Testování a recenze domácí spotřebiče


Multifunkční hrnec Philips HD3037

 

·        Tentokrát jsme pro vás testovali Elektrický hrnec Philips HD 3037

. Musím přiznat, že když jsem hrnec vybalila, přepadla mě trochu panika, jestli vůbec zvládnu s přístrojem zacházet. Připadal mi na první pohled složitý. Na ten druhý, když jsem si přečetla návod k použití, jsem už byla klidnější a ve chvíli kdy hrnec zapnete a začnete zkoušet, zjistíte, že ovládání vůbec složité není, jen přepínáte v menu mezi funkcemi, a když jsem vařila potřetí, už jsme s hrncem byly srostlí. Měla jsem strach, jestli půjde hrnec dobře čistit, ale vnitřní vyjímatelná nádoba jde vyndat velmi dobře a umýt také, ostatní části nijak není třeba složitě čistit, otíráte a je to hned. Hrnec má příkon 980W a objem vnitřního hrnce je 5 litrů, takže opravdu dostačující na běžné vaření. Délka kabelu je asi 1,2 metru, takže mi pohodlně dosáhla k zásuvce. Součástí výbavy k hrnci je i plastový tác na vaření v páře, odměrka, stěrka, naběračka a ochranná rukavice (chňapka na manipulaci s vnitřní nádobou)

·         

Byla jsem zvědavá na všechny funkce, takže jsem vyzkoušela vaření polévky, smažení, dušení masa ale hlavně jsem byla zvědavá na zapékání. Nevěřila jsem, ale opravdu když jsem zapekla „Šunkofleky“, byla na jejich povrchu kůrka. Moc nám chutnaly. Zkusila jsem i koláč, ten jsem tedy zkusila raději podle kuchařky, která k hrnci byla přiložená, protože na vlastní recept jsem si hned netroufla, protože jsem nevěděla, jak to dopadne. Dopadlo to dobře, a myslím, že časem začnu experimentovat i s vlastními sladkými dobrotami. Těsto se propeklo dobře.

Velká výhoda multifunkčního hrnce Philips  je, že vaří a smaží se s použitím minimálního množství oleje. Maso se nepřichytává. Hrnec se dá použít i jako pomalý hrnec na dlouhé dušení nebo na „tažení“ vývaru do polévek a omáček – bez starostí, prostě si jen naprogramujete dobu a nemusíte se o nic starat.

Výhodou je i ohřívání jídla – bez připalování, poměrně snadno a pak lze nastavit i funkci udržování teploty jídla. Další super pomoc při vaření – já sama mám 4 děti a chodí domů každý v jinou dobu, takže jsem byla ráda, že nemusím jídlo několikrát ohřívat.

Skvělý je hrnec na vaření rýže a těstovin. Má i funkci na dělání domácích jogurtů, tu jsme zatím ale nezkoušeli.

Jediné co já bych vytkla je nedořešené stékání sražené vody  z víka při otevření,ale to je opravdu maličkost, která mi nijak nevadí.

Já sama jsem byla hodně nadšená z řízků – byly osmažené rychle a byly chutné.

Takže ve shrnutí: Já jsem z multifunkčního hrnce Philips  nadšená, určitě je pro mě v kuchyni přínosem. Jakmile si vyzkoušíte párkrát v něm vařit a přestanete být nervózní z ovládání, budete nadšení jako já a přijde vám směšné, že jste se toho vůbec báli. My budeme vozit hrnec určitě i na chalupu, kde byla omezená možnost vaření, teď budeme mít jedním spotřebičem vyřešeno vaření, smažení i zapékání. Pro chataření a chalupaření je to ideální pomocník co má snadnou údržbu.

Na závěr pár receptů od Zdeňka Pohlreicha, který hrnec také vyzkoušel. 

Šunkové flíčky:

Sponge Caké

Bramboračka s hříbky

Pošírovaný Sea Bass

Kohout na víně

 

 

 

Systémová žehlička Philips                

Perfect Care Expert.

Hned v začátku recenze se přiznám, že jsem člověk, který žehlí opravdu nerad, odkládám žehlení na poslední chvíli, takže většinou pak na mě čeká velká hromada prádla. Žehlení pak nejde od ruky, vidina toho, že budu stát u žehlení 2 a víc hodin mě pak děsí a jsem znechucená, už když jdu žehlit. Možná i proto mě žehlení nebaví. Tím víc jsem byla zvědavá, jestli mě žehlení se systémovou žehličkou od Philipsu bude alespoň trochu bavit.

Přiznávám, že žehlečka – nebo chcete-li parní generátor (jak tomuto typu žehliček někteří říkají) mě zaujala na první pohled. Byla jsem prostě zvědavá.

Potěšila mě impozantně velká nádržka na vodu – nebudu muset neustále dolívat.

A tak jsem rozdělala žehlící prkno, přistavila koš a šla připravit žehličku.

Vzala jsem nádržku na vodu, naplnila ji a vložila do žehličky. Vytáhla jsem šňůry z jejich „úkrytu“ v žehličce, a vyndala samotnou žehličku, která je k parní nádrži připevněna zámkem, aby šla lehce zvedat – cvak a je venku, cvak a drží zpátky. Jako malé dítě jsem cvakla asi 4x, prostě se mi to fakt líbilo. Pak jsem nervózně zapnula  tlačítko a čekala, až se žehlička ohřeje. A ejhle, stůl byl najednou plný vody. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji – zkontrolujte si šroub, kterým se vypouští voda při odvápňování žehličky (zbavení vodního kamene)- šroub utažen, a to byla taky jediná nepříjemnost, která mě u žehličky potkala.

Když už jsem zmínila šroub na odvápnění – je to velmi snadné čištění, na které vás v případě nutnosti upozorní kontrolka, nemusíte tedy nic hlídat, žehlička vás sama upozorní.

A pak už jsem začala opravdu žehlit. Parní ráz je impozantní, napařování je opravdu bezva – nemusela jsem žehlit věci z obou stran, tahle žehlička úplně v pohodě zvládla i hodně pomačkané prádlo. Já jsem dosud používala ždímání prádla na nižší otáčky, abych neměla polámané prádlo, protože mi to pak nešlo rozžehlit. S touhle žehličkou jsem s polámaným prádlem neměla žádný problém. Jen jsem si musela zpočátku trochu dávat pozor, abych při parním žehlení nevyráběla faldy, ale když se látka náhodou shrnula a já přežehlila do skladu, šlo to dobře zase rozžehlit, takže žádná katastrofa, jde jen o zvyk.

 

Velkou výhodou systémové žehličky je, že nemusíte nastavovat teplotu. Žehlička si ji nastavuje sama, a věřte, že nepřipálíte a nepřichytíte žádný materiál. Ano, zkusila jsem od hedvábí přes vlnu a silon až po bavlnu a úplně v pohodě. Žádné nastavování teploty, žádné připálené prádlo ani přichycené k žehličce. Tohle asi ocení hlavně pánové, kteří často říkají, že nevědí, jaký materiál mají zrovna v ruce,  a i když by manželce často rádi pomohli s žehlením, netroufnou si.

Pánové, můžu vám říct – vyzkoušejte systémovou žehličku Philips Care expert a bude vás žehlení bavit. Žehlíte, nic nehlídáte a u toho si pohráváte s párou. Je to fakt bezva.

Nevím, jak jsem mohla bez téhle žehličky dosud existovat. Věřte, že vracet ji, se mi bude opravdu těžko, když už jsem si ji zkusila, nebude se mi chtít žehlit klasickou, takže já už přesně vím, o co budu psát Ježíškovi pod stromeček.

 

Musím uznat, že po použití žehličky Philips Care Expert jsem byla fakt nadšená. Žehlila jsem polovinu doby než obvykle a mě tedy to žehlení fakt bavilo. Minimum vynaložené námahy a prádlo vyžehlené jak od profesionála.

Prohlédnout žehličku a její technické specifikace   si můžete zde: systémová žehlička Philips Care Expert

Pokud chcete vybírat, systémových žehliček od Philipsu je více druhů, podívejte se třeba na tomto odkazu ( jsou tam popisy i nabídka prodejců s nejlepší cenou) : Systémové žehličky Philips


Šnekový odšťavňovač  Philips- Philips Avance Collection HR1897/30

Tentokrát vám přinášíme testování šnekového odšťavňovače od firmy Philips- Philips Avance Collection HR1897/30.

Pokud hledáte jako já ten nejlepší odšťavňovač, tak se zastavte a čtěte.

Odšťavňovačů už jsem pár měla. Mám totiž moc ráda ovocné i zeleninové šťávy.

Většina mi ale moc nevyhovovala. Buď byly moc velké, nebo špatně odšťavňovaly (což je u odšťavňovačů dost smutné), nebo jejich čištění trvalo tak dlouho, že mě chuť na šťávu přešla jen jsem se k nim přiblížila.

A teď jsem se dostala k tomuhle úžasnému šnekovému odšťavňovači - Philips Avance Collection HR1897/30

Moc se mi líbil už když jsem ho rozbalila.Není totiž velký a je úzký, takže nezabere v kuchyni moc místa, což je v mém panelákovém bytě dost podstatné.

Dobře se skládá i rozkládá- klik a je šnek vyndaný, klik a je zpátky. Za minutku jsem měla rozebráno a vyčištěno. To jsem moc ráda, protože nejsem zrovna technický typ a fakt mě nebaví přemýšlet, které sítko kam patří. To šnekový odšťavňovač nemá. Rozebrat a složit už jednodušší asi být nemůže.

A teď k samotnému odšťavňování.

Znáte z amerických filmů, jak tam holky radostně piští, poskakují a tleskají, když se jim něco daří? Tak přesně tak jsem se cítila, když jsem poprvé začala odšťavňovat. Šlo to rychle a skvěle a šťávy bylo dost. A protože nemá síto, všechny ty dobré složky v ovoci a zelenině máte ve sklenici a ne v odpadní nádobě jak je tomu u klasického nešnekového odšťavňovače.

Miluju mrkev s jablkem, takže prvních pár dnů jsem měla mrkvové období. Když už hrozila karotenová žloutenka (ta chuť je fakt skvělá), přešla jsem k ostatním typům ovoce a zeleniny.

Miluju i rajčatovou šťávu. Schválně to zkuste. Je to moc moc dobré. Odšťavnit rajčata je snadné, a protože tenhle super odšťavňovač umí odšťavnit i bylinky, přidejte si při odšťavňování pár lístků čerstvé bazalky. Pak už jen lehce přisolte a opepřete a je to fakt vynikající.

Odšťavnit bylinky umí málokterý odšťavňovač.

Děti milují různé koktejly- tenhle šnekový Philips Avance Collection HR1897/30 umí odšťavnit i banány. To na trhu jiný odšťavňovač než šnekový neudělá.

Banánový protlak z odšťavňovače jsem dolila trochou mléka, zamíchala a to byla dobrota.

Moje maminka dělá vynikající rybízové marmelády a šťávy.

Protože vymačkat rybíz je poměrně těžké, zkusily jsme ho dát do odšťavňovače. A oproti klasickým i tady si šnekový odšťavňovač s drobným ovocem poměrně snadno poradil. Radost jsem měla já i maminka. Takže maminka si udělala šťávu, já skvělý nápoj z černého rybízu.

Tenhle odšťavňovač tedy umí i drobné plody – rybíz, borůvky, maliny, ostružiny- a opravdu je odšťavní (nezůstanou namačkané na sítku, jako u klasického odšťavňovače).

Takže pokud shrnu všechny klady šnekového odšťavňovače Philips Avance Collection HR1897/30 - není velký, snadno se složí i rozloží, skvěle odšťavní všechny typy ovoce a zeleniny včetně drobného ovoce a banánů, umí odšťavnit i bylinky - jistě už chápete mojí radost z odšťavňování.

Ještě váháte? Pak mám další argument- pití zeleninových šťáv je opravdu super – po 3 týdnech, kdy jsem běžnou svačinu nahradila zeleninovou šťávou jsem shodila skoro 2 kila, cítím se lépe, mám víc energie.

Takže pokud chcete kupovat odšťavňovač, určitě si vyberte šnekový od Philips (pro prohlédnutí stačí kliknout na odkaz, otevře se vám stránka s informacemi) - Philips Avance Collection HR1897/30

 


Testování polévkovače Easy Soup od firmy Tefal

 

 

Chtěla bych vám představit nový polévkovač Easy Soup od Tefalu.

Miluji polévky. Od mala jsem doma slýchala, že : „Polévka je grunt“. Nikdy jsem to nechápala, a protože jsem prošla školními jídelnami, moc mi polévky nechutnaly. Kouzlo dobré polévky jsem objevila, až když jsem měla vlastní děti. Naučila jsem se vařit různé druhy polévek, moje děti polévky milují a ani já si už bez polévky neumím svůj jídelníček představit. Miluji polévky krémové, vývarové i přesnídávkové. O to větší radost jsem měla z testování polévkovače Easy Soup.

Tenhle chytrý přístroj není o moc větší než rychlovarná konvice, nezabere tedy moc místa, což v panelákové kuchyni všichni ocení. Ještě víc ale oceníte, že polévku uvaříte v jednom přístroji, nemusíte ji pak složitě přelévat do mixéru, ani si ponorným mixérem nezacákáte půlku kuchyně, tenhle šikulka po uvaření hned polévku rozmixuje (zvolíte-li program na krémovou polévku). Pokud uvaříte dříve, než chcete servírovat, udrží přístroj polévku ještě 40 minut horkou. Takže další velké plus. No a pak jen zvednete víčko, a přímo z polévkovače lijete polévku na talíř. Prostě bezva. A odpadá i složité mytí, jak tomu bývá u některých přístrojů. Nic nerozebíráte, nic nevydáváte – prostě jen nalijete vodu, zmáčknete program na rychlé mytí a přístroj vám pak jen oznámí zvukovým signálem, že je umyto. Prostě sen každé hospodyňky, až se vám chce radostí zatleskat.

Polévkovač Easy Soup nemá jen program na krémové polévky, umí i polévky s kousky – takže vývarovou, nebo bramboračku uděláte taky rychle.

Další program je na mixování- já jsem si tak dělala třeba studené polévky. Takže kdo má rád třeba gaspacho, různá pyré, přesnídávky, nebo smoothies (já jsem si dělala rajčatové s bazalkou a nemělo chybu) tenhle program využije určitě rád.

Polévkovač Easy soup určitě doporučuji i maminkám, které nechtějí svoje děti krmit příkrmy ze skleniček, ale chtějí vědět, co jejich děti jí. V polévkovači uděláte skvělé masozeleninové nebo zeleninové příkrmy, nebo si uděláte svoje přesnídávky – zkusila jsem jablečno-meruňkovou, a nezbylo mi skoro ani na ochutnání, jak se doma kolem ní všichni sesypali.

Prostě jen dáte požadovanou zeleninu (pro větší děti přidáte kousky masa), zapnete a jdete si hrát s dětmi. Zvukový signál vás upozorní, že máte připravený skvělý příkrm, jemně rozmixovaný. Co miminko nesní, zamrazíte na další dny. Pak jen necháte pročistit a máte hotovo. A Vaše miminko dostane jen to, co chcete aby jedlo –žádné nežádoucí konzervanty nebo náhražky.

Easy  Soup polévkovač je úžasný přístroj, který stojí za vyzkoušení. Určitě si ve Vaší kuchyni najde svoje místo. V té mé si ho určitě našel. Budu zkoušet různé recepty a určitě se k polévkovači a receptům ještě v budoucnu vrátím.

Jako malou ukázku recept na dýňovou polévku – já se na podzim a sezónu dýní vždycky těším, takže

Dýňovou na podzim vařím moc ráda.

Úplně ten nejzákladnější recept je:

Asi 600 gramů na kostičky nakrájené dýně (já mám ráda Hokaido, ale je na vás, jakou si vyberete, i máslová je vynikající), přidáte půl kostky zeleninového vývaru , 200 ml vody a zapnete program na krémovou polévku. Po uvaření na talíři trochu zjemním smetanou. Když vařím polévku jen pro dospělé, přidám jednu chilli papričku a ještě radši plátek na kousky nakrájeného zázvoru. Polévka je pak příjemně pikantní a dobrá. Takže dobrou chuť.


Multifunkční hrnec All In One Russell Hobbs

 

Mám moc ráda vaření. V kuchyni mě to baví, proto ráda zkouším i nové přístroje a recepty. Ostatně je to na mé stránce i vidět. A ráda po vyzkoušení lidem přístroje doporučuji, pokud za to tedy stojí.

Tentokrát jsem testovala (a ještě chvíli testovat budu) multifunkční hrnec Russell Hobbs All In One.

A proč ještě chvíli budu? No protože testování je zábava a vaření v tomhle hrnci také.

Přímo neskutečně mě baví.

Vždycky jsem si myslela, že budu spíš klasický typ hospodyňky, ale musím říct, že některé kuchyňské přístroje a vymoženosti prostě miluju.  A taky jsem moc ráda, když jsou spotřebiče chytré, praktické a designově povedené – a to tenhle hrnec opravdu je. Nepostavíte si do kuchyně žádné monstrum ale hrnec. Mám ráda, když hrnec vypadá jako hrnec a není to pokus o umění, co pak zabere místo a je nepraktické.

Když dostanu nový přístroj, mám občas obavu, jestli zvládnu zacházení s ním.

Tenhle hrnec Russell Hobbs je uživatelsky velmi příjemný, po přečtení návodu velmi rychle pochopíte jak s ním zacházet a pak už si jen užíváte radost z vaření. No a jakmile v něm vaříte pár dní za sbou, už nepoužíváte návody, prostě programy mačkáte automaticky a intuitivně.

Hrnec má All In One má 8 programů.

-        Parní hrnec (s odnímatelným košem)

-        - rýže (součástí balení hrnce je odměrka a stěrka)

-        Pomalé vaření

-        Těstoviny

-        Soté

-        Vaření

-        Udržování tepla

-        Rizoto

Parní hrnec je vynikající na zeleninu, zůstává z něj krásně barevná a chutná daleko intenzivněji, než když ji vaříte ve vodě, vynikající jsou z parního hrnce brambory, já už je jinak než v páře vařit nebudu, chutnají mi daleko víc.

Také program těstoviny a rýže využívám poměrně často, program rizoto jsem ještě nezkoušela, ale určitě ho v budoucnu využiju.

Co jsem si ale užívala opravdu hodně je program pomalé vaření. Prostě si nastavíte program, o nic se nestaráte a když přijdete třeba z práce nebo nákupu, máte prostě uvařeno.

V hrnci Russell Hobbs All In One uvaříte vynikající hovězí vývar – takový ten silný, dobrý, opravdu jsem moc spokojená.

Jedinečný je z pomalého hrnce například guláš, intenzivní chuť a měkké maso – přesně tak, jak to máme rádi.

