají se mi do těla i zdraví prospěšné soli a minerály z pramene Vincentky.

To je sen nás „čokoholiků“ – mlsáme, a ještě to prospěje našemu zdraví.

Pokud máte rádi čokoládu, nebo chcete udělat radost dárkem nějakému milovníkovi čokolády, určitě vyzkoušejte čokoládu Vincentka. U mě v košíku při nákupu má od teď svoje stálé místo. Moc mi totiž chutná.

Pokud si chcete čokoládu koupit, klikněte zde: Čokoláda Vincentka

Celý sortiment produktů si prohlédněte, a nakupte po kliknutí zde: eshop Vincentka

 


Ořechový krém s nugátem a čokoláda Cuba Baracoa 75%

Musím hned na začátku této recenze přiznat, že miluji sladkosti. Všechny. Odmala jsem byla spokojená, když jsem si mohla u babičky dát tajně do pusy alespoň pár rozinek, když nebyly bonbóny. Naštěstí s dospělostí jsem už přestala mlsat tajně rozinky, začala jsem si vybírat sladkosti, které mi chutnají, a přitom po nich nebudu příliš přibírat. Mlsat se totiž dá i zdravě. A pokud ne úplně zdravě, tak alespoň o něco zdravěji.

Vždycky mi chutnaly sladké krémy jako Nugeta a Nutela. Když jsem byla malá, znali jsme jen Nugetu, ta byla dost oříšková, měli jsme ji občas jako mlsání. Když se v republice objevila Nutela, kupovala jsem ji hlavně dětem na namazání chleba, anebo na slepování cukroví. Já sama jsem si ji ale dávala výjimečně. Občas na kousek chleba. Je na mne moc sladká. Přesto jsem se ale té chuti nechtěla vzdát. I když je hodně sladká, kombinace chleba a čokoládové pomazánky mi moc chutná. Proto jsem hledala, pátrala, a našla jsem si zdravější alternativu.

Ořechový krém s nugátem mi naprosto učaroval.

Není vůbec přeslazený, chutná naprosto báječně. Chuť je skvěle vyvážená. Cítím v ní výrazněji nugát a až pak oříšky. Chuť je opravdu dobrá. Když mne honí mlsná, stačí si nabrat na lžičku a je mi fajn. Většinou mi ta jedna lžička v pohodě stačí na zahnání chuti na sladké. Ořechový krém je vynikající i v rýžové nebo chia kaši, miluji přidat si ho do dobrého bílého jogurtu. Chvíli cítíte nakyslou jogurtovou chuť, chvíli nugátovo-ořechovou sladkost - spolu je to prostě velká dobrota.

Krém si můžete namazat na palačinku, na toust, nebo třeba i na linecké cukroví teď o vánocích. Využití a použití je spousta. Záleží na chuti každého z nás.

Já sama mám ráda, když chuť nugátu cítím naplno, takže nejčastěji volím nabrat si krém na lžičku a olíznout, nebo do jogurtu.

Chutná mi opravdu velmi.  Vyhovuje mi, že není přeslazený.

Složení krému je kvalitní – blanšírované a pražené lískové oříšky, třtinový cukr, kakaové boby, sušené mléko a sůl. Nejsou přidány žádné oleje, konzervanty, ani chemie. Opravdu mlsáte jen to dobré.

Drahonický ořechový krém je asi nejlepší z pomazánek a krémů jaké jsem ochutnala. Chuť je skvěle vyvážená, sladká tak akorát a žádná chemie. Tuhle sladkost si prostě dopřávám bez výčitek.

Když jsem u těch sladkostí, nemůžu vynechat čokoládu.

Čokoláda je sladkost, kterou mají rádi dospělí, i děti. Jako malá jsem upřednostňovala sladkou mléčnou čokoládu. Chutná mi pořád, ale tak nějak jsem si našla cestu k čokoládě hořké, kvalitní.

Proto jsem neodolala a ochutnala 75% čokoládu Cuba Baracoa z pražírny Drahonice.

Jedná se o extra tmavou čokoládu z Kubánských kakaových bobů. Je moc dobrá.  Jakmile si položíte do pusy kousek téhle čokolády, rozlije se vámi dobrá nálada, uvolnění a neskutečně dobrá chuť. Výhodou kvalitní vysokoprocentní hořké čokolády je, že jí nesníte nikdy moc. Na chuť stačí jeden, nebo dva kousky. S touhle čokoládou zažijete úžasný stav blaženosti - stačí se posadit, přivřít oči, položit kousek čokolády na jazyk a nechat ho v puse rozpouštět. Je to v tu chvíli přímo exploze chuti, vaše chuťové buňky budou  přímo zpívat Ódu na radost.

O čokoládě se říká, že uvolňuje v těle hormon radosti a štěstí. Tahle čokoláda z Drahonic to tedy opravdu umí. Je vynikající, a radostí a štěstím přímo nabitá. Kdo ji mlsá, není smutný. Čokoláda mu zvedne náladu minimálně - no, o těch jejích 75%. Je skvělá, tu musíte ochutnat.

Pokud chcete dát někomu jako dárek čokoládu, sáhněte po kvalitní, s obsahem opravdu kvalitníko kakaa. Přesně po takové čokoládě, jakou najdete v eshopu pražírny Drahonice.

Na internetu a všude kolem nás se teď objevují, a budou objevovat recepty na cukroví. Nevím, jak to působí na vás, ale když vidím obrázky cukroví, mám chuť na sladké. Teď už tuhle chuť umím zažehnat zdravěji, a přitom báječně. Dám si buď kousek výborné Drahonické čokolády z Kubánských kakaových bobů, anebo vynikající ořechovo - nugátový krém. Pro nás, milovníky sladkých dobrot jsou tyhle dvě pochoutky jako zázrak, nebe v puse. Moc mi chutnají, a hlavně – mlsám bez výčitek.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit Nugátový krém, klikněte zde: Ořechový krém s nugátem

Čokoládu si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: čokoláda Cuba Baracoa 75%

 

Celý sortiment pražírny si prohlédněte zde: Pražírna Drahonice


Valentýnský Candylife box

Začátek nového roku máme zdárně za sebou. Venku se ochladilo, a i plnění některých novoročních předsevzetí pomalinku chladne.  Já si každoročně dávám předsevzetí, že nebudu mlsat u televize a budu si udržovat váhu. Někdy to vyjde, někdy ne. Mám totiž strašně moc ráda sladkosti. Abych to s mlsáním nepřeháněla, snažím se mlsat zdravěji – pokud to tedy jde. Někdy si ale ráda zahřeším. Znáte to, špatný den, všechno se sype, a to si pak člověk sedne do křesla a s radostí si spraví náladu něčím sladkým.

Občas si zahřešit je fajn. Fajn je i vybírat si k mlsání dobroty, které udělají opravdu radost.

Takové jsou dobroty od Candylife.

Pro všechny mlsaly je to ráj sladkostí, a hlavně taky prima stránka s boxy sladkostí, které mohou být tipem na dárek, který udělá radost a nezruinuje peněženku. Radost z dobrot může být pro dospělé i pro děti.

Ještě něco je na Candylife úžasné – některé sladkosti jsou tu originální, takové, které nekoupíte v každém obchodě.  Takové všichni ochutnáváme s radostí a zvědavostí a udělají ještě větší radost.

Jako třeba skvělé – já jim říkám mechové – bonbony s ovocnou náplní. Mochi rýžové koláčky jsou velmi oblíbená sladkost, a já naprosto chápu proč.  Moc mi chutnají. Jsou heboučké a chuťově dokonalé.  Nejvíc mi chutnají pomerančové, lahodné jsou i jahodové, o melounové se dělím s ostatními – jsou dobré,ale na pomerančové prostě nemají.

Další dobrůtka, na které ujíždím, jsou jahodové tyčinky – ty prostě musíte ochutnat. Luxus.

Gumové  želé Nerds bonbonky je takové to mňam „zobání“ – jsou opravdu velmi příjemně ovocné. Chuť je výrazná, výborná. Stačí nasypat do mističky vedle počítače, a hned se mi pracuje o moc lépe.

BN sušenky s náplní jsou prima mlsání ke kávě. Chutnají celé rodině, takže balení bylo pryč okamžitě.

Moc mi chutná i popcorn s bílou čokoládou a malinovou příchutí.

Pokud nemáte rádi bílou čokoládu, zkuste popcorn  Sweet‘ n Crispy – sladký a voňavý, s nádhernou cukrovou vůní a slaďoučkou chutí.

Pokud chcete jen tak něco malého na mlsnutí , kupte si pendrek s malými minicukříky. Ten bych mohla mlsat pořád. Ukusujete a ukusujete, ani nevíte jak a pendrek je pryč.

Kdo má raději bonbony, ať ochutná SweeTarts Original – praktické balení v ruličce je fajn do kabelky – bonbony nezaberou místo, jen si vždycky z ruličky odloupnete jeden bonbon – nikde se vám nesypou, jako když jsou v sáčku.

Máte raději žvýkačky, než bonbony? Americké jahodové vám udělají radost, a v puse explozi chuti.

A pokud máte po všem tom mlsání žízeň, zapijte dobroty vynikající limonádou s příchutí jahody a vanilky. Limonáda je bez cukru, takže se můžete napít bez výčitek.

Všechny tyhle sladkosti jsem vám nepopsala náhodou. Jsou součástí Valentýnského boxu na stránkách Candylife.

Protože po vánocích jsou tipy na dárky většinou tak trochu vybrané a opakující se, je fajn vědět, že můžete koupit sladký Valentýnský box plný dobrot, které potěší. Sladkosti, které nejsou všude – jsou tedy chuťově trošku jiné, než ty, které mlsáme obvykle. Nové věci k ochutnání nám udělají většinou radost.  Mě tedy vždycky potěší.

Proto jsem i s chutí, radostí a zvědavostí rozbalila tenhle sladký Valentýnský box.

Box přijde zabalený tak, že ho můžete rovnou darovat jako dárek – v hezké bílé krabici, převázaný červenou mašlí.

Pokud tedy nevíte, jakým dárečkem potěšit milovaného člověka na Den Sv. Valentýna, zkuste Valentýnský box z Candylife. Je to originální, neokoukaný dárek.

Pokud vám nevyhovuje složení boxu, můžete si namixovat vlastní, podle toho, co Vám chutná.

Pokud si chcete box prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Valentýnský box.

 

Pokud si chcete namixovat vlastní box, nebo prohlédnout ostatní produkty na stránce, klikněte zde: Candylife.cz.


Day Spa Shop - Zelené čaje

 

Venku je zima v plné parádě. U nás v Polabí není sníh, je tu jen mokro, vítr a šero. Na horách je sníh, který trochu prozáří krajinu a je světleji. Zimu mám celkem ráda, ale chybí mi slunce a světlo. Takže s blížícím se jarem mi díky tomu chybí i energie. A když chybí energie, začnou se projevovat různé neduhy víc, než jindy. U mne nejčastěji trávicí problémy a pobolívání břicha. Určitě to taky znáte. Najednou máte pocit, že všechno jde obtížněji a zdlouhavěji, s koncem zimy na vás padá únava. Dřív se tomu říkalo jarní únava, od toho termínu se ale trochu ustupuje,protože většina lidí pociťuje únavu nejvíc právě s končící zimou.

I s únavou jde ale zatočit. Kdybych se vás zeptala, jak zahnat únavu, určitě by vás napadla spousta věcí. Pro mne například jsou to procházky, hraní si s vnoučaty, a spousta ovoce a zeleniny. Jenže to nejde jíst vždycky. Ve chvíli, kdy zlobí trávení, jde ovoce a zelenina trochu stranou.

V těchto chvílích nastupuje u mne zelený čaj. Je to perfektní zaháněč únavy. Pití zeleného čaje mne dobíjí, osvěžuje, zjistila jsem, že při pravidelném pití mne přestává bolet břicho, a taky trochu hubnu. Pití zeleného čaje je fajn.

Nejdřív jsem chodila a kupovala první zelený čaj, co mi v obchodě padl do ruky. Časem jsem ale zjistila, že zelené čaje se liší kvalitou a hlavně pak i chutí. Už si vybírám – chci kvalitu a dobrou chuť i účinek.

Kvalitní zelený čaj krásně voní, skvěle chutná a dělá radost už při pití. O tom, že pomáhá i s odstraněním únavy, hubnutím, trávením, a dalšími věcmi ani nemluvím.

Zelený čaj má silné antioxidační účinky, chrání a obnovuje buňky v těle.

Pití zeleného čaje má spoustu pozitivních účinků. Nebudu vám je všechny vypisovat, nejsem až takový odborník, abych se pouštěla do zasvěceného hodnocení. V podstatě vám chci sdělit vlastní zkušenost – velmi se mi ulevilo, hlavně trávicí potíže a bolest břicha jsou mnohem lepší. Cítím se báječně. Bez bolesti a mnohem méně unavená.

I pití zeleného čaje se ale nemá přehánět. Stačí 2 až 3 šálky denně. Víc není doporučováno.

Když si vyberete kvalitní zelený čaj, při jeho pití si velmi pochutnáte a odpočinete. Mám ráda tahle malá čajová posezení.

Protože si ráda užívám pití dobrého čaje, vybírám si i jeho chuť.

Vynikající zelené čaje jsem objevila na stránkách Day Spa Shop. Výběr je tu velký, a zboží má skvělou kvalitu.

Nejčastěji si pochutnávám na třech druzích zelených čajů.

Prozradím vám, které to jsou, ať si také pochutnáte. Nebudu si u těchto čajů vymýšlet žádná specifika – čaje jsou perfektně popsané na stránkách Day Spa Shopu – lépe bych to prostě nenapsala.

Nejvíc mi chutná BIO Hari čaj: Inner Flow, 10 sáčků Shoti Maa – Green Tea a Mint.

Tenhle zelený čaj s mátou je nejoblíbenější čaj, který piji. Má nádherně vyváženou chuť, a díky mátě uleví opravdu celkem rychle při trávicích potížích. A pokud vás trápí třeba plynatost – na to je opravdu fajn. Čaj je naporcován do sáčků z čisté bavlny, díky kterým může maximálně odpočívat, a pak si vychutnáme jeho plnou, skvělou chuť. Tenhle čaj mne oslovil nejvíc ze zelených čajů, které jsem zatím ochutnala. Doma ho budu mít vždy po ruce, protože mi opravdu vyhovuje.

Pokud si čaj chcete koupit, nebo si o něm přečíst víc, klikněte zde: BIO Hari čaj: Inner Flow Green Tea a Mint

 

Druhé místo v oblibě u mne zaujal Lemongrass Tea – zelený čaj s citronovou trávou.

Jedná se o sypaný čaj v praktické kovové krabičce- čaj je v ní skvěle uložen, a po vypití vám zůstane praktická krabička k dalšímu používání.

Čaj s citronovou trávou posiluje, doplní energii, a také pomáhá při trávicích potížích. Tento čaj dokáže zklidnit žaludek a podpořit další trávení. Budete bez bolesti žaludku, střev, bez plynatosti a dalších nepříjemných potíží – alespoň u mne tedy v tomto směru funguje na 100%. Kromě svých blahodárných účinků tento čaj skvěle chutná a krásně voní. Protože na jeden šálek stačí ½ čajové lžičky čaje, vydrží vám poměrně dlouho.

Pokud si čaj chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Lemongrass Tea – zelený čaj s citronovou trávou Craft House

 

Na třetím místě pomyslných stupňů vítězů mezi zelenými čaji je u mne Numi zelený čaj Gunpowder.

Tenhle čaj je unikátní díky jemným celým lístkům. Po utržení jsou lístky tohoto čaje během několika málo hodin napařeny a srolovány do malých jemných perliček. Ty se po namočení rozvinou a uvolní se jasná, plná chuť. Tenhle čaj vás opravdu „nakopne“, když je třeba dodat energii. Je v něm obsažen i kofein, takže by ho neměly pít těhotné ženy. Na tomhle čaji si pochutnáte – má příjemnou jemnou a přitom výraznou plnou chuť a je velmi povzbuzující. Piji ho, když jsem hodně unavená, nebo když potřebuji dobít energii.

Pokud si čaj chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Numi zelený čaj Gunpowder

 

Tohle jsou samozřejmě jen vybrané vzorky čajů, které mi moc chutnají a pomáhají.  Každý máme jiné chutě a potřeby, proto nám chutnají různé čaje.

Na stránkách Day Spa Shop si vyberete čaje všech typů a druhů od bylinkových, přes ovocné, černé a zelené.

Čaje, které krásně voní a skvěle chutnají. Z mé vlastní zkušenosti musím říct, že jsou to čaje skvělé kvality. Já jsem se zatím zaměřila jen na zelené čaje. Tenhle super eshop je ale plný tolika super věcí, že je budu ráda zkoušet a testovat i nadále. Protože se ráda vracím do eshopů, které jsou spolehlivé a nabízejí kvalitní zboží za adekvátní ceny, určitě tahle recenze nebude poslední. O dobrých věcech se má mluvit, a já o nich mluvím ráda.

Pokud se vám nechce čekat na další recenzi, a chcete si eshop prohlédnout hned, klikněte zde: eshop Day Spa Shop

 


Káva z pražírny Drahonice

Káva – nápoj, který v životě ochutnal asi každý z nás. Někdo má kávu rád, někdo ne. Já osobně jsem velký milovník kávy.

Miluji, jak káva voní, i to, jak chutná.

První moje setkání s kávou – tedy doba, kdy jsem ji začala opravdu vnímat – bylo u babičky a dědy.

Děda si vždycky sedl na židli v rohu místnosti, vzal do ruky dřevěný kávomlýnek a po chvíli se začalo kuchyní rozléhat  „Vrrrrz,vrrrrz“. Starý mlýnek vrzal, káva začala vonět kuchyní, a děda nám u toho vyprávěl krátké pohádky. Milovala jsem tyhle chvíle – kvůli pohádkám, i kvůli vůni kávy.

 Když už jsme u té kávové vůně – pamatujete si dobu, kdy jsme chodili do obchodů a hned za dveřmi stály mlýnky na zrnkovou kávu? Každý si tu mohl umlít kávu, kterou si koupil, a domů si tak přinesl čerstvě mletou voňavou kávu. Kávou voněl celý obchod.

Těšila jsem se, až budu velká a budu moct ochutnat kávu – nápoj, který pili jen dospělí a který tak nádherně voněl.

Když jsem poprvé ochutnala kávu, věděla jsem, že já se zařadím mezi její milovníky. Moc mi chutná.

Dávám si ráda kávu jako povzbuzující nápoj, nebo třeba když jsem někde se známými a přáteli. Káva se stala nápojem, který si dáváme vždycky, když někam přijdeme, nebo ji vaříme, když chceme někoho pohostit a uctít. Káva je nám nabízena denně na pracovištích a různých setkáních.

Co je vlastně káva? Ve zkratce: Káva je nápoj z upražených a rozemletých plodů kávovníku. Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a zvyšuje tlak, má obecně povzbuzující účinky.

Káv je spousta druhů a typů, mají různou chuť podle zemí a lokalit, kde kávovníky rostou. Hodně záleží i na tom, jak je káva upražena. Proto jsem moc ráda, že dnes už máme možnost si kávu vybírat, a pít takovou, která nám opravdu bude chutnat.

Já nejsem velký znalec kávy. Nepoznám drobné odchylky v chuti kávy. Vím prostě, že některá káva mi chutná hodně, jiná méně. Rozhodně ale vím, že hodně záleží na způsobu a kvalitě pražení zrn a mletí kávy. Právě to totiž ovlivňuje výslednou chuť kávy v hrnečku.

Proto jsem si vybrala na ochutnání kávu z Pražírny Drahonice – chci si na kávě opravdu pochutnat a užít si skvělou kávovou vůni i chuť. Kam jinam se obrátit, než na kávové znalce z pražírny.

Vybrala jsem si degustační balíček 6 druhů kávy.

 

Každý z nás má rád jiný typ kávy, proto je možno vybrat si Degustační balíček kávy v několika variantách podle typu přípravy – kávu zrnkovou, aeropress, espresso, french press, mokka, turek – džezva, nebo vakuum pot.

Já jsem si vybrala kávu vhodnou pro přípravu pravého českého „turka“. Tenhle způsob přípravy chutná mému manželovi, a i já si „turka“ ráda dávám. Nádherně totiž voní nejen při mletí a přípravě, ale voní i v hrnečku. A samozřejmě mi báječně chutná.

Všechny druhy kávy v balíčku jsou v kvalitním sáčku a skvěle popsané – včetně informací o jednotlivých druzích káv.

 Jaké druhy kávy jsou v degustačním balíčku?

Cuba Serrano Superior (arabika) – káva s téměř nulovou aciditou, příjemně jemnou a sladkou chutí. Výrazné tóny hořké čokolády a karamelu, dozvuk oříškových tónů. Má bohaté aroma.

Brazil Santos N.Y. Santos (arabika) je nejznámější brazilskou kávou špičkové kvality, je často používána do směsí pro svou vyváženou chuť. Je to káva jemná, neagresivní s nádechem čokolády.

Vietnam ( robusta) – káva má velmi silné aroma, tmavohnědou barvu, hladkou ale i silnou hořkou chuť bez známek kyselosti. Vhodná pro milovníky silné kávy.

Columbia Supremo (arabica) – jednopruhová vynikající káva z podhůří And v Kolumbii, kde tamní rozdílné mikroklima umožní sběr úrody téměř po celý rok se stabilní a vyrovnanou chutí. Supremo má středně intenzivní chuť, lehce zvýšenou ovocnost, někdy s nádechem citrusů.

India Monsooned Malabar AAA (arabika) – plantážní káva z oblasti Malabar, unikátní díky zpracování. Káva je vystavena po dobu 12 – 16 týdnů větru a dešti, tím ztrácí kyselost a získává vyzrálou chuť. Zrna mají světle zlatavou barvu.

