Testování a recenze domácí spotřebiče


Testování polévkovače Easy Soup od firmy Tefal

 

 

Chtěla bych vám představit nový polévkovač Easy Soup od Tefalu.

Miluji polévky. Od mala jsem doma slýchala, že : „Polévka je grunt“. Nikdy jsem to nechápala, a protože jsem prošla školními jídelnami, moc mi polévky nechutnaly. Kouzlo dobré polévky jsem objevila, až když jsem měla vlastní děti. Naučila jsem se vařit různé druhy polévek, moje děti polévky milují a ani já si už bez polévky neumím svůj jídelníček představit. Miluji polévky krémové, vývarové i přesnídávkové. O to větší radost jsem měla z testování polévkovače Easy Soup.

Tenhle chytrý přístroj není o moc větší než rychlovarná konvice, nezabere tedy moc místa, což v panelákové kuchyni všichni ocení. Ještě víc ale oceníte, že polévku uvaříte v jednom přístroji, nemusíte ji pak složitě přelévat do mixéru, ani si ponorným mixérem nezacákáte půlku kuchyně, tenhle šikulka po uvaření hned polévku rozmixuje (zvolíte-li program na krémovou polévku). Pokud uvaříte dříve, než chcete servírovat, udrží přístroj polévku ještě 40 minut horkou. Takže další velké plus. No a pak jen zvednete víčko, a přímo z polévkovače lijete polévku na talíř. Prostě bezva. A odpadá i složité mytí, jak tomu bývá u některých přístrojů. Nic nerozebíráte, nic nevydáváte – prostě jen nalijete vodu, zmáčknete program na rychlé mytí a přístroj vám pak jen oznámí zvukovým signálem, že je umyto. Prostě sen každé hospodyňky, až se vám chce radostí zatleskat.

Polévkovač Easy Soup nemá jen program na krémové polévky, umí i polévky s kousky – takže vývarovou, nebo bramboračku uděláte taky rychle.

Další program je na mixování- já jsem si tak dělala třeba studené polévky. Takže kdo má rád třeba gaspacho, různá pyré, přesnídávky, nebo smoothies (já jsem si dělala rajčatové s bazalkou a nemělo chybu) tenhle program využije určitě rád.

Polévkovač Easy soup určitě doporučuji i maminkám, které nechtějí svoje děti krmit příkrmy ze skleniček, ale chtějí vědět, co jejich děti jí. V polévkovači uděláte skvělé masozeleninové nebo zeleninové příkrmy, nebo si uděláte svoje přesnídávky – zkusila jsem jablečno-meruňkovou, a nezbylo mi skoro ani na ochutnání, jak se doma kolem ní všichni sesypali.

Prostě jen dáte požadovanou zeleninu (pro větší děti přidáte kousky masa), zapnete a jdete si hrát s dětmi. Zvukový signál vás upozorní, že máte připravený skvělý příkrm, jemně rozmixovaný. Co miminko nesní, zamrazíte na další dny. Pak jen necháte pročistit a máte hotovo. A Vaše miminko dostane jen to, co chcete aby jedlo –žádné nežádoucí konzervanty nebo náhražky.

Easy  Soup polévkovač je úžasný přístroj, který stojí za vyzkoušení. Určitě si ve Vaší kuchyni najde svoje místo. V té mé si ho určitě našel. Budu zkoušet různé recepty a určitě se k polévkovači a receptům ještě v budoucnu vrátím.

Jako malou ukázku recept na dýňovou polévku – já se na podzim a sezónu dýní vždycky těším, takže

Dýňovou na podzim vařím moc ráda.

Úplně ten nejzákladnější recept je:

Asi 600 gramů na kostičky nakrájené dýně (já mám ráda Hokaido, ale je na vás, jakou si vyberete, i máslová je vynikající), přidáte půl kostky zeleninového vývaru , 200 ml vody a zapnete program na krémovou polévku. Po uvaření na talíři trochu zjemním smetanou. Když vařím polévku jen pro dospělé, přidám jednu chilli papričku a ještě radši plátek na kousky nakrájeného zázvoru. Polévka je pak příjemně pikantní a dobrá. Takže dobrou chuť.


Multifunkční hrnec All In One Russell Hobbs

 

Mám moc ráda vaření. V kuchyni mě to baví, proto ráda zkouším i nové přístroje a recepty. Ostatně je to na mé stránce i vidět. A ráda po vyzkoušení lidem přístroje doporučuji, pokud za to tedy stojí.

Tentokrát jsem testovala (a ještě chvíli testovat budu) multifunkční hrnec Russell Hobbs All In One.

A proč ještě chvíli budu? No protože testování je zábava a vaření v tomhle hrnci také.

Přímo neskutečně mě baví.

Vždycky jsem si myslela, že budu spíš klasický typ hospodyňky, ale musím říct, že některé kuchyňské přístroje a vymoženosti prostě miluju.  A taky jsem moc ráda, když jsou spotřebiče chytré, praktické a designově povedené – a to tenhle hrnec opravdu je. Nepostavíte si do kuchyně žádné monstrum ale hrnec. Mám ráda, když hrnec vypadá jako hrnec a není to pokus o umění, co pak zabere místo a je nepraktické.

Když dostanu nový přístroj, mám občas obavu, jestli zvládnu zacházení s ním.

Tenhle hrnec Russell Hobbs je uživatelsky velmi příjemný, po přečtení návodu velmi rychle pochopíte jak s ním zacházet a pak už si jen užíváte radost z vaření. No a jakmile v něm vaříte pár dní za sbou, už nepoužíváte návody, prostě programy mačkáte automaticky a intuitivně.

Hrnec má All In One má 8 programů.

-        Parní hrnec (s odnímatelným košem)

-        - rýže (součástí balení hrnce je odměrka a stěrka)

-        Pomalé vaření

-        Těstoviny

-        Soté

-        Vaření

-        Udržování tepla

-        Rizoto

Parní hrnec je vynikající na zeleninu, zůstává z něj krásně barevná a chutná daleko intenzivněji, než když ji vaříte ve vodě, vynikající jsou z parního hrnce brambory, já už je jinak než v páře vařit nebudu, chutnají mi daleko víc.

Také program těstoviny a rýže využívám poměrně často, program rizoto jsem ještě nezkoušela, ale určitě ho v budoucnu využiju.

Co jsem si ale užívala opravdu hodně je program pomalé vaření. Prostě si nastavíte program, o nic se nestaráte a když přijdete třeba z práce nebo nákupu, máte prostě uvařeno.

V hrnci Russell Hobbs All In One uvaříte vynikající hovězí vývar – takový ten silný, dobrý, opravdu jsem moc spokojená.

Jedinečný je z pomalého hrnce například guláš, intenzivní chuť a měkké maso – přesně tak, jak to máme rádi.

Hrnec All In One vám nahradí hned několik kusů nádobí a to je v kuchyni velkou výhodou (já mám kuchyň v paneláku malou, úspora místa je pro mě velmi důležitá). Mám větší rodinu, takže každý chodí domů v jinou dobu, proto velmi oceňuji i funkci udržování teploty.

Tenhle hrnec si v kuchyni opravdu užijete, ať už vaříte denně, nebo jen občas, uplatnění najde v každé kuchyni. A pokud nemáte na chalupě nebo chatě vařič- tenhle hrnec vám pomůže nakrmit celou rodinu bez problémů a nemusíte shánět hrnce a vařiče – máte vše při ruce v tomhle přístroji.

Jak už jsem řekla, mám moc ráda chytré a praktické přístroje. Proto vám hrnec Russell Hobbs All In One doporučuji. Pro mě je skvělým pomocníkem. Věřím, že využití najde v každé kuchyni. Dámy, pokud si chcete ušetřit námahu a čas při vaření, kupte si chytrý hrnec All In One. Pánové, pokud chcete koupit dárek partnerce nebo mamince, zvolte tenhle hrnec – budete určitě pochváleni a po zásluze odměněni chutným jídlem.

Pokud si chcete hrnec koupit, nebo  prohlédnout stačí kliknout na odkaz: hrnec Russell Hobbs All In One

 

 

Russell Hobbs Multifunkční hrnec All in one 23130-56


SodaStream Spirit

Je léto a všichni řešíme pitný režim a žízeň. A protože perlivá voda zažene žízeň mnohem lépe, než neperlivá, uvítala jsem možnost otestovat novinku z řady výrobníků perlivé vody SodaStream Spirit.

A když jsem zjistila, že tenhle výrobník na celé čáře zvítězil v testu 11 výrobníků perlivé vody české spotřebitelské organizace dTest, byla jsem opravdu zvědavá.

Hned při vybalování jsem byla velmi potěšena, že výrobník je dodáván vcelku, jen s odnímatelným zadním krytem. Já totiž moc skládání výrobků nezvládám, a návody čteme všichni neradi. Tenhle povedený designový přístroj prostě jen vyndáte z krabice, našroubujete velmi snadno bombičku (která je součástí balení) a nasadíte zadní kryt. A takhle snadno je přístroj připravený k použití. Obzvláště ti, kdo byli zvyklí na klasickou sifonovou láhev z dávných dob, ocení, jak snadno se bombička našroubuje. Zvládne to každý.

Součástí balení výrobníku SodaStream Spirit je i lahev na perlivou vodu. Oproti dřívějším typům výrobníků perlivé vody, kde byl docela problém s našroubováním lahve – museli jste většinou jednou rukou šroubovat lahev do přístroje a druhou přístroj přidržet – tady je nasazení lahve opravdu velmi snadné. Prostě jen lahev nasadíte, ozve se cvaknutí a můžete začít vyrábět perlivou vodu. To ocení obzvláště starší lidé, kteří mají s koordinací pohybu při šroubování jednou rukou už trochu problém. Poprosila jsem maminku, ať si vyzkouší, jestli jí tohle nasazení lahve vyhovuje a byla moc spokojená, jeden pohyb a lahev drží. Nasadit lahev je prostě u výrobníku Spirit hračka, kterou zvládne každý.  Pak už jen stačí zvolit si intenzitu perlení bublinkami pomocí stlačení tlačítka v horní části výrobníku. Já mám raději jemně perlivou vodu, vnuk by nejraději mačkal pořád. Dokonce jsem mu pití ani nemusela připomínat jako jindy – pil opravdu dost, jen aby si mohl vyrobit další perlivou vodu.

A tím se dostáváme i k nákladům. Z jedné bombičky vyrobíme zhruba 80 litrů syceného nápoje. Vyměnit můžete bombičku za plnou většinou ve všech supermarketech na infostáncích nebo pokladnách za cenu 199,- Kč, platíte pouze náplň, obal máte výměnou za svůj, který byl v krabici při koupi SodaStreamu (bombičky lze vyměnit na jednom z 2000 výměnných míst, a dnes už si můžete objednat výměnu bombičky i u rozvážkových společností Rohlík.cz a Kolonial.cz). Při používání originálních bombiček SodaStream, které výrobce plní potravinářským CO2 plynem, za pravidelné důsledné kontroly všech důležitých zdravotních parametrů, je doma připravená perlivá voda kvalitní a bez rizika pro vaše zdraví.

Litr perlivé vody vyjde tedy zhruba na 2,75 Kč, což je oproti klasickým perlivým vodám, které kupujete v plastových lahvích opravdu výhodné. A ještě odpadá dřina při nošení lahví.

Mimochodem – víte, že 80 litrů perlivé vody, které vyrobíte z jedné bombičky odpovídá 10 balíkům perlivé vody v PET lahvích? To už je pořádná věž z plastových lahví. Používáním výrobníku SodaStream tedy šetříte nejen svou kapsu, ale i životní prostředí, za tři roky používání SodaStreamu ochráníte přírodu před odpadem asi 2500 plastových lahví.