Hrnec All In One vám nahradí hned několik kusů nádobí a to je v kuchyni velkou výhodou (já mám kuchyň v paneláku malou, úspora místa je pro mě velmi důležitá). Mám větší rodinu, takže každý chodí domů v jinou dobu, proto velmi oceňuji i funkci udržování teploty.

Tenhle hrnec si v kuchyni opravdu užijete, ať už vaříte denně, nebo jen občas, uplatnění najde v každé kuchyni. A pokud nemáte na chalupě nebo chatě vařič- tenhle hrnec vám pomůže nakrmit celou rodinu bez problémů a nemusíte shánět hrnce a vařiče – máte vše při ruce v tomhle přístroji.

Jak už jsem řekla, mám moc ráda chytré a praktické přístroje. Proto vám hrnec Russell Hobbs All In One doporučuji. Pro mě je skvělým pomocníkem. Věřím, že využití najde v každé kuchyni. Dámy, pokud si chcete ušetřit námahu a čas při vaření, kupte si chytrý hrnec All In One. Pánové, pokud chcete koupit dárek partnerce nebo mamince, zvolte tenhle hrnec – budete určitě pochváleni a po zásluze odměněni chutným jídlem.

Pokud si chcete hrnec koupit, nebo  prohlédnout stačí kliknout na odkaz: hrnec Russell Hobbs All In One

 

 

Russell Hobbs Multifunkční hrnec All in one 23130-56


Sodastream  Black & White

JET Black&White

Mám moc ráda sycené nápoje. Po bublinkách nemám takovou žízeň, takže jemně perlivou vodu piju pravidelně. Je ale pravda, že kupování balíků vody mě až tak nebaví. Proto jsem velmi uvítala možnost otestovat nový sodastream  Black & White  - vidina toho, že nebudu muset nosit těžké balíky je prostě skvělá. Z jedné bombičky sodastream totiž vyrobíte zhruba 60-80 litrů sodovky – no a to je jako když na sebe postavím 10 balíků s perlivou vodou – to už je pořádná „věž“. A když si představím, kolik plastů tím ušetřím, kolik námahy, nošení balíků a následně pak sbírání prázdných lahví u dětí v pokoji a podobně, je jasně rozhodnuto.

Sodastream u mě vítězí na plné čáře.

Když jsem výrobník sodastream vybalila z krabice – v duchu jsem zajásala – je komplet poskládaný, žádné sestavování. Nejsem zrovna technický typ a jako typická žena nerada čtu návody k použití a sestavování přístrojů je pro mě taková zkouška nervů, že to opravdu nedělám ráda. Tady stačí sáhnout do krabice a vyndáte poskládaný komplet přístroj. Přístroj je plastový a neuvěřitelně lehký – až máte pocit, jestli není krabice prázdná.  Když se chcete podívat, z čeho se sodastream skládá, hned na začátku návodu k použití najdete perfektně rozkreslený celý sodastream, takže je vám okamžitě jasné, kam dát bombičku. Prostě cvak a odstraníte zadní kryt, našroubujete bombičku do závitu (a jde to opravdu skvěle, kdo si jako já pamatuje šroubování a utahování bombiček v klasickém starém sifonu, ten se opravdu zaraduje), a pak zase jednoduché nasazení celého dílu krytu, ozve se cvak a kryt drží. Jsem hračička, takže jsem si cvakla asi třikrát a šla zkusit vyrobit sodovku. Lahev k sodastreamu má obsah litr, je to tedy tak akorát obsah. Koupila jsem další lahve, aby měl každý svou, a líp se mi tak i hlídá třeba pitný režim u dětí.

Vrátím se k výrobě sodovky – našroubování lahve byl a je asi jediný problém, který jsem u sodastreamu našla. Když jednou rukou vyklopím závit na lahev, mám trochu problém druhou rukou tam lahev našroubovat. Ale věřím, že je to jen otázka cviku. Lépe jdou našroubovat menší, 0,5 litrové lahve, které nosím v kabelce (taky úžasná věcička). I když v nabídce mají i sodastream, který lahve nemá na šroubování, ale jen na zacvaknutí, takže pokud někdo má strach, že by jednou rukou nezašrouboval, nebo chce sodastream pro starší rodiče, stačí si koupit model Play a Power.

Lahev 0,5 l je z limitované edice lahví pro ženy. Lahve o obsahu 0,5 litru jsou navržené a vyrobené přímo do kabelky.

Jsou z velmi odolného plastu, lze je použít přímo do výrobníku. Našroubovat mi jdou lépe než ty velké, a hlavně jsem vyřešila problém s nošením vody v kabelce. Je to taková ta lahvička – jak říkáme tak akorát. Nemusíte se bát ani mechanického poškození – už se mi párkrát stalo, že mi vypadla a nerozbila se. Lahve jsou v balení 2 kusy – opět v černobílé kombinaci s motivem stočené trávy. Jsou to opravdu velmi designově povedené kousky, takže je můžete z kabelky kdykoliv vyndat i na jednání, vypadají prostě dobře.

Výrobník sodovky Sodastream Black & White se hodí do každé kuchyně.. Pokud chcete dát sodastream jako dárek, neuděláte s touhle barevnou kombinací nikdy chybu, hodí se do starších i moderních kuchyní. Nadčasová  černá a bílá kombinace zapadne do každého barevného typu kuchyně.

Výhodou sodastreamu je, že si můžete zvolit intenzitu perlivosti nápoje. Prostě a jednoduše mačkáte tlačítko tak dlouho, jak potřebujete. Já mám ráda jemně perlivou, děti víc. Děti výroba sodovky hodně baví, takže u nás se pije rychle, jen aby si mohly vyrobit další. Výhodou je, že si můžete ochutit sodovku v lahvi příchutí, jakou chcete. U nás vede sirup do sodastreamu s colovou příchutí. Nemusí se ho dávat moc- já dávám půl víčka, chutná dobře, je dostatečně sladký a není cítit žádná umělina. Když jsem pak propočítávala, tak jsem z jedné lahvičky colového sirupu ochutila asi 28 litrů nápoje – to je velmi příznivé.

Sirupů do sodastreamu je dnes nepřeberné množství – můžeme si vybrat : sirupy bez přidaného cukru, sirupy s cukrem, vitamínové, koktejlové příchutě (zkuste Mojito, je v létě prostě jedinečné), pro gurmány, ovocné, colové, ledový čaj, ovocné–výběr je opravdu ohromný. Jen jedna rada k sirupům – nikdy nedávejte sirup do vody před výrobou sodovky v sodastreamu. Vždycky je tam dávejte až do hotové sody. Předejdete tak nežádoucímu vypěnění a tím i poškození přístroje. Na to si dejte opravdu pozor.

U nás je nejoblíbenější soda s kousky ovoce. Já jsem si koupila sáčky mražené lesní směsi a jahod, a dávám si do sodovky 1-2 lžíce mražených lesních plodů. Sodovka pak dobře chutná a na dně lahve na mě pak čeká chutné ovoce. Díky tomu, že je ovoce mražené je soda ihned i vychlazená. Není ale nutné dávat mražené ovoce, můžete dávat jakékoliv. Dětem dávám občas kousky pomerančů do lahve, to jim chutná, ale přesto upřednostňují sirupy s příchutí coly. Moji rodiče jsou diabetici, takže pro ně mám připravený sirup bez cukru.  Sirupů do sodastreamu je opavdu velké množství druhů a příchutí, myslím, že si vybere každý, a když propočítám množství vyrobené limonády, vyjdou cenově i velmi příznivě.  

S výměnou bombiček také není žádný problém. Prázdnou vám vymění ve většině supermarketů ( u nás je mají na pokladně nebo v informacích), výměna je dostupná na spoustě míst ( pokud nevíte, najdete na www.sodastream.cz )a stojí pouze 199,- Kč, tedy platíte pouze cenu náplně, protože obal vlastně už máte. Litr nápoje vás tedy vyjde na 2,75 Kč a to se oproti kupovaným perlivým vodám v plastových lahvích opravdu vyplatí.

V celkovém shrnutí tedy tahle designově velmi povedená varianta výrobníku sodové vody Sodastream Black & White vyhrává před kupováním perlivé vody na celé čáře. Skvěle vypadá, je lehký, snadný na ovládání i používání, velmi snadno se udržuje (otřete vlhkým hadříkem a je hned čistý), hodí se typově do každé kuchyně, je vhodný na každodenní použití, výrazná je i úspora peněz oproti kupování perlivých vod ( litr vyjde ccana 2,75 kč). Pro ženy doporučuji koupit si lahve do kabelky o obsahu 0,5 litrů – vypadají opravdu moc hezky.

Pokud si nevíte rady s dárkem na vánoce, kupte sodastream Black & White a budete určitě pochváleni.

Pokud se chctete podívat na popis sodastreamu Black & White přímo u výrobce, stačí kliknout zde: sodastream Black & White 

Pokud chcete koupit lahve 0,5 litru do kabelky, stačí kliknout zde: lahve Grass

Pokud chcete koupit sirupy, nebo ze podívat na  místa, kde vám vymění bombičky, kliněte zde: oficiální stránky sodastream.cz

Sodastream  Black & White

JET Black&White

Mám moc ráda sycené nápoje. Po bublinkách nemám takovou žízeň, takže jemně perlivou vodu piju pravidelně. Je ale pravda, že kupování balíků vody mě až tak nebaví. Proto jsem velmi uvítala možnost otestovat nový sodastream  Black & White  - vidina toho, že nebudu muset nosit těžké balíky je prostě skvělá. Z jedné bombičky sodastream totiž vyrobíte zhruba 50 – 60 litrů sodovky – no a to je jako když na sebe postavím 10 balíků s perlivou vodou – to už je pořádná „věž“. A když si představím, kolik plastů tím ušetřím, kolik námahy, nošení balíků a následně pak sbírání prázdných lahví u dětí v pokoji a podobně, je jasně rozhodnuto.

Sodastream u mě vítězí na plné čáře.

Když jsem výrobník sodastream vybalila z krabice – v duchu jsem zajásala – je komplet poskládaný, žádné sestavování. Nejsem zrovna technický typ a jako typická žena nerada čtu návody k použití a sestavování přístrojů je pro mě taková zkouška nervů, že to opravdu nedělám ráda. Tady stačí sáhnout do krabice a vyndáte poskládaný komplet přístroj. Přístroj je plastový a neuvěřitelně lehký – až máte pocit, jestli není krabice prázdná.  Když se chcete podívat, z čeho se sodastream skládá, hned na začátku návodu k použití najdete perfektně rozkreslený celý sodastream, takže je vám okamžitě jasné, kam dát bombičku. Prostě cvak a odstraníte zadní kryt, našroubujete bombičku do závitu (a jde to opravdu skvěle, kdo si jako já pamatuje šroubování a utahování bombiček v klasickém starém sifonu, ten se opravdu zaraduje), a pak zase jednoduché nasazení celého dílu krytu, ozve se cvak a kryt drží. Jsem hračička, takže jsem si cvakla asi třikrát a šla zkusit vyrobit sodovku. Lahev k sodastreamu má obsah litr, je to tedy tak akorát obsah. Koupila jsem další lahve, aby měl každý svou, a líp se mi tak i hlídá třeba pitný režim u dětí.

Vrátím se k výrobě sodovky – našroubování lahve byl a je asi jediný problém, který jsem u sodastreamu našla. Když jednou rukou vyklopím závit na lahev, mám trochu problém druhou rukou tam lahev našroubovat. Ale věřím, že je to jen otázka cviku. Lépe jdou našroubovat menší, 0,5 litrové lahve, které nosím v kabelce (taky úžasná věcička).

Lahev 0,5 l je z limitované edice lahví pro ženy. Lahve o obsahu 0,5 litru jsou navržené a vyrobené přímo do kabelky.

Jsou z velmi odolného plastu, lze je použít přímo do výrobníku. Našroubovat mi jdou lépe než ty velké, a hlavně jsem vyřešila problém s nošením vody v kabelce. Je to taková ta lahvička – jak říkáme tak akorát. Nemusíte se bát ani mechanického poškození – už se mi párkrát stalo, že mi vypadla a nerozbila se. Lahve jsou v balení 2 kusy – opět v černobílé kombinaci s motivem stočené trávy. Jsou to opravdu velmi designově povedené kousky, takže je můžete z kabelky kdykoliv vyndat i na jednání, vypadají prostě dobře.

Výrobník sodovky Sodastream Black & White se hodí do každé kuchyně.. Pokud chcete dát sodastream jako dárek, neuděláte s touhle barevnou kombinací nikdy chybu, hodí se do starších i moderních kuchyní. Nadčasová  černá a bílá kombinace zapadne do každého barevného typu kuchyně.

Výhodou sodastreamu je, že si můžete zvolit intenzitu perlivosti nápoje. Prostě a jednoduše mačkáte tlačítko tak dlouho, jak potřebujete. Já mám ráda jemně perlivou, děti víc. Děti výroba sodovky hodně baví, takže u nás se pije rychle, jen aby si mohly vyrobit další. Výhodou je, že si můžete ochutit sodovku v lahvi příchutí, jakou chcete. U nás vede sirup do sodastreamu s colovou příchutí. Nemusí se ho dávat moc- já dávám půl víčka, chutná dobře, je dostatečně sladký a není cítit žádná umělina. Když jsem pak propočítávala, tak jsem z jedné lahvičky colového sirupu ochutila asi 28 litrů nápoje – to je velmi příznivé.

Sirupů do sodastreamu je dnes nepřeberné množství – můžeme si vybrat : sirupy bez přidaného cukru, sirupy s cukrem, vitamínové, koktejlové příchutě (zkuste Mojito, je v létě prostě jedinečné), pro gurmány, ovocné, colové, ledový čaj, ovocné–výběr je opravdu ohromný. Jen jedna rada k sirupům – nikdy nedávejte sirup do vody před výrobou sodovky v sodastreamu. Vždycky je tam dávejte až do hotové sody. Předejdete tak nežádoucímu vypěnění.

U nás je nejoblíbenější soda s kousky ovoce. Já jsem si koupila sáčky mražené lesní směsi a jahod, a dávám si do sodovky 1-2 lžíce mražených lesních plodů. Sodovka pak dobře chutná a na dně lahve na mě pak čeká chutné ovoce. Díky tomu, že je ovoce mražené je soda ihned i vychlazená. Není ale nutné dávat mražené ovoce, můžete dávat jakékoliv. Dětem dávám občas kousky pomerančů do lahve, to jim chutná, ale přesto upřednostňují sirupy s příchutí coly. Moji rodiče jsou diabetici, takže pro ně mám připravený sirup bez cukru.  Sirupů do sodastreamu je opavdu velké množství druhů a příchutí, myslím, že si vybere každý, a když propočítám množství vyrobené limonády, vyjdou cenově i velmi příznivě.  

S výměnou bombiček také není žádný problém. Prázdnou vám vymění ve většině supermarketů ( u nás je mají na pokladně nebo v informacích), výměna je dostupná na spoustě míst ( pokud nevíte, najdete na www.sodastream.cz )a stojí pouze 199,- Kč, tedy platíte pouze cenu náplně, protože obal vlastně už máte. Litr nápoje vás tedy vyjde na 2,75 Kč a to se oproti kupovaným perlivým vodám v plastových lahvích opravdu vyplatí.

V celkovém shrnutí tedy tahle designově velmi povedená varianta výrobníku sodové vody Sodastream Black & White vyhrává před kupováním perlivé vody na celé čáře. Skvěle vypadá, je lehký, snadný na ovládání i používání, velmi snadno se udržuje (otřete vlhkým hadříkem a je hned čistý), hodí se typově do každé kuchyně, je vhodný na každodenní použití, výrazná je i úspora peněz oproti kupování perlivých vod ( litr vyjde ccana 2,75 kč). Pro ženy doporučuji koupit si lahve do kabelky o obsahu 0,5 litrů – vypadají opravdu moc hezky.

Pokud si nevíte rady s dárkem na vánoce, kupte sodastream Black & White a budete určitě pochváleni.

Pokud se chctete podívat na popis sodastreamu Black & White přímo u výrobce, stačí kliknout zde: sodastream Black & White 

Pokud chcete koupit lahve 0,5 litru do kabelky, stačí kliknout zde: lahve Grass

Pokud chcete koupit sirupy, nebo ze podívat na  místa, kde vám vymění bombičky, kliněte zde: oficiální stránky sodastream.cz

 

 


Stolní elektrický gril Philips

 

Ráda se pohybuji v kuchyni, ráda vařím, a ráda zkouším nové věci. To všechno jsem si užila při testování elektrického stolního grilu Philips.

Vždycky když jdu testovat nový výrobek, trochu se bojím, jestli nebude složité ovládání. To u stolního grilu Philips opravdu není. A tak se všichni můžete pustit do grilování, nebo třeba i do výroby toustů, které jsou z grilu vynikající.

Grilovat můžete buď se zavřeným víkem – to když grilujete maso, s otevřeným víkem nebo gratinovat .

Gril má grilovací desky, které lze snadno vyjmout a umýt. Desky jdou mýt i v myčce, netestovala jsem ale tak dlouho, abych dokázala posoudit, jestli se teflonový povrch na deskách nebude po mytí v myčce smývat. Za tu dobu co gril mám je ale povrch stále stejný, nepoškozený a lehce se v myčce omyje, takže jsem spokojená.

Grilovací desky jsou lehce nakloněné, takže přebytečný tuk může krásně odtékat do přistavené nádobky a maso vám v něm nezůstává ležet. Grilovací desky jsou z nepřilnavého materiálu, maso se na ně nepřichytává a to je velmi příjemné.

Na grilu si termostatem můžete nastavit různé druhy teploty desek podle typu masa nebo potravin, které chcete grilovat – od 70 °C na grilované ryby a zeleninu do 230 °C na grilování masa

Často jsem na grilu dělala různé typy a druhy toustů, takže teplou chutnou a zdravou večeři máte ve chvilce hotovou.

Na přípravu jídla na stolním grilu jsem si zvykla poměrně rychle. Ráda vařím zdravá jídla a hlavně mám ráda rychlou přípravu jídel a to gril poskytuje. Na stole v kuchyni nezabere moc místa, jídlo připravíte velmi rychle – tím, že maso nebo ryby a zeleninu jen do grilu vložíte a zavřete, máte mezitím, než se jídlo udělá čas na přípravu přílohy. Jen jsem oproti návodu měla pocit, že maso musím dělat o něco déle než je psané, aby bylo hotové tak, jak nám to chutná.

Gril Philips je skvělým pomocníkem v kuchyni pro všechny, kdo rádi vaří, mají rádi zdravou a rychlou přípravu pokrmů. Já jsem si testování opravdu užila.