Peru SHG Organic (arabika) – káva pěstovaná bez chemie a hnojiv na svazích vulkanických hor v nadmořské výšce nad 1300 m. Tato káva se vyznačuje velmi jemnou a vyváženou chutí s minimem kyselosti a příjemným aroma.

Hned v začátku hodnocení musím říct, že všechny kávy z pražírny Drahonice jsou chuťově vynikající a nádherně voní. Ta vůně je cítit hned po rozbalení Degustačního balíčku. Skvělá kávová vůně.

Degustační balíček je super tip na dárek. Třeba k MDŽ, které se blíží. Kávou totiž, jak říkávala moje babička – nikdy nic nezkazíte. Má ji rád každý.

Pokud mohu poradit, všem, kdo mají rádi kávu – vyzkoušejte kávu z pražírny.  Oproti kávě ze supermarketu je to neskutečný rozdíl v chuti i vůni. I já, jako laik v ochutnávání jsem ten rozdíl cítila. Čerstvá káva z pražírny je kvalitní a skvěle chutná.

Já jsem si nejvíc pochutnala na Columbia Supremo – to je přesně taková jemná a hladká chuť kávy, která mi vyhovuje. Celkem mi zachutnala i Cuba Serrano – lehce čokoládovo-karamelová chuť je opravdu velmi osvěžující a příjemná.

Manžel má rád silnou kávu, ten si nejvíc pochutnal na Vietnam kávě. Na mne byla příliš silná, manžela ale oslovila nejvíc.

I to je výhoda degustačního balíčku.  Dostanete ochutnat několik druhů kávy a můžete si vybrat, která bude ta vaše oblíbená.

Pražírnu Drahonice jsem objevila na doporučení – mají tu totiž kromě kávy vynikající oříškové krémy a skvělou hořkou čokoládu. Jsem mlsoun, proto jsem s chutí ochutnala obě doporučené dobroty. Logicky jsem pak byla zvědavá, jestli i kávu mají tak výbornou (když pražírna, tak by byl hřích kávu neochutnat).

Musím říct, že mají. Skvěle upraženou a skvěle namletou. To je třeba zrovna u přípravy turecké kávy důležité. Není nic horšího, než když je káva plná špatně umletých zrn – tomu manžel říká „prskavé kafe“ – prskáte pak zrníčka z pusy, a z kávy nemáte to správné potěšení.

Jak už jsem psala, já kávu miluji, i moje dospělé děti, když přijedou, si kávu se mnou rády dají.

 Bez dobré kávy bych neměla příjemný začátek dne. Je to takový můj „startovací“ rituál – vstanu a postavím vodu na kávu. Než se umyji, je voda vroucí a mohu si zalít kávu. Pak teprve mi začíná příjemné ráno. Nejdřív se kuchyní rozline nádherná kávová vůně, a pak si dám první doušek kávy a jsem spokojená a šťastná. Příjemný den může začít.

Pokud máte rádi kávu, určitě ochutnejte tu Drahonickou.

Degustační kávový set je prima tip na ochutnávku káv, i jako dárek.

Pokud si chcete set káv prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Degustační kávový set

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu pražírny, klikněte zde: obchod Pražírna Drahonice

 

Via Delicia

 

Dnes bych vám chtěla doporučit dobroty z rodinné konzervárny Via Delicia.

Konzervárna má sídlo v Zábřehu. Založena byla v roce 2011 panem Olinem Bezchlebou. Všechny recepty jsou perfektně promyšlené, vyzkoušené a skvěle dochucené. Produkty jsou dodávány v patentních sklenicích Weck.

Sklenice bylo to první, co mne na výrobcích Via Delicia zaujalo. Je to, jako bych znovu nakoukla do babiččiny spíže, plné takovýchto skleniček s kompoty a marmeládami. V tu chvíli, kdy jsem sklenice poprvé uviděla, jsem měla radost – zase jako malá holka, když jsem se dobývala do sklenic marmelády a tajně lízala z prstu, aby babička neviděla. Ona to věděla, ale ta marmeláda chutnala najednou trochu jinak.

Když jsem tyhle skleničky uviděla, dostala jsem chuť znovu strčit prst do marmelády a olíznout ho. K lízání jsem si vybrala malinový džem. Miluji maliny v jakémkoliv skupenství – mražené, čerstvé, v marmeládě i sirupu.

Marmelády a džemy ve Via Delicia jsou podle poctivého receptu, žádná éčka v nich nehledejte. Obsahují pouze citrusový pektin. To jsem věděla, když jsem marmeládu vybalila z krabice, a držela v ruce – přečetla jsem si to na etiketě.

 Naprosto jsem ale nečekala, jaká skvělá chuť mne ve skleničce malinového džemu čeká. Ponořila jsem prst do skleničky, olízla a skoro jsem se blahem rozpustila. Musím říct, že babička měla výborné marmelády a džemy, Malinový džem z Via Delicia (promiň babi) je ale ještě lepší. Je to, jako byste si utrhli čerstvé maliny, trochu je přisladili a dali do pusy. Úžasná chuť. S využitím malinového džemu vám asi nikomu radit nemusím. Tenhle je ale opravdu jako stvořený pro takové naše tajné holčičí mlsání na prst, nebo na lžičku. A ještě jednu výhodu oproti některým malinovým džemům má –je bez semínek. Jen skvělá chuť, nic „nekřupe v zubech“.

Džem si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: malinový džem

 

Druhý džem, který jsem ochutnala je Višňový džem s rumem Republica.

Džem je vařen podle vítězného receptu ze soutěže Flora džem 2018 od autorky paní Květuše Hildebrandtové. Výrazné višně jsou doplněny o pravý třtinový rum a ta kombinace je opravdu vynikající. Pokud máte rádi višně, na tomhle džemu si pochutnáte.

Chuť višní je povýšena rumem – a je to blaho na jazyku. Džem je super třeba na dozdobení koláčů, nebo třeba bavorských vdolečků, na lívance, nebo prostě jen tak – na lžičku. Tak to dělám já. Když mne honí mlsná, olíznu si tenhle džem. Je vynikající – jen se ho nepřejezte, pokud chcete pak řídit. Je to totiž tak dobré mlsání, že když ochutnáte jednu lžičku, nechce se vám přestat jíst. Pokud si hlídáte váhu, a chcete občas hřešit – tenhle džem je méně sladký, takže si může pochutnat opravdu každý.

Džem si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: Višňový džem s rumem Republica.

 

Abychom nebyli jen u sladkého – pokud máte rádi ryby, vyzkoušejte konzervu Sumeček africký.

Chutná skvěle. Ve sklenici je několik kousků filet – chutnají jemně, lahodně. Někomu chutná jako krůtí maso, jinému připomíná tuňáka – já tak nějak nedokážu přesně identifikovat chuť, shrnu to tedy jedním slovem: Mňam.

Sumeček chutná skvěle, není cítit rybinou. Kousky masa jsou šťavnaté, v malých bločcích filet. Nenašla jsem ani jedinou kost. Můžete tedy klidně dát i dětem – bude jim chutnat, a kosti v sumečkovi opravdu nejsou.

Pokud máte rádi dobré ryby třeba do těstovinových, nebo zeleninových salátů, tak na salátu se Sumečkem si opravdu pochutnáte.

 Tahle super konzerva se sumečkem má 130 g – a je to opravdu hmotnost masa. Do sklenice je vidět, takže už při nákupu se přesvědčíte, že kupujete opravdu kvalitní rybí maso, žádnou drť, nebo půl plechovky nálevu. Kvalita a skvělá chuť. Já budu kupovat sumečka vnukům – moc jim chutná, a nemusím se bát kostí.

Pokud si chcete tuhle konzervu koupit, klikněte zde: Sumeček africký v konzervě

 

Abychom nebyli jen ve zdravé výživě – zabrousíme trošku jinam.

Další konzervou, kterou vám chci představit, je škvarkové pesto.

 Jsou to jemně namleté domácí škvarky, doplněné sádlem a bylinkami.

 Pesto název proto, aby bylo jasné každému, že tahle pochoutka má široké využití. Kromě formy, kterou známe nejčastěji – tedy pomazánky, lze pesto použít na cokoliv v teplé i studené kuchyni. Třeba do šťouchaných brambor, do polévky, do jíšky u bramboračky, natřít na bramborové placky, přidat na halušky, nebo špecle. Využití je opravdu velké.

Manželovi i dědovi nejvíc chutná na dobrém chlebu. Mě nejvíc chutná přidané do škvarkových placek a na plackách bramborových (lokše se jim také říká).

Pokud si chcete prohlédnout složení, nebo pesto koupit, klikněte zde: Škvarkové pesto

 

Výrobky Via Delicia, které u nás doma jsou momentálně nejvíc v kurzu, jsou paštiky. Ochutnala jsem tři typy – paštiku z grilovaného kuřátka, kachní paštiku a jelení paštiku.

Pokud si rádi na chleba namažete ke svačině, nebo k večeři paštiku, tak budete nadšeni. Zapomeňte na mdlou univerzální chuť paštik kupovaných v obchodě v těch levných konzervičkách. Paštika ve skleněných obalech Via Delicia je úplně jiná. Skvělá, výrazná, voňavá. Každá z paštik chutná přesně tak, jak slibuje název.

Paštika z grilovaného kuřátka opravdu voní i chutná, jako byste si právě ugrilovali kuře a kousek z něj si dali do pusy. Koření je skvěle vyvážené – doplní chuť kuřete tak, že si pochutnáte i ve dnech, kdy na grilování není počasí.

Prostě si namažete dobrotu na chleba a přivřete oči – rázem jako byste byli na zahradě u grilu a pochutnávali si. Vůbec jsem netušila, že se taková paštika vyrábí, a jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Tahle je z těch tří jmenovaných moje nejoblíbenější. Každý máme jinou chuť, u mne vede grilované kuře.

Pokud si chcete paštiku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Paštika z grilovaného kuřátka

 

Máte raději kachnu, než kuře? Pak ochutnejte Kachní paštiku s jablky.

Nelekejte se – žádná kyselost jablek v paštice není. Jen samé dobroty – kvalitní kachní játra (ta chuť je opravdu skvělá – v paštice jsou opravdu jen kachní játra, není tam žádná náhražka a na chuti je to opravdu znát), restovaná cibulka a jablko na zjemnění.

Výborná pochoutka. Pokud čekáte návštěvu, určitě zkuste jednohubky, nebo malé chlebíčky s touhle paštikou. Budete mít úspěch, ta paštika je jemná, delikátní a chuťově vymazlená k dokonalosti.

Paštiku si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Kachní paštika s jablky

 

Třetí paštika, kterou jsem ochutnala je paštika Jelení s brusinkami.

 Mám ráda zvěřinu. Můj děda byl hajný, takže občas nějaká zvěřina doma podávána byla – vždycky ale jako hlavní jídlo, nikoliv v paštice nebo pomazánce. Jelení maso jsem ale ještě nikdy neochutnala, proto jsem na chuť masa v paštice byla velmi zvědavá.

Paštika hned po otevření krásně zavoní. Chuťově je dost výrazná. Kdo má rád zvěřinu, ten tuhle chuť opravdu ocení. Brusinky chuť masa trochu zjemní a oživí – paštika mi chutná. Skvěle se doplňuje s dobrým, čerstvým rustikálním chlebem. Opět doporučím jako občerstvení třeba na nějaké párty, nebo oslavě – na křupavý čerstvý chleba namažte tuhle skvělou paštiku, nakrájejte chleba na menší kousky, podávejte. Každého milovníka zvěřiny tahle chuť potěší.

Pokud si chcete tuhle paštiku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Jelení paštika s brusinkami.

 

Když mluvím o zvěřině a masu – už jste někdy vyzkoušeli zavařeninu ze smrkových výhonků?

Já se přiznám, že jsem ji neznala. Ani jsem o ní neslyšela. Vím ale, že smrkové mladé výhonky jsou používány na výrobu sirupů a čajů, a jsou vyhledávány jako léčivé. O zavařenině jsem nikdy neslyšela, o to jsem byla zvědavější.

Doporučována je třeba jako doplněk ke grilovaným masům. Protože doba grilování se blíží, je fajn občas grilovačku něčím ozvláštnit a pozměnit. Já mám ráda, když je možno si ke grilovanému masu možno vybrat si pesto podle vlastní chuti.

Smrkové výhonky jako zavařenina jsou voňavé. Je to takový džem pryskyřičné vůně a chuti. Ve složení je 50% smrkových výhonků – pokud si tedy na tomhle džemu pochutnáte, děláte zároveň i prospěšnou věc pro své zdraví. Možná si řeknete džem k masu – že je to divné. Ale ta chuť je fakt dobrá. Jiná, než znáte, ale mě teda chutná. Hlavně ke grilovaným žebírkům mi moc chutná. Věřím, že až ji ochutnáte, bude pak na každé vaší grilovačce – a úspěch budete mít i u přátel, které na grilovačku pozvete, protože ochutnají něco originálního a jiného, než doposud znali.

Pokud si chcete zavařeninu koupit, klikněte zde: Smrkové výhonky zavařenina.

 

Teď by to chtělo nějaké shrnutí na závěr. Nejlépe to asi vystihne to, že jsem nadšená, že jsem rodinnou konzervárnu Via Delicia objevila. Poznala jsem nové chuti a vůně, opravdu jsem si pochutnala a tak trochu jsem se díky skleničkám nostalgicky vrátila i do dětství.

Sortiment konzervárny je široký. Určitě s radostí vyzkouším i nějaké další produkty – celkem mne lákají třeba vepřové konzervy – jsem zvědavá, jak budou chutnat, a jestli budou dobré na vaření i na chleba.

Mají tu i sirupy, nakládané houby a zeleninu a spoustu dalších dobrot.

 Pokud máte v rodině nějakého gurmána, můžete ho potěšit i dárkovým balením dobrot Via Delicia. Určitě bude nadšený. Jako jsem nadšená já.

V těch malých skleněných konzervách je totiž zavařená láska k jídlu a skvělá chuť. Každá konzerva je unikát, každá chutná originálně, koření je dostatečně výrazné a přitom je chuť jemná, já si opravdu pochutnávám - mlsám.

Pokud si chcete také pochutnat, nebo si prohlédnout sortiment rodinné konzervárny, klikněte zde: Rodinná konzervárna Via Delicia.


Sladké malování

Velikonoce. Tenhle svátek jara si užíváme asi všichni – dospělí i děti. My, dospělí se snažíme udělat dětem větší  radost z Velikonoc i tím, že jim koledu a koledování zpříjemníme nějakým překvapením. Já jsem zvolila jako překvapení perníčky.

Já sama bych perníčky asi zvládla upéct ( i když můj poslední pokus byly takové tvrdé kamínky), s čím mám ale problém je zdobení. Neumím to. I když se snažím sebevíc, a postupuji přesně podle všech  možných návodů, vypadá to vždycky děsivě. 

Proto jsem měla ohromnou radost, když jsem na facebooku objevila stránku plnou nádherně nazdobených perníčků stránku Sladké malování.
 

Perníčky jsou roztomilé a krásné. Vybrala jsem proto pro mladšího vnuka králíčka v „mrkvičkovém“ autíčku (a pár mrkviček k tomu), pro staršího vnuka perníkovou kraslici.

Oba perníčky se mi moc líbily na obrázku. Když mi ale přišly domů, byla jsem nejen překvapená, ale přímo nadšená. Ve skutečnosti jsou ještě hezčí, než na obrázku.

Přiznám se, že mi to nedalo, a musela jsem ochutnat – ještě že mrkviček je v balení několik.

 Nejdřív se ze sáčku po otevření začala linout nádherná perníková vůně.  To se mi začaly hned sbíhat sliny.

 Pak jsem kousla do perníkové mrkvičky, a v puse jsem rázem měla vynikající sladkou medovo perníkovou chuť. Přiznám se – neovládla jsem se a snědla jsem mrkvičky dvě. Pak jsem sáček rychle zavázala a odnesla pryč z dohledu, abych perníky nesnědla všechny.

Jsou opravdu lahodné, krásně měkké a vláčné.

Pro představu vám sem dávám ještě pár fotek nádherně malovaných perníčků z facebookové stránky Sladké malování.

Pokud chcete udělat radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi,  originálním, nádherně zdobeným perníčkem, určitě si nějaký objednejte. Je to super tip na dárek třeba pro maminku, babičku, kamarádku, kolegyni, nebo děti a vnoučata.

Radost bude mít každý.

A ještě jedna věc je fajn – všechny zdobené perníčky jsou bezlaktózové. To je důležité pro všechny s laktózovou intolerancí . Tyhle perníčky mohou klidně mlsat.

Já jsem úplně unešená z nádherných dekorací na perníčcích namalovaných. Každý perníček je takové malé umělecké dílo. A ještě strááášně dobré.

 Nezapomínejte i na to, že pokud chcete perníčky objednat, je většinou potřeba objednávat s předstihem. Přeci jen je to ruční práce, takže výroba každého perníčku zabere nějaký čas.

Já určitě objednám nějaký pěkný ke Dni dětí, a budu perníčky dávat i jako dárek třeba pro kamarádky a kolegyně. Je to velmi originální, krásný a přitom jedlý dárek.

Pokud si chcete stránku s nabídkou perníčků prohlédnout, klikněte zde: facebooková stránka Sladké malování.


Darka Levandulová káva mletá a mandle v mléčné čokoládě se skořicí

 

Venku není nic moc počasí. Jaro si tedy představuji úplně jinak. Protože u nás pršelo, byli jsme doma a odpočívali. Relaxovala jsem s knihami a k tomu jsem si uvařila kávu. Výbornou kávu s levandulí od Darka.cz.

Káva s levandulí je jedinečná a skvělá – spojuje totiž mé dvě lásky – ke kávě a k Provence (a s tím i k levanduli).

O lásce ke kávě nemusím vůbec dlouze psát – stačí shrnutí do dvou slov: Jsem kávomil.

Bez kávy nefunguju. Ráno ještě se zalepenýma očima mířím ke kávovaru nebo varné konvici a stavím vodu na kávu. Teprve když se kuchyní rozvoní káva, a já si dám první doušek, jsem spokojená. Proto si vybírám kvalitní a dobré kávy – chci si pochutnat, začít den příjemným zážitkem.

Druhá láska je láska k Provence – mně se ta krajina opravdu moc líbí – jasně, že na první dobrou mě napadne levandule, hned nato pak krásné malé rodinné kavárničky, nebo třeba divocí koně a krásná příroda. Levandule je ale s Provence spojená asi nejvíc. Mám ji ráda. Levandule je známá hlavně svou charakteristickou a nezaměnitelnou vůní. Používá se i jako léčivá bylinka – třeba na úzkosti, nebo na bolest, je antiseptická, dezinfikuje, a má ještě spoustu dalších příznivých účinků.

Levandule má ale i příjemnou sladkou chuť. Už jsem jedla marmeládu s levandulí, levandulový cukr, sirup s levandulí, dokonce i čokoládu s levandulí, a celkem jsem si pochutnala. S chutí jsem proto ochutnala kávu s levandulí. Musím říct, že chuť kávy a levandule se skvěle doplňují. Nádherně se prolnou.

Na chuť je tahle káva výborná. Trošku jsem se obávala, jestli výrazná levandule nepotlačí příliš mou oblíbenou vůni kávy, a hlavně její chuť. Proto jsem k prvnímu ochutnání přistupovala celkem opatrně – co kdyby mi to nechutnalo, že? Bála jsem se zbytečně.

Levandule je přidávána do kvalitní kávy – do Brazilské kávy Arabica Organic s čokoládovou chutí. V kávě je cítit i jemná příchuť oříšků. Kvalitně pražená káva je v kombinaci s levandulí opravdu úžasná. Moc mi chutná. Příjemně voní, a lahodně chutná. Na relax je tahle káva jako dělaná. Pokud máte rádi chvíle relaxu a uklidnění s kávou, dejte si tuhle levandulovou.

Když už jsme u relaxu a odpočinku – kromě kávy většinou oceníme při odpočinku i něco dobrého na zub. Pro tyhle chvíle jsou jako dělané mandle v mléčné čokoládě se skořicí.

Káva a tyhle mandle v čokoládě jsou zárukou blaženosti a krásné chvíle. Jen dámy pozor – lepší je odsypat si na mističku počet mandlí, které chcete sníst. Jsou tak dobré, že se pak těžko přestává – prostě sedíte a ruka sama sahá do sáčku pro další a další dobrotu. Pokud nemáte odsypáno, najednou koukáte a půl sáčku je snědeno. Mňam. Jen na ty mandle pomyslím, mám na ně chuť.  Ale občas si zahřešit je potřeba, a babička vždycky říkávala, že čokoláda je dobrá na nervy. Já k tomu přidávám, že skořice je zase dobrý spalovač tuků, takže v kombinaci s čokoládou a mandlí je to vlastně našim nervům velmi prospěšné – prostě je fajn si nevyčítat mlsání a občas si dopřát nějakou super dobrotu.

Až si budete chtít užít chvilku jen pro sebe – uvařte si levandulovou kávu a dejte si k ní mandle v čokoládě a skořici. Je to relax na maximum.

Káva s levandulí i tyhle super mandle v čokoládě a skořici jsou z eshopu Darka Company.

Společnost Darka Company je na českém trhu už od roku 2008. Je to firma s bohatým portfoliem nabídky kvalitních káv a sypaných čajů, a nyní už i sušeného ovoce, koření a čokolády. Ve vlastní pražírně denně praží výběrovou plantážní kvalitní 100% Arabiku. Nabízejí jen tu nejlepší ručně sbíranou plantážní 100% kávu Arabika. V nabídce jsou kávy s certifikacemi SCA, Rainforest, Organic, Maragogype, Microlot a speciality. V nabídce je 50 druhů plantážních výběrových káv a 11 druhů kávových degustačních menu. Stačí si jen vybrat podle vlastní chuti.