Perlivou vodu můžete pít, buď jako klasickou neochucenou vodu, nebo s přidáním ovoce, případně se sirupy SodaStream (nebo domácí šťávou, kdo má možnost). My máme doma moc rádi pomerančový sirup SodaStream Orange. Je moc dobrý, stačí asi půl víčka sirupu do lahve – z jedné lahvičky sirupu jsem tak vyrobila asi 28 litrů nápoje – a to se vyplatí. Mně osobně nejvíc chutná perlivá voda s ovocem, oblíbila jsem si obzvláště borůvky – stačí nasypat hrstičku borůvek do sklenice, zalít perlivou vodou a máte skvělý nápoj. Nebo, kdo nemá borůvky, koupí sáček mraženého lesního ovoce a určitě si pochutnáte. Je to moc dobré a zároveň máte nápoj hned vychlazený. Jen jedno upozornění  - nikdy nedávejte sirup do lahve před tím, než začnete vyrábět perlivou vodu, ale vždycky až do hotové vody. Jinak vám v lahvi vzkypí, a přeteče, může se dostat do přístroje a tím si ho můžete poškodit. Takže to je asi jediné upozornění: Nikdy ne sirup před výrobou perlivé vody!!!

SodaStream Spirit je designově velmi povedený a lze ho koupit ve třech barevných provedeních – červený, černý a bílý.

Já mám na otestování červený a jsem jím okouzlena.  Je prostě krásný, oblý a hladký. Jeho design okouzlil nejen mě, ale i mého malého vnuka, který stál před stolem a dlouze se na SodaStream díval a pak řekl: „Babi, ten je tak krásný, vypadá úplně jako Optimus Prime“ (pro ty, co jako já původně nevěděli, kdo to je, mi bylo vysvětleno, že to byl hodný Transformers ve filmu) – takže kromě toho, že vnuka moc baví vyrábět perlivou vodu, myslím, že i tajně pokukuje a doufá, že se nám SodaStream Spirit transformuje.

Pokud tedy chcete do své kuchyně super pomocníka, který vám pomůže dodržovat pitný režim a ještě vám kuchyň pěkně ozdobí, určitě si pořiďte SodaStream Spirit. Je krásný, snadno se s ním manipuluje, šetříte životní prostředí i vlastní peněženku a máte po ruce vždycky dobrý nápoj. Přístroj doporučuju hlavně pro jeho snadné ovládání, je velmi vhodný i jako dárek.

pokud si chcete koupit SodaStream Spirit, seznam prodejců po kliknutí zde: prodejci SodaStream Spirit

stitek-VT-SodaStream-cz.indd

SPIRIT RED SIDE 


Explore Mix a Go od Russell Hobbs

Dnes bych vám moc ráda představila Explore Mix & Go Juice odšťavňovač od Russell Hobbs. 

Tento produkt značky Russell Hobbs mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení. A já jsem moc ráda. Džusy a ovocné šťávy mám moc ráda, a pomalu se učím pít i Smoothie. 

Vždycky jsem trochu měla problém s tím, jak dodržet lékaři doporučované množství ovoce a zeleniny. Nikdy se mi nedařilo doporučenou denní dávku sníst. A pak jsem objevila pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a smoothie. Velkou výhodou je, že do připravovaných nápojů si namícháte a odšťavníte (nebo rozmixujete) přesně to ovoce a zeleninu, které vám chutná v poměru, který Vám vyhovuje. Hlavně v horkém létě jsem se přesvědčila, jak osvěžující je čerstvá ovocná šťáva, nebo namixované ovoce. Cítím se po napití lépe, konečně dodržuji konzumaci ovoce a zeleniny tak jak by měla být, a také moje výkony se zlepšují ( mám více energie a necítím se tak unavená), a v neposlední řadě- moje váha na mě konečně přestává hrozit výstražně prstem, a já si na ni nestoupám s hrůzou v očích. Ještě sice hledám recepty na hlavně zeleninová smoothie na internetu a v knihách, ale už mám i já své oblíbené dobroty. Například mi moc chutná rajčatová šťáva s bazalkou, trošku osolit a opepřit a je to vynikající osvěžující nápoj. Také jablka s mrkví jsou u nás doma hodně oblíbená, různé mixy z nektarinek, broskví a mrkve jsou chutné a dobré, a jsem si jistá, že najdu ještě spoustu kombinací, které mi zachutnají. Sice zatím vyhledávám spíš ovocné nápoje a šťávy, ale i k zeleninovým už si hledám cestu.

Použití přístroje Explore Mix & Go Juice je velmi snadné. Jedním stlačením si namixujete ovoce do konzistence nápoje, který Vám vyhovuje. Velkou výhodou je, že mixovací čepele zvládnou namixovat i led. Hlavně v létě jsme mixovali třeba pokrájené jahody z mrazáku a bylo z nich skvělé ledové osvěžení (skvěle chutnají třeba i s banánem a pár lístky čerstvé máty).

Součástí přístroje je i lis na citrusy – ráno si tedy k snídani odšťavníte pomeranč nebo grapefruit, nebo citron a limetku. Přístroj je lehký, a jeho výhodou je i to, že nezabere na lince téměř žádné místo (oproti klasickým velkým odšťavńovačům). Lis na citrusy funguje také na stlačení přístroje, lehce si tedy ovládáte odšťavňování lehkým tlakem ruky. Výhodou je uzpůsobení lisu tak, aby šťáva tekla rovnou do lahve, mechanismus proti odkapávání šťávy pak zajistí, že když dáte lahev pryč, nekapou zbytky šťávy na stůl. Lahev uzavřete šroubovacím víčkem s otvorem na pití a nápoj na svačinu, do práce, nebo do posilovny je připraven. Bez éček, bez konzervantů a přesně podle vaší chuti. Chytří pomocníci jsou fajn. A tenhle  přístroj Explore Mix & Go Juice vám určitě udělá radost.

Snadno se ovládá, nezabere místo na stole a velmi snadno se čistí – stačí vymýt vodou lahve, mixovací nádobu a opláchnout lis na citrusy a přístroj je připraven znovu k použití. (Díly lze samozřejmě umýt i v myčce na nádobí)

Takže pokud se chcete cítit lépe, zahnat únavu, zhubnout, nebo prostě začít zdravě žít s čerstvými šťávami a smoothie, které vám chutnají, určitě si pořiďte Explore Mix & Go Juice od Russell Hobbs.

A na závěr pár receptů na smoothie:

Broskvové smoothie : 2 broskve, asi 6 jahod, a 200 ml nápoje Alpro bez příchuti

Jahodovo – melounové smoothie: vypeckovaný a na kousky nakrájený kousek melounu,hrst jahod a trochu vody

Jogurtové smoothie: 1 kelímek bílého jogurtu, hrst malin ( jahod, nebo ovoce,co ti chutná), lžíce medu


Rychlovarná konvice Legacy Floral od Russell Hobbs

Rychlovarná konvice je určitě jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v kuchyni. Já si ještě pamatuji dobu konvic s pískacím nástavcem, který se používal na sporácích a vaření vody na kávu a čaj trvalo opravdu dost dlouho. Rychlovarné konvice mám proto moc ráda – voda v nich je uvařená velmi rychle, nemusím na kávu a čaj čekat dlouhou dobu. Ale přesto občas z nostalgie na ty klasické konvice zavzpomínám. Proto mne moc potěšilo, když jsem objevila rychlovarnou konvici Russell Hobbs Legacy Floral

Tady designéři pochopili, že my ženy máme rádi klasické a elegantní tvary konvic, a že občas chceme, aby naše kuchyně, ve které trávíme spoustu času, byla nejen vybavena spotřebiči, ale aby jimi byla i zdobena. A přesně takový pocit mám, když se podívám na konvici Legacy Floral (objem 1,7 litrů) – ta konvice zdobí. 

Když jsem ji uviděla poprvé, chtělo se mi povzdychnout : “áááách, ta je krásná – jako pro princeznu, nebo pro dámu“. Prostě velmi povedený design- konvice je krásně bílá, ozdobená drobnými černými kvítky, je elegantní, milá, prostě je krásná. Upoutá váš pohled a už ho nepustí – se zalíbením se na ni podíváte, kdykoliv přijdete do kuchyně.

A jako všechny spotřebiče Russell Hobbs není jen krásná, je i praktická a úsporná.

Šálek kávy si můžete dát opravdu rychle – šálek vody uvaří už za 55 sekund! Na konvici je i označení 1,2 nebo 3 šálky – takže pokud si chcete uvařit rychle čaj, nebo třeba kávu jen do 2 šálků, nemusíte zbytečně dlouho čekat, odměříte si přesně takové množství vody, které potřebujete. 

Rukojeť se velmi dobře drží, a také víčko na uzavření konvice je praktické (oproti některým odklápěcím víčkům se nestane, že se konvice uprostřed varu otevře). 

 

Konvice je lehoučká.

Nálevka na vodu je zdokonalena tak, aby z ní voda neodkapávala.

Konvice je postavena na základně 360 stupňů otočné s prostorem pro uložení kabelu.

Filtr uvnitř konvice je odnímatelný, snadno se tedy vyčistí, topné tělísko je skryté, po dovaření se konvice sama vypne.

Údržba je velmi snadná – stačí hladký povrch konvice otřít vlhkým hadříkem nebo houbičkou, při usazení vodního kamene stačí převařit vodu s trochou octa a poté důkladně vypláchnout.

Specifikace rychlovarné konvice

  Stylově bílá konvice s květinovými vzory a reliéfním logem Russell Hobbs

  Jednoduché nalévání

  Rukojeť pro snadné uchopení

  Zóna rychlého varu s označením 1, 2 a 3 šálků

  1 šálek uvaří za 55 sekund

  Ušetří až 66 % energie

  Zdokonalená nálevka

  Indikátor zapnutí

  Objem 1.7L

  360° základna s prostorem pro skladování kabelu

  Skryté topné tělísko

  Odnímatelný a omyvatelný filtr

  Indikátor množství vody

  Automatické vypnutí

  2400 W

Konvice Legacy Floral se stala ozdobou mé kuchyně. Moc ráda se na ni dívám, kdykoliv do kuchyně přijdu, nebo když vařím. Je to nejen spotřebič, ale i hezký designový doplněk. Přitom je to spotřebič velmi úsporný a kvalitní. Konvici doporučuji všem, kdo mají rádi krásné, jemné a elegantní spotřebiče. Vaření kávy a čaje se hned stane příjemnějším. Pokud chcete koupit rychlovarnou konvici pro sebe, nebo jako dárek, tahle krásná něžná bílá konvice s černými kvítky je přímo ideální. Recenze byla napsaná podle mých vlastních pocitů.

Tento produkt značky Russell Hobbs mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení.

pokud si chcete prohlédnout konvici přímo na stránkách výrobce, klikněte zde: konvice Legacy Floral


 

Kuchyňská váha Catler

Chtěla bych vám představit kuchyňskou váhu Catler KS 4010.

Vánoce a pečení cukroví k sobě neodmyslitelně patří. A k pečení cukroví (anebo koláčů, buchet, bábovek nebo dortů) potřebujeme přesně odvážené ingredience, aby cukroví chutnalo přesně tak, jak chutnat má.

Proto doma potřebujeme kuchyňskou váhu. Váha Catler je moderní kvalitní váha, která udělá radost každé kuchařce a kuchaři.

Váha je vybavena čtyřmi senzory pro vyšší přesnost vážení. Má dotykový ovládací panel s LED podsvícením, funguje na 3 AAA baterie – jednou z funkcí je i indikace slabé baterie, nemusíte se tedy bát, že vám při pečení najednou váha přestane fungovat, při nečinnosti se váha sama vypíná, takže obavy, že se nám baterie vybijí, protože jsme zapomněli váhu vypnout, také nemusíme řešit.

