Testování a recenze domácí spotřebiče


 

Kuchyňská váha Catler

Chtěla bych vám představit kuchyňskou váhu Catler KS 4010.

Vánoce a pečení cukroví k sobě neodmyslitelně patří. A k pečení cukroví (anebo koláčů, buchet, bábovek nebo dortů) potřebujeme přesně odvážené ingredience, aby cukroví chutnalo přesně tak, jak chutnat má.

Proto doma potřebujeme kuchyňskou váhu. Váha Catler je moderní kvalitní váha, která udělá radost každé kuchařce a kuchaři.

Váha je vybavena čtyřmi senzory pro vyšší přesnost vážení. Má dotykový ovládací panel s LED podsvícením, funguje na 3 AAA baterie – jednou z funkcí je i indikace slabé baterie, nemusíte se tedy bát, že vám při pečení najednou váha přestane fungovat, při nečinnosti se váha sama vypíná, takže obavy, že se nám baterie vybijí, protože jsme zapomněli váhu vypnout, také nemusíme řešit.

Váha má možnost volby jednotek vážení – vážit lze v gramech a v mililitrech. Vybavena je funkcí „Tara“, která umožňuje vážit jednotlivé ingredience v jedné nádobě – po navážení ingredience vynulujete displej stisknutím Tare a můžete vážit další ingredienci. Tahle funkce je velmi příjemná, nemusíte mít ingredience složitě v několika mističkách, vše si pohodlně navážíte v jedné nádobě – například navážíte potřebné množství mouky, poté zmáčknete tlačítko Tara, váha se vynuluje a můžete přímo do mouky vmíchat třeba cukr v potřebném množství.

Váha má i funkci časovače – minutky- navolíte si potřebnou dobu pečení a po uplynutí vámi zvolené doby začne váha hlasitě signalizovat konec vámi předvolené doby. Po dobu odpočítávání času se displej vypíná, i tady váha šetří baterie.

Po ukončení práce s váhou ji lze zavěsit na tyč mezi kuchyňské nářadí, nemusíte tedy hledat místo, kam váhu uklidit v době, kdy s ní nepracujete. Tahle praktická „vychytávka“ se mi moc líbí, mám váhu uklizenou a přitom pořád po ruce.

Když jsem váhu Catler KS 4010 začala zkoušet, proběhla mi hlavou vzpomínka na dětství, kdy jsem s babičkou pekla buchty a koláče. Babička měla starou velkou a těžkou váhu, takže pokud potřebovala něco navážit, musela pro váhu dojít, donést ji do kuchyně (oproti dnešním váhám byla velká a opravdu těžká), a pak nastalo vážení a dovažování s pomocí závaží a závažíček, pro které bylo taky v kuchyni vyhrazeno zvláštní místo. Vážení tak zabralo poměrně dost času a bylo poměrně nepřesné, dalo se vážit jen podle závaží, která byla k dispozici. Mělo to své kouzlo, hlavně pro mne jako pro dítě, praktické a přesné vážení to ale rozhodně nebylo. Tak mne napadlo, jaké kulinářské a cukrářské dobroty by babička asi dokázala upéct, kdyby měla k dispozici tuhle malou, lehounkou a hlavně velmi přesnou a praktickou váhu.

Pokud máte v rodině diabetika, jako já, určitě také uvítá možnost přesného vážení potravin při diabetické dietě.

Pokud se tedy chystáte na pečení vánočního cukroví, nebo rádi pečete koláče a dorty, určitě by vám neměla doma chybět kuchyňská váha. Váha Catler KS 4010 je ideálním pomocníkem – je praktická, úsporná, moderní, kvalitní a hlavně přesná. Díky svému praktickému zakončení ji lze zavěsit ke kuchyňskému nářadí, nebo ji jednoduše zasunout do police – místa opravdu nezabere moc.

Váha Catler se určitě stane vaším oblíbeným pomocníkem.

zdroj obrázku : https://www.catler.cz/kuchynska-vaha/ks-4010

Váhu Catler KS 4010 můžete koupit po kliknutí zde: Prodejní místa váha Catler KS 4010

Více informací od výrobce najdete po kliknutí zde: kuchyňská váha Catler KS 4010


Parní čistič Leifheit Clean Tenso

Jaro a jarní úklid patří tak trochu k sobě. Na velikonoční svátky to všichni chceme mít doma nablýskané, svěží, voňavé a krásné – jako jaro. A tak po zimě smýčíme, drhneme a utíráme, myjeme a čistíme –zkrátka, někdy je ten úklid celkem náročný, konečný výsledek ale stojí za to.

Pokud si chcete ulehčit úklid a mít naprosto čistou podlahu (– a to naprosto je pravdivé) bez použití jakékoliv chemie, nejen na jaře před velikonocemi,ale celý rok, pořiďte si parní čistič Leifheit Clean Tenso. Já jsem ho otestovala a jsem jím nadšená. Vůbec se nedivím, že tenhle výrobek dostal na Heuréce od spotřebitelů 1. Místo mezi parními čističi. Je skladný, velmi dobře se s ním pracuje a je velmi účinný.

Parní čistič Leifheit Clean Tenso je vhodný na všechny typy podlah – dřevěné, laminátové, linoleum, marmoleum, nebo dlažbu. Použít ho lze i k oživení barvy koberců.

Jsem nadšená hlavně tím, že po použití parního čističe je podlaha naprosto čistá - odstraněno je až 99,99 % nečistot a bakterií, a to bez použití jakékoliv chemie. Kdo má tedy malé děti, které si často hrají na podlaze, pro toho je tenhle čistič to pravé – děti sahají na podlahu, pak na hračky, a samozřejmě hned strčí ručičky do pusy. Při běžném vytírání na podlaze zbude i stopa saponátu, který si tím pádem děti na ručičkách zanesou do pusy. Také pro majitele domácích mazlíčků je mop bezva – i pokud dojde k nějaké nehodě a na podlaze je loužička – s parním čističem je hygienicky odstraněna. Čistič je připraven ihned k použití bez složitých příprav.

Stačí pouze naplnit nádržku o objemu 550 ml čistou vodou a zacvaknout do čističe. S tímto množstvím vody parní čistič pracuje až 40 minut nepřetržitého provozu.

Pak zapojíte přívodní kabel do zásuvky. Kabel je dlouhý 6,5 metru, dosáhnete tedy s čističem bez problému po celé místnosti. Pak už jen stačí stisknout ON/OFF tlačítko, rozsvítí se červené světýlko Power, a nastavíte požadované množství páry. Po zhruba 30 sekundách se rozsvítí modré světýlko Steam, stisknete páčku na rukojeti a můžete začít čistit.

 Pára lze nastavit podle požadované intenzity – ta nejslabší na parkety, dřevěnou podlahu, nebo plovoucí podlahy, střední na linolea a marmolea a nejvyšší intenzita na dlažbu. Čistič má i krytku pro čištění koberců a oživení jejich barvy.

Parní čistič má šest trysek, které čistí přes mikrovlákno. To je třeba před prvním použitím vyprat. Pak lze používat opakovaně, při znečištění návlek prostě stačí sejmout a vyprat v pračce (na 60 stupňů). Návlek z mikrovlákna nasává veškeré nečistoty, a lze si ho samozřejmě po čase dokoupit. Dokoupit si lze i náhradní filtr na vodu, který šetří přístroj.

Po skončení čištění stačí jednoduše čistič vypnout (tlačítko ON/OFF), vylít zbylou vodu z nádržky a přístroj uklidit. Velmi praktická je sklopná rukojeť.

Přístroj zkouším zhruba tři týdny a jsem spokojená

 • přístroj pracuje na principu horké páry bez použití chemie
 • naprostá hygienická čistota – odstraní až 99,9% bakterií
 • rychle připraven k provozu – nahřátí je do 30 sekund
 • nádržka na vodu 550 ml stačí na 40 minut nepřetržitého provozu
 • návlek je z 90% polyesteru a 10% polyamidu (před prvním použitím vyprat)
 • návlek je vyměnitelný a lze ho prát na 60 stupňů celsia
 • použití na všechny typy podlah
 • pára oživí barvu koberce
 • dlouhý přívodní kabel -6,5 m
 • hmotnost cca 2,8 kg (pracuje se s ním lehce)
 • je velmi skladný díky sklopné rukojeti
 • výkon 1200 W
 • napětí 230
 • rozměr 64 x  27,6 x  25,6 cm  (VxŠxH)

 

S parním čističem Leifheit Clean Tenso jsem moc spokojená. Ušetří mi čas – pracuje se s ním rychle, a dobře. Není těžký do ruky, manipulace s ním je velmi snadná. Čistí opravdu důkladně, po pravidelném používání mi z linolea zmizely i starší skvrny, o kterých jsem se domnívala, že nepůjdou vyčistit. Podlaha je krásně čistá i bez použití jakékoliv chemie, takže čistič určitě ocení maminky malých dětí, které si často hrají na podlaze, nebo majitelé domácích mazlíčků. Po skončení práce jen sklopím rukojeť a parní mop uložím – nezabere příliš místa, a jsem spokojená s výsledkem práce – mám krásně čistou podlahu bez bakterií bez vynaložení většího úsilí.

Pokud si chcete koupit parní čistič Leifheit, klikněte zde: Parní čistič Leifheit Clean Tenso 11913

Celý sortiment eshopu Leifheit si prohlédněte zde: oficiální eshop Leifheit


Multifunkční tlakový hrnec Tesla Elitecook 

Moc ráda vařím. A protože mám hodně velkou rodinu, vařím často a ve velkém množství. Nejraději pro rodinu vařím českou kuchyni, i když se nevyhýbám různým druhům jídel a kuchyní, tu českou mám nejraději. Proto jsem měla velkou radost, když jsem dostala možnost vyzkoušet vaření v Multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook.

Multifunkční hrnec jsem už na vaření vyzkoušela dříve od jiné značky, nebyl ale tlakový a měl úplně jiné provedení. Hrnec Tesla Elitecook K50 mne zaujal na první pohled – má příjemný design, hodí se do každé kuchyně – hlavně ale – a to je pro mne velmi důležité – má tlačítka na předním panelu v českém jazyce. Za to jsem velmi ráda, nemusím totiž honem přemýšlet, které tlačítko mám zmáčknout. Ovládání v českém jazyce je velmi vhodné i pro starší generaci. Mám už poměrně staré rodiče, a maminka si zkusila v Tesla Elitecook vařit a je nadšená – anglicky totiž neumí, a teď má konečně ovládání v češtině.

 Jak už jsem zmínila, Elitecook K50 Tesla je i hrnec tlakový. Znám spoustu žen, které se brání vaření v tlakovém hrnci, protože mají strach, že jim vybouchne. Je fakt, že i mně se stalo, že v klasickém tlakovém hrnci se mi ucpal píst a přetlak vyrazil páru i s většinou obsahu hrnce. Spoušť v kuchyni byla neuvěřitelná, takže jsem běžný tlakový hrnec používala, jen když to bylo nezbytně nutné, a musela jsem stále hlídat, jestli pára odchází tak, jak má. V elektrickém tlakovém hrnci Elitecook K50 tenhle problém není. V hrnci je mikroprocesorem snímána stále teplota, mikroprocesor zajistí přesný požadovaný tlak pro vaření. Hrnec je vybaven množstvím bezpečnostních prvků, například uzavřením krytu hrnce, které nedovolí kryt otevřít, dokud není v hrnci snížený tlak. Jednoduše – prostě hrnec je nastaven tak, že nemůže dojít k nehodě. Úspora času při vaření v tlakovém hrnci je opravdu veliká – například hovězí maso na rajskou omáčku, nebo na svíčkovou, které v běžném hrnci vaříte klidně i dvě hodiny, je v elektrickém tlakovém hrnci uvařeno za 45 minut úplně doměkka. Hovězí polévka je uvařená za 35 minut, kuřecí za 20 minut. Nemusíte se tedy stresovat, že nestihnete uvařit oběd nebo večeři včas. I jídla z hovězího masa jsou na stole do jedné hodiny.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook K50 má 7 funkcí vaření: tlakový hrnec, rýžovar, pomalý hrnec, pánev na smažení a restování, ohřívání jídla, příprava dušeného masa, napařovací hrnec.