Já vám doporučuji – ochutnejte kávu s levandulí.

Kávu si můžete koupit po kliknutí zde: káva s levandulí.

Pokud máte chuť na něco sladkého, dejte si mandle. Koupit si je můžete zde: Mandle v mléčné čokoládě a skořici.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: darka-shop.cz


Raw datlové tyčinky s náplní Trio 3 x 24 g, Gustée.

 

Je léto. Konečně jsme se dočkali i letního počasí, kdy se můžeme chodit koupat. Když není počasí úplně na koupání, chodím s vnuky na procházku a na hřiště. Je to super, ale někdy jsem z toho unavená a potřebuji „dobít energii“, a taky zahnat hlad. Nevím jak vám, ale u vody mi tráví nějak rychleji, a mám brzy hlad.

Pak je fajn mít v záloze nějakou rychlou svačinku. Vždycky jsem sebou ven nosila čokoládovou tyčinku v kapse – kdyby děti, nebo mě přepadl hlad. Od jisté doby ale moje váha začala hrozit šílenými čísly, a tak jsem s lítostí čoko tyčinky odložila. Hledala jsem vhodnou náhražku – rychlou energii do kapsy.

Bývá zvykem, že ty nejlepší věci objevíme úplnou náhodou. Takhle jsem úplnou náhodou objevila Raw datlové tyčinky s náplní Trio.

Ovlivněna předsudky jsem totiž raw potraviny nevyhledávala a nezkoušela. Chyba.

Tyhle tyčinky jsou vyráběny z přirozeně sušených potravin (ovoce) bez SO2. Jsou bez cukru a bez přidaných dalších aditiv. Na chuti je to opravdu znát – chutnají jako šťavnaté ovoce.

Tyčinky Trio jsou v krabičce tři – s ananasem, papájou a jahodami.

Je těžké vybrat, která je lepší. Nejvíc mi ale chutná ta ananasová. Je to, jako byste se zakousli do šťavnatého ananasu. V puse se rozlije příjemná ovocná chuť.

Tyčinkami zaženu hlad, a doplním energii. A jde to i bez cukru!

Z tyčinek jsem celkem nadšená. Jsou opravdu chutné, chuť ovoce je příjemná a intenzivní.

Prostě mlsám bez výčitek!

Tyčinky jsou e eshopu Day-spa-shop.cz.

Najdete je po kliknutí zde: Raw datlové tyčinky s náplní Trio 3 x 24 g, Gustée

 

Pokud vám nechutnají tyhle příchutě, na výběr jsou i jiné raw tyčinky – třeba mango, nebo s červenou řepou, dokonce i detoxikační s aktivním uhlím (ty jsem ale nezkoušela, tak nevím, jak chutnají).

Každopádně tyhle tyčinky jsou super do kapsy, nebo do kabelky jako svačina a doplnění energie.

 Mlsám je ale i večer, když mě chytne chuť na něco dobrého u televize, nebo když mě přes den „honí mlsná“. Tyčinky jsou malé, lehké, a vejdou se všude. A co je hlavní – jsou opravdu mňam!

Pokud si chcete tyčinky koupit, nebo si prohlédnout i ostatní sortiment eshopu, klikněte zde: Day-spa-eshop.cz

 


Darka pražírna čaje

Nedávno jsem pro vás psala recenzi na vynikající levandulovou kávu a mandle v čokoládě ( recenzi najdete zde: Levandulová káva Darka Shop) z eshopu Darka Shop.

Z kávy jsem velmi nadšená, chutná nejen mě, ale i všem známým, kterým jsem kávu uvařila.

Momentálně ale je venku velké horko, a na kávu ani já, kávomil, nemám ani pomyšlení.

Když si chci odpočinout, relaxovat a načerpat energii, dávám si v létě ledový čaj. Tedy ledový když je horko, horký když prší, nebo třeba když si čtu. To mám ráda pohodu, a horký čaj v dlaních. Pomalu upíjím a je mi fajn.

Na léto si nejraději vybírám čaje ovocné. Pokud jste jako já dlouho pili jen ovocný čaj ze sáčků v supermarketu, asi si říkáte, proč vám tu píšu o čaji. Co je na čaji zvláštního. Prostě si vyberu v marketu krabičku s čajem a doma si ho uvařím. Jenže tyhle čaje možná hodně voní – někdy až příliš – chutnají ale všechny tak nějak podobně, nebo dokonce stejně.

 Já jsem objevila vynikající sypané ovocné čaje na eshopu Darka. Jsou prostě dokonalé, opravdu z ovoce.

O kvalitě produktů z pražírny Darka jsem se přesvědčila už při pití kávy a mlsání mandlí v čokoládě. O tom, že prodávají tak skvělé čaje, jsem ale nevěděla. O to víc jsem z čajů nadšená.

Aromatizované čaje jsou čerstvě míchány na bázi olejových aromat, která jsou šetrná vůči zažívání, mají dlouhotrvající chuť i vůni.

Tyhle ovocné čaje vzal na milost dokonce i můj muž – on je velký milovník čajů, ale těch klasických černých a zelených. Ovocné čaje nikdy nepil, protože říkal, že je to drť špatného plevele v sáčku. Když poprvé ucítil vůni mého ovocného čaje, zvědavě ochutnal. Už si ho dává jako osvěžení taky. Tyhle Darka čaje jsou totiž opravdu z ovoce – kandovaného, nebo lyofilizovaného (sušeného mrazem). V šálku tedy máte opravdu ovoce, které si vychutnáte ve formě čaje.

Na první ochutnání jsem si vybrala čaje dva.  Coco loco pro dceru, která miluje kokos, a pro mě Mango-pomeranč-šafrán.

Čaj Coco Loco je jak název napovídá vyvoněný hlavně kokosovými plátky. Kromě kokosu je tu ale i kandovaný ananas, mango, jablko, ibišek květ a přírodní aroma. Milovníci tropického ovoce si tady přijdou na své. Čaj příjemně voní, chuť je vyvážená a je velmi osvěžující.

Co mě ale dostává do kolen je chuť a vůně čaje Mango-Pomeranč-Šafrán.

Lidi to vám je vůně, když zalijete ovoce v hrnečku. Šafrán v čaji jsem moc neznala, ale dodává čaji úžasnou chuť. Tenhle čaj okouzlí nejen vůní -  provoní okamžitě celý pokoj, ale hlavně chutí. Obsahuje mango, pomeranč, ananas, jahody a divoký šafrán.

Směs je namíchaná opravdu skvěle.

Chutná mi horký i studený. Je lahodný a osvěžující. Tenhle čaj milujeme doma úplně všichni.

Z ovocných čajů je asi nejlepší, jaký jsem ochutnala. Když si budete chtít o dovolené užít nějaký skvělý nápoj, zkuste si uvařit tenhle čaj, a nalít ho na ovoce s ledem (já dávám pomeranče oloupané a nakrájené na kousky) a pak v klidu na lehátku popíjet, ujídat a relaxovat. Prostě dokonalá chvilka s dokonalým čajem.

Čaj nás všechny provází každým dnem. Proto ho často vnímáme jako běžnou a obyčejnou věc. Je ale fajn občas vystoupit z každodenní rutiny a vyzkoušet něco nového. Třeba jiný čaj, než jste doposud pili. Pokud to ale uděláte, vybírejte si kvalitu – ať si pochutnáte a užijete relax.

Já jsem si vybrala svého favorita mezi ovocnými čaji na eshopu společnosti Darka.

Darka je česká rodinná firma, která se produkci čajů a káv začala věnovat už v roce 2008. Za tu dobu vyrobili spoustu dobré kávy a čajů. Kávu si sami praží, čaje mají vždycky z prvotřídních plantáží.

Čaje jsou baleny do kvalitních znovu uzavíratelných sáčků. Čaj tak vydrží dlouho čerstvý a voňavý.

Prostě – dělají to dobře a já mám radost, že jsem tyhle čaje ochutnala.

Pokud si, jako já, chcete pochutnat na vynikajících ovocných čajích, klikněte zde: ovocný čaj Coco Loco a ovocný čaj Mango-Pomeranč-Šafrán.

 

Nemáte rádi ovocný čaj? Nebo si chcete i v létě dát šálek výborné kávy přímo z pražírny? Pak klikněte zde: eshop pražírny Darka Company

 


Gold Pralines  pralinky

 

 

Vždycky jsem milovala čokoládu. Už jako malá holka jsem si pochutnávala nejraději na čokoládě.

 Ostatní sladkosti mi samozřejmě jako každému dítěti chutnaly také, ale čokoláda měla prim. Vyrostla jsem v době socialismu, takže moc druhů čokolády v obchodech nebylo. Kromě klasické čokolády na vaření ještě hořká a mléčná, a pak nugátová, nebo oříšková – to byly ale spíš pochoutky napodobující čokoládu, než opravdová čokoláda. I tak jsem si na nich pochutnávala.

Že existují i jiné, lepší čokolády jsem zjistila, když kamarádce ze zahraničí poslal příbuzný balíček, ve kterém byla zahraniční čokoláda. Tehdy to tuším byla Milka Air – taková ta čokoláda s bublinkami. Dostala jsem kousek na ochutnání, a byla jsem nadšená, ale hlavně překvapená tím, jak jinak ta čokoláda chutnala.

Tehdy poprvé jsem si uvědomila, že jsem se do čokolády zamilovala. Tahle láska mi zůstala, takže pokud si mám vybrat nějakou dobrotu na mlsání, nebo dávat dárek – vybírám čokoládu.

Doposud jsem kupovala čokoládu v super a hyper marketech. Naštěstí nejsme už dávno v socialismu, takže výběr čokolády je opravdu veliký. Takže ochutnávám, vybírám si a jsem spokojená. Tedy byla jsem. Jedna věc mi trošku na tuhle čokoládu změnila názor. Pokud se ptáte jaká, tak to byla zásilka čokolády od Gold Pralines.

Už od chvíle, kdy jsem věděla, že mi tahle pravá belgická čokoláda přijde domů, jsem se moc těšila. Těšila jsem se, až vám budu psát tuhle recenzi, a ještě víc jsem se těšila, že konečně budu moct říct, že nemlsám, a nepřecpávám se, ale pracuju. Naprosto jsem ale nečekala to, co následovalo.

Pralinky mi přišly nádherně zabalené v kartonové krabičce převázané mašlí. Jednotlivé bonbony byly krásně vyrovnané na bílém tvrdém papíru do pater bonboniéry. Každý bonbon jiný.

Bonbony jsou z hořké, mléčné a bílé kvalitní čokolády. Každý bonbon má velmi originální tvar, a každý jinou náplň. Je tedy na každém, aby si vybral bonbony, jaké má rád – lze si je vybrat buď jednotlivě v eshopu – poskládat si vlastní bonboniéru z pralinek podle vlastní chuti, nebo si vybrat už hotovou bonboniéru.

Můžete si vybrat podle velikosti a hmotnosti krabičky, výběr je vždy kvalitně proveden.

Jednotlivé bonbóny – tedy pralinky jsou tady opravdu velmi nápaditě vyrobené. Můžete si vybrat třeba bonbon pro děti z bílé čokolády s beruškou.

Nebo bonbony pro milovníky koní – koňská hlava, nebo třeba žokejská čepice. Bonbony pro myslivce, milovníky golfu – prostě opravdu spousta velmi nápaditých tvarů- katalog pralinek si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Pralinky Gold Pralines.

Pralinky jsem ochutnávala a jedla skoro dva měsíce – měla jsem jich opravdu hodně. Takže mám asi 2 kila nahoře, ale jsem opravdu maximálně šťastná.

Jen ještě takové malé upozornění – protože jsem si objednala pralinky v horkém létu, je třeba myslet na to, že pokud si budete čokoládu kupovat, počkejte na trochu nižší teploty, aby čokoláda nepřišla rozteklá – to by byla škoda. Nikdy také nedávejte čokoládu do lednice – ono jí to neublíží, ale má na sobě pak takový jemně našedlý povlak, který chuť nemění, ale nevypadá úplně lákavě – a mlsáme přeci tak trochu i pohledem.

 

Myslela jsem si, že čokolády znám, a mám své chuťové favority. To, co jsem ale ucítila, když jsem si vložila do úst první GoldPralines pralinku, to jsem naprosto nečekala.

Jako první jsem ochutnala pralinku z mléčné čokolády s kousky kávových zrníček.

Ve chvíli, kdy jsem vložila bonbon do pusy, jsem ucítila něco jako příliv absolutní slasti.

Ta chuť je prostě dokonalá. Jako bych čokoládu, kterou jsem doposud ochutnala, povznesla ještě o 100% výš. Nepopsatelný lahodný pocit mě překvapil – po jazyku se linula nepředstavitelně jemně lahodná čokoládová chuť, rázem jsem ji cítila ve všech chuťových buňkách, až jsem přivřela slastí oči.  Pak přišlo naprosté uvolnění a chuť ochutnat další. Bude taky tak lahodná?

Na řadu přišla tyčinka kandovaného pomeranče v hořké čokoládě. Tady už jsem čekala, že bude výborná, ale opět byla ještě lepší, než jsem myslela.

Přiznávám, že prvních deset bonbonů jsem vůbec nesledovala v katalogu, jakou mají příchuť. Prostě jsem seděla jako v tranzu u krabičky a nakousla,  a ochutnala asi 10 pralinek. Nešlo to zastavit, prostě ta první euforie byla ohromná.

Myslím, že už nikdy se nebudu na čokoládu dívat stejně, jako před ochutnáním GoldPralines čokolád. Jestliže jsem vždycky říkala, že čokoládu miluju, teď jsem si tím naprosto jistá, a nazvala bych se čokoholikem.

Samozřejmě, v průběžném ochutnávání jsem pak objevila pralinky, které mi chutnaly víc, než ostatní, jiné zase méně. Ani jedna ale nebyla taková, abych řekla, že tu si už víckrát nedám.

Já jsem nikdy moc nemusela hořkou čokoládu. Prostě byla na mě hořká. Teď jsem názor pozměnila. Asi jsem předtím nenarazila na kvalitní a dobrou hořkou čokoládu.

Utvrdila jsem se ale v tom, že mléčná, a částečně i bílá čokoláda jsou prostě pro mne nejlepší dokonalé sladké pokušení. Obzvláště když čokoládový obal v sobě skrývá nějaké lahodné tajemství náplně.

Naprosto netuším, kdo vymýšlí náplně do pralinek, jsou ale opravdu geniálně promyšlené – dostatečně výrazné, ale přitom chuť čokolády nepřehluší, naopak ji příjemně doplní. Náplně jsou opravdu různorodé – marcipán, oříškové a čokoládové pěny, karamel, fondán, ganache, nugát, ovoce, nebo třeba alkohol (Amareto, Baileys, Becherovka, vaječný likér, nebo třeba rum).

Co pralinka, to jiná příchuť. Pokud se někdy ocitnete v čokoládovém nebi, věřte, že tam budou Gold Pralines čokopralinky.

Nebudu vám vypisovat jednotlivé příchutě a náplně. Jak už jsem výše psala – v produktovém katalogu (klikněte zde: pralinky katalog) najdete u každé pralinky přesný popis jakou má chuť a náplň.

Jen pro příklad vám sem ale dám pár fotek, abych vás na tyhle sladké dobrůtky nalákala.

Určitě si jako já najdete nějaké své favority.

Já jsem těmito pralinkami tak nadšená, že už jsem všem oznámila, že pokud mi někdy budou chtít udělat radost nějakým dárkem, ať mi vyberou pralinky Gold Pralines z vynikající belgické čokolády. Bude to pro mě ten nejlepší dárek.

Pokud vy chcete udělat někomu radost, a dát mu velmi kvalitní dárek, určitě vyberte čokoládové pralinky. Super je, že můžete i pralinky a figurky vybírat tak, aby tvarem udělaly radost třeba dětem ( dinosaury, s beruškou), milovníky koní, golfu, atd.

 Jen počítejte s tím, že stejně jako já pak už ty obyčejné z marketu nebude chtít. Kdo jednou ochutná, je okouzlen a očarován čokoládovým GoldPralines kouzlem.

Pokud si tedy chcete prohlédnout, anebo koupit tyhle výborné pralinky, klikněte zde: goldpralines.cz – pralinky

Hotové dárkové krabičky najdete zde: goldpralines.cz – dárkové balení

 


Hello 100 % šťávy Imuno Aktiv

 

Je léto. Horko. Kdy jindy bychom měli začít důsledně dbát na dodržování pitného režimu, než v létě.

Já mám s pitným režimem celkem problém, zapomínám pít. Proto se snažím si něčím zpříjemnit pití natolik, aby mě lákalo.

Momentálně jsem naprosto propadla pití HELLO Imuno Aktiv 100% šťáv. Měla jsem to štěstí, že jsem byla jedna z prvních, kdo tyto novinkové šťávy mohl ochutnat. Jsou super. Opravdu výborná ovocná chuť. Není to džus – je to vícepruhová šťáva.

Miluju, když ovocné šťávy chutnají opravdu po ovoci -  žádná umělina, ani sladidla, které by přebily chuť ovoce.

To jsem objevila u Hello 100% šťáv Imuno Aktiv.

 Kromě skvělé chuti mají ještě jednu přidanou hodnotu – pomáhají vám zvýšit imunitu, doplňují do těla vitamíny C, D a zinek. Tedy ty nejdůležitější vitamíny, které tělo potřebuje pro zvýšení obranyschopnosti a imunity. Hurá – já totiž strašně nerada polykám tabletky s vitamíny, protože mě po nich bolí žaludek. V tekuté formě šťávy vitamíny doplním pohodlně a ještě si pochutnám. A pěkně v pohodlí – nemusím krájet a odšťavňovač kupu ovoce.

Ochutnala jsem dva výrobky: Imuno aktiv a to Imuno Aktiv s Vitamíny C, D, zinkem a rakytníkem s příchutí jablka, pomeranče, manga a banánu, a druhý výrobek je Imuno Aktiv s vitamíny C,D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu.

Oba tyhle Hello produkty jsou novinkou v sortimentu Linea Nivnice. Představují nejvyšší kvalitu po stránce obalové, ale hlavně vynikajícím kvalitním obsahem. Už od roku 1997 pro nás v Nivnici srdcem vybírají tu nejlepší kvalitu – nejlepší ovoce celého světa. Mají vynikající výrobky za velmi přijatelnou cenu.

Oba Imuno Aktiv výrobky – šťávy jsou opravdovou novinkou, v obchodech se budou objevovat v nejbližší době – tedy během léta. Dávám, vám vědět s předstihem, abyste si je mohli koupit, jakmile je v obchodě objevíte, protože opravdu stojí za to.

Já jsem měla na vyzkoušení od každého druhu dvě balení, a měla jsem co dělat, abych je uchránila před rodinou, každý dostal vzorek a moc jim chutnal.

Co oceňuji je i balení. Teď v létě je litrové balení šťávy ve čtvercovém podlouhlém obalu praktické do tašky na pláž.

 Co velmi chválím, je víčko – začnete šroubovat a víčko se odklopí. Po nalití zavřete a zašroubujete zpátky. Je to praktické – hlavně dětem často víčka po vyšroubování padají na zem – to se vám u těchto balení nestane.

Teď se budu věnovat jednotlivým příchutím.

Imuno Aktiv s Vitamíny C, D, zinkem a rakytníkem s příchutí jablka, pomeranče, manga a banánu je chuťově velmi vyvážený.

Cítím v něm převážně pomeranč a mango. Kromě vitamínů obsahuje hlavně rakytník – ten jak je známo má spoustu příznivých účinků na lidské tělo a imunitu.

Rakytník je taková vitamínová bomba. Podporuje správné fungování imunitního systému, kromě C vitamínu obsahuje i vitamín A (ten je důležitý hlavně pro oči, což je v době, kdy všichni koukáme do displejů a monitorů celkem důležité). Rakytník je výborný jako obrana proti virózám – pokud ho budete dávat dětem, budou mnohem méně nemocné. Rakytník prospívá i dobrému trávení, prospívá správné funkci krevního oběhu, pružnosti a průchodnosti cév (fajn pro lidi, kteří mají problémy s cévami a křečovými žilami), působí příznivě na srdce a celý kardiovaskulární systém, prospívá zdraví pokožky a působí na správnou funkci prostaty.

Doporučuji pít šťávu dobře vychlazenou, já si ji ředím sodovkou, nebo ledem. Tenhle džus moc chutnal hlavně dcerám a vnukům. Chuť manga a pomeranče je velmi svěží, příjemná, jablko a banán cítíte také, ale jen jakoby jemně, víc vnímám právě mango a pomeranč.

A teď se budu věnovat druhému výrobku a to je je Imuno Aktiv s vitamíny C, D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu.

Té chuti jsem naprosto propadla. Je skvělá. Protože šťáva je s červenou řepou, samozřejmě i barva je červená. Výrobek obsahuje vitamíny C, D, a zinek pro posílení imunity, a jako přidaná hodnota je šťáva z červené řepy.

Červená řepa je velmi zdravá. Lidé se dělí na dva tábory – buď červenou řepu nenávidí, nebo ji milují.  Pro ty, co ji nenávidí, musím říct, že si klidně tenhle džus můžou dát – chuť není červenou řepou ovlivněna, nápoj chutná nejvýrazněji banánem a jablkem. Ještě je tam lehce cítit pomeranč, řepu ale nebudete vnímat, takže můžete jen využít její super léčivé účinky.

Červená řepa (její šťáva) působí na lidský organizmus velmi příznivě – obsahuje spoustu vitamínů a minerálů (například vitamíny B, C, D, zinek, mangan, měď, draslík, vápník, železo, hořčík a další).