Váha má možnost volby jednotek vážení – vážit lze v gramech a v mililitrech. Vybavena je funkcí „Tara“, která umožňuje vážit jednotlivé ingredience v jedné nádobě – po navážení ingredience vynulujete displej stisknutím Tare a můžete vážit další ingredienci. Tahle funkce je velmi příjemná, nemusíte mít ingredience složitě v několika mističkách, vše si pohodlně navážíte v jedné nádobě – například navážíte potřebné množství mouky, poté zmáčknete tlačítko Tara, váha se vynuluje a můžete přímo do mouky vmíchat třeba cukr v potřebném množství.

Váha má i funkci časovače – minutky- navolíte si potřebnou dobu pečení a po uplynutí vámi zvolené doby začne váha hlasitě signalizovat konec vámi předvolené doby. Po dobu odpočítávání času se displej vypíná, i tady váha šetří baterie.

Po ukončení práce s váhou ji lze zavěsit na tyč mezi kuchyňské nářadí, nemusíte tedy hledat místo, kam váhu uklidit v době, kdy s ní nepracujete. Tahle praktická „vychytávka“ se mi moc líbí, mám váhu uklizenou a přitom pořád po ruce.

Když jsem váhu Catler KS 4010 začala zkoušet, proběhla mi hlavou vzpomínka na dětství, kdy jsem s babičkou pekla buchty a koláče. Babička měla starou velkou a těžkou váhu, takže pokud potřebovala něco navážit, musela pro váhu dojít, donést ji do kuchyně (oproti dnešním váhám byla velká a opravdu těžká), a pak nastalo vážení a dovažování s pomocí závaží a závažíček, pro které bylo taky v kuchyni vyhrazeno zvláštní místo. Vážení tak zabralo poměrně dost času a bylo poměrně nepřesné, dalo se vážit jen podle závaží, která byla k dispozici. Mělo to své kouzlo, hlavně pro mne jako pro dítě, praktické a přesné vážení to ale rozhodně nebylo. Tak mne napadlo, jaké kulinářské a cukrářské dobroty by babička asi dokázala upéct, kdyby měla k dispozici tuhle malou, lehounkou a hlavně velmi přesnou a praktickou váhu.

Pokud máte v rodině diabetika, jako já, určitě také uvítá možnost přesného vážení potravin při diabetické dietě.

Pokud se tedy chystáte na pečení vánočního cukroví, nebo rádi pečete koláče a dorty, určitě by vám neměla doma chybět kuchyňská váha. Váha Catler KS 4010 je ideálním pomocníkem – je praktická, úsporná, moderní, kvalitní a hlavně přesná. Díky svému praktickému zakončení ji lze zavěsit ke kuchyňskému nářadí, nebo ji jednoduše zasunout do police – místa opravdu nezabere moc.

Váha Catler se určitě stane vaším oblíbeným pomocníkem.

zdroj obrázku : https://www.catler.cz/kuchynska-vaha/ks-4010

Váhu Catler KS 4010 můžete koupit po kliknutí zde: Prodejní místa váha Catler KS 4010

Více informací od výrobce najdete po kliknutí zde: kuchyňská váha Catler KS 4010


Čistička vzduchu 

Čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA- 267.

Protože bydlím v panelákovém bytě, ve městě, kde prašnost je poměrně velká, a mám všechny čtyři děti alergiky, rozhodla jsem se vyzkoušet doma čističku vzduchu.

Nejdříve jsem se rozhodovala, jestli chci malou, nebo velkou čističku. Po dlouhém uvažování jsem zvolila velmi malý typ s ionizátorem. Místnost dětského pokoje není velká, takže jsem usoudila, že na otestování bude malá čistička stačit. Po dlouhém hledání na internetu jsem zvolila čističku vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA – 267 z eshopu Gavri.cz. A udělala jsem dobře.

Čistička je velmi malá ( 21 x 7,2 x 10,4 cm), pouze ji dáte do zásuvky – u čističky je i světlo, takže kromě funkce čištění vzduchu funguje i jako noční lampička. Vhodná je do místností cca 20 m2. 

Čistička je velmi tichá – prakticky ji neslyšíte, o tom, že funguje, se ale přesvědčíte velmi snadno – stačí před ni dát ruku a ucítíte proudění vzduchu.  Příkon čističky je 2,5 W – spotřeba je tedy opravdu minimální, můžete ji nechat zapnutou, aniž byste se museli bát účtů za energie.

Čistička s ionizátorem funguje na principu vypouštění záporných iontů do vzduchu – je to tedy stejný princip, jako čištění vzduchu při bouřce. Také cítíte, že se vám najednou dýchá lépe. Ionty předávají náboj prachu a nečistotám ve vzduchu, ty se shluknou k sobě, ztěžknou a padají k zemi. V čističce jsou dva elektrostatické filtry, které si k sobě přitahují nabité částice prachu – otřít se dají např. švédskou utěrkou. Nemusíte do tohoto typu čističky kupovat žádné filtry. Vyndání filtrů z čističky je velmi snadné – jedním pohybem vytáhnete, otřete a znovu vložíte.

Na účinek čističky jsem byla velmi zvědavá. Vyzkoušeli jsme ji v několika místnostech. A všude jsem s ní byla spokojená. Lépe se nám všem totiž spalo, a po cca 2 týdnech používání syn přestal v noci kašlat. Má alergie i na prach, a tahle malá věcička mu ulevila od kašlání ve spánku (umístěna cca 1,5 metru od postele).

Velmi mne překvapilo i to, kolik se nachytalo v čističce vzduchu prachu po vysávání. Vždycky jsem si myslela, že vysavač spolu s nečistotami vsaje i prach, který se drží koberci, a budete překvapeni, kolik se ho dostane rozvířeného do vzduchu.

Určitě taky znáte, kdo má televizi černé barvy, jak rychle je na ní vidět usazený prach – elektrostatický náboj prach vždycky přitahuje. Proto jsem zkusila umístit čističku blízko televize a potěšilo mne, že bylo přímo vidět, že usazeného prachu na televizi je mnohem méně. To byl pro mne i takový ten test, na který si můžete „sáhnout“ a přímo ho i vidět.

Jinak je celé testování spíše o pocitech. A ty jsou u nás v rodině příjemné. V každé z místností, kde jsme tuhle čističku s ionizátorem testovali, se dýchalo lépe a bylo nám příjemněji.

Filtrační spektrum: jemný prach, alergeny z roztočů, bakterie, viry, pyl a další alergeny, plísně, spóry plísní, kouřové částice, cigarety a tabákový kouř, těkavé organické látky (VOC)ta formaldehydy, pachy.

O čištění vzduchu od pachů jsme se přesvědčili ve spíži, kam jsme dali do uzavřené malé místnosti čerstvě naložené zelí – všichni určitě víte, že kysané zelí je cítit poměrně výrazně, čistička ale tenhle problém výrazně eliminovala.

Samozřejmě, že pokud máte větší byt, nebo potřebujete odstranit v místnosti i pachy třeba od zvířat, bude asi třeba výkonnější čistička.

Na běžné použití v panelákovém pokoji do 20 m2 (takže lze použít v ložnicích, dětských i obývacích pokojích, WC a podobně) je ale tahle věcička velmi příjemná. Určitě se vám s ní bude lépe spát i dýchat, zbavíte se polétavého prachu v místnosti a to s minimální spotřebou energie a bez nutnosti kupování drahých filtrů. Jako bonus získáte zároveň noční světýlko (lze zapnout i vypnout), které je součástí čističky s ionizátorem Clean Air Optima CA- 267. Čistička je malá, lehounká, takže ji sebou můžete snadno převézt i na služební cestu, nebo dovolenou a bude se vám v hotelovém pokoji lépe dýchat a spát.

Velké množství čističek vzduchu, odvlhčovačů, klimatizací a dalších výrobků zabývajících se úpravou klimatu v místnosti si můžete vybrat a koupit v eshopu www.gavri.cz 

 

Pokud chcete čističku koupit, klikněte zde: čistička vzduchu s ionizátorem CA - 267

Celý sortiment eshopu Gavri -čističky, ventilátory, klimatizace a další koupíte zde: www.gavri.cz


Parní generátor Power Steam Russell Hobbs

Dnes bych vám chtěla doporučit parní generátor na žehlení. Konkrétně se jedná o Parní generátor Steam Power Purple 24440 – 56 od značky Russell Hobbs. Tento produkt mi byl věnován společností Spectrum Brands na vyzkoušení.

Žehlení pro mne bylo vždycky spíš utrpením. Protože mám čtyři děti, ty hory prádla mne občas i trochu děsily. Obzvláště, když prádlo přeschlo, bylo „polámané“ ždímáním na vyšší otáčky, nebo když jsem nestíhala a nakupilo se mi žehlení za delší dobu. Vždycky jsem se uklidňovala tím, že dřív ženy žehlily žehličkami nahřátými na plotně, později elektrickými, ale těžkými. Já jsem na tom byla podstatně lépe – měla jsem žehličku napařovací. Jenže byla těžká – a já mám ruce poměrně drobné, takže se mi i špatně držela. Žehličky prošly spoustou modernizací, takže už nejsou tak těžké, neodkapává jim z nádržky při žehlení voda ( to dělala moje první napařovací ruská žehlička a mohu vás ujistit, že to fakt pálí). Přesto žehlení nebylo ani teď mojí oblíbenou činností.

Až teď, když jsem dostala možnost vyzkoušet parní generátor Steam Power od Russell Hobbs jsem pochopila, že mi vlastně žehlení nevadí, když mám správnou žehličku – tedy generátor.

Najednou odpadly všechny potíže a problémy. V první řadě mne překvapila lehkost celého přístroje. Plasty jsou maximálně odlehčené a žehlička je malá a lehoučká, padla mi do ruky jako ulitá. 

Žehlící plocha je keramická a má tvar, kterým lehce zajedete i do záhybů při žehlení košil. Nahřeje se velmi rychle – už za 60 sekund je připravena k žehlení, teplotu žehličky si samozřejmě můžete nastavit (tak jak jste zvyklí u běžných žehliček), a můžete si na generátoru nastavit i intenzitu páry – jsou 3 stupně intenzity napařování. 

A tak jsem to zkusila a jsem naprosto nadšená. Pára lehce zvládá i přesušené prádlo, nebo prádlo polámané ždímáním – třeba pánské džíny zvládl bez problému a ve chvilce. Ze žehlení, které bylo otravnou prací, se rázem stává příjemná voňavá práce. Pára totiž při žehlení rozvoní i aviváž, kterou jste při praní použili, a je to opravdu příjemné. A co je super – stačí žehlit většinu prádla jen po jedné straně. Velké kusy prádla, jako pánské džíny musíte samozřejmě otočit i na druhou stranu, ale u triček a košil stačí jen po jedné straně. Rázem je tedy o spoustu práce méně. Žehlení se stává snadným – žehlička je lehká, žehlící plocha krásně klouže po látce a pára krásně zvládá rozžehlit i to, co dříve bylo problém. Napařování si řídíte lehce jedním prstem na tlačítku na žehličce.

Pokud máte strach z uskladnění, nemusíte se vůbec obávat. Parní generátor není vůbec velký, je lehký a má tvar, který lze snadno uložit třeba do skříně. Ani s uložením kabelů není žádný problém – přívodní kabel elektřiny omotáte kolem generátoru a zastrčíte koncovku do připravené zástrčky, kabel na přívod páry od žehličky jednoduše smotáte a uchytíte v umělohmotné úchytce na něj připravené. Samotnou žehličku odkládáte na generátor do gumových úchytů – zapadne do nich a neklouže tedy z generátoru dolů. I tady tedy výrobce myslel na naše pohodlí.