Kromě těchto 7 základních funkcí je na hrnci naprogramováno 19 nastavení vaření. Volit můžete z programu vysokého tlaku, nízkého tlaku, pomalého vaření, restování, osmahnutí nebo udržení teploty. 
Dále 12 tlakových varných předvoleb pro maso, rybu, drůbež, zeleninu, rýži, obiloviny, polévku, dušení nebo dezerty.  Dobu vaření si také snadno nastavíte sami – záleží na vás, jak máte rádi jídlo uvařené. To si ale asi každá hospodyňka časem vysleduje sama.

Je těžké říct, která z funkcí multifunkčního tlakového hrnce Elitecook je nejlepší – vždycky když mě napadne třeba jak báječné je uvařit si skvělou sypkou rýži bez námahy, hned mě napadne, že třeba funkce vaření v páře je taky super. Je to takové to naše holčičí: Tohle je bezva..nene, počkej, tohle je ještě lepší..a nejlepší je…

Prostě hrnec je opravdu uzpůsobený k pohodlnému vaření bez námahy. Vynikající je i povrch varné nádoby – lze v ní vařit téměř bez tuku (tedy opravdu zdravě), ale hlavně nic nepřipálíte. A věřte, že jsem zkoušela opravdu spoustu věcí a nic – restovala jsem rajský protlak, který se rád přichytne a připálí, ale všechno v pohodě, nemusíte se bát ani orestovat papriku na guláš. Spousta žen, které vaří rády guláš, říká, že často trne hrůzou, aby se paprika nepřipálila a nezhořkla a tím nezkazila celý základ guláše – zkoušela jsem papriku restovat 4x a vždycky úplně skvěle- žádné přichycení na dno, připálení ani zhořknutí se nekonalo, výsledek byl skvělý základ na guláš, gulášovou polévku i perkelt.

Vaření v páře využije každý, kdo rád vaří v páře knedlíky, ale i brambory ve slupce jsou uvařené v páře rychle a neztrácejí chuť.

Funkce rýžovaru umožňuje připravit vynikající chutnou rýži – na trhu je dnes už spousta druhů a typů rýže, takže už nemusíte používat tu v sáčcích, která někdy není chuťově moc dobrá. Stačí odměřit rýži a vodu v poměru 1 : 2 ( 1 díl rýže, na 2 díly vody), osolit, vložit celou malou cibuli s hřebíčkem, zavřít víko a zmáčknout program rýže.O víc se nemusíte starat.Žádné míchání, hlídání – ta snadnost přípravy mě vždycky překvapí a potěší.

Funkce restování a dušení masa je u nás doma hodně často využívaná. Stačí orestovat cibuli, nebo maso podle potřeby a receptu, zalít vodou nebo vývarem, zavřít víko, vypnout funkci restování a zmáčknout maso – pečeně a nastavit potřebný počet minut. O víc není třeba se starat.

V hrnci lze připravit i vynikající čočku, nebo fazole bez dlouhého namáčení.

Při vaření masa i luštěnin je třeba dávat pozor, aby množství vody nebo vývaru v hrnci bylo jen po rysku 2/3 . Nikdy nedávat víc vody nad rysku.

Vepřové s mrkví:

1 cibule

1 kg  vepřového plecka

1 kg mrkve

¼ litru vody

Sůl, pepř, kmín

Cibuli nakrájíme na drobno a restujeme do hněda, přidáme maso nakrájené na kostky, kmín a orestujeme, osolíme, opepříme, přidáme vodu a hrnec zavřeme. Zvolíme program maso, pečeně, 30 minut. Zatímco se maso dusí, očistíme mrkev a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Když je maso měkké, přidáme mrkev, promícháme a zavřeme hrnec, program dušení 10 minut. Kdo má rád, může ještě lehce zaprášit moukou, aby zahustil vývar. Podáváme s vařeným bramborem nebo s gnocchi.

Staročeská bramboračka

Hrst hub namočíme do vody, než změknou připravíme si zeleninu.

2 mrkve

1 petržel

¼ celeru

1 stroužek česneku

1 malá cibule

Kousek kapusty, kedlubny nebo jiné zeleniny, co máte rádi

4-5 brambor

1 litr zeleninového vývaru

sůl, pepř, kmín (toho stačí špetka a je lepší drcený)

majoránka

jíška

zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Vložíme do hrnce, z hub slijeme vodu ve které byly namočené a dáme je k zelenině, osolíme, opepříme, přidáme kmín a zalijeme vodou nebo vývarem (vývar je lepší). Zavřeme víko a stiskneme program polévka. Po 15 minutách hrnec otevřeme, přidáme lžičku majoránky, kdo má rád i trochu libečku,a přidáme trochu jíšky ( dobrá je třeba instantní Knorr, ale lepší je udělat si jíšku doma z kousku másla a hladké mouky). Lehce provaříme a je hotovo.

Čočka na kyselo

Orestujeme si nadrobno nakrájenou cibuli do světle hnědé barvy, přidáme na kousíčky nakrájenou anglickou slaninu (cca 10 dkg). Stiskneme zrušit, aby se restování ukončilo, přidáme čočku, zalijeme vodou a zavřeme hrnec. Zmáčkneme program fazole. Po dovaření zkontrolujeme, jestli je čočka dost měkká, osolíme a opepříme podle chuti, přidáme ocet a lehce provaříme.

Dušené kuřecí s houbami.

1 cibule

3 – 4 kuřecí prsa

10 dkf anglické slaniny

Sklenice hub ve slaném nálevu, nebo houby sušené

Sůl, pepř, drcený kmín

1 litr kuřecího nebo houbového vývaru

Mouka nebo jíška na zahuštění

Cibuli nakrájíme na kostičky, orestujeme, a přidáme na kostičky nakrájenou anglickou slaninu. Přidáme na kostičky nakrájená kuřecí prsa, osolíme, opepříme, přidáme kmín a lehce zarestujeme. Zrušíme restování, přidáme vývar, houby, zavřeme hrnec a zmáčkneme drůbež. Po uvaření zahustíme moukou nebo jíškou. Podáváme s těstovinami, nebo gnocchi.

Jak vidíte, je to opravdu snadné. Abyste si byli jistější v začátku používání hrnce, je součástí balení malá kuchařka s několika recepty a postupem vaření. Také je v kuchařce tabulka s přibližnou dobou potřebnou k vaření jednotlivých potravin. Ale jak už jsem psala, nemusíte mít vůbec strach. Vaření v Multifunkčním hrnci Tesla Elitecook je velmi intuitivní. Stačí překonat počáteční ostych a prostě začít zkoušet. Poznáte sami, že ovládání je snadné, funkce a programy jsou nastaveny tak, aby s hrncem zvládl uvařit opravdu každý bez potíží, lehce, snadno a chutně.

Hrnec ušetří spoustu času i energie. Hlavně ti, kdo vaří často, si ho určitě oblíbí, protože úspora času je opravdu velká, díky povrchu varné nádoby v hrnci nic nepřipálíte, vařit se dá téměř bez tuku – a tedy zdravě. Hrnec bude skvělým pomocníkem i v létě pro všechny chalupáře – už není třeba vařit na slabém a malém plotýnkovém vařiči. Hrnec prostě převezete sebou na chatu nebo chalupu a pohodlně vaříte.

Všechny funkce jsem ještě na hrnci nevyzkoušela, nemám ho tak dlouho. Za dobu, po kterou multifunkční tlakový hrnec testuji, jsem nepřišla na nic, co by mi vadilo, nebo čemu bych nerozuměla. Budu hrnec ráda zkoušet a testovat dál, a budu se snažit vám přinášet další poznatky a recepty.

A pro ty, kteří hrnec chtějí vyzkoušet, tu mám exkluzívní slevu – po zadání kódu JANAVPOHODE se vám z ceny hrnce odečte 5%. Doprava při koupi je zdarma.

Pokud si hrnec tedy chcete koupit, stačí kliknout zde: multifunkční tlakový hrnec Tesla Eliteciook K50


Stolní ventilátor

Konečně začalo léto. Sice se trošku podivně střídá teplo s deštěm, už se ale všichni radujeme, těšíme na koupání, a hlavně dovolenou.

 Dovolená je prostě konečně na dosah, budeme odpočívat. Letošní rok je díky Covidu ale úplně jiný. Spousta z nás na dovolenou letos nikam nepojede. Budeme doma a budeme se chodit koupat, a opalovat, jezdit na výlety.. Někdo bude v létě stanovat, někdo má chatu, nebo chalupu, spousta z nás ale zůstane doma.  Protože ani já letos asi nikam nepojedu, je třeba vyřešit některé menší problémy. Jedním z nich je horko v bytě. 

Všichni to určitě znáte – v létě se vrátíte z koupání do bytu, který byl zavřený, a je večer úplně rozpálený. Prostě otevřete dveře domů a vyvalí se vlna horkého vzduchu. Protože máme byt v 6. patře, okna pouze na jednu stranu  (na tu slunečnou, samozřejmě), nejde byt v létě pořádně vyvětrat. Pokud otevřete okna dokořán, k horkému vzduchu v bytě se dovnitř začne valit po fasádě horký vzduch i z rozpáleného paneláku. Byt je tak plný tepla a v noci se v něm prostě nedá spát ani dobře dýchat. Po zkušenostech z loňského roku, kdy jsme boj s horkem trošku prohrávali, a večer se nám vůbec nechtělo domů, jsem se ale na horko letos připravila.

Koupila jsem si větrák. Pořádný větrák.  Protože v malém bytě trošku bojujeme s prostorem, nechtěla jsem vysoký ventilátor – ten by se nám hodně špatně vešel. Zvolila jsem proto stolní ventilátor – vejde se všude a lze ho snadno přenášet z místnosti do místnosti.

Vybrala jsem stolní ventilátor Dalap T Fan o průměru 40 cm, kovové provedení, měděná barva. Vybírala jsem u odborníků na ventilátory ( lidově větráky) na eshopu ventilátory.cz

Kov byl moje jasná volba – měla jsem totiž plastový ventilátor, na něm začaly některé díly po čase praskat. Kov vydrží i náročné podmínky, nikde se nebude olupovat ani odlamovat.

Ventilátor se mi líbil už při vybírání na obrázku v eshopu, ale když jsem ho vybalila z krabice, byla jsem opravdu potěšená – vypadá ještě mnohem lépe než na obrázku. Barva je úžasná, kombinace měděného povrchu a nerezu je prostě báječná. Sestavit ventilátor bylo velmi snadné, pak už jen připojit do zásuvky a vyzkoušet.

