Testování a recenze hračky, hry a RC modely


Bojující RC mini tanky - 2ks v balení - Tiger vs T-34

14.11.2016 12:14

 

Bojující RC mini tanky - 2ks v balení - Tiger vs T-34

Pokud si lámete hlavu s tím, co darovat pod stromeček nebo k narozeninám klukům a mužům ve vaší rodině, přečtěte si tuhle recenzi z testování bojujících minitanků.

Bojující RC mini tanky (2 kusy v balení)- tank Tiger proti tanku T34.

Mini tanky jsou opravdu mini, vejdou se vám s přehledem do dlaně, takže s nimi lze jezdit i po stole. Pokud vaši chlapci, manželé, nebo jiní členové rodiny mají rádi tankové bitvy v televizi nebo na počítači, vlastně si takovou jednu tankovou bitvu přenesou z virtuální reality do skutečného života.  Tanky mohou jezdit po stole, ale protože mají opravdu pásy a nikoliv kolečka, s přehledem zvládají jezdit i po koberci a zvládají i malé překážky z papíru. K tankům v balení dostanete 2 vysílačky (na 4 tužkové baterie), ze kterých se tanky nabíjejí. Každá vysílačka má svou anténu, zkoušeli jsme jezdit i poměrně blízko vedle sebe a navzájem se signál z vysílačky neruší, každý si tedy ovládá svůj tank. Dosah vysílaček je až 10 metrů, lze tedy jezdit i po celé místnosti.

Při ježdění s minitanky opravdu bojujete – tahle Německo – Ruská bitva na stole vás doslova pohltí a pobaví. Každý tank může dostat až čtyři zásahy. Když zasáhnete protivníka, zaklepe se a zabliká, po čtvrtém zásahu se zastaví na místě a zůstane stát a vy jste vyhráli. Bojovat můžete kdekoliv. Chvíli nám trvalo, než jsme se naučili s tanky jezdit – jsou poměrně hbité a rychlé, takže to chce chvilku na to naučit se ovládat  směr, kterým tank pojede – můžete jezdit dopředu, dozadu i otáčet se do stran.

Tanky jsou velmi dobře propracované (hned vedle pásu na spodní straně tanku je maličký vypínač, kterým tank zapnete a vypnete). Pak už jen zapnete ovládací vysílačku, a s nabitým tankem jezdíte.

Je to úžasná hračka, která bude bavit celou rodinu. Pokud chcete vytáhnout svoje děti od počítačů, tyhle tanky spolehlivě zaberou. A bavit budou vlastně každého muže s duší kluka. U nás se na bitvy dělají dokonce pořadníky a pánové si staví vlastní tankové pole, na kterém budou s tanky jezdit a bojovat. Musím přiznat, že i mě tyhle minitanky zaujaly a baví mě s nimi jezdit a bojovat, jen budu muset někde bokem víc trénovat ježdění, pánové jsou v ovládání zručnější a rychlejší, tank, který se rozbliká a zastaví je většinou ten můj.

Bojující RC minitanky jsou skvělou variantou na dárek. Přinesou vám spoustu radosti, zábavy a smíchu. Určitě potěší každého muže  od 6 do 90 let, který má stále duši kluka a rád si hraje a baví se.

 Rozměry: 7x7x3 cm

Dosah: cca 10m

Dostřel: až 1,5m

Typ RC tanku: T-34 a German Tiger

pokud se chcete podívat na video, jak tanky fungují, klikněte zde: Bojující RC Mini tanky
 
Bojující minitanky koupíte za nejlepší cenu na trhu zde: www.rcobchod.cz  po kliknutí na tento odkaz: RC bojující minitanky
 

 

 


Dětský tablet Šikulka a Mluvící kouzelné karty

Blíží se Den dětí a konec školního roku.  A my maminky a babičky budeme dělat svým malým miláčkům radost. Největší radost dětem udělají bezesporu hračky. A nejvíc hračky zvukové. No a my, rodiče, máme zase zájem, aby hračky dětem přinášely nejen radost, ale aby se jimi také něco naučily.

A já jsem našla takový ideální dárek pro zvídavé děti. Je to Chytrý šikulka naučný tablet (a TV HRA).

Tahle úžasná hračka obsahuje 98 aktivit, při kterých se děti báječně baví a vůbec nepostřehnou, že se vlastně i učí.

Děti se učí s Pafíkem a Pafinkou ( Pafík je pejsek pro kluky a Pafinka psí holčička pro malé slečny) na tabletu , který je celý v českém jazyce , oproti anglickým výrobkům se tady děti učí opravdu celou českou abecedu, včetně háčků a čárek. V tabletu je spousta slov, písmen, početní úlohy, logické hry (pexeso,učení tvarů,směry, pohled v zrcadle,složení obrázku, najdi stejný stín,nauč se pohyb,najdi cestu, trefuj tvary,sestřel kostky a další a další), i učení se hodin, které děti někdy dost potrápí se s Pafíkem stane prima hrou– prostě tolik různých možností hraní, že se děti nenudí ani chvíli.

 

Tablet má připojení k televiznímu přijímači (kabel je součástí balení), děti tedy mohou tablet používat a vy vidíte, co zrovna dělají. Tablet je na nabíjecí baterii, takže odpadá řešení problému s dokupováním tužkových baterií. Součástí balení jsou i sluchátka (musím přiznat, že po hodině hláskování jsem byla za sluchátka moc ráda).

Ovládání tabletu není vůbec složité – než jsem si stihla přečíst návod, Vojta už si s tabletem hrál.

Hračka je uživatelsky velmi příjemná, dobře se ovládá a hlavně děti opravdu baví. Takže tenhle tablet je bezva dárek pro naše malé rošťáky a princezny. A protože nás čekají i cesty na prázdniny a dovolené spojené s dlouhým cestováním autem, místo otravného „už tam budem?“ dejte dětem do ruky dětský tablet Chytrý šikulka a máte o zábavu postaráno.

Hračka je určena pro děti ve věku 3-9 let, hračku příjemným hlasem namluvila moderátorka a herečka slečna Míša Jadrná.

zdroj obrázku https://www.superprodukt.cz/

Další novinkou pro naše malé rarášky, kterou bych Vám chtěla představit, jsou Pafíkovy kouzelné (mluvící) karty.

Tahle hračka funguje na  3 AAA (1,5V) baterie, doporučená je pro děti od tří let.

Pafíkovy kouzelné karty učí děti poznávat činnosti z běžného života a různé předměty. Ve hře je informační panel, který začne po zasunutí karty fungovat a navádět sám děti, co mají dělat dál.

Třeba vloží kartu Moje rodina- karta hlasem oznámí: Moje rodina. Hra dítě seznámí s tím, kdo je na obrázcích – například: To je moje maminka a dítě zmáčkne kde je obrázek maminky. Pokud dítě odpoví správně, je pochváleno a hra mu zatleská. Pokud se dítě splete, je upozorněno, že se spletlo, a je mu vysvětleno, jakou věc zmáčklo. Zmáčkne–li tedy místo maminky třeba obrázek tatínka, ozve se: To je špatně. To je maminka. Najdi kde je tatínek. Hra funguje na principu seznamování se s předměty a věcmi kolem nás, je nenáročná na obsluhu a děti moc baví. Ke hře je osm vzdělávacích karet.

Zaujaly Vás hry Pafíkův chytrý naučný tablet a Kouzelné karty? Udělejte tedy ke Dni dětí svým dětem velkou radost.

 

Hry jsou ke koupi na www.superprodukt.cz


 

Hry Albi Svět v kostce a Cortex Challenge

Všichni jsme hraví- máme rádi hry. Naštěstí na trhu už je spousta her, kterými se jde zabavit a pobavit.  Jsou různé typy her. Hry pro malé děti, pro větší děti,pro dospělé, nebo hry rodinné.  AŤ je to jaký chce typ hry, vždycky je u nich zábava a emoce. Já třeba jsem ten typ, že i když je název hry Člověče nezlob se, vždycky mě naštve když prohraju. Mrzí mě, že nemůžu nijak hru ovlivnit – hází se přece kostkou a je to všechno jen o štěstí, a když mne vyhodí s figurkou těsně před domečkem, tvářím se, že mi to nevadí,ale uvnitř moc v pohodě nebývám. Proto mám raději třeba hry paměťové – tam už hru ovlivnit můžu a o to víc mne baví. Chtěla bych vám představit hry Svět v kostce a hru Mozkovna –Cortex Challenge od společnosti Albi.

Hra Svět v kostce je hra desetiminutová na procvičení paměti a vědomostí. Dá se hrát kdykoliv a krátká doba hry je fajn, jde ji totiž hrát kdykoliv přes den, i když nemáme moc času.

Cíl hry je nasbírat během deseti minut co nejvíc karet. Hra se skládá z přesýpacích hodin, osmistěnné kostky a 71 paměťových karet.Hra je určena pro dva a více hráčů (to je nejvíc legrace), lze ji hrát ale i když jste sami – jako procvičení a trénink, je tedy vhodná i pro jednoho. Je vhodná pro děti od 8 let.

71 karet s různými státy – ty jsou obklopeny obrázky, na kterých jsou věci typické pro daný stát zvířata, rostliny, plodiny nebo činnosti pro stát typické, osobnosti nebo památky. Karty jsou vyrobené z kartonu, neohýbají se, takže se nemusíte bát, že se hned zničí, přesýpací hodiny jsou nastaveny na 10 vteřin – mě se zdálo, že se přesýpají rychle,ale měření nás přesvědčilo:je to opravdu 10 vteřin.

Pořadí otázek se ale mění, takže nikdy nevíte, jakou otázku dostanete. Hrát začíná nejmladší hráč, 10 vteřin po dobu než se přesypou hodiny si obrázek prohlíží, pak předá kartu dalšímu hráči a hodí kostkou, musí odpovědět na otázku se stejným číslem, jako padlo na kostce. Pokud hráč uhodne, kartu si ponechává, pokud neuhodne, vrací kartu do krabičky a hraje další hráč. Kdo nasbírá za 10 minut nejvíc karet je vítěz. Možná se Vám pravidla zdají z popisu složitá, ale jakmile hru uvidíte před sebou, velmi rychle ji pochopíte a budete se bavit. Možná vás překvapí, kolik věcí si zapamatují právě děti, a vyhrát nad nimi není vůbec jednoduché. V malé krabičce se tak ukrývá opravdu spousta zábavy a hlavně vědomostí. Věřte, že díky téhle hře nejen vaše děti,ale ani vy nebudete mít potíže se zeměpisem – zapamatujete si totiž kromě zajímavých informací o různých státech i to, jak který stát vypadá (jaký má tvar na mapě). Hra je opravdu zábavná a určitě velmi vhodná pro všechny věkové kategorie, ze hry Svět v kostce by měl Komenský opravdu radost. Tady se opravdu formou hry naučíte víc, než byste čekali.

Hra Cortex Challenge je úžasná hra pro všechny, kdo si chtějí u hry odpočinout, ať už jsou to zkušení hráči, nebo méně zkušení. Hra je vhodná pro hráče od 8 let ( já bych ale dala o něco starší asi kolem 11 let),, hra trvá kolem 15 minut, vhodná je pro 2-6 hráčů.

Hra je uložena v malé šedomodré krabičce s obrázkem mozku. Ten taky budete muset pořádně zapojit. U téhle hry je totiž takové množství úkolů,že ani po opakovaném hraní si je nebudete pamatovat. V krabičce je 90 kartiček a jeden arch tvrdých dílků – ty vycvaknete a stanou se díly mozku s různými barvami. U této hry jsou pravidla trochu složitější, nebudu je tedy rozepisovat, nemusíte se ale bát, že je nepochopíte. Po přečtení, když máte karty a dílky v ruce velmi rychle pochopíte, jak se hra hraje. Úkoly jsou různých obtížností, takže se při hře budete bavit. Cortex Challenge je typ hry postřehové, je to chytrá hra, u které se budete muset soustředit, zapojit mozek na plné obrátky a odměnou vám bude bezva hra a zábava, kterou můžete s přáteli hrát v podstatě kdekoliv a můžete ji s sebou vzít kamkoliv – vejde se vám lehce do batohu nebo tašky.

Tahle hra je spíš pro starší děti a dospělé, takže pokud máte děti na druhém stupni a nevíte, jakým dárkem je potěšit, tahle hra je bezva volbou. Budou ji určitě rádi hrát i s kamarády.

Pokud si tedy ještě nejste jistí tím, jakým dárkem potěšit své blízké na vánoce ( nebo jim prostě jen udělat radost), určitě sáhněte pro hry od Albi Svět v kostce a Cortex Challenge.

hru Svět v kostce koupíte po kliknutí zde: Svět v kostce

hru Cortex Challenge koupíte po kliknutí zde: Cortex Challenge

celý sortiment Albi si prohlédnete po kliknutí zde: Albi.cz


Dárky na Valentýna

Valentýn. Svátek, který někteří milují, jiní ho nesnáší a tvrdí, že k nám byl uměle importován.

Já osobně si myslím, že každý svátek, nebo den, kdy je oslavována láska a lidi jsou si blízcí je, je skvělý a měl by být slaven. Vždyť kolik je dnů, kdy jsou na sebe lidi milí a připravují si něžná překvapení? Mělo by jich být hodně, ale určitě tomu tak není – běžné starosti v nás často ubíjejí ty hezké pocity. A tak hoďme za hlavu předsudky, přestaňme bručet a slavme svátek lásky. A k té správné oslavě patří i dárek pro partnera. Stále si lámete hlavu, co svému milému – milé věnovat, aby měli radost?

Není třeba kupovat drahé veledary. Dárky věnované s láskou jsou často nejlepší. A právě takové milé dárky od srdce koupíte na eshopu Albi – tam mají tolik krásných dárků, že si vybere určitě každý. Já jsem pro Vás vybrala některé z nich:

Pro páry je skvělá hra Nespoutané laškování.

Pokud váš partner není zrovna typ na hraní her, věřte, že tuhle hru si s vámi zahraje rád. Hra Nespoutané laškování je hra pro páry i pro skupiny – já jsem tedy spíš pro párovou variantu, ale kdo si troufá, ať zkusí. Hra nikoho k ničemu nenutí, je na každém, nakolik je odvážný a na co si troufá.

Nespoutané laškování je hra erotická, je v ní 200 karet, na kterých je více než 450 úkolů – jak píší ve hře, červenání je povoleno – já tedy asi červená budu, ale o tom ta hra asi je, ne? Dopřát sobě i partnerovi výjimečné chvilky s jinými zážitky, než je obvyklé – a tím vlastně váš hezký večer udělat zvláštním a neobvyklým. V téhle hře je fajn nechat stud za dveřmi, a hrát s partnerem hru, která Valentýnský večer ozvláštní, zpříjemní, a věřte, že na tenhle večer oba nezapomenete.

Hra Nespoutané laškování obsahuje 70 karet Výzev, 70 karet Sázek, 30 karet Peprných výzev, 30 karet Peprných sázek, 40 žetonů bodů ve tvaru srdce, 12 oboustranných hráčských žetonů, Roztoč-to-vač, peříčko, 2 přehledové karty, 2 šátky na spoutávání či zakrývání očí a pravidla.

Chcete tedy zkusit okořenit váš vztah něčím zajímavým, jiným a zvláštním, pak je tahle hra pro vás to pravé.

Pokud si netroufáte na erotickou hru, nevadí – prima dárkem pak jsou Hříšné stírací losy.

Hříšné stírací losy jsou ve variantě Vášeň, nebo Romantika. S těmito stíracími losy vyhraje opravdu každý. V jednom balení je 10 stíracích losů, na každém vyhrávají 3 stejné symboly.

Já jsem zvolila jemnější variantu Romantika – vždyť romantika ke svátku Valentýna patří ze všeho nejvíc. A co lze na stíracím losu vyhrát? Například vášnivé líbání, masáž, romantickou večeři při svíčkách, nebo sledování oblíbeného filmu a další. Losy za vás rozhodnou, jaký dárek pro vašeho partnera bude tím pravým Valentýnským překvapením. Tenhle dárek určitě ocení dámy i pánové – je plný překvapení a romantických aktivit.

Ani losy pro Vás nejsou to pravé? Pak je tu dárek, který ocení určitě každá žena.

Je to Hřejivé srdce Albi. 