Parní ráz generátoru je až 4,5 barů, nádržka na vodu o objemu 1,3 litrů jde snadno vyjmout a naplnit, na generátoru je i světelný indikátor odvápnění.

Generátor má i funkci automatického vypnutí.

Vlastnosti parního generátoru Steam Power purple 24440-56:

• Tlak 4,5 baru
• Odnímatelná nádržka na vodu s objemem 1,3 l
• 100 g/min. stálý výstup páry 
• Průběžné doplňování 
• Rukojeť na pohodlné přenášení
• Keramická žehlicí plocha
• 3 nastavení intenzity páry
• Funkce automatického vypnutí
• Systém proti usazování vodního kamene 
• Prostor pro uskladnění kabelu & hadice
• Vertikální skladování
• 2600 W
• Nahřátí za 60 sekund
• Světelná kontrolka nahřátí
• Světelný indikátor zapnutí
• 1,9 m dlouhý kabel
• Světelný indikátor odvápnění

Pokud tedy mohu zhodnotit celé testování výrobku, marně hledám nedostatky. Naopak budu všem kolem sebe parní generátor na žehlení Steam Power Purple Russell Hobbs doporučovat. Vhodný dárek je to třeba i pro všechny maminky – ta moje je už stará, a žehlení ji zmáhá – zkusila si parní generátor a je moc spokojená – dobře se jí drží a není tak unavená, protože žehlička je lehká, a stačí žehlít prádlo jen po jedné straně. Generátor je lehký, skladný, má vyřešené ukládání kabelů, žehlička je lehká, dobře padne do ruky, keramická plocha se na prádlo nepřichytává (ani když jsem si zapomněla přenastavit teplotu, se prádlo nepřichytilo a nepřipálilo). Z otravné a neoblíbené činnosti se rázem stává práce lehká a voňavá. A ještě při žehlení ušetříte spoustu času, takže místo dlouhého stání u žehlicího prkna si večer můžete přečíst knížku.

Video s návodem použití parního generátoru si prohlédněte po kliknutí zde:  parní generátor Steam Purple Russell Hobbs

 

Více informací o výrobku po kliknutí zde: parní generátor Steam Purple Russell Hobbs informace


Parní čistič Leifheit Clean Tenso

Jaro a jarní úklid patří tak trochu k sobě. Na velikonoční svátky to všichni chceme mít doma nablýskané, svěží, voňavé a krásné – jako jaro. A tak po zimě smýčíme, drhneme a utíráme, myjeme a čistíme –zkrátka, někdy je ten úklid celkem náročný, konečný výsledek ale stojí za to.

Pokud si chcete ulehčit úklid a mít naprosto čistou podlahu (– a to naprosto je pravdivé) bez použití jakékoliv chemie, nejen na jaře před velikonocemi,ale celý rok, pořiďte si parní čistič Leifheit Clean Tenso. Já jsem ho otestovala a jsem jím nadšená. Vůbec se nedivím, že tenhle výrobek dostal na Heuréce od spotřebitelů 1. Místo mezi parními čističi. Je skladný, velmi dobře se s ním pracuje a je velmi účinný.

Parní čistič Leifheit Clean Tenso je vhodný na všechny typy podlah – dřevěné, laminátové, linoleum, marmoleum, nebo dlažbu. Použít ho lze i k oživení barvy koberců.

Jsem nadšená hlavně tím, že po použití parního čističe je podlaha naprosto čistá - odstraněno je až 99,99 % nečistot a bakterií, a to bez použití jakékoliv chemie. Kdo má tedy malé děti, které si často hrají na podlaze, pro toho je tenhle čistič to pravé – děti sahají na podlahu, pak na hračky, a samozřejmě hned strčí ručičky do pusy. Při běžném vytírání na podlaze zbude i stopa saponátu, který si tím pádem děti na ručičkách zanesou do pusy. Také pro majitele domácích mazlíčků je mop bezva – i pokud dojde k nějaké nehodě a na podlaze je loužička – s parním čističem je hygienicky odstraněna. Čistič je připraven ihned k použití bez složitých příprav.

Stačí pouze naplnit nádržku o objemu 550 ml čistou vodou a zacvaknout do čističe. S tímto množstvím vody parní čistič pracuje až 40 minut nepřetržitého provozu.

Pak zapojíte přívodní kabel do zásuvky. Kabel je dlouhý 6,5 metru, dosáhnete tedy s čističem bez problému po celé místnosti. Pak už jen stačí stisknout ON/OFF tlačítko, rozsvítí se červené světýlko Power, a nastavíte požadované množství páry. Po zhruba 30 sekundách se rozsvítí modré světýlko Steam, stisknete páčku na rukojeti a můžete začít čistit.

 Pára lze nastavit podle požadované intenzity – ta nejslabší na parkety, dřevěnou podlahu, nebo plovoucí podlahy, střední na linolea a marmolea a nejvyšší intenzita na dlažbu. Čistič má i krytku pro čištění koberců a oživení jejich barvy.

Parní čistič má šest trysek, které čistí přes mikrovlákno. To je třeba před prvním použitím vyprat. Pak lze používat opakovaně, při znečištění návlek prostě stačí sejmout a vyprat v pračce (na 60 stupňů). Návlek z mikrovlákna nasává veškeré nečistoty, a lze si ho samozřejmě po čase dokoupit. Dokoupit si lze i náhradní filtr na vodu, který šetří přístroj.

Po skončení čištění stačí jednoduše čistič vypnout (tlačítko ON/OFF), vylít zbylou vodu z nádržky a přístroj uklidit. Velmi praktická je sklopná rukojeť.

Přístroj zkouším zhruba tři týdny a jsem spokojená

 • přístroj pracuje na principu horké páry bez použití chemie
 • naprostá hygienická čistota – odstraní až 99,9% bakterií
 • rychle připraven k provozu – nahřátí je do 30 sekund
 • nádržka na vodu 550 ml stačí na 40 minut nepřetržitého provozu
 • návlek je z 90% polyesteru a 10% polyamidu (před prvním použitím vyprat)
 • návlek je vyměnitelný a lze ho prát na 60 stupňů celsia
 • použití na všechny typy podlah
 • pára oživí barvu koberce
 • dlouhý přívodní kabel -6,5 m
 • hmotnost cca 2,8 kg (pracuje se s ním lehce)
 • je velmi skladný díky sklopné rukojeti
 • výkon 1200 W
 • napětí 230
 • rozměr 64 x  27,6 x  25,6 cm  (VxŠxH)

 

S parním čističem Leifheit Clean Tenso jsem moc spokojená. Ušetří mi čas – pracuje se s ním rychle, a dobře. Není těžký do ruky, manipulace s ním je velmi snadná. Čistí opravdu důkladně, po pravidelném používání mi z linolea zmizely i starší skvrny, o kterých jsem se domnívala, že nepůjdou vyčistit. Podlaha je krásně čistá i bez použití jakékoliv chemie, takže čistič určitě ocení maminky malých dětí, které si často hrají na podlaze, nebo majitelé domácích mazlíčků. Po skončení práce jen sklopím rukojeť a parní mop uložím – nezabere příliš místa, a jsem spokojená s výsledkem práce – mám krásně čistou podlahu bez bakterií bez vynaložení většího úsilí.

Pokud si chcete koupit parní čistič Leifheit, klikněte zde: Parní čistič Leifheit Clean Tenso 11913

Celý sortiment eshopu Leifheit si prohlédněte zde: oficiální eshop Leifheit


Multifunkční tlakový hrnec Tesla Elitecook 

Moc ráda vařím. A protože mám hodně velkou rodinu, vařím často a ve velkém množství. Nejraději pro rodinu vařím českou kuchyni, i když se nevyhýbám různým druhům jídel a kuchyní, tu českou mám nejraději. Proto jsem měla velkou radost, když jsem dostala možnost vyzkoušet vaření v Multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook.

Multifunkční hrnec jsem už na vaření vyzkoušela dříve od jiné značky, nebyl ale tlakový a měl úplně jiné provedení. Hrnec Tesla Elitecook K50 mne zaujal na první pohled – má příjemný design, hodí se do každé kuchyně – hlavně ale – a to je pro mne velmi důležité – má tlačítka na předním panelu v českém jazyce. Za to jsem velmi ráda, nemusím totiž honem přemýšlet, které tlačítko mám zmáčknout. Ovládání v českém jazyce je velmi vhodné i pro starší generaci. Mám už poměrně staré rodiče, a maminka si zkusila v Tesla Elitecook vařit a je nadšená – anglicky totiž neumí, a teď má konečně ovládání v češtině.

 Jak už jsem zmínila, Elitecook K50 Tesla je i hrnec tlakový. Znám spoustu žen, které se brání vaření v tlakovém hrnci, protože mají strach, že jim vybouchne. Je fakt, že i mně se stalo, že v klasickém tlakovém hrnci se mi ucpal píst a přetlak vyrazil páru i s většinou obsahu hrnce. Spoušť v kuchyni byla neuvěřitelná, takže jsem běžný tlakový hrnec používala, jen když to bylo nezbytně nutné, a musela jsem stále hlídat, jestli pára odchází tak, jak má. V elektrickém tlakovém hrnci Elitecook K50 tenhle problém není. V hrnci je mikroprocesorem snímána stále teplota, mikroprocesor zajistí přesný požadovaný tlak pro vaření. Hrnec je vybaven množstvím bezpečnostních prvků, například uzavřením krytu hrnce, které nedovolí kryt otevřít, dokud není v hrnci snížený tlak. Jednoduše – prostě hrnec je nastaven tak, že nemůže dojít k nehodě. Úspora času při vaření v tlakovém hrnci je opravdu veliká – například hovězí maso na rajskou omáčku, nebo na svíčkovou, které v běžném hrnci vaříte klidně i dvě hodiny, je v elektrickém tlakovém hrnci uvařeno za 45 minut úplně doměkka. Hovězí polévka je uvařená za 35 minut, kuřecí za 20 minut. Nemusíte se tedy stresovat, že nestihnete uvařit oběd nebo večeři včas. I jídla z hovězího masa jsou na stole do jedné hodiny.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook K50 má 7 funkcí vaření: tlakový hrnec, rýžovar, pomalý hrnec, pánev na smažení a restování, ohřívání jídla, příprava dušeného masa, napařovací hrnec.

Kromě těchto 7 základních funkcí je na hrnci naprogramováno 19 nastavení vaření. Volit můžete z programu vysokého tlaku, nízkého tlaku, pomalého vaření, restování, osmahnutí nebo udržení teploty. 
Dále 12 tlakových varných předvoleb pro maso, rybu, drůbež, zeleninu, rýži, obiloviny, polévku, dušení nebo dezerty.  Dobu vaření si také snadno nastavíte sami – záleží na vás, jak máte rádi jídlo uvařené. To si ale asi každá hospodyňka časem vysleduje sama.

Je těžké říct, která z funkcí multifunkčního tlakového hrnce Elitecook je nejlepší – vždycky když mě napadne třeba jak báječné je uvařit si skvělou sypkou rýži bez námahy, hned mě napadne, že třeba funkce vaření v páře je taky super. Je to takové to naše holčičí: Tohle je bezva..nene, počkej, tohle je ještě lepší..a nejlepší je…

Prostě hrnec je opravdu uzpůsobený k pohodlnému vaření bez námahy. Vynikající je i povrch varné nádoby – lze v ní vařit téměř bez tuku (tedy opravdu zdravě), ale hlavně nic nepřipálíte. A věřte, že jsem zkoušela opravdu spoustu věcí a nic – restovala jsem rajský protlak, který se rád přichytne a připálí, ale všechno v pohodě, nemusíte se bát ani orestovat papriku na guláš. Spousta žen, které vaří rády guláš, říká, že často trne hrůzou, aby se paprika nepřipálila a nezhořkla a tím nezkazila celý základ guláše – zkoušela jsem papriku restovat 4x a vždycky úplně skvěle- žádné přichycení na dno, připálení ani zhořknutí se nekonalo, výsledek byl skvělý základ na guláš, gulášovou polévku i perkelt.