Ventilátor má tři stupně rychlosti. I na ten první slušně provětráte vzduch v celé místnosti, stupeň číslo tři už v bytě nebo kanceláři zdvihne slušný vítr. První, co mne napadlo, když jsem pustila stupeň číslo 3 bylo: „páni, to je teda dělo!“ 

Jen pro příklad – kdo má v blízkosti svého bytu topoly, ví, že v tomto období z nich všude poletují chmýříčka květů. Ta chmýříčka se dostávají oknem do bytu a jsou pak prostě všude. Denně tak vysávám celý byt, abych neměla všude chomáčky chmýří. Když jsem pustila ventilátor na trojku a natočila z rohu místnosti tak, aby mohl foukat přes celý pokoj, najednou se za sedací soupravou zdvihl malý mrak a začalo mi doma sněžit chmýří z topolů. Teda – rychle jsem vypnula větrák, a šla podruhé vysávat –  fakt jsem tam předtím neviděla ani jedno . No, uklizeno mám ráda, ale radši už si pouštím ventilátor jen na dvojku..

Co je  důležité je, že už mám v bytě zase příjemně. Vzduch se rozhýbe a provětrá díky skvělému výkonu opravdu celkem rychle, a hlavně – ventilátor je tichý. Já totiž velmi špatně snáším, když mi v bytě něco dlouho bručí, nebo hučí – je mi to nepříjemné a bolí z toho hlava. Tenhle ventilátor má chod příjemně tichý – jasně, je slyšet, že pracuje, ale je to takový ten typ šumu, který po chvíli přestanu vnímat – takže další plus (víc bručí jen na trojku). Samozřejmě lze zvolit, jestli chcete, aby ventilátor foukal jedním směrem, nebo aby se otáčel v rozsahu 90 stupňů.

-        Průměr ventilátoru  40 cm

-        Barva : měď

-        Průtok vzduchu ( m³/hod ) 3558

-        Počet rychlostí 3

-        Příkon (W)  50

-        Hlučnost max (dB) 64,3

-        Napětí (V) 230

-        Váha  3,8 kg

-        Ovládání manuální

-        Výška 530 mm

-        Model T-FAN 40MC

-        Značka Dalap

 

Pokud tedy shrnu na závěr – stačila by jedna krátká věta: Jsem spokojená.

Tenhle ventilátor je velmi kvalitně vyrobený, díky kovovému provedení se nemusím obávat, že by se mi v krátké době nějak polámal, nebo poničil, měděná barva krásně vypadá, a hlavně- opravdu plní svou funkci.

 Zvládne provětrat i větší místnost v poměrně krátké době, takže je v ní příjemné posezení i v horku. Léto už může začít v plné síle, na horka jsem prostě letos vybavena a připravena.

Pokud si chcete ventilátor prohlédnout, klikněte zde: Stolní ventilátor v měděném provedení Dalap T-FAN 40MC, Ø 40 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: ventilátory.cz   


TOMMEE TIPPEE STERILIZÁTOR ELEKTRICKÝ PARNÍ ADVANCED

 

Už několikrát jsem se chlubila, že dcera čeká miminko. Pro ni vytoužené a očekávané děťátko, pro mne vytoužené vnoučátko.

O tom, že není snadné pořídit výbavičku miminku všichni víme. Je potřeba nakoupit spoustu věcí – od kočárku, přes postýlku, oblečení, plenky a spoustu dalších drobností. Je toho opravdu hodně.

To je fajn příležitost pro nás, babičky. Ze zkušenosti už víme, co takové miminko potřebuje, a tak nám dělá radost nakupovat pro svoje vnoučátko to, co bude potřebovat.

Tedy zkušenosti máme, ale občas se s údivem rozhlížím, kolik moderních vychytávek a drobností, které usnadní život, můžeme dnes koupit. Když byly moje děti malé, spousta z těch věcí neexistovala, proto s radostí sedím u internetu a listuji stránkami s dětskými potřebami. Hledám, listuji, vybírám..

Tentokrát je to elektrický parní sterilizátor.

Letošní zvláštní covidová doba nám všem ukázala, co takový malý vir – bakterie dokáže s celým lidstvem. A co potom s takovým malým človíčkem, který ještě nemá rozvinutou imunitu. Proto jsem věděla, že první věcí, kterou pro svého vnoučka koupím je parní sterilizátor.

Po dlouhém hledání a bádání jsem vybrala parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee.

Líbí se mi tvarem – nezabere v kuchyni příliš místa, rychle a pohodlně sterilizuje 6 lahviček s příslušenstvím, dudlíky a šidítka. Tento sterilizátor dokáže zničit až 99 % bakterií, a v uzavřeném sterilizátoru vydrží lahvičky sterilní až 24 hodin. Je tak možno vyčistit lahvičky a dudlíky už pro ta nejmenší miminka.

Sterilizace netrvá dlouho – stačí pouhých 5 minut.

Důležité pro mne bylo i to, aby šel sterilizátor dobře rozdělat (a zase složit) – nejsem příliš technický typ, a taky aby jeho ovládání bylo snadné.

To všechno sterilizátor Tommee Tippee splňuje. Stačí trocha vody, a zmáčknout tlačítko. Nic víc, nic míň. Lahvičky a dudlíky chrání poklop z plastu, který snadno sundáte. I vnitřní díly určené ke sterilizaci jsou plastové. Na spodní část narovnáte až 6 lahviček, horní část slouží ke sterilizaci dudlíků a všeho drobného. Všechny díly do sebe logicky a snadno zapadají.

Jasně, vím, že nejpřirozenější pro miminko je kojení, a sama jsem jeho propagátorkou, ale stát se může cokoliv, a je třeba občas podat miminku čaj, nebo mléko z lahvičky (třeba i to odstříkané). Já sama jsem to zažila – když se mi narodila dvojčata, spolu s císařským řezem jsem prodělala i vážnou operaci, a po ní jsem musela užívat antibiotika, a moje mateřské mléko nebylo ke kojení vhodné. Proto jsem byla ráda za mléko jiných maminek, podávané lahvičkou až do doby, kdy jsem mohla kojit sama.  Ale ani pak nebylo mléka pro obě děti dost, a musela jsem dokrmovat. Dobře se pamatuji na hrnce postavené na sporáku (které jsem nepoužívala na nic jiného, než na vyvařování), na tu dobu, než voda začala vřít a já do ní dávala lahvičky a dudlíky. Protože tehdy nebyly na trhu žádné kleštičky na vytahování lahviček z horké vody, musela jsem čekat, až voda trochu vychladne a pak lahvičky vyndávat – občas se na nich udělala vrstvička vodního kamene, a rozhodně nevydržely sterilní dlouho. Takže věčně popálené prsty a na sporáku hrnce co překážely. Co bych bývala tehdy dala za takový parní sterilizátor.

A když už pořizuji sterilizátor, dostane k němu vnouček i lahvičky a šidítko (dudlík) od značky Tommee Tippee – šidítka i dudlíky na lahvičkách mají symetrickou ortodontickou savičku, která podporuje správný vývoj pusinky dítěte. Savičky jsou vhodné pro děti od narození.

Šidítko Tommee Tippee Closer To Nature si prohlédnězte po kliknutí zde: šidítko Closer To Nature

 

Značka výrobků Tommee Tippee mne zaujala tím, že se specializuje na výrobky pro děti od narození, neustále se snaží inovovat a vyvíjet své výrobky tak, aby splňovaly ta nejpřísnější hygienická a zdravotní kritéria, aby naše miminka měla to nejlepší, co mohou dostat.

Pokud si chcete sterilizátor prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: elektrický parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee

 

Jsem moc ráda, že jsem objevila parní sterilizátor na lahvičky, savičky a šidítka. My babičky nejen svá vnoučata rozmazlujeme, snažíme se i o to, aby vyrůstala v co nejbezpečnějším světě. Sama podle sebe vím, že občas vidím nebezpečí, nebo hrozbu i tam, kde mne to jako mladou maminku nenapadlo. Proto ráda svým vnoučkům nakupuji výrobky, které jejich start do života udělají bezpečnější, a zároveň mé dceři trošku usnadní život. Jako například parní sterilizátor Tommee Tippee. Na nás už si bacily a bakterie nepřijdou – budeme na ně dobře připravení. Místo strachu z nemocí a infekce budeme mít spoustu prostoru k mazlení se s miminkem.


 

Elektrický brousek na nože a nůžky

 

Díky koronavirové pandemii jsme doma všichni víc, než jsme byli zvyklí. Tím pádem musíme častěji i vařit. Proto v kuchyni potřebujeme ostré nože na krájení – protože jak víme, krájení tvoří velkou část přípravy jídla. Vlastní vaření je už pak jen taková pomyslná třešnička na dortu. Krájení je zdlouhavé a nudné.

Jak všichni víme, ostrý nůž je v kuchyni potřeba. Z vlastní zkušenosti vím, že pořekadlo o tom, že nejčastěji se pořežeme tupým nožem, je pravdivé. Alespoň u mne tedy funguje na 100%. Když se říznu, tak nožem, který je tupý a nekrájí tak, jak má. Do krájení pak vkládám mnohem více síly a neštěstí je na to šup. Taky díky tupým nožům mnohem víc bolí prsty a ruce. Proto si nože brousím.

Dřív jsem používala klasický brousek – namočit a přetahovat po něm nůž. Na takovou tu první pomoc při broušení to stačilo, ale na dobře nabroušené nože ne.  Mám i manuální brousek, do kterého vkládáte nůž a tahem brousíte, ale protože jsem na vlastní oči viděla, jak se mamince po něm nůž sklouznul, a ukrojila si kus prstu, tak přiznávám, že ho používám dost nerada.

Proto jsem s radostí vyzkoušela elektrický brousek na nože a nůžky z eshopu naau.cz.

On tedy tak úplně elektrický není – provoz je na 4 tužkové baterie, ale to je jen drobná nepřesnost v názvu – na funkci to nic nemění. Brousí dobře, a hlavně je pro mne důležité – bezpečně.

S brouskem mohu brousit nože, nůžky, sekáčky na maso – co je třeba.

Stačí vložit 4 tužkové baterie a můžeme brousit.

Na tomhle strojku není vůbec nic složitého.  Když zmáčkneme tlačítko, roztočí se brousek. Nic víc, nic míň. Jednoduché a snadné.

Brusná část je skryta černou plastovou krytkou s označením nástroje, který chceme nabrousit. Stačí pootočit, a vybrat si, jestli chceme brousit klasický nůž, nůž s vroubky, nůžky, nebo sekáček. Dokonce umí nabrousit i malý šroubovák – stačí ho vložit do otvoru v přední části brousku.

Velikost a tvar krytky je u daného obrázku uzpůsobena nástroji, který chceme brousit – nástroj do krytky položíme a už se brousí.

Ve spodní části je praktická plastová nádobka na odpad z broušení – někdy z brousku trochu práší brusný kámen, tyto kousky jsou zachyceny do této nádobky.

S ostrými noži se krájí lehce, a práce v kuchyni je tak mnohem příjemnější a rychlejší – a co je hlavní – bez námahy a bolavých prstů. Přitom stačí tak málo – správně si nabrousit nůž – třeba právě tímhle vychytaným brouskem na baterie z eshopu naau.cz

Pokud si chcete brousek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Elektrický brousek na nože a nůžky.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 

Elektrický brousek na nože a nůžky

 

Díky koronavirové pandemii jsme doma všichni víc, než jsme byli zvyklí. Tím pádem musíme častěji i vařit. Proto v kuchyni potřebujeme ostré nože na krájení – protože jak víme, krájení tvoří velkou část přípravy jídla. Vlastní vaření je už pak jen taková pomyslná třešnička na dortu. Krájení je zdlouhavé a nudné.