Pokud nevíte, jaký dárek koupit k vánocům, je stolní gril Philips dobrým tipem na dárek.

pokud se chcete více dozvědět o stolním grilu Philips, naštivte přímo stránky výrobce, kde se i dozvíte, kde lze grily koupit za nejlepší cenu.

Stačí kliknout zde: stolní elektrický gril Philips


Vysavač na okna Windomatic - mytí oken už nemůže být snažší

 

 

Před vánoci nás čeká velký úklid domácnosti a s ním i pro většinu z nás neoblíbené a únavné mytí oken. Mytí oken je zdlouhavá a fyzicky namáhavá práce, proto ji často odsouváme a moc se nám do ní nechce. Patří k ní mytí rámů, parapetů, okenních tabulí a nakonec ještě okna pořádně přeleštit. A dost nepříjemné je i odkapávání špinavé vody ze stěrky při stírání vody na podlahu. Zkrátka a dobře, mytí oken asi nikdo z nás moc rád nemá, i když pohled na krásně vyčištěná a nablýskaná okna nás nakonec naplní pocitem zadostiučinění a radosti.

Aby mytí oken nebylo taková dřina, můžeme si mytí oken ulehčit. Vileda nám přišla na pomoc se skvělým pomocníkem – Windomatic.

Windomatic je vlastně malý vysavač na okna (a nejen na okna, ale i na zrcadla, dlaždičky a sprchové kouty).

Okno umyjete čistícím prostředkem jako je běžně umýváte, ale pak přijde na řadu tahle super inovovaná vychytávka Windomatic. Gumovou stěrkou, která k oknu dokonale přilne, stíráte pomalu vodu, která je ihned odsávána do nádržky (nádržka má 100 ml obsah) – už žádné odkapávání špinavé vody na koberec, jen dokonale čistá a suchá okna. Protože gumová lišta na stěrce je dvojitá, nezůstávají na oknech žádné šmouhy, okna jsou opravdu lesklá, a stačí setřít okno jedním tahem, nemusíte vysávat nadvakrát.

Hlavice vysavače na okna Windomatic je na kloubu, takže se s ní dobře manipuluje a dostanete se do všech koutů okna bez potíží, stírat můžete kterým směrem chcete, hlavice je opravdu dokonale flexibilní. Jen je třeba nepospíchat příliš rychle, aby se z okna dokonale odsála všechna špinavá voda.

Nádržku se špinavou vodou pak jen lehce vycvaknete a vypláchnete. Lze ji i umýt v myčce na nádobí, pokud byste měli pocit, že je špinavá.

Windomatic je inovovaný, takže má i větší výdrž baterie- na jedno nabití vydrží fungovat až 40 minut a setřete s ním až 120 m čtverečních plochy oken. Jen je třeba nabít s předstihem – na plný výkon se nabíjí asi tak 4 hodiny. Po vybití stačí napojit zase zpět do zásuvky a bude připraven k dalšímu provozu.

Celkový dojem z testování inovativního vysavače na okna Windomatic je skvělý. Poprvé jsem myla okna s dobrou náladou a bez zdlouhavého leštění nebo dolešťování. První okno jsem myla trochu rozpačitě, ale jakmile vám Windomatic takříkajíc sedne do ruky, už ho z ní nepustíte. Jediné na co jsem si musela trochu zvyknout bylo tlačítko na spuštění, občas jsem si vysavač při práci vypnula. Ale jakmile jsem si zvykla, kam nemám dávat prsty, byla jsem opravdu spokojená. Windomatic používám na okna, rámy, dlaždičky v koupelně, sprchový kout, zrcadla, přítel s ním otíral i okna na autě. Má opravdu dost možností využití.

Takže kdo jako já mytí oken považuje za namáhavou a otravnou práci, pro toho je Windomatic skvělým řešením. Ulehčí vám úklid a místo bolavých rukou a zad zbude jen pocit z dobře vykonané práce. A pokud nevíte, co koupit příbuzným pod stromeček- Windomatic je velmi dobrý tip na dárek

pokud chcete zakoupit Windomatic za nejlepší cenu přímo od výrobce, stačí kliknout zde:Windomatic - vysavač na okna

pokud chcete navštívit eshop Vileda, stačí kliknout zde: Eshop Vileda

pokud chcete nakoupit náhradní díly na všechny výrobky Vileda, stačí kliknout zde: Vileda náhradní díly

Před vánoci nás čeká velký úklid domácnosti a s ním i pro většinu z nás neoblíbené a únavné mytí oken. Mytí oken je zdlouhavá a fyzicky namáhavá práce, proto ji často odsouváme a moc se nám do ní nechce. Patří k ní mytí rámů, parapetů, okenních tabulí a nakonec ještě okna pořádně přeleštit. A dost nepříjemné je i odkapávání špinavé vody ze stěrky při stírání vody na podlahu. Zkrátka a dobře, mytí oken asi nikdo z nás moc rád nemá, i když pohled na krásně vyčištěná a nablýskaná okna nás nakonec naplní pocitem zadostiučinění a radosti.

Aby mytí oken nebylo taková dřina, můžeme si mytí oken ulehčit. Vileda nám přišla na pomoc se skvělým pomocníkem – Windomatic.

Windomatic je vlastně malý vysavač na okna (a nejen na okna, ale i na zrcadla, dlaždičky a sprchové kouty).

Okno umyjete čistícím prostředkem jako je běžně umýváte, ale pak přijde na řadu tahle super inovovaná vychytávka Windomatic. Gumovou stěrkou, která k oknu dokonale přilne, stíráte pomalu vodu, která je ihned odsávána do nádržky (nádržka má 100 ml obsah) – už žádné odkapávání špinavé vody na koberec, jen dokonale čistá a suchá okna. Protože gumová lišta na stěrce je dvojitá, nezůstávají na oknech žádné šmouhy, okna jsou opravdu lesklá, a stačí setřít okno jedním tahem, nemusíte vysávat nadvakrát.

Hlavice vysavače na okna Windomatic je na kloubu, takže se s ní dobře manipuluje a dostanete se do všech koutů okna bez potíží, stírat můžete kterým směrem chcete, hlavice je opravdu dokonale flexibilní. Jen je třeba nepospíchat příliš rychle, aby se z okna dokonale odsála všechna špinavá voda.

Nádržku se špinavou vodou pak jen lehce vycvaknete a vypláchnete. Lze ji i umýt v myčce na nádobí, pokud byste měli pocit, že je špinavá.

Windomatic je inovovaný, takže má i větší výdrž baterie- na jedno nabití vydrží fungovat až 40 minut a setřete s ním až 120 m čtverečních plochy oken. Jen je třeba nabít s předstihem – na plný výkon se nabíjí asi tak 4 hodiny. Po vybití stačí napojit zase zpět do zásuvky a bude připraven k dalšímu provozu.

Celkový dojem z testování inovativního vysavače na okna Windomatic je skvělý. Poprvé jsem myla okna s dobrou náladou a bez zdlouhavého leštění nebo dolešťování. První okno jsem myla trochu rozpačitě, ale jakmile vám Windomatic takříkajíc sedne do ruky, už ho z ní nepustíte. Jediné na co jsem si musela trochu zvyknout bylo tlačítko na spuštění, občas jsem si vysavač při práci vypnula. Ale jakmile jsem si zvykla, kam nemám dávat prsty, byla jsem opravdu spokojená. Windomatic používám na okna, rámy, dlaždičky v koupelně, sprchový kout, zrcadla, přítel s ním otíral i okna na autě. Má opravdu dost možností využití.

Takže kdo jako já mytí oken považuje za namáhavou a otravnou práci, pro toho je Windomatic skvělým řešením. Ulehčí vám úklid a místo bolavých rukou a zad zbude jen pocit z dobře vykonané práce. A pokud nevíte, co koupit příbuzným pod stromeček- Windomatic je velmi dobrý tip na dárek

pokud chcete zakoupit Windomatic za nejlepší cenu přímo od výrobce, stačí kliknout zde:Windomatic - vysavač na okna

pokud chcete navštívit eshop Vileda, stačí kliknout zde: Eshop Vileda

pokud chcete nakoupit náhradní díly na všechny výrobky Vileda, stačí kliknout zde: Vileda náhradní díly

 

 


Testování Stolního mixéru Performance Pro 22260-56 od Russell Hobbs

 

Dnes bych vám chtěla představit Stolní mixér Performance Pro 22260-56 od Russell Hobbs.

Tenhle mixér se mi testoval velmi dobře.  Zaujme svým designem hned na první pohled, líbil se mi dřív, než jsem zjistila, kolik toho tenhle kuchyňský pomocník umí. Po vyzkoušení bych ho s klidem nazvala král mezi mixéry a u nás doma mu neřekneme jinak než King. Máme totiž velmi rádi mixované koktejly, smoothie, krémové polévky a protože ráda peču, dělám v něm i krémy na koláče a dorty.

Velkou předností stolního mixéru Performance Pro 22260-56 od Russell Hobbs je jeho 3 stěnový džbán – unikátní technologie Trilobe v něm maximalizuje vír, takže mixované potraviny se nelepí na okraje mixovací nádoby, ale jsou vírem vhozeny doprostřed, takže se lépe rozmixují. Takže třeba konkrétně při mixování pudinkového krému vhazujete kousky másla a krém je krásně dohladka rozmixovaný, máslo nezůstává nalepené na džbánu (mixovací nádobě).

Mixér má na mixování 5 různých typů rychlosti podle materiálu, který mixujete, můžete tedy jinou rychlostí mixovat měkké kousky ovoce, jako jsou jahody a jinou zeleninu, která potřebuje vyšší rychlost jako je třeba mrkev a nezůstanou vám v koktejlu žádné kousky.

Mixér Performance Pro 22260-56 od Russell Hobbs má přímo i připraveno 5 programů, které jsou nejčastěji používány, nemusíte tedy přemýšlet, jakou rychlost otáček zvolíte – volíte si přímo program.

Programy jsou polévka, smoothie, zelené smoothie, pyré a suché potraviny.

Každý z programů je nastaven tak, aby nezůstávaly v mixovaných pokrmech hrudky. U nás je nejčastěji používaný kromě mléčných koktejlů, které má ráda celá rodina (a spotřeba mléka najednou stoupla dvojnásobně a ovoce mizí taky mnohem rychleji), program na smoothie a krémové polévky.

Zkoušela jsem dýňovou polévku, hráškovou a žampionovou – bez námahy máte vynikající polévkový krém bez hrudek a kousků. Opravdu velmi jemně namixovaný.

U smoothie jsem moc ráda, že se například do rajčatového krásně rozmixují i bylinky a chuť je velmi příjemná a výrazná, bylinky jsou namixované ve smoothie a nezůstávají nalepené na stěnách mixéru.

Mixér ocení i maminky s malými dětmi, které si chtějí dělat ovocné pyré doma. Přece jen je lepší vědět, co naše děti jedí – pyré si rozmixujete přímo předvoleným programem a máte výživu pro miminko bez konzervantů a „éček“.

Mixovací nádoba je dostatečně velká – má objem 1,8 litrů.

Mixovací džbán je plastový, dobře se z něj mixované potraviny vylévají.

Ovládání mixéru je digitální, s 5 předvolenými programy, 5 rychlostmi.

pokud se chcete podívat na video, jak mixér pracuje, stačí kliknout zde: Stolní Mixér Performance pro 22260-56 Russell Hobbs

Celkový dojem z testování je velmi příjemný. Mixér skvěle vypadá, díky hezkému modernímu tvaru zapadne do každé kuchyně a hlavně se s ním velmi dobře pracuje. Stolní mixér Performance Pro 22260-56 od Russell Hobbs je velmi výkonný mixér, který by s klidem používali i profesionálové ve s svých kuchyních. Pokud chcete opravdu kvalitní mixované polévky a smoothie, určitě mohu tento mixér s klidným svědomím doporučit. U tohoto mixéru platí přísloví, že dobré zboží se chválí samo na 100 %. Není třeba ho moc vychvalovat, stačí vyzkoušet a budete nadšení a spokojení.

Russell Hobbs CZ Stolní mixér Performance PRO 22260-56


 

Recenze na napěňovač mléka Philips CA6502/65

Už jste slyšeli o napěňovači mléka? Přiznávám, že až do chvíle, kdy mi tenhle malý přístroj přišel na testování jsem o něm neslyšela. Věděla jsem jen, že existují malé elektrické „metličky“ kterými ve sklenici mléko zdlouhavě šleháte, a když máte špatný úhel, pěnu prostě nenašleháte. O to větší byla moje zvědavost, když jsem přístroj vybalila. Je to celkem malý přístroj – měří asi 17 cm, a váží asi 0,76 kg- nezabere tedy celkem žádné místo v kuchyni a je stále připraven vylepšit vám kávu.

V elektrickém napěňovači mléka Philips lze udělat jedním stiskem ze 120 ml mléka mléčnou pěnu na dvě capuccína,kafé macchiato nebo jedno velké Latté.  Prostě jen nalijete mléko po rysku, zmáčknete vypínač krátce a přístroj začne sám vyrábět pěnu, po chvíli se sám i vypne. Nenalévejte ale do napěňovače větší množství mléka, než po rysku – pěna by vám přetekla a mohli byste se opařit – je opravdu hodně horká. Pokud tedy chcete víc mléčné pěny, chvilku počkejte a použijte přístroj znovu – před opakovaným použitím ale musí nádobka na mléko trochu vychladnout.

Protože napěňovač mléka Philips je chytrá mašinka, umí udělat i studenou pěnu- takže kdo má rád ledovou kávu s pěnou- stačí podržet vypínač přístroje 3 sekundy a napěňovač mu vyrobí skvělou studenou pěnu. Vyzkoušela jsem na doporučení přidat do mléčné studené pěny trošku marmelády nebo sirupu a máte vynikající studenou ochucenou mléčnou pěnu – ta chutná moc všem dětem.

A pro ty, kteří mají rádi mléčnou pěnu a dosud se trápili s mechanickým ručním napěňovačem, a přesto se jim někdy nepodařilo pěnu našlehat, je tu ještě jedna skvělá zpráva- v tomhle elektrickém napěňovači vyrobíte mléčnou pěnu vždycky, bez námahy a ještě i když použijete polotučné mléko, takže pěna je skvělá i pro ty, co si hlídají štíhlou linii ( mechanickým ručním napěňovačem jde pěna vyrobit dobře jen z plnotučného mléka).

Údržba přístroje je velmi jednoduchá – prostě jen zvednete víčko, vypláchnete nádobku na mléko, otřete utěrkou a je hotovo – díky nepřilnavému povrchu žádné připálení mléka nehrozí. Potom  opláchnete víčko se šlehačem pod vodou – víčko lze ale i mýt v myčce, a je hotovo- přístroj je připraven na další použití.

Jak jsem psala na začátku recenze napěňovače Philips, k testování tohoto přístroje jsem přistupovala s velkou zvědavostí. A upřímně přiznávám, že moje chuťové pohárky jsou jemnou, horkou mléčnou pěnou natolik rozmazleny, že si přístroj rozhodně koupím domů, po testování ho budu vracet jen velmi nerada. Ta lahodná chuť Latté, macchiata a cappuccina mi doslova učarovala. Pro milovníky kávy tenhle přístroj rozhodně doporučuji – já mám momentálně pocit, že nechápu, jak jsem bez lahodné mléčné pěny v kávě mohla dosud žít. A protože recenzi píšu na své vlastní stránky, pro lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako já, mohu ji klidně zakončit jedním velkým Mńam a jít si udělat kávu – a jak jinak než s mléčnou pěnou, že?


Gril co má styl.

Gril co má styl.

Máte rádi grilování? Já ano, takže jsem se vždycky celou zimu těšila, až venku rozpálíme gril. A pak jsem si řekla, že vlastně nemusím čekat na léto. Můžu grilovat i doma, v pohodlí kuchyně, nebo balkónu. A tak jsem si pořídila gril George Foreman Family model 14525-56 s odnímatelnými grilovacími plochami. A musím říct, že jsem naprosto spokojená. Grilování je zdravý způsob přípravy jídla- můžete díky nepřilnavému povrchu grilovacích plotének jídlo připravovat i bez bez tuku. Na internetu a v kuchařkách je spousta inspirativních receptů na grilování téměř čehokoliv – masa (hovězího, vepřového, kuřecího, krůtího), hamburgerů, příprava pannini, grilované zeleniny, a nebo ryb na všechny možné způsoby. Doporučuji pořídit si za okno pár květináčků s čerstvými bylinkami jako rozmarýn, tymián, dobromysl a další, které grilované pokrmy velmi oživí a skvěle ochutí.

Gril je designově velmi hezký, takže je v kuchyni i hezkým doplňkem – ráda se jím chlubím. (uzamykatelné plochy umožňují uložení grilu i ve vertikální poloze). Gril je moderní, nerezový povrch se velmi dobře udržuje. Vnitřní grilovací plochy jsou potaženy vrstvou, která jde také velmi dobře umýt. Jen lehce „vycvaknete“ obě ploténky a omyjete, když griluji zeleninu, tousty nebo pannini, stačí jen otřít vlhkým ubrouskem.

Na grilovací ploše o rozměrech 26,5 x 16 cm připravíte až 4 porce, gril George Foreman Family model 14525-56  je tedy vhodný jako gril rodinný.

Gril má digitální časovač, který lze nastavit až na 20 minut, nemusíte tedy u grilu stát, po ukončení vámi zvoleného časového intervalu se ozve 4x zvukový signál. Ale pozor – signál upozorňuje na to, že uplynul čas, který jste navolili, není to signál o ukončení grilování, ploténky hřejí stále stejně.

Gril lze použít jako kontaktní – tedy že potraviny grilujete tak, že celý gril vlastně zavřete, nebo jako bezkontaktní – horní grilovací plochu „uzamknete“ 5 cm nad spodní plochou, můžete tak třeba rozpékat sýr na povrchu.

Panty grilu se přizpůsobují tloušťce grilovaných potravin. Šťáva z pokrmů je odváděna drážkami do odkapávací misky.

Pokud jste tedy fanda do grilování, nebo prostě jako já máte rádi zdravý způsob přípravy jídla a rozpékání, určitě si pořiďte domů gril George Foreman Family model 14525–56. Já ho prakticky ze stolu už neuklízím. Příprava večeří je totiž s grilem snadná a rychlá – stačí třeba plátek masa, ochutit kořením nebo bylinkami, nastavit časovač a klidně se můžete věnovat něčemu jinému, gril vás zvukovým signálem upozorní, že jídlo je připraveno. Pro děti připravuji často tousty, pannini, hamburgery – příprava je rychlá, vím, co jim dávám (složení si řídím sama), a všichni jsou moc spokojení. Gril využívám, i když se sejdeme s přáteli – prostě místo posezení na zahradě máme gril na stole, pochutnáme si stejně.