Tohle plyšové rudé srdíčko zahřeje každou ženu –a to doslova. Srdíčko vložíte na 1,5 minuty do mikrovlnné trouby a ono vás bude až dvě hodiny hřát(zkoušela jsem, jestli opravdu tak dlouho,a musím potvrdit, že pod peřinou vydrží hřát opravdu skoro dvě hodiny). Pro ty, co se chtějí naopak ochladit, stačí vložit srdíčko do lednice.

Srdce má velikost 21 x 20 cm, je tedy v praktické velikosti, která nezabere příliš místa.

Srdíčko je plněno lněnými semínky a levandulí, pokud ho tedy zahřejete, příjemně se rozvoní uklidňující levandulovou vůní.

Protože my, holky míváme často hodně studené nohy, a přiznejme, že teplé vlněné ponožky do postele jsou na Valentýna trochu asexuální, bude tenhle dárek v podobě krásného červeného plyšového srdce pro nás tím pravým dárečkem.

Pokud si stále lámete hlavu, jakým dárkem překvapíte svého partnera (partnerku) na Valentýna – na eshopu Albi nakoupíte dárky originální, vášnivé i romantické. Vybere si určitě každý.

Pokud si chcete koupit hru Nespoutané laškování, klikněte zde: Nespoutané laškování .

Pokud chcete koupit stírací losy, kliněte zde: Hříšné stírací losy .

Pokud chcete koupit hřejivé srdce s levandulovou vůní, kliněte zde: Hřejivé srdce

Eshop Albi navštívíte po kliknutí zde: eshop Albi . 

 

Vikingové v bouři

Vikingové v bouři ( Smart hra,. vydavatelství Mindok, autor Raf Peeters)

 

Tahle logická hra mne zaujala už na první pohled. Do krabičky je totiž vidět a krásně do detailu zpracované lodě mne zaujaly. Vikingské lodě se mi vždycky líbily a tak jsem zvědavě do hry nahlédla. Další super výhodou je, že hlavolamovou hru může hrát sám jeden hráč, potřebujete- li tedy zabavit své dítko, nebo sebe, můžete začít hrát prakticky hned a kdykoliv.

Hra je tvořena plastovou deskou s oceánem, figurkami lodí, točnami s vlnami ( půlkruhové díly s výřezy vln, po kterých se lodi pohybují) a barevnými plastovými označeními přístavů. Ke hře patří i brožurka se zadáními jednotlivých her a jejich obtížností.

Úkoly jsou rozděleny po patnácti do čtyř stupňů obtížnosti. Nejjednodušší Starter mohou hrát už děti od 6 let, a v pohodě ho po chvíli zvládnou a opravdu se zabaví. Hru máme teprve krátce, já jsem tedy ,přiznávám, do nejobtížnějšího Master ještě nedošla, ale v každé volné chvíli si s hlavolamovou hrou taky jdu pohrát. Tahle hra zaujme, chytí a baví.

Pravidla hry nejsou vůbec složitá.

Vyberete si obtížnost a nastavení hry, kterou chcete hrát. Potom podle zadání nacvaknete barevné šipky, které značí přístav. Podle obrázku nastavíte i otočné vlny. Úkol je dostat lodě podle barvy k přístavu – takže červenou loď k červenému, žlutou k žlutému atd..

Lodě sousedí se dvěma točícími se vlnami, a je jen na vás, kam se loď bude pohybovat. Některá kolečka jsou ale ve hře zablokovaná, takže s nimi nejde v dané chvíli pohnout. Musíte si tedy cestu rozmýšlet, aby se vám nepotkaly dvě lodi, protože hrajete se všemi. Pokud se vám stane, že dojedete lodí k jinému přístavu, jde se samozřejmě i vrátit a pokračujete jiným směrem.

Tahle hra nás doma chytila všechny. Hlavolamové hry jsem, přiznávám, doposud neznala, o to víc jsem jí nadšena. My doma hrajeme hry moc rádi, občas je ale problém najít spoluhráče. Tahle hra spoluhráče nepotřebuje, i když hrát ve dvou je vždycky zajímavější a jiné, bude vás tedy bavit i ve dvou hráčích – i když v pravidlech to není, my jsme hráli i ve dvou hráčích, každý měl dvě lodě a snažili jsme se dostat ty svoje dvě lodě co nejdříve do přístavu. Moc se mi líbí, že hra podporuje logické myšlení – a to nejen dětí, ale i nás, dospělých.

Pokud tedy chcete zabavit rodinu a vytáhnout děti od počítačů, tahle hra je určitě bude bavit. Doporučuji jen sehnat si nějaký sáček na lodě a plastové dílky, a pak můžete hru vozit sebou i v autě a děti se nebudou nudit, zabaví se spolu s Vikingy.

Hlavolamová hra Vikingové v bouři od společnosti Mindok  mne překvapila a u nás doma se zařadila rázem mezi nejoblíbenější. Je skvěle zpracovaná (lodičky jsou opravdu krásné), ale hlavně je opravdu chytře sestavená a vymyšlená, nutí nás rozhýbat myšlení ( což je po práci na počítači a koukání do obrazovky milé a příjemné, občas překvapivé – tahle hra nás nutí myslet jiným způsobem, než jsme zvyklí u elektronických her), a logicky myslet. Prima je i odstupňování obtížnosti do čtyř skupin, mohou tedy hrát i malé děti stejně jako dospělí. Velkou výhodou je, že hra je pro jednoho hráče, nemusíte tedy čekat, až bude mít někdo čas si s vámi zahrát. Vikingové v bouři se tak řadí mezi hry, které by doma neměly chybět.

Pokud si chcete hru Vikingové v bouři koupit, klikněte zde: Vikingové v bouři

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment her, klikněte zde: www.mindok.cz


RC off road auto na ovládání

Terénní RC auto off-road – Zelený

Chtěla bych vám představit auto na dálkové ovládání z internetové galerie Lunzo.cz.

Jedná se o terénní auto off-road v zelené barvě. Vhodné je pro starší teenagery od 14 let až po dospělé muže s duší kluka do 99 let.

Pokud chcete dostat teenagera od počítače, kupte mu terénní auto na dálkové ovládání. A nejen dospívající mladí muži budou nadšeni. U nás s autem závodí všichni mužští členové rodiny.

Auto je v provedení plast – kov, a jezdí opravdu rychle a překvapivě snadno si poradí s terénními překážkami díky odpružení na všech čtyřech kolech. Vysílačka má poměrně velký dosah, v pohodě jsme dojeli do poloviny fotbalového hřiště. Zvláště bych chtěla vyzdvihnout výdrž baterie – oproti jiným modelům aut na dálkové ovládání má opravdu velkou výdrž. Výrobce uvádí 20 minut, nám se povedlo jezdit přes půl hodiny a to jsme auto nijak nešetřili. Dobíjecí baterie je výhodou (naštěstí autům na tužkové baterie už téměř odzvonilo, tam byla výdrž minimální).

Auto je vhodné na všechny povrchy – na asfalt, trávu, poradilo si s pískem a kamínky. V pohodě si poradí i s překážkami, je tedy prima postavit si dráhu a pak závodit, kdo ji rychleji projede. I po nárazu na zeď se dokázalo odrazit a pokračovat v jízdě.

Auto má vzhled závodní buginy, se 4 velkými odpruženými koly, zpracování je kvalitní, auto vypadá opravdu designově dobře.

Detailní popis produktu

Terénní RC auto off-road na dálkové ovládání.

Uskutečněte pořádné rally závody!

Vhodné pro děti od 14 let.

Obsah balení: auto, dálkový ovladač, baterie, nabíječka, krabička

Materiál: plast, kov

Napájení: elektrická energie

Nabíjecí napětí: 110 - 240 V

Výdrž baterie: 20 minut

Rozměry: 28 x 16 x 15 cm

V internetové galerii Lunzo.cz auto koupíte za velmi přijatelnou cenu. Poměr cena kvalita je u tohoto auta skvělá. Pokud celé testování shrnu, tak auto dopadlo opravdu výborně, zvládá jezdit po všech površích ( vodu jsme nezkoušeli, tam by byl třeba asi nějaký impregnační sprej), poradí si s překážkami- lehce zvládl přejíždět například mezi sedačkami na fotbalovém stadionu, jezdí rychle, dobře vypadá – je to ideální dárek pro všechny muže od 14 let věku. 

internetové galerii Lunzo.cz nakoupíte  i jiné varianty RC modelů, a nejen  to. V podstatě zde nakoupíte dárky pro sebe i celou rodinu. Od oblečení přes hračky až po hodinky nebo elektroniku. Rozsah sortimentu je opravdu velký, a to vše za velmi příznivé ceny a bez placení poštovného. Internetová galerie Lunzo.cz - to je spousta výhodných nákupů, spousta slev, akcí a soutěží. Já se na Lunzo.cz vracím pravidelně a ráda. Zboží je kvalitní ,komunikace s eshopem je výborná, doba dodání vždy odpovídá době uvedené u daného zboží, ceny jsou velmi příznivé.

Pokud si chcete koupit RC auto, klikněte zde: Terénní RC auto off road zelené

Celý sortimen internetové galerie si prohlédněte zde: Lunzo.cz

krátké testovací video zde: MVI_0076.MP4 (18278952)

 

Plyšový slon na mazlení a do postýlek

Červen je měsíc, který patří dětem. Začíná Dnem dětí (1.6.), a končí vysvědčením, které pro děti znamená ohodnocení jejich celého školního roku, a hlavně začátek vytoužených prázdnin.

Pokud chcete udělat dětem radost třeba ke Dni dětí, nebo dát dárek k narozeninám, svátku, za vysvědčení nebo jen tak – pro potěšení, mám pro vás super tip.

V obchodní internetové galerii Lunzo.cz mají úžasného slona. Plyšového, měkkého, hebkého – prostě úžasného slona.

Sloni jsou velmi oblíbená zvířata u dětí i dospělých, jsou to zvířata chytrá, moudrá a traduje se o nich, že nosí štěstí. A tenhle slon přinese vašim dětem nejen štěstí, ale i spoustu radosti. Pokud teď váhavě vrtíte hlavou, že plyšáků mají děti doma dost, tak vás uklidním – tenhle plyšák není klasický, ale děti na něm klidně mohou spát i jako na polštářku. Je to takový slon na mazlení do postýlky.

Slon je vyrobený z pravé bavlny. Velký 60 cm. Je na omak velmi příjemný, krásně jemný – sametový – nemá dlouhé chlupy, je tedy vhodný i pro malinké děti (nemusíte se obávat žádných chlupů v pusinkách ani ručičkách).

Pokud tedy hledáte tip na dárek pro děti, tenhle slon potěší malinké děti, i děti starší, je vhodný pro kluky i holčičky, koupit ho lze v pěti barvách – šedé, žluté, modré, fialové a růžové a je- prostě nádherný. S tímhle slonem budou mít vaše děti v postýlkách jen samé šťastné a krásné sny. Slon je ochrání svojí pověstnou sloní silou.

 V obchodní galerii Lunzo slona nyní koupíte za velmi výhodnou výprodejovou cenu. A protože Lunzo.cz není klasický eshop,ale obchodní galerie, počítejte s různou dobou dodání u zboží. Doba dodání je vždy u zboží uvedena a je vám ještě potvrzena emailem nebo sms zprávou. Vždycky ale zboží přišlo v uvedeném termínu, nikdy se mi nestalo, že by se zboží zpozdilo. Nákupní galerie pořádá i soutěže a tak můžete mít štěstí, vyhrát třeba 20 % slevu na další nákup, nebo třeba celý nákup zdarma. Poštovné je na Lunzo.cz zdarma.

Pokud chcete koupit dětem krásného bavlněného slona, klikněte zde: Slon z pravé bavlny 60 cm

Pokud si chcete prohlédnou celý sortiment obchodní galerie, klikněte zde: Lunzo.cz


Tajná výprava čarodějů.

 

Tato hra společnosti Mindok mne jako rodiče doslova a do písmene nadchla. Nejen že je krásně zpracovaná, má nápad, je napínavá,ale také podporuje myšlení, paměť,ale hlavně spolupráci dětí. A to je v dnešní, přetechnizované individuální době, prostě úžasné.

Kamarádi, honem zpátky do kouzelnické školy! Zvědaví mladí studenti akademie čar a kouzel tajně utekli ze školy do černočerného lesa na půlnoční kouzelnický trh. Jenže přísný duch Bludovít je jim v patách. Před přísným Bludovítem se malí kouzelníci schovají tak, že požádají o pomoc ty správné přátelské bludíky ukryté v korunách stromů. Kostky jim napoví. Navíc mohou kouzlit! Dostanou se do školy včas nebo se nechají nachytat Bludovítem? Pozor, neúprosný strašibudík tiká! Společně hrajete, vyhráváte i prohráváte!

V první řadě jde v téhle hře o pamatování si a trénování paměti. Každé dítě (každý hráč) hraje samo za sebe, ale vítězí jako tým.

Hra se vymyká i svým zpracováním, je krásně výtvarně zpracovaná, a děti vede přímou cestou do světa fantazie. Do světa malých čarodějů, kteří se v noci vykradli ze svých postelí, aby tajně navštívili čarodějnický trh. Tam je ale uvidí duch Bludovít, a malí čarodějové se musí urychleně vrátit na svou čarodějnickou kolej do postele.

Hra se skládá ze základní hrací desky, dokola jsou kulatá políčka stromů, na ty rozmístíte kulaté žetonky obrázkem dolů.

Od Budovy Kouzelnické akademie vede cesta, na každém políčku jsou šipky. Hráči hrají s figurkami kouzelnických učňů ve špičatém klobouku, začínají z prostředka, Bludovít začíná na posledním políčku v tmavém lese. Na žetonech stromů jsou Bludíci – strašidýlka, která malým čarodějnickým učňům pomáhají. Začínající hráč dostane strašibudík a 3 kostky a může začít hru.

Každou hru hraje hráč sám za sebe,ale zároveň musí spolupracovat s ostatními hráči,aby společně unikli Bludovítovi a dostali se z kouzelnického tržiště zpátky do postýlek.

Celá hra je přitom poměrně rychle dohraná, nejdéle jsme hráli asi 35 minut. Záleží vždy i na štěstí, jaké symboly vám budou padat na kostkách. Hra je napínavá, a opravdu baví. Já sama jsem se ještě s takovou hrou, kde hráči nehrají jen sami za sebe, nesetkala, a jsem z té týmové spolupráce opravdu nadšená. Pokud tedy hledáte ideální hru pro děti na prázdniny, věřte, že Tajná výprava čarodějů je bude opravdu bavit. A pokud nebudou nablízku kamarádi, zahrajte si s dětmi vy. I dospělí si u téhle hry odpočinou, je třeba trošku rozhýbat i paměť, takže každá hra je jiná a každá má jiný průběh, nemůžete se tedy dopředu připravit, soustředíte se na hru a bavíte se s dětmi.

Hra Tajná výprava čarodějů je hra snadná, vhodná pro děti od 6 let, pro 2-6 hráčů, trvá asi 20 minut ( počítejte ale spíš kolem půl hodiny).

Tajná výprava čarodějů je ideální odměna za vysvědčení, hra na deštivé prázdninové dny, nebo jen tak pro radost třeba ke dni dětí

Hru můžete koupit po kliknutí zde: Tajná výprava čarodějů

Celý sortiment her společnosti Mindok najdete zde: Mindok.cz


Výrobky Millaminis pro naše nejmenší

Mám tři malé vnuky, a protože čas odpočítávání doby do vánoc je neúprosný, je to už jen asi 100 dní, sbírám inspiraci na dárky.

Hledala jsem na internetu hračky vhodné pro malé děti – a našla jsem úžasnou stránku plnou hraček pro děti prakticky od narození.

A jako správný patriot jsem nadšená, že tyto úžasné hračky vymyslel český konstruktér a designér hraček, pan Miloš Hába. Opět se mi potvrdilo, že příměr Zlaté české ručičky je pravdivý. Hračky jsou ze speciálně upravené lehčené pěny, která je certifikovaná pro děti od narození. Hračky Millaminis splňují veškeré požadavky stanovené nejpřísnějšími normami jak pro Českou republiku, tak pro celou Evropu. Jsou to krásné české hračky ( žádné vyrobeno v Číně).

Všechny hračky jsou originální, podobné jsem nikde na trhu neviděla. Všechny jsou krásně měkké, lehoučké, barevné a mají originální tvar.