Betalainy, které jsou zodpovědné za tmavou červenou barvu řepy, mají antioxidační, protizánětlivé a anxiotické vlastnosti. Šťáva červené řepy prokazatelně snižuje krevní tlak, působí proti rakovině (pozor, chrání a pomáhá – není to lék, jen jedna z vlastností), proti zánětům, chrání játra a určitě má ještě spoustu dalších příznivých benefitů – pokud bych měla jmenovat všechny, byl by z toho další dlouhý článek – opravdu je velmi zdraví prospěšné mít v jídelníčku červenou řepu.

Já mám červenou řepu ráda, takže mi její chuť nevadí – naopak. Znovu ale opakuji, že ve výrobku ji kromě barvy téměř nepoznáte. Nejvíc cítím chuť banánu, celková chuť je svěží a příjemná.

Imuno Aktiv s vitamíny C, D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu mi chutí naprosto vyhovuje. Není přeslazená a je moc dobrá. Já si ji nejraději dávám se spoustou ledu – led ji nejen ochladí, ale i trochu naředí a lépe mi tak zažene žízeň. Díky této šťávě nemám problém s dodržením pitného režimu. Je vynikající a chuťově vyvážená.

Pokud máte rádi nealko drinky, tak stačí si doplnit tyto šťávy ledem a sodovkou a nemusíte přimíchávat žádný další produkt. Na ozvláštnění si můžete přidat třeba kousky pomeranče.

No, a pokud si na dovolené chcete dopřát i nějaký ten fajn drink s alkoholem, doporučuji do Imuno Aktiv šťáv přidat trochu Campari a sodovky (nebo Prosecca), je to vynikající.

Jsem moc ráda, že jsem dostala možnost vyzkoušet jako jedna z prvních tyhle prima nápoje na zvýšení imunity. Takže pokud jsem vás nalákala, rozhlížejte se v obchodech, už brzy budou tyto ovocné šťávy plné zdraví k dostání.

Pokud se vám nechce čekat, určitě si vyberete nějaký jiný Hello výrobek – pro inspiraci se podívejte na stránky Lineanivnice.cz.

Všechny jejich výrobky jsou pro nás vybírány srdcem, a na báječné chuti je to opravdu znát.


 

 

Křupky Chrástkovi

 

Už jako malá holka jsem milovala křupky.  Tehdy byly tedy na trhu jen jedny – arašídové křupky, a ty mi moc chutnaly. Byly mezi nimi rozdíly, podle výrobce, ale to mi vůbec nevadilo. Bylo to takový ten pocit, kdy sníte jednu křupku a pak nedokážete přestat, dokud nesníte celý sáček.

Když jsem měla malé děti, tak na trhu už byl výběr větší, začaly se objevovat různé pufované výrobky, křupky a dobroty jen tak na mlsání, nebo i k vínu. Jsem moc ráda, že se sortiment rozšířil, a dneska je na trhu ohromné množství křupavých dobrot. Ne všechny jsou ale dobré, ne všechny jsou křupavé, a ne všechny jsou poctivě vyrobené.

Na to jsem přišla „dlouhodobým průzkumem“.

Začalo to tím, když jsme na pískovišti s ostatními babičkami rozdávaly křupky našim vnoučatům – jako svačinku, nebo jen tak, pro pochutnání. Zjistily jsme, že každá má jiné křupky, od jiného výrobce, s jiným složením a jinými příchutěmi. A tak jsme je začaly porovnávat. Nosily jsme různé druhy křupek v krabičkách, ochutnávaly jsme my, i děti. Některé chutnaly všem, jiné jen někomu. Záleží na chuti každého jedince.

Na čem jsme se ale shodli všichni je, že je důležité, aby křupky byly z kvalitních a zdravých surovin, ale hlavně aby měly tu správnou strukturu.

Shodli jsme se všichni, že dobrá křupka musí opravdu křupnout po prvním kousnutí, a pak by se měla bez žvýkání a dlouhého kousání tak trochu rozplynout na jazyku. Tak, aby na jazyku a patře zůstala dobrá křupková chuť a příchuť.

Věřte, že takových křupek není moc. Buď nevyhovuje složení, nebo chutnají nepříliš vábně, případně se žvýkají jako divná guma. Takže jsme křupali,a křupali, až jsme se dokřupali k výsledku – super křupky jsou od výrobce Chrástkovi.

Tyhle křupky mají super složení. Je jich spousta druhů – vyberete si od neslaných pro nejmenší mrňousky, přes sladké pro mlsaly až po slané k pivu a vínu. Prostě spousta dobrot z kvalitních surovin, které chutnají skvěle.

Křupky od Chrástkových opravdu křupnou, když do nich kousnete, a pak si už jen vychutnáváte.

Některé vám teď představím – nebudu vypisovat zdlouhavě složení, to si každý najde na výrobku. Spíš vám ukážu, z kolika různých dobrot a variant příchutí si můžete vybírat.

Já tedy přiznávám, že ujíždím na těch sladkých – jsou výborné, nejraději mám s příchutí slaného karamelu. Syn má nejraději bryndzové oplatky a vnuk miluje nejvíc pohankové křupky. S chutí si ale všichni dáme i ty ostatní.

Když totiž křupka chutná skvěle, udělá radost kdykoliv. U nás na pískovišti se teď křupe od Chrástkových. Vybrali jsme je jako nejlepší.

 Jaké tedy křupky jsme zkoušeli, a které prošly do finálového kola a obstály jako ty nejlepší?

 Jsou to tyhle:

Pro úplně nejmenší děti bych doporučila Kukuřičné křupky Natur (bez přidané soli), případně Kukučičné křupky Natur jemně solené  - jsou bez příchuti, a krásně křupají, děti je mají moc rády a jako svačinku v krabičce je unesete kdykoliv kamkoliv.

Pro děti jsou vyráběny křupky Bejby – přizpůsobené tak, aby dětem chutnaly a byly zdravé, bez chemie a barviv (barviva jsou jen přírodní).

Bejby křupky Kukuřično jáhlové jsou s příchutí jablek, švestek a dýní

Bejby jáhlové křupky mají příchuť jablka a červené řepy.

Bejby křupky s jablkem a mrkví chutnaly dětem asi nejvíc.

Vynikající jsou bezlepkové Pohankové křupky. Je super, že i lidé s intolerancí lepku si mohou křupnout.

Pokud máte rádi kukuřičné křupky, pochutnáte si na Kroužcích s příchutí jarní cibulky. Jsou super jen tak na chuť, ale třeba i k vínu.

K vínu jsou super i Bryndzové oplatky. Slané, křupavé, s výbornou chutí Bryndzy.

Když už jsme u Bryndzy, která je vynikající, tak nesmím zapomenout i na Sýrové koule. Křupavé sýrové koule chutnají dětem i dospělým. Jsou výborné, výrazně sýrová chuť, a krásně se rozplývají na jazyku.

Když jsem na začátku článku zmiňovala arašídové křupky, musím vám doporučit i ty od Chrástkových. Jsou přesně takové, jak jsem si je pamatovala z dětství. Nejdřív příjemné křupnutí, a pak už máte jen plnou pusu skvělé arašídové chuti. Přiznávám – tyhle jsem otestovala sama. Opět jsem totiž sáhla do sáčku a nedokázala přestat jíst. Během dne jsem je snědla sama, nedala jsem nikomu ochutnat. Což svědčí o tom, že jsou fakt dobré, protože já jsem dost mlsná.

Když mluvím o mlsání, dostávám se ke sladkým křupkám. To vám je lidi pochutnání. Jsou výborné. Mám je moc ráda třeba k televizi, nebo při čtení knížky, nebo ke kávě, když přijdou kamarádky. Mám je ráda prostě pořád. Jsou lahodné, a hlavně z dobrých surovin. Všechny splňují potřebné potravinářské certifikáty, a hlavně – barviva jsou přírodní, nemusíte se tedy bát chemie. Jen mlsání bez výčitek.

Já si nejvíc pochutnávám na kuličkách se slaným karamelem.

 Pro děti jsou fajn Ocvocné křupky sladké a Ovo mix – kde každá křupka chutná po jiném ovoci.

Křupky ale nejsou jen pro děti. Moc si na nich pochutnají i dospělí.

Já jsem vůbec neznala ovocně – jogurtové křupky.

Objevila jsem je náhodou, když jsme porovnávaly s ostatními babičkami křupky pro děti. Teď už si nosíme v krabičce i křupky pro nás – dospělé.

 Povídáme si a „zobeme“ z krabičky vynikající Chrástkovy Kukuřičné křupky ve tvaru kuliček s ovocně-jogurtovou příchutí.

Vyráběny jsou Jogurt – lesní ovoce, Jogurt – jahoda a Kukuřičné – Jogurt.

 Nejlepší je promíchat v mističce od každé příchuti několik, aby se příchutě smíchaly.

Když totiž mlsáte stále stejnou příchuť, po chvíli ji tak trochu přestanete vnímat. Když se ale příchutě trochu promíchají, u každé kuličky cítíte skvělou, lahodnou chuť pokaždé, když si ji dáte do pusy. Miluju tyhle křupavé kuličky.

Na závěr se nebudu rozepisovat víc. Prostě vám sem napíšu odkaz na stránky, kde najdete všechny výborné Chrástkovy křupky. Tohle prostě musíte ochutnat, a křupnout si sami – udělat si vlastní názor.

Budete překvapeni, potěšeni a nadšeni. Ať budete křupat slané, nebo sladké křupky, nebo třeba jenom kukuřičné –bez příchuti, vždycky si pochutnáte.

Takže přeju skvělé křupnutí. Křupejte kvalitu.

Pokud si chcete všechny výrobky prohlédnout, mrknout na složení a nakoupit si za výhodné ceny, klikněte zde: Křupky Chrástkovi - eshop

 

 

Křupky Chrástkovi

 

Už jako malá holka jsem milovala křupky.  Tehdy byly tedy na trhu jen jedny – arašídové křupky, a ty mi moc chutnaly. Byly mezi nimi rozdíly, podle výrobce, ale to mi vůbec nevadilo. Bylo to takový ten pocit, kdy sníte jednu křupku a pak nedokážete přestat, dokud nesníte celý sáček.

Když jsem měla malé děti, tak na trhu už byl výběr větší, začaly se objevovat různé pufované výrobky, křupky a dobroty jen tak na mlsání, nebo i k vínu. Jsem moc ráda, že se sortiment rozšířil, a dneska je na trhu ohromné množství křupavých dobrot. Ne všechny jsou ale dobré, ne všechny jsou křupavé, a ne všechny jsou poctivě vyrobené.

Na to jsem přišla „dlouhodobým průzkumem“.

Začalo to tím, když jsme na pískovišti s ostatními babičkami rozdávaly křupky našim vnoučatům – jako svačinku, nebo jen tak, pro pochutnání. Zjistily jsme, že každá má jiné křupky, od jiného výrobce, s jiným složením a jinými příchutěmi. A tak jsme je začaly porovnávat. Nosily jsme různé druhy křupek v krabičkách, ochutnávaly jsme my, i děti. Některé chutnaly všem, jiné jen někomu. Záleží na chuti každého jedince.

Na čem jsme se ale shodli všichni je, že je důležité, aby křupky byly z kvalitních a zdravých surovin, ale hlavně aby měly tu správnou strukturu.

Shodli jsme se všichni, že dobrá křupka musí opravdu křupnout po prvním kousnutí, a pak by se měla bez žvýkání a dlouhého kousání tak trochu rozplynout na jazyku. Tak, aby na jazyku a patře zůstala dobrá křupková chuť a příchuť.

Věřte, že takových křupek není moc. Buď nevyhovuje složení, nebo chutnají nepříliš vábně, případně se žvýkají jako divná guma. Takže jsme křupali,a křupali, až jsme se dokřupali k výsledku – super křupky jsou od výrobce Chrástkovi.

Tyhle křupky mají super složení. Je jich spousta druhů – vyberete si od neslaných pro nejmenší mrňousky, přes sladké pro mlsaly až po slané k pivu a vínu. Prostě spousta dobrot z kvalitních surovin, které chutnají skvěle.

Křupky od Chrástkových opravdu křupnou, když do nich kousnete, a pak si už jen vychutnáváte.

Některé vám teď představím – nebudu vypisovat zdlouhavě složení, to si každý najde na výrobku. Spíš vám ukážu, z kolika různých dobrot a variant příchutí si můžete vybírat.

Já tedy přiznávám, že ujíždím na těch sladkých – jsou výborné, nejraději mám s příchutí slaného karamelu. Syn má nejraději bryndzové oplatky a vnuk miluje nejvíc pohankové křupky. S chutí si ale všichni dáme i ty ostatní.

Když totiž křupka chutná skvěle, udělá radost kdykoliv. U nás na pískovišti se teď křupe od Chrástkových. Vybrali jsme je jako nejlepší.

 Jaké tedy křupky jsme zkoušeli, a které prošly do finálového kola a obstály jako ty nejlepší?

 Jsou to tyhle:

Pro úplně nejmenší děti bych doporučila Kukuřičné křupky Natur (bez přidané soli), případně Kukučičné křupky Natur jemně solené  - jsou bez příchuti, a krásně křupají, děti je mají moc rády a jako svačinku v krabičce je unesete kdykoliv kamkoliv.

Pro děti jsou vyráběny křupky Bejby – přizpůsobené tak, aby dětem chutnaly a byly zdravé, bez chemie a barviv (barviva jsou jen přírodní).

Bejby křupky Kukuřično jáhlové jsou s příchutí jablek, švestek a dýní

Bejby jáhlové křupky mají příchuť jablka a červené řepy.

Bejby křupky s jablkem a mrkví chutnaly dětem asi nejvíc.

Vynikající jsou bezlepkové Pohankové křupky. Je super, že i lidé s intolerancí lepku si mohou křupnout.

Pokud máte rádi kukuřičné křupky, pochutnáte si na Kroužcích s příchutí jarní cibulky. Jsou super jen tak na chuť, ale třeba i k vínu.

K vínu jsou super i Bryndzové oplatky. Slané, křupavé, s výbornou chutí Bryndzy.

Když už jsme u Bryndzy, která je vynikající, tak nesmím zapomenout i na Sýrové koule. Křupavé sýrové koule chutnají dětem i dospělým. Jsou výborné, výrazně sýrová chuť, a krásně se rozplývají na jazyku.

Když jsem na začátku článku zmiňovala arašídové křupky, musím vám doporučit i ty od Chrástkových. Jsou přesně takové, jak jsem si je pamatovala z dětství. Nejdřív příjemné křupnutí, a pak už máte jen plnou pusu skvělé arašídové chuti. Přiznávám – tyhle jsem otestovala sama. Opět jsem totiž sáhla do sáčku a nedokázala přestat jíst. Během dne jsem je snědla sama, nedala jsem nikomu ochutnat. Což svědčí o tom, že jsou fakt dobré, protože já jsem dost mlsná.

Když mluvím o mlsání, dostávám se ke sladkým křupkám. To vám je lidi pochutnání. Jsou výborné. Mám je moc ráda třeba k televizi, nebo při čtení knížky, nebo ke kávě, když přijdou kamarádky. Mám je ráda prostě pořád. Jsou lahodné, a hlavně z dobrých surovin. Všechny splňují potřebné potravinářské certifikáty, a hlavně – barviva jsou přírodní, nemusíte se tedy bát chemie. Jen mlsání bez výčitek.

Já si nejvíc pochutnávám na kuličkách se slaným karamelem.

 Pro děti jsou fajn Ocvocné křupky sladké a Ovo mix – kde každá křupka chutná po jiném ovoci.

Křupky ale nejsou jen pro děti. Moc si na nich pochutnají i dospělí.

Já jsem vůbec neznala ovocně – jogurtové křupky.

Objevila jsem je náhodou, když jsme porovnávaly s ostatními babičkami křupky pro děti. Teď už si nosíme v krabičce i křupky pro nás – dospělé.

 Povídáme si a „zobeme“ z krabičky vynikající Chrástkovy Kukuřičné křupky ve tvaru kuliček s ovocně-jogurtovou příchutí.

Vyráběny jsou Jogurt – lesní ovoce, Jogurt – jahoda a Kukuřičné – Jogurt.

 Nejlepší je promíchat v mističce od každé příchuti několik, aby se příchutě smíchaly.

Když totiž mlsáte stále stejnou příchuť, po chvíli ji tak trochu přestanete vnímat. Když se ale příchutě trochu promíchají, u každé kuličky cítíte skvělou, lahodnou chuť pokaždé, když si ji dáte do pusy. Miluju tyhle křupavé kuličky.

Na závěr se nebudu rozepisovat víc. Prostě vám sem napíšu odkaz na stránky, kde najdete všechny výborné Chrástkovy křupky. Tohle prostě musíte ochutnat, a křupnout si sami – udělat si vlastní názor.

Budete překvapeni, potěšeni a nadšeni. Ať budete křupat slané, nebo sladké křupky, nebo třeba jenom kukuřičné –bez příchuti, vždycky si pochutnáte.

Takže přeju skvělé křupnutí. Křupejte kvalitu.

Pokud si chcete všechny výrobky prohlédnout, mrknout na složení a nakoupit si za výhodné ceny, klikněte zde: Křupky Chrástkovi - eshop

 

 


Ranní a večerní chlebík od Penamu.

V poslední době mě trochu zlobí trávení. Není to ale jen věkem – všude se píše, že ženy po čtyřicítce mají jiné trávení, a proto přibývají na váze. Já jsem se přesvědčila, že je to i tím, co jím.

Prostě budu muset změnit styl stravování. Mění se tělo, mění se doba (všechno je rychlé a stresující), mění se i zažívání – je třeba změnit i skladbu jídelníčku.

Nejde totiž jen o váhu – i když ta je většinou hlavním motivačním prvkem k úpravě jídelníčku. Od určitého věku ale začnou i střeva být jiná – jinak trávíme. Já se pak cítím nafouknutá, a problémy mám i s chozením na záchod. Jasně, je třeba pohyb, aby se nám trávení „rozhýbalo“, ale ve chvíli, kdy mám pohybu tak akorát, je hodně důležité alespoň trochu upravit jídelníček.

Jak to ale udělat, když se nechci úplně vzdát klasického chleba, protože mi prostě chutná, a dát si občas i housku z bílé mouky – i když všude čtu, že po pečivu z bílé mouky budu tlustá. Tlustá být nechci, chci si ale dopřát i normální pečivo. Našla jsem způsob, jak to vyřešit.

Zařadila jsem do jídelníčku Ranní a Večerní chlebík od Penamu. V začátku jsem zkoušela jen tak opatrně, protože občas mě trávení zlobí, a bolí mě břicho, tak jsem nevěděla, jak střeva zareagují – všechno v pohodě. Postupem času tyhle dva chlebíky mám v jídelníčku pravidelně, a musím říct, že klasické pečivo mi ani moc nechybí, dávám si ho jen na zpestření jídelníčku občas.

Ranní i večerní chlebík mi prostě chutnají. Chutnají mi jen tak se sýrem, rajčetem, nebo okurkou, chutnají mi s pomazánkou, ale i samotné.

Hlavně Večerní chlebík mě překvapil jemnou, lehce nasládlou chutí, doplněnou semínky, které po rozkousnutí zase chuť trochu pozmění. Díky semínkům jsem zjistila, že mnohem důkladněji sousto rozkoušu, žvýkám tedy déle a nepotřebuji jíst tolik.

Večerní chlebík mi chutná hodně i samotný. Má jemnou strukturu, a je fajn, že se nedrobí, a udrží na sobě v pohodě i dva plátky sýra a rajčata. Chutná mi i s lehce nasládlými pomazánkami, super je třeba pomazánka s avokádem, a vynikající je s pomazánkou z Žervé a mrkve. Stačí najemno nastrouhat mrkev, smíchat s Žervé a lehce zakápnout citrónem. Tahle chuť je fajn, a pomazánka chutná i dětem. Co je zaručeno – ani já, mlsoun po mrkvové pomazánce na Večerním chlebíku nemám chuť na sladké!

Na ranní chlebík jsem si zvykla tak, že už si bez něj začátek dne neumím představit. Je výborný. Obsahuje quinou, chia semínka a dýňová semínka. Stačí ho tedy málo, a zasytí na dlouhou dobu.

Ranní chlebík je obohacen o vitamín D. Ten je pro imunitu a její nastartování hodně důležitý. Už ve 100 gramech Ranního chlebíku je skoro 30% doporučené denní dávky vitamínu – to je super číslo.

Také Ranní chlebík mi chutná i samotný. Můžete ho ale jíst s čímkoliv, co vám chutná – šunka, pomazánka, nebo sýry. Mě nejvíc chutná s tvarohovými pomazánkami – buď si dám jen samotný tvaroh, nebo s Budapešťskou paprikovou pomazánkou, nejraději ale chlebík mám s pomazánkou  z tvarohu a nastrouhanou vařenou červenou řepou a trochou citronové šťávy. To je lahůdka. Pokud snídani doplníte ještě bílou kávou z Melty, budete mít dostatek energie na celé dopoledne, a přitom nebudete mít hlad.

Ranní i Večerní chlebík je vyráběn v produktové řadě Fit den Penam.

Překvapilo mě, že jídlem opravdu můžete velmi zlepšit trávení, ale i celkový pocit pohody.

Já se cítím mnohem lépe, svěžejší, mám víc energie, váha jde dolů. A to se nijak zvlášť neomezuji. Jen jsem zmenšila o něco porce jídla a zařadila Ranní chlebík na snídani a Večerní chlebík k večeři.

Překvapilo mě, že chlebíky chutnají opravdu dobře. Pokud chcete chlebík ještě chuťově ozvláštnit, můžete ho lehce opéct (rozpéct), nebo zapéct s nějakou přílohou.