Vaření v páře využije každý, kdo rád vaří v páře knedlíky, ale i brambory ve slupce jsou uvařené v páře rychle a neztrácejí chuť.

Funkce rýžovaru umožňuje připravit vynikající chutnou rýži – na trhu je dnes už spousta druhů a typů rýže, takže už nemusíte používat tu v sáčcích, která někdy není chuťově moc dobrá. Stačí odměřit rýži a vodu v poměru 1 : 2 ( 1 díl rýže, na 2 díly vody), osolit, vložit celou malou cibuli s hřebíčkem, zavřít víko a zmáčknout program rýže.O víc se nemusíte starat.Žádné míchání, hlídání – ta snadnost přípravy mě vždycky překvapí a potěší.

Funkce restování a dušení masa je u nás doma hodně často využívaná. Stačí orestovat cibuli, nebo maso podle potřeby a receptu, zalít vodou nebo vývarem, zavřít víko, vypnout funkci restování a zmáčknout maso – pečeně a nastavit potřebný počet minut. O víc není třeba se starat.

V hrnci lze připravit i vynikající čočku, nebo fazole bez dlouhého namáčení.

Při vaření masa i luštěnin je třeba dávat pozor, aby množství vody nebo vývaru v hrnci bylo jen po rysku 2/3 . Nikdy nedávat víc vody nad rysku.

Vepřové s mrkví:

1 cibule

1 kg  vepřového plecka

1 kg mrkve

¼ litru vody

Sůl, pepř, kmín

Cibuli nakrájíme na drobno a restujeme do hněda, přidáme maso nakrájené na kostky, kmín a orestujeme, osolíme, opepříme, přidáme vodu a hrnec zavřeme. Zvolíme program maso, pečeně, 30 minut. Zatímco se maso dusí, očistíme mrkev a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Když je maso měkké, přidáme mrkev, promícháme a zavřeme hrnec, program dušení 10 minut. Kdo má rád, může ještě lehce zaprášit moukou, aby zahustil vývar. Podáváme s vařeným bramborem nebo s gnocchi.

Staročeská bramboračka

Hrst hub namočíme do vody, než změknou připravíme si zeleninu.

2 mrkve

1 petržel

¼ celeru

1 stroužek česneku

1 malá cibule

Kousek kapusty, kedlubny nebo jiné zeleniny, co máte rádi

4-5 brambor

1 litr zeleninového vývaru

sůl, pepř, kmín (toho stačí špetka a je lepší drcený)

majoránka

jíška

zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Vložíme do hrnce, z hub slijeme vodu ve které byly namočené a dáme je k zelenině, osolíme, opepříme, přidáme kmín a zalijeme vodou nebo vývarem (vývar je lepší). Zavřeme víko a stiskneme program polévka. Po 15 minutách hrnec otevřeme, přidáme lžičku majoránky, kdo má rád i trochu libečku,a přidáme trochu jíšky ( dobrá je třeba instantní Knorr, ale lepší je udělat si jíšku doma z kousku másla a hladké mouky). Lehce provaříme a je hotovo.

Čočka na kyselo

Orestujeme si nadrobno nakrájenou cibuli do světle hnědé barvy, přidáme na kousíčky nakrájenou anglickou slaninu (cca 10 dkg). Stiskneme zrušit, aby se restování ukončilo, přidáme čočku, zalijeme vodou a zavřeme hrnec. Zmáčkneme program fazole. Po dovaření zkontrolujeme, jestli je čočka dost měkká, osolíme a opepříme podle chuti, přidáme ocet a lehce provaříme.

Dušené kuřecí s houbami.

1 cibule

3 – 4 kuřecí prsa

10 dkf anglické slaniny

Sklenice hub ve slaném nálevu, nebo houby sušené

Sůl, pepř, drcený kmín

1 litr kuřecího nebo houbového vývaru

Mouka nebo jíška na zahuštění

Cibuli nakrájíme na kostičky, orestujeme, a přidáme na kostičky nakrájenou anglickou slaninu. Přidáme na kostičky nakrájená kuřecí prsa, osolíme, opepříme, přidáme kmín a lehce zarestujeme. Zrušíme restování, přidáme vývar, houby, zavřeme hrnec a zmáčkneme drůbež. Po uvaření zahustíme moukou nebo jíškou. Podáváme s těstovinami, nebo gnocchi.

Jak vidíte, je to opravdu snadné. Abyste si byli jistější v začátku používání hrnce, je součástí balení malá kuchařka s několika recepty a postupem vaření. Také je v kuchařce tabulka s přibližnou dobou potřebnou k vaření jednotlivých potravin. Ale jak už jsem psala, nemusíte mít vůbec strach. Vaření v Multifunkčním hrnci Tesla Elitecook je velmi intuitivní. Stačí překonat počáteční ostych a prostě začít zkoušet. Poznáte sami, že ovládání je snadné, funkce a programy jsou nastaveny tak, aby s hrncem zvládl uvařit opravdu každý bez potíží, lehce, snadno a chutně.

Hrnec ušetří spoustu času i energie. Hlavně ti, kdo vaří často, si ho určitě oblíbí, protože úspora času je opravdu velká, díky povrchu varné nádoby v hrnci nic nepřipálíte, vařit se dá téměř bez tuku – a tedy zdravě. Hrnec bude skvělým pomocníkem i v létě pro všechny chalupáře – už není třeba vařit na slabém a malém plotýnkovém vařiči. Hrnec prostě převezete sebou na chatu nebo chalupu a pohodlně vaříte.

Všechny funkce jsem ještě na hrnci nevyzkoušela, nemám ho tak dlouho. Za dobu, po kterou multifunkční tlakový hrnec testuji, jsem nepřišla na nic, co by mi vadilo, nebo čemu bych nerozuměla. Budu hrnec ráda zkoušet a testovat dál, a budu se snažit vám přinášet další poznatky a recepty.

A pro ty, kteří hrnec chtějí vyzkoušet, tu mám exkluzívní slevu – po zadání kódu JANAVPOHODE se vám z ceny hrnce odečte 5%. Doprava při koupi je zdarma.

Pokud si hrnec tedy chcete koupit, stačí kliknout zde: multifunkční tlakový hrnec Tesla Eliteciook K50


Multifukční hrnec Tesla Elitecook K50 podruhé

O multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook K50 jsem vám už psala v článku s recenzí ( článek najdete po kliknutí zde : Hrnec Tesla Elitecook )

Po nějaké době se chci k recenzi ještě vrátit a hrnec vám připomenout., Čím déle ho totiž používám, tím víc jsem z něj nadšená a přípravu spousty jídel si bez něj už neumím ani představit. Obzvláště teď, kdy venku panují velká vedra, myslím, že by spousta žen takový hrnec uvítala. Vaření v multifunkčním hrnci nás totiž zbavuje nepříjemného horka při vaření na klasickém sporáku (obzvláště u toho plynového). Pokud se tedy v horkém počasí necítíte v kuchyni moc příjemně, nastal čas vyzkoušet multifunkční hrnec. Horká léta budou asi čím dál častější,a využití hrnec najde i na každé chalupě, a věřte, že když si na něj zvyknete, prakticky ho nebudete ze stolu uklízet.

Ráda při vaření například používám máslo Ghí (přepuštěné máslo) , které je v obchodech celkem drahé. Přitom stačí v multifunkčním hrnci použít funkci tzv pomalého hrnce a za cca 3,5 – 4 hodiny pomalení je máslo krásně voňavé po karamelu, voda z něj je odpařená, stačí ho pak přes plátýnko nalít do sklenice a dát do lednice a pak používat jak jste zvyklí.

Vynikající je i domácí Chilli con carne –

1 lžíce oleje

1 cibule

2 stroužky česneku

1 červená paprika

1 lžička chilli, papriky a mletého kmínu

500 g mletého hovězího masa

1 plechovka loupaných rajčat

½ lžičky majoránky

1 lžička cukr krupice

3 lžíce rajčatové šťávy (nemusí být)

Sůl a pepř

Plechovka fazolí v rajském protlaku

1 plechovka malá kukuřice

Olej rozpalte v hrnci, pčidejte nasekanou cibuli, po pěti minutách opékání přidejte česnek, papriku, koření a restujte 5 minut. Přidejte maso a zprudka jej opečte ze všech stran. Pak vše zalijte 300 ml horké vody, přidejte plechovku rajčat, majoránku, cukr, rajčatovou šťávu a vše dobře osolte a opepřete. Nechte 20 minut probublávat. Nakonec vmíchejte fazole a kukuřici. Pokud vaříte pro děti, je lépe chilli vynechat a dát jen pepř.

Podávejte s orestovanými brambory. Můžete jako přílohu pro děti ještě přidat orestované kousky kuřecího masa.

Pokud máte chuť na klasickou českou kuchyni, zkuste 

Kuřecí stehno s bramborovým knedlíkem a zelím.

Kuřecí stehno okořeníme, orestujte, pak vložte do hrnce, trochu podlijte a zvolte program drůbež.

Než se maso udělá, připravte si knedlík.

1 kg vařených studených brambor

1 vejce

1 – 1,5 hrnku hrubé mouky –je to podle kvality brambor,je třeba aby těsto bylo tužší

1 lžička soli.

Vařené studené brambory oloupeme a nastrouháme najemno. Přidáme sůl, vejce a mouku a vypracujeme těsto. Je třeba pracovat rychle. Z těsta uděláme válečky a ty vaříme v páře asi 15- 20 minut.

Sterilované zelí stačí krátce povařit, osolit a přidat podle chuti cukr. Lze uvařit i variantu červené zelí a uzené kuřecí stehno.

Masové kuličky v rajské omáčce

500 g mletého masa mix (napůl vepřové a hovězí)

Vejce, sůl, pepř a strouhanka

1 větší Cibule

2 rajčatové protlaky

Bobkový list (4)

Nové koření a  černý pepř celý – cca po 8 kuličkách

Cukr, voda, jíška nebo hladká mouka

Špetka skořice, nebo lžička skořicového cukru

Nejdříve uděláme z mletého masa, soli, vejce a strouhanky směs, ze které válíme kuličky. Kuličky lehce orestujeme a vyndáme na misku. Pak osmažíme cibuli, přidáme protlak, lehce zarestujeme, zalijeme vodou, přidáme koření a vložíme zpět kuličky. Necháme vařit cca 30 minut a nakonec zahustíme jíškou nebo hladkou moukou (podle chuti), nakonec dochutíme cukrem a trochou skořice.

A pokud máte chuť na něco nezdravě smaženého –i s tím si hrnec poradí – můžete si připravit třeba smažené krokety a obalovaný hermelín.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook je opravdu multifunkční. Není problém v něm s velkou úsporou času i energie (a taky nádobí) připravit v podstatě jakékoliv jídlo. Práci s ním usnadňují předvolené programy.  Velkou výhodou hrnce je menu v českém jazyce, proto je skvělý i pro starší lidi – u nás hrnec používá i babička na chalupě, a skamarádila se s ním velmi rychle, dnes už ho ovládá automaticky a moc si hrnec pochvaluje. Elektrický tlakový hrnec má pojistky, díky kterým se nemusíte bát přetlaku a uvolnění pístu, jak se často stává v klasickém tlakovém hrnci. I vypuštění páry je rychlé a bezpečné.