Jsem nadšená i tím, že hračky jsou vhodné od nejmenších dětí po ty starší.  V podstatě si každá věková kategorie najde tu svou hračku – malinké děti jsou nadšené barvou a tvarem ( a počítá se i s tím, že děti strkají hračky do pusy, potisk je nezávadný), starší se snaží skládat puzzle a tvary do sebe, trénují jemnou motoriku, a ty větší si můžou poskládat třeba letadlo. Všechny hračky jsou voděodolné, takže děti mohou pokračovat ve hře i ve vaně. Hračky mají oblé hrany, nehrozí tedy žádné zranění. Myslím, že další přednosti už ani není třeba hledat.  Tyhle hračky jsou prostě opravdu bezva.

A jaké hračky jsem pro vás vybrala k otestování? Pro ty nejmenší  Moje první autíčko - Smajlík červený a Moje první puzzle – kolečka, pro ty větší letadlo Manfred a Moje první požární stanice (velký set).

Moje první autíčko – Smajlík červený

Krásné měkké srdíčko na kolečkách, vnitřní srdíčko lze vyjmout. Hračka je vhodná už pro nejmenší děti, kromě toho, že krásně jezdí a je měkoučká učí děti i rozpoznat emoce ( úsměv), barvu a vkládat tvar srdíčka .

Pokud chcete autíčko koupit, klikněte zde: Moje první autíčko smajlík červený

 

Moje první puzzle – kolečka

Krásně barevná kolečka, zlepšují  dětskou motoriku, kolečka do sebe krásně lehce zapadají, a díky tomu, že jsou voděodolná si je vnoučci hodně oblíbili ve vaně . Poznávají co je větší a co je menší, barvy  jsou krásně jasné a díky kroužkům poznávají, která barva na kroužku je.

pokud chcete puzzle koupit, klikněte zde: Moje první puzzle -kolečka

 

Letadlo Manfred.

Když jsem viděla z kolika dílků letadlo je, myslela jsem si,že vnuk bude mít problém se skládáním a chtěla jsem mu nejdřív letadlo složit sama,ale nebylo mi to dovoleno. Pustil se do toho sám ( děda i tatínek trochu lítostivě koukali, protože i oni se nabízeli, že letadlo poskládají,a myslím, že jakmile půjde vnuk spát, pánové si letadlo zkusí postavit, moc se jim totiž líbí). Překvapilo mne, že mu skládání vůbec netrvalo, podle obrázku ho po chvíli složil sám, jen jednou se zeptal. Všechny dílky jsou krásně zaoblené, tvary zapadají do připravených otvorů přesně a snadno, nikde není potřeba žádný šroubek ani lepení – je to dokonalá skládačka. Opravdu jsem byla velmi překvapená, jak důmyslně jsou dílky vymyšlené- krásně zapadají tam kam mají, klobouk dolů – vše je perfektní a vymyšlené do posledního detailu tak, že výsledek je krásné lehoučké letadýlko a šťastný malý kluk.

Pokud chcete koupit letadlo ,klikněte zde: Letadlo Manfred

 

A jako poslední jsem si nechala Stavebnici Moje první požární stanice (velký set).

Každý kluk alespoň jednou v životě zatouží být hasičem, ani náš Olík není výjimkou a často stojíme před místní hasičskou zbrojnicí a sledujeme hasičská auta. Já odevzdaně, on zasněně a zvědavě. A proto když viděl stavebnici s požární stanicí, v očičkách mu blýsklo nadšení a dal se do skládání. Tatínek mu pomáhal a během chvilky měli postavenou požární stanici s hasičem, hasičské auto a hasičské letadlo – vše krásně barevné ( i tady se děti učí barvy), a s potiskem zvířátek. S touhle stavebnicí se děti kromě barev učí poznávat i zvířátka, učí se, jak se chovat při požáru a samozřejmě nejvíc je zde rozvíjena  dětská fantazie. Jako všechny stavebnice Millaminis i hasičská stanice je vyrobena z lehkého zdravotně nezávadného materiálu s kvalitním potiskem, je měkká, lehká a voděodolná. Do hry s hasičskou stanicí se všichni tak ponořili, že byl problém je od ní dostat, a myslím, že budeme pod stromeček dokupovat ještě policejní stanici a farmu. A koupím je opravdu ráda, protože  zpracování je i u nich opravdu moc hezké a skvěle se doplňují.

Pokud chcete koupit požární stanici, klikněte zde: Moje první požární stanice(velký set)

 

A jaký je můj konečný pocit z testování hraček Millaminis? Báječný. Hledala jsem tip na dárek na vánoce pro vnuka a našla jsem tip na dárky pro všechna vnoučata – od nejmenšího po největšího. Sortiment je opravdu super – výběr je veliký – třeba v sekci moje první autíčko najdete autíčka s motivem zvířátek, a to mají všechny děti moc rády. Hračky jsou z nezávadného materiálu, všechny jsou ze speciálně vyrobené certifikované lehčené pěny a jsou vhodné pro děti už od narození – nehrozí nebezpečí úrazu, hrany jsou zaoblené a vydrží i útok malých dětských zoubků.  Všechny hračky mají originální tvar, krásné barvy, kromě dětské fantazie zlepšují i dětskou motoriku – co víc si od hračky přát.  A všechny hračky mají certifikát Bezpečná hračka, jsou to hračky české,vycházejí z potřeb českých dětí. Na výběr jsou hračky pro kluky i holčičky (hasičská stanice, policejní stanice, koleje s vláčkem, farma, zahrada s kytičkami a další) Hračky, které děti i něco učí jsou ty nejlepší hračky, jaké můžeme svým dětem dát.

všechny výrobky Millaminis si můžete prohlédnout zde: eshop Millaminis

 

Dřevěný domeček pro panenky

Domeček pro panenky. Neznám žádnou malou holčičku, která by po něm netoužila. A nejen holčičky, i my dospělé ženy si se svými dcerami rády sedneme a hrajeme si s panenkami. A domeček je pro nás takovou srdeční záležitostí. Proto jsem zajásala, když jsem na stránkách internetové galerie Lunzo.cz objevila dřevěný domeček pro panenky za skvělou cenu.

Tenhle domeček je tak krásný, že pokud ho koupíte jakékoliv malé holčičce pod stromeček, budou jí očička svítit víc, než žárovičky na stromečku.

Mám ráda dřevěné hračky. A tahle je o to lepší, že nedáte dítěti hotový výrobek. Aby si s ním mohla hrát, musí se o to zasloužit, a domeček si poskládat. Počítejte ale s tím, že malé holčičky ten domeček nezvládnou postavit samy. To by na ně bylo složité. Budete jim muset pomoct a strávit tak společně spoustu hezkých chvilek – a na jejich konci bude krásný malý pokojíček pro panenky.

S vlastním sestavením vám může pomoct i tatínek, nebo dědeček – jejich pomoc budete asi potřebovat při zapojení světýlek, ale šikovné maminky to zvládnou samy.

Připravte si také lepidla – v prodejnách s výtvarnými potřebami si kupte lepidlo na papír – lepší je to v tyčince, protože tolik papír nenavlhčí, disperzní lepidlo, nebo lepidlo na plasty, a já jsem používala i vteřinové lepidlo, s tím ale musí pracovat dospělí a holčičkám pomoct (/vteřinové lepidlo dětem do ruky raději vůbec nedávejte). Prima je i oboustranná průhledná lepící páska, a na drobné předměty pinzeta.

Domeček vám přijde v krabičce rozložený na díly. Všechny díly jsou v uzavřených sáčcích. Dílů i materiálu na polštářky a dekorace je dostatečně velké množství, některé mi i zbyly. Všechny díly jsou opravdu velmi kvalitně opracované, bez otřepů. Přiložený je i návod.

Výrobky jsou opravdu velmi kvalitně připravené, působí až dojmem modelářských kvalitních výrobků – například knížky jsou opravdu složené tak, že i na těch miniaturních stránkách jsou obrázky, na každé stránce jiný a lze knihou i listovat. Knížky je ale lépe skládat s pinzetou, jsou opravdu drobné. A tak je to se všemi dekoracemi. Jsou promyšlené a kvalitně vyrobené do posledního detailu. Některé stačí vystřihnout, jiné je lépe vyříznout pomocí skalpelu, nebo zalamovacího nožíku (také koupíte ve výtvarných potřebách, nebo je mívají tatínkové v nářadí).

Výhodou při výrobě pokojíčku – nebo chcete-li domečku pro panenky je to, že se nemusíte dogmaticky držet přiloženého návodu. My jsme také domeček nesložili přesně tak, jak je na obrázku návodu, ale některé dekorace jsme si upravili, jiné vynechali a další naopak vyrobili. Holčičky si třeba ze sirek a alobalu mohou vyrobit zrcadlo.

Pokud nemáte doma malou holčičku, které byste domeček koupili, a přesto se vám líbí, můžete si ho poskládat a vystavit třeba na poličku – vypadá báječně, a každý pohled na něj vás tak trochu přenese zpátky do dětství.

Materiál: dřevo, tkanina, papír, plast

Rozměry: 17,1 x 11,6 x 13,1 cm

Hmotnost: 0,5 kg

Obsah balení: 1x Nábytek stejně jako na obrázku (nesložený), LED světlo, kočičí panenky, kryt na prach

Balení neobsahuje: lepidlo, nářadí, baterie ( jsou potřeba 2 malé tužkové na světlo),

Ke složení budete potřebovat: nůžky na papír, nůž, šroubovák, pinzety

 

Pokud tedy máte rádi tvořivé dárky, u kterých se děti i zabaví a musí samy vynaložit nějaké úsilí, aby měly svou vysněnou hračku, tenhle domeček je to pravé. A když budete dětem pomáhat domeček skládat, lepit a dekorovat, zažijete určitě spoustu krásných společných chvil.

Na internetové galerii Lunzo.cz nakoupíte spoustu krásných hraček, a dalšího zboží.

Doručení je vždy bez poštovného – tedy zdarma. Počítejte pouze s delší dobou doručení – ta je napsaná u každého zboží. Ceny na Lunzo.cz jsou vždy nižší než v ostatních internetových galeriích, na stránkách mají i často soutěže o slevu nebo dokonce nákup zdarma a jiné lákavé ceny.

Na Lunzo.cz nakupuji často, a nikdy se mi nestalo, že by zboží nepřišlo – většinou přijde v kratším termínu, než je uvedeno. Za bezproblémové doručení objednávky na Lunzo.cz ručí vrácením peněz v plné výši, nákupem tedy nic neriskujete.

Pokud chcete koupit dřevěný skládací domeček pro panenky, klikněte zde: dřevěný domeček pro panenky

Celý sortiment internetové galerie si prohlédněte zde: Lunzo.cz


Hasičské auto na ovládání

Snem každého kluka je stát se hasičem. Ani u nás tomu není jinak, a tak jsem se synem chodila stát před místní hasičskou zbrojnici a on tam toužebně okukoval hasičská auta a čekal, jestli se neozve siréna a to krásné červené auto se s houkáním nerozjede. Občas se povedlo, že směl přijít až k autům, která nebyla v garáži a podívat se na ně zblízka.  Hasiči byli pro něj vzorem chlapáctví a odvahy a auta to nejlepší na světě. Dokonce i na obrázek ve škole, když měli kreslit přírodu, propašoval jedno hasičské auto – kdyby prý v lese hořelo. Dnes se stejným zaujetím sleduje hasičská auta můj vnuk a já opět postávám před hasičskou zbrojnicí s človíčkem toužebně sledujícím hasičské vozy. A že záliba v krásných hasičských vozech u mužů je zálibou trvalou, mne přesvědčila radost v očích mužských členů rodiny, když jsem vybalila nádherný RC model hasičského auta s vysílačkou.

Jednu chvíli jsem měla pocit, že mne ho ani nenechají vyzkoušet. A když zjistili, že vodní hasičské dělo je funkční, jejich radost neznala mezíHasičské auto Mercedes Arocs s opravdovým vodním dělem probudilo hravou klučičí duši i v dědovi a tak stavěli cesty, vymýšleli požáry – tahle hra jim přináší opravdu radost.

Hasící auto mercedes Arocs má také naprogramovaný DEMO simulátor, osvětlení a parádní zvukové efekty – a tak u nás poslední dobou stále něco houká a bliká.. Jezdí vpřed, vzad, doleva, doprava a také umí zvedat požární žebřík..

Technické parametry:

 • Aku 4.8V 400mAh
 • Rozměry balení 56x26x20cm
 • Síťový nabíjecí adaptér
 • Do ovladače patří 2xAA baterie
 • Ovladač na frekvenci 2,4Ghz
 • Součástí balení je také nálevka na vodu do nádržky pro plně funkční vodní dělo
 •  

Pokud chcete do auta silnější aku, můžete si do něj dokoupit 2000AH nebo 7000Ah.Auto je velmi dobře zpravované – plasty jsou pevné a lehké.

Auto jezdí dopředu, dozadu, zatáčí do stran. Bliká a houká jako opravdoví hasiči, požární žebřík je vysunovací – můžete si nastavit, do jaké výšky žebřík chcete vysunout a pak s ním otáčet dokola. Na žebříku je připevněna stříkačka – vodní dělo, která je plně funkční. Lehce tak můžete opravdu hasit. Tahle funkce je pro děti opravdu zábavná, stříkání je taková ta třešnička na dortu, která z hračky dělá tu nej..

Ovládání je opravdu snadné a zvládnete ho po chvilce velmi snadno. Tedy alespoň já jako laik jsem chvilku hledala jak a kam s autem popojet a zatočit, ale vnuk je zvyklý hrát počítačové hry a ovládání zvládl okamžitě. Takže na postavené dráze přes překážky, které já jsem zdolávala opatrně a s potížemi, zvládl přejet během chvíle.  Auto jsme testovali uvnitř i venku, jezdí skvěle, nevadí mu ani kamínky, do těžšího terénu jsme ho ale nebrali. Běžné městské chodníky a silniční povrch ale zvládá skvěle. Díky houkání a blikání na sebe umí přitáhnout i pozornost, takže během chvíle netestoval jen vnuk, ale tlačilo se kolem něj několik dychtivých malých kluků. A všem okamžitě dychtivě svítila očka tak, že nebylo pochyb, že si auto chtějí taky zkusit, takže naše testovací procházka se poněkud protáhla – no, až do vybití baterie, jinak bychom tam stáli a hasili doposud.

Vzhledem k tomu, jak rychle se dokázaly děti kolem auta seběhnout, věřím, že tahle hračka dokáže lehce vytáhnout děti od počítače a zabavit je nadlouho. A nejen děti. Můžete se spolehnout, že tatínkové a dědečkové budou s radostí vymýšlet a tvořit dráhy a trasy pro auto a hasit s dětmi. Jen prosím upozorněte děti, že hasit opravdový ohníček je lépe, jen když jsou s nimi dospělí. Jinak mohou stříkačkou trefovat třeba kruh z papíru – na přesnost, nebo do rozmočení.  Při prvním testování byla velká legrace hra: Postříkej babičku – naštěstí papírový kruh se stal brzy zajímavějším.

Pokud tedy máte doma malého kluka, nebo i dospělého hasiče, který je hravý – tohle auto je super tipem na dárek. Celou dobu, co ho testuji je stále v provozu, prakticky se čeká vždycky na dobití baterie, proto je možná fajn koupit si ještě jednu záložní a nabíjet je na střídačku. Pokud tohle auto najdou kluci pod stromečkem, máte jistotu, že na nějakou dobu zapomenou na počítač, rozzáří se jim oči a budou hasit.

poslední obrázek zdroj: www.rcobchod.cz

Video, na kterém si můžete prohlédnout auto v provozu najdete zde: Hasičské auto video

Auto koupíte po kliknutí zde: hasičské auto Mercedes Arocs s vodním dělem

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.rcobchod.cz


Postřehová hra Bystroočko

Léto skončilo, a začne podzim a s ním se bude i mnohem dřív stmívat, takže večery jsou delší a jako stvořené pro hraní deskových her. Není nic lepšího, než být spolu a společně se bavit.  A protože ve všední dny není tolik času, jako o víkendech, nebo o prázdninách, volíme spíše hry, které mají kratší dobu hraní.

Mezi takové patří i skvělá novinka od firmy Mindok – postřehová hra Bystroočko.

Hra je určena pro 2 – 6 hráčů od 6 let. Není tedy pro úplně malé děti, které by nestačily tempu a postřehu starších a dospělých.