Skvělý nápad na doplnění chlebíků o semínka je pro mě taky velmi příjemný. Díky semínkům si chlebík víc vychutnávám – déle a důkladně koušu každé sousto. Pokud jídlo důkladně rozžvýkáme a jíme pomalu, není potřeba sníst jídla tolik. Prostě paráda. Vůbec jsem nečekala, že už po týdnu pravidelného jedení chlebíků se budu cítit o tolik lépe, a že se mi upraví trávení. Je to hodně znát.

Nebudu vám vypisovat všechna pozitiva a nutriční hodnoty. To je zbytečné, a najdete je na stránkách Penam.

 Pokud si chcete o těchto chlebících zjistit více, zde máte odkaz na informace o obou produktech. Stačí kliknout zde na odkaz: Ranní chlebík a Večerní chlebík.

 

Uchovávání chlebíků nevyžaduje žádné zvláštní podmínky. Já ale raději uchovávám v tomhle horku v lednici. Pokud si nakoupíte chlebíky do zásoby, klidně je dejte na mrazák – já je mrazím, chuť se tím vůbec nemění.

Jako inspiraci na různé recepty na pomazánky a přílohu k pečivu Penam jsem dostala Tříchodovou kuchařku. Najdete v ní spoustu tipů na pomazánky a jídla. Třeba zdravý Lilkový tatarák, Dýňové máslo, mrkvovo - cizrnovou pomazánku a spoustu dalších prima zdravých a chutných tipů.

Recepty na pomazánky a jídla vhodná pro Fit den najdete i po kliknutí zde: recepty Fit den

 

Pokud se tedy chcete cítit lépe, zdravěji a lehčeji – a přitom mít dost energie – zkuste do jídelníčku zařadit Ranní a Večerní chlebík.

 Jsou chuťově opravdu vynikající, a budete mile překvapeni, o kolik se budete cítit lépe. A pokud chcete hubnout – i tady chlebíky doporučuji. Hlavně lehce nasládlá příchuť večerního chlebíku je velmi příjemná, klidně si ho dám i samotný, a nemám pak chuť na sladké.

Takže přeji všem dobrou Fit chuť.


Sušené maso – Jerky.

Jako malá holka jsem ráda četla. Četla jsem všechno, co mi přišlo pod ruku, ale nejvíc mi učarovaly dobrodružné knihy, hlavně „indiánky“. To čtení mě bavilo. Pohybovala jsem se hodně mezi kluky, protože jsem dělala biatlon. Střelba, běh a příroda – prostředí, ve kterém jsme byli jako doma. A knížky a filmy o indiánech byly taky z přírody. Hltala jsem všechny knihy od Karla Maye. Vinetou, Old Shatterhand a Sam Hawkins se mnou prožili nejedno dobrodružství – nebo spíš já s nimi.

Můj sen byl – a dodnes je – jet se podívat na opravdové indiány. Je mi jedno, jestli na Apače, Mohawky, nebo jiný kmen. Vím, že dnes už žijí moderním životem, jako my tady v Evropě. Přesto doposud v koutku duše mám takové to dětské přání vidět život indiánů na vlastní oči, a v tom nejlepším případě s nimi i zkusit žít v teepee. Zatímco moje kamarádky snily o panenkách, později o populárních hercích a zpěvácích, v mých snech se objevovali indiáni. K indiánům samozřejmě patří i lov bizonů, medvědů a další zvěře. Maso pak jedli, a hlavně ho sušili na zimu. A tady jsme u dalšího snu, který jsem chtěla zažít. Ochutnat indiánské jídlo – sušené maso.

Jsem ráda, že jsou sny, které si můžete splnit. Já jsem si splnila sen o ochutnání sušeného masa.

Sáčky se sušeným masem Indiana Jerky jsem vídala v obchodě často. Tak trochu jsem se ale bála ho ochutnat. Co když mi to nebude vůbec chutnat, a zkazím si sen? No, pokud chci být ještě alespoň trošku indiánkou, nesmím se přece bát. Tak jsem tedy ochutnala.

Když chci ochutnat něco, po čem dlouho toužím, vyberu si kvalitu.

Hledala jsem, a vybrala jsem si eshop, který nabízí přímo Indiana Jerky –ten název byl pro mě jako signál: Tohle je to pravé maso.

Mrkla jsem tedy na historii eshopu: To je ono! Přesně pro mě. Maso vyrábí lidé, kteří měli stejný sen, jako já. Hltali v dětství indiánky, a chtěli ochutnat sušené maso. Hurá – nejsem jediný takový nadšenec (syn by řekl blázen)! Na rozdíl ode mě ale „Ten, který suší maso!“ dotáhl svůj sen do konce. A řekla bych, že i k dokonalosti.

Sušené maso na eshopu Jerky.cz vyrábí už od roku 2022. Za tu dobu vylepšili svoje recepty a výrobu rozšířili na různé typy sušeného masa a salámků.

Měla jsem tedy cestu otevřenou k ochutnání masa.

Na ochutnávku jsem si vybrala Dárkový box s několika druhy sušeného masa a salámkem.

V dárkovém boxu, nebo chcete - li krabici, jsou tyto druhy sušeného masa: Hovězí, kuřecí, krůtí, Steak Bar Original a Salami Snack Original.

Jako první jsem ochutnala sušené Jerky hovězí. Přišly mi tak nějak nejvíc indiánské. První ochutnání většinou ovlivní váš vztah k tomu, co ochutnáte. První sousto rozhodne, jestli vám jídlo chutná, nebo jestli to není pro vás. U mě je to první případ. Chutná mi. Hurá. Jsem indiánka a jím sušené maso usušené za náčelníkovým stanem!

Jerky jsou skvělé jako svačinka, když potřebujete dobít energii. Můžu je sebou nosit kamkoliv v kapse. Vydrží opravdu dlouho – dokud ho nesním. Vůbec se nedivím, že indiáni konzervovali maso sušením a uzením – vydrží totiž až jeden rok v teplotě do 30 stupňů.

Jen si dávejte pozor, abyste to s konzumací nepřehnali. Jerky jsou totiž opravdu pořádná dávka energie v mase. 100 gramů sušeného masa odpovídá až 300 gramům syrového masa. To je pořádná dávka!

Pokud bych měla srovnat příchutě – je těžké vybrat, která je ta nej. Chutnají mi všechny. Každá je trochu jiná, a každá je originální. Pokud bych ale měla vybrat, která je ta úplně nej, za mě je to asi klasická příchuť Beef Jerky. Ty mi chutnají opravdu nejvíc. Hned v závěsu je Steak bar original, to je taky dobrota.

Na eshopu u každého balení najdete složení výrobku, nutriční tabulky a popis produktu.

Hovězí maso original: 100 g hovězího Jerky je vyrobeno z 225 g hovězího masa

Krůtí sušené maso: 100 g krůtího jerky je vyrobeno z 225 g krůtího masa

Kuřecí sušené maso: 100 g kuřecího masa je vyrobeno z 225 g kuřecího masa

Steak Bar Original: na 100 g výrobku bylo použito 209 g syrového masa

Salami Snack Original: originální receptura a nezaměnitelná evropská chuť masa (100g Salami je vyrobeno ze 180 g čerstvého masa)

Jerky jsou opravdu skvělé pro sportovce, na dlouhý výlet, při práci, nebo třeba i jako občerstvení na párty s přáteli. Jsou to plátky libového sušeného masa, bez sacharidů a tuků, připravené k ochutnání.

Pokud jste ještě neochutnali, doporučuji vám – určitě Jerky vyzkoušejte. Stojí to za to.

Pokud máte ve svém okolí milovníka sušeného masa, darujte mu k vánocům dárkový set v krabici. Najdete v něm několik druhů sušeného masa a mini salámek.

Pokud si chcete dárkový set prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: dárkový set Jerky

 

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: jerky-shop.cz

 

Mikulášský box.

 

Protože už je polovina listopadu, je nejvyšší čas připravit se na Mikuláše. Já mám ráda pro vnoučky na Mikuláše překvapení. Nerada děti straším, proto spíš zdobíme, a odměňujeme.

Já už jsem na Mikuláše připravená. Mám super mikulášský box od Candylife

Candylife eshop mám vyzkoušený, nakupuji zde pravidelně, a vždycky jsem maximálně spokojená.

Na stránkách Candylife.cz sim můžete objednat hotový Mikulášský box, nebo si ho můžete sami poskládat ze sladkostí, které na stránkách najdete.

Já tedy doporučuji vybrat ten připravený, protože je poskládaný opravdu skvěle. Najdete v něm od každého druhu sladkostí něco – mlsání všeho druhu. Perníčky, bonbony, lízátka, sušenky, a leckdy i sladkosti, které jste nikdy neviděli a neochutnali.

To je další skvělý benefit stránky Candylife. V boxech, ale i ve výběru cukrovinek mají sladkosti jiné, než děti běžně vidí v obchodech.

Jiný typ sladkostí, a jiné obaly. To se dětem líbí – dostanou totiž něco velmi neobvyklého.

A protože nadílku jim přinese čert a Mikuláš, je potřeba, aby nadílka byla neobvyklá – a pro děti o to zvláštnější.

Sladkosti přijdou v hezké papírové bílé krabici s logem Candylife. Pokud chcete nadílku ozvláštnit, můžete box ozdobit obrázky s Mikulášovským motivem - to se dětem bude líbit.

Já mám Mikulášský box v krabici už připravený. Mám vnoučat víc, tak budu objednávat ještě nějaký – pro nejstaršího vnuka už ho trošku upravím podle toho, co vím, že má moc rád – jako třeba preclíky v čokoládě.

To je další výhoda boxů na Candylife – můžete si poskládat svůj box podle vaší chuti. Všem nechutná všechno, proto si svůj box namixujete podle chuti.

U každého boxu, který si vyberete je vždycky i seznam cukrovinek, které v boxu jsou.

Je jich vždycky pořádná dávka, všechny za super ceny.

Díky skvělým cenám má eshop Candylife udělen certifikát Výhodný obchod od portálů Hledej ceny a Sleviště. Víte tak, že to, co nakoupíte, máte za nejvýhodnější cenu.

Pokud vás Mikulášský box zaujal, trošku vám ho přiblížím.

Nebudu vypisovat všechno, co v boxu je – jak už jsem zmínila, seznam cukrovinek najdete na eshopu u boxu podrobně popsaný. Spíše vám vypíchnu to, co zaujalo nejvíc mě, anebo vám sem dám pár fotek produktů, abyste měli představu třeba o obalech.

Nejvíc bych asi chtěla upozornit na malý balíček s Kouzelnou nadílkou – jsou to dva perníky v krásných obalech.

 Na prvním je Mikuláš a anděl, na druhém obrázku jsou čertíci. V kouzelné nadílce jsou i omalovánky a vystřihovánka Oblékni si čertíka, a jedno mikulášské pexeso. Z toho budou mít radost všechny malé děti. Ilustrace jsou krásné.

V balíčku najdete i vynikající marcipán – ten do nadílky patří – je to taková mikulášsko – vánoční cukrovinka. Já ho musím doobjednat, neudržela jsem se a ochutnávám

Vynikající jsou i oplatkové kuličky s arašídovou náplní Lunarki. Jsou lahodné. Můžu to potvrdit na vlastní ochutnání jsem je zkusila. I ty budu muset doobjednat, protože jsem je ochutnala poctivě do poslední kuličky.

 Pokud máte rádi sladkosti, jako já, doporučuji box umístit někam, kde ho nemáte na očích. Ty cukrovinky lákají k ochutnání – a jsou vynikající, tak ať nedopadnete jako já, a nesníte polovinu krabice. Ještě, že jde doobjednat sladkosti znovu zvlášť.

Čímž jsme se dostali k tomu, že nemusíte kupovat boxy jen dětem. Radost udělají každému mlsounovi – ať dítěti, nebo dospělému.

Banánky v čokoládě jsou mezi dětmi jednou z neoblíbenějších sladkostí.

Další sladkosti vám ukážu na fotkách. Je jich opravdu hodně.

Pokud vás box zaujal, můžete si ho prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Mikulášský box.

Pokud si chcete sestavit svůj box, nebo si prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Candylife.cz

A teď třešnička na dortu- do konce listopadu 2022 vám přináším slevu 10% na nákup, stačí zadat tento kód: MORA10


Vánoční cukroví Penam.

Od konce listopadu a začátku prosince začíná šílenství zvané cukroví. Ať potkáte, koho chcete, většinou první, na co se zeptá je: „Už pečeš?“ Případně doplňující otázka: „A kolik máš druhů?“ .Přiznávám, letos skoro nepeču.

Nepekla jsem moc ani vloni.

Když byly děti malé, pekla jsem po nocích, aby měly cukroví, mívala jsem až 15 druhů. Chtěla jsem, aby si pochutnaly. Takže se mi všude vršily krabičky s cukrovím, a já byla unavená, nervózní. Vlastně jsem pak jen chodila a nadávala: „Nejezte to, nebude na vánoce, a znova už péct nebudu!“. Jenže ani cukroví děti nebaví dlouho, nebo jim chutná každému jen nějaký druh. Takže tahle moje poznámka se časem měnila na větu: „Chceš cukroví? Vy to nikdo nejíte, co s tím budu dělat!“.

Jasně, cukroví se dá zamrazit, ale ono mi to pak moc nechutná. Čerstvé je čerstvé.

Jak začaly děti odcházet z domu, zmenšovaly se dávky cukroví i počet druhů. Až jsem zjistila, že doma jím cukroví jen já. Musím tedy přiznat, že cukroví opravdu miluju. Ale jen pro sebe se mi péct nechce. A na to, aby na stole byl talířek cukroví, stačí jen jeden, nebo dva druhy. A stejně by mi stačilo jen z poloviční dávky, a ai tak by toho bylo moc.

Pak je tu další problém, a to je ten, že nejsem moc zručná, trpělivá ani pečlivá. Cukroví umím udělat výborné chuťově, vzhledem ale nic moc. Na talířku moc hezky nevypadá. Já vím, že chuť je nejdůležitější, ale on i ten vzhled na nazdobeném stole je tak nějak důležitý.

Když se spojí všechny tyto faktory, vyskočí na mě jedna možná varianta: Letos nepeču, cukroví koupím!

Protože ale při dnešních cenách surovin a energií si nemohu dovolit cukroví, které stojí kolem tisíce korun za kilo (mnohdy i mnohem víc). Takže jsem se rozhodla vyzkoušet cukroví kupované.

Letos pro mě peče Penam. Oni to umí, a v nabídce je několik druhů a typů cukroví, které mi chutnají.

Vyzkoušela jsem koupit v plastových krabičkách jemné pečivo – cukroví

Toto cukroví je s vysokým podílem lidské práce – není to tedy jen nějaká „strojovka“. Krabička je průhledná, takže vidím, co si kupuji. Trvanlivost je až do února – to je taky fajn, nemusím vše sníst najednou.

Vybrala jsem si  Sváteční rohlíčky (200 g v balení), Vánoční kokosky (130g) a Linecké Duo kytičky (250g).

Kokosky ujdou – je to takové foukané sněhové pečivo s kokosem, křehké, křupavé jak má být – tohle cukroví nejvíc chutnalo dětem.

Sváteční rohlíčky jsou dobré, jsou tedy dost sladké a hodně křehké – přesně jako když si je pečete doma. Trošku mi v nich chyběly oříšky, ale to je jen můj pocit. Na tom, že jsou rohlíčky dobré se nic nemění.

 Nejvíc mi z těchto tří druhů chutnají linecké kytičky. Hlavně ty čokoládové jsou mňam. Přiznávám, že mi chutnají víc, než když si je upeču doma. Mají máslovou chuť, jsou křehké a lahodné. Jsem s kvalitou těchto druhů spokojená. Je to cukroví, které ke kafi udělá radost.

Z čeho jsem ale doslova nadšená, jsou krabičky s názvem Vánoční cukrárna.

Tady má Penam velkou jedničku s hvězdičkou.

Tohle cukroví je ručně vyráběné, obsahuje máslo (opravdu máslo, ta chuť je tam znát), a je prostě jedinečné.

Mám dvě krabičky – Vánoční čajové pečivo, a Sladké vánoční pečivo.

Kromě skvělé chuti tohle cukroví i krásně vypadá. Nádherné tvary, krásně ozdobené. Vypadá skvěle na talířku a ještě lépe chutná.

V každé z těchto krabiček s vánočním cukrovím je jiná skladba produktů. Krabička má ale průhlednou přední stranu. Hned vidíte, jaké cukroví se vám líbí, to si pak můžete vybrat.

Schválně jsem dala ochutnat cukroví na talířku kamarádkám se slovy “Tady jsem napekla!“. Ani jedna z nich nepoznala, že se jedná o cukroví kupované. Chválily mi některé druhy, a chtěly recept. Byly velmi překvapené, že cukroví je vyrobené v pekárně Penam.

Obzvláště musím pochválit mandlové placičky (těch bych se ujedla) a stromečky máčené v bílé čokoládě zdobené kousky pistácií. Lahůdka.

Tohle cukroví je opravdu k nerozeznání od domácího cukroví. Naprosto bych neřekla, že je pečené ve velkém.

Pro všechny, kdo nemohou péct – třeba ze zdravotních, nebo časových důvodů, je tohle cukroví skvělou variantou vánočního cukroví.

Prostě si v obchodě vyberete, které cukroví se vám líbí.  Cukroví skvěle chutná -  rozplývá se na jazyku.

Prima řešení je to i pro ty, kteří z nějakého důvodu tráví vánoce sami – mohou si dát cukroví na talířek a užít si vánoce bez dlouhého pečení. Ono péct pro jednoho několik druhů není ani dost dobře možné.

Krabičky jsou chytře poskládané tak, aby v každé bylo několik kousků cukroví různých druhů. Ochutnáte tak od každého druhu něco. Je to dávka tak akorát.

Cukroví je hezky a prakticky hygienicky zabalené. Nemusíte se bát, že by se ho v obchodě někdo jiný dotýkal.

Pokud máte třeba stres z toho, že prostě na vánoce nic nestíháte – klidně vypusťte pečení a kupte si vynikající krabičku vánočního cukroví.

Někoho pečení cukroví baví a věnuje mu hodně času. Pro ty, co nepečou, a rádi si pochutnají na vynikajícím cukroví je tu řešení: Vánoční cukroví od Penamu. Já jsem s ním velmi spokojená. Letos prostě peču a mlsám s Penamem. Čas, který ušetřím, mohu trávit třeba s vnoučaty, nebo na adventním koncertu.

Cukroví koupíte téměř v každém supermarketu, nebo hypermarketu.

Celý sortiment jemného pečiva Penam si prohlédněte zde: Cukroví Penam

 
 
 
 

 


Proteinový toust a sporty chleba

 

Spousta z nás si dala k novému roku předsevzetí, že chce zhubnout, nebo alespoň upravit jídelníček. Přiznávám, že i já k nim patřím. O vánocích jsem se nějak letos neovládala, a dopřála si spoustu vánočky a cukroví, takže bych potřebovala pár kilo shodit. Není to nijak dramatické. Jen pár kilo, abych se zase cítila lépe. Zjistila jsem totiž, že při zavazování tkaniček už funím jako při hloubkovém ponoru, a pokud chci zvládnout na procházce stačit vnukovi, musím se svou kondicí něco dělat.

Dávno jsem přestala věřit v zázračné vlastnosti super drinků na hubnutí, které vypijete, a budete štíhlí a fit bez námahy. Takové přípravky sice možná na krátkou dobu zaberou, ale taky dokážou pěkně poničit zdraví. O jojo efektu ani nemluvím. Je prostě třeba trochu zatnout zuby, a začít se alespoň trochu hýbat a změnit jídelníček.

Pokud patříte k těm, kterým pohyb nic moc neříká, tak to úplně nezavrhujte. Stačí si pustit písničku a celou ji „protancovat“, zjistíte, že poprvé je to docela záhul, podruhé už to bude lepší a po týdnu už si protancujete v pohodě písničky dvě. A takhle je to myšleno – nesedět a nečekat, že kila půjdou dolů lehce a samy. A když už pohyb, tak si ho příjemně užít – je jedno, jestli tancujete, jedete na rotopedu, běháte, nebo cvičíte. Pohyb vás musí začít bavit.

Co je, kromě pohybu, velmi důležité, je změna jídelníčku. Přiznávám, že to je můj největší problém. Miluju dobré jídlo a miluju cukroví. Občas mám takovou chuť na sladké, že bych snědla všechno, co doma najdu. Pokud patříte k tomuto typu taky, tak nejlepší je omezit na nějakou dobu nákup sladkostí. A taky zařadit do jídelníčku chleby z řady FIT od Penamu.

Já jsem zařadila všechny čtyři druhy, které u nás v obchodě mají. Je to Ranní chlebík, Sporty chleba, Proteinový toust a Večerní chlebík.

Jsem velmi překvapená, jak málo stačí k tomu, aby se najednou změnil celý jídelníček.

Ranní chlebík, kromě toho, že nám dodá potřebnou energii, obsahuje i vitamín D.

To je fajn, protože kromě toho, že se zdravě najíte, zároveň posilujete imunitu a předcházíte chřipkám a nachlazení, budete mít pevnější kosti a zuby. Chlebík obsahuje kromě tolik potřebné vlákniny ještě chia semínka, červenou quinou a semínka dýně.

 Je fajn, že chlebík dodá energii, po ránu tak potřebnou, a zároveň vás dostatečně zasytí. Je jen na vás, s čím si chlebík dáte. Já si dám plátek sýra a šunky a jsem dostatečně zasycená. Když mám chuď na sladké, stačí si vybrat nějakou méně sladkou marmeládu, nebo med.

Na svačinu a při pohybu doporučuji Sporty chléb.

Je velmi chutný, dodá vám energii, je zdroj bílkovin pro tělo tolik potřebných, má vysoký obsah vlákniny, je zdrojem sacharidů (takže když si ho dáte, nebudete mít pořád chuť na sladké). Podporuje svým složením vyvážené stravování, a má exkluzivní složení – například výhonky z prosa, vojtěšky, čočky a hrachu, amarant, a semínka slunečnice a lnu.