Já si vaření v multifunkčním hrnci celkem užívám, šetří opravdu spoustu energie a času,a protože mám velký sporák na plyn – v horku jako je v těchto dnech opravdu oceňuji, že hrnec nevydává žádné sálavé teplo. Pokud rádi vaříte, nebo jezdíte na chalupu, nebo chcete ušetřit energii a hlavně čas strávený v kuchyni, určitě zkuste Tesla multifunkční hrnec (který jako jediný má menu na předná straně v českém jazyce)

Hrnec si prohlédněte po kliknutí zde: Multifunkční tlakový hrnec Tesla Elitecook


Smoothie mixér Orava

Smoothie. Slovo, které před pár lety neznal skoro nikdo, a dnes je běžně používaným slovem i malými dětmi. Dokonce mě rozesmála babička od sousedů, když jsem se jí ptala, co chce nakoupit a ona s klidem řekla, že nějaké ovoce na Smoothie.

Smoothie  je skvělý způsob, jak dodržet lékaři předepsanou doporučenou dávku 5 ovocných nebo zeleninových malých dávek denně. Tuhle doporučenou denní dávku jsem nikdy nezvládala dodržet. Ovoce a zeleninu mám ráda, nikdy jsem ale nezvládla jí sníst za den tolik. A najednou to jde – snadno, a rychle.

Smoothie je mixovaný nápoj z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Je jen na vás, jakou přísadou si Smoothie ochutíte. Já mám osobně radši smoothie nedoslazované, vnoučkům do něj někdy přidávám med nebo třtinový cukr.

Díky tomuto mixovanému zázraku ve skleničce můžete získat spoustu energie na celý den, zdravou svačinku, nebo večer při posezení s přáteli přidáním trochy alkoholu vynikající ovocný koktejl.

Pokud jste si ještě nikdy smoothie nedělali, vůbec se toho nebojte. Není to nic složitého. Je na vás, a na vaší chuti, jaký nápoj si připravíte. Jestli čistě ovocný, ovocně zeleninový, zeleninový, nebo mléčný.

Já se často inspiruji v knize 107 + 3 extra neodolatelných smoothie receptov. Kniha je ve slovenštině, dozvíte se v ní vlastně všechno, co jste kdy o smoothie chtěli vědět. Co je to smoothie, jak ho vyrobit, jak uchovávat a samozřejmě spoustu inspirativních receptů.

Ono se totiž někdy zdá, že smíchat jde úplně všechno. Ale není to tak úplně pravda. Smoothie není jen způsob, jak do sebe dostat zdravé látky a vitamíny, ale chceme si na něm i pochutnat. A pokud smícháme spoustu surovin dohromady, získáme cosi zdravého ale na chuť a vůni nevábného – asi jako když Pejsek a Kočička pekli dort. Dali do něj samé dobré věci, výsledek ale za nic nestál. Pokud se smoothie začínáte, je fajn začít mícháním jen pár surovin, a zjistit, co vám chutná a vyhovuje nejvíc. A když si nejste jistí, vezměte si chytrého pomocníka – v mém případě je to právě knížka, ve které o smoothie najdete skoro všechno.

Pokud si chcete knížku prohlédnout, nebo objednat, klikněte zde: 107 + 3 extra neodolatelných Smoothie receptov.

Smoothie je kromě zdroje vitamínů a tělu prospěšných látek i skvělá svačinka, která zasytí. Na rozdíl od odšťavňovačů totiž sníte celé ovoce nebo zeleninu a ne jen šťávu z něho.

Já jsem si oblíbila smoothie s červenou řepou, mám je moc ráda v různých variacích. Moc dobré je s banánem, nebo s pomerančem. Vynikající je také smoothie z rajčat – jen pár rajčat, trocha soli, pepře a nakonec pár lístků bazalky.

Pro inspiraci vám zde představím pár receptů.

Růžové překvapení plné zdraví

1 malá syrová červená řepa

1 banán

1 lžička chia semínek

1 – 2 cm kořene zázvoru

1 šálek vody

Řepu oloupeme, zázvor také a nastrouháme ho, vložíme do smoothie makeru a mixujeme ( řepa je tvrdší, potřebuje o trošku déle mixovat),pak přidáme ostatní suroviny a krátce rozmixujeme.

 

Sladké zelené smoothie:

1 hrst špenátových lístků

1 banán

2 menší hrušky nebo 1 jablko

½ avokáda

2 polévkové lžice chia semínek

Špetka kurkumy

Špetka skořice

400 ml vody

Hrušky, banán a avokádo nakrájíme do smoothie makeru, promixujeme, pak přidáme špenát, chia, kurkumu a skořici, rozmixujeme

 

Jako náhrada sladkostí může chutnat smoothie s názvem Letní osvěžující smoothie

Letní osvěžující  smoothie:

1 větší plátek melounu bez pecek

5 jahod

1 jablko

½ salátové okurky

200 ml vody

1 lžičku datlového sirupu

Jahody, jablko a okurku omyjeme. Společně s melounem nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru. Zalijeme vodou, přidáme datlový sirup, mixujeme cca 1 minutu.

 

Mléčné smoothie s kakaem.

150 ml acidofilního mléka (kefír)

1 jablko bez jadérek

1 menší banán

1 lžička chia semínek

½ lžičky kakaa

1 lžička medu

Do smoothie makeru nalijeme kefír, omyté jablko na kousky, banán na kousky, chia semínka a kakao, nakonec med a rozmixujeme dohladka.

Kdo nemá rád chia semínka, může je ze smoothie vynechat, já je mám ale ráda, nemění chuť smoothie a krásně zasytí na dlouhou dobu.

Pokud děláte smoothie dětem, je nejlépe začít s jednoduchým mléčným smoothie, kdy např. do mléka přidáte pár jahod a dosladíte trochu medem.

 

Smoothie jsem si moc oblíbila, protože jde snadno připravit, je rychle hotové, můžu ho mít v lednici. Je prima jako rychlá, zdravá a chutná svačinka pro děti i dospělé.

Proto jsem si pořídila i smoothie maker, který mám stále po ruce, je malý, takže nezabere moc místa, a mixovací nádobu mohu rovnou použít na pití, nebo skladování v lednici.

Vybrala jsem si smoothie maker od značky Orava – Kuchyňský mixér RM – 500 Black (mají ho i ve variantě modré barvy – Blue)

RM -500 Black je vysokootáčkový mixér – ovoce je rozmixované dohladka a rychle. Nemusíte se tedy obávat, že smothie bude hrubé, plné kousků. Mixér je vhodný pro přípravu šťáv, ovocných dezertů,koktejlů, zmrzlin a dalších dobrot.

Mixovací nádoba má objem 570 ml, a lze ho uzavřít speciálním víčkem na cesty.

Vysoké otáčky 23 000ot / min spolehlivě rozdrtí i tvrdší kousky ovoce a zeleniny, i kostky ledu. Všechny demontované díly lze mýt v myčce.

Nožičky mixéru jsou s protiskluzovou úpravou, proto dobře drží na stole, mixér neklouže.

Napájení: 230V ~ 50Hz, 500 W

Smoothie mixér RM 500 black můžete koupit po kliknutí zde: smoothie maker RM 500 black

 

V modré variantě ho můžete koupit po kliknutí zde: Smoothie maker RM 500 blue

 

Smoothie maker Orava se stal mým každodenním pomocníkem. Smoothie jsme se naučili pít doma všichni. Máme ho moc rádi jako zdroj energie, dobrou svačinu, a taky protože nám prostě moc chutná. Jeho příprava je rychlá a snadná. Každý z nás doma má oblíbené jiné smoothie, někdo spíš zeleninové, někdo ovocné, děti spíš mléčné. Je fajn, že pak ochutnáme od každého trochu.  Díky smoothie máme jídelníček o hodně pestřejší, zdravější, a na mne konečně váha přestává hrozit varovným prstem.

Volba mixéru byla celkem jasná. Značku Orava mám ráda. Je to tradiční značka, která už přes 50 let svými výrobky zásobuje trh. Já jsem duší stále čechoslovák, vyrostla jsem obklopena nejen českými, ale i slovenskými značkami, a Orava je jednou z nich. Je to značka s dlouhou tradicí, která vyrábí spoustu kvalitních výrobků oblíbených nejen na Slovensku, ale i v Čechách a expanduje už i do ostatních evropských zemí.

Pokud tedy uvažujete o koupi smoothie makeru, ať už pro sebe jako pomocníka pro lepší zdraví, nebo jako vánoční dárek, doporučuji, vyzkoušejte ten od značky Orava. V poměru cena x kvalita podává opravdu skvělý výkon za velmi příznivou cenu. Jsem s ním moc spokojená.

Celý sortiment značky Orava si prohlédněte po kliknutí zde: orava.cz 


Žehlička Philips Azur

Vždycky, když mi někdo řekne, že nerad žehlí, zeptám se ho, jakou má žehličku. Už dávno jsem zjistila, že dobrá a kvalitní žehlička dokáže žehlení z nepříjemné práce změnit v celkem příjemnou – ihned za sebou vidíte výsledek, prádlo při žehlení krásně voní, a když si k žehlení pustím hezkou hudbu, je mi fajn. Rukama mi za dobu, kterou žehlím prádlo pro rodinu, prošla spousta typů žehliček. Od těch prvních, které neuměly ani napařovat, a prádlo se před žehlením muselo kropit, až po ty moderní. A protože vývoj jde kupředu i u žehliček, moc ráda zkouším nové typy. Každý má něco lepšího než ten předchozí.

Otestovala jsem krásnou, modrou napařovací žehličku Azur  Philips a jsem moc spokojená. Žehlička je těžší a větší než ta, kterou jsem měla doma. Váží přibližně 1,5 kg, takže při žehlení není potřeba na prádlo nijak tlačit, stačí lehce přejíždět. Protože mám hodně malou ruku, chvilku jsem si na žehličku musela zvykat, ale po vyžehlení několika triček už mi padla do ruky jako ulitá. Překvapila mne i rychlost, s jakou se žehlička rozehřála. 2600 W zajistí opravdu rychlý ohřev žehličky a voda k napařování je také rychle prohřátá, není tedy potřeba čekat, než žehlička začne napařovat – je to prakticky hned po zapnutí.

 Velmi příjemné je i doplňování vody v nádržce – nádržka má objem cca 300 ml, vystačí tedy na poměrně dlouhou dobu a lze ji velmi snadno doplnit. Z toho mám velkou radost, protože jsem měla žehličku, do které nalít vodu bylo dost těžké-měla malý otvor. U žehličky Azur lze používat vodu z kohoutku, díky systému Quick Calc Release je čištění od vodního kamene opravdu velmi snadné a rychlé, a můžete žehlit bez problémů, žádné kousky vodního kamene nezůstávají na prádle, ani neucpávají trysky na žehlící ploše. Systém Drip –stop chrání oblečení před skvrnami při žehlení – z žehličky neodkapává žádná tekutina, na prádle tedy nevzniknou žádné skvrny od kapek vody při žehlení. Napařování žehličky je až 50g/min – napařuje opravdu dobře. Není třeba u prádla žehlit po obou stranách, díky dobrému napařování většinu prádla stačí žehlit po jedné straně. Pouze když mi pračka prádlo při ždímání víc polámala, nebo bylo hodně přesušené, bylo třeba použít parní ráz ( je fakt silný, až 240 g) nebo přežehlit po obou stranách. U žehličky Azur je možnost zvolit intenzitu napařování – silnější napařování, eco ( to je na běžné žehlení nejlepší) a parní ráz.