Hra obsahuje 6 oboustranných kol s obrázky a 100 obrázkových karet. Hru je možno hrát v několika variantách , ta základní spočívá v tom, že otočíte kartu s obrázkem, a potom budete co nejrychleji točit hracím kolem, dokud nenajdete hledaný obrázek. Kdo najde obrázek nejrychleji, získává kartu, hráč s nejvyšším počtem karet je vítěz. Možná se vám to zdá jednoduché, ale věřte, že v tom soustředění a snaze být co nejrychlejší vám nervozita občas zamotá prsty a přehlédnete i to, co jindy vidíte hned a v pohodě. Hra tedy učí děti i zbytečně nespěchat, nebýt zbrklý, soustředit se a zklidnit se při hře. Není to vždycky jednoduché. Není to leckdy jednoduché ani pro nás dospělé, protože  i my musíme ovládat emoce – u nás, než jsme se tak nějak do hry dostali, nás děti porážely na celé čáře. A věřte, že prvních pár her vám to nevadí, po nějaké době to ale začne znervózňovat a musím přiznat, že jsme pak večer s manželem na vnuky trochu trénovali – byli prostě lepší, ale chtěli jsme taky někdy vyhrát :-D.

Hra má samozřejmě k sobě i pravidla s návodem na další možnosti hraní. Variant je několik, a můžete si i sami případně vymyslet nějaké svoje pravidlo. Například další variantou je, že vybraný vedoucí hráč bude dávat ostatním nápovědy, co je na kartě – kartu tedy nevidí, pouze odhadují- třeba co se rýmuje na puška ( může to být třeba muška, nebo tužka) a podobně. Další variantou je, že vedoucí hráč napoví pouze první písmeno hádaného slova – tento předmět začíná na A….Nebo možnost nápovědy: Tuto věc řídí astronaut, tato věc žije v zoologické zahradě a musí být ve velké kleci, a podobně.

Hra Bystroočko je hra postřehová, je to novinka s úplně novým herním mechanismem – nepracuje jen s obrázky,ale i se slovy a písmeny. Velkou výhodou téhle hry je, že nepotřebuje ke hraní velký prostor – každý hráč má své kolečko s výřezy a obrázky, a hrací karty s obrázky jsou malé. Hra je tak vhodná nejen k domácímu hraní, ale i na cesty – můžete ji hrát i ve vlaku, nebo na dovolené, nezabere vám příliš místa,ale přinese spoustu zábavy.

Jak už jsem psala, tahle hra je prima na pocvičení postřehu, ale i trénuje trpělivost a paměť. U nás tahle hra baví nejen děti, baví i dospělé, právě pro možnost různých variant hraní. Velkou výhodou je i rychlost dohrané hry – jedno kolo jsme hráli v průměru asi 20 minut, nejdéle do 30 minut. Pokud tedy rádi trávíte čas se svými blízkými, a máte rádi hry a zábavu, u téhle hry zažijete spoustu radosti, zábavy a smíchu, je opravdu prima.

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Postřehová hra Bystroočko

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Mindok, klikněte zde: Mindok.cz

 

Rodinné puzzle

Puzzle. Skládáte rádi puzzle? Já si ještě dobře pamatuji na dobu, kdy puzzle v obchodech nebylo k dostání. Jako malým nám tedy maminka rozstříhala nějaký hezký pohled, a my jsme ho skládali. Vrcholem obtížnosti bylo více rozstříhaných a smíchaných pohledů. Moc nás to tehdy bavilo, bylo to ale nenáročné, takže spíš pro malé děti. S opravdovým klasickým puzzle z vysekaných dílků z tvrdého kartonu jsem se setkala až jako téměř dospělá. A musím říct, že v začátku to pro nás byla věc nevídaná a zajímavá. Skládali jsme tehdy s chutí snad všichni a lačnili jsme po puzzlích s více dílky. Nikdy jsem sice neposkládala puzzle větší než 1000 dílků, ale bavilo mne to skládání a přemýšlení. Nebyla jsem občas moc trpělivá, takže jsem často odcházela naštvaná, že dílek v krabici prostě není, nebo s pocitem stejným jako měl Homer Simpson – prostě do těch dílků praštit pěstí a ony do sebe zapadnou, a ne že ne.

Puzzle je prostě prima hra na trénink trpělivosti a postřehu, odměnou je poskládaný obrázek, který můžete skládat, kolikrát chcete znova, nebo si ho podlepit, zarámovat a pověsit na zeď, a s hrdostí se na svůj výtvor dívat.

Jsem moc ráda, že výrobci puzzlí myslí na „skládače“ všech věkových kategorií, takže puzzle a množství dílků s vámi rostou – od těch nejjednodušších pro nejmenší, až po ty s mnoha tisíci dílků pro pokročilé. Za senzační věc ale považuji puzzle rodinné.

V krabici najdete 3 různé velikosti dílků, takže mohou skládat jeden obrázek všichni rodinní příslušníci. Největší dílky jsou pro malé děti, nejmenší pro dospělé a větší děti, no a ty prostřední, na kterých je zřetelně vidět skládaný motiv jsou třeba pro babičku a dědečka, kteří už tak dobře nevidí ( i když ze mne si vnuk dělal legraci, že jsou pro mne ty největší, protože výrobce prý myslel na to, že nemůžu nikdy najít, kam jsem si brýle položila). A tak může celá rodina společně vytvořit obrázek, a užít si společně spoustu prima a zábavných chvilek.

A při skládání obrázků si spolu třeba hezky popovídat.

Rodinné puzzle Psí kamarádi má 400 dílků - Velikosti dílků:  velké cca 5,5 cm, střední cca 2,5 cm, malé cca 1,8 cm. Rozměr celého poskládaného puzzle je 61 x 45,7 cm

Raznice puzzle COBBLE HILL nekopíruje standardní mřížku, rohy a hrany dílků nejsou vždy v jedné ose a dílky mají neobvyklý tvar. Obtížnost puzzle je tak vyšší než u klasické mřížkové raznice, kterou používají přední výrobci v Evropě. Složení puzzle tedy je těžší a není poskládané hned, je tedy fajn mít připravený kartón, na kterém budete puzzle skládat, nebo místo, kde nebude vadit, a ke skládání se vracet. Rozhodně to není snadné puzzle, co složíte za půl hodiny..

Při skládání puzzlí si děti i dospělí potrénují postřeh, trpělivost i spolupráci. Rodinné puzzle je tak skvělou příležitostí, jak trávit společné chvilky s rodinou a svými blízkými. Rodinné puzzle by nemělo chybět pod žádným vánočním stromečkem. Někteří z vás si možná pomyslí, že sami skládají mnohem obtížnější puzzle, ale věřte, že právě spolupráce s ostatními z rodinného puzzle dělá zábavu, při které je nám dobře nejen proto, že se nám povede poskládat hezký obrázek, a jsme na sebe pyšní, ale právě proto, že být se svými blízkými spolu je to nejvíc, co si můžeme pod stromeček v dnešní uspěchané době nadělit.

Pokud si chcete puzzle koupit, klikněte zde: Rodinné puzzle Psí kamarádi

Chcete si vybrat jiný typ nebo druh puzzle? Klikněte zde: www.puzzle-puzzle.cz


Dětské naučné hračky - mluvící pejsek Pafinka,a Dětský naučný tablet s kreslící tabulkou

Vánoce už klepou na dveře a já vybírám dárky pro vnoučata. A protože mám ráda hračky, které se dětem nejen líbí, ale zároveň je i něco naučí a stimulují jejich dovednosti, vybrala jsem hračky, které splňují všechny moje požadavky. A spoustu krásných naučných hraček jsem našla na stránkách superprodukt.cz.

Pro holčičky je to úžasná psí holčička Pafinka. Pejsek Pafinka je hračka od návrhářky Romany Andělové navržená pro české děti.

Pafinka umí mluvit, vypráví dětem dlouhé pohádky a říkadla (o lidském těle, jak správně jíst, jak přecházet silnici, jak si správně vyčistit zoubky a podobně), zpívá známé písničky – celkem 26 audiosouborů. Hlas Pafince propůjčila moderátorka Míša Jadrná.

Na Pafince mne nadchla čistota zvuku- je jí krásně rozumět. Mluví zřetelně a jasně, bez ruchů a šumů. V kvalitě zvuku předčí mluvící hračky zahraničních firem. Velikostí je přizpůsobena malým dětem, které ji lehce zvládnou nosit samy. Rozměry má 20 cm x 14 cm x 17,5 cm, funguje na 2 tužkové AA baterie – pozor, nejsou součástí balení, takže je třeba si je dokoupit.

Tělo Pafinky je z plastu a plyšového materiálu. Díky plastovému zadečku sedí pevně na místě, kam ji posadíte, a nepadá. Plyš je příjemný na mazlení. Plyšová je celá hlavička a tlapky, malým dětem je tedy Pafinka na pomazlení příjemná.

Pohádky a písničky jsou pouštěny pomocí kulatého tlačítka na bříšku, tlačítko při hraní barevně bliká (červená a zelená barva), večer mají tedy děti i barevné osvětlení. Tlačítko má i funkci pauza při stisknutí během hry, a funkci automatického vypnutí, pokud si dítě přestane s hračkou hrát. Nestane se tedy, že by se baterky vybily, když si děti nehrají a nevypnou hračku. Hračka je kvalitní a bezpečná, splňuje všechny potřebné normy a požadavky EU – splňuje normy EN71. Pafinka je vyráběna v Čechách pod vlastní značkou Pafaas.

Pokud si chcete Pafinku koupit, klikněte zde: Mluvící pejsek Pafinka

A protože Pafinka je hračka přece jen spíš pro holčičky, pro kluky jsem vybrala krásný Pafíkův mluvící tablet s kreslící tabulkou.

Chytrá hračka, která děti učí abecedu – českou včetně háčků a čárek, písmena i pomocí slov podle začátečního písmene, číslice, hraje melodie. Bonusem je kreslící tabulka s tužkou, a dvě malá razítka. Děti si tak mohou vytvořit obrázky, nebo zkoušet napsat písmenka a číslice, co se zrovna naučily. Dětský tablet s kreslící tabulkou je v originálním provedení od výtvarnice Romany Andělové, vytvořený podle potřeb a zvyklostí českých dětí. Hračka funguje na 3 tužkové baterky – pozor, nejsou součástí balení. Mluvenému slovu z tabletu je krásně rozumět, všechna slova jsou namluvena velmi zřetelně bez ruchů a šumů, byla jsem kvalitou zvuku mile překvapena. Obrázky na tabulce jdou dobře smazat, nezůstávají žádné šmouhy na pozadí.

Pokud si chcete dětský tablet koupit, klikněte zde: Dětský pafíkův tablet s kreslící tabulkou

 

Pokud tedy sháníte hračky, které děti něco naučí, a budou se jim líbit, určitě si prohlédněte nabídku na stránkách superprodukt.cz – najdete tu spoustu tipů na kvalitní,naučné, zdravotně nezávadné hračky splňující normy na hračky v EU. 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.superprodukt.cz


Pexetrio

Je asi zbytečné se ptát, jestli znáte Pexeso. Je to zpravidla jedna z prvních her, se kterou se děti jako malé seznamují. Vypadá to, že pexeso nás provádí od dětství všechny už dlouho. Překvapilo mě ale, že hra Pexeso jako taková není až tak sterá, jak jsem si myslela.  Vznikla až roku 1959, původně jako soutěž, pod názvem PEkelně Se Soustřeď. A protože je to hra dobrá, zdomácněla a je velmi oblíbená. Na trhu je opravdu velká spousta pexes, já si nejvíc pamatuji z dětství na to pohádkové s postavičkami jako Rumcajs, Maková panenka, víla Amálka a další. Pexeso jsem mnohokrát hrála se svými dětmi, ráda ho hraju i a vnoučaty. Tedy jen do určitého věku, jakmile dosáhnou zhruba pěti let, mají natrénováno a je skoro nemožné je porazit. Děti mají skvělý postřeh a paměť, jen je třeba ji trénovat. A proto mne nadchla hra, kterou jsem nedávno objevila, a to je Pexetrio. Jedná se o složitější variantu pexesa – nehledají se dva obrázky, ale tři. Pro děti i pro dospělé je to něco úplně nového. Je třeba víc se soustředit, víc si pamatovat, a i zábavy je u Pexetria mnohem víc. Já jsem některé druhy Pexetria pro vás otestovala s vnuky. Hrací kartičky pexetria jsou z kartonu, pevné, s oblými rohy,aby se děti neporanily a hlavně s krásnými a roztomilými obrázky.

Pexetrio Z pohádky do pohádky:

Hra obsahuje 36 pexekartiček. Děti hledají vždy tři kartičky, které patří k určité pohádce. Aby to měly trochu lehčí, je vždy v horní části kartičky symbol, který k pohádce patří, aby si děti byly jisté, jaký obrázek patří k dané pohádce. Například k pohádce O červené Karkulce mají v rohu kartičky symbol vlka.

Kartičky před hrou se promíchají a rozdají stejně, jako jste zvyklí u pexesa. Při hře každý hráč otáčí vždy tři kartičky – tím je hra jiná, trochu složitější a zábavnější. Pokud najdete tři kartičky se stejným symbolem, vezmete si trojici k sobě, hráč s největším počtem trojic vyhrává. V Pexetriu Z pohádky do pohádky najdete tyto pohádky: Karkulka, Perníková chaloupka, Kocour v botách,Pinocchio,Sněhurka, Šípková Růženka, Zlatovláska, Malá mořská víla, Zvířátka a Petrovští, Ošklivé káčátko, Kouzelné fazole, Děd Vševěd. V návodu hry je i velmi stručně ke každé pohádce převyprávěn její obsah. Je fajn si i při hře s dětmi o pohádkách povídat.

 

Pexetrio Z pohádky do pohádky je pro 2-4 hráčů, pro děti od  5 let ( ale u nás zvládly i mladší děti).

Pokud si chcete pexetrio koupit, klikněte zde: pexetrio  Z pohádky do pohádky

 

Další Pexetrio, které bych vám chtěla představit, je Baribal – malý kutil.

Hra je pro 1 – 5 hráčů, pro děti od 3 let a je … prostě nádherná. Na obrázcích na 36 pexekartách jsou krásné roztomilé obrázky modrého medvídka Baribala – malého kutila s nářadím. Děti se s medvídkem učí pojmenovat jednotlivé druhy nářadí a seznamují se s jejich použitím. Základní verze hry je opět stejná jako u všech ostatních pexetrio her – kartičky z kartonu se rozdají obrázkem dolů do řady, začíná nejmladší hráč, otočí tři kartičky a hledá podle symbolů, které typy nářadí k sobě patří. Kdo najde trojici stejných symbolů, vezme si ji k sobě a vyhraje ten, kdo má nejvíce trojic. Hry je několik variant, se kterými se seznámíte v brožurce s pravidly. Pro menší děti je i varianta hry Loto-trio, kde děti pokládají kartičky na plakátek s předtištěnými obrázky. Hra je opět pro děti velmi zábavná, a hlavně poučná. Děti se s medvídkem Baribalem seznámí s různými druhy nářadí, které jsou doma běžně používány. Při hře je opět velký prostor pro komunikaci a povídání si s dětmi. Hra Pexetrio Baribal malý kutil je kromě hry pexetria i hrou loto trio a zároveň malou encyklopedií pro rozšíření slovní zásoby dětí a seznámení se s nářadím.

Pokud si chcete pexetrio koupit, klikněte zde: Pexetrio Baribal - malý kutil

 

Poslední pexetrio, které jsme doma vyzkoušeli je Pexetrio Plus Savci.

Hra je pro 1-5 hráčů, ve věku od tří let. V téhle hře je 54 kartiček z kartonu s nádhernými reálnými obrázky zvířat – savců. Děti se tak formou hry seznamují se zvířaty. Velmi oceňuji realistické znázornění zvířat – děti zjistí, jak opravdu vypadá například vlk, medvěd, srnec, svišť a další zvířata. Děti zjistí i jaké mají zvířata stopy a čím se živí. Aby bylo snažší přiřadit správnou stopu ke zvířeti, je opět na každé kartičce v horním rohu symbol, který patří vždy ke 3 obrázkům – tedy zvířete, jeho stopy a toho, čím se živí. Hledají se opět trojice, vyhrává hráč s největším počtem trojic. Hru lze hrát opět i jako loto – děti přikládají kartičky na plakátek s předtištěnými zvířaty. Hra je velmi zábavná i velmi poučná. I dospělé bude bavit. Já sama jsem u spousty zvířat nevěděla, jaké mají stopy. V pexetriu Plus Savci je více kartiček – je jich 54, hra tedy trvá o trochu déle a je i trochu složitější.