George Foreman Family model 14525–56 mohu jen doporučit, je prostě krásný na pohled a skvěle v něm připravíte všechny grilované dobroty, co máte rádi, a po grilování je údržba velmi snadná a rychlá. Gril splňuje všechny podmínky, které od spotřebiče očekávám. 

Tenhle gril je úplná novinka, více se o něm můžete dozvědět zde, a zde ho můžete i koupit: Gril George Foreman family model 14525-56


 

Kávovar Saeco Incanto

Jsem velký kávomil. V podstatě káva mi dělá příjemný každý začátek dne. Nejsem spokojená, dokud se kuchyní nerozvoní káva a já si nedám první doušek. Mám ráda všechny druhy kávy, černou, s mlékem, cappuccino, latté, irskou, vídeňskou – prostě ochutnávám vše, co je s kávou spojeno a ohromně si to užívám. Proto jsem téměř vyskočila radostí, když jsem zjistila, že budu moci testovat kávovar Philips Saeco Incanto.

Kapslové kávovary jsou fajn, dělají dobrou kávu, ale…Ano je tu jedno velké ale. Nemůžete si zvolit druh kávy, který chcete pít a který vám chutná nejvíc. A co si budeme povídat, není nic hezčího, než když bytem voní čerstvě namletá káva. Tu vůni miluji už od dětství, kdy v každém obchodě hned za dveřmi stál mlýnek na kávu a nakupující si rovnou mleli zrnkovou kávu, kterou si nakoupili. I u dědečka to vonělo kávou – ten ji nemlel v elektrickém mlýnku, ale v dřevěném. Mlýnek krásně vrzal, káva voněla a děda povídal historky z mládí. Byla to krása. Mlýnek kávovaru Incanto je keramický, nikdy kávu nepřipálí.

Kávovar Incanto je vhodný do domácností, kanceláří i malých kaváren, a připraví stejně skvělou kávu, jako zkušený barista.

Měla jsem ze začátku trochu obavy, jestli zvládnu kávovar nejen používat, ale také čistit a starat se o něj. Není to ale vůbec složité. Kdo nerad čte návody, na stránce Philips najde veškeré návody k použití natočené ve formě videa. Tak jsem si sedla, a podívala se, jak kávovar připravit před prvním použitím, jak ho používat, jak nastavit sílu kávy, jak používat správně nádobu na mléko, i jak čistit.

Pokud máte strach, že nezvládnete vyčistit kávovar, nebo včas vysypat odpadní nádobu na použitou kávu, vůbec nemusíte mít obavy. Kromě skvělého návodu, který stačí vidět jednou, a už si budete říkat, jak jste mohli mít obavy, přístroj vás případně sám upozorní rozsvícením ikonky na předním panelu kávovaru.

Takže pak už v podstatě stačí dosypat zrnkovou kávu, která vám chutná, doplnit vodu, a zmáčknout tlačítko. Přístroj vše během chvilky připraví a bytem se line úžasná vůně výborné kávy.

A to nemluvím o úžasném cappuccinu a latté kávě – o šálku výborné mléčné horké pěny s kávou, kterou po prvním loku lze přirovnat k maně nebeské. Je opravdu skvělá. Musím přiznat, že od doby, co mám kávovar doma na testování se mi mnohem lépe vstává – já se na tu kávu tak moc těším, že vyskakuju z postele téměř s radostí.

Kávovar Incanto i skvěle vypadá, bude tedy v každé kuchyni nebo kanceláři hezkým doplňkem. Použití i čištění je jednoduché. Připravit umí sedm druhů vynikající a kvalitní kávy.

Pokud máte rádi opravdu dobrou a kvalitní kávu, určitě si pořiďte kávovar Saeco Incanto. Je to velmi kvalitní přístroj, se kterým si uděláte vynikající kávu podle chuti kdykoliv.

Video návod na použití kávovaru Saeco Incanto najdete po kliknutí zde: videonávody k použití

 


 

Chytrá rychlovarná konvice Philco PHWK2002

Rychlovarná konvice je dnes už v každé kuchyni jedním z nejpoužívanějších přístrojů. Já si ale dobře pamatuji na dobu, kdy jsme vodu na kávu, čaj, nebo kojenecké mléko vařili v konvicích s pískacím nástavcem na sporácích. Bylo to zdlouhavé, a pokud na návštěvu přišlo více lidí, na kávu se prostě čekalo. S jakou radostí jsme proto kupovali rychlovarné konvice, které dobu varu podstatně zkrátily.

Dnes už si bez rychlovarné konvice neumíme kuchyni ani představit.  A protože ji používáme často, i konvice procházejí vývojem, aby nám sloužily ještě lépe.

A tak jsem byla moc ráda, když jsem od firmy Philco dostala chytrou konvici PHWK 2002 na otestování, abych vám mohla popsat, jaké možnosti dnes při vaření, ohřívání a převařování vody jsou.

Konvice Philco není jen tak ledajaká, nebo obyčejná konvice, je to konvice chytrá. O to zvědavější jsem byla.

Už když jsem konvici vybalila, byla jsem si jistá, že tenhle spotřebič budu mít ráda. Konvice je designově velmi hezky vyrobená.  Na podstavec ji lze postavit jakkoliv, má totiž středový konektor. Konec je i věčně překážející přívodní šňůře (kabelu) – nastavíte si délku podle potřeby a zbytek kabelu zůstane namotaný v podstavci konvice.

Já obecně dost nerada čtu návody.  Bývají dlouhé a nesrozumitelné, nepřehledné. U konvice Philco je návod napsaný stručně, jasně a s obrázkovým vysvětlením – přečteno máte během chvilky a můžete konvici začít používat. Trochu jsem se bála, jestli ovládání bude opravdu jednoduché, a jestli nebudu muset před každým použitím složitě nastavovat teplotu. Mé obavy byly zbytečné. Ovládání je uživatelsky velmi příjemné – cvak a máte navolenou teplotu, cvak a zvolíte funkci udržování teploty, nebo 3 minutového převařování vody ( to ocení hlavně maminky malých miminek). A taky je moc prima funkce udržování teploty. Až se mi skoro chce takovým tím radostným způsobem vykřiknout: Je to bezva a konečně si uvařím dobrý zelený čaj, nebo kafe..

Co všechno tedy tahle super chytrá konvice umí?

- umí regulovat teplotu na 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 a 100 stupňů celsia

- Umí převařit vodu funkcí Clean Water – tedy sterilizovat vodu

- má funkci rychlého převaření na 100 stupňů

- umí tlačítkem Keep Warm udržet nastavenou teplotu po dobu 30 minut

- má LED display na kterém vám zobrazí přesné nastavení teploty i aktuální teplotu vody

- na těle konvice je vodoznak, který mění barvu podle teploty vody , která se v konvici momentálně ohřívá, pouhým kouknutím okamžitě poznáte, jak horká voda je

- má skryté topné těleso

- Na podstavci je středový konektor, konvici lze postavit v jakémkoliv směru

- vnější ukazatel množství vody

- zvuková signalizace

Kapacita:

1,7 l

Materiál:

kov

Příkon:

2400 W

Barva:

černá

Rozměry (v x š x h):

24 x 14 x 23 cm

Hmotnost:

1290 g

Délka přívodního kabelu:

70 cm

Napětí a frekvence:

220-240 V, 50/60 Hz

 

 

Konvice se také velmi dobře drží, rukojeť příjemně padne do ruky a neklouže. Ani údržba konvice není složitá- pokud se v konvici usadí vodní kámen, prostě do konvice nalijete vodu s octem nebo kyselinou citronovou, převaříte, pak stačí ještě asi 4x převařit v konvici čistou vodu a je hotovo. Žádné složitosti.

Myslím, že tahle konvice se stala mým velmi oblíbeným spotřebičem. Protože mám ráda zelené a polozelené čaje (oolongy), které vyžadují teplotu kolem 80 – 90 stupňů celsia, konečně si je mohu připravovat přesně tak, jak potřebují. Nastavím si teplotu a mám vynikající čaj, který chutná tak jak má. Přítel preferuje čaje černé, dcera bylinkové, a všichni máme rádi dobrou kávu na ty je třeba 100 stupňů, takže spokojená je celá rodina. V čajovně mi poradili na čaje koupit teploměr a teplotu vody si měřit – to už nemusím. Konvice mi vodu ohřeje, jak potřebuji bez měření.  No a pro vnuka už nemusíme složitě převařovat vodu a uchovávat ji v termosce, nebo přihřívat v plecháčku na sporáku – konvice pomůže a vše je velmi rychle připravené.

Dokud jsem měla doma obyčejnou konvici, vůbec mi nedocházelo, kolik věcí musím dělat složitěji, než je nutné. Až s chytrou konvicí Philco jsem si uvědomila, jak může být  rychlovarná konvice využitá mnohem lépe. Pokud jsem si klasickou rychlovarnou konvici pochvalovala, na tuhle chytrou nedám dopustit. Mám ji opravdu ráda, užívám si její funkce a vždycky, když piju čaj, si uvědomím, jak jsem s ní moc spokojená. Pokud máte rádi dobrou kávu a čaj, nebo máte doma malé dítě, nebo třeba starou babičku, které občas připravujete instatní kaši (naše babi miluje ovesnou), pak si určitě pořiďte chytrou Philco konvici. Ten rozdíl chuti opravdu poznáte, a užijete si úsporu času i energie

konvici koupíte po kliknutí zde: chytrá konvice Philco PHWK2002

 

 Ruční šlehač Philco PHHM 6300

Moc ráda peču. Ráda peču koláče, buchty, a také různé dorty, cukroví a rolády. U pečení si odpočinu, a jsem pak i moc ráda, když všem mé výtvory chutnají. Proto je mým věrným společníkem ruční šlehač. Proto jsem byla moc ráda, když jsem dostala možnost pro vás otestovat ruční šlehač Philco  PHHM 6300 .

Tento šlehač patří do řady chytrých spotřebičů.  Já mám moc ráda všechno, co mi nějakým způsobem ulehčí práci. A takový je právě ruční šlehač Philco PHHM 6300

Šlehač má 16 (ano, čtete dobře, opravdu 16) rychlostí. Rychlost si jednoduše navolíte na digitálním displeji stisknutím tlačítka + nebo - . Zároveň je na displeji časovač až do 10 minut – krásně tedy bez složitého hlídání času vidíte, jak dlouho šleháte, nebo hnětete ( tuhle funkci mám ráda hlavně u hnětení kynutého a chlebového těsta.

Tlačítka + a – jsou umístěna velmi šikovně, takže na ně lehce dosáhnete při hnětení a šlehání, můžete tedy rychlost upravovat během práce, aniž byste museli přístroj vypínat nebo odkládat, a to je velmi příjemné. Když jsem poprvé rychlosti zkoušela, musím přiznat, že jsem byla velmi překvapena. Když jsem se dostala až k rychlosti 16, napadlo mě jen: „Páni, to je tedy výkon“. Takový výkon a rychlost jsem dosud u žádného šlehače neměla (a že mi jich už pár rukama prošlo). A přitom je přístroj poměrně tichý. Každá rychlost je vhodná k jinému použití šlehače:

Stupeň 1 :vhodný pro hnětení těsta, nebo míchání surovin při poměru mouka: voda 800g : 700g

Stupeň 2 – 3 : nízká rychlost míchání suchých přísad a přidávání dalších ingrediencí

Stupeň 4: pro míchání tekutých surovin, nebo přidávání tekutých surovin do sypkých

Stupeň 5 – 6 : pro přípravu chlebového těsta

Stupeň 7: pro přidávání dalších přísad

Stupeň 8-10: střední rychlost pro míchání dortových směsí

Stupeň 11 : pro šlehání másla, nebo přípravu cukrové polevy.

Stupeň 12-13 : vhodný pro přípravu lehké, nadýchané konzistence

Stupeň 14 : pro přípravu bramborové kaše

Stupeň 15 : šlehání krémů a šlehačky

Stupeň 16 : vysoká rychlost pro šlehání bílků.

Šlehací metly tohoto šlehače mají unikátní tvar vhodný pro optimální šlehání.

 

Vlastnosti

Příkon:

300 W

Barva:

bílá

Rozměry (v x š x h):

21 x 10 x 15 cm

Hmotnost:

1200 g

Délka přívodního kabelu:

135 cm

Napětí a frekvence:

220-240 V, 50/60 Hz

Šlehač Philco PHHM 6300 je vhodný na šlehání třených těst, krémů, pomazánek, hnětací metly využijete na kynutá těsta – mně se velmi dobře s hnětacími metlami pracuje, zkoušela jsem těsto například na domácí chléb, kynuté buchty a na loupáky a jsem spokojená. Stačí rychlost 5 a těsto je dobře vypracované, provzdušněné a dobře nakynulo. Vynikající je i třeba rybičková pomazánka – máslo je krásně našlehané, pak jsem nižší rychlostí zašlehala rybičky a nakonec najemno nakrájenou cibuli a okurku vmícháte na stupeň 1 a pomazánka je krásně jemná a nadýchaná, všichni si pochutnali.

Třená těsta se dělají skvěle a rychle – třeba recept na rychlou a dobrou třenou roládu je se šlehačem opravdu rychle hotový ( lze použít i na dortový korpus) :

 4 vejce, 4 lžíce cukr krystal, 4 lžíce polohrubá mouka – oddělíte bílky a žloutky, z bílků ušleháte tuhý sníh, pak do něj nízkým stupněm (stačí č.2) vmícháte cukr, 4 žloutky a mouku. Hotové těsto vlijete na plech a pečete krátce do růžova. Po upečení hned smotáme i s pečícím papírem, zabalíme do vlhké utěrky a necháme vychladnout. Krém: ½ litru mléka, 6 lžic cukru a 1,5 sáčku pudinkového prášku uvaříme jako hustý pudink, po vychladnutí zašleháme stupněm 15 asi  70 g másla. Krém natřeme na vychladlou roládu, kterou jsme opatrně sundali z pečícího papíru. A je hotovo . Z tohoto receptu peču i piškotové dorty

Šlehač vám do ruky padne jako ulitý. Drží se dobře. Mám poměrně malou ruku, a i mě se drží příjemně, krásně dosáhnu na tlačítka, šlehač je lehký, velmi dobře vyvážený, takže ani při delším šlehání nebo hnětení se nepřevažuje a nebolí z něj ruka ani zápěstí.

Výkon a rychlost jsou přímo ohromující, šlehač je mnohem rychlejší, než jsem byla zvyklá u starších typů šlehačů jiných značek. Na přípravu těst a krémů tedy stačí mnohem kratší doba přípravy. Pracuje se s ním opravdu velmi příjemně. Pokud tedy rádi pečete a vaříte, tenhle šlehač vám opravdu doporučuji ( pokud nevíte, jaký dárek koupit ženě do domácnosti, tímhle šlehačem se rozhodně trefíte, je bezva a každá hospodyňka ho ocení). Vyzkoušela jsem ho i s maminkou, která se obvykle novinkám brání a byla nadšená a spokojená, dokonce přiznala, že se jí obsluhuje lépe, než původní šlehač, který měla a musela nastavovat rychlost druhou rukou. Šlehač je vhodný opravdu pro všechny. Až mě tak napadá, jaké zázraky by dokázala Magdalena Dobromila Rettigová, kdyby měla tenhle úžasný šlehač po ruce při přípravě svých receptů. Já si tohle testování ohromně užívám a šlehač Philco  PHHM 6300 vám doporučuji. Je prostě báječný.

pokud si chcete šlehač zakoupit, klikněte zde: Ruční šlehač Philco PHHM 6300


SodaStream Spirit

Je léto a všichni řešíme pitný režim a žízeň. A protože perlivá voda zažene žízeň mnohem lépe, než neperlivá, uvítala jsem možnost otestovat novinku z řady výrobníků perlivé vody SodaStream Spirit.

A když jsem zjistila, že tenhle výrobník na celé čáře zvítězil v testu 11 výrobníků perlivé vody české spotřebitelské organizace dTest, byla jsem opravdu zvědavá.

Hned při vybalování jsem byla velmi potěšena, že výrobník je dodáván vcelku, jen s odnímatelným zadním krytem. Já totiž moc skládání výrobků nezvládám, a návody čteme všichni neradi. Tenhle povedený designový přístroj prostě jen vyndáte z krabice, našroubujete velmi snadno bombičku (která je součástí balení) a nasadíte zadní kryt. A takhle snadno je přístroj připravený k použití. Obzvláště ti, kdo byli zvyklí na klasickou sifonovou láhev z dávných dob, ocení, jak snadno se bombička našroubuje. Zvládne to každý.

Součástí balení výrobníku SodaStream Spirit je i lahev na perlivou vodu. Oproti dřívějším typům výrobníků perlivé vody, kde byl docela problém s našroubováním lahve – museli jste většinou jednou rukou šroubovat lahev do přístroje a druhou přístroj přidržet – tady je nasazení lahve opravdu velmi snadné. Prostě jen lahev nasadíte, ozve se cvaknutí a můžete začít vyrábět perlivou vodu. To ocení obzvláště starší lidé, kteří mají s koordinací pohybu při šroubování jednou rukou už trochu problém. Poprosila jsem maminku, ať si vyzkouší, jestli jí tohle nasazení lahve vyhovuje a byla moc spokojená, jeden pohyb a lahev drží. Nasadit lahev je prostě u výrobníku Spirit hračka, kterou zvládne každý.  Pak už jen stačí zvolit si intenzitu perlení bublinkami pomocí stlačení tlačítka v horní části výrobníku. Já mám raději jemně perlivou vodu, vnuk by nejraději mačkal pořád. Dokonce jsem mu pití ani nemusela připomínat jako jindy – pil opravdu dost, jen aby si mohl vyrobit další perlivou vodu.

A tím se dostáváme i k nákladům. Z jedné bombičky vyrobíme zhruba 80 litrů syceného nápoje. Vyměnit můžete bombičku za plnou většinou ve všech supermarketech na infostáncích nebo pokladnách za cenu 199,- Kč, platíte pouze náplň, obal máte výměnou za svůj, který byl v krabici při koupi SodaStreamu (bombičky lze vyměnit na jednom z 2000 výměnných míst, a dnes už si můžete objednat výměnu bombičky i u rozvážkových společností Rohlík.cz a Kolonial.cz). Při používání originálních bombiček SodaStream, které výrobce plní potravinářským CO2 plynem, za pravidelné důsledné kontroly všech důležitých zdravotních parametrů, je doma připravená perlivá voda kvalitní a bez rizika pro vaše zdraví.

Litr perlivé vody vyjde tedy zhruba na 2,75 Kč, což je oproti klasickým perlivým vodám, které kupujete v plastových lahvích opravdu výhodné. A ještě odpadá dřina při nošení lahví.