 Žehlící plocha je z materiálu SteamGlide Advanced – krásně klouže po prádle, není třeba tlačit, a je odolný vůči poškrábání. Prádlo se na žehlící plochu nepřichytilo ani u oblečení, které se často na žehličku rádo přilepí. Zkusila jsem na staré saténové noční košili a úplně v pohodě- žádná nehoda, žádné připálení. Chtěla jsem zkusit i bezpečnost žehličky a nechala jsem ji položenou chvíli na tričku bez pohybu. Po 8 minutách stání na žehlící ploše se žehlička vypne. Vypne se sama i po 30 minutách stání na plocho. Nemusíte se tedy už obávat nehody, žehlička má bezpečnostní systém vypínání. Každý z nás určitě někdy zažil nejistotu typu „ Vypnul jsem žehličku po odchodu z domu?“ – tuhle obavu už prostě mít nemusíte.

Celkový dojem z napařovací žehličky Philips Azur je opravdu vynikající. Žehlička splňuje všechno, co od dobré žehličky čekám. Skvěle napařuje, má dostatečně velkou nádržku na vodu, inovativní systém odvápnění, z žehličky neodkapává žádná voda, kabel u žehličky je dostatečně dlouhý, žehlící plocha je z materiálu, který po prádle skvěle klouže, bezpečnostní pojistka vypne žehličku, pokud není používána. Jediné, na co jsem si musela trochu zvykat je vyšší váha a větší velikost žehličky, protože jsem měla jiný typ. Rychle jsem si ale zvykla a zjistila, že díky váze není třeba na prádlo při žehlení vůbec tlačit – váha žehličky a dostatečný výstup páry pracuje za mne.

Žehlička Philips Azur je velmi kvalitní, dobře žehlí a navíc je opravdu krásná – jsem maximálně spokojená.

Pokud si chcete žehličku prohlédnout, klikněte zde: Napařovací žehlička Azur Philips


Stolní ventilátor

Konečně začalo léto. Sice se trošku podivně střídá teplo s deštěm, už se ale všichni radujeme, těšíme na koupání, a hlavně dovolenou.

 Dovolená je prostě konečně na dosah, budeme odpočívat. Letošní rok je díky Covidu ale úplně jiný. Spousta z nás na dovolenou letos nikam nepojede. Budeme doma a budeme se chodit koupat, a opalovat, jezdit na výlety.. Někdo bude v létě stanovat, někdo má chatu, nebo chalupu, spousta z nás ale zůstane doma.  Protože ani já letos asi nikam nepojedu, je třeba vyřešit některé menší problémy. Jedním z nich je horko v bytě. 

Všichni to určitě znáte – v létě se vrátíte z koupání do bytu, který byl zavřený, a je večer úplně rozpálený. Prostě otevřete dveře domů a vyvalí se vlna horkého vzduchu. Protože máme byt v 6. patře, okna pouze na jednu stranu  (na tu slunečnou, samozřejmě), nejde byt v létě pořádně vyvětrat. Pokud otevřete okna dokořán, k horkému vzduchu v bytě se dovnitř začne valit po fasádě horký vzduch i z rozpáleného paneláku. Byt je tak plný tepla a v noci se v něm prostě nedá spát ani dobře dýchat. Po zkušenostech z loňského roku, kdy jsme boj s horkem trošku prohrávali, a večer se nám vůbec nechtělo domů, jsem se ale na horko letos připravila.

Koupila jsem si větrák. Pořádný větrák.  Protože v malém bytě trošku bojujeme s prostorem, nechtěla jsem vysoký ventilátor – ten by se nám hodně špatně vešel. Zvolila jsem proto stolní ventilátor – vejde se všude a lze ho snadno přenášet z místnosti do místnosti.

Vybrala jsem stolní ventilátor Dalap T Fan o průměru 40 cm, kovové provedení, měděná barva. Vybírala jsem u odborníků na ventilátory ( lidově větráky) na eshopu ventilátory.cz

Kov byl moje jasná volba – měla jsem totiž plastový ventilátor, na něm začaly některé díly po čase praskat. Kov vydrží i náročné podmínky, nikde se nebude olupovat ani odlamovat.

Ventilátor se mi líbil už při vybírání na obrázku v eshopu, ale když jsem ho vybalila z krabice, byla jsem opravdu potěšená – vypadá ještě mnohem lépe než na obrázku. Barva je úžasná, kombinace měděného povrchu a nerezu je prostě báječná. Sestavit ventilátor bylo velmi snadné, pak už jen připojit do zásuvky a vyzkoušet.

Ventilátor má tři stupně rychlosti. I na ten první slušně provětráte vzduch v celé místnosti, stupeň číslo tři už v bytě nebo kanceláři zdvihne slušný vítr. První, co mne napadlo, když jsem pustila stupeň číslo 3 bylo: „páni, to je teda dělo!“ 

Jen pro příklad – kdo má v blízkosti svého bytu topoly, ví, že v tomto období z nich všude poletují chmýříčka květů. Ta chmýříčka se dostávají oknem do bytu a jsou pak prostě všude. Denně tak vysávám celý byt, abych neměla všude chomáčky chmýří. Když jsem pustila ventilátor na trojku a natočila z rohu místnosti tak, aby mohl foukat přes celý pokoj, najednou se za sedací soupravou zdvihl malý mrak a začalo mi doma sněžit chmýří z topolů. Teda – rychle jsem vypnula větrák, a šla podruhé vysávat –  fakt jsem tam předtím neviděla ani jedno . No, uklizeno mám ráda, ale radši už si pouštím ventilátor jen na dvojku..

Co je  důležité je, že už mám v bytě zase příjemně. Vzduch se rozhýbe a provětrá díky skvělému výkonu opravdu celkem rychle, a hlavně – ventilátor je tichý. Já totiž velmi špatně snáším, když mi v bytě něco dlouho bručí, nebo hučí – je mi to nepříjemné a bolí z toho hlava. Tenhle ventilátor má chod příjemně tichý – jasně, je slyšet, že pracuje, ale je to takový ten typ šumu, který po chvíli přestanu vnímat – takže další plus (víc bručí jen na trojku). Samozřejmě lze zvolit, jestli chcete, aby ventilátor foukal jedním směrem, nebo aby se otáčel v rozsahu 90 stupňů.

-        Průměr ventilátoru  40 cm

-        Barva : měď

-        Průtok vzduchu ( m³/hod ) 3558

-        Počet rychlostí 3

-        Příkon (W)  50

-        Hlučnost max (dB) 64,3

-        Napětí (V) 230

-        Váha  3,8 kg

-        Ovládání manuální

-        Výška 530 mm

-        Model T-FAN 40MC

-        Značka Dalap

 

Pokud tedy shrnu na závěr – stačila by jedna krátká věta: Jsem spokojená.

Tenhle ventilátor je velmi kvalitně vyrobený, díky kovovému provedení se nemusím obávat, že by se mi v krátké době nějak polámal, nebo poničil, měděná barva krásně vypadá, a hlavně- opravdu plní svou funkci.

 Zvládne provětrat i větší místnost v poměrně krátké době, takže je v ní příjemné posezení i v horku. Léto už může začít v plné síle, na horka jsem prostě letos vybavena a připravena.

Pokud si chcete ventilátor prohlédnout, klikněte zde: Stolní ventilátor v měděném provedení Dalap T-FAN 40MC, Ø 40 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: ventilátory.cz   


TOMMEE TIPPEE STERILIZÁTOR ELEKTRICKÝ PARNÍ ADVANCED

 

Už několikrát jsem se chlubila, že dcera čeká miminko. Pro ni vytoužené a očekávané děťátko, pro mne vytoužené vnoučátko.

O tom, že není snadné pořídit výbavičku miminku všichni víme. Je potřeba nakoupit spoustu věcí – od kočárku, přes postýlku, oblečení, plenky a spoustu dalších drobností. Je toho opravdu hodně.

To je fajn příležitost pro nás, babičky. Ze zkušenosti už víme, co takové miminko potřebuje, a tak nám dělá radost nakupovat pro svoje vnoučátko to, co bude potřebovat.

Tedy zkušenosti máme, ale občas se s údivem rozhlížím, kolik moderních vychytávek a drobností, které usnadní život, můžeme dnes koupit. Když byly moje děti malé, spousta z těch věcí neexistovala, proto s radostí sedím u internetu a listuji stránkami s dětskými potřebami. Hledám, listuji, vybírám..

Tentokrát je to elektrický parní sterilizátor.

Letošní zvláštní covidová doba nám všem ukázala, co takový malý vir – bakterie dokáže s celým lidstvem. A co potom s takovým malým človíčkem, který ještě nemá rozvinutou imunitu. Proto jsem věděla, že první věcí, kterou pro svého vnoučka koupím je parní sterilizátor.

Po dlouhém hledání a bádání jsem vybrala parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee.

Líbí se mi tvarem – nezabere v kuchyni příliš místa, rychle a pohodlně sterilizuje 6 lahviček s příslušenstvím, dudlíky a šidítka. Tento sterilizátor dokáže zničit až 99 % bakterií, a v uzavřeném sterilizátoru vydrží lahvičky sterilní až 24 hodin. Je tak možno vyčistit lahvičky a dudlíky už pro ta nejmenší miminka.

Sterilizace netrvá dlouho – stačí pouhých 5 minut.

Důležité pro mne bylo i to, aby šel sterilizátor dobře rozdělat (a zase složit) – nejsem příliš technický typ, a taky aby jeho ovládání bylo snadné.

To všechno sterilizátor Tommee Tippee splňuje. Stačí trocha vody, a zmáčknout tlačítko. Nic víc, nic míň. Lahvičky a dudlíky chrání poklop z plastu, který snadno sundáte. I vnitřní díly určené ke sterilizaci jsou plastové. Na spodní část narovnáte až 6 lahviček, horní část slouží ke sterilizaci dudlíků a všeho drobného. Všechny díly do sebe logicky a snadno zapadají.

Jasně, vím, že nejpřirozenější pro miminko je kojení, a sama jsem jeho propagátorkou, ale stát se může cokoliv, a je třeba občas podat miminku čaj, nebo mléko z lahvičky (třeba i to odstříkané). Já sama jsem to zažila – když se mi narodila dvojčata, spolu s císařským řezem jsem prodělala i vážnou operaci, a po ní jsem musela užívat antibiotika, a moje mateřské mléko nebylo ke kojení vhodné. Proto jsem byla ráda za mléko jiných maminek, podávané lahvičkou až do doby, kdy jsem mohla kojit sama.  Ale ani pak nebylo mléka pro obě děti dost, a musela jsem dokrmovat. Dobře se pamatuji na hrnce postavené na sporáku (které jsem nepoužívala na nic jiného, než na vyvařování), na tu dobu, než voda začala vřít a já do ní dávala lahvičky a dudlíky. Protože tehdy nebyly na trhu žádné kleštičky na vytahování lahviček z horké vody, musela jsem čekat, až voda trochu vychladne a pak lahvičky vyndávat – občas se na nich udělala vrstvička vodního kamene, a rozhodně nevydržely sterilní dlouho. Takže věčně popálené prsty a na sporáku hrnce co překážely. Co bych bývala tehdy dala za takový parní sterilizátor.

A když už pořizuji sterilizátor, dostane k němu vnouček i lahvičky a šidítko (dudlík) od značky Tommee Tippee – šidítka i dudlíky na lahvičkách mají symetrickou ortodontickou savičku, která podporuje správný vývoj pusinky dítěte. Savičky jsou vhodné pro děti od narození.

Šidítko Tommee Tippee Closer To Nature si prohlédnězte po kliknutí zde: šidítko Closer To Nature

 

Značka výrobků Tommee Tippee mne zaujala tím, že se specializuje na výrobky pro děti od narození, neustále se snaží inovovat a vyvíjet své výrobky tak, aby splňovaly ta nejpřísnější hygienická a zdravotní kritéria, aby naše miminka měla to nejlepší, co mohou dostat.