Pokud si chcete koupit pexetrio savci, klikněte zde: Pexetrio Plus Savci 

Hry Pexetrio jsou skvělou hrou, která vychází z principu hry pexeso, která baví děti i dospělé. Variantu si vyberte podle svých představ a toho, co vás a vaše děti baví. Hra Pexetrio má vždy několik možností hry, a několik stupňů obtížnosti, je zábavná, svižná, chytrá a poučná ,pokud odeberete z trojice jednu kartičku, můžete si zahrát samozřejmě i klasické pexeso s dvojicemi. Děti se nejen baví, ale hrou se i nenásilně učí. U nás je z pexetria velké nadšení. A nadšená jsem i já, jako dospělý. Pexetrio je moderní, krásně zpracovaná hra, obrázky jsou velmi hezky nakreslené – realistické a přitom se dětem moc líbí, kartičky jsou na tvrdém kartonu, takže se hned neohýbají a neničí, rohy jsou oblé, takže si děti nijak neublíží. A hlavně – je tu i spousta prostoru ke komunikaci s dětmi – nad pexetriem si prostě celá rodina užije spoustu zábavy a o to jde především – o trávení času spolu a společné prima chvilky. Mohu vám tuhle hru určitě doporučit. Je báječná.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, kliněte zde: www.pexetrio.cz


Plyšový zajíček Effík Bunny

Jako správná babička vím, že hraček není nikdy dost.  A tak stále hledám, jakou hračku vnoučkům pro radost koupím.  Mám ráda, když jsou hračky kvalitní a zdravotně nezávadné. To je pro mne kritérium číslo jedna.

Tentokrát jsem vybrala malého kamaráda – plyšového zajíčka Effíka  od effiki.cz , aby ve dne byl parťákem pro všechny rošťárny a v noci hlídal dobré sny.

Zajíček je roztomilý a přitom velmi vkusný. Vybrala jsem velikost S (20 cm), aby si ho vnuk mohl sám snadno nosit- je to ideální velikost pro ty nejmenší děti. Zajíčka ale můžete koupit i ve větších velikostech – M 35 cm, L 50 cm.

foto zdroj effiki.cz

Zajíčka jsem vybrala v šedé barvě, protože je mi jasné, že malé tlapičky vnoučka by brzo hračku „označkovaly“,ale vybírat můžete i z jiných barev – bílá, růžová a modrá. Materiál je 80 % bavlna a 20 % polyester – zajíček tedy půjde snadno vyprat. Doporučené je praní v ruce, můžete ho ale vyprat i v pračce, maximálně ale na teplotu 40 stupňů.

Effík Bunny má mezinárodní bezpečnostní certifikát CE – bezpečný i pro kojence - to je opravdu důležité, protože certifikát má pouze originál Effík Bunny vyrobený pro effiki.cz, napodobeniny na levných zahraničních eshopech tenhle certifikát nemají a látky použité na výrobu napodobenin nemusí být pro miminka a malé děti, které rády strkají hračky do pusinky, bezpečné. Pokud tedy máte na prvním místě bezpečnost dětí, je lépe koupit originál, protože ušetřených pár korun by se nemuselo vyplatit.

Zajíček Effík Bunny je roztomilý, líbí se dospělým, větším dětem i miminkům. U nás měl ohromný úspěch. Vnouček se k němu přitulil a už ho nepustil z ruky. Povrch je totiž opravdu jemný a hebký. A protože je králíček zároveň i lehoučký, nosí ho teď všude sebou. Hraje si se zajíčkem ve dne a spinká s ním v noci. Hračka plyšový zajíček Effík Bunny je vyrobená přesně podle potřeb dětí, a je to na ní znát.

Plyšového kamaráda zajíčka koupíte po kliknutí zde: Effík Bunny S

Celý sortiment eshopu si prohlédnete po kliknutí zde: www.effiki.cz

 


Plechový traktůrek s valníkem

Nedávno na jedné rodinné oslavě jsem seděla a poslouchala mého tatínka, jeho kamaráda a mého muže, jak vzpomínají na hračky, se kterými si hráli jako malí. Tuto debatu vyvolal asi nákup hračky pro vnuka, která se po chvíli používání (i když celkem opatrného)rozpadla. A všichni tři pánové se po chvíli zasněného vzpomínání dostali na vzpomínku na hračku, ze které byli všichni nadšení – a to byl malý plechový traktůrek s valníkem, který měl kola ovládaná volantem, řadící páku s rychlostmi (včetně zpátečky) a byl na klíček. Vzpomněla jsem si, že takový traktůrek býval často k vidění na pískovištích, když jsem byla malá. Byla to opravdu hodně oblíbená hračka. Žádné baterky, klíček je spolehlivý a vždy připravený. Traktůrek zvládal odvážet písek i kamínky, přejet přes malé překážky. Prostě super hračka, co bavila kluky i holky. A hlavně - byl takřka nerozbitný, takže jsme si mohli hrát v klidu.

Když jsem viděla, s jakou nostalgií a něhou v hlase i očích pánové na traktůrek vzpomínají, rozhodla jsem se, že jim jeden pořídím. Myslela jsem si, že ho najdu někde na bazaru s retro hračkami. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že můžu mít klidně i nový. Tahle bezva hračka totiž je stále vyráběna firmou Kovap Náchod. Hračka obstála mezi všemi těmi umělohmotnými, plastovými hračkami, mezi hračkami na baterky a ovládání, a je stále ve velké oblibě. Opět se potvrdilo, že kvalita je stále ceněna a zlaté české ručičky umí vyrobit hračku, která je milovaná všemi napříč generacemi.

Víte, že tenhle krásný traktůrek je vyráběn už více, než 60 let? A víte jak? Základní surovinou při výrobě je plech, který je lakovaný a prochází spoustou dalších úprav (aby hračky byly kvalitní a přitom bezpečné). Při montáži jednotlivých dílů stále převažuje manuální práce – zruční pracovníci traktor (a ostatní hračky vyráběné v KOVAPu Náchod) smontují,a zároveň kontrolují, jestli všechny díly fungují tak, jak mají – jestli traktor jezdí bez zadrhnutí,a všechny rychlosti fungují tak, jak mají. Díky této kontrole je počet reklamací naprosto minimální.

S výrobou plechových hraček začal hned po válce v Semilech pan Eduard Sedlák. Jedním z prvních výrobků byl parní válec (také se stále vyrábí). Po úspěchu parního válce, a také jiskřící pistole přišla inspirace na traktůrek (podle dřevěné hračky vyráběné semilskou firmou Mach a také autíčkem německé firmy Schuco: Examico-auto 4001 vyráběné těsně před II. světovou válkou, které mělo rychlostní páku a ruční brzdu). Cesta k finální podobě traktůrku nebyla jednoduchá. Hlavním spolupracovníkem Eduarda Sedláka, který kreslil veškerou technickou dokumentaci, byl František Zeman, původním povoláním puškař, a také velmi šikovný řemeslník. Společně vyrobili model, na kterém vychytali všechny nedostatky, a traktůrek byl na světě. Cesta to byla dlouhá, náročná, na jejím konci je hračka, která baví děti už víc než 60 let. A to je pořádná doba a spousta malých spokojených kluků (i holčiček).

Jsem opravdu moc ráda, že jsem díky nostalgické chvilce objevila hračku, která stále i po letech budí nadšení u malých kluků i u těch „kluků“ dospělých. Když jsem traktůrek přinesla domů, a chtěla ho vyzkoušet, abych na něj mohla napsat recenzi, měla jsem prostě dlouho smůlu. Pánové se k němu s nefalšovanou radostí vrhli, a dobu zkoumali, jestli je opravdu stále stejný, jako kdysi. S radostí po chvíli usoudili, že ano, a začali ho zkoušet. A tak jsem si jen sedla, a dívala se, jak se z dospělých mužů stali malí kluci, stavěli si dráhu a jezdili s traktorem. I vnuk musel chvíli počkat, než se pánové vyřádili, a celkem neradi mu hračku půjčili.  Také vnukova radost je velká. Byl trochu překvapený z klíčku - dnešní hračky už na klíček nejsou. Vysvětlila jsem mu tedy, jak hračku natáhnout, a hlavně, že si na klíček musí dávat velký pozor, aby ho neztratil. A pak už bylo dlouhé ježdění dopředu i dozadu, zatáčení, řazení rychlostí, odpojování a připojování valníku. Vnuka nadchlo i to, že díky mechanickému natahování nemusí mít omezenou dobu hry, jako je tomu u hraček na baterky. Baterky se po chvíli vybijí, klíček je hra na celé odpoledne. V podvečer jsem chtěla jít traktůrek vyfotit, ale zmizel. Až pak mi došlo, že zmizel i děda. Je mi jasné, že ten den si neodskočil za kamarády na jedno pivo na dobré spaní, ale šel se pochlubit traktůrkem. Vrátil se s úsměvem a já bych opravdu tu partu starších pánů ráda viděla, jak se vrátili na chvíli do dětství.

Pokud jsem ve vás vyvolala vzpomínku na traktůrek, se kterým jste si kdysi hráli, jsem ráda. A pokud jsem vzbudila trochu zvědavosti i v těch, kteří traktůrek z plechu ještě nikdy v ruce neměli, jsem ještě radši. Mně se totiž tahle hračka moc líbí a mám upřímnou radost z toho, že jsem ji znovuobjevila. Jsem pyšná na zručné české výrobce, kteří vyrábějí hračky, se kterými si mohou děti bezpečně hrát, hračky, které podporují dětskou fantazii a při hře se nerozbijí. Takové hračky mám ráda a ráda je kupuji svým vnukům.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment krásných plechových hraček od firmy Kovap Náchod, nebo si koupit krásný plechový traktůrek, klikněte zde:  www.kovap.cz


Postřehová hra Monster Box

Blíží se vysvědčení a s ním i prázdniny. O prázdninách hodně cestujeme – ať už jsou to krátké cesty k babičkám, nebo dlouhé k moři a do zahraničí, vždycky je cesta pro děti dlouhá a nudná. Abychom se ubránili často opakované otázce: „Už tam budem?“, je fajn děti na cestách zabavit. K tomu je ideální hra Monster Box od výrobce DinoToys – můžete ji hrát na každé zastávce. Dino Toys je už dlouho předním výrobcem puzzle, deskových her, karet, nebo hraček pro děti. A je vidět, že ve svém oboru se opravdu vyznají, protože postřehová hra Monster Box je opravdu povedená a zabaví děti na dost dlouho. Jedná se o postřehovou hru pro děti od 8 let. Hra je uložena ve velmi praktické plechové krabičce – na cesty ideální, obal ani hrací kartičky se neponičí, a hra zůstává stále připravena ke hraní.

Hra Monster box je určena pro 2 – 5 hráčů od 8 let, patří do kategorie karetní hry. Obsahuje 30 oboustranných karet se zadáním a 45 oboustranných karet hráčů. Protože hráč vždy hraje s jinou kartou, je hra pokaždé jiná, děti tedy neomrzí. Jedna hra trvá zhruba 15 minut (záleží i na počtu hráčů), ale když už jsme hru hráli déle, šlo nám to o něco rychleji.

A jaká jsou pravidla hry? Každý hráč si vezme sadu karet hráče v jedné barvě, a rozloží je před sebe do čtverce (3x3 karty). Karty se zadáním se zamíchají a vytvoří se z nich hromádka. Hráč, který je na tahu otočí vrchní kartu se zadáním. Ostatní hráči se snaží co nejrychleji poskládat ve stejném rozmístění své karty. Během jejich skládání je musí různě otáčet a přemisťovat. Ten, kdo je nejrychlejší si vezme kartu se zadáním jako vítězný bod. Kdo má jako první 3 vítězné body, vyhrává.

Pravidla jsou jednoduchá, jakmile si zahrajete první kolo, jsou vám jasná. Pak už jde jen o postřeh a rychlost. Hra je rychlá, postřehová, logická a učí děti přemýšlet, rychle reagovat a pamatovat si. Je to skvělé cvičení postřehu. Můžu říct, že po odehrání pár kol jsme mi dospělí tak trochu začali ztrácet úsměv z tváře – děti nás celkem rychle začaly porážet. I my tedy budeme muset pocvičit postřeh, paměť a rychlost a to je super. Hru samozřejmě nemusí hrát jen děti, ale i teenageři a dospělí – třeba na párty při grilování. Jak už název sám napovídá – na hracích kartách jsou roztomilé příšerky–skládáte tedy karty podle obrázků s příšerkami.

Pokud se tedy chystáte na cestu na dovolenou, nebo chcete udělat radost dětem za vysvědčení, nebo se chcete připravit na to, že i o prázdninách může pršet – postřehová hra Monster Box je ideální pro trávení volného času. Nejen že se opravdu pobavíte, protože při hledání příšerek je spousta smíchu (některé příšerky už jsme si i sami pojmenovali), ale zároveň si vy i děti procvičíte postřeh a rychlé myšlení. Malá plechová krabička plná příšerek se vejde do každé cestovní tašky (a vlastně i do kabelky) a zabaví a udělá radost dlouhou dobu.

Pokud si chcete koupit hru, kliněte zde: hra Monster Box

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop mojedino.cz


Desková stolní hra Hadara

Stolní deskové hry jsou velmi oblíbené. A protože nejen malé děti si rády hrají, chtěla bych vám dnes představit hru Hadara – je to hra pro děti od 10 let a dospělé. 

Hadara je v překladu arabský výraz pro civilizaci a kulturu – budujete si tedy vlastní civilizaci, zajišťujete aby prosperovala a vyvíjela se.. U nás je hra vydána společností Mindok, a zaručuji vám, že se u ní budete opravdu bavit. Tahle hra dokáže opravdu chytit, nikdo se u ní nenudí, jedna hra trvá zhruba hodinu a klidně si ji zahrajete opakovaně hned za sebou, protože prostě je tak variabilní, že vtáhne do hry s nadšením každého hráče. Hra je určena pro 2 až 5 hráčů.

Hru Hadara na svých stránkách Mindok představuje takto: Hra Hadara vás zavede do světa různých kultur a zemí. Ve třech epochách prožijete vzestup nového světa z malé osady až k výšinám civilizace. Své území zabydlíte rozličnými osobnostmi, pocházejícími z různých kulturních oblastí, kontinentů i časových období. Abyste své říši zajistili co největší čest a slávu, musíte si osobnosti vybírat pečlivě. Nesmíte ovšem zanedbat ani oblast zemědělství, kulturního rozvoje či vojenské síly, jinak vás předstihnou říše konkurenční. Komu se podaří vytvořit novou, kvetoucí kulturu nejvyšší úrovně?

Hadara není složitá, je založena v podstatě na kartách. Budujete si vlastní civilizaci, v tom vám pomáhají osobnosti, které získáváte.

Hra je rozdělena na tři epochy, pro každou epochu jsou karty – jejich počet závisí na počtu hráčů. Do každé hry se proto dostanou trochu jiné karty a každá hra je tak trochu jiná.

Herní plán je určený k uspořádání karet – rozdělený je do 5 barevných dílů, které značí oblasti: modrá kultura, zelená zemědělství, červená vojenská moc, žlutá ekonomika a fialová věda. Ukazatel v prostředku označí každému hráči balíček, ze kterého si bude v daném kole brát karty. Každý hráč má i svoji desku, na které má stupně rozvoje pro každou oblast a u té si vykládá karty.

Pravidla pochopíte celkem okamžitě, hra je velmi dobře vysvětlená. Každá epocha je z postupných kroků – kroky jdou za sebou vždy v přesném pořadí, to je důležité pro plánování vývoje a prosperity. Po třetí epoše je vyhodnocení a určení vítěze.

Před začátkem hry je potřeba přečíst si pravidla. Jsou trochu delší, ale to je u her tohoto typu potřeba – v pravidlech je i spousta ilustrací, nebojte se tedy dlouhého čtení. Pravidla jsou napsaná velmi srozumitelně, pochopíte je tedy na první přečtení a pak už je vše logické a hra se odvíjí tak jak má. Hra není určena pro malé děti, ale pro starší od 10 let.

Při hraní hry se nikdo nenudí – nejen že sledujete ostatní, ale některé úkoly provádíte současně, nikdo zbytečně tedy nečeká a hra má spád. Hra je poměrně dost variabilní – nikdy tedy není stejná – pomáhá tomu i volba nastavení na začátku – varianta nastavení A a B, a náhodným určením karet v začátku hry.