Mimochodem – víte, že 80 litrů perlivé vody, které vyrobíte z jedné bombičky odpovídá 10 balíkům perlivé vody v PET lahvích? To už je pořádná věž z plastových lahví. Používáním výrobníku SodaStream tedy šetříte nejen svou kapsu, ale i životní prostředí, za tři roky používání SodaStreamu ochráníte přírodu před odpadem asi 2500 plastových lahví.

Perlivou vodu můžete pít, buď jako klasickou neochucenou vodu, nebo s přidáním ovoce, případně se sirupy SodaStream (nebo domácí šťávou, kdo má možnost). My máme doma moc rádi pomerančový sirup SodaStream Orange. Je moc dobrý, stačí asi půl víčka sirupu do lahve – z jedné lahvičky sirupu jsem tak vyrobila asi 28 litrů nápoje – a to se vyplatí. Mně osobně nejvíc chutná perlivá voda s ovocem, oblíbila jsem si obzvláště borůvky – stačí nasypat hrstičku borůvek do sklenice, zalít perlivou vodou a máte skvělý nápoj. Nebo, kdo nemá borůvky, koupí sáček mraženého lesního ovoce a určitě si pochutnáte. Je to moc dobré a zároveň máte nápoj hned vychlazený. Jen jedno upozornění  - nikdy nedávejte sirup do lahve před tím, než začnete vyrábět perlivou vodu, ale vždycky až do hotové vody. Jinak vám v lahvi vzkypí, a přeteče, může se dostat do přístroje a tím si ho můžete poškodit. Takže to je asi jediné upozornění: Nikdy ne sirup před výrobou perlivé vody!!!

SodaStream Spirit je designově velmi povedený a lze ho koupit ve třech barevných provedeních – červený, černý a bílý.

Já mám na otestování červený a jsem jím okouzlena.  Je prostě krásný, oblý a hladký. Jeho design okouzlil nejen mě, ale i mého malého vnuka, který stál před stolem a dlouze se na SodaStream díval a pak řekl: „Babi, ten je tak krásný, vypadá úplně jako Optimus Prime“ (pro ty, co jako já původně nevěděli, kdo to je, mi bylo vysvětleno, že to byl hodný Transformers ve filmu) – takže kromě toho, že vnuka moc baví vyrábět perlivou vodu, myslím, že i tajně pokukuje a doufá, že se nám SodaStream Spirit transformuje.

Pokud tedy chcete do své kuchyně super pomocníka, který vám pomůže dodržovat pitný režim a ještě vám kuchyň pěkně ozdobí, určitě si pořiďte SodaStream Spirit. Je krásný, snadno se s ním manipuluje, šetříte životní prostředí i vlastní peněženku a máte po ruce vždycky dobrý nápoj. Přístroj doporučuju hlavně pro jeho snadné ovládání, je velmi vhodný i jako dárek.

pokud si chcete koupit SodaStream Spirit, seznam prodejců po kliknutí zde: prodejci SodaStream Spirit

stitek-VT-SodaStream-cz.indd

SPIRIT RED SIDE 


Explore Mix a Go od Russell Hobbs

Dnes bych vám moc ráda představila Explore Mix & Go Juice odšťavňovač od Russell Hobbs. 

Tento produkt značky Russell Hobbs mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení. A já jsem moc ráda. Džusy a ovocné šťávy mám moc ráda, a pomalu se učím pít i Smoothie. 

Vždycky jsem trochu měla problém s tím, jak dodržet lékaři doporučované množství ovoce a zeleniny. Nikdy se mi nedařilo doporučenou denní dávku sníst. A pak jsem objevila pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a smoothie. Velkou výhodou je, že do připravovaných nápojů si namícháte a odšťavníte (nebo rozmixujete) přesně to ovoce a zeleninu, které vám chutná v poměru, který Vám vyhovuje. Hlavně v horkém létě jsem se přesvědčila, jak osvěžující je čerstvá ovocná šťáva, nebo namixované ovoce. Cítím se po napití lépe, konečně dodržuji konzumaci ovoce a zeleniny tak jak by měla být, a také moje výkony se zlepšují ( mám více energie a necítím se tak unavená), a v neposlední řadě- moje váha na mě konečně přestává hrozit výstražně prstem, a já si na ni nestoupám s hrůzou v očích. Ještě sice hledám recepty na hlavně zeleninová smoothie na internetu a v knihách, ale už mám i já své oblíbené dobroty. Například mi moc chutná rajčatová šťáva s bazalkou, trošku osolit a opepřit a je to vynikající osvěžující nápoj. Také jablka s mrkví jsou u nás doma hodně oblíbená, různé mixy z nektarinek, broskví a mrkve jsou chutné a dobré, a jsem si jistá, že najdu ještě spoustu kombinací, které mi zachutnají. Sice zatím vyhledávám spíš ovocné nápoje a šťávy, ale i k zeleninovým už si hledám cestu.

Použití přístroje Explore Mix & Go Juice je velmi snadné. Jedním stlačením si namixujete ovoce do konzistence nápoje, který Vám vyhovuje. Velkou výhodou je, že mixovací čepele zvládnou namixovat i led. Hlavně v létě jsme mixovali třeba pokrájené jahody z mrazáku a bylo z nich skvělé ledové osvěžení (skvěle chutnají třeba i s banánem a pár lístky čerstvé máty).

Součástí přístroje je i lis na citrusy – ráno si tedy k snídani odšťavníte pomeranč nebo grapefruit, nebo citron a limetku. Přístroj je lehký, a jeho výhodou je i to, že nezabere na lince téměř žádné místo (oproti klasickým velkým odšťavńovačům). Lis na citrusy funguje také na stlačení přístroje, lehce si tedy ovládáte odšťavňování lehkým tlakem ruky. Výhodou je uzpůsobení lisu tak, aby šťáva tekla rovnou do lahve, mechanismus proti odkapávání šťávy pak zajistí, že když dáte lahev pryč, nekapou zbytky šťávy na stůl. Lahev uzavřete šroubovacím víčkem s otvorem na pití a nápoj na svačinu, do práce, nebo do posilovny je připraven. Bez éček, bez konzervantů a přesně podle vaší chuti. Chytří pomocníci jsou fajn. A tenhle  přístroj Explore Mix & Go Juice vám určitě udělá radost.

Snadno se ovládá, nezabere místo na stole a velmi snadno se čistí – stačí vymýt vodou lahve, mixovací nádobu a opláchnout lis na citrusy a přístroj je připraven znovu k použití. (Díly lze samozřejmě umýt i v myčce na nádobí)

Takže pokud se chcete cítit lépe, zahnat únavu, zhubnout, nebo prostě začít zdravě žít s čerstvými šťávami a smoothie, které vám chutnají, určitě si pořiďte Explore Mix & Go Juice od Russell Hobbs.

A na závěr pár receptů na smoothie:

Broskvové smoothie : 2 broskve, asi 6 jahod, a 200 ml nápoje Alpro bez příchuti

Jahodovo – melounové smoothie: vypeckovaný a na kousky nakrájený kousek melounu,hrst jahod a trochu vody

Jogurtové smoothie: 1 kelímek bílého jogurtu, hrst malin ( jahod, nebo ovoce,co ti chutná), lžíce medu


Odšťavňovač Philips Avance Collection HR1918/80.

Dostala jsem příležitost otestovat odstředivý odšťavňovač Avance Collection HR1918/80 od firmy Philips.

Byla jsem hodně zvědavá, jak rychle půjde složit – se skládáním výrobků mám totiž většinou problém, jsem tak trochu netechnický typ a návody jako každá žena nečtu zrovna ráda.

Proto už při vybalování výrobku sleduji, z jakých součástek se skládá – a tady jsem se zaradovala- není to žádná složitá stavebnice. Odšťavňovač lze složit opravdu velmi rychle, stačí se jednou podívat na návod nakreslený na obrázku. Díly do sebe přesně zapadnou, takže nemusíte nic složitě studovat. Pak jen zacvaknete kovové rameno, a když uslyšíte cvaknutí, je jasné, že díly jsou složeny správně a můžete začít odšťavňovač. Zkusmo jsem si odšťavňovač složila 2x, a podruhé už mi složení netrvalo déle než minutu.

Také na údržbu(umývání) je přístroj příjemný – stačí omýt plastové díly běžným způsobem (nebo v myčce), opláchnout kovový díl na strouhání a je hotovo. Rychle a bez potíží.

Složený odšťavňovač vypadá velmi zajímavě, je to takový „Pan Vajíčko“ – krásně oblý, vejčitého tvaru, takže upoutá vaši pozornost na první pohled. Je moc hezký, tvar se designérům opravdu povedl.

Stejně tak povedený je i otvor na vkládání ovoce a zeleniny – je dostatečně velký, takže do něj bez problémů můžete vložit i větší části ovoce nebo zeleniny. Vejde se jí tam opravdu dost. Když jsem šla odšťavňovat, byla jsem připravena, že budu muset hodně zatlačit, jak jsem byla zvyklá u starších typů odšťavňovačů, obzvláště když v přístroji byla tvrdší zelenina. A tak jsem chtěla zatlačit, najednou se ozvalo bzzzzzm,a bez většího tlaku byla celá nádobka odšťavněna. Přiznám, že ta rychlost mne opravdu dost překvapila, nečekala jsem takový fofr.

Odšťavněná šťáva odtéká do připravené nádobky. Velkým plusem a výhodou tohoto odšťavňovače je, že si můžete zvolit jednoduchým nastavením, jestli chcete šťávu čirou, nebo s kousky dužiny (až 50 %). Je to velmi příjemné, čekala jsem šťávu typu přesnídávka, ale opravdu v ní bylo dužiny tak akorát a na pití velmi jemné a chutné.

Příjemná je i možnost otočení zobáčku výpusti – po  pootočení šťáva neodkapává a když dáte pryč nádobku se šťávou, na stůl vám už nic neodkápne.

Zkoušela jsem odšťavnit různé typy ovoce a zeleniny – jablko s mrkví, hrušky, pomeranč, tvrdší mrkev a celer, dokonce i s kousky kokosu si odšťavňovač poradil - zbude vám po odstředění kokosové šťávy příjemná kokosová drť – moučka.

Vyzkoušejte třeba

 Nápoj lásky:

1 oloupaný a rozčtvrcený ananas

100 g malin

300 g jahod

Drcený led ze 4 kostek

·        Zpracujte ananas v odšťavňovači. Přidejte šťávu do mixéru spolu s bobulovitým ovocem.

·        Umixujte do hladka, nalijte na drcený led a ihned podávejte.

·        Doba přípravy 5 minut

 

Tenhle odšťavňovač se povedl nejen svou rychlostí odšťavňování, ale i poměrně tichým provozem, velkým otvorem na vkládání ovoce a zeleniny, snadným skládáním (a čištěním), a kromě toho velmi dobře vypadá.

Pokud tedy jako já máte běžně problém sníst doporučenou dávku ovoce a zeleniny na den, s tímhle odšťavňovačem je po problému. A pokud chcete hubnout, zdravěji jíst, nebo prostě jen máte rádi ovocné a zeleninové šťávy, a chcete dětem dát čerstvou šťávu bez éček (která v džsusech v obchodech jsou vždycky) kupte si odšťavňovač, který je kvalitní a velmi dobře se s ním pracuje a hlavně – odšťavňuje opravdu skvěle. Odstředivý odšťavňovač Philips Avance Collection HR1918/80 doporučuji, je opravdu dobrý.

 

Rychlovarná konvice Legacy Floral od Russell Hobbs

Rychlovarná konvice je určitě jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v kuchyni. Já si ještě pamatuji dobu konvic s pískacím nástavcem, který se používal na sporácích a vaření vody na kávu a čaj trvalo opravdu dost dlouho. Rychlovarné konvice mám proto moc ráda – voda v nich je uvařená velmi rychle, nemusím na kávu a čaj čekat dlouhou dobu. Ale přesto občas z nostalgie na ty klasické konvice zavzpomínám. Proto mne moc potěšilo, když jsem objevila rychlovarnou konvici Russell Hobbs Legacy Floral

Tady designéři pochopili, že my ženy máme rádi klasické a elegantní tvary konvic, a že občas chceme, aby naše kuchyně, ve které trávíme spoustu času, byla nejen vybavena spotřebiči, ale aby jimi byla i zdobena. A přesně takový pocit mám, když se podívám na konvici Legacy Floral (objem 1,7 litrů) – ta konvice zdobí. 

Když jsem ji uviděla poprvé, chtělo se mi povzdychnout : “áááách, ta je krásná – jako pro princeznu, nebo pro dámu“. Prostě velmi povedený design- konvice je krásně bílá, ozdobená drobnými černými kvítky, je elegantní, milá, prostě je krásná. Upoutá váš pohled a už ho nepustí – se zalíbením se na ni podíváte, kdykoliv přijdete do kuchyně.

A jako všechny spotřebiče Russell Hobbs není jen krásná, je i praktická a úsporná.

Šálek kávy si můžete dát opravdu rychle – šálek vody uvaří už za 55 sekund! Na konvici je i označení 1,2 nebo 3 šálky – takže pokud si chcete uvařit rychle čaj, nebo třeba kávu jen do 2 šálků, nemusíte zbytečně dlouho čekat, odměříte si přesně takové množství vody, které potřebujete. 

Rukojeť se velmi dobře drží, a také víčko na uzavření konvice je praktické (oproti některým odklápěcím víčkům se nestane, že se konvice uprostřed varu otevře). 

 

Konvice je lehoučká.

Nálevka na vodu je zdokonalena tak, aby z ní voda neodkapávala.

Konvice je postavena na základně 360 stupňů otočné s prostorem pro uložení kabelu.

Filtr uvnitř konvice je odnímatelný, snadno se tedy vyčistí, topné tělísko je skryté, po dovaření se konvice sama vypne.

Údržba je velmi snadná – stačí hladký povrch konvice otřít vlhkým hadříkem nebo houbičkou, při usazení vodního kamene stačí převařit vodu s trochou octa a poté důkladně vypláchnout.

Specifikace rychlovarné konvice

  Stylově bílá konvice s květinovými vzory a reliéfním logem Russell Hobbs

  Jednoduché nalévání

  Rukojeť pro snadné uchopení

  Zóna rychlého varu s označením 1, 2 a 3 šálků

  1 šálek uvaří za 55 sekund

  Ušetří až 66 % energie

  Zdokonalená nálevka

  Indikátor zapnutí

  Objem 1.7L

  360° základna s prostorem pro skladování kabelu

  Skryté topné tělísko

  Odnímatelný a omyvatelný filtr

  Indikátor množství vody

  Automatické vypnutí

  2400 W

Konvice Legacy Floral se stala ozdobou mé kuchyně. Moc ráda se na ni dívám, kdykoliv do kuchyně přijdu, nebo když vařím. Je to nejen spotřebič, ale i hezký designový doplněk. Přitom je to spotřebič velmi úsporný a kvalitní. Konvici doporučuji všem, kdo mají rádi krásné, jemné a elegantní spotřebiče. Vaření kávy a čaje se hned stane příjemnějším. Pokud chcete koupit rychlovarnou konvici pro sebe, nebo jako dárek, tahle krásná něžná bílá konvice s černými kvítky je přímo ideální. Recenze byla napsaná podle mých vlastních pocitů.

Tento produkt značky Russell Hobbs mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení.

pokud si chcete prohlédnout konvici přímo na stránkách výrobce, klikněte zde: konvice Legacy Floral


 

Kuchyňská váha Catler

Chtěla bych vám představit kuchyňskou váhu Catler KS 4010.

Vánoce a pečení cukroví k sobě neodmyslitelně patří. A k pečení cukroví (anebo koláčů, buchet, bábovek nebo dortů) potřebujeme přesně odvážené ingredience, aby cukroví chutnalo přesně tak, jak chutnat má.

Proto doma potřebujeme kuchyňskou váhu. Váha Catler je moderní kvalitní váha, která udělá radost každé kuchařce a kuchaři.

Váha je vybavena čtyřmi senzory pro vyšší přesnost vážení. Má dotykový ovládací panel s LED podsvícením, funguje na 3 AAA baterie – jednou z funkcí je i indikace slabé baterie, nemusíte se tedy bát, že vám při pečení najednou váha přestane fungovat, při nečinnosti se váha sama vypíná, takže obavy, že se nám baterie vybijí, protože jsme zapomněli váhu vypnout, také nemusíme řešit.

Váha má možnost volby jednotek vážení – vážit lze v gramech a v mililitrech. Vybavena je funkcí „Tara“, která umožňuje vážit jednotlivé ingredience v jedné nádobě – po navážení ingredience vynulujete displej stisknutím Tare a můžete vážit další ingredienci. Tahle funkce je velmi příjemná, nemusíte mít ingredience složitě v několika mističkách, vše si pohodlně navážíte v jedné nádobě – například navážíte potřebné množství mouky, poté zmáčknete tlačítko Tara, váha se vynuluje a můžete přímo do mouky vmíchat třeba cukr v potřebném množství.

Váha má i funkci časovače – minutky- navolíte si potřebnou dobu pečení a po uplynutí vámi zvolené doby začne váha hlasitě signalizovat konec vámi předvolené doby. Po dobu odpočítávání času se displej vypíná, i tady váha šetří baterie.

Po ukončení práce s váhou ji lze zavěsit na tyč mezi kuchyňské nářadí, nemusíte tedy hledat místo, kam váhu uklidit v době, kdy s ní nepracujete. Tahle praktická „vychytávka“ se mi moc líbí, mám váhu uklizenou a přitom pořád po ruce.

Když jsem váhu Catler KS 4010 začala zkoušet, proběhla mi hlavou vzpomínka na dětství, kdy jsem s babičkou pekla buchty a koláče. Babička měla starou velkou a těžkou váhu, takže pokud potřebovala něco navážit, musela pro váhu dojít, donést ji do kuchyně (oproti dnešním váhám byla velká a opravdu těžká), a pak nastalo vážení a dovažování s pomocí závaží a závažíček, pro které bylo taky v kuchyni vyhrazeno zvláštní místo. Vážení tak zabralo poměrně dost času a bylo poměrně nepřesné, dalo se vážit jen podle závaží, která byla k dispozici. Mělo to své kouzlo, hlavně pro mne jako pro dítě, praktické a přesné vážení to ale rozhodně nebylo. Tak mne napadlo, jaké kulinářské a cukrářské dobroty by babička asi dokázala upéct, kdyby měla k dispozici tuhle malou, lehounkou a hlavně velmi přesnou a praktickou váhu.

Pokud máte v rodině diabetika, jako já, určitě také uvítá možnost přesného vážení potravin při diabetické dietě.

Pokud se tedy chystáte na pečení vánočního cukroví, nebo rádi pečete koláče a dorty, určitě by vám neměla doma chybět kuchyňská váha. Váha Catler KS 4010 je ideálním pomocníkem – je praktická, úsporná, moderní, kvalitní a hlavně přesná. Díky svému praktickému zakončení ji lze zavěsit ke kuchyňskému nářadí, nebo ji jednoduše zasunout do police – místa opravdu nezabere moc.