Pokud si chcete sterilizátor prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: elektrický parní sterilizátor Advanced Tommee Tippee

 

Jsem moc ráda, že jsem objevila parní sterilizátor na lahvičky, savičky a šidítka. My babičky nejen svá vnoučata rozmazlujeme, snažíme se i o to, aby vyrůstala v co nejbezpečnějším světě. Sama podle sebe vím, že občas vidím nebezpečí, nebo hrozbu i tam, kde mne to jako mladou maminku nenapadlo. Proto ráda svým vnoučkům nakupuji výrobky, které jejich start do života udělají bezpečnější, a zároveň mé dceři trošku usnadní život. Jako například parní sterilizátor Tommee Tippee. Na nás už si bacily a bakterie nepřijdou – budeme na ně dobře připravení. Místo strachu z nemocí a infekce budeme mít spoustu prostoru k mazlení se s miminkem.


 

Elektrický brousek na nože a nůžky

 

Díky koronavirové pandemii jsme doma všichni víc, než jsme byli zvyklí. Tím pádem musíme častěji i vařit. Proto v kuchyni potřebujeme ostré nože na krájení – protože jak víme, krájení tvoří velkou část přípravy jídla. Vlastní vaření je už pak jen taková pomyslná třešnička na dortu. Krájení je zdlouhavé a nudné.

Jak všichni víme, ostrý nůž je v kuchyni potřeba. Z vlastní zkušenosti vím, že pořekadlo o tom, že nejčastěji se pořežeme tupým nožem, je pravdivé. Alespoň u mne tedy funguje na 100%. Když se říznu, tak nožem, který je tupý a nekrájí tak, jak má. Do krájení pak vkládám mnohem více síly a neštěstí je na to šup. Taky díky tupým nožům mnohem víc bolí prsty a ruce. Proto si nože brousím.

Dřív jsem používala klasický brousek – namočit a přetahovat po něm nůž. Na takovou tu první pomoc při broušení to stačilo, ale na dobře nabroušené nože ne.  Mám i manuální brousek, do kterého vkládáte nůž a tahem brousíte, ale protože jsem na vlastní oči viděla, jak se mamince po něm nůž sklouznul, a ukrojila si kus prstu, tak přiznávám, že ho používám dost nerada.

Proto jsem s radostí vyzkoušela elektrický brousek na nože a nůžky z eshopu naau.cz.

On tedy tak úplně elektrický není – provoz je na 4 tužkové baterie, ale to je jen drobná nepřesnost v názvu – na funkci to nic nemění. Brousí dobře, a hlavně je pro mne důležité – bezpečně.

S brouskem mohu brousit nože, nůžky, sekáčky na maso – co je třeba.

Stačí vložit 4 tužkové baterie a můžeme brousit.

Na tomhle strojku není vůbec nic složitého.  Když zmáčkneme tlačítko, roztočí se brousek. Nic víc, nic míň. Jednoduché a snadné.

Brusná část je skryta černou plastovou krytkou s označením nástroje, který chceme nabrousit. Stačí pootočit, a vybrat si, jestli chceme brousit klasický nůž, nůž s vroubky, nůžky, nebo sekáček. Dokonce umí nabrousit i malý šroubovák – stačí ho vložit do otvoru v přední části brousku.

Velikost a tvar krytky je u daného obrázku uzpůsobena nástroji, který chceme brousit – nástroj do krytky položíme a už se brousí.

Ve spodní části je praktická plastová nádobka na odpad z broušení – někdy z brousku trochu práší brusný kámen, tyto kousky jsou zachyceny do této nádobky.

S ostrými noži se krájí lehce, a práce v kuchyni je tak mnohem příjemnější a rychlejší – a co je hlavní – bez námahy a bolavých prstů. Přitom stačí tak málo – správně si nabrousit nůž – třeba právě tímhle vychytaným brouskem na baterie z eshopu naau.cz

Pokud si chcete brousek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Elektrický brousek na nože a nůžky.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 

Elektrický brousek na nože a nůžky

 

Díky koronavirové pandemii jsme doma všichni víc, než jsme byli zvyklí. Tím pádem musíme častěji i vařit. Proto v kuchyni potřebujeme ostré nože na krájení – protože jak víme, krájení tvoří velkou část přípravy jídla. Vlastní vaření je už pak jen taková pomyslná třešnička na dortu. Krájení je zdlouhavé a nudné.

Jak všichni víme, ostrý nůž je v kuchyni potřeba. Z vlastní zkušenosti vím, že pořekadlo o tom, že nejčastěji se pořežeme tupým nožem, je pravdivé. Alespoň u mne tedy funguje na 100%. Když se říznu, tak nožem, který je tupý a nekrájí tak, jak má. Do krájení pak vkládám mnohem více síly a neštěstí je na to šup. Taky díky tupým nožům mnohem víc bolí prsty a ruce. Proto si nože brousím.

Dřív jsem používala klasický brousek – namočit a přetahovat po něm nůž. Na takovou tu první pomoc při broušení to stačilo, ale na dobře nabroušené nože ne.  Mám i manuální brousek, do kterého vkládáte nůž a tahem brousíte, ale protože jsem na vlastní oči viděla, jak se mamince po něm nůž sklouznul, a ukrojila si kus prstu, tak přiznávám, že ho používám dost nerada.

Proto jsem s radostí vyzkoušela elektrický brousek na nože a nůžky z eshopu naau.cz.

On tedy tak úplně elektrický není – provoz je na 4 tužkové baterie, ale to je jen drobná nepřesnost v názvu – na funkci to nic nemění. Brousí dobře, a hlavně je pro mne důležité – bezpečně.

S brouskem mohu brousit nože, nůžky, sekáčky na maso – co je třeba.

Stačí vložit 4 tužkové baterie a můžeme brousit.

Na tomhle strojku není vůbec nic složitého.  Když zmáčkneme tlačítko, roztočí se brousek. Nic víc, nic míň. Jednoduché a snadné.

Brusná část je skryta černou plastovou krytkou s označením nástroje, který chceme nabrousit. Stačí pootočit, a vybrat si, jestli chceme brousit klasický nůž, nůž s vroubky, nůžky, nebo sekáček. Dokonce umí nabrousit i malý šroubovák – stačí ho vložit do otvoru v přední části brousku.

Velikost a tvar krytky je u daného obrázku uzpůsobena nástroji, který chceme brousit – nástroj do krytky položíme a už se brousí.

Ve spodní části je praktická plastová nádobka na odpad z broušení – někdy z brousku trochu práší brusný kámen, tyto kousky jsou zachyceny do této nádobky.

S ostrými noži se krájí lehce, a práce v kuchyni je tak mnohem příjemnější a rychlejší – a co je hlavní – bez námahy a bolavých prstů. Přitom stačí tak málo – správně si nabrousit nůž – třeba právě tímhle vychytaným brouskem na baterie z eshopu naau.cz

Pokud si chcete brousek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Elektrický brousek na nože a nůžky.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 


Elektrický mlýnek na maso Tefal NE 105838

Mleté maso. Moc ráda z něj vařím, ať už různé masové kuličky, karbanátky, masové směsi na těstoviny, nebo hamburgery. Ty jsou hlavně v létě u nás na jídelníčku často – grilování je fajn, a burger z grilu je dobrota. V poslední době jsem ale měla problém koupit dobré mleté maso.

Koupila jsem si mleté maso v různých obchodech, a musím říct, že nic moc. Některé bylo dost cítit masem, které asi hodně dlouho někde leželo, v jiném bylo evidentně namleto spousta tučného masa, a hovězí bylo cítit lojem, a některé mělo takovou barvu, že jsem jeho nákup vzdala, jen co jsem ho viděla.

 Proto jsem se rozhodla, že si budu umlet maso sama doma. Tak nejlépe uvidím, jaké maso do vaření dávám. Sama si vyberu hezké a kvalitní maso, a to si umelu, aby jídlo mělo takovou chuť, jakou chci, aby mělo.

Hned při prvním mletí mechanickým mlýnkem mne trochu přešel humor. Neměla jsem namleto ještě ani polovinu masa, a ruka mne neskutečně bolela. Proto jsem se rozhodla pořídit si elektrický mlýnek. Využití u nás najde nejen na mletí masa.  Zjistila jsem, že mlýnek má i nástavec na plnění klobás –budou časem i klobásky.

Vybrala jsem si mlýnek na maso Tefal NE105838.

Mlýnek má černou barvu, a k mé radosti je celkem malý a lehoučký, takže nezabere v kuchyni příliš místa. To je pro mne důležité, protože spotřebičů mám poměrně dost, ale místa na jejich uložení už tolik není.

Mlýnek má překvapivě silný výkon. Příkon má 1400 W – to je poměrně dost. Podle výrobce zvládne namlet 1,7 kg masa za minutu – to jsem nezkoušela, tak rychle jsem nic umlet nepotřebovala.

Mlýnek v pohodě zvládá namlet měkké i tvrdé druhy masa. Jen je lepší překrájet si maso na menší kousky. Tím jak je přístroj lehký se mi při mletí masa převrátil. Je lepší tedy od přístroje neodcházet a při mletí si ho přidržovat. To je asi jediný problém, na který jsem při používání mlýnku narazila. Všechno ostatní je v pohodě.

Maso mohu mlet na 2 typy hrubosti – jemnější a hrubší. Úplně jemný nástavec není, takže pokud chcete maso umlet úplně najemno, je lépe namlet ho dvakrát. Pak je opravdu jemňoučké.

Pokud se stane, že se nějaký kousek v mlýnku zasekne, stačí pustit zpětný chod a vše se srovná. Maso se posune a můžete zase normálně mlet.

Při delším používání se tělo strojku zahřeje. Takže je lépe, pokud chcete mlet opravdu hodně masa, nechat strojek chvilku odpočinout. Při běžném použití normálního množství masa na klasické vaření (tedy cca 4 až 6 porcí) ale k žádnému přehřátí nedochází.

Údržba mlýnku je velmi jednoduchá – snadno rozeberete a umyjete běžným způsobem.

Elektrický mlýnek na maso se stal u mne doma jedním z nejpoužívanějších spotřebičů.  Jsem ráda, když vidím, jaké maso melu, a jaké tedy budeme všichni jíst.

Můžu teď uvařit vynikající Boloňskou směs na špagety, karbanátky, sekanou, čevapčiči, různé masové koule (nejlepší jsou v rajské omáčce), plněné papriky a spoustu dalších receptů.

Nejvíc se těším na grilované hamburgery. S chutí si dám dobrý burger,doma připravený a ochucený. Překvapilo mne, jak velká změna chuti je, když jsem použila „svoje“ umleté maso – žádná příchuť ničeho, co do dobrého mletého masa nepatří. Jsem moc ráda, že tenhle spotřebič mám. A už se těším, až se naučím připravit směs na klobásy. S plničkou na mém mlýnku mi půjde jejich výroba od ruky a určitě si všichni pochutnáme.

na závěr shrnutí:

- příkon mlýnku 1400 W

- namele 1,7 kg masa za minutu

- je lehoučký - 2,8 kg

- je skladný 21 x 27,5 x 21 cm (š x v x h)

- součástky na mletí jsou kovové a neničí se

- nůž je samoostřící

-  snadno jde složit i rozložit

- snadné mytí 

- 2 stupně hrubosti mletí

-  zpětný chod pro případ, že by došlo k ucpání

- má i nástavec na výrobu klobás (plničku)

 

Pokud si chcete prohlédnout i jiné typy elektrických mlýnků na maso, nebo jiných spotřebičů do domácnosti, doporučuji vybírat z prověřených a vyzkoušených na stránkách www.spotrebitelov.cz