Hadara není složitá strategie, nic neničíte, nikoho neohrožujete, vlastně vše je postaveno na strategickém budování a rozvoji, je potřeba přemýšlet a logicky reagovat. Tahle hra je velmi příjemným zpestřením mezi hrami. Je skvělá pro rodinné hraní stejně jako pro hraní ve skupinách starších dětí a teenagerů, nebo je bezva na párty. Netrvá příliš dlouho, zhruba za hodinu je dohráno a celou dobu jsou všichni nějak zapojeni, takže se nenudí opravdu nikdo.

V začátku jsem měla strach, že nepochopím pravidla, ale není třeba se opravdu bát – pokud si něco nepamatujete z přečtení pravidel, každý z nás má při hře u sebe i kartu s průběhem epochy, takže se může kdykoliv podívat, a zbytek rychle pochopíte při vlastní hře.

Pokud tedy přemýšlíte o dárku za vysvědčení pro teenagery, nebo o pořízení deskové rodinné hry, Hadara vás celkem nadchne. U nás baví hodně – je to totiž chytrá a tvořivá hra, podporuje logiku a hlavně přemýšlení.

Každá hra obsahuje: 185 žetonů různých druhů, 162 hracích karet, 20 dřevěných figurek, 5 přehledových karet, 5 desek hráčů, 1 hrací plán s otočným kolem, 1 zápisník, Pravidla hry

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: hra Hadara

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment Mindok, kliněte zde: Mindok.cz


Karetní hra Faunatastic od Dino Toys

Faunatastic –karetní hra pro děti.

Prázdniny jsou v plném proudu, a pokud se vám povede vytáhnout děti z vody na koupališti, snědí svačinu a než se z vody trochu prohřejí, začnou se nudit. Nebo situace, kdy sluníčko má dovolenou, je pod mrakem, nebo prší a doma máte otrávené zlobící potomky. Pak přemýšlíte, jak je zabavit. U nás se velmi osvědčila karetní hra Faunatastic od výrobce Dino. Jedná se o karetní hru, takže ji sebou můžete nosit kamkoliv i v kapse a děti opravdu moc baví. Jak už název napovídá – je to hra s kartami, na kterých jsou vyobrazena zvířata. Děti si tak nejen hrají, ale zároveň si procvičují postřeh, a hlavně získávají informace o různých zvířatech.

Hru je možno hrát ve dvou verzích.

Verze rychlostní hry – cílem hry je získat co nejvíce karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku. Všechny karty se zamíchají dohromady, a 10 jich umístíte obrázkem zvířat nahoru. Ostatní karty dáte do dobíracího balíčku lícem nahoru. První hráč, který řekne Faunatastic otočí vrchní kartu tak, aby byly vidět 3 charakteristiky. Všichni hráči hledají karty, které odpovídají otočené kartě. Kdo najde správnou kartu, nechá si ji, kdo špatnou položí právě sebranou kartu a jednu kterou měl již nalezenou zpátky do balíčku. Hra trvá, dokud jsou v dobíracím balíčku karty. Karta s charakteristikami se otočí lícem vzhůru a dá se k ostatním kartám, na ploše tedy bude stále 10 otočených karet. Kdo získá nejvíce karet, vyhrává.

Verze Obrácené hry – všechny karty zamícháte a dáte každému hráči 7 karet obrácených lícem dolů. Zbylé karty dejte do dobíracího balíčku. Ve svém tahu se hráč snaží najít kartu se 3 charakteristikami zvířete s těmi, které jsou na vrchní kartě dobíracího balíčku. Pokud stále nemůže najít kartu, hraje další hráč ) po směru hodinových ručiček). Kdo se první zbaví svých karet vyhrává. Pokud by došel dobírací balíček, vyhraje ten, kdo má v ruce nejméně karet.

Při rychlostní hře tedy musíte získat co nejvíc karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku, ve hře obrácené naopak vyhraje ten, kdo se nejdřív zbaví svých hracích karet.

Možná se vám popis pravidel zdá složitý, ale jakmile máte karty v ruce a vidíte obrázky a symboly, okamžitě vám dojde, jak hrát. Zatímco já jsem si ještě četla pravidla, abych opravdu věděla, jak hrát, děti se pustily do hry po prvním přečtení a hrály s chutí, pravidla pochopily okamžitě.

Velkou výhodou hry je, že netrvá dlouho. Jedno kolo hry hrajete do deseti minut. Může hrát  2 – 6 hráčů, hra je doporučena pro děti od 6 let.

Pokud tedy hledáte hru, která je rychlá, srozumitelná a není náročná na prostor, je karetní hra Faunatastic ideální. Zvířata děti moc baví. Hru kdykoliv můžete mít sebou v kapse nebo kabelce. Hrát můžete s dětmi u vody, nebo když si budete chtít odpočinout někde na výletě, kde je na chvilku děti zabavit- dejte jim do ruky hru Faunatastic, o zábavu budou mít děti postaráno. Nás doma hra moc baví.

Hra je tvořena 54 kartami s obrázky zvířat.

Hru koupíte po kliknutí zde: karetní hra Faunatastic 

Celý sortiment českého výrobce hraček Dino najdete po kliknutí zde: www.mojedino.cz


Hra Louka jak vyšitá

Myslíte si, že vyšívání je jen pro holky? Chyba lávky. Vyšívání a provlékání – to je spousta zábavy ve hře Louka jak vyšitá od výrobce DinoToys. Je to unikátní česká hra pro hráče od 6 let věku. Pro děti na podzimní propršené dny jako dělaná. A věřte, že holky i kluci si u ní zažijí spoustu zábavy, bude spousta taktizování, přemýšlení, ale hlavně smíchu. A takové hry jsou nejlepší. Tahle hra není pro úplně malé děti, je spíš pro děti, co už chodí do školy, a jsou schopné trochu taktizovat.

Je úplně jiná, než běžné, klasické hry, které znáte. Zajímavá je hlavně svým látkovým herním plánem, na něm jsou vyšité různobarevné kytičky, kterými hráči provlékají tkaničky. Nemusíte se bát poškození – kytičky mají středy vyztužené kovovým kroužkem, a tkaničky také mají kovové zakončení.

 

Herní plán představuje rozkvetlou louku. Květinami provlékáte tkaničku, za květinu s více lístky je více bodů. Každý hráč má jinou tkaničku, kterou provléká květinami, dokud jsou nějaké volné, pak si za květiny spočítá body. Dále ke hře ale patří ještě karty květin a zvířat. Ty různě ze hry vyřazují květiny, nebo za ně naopak dávají bonusové body. Karty jsou celou dobu položené na stole, každý hráč na ně tedy vidí a může trochu taktizovat. Zvířat (tedy karet se zvířaty ) je 31, každé má svoje zvláštní schopnosti a dovednosti. Dále je 5 karet kytiček. Pro hráče je tedy pak důležité přemýšlet, kam tkaničku provléknout, jestli do bližší květiny, nebo do vzdálenější za víc bodů, ale zkrácení šňůrky. Herní plán je vždycky stejný, zvířata jsou ale pokaždé jiná, hra tedy pokaždé vypadá jinak a má úplně jiný průběh. Hra trvá zhruba 15 až 20 minut jedno kolo.  V balení je i bodovací blok a katalog zvířátek. Do bloku si hráči počítají skóre ze hry.

Hra nás doma opravdu bavila. Je velmi originální, ještě jsem se s takovou hrou nesetkala, a tím je i velmi zajímavá. Je fajn si před každou hrou (tedy než se ji dobře naučíte) projít jednotlivá zvířátka, a připomenout si, jaké vlastnosti a schopnosti které zvíře má. Taktika je totiž součástí téhle hry. Nejlépe se nám hrálo ve dvou. Čtyři hráči už je na hru celkem dost, a trošku jsme se v tom ztráceli, ale na druhou stranu to zase bylo o něco zábavnější. Takže je na každém, aby si ten svůj systém našel sám. Pravidla nejsou těžká, po první hře je pochopíte – je lepší si hru vyzkoušet, pak je vám hned všechno jasné. Hra se mi moc líbí. Je jiná, nezvyklá a originální, nemusíte házet žádnou kostkou, všechno je jen na hráčích. Při hře se bavily dobře děti i dospělí, a ve velmi krátké době nás děti válcovaly na celé čáře.

Pokud tedy chcete udělat radost dětem, aby se jim lépe začal školní rok, nebo hledáte zábavu do deštivých dnů, anebo už sbíráte tipy na vánoční dárky- hrou Louka jak vyšitá se určitě trefíte do černého. Je to chytrá a originální hra, nutí děti přemýšlet a plánovat, je velmi originálně zpracovaná, díky kartám se zvířátky a kytkami je každá hra úplně jiná, hra se neustále mění, a má švih a spád, herní doba není dlouhá (do 20 minut). Nikdy bych nevěřila, jak kousek látky, pár tkaniček a 31 chytrých kartiček dokáže zabavit děti na dlouhou dobu. A ještě jednu velkou výhodu hra má – kromě toho, že ji kamkoliv odnesete v kapse, protože látku složíte, kartičky jsou v sáčku a tkaničky místo taky nezaberou, je tu ještě jedna prima věc- na rozdíl od některých deskovek jako třeba Dostihy a sázky a podobné, je hra Louka jak vyšitá nenáročná na prostor. Nezabere tedy celý stůl, nebo celou podlahu. Hra Louka jak vyšitá nás doma všechny moc baví, je to chytrá hra, u které se budete bavit vy, i děti.

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Hra Louka jak vyšitá

Pokud si chcete prohlédnout i jiné hry od DinoToys, klikněte zde: nabídka her DinoToys


Hra Desítka Česko

Máte rádi stolní hry? U nás doma jsou hodně oblíbené. Občas prostě všichni odložíme mobily, vypneme počítače a uděláme si odpoledne nebo večer s „deskovkami“. Je to osvěžující, zábavné – prima relax a odpočinek. O tom, že hry nejsou jen pro malé děti, už jsme se dávno přesvědčili, a sledujeme novinky na trhu. Je moc fajn, že výrobci už vědí, že nejen malé děti si rády hrají, a vyrábějíc hry zaměřené na větší děti, dospívající a dospělé.

 Jednou z takových her je i hra Desítka Česko od firmy Mindok. Hra je vhodná pro hráče od 10 let, a budete se v ní opravdu bavit. Myslíte si, že znáte odpověď na nějakou otázku, Pokud jste byli přesvědčeni, že ano, tak tahle hra vám trochu zamotá hlavu – je tu totiž deset možností, jen jedna je správná, a najednou si nejste jistí, protože i jiné varianty vypadají velmi pravděpodobně.

Hra je umístěna do Smart boxu – tedy takové malé červenomodré chytré krabičky. Krabička je z plastu, a je poměrně malá, a velmi pevná, je tedy vhodná i jako hra na cesty – nerozbije se, nic se nikde neohne, nezničí.

Ve hře je 100 oboustranných karet s otázkami. Vložíte tedy papírovou kartu do smartboxu, uprostřed hry je napsané zadání úkolu, od úkolu vede deset paprskovitých čar k odpovědím. Ty jsou ale zakryté plastovými bílými žetony (my jim prostě říkáme čudlíky). V rozích boxu jsou pak ozubená kolečka, s počítadlem bodů pro hráče. Hrát mohou současně maximálně 4 hráči.

Na začátku si zvolíte, kdo bude začínat, protože neodpovídáte při hře současně, ale postupně. Začínající ohlásí otázku, a řekne odpověď – odhalí bílý žeton. Pod žetonem je správná odpověď, pokud souhlasí s odpovědí hráče, nechává si žeton pro sebe. Podá krabičku dalšímu. Pokud odpoví špatně, je v daném kole vyřazen, už nemůže znovu odpovídat, a ztrácí bodíky nasbírané z této otázky. Pokud se vám zdá, že už není žádná odpověd v daném kole správná, můžete se vzdát odpovědi.

Kategorie otázek:

Pravda / nepravda : Odpovědi jsou bud pravdivé nebo nepravdivé. Pro získání bodu si musíte vybrat jen pravdivou odpověď.

Číslo: podle vlastního výběru otázky odpovíte správný počet, nebo datum

Pořadí:  uhodněte správné pořadí odpovědi na otázku

Století / desetiletí : uvedete správné století, nebo desetiletí

Barva: uvedete správnou barvu

Otevřené otázky: hádáte správné jméno, slovo..

Kolo končí, když je odstraněno všech 10 žetonů odpovědí, nebo když všichni hráči odmítli odpovědět, nebo vypadli, sečtou se žetony, na počítadle bodů si hráči zaznamenají body a žetony vrátí do smartboxu.

Nové kolo začíná novou kartou. Hra končí, když má některý z hráčů alespoň 20 bodů ( nebo si můžete dohodnout jiné číslo). Jedna hra trvá zhruba 20 minut, pokud si ale zvolíte menší počet bodů, je samozřejmě kratší.

Možná se vám zdá popis pravidel složitý, ale věřte, že tomu tak není. Smart box je malá krabička, všechno na ní vidíte na první pohled, jakmile poprvé začnete hrát, pochopíte pravidla lehce – vyplynou jasně ze hry. Nemusíte nic nikde složitě hledat, jen měníte karty s otázkami, a máte stále jen 1 smart box a 10 žetonků – čudlíčků. Pravidla tedy jsou pak jasná, jakmile odehrajete první kolo, už nad nimi nemusíte vůbec přemýšlet, hra je snadno pochopitelná.

Hra je vhodná pro děti od 10 let – je potřeba, aby už dobře četly a měly trošku přehled. Menší děti by tahle hra rozhodně nebavila, nepochopily by ji. Ty starší ale baví moc, a aniž by věděly a chtěly, ukládají si do hlavy spoustu vědomostí o Česku. Komenský by jásal, protože tady Škola hrou opravdu platí. Hra je vhodná i na cesty – nic se neztrácí a neničí, hra je malá a skladná, nezabere moc místa.

Prima je tahle hra i pro teenagery nebo pro dospělé – pokud občas na párty nebo na posezení s přáteli hrajete deskové hry – tahle vás bude bavit. A je to občas napětí a legrace, a u nás někdy i trochu zlosti a naštvání : ozývalo se : „Já jsem to věděl, jen jsem se spletl“ a podobně ( a občas vůbec neplatilo člověče nezlob se, někdo se i pěkně vztekal..). A věřte, že když se spletete na něčem, o čem jste předpokládali, že to víte – budete si to pamatovat už napořád. Tyhle odpovědi, co vás naštvou, se do paměti ukládají opravdu nejlépe. Hra testuje vědomosti, a zároveň je to jednoduchá hra na pravidla a samotné hraní.

Pokud tedy máte doma starší dítko, teenagera, nebo rádi hrajete hry i jako dospělí, hra Desítka Česko vás rozhodně nezklame a pobaví.

Shrnutí:

 • Hra je uložena ve smart boxu
 • Ve hře je 10 žetonů odpovědí,
 • Ve hře je 100 oboustranných herních karet
 • Každý okruh obsahuje 10 otázek a 10 možných odpovědí
 • Každý hráč má možnost odpovídat v daném kole
 •  hráč body může získat a zároveň ztratit
 • Hra je pro 2 – 8 hráčů ( bud samostatně, nebo 4 týmy po 2 hráčích, počítadla na body jsou pro max 4 hráče)
 • Hra trvá max 20 minut, je na vás kolik bodů si zvolíte a tím si řídíte i délku hry
 • Hra je 10 + let
 • Hra je vhodná na cesty

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Hra Desítka Česko

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Mindok, klikněte zde: www.mindok.cz


Stavebnice LaQ pro malé i velké stavitele

Na podzim, když je deštivo, a děti nemohou být dlouho venku, je potřeba je zabavit. Někdy to bývá problém, protože jsou prostě dny, kdy děti nic nebaví a nadchnout je pro něco je pořádně těžké. Napadlo mne, že nejlepší na zábavu je stavebnice. Ta baví malé i velké, a vždycky je hra s ní jiná – pokaždé můžete stavět něco jiného. Rozvíjí fantazii, a pomáhá rozvinout i jemnou motoriku. Když jsem na internetu hledala stavebnici pro vnuky, prošla jsem spoustu stránek. Věděla jsem jen jedno, nechci lego. Lego mají vnoučci doma, takže jsem hledala něco úplně odlišného, jiného, originálního – něco, co chytne děti i dospělé. Těžký úkol. Tak jsem hledala, brouzdala a našla jsem stránky tibitoys.cz a na nich báječné stavebnice LaQ.  Už když jsem stavebnice viděla na stránkách, moc se mi líbily. Splňují přesně to, co jsem si představovala. Jsou originální a postavit z nich lze podle fantazie dětí takřka cokoliv. Zvířata, stroje, roboty, auta,rakety,vlaky, letadla, domy – co vás napadne, nic není nemožné – naopak, možné je postavit cokoliv.