Váha Catler se určitě stane vaším oblíbeným pomocníkem.

zdroj obrázku : https://www.catler.cz/kuchynska-vaha/ks-4010

Váhu Catler KS 4010 můžete koupit po kliknutí zde: Prodejní místa váha Catler KS 4010

Více informací od výrobce najdete po kliknutí zde: kuchyňská váha Catler KS 4010


Čistička vzduchu 

Čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA- 267.

Protože bydlím v panelákovém bytě, ve městě, kde prašnost je poměrně velká, a mám všechny čtyři děti alergiky, rozhodla jsem se vyzkoušet doma čističku vzduchu.

Nejdříve jsem se rozhodovala, jestli chci malou, nebo velkou čističku. Po dlouhém uvažování jsem zvolila velmi malý typ s ionizátorem. Místnost dětského pokoje není velká, takže jsem usoudila, že na otestování bude malá čistička stačit. Po dlouhém hledání na internetu jsem zvolila čističku vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA – 267 z eshopu Gavri.cz. A udělala jsem dobře.

Čistička je velmi malá ( 21 x 7,2 x 10,4 cm), pouze ji dáte do zásuvky – u čističky je i světlo, takže kromě funkce čištění vzduchu funguje i jako noční lampička. Vhodná je do místností cca 20 m2. 

Čistička je velmi tichá – prakticky ji neslyšíte, o tom, že funguje, se ale přesvědčíte velmi snadno – stačí před ni dát ruku a ucítíte proudění vzduchu.  Příkon čističky je 2,5 W – spotřeba je tedy opravdu minimální, můžete ji nechat zapnutou, aniž byste se museli bát účtů za energie.

Čistička s ionizátorem funguje na principu vypouštění záporných iontů do vzduchu – je to tedy stejný princip, jako čištění vzduchu při bouřce. Také cítíte, že se vám najednou dýchá lépe. Ionty předávají náboj prachu a nečistotám ve vzduchu, ty se shluknou k sobě, ztěžknou a padají k zemi. V čističce jsou dva elektrostatické filtry, které si k sobě přitahují nabité částice prachu – otřít se dají např. švédskou utěrkou. Nemusíte do tohoto typu čističky kupovat žádné filtry. Vyndání filtrů z čističky je velmi snadné – jedním pohybem vytáhnete, otřete a znovu vložíte.

Na účinek čističky jsem byla velmi zvědavá. Vyzkoušeli jsme ji v několika místnostech. A všude jsem s ní byla spokojená. Lépe se nám všem totiž spalo, a po cca 2 týdnech používání syn přestal v noci kašlat. Má alergie i na prach, a tahle malá věcička mu ulevila od kašlání ve spánku (umístěna cca 1,5 metru od postele).

Velmi mne překvapilo i to, kolik se nachytalo v čističce vzduchu prachu po vysávání. Vždycky jsem si myslela, že vysavač spolu s nečistotami vsaje i prach, který se drží koberci, a budete překvapeni, kolik se ho dostane rozvířeného do vzduchu.

Určitě taky znáte, kdo má televizi černé barvy, jak rychle je na ní vidět usazený prach – elektrostatický náboj prach vždycky přitahuje. Proto jsem zkusila umístit čističku blízko televize a potěšilo mne, že bylo přímo vidět, že usazeného prachu na televizi je mnohem méně. To byl pro mne i takový ten test, na který si můžete „sáhnout“ a přímo ho i vidět.

Jinak je celé testování spíše o pocitech. A ty jsou u nás v rodině příjemné. V každé z místností, kde jsme tuhle čističku s ionizátorem testovali, se dýchalo lépe a bylo nám příjemněji.

Filtrační spektrum: jemný prach, alergeny z roztočů, bakterie, viry, pyl a další alergeny, plísně, spóry plísní, kouřové částice, cigarety a tabákový kouř, těkavé organické látky (VOC)ta formaldehydy, pachy.

O čištění vzduchu od pachů jsme se přesvědčili ve spíži, kam jsme dali do uzavřené malé místnosti čerstvě naložené zelí – všichni určitě víte, že kysané zelí je cítit poměrně výrazně, čistička ale tenhle problém výrazně eliminovala.

Samozřejmě, že pokud máte větší byt, nebo potřebujete odstranit v místnosti i pachy třeba od zvířat, bude asi třeba výkonnější čistička.

Na běžné použití v panelákovém pokoji do 20 m2 (takže lze použít v ložnicích, dětských i obývacích pokojích, WC a podobně) je ale tahle věcička velmi příjemná. Určitě se vám s ní bude lépe spát i dýchat, zbavíte se polétavého prachu v místnosti a to s minimální spotřebou energie a bez nutnosti kupování drahých filtrů. Jako bonus získáte zároveň noční světýlko (lze zapnout i vypnout), které je součástí čističky s ionizátorem Clean Air Optima CA- 267. Čistička je malá, lehounká, takže ji sebou můžete snadno převézt i na služební cestu, nebo dovolenou a bude se vám v hotelovém pokoji lépe dýchat a spát.

Velké množství čističek vzduchu, odvlhčovačů, klimatizací a dalších výrobků zabývajících se úpravou klimatu v místnosti si můžete vybrat a koupit v eshopu www.gavri.cz 

 

Pokud chcete čističku koupit, klikněte zde: čistička vzduchu s ionizátorem CA - 267

Celý sortiment eshopu Gavri -čističky, ventilátory, klimatizace a další koupíte zde: www.gavri.cz


Parní generátor Power Steam Russell Hobbs

Dnes bych vám chtěla doporučit parní generátor na žehlení. Konkrétně se jedná o Parní generátor Steam Power Purple 24440 – 56 od značky Russell Hobbs. Tento produkt mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení.

Žehlení pro mne bylo vždycky spíš utrpením. Protože mám čtyři děti, ty hory prádla mne občas i trochu děsily. Obzvláště, když prádlo přeschlo, bylo „polámané“ ždímáním na vyšší otáčky, nebo když jsem nestíhala a nakupilo se mi žehlení za delší dobu. Vždycky jsem se uklidňovala tím, že dřív ženy žehlily žehličkami nahřátými na plotně, později elektrickými, ale těžkými. Já jsem na tom byla podstatně lépe – měla jsem žehličku napařovací. Jenže byla těžká – a já mám ruce poměrně drobné, takže se mi i špatně držela. Žehličky prošly spoustou modernizací, takže už nejsou tak těžké, neodkapává jim z nádržky při žehlení voda ( to dělala moje první napařovací ruská žehlička a mohu vás ujistit, že to fakt pálí). Přesto žehlení nebylo ani teď mojí oblíbenou činností.

Až teď, když jsem dostala možnost vyzkoušet parní generátor Steam Power od Russell Hobbs jsem pochopila, že mi vlastně žehlení nevadí, když mám správnou žehličku – tedy generátor.

Najednou odpadly všechny potíže a problémy. V první řadě mne překvapila lehkost celého přístroje. Plasty jsou maximálně odlehčené a žehlička je malá a lehoučká, padla mi do ruky jako ulitá. 

Žehlící plocha je keramická a má tvar, kterým lehce zajedete i do záhybů při žehlení košil. Nahřeje se velmi rychle – už za 60 sekund je připravena k žehlení, teplotu žehličky si samozřejmě můžete nastavit (tak jak jste zvyklí u běžných žehliček), a můžete si na generátoru nastavit i intenzitu páry – jsou 3 stupně intenzity napařování. 

A tak jsem to zkusila a jsem naprosto nadšená. Pára lehce zvládá i přesušené prádlo, nebo prádlo polámané ždímáním – třeba pánské džíny zvládl bez problému a ve chvilce. Ze žehlení, které bylo otravnou prací, se rázem stává příjemná voňavá práce. Pára totiž při žehlení rozvoní i aviváž, kterou jste při praní použili, a je to opravdu příjemné. A co je super – stačí žehlit většinu prádla jen po jedné straně. Velké kusy prádla, jako pánské džíny musíte samozřejmě otočit i na druhou stranu, ale u triček a košil stačí jen po jedné straně. Rázem je tedy o spoustu práce méně. Žehlení se stává snadným – žehlička je lehká, žehlící plocha krásně klouže po látce a pára krásně zvládá rozžehlit i to, co dříve bylo problém. Napařování si řídíte lehce jedním prstem na tlačítku na žehličce.

Pokud máte strach z uskladnění, nemusíte se vůbec obávat. Parní generátor není vůbec velký, je lehký a má tvar, který lze snadno uložit třeba do skříně. Ani s uložením kabelů není žádný problém – přívodní kabel elektřiny omotáte kolem generátoru a zastrčíte koncovku do připravené zástrčky, kabel na přívod páry od žehličky jednoduše smotáte a uchytíte v umělohmotné úchytce na něj připravené. Samotnou žehličku odkládáte na generátor do gumových úchytů – zapadne do nich a neklouže tedy z generátoru dolů. I tady tedy výrobce myslel na naše pohodlí.

Parní ráz generátoru je až 4,5 barů, nádržka na vodu o objemu 1,3 litrů jde snadno vyjmout a naplnit, na generátoru je i světelný indikátor odvápnění.

Generátor má i funkci automatického vypnutí.

Vlastnosti parního generátoru Steam Power purple 24440-56:

• Tlak 4,5 baru
• Odnímatelná nádržka na vodu s objemem 1,3 l
• 100 g/min. stálý výstup páry 
• Průběžné doplňování 
• Rukojeť na pohodlné přenášení
• Keramická žehlicí plocha
• 3 nastavení intenzity páry
• Funkce automatického vypnutí
• Systém proti usazování vodního kamene 
• Prostor pro uskladnění kabelu & hadice
• Vertikální skladování
• 2600 W
• Nahřátí za 60 sekund
• Světelná kontrolka nahřátí
• Světelný indikátor zapnutí
• 1,9 m dlouhý kabel
• Světelný indikátor odvápnění

Pokud tedy mohu zhodnotit celé testování výrobku, marně hledám nedostatky. Naopak budu všem kolem sebe parní generátor na žehlení Steam Power Purple Russell Hobbs doporučovat. Vhodný dárek je to třeba i pro všechny maminky – ta moje je už stará, a žehlení ji zmáhá – zkusila si parní generátor a je moc spokojená – dobře se jí drží a není tak unavená, protože žehlička je lehká, a stačí žehlít prádlo jen po jedné straně. Generátor je lehký, skladný, má vyřešené ukládání kabelů, žehlička je lehká, dobře padne do ruky, keramická plocha se na prádlo nepřichytává (ani když jsem si zapomněla přenastavit teplotu, se prádlo nepřichytilo a nepřipálilo). Z otravné a neoblíbené činnosti se rázem stává práce lehká a voňavá. A ještě při žehlení ušetříte spoustu času, takže místo dlouhého stání u žehlicího prkna si večer můžete přečíst knížku.

Video s návodem použití parního generátoru si prohlédněte po kliknutí zde:  parní generátor Steam Purple Russell Hobbs

 

Více informací o výrobku po kliknutí zde: parní generátor Steam Purple Russell Hobbs informace


Parní čistič Leifheit Clean Tenso

Jaro a jarní úklid patří tak trochu k sobě. Na velikonoční svátky to všichni chceme mít doma nablýskané, svěží, voňavé a krásné – jako jaro. A tak po zimě smýčíme, drhneme a utíráme, myjeme a čistíme –zkrátka, někdy je ten úklid celkem náročný, konečný výsledek ale stojí za to.

Pokud si chcete ulehčit úklid a mít naprosto čistou podlahu (– a to naprosto je pravdivé) bez použití jakékoliv chemie, nejen na jaře před velikonocemi,ale celý rok, pořiďte si parní čistič Leifheit Clean Tenso. Já jsem ho otestovala a jsem jím nadšená. Vůbec se nedivím, že tenhle výrobek dostal na Heuréce od spotřebitelů 1. Místo mezi parními čističi. Je skladný, velmi dobře se s ním pracuje a je velmi účinný.

Parní čistič Leifheit Clean Tenso je vhodný na všechny typy podlah – dřevěné, laminátové, linoleum, marmoleum, nebo dlažbu. Použít ho lze i k oživení barvy koberců.

Jsem nadšená hlavně tím, že po použití parního čističe je podlaha naprosto čistá - odstraněno je až 99,99 % nečistot a bakterií, a to bez použití jakékoliv chemie. Kdo má tedy malé děti, které si často hrají na podlaze, pro toho je tenhle čistič to pravé – děti sahají na podlahu, pak na hračky, a samozřejmě hned strčí ručičky do pusy. Při běžném vytírání na podlaze zbude i stopa saponátu, který si tím pádem děti na ručičkách zanesou do pusy. Také pro majitele domácích mazlíčků je mop bezva – i pokud dojde k nějaké nehodě a na podlaze je loužička – s parním čističem je hygienicky odstraněna. Čistič je připraven ihned k použití bez složitých příprav.

Stačí pouze naplnit nádržku o objemu 550 ml čistou vodou a zacvaknout do čističe. S tímto množstvím vody parní čistič pracuje až 40 minut nepřetržitého provozu.

Pak zapojíte přívodní kabel do zásuvky. Kabel je dlouhý 6,5 metru, dosáhnete tedy s čističem bez problému po celé místnosti. Pak už jen stačí stisknout ON/OFF tlačítko, rozsvítí se červené světýlko Power, a nastavíte požadované množství páry. Po zhruba 30 sekundách se rozsvítí modré světýlko Steam, stisknete páčku na rukojeti a můžete začít čistit.

 Pára lze nastavit podle požadované intenzity – ta nejslabší na parkety, dřevěnou podlahu, nebo plovoucí podlahy, střední na linolea a marmolea a nejvyšší intenzita na dlažbu. Čistič má i krytku pro čištění koberců a oživení jejich barvy.

Parní čistič má šest trysek, které čistí přes mikrovlákno. To je třeba před prvním použitím vyprat. Pak lze používat opakovaně, při znečištění návlek prostě stačí sejmout a vyprat v pračce (na 60 stupňů). Návlek z mikrovlákna nasává veškeré nečistoty, a lze si ho samozřejmě po čase dokoupit. Dokoupit si lze i náhradní filtr na vodu, který šetří přístroj.

Po skončení čištění stačí jednoduše čistič vypnout (tlačítko ON/OFF), vylít zbylou vodu z nádržky a přístroj uklidit. Velmi praktická je sklopná rukojeť.

Přístroj zkouším zhruba tři týdny a jsem spokojená

 • přístroj pracuje na principu horké páry bez použití chemie
 • naprostá hygienická čistota – odstraní až 99,9% bakterií
 • rychle připraven k provozu – nahřátí je do 30 sekund
 • nádržka na vodu 550 ml stačí na 40 minut nepřetržitého provozu
 • návlek je z 90% polyesteru a 10% polyamidu (před prvním použitím vyprat)
 • návlek je vyměnitelný a lze ho prát na 60 stupňů celsia
 • použití na všechny typy podlah
 • pára oživí barvu koberce
 • dlouhý přívodní kabel -6,5 m
 • hmotnost cca 2,8 kg (pracuje se s ním lehce)
 • je velmi skladný díky sklopné rukojeti
 • výkon 1200 W
 • napětí 230
 • rozměr 64 x  27,6 x  25,6 cm  (VxŠxH)

 

S parním čističem Leifheit Clean Tenso jsem moc spokojená. Ušetří mi čas – pracuje se s ním rychle, a dobře. Není těžký do ruky, manipulace s ním je velmi snadná. Čistí opravdu důkladně, po pravidelném používání mi z linolea zmizely i starší skvrny, o kterých jsem se domnívala, že nepůjdou vyčistit. Podlaha je krásně čistá i bez použití jakékoliv chemie, takže čistič určitě ocení maminky malých dětí, které si často hrají na podlaze, nebo majitelé domácích mazlíčků. Po skončení práce jen sklopím rukojeť a parní mop uložím – nezabere příliš místa, a jsem spokojená s výsledkem práce – mám krásně čistou podlahu bez bakterií bez vynaložení většího úsilí.

Pokud si chcete koupit parní čistič Leifheit, klikněte zde: Parní čistič Leifheit Clean Tenso 11913

Celý sortiment eshopu Leifheit si prohlédněte zde: oficiální eshop Leifheit


Multifunkční tlakový hrnec Tesla Elitecook 

Moc ráda vařím. A protože mám hodně velkou rodinu, vařím často a ve velkém množství. Nejraději pro rodinu vařím českou kuchyni, i když se nevyhýbám různým druhům jídel a kuchyní, tu českou mám nejraději. Proto jsem měla velkou radost, když jsem dostala možnost vyzkoušet vaření v Multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook.

Multifunkční hrnec jsem už na vaření vyzkoušela dříve od jiné značky, nebyl ale tlakový a měl úplně jiné provedení. Hrnec Tesla Elitecook K50 mne zaujal na první pohled – má příjemný design, hodí se do každé kuchyně – hlavně ale – a to je pro mne velmi důležité – má tlačítka na předním panelu v českém jazyce. Za to jsem velmi ráda, nemusím totiž honem přemýšlet, které tlačítko mám zmáčknout. Ovládání v českém jazyce je velmi vhodné i pro starší generaci. Mám už poměrně staré rodiče, a maminka si zkusila v Tesla Elitecook vařit a je nadšená – anglicky totiž neumí, a teď má konečně ovládání v češtině.

 Jak už jsem zmínila, Elitecook K50 Tesla je i hrnec tlakový. Znám spoustu žen, které se brání vaření v tlakovém hrnci, protože mají strach, že jim vybouchne. Je fakt, že i mně se stalo, že v klasickém tlakovém hrnci se mi ucpal píst a přetlak vyrazil páru i s většinou obsahu hrnce. Spoušť v kuchyni byla neuvěřitelná, takže jsem běžný tlakový hrnec používala, jen když to bylo nezbytně nutné, a musela jsem stále hlídat, jestli pára odchází tak, jak má. V elektrickém tlakovém hrnci Elitecook K50 tenhle problém není. V hrnci je mikroprocesorem snímána stále teplota, mikroprocesor zajistí přesný požadovaný tlak pro vaření. Hrnec je vybaven množstvím bezpečnostních prvků, například uzavřením krytu hrnce, které nedovolí kryt otevřít, dokud není v hrnci snížený tlak. Jednoduše – prostě hrnec je nastaven tak, že nemůže dojít k nehodě. Úspora času při vaření v tlakovém hrnci je opravdu veliká – například hovězí maso na rajskou omáčku, nebo na svíčkovou, které v běžném hrnci vaříte klidně i dvě hodiny, je v elektrickém tlakovém hrnci uvařeno za 45 minut úplně doměkka. Hovězí polévka je uvařená za 35 minut, kuřecí za 20 minut. Nemusíte se tedy stresovat, že nestihnete uvařit oběd nebo večeři včas. I jídla z hovězího masa jsou na stole do jedné hodiny.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook K50 má 7 funkcí vaření: tlakový hrnec, rýžovar, pomalý hrnec, pánev na smažení a restování, ohřívání jídla, příprava dušeného masa, napařovací hrnec.