Jak všichni víme, ostrý nůž je v kuchyni potřeba. Z vlastní zkušenosti vím, že pořekadlo o tom, že nejčastěji se pořežeme tupým nožem, je pravdivé. Alespoň u mne tedy funguje na 100%. Když se říznu, tak nožem, který je tupý a nekrájí tak, jak má. Do krájení pak vkládám mnohem více síly a neštěstí je na to šup. Taky díky tupým nožům mnohem víc bolí prsty a ruce. Proto si nože brousím.

Dřív jsem používala klasický brousek – namočit a přetahovat po něm nůž. Na takovou tu první pomoc při broušení to stačilo, ale na dobře nabroušené nože ne.  Mám i manuální brousek, do kterého vkládáte nůž a tahem brousíte, ale protože jsem na vlastní oči viděla, jak se mamince po něm nůž sklouznul, a ukrojila si kus prstu, tak přiznávám, že ho používám dost nerada.

Proto jsem s radostí vyzkoušela elektrický brousek na nože a nůžky z eshopu naau.cz.

On tedy tak úplně elektrický není – provoz je na 4 tužkové baterie, ale to je jen drobná nepřesnost v názvu – na funkci to nic nemění. Brousí dobře, a hlavně je pro mne důležité – bezpečně.

S brouskem mohu brousit nože, nůžky, sekáčky na maso – co je třeba.

Stačí vložit 4 tužkové baterie a můžeme brousit.

Na tomhle strojku není vůbec nic složitého.  Když zmáčkneme tlačítko, roztočí se brousek. Nic víc, nic míň. Jednoduché a snadné.

Brusná část je skryta černou plastovou krytkou s označením nástroje, který chceme nabrousit. Stačí pootočit, a vybrat si, jestli chceme brousit klasický nůž, nůž s vroubky, nůžky, nebo sekáček. Dokonce umí nabrousit i malý šroubovák – stačí ho vložit do otvoru v přední části brousku.

Velikost a tvar krytky je u daného obrázku uzpůsobena nástroji, který chceme brousit – nástroj do krytky položíme a už se brousí.

Ve spodní části je praktická plastová nádobka na odpad z broušení – někdy z brousku trochu práší brusný kámen, tyto kousky jsou zachyceny do této nádobky.

S ostrými noži se krájí lehce, a práce v kuchyni je tak mnohem příjemnější a rychlejší – a co je hlavní – bez námahy a bolavých prstů. Přitom stačí tak málo – správně si nabrousit nůž – třeba právě tímhle vychytaným brouskem na baterie z eshopu naau.cz

Pokud si chcete brousek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Elektrický brousek na nože a nůžky.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 


Elektrický mlýnek na maso Tefal NE 105838

Mleté maso. Moc ráda z něj vařím, ať už různé masové kuličky, karbanátky, masové směsi na těstoviny, nebo hamburgery. Ty jsou hlavně v létě u nás na jídelníčku často – grilování je fajn, a burger z grilu je dobrota. V poslední době jsem ale měla problém koupit dobré mleté maso.

Koupila jsem si mleté maso v různých obchodech, a musím říct, že nic moc. Některé bylo dost cítit masem, které asi hodně dlouho někde leželo, v jiném bylo evidentně namleto spousta tučného masa, a hovězí bylo cítit lojem, a některé mělo takovou barvu, že jsem jeho nákup vzdala, jen co jsem ho viděla.

 Proto jsem se rozhodla, že si budu umlet maso sama doma. Tak nejlépe uvidím, jaké maso do vaření dávám. Sama si vyberu hezké a kvalitní maso, a to si umelu, aby jídlo mělo takovou chuť, jakou chci, aby mělo.

Hned při prvním mletí mechanickým mlýnkem mne trochu přešel humor. Neměla jsem namleto ještě ani polovinu masa, a ruka mne neskutečně bolela. Proto jsem se rozhodla pořídit si elektrický mlýnek. Využití u nás najde nejen na mletí masa.  Zjistila jsem, že mlýnek má i nástavec na plnění klobás –budou časem i klobásky.

Vybrala jsem si mlýnek na maso Tefal NE105838.

Mlýnek má černou barvu, a k mé radosti je celkem malý a lehoučký, takže nezabere v kuchyni příliš místa. To je pro mne důležité, protože spotřebičů mám poměrně dost, ale místa na jejich uložení už tolik není.

Mlýnek má překvapivě silný výkon. Příkon má 1400 W – to je poměrně dost. Podle výrobce zvládne namlet 1,7 kg masa za minutu – to jsem nezkoušela, tak rychle jsem nic umlet nepotřebovala.

Mlýnek v pohodě zvládá namlet měkké i tvrdé druhy masa. Jen je lepší překrájet si maso na menší kousky. Tím jak je přístroj lehký se mi při mletí masa převrátil. Je lepší tedy od přístroje neodcházet a při mletí si ho přidržovat. To je asi jediný problém, na který jsem při používání mlýnku narazila. Všechno ostatní je v pohodě.

Maso mohu mlet na 2 typy hrubosti – jemnější a hrubší. Úplně jemný nástavec není, takže pokud chcete maso umlet úplně najemno, je lépe namlet ho dvakrát. Pak je opravdu jemňoučké.

Pokud se stane, že se nějaký kousek v mlýnku zasekne, stačí pustit zpětný chod a vše se srovná. Maso se posune a můžete zase normálně mlet.

Při delším používání se tělo strojku zahřeje. Takže je lépe, pokud chcete mlet opravdu hodně masa, nechat strojek chvilku odpočinout. Při běžném použití normálního množství masa na klasické vaření (tedy cca 4 až 6 porcí) ale k žádnému přehřátí nedochází.

Údržba mlýnku je velmi jednoduchá – snadno rozeberete a umyjete běžným způsobem.

Elektrický mlýnek na maso se stal u mne doma jedním z nejpoužívanějších spotřebičů.  Jsem ráda, když vidím, jaké maso melu, a jaké tedy budeme všichni jíst.

Můžu teď uvařit vynikající Boloňskou směs na špagety, karbanátky, sekanou, čevapčiči, různé masové koule (nejlepší jsou v rajské omáčce), plněné papriky a spoustu dalších receptů.

Nejvíc se těším na grilované hamburgery. S chutí si dám dobrý burger,doma připravený a ochucený. Překvapilo mne, jak velká změna chuti je, když jsem použila „svoje“ umleté maso – žádná příchuť ničeho, co do dobrého mletého masa nepatří. Jsem moc ráda, že tenhle spotřebič mám. A už se těším, až se naučím připravit směs na klobásy. S plničkou na mém mlýnku mi půjde jejich výroba od ruky a určitě si všichni pochutnáme.

na závěr shrnutí:

- příkon mlýnku 1400 W

- namele 1,7 kg masa za minutu

- je lehoučký - 2,8 kg

- je skladný 21 x 27,5 x 21 cm (š x v x h)

- součástky na mletí jsou kovové a neničí se

- nůž je samoostřící

-  snadno jde složit i rozložit

- snadné mytí 

- 2 stupně hrubosti mletí

-  zpětný chod pro případ, že by došlo k ucpání

- má i nástavec na výrobu klobás (plničku)

 

Pokud si chcete prohlédnout i jiné typy elektrických mlýnků na maso, nebo jiných spotřebičů do domácnosti, doporučuji vybírat z prověřených a vyzkoušených na stránkách www.spotrebitelov.cz


Moderní ochlazovač vzduchu Dalap COOLER s dálkovým ovládáním

 

Letos byla dlouho zima, ze zimy jsme skočili rovnou do léta. Do parného léta. Máme za sebou první tropický víkend. Kdo nebyl u vody, měl co dělat, aby horko vydržel a ochlazoval se, jak jen to šlo.

Já jsem se letos na horko připravila. Po zkušenostech z minulých let, kdy každé léto byla řada tropických dní, jsem si pořídila ochlazovač vzduchu. Panelák je rozpálený, a díky zateplování se v něm teplo drží i v noci – spát ve 30 a více stupních skoro nejde, tak jsem hledala řešení. U přítele doma máme mobilní klimatizaci, ale tu v noci pustit nelze – je hlučná a budila by sousedy. Taky má odpadní rouru na horký vzduch, a občas je problém s upevněním. Proto jsem zvolila jinou variantu a tou je ochlazovač vzduchu Dalap COOLER z eshopu ventilatory.cz.

Protože jsem si loni kupovala větrák na ventilátory.cz, a jsem s ním velmi spokojená, obrátila jsem se na stejný eshop s prosbou o radu. Proč hledat někde složitě na internetu, když se mohu obrátit přímo na odborníky. Komunikace s eshopem je skvělá. Nejen, že se mnou měli velkou trpělivost jako s laikem a vysvětlili mi všechny výhody produktu pěkně srozumitelně, ale ještě mi doporučili výrobek za skvělou cenu, kterou si může dovolit každý. Vzhledem k tomu, že ochlazovač slouží dlouhou dobu (nekupujeme ho na jednu sezónu, ale na spoustu let), je to opravdu dobrá investice.

Navíc kromě funkce ochlazení vzduchu funguje i jako zvlhčovač vzduchu ( to jako astmatik velmi oceňuji – v paneláku je vzduch hodně přesušený hlavně v zimě), funguje i jako ionizátor – vyčistí vzduch od nežádoucích pachů, a výsledek je krásně čerstvý a čistý vzduch.

Při pořizování ochlazovače jsem měla jen pár základních požadavků, které jsou pro mne důležité:

- přístroj musí být jednoduchý na ovládání (já jsem prostě technický antitalent)

-  musí být výkonný a přitom nesmí mít velkou spotřebu (nerada bych po létu doplácela horentní sumy za elektřinu)

-  nesmí být hlučný – po zkušenostech s mobilní klimatizací vím, že hluk mi vadí, a chci ochlazovat i v noci.

Všechny tyto mé požadavky přístroj skvěle splňuje.

Nádoba na vodu je dost velká (4,5 litru), takže ochlazování přes vodu jde v pohodě dlouho. Přístroj může fungovat buď jako samostatný větrák – má 3 stupně intenzity foukání, nebo jako ochlazovač přes vodu.

Pokud ochlazujeme, je možnost v horní části přístroje vložit 2 nádobky s namraženou hmotou, ochlazení je pak rychlejší a intenzivnější. Pokud není namražená nádobka k dispozici, nasypala jsem tam prostě kostky ledu a ochlazení bylo ve chvíli o několik stupňů.

Hlučnost je stejná jako u klasického větráku. Nijak mne neruší, klidně může fungovat i přes noc – v pohodě u ochlazovače můžete i spát. V přední části má i lamely na řízení intenzity foukání a jeho směru.

O technických parametrech a funkcích si nic vymýšlet nebudu, to vám sem s dovolením okopíruji od prodejce. Důležité je, že ovládání je velmi snadné. Vlastně díky obrázkům u tlačítek hned víte, co máte zmačknout. Když se vám nechce zvedat – třeba z postele – vypnete, nebo zapnete ochlazovač dálkovým ovládáním.