Mám celkem 3 vnoučky – dva jsou malí (2 a 3 roky), a jeden už je velký (9 let) , takže jsem vybrala k recenzi pro vás dva typy stavebnic – pro ty malé stavebnici Pax 56 kompatibilní s LaQ, a pro staršího LaQ basic.

Stavebnice Pax 56 je plně kompatibilní se stavebnicemi LaQ, je vhodná pro děti od 3 let – tomu jsou i uzpůsobeny dílky. Jsou větší než u základní řady LaQ, aby je děti nespolkly, nebo nestrkaly, kam nemají. Stavebnice funguje na principu zacvakni – vycvakni.

 Velikost dílků stavebnice odpovídá velikosti malých dětských prstíků. V balení je 56 dílků – 7 kusů od každé barvy a tvaru. To je dost na stavbu věcí, které se malým dětem líbí. V balení jsou návody na stavění, ty jsme využívali hlavně v začátku stavění, než jsme se naučili, jak dílky skládat, později už si kluci stavěli i podle vlastní fantazie, bez návodu.

 Na uložení dílků je v krabici praktický pevný látkový sáček se zdrhovadlem, dětem se do něj dílky dobře vkládají, a vy máte jistotu, že se po nešikovném otevření krabice nerozletí stavebnice po celém pokoji.

Pokud si chcete stavebnici prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Stavebnice Pax 56

 
 

Druhá stavebnice je pro starší děti – je to LaQ Basic 511

Já jako rodič jsem byla nadšená hned po vybalení stavebnice. Dílky jsou totiž uloženy v praktickém modrém plastovém kufříku se zapínáním. Nehrozí tedy vysypání dílků, když si děti nehrají, dílky jsou uloženy v kufříku a nepoztrácí se. Také při hraní se dětem dobře z kufříku dílky vybírají- klidně si v nich přehrabují a mají je stále po ruce vedle sebe. Hra je tvořena 650 dílky, 30 kusy doplňků a návody na 12 modelů. Součástí balení jsou i velká a malá kolečka – modely se opravdu pohybují, jezdí lehce a rychle.

Hra funguje na principu zacvakni – vycvakni. Je to skvělý systém. Opět jsme se po rozbalení nejdřív museli trochu se stavebnicí seznámit a naučit, jak stavět. Stavěli jsme tedy nejdřív modely podle návodu. Brzo ale začali vnuk i syn k modelům přidávat svoje nápady a přetvářet je, po čase už si vymýšleli svoje modely. Stavěli zvířátka, auta (k autům jsou ve stavebnici i kola), příšery, i podivnosti bez názvu. Tedy pro mne to byly podivnosti, pro ně určitě výtvory nějaký význam měly. Fantazie pracuje u téhle stavebnice na plné obrátky. Všechny moc baví, možná i proto, že je naprosto odlišná od lega, je to něco úplně jiného, proto to děti moc baví a zajímá. A nejen děti. On se brzy přidal i manžel a děda. Staví si celá rodina. Jen děda přešel po čase k mladším vnukům, prý už na ty malé dílky nemá tak dobré oči a prsty. Díky téhle stavebnici si rozhodně kromě fantazie vnuk pocvičí i jemnou motoriku, a to je hodně potřeba. Dnešní děti drží v rukách nejčastěji tablety, nebo mobily, proto je třeba naučit je rozhýbat prsty i jiným stylem, jež je pohyb po displeji. A to tahle stavebnice opravdu dobře umí.

tyhle  obrázky jsou jako inspirace z tibitoys.cz - než totiž výtvor vyfotím, už ho rozebírají a staví další - budu určitě ještě dokupovat další rozšíření stavebnice

Velikost balení: Š 320x V 240x H 80 mm, Váha balení: 890 g. 

Pokud si chcete stavebnici koupit,nebo prohlédnout klikněte zde: LaQ Basic 511

 

Stavebnice LaQ basic 511 a Pax 56 jsou Japonské stavebnice, které podporují tvořivost dětí. Jsou vyrobeny s japonskou přesností z nezávadného materiálu – pevného plastu. Stavebnice fungují na principu zacvakni – vycvakni, jsou úplně jiné, než stavebnice, které vaše děti dosud znaly. Jsou krásně barevné, a jsou spolu kompatibilní. Můžete dokupovat buď stavebnice obsahující dílky potřebné ke složení určitého modelu, nebo můžete podle potřeby dokupovat jen dílky určité barvy. Nemusíte tedy k rozšíření stavebnice kupovat celou stavebnici, je možno si koupit jen určité typy dílků. Když hraní děti baví, je to super. A když děti odloží mobil a jdou si stavět se stavebnicí, je to v dnešní době už téměř zázrak. To se u nás doma povedlo stavebnici LaQ. Mobily zůstaly odloženy a staví se a staví. Pokud tedy chcete udělat dětem radost novou, netradiční, originální a kvalitní stavebnicí, zkuste jim koupit stavebnici LaQ. O zábavu je postaráno. Pokud bude stavebnice LaQ pod stromečkem jako dárek, přesvědčte se před příchodem ke stromečku, jestli pod ním ještě nesedí Ježíšek, a neskládá si třeba Santu i se soby. Ta stavebnice totiž zabaví opravdu každého.

Celý sortiment stavebnic LaQ si prohlédněte zde: tibitoys.cz


Lampička Sdeko

Nedávno jsem si s vnoučkem při čtení pohádky na dobrou noc povídala o strašidlech a bubácích. Čteme totiž Kubulu a Kubu Kubikulu, a i když vnuk ví, že Barbucha je hodné strašidlo, tak se trošku bál. A tak jsme si povídali, a smáli se, vymýšleli jména pro strašidla a bubáky, a já jsem pochopila, jak je pro děti svět pohádek důležitý – seznamují se v něm nenásilně s tím, co je může potkat v běžném životě. A protože děti mají bujnou fantazii, často si pak představují, že v tmavých koutech místnosti jsou strašidla schovaná. Proto spousta dětí nemá rádo při spaní úplnou tmu. To jsem zažívala už se svými dětmi. Tehdy jsem koupila světýlko do zásuvky,ale když jsem ho druhý den šla vypnout, zjistila jsem, že je lehce očouzené. Měli jsme štěstí, že se nevznítilo. Světýlko letělo do koše a dětem jsem nechávala svítit na chodbě.

Je moc fajn, že dnešní technologie LED osvětlení je mnohem bezpečnější. A co víc  - můžeme dětem pořídit skvělého kamaráda na noční stolek i do postýlky, kterého budou mít děti rády, a ještě je bude chránit před strašidly a nočními bubáky.

Objevila jsem dětské noční lampičky Sdeko s led světlem. Moc se mi líbily už na obrázcích a videích na stránce eshopu. Když mi ale lampička přišla domů, úplně mne nadchla. Je krásná, svítí příjemným měkkým světlem ( svítí jemně, a přitom ve tmě dokáže krásně osvětlit celé okolí postýlky,ale vnuka nebudí), a je moc příjemná na dotyk.

Vybrala jsem si lampičku slon Bambi. Sloni nosí štěstí, a vnukovi se moc líbí. Lampička Sloník je tvořena velkým tělíčkem, malým chobotem za který si lampičku děti mohou přidržet a očičky koukajícími nahoru ke hvězdám. Lampička po zapnutí mění po poklepání nebo zmáčknutí barvy. Nabíjení je přes USB kabel, trvá 3 až 4 hodiny, doba svícení je 4 až 7 hodin (baterka je vestavěná, nehrozí tedy, že by ji děti spolkly).

Lampička svítí 7 barvami : žlutá, červená, modrá, fialová, tyrkysová, zelená a bílá.

Na dotek je lampička moc příjemná – materiál ABS + silikon je na dotek hebký, jemný, dětem příjemný. Zároveň je velmi snadný na údržbu – malé dětské ručičky bývají často upatlané, a hračky od nich ušpiněné. Lampičku stačí otřít vlhkým hadříkem a je hned zase krásně čistá.

Lampička v noci může hlídat dětský spánek z nočního stolku, ale může být dětským kamarádem usínáčkem i v postýlce – je naprosto bezpečná pro dětské spaní i hraní. Ano, čtete správně – s touhle lampičkou si děti mohou v klidu a bezpečně hrát. A hrají si s ní rády – je měkká a lehoučká, váží pouhých 290 g.

Pokud si chcete prohlédnout jak lampičky Sdeko svítí, zde je ukázka z youtube, : video ukázka lampiček Sdeko

 

Protože myslím na bezpečí svých vnoučků, vyžaduji, aby hračky, které jim pořizuji, byly naprosto bezpečné – přece jen občas děti hračku strčí do pusy, občas s ní bouchnou, nebo jim vypadne z ručiček, lampička může z nočního stolku nebo postýlky snadno spadnout. Všechna noční světýlka na eshopu Sdeko.cz splňují důležité bezpečnostní standardy. U lampiček je hodně důležité,aby jejich světlo nepoškozovalo oči. Toho se u lampiček Sdeko nemusíte vůbec bát – všechny mají certifikáty bezpečnosti CE a RoHS.

Pokud Vás zajímá více informací o bezpečnostních certifikátech, můžete si o nich přečíst zde: bezpečnostní certifikáty lampiček Sdeko 

 

A teď pár technických informací o lampičce Sloník Bambi:

Technická specifikace:

Materiál: ABS + silikon

Počet LED: 1

Volitelné barvy RGB: 7 barev - barvu lze měnit poklepáním na slonečka

Zdroj napájení: baterie

Typ baterie: vestavěná Li-ion

Kapacita baterie: 700mAh

Doba nabíjení: cca 3 - 4 hodiny / USB kabelem

Doba svícení: 4 - 7 hodin

Vstupní napětí: 5V

Hmotnost: 290g

Rozměry: 11,1 x 11,1 x 16 cm

 Napájecí USB kabel je součást balení

 

Pokud uvažujete o dárku pro vaše děti, nebo vnoučata, určitě se inspirujte na eshopu sdeko.cz . Noční lampičky se stanou ochráncem snů vašich nejmenších. A pokud zrovna nesvítí a nehlídají, určitě si s nimi vaši nejmenší budou rádi hrát. U nás má lampička opravdu velký úspěch. Starší vnouček ji s sebou nosí úplně všude. A já jsem ráda, že strach z bubáků a strašidel je zažehnán – ochránce sloník Bambi dodal vnoučkovi pocit bezpečí a jistoty.

Pro nás rodiče a prarodiče není hezčí pohled, než na šťastné a spokojené dítě. A většina dětí se v noci bojí – tma je jim nepříjemná, proto je fajn dětem pomoct zahnat tmu svítícím kamarádem. U nás je to sloník Bambi –jaké světýlko to bude u vás?

Celý sortiment nádherných LED lampiček si prohlédněte zde: sdeko.cz

 

Loutky Spejbl a Hurvínek

 

Podzim se hlásí v plné síle a s ním i podzimní plískanice. A tak čím dál častěji doma přemýšlím, jak zabavit vnoučky.  Ven nemůžeme, protože prší, a kluci mají rýmu. Takže jsem na internetu hledala inspiraci, jak zabavit děti. No, a protože nechci, aby kluci jen seděli u puštěných pohádek, hledám zábavu, u které se zabaví ten starší i ti malí. A není to moc jednoduché – přeci jen věkový odstup mezi nimi není malý, a tak je vymyslet zábavu o něco těžší. Pak jsem při brouzdání internetem našla báječnou věc. Loutky. Loutkové divadlo by bavilo nejen vnuky, ale i mne. Ráda totiž dětem vyprávím pohádky, které nejsou v knížce – ale jsou to spíš příběhy, kde vystupují nejen děti, ale i jejich kamarádi a věci, které jsou kolem nás. Tohle vyprávění pohádkových příběhů milovaly všechny moje 4 děti a vnuci je mají také moc rádi. Vždycky se u nich zasmějeme, děti samy pomáhají příběh dotvořit a jsou to moc hezky strávené chvíle. No a loutky jsou takovým lepším ztvárněním příběhu.

 

A tak jsem šla objednávat loutky. K nákupu jsem si vybrala eshop kouzloloutek.cz – prodávají krásně řemeslně zpracované loutky, všechny loutky jsou vyráběné u nás v Čechách zručnými řezbáři a výtvarníky, vím tedy, že za své peníze dostanu kvalitu a ne nepovedený čínský výlisek. A protože jsem si hned netroufla na objednání celé sady loutek – chci se s nimi nejdřív naučit a zjistit jak se dobré divadlo hraje- padla moje volba na sadu loutek Spejbla a Hurvínka.

Spejbla a Hurvínka jsem měla moc ráda už jako malá holka. Kdo by neznal ubručeného pana Spejbla a zvědavého Hurvínka a jeho „Chá cháá“ .  Bylo rozhodnuto a moc jsem se na loutky těšila.

Jsem moc potěšena rychlostí dodání a kvalitou loutek. Jsou nádherné. Krásně řemeslně opracované, namalované tak jak mají a oblečky jsou ušité taky moc hezky. Je vidět, že každá loutka je originál, je vyráběna ručně (proto se také loutky mohou v drobných detailech lišit od obrázku – každá loutka je totiž originál). I ovládání je celkem v pohodě, přišla jsem na to velmi rychle.

Věděli jste, že loutka Spejbla byla vyrobena už v roce 1919 a Hurvínek v roce 1926? Vyrobil je pan Skupa a obě postavičky se staly se velmi oblíbenými a milovanými. Já si pamatuji, že jsem jako malá holka měla pohádkovou knížku o panu Spejblovi, jeho společníkem, který ho tak trochu tahal z průšvihů byl chytrý Kašpárek, a starala se o ně Kalupinka. Hurvínek v knížce vůbec nebyl. Ten „se narodil“ až o něco později.

Pan Spejbl je tak trochu bručoun, který neustále na něco láteří, Hurvínek je zvědavý malý lumpík. Moc ráda mám i postavu Máničky – tak trochu přemoudřelé malé slečny, starostlivé Bábinky a hlavně k nim ještě patří Žeryk –bílý pejsek, co je s Hurvínkem u každé lumpačiny. Bručoun co si rád stěžuje a veselý čiperný zvídavý kluk – o těch se bude přeci hrát krásně, tam se pohádky a nápady samy nabízejí, inspirace je všude kolem nás a v každém z nás.

Nejdřív jsem se trošku inspirovala díly pohádky z večerníčků o Spejblovi a Hurvínkovi, abych věděla, co hrát, než přijdou vlastní nápady. Hrála jsem, doplňovala vlastními slovy děj pohádky, kterou jsem si pamatovala jen v hlavních rysech, a něco doplňovali kluci. Můžu říct, že jsme se společně dlouho tak nenasmáli.  Hraní divadla s loutkami mne opravdu bavilo, přiznávám, že jsem si u něj odpočinula, odreagovala se od potíží a starostí, a pokud smích prodlužuje život, tak jsem si ho prodloužila opravdu důkladně. Původně jsem myslela, že zabavím jen děti, a nakonec večer sedím, a dělám si poznámky, o čem budeme hrát příští divadélko. Moc se na každé hraní těším.

Vnuci na představení nejdřív koukali tak trochu se zatajeným dechem, pak se do sledování ponořili a radili Spejblovi a Hurvínkovi, co mají dělat, chvíli se s nimi smáli, chvíli jim fandili – řekla bych ale, že vůbec nevnímali, že loutky vodí babička – byli prostě v tu chvíli v pohádce. Přiznávám, že mne to trochu překvapilo, ale hlavně hodně potěšilo.

Nejstarší vnuk už taky zkouší, jak se loutky vodí, a snaží se mi s pohádkami pomáhat, pár krátkých zkusil hrát i sám a myslím, že ho to moc bavilo. Tohle loutkohraní hodně povzbuzuje dětskou fantazii, pomáhá dětem rozvíjet představivost, a také jim pomáhá s mluvením. Loutky jako hračku doporučují i logopedové – děti s loutkou hrají divadlo a mluví na ostatní, snaží se tedy lépe vyslovovat, aby jim bylo rozumět, a procvičují si tak hrou řeč, aniž by o tom věděly.

Pokud tedy hledáte tip, jak zabavit děti, a dobře se všichni bavit – zkuste loutkové divadlo. U nás rozhodně nákup loutek neskončí jen u Spejbla a Hurvínka – budeme dokupovat loutky i na jiné pohádky. A aby to bylo důstojnější, zapojili jsme i dědu, který vyrobí nějaké pěkné divadélko.