Kromě těchto 7 základních funkcí je na hrnci naprogramováno 19 nastavení vaření. Volit můžete z programu vysokého tlaku, nízkého tlaku, pomalého vaření, restování, osmahnutí nebo udržení teploty. 
Dále 12 tlakových varných předvoleb pro maso, rybu, drůbež, zeleninu, rýži, obiloviny, polévku, dušení nebo dezerty.  Dobu vaření si také snadno nastavíte sami – záleží na vás, jak máte rádi jídlo uvařené. To si ale asi každá hospodyňka časem vysleduje sama.

Je těžké říct, která z funkcí multifunkčního tlakového hrnce Elitecook je nejlepší – vždycky když mě napadne třeba jak báječné je uvařit si skvělou sypkou rýži bez námahy, hned mě napadne, že třeba funkce vaření v páře je taky super. Je to takové to naše holčičí: Tohle je bezva..nene, počkej, tohle je ještě lepší..a nejlepší je…

Prostě hrnec je opravdu uzpůsobený k pohodlnému vaření bez námahy. Vynikající je i povrch varné nádoby – lze v ní vařit téměř bez tuku (tedy opravdu zdravě), ale hlavně nic nepřipálíte. A věřte, že jsem zkoušela opravdu spoustu věcí a nic – restovala jsem rajský protlak, který se rád přichytne a připálí, ale všechno v pohodě, nemusíte se bát ani orestovat papriku na guláš. Spousta žen, které vaří rády guláš, říká, že často trne hrůzou, aby se paprika nepřipálila a nezhořkla a tím nezkazila celý základ guláše – zkoušela jsem papriku restovat 4x a vždycky úplně skvěle- žádné přichycení na dno, připálení ani zhořknutí se nekonalo, výsledek byl skvělý základ na guláš, gulášovou polévku i perkelt.

Vaření v páře využije každý, kdo rád vaří v páře knedlíky, ale i brambory ve slupce jsou uvařené v páře rychle a neztrácejí chuť.

Funkce rýžovaru umožňuje připravit vynikající chutnou rýži – na trhu je dnes už spousta druhů a typů rýže, takže už nemusíte používat tu v sáčcích, která někdy není chuťově moc dobrá. Stačí odměřit rýži a vodu v poměru 1 : 2 ( 1 díl rýže, na 2 díly vody), osolit, vložit celou malou cibuli s hřebíčkem, zavřít víko a zmáčknout program rýže.O víc se nemusíte starat.Žádné míchání, hlídání – ta snadnost přípravy mě vždycky překvapí a potěší.

Funkce restování a dušení masa je u nás doma hodně často využívaná. Stačí orestovat cibuli, nebo maso podle potřeby a receptu, zalít vodou nebo vývarem, zavřít víko, vypnout funkci restování a zmáčknout maso – pečeně a nastavit potřebný počet minut. O víc není třeba se starat.

V hrnci lze připravit i vynikající čočku, nebo fazole bez dlouhého namáčení.

Při vaření masa i luštěnin je třeba dávat pozor, aby množství vody nebo vývaru v hrnci bylo jen po rysku 2/3 . Nikdy nedávat víc vody nad rysku.

Vepřové s mrkví:

1 cibule

1 kg  vepřového plecka

1 kg mrkve

¼ litru vody

Sůl, pepř, kmín

Cibuli nakrájíme na drobno a restujeme do hněda, přidáme maso nakrájené na kostky, kmín a orestujeme, osolíme, opepříme, přidáme vodu a hrnec zavřeme. Zvolíme program maso, pečeně, 30 minut. Zatímco se maso dusí, očistíme mrkev a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Když je maso měkké, přidáme mrkev, promícháme a zavřeme hrnec, program dušení 10 minut. Kdo má rád, může ještě lehce zaprášit moukou, aby zahustil vývar. Podáváme s vařeným bramborem nebo s gnocchi.

Staročeská bramboračka

Hrst hub namočíme do vody, než změknou připravíme si zeleninu.

2 mrkve

1 petržel

¼ celeru

1 stroužek česneku

1 malá cibule

Kousek kapusty, kedlubny nebo jiné zeleniny, co máte rádi

4-5 brambor

1 litr zeleninového vývaru

sůl, pepř, kmín (toho stačí špetka a je lepší drcený)

majoránka

jíška

zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Vložíme do hrnce, z hub slijeme vodu ve které byly namočené a dáme je k zelenině, osolíme, opepříme, přidáme kmín a zalijeme vodou nebo vývarem (vývar je lepší). Zavřeme víko a stiskneme program polévka. Po 15 minutách hrnec otevřeme, přidáme lžičku majoránky, kdo má rád i trochu libečku,a přidáme trochu jíšky ( dobrá je třeba instantní Knorr, ale lepší je udělat si jíšku doma z kousku másla a hladké mouky). Lehce provaříme a je hotovo.

Čočka na kyselo

Orestujeme si nadrobno nakrájenou cibuli do světle hnědé barvy, přidáme na kousíčky nakrájenou anglickou slaninu (cca 10 dkg). Stiskneme zrušit, aby se restování ukončilo, přidáme čočku, zalijeme vodou a zavřeme hrnec. Zmáčkneme program fazole. Po dovaření zkontrolujeme, jestli je čočka dost měkká, osolíme a opepříme podle chuti, přidáme ocet a lehce provaříme.

Dušené kuřecí s houbami.

1 cibule

3 – 4 kuřecí prsa

10 dkf anglické slaniny

Sklenice hub ve slaném nálevu, nebo houby sušené

Sůl, pepř, drcený kmín

1 litr kuřecího nebo houbového vývaru

Mouka nebo jíška na zahuštění

Cibuli nakrájíme na kostičky, orestujeme, a přidáme na kostičky nakrájenou anglickou slaninu. Přidáme na kostičky nakrájená kuřecí prsa, osolíme, opepříme, přidáme kmín a lehce zarestujeme. Zrušíme restování, přidáme vývar, houby, zavřeme hrnec a zmáčkneme drůbež. Po uvaření zahustíme moukou nebo jíškou. Podáváme s těstovinami, nebo gnocchi.

Jak vidíte, je to opravdu snadné. Abyste si byli jistější v začátku používání hrnce, je součástí balení malá kuchařka s několika recepty a postupem vaření. Také je v kuchařce tabulka s přibližnou dobou potřebnou k vaření jednotlivých potravin. Ale jak už jsem psala, nemusíte mít vůbec strach. Vaření v Multifunkčním hrnci Tesla Elitecook je velmi intuitivní. Stačí překonat počáteční ostych a prostě začít zkoušet. Poznáte sami, že ovládání je snadné, funkce a programy jsou nastaveny tak, aby s hrncem zvládl uvařit opravdu každý bez potíží, lehce, snadno a chutně.

Hrnec ušetří spoustu času i energie. Hlavně ti, kdo vaří často, si ho určitě oblíbí, protože úspora času je opravdu velká, díky povrchu varné nádoby v hrnci nic nepřipálíte, vařit se dá téměř bez tuku – a tedy zdravě. Hrnec bude skvělým pomocníkem i v létě pro všechny chalupáře – už není třeba vařit na slabém a malém plotýnkovém vařiči. Hrnec prostě převezete sebou na chatu nebo chalupu a pohodlně vaříte.

Všechny funkce jsem ještě na hrnci nevyzkoušela, nemám ho tak dlouho. Za dobu, po kterou multifunkční tlakový hrnec testuji, jsem nepřišla na nic, co by mi vadilo, nebo čemu bych nerozuměla. Budu hrnec ráda zkoušet a testovat dál, a budu se snažit vám přinášet další poznatky a recepty.

A pro ty, kteří hrnec chtějí vyzkoušet, tu mám exkluzívní slevu – po zadání kódu JANAVPOHODE se vám z ceny hrnce odečte 5%. Doprava při koupi je zdarma.

Pokud si hrnec tedy chcete koupit, stačí kliknout zde: multifunkční tlakový hrnec Tesla Eliteciook K50


Multifukční hrnec Tesla Elitecook K50 podruhé

O multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook K50 jsem vám už psala v článku s recenzí ( článek najdete po kliknutí zde : Hrnec Tesla Elitecook )

Po nějaké době se chci k recenzi ještě vrátit a hrnec vám připomenout., Čím déle ho totiž používám, tím víc jsem z něj nadšená a přípravu spousty jídel si bez něj už neumím ani představit. Obzvláště teď, kdy venku panují velká vedra, myslím, že by spousta žen takový hrnec uvítala. Vaření v multifunkčním hrnci nás totiž zbavuje nepříjemného horka při vaření na klasickém sporáku (obzvláště u toho plynového). Pokud se tedy v horkém počasí necítíte v kuchyni moc příjemně, nastal čas vyzkoušet multifunkční hrnec. Horká léta budou asi čím dál častější,a využití hrnec najde i na každé chalupě, a věřte, že když si na něj zvyknete, prakticky ho nebudete ze stolu uklízet.

Ráda při vaření například používám máslo Ghí (přepuštěné máslo) , které je v obchodech celkem drahé. Přitom stačí v multifunkčním hrnci použít funkci tzv pomalého hrnce a za cca 3,5 – 4 hodiny pomalení je máslo krásně voňavé po karamelu, voda z něj je odpařená, stačí ho pak přes plátýnko nalít do sklenice a dát do lednice a pak používat jak jste zvyklí.

Vynikající je i domácí Chilli con carne –

1 lžíce oleje

1 cibule

2 stroužky česneku

1 červená paprika

1 lžička chilli, papriky a mletého kmínu

500 g mletého hovězího masa

1 plechovka loupaných rajčat

½ lžičky majoránky

1 lžička cukr krupice

3 lžíce rajčatové šťávy (nemusí být)

Sůl a pepř

Plechovka fazolí v rajském protlaku

1 plechovka malá kukuřice

Olej rozpalte v hrnci, pčidejte nasekanou cibuli, po pěti minutách opékání přidejte česnek, papriku, koření a restujte 5 minut. Přidejte maso a zprudka jej opečte ze všech stran. Pak vše zalijte 300 ml horké vody, přidejte plechovku rajčat, majoránku, cukr, rajčatovou šťávu a vše dobře osolte a opepřete. Nechte 20 minut probublávat. Nakonec vmíchejte fazole a kukuřici. Pokud vaříte pro děti, je lépe chilli vynechat a dát jen pepř.

Podávejte s orestovanými brambory. Můžete jako přílohu pro děti ještě přidat orestované kousky kuřecího masa.

Pokud máte chuť na klasickou českou kuchyni, zkuste 

Kuřecí stehno s bramborovým knedlíkem a zelím.

Kuřecí stehno okořeníme, orestujte, pak vložte do hrnce, trochu podlijte a zvolte program drůbež.

Než se maso udělá, připravte si knedlík.

1 kg vařených studených brambor

1 vejce

1 – 1,5 hrnku hrubé mouky –je to podle kvality brambor,je třeba aby těsto bylo tužší

1 lžička soli.

Vařené studené brambory oloupeme a nastrouháme najemno. Přidáme sůl, vejce a mouku a vypracujeme těsto. Je třeba pracovat rychle. Z těsta uděláme válečky a ty vaříme v páře asi 15- 20 minut.

Sterilované zelí stačí krátce povařit, osolit a přidat podle chuti cukr. Lze uvařit i variantu červené zelí a uzené kuřecí stehno.

Masové kuličky v rajské omáčce

500 g mletého masa mix (napůl vepřové a hovězí)

Vejce, sůl, pepř a strouhanka

1 větší Cibule

2 rajčatové protlaky

Bobkový list (4)

Nové koření a  černý pepř celý – cca po 8 kuličkách

Cukr, voda, jíška nebo hladká mouka

Špetka skořice, nebo lžička skořicového cukru

Nejdříve uděláme z mletého masa, soli, vejce a strouhanky směs, ze které válíme kuličky. Kuličky lehce orestujeme a vyndáme na misku. Pak osmažíme cibuli, přidáme protlak, lehce zarestujeme, zalijeme vodou, přidáme koření a vložíme zpět kuličky. Necháme vařit cca 30 minut a nakonec zahustíme jíškou nebo hladkou moukou (podle chuti), nakonec dochutíme cukrem a trochou skořice.

A pokud máte chuť na něco nezdravě smaženého –i s tím si hrnec poradí – můžete si připravit třeba smažené krokety a obalovaný hermelín.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook je opravdu multifunkční. Není problém v něm s velkou úsporou času i energie (a taky nádobí) připravit v podstatě jakékoliv jídlo. Práci s ním usnadňují předvolené programy.  Velkou výhodou hrnce je menu v českém jazyce, proto je skvělý i pro starší lidi – u nás hrnec používá i babička na chalupě, a skamarádila se s ním velmi rychle, dnes už ho ovládá automaticky a moc si hrnec pochvaluje. Elektrický tlakový hrnec má pojistky, díky kterým se nemusíte bát přetlaku a uvolnění pístu, jak se často stává v klasickém tlakovém hrnci. I vypuštění páry je rychlé a bezpečné.

Já si vaření v multifunkčním hrnci celkem užívám, šetří opravdu spoustu energie a času,a protože mám velký sporák na plyn – v horku jako je v těchto dnech opravdu oceňuji, že hrnec nevydává žádné sálavé teplo. Pokud rádi vaříte, nebo jezdíte na chalupu, nebo chcete ušetřit energii a hlavně čas strávený v kuchyni, určitě zkuste Tesla multifunkční hrnec (který jako jediný má menu na předná straně v českém jazyce)

Hrnec si prohlédněte po kliknutí zde: Multifunkční tlakový hrnec Tesla Elitecook


Smoothie mixér Orava

Smoothie. Slovo, které před pár lety neznal skoro nikdo, a dnes je běžně používaným slovem i malými dětmi. Dokonce mě rozesmála babička od sousedů, když jsem se jí ptala, co chce nakoupit a ona s klidem řekla, že nějaké ovoce na Smoothie.

Smoothie  je skvělý způsob, jak dodržet lékaři předepsanou doporučenou dávku 5 ovocných nebo zeleninových malých dávek denně. Tuhle doporučenou denní dávku jsem nikdy nezvládala dodržet. Ovoce a zeleninu mám ráda, nikdy jsem ale nezvládla jí sníst za den tolik. A najednou to jde – snadno, a rychle.

Smoothie je mixovaný nápoj z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Je jen na vás, jakou přísadou si Smoothie ochutíte. Já mám osobně radši smoothie nedoslazované, vnoučkům do něj někdy přidávám med nebo třtinový cukr.

Díky tomuto mixovanému zázraku ve skleničce můžete získat spoustu energie na celý den, zdravou svačinku, nebo večer při posezení s přáteli přidáním trochy alkoholu vynikající ovocný koktejl.

Pokud jste si ještě nikdy smoothie nedělali, vůbec se toho nebojte. Není to nic složitého. Je na vás, a na vaší chuti, jaký nápoj si připravíte. Jestli čistě ovocný, ovocně zeleninový, zeleninový, nebo mléčný.

Já se často inspiruji v knize 107 + 3 extra neodolatelných smoothie receptov. Kniha je ve slovenštině, dozvíte se v ní vlastně všechno, co jste kdy o smoothie chtěli vědět. Co je to smoothie, jak ho vyrobit, jak uchovávat a samozřejmě spoustu inspirativních receptů.

Ono se totiž někdy zdá, že smíchat jde úplně všechno. Ale není to tak úplně pravda. Smoothie není jen způsob, jak do sebe dostat zdravé látky a vitamíny, ale chceme si na něm i pochutnat. A pokud smícháme spoustu surovin dohromady, získáme cosi zdravého ale na chuť a vůni nevábného – asi jako když Pejsek a Kočička pekli dort. Dali do něj samé dobré věci, výsledek ale za nic nestál. Pokud se smoothie začínáte, je fajn začít mícháním jen pár surovin, a zjistit, co vám chutná a vyhovuje nejvíc. A když si nejste jistí, vezměte si chytrého pomocníka – v mém případě je to právě knížka, ve které o smoothie najdete skoro všechno.

Pokud si chcete knížku prohlédnout, nebo objednat, klikněte zde: 107 + 3 extra neodolatelných Smoothie receptov.

Smoothie je kromě zdroje vitamínů a tělu prospěšných látek i skvělá svačinka, která zasytí. Na rozdíl od odšťavňovačů totiž sníte celé ovoce nebo zeleninu a ne jen šťávu z něho.

Já jsem si oblíbila smoothie s červenou řepou, mám je moc ráda v různých variacích. Moc dobré je s banánem, nebo s pomerančem. Vynikající je také smoothie z rajčat – jen pár rajčat, trocha soli, pepře a nakonec pár lístků bazalky.

Pro inspiraci vám zde představím pár receptů.

Růžové překvapení plné zdraví

1 malá syrová červená řepa

1 banán

1 lžička chia semínek

1 – 2 cm kořene zázvoru

1 šálek vody

Řepu oloupeme, zázvor také a nastrouháme ho, vložíme do smoothie makeru a mixujeme ( řepa je tvrdší, potřebuje o trošku déle mixovat),pak přidáme ostatní suroviny a krátce rozmixujeme.

 

Sladké zelené smoothie:

1 hrst špenátových lístků

1 banán

2 menší hrušky nebo 1 jablko

½ avokáda

2 polévkové lžice chia semínek

Špetka kurkumy

Špetka skořice

400 ml vody

Hrušky, banán a avokádo nakrájíme do smoothie makeru, promixujeme, pak přidáme špenát, chia, kurkumu a skořici, rozmixujeme

 

Jako náhrada sladkostí může chutnat smoothie s názvem Letní osvěžující smoothie

Letní osvěžující  smoothie:

1 větší plátek melounu bez pecek

5 jahod

1 jablko

½ salátové okurky

200 ml vody

1 lžičku datlového sirupu

Jahody, jablko a okurku omyjeme. Společně s melounem nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru. Zalijeme vodou, přidáme datlový sirup, mixujeme cca 1 minutu.

 

Mléčné smoothie s kakaem.

150 ml acidofilního mléka (kefír)

1 jablko bez jadérek

1 menší banán

1 lžička chia semínek

½ lžičky kakaa

1 lžička medu

Do smoothie makeru nalijeme kefír, omyté jablko na kousky, banán na kousky, chia semínka a kakao, nakonec med a rozmixujeme dohladka.