Hlavní výhody ochlazovače:

 • vyměnitelný celulózový panel, který zachytává vodu, tím ochlazuje a zvlhčuje nasávaný vzduch
 • dálkové ovládání pro pohodlné ovládání je součástí balení
 • funkce ionizátoru zbavuje vzduch zápachů a osvěžuje ho
 • nastavitelný časovač v rozmezí 1 – 12 hodin
 • mobilní, bez potřeby vzduchového vývodu
 • manuálně nastavitelné lamely pro nasměrování proudění vzduchu dle potřeby
 • výkonný motor se 3 rychlostmi a 3 režimy – klasický, přírodní a noční režim
 • nádrž na vodu o objemu 4,5 l a možnost použití chladících boxů, které jsou součástí baleni
 • prachový syntetický filtr G2
 • přehledný LED displej přímo na jednotce
 • Praktické funkce
 • Dalap COOLER vám poskytne dostatečné ochlazení při použití studené nebo ledové vody do 4,5 litrové nádržeCelulózový panel vstřebává vodu z nádrže, tím ochlazuje a zvlhčuje nasávaný vzduch. Součástí balení jsou 2 chladící boxy k podpoření délky a intenzity chladícího účinku. Funkce ventilátoru a ochlazovače mohou pracovat i samostatně. Výkonný motor má 3 nastavitelné rychlosti a 3 režimy – klasický, přírodní a noční režim. Chladící jednotka má funkci ionizace, která zbavuje vzduch zápachů a osvěžuje ho. Na ovládání je možné nastavit horizontální oscilaci, která vzduch fouká do stran. Manuálně nastavitelné lamely umožňují nasměrování proudění vzduchu dle vaší potřeby. Dalap COOLER má nastavitelný časovač vypnutí v rozmezí 1 – 12 hodin, můžete se tak nechat ochlazovat i během spánku bez potřeby jednotku vypínat, jelikož se vypne dle nastavení časovače.

 • Jednoduché ovládání
 • Dalap COOLER můžete snadno ovládat na LED displeji, který je přímo na jednotce anebo v pohodlí využít dálkové ovládání, jenž je součástí balení. Ovládat můžete zapnutí/vypnutí ventilátoru, ochlazovače či funkce ionizace, přepínat mezi 3 režimy a 3 rychlostmi, nastavit časovač nebo aktivovat funkci horizontální oscilace.

 • Účinná filtrace
 • Mobilní ochlazovač je vybavený omyvatelným prachovým filtrem s filtrační třídou G2 (zachytává např. listy, hmyz, vlasy nebo textilní vlákna), můžete si být jisti, že dodávaný chladný vzduch bude bez nečistot.

 • Pojízdný ochlazovač do většiny vnitřních prostor
 • Chladící jednotka Dalap COOLER bílé barvy v plastovém provedení je opatřena 4 vestavěnými kolečky a úchytem na vrchu zadní části, které vám zajistí snadné přemístění jednotky na požadované místo. Ochlazovač je vhodný do většiny vnitřních prostor, jako jsou například obývací a dětské pokoje, ložnice, kanceláře nebo restaurace.
 •  
 • Příkon : 75W
 • Hlučnost : 50- 61 dB
 • Napětí 230 V
 • Frekvence 50 Hz
 • Barva: bílá
 • Váha 3, 15 kg
 • Počet rychlostí 3
 •  Dálkové ovládání
 • Použití: ochlazení a zvlhčení vzduchu
 • Objem nádrže: 4,5 l
 • Filtr typ G2
 • Model: COOLER
 • Značka: Dalap

A na závěr takové shrnutí.

Protože i v našich podnebných končinách už asi každé léto bude dost tropických dní, je fajn se na ně připravit, abychom si je opravdu užili. Pokud nemůžeme být u vody, ať je nám doma, nebo v práci příjemně. Hlavně v noci, kdy si potřebujeme odpočinout, je fajn mít na spaní příjemnou teplotu v místnosti. Proto je super mít tenhle mobilní ochlazovač na kolečkách. Já jsem s ním naprosto spokojená – velmi snadno se ovládá (má i dálkové ovládání, tak nemusím ani vstát z postele), funguje opravdu dobře - ochladí vzduch rychle. Pokud chceme, můžeme použít i místo větráku. Umí i vyčistit – ionizovat vzduch, a vzduch díky filtrování a ochlazování přes vodu i krásně zvlhčí, takže se mi příjemně dýchá. Je tichý. Je mobilní – krásně si ho dáte do kterékoliv místnosti bez námahy. Není velký, vejde se všude.

Jsem moc ráda, že jsem si tenhle mobilní ochlazovač koupila. Je to jedna z nejlepších věcí, které jsem si v poslední době pořídila. Mám z ochlazovače opravdu radost. Pokud tedy hledáte způsob, jak se i ve vedrech dobře vyspat, vyzkoušejte tenhle super ochlazovač vzduchu. V poměru cena x kvalita je vynikající.

Pokud si chcete ochlazovač prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Moderní ochlazovač vzduchu Dalap COOLER s dálkovým ovládáním

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: ventilátory.cz


Azur napařovací žehlička GC4541/20

 

Doma žehlím často a žehlím ráda. Mám ráda, když před sebou vidím hromádku srovnaného krásně voňavého prádla. K tomu aby se mi dobře žehlilo, je ale třeba kvalitní žehlička. Pokud je kvalitní žehlička, jde práce od ruky skoro sama. To byl i důvod, proč jsem si pořídila žehličku Azur Philips GC4541/20.

Žehlička má velmi povedený design – bělomodrá barva je moc hezká, tvar žehličky je taky moc fajn. Žehlička není těžká do ruky, a přitom krásně sedne na prádlo, a žehlí bez nutnosti tlačení na prádlo. Žehlící plocha Steam Glide plus krásně klouže po prádle, nikde se nepřichytává a je odolná proti poškrábání. Několikrát se mi povedlo přejet žehličkou po knoflíku a nikde ani škrábaneček. Nádržka na vodu je dostatečně velká, takže není třeba pořád při žehlení vodu dolévat.

Líbí se mi, že můžu začít žehlit prakticky hned po zapnutí žehličky – nahřívá se opravdu velmi rychle (do 2 minut do nejvyššího stupně nahřátí).

Žehlička má 3 možnosti žehlení – bez napařování, eco napařování a intenzivní napařování.

 Na běžné prádlo je režim eco ideální. S intenzivním napařováním vyžehlíte i přeschlé a hodně polámané prádlo bez většího úsilí. S tím jsem moc spokojená. Na rozžehlení problematických míst používám parní ráz – s tím se rozžehlí opravdu všechno. Používám ho ale málo, protože intenzivní napařování zvládá i opravdu hodně zmačkané prádlo.

U této žehličky bych chtěla pochválit i systém odvápňování. Prostě jen vyjmete žlutou část žehličky opatřenou zámečkem – je to přihrádka, kde se zachytí vodní kámen. Prostě vyjmete, vypláchnete, znovu nasadíte a zamknete. Rychlé a efektivní. Není totiž nic horšího, než když s parním rázem ze žehličky do prádla vyletí vodní kámen. Tohle se s touto žehličkou nestane, takže i při parním rázu je prádlo krásně čisté a vyžehlené – žádné drobky kamene.

Žehlička skvěle padne do ruky, a špičkou se krásně dostane do každého záhybu. I když mám dost malou ruku, žehlička se mi dobře drží. Nastavení teploty je pomocí klasického kolečka se symboly od nejjemnějšího prádla až po prádlo lněné a bavlněné.

Tuto žehličku doporučuji všem, kdo žehlí často, a žehlí hodně prádla. Díky skvělému výkonu, napařování a kvalitní žehlící ploše žehličky, která krásně klouže po prádle, je žehlení pohodová činnost. Není třeba tlačit, takže se ruka neunaví.

Žehlička splňuje vše, co od kvalitní žehličky očekávám – kvalitní žehlící plocha, více stupňů napařování, rozehřátí žehličky do plného provozu do 2 minut, velká nádržka, hmotnost žehličky, která není příliš velká, takže ji unesou v pohodě i drobnější ženy při delším žehlení. Kvalitní výrobek, který i moc hezky vypadá.

Žehličku si můžete prohlédnout nebo koupit zde: Philips Azur napařovací žehlička GC4541/20 


Leifheit Vakuovačka Vacu Power 300 03235

 

Dnes bych vám chtěla představit vakuovačku Vacu Power od společnosti Leifheit.

Po vakuovačce jsem dlouho pokukovala. Nakonec jsem vždycky její pořízení ale odsunula s tím, že je to jen další spotřebič, který není nutný.  Až letos jsem se odhodlala a vakuovačku si pořídila. Jak já si nadávám, že jsem to neudělala už dřív! Je prostě super.

Nejdřív jsem myslela, že budu vakuovat jen sem tam maso, ale vakuuji úplně všechno, a jsem doslova nadšená.

Vakuovačka se totiž ukázala jako super pomocník na vakuování potravin do mrazáku, ale i na vakuování potravin při ukládání do lednice, a hlavně je super i na výlety, dovolenou, pod stan – vakuuji hodně často a jsem maximálně spokojená.

Občas se mi stalo, hlavně když jsem nakoupila maso ve větším množství do mrazáku, že nebylo pak úplně pěkné.  Občas prostě třeba praskne při mražení sáček, nebo je v balení masa nějaký malý otvor, a maso pak není tak krásné, jak bych chtěla. Hlavně třeba kuřecí začne ztrácet vodu a je pak nažloutlé. To se mi od doby vakuování nestává. Sváry krásně drží a maso po vyndání z mrazáku vypadá, jako by ho právě řezník ukrojil. Řeknu vám, že je to přímo radost jít vařit.

Vakuování je super, i když máte maso na grilování. Je fajn třeba hovězí steak proložit v sáčku bylinkami – hlavně tymián se mi osvědčil. Dám maso do sáčku, k němu několik snítek tymiánu a zavakuuji. Na gril je to vynikající. Perfektně se také maso uleží v marinádě, když je zavakuované. V lednici není pak cítit žádný zápach z marinády, česneku, nebo dalších ingrediencí.

Myslela jsem, že nepůjde vakuovat ovoce a zeleninu, protože jsou moc měkké. Vakuuji ale třeba rajčata, když jedeme s vnuky ven na výlet. Mají rajčata moc rádi, ale občas se některé rozmáčklo a dokázalo udělat krásnou zrníčko – rajčatovou pohromu v celé tašce. To už nehrozí. Vakuovat se dají tedy i rajčata. Nebo třeba drobné ovoce do mrazáku. Jahody, borůvky, maliny – cokoliv.

Stačí přitom použít tlačítko u programu Pulse – tam si sami řídíte vakuování – dívám se, jak se vzduch vysává, a podle toho hlídám, aby se ovoce nerozdrtilo. Pak povolím a vytáhnu zatavený sáček. Výhodou vakuového odsátí a zmražení je, že ovoce pak není tak obalené krystalky ledu, jako když ho dáváte do mrazáku v obyčejném sáčku.

Ovoce lze samozřejmě vakuovat i v nádobách, aby vydrželo déle čerstvé. Tahle Leifheit vakuovačka má i přímo místo na připojení hadičky k odsávání z nádob. Toto zařízení zatím ale nemám. Až si ho pořídím, dám vám určitě vědět, jak funguje.

Jak už jsem zmiňovala, je fajn si vakuovat jídlo i do lednice. 

Vakuování můžeme využít na marinování masa.

Co je ale taky fajn je vakuovat si jídlo sebou na dovolenou. Spousta z nás, když jedeme někam na dovolenou, vozí sebou jídlo. My, když jedeme pod stan s vnoučaty, na delší výlet, nebo třeba vozím jídlo rodičům na chalupu – ve všech těchto případech se mi vakuování velmi osvědčilo. Jídlo vydrží déle čerstvé. To ocení hlavně ti, kdo jedou stanovat. Také při stanování oceníte, že se vám do svačiny nedostanou žraví vetřelci, jako třeba mravenci – nemají kudy, přes svár se nedostanou.