Pokud tedy chcete poznat kouzlo loutek, loutkového divadla a vlastních příběhů vyprávěných dětem, určitě zkuste loutky jako báječnou zábavu. Já jsem vsadila na české kvalitní loutky z eshopu kouzloloutek.cz – vím, že zboží, které přijde je kvalitní, v Čechách vyrobené, s hezkými tvary, obličeji i oblečením loutek.

Pokud nemáte doma zručného tatínka nebo dědečka a chtěli byste k loutkám i divadlo – i to si na eshopu kouzloloutek.cz můžete koupit. Můžete si vybírat jednotlivé loutky, nebo výhodné sady pro konkrétní pohádku.

Nechte tedy sebe i děti vtáhnout do světa plného kouzel, princů, princezen, čarodějů, nebo čertů – záleží jen na vás, jaké pohádky máte rádi. U nás momentálně vede Spejbl a Hurvínek. Pořídit dětem loutkové divadlo a loutky je skvělý tip na vánoční dárek. 

Pokud si chcete koupit loutky S + H , klikněte zde: výhodná sada Spejbl a Hurvínek.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: kouzloloutek.cz 

A pokud se na závěr chcete na nějaký z dílů Spejbla a Hurvínka pro inspiraci podívat, vybrala jsem vám jeden z mých oblíbených. Stačí kliknout zde: Spejbl a Hurvínek nečekaná výhra

 

Podzim se hlásí v plné síle a s ním i podzimní plískanice. A tak čím dál častěji doma přemýšlím, jak zabavit vnoučky.  Ven nemůžeme, protože prší, a kluci mají rýmu. Takže jsem na internetu hledala inspiraci, jak zabavit děti. No, a protože nechci, aby kluci jen seděli u puštěných pohádek, hledám zábavu, u které se zabaví ten starší i ti malí. A není to moc jednoduché – přeci jen věkový odstup mezi nimi není malý, a tak je vymyslet zábavu o něco těžší. Pak jsem při brouzdání internetem našla báječnou věc. Loutky. Loutkové divadlo by bavilo nejen vnuky, ale i mne. Ráda totiž dětem vyprávím pohádky, které nejsou v knížce – ale jsou to spíš příběhy, kde vystupují nejen děti, ale i jejich kamarádi a věci, které jsou kolem nás. Tohle vyprávění pohádkových příběhů milovaly všechny moje 4 děti a vnuci je mají také moc rádi. Vždycky se u nich zasmějeme, děti samy pomáhají příběh dotvořit a jsou to moc hezky strávené chvíle. No a loutky jsou takovým lepším ztvárněním příběhu.

 

A tak jsem šla objednávat loutky. K nákupu jsem si vybrala eshop kouzloloutek.cz – prodávají krásně řemeslně zpracované loutky, všechny loutky jsou vyráběné u nás v Čechách zručnými řezbáři a výtvarníky, vím tedy, že za své peníze dostanu kvalitu a ne nepovedený čínský výlisek. A protože jsem si hned netroufla na objednání celé sady loutek – chci se s nimi nejdřív naučit a zjistit jak se dobré divadlo hraje- padla moje volba na sadu loutek Spejbla a Hurvínka.

Spejbla a Hurvínka jsem měla moc ráda už jako malá holka. Kdo by neznal ubručeného pana Spejbla a zvědavého Hurvínka a jeho „Chá cháá“ .  Bylo rozhodnuto a moc jsem se na loutky těšila.

Jsem moc potěšena rychlostí dodání a kvalitou loutek. Jsou nádherné. Krásně řemeslně opracované, namalované tak jak mají a oblečky jsou ušité taky moc hezky. Je vidět, že každá loutka je originál, je vyráběna ručně (proto se také loutky mohou v drobných detailech lišit od obrázku – každá loutka je totiž originál). I ovládání je celkem v pohodě, přišla jsem na to velmi rychle.

Věděli jste, že loutka Spejbla byla vyrobena už v roce 1919 a Hurvínek v roce 1926? Vyrobil je pan Skupa a obě postavičky se staly se velmi oblíbenými a milovanými. Já si pamatuji, že jsem jako malá holka měla pohádkovou knížku o panu Spejblovi, jeho společníkem, který ho tak trochu tahal z průšvihů byl chytrý Kašpárek, a starala se o ně Kalupinka. Hurvínek v knížce vůbec nebyl. Ten „se narodil“ až o něco později.

Pan Spejbl je tak trochu bručoun, který neustále na něco láteří, Hurvínek je zvědavý malý lumpík. Moc ráda mám i postavu Máničky – tak trochu přemoudřelé malé slečny, starostlivé Bábinky a hlavně k nim ještě patří Žeryk –bílý pejsek, co je s Hurvínkem u každé lumpačiny. Bručoun co si rád stěžuje a veselý čiperný zvídavý kluk – o těch se bude přeci hrát krásně, tam se pohádky a nápady samy nabízejí, inspirace je všude kolem nás a v každém z nás.

Nejdřív jsem se trošku inspirovala díly pohádky z večerníčků o Spejblovi a Hurvínkovi, abych věděla, co hrát, než přijdou vlastní nápady. Hrála jsem, doplňovala vlastními slovy děj pohádky, kterou jsem si pamatovala jen v hlavních rysech, a něco doplňovali kluci. Můžu říct, že jsme se společně dlouho tak nenasmáli.  Hraní divadla s loutkami mne opravdu bavilo, přiznávám, že jsem si u něj odpočinula, odreagovala se od potíží a starostí, a pokud smích prodlužuje život, tak jsem si ho prodloužila opravdu důkladně. Původně jsem myslela, že zabavím jen děti, a nakonec večer sedím, a dělám si poznámky, o čem budeme hrát příští divadélko. Moc se na každé hraní těším.

Vnuci na představení nejdřív koukali tak trochu se zatajeným dechem, pak se do sledování ponořili a radili Spejblovi a Hurvínkovi, co mají dělat, chvíli se s nimi smáli, chvíli jim fandili – řekla bych ale, že vůbec nevnímali, že loutky vodí babička – byli prostě v tu chvíli v pohádce. Přiznávám, že mne to trochu překvapilo, ale hlavně hodně potěšilo.

Nejstarší vnuk už taky zkouší, jak se loutky vodí, a snaží se mi s pohádkami pomáhat, pár krátkých zkusil hrát i sám a myslím, že ho to moc bavilo. Tohle loutkohraní hodně povzbuzuje dětskou fantazii, pomáhá dětem rozvíjet představivost, a také jim pomáhá s mluvením. Loutky jako hračku doporučují i logopedové – děti s loutkou hrají divadlo a mluví na ostatní, snaží se tedy lépe vyslovovat, aby jim bylo rozumět, a procvičují si tak hrou řeč, aniž by o tom věděly.

Pokud tedy hledáte tip, jak zabavit děti, a dobře se všichni bavit – zkuste loutkové divadlo. U nás rozhodně nákup loutek neskončí jen u Spejbla a Hurvínka – budeme dokupovat loutky i na jiné pohádky. A aby to bylo důstojnější, zapojili jsme i dědu, který vyrobí nějaké pěkné divadélko.

Pokud tedy chcete poznat kouzlo loutek, loutkového divadla a vlastních příběhů vyprávěných dětem, určitě zkuste loutky jako báječnou zábavu. Já jsem vsadila na české kvalitní loutky z eshopu kouzloloutek.cz – vím, že zboží, které přijde je kvalitní, v Čechách vyrobené, s hezkými tvary, obličeji i oblečením loutek.

Pokud nemáte doma zručného tatínka nebo dědečka a chtěli byste k loutkám i divadlo – i to si na eshopu kouzloloutek.cz můžete koupit. Můžete si vybírat jednotlivé loutky, nebo výhodné sady pro konkrétní pohádku.

Nechte tedy sebe i děti vtáhnout do světa plného kouzel, princů, princezen, čarodějů, nebo čertů – záleží jen na vás, jaké pohádky máte rádi. U nás momentálně vede Spejbl a Hurvínek. Pořídit dětem loutkové divadlo a loutky je skvělý tip na vánoční dárek. 

Pokud si chcete koupit loutky S + H , klikněte zde: výhodná sada Spejbl a Hurvínek.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: kouzloloutek.cz 

A pokud se na závěr chcete na nějaký z dílů Spejbla a Hurvínka pro inspiraci podívat, vybrala jsem vám jeden z mých oblíbených. Stačí kliknout zde: Spejbl a Hurvínek nečekaná výhra

 

 


Svítící autodráha z NAAU.CZ

Pokud máte doma malého kluka, který si rád hraje s auty, kupte mu svítící autodráhu z eshopu Naau.cz. Měla jsem možnost autodráhu se svítícím autíčkem vyzkoušet, a jsem s ní moc spokojená.

Jsem moc ráda, že jsem tuhle autodráhu se svítícím autíčkem objevila. Jsem z ní nadšená, moc se mi líbí, a důležité je, že se líbí i vnukům, synovi, dědovi (prostě všem hravým chlapům u nás doma) – hrají si s ní spolu moc rádi, a budeme určitě dokupovat ještě další, autodráhu, abychom prodloužili dráhu na ještě větší,a měli víc autíček. Výhodou je, že všechny stavební dílky do sebe zapadají – koupíte li tedy 2 krabice, půjdou spolu spojit, dílky jsou stejné.

Tahle autodráha pro děti je vyrobená celá z plastu, po složení je dlouhá 3,3 metru, dílky jsou široké 6 cm, nemusíte se ale bát, že vám doma zabere příliš prostoru. Jednotlivé dílky jsou totiž flexibilně ohebné – z autodráhy lze tedy tvořit lehce zatáčky, anebo různé překážky – klidně i podložit jednotlivé dílky a vytvořit stoupání a sjezd – dílky jsou opravdu velmi ohebné. Plast není tvrdý, takže nehrozí, že by se děti při hraní poranily.

Autíčko k autodráze je také plastové, a můžu říct, že vydrží opravdu hodně. I když se nejmladší vnuk o auto opřel, vydrželo bez úhony. Autíčko i dráhu lze dozdobit samolepkami, které jsou součástí balení.

Autíčko je na AA tužkovou baterii ( pozor není součástí balení) – pokud ale si dítě chce hrát, lze i bez baterie. Autíčko svítí  LED diodami v 5 barvách, jezdí po autodráze a osvětluje ji – bliká různými barvami.

 

Jednotlivé dílky svítící autodráhy do sebe snadno zapadají – autodráha je postavena během malé chvilky bez dalších spojovacích dílů. Každý díl autodráhy je vyroben tak, aby zapadl do dalšího – autodráha může tedy být pokaždé jinak barevná. Stejně snadno, jako autodráhu postavíte ji lze i rychle rozložit. A z čeho mám velkou radost – všechny dílky se vejdou do jednoho sáčku- nemusíte tedy řešit žádný skladovací úložný prostor – žádné velké krabice, žádný strach z poškození dílů.

Další výhodou dílků je, že plast lze lehce omýt pod vodou. Děti si s autodráhou mohou hrát klidně i venku, pak stačí jen opláchnout a je připravena k dalšímu hraní. Vnukovi se moc líbí, že večer autodráha svítí – fosforeskuje. Chtěla jsem vám to vyfotit, ale moc se mi to tedy nepodařilo – moderní technika mi ve foťáku vždycky autodráhu osvítila, ale věřte, že to večer vypadá docela hezky – jezdit svítícím autíčkem po dráze.

Svítící autodráha z eshopu Naau.cz je prima tip na dárek pro všechny kluky.

- Je plastová – nerozbije se

- je skladná

-  lze ji snadno postavit i rozložit, plast je flexibilní – lze tvořit dráhu pokaždé jinak podle fantazie a nálady dětí

 - ve tmě svítí – lehce fosforeskuje

-  je omyvatelná

-  plast je vyroben tak, že se děti nezraní

- díky ohebnosti materiálu je vhodná pro děti všech věkových kategorií – ty malé si mohou hrát také, protože nehrozí nebezpečí úrazu ani poškození autodráhy, a ty větší kluky baví právě díky tomu, že lze dráhu tvarovat, tvořit zatáčky i překážky

- auto je plastové, jezdí na tužkovou AA baterii

- auto svítí LED diodami v 5 barvách,osvítí při jízdě autodráhu

Pokud tedy chcete udělat radost, touhle autodráhou se rozhodně trefíte.

Chcete – li si autodráhu prohlédnout, klikněte zde: svítící autodráha

Video si můžete prohlédnout zde: video z hraní s autodráhou

Celý sortiment eshopu Naau.cz si můžete prohlédnout po kliknutí zde: www.naau.cz

 

Protože se mi nepodařilo vyfotit jak autíčko jede a svítí – tahle fotka je ze stránky naau.cz, pro vaši lepší představu.


Česky mluvící panenka Terezka z eshopu Naau.cz

Panenka. Pro každou holčičku – ať je malá, nebo velká, je panenka ideální dárek. Protože mám tři dcery, panenky jsou u nás hračkou číslo jedna. Kdykoliv jsme šli do hračkářství, holky zůstaly stát před panenkami a zasněně se na ně dívaly, a pak vybíraly, která je ta nejhezčí. A já jsem vždycky měla chuť stát a vybírat s nimi.

 Když já jsem byla malá, byl na trhu výběr panenek velmi omezený. Nadšené jsme byly z mrkacích panenek, a vrchol radosti byl, když panenka při pohybu vydala zvuk – cosi mezi zabrečením, a slůvkem máma. Spíš než slovo to byl opravdu jen zvuk. Přesto to pro nás holky bylo báječné a hned jsme měly „mluvící panenku“. Proto jsem dnes okouzlena panenkami, co mluví. Pro holčičky je prostě fajn, když s nimi to „jejich miminko“ komunikuje.

Takovou prima hračkou je česky mluvící a zpívající panenka Terezka.

Panenka Terezka je z eshopu Naau.cz. Je to přesně taková panenka, jakou malé holčičky rády vozí ve svém kočárku. Je velká 46 cm, je lehká a je krásně měkká. Je vhodná i pro ty opravdu malé holčičky ( od 3 let věku) – díky měkkému tělíčku ji k sobě přitulí a lehce ji unesou – dobře se jim drží. Díky materiálu ji mohou malé slečny i upustit - to se stává právě těm opravdu malým holčičkám, a panenka to bez problému vydrží.

Malé holky panenky často „nesou“ za ruku - ono je to vzhledem k jejich velikosti spíš vláčení, než nošení, ale panenka je opravdu odolná. Oblečení lze sundat a vyprat v pračce, a obličej i ručičky panenky můžete omýt. Ty bývají po mazlení s malými holčičkami často omatlané a ušpiněné, proto je tohle pro mne u panenek důležité – musí jít dobře očistit, a to u panenky Terezky není problém.

Panenka Terezka je panenkou mluvící. Mluvící modul má na bříšku, je napájen 3 malými kulatými bateriemi 1,5 V (AG13, LR44 – kulaté), které jdou snadno vyměnit. Samotný modul je umístěný v malé kapsičce na bříšku, lze ho snadno vyjmout.

 

Panenka zpívá tyto české písničky:

 1. Travička zelená
 2. Skákal pes
 3. Prší, prší
 4. Holka modooká
 5. Šla Nanynka

Panenka mluví tyto věty:

 • Hraj si se mnou
 • Dej mně spinkat maminko
 • Maminko hraj si se mnou
 • Zpívej se mnou
 • Obejmi mě
 • Tatínku mám tě moc ráda
 • Tatínku hraj si se mnou
 • Maminko mám tě moc ráda
 • a další ...

 

Panenka mluví dětským hlasem, mluví jasně a zřetelně, krásně odděluje slova a je jí velmi dobře rozumět. Díky měkkému bříšku jde mluvící modul dobře stlačit, není k tomu třeba velké síly – děti to v pohodě zvládnou samy, přesto je prima, že modul se nespouští sám při pohybu, je ho opravdu potřeba stlačit, panenka tedy mluví, jen když to dítě chce.

 Dětem se moc líbí, když jim hračka „odpovídá“, když s nimi komunikuje. Hraní je pak osobnější a povzbuzuje i fantazii. Panenka zřetelně vyslovuje při mluvení i zpívání - děti se naučí i s panenkou si zpívat, ty menší po ní opakují, a procvičují si tak hravou formou  mluvení a zpívání.

Mluvící panenka Terezka je vhodná do kočárku, stejně jako na hraní  - chování panenky a převlékání, a díky měkkému tělíčku i do postýlky na přitulení a