Kdo nemá rád chia semínka, může je ze smoothie vynechat, já je mám ale ráda, nemění chuť smoothie a krásně zasytí na dlouhou dobu.

Pokud děláte smoothie dětem, je nejlépe začít s jednoduchým mléčným smoothie, kdy např. do mléka přidáte pár jahod a dosladíte trochu medem.

 

Smoothie jsem si moc oblíbila, protože jde snadno připravit, je rychle hotové, můžu ho mít v lednici. Je prima jako rychlá, zdravá a chutná svačinka pro děti i dospělé.

Proto jsem si pořídila i smoothie maker, který mám stále po ruce, je malý, takže nezabere moc místa, a mixovací nádobu mohu rovnou použít na pití, nebo skladování v lednici.

Vybrala jsem si smoothie maker od značky Orava – Kuchyňský mixér RM – 500 Black (mají ho i ve variantě modré barvy – Blue)

RM -500 Black je vysokootáčkový mixér – ovoce je rozmixované dohladka a rychle. Nemusíte se tedy obávat, že smothie bude hrubé, plné kousků. Mixér je vhodný pro přípravu šťáv, ovocných dezertů,koktejlů, zmrzlin a dalších dobrot.

Mixovací nádoba má objem 570 ml, a lze ho uzavřít speciálním víčkem na cesty.

Vysoké otáčky 23 000ot / min spolehlivě rozdrtí i tvrdší kousky ovoce a zeleniny, i kostky ledu. Všechny demontované díly lze mýt v myčce.

Nožičky mixéru jsou s protiskluzovou úpravou, proto dobře drží na stole, mixér neklouže.

Napájení: 230V ~ 50Hz, 500 W

Smoothie mixér RM 500 black můžete koupit po kliknutí zde: smoothie maker RM 500 black

 

V modré variantě ho můžete koupit po kliknutí zde: Smoothie maker RM 500 blue

 

Smoothie maker Orava se stal mým každodenním pomocníkem. Smoothie jsme se naučili pít doma všichni. Máme ho moc rádi jako zdroj energie, dobrou svačinu, a taky protože nám prostě moc chutná. Jeho příprava je rychlá a snadná. Každý z nás doma má oblíbené jiné smoothie, někdo spíš zeleninové, někdo ovocné, děti spíš mléčné. Je fajn, že pak ochutnáme od každého trochu.  Díky smoothie máme jídelníček o hodně pestřejší, zdravější, a na mne konečně váha přestává hrozit varovným prstem.

Volba mixéru byla celkem jasná. Značku Orava mám ráda. Je to tradiční značka, která už přes 50 let svými výrobky zásobuje trh. Já jsem duší stále čechoslovák, vyrostla jsem obklopena nejen českými, ale i slovenskými značkami, a Orava je jednou z nich. Je to značka s dlouhou tradicí, která vyrábí spoustu kvalitních výrobků oblíbených nejen na Slovensku, ale i v Čechách a expanduje už i do ostatních evropských zemí.

Pokud tedy uvažujete o koupi smoothie makeru, ať už pro sebe jako pomocníka pro lepší zdraví, nebo jako vánoční dárek, doporučuji, vyzkoušejte ten od značky Orava. V poměru cena x kvalita podává opravdu skvělý výkon za velmi příznivou cenu. Jsem s ním moc spokojená.

Celý sortiment značky Orava si prohlédněte po kliknutí zde: orava.cz 


Žehlička Philips Azur

Vždycky, když mi někdo řekne, že nerad žehlí, zeptám se ho, jakou má žehličku. Už dávno jsem zjistila, že dobrá a kvalitní žehlička dokáže žehlení z nepříjemné práce změnit v celkem příjemnou – ihned za sebou vidíte výsledek, prádlo při žehlení krásně voní, a když si k žehlení pustím hezkou hudbu, je mi fajn. Rukama mi za dobu, kterou žehlím prádlo pro rodinu, prošla spousta typů žehliček. Od těch prvních, které neuměly ani napařovat, a prádlo se před žehlením muselo kropit, až po ty moderní. A protože vývoj jde kupředu i u žehliček, moc ráda zkouším nové typy. Každý má něco lepšího než ten předchozí.

Otestovala jsem krásnou, modrou napařovací žehličku Azur  Philips a jsem moc spokojená. Žehlička je těžší a větší než ta, kterou jsem měla doma. Váží přibližně 1,5 kg, takže při žehlení není potřeba na prádlo nijak tlačit, stačí lehce přejíždět. Protože mám hodně malou ruku, chvilku jsem si na žehličku musela zvykat, ale po vyžehlení několika triček už mi padla do ruky jako ulitá. Překvapila mne i rychlost, s jakou se žehlička rozehřála. 2600 W zajistí opravdu rychlý ohřev žehličky a voda k napařování je také rychle prohřátá, není tedy potřeba čekat, než žehlička začne napařovat – je to prakticky hned po zapnutí.

 Velmi příjemné je i doplňování vody v nádržce – nádržka má objem cca 300 ml, vystačí tedy na poměrně dlouhou dobu a lze ji velmi snadno doplnit. Z toho mám velkou radost, protože jsem měla žehličku, do které nalít vodu bylo dost těžké-měla malý otvor. U žehličky Azur lze používat vodu z kohoutku, díky systému Quick Calc Release je čištění od vodního kamene opravdu velmi snadné a rychlé, a můžete žehlit bez problémů, žádné kousky vodního kamene nezůstávají na prádle, ani neucpávají trysky na žehlící ploše. Systém Drip –stop chrání oblečení před skvrnami při žehlení – z žehličky neodkapává žádná tekutina, na prádle tedy nevzniknou žádné skvrny od kapek vody při žehlení. Napařování žehličky je až 50g/min – napařuje opravdu dobře. Není třeba u prádla žehlit po obou stranách, díky dobrému napařování většinu prádla stačí žehlit po jedné straně. Pouze když mi pračka prádlo při ždímání víc polámala, nebo bylo hodně přesušené, bylo třeba použít parní ráz ( je fakt silný, až 240 g) nebo přežehlit po obou stranách. U žehličky Azur je možnost zvolit intenzitu napařování – silnější napařování, eco ( to je na běžné žehlení nejlepší) a parní ráz.

 Žehlící plocha je z materiálu SteamGlide Advanced – krásně klouže po prádle, není třeba tlačit, a je odolný vůči poškrábání. Prádlo se na žehlící plochu nepřichytilo ani u oblečení, které se často na žehličku rádo přilepí. Zkusila jsem na staré saténové noční košili a úplně v pohodě- žádná nehoda, žádné připálení. Chtěla jsem zkusit i bezpečnost žehličky a nechala jsem ji položenou chvíli na tričku bez pohybu. Po 8 minutách stání na žehlící ploše se žehlička vypne. Vypne se sama i po 30 minutách stání na plocho. Nemusíte se tedy už obávat nehody, žehlička má bezpečnostní systém vypínání. Každý z nás určitě někdy zažil nejistotu typu „ Vypnul jsem žehličku po odchodu z domu?“ – tuhle obavu už prostě mít nemusíte.

Celkový dojem z napařovací žehličky Philips Azur je opravdu vynikající. Žehlička splňuje všechno, co od dobré žehličky čekám. Skvěle napařuje, má dostatečně velkou nádržku na vodu, inovativní systém odvápnění, z žehličky neodkapává žádná voda, kabel u žehličky je dostatečně dlouhý, žehlící plocha je z materiálu, který po prádle skvěle klouže, bezpečnostní pojistka vypne žehličku, pokud není používána. Jediné, na co jsem si musela trochu zvykat je vyšší váha a větší velikost žehličky, protože jsem měla jiný typ. Rychle jsem si ale zvykla a zjistila, že díky váze není třeba na prádlo při žehlení vůbec tlačit – váha žehličky a dostatečný výstup páry pracuje za mne.

Žehlička Philips Azur je velmi kvalitní, dobře žehlí a navíc je opravdu krásná – jsem maximálně spokojená.

Pokud si chcete žehličku prohlédnout, klikněte zde: Napařovací žehlička Azur Philips


Stolní ventilátor

Konečně začalo léto. Sice se trošku podivně střídá teplo s deštěm, už se ale všichni radujeme, těšíme na koupání, a hlavně dovolenou.

 Dovolená je prostě konečně na dosah, budeme odpočívat. Letošní rok je díky Covidu ale úplně jiný. Spousta z nás na dovolenou letos nikam nepojede. Budeme doma a budeme se chodit koupat, a opalovat, jezdit na výlety.. Někdo bude v létě stanovat, někdo má chatu, nebo chalupu, spousta z nás ale zůstane doma.  Protože ani já letos asi nikam nepojedu, je třeba vyřešit některé menší problémy. Jedním z nich je horko v bytě. 

Všichni to určitě znáte – v létě se vrátíte z koupání do bytu, který byl zavřený, a je večer úplně rozpálený. Prostě otevřete dveře domů a vyvalí se vlna horkého vzduchu. Protože máme byt v 6. patře, okna pouze na jednu stranu  (na tu slunečnou, samozřejmě), nejde byt v létě pořádně vyvětrat. Pokud otevřete okna dokořán, k horkému vzduchu v bytě se dovnitř začne valit po fasádě horký vzduch i z rozpáleného paneláku. Byt je tak plný tepla a v noci se v něm prostě nedá spát ani dobře dýchat. Po zkušenostech z loňského roku, kdy jsme boj s horkem trošku prohrávali, a večer se nám vůbec nechtělo domů, jsem se ale na horko letos připravila.

Koupila jsem si větrák. Pořádný větrák.  Protože v malém bytě trošku bojujeme s prostorem, nechtěla jsem vysoký ventilátor – ten by se nám hodně špatně vešel. Zvolila jsem proto stolní ventilátor – vejde se všude a lze ho snadno přenášet z místnosti do místnosti.

Vybrala jsem stolní ventilátor Dalap T Fan o průměru 40 cm, kovové provedení, měděná barva. Vybírala jsem u odborníků na ventilátory ( lidově větráky) na eshopu ventilátory.cz

Kov byl moje jasná volba – měla jsem totiž plastový ventilátor, na něm začaly některé díly po čase praskat. Kov vydrží i náročné podmínky, nikde se nebude olupovat ani odlamovat.

Ventilátor se mi líbil už při vybírání na obrázku v eshopu, ale když jsem ho vybalila z krabice, byla jsem opravdu potěšená – vypadá ještě mnohem lépe než na obrázku. Barva je úžasná, kombinace měděného povrchu a nerezu je prostě báječná. Sestavit ventilátor bylo velmi snadné, pak už jen připojit do zásuvky a vyzkoušet.

Ventilátor má tři stupně rychlosti. I na ten první slušně provětráte vzduch v celé místnosti, stupeň číslo tři už v bytě nebo kanceláři zdvihne slušný vítr. První, co mne napadlo, když jsem pustila stupeň číslo 3 bylo: „páni, to je teda dělo!“ 

Jen pro příklad – kdo má v blízkosti svého bytu topoly, ví, že v tomto období z nich všude poletují chmýříčka květů. Ta chmýříčka se dostávají oknem do bytu a jsou pak prostě všude. Denně tak vysávám celý byt, abych neměla všude chomáčky chmýří. Když jsem pustila ventilátor na trojku a natočila z rohu místnosti tak, aby mohl foukat přes celý pokoj, najednou se za sedací soupravou zdvihl malý mrak a začalo mi doma sněžit chmýří z topolů. Teda – rychle jsem vypnula větrák, a šla podruhé vysávat –  fakt jsem tam předtím neviděla ani jedno . No, uklizeno mám ráda, ale radši už si pouštím ventilátor jen na dvojku..

Co je  důležité je, že už mám v bytě zase příjemně. Vzduch se rozhýbe a provětrá díky skvělému výkonu opravdu celkem rychle, a hlavně – ventilátor je tichý. Já totiž velmi špatně snáším, když mi v bytě něco dlouho bručí, nebo hučí – je mi to nepříjemné a bolí z toho hlava. Tenhle ventilátor má chod příjemně tichý – jasně, je slyšet, že pracuje, ale je to takový ten typ šumu, který po chvíli přestanu vnímat – takže další plus (víc bručí jen na trojku). Samozřejmě lze zvolit, jestli chcete, aby ventilátor foukal jedním směrem, nebo aby se otáčel v rozsahu 90 stupňů.

-        Průměr ventilátoru  40 cm

-        Barva : měď

-        Průtok vzduchu ( m³/hod ) 3558

-        Počet rychlostí 3

-        Příkon (W)  50

-        Hlučnost max (dB) 64,3

-        Napětí (V) 230

-        Váha  3,8 kg

-        Ovládání manuální

-        Výška 530 mm

-        Model T-FAN 40MC

-        Značka Dalap

 

Pokud tedy shrnu na závěr – stačila by jedna krátká věta: Jsem spokojená.

Tenhle ventilátor je velmi kvalitně vyrobený, díky kovovému provedení se nemusím obávat, že by se mi v krátké době nějak polámal, nebo poničil, měděná barva krásně vypadá, a hlavně- opravdu plní svou funkci.

 Zvládne provětrat i větší místnost v poměrně krátké době, takže je v ní příjemné posezení i v horku. Léto už může začít v plné síle, na horka jsem prostě letos vybavena a připravena.

Pokud si chcete ventilátor prohlédnout, klikněte zde: Stolní ventilátor v měděném provedení Dalap T-FAN 40MC, Ø 40 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: ventilátory.cz   


TOMMEE TIPPEE STERILIZÁTOR ELEKTRICKÝ PARNÍ ADVANCED

 

Už několikrát jsem se chlubila, že dcera čeká miminko. Pro ni vytoužené a očekávané děťátko, pro mne vytoužené vnoučátko.

O tom, že není snadné pořídit výbavičku miminku všichni víme. Je potřeba nakoupit spoustu věcí – od kočárku, přes postýlku, oblečení, plenky a spoustu dalších drobností. Je toho opravdu hodně.

To je fajn příležitost pro nás, babičky. Ze zkušenosti už víme, co takové miminko potřebuje, a tak nám dělá radost nakupovat pro svoje vnoučátko to, co bude potřebovat.

Tedy zkušenosti máme, ale občas se s údivem rozhlížím, kolik moderních vychytávek a drobností, které usnadní život, můžeme dnes koupit. Když byly moje děti malé, spousta z těch věcí neexistovala, proto s radostí sedím u internetu a listuji stránkami s dětskými potřebami. Hledám, listuji, vybírám..

Tentokrát je to elektrický parní sterilizátor.

Letošní zvláštní covidová doba nám všem ukázala, co takový malý vir – bakterie dokáže s celým lidstvem. A co potom s takovým malým človíčkem, který ještě nemá rozvinutou imunitu. Proto jsem věděla, že první věcí, kterou pro svého vnoučka koupím je parní sterilizátor.

Po dlouhém hledání a bádání jsem vybrala parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee.

Líbí se mi tvarem – nezabere v kuchyni příliš místa, rychle a pohodlně sterilizuje 6 lahviček s příslušenstvím, dudlíky a šidítka. Tento sterilizátor dokáže zničit až 99 % bakterií, a v uzavřeném sterilizátoru vydrží lahvičky sterilní až 24 hodin. Je tak možno vyčistit lahvičky a dudlíky už pro ta nejmenší miminka.

Sterilizace netrvá dlouho – stačí pouhých 5 minut.

Důležité pro mne bylo i to, aby šel sterilizátor dobře rozdělat (a zase složit) – nejsem příliš technický typ, a taky aby jeho ovládání bylo snadné.

To všechno sterilizátor Tommee Tippee splňuje. Stačí trocha vody, a zmáčknout tlačítko. Nic víc, nic míň. Lahvičky a dudlíky chrání poklop z plastu, který snadno sundáte. I vnitřní díly určené ke sterilizaci jsou plastové. Na spodní část narovnáte až 6 lahviček, horní část slouží ke sterilizaci dudlíků a všeho drobného. Všechny díly do sebe logicky a snadno zapadají.

Jasně, vím, že nejpřirozenější pro miminko je kojení, a sama jsem jeho propagátorkou, ale stát se může cokoliv, a je třeba občas podat miminku čaj, nebo mléko z lahvičky (třeba i to odstříkané). Já sama jsem to zažila – když se mi narodila dvojčata, spolu s císařským řezem jsem prodělala i vážnou operaci, a po ní jsem musela užívat antibiotika, a moje mateřské mléko nebylo ke kojení vhodné. Proto jsem byla ráda za mléko jiných maminek, podávané lahvičkou až do doby, kdy jsem mohla kojit sama.  Ale ani pak nebylo mléka pro obě děti dost, a musela jsem dokrmovat. Dobře se pamatuji na hrnce postavené na sporáku (které jsem nepoužívala na nic jiného, než na vyvařování), na tu dobu, než voda začala vřít a já do ní dávala lahvičky a dudlíky. Protože tehdy nebyly na trhu žádné kleštičky na vytahování lahviček z horké vody, musela jsem čekat, až voda trochu vychladne a pak lahvičky vyndávat – občas se na nich udělala vrstvička vodního kamene, a rozhodně nevydržely sterilní dlouho. Takže věčně popálené prsty a na sporáku hrnce co překážely. Co bych bývala tehdy dala za takový parní sterilizátor.

A když už pořizuji sterilizátor, dostane k němu vnouček i lahvičky a šidítko (dudlík) od značky Tommee Tippee – šidítka i dudlíky na lahvičkách mají symetrickou ortodontickou savičku, která podporuje správný vývoj pusinky dítěte. Savičky jsou vhodné pro děti od narození.

Šidítko Tommee Tippee Closer To Nature si prohlédnězte po kliknutí zde: šidítko Closer To Nature

 

Značka výrobků Tommee Tippee mne zaujala tím, že se specializuje na výrobky pro děti od narození, neustále se snaží inovovat a vyvíjet své výrobky tak, aby splňovaly ta nejpřísnější hygienická a zdravotní kritéria, aby naše miminka měla to nejlepší, co mohou dostat.

Pokud si chcete sterilizátor prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: elektrický parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee

 

Jsem moc ráda, že jsem objevila parní sterilizátor na lahvičky, savičky a šidítka. My babičky nejen svá vnoučata rozmazlujeme, snažíme se i o to, aby vyrůstala v co nejbezpečnějším světě. Sama podle sebe vím, že občas vidím nebezpečí, nebo hrozbu i tam, kde mne to jako mladou maminku nenapadlo. Proto ráda svým vnoučkům nakupuji výrobky, které jejich start do života udělají bezpečnější, a zároveň mé dceři trošku usnadní život. Jako například parní sterilizátor Tommee Tippee. Na nás už si bacily a bakterie nepřijdou – budeme na ně dobře připravení. Místo strachu z nemocí a infekce budeme mít spoustu prostoru k mazlení se s miminkem.