Já jsem z vakuovačky opravdu nadšená, takže ze mě teď dostanete jen samá superlativa.

Prima je třeba to, že si můžete sáček přizpůsobit velikostí – prostě si ho odstřihnete a ve vakuovačce zatavíte svár na potřebnou velikost. Takže klidně třeba na dva plátky masa, není třeba už mrazit a uchovávat maso ve větších celcích, aby z něj neodcházela voda.

Připravujete si svačinu pro děti večer do ledničky? Pokud ji zavakuujete, zůstane krásně čerstvá, třeba sendviče nejsou oschlé, a můžete si je připravit i třeba na dva dny dopředu.

Když nechcete vakuovat, prostě si jen můžete zatavit jídlo do sáčku – sváry se dělají zmáčknutím tlačítka Seal.

Protože všichni teď řešíme energie, tak vás mohu ujistit, že se u vakuování nemusíte bát velké spotřeby. Příkon vakuovačky je 110 W a sací výkon 9 l za minutu. Spotřeba je tedy opravdu malá, a vakuujete vždycky jenom chvilku.

Hlučnost vakuovačky je nízká. Ovládání je velmi jednoduché. Zapojit do zásuvky, a pak prostě jen podle návodu vložit sáček a zmáčknout příslušné tlačítko – Auto, nebo Pulse.

Displej je dotykový, snadno tedy jedním dotykem můžete přístroj vypnout.

Kabel snadno namotáte do přihrádky na kabel určené – přívodní šňůra tedy nikde nepřekáží.

Vakuovačka se stala u nás doma nepostradatelným pomocníkem. Jsem moc spokojená. Opět se mi potvrdilo – když chci kvalitu, vybírám u Leifheit.

Leifheit výrobky mám moc ráda – líbí se mi barevně – zeleno bílá kombinace barev vypadá příjemněa decentně.

U produktů a výrobků Leifheit je skvělý poměr kvalita x cena. Výrobky jsou cenově dostupné pro každého, a přitom velmi kvalitní. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že i bezporuchové.

Oceňuji, že pokud se u zboží náhodou objeví nějaká porucha (to se mi ale ještě nestalo), vymění vám zboží bez jakýchkoliv reklamací za nové.

Pokud si chcete vakuovačku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: vakuovačka Leifheit Vacu Power 300 03235

Pokud si chcete vybrat jinou vakuovačku, nebo prohlédnout další sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Leifheit


Rychlovarná konvice R-7530 Safe Touch

 

Rychlovarná konvice je dnes jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v kuchyni. Většinou bývá první věcí, kterou po ránu chytneme do ruky. I po těch letech, co ji používám, si pořád říkám, jaký je to zázrak.

 Pamatuji si totiž dobře dobu, kdy žádné takové rychlovarné elektrické konvice nebyly.

Prostě jsme vařili na kávu a čaj vodu v konvicích na sporáku, babička dokonce na plotně. Měla velkou hliníkovou konvici, která byla od kamen zašlá, a na uvaření vody se celkem dlouho čekalo.

Modernější konvice, jako jsem mívala já na plynový sporák,měla už takový nástavec s píšťalkou, který mě upozornil na to, že se voda vaří. Trvalo to totiž celkem dlouho – hlavně když vody v konvicích bylo víc- takže jsme na to, než se voda uvaří, nečekali, a šli jsme dělat něco jiného až do chvíle, než na nás konvice zapískala.

Pak se objevily ponorné vařiče- ty byly super na dovolenou, nebo je mívali v kancelářích.

První rychlovarná konvice byla pro nás jako zázrak. Použití snadné, a voda se uvařila celkem rychle. V celkem krátké době byly rychlovarné konvice v každé kuchyni.

Bylo jich ale jen pár typů, a většinou byly z plastu bílé barvy.

Doba pokročila, a dnes si můžeme koupit konvice různých velikostí, barev, objemů, a typů. Mají různé vzory, a barvy.

Protože moje stará rychlovarná konvice dosloužila, hledala jsem novou.

Hledání mě přivedlo až na stránky Rohnson.cz.

Značka Rohnson je značka známá a oblíbená. Na trhu je už od roku 1993, je to tedy značka s dlouhou zkušeností s výrobou spotřebičů. Značka vznikla v prosluněném Řecku. Protože její výrobky jsou kvalitní a designově velmi povedené, značka a spotřebiče si rychle našly cestu do různých zemí na světě.

Já mám značku Rohnson ráda právě pro hezký design výrobků, a hlavně proto, že výrobky jsou kvalitní.

Původně jsem si vyhlédla rychlovarnou konvici, která vypadala jako nádherná konvice z porcelánu. Zdobená byla květinkami a moc se mi líbila. Pak jsem ale usoudila, že je to nádherná, ale spíš holčičí konvice, a mužská část rodiny by z ní asi tak nadšená nebyla.

Proto jsem vybrala konvici R-7530 Safe Touch s nádhernou jednoduchou a čistou linií, design je ve stříbrné barvě (nerezový) s černým plastovým madlem a víkem. Nerez mám ráda já, i všichni doma, takže mi bylo jasné, že se bude líbit.

Manžel měl trochu obavy, že na nerezu bude vidět každý otisk palce. Povrchová úprava materiálů ale pokročila, a není třeba mít obavy. Na konvici se otisky neukazují. I tak jsem si ale dělala z manžela legraci, že nemusí držet konvici za tělo přístroje, ale ať používá rukojeť.

Přesto ale – u téhle konvice by klidně mohl rukama držet tělo konvice i po uvaření vody. V tom je její kouzlo.

Tahle konvice se ne nadarmo jmenuje Safe Touch – tedy bezpečný dotek.

Konvice má totiž dvojitou stěnu, takže se o ni nespálíte. Celá vnitřní část je z monolitického (jednodílného) kvalitního nerezu.To je velmi důležitá a praktická vychytávka.

Já například mám konvici na kuchyňské lince, kde připravuji i svačiny, večeře- a ostatní jídla. No a když je konvice horká, protože zrovna vařím čaj k snídani a připravuji i jídlo na snídani a svačinu –nejednou se mi stalo, že jsem rukou zavadila o horkou konvici.

 Upřímně –vůbec to není příjemné a pár drobných, ale bolestivých spálenin už mi „ozdobilo“ ruku. Proto jsem moc ráda, že u téhle konvice si ruce nespálím já, ani nikdo jiný.

Pokud máte starší děti, které už si samy připravují třeba čaj a svačinu, určitě vyzkoušejte tuhle prima rychlovarnou konvici. Je bezpečná, a máte jistotu, že děti se o konvici nespálí.

Ono stačí, abyste nevěděli, že si před krátkým časem někdo v konvici nahříval vodu –a popálení je tu hned.

Každý bezpečnostní prvek je v kuchyni fajn. A tenhle obzvláště. Popáleniny v kuchyni jsou jedním z nejčastějších úrazů (hned po říznutí nožem), a hojí se poměrně dlouho.

Pokud tedy uvažujete o koupi rychlovarné konvice, zvolte takovou, která krásně vypadá, vaří vodu opravdu rychle (tahle konvice je jednou z nejrychlejších, které mi zatím prošly rukama), a hlavně –je bezpečná, protože se o ni nespálíte.

Teď pár technických údajů:

Hloubka: 22 cm

Šířka: 15,8 cm

Výška: 25 cm

Váha: 1,13 kg

Délka napájecího kabelu: 66 cm

 

 • Objem: 1,5 l
 • Příkon: 1850-2200 W
 • Materiál nádoby: nerezová ocel, kov
 • Sítko na čaj: ne
 • Počet programů: nemá programy
 • Termoregulace: ne
 • Funkce udržení teploty: ne
 • Zvuková signalizace: ne
 • Typ filtru: žádný
 • Vnitřní LED světelná indikace provozu: ne
 • Světelná indikace provozu na vypínači: ano
 • Skrytá spirála: ano
 • Vodoznak - Ukazatel vodní hladiny: ne
 • Automatické otevírání víka: ano
 • Automatické vypnutí: ano
 • Cestovní verze: ne
 • Časovač: ne
 • Dětská pojistka: ne
 • Otočná základna: ano
 • Ochrana proti přehřátí: ano
 • Ochrana proti spuštění bez vody: ano
 • Úložný prostor pro kabel: ano
 • LCD displej: ne
 • Barva: stříbrná

Nakonec malé shrnutí.

Rohnson Safe Touch je moc hezká konvice s jednoduchým, a přesto krásnýmdesignem.

Kombinace stříbrné barvy (jako nerez) a černého držadla a víka z ní dělá nadčasovou konvici, hodící se do každé kuchyně.

Objem 1,5 litru je dostačující i pro větší rodinu a návštěvy.

Vaří opravdu rychle. Po otevření konvice na plášti uvidíte rysky Min a Max –to je na množství vody, které je fajn dodržovat, aby konvice fungovala, jak má.

Pokud vaříte kávu nebo čaj jen pro sebe, stačí dát vodu jen k rysce Min –množství vody stačí, je rychle uvařená a šetříte tak vodu i energii.

Nejvíc ale ještě jednou vyzdvihuji bezpečnost konvice. Má dva pláště, takže se zvenku od vody neohřeje, a vy se o ni nepopálíte.

Můžete se jí klidně dotknout, a vaše ruce budou v bezpečí.

Technologie Safe Touch je velmi příjemná hlavně v menších kuchyních, nebo tam, kde s konvicí manipulují i děti. Jsem s touto konvicí moc spokojená.

Pokud si chcete konvici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rychlovarná konvice R-7530 Safe Touch.

Kompletní nabídku rychlovarných konvic Safe Touch naleznete zde: Rychlovarné konvice Rohnson

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Rohnson

 


Aromadifuzér Rohnson

 

 

Když jsem doma rozbalila aromadifuzér od společnosti Rohnson, vůbec jsem nečekala, jak skvělou věc si domů pořizuji.

Původně jsem si tenhle aromadifuzér pořizovala, protože v zimě, když je topná sezóna, máme v paneláku celkem suchý vzduch, a špatně se tu dýchá. Aromadifuzér jsem tedy chtěla hlavně jako zvlhčovač vzduchu, a říkala jsem si, že si občas do něj přidám pár kapek nějakého vonného olejíčku, aby mi to doma hezky vonělo. Mám moc ráda, když domov hezky voní.

Když mi aromadifuzér Rohnson přišel domů, udělal mi radost hned po rozbalení svým vzhledem. Mám moc ráda dekor dřeva. Aromadifuzér je plastový, a vzhled má právě kombinaci imitace dřeva a bílého plastu. Skvěle se mi hodí k nábytku. Jakmile jsem ho postavila na místo, kde ho chci mít, měla jsem pocit, jako by tam stál odjakživa. Dokonale zapadl.

Moc se mi líbí i možnost barevného LED podsvícení bílé plastové části. Občas večer, když jsem hodně unavená, všechno doma zhasnu, nechám běžet jen aromadifuzér s barevným podsvícením (barvu si zvolím podle momentální nálady) a pustím si jen tichou hudbu. Je to dokonalý relax a balzám na duši. A když si zvolíte nějaký relaxační voňavý olejíček, bude vám určitě stejně dobře jako mě. Říkám tomu „Relax na max“.

Jak už jsem zmiňovala, původně jsem aromadifuzér chtěla jen jako zvlhčovač vzduchu. Panelák je v zimě hodně vysušený, a protože mám astma, potřebuji vlhký vzduch.