Kromě všech těchto benefitů jsem zaznamenala ještě jednu příjemnou věc – srovnalo se mi trávení. Za to jsem velmi ráda.

Mezi moje nejoblíbenější pečivo poslední doby patří Proteinový toust. Chutná mi od prvního ochutnání.

Je plný bílkovin a vlákniny, chutná skvěle jen tak – čerstvý, nebo opečený. Já mám nejraději toust nasucho opečený na pánvi, a na něj pak pomazánku. Opravdu si pochutnám, a nemám po něm vůbec hlad.

Toust je doplněný o proteiny – protein je znám víc pod českým názvem bílkoviny. Bílkoviny jsou stavebním kamenem pro celé tělo. Protein si ale naše tělo samo vytvořit neumí, proto je potřeba ho doplňovat pestrou stravou. Bílkoviny (proteiny) by měly tvořit asi 15 – 20 % našeho energetického příjmu. Napomáhají totiž růstu svalů, dodávají výživu svalům, kostem a šlachám. Přispívají k rychlejšímu spalování tuků a snižování nadváhy.

Tenhle toust je ideální jako svačina po tréninku, nebo cvičení.

Doporučován je s kvalitní šunkou, nebo tvarohem. Mě chutná třeba s Cottage sýrem, nebo pomazánkami.

Na internetu najdete spoustu zdravých a chutných pomazánek. Některé jsou dost složité na přípravu, takže pokud nemáte čas, nebo chuť něco dlouho připravovat, vyzkoušejte buď pomazánku z Lučiny a mrkve, nebo Lučiny (tvarohu) a pažitky, nebo Lučinu a vařenou červenou řepu.

 Mrkev stačí najemno nastrouhat a smíchat s Lučinou – pomazánka je nasládlá, takže chutná i dětem, tvaroh s pažitkou stačí promíchat a trochu osolit, anebo uvařte červenou řepu, najemno ji nastrouhejte a smíchejte s Lučinou. Záleží jen na vás a vaší chuti. Pokud máte čas, inspirujte se pomazánkami na stránkách Penam  - Fit den.

No a navečer je fajn si dát Večerní chlebík.

Obsahuje bílkoviny, a nízký podíl sacharidů, takže pokud se večer nechcete vzdát pečiva- zkuste si pochutnávat na večerním chlebíku.

Protože obsahuje i semínka slunečnice, budete ho déle kousat, a nesníte ho tolik. Navíc opravdu zasytí, takže nebudete mít potřebu se večer u televize přejídat sladkostmi a chipsy.

Pokud jste se tedy, jako já, rozhodli zlepšit svou kondici a shodit pár povánočních kil, určitě vyzkoušejte chleby z řady Fit den od Penamu. Díky nim budete mít víc energie, doplníte bílkoviny a zaženete chuť na mlsání. Držím vám palce, ať se vám povede získat kondici, jakou si představujete. A samozřejmě – dobrou chuť.

Produkty si můžete prohlédnout, a přečíst si o nich po kliknutí zde: Fit Den

 

Slané karamely.

Protože se blíží 14.2 – tedy den Svatého Valentýna, na internetu na mě vyskakují nabídky na dárky pro zamilované.  Mezi všemi těmi nabídkami jsem zahlídla jednu, která mě upoutala na první pohled. Je to eshop se slanými karamelami.

Od dětství karamelky miluju. Ovocné, oříškové, i ty klasické – natur karamelová chuť.

 Už jako dítě jsem byla šťastná, když jsem jakékoliv karamely dostala. Karamelka byl můj nejoblíbenější bonbon. Postupem času jsem ale karamelky přestala jíst – buď byly příliš tvrdé, a nedaly se ukousnout, nebo se žvýkaly a lepily na zuby tak, že jsem se bála nejen o plomby, ale i o samotné zuby.

Když jsem ale viděla příchuť slaný karamel, zvědavost a láska ke karamelu zvítězily. Slaný karamel ve formě bonbonu jsem ještě neměla. Říkala jsem si, že ochutnám, a uvidím – pokud budou tvrdé, nebo žvýkavé, rozdám je vnoučatům. Ale alespoň ochutnat jsem chtěla. (Přiznávám, že nakonec vnoučata nedostaly ani jeden)

Když mi přišly z eshopu dva balíčky karamelek, měla jsem samozřejmě radost. Mám na ochutnání dárkovou krabičku a dárkový sáček s karamelami. V krabičce jsou Natur karamely – tedy slaný karamel s oříšky. V sáčku jsou pak vybrané slané karamely s příchutí.

Nevím teď vůbec, kde mám začít, protože nejradši bych vám doporučila všechny najednou. Je to takový ten pocit, kdy chcete říct co nejvíc věcí najednou, a skáčete od jedné ke druhé, protože jste tak nadšení, že prostě není možné něco vynechat.

Abych tedy pěkně popořádku začala, zkusím ovládnout všechny ty pozitivní emoce, které mě přímo zaplavily.

Každá karamela je zabalena jednotlivě v krásném papírku, která je tak upraven, aby ho karamelka nepromastila. Samotný bonbon je celkem velký – stačí tedy jeden, nebo dva, a nemáte potřebu mlsat dál. I když tedy je občas potřeba se ovládnout, protože ty karamely, to je prostě slast na jazyku.

Tím jsem se tedy dostala k tomu, co jsem vám chtěla od začátku sdělit.

Pokud máte rádi karamelovou chuť, tak tady si ji užijete v plné míře. Je to pravdu exploze chuti!

 Když vložíte do pusy karamelu (já ji tedy jím po kouskách, abych si to užila déle), zažijete intenzivní pocit radosti ze skvělé chuti. Karamely v sobě mísí chutě tak skvěle, že každou chvíli cítíte nějakou jinou, a konečný výsledek je, že vaše chuťové buňky budou zpívat Ódu na radost.

Každá karamela je vyrobena velmi pečlivě. Vůbec se nemusíte bát, že by vám tenhle bonbon vytahal plomby, nebo se nějak lepil na zuby. Nádherně se totiž začne v puse rozpouštět – karamela je měkká. Tak, jak to má u správně vyrobené karamely být.

Moje vášeň mlsala je tedy naprosto uspokojena - nejvíc mi asi chutná slaný karamel Natur s ořechy. Cítím chuť karamelu, cukru, soli, másla, oříšků. Možná je v bonbonu ještě něco dalšího, tohle jsou ale pro mě takové ty chutě, které cítím na jazyku. Nikdy bych nevěřila, že slaný karamel mě tak osloví. Znala jsem doposud karamel jen ve sladké podobě. Tahle sladko – slaná chuť mě překvapila a potěšila. Vůbec po dojedení karamelky nemáte takový ten přeslazený pocit v puse.  Dokonale vyvážená chuť.

Samozřejmě jsem ochutnala i ochucené karamely. Každá má své kouzlo, každá chutná jinak – všechny chutě jsou ale dokonale vyvážené a propojené. Vůbec by mě nenapadlo třeba slaný karamel míchat s jahodou a chilli, výsledek je ale famózní. Na téhle jahodové karamelce s chilli si moc pochutnal manžel, prý je to konečně dobrý „klučičí bonbon“.

Další příchutě, které jsou na eshopu momentálně k dostání jsou malina, mango, perník, skořice, badyán a cookies. Vybere si určitě každý.

V podstatě jsem tak spokojená (a šťastná ze znovu objevené chuti), že jen doufám, že eshop bude dál „kouzlit“ nové příchutě. Strašně ráda je pak ochutnám.

V podstatě bych řekla, že jsem vůbec nečekala, že z karamely se dá vyrobit tak dokonalá pochoutka.

Vynikající chuť, která vás dostane do pohody. Tím, že nejsou přeslazené, jsou tyhle bonbony perfektní jako dárek pro každého dospělého – muže i ženu. Vybrat si můžete podle vlastních chutí, a preferencí, nebo si koupit už připravený balíček.

Dárkové krabičky a sáčky jsou fajn bonus – takové balení bonbonů působí moc hezky, a nemusíte dárek už nijak balit. Velmi mě potěšilo i bleskurychlé dodání zásilky – pokud si tedy vzpomenete, že potřebujete dárek na poslední chvíli, karamelky vám přijdou rychle.

Pokud tedy chcete udělat radost někomu, koho máte rádi, nebo si sami pochutnat, zkuste slané karamely. Je to chuť, která vám zlepší den i náladu.

Bonbony si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: slané karamely


Mallow.cz – Marshmallow

 

Taky máte někdy pocit, že k těm nejlepším věcem v životě se dostáváte úplnou náhodou? To se stalo nedávno mě.

Úplnou náhodou jsem se dostala k ochutnání Marshmallow z eshopu Mallow.cz.

Sladké mlsání je moje vášeň. Miluju sladkosti, a ráda si na nich pochutnávám. V legraci občas říkám, že je to moje jediná slabost, tak proč si ji pořádně neužít. Tak chodím, a ochutnávám, mlsám. Moc ráda ochutnávám nové sladkosti.

Už jako malá holka jsem milovala žužu. Takové to barevné, pěnové žužu z poutí, v tom bych se ujedla. Kdysi byly i bonbony žužu v sáčku – i ty byly moje oblíbené. Písnička od Nadi Urbánkové Mám ráda žužu! jako by byla přímo o mě. Časem se ale žužu  ztratilo z obchodů, a ani na poutích už moc často nebývá.

Nahradila jsem tedy občas svou milovanou pochoutku bonbony Marshmallow v sáčku. Byly podobné žužu, ale úplně jsem jim nepropadla.

Až teď jsem objevila Marshmallow, které mě naprosto učarovalo.

Je to ručně vyráběné české Marshmallow v různých příchutích.

 Když jsem ho ochutnala poprvé, vzpomněla jsem si na hlášku z televizního „Masterchefa“, kde občas Přemek Forejt použil hlášku, že ho „něco vystřelilo z trenek“. Vždycky jsem se tomu pousmála, teď jsem ten pocit zažila na vlastní kůži. Stalo se mi to, když jsem poprvé ochutnala Marshmallow s příchutí kafe latté, a pak u malinového. Mohla bych pokračovat ještě pár dalších příchutí. Ta chuť byla prostě dokonalá. Tak jedinečná, že jsem se cítila v tu chvíli naprosto šťastná a spokojená, slastně jsem přivřela oči a tu chuť jsem chtěla v puse cítit napořád. Tohle se mnou dokázala ta sladká pěnová dobrůtka. 

Radost jsem měla, už když jsem vybalila Marshmallow ze sáčku. Ono totiž jemně voní danou příchutí. Už to mi udělalo radost. Vůně mě naladila k ochutnávání.

Na ochutnávku jsem měla sadu 9 příchutí.

  • Birthday Cake Marshmallov – chutná, i voní jako narozeninový dortík. Můžete ho mít i jako občerstvení na oslavách – třeba narozenin,ale i na párty a firemních večírcích. Můžete ho dozdobit, nebo do něj píchnout svíčku
  • Caramel marshmallow – miluju karamell, takže tahle příchuť je na mém seznamu jako jedna z těch top a mňam
  • Coconut Marshmallov – pokud máte rádi kokos, tohle pro vás bude dobrůtka, kterou si zamilujete
  • Madagaskar Vanilla Marshmallov – tady je to jasné – vanilková příchuť, a vanilková vůně. To je taková ta příchuť, která asi chutná úplně každému.
  • Lemon Merinque Marshmallov – citrónová dobrota.
  • Pistachio Marshmalov, pro milovníky pistácií. Perfektní příchuť. Moc mi chutná třeba nadrobno nakrájené pistáciové Marshmallov nasypané na zmrzlinu, nebo na pudink – skvěle se doplňují
  • Rapsberry Marshmallov – malinová chuť a vůně je v top trojce mých oblíbených příchutí. Je dokonalá, voňavá příchuť, v létě k malinám, nebo na cupcakes na ozdobení – je neskutečně mňam
  • Caffe Laté Marshmallov – jak už jsem zmiňovala, tojhle je moje topka, bylo to první Marshmallov, které jsem ochutnala, a doslova mi učarovalo

Je mi jasné, že každý z nás má jinou chuť, a má rád jiné příchutě. Na eshopu Mallow.cz si vybere tu svou oblíbenou určitě každý.

Marshmallow je tu vždycky čerstvě vyráběné. S tím musíte počítat, když si objednáváte. Dostanete vždycky naprosto čerstvé Marshmallov, které vydrží v sáčku 3 – 4 týdny.

Pokud sáček rozděláte, je fajn ho pak vždycky zase dobře uzavřít, aby Marshmallow neokoraly.

Občas se na sáčku udělají drobné kapičky, které ale nejsou na závadu – vznikají odpařováním cukru. Marshmallow pak stačí lehce obalit v moučkovém cukru a jsou zase nádherné.

Taky jste občas viděli v amerických filmech, jak si dospělí i děti opékají na ohníčku arshmallow, jako my opékáme špekáčky? Zkusila jsem to, a doporučuji. Ta chuť je výborná, určitě si pochutnáte. Jen dávejte pozor, ono je nahřáté marshmallow opravdu horké, takže pozor při sundávání z opékacího klacku.

Vynikající je Marshmallow i do kakaa a horké čokolády. Když si uvaříte kakao, navrch nasypejte kousky marshmallow a dozdobte šlehačkou. Je to tak dobré, že se budete cítit jako v ráji. Pokud máte špatnou náladu, dejte si kakao s „maršmelounky“ a bude vám nádherně. Pokud nemáte rádi kakao, dejte si Marshmallow na kafe latté – já si dávám to z kostičky s příchutí Latté, ona se ta chuť nádherně doplňuje.

A ještě jedna mňamka pro mlsouny – jmenuje se Mallow Fluff a je to lahodné mlsání na lžičku. Pokud vás honí mlsná, a máte velkou chuť na sladké, zkuste Fluff. Skvěle chutná, a je bez tuku.

Ochutnala jsem Blue Raspberry a Vanilla Fluff. Je to neskutečně dobré. Odložila jsem si ho při ochutnávání na stůl a odešla pověsit prádlo. Když jsem se po 10 minutách vrátila, na stole byla prázdná sklenička a dvě lžičky – moje děti „ochutnávaly“, a Fluff zmizel rychlostí světla. Nedivím se, je vynikající.

Výhodou Fluffu je praktické balení ve skleničce – můžete si ho sebou vzít do práce, na výlet, na dovolenou – prostě kamkoliv.

Co říct na závěr. Snad jen, že pokud máte rádi Marshmallow, tak na eshopu Mallow.cz najdete opravdu vynikající ručně vyráběné české (a vždy čerstvé) Marshmallow.

Nutriční hodnoty

Energetická hodnota na 100 g

1299 kJ / 306 kcal

Tuky

0 g

z toho nasycené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

72 g

z toho cukry

63 g

Bílkoviny

4 g

Sůl

0 g

 

Marshmallow je v kostkách, vybrat si můžete příchuť podle své chuti. Každá příchuť je vynikající, o tom jsem se přesvědčila.

Marshmallow můžete koupi i jako dárek. Je hezky zabalené, a moc hezky vypadá. Je to originální a velmi chutný dárek.

Pokud si chcete vybrat, a nejste si v začátku jistí příchutí, doporučuji vám vybrat si ochutnávkový set 9 příchutí, jako jsem to udělala já.

Při prvním nákupu si tak ujasníte, jaká příchuť vám bude vyhovovat nejvíc. Pochutnáte si ale na každé.

Já jsem ještě neochutnala všechny, tak to musím rozhodně napravit. Je mi ale jasné, že ochutnávat a pochutnávat si budu asi dost často.

 Jak už jsem psala výše, ta chuť mě okouzlila. Cítím se tak trochu jako ta malá holka, co měla pusu ulepenou od žužu z pouti. A tak by to u dobrých a kvalitních sladkostí mělo být – dělají nám radost a zlepší den. Když vás „honí mlsná“, stačí se zakousnout do Marshmallow. Jen bacha – občas je těžké přestat jíst. Ta chuť vás prostě pohltí a máte pocit, že jste ve sladkém ráji, ze kterého se nechce odejít.

Pokud jste se domnívali, že Marshmalow bonbony jsou jen pro děti, tak jste se mýlili. Tyhle Marshmallow udělají radost i dospělým. Nevěříte? Tak prostě ochutnejte a sami uvidíte!

Chcete si o Marshmalow přečíst víc, nebo si ho koupit? Klikněte zde: Mallow.cz

 


Buchtičky s krémem naruby.

Obvykle na víkend peču něco dobrého ke kávě a na snídani. Koláče, buchty, bábovky, perník – prostě nějakou tu dobrotu. Teď se mi ale vůbec nechtělo. Nějak na mě padla jarní únava. A protože jsem unavená, nic se mi nechce, tak radši strávím čas s vnoučky, než v kuchyni.

Dobrot ke kávě, na snídani a na výlet se ale vzdát nechci, takže jsem vyrazila do obchodu, abych nějakou „mňamku“ koupila.

Objevila jsem od Penamu Buchtičky s krémem na ruby.

Podle popisu se vlastně jedná o buchtičky se šodó – nebo chcete-li s krémem. Jen ten krém není na buchtičkách, ale uvnitř.

Přišlo mi to jako super nápad. Krém do buchtiček, místo na talíři polít buchtičky krémem..

Vždyť kdo by neměl buchtičky s krémem rád. Už jako malá holka jsem ochotně stála frontu ve školní jídelně, když byly buchtičky s krémem. Chodili jsme si všichni přidat, a volali: „Hlavně hodně krému!“. I na střední škole, kdy už jsme na obědy často nešli, a nechali je propadnout - když byly buchtičky, na oběd jsme šli vždycky. Ta chuť mi vyhovuje, i když jsem dospělá. Mám je pořád ráda.

 Proto jsem byla velmi zvědavá, jak budou chutnat buchtičky s krémem naruby.

Pudinkový krém je ukrytý uvnitř buchtiček, takže je můžu vzít klidně i na výlet, nebo na svačinu do práce. Bez umatlání a ušpinění.

Když jsem buchtičky rozdělala, měla na ně velkou chuť už jen při představě lahodného pudinkového krému. Nejdřív jsem buchtičku rozlomila, abych viděla, kolik krému v ní je. A výsledek? Je plná! Krému je v ní opravdu dostatek. Přitom ale je to množství takové, že když do buchty kousnete, náplň nevystříkne ani nevyteče. Prostě tak akorát.

Pokud máte rádi buchty a koláče s pudinkem, budete rozhodně nadšení. Přiznávám, že i já jsem dost nadšená. Je to příjemná změna po tvarohu, povidlech a máku. Zpestření chuti.

Buchtičky jsem ochutnala já, moje dospělé děti i vnuci. Všem chutnaly. Vždycky, když jsem je položila na talířku na stůl, jen se po nich zaprášilo!

Takže na snídani, svačinu, ale klidně i na výlety s vnoučaty si tyhle buchtičky ráda koupím. Chutnají mi! Vůbec se nedivím, že tyhle buchtičky získaly titul Česká chuťovka 2022!

Buchtičky můžete koupit všude tam, kde prodávají výrobky Penam.

Pokud vás zajímá složení buchtiček, můžete si ho přečíst po kliknutí zde: Buchtičky s krémem naruby

 

Ovocňák

 

Znáte výrobky Ovocňák? Já jsem znala zatím jen kapsičky s ovocným pyré. Kupovala jsem je vnukovi v supermarketu, protože mu moc chutnají, a mají super víčka, ze kterých si děti mohou stavět jako se stavebnicí. Logicky tak děti chtějí právě Ovocňáky, aby měly další víčka do stavění.

Takže jsem si řekla, že půjdu přímo ke zdroji a objednám větší balení kapsiček s pyré přímo od výrobce.

Dost mě překvapilo, když jsem na stránkách Ovocňák.cz objevila spoustu produktů, které jsem doposud vůbec neznala. Troufám si říct, že některé z nich jsou cílené přímo na ženy, a budou ženám velmi vyhovovat a chutnat.

Je to hlavně řada s Arónií a Rakytníkem.

Rakytník znám už dlouho. Je to super léčivka, jejíž plody jsou pro ženy, muže i děti velmi přínosné. Plody obsahují velké množství vitamínu C (dokonce i víc než citron a šípky), vitamín A, organické kyseliny a má biostimulační účinky. Užívání je proto vhodné třeba při virózách a chřipkách, když potřebujeme posílit imunitu. Prospívá vyrovnanému trávení (hlavně na zácpu je fajn). Prospívá i krevnímu oběhu, pružnosti a průchodnosti cév (super pro ty, kterým se dělají křečové žíly), obsahuje i omega-3 kyseliny působící na kardioskulární systém (srdce). A pro pány – působí i na správnou funkci prostaty.

To jsou jen takové ty nejzákladnější vlivy na lidské tělo. Určitě bych dokázala najít ještě spoustu dalších příznivých účinků.

Arónie – tedy jeřáb černý je mnohem méně známý, a tak trochu zapomenutý a opomíjený.

Přiznám, že i já jsem na něj zapomněla, i když si vybavuji, že babička si z něj dělávala šťávu. Tím, že v mém okolí moc není, nějak jsem na jeho existenci zapomněla. Proto mě překvapilo, když jsem si o něm hledala informace, kolik příznivých účinků na lidský organismus má.

Je fajn, že v Ovocňáku nebyl zapomenut, a výrobky z něj nám mohou pomáhat být zdravější. Jeřáb černý – arónie – obsahuje vysoký podíl antioxidantů, antokyanů, bioflavonoidů, vitamínů P, C, B, A, E, jód, minerály a další bioaktivní látky, které ani neznáme, našemu tělu ale dělají dobře.

Proto jsem s velkou radostí výrobky s rakytníkem a arónií vyzkoušela.

Nejdřív jsem vyzkoušela sirup a šťávu z arónie.

Tak trochu mě okouzlil název – arónie, to zní tak trochu vznešeně, takže jsem byla hodně zvědavá na chuť.

Aróniový sirup je přírodní, bez konzervantů.

Není v něm žádný cukr, ani zahušťovadla a škrob. Nenajdete v něm ani žádná hnusná éčka. Je to sirup, který udělá radost všem, kdo nemají rádi přeslazené sirupy a šťávy.

Chutná mi jen tak ve vodě s ledem (doporučené ředění je 1:7 – z jedné lahve tak máte asi 2 litry nápoje). Můžete si ho dát i do čaje, nebo nějakého alkoholického drinku.

Sirup si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: sirup arónie

 

Aróniová šťáva je chuťově podobná sirupu.

Řekla bych, že je o trošku víc trpká, lehounce nahořklá. Vyhovovat tak bude všem, kdo nemají rádi sladké nápoje. I Šťáva je úplně bez cukru, konzervantů a zahušťovadel. Je to přírodní šťáva, která v sobě má sílu plodů jeřábu černého. Takže zaženete žízeň, pochutnáte si a ještě do sebe dostanete spoustu vitamínů a minerálů.

Šťávu z arónie si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Aróniová šťáva

 

Když už jsme u arónie, nesmím zapomenout na džem.

Je prostě úžasný. Já jsem si tu natrpklou chuť černého jeřábu dost oblíbila.

 Přiznávám, že mi chutná víc, než rakytník.

Je totiž skvělou kombinací hořko- sladko – trpké chuti.

 Miluju tu chuť na palačinky. Palačinkám jsem se celkem vyhýbala, protože nemám ráda sladkou náplň. Tenhle džem je bez cukru a má tak příjemnou chuť, že i já si teď na palačinkách pochutnávám. Je to jeden z nejlepších džemů, jaký jsem kdy ochutnala – fakt je velmi jedinečný.

Je bez cukru, takže ho mlsám bez výčitek, a ta chuť je fakticky jedinečná a originální. Až budu péct koláč, nebo dort s krémem, podmáznu ho tímhle džemem, určitě ta kombinace bude fajn. Dovedu si ho představit i v lineckém cukroví. Takže rodině cukroví namažu klasickou marmeládou, sobě tímhle super džemem – tím, že není sladký, si konečně i já užiju cukroví tak, aby mi chutnalo a cukrem se mi nebude lepit pusa.

Pokud si tento džem chcete objednat, klikněte zde: džem z Arónie.

 

Rakytníkový sirup – opět ryze přírodní výrobek bez cukru. Ta chuť mě překvapila – není v něm ani zrnko cukru, a přitom je tento sirup příjemně sladký.

Sirup obsahuje 30% rakytníku a 70 % jablečného koncentrátu. Ten je sladidlem, které dělá sirup nasládlý. Je super do ledových drinků i horkého čaje. Mě chutná jen s vodou a ledem, s minerálkou a ledem, a super je i v ovocném osvěžujícím drinku – nakrájím ovoce - pomeranč, citron, nebo maliny a jahody, dám do džbánu s ledem a zaliji vodou. Přidám na dochucení trochu tohoto sirupu a je to neskutečně dobré. Osvěžující vychlazený nápoj, a na dně pak ovoce, které osvěží také, a trochu zasytí.

Sirup má uzávěr, který nekape.

Pokud si chcete sirup prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rakytníkový sirup

 

Rakytníková šťáva – tohle je naprostá vitamínová exploze chutí.

Šťáva je 100%. Neobsahuje tedy nic jiného, než rakytník.

Ručně sbírané plody jsou za studena lisované, a šetrně pasterované.

Můžete ji pít samozřejmě s vodou, můžete si ale dát na lžičku i samotnou.

40 Ml šťávy ve 200 ml vody vám doplní doporučenou denní dávku vitamínu C.

 A to prosím pěkně přírodně, žádná chemie, žádné tabletky. A opět je vše bez cukru, bez zahušťovadel a konzervantů. V téhle šťávě žádná éčka nenajdete.  Je jemná, přitom chuťově vynikající – chutná mi samotná i do míchaných drinků. Je velmi svěží.

Šťávu si můžete koupit zde: 100% Rakytníková šťáva

 

Pokud nejste příznivci sirupů a šťáv, vyzkoušejte čaje s rakytníkem a arónií.

Já jsem vyzkoušela tři.

100% Rakytníkový čaj je porcovaný, bez příměsí. Čaj je ručně sbíraný. Chutná intenzivně po rakytníku a posiluje imunitu.

Aróniová vzpruha je také porcovaný čaj. Podporuje imunitu a je to taková malá vitamínová bomba. Čaj mi chutná horký, i vychlazený s ledem. Je svěží, a má velmi zajímavou lehounce natrpklou chuť.

Poslední z čajů, které jsem ochutnala je Rakytníkový čaj s meduňkou.

Tohle je můj favorit mezi těmito čaji. Jedná se o čaj sypaný. Nádherně voní. Rakytník s meduňkou se nádherně doplňují. Ta chuť je originální, jemná a příjemná. Doporučuji ho po těžkém dni, při únavě, nebo když nemůžete usnout. Po vypití tohoto čaje budete mít jen ty nejsladší sny, a bude vám příjemně. Chutná výborně, a díky rakytníku je zároveň skvělý pro povzbuzení organizmu a imunity. Velmi si na něm pochutnávám. Pití tohoto čaje je bezva relax.

Pokud si čaje chcete prohlédnout, nebo koupit, najdete je zde: Aróniová vzpruha100% Rakytníkový  čaj a Rakytníkový čaj s meduňkou.

 

Protože budu mít na prázdninách vnoučata, bude potřeba dodržovat pitný režim. Na to doporučuji vynikající mošty Ovocňák.

Mají je v praktickém balení 3 a 5 litrů.

Mošt je v sáčku opatřeném praktickým uzávěrem s kohoutkem, můžete tak natočit do sklenice mošt přímo ze sáčku. Sáček je vložen v papírové krabici s praktickým držátkem na nošení. Krabice se na sebe dobře naskládají, takže nezaberou moc místa. Vejdou se i do lednice.

Já mám mošt jablečný. Ten chutná dětem vždycky.

Skvěle chutná, a protože je 100%, je plný zdravé šťávy ze šťavnatých jablek.

 Žádný cukr, žádné konzervanty, žádná zahušťovadla – děti i vy budete pít jen ovocnou šťávu.

Na 3 litry moštu bylo spotřebováno 5 kg jablek.

 Vybrala jsem si mošt jablečný, protože ten dětem chutná nejvíc.

Já ho tedy ještě trošku ředím vodou, protože jakmile se otevře mošt, běhají děti se skleničkou pro pití pořád, i když jinak bych je musela k dodržování pitného režimu nutit. Prostě jim tohle pití chutná, a já se nedivím.

Ovocňák vyrábí mošty ve všech možných příchutích – višňový,j ablečný, jahodový, borůvkový, hruškový, meruňkový, ale i brusinkový, mrkvový a spoustu dalších. Pochutná si každý, protože si každý určitě najde tu svou příchuť.

Kromě jablečného doporučuji pro zajímavou chuť mošt z červené řepy, a pro ty, které jako já často trpí záněty močových cest- zkuste mošt brusinkový. Mně se po něm velmi ulevilo, a problémy už nemám. Ale to je jen malé doporučení, jinak si každý může vybrat podle své oblíbené chuti.

 Jedno je ale jisté – jakmile tyto mošty ochutnáte, jiné už nebudete chtít. Jsou totiž opravdu velmi osvěžující, a hlavně chutnají po ovoci.  Neucítíte v nich žádnou „umělou příchuť“, opravdu jen čistá chuť ovoce.

Výhodou je i to, že tyto mošty nejsou doslazované, jsou úplně bez cukru. Nemusíte se tedy bát, že byste po nich přibírali.

Mošty si můžete vybírat v praktických baleních 3 a 5 litrů, a najdete je po kliknutí zde: Mošty Ovocňák.

 

Říká se, že na konec by měla přijít vždycky taková ta pomyslná třešnička na dortu. Něco, co je jedinečné a skvělé.

Pro mě jsou to ovocné plátky.

Tyhle plátky jsou velmi dobré. Ještě jsem je předtím neměla, takže jejich ochutnání pro mě bylo novinkou a je to láska na první kousnutí.

Je to takový plátek, který můžu mít v kabelce, nebo v kapse na procházce, a můžu si tak dát, zdravou svačinku kdykoliv mám hlad, nebo chuť. Plátek má 20 g, je na svačinu dostačující.

Na 20 gramové balení plátků je použito 170 gramů čerstvého ovoce. Ovoce mají v Ovocňáku z vlastních sadů, nebo nakoupené od prověřených dodavatelů.

Vždycky je v plátcích pouze prvotřídní a kvalitní ovoce, a na chuti je to velmi příznivě znát.

Ovoce je nadrceno a za nízké teploty (max 42 stupňů celsia) je 30 hodin sušené. Během sušení přijde o téměř všechnu vodu a chuť ovoce se ještě zvýrazní.

V plátcích tak zůstávají všechny vitamíny a zdraví prospěšné látky a minerály obsažené v ovoci.

Plátky jsou – jako vše u Ovocňáku – bez konzervantů, cukru, zahušťovadel a všech nebezpečných éček.

V téhle tyčince – plátku – najdete jen to dobré z ovoce.

 Chuť je skvělá, jako byste opravdu kousli do ovoce.  Plátky nejsou tvrdé, takže se dobře jí.

Chtěla jsem napsat, který mi chutná nejvíc, ale upřímně říkám, že fakt nevím. Vždycky když ochutnám další, připadá mi mnohem lepší než ten, co jsem jedla před ním.

Doporučuji vám na první ochutnání vzít namixovaný box – krabičku – s ovocnými plátky, abyste ochutnali všechny, a vybrali si, který si budete kupovat.

Je to velmi zdravá svačina do kapsy, na které si pochutnáte. Jsem šťastná, že jsem tuhle dobrůtku objevila. 

Plátky mi chutnají, a díky ovocnému cukru nemám tolik chuť na sladké, takže se mi kromě toho, co jsem už popsala, i snížila hmotnost. Už nenosím v kapse čokoládovou tyčinku na náhlý hlad, ale tyhle bezva ovocné plátky.

Pokud si chcete plátky prohlédnout, nebo koupit klikněte zde: Ovocňák ovocné plátky

 

Malá výprava za ovocnými kapsičkami mi udělala spoustu radosti. Objevila jsem tolik produktů, které jsem doposud neznala! Musím říct, že jsem překvapená, kolik produktů v Ovocňáku mají. Výrobky jsou všechny chuťově vynikající, bez cukru, přírodní.

Mlsat se dá i bez cukru – o tom jsem se přesvědčila. Je to pro mě zase krůček k zdravějšímu životnímu stylu.

Pokud si chcete prohlédnout všechny produkty v eshopu Ovocňáku, klikněte zde, budete příjemně překvapeni kvalitou i chutí: eshop Ovocňák

 


Candylife

 

Protože se blíží polovina listopadu, začínám pomalu myslet na Mikuláše. K mikulášské nadílce patří samozřejmě Mikuláš, čert a anděl. Anděl děti pochválí, čert trochu postraší, a Mikuláš odmění podle toho, jak byly hodné.

Já už si od doby, co znám Candylife.cz s nadílkou hlavu nelámu. Mají tu vždycky skvěle namíchané dárkové boxy plné sladkostí, které udělají radost. Mikulášské boxy jsou prima. Můžete ale samozřejmě box s dobrotami koupit k jakékoliv příležitosti.

Já jsem naposledy vybrala Velký mystery box pro vnuka k narozeninám. To je prima vychytávka – na eshopu vám prostě vyberou, co je dobré, namíchají a naskládají do boxu. Můžete si samozřejmě box namixovat i sami – vybrat si sladké, nebo slané dobroty podle vlastní chuti.

Tyto boxy jsou velmi výjimečné tím, že jsou v nich produkty, které nejsou běžně v marketech a obchodech ke koupi.

Proto když jsem dala vnukovi Mystery box, bylo to po předání jako exploze nadšení. Probíral se dobrotami, a jásal. Některé dobroty prý znal, většinu ale nikdy neochutnal, a zjišťoval, co který obal obsahuje.

Samozřejmě jsme ochutnali všichni s ním. Ten box je opravdu hodně plný – takže je to zásoba dobrot. Musím přiznat, že po ochutnání celkem ujíždím na preclících v čokoládě, a takových malých košíčcích s arašídovou náplní.

Připadá mi bezva, že boxy můžete mít poskládané podle typu  - jiný je pro kluky, jiný pro princezny, pochutnat si můžete na asijském, americkém, modrém, pálivém, nebo mystery boxu. No a pak jsou tu samozřejmě i boxy poskládané třeba k Mikuláši, k vánocům, Valentýnu – prostě takové ty speciály.

Celý eshop Candylife je perfektně přehledný. Můžete si zvolit, jaké potraviny preferujete, a jaké by ve vašem boxu neměly chybět. Poskládat si tak můžete podle své chuti, a klidně i podle ceny, jaká vám vyhovuje. Sušenky, bonbóny, žvýkačky, pendreky, čokolády, želé, lízátka, chipsy, křupky, cereálie, ale i různé druhy nápojů.

Vše je zabalené v krásné dárkové krabici.

Tenhle nápad na boxy s potravinami, které jsou jiné, než běžně známe, se mi moc líbí. Obdarovaný má radost – protože když ten box otevřete, je to opravdu takový ten „ Waaaau efekt“. Prostě se vám rozzáří oči, spadne brada a řeknete si: „Páááni, to je paráda!“. Pak se pomalu boxem probíráte, a zkoumáte, co to tam všechno vlastně máte. Je to opravdu bezva – vím, že jsem to už říkala, ale ono to tak opravdu je.

Pokud máte doma teenagera, kterému občas nevíte, co dát za dárek – tenhle box opravdu potěší. Bezva je i jako dárek pro kamarády, kolegy, nebo přátele, o kterých nevíte, čím jim udělat radost. Tenhle box potěší vždycky. Nemusí být vždycky boxy sladké (i když ty já preferuji), můžete mít i boxy slané. Nebo si můžete poskládat mix sladkého a slaného.

Všechno zboží je poskládáno do hezké barevné krabice, takže nemusíte nic balit, dárkový box je připraven k předání – bez jakýchkoliv starostí.

Objednané zboží mi přišlo opravdu bleskurychle, takže box je řešením na dárek, i když si vzpomenete na poslední chvíli.

Nebudu vám popisovat, jak který produkt chutná, protože bych vám tak trochu zkazila radost z poznávání chutí. I to k té radosti z boxu totiž patří. Zkoumání, co pod neznámým obalem bude, a jak to bude chutnat.

Dám vám sem fotky některých produktů, abyste si udělali sami obrázek o tom, co v boxu najdete.

Jak už jsem psala, tyto boxy jsou prima tipem na dárky. Hlavně teď, když se blíží Mikuláš, můžete svým dětem udělat radost. Nadílka je krásně poskládaná, Mikulášský box vám přijde domů, nemusíte nikde běhat, nic shánět, máte krásnou nadílku v dárkové krabici.

Pokud si chcete prohlédnout, jaké boxy si můžete na eshopu koupit, klikněte zde: dárkové boxy

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: Candylife.cz


 

Godpralines.

O tom, že miluju čokoládu, jsem se zmiňovala už několikrát.  Je to taková moje velká láska. Jako malá holka jsem milovala dvě věci – karamelky a čokoládu. I když dnes si říkám, že některé čokolády až tak moc čokoládami nebyly – byly to spíš kakaové pochoutky. Výběr čokolád byl malý. Přesto mi ale chutnaly. S dospělostí jsem karamelky musela vynechat – nechtěla jsem si zničit plomby v zubech. Láska k čokoládě mi ale zůstala, a asi zůstane napořád. Každá čokoládová pralinka má pro mě takovou kouzelnou moc. Jakmile ji ochutnám, mám lepší náladu, a starosti jsou rázem o čokoládu menší.

Přiznávám, že v supermarketu už si čokoládu kupuji velmi výjimečně. Mnohem raději si pochutnám na kvalitní belgické čokoládě. Myslím tím opravdovou belgickou čokoládu a ne jen napodobeninu. Od chvíle, kdy jsem poprvé ochutnala belgickou čokoládu z Gold Pralines.cz už mi „obyčejná“ čokoláda moc nechutná.

Gold Pralines nasadili laťku skvělé čokoládové chuti opravdu velmi vysoko. Ochutnat takovou pralinku je vlastně jako malý čokoládový obřad. Jakmile si položím pralinku na jazyk, cítím neskutečný příval příjemných pocitů – vynikající jemná chuť mi vždycky zlepší náladu. Je to lahoda.

Kdy jindy mluvit o čokoládových bonbónech (pralinkách) než v období před Mikulášem a vánoci.

 Je to totiž skvělý tip na dárek. Je jedno, jestli pralinky přinese Mikuláš, nebo je dostanete jako dárek – vždycky budete mít radost, a pochutnáte si.

Můžete si vybrat už připravená dárková balení. V Gold Pralines myslí na všechny. Od nejmenších až po nejstarší mlsouny. Balení mohou být malá – třeba jen na 4 pralinky, nebo velká balení, která obsahují až 900 g pralinek. To už je pořádná dávka čokoládového potěšení.

Pralinky Gold Pralines jsou ve spoustě příchutí. Zachutná vám mléčná, hořká a bílá čokoláda, každá pralinka má jinou příchuť, jinou náplň.

Pralinky mohou být s alkoholovou náplní pro dospělé, ale i s klasickými různými náplněmi, které chutnají dětem i dospělým.

Všechny typy dárkových balení najdete po kliknutí zde: dárková balení

A teď se dostáváme k pralinkám. Pralinky jsou nejen s různými náplněmi, ale i v různých tvarech.

Na dárek se hodí hlavně ty figurkové pralinky.

Na eshopu Gold Pralines najdete vtipné tvary bonbónů z čokolády, tvary určené jen pro dospělé, ale i srdce, auta, motorky, mobil, podkovu, nebo třeba zvířata. Opice, želva, hrošík, panda, myš, pejsek a další. Klidně třeba dinosaurus.

K Mikuláši jsou tam malí Mikulášci, na vánoce stromeček a kapr. Figurek je opravdu velký výběr.

Všechny figurky si můžete prohlédnout zde: figurky Gold Pralines.

 

Já jsem ochutnala už většinu pralinek. Dávám si na tom ochutnávání fakticky záležet.

Je to úžasný pocit.  Když mám pralinku, kterou jsem ještě neochutnala, jsem plná zvědavosti. Jak asi bude chutnat? Když už jsem pralinku ochutnala, těším se na tu báječnou chuť. Za tu dobu, co mlsám Gold Pralines pralinky jsem měla asi jen tři, které nebyly úplně podle mých představ. Jiné jsou zase tak báječné, že bych je mohla jíst pořád. Takové si pak do svého výběru přidávám ve větším množství.

Proto velmi oceňuji možnost namíchat si pralinky podle své chuti. Nebo podle chuti toho, komu chcete udělat radost čokoládovým dárkem.

Stačí si otevřít odkaz s katalogem pralinek. Tam najdete zobrazené všechny pralinky včetně popisu, jakou náplň obsahují.

Do košíku vložíte pralinky, které vám chutnají, a vyberete si velikost krabičky, kterou si chcete koupit. Pak máte jistotu, že vámi vybrané balení bude přesně podle vaší chuti. Mlsání může začít.

Já momentálně ujíždím na pralinkách s marcipánem, kávou a na skvělých pomerančových plátcích v čokoládě. Ale protože pokaždé mám chuť na něco jiného, vybírám si raději menší balení, abych si mohla za čas vybrat zase jiné bonbóny, na které mám chuť.

Gold Pralines pralinky jsou chuťově dokonalé. Zatím jsem lepší čokoládu neochutnala (a že už jsem jí snědla opravdu hodně).

Proto doporučuji tuto čokoládu jako tip na dárek. Je jedno, jestli k narozeninám, vánocům, Mikuláši, z lásky, nebo jen tak pro radost. Tímhle dárkem se prostě vždycky trefíte, a potěšíte.

Pokud si chcete vybrat a sestavit sami bonboniéru podle vlastních představ – katalog najdete zde: Katalog pralinek.

Pokud si chcete prohlédnout celý eshop, klikněte zde: Gold Pralines.cz.

Godpralines.

O tom, že miluju čokoládu, jsem se zmiňovala už několikrát.  Je to taková moje velká láska. Jako malá holka jsem milovala dvě věci – karamelky a čokoládu. I když dnes si říkám, že některé čokolády až tak moc čokoládami nebyly – byly to spíš kakaové pochoutky. Výběr čokolád byl malý. Přesto mi ale chutnaly. S dospělostí jsem karamelky musela vynechat – nechtěla jsem si zničit plomby v zubech. Láska k čokoládě mi ale zůstala, a asi zůstane napořád. Každá čokoládová pralinka má pro mě takovou kouzelnou moc. Jakmile ji ochutnám, mám lepší náladu, a starosti jsou rázem o čokoládu menší.

Přiznávám, že v supermarketu už si čokoládu kupuji velmi výjimečně. Mnohem raději si pochutnám na kvalitní belgické čokoládě. Myslím tím opravdovou belgickou čokoládu a ne jen napodobeninu. Od chvíle, kdy jsem poprvé ochutnala belgickou čokoládu z Gold Pralines.cz už mi „obyčejná“ čokoláda moc nechutná.

Gold Pralines nasadili laťku skvělé čokoládové chuti opravdu velmi vysoko. Ochutnat takovou pralinku je vlastně jako malý čokoládový obřad. Jakmile si položím pralinku na jazyk, cítím neskutečný příval příjemných pocitů – vynikající jemná chuť mi vždycky zlepší náladu. Je to lahoda.