Rohnson aromadifuzér má velkou nádržku na vodu – 500 ml, takže na zvlhčení je to dostačující.

Obsluha je jednoduchá, a nemusím ho ani hlídat, protože když dojde voda, prostě se ten šikulka sám vypne. Nastavit si můžu i časovač – zapnuto 10 s, 2 hodiny nebo 4 hodiny. Použití je tedy bezpečné.

Fajn je i to, že provoz je tichý – neruší vás žádné bručení motorku. To je důležité, pokud si chcete opravdu odpočinout, ale třeba i když si čtete, nebo sledujete televizi –nechcete být rušeni zvuky. Jak už jsem zmínila, difuzér je tichý.

Na zvlhčování vzduchu jsem si zvykla celkem rychle.

Prakticky každý den jsem vzduch zvlhčovala, stala se z toho běžná součást dne.

Pak jsem zkusila vonné olejíčky. Nejdřív citronovou trávu. Mám tu vůni ráda a olejíček jsem měla doma, protože si ho kapu i na osvěžovač vzduchu v autě. Překvapilo mě, jak jemná a příjemná vůně byla po chvíli cítit celým pokojem. Intenzitu vůní si sama můžu řídit. Prostě dám tolik kapek vonného olejíčku dovody, kolik potřebuji –nebo tedy spíš chci - cítit.

 Po citronové trávě jsem zkusila eukalyptový olejíček –ten je super ve chvíli, kdy jste vy, nebo někdo z rodiny nachlazený.

Při používání aromadifuzéru s eukalyptem se mnohem lépe dýchá, a uvolní se krásně nos. Nachlazení s použitím difuzéru s eukalyptem je kratší a není tak nepříjemné. Opravdu doporučuji, hlavně pro děti je to super!

Pak už jsem zkoušela a zkouším nadále spoustu olejíčků. Na trhu jich je velký výběr, a je jen na vás, jakou vůni máte rádi. Prostě jen pár kapek do difuzéru, nastavíte si časovač a máte krásně voňavý celý byt. S benefitem lepšího dýchání.

Dnes už si neumím bez difuzéru představit den. Mlha z difuzéru je jemňoučká, takže ji téměř nevnímáte, přesto je velmi účinná.

Zvykla jsem si na to, že si ho denně pustím. Ať bez vůně, nebo s vůní, vždycky je mi příjemně. Nemusím se ani bát, že by mě každodenní pouštění difuzéru stálo moc peněz. Spotřeba je opravdu malá, takže se ceny energií nebojte.

Jo, a taky mám pocit, že se doma méně práší, a nemusím tak často utírat doma prach (to jsem ráda, protože to mě fakt nebaví).

Pokud tedy máte rádi krásně voňavou domácnost, nebo chcete, aby se vám doma lépe dýchalo, určitě vyzkoušejte aromadifuzér Rohnson.

Doporučuji i koupit si domů pár lahviček s vonnými olejíčky, abyste vůni mohli střídat.

Doporučuji třeba eukalyptus, levanduli, nebo granátové jablko. Ty voní vždycky krásně. A časem si dokoupíte další –vidím to podle sebe, už mám olejíčků několik, abych si mohla provonět celý pokoj a byt podle příležitosti a nálady. Vůně dělají den hezčím, a tvoří příjemnou atmosféru domova.

Specifické vlastnosti:

 • Dekorativní aroma difuzér na vonné oleje
 • Vytváří jemnou mlhu, která šíří vůni do prostoru
 • Příjemné 7barevné osvětlení (růžová, zelená, sv. modrá, modrá, fialová, žlutá, červená)
 • Velký zásobník na vodu 500 ml
 • Produkce páry na jedno naplnění až 16 hodin
 • 2 nastavitelné režimy výstupu páry (vysoký/nízký)
 • Časovač s možností nastavení zapnuto/10 s/2 h/4 h
 • Automatické vypnutí při prázdném zásobníku
 • Velmi tichý a úsporný provoz
 • Rozměry: 164 x 119 mm
 • Hmotnost: 0,35 kg
 • Napájení: DC 24V 0,5A
 • AC 220-240V ~ 50 Hz, 12 W

 

Pokud si chcete aromadifuzér prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Aroma difuzér Rohnson R-9584

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop Rohnson.

 
 

 

Když jsem doma rozbalila aromadifuzér od společnosti Rohnson, vůbec jsem nečekala, jak skvělou věc si domů pořizuji.

Původně jsem si tenhle aromadifuzér pořizovala, protože v zimě, když je topná sezóna, máme v paneláku celkem suchý vzduch, a špatně se tu dýchá. Aromadifuzér jsem tedy chtěla hlavně jako zvlhčovač vzduchu, a říkala jsem si, že si občas do něj přidám pár kapek nějakého vonného olejíčku, aby mi to doma hezky vonělo. Mám moc ráda, když domov hezky voní.

Když mi aromadifuzér Rohnson přišel domů, udělal mi radost hned po rozbalení svým vzhledem. Mám moc ráda dekor dřeva. Aromadifuzér je plastový, a vzhled má právě kombinaci imitace dřeva a bílého plastu. Skvěle se mi hodí k nábytku. Jakmile jsem ho postavila na místo, kde ho chci mít, měla jsem pocit, jako by tam stál odjakživa. Dokonale zapadl.

Moc se mi líbí i možnost barevného LED podsvícení bílé plastové části. Občas večer, když jsem hodně unavená, všechno doma zhasnu, nechám běžet jen aromadifuzér s barevným podsvícením (barvu si zvolím podle momentální nálady) a pustím si jen tichou hudbu. Je to dokonalý relax a balzám na duši. A když si zvolíte nějaký relaxační voňavý olejíček, bude vám určitě stejně dobře jako mě. Říkám tomu „Relax na max“.

Jak už jsem zmiňovala, původně jsem aromadifuzér chtěla jen jako zvlhčovač vzduchu. Panelák je v zimě hodně vysušený, a protože mám astma, potřebuji vlhký vzduch.

Rohnson aromadifuzér má velkou nádržku na vodu – 500 ml, takže na zvlhčení je to dostačující.

Obsluha je jednoduchá, a nemusím ho ani hlídat, protože když dojde voda, prostě se ten šikulka sám vypne. Nastavit si můžu i časovač – zapnuto 10 s, 2 hodiny nebo 4 hodiny. Použití je tedy bezpečné.

Fajn je i to, že provoz je tichý – neruší vás žádné bručení motorku. To je důležité, pokud si chcete opravdu odpočinout, ale třeba i když si čtete, nebo sledujete televizi –nechcete být rušeni zvuky. Jak už jsem zmínila, difuzér je tichý.

Na zvlhčování vzduchu jsem si zvykla celkem rychle.

Prakticky každý den jsem vzduch zvlhčovala, stala se z toho běžná součást dne.

Pak jsem zkusila vonné olejíčky. Nejdřív citronovou trávu. Mám tu vůni ráda a olejíček jsem měla doma, protože si ho kapu i na osvěžovač vzduchu v autě. Překvapilo mě, jak jemná a příjemná vůně byla po chvíli cítit celým pokojem. Intenzitu vůní si sama můžu řídit. Prostě dám tolik kapek vonného olejíčku dovody, kolik potřebuji –nebo tedy spíš chci - cítit.

 Po citronové trávě jsem zkusila eukalyptový olejíček –ten je super ve chvíli, kdy jste vy, nebo někdo z rodiny nachlazený.

Při používání aromadifuzéru s eukalyptem se mnohem lépe dýchá, a uvolní se krásně nos. Nachlazení s použitím difuzéru s eukalyptem je kratší a není tak nepříjemné. Opravdu doporučuji, hlavně pro děti je to super!

Pak už jsem zkoušela a zkouším nadále spoustu olejíčků. Na trhu jich je velký výběr, a je jen na vás, jakou vůni máte rádi. Prostě jen pár kapek do difuzéru, nastavíte si časovač a máte krásně voňavý celý byt. S benefitem lepšího dýchání.

Dnes už si neumím bez difuzéru představit den. Mlha z difuzéru je jemňoučká, takže ji téměř nevnímáte, přesto je velmi účinná.

Zvykla jsem si na to, že si ho denně pustím. Ať bez vůně, nebo s vůní, vždycky je mi příjemně. Nemusím se ani bát, že by mě každodenní pouštění difuzéru stálo moc peněz. Spotřeba je opravdu malá, takže se ceny energií nebojte.

Jo, a taky mám pocit, že se doma méně práší, a nemusím tak často utírat doma prach (to jsem ráda, protože to mě fakt nebaví).

Pokud tedy máte rádi krásně voňavou domácnost, nebo chcete, aby se vám doma lépe dýchalo, určitě vyzkoušejte aromadifuzér Rohnson.

Doporučuji i koupit si domů pár lahviček s vonnými olejíčky, abyste vůni mohli střídat.

Doporučuji třeba eukalyptus, levanduli, nebo granátové jablko. Ty voní vždycky krásně. A časem si dokoupíte další –vidím to podle sebe, už mám olejíčků několik, abych si mohla provonět celý pokoj a byt podle příležitosti a nálady. Vůně dělají den hezčím, a tvoří příjemnou atmosféru domova.

Specifické vlastnosti:

 • Dekorativní aroma difuzér na vonné oleje
 • Vytváří jemnou mlhu, která šíří vůni do prostoru
 • Příjemné 7barevné osvětlení (růžová, zelená, sv. modrá, modrá, fialová, žlutá, červená)
 • Velký zásobník na vodu 500 ml
 • Produkce páry na jedno naplnění až 16 hodin
 • 2 nastavitelné režimy výstupu páry (vysoký/nízký)
 • Časovač s možností nastavení zapnuto/10 s/2 h/4 h
 • Automatické vypnutí při prázdném zásobníku
 • Velmi tichý a úsporný provoz
 • Rozměry: 164 x 119 mm
 • Hmotnost: 0,35 kg
 • Napájení: DC 24V 0,5A
 • AC 220-240V ~ 50 Hz, 12 W

 

Pokud si chcete aromadifuzér prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Aroma difuzér Rohnson R-9584

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop Rohnson.

 
 

 


Mini přenosný dobíjecí sekáček Echoppie (InnovaGoods)

 

Dnes bych vám ráda představila super vychytávku do kuchyně z eshopu Zaparkorun.cz, a tou je mini přenosný sekáček Echoppie od InnovaGoods.

Sekáček je malý, a přenosný.

Protože je dobíjecí, můžu si ho nosit sebou po kuchyni, kam potřebuji. Klidně si ho můžu vzít i na zahradu ke grilování. Stačí ho pomocí kabelu nabít, a pak používat.

Nejdřív jsem si myslela, že v sekáčku budu „sekat“ jen cibuli. Já ji totiž strašně nerada krájím. Ač jsem vyzkoušela všechny rady, jak u krájení cibule nebrečet, oči mě vždycky pálí jako čert. Takže jsem si vybrala pomocníka.

Velikostí mi stačí tento mini sekáček – ona ta nádržka je tak akorát (250 ml), a když potřebuji něčeho víc, sekám a míchám prostě na dvakrát.

Schválně jsem napsala, míchám, protože tenhle sekáček používám opravdu i na míchání. Třeba při grilování na různé dipy. Skvěle poseká bylinky a promíchá je do vynikajícího dipu. Během chviličky –nože jsou umístěné tak, že sekání i míchání je rychlé.