Kdy jindy mluvit o čokoládových bonbónech (pralinkách) než v období před Mikulášem a vánoci.

 Je to totiž skvělý tip na dárek. Je jedno, jestli pralinky přinese Mikuláš, nebo je dostanete jako dárek – vždycky budete mít radost, a pochutnáte si.

Můžete si vybrat už připravená dárková balení. V Gold Pralines myslí na všechny. Od nejmenších až po nejstarší mlsouny. Balení mohou být malá – třeba jen na 4 pralinky, nebo velká balení, která obsahují až 900 g pralinek. To už je pořádná dávka čokoládového potěšení.

Pralinky Gold Pralines jsou ve spoustě příchutí. Zachutná vám mléčná, hořká a bílá čokoláda, každá pralinka má jinou příchuť, jinou náplň.

Pralinky mohou být s alkoholovou náplní pro dospělé, ale i s klasickými různými náplněmi, které chutnají dětem i dospělým.

Všechny typy dárkových balení najdete po kliknutí zde: dárková balení

A teď se dostáváme k pralinkám. Pralinky jsou nejen s různými náplněmi, ale i v různých tvarech.

Na dárek se hodí hlavně ty figurkové pralinky.

Na eshopu Gold Pralines najdete vtipné tvary bonbónů z čokolády, tvary určené jen pro dospělé, ale i srdce, auta, motorky, mobil, podkovu, nebo třeba zvířata. Opice, želva, hrošík, panda, myš, pejsek a další. Klidně třeba dinosaurus.

K Mikuláši jsou tam malí Mikulášci, na vánoce stromeček a kapr. Figurek je opravdu velký výběr.

Všechny figurky si můžete prohlédnout zde: figurky Gold Pralines.

 

Já jsem ochutnala už většinu pralinek. Dávám si na tom ochutnávání fakticky záležet.

Je to úžasný pocit.  Když mám pralinku, kterou jsem ještě neochutnala, jsem plná zvědavosti. Jak asi bude chutnat? Když už jsem pralinku ochutnala, těším se na tu báječnou chuť. Za tu dobu, co mlsám Gold Pralines pralinky jsem měla asi jen tři, které nebyly úplně podle mých představ. Jiné jsou zase tak báječné, že bych je mohla jíst pořád. Takové si pak do svého výběru přidávám ve větším množství.

Proto velmi oceňuji možnost namíchat si pralinky podle své chuti. Nebo podle chuti toho, komu chcete udělat radost čokoládovým dárkem.

Stačí si otevřít odkaz s katalogem pralinek. Tam najdete zobrazené všechny pralinky včetně popisu, jakou náplň obsahují.

Do košíku vložíte pralinky, které vám chutnají, a vyberete si velikost krabičky, kterou si chcete koupit. Pak máte jistotu, že vámi vybrané balení bude přesně podle vaší chuti. Mlsání může začít.

Já momentálně ujíždím na pralinkách s marcipánem, kávou a na skvělých pomerančových plátcích v čokoládě. Ale protože pokaždé mám chuť na něco jiného, vybírám si raději menší balení, abych si mohla za čas vybrat zase jiné bonbóny, na které mám chuť.

Gold Pralines pralinky jsou chuťově dokonalé. Zatím jsem lepší čokoládu neochutnala (a že už jsem jí snědla opravdu hodně).

Proto doporučuji tuto čokoládu jako tip na dárek. Je jedno, jestli k narozeninám, vánocům, Mikuláši, z lásky, nebo jen tak pro radost. Tímhle dárkem se prostě vždycky trefíte, a potěšíte.

Pokud si chcete vybrat a sestavit sami bonboniéru podle vlastních představ – katalog najdete zde: Katalog pralinek.

Pokud si chcete prohlédnout celý eshop, klikněte zde: Gold Pralines.cz.

 


 

Cukroví Odkolek.

Je začátek prosince, a s ním všude začíná pečení cukroví. Po chodbách a z oken domů se line nádherná vůně perníčků, vanilkových rohlíčků, a dalšího cukroví. Miluju všechny ty vůně.

Pamatuji se, jak maminka vždycky říkala:“Je po Mikuláši, začneme péct cukroví!“. Pak vyndala formičky, a to bylo pro nás, děti, radosti. Moc mě to bavilo – do každé formičky dát těsto, a pak se dívat, jak maminka vyklopila z formičky upečené cukroví, a já jsem ho obalovala v cukru. Tomuhle cukroví se říkalo pracny, a muselo nějakou dobu být v krabici, aby změklo. Jako malé mi moc nechutnalo, teď ho mám moc ráda.

Pomáhala jsem i při vykrajování lineckého cukroví, a pak při jeho mazání. Měla jsem to období pečení ráda.

Když jsem byla dospělá, snažila jsem se tradici pečení cukroví udržovat i se svými dětmi. Také jsem s nimi některé druhy cukroví pekla, hlavně ale perníčky. Ostatní druhy cukroví jsem pekla hlavně v noci.

 Snažila jsem se napéct hodně druhů – bavilo mě to, a čtyři děti snědly pořádný kopec cukroví.

Když jsem měla napečeno, cukroví jsem uložila do krabic, a s úsměvem jsem sledovala, jak z horní krabice vždycky cukroví mizí. Děti mi s úsměvem a pusou od cukru vysvětlovaly, že v krabici byly myši, a cukroví snědly.

Moc ráda na to období vzpomínám, i když někdy to pečení bylo náročné.

Pak děti vyrostly, a cukroví už tolik nemizelo. Postupně jsem začala péct čím dál méně. I když cukroví mám moc ráda, nestihla bych ho sama sníst.

Pak je tu ještě jedna věc. Cukroví moc ráda peču, umím udělat výborné těsto, protože ale nejsem úplně zručná, to cukroví nevypadá tak hezky, jako od profesionálů. Je výborné, ale není to úplně reprezentativní na výstavu a ochutnání na talířku na stole.

Takže jsem se rozhodla, že letos upeču jen dva druhy cukroví – podle rodinného receptu po babičce, a zbytek cukroví si koupím.

Vyzkoušela jsem to už v loňském roce. Cukroví jsem si koupila.

Byla jsem překvapená, že cukroví chutnalo opravdu jako by bylo upečené doma. V rohlíčcích cítím máslo, a poleva je nádherně hladká, čokoládově chutnající. Samozřejmě, že než cukroví dám na stůl, sama ho ochutnám.

Tentokrát jsem vyzkoušela krabičku cukroví Kouzlo vánoc, a moje oblíbené vanilkové rohlíčky.

Vanilkové rohlíčky miluji, ale nerada je peču. Vždycky se mi totiž polovina poláme, a já jsem pak naštvaná. Takže jsem pečení nechala na odbornících, a krabičky s rohlíčky si koupila. Jsou vynikající, a já ochutnávám a ochutnávám, a najednou jsem zjistila, že je krabička prázdná. No, asi se k nám vrátily ty myšky, co s dětmi kdysi ujídaly cukroví.

Druhou krabičkou, kterou jsem ochutnala je krabička s nápisem Kouzlo vánoc.

V krabičce Kouzlo vánoc je pět druhů cukroví – vše z kvalitních surovin (s máslem). Pro všechny milovníky cukroví ho napekly pekárny Odkolek.

Nechybí v ní klasické vanilkové rohlíčky, Linecké cukroví, ořechové placičky, cukroví s polevou a nasekanými pistáciovými oříšky, a stromečky v čokoládové polevě.

Všechny druhy cukroví z krabičky mi moc chutnají. Dala jsem ochutnat i kamarádce, když přišla na kafíčko.

Shodly jsme se, že všechny tyto druhy cukroví jsou vynikající, chutnají jako doma upečené, a na talířku na svátečním stole budou vypadat krásně.

Pokud bychom ale měly vybrat, které cukroví z krabičky je nejlepší, tak jsou ty ořechové placičky, které jsou jemné a příjemně ořechové a pak cukroví s polevou a pistáciemi. Ta chuť je originální a skvělá, cukroví se rozplývá na jazyku. Co vám budu povídat – hvězdičky s polevou a placičky jsme snědly všechny.

Krabičky s cukrovím jsou chytře poskládané tak, aby v každé krabičce bylo několik druhů cukroví, a aby si vybral každý podle své chuti.

Cukroví je hygienicky zabalené v pevných krabičkách – nemusíte mít tedy strach, že by se ho v obchodě někdo dotýkal, nebo že by bylo polámané.

Pokud tedy nechcete péct hodně cukroví, nebo máte před vánoci stres v práci a prostě nestíháte – doporučuji vám Odkolek cukroví v krabičkách. Chutná úplně stejně, jako domácí cukroví.

Já jsem si vybrala krabičku Kouzlo vánoc a rohlíčky, v obchodech ale objevíte i další druhy cukroví upečeného s láskou pro všechny, kteří cukroví mají rádi.

Cukroví je skvělé, a koupíte ho v téměř ve všech supermarketech a hypermarketech – mrkněte zde: cukroví Kouzlo vánoc

 

Budete tak mít napečeno od profesionálů, a jak se říká – o starost méně.

 Místo pečení cukroví si můžete odpočinout, hrát si s dětmi, nebo třeba jít nasát vánoční atmosféru na vánoční adventní trhy.

Někoho pečení cukroví baví, a tráví u něj hodně času. Pro ty, co nepečou je tu skvělé řešení – cukroví si koupit. Já jsem s ním velmi spokojená. Stejně jako loni – „peču a mlsám“ o vánocích s Odkolkem.

Pochutnám si a jsem spokojená-a ušetřený čas strávím s vnoučaty.

Cukroví Odkolek.

Je začátek prosince, a s ním všude začíná pečení cukroví. Po chodbách a z oken domů se line nádherná vůně perníčků, vanilkových rohlíčků, a dalšího cukroví. Miluju všechny ty vůně.

Pamatuji se, jak maminka vždycky říkala:“Je po Mikuláši, začneme péct cukroví!“. Pak vyndala formičky, a to bylo pro nás, děti, radosti. Moc mě to bavilo – do každé formičky dát těsto, a pak se dívat, jak maminka vyklopila z formičky upečené cukroví, a já jsem ho obalovala v cukru. Tomuhle cukroví se říkalo pracny, a muselo nějakou dobu být v krabici, aby změklo. Jako malé mi moc nechutnalo, teď ho mám moc ráda.

Pomáhala jsem i při vykrajování lineckého cukroví, a pak při jeho mazání. Měla jsem to období pečení ráda.

Když jsem byla dospělá, snažila jsem se tradici pečení cukroví udržovat i se svými dětmi. Také jsem s nimi některé druhy cukroví pekla, hlavně ale perníčky. Ostatní druhy cukroví jsem pekla hlavně v noci.

 Snažila jsem se napéct hodně druhů – bavilo mě to, a čtyři děti snědly pořádný kopec cukroví.

Když jsem měla napečeno, cukroví jsem uložila do krabic, a s úsměvem jsem sledovala, jak z horní krabice vždycky cukroví mizí. Děti mi s úsměvem a pusou od cukru vysvětlovaly, že v krabici byly myši, a cukroví snědly.

Moc ráda na to období vzpomínám, i když někdy to pečení bylo náročné.

Pak děti vyrostly, a cukroví už tolik nemizelo. Postupně jsem začala péct čím dál méně. I když cukroví mám moc ráda, nestihla bych ho sama sníst.

Pak je tu ještě jedna věc. Cukroví moc ráda peču, umím udělat výborné těsto, protože ale nejsem úplně zručná, to cukroví nevypadá tak hezky, jako od profesionálů. Je výborné, ale není to úplně reprezentativní na výstavu a ochutnání na talířku na stole.

Takže jsem se rozhodla, že letos upeču jen dva druhy cukroví – podle rodinného receptu po babičce, a zbytek cukroví si koupím.

Vyzkoušela jsem to už v loňském roce. Cukroví jsem si koupila.

Byla jsem překvapená, že cukroví chutnalo opravdu jako by bylo upečené doma. V rohlíčcích cítím máslo, a poleva je nádherně hladká, čokoládově chutnající. Samozřejmě, že než cukroví dám na stůl, sama ho ochutnám.

Tentokrát jsem vyzkoušela krabičku cukroví Kouzlo vánoc, a moje oblíbené vanilkové rohlíčky.

Vanilkové rohlíčky miluji, ale nerada je peču. Vždycky se mi totiž polovina poláme, a já jsem pak naštvaná. Takže jsem pečení nechala na odbornících, a krabičky s rohlíčky si koupila. Jsou vynikající, a já ochutnávám a ochutnávám, a najednou jsem zjistila, že je krabička prázdná. No, asi se k nám vrátily ty myšky, co s dětmi kdysi ujídaly cukroví.

Druhou krabičkou, kterou jsem ochutnala je krabička s nápisem Kouzlo vánoc.

V krabičce Kouzlo vánoc je pět druhů cukroví – vše z kvalitních surovin (s máslem). Pro všechny milovníky cukroví ho napekly pekárny Odkolek.

Nechybí v ní klasické vanilkové rohlíčky, Linecké cukroví, ořechové placičky, cukroví s polevou a nasekanými pistáciovými oříšky, a stromečky v čokoládové polevě.

Všechny druhy cukroví z krabičky mi moc chutnají. Dala jsem ochutnat i kamarádce, když přišla na kafíčko.

Shodly jsme se, že všechny tyto druhy cukroví jsou vynikající, chutnají jako doma upečené, a na talířku na svátečním stole budou vypadat krásně.

Pokud bychom ale měly vybrat, které cukroví z krabičky je nejlepší, tak jsou ty ořechové placičky, které jsou jemné a příjemně ořechové a pak cukroví s polevou a pistáciemi. Ta chuť je originální a skvělá, cukroví se rozplývá na jazyku. Co vám budu povídat – hvězdičky s polevou a placičky jsme snědly všechny.

Krabičky s cukrovím jsou chytře poskládané tak, aby v každé krabičce bylo několik druhů cukroví, a aby si vybral každý podle své chuti.

Cukroví je hygienicky zabalené v pevných krabičkách – nemusíte mít tedy strach, že by se ho v obchodě někdo dotýkal, nebo že by bylo polámané.

Pokud tedy nechcete péct hodně cukroví, nebo máte před vánoci stres v práci a prostě nestíháte – doporučuji vám Odkolek cukroví v krabičkách. Chutná úplně stejně, jako domácí cukroví.

Já jsem si vybrala krabičku Kouzlo vánoc a rohlíčky, v obchodech ale objevíte i další druhy cukroví upečeného s láskou pro všechny, kteří cukroví mají rádi.

Cukroví je skvělé, a koupíte ho v téměř ve všech supermarketech a hypermarketech – mrkněte zde: cukroví Kouzlo vánoc

 

Budete tak mít napečeno od profesionálů, a jak se říká – o starost méně.

 Místo pečení cukroví si můžete odpočinout, hrát si s dětmi, nebo třeba jít nasát vánoční atmosféru na vánoční adventní trhy.

Někoho pečení cukroví baví, a tráví u něj hodně času. Pro ty, co nepečou je tu skvělé řešení – cukroví si koupit. Já jsem s ním velmi spokojená. Stejně jako loni – „peču a mlsám“ o vánocích s Odkolkem.

Pochutnám si a jsem spokojená-a ušetřený čas strávím s vnoučaty.

 


Limonády Raks.

Vždycky, když jsem šla na nákup s vnukem, řešili jsme otázku nápojů. Vybíral si k pití limonády a nápoje, které mne děsily svou barvou, a při čtení etikety i složením. Proto jsem začala hledat limonády, které budou chuťově dobré, a složení nebude tak chemické, jak tomu u většiny nealko nápojů je.

Chtěla jsem, aby limonády byly dobré chuti a složení měly přijatelné bez zbytečných barviv a éček. Já mám taky občas chuť na nějaký dobrý nealko nápoj – hlavně v létě. Většinou piju vodu, ale občas si dám s chutí i limonádu.

O tom, že je na trhu nedostatek dobrých nealko nápojů, vím už dlouho. Když jsem někam přišla jako řidič, nebyl výběr moc velký. Většinou vám nabídnou nějaký „colový“ nápoj – spousta kofeinu, cukru a chemie. Na to chuť moc nemám. Ale právě teenagerům tyhle nápoje chutnají asi nejvíc, proto jich je všude v nabídce převaha.

Po dlouhém pátrání jsem našla limonády, které jsou fajn nejen chutí, ale i složením.

Jsou to limonády Raks.

 

Raks limonády jsou vyráběny v jednom rodinném minipivovaru. Od roku 2018 tu vyrábějí řemeslná spodně kvašená piva ležáckého typu vařená craftovou (řemeslnou) myšlenkou.

Jsem moc ráda, že si v tomto minipivovaru všimli, že kvalitních a dobrých limonád je na trhu málo, a začali vyrábět i limonády.

Limonády jsou vyráběny velkým podílem ruční práce – lze tedy neustále kontrolovat kvalitu a chuť.

Limonády jsou vyrobeny ze surovin uvedených na etiketě. Z těchto surovin je vyráběn v České republice sirup s hodnotou ovocného podílu 44-70%. Ten se následně ředí, sytí a plní do plechovek.

Limonády neobsahují konzervanty, barviva, ani aromata! Žádná pasterizace!

Pro mě je to jedno velké hurá!!

Konečně dobrá limonáda pro mne a pro vnoučata.

Proto jsem hned limonády vyzkoušela, abych věděla, jestli jsou dobré nejen složením, ale i chutí.

Vyráběno je zatím jen pár druhů limonád, z toho zatím jen jedna – Svěží cola -  je v BIO kvalitě. Limonády jsou moc fajn, takže doufám, že příchutí bude víc a pochutnáme si na dalších.

Limonády Raks jsou vyráběny zatím v příchutích Svěží cola, Rázný kaktus, Levandule, Maracuja a Malina.

Nejdřív jsem sáhla po Malinové limonádě.

Miluju „malinovky“ odmala, a pamatuji se, že kdysi byly prodávány v malých skleněných lahvích. Moc mi chutnaly. Na dobrou malinovku je ale problém dnes narazit – většinou jsou přeslazené, a je v nich tolik aroma, že ta chuť není nic moc – je přehnaná. Proto jsem tuhle limonádu ochutnávala se zvědavostí jako první. Překvapila mne intenzivní chuť. Maliny jsou z limonády cítit opravdu hodně, a limonáda je sladká, ale není přeslazená.  Na mě je tedy trochu kyselá, ale vnuk byl nadšený. Moc mu chutnala.

Rázný kaktus citrus nopal je limonáda, jakou jsem ještě nikdy neochutnala.

Má velmi příjemnou citrusovou chuť, je správně kyselá, a vychlazená je opravdu velmi osvěžující. Tahle limonáda bude chutnat hodně nejen dětem, ale i dospělým – bude v létě fajn osvěžení za volantem. Ta chuť probere a osvěží.

A nejen to. Nopálu se říká „Božská bylina Aztéků!. Obsahuje spoustu vitamínů (A, B1, B2, B3, C), minerálů (hořčík, vápník, mangan atd), vlákninu a esenciální aminokyseliny.

Pomůže tedy i při hubnutí, detoxikací a prý i glykémií (to ale já na chuti nepoznám, jen vím, že ta limonáda je vynikající).

Limonáda Svěží cola nadchne hlavně děti.

U nás vede na celé čáře. Není tak sladká jako cola klasická, a co je hlavní – je bez kofeinu, takže ji klidně můžete dát i dětem a teenagerům. 

Navíc je do limonády přidaná i echinacea, která podporuje imunitu, takže dětem bude prospěšná – nebudou tak často nemocné. Děti jsou spokojené, že pijí „colový“ nápoj, my dospělí, že je nejen dobrý, ale i prospěšný zdraví díky echinacee.

Maracuja – to je limonáda, která mi chutná nejvíc. Je to přesně ta chuť, která je skvělá od prvního do posledního loku.

Je příjemně nakyslá, a velmi svěží. Maracuja s citronovým koncentrátem je vynikající kombinace.  Doporučuji ji hodně vychlazenou. Už se těším na léto - tahle limonáda a koupání se u vody bude v létě pohodička.

Vyráběna je ještě limonáda levandulová. Tu jsem zatím neochutnala, prostě proto, že ji u nás nemají. Už se na ni těším. Levanduli mám moc ráda, přiznávám ale, že sirup ani limonádu z ní jsem ještě nepila, takže jsem o to víc zvědavá.

Co říci na závěr? Asi jen to, že je skvělé, že se začal někdo zajímat o to, aby na trhu byly kvalitní nealko nápoje.

Hlavně děti mají limonády moc rády, proto jsem moc ráda, že jim mohu dát limonádu, která je kvalitní, svěží, a vyráběná řemeslně – tedy jen z kvalitních surovin. Žádná sladidla, aromata, konzervanty, barviva. To je přesně to, co od dobré limonády čekám. A chuť? Báječná a svěží!

Vychlazené tyhle Raks limonády chutnají báječně. Tedy alespoň mně rozhodně.

Kromě mne tyhle limonády ochutnával i můj třináctiletý vnuk. V tomhle věku jsou děti velmi kritické. Nemají „nic mezi“. Buď jim nápoj chutná, nebo ne. U nás obstály tyhle limonády na jedničku. Za to jsem moc ráda, protože když vnukovi chutnají, vím, že se nemusím bát, že si za rohem bude kupovat „energeťáky“ a podobné nezdravé šílenosti.

Navíc plechovky mají pro teenagery super design.

Rozhodně si u mne našla trvalé místo mezi nápoji vynikající Maracuja, a chutná mi i malinovka. U vnuka vede Svěží cola na celé čáře.

Limonády jsou prodávány v 500 ml plechovkách.

Pokud si chcete o craftových limonádách přečíst víc, nebo si je objednat a ochutnat, klikněte zde, dozvíte se víc: Řemeslné limonády Raks.