S tímhle sekáčkem připravíte během chvilky i skvělé pomazánky na svačinu. Doporučuji třeba rybičkovou. Už nemusíte zdlouhavě třít máslo s rybičkami – v sekáčku mám hotovo raz dva.

Pokud máte rádi domácí majonézu a tatarku, i tu se mi daří v tomhle sekáčku „vymíchat“. Sekáček má ochranný kryt proti stříkání, takže při používání z něj nic nestříká a neteče.

Má trojitou čepel z nerezové oceli, takže zvládne nasekat opravdu všechno – maso, zeleninu, bylinky – prostě vše, co potřebujete rychle nasekat při vaření.

Skvěle nadrtí i ořechy a mandle do pečení. Takže mi pomáhá při pečení koláčů, a super bude i na pečení vánočního cukroví.

Jak už jsem zmínila, sekáček je dobíjecí. Takže ho stačí pomocí kabelu dobít, a pak už si ho můžu přenášet, kam potřebuji. Když už jsme u toho přenášení, nesmím zapomenout, že je opravdu lehoučký, takže nejen že nepřekáží a snadno se drží, ale ani mě z něj nebolí ruce a prsty.

Samotná údržba je velmi jednoduchá – stačí pootočením rozebrat a nádržku s noži vypláchnout vodou. Při čištění dávejte pozor, ty nože jsou opravdu ostré, takže je při mytí vyndejte a jen opláchněte vodou.

Pokud si chcete prohlédnout, jak sekáček funguje, klikněte zde: video ukázka sekáčku Echoppie.

 

Samotný sekáček si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: mini sekáček Echoppie od InnovaGoods

 

Pokud bych měla na závěr nějak shrnout tuhle recenzi, tak to bude shrnutí velmi pozitivní.

Sekáček je velmi praktický, snadný na použití, údržba je velmi jednoduchá, a hlavně - seká výborně.

Je třeba vždycky začínat sekat menší množství, aby bylo vše řádně nasekáno a promícháno, a bude sloužit v kuchyni i při grilování opravdu dobře. Protože je dobíjecí, můžu ho mít opravdu kdekoliv, a nikde nepřekážejí kabely. Je to věc, která se povedla. A já už nebudu mít uplakané oči od cibule.

 • materiál:
  • PP
  • nerezová ocel
  • bez škodlivého BPA
 • inovativní a funkční design
 • bezdrátový a snadno přenosný
 • kapacita: 250 ml
 • ochranné víko proti stříkající vodě
 • 3 čepele z nerezové oceli
 • všestranný a adaptabilní
 • jednoduché a pohodlné použití
 • jednoduchý na čištění
 • redukovaná kompaktní velikost: zabírá málo místa
 • lehký a flexibilní: snadné uložení a přenos
 • balení obsahuje micro USB kabel na dobíjení
 • rychlost: 30000 otáček za minutu
 • příkon: 40 W
 • baterie: 1300 mAh
 • DC In: 5 V / 1 A
 • přibližné rozměry: Ø8,7 x 11,7 cm
 • balení a návod ve 24 jazycích (včetně češtiny, slovenštiny, maďarštiny a angličtiny)

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Zaparkorun.cz

 
 

Horkovzdušná fritéza  Cosori CP-158 Premium

 

Dlouhou dobu ve mně zrálo předsevzetí o tom, že začnu zdravěji jíst. Na internetu jsem objevila horkovzdušnou fritézu, a princip vaření pomocí horkého vzduchu mne celkem nadchnul.

Hledala jsem tedy na internetu informace o horkovzdušných fritézách.

Překvapilo mne, že velká většina recenzí na tento typ vaření byla kladných. Kdo si fritézu pořídil, většinou v ní začal vařit pravidelně. Četla jsem recenze, recepty, informace a dokonce i články výživových poradců.  Všechny tyto informace mne přesvědčily o tom, že je to vaření zdravější, rychlejší a chytré.

Začala jsem hledat, jaká fritéza by pro mne byla ta pravá.

Nákup horkovzdušné fritézy má svoje specifika, jedním z nich je například velikost fritézy. Já chci vařit nejen pro sebe, ale i pro manžela, děti a vnoučata, volila jsem tedy fritézu větší.

Po přečtení všech recenzí jsem měla jasno – vyhrála u mne horkovzdušná fritéza  Cosori CP-158 Premium.

Kromě toho, že odpovídá velikosti, jakou hledám je i v recenzích velmi dobře hodnocená. A taky je krásná. Dokonce získala ocenění cenou Red Dot Design a iF Design Award za nejlepší design ve své kategorii. Je prostě povedená, díky hranatému tvaru na lince nezabere tolik místa, a moc hezky vypadá.

Při čtení všech recenzí jsem pochopila, že je možná na první pohled fajn pořídit si levnou horkovzdušnou fritézu někde v hypermarketu, většina lidí je s nimi ale nespokojená, protože mají málo funkcí a nefungují tak, jak slibují.

Když si chci pořídit kvalitní spotřebič, musím zohlednit i jeho cenu. Jak se říká: “Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci“, a pak je díky nefunkčnosti stejně nahradit jiným spotřebičem. V  konečném důsledku zaplatím ještě víc, protože nakonec koupím spotřebiče dva. Proto si dávejte pozor při nákupu levných fritéz v řetězcích, bazarových, nebo použitých horkovzdušných fritéz. Většina z nich je prodávána, protože nesplňují potřeby toho, kdo vaří, často jsou příliš malé pro rodinu, nebo nemají regulaci teploty a času.

Po vyzkoušení a provozu fritézy  Cosori jsem pochopila, že tohle je opravdu dobrá investice, a s touhle fritézou "budu kamarádit".

Vždycky, když si pořizuju nějaký spotřebič, jsem trochu nervózní z toho, jestli ho budu umět ovládat. Jsem totiž nepříliš technický typ, a strašně nerada čtu návody. Volím proto spotřebiče, které jsou na ovládání snadné. Můj syn se vždycky směje, že pro mě každý přístroj musí být jen typu: „zapni-vypni“.

Pokud jste takový typ, jako já, vůbec se nebojte. Tuhle fritézu zvládne ovládat úplně každý (dokonce i moje stará maminka to v pohodě zvládá). Po zapnutí se vám totiž objeví obrázky pokrmů.

Vy si pak už jen vyberete, co chcete vařit a zmáčknete tlačítko. Časovač pak sám upozorní po uvaření pokrmu.

Velmi praktický je zvukový signál, který vás v průběhu vaření upozorní, že je třeba promíchat pokrm (třeba hranolky to potřebují).

Velmi oceňuji i možnost změny teploty a času. To levné fritézy nemají. V průběhu vaření si totiž „vychytáte“, kolik na danou věc potřebujete času a jakou teplotu. Když uvedu příklad, tak třeba u štrůdlu (ano, i ten v horkovzdušné troubě peču) potřebuji delší čas a o trochu nižší teplotu, než u ikonky koláč (cupcakes). Ale třeba právě u muffinů, které peču, je teplota, i čas vyhovující a přesný. 

¨

Nastavit teplotu si můžete mezi 75 – 205 stupni Celsia po dobu až 60 minut.

Programů na vaření je na fritéze 11 a mají časovač s vypnutím. Přesný popis každé ikonky najdete v návodu.

Teď mne ještě napadlo – ikonky se samozřejmě mačkají dotykem – ovládací panel je dotykový. Pokud máte strach, že bude hodně špinavý a omatlaný, a nebude na něj vidět – nemusíte se bát. I na to je myšleno, a panel je odolný proti otiskům prstů.  Pokud se vám zdá špinavý, stačí ho otřít hadříkem.

Vlhkým hadříkem můžete otírat i celou fritézu. Vyjímatelný koš a nádoba jsou vhodné pro mytí v myčce.

Pro mytí v myčce jsou vhodné i další části – příslušenství. Součástí balení fritézy Cosori je totiž i mřížka na grilování a 5 jehel na špízy. Mimochodem špízy z horkovzduchu jsou nádherně šťavnaté a chutné.

Dokoupit si můžete i další příslušenství. Já mám formu na dort (je to takový kbelíček), formu na koláč a pizzu, také silikonovou formu na vaření vajec a pečení minimuffinů.

Příslušenství si můžete prohlédnout zde: 6 dílná sada příslušenství

Každá věc z příslušenství může mít samozřejmě víc využití. Já například v dortové formě ohřívám všechno jídlo, včetně omáček. Je to totiž praktické, když už mám fritézu na stole, nemusím používat další hrnce. Nádobu pak umyju v myčce a hotovo. Navíc po ohřátí mohu jen přihřívat jídlo na nízkou teplotu, aby zůstalo ohřáté. Vnuk se někdy zdrží na tréninku, a jídlo mám vždycky připravené k okamžitému servírování.

Horkovzdušná fritéza  Cosori CP-158 Premium má 6 litrový varný prostor a 5,5 litrů koš praktického čtvercového tvaru. Vejde se do ní tak celkem velké množství hranolků a amerických brambor, nebo třeba celé menší kuře (kolem 3 kilogramů), nebo kuřecí stehna pro celou rodinu. Nebo třeba 3 malé šišky štrůdlu. Prostě v pohodě pro rodinné vaření. Když zrovna nechcete vařit pro rodinu, ale jen pro sebe, taky to vůbec nevadí. Menší množství můžete vařit samozřejmě také, jen počítejte s tím, že je dřív hotové a hlídejte si čas.

Pokud chcete v horkovzdušné troubě vařit třeba řízky, doporučuji pořídit si rozstřikovač na olej. Před zapnutím programu řízky jen lehce postříkejte olejem. Oproti běžnému smažení je to tedy téměř bez oleje, a to malé množství stačí na to, aby řízky byly vynikající.

Rozprašovač na olej, nebo olej ve spreji při používání fritézy doporučuji.

Pokud děláte hranolky a jim podobná jídla, doporučuji používat pečící papír do horkovzdušné fritézy Cosori. Papírů je v balení velké množství, chrání nádoby, a zároveň pomohou, aby se jídlo nepřipeklo. Já ho dávám pod hranolky, ale třeba i pod štrúdl, nebo karbanátky. Je to velmi praktická věc.

Mého muže velmi zajímala spotřeba horkovzdušné fritézy. Napájení je 220-240V, 50/60 hz, a příkon 1700W. Nám ženám to moc neřekne. Manžel ale spočítal, že při dnešních cenách energií, je to oproti vaření ve velké (horkovzdušné i elektrické) troubě celkem značná úspora energie. Při ohřívání jídla je spotřeba také o něco menší, než u mikrovlnné trouby.

Informací jsem vám teď dala na jedno přečtení asi celkem dost.

Pokud bych to tedy měla shrnout – jsem spokojená. Velmi spokojená.

Horkovzdušnou fritézu Cosori používám hodně často. Učím se v ní dělat jídla, která jsem vařila dřív klasickým způsobem. Spotřebuji mnohem méně oleje a dalších tuků, je to tedy vaření o hodně zdravější, a to je přesně to, co jsem od fritézy čekala. Rozhodně její pořízení doporučuji. Ušetří mi spoustu času a vlastně i energii.  

Protože fritézu nemám dlouho, je i pro mne je její používání celkem novou věcí, budu se snažit občas ji připomenout. Napíšu vám, jak jsem se s ní skamarádila, a taky samozřejmě přihodím občas nějaký receptík pro inspiraci. Pokud nechcete čekat na tu moji recenzi, součástí balení je praktická knížka s recepty pro „horkovzdušné vaření“.

Pokud si chcete tuto fritézu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Cosori CP-158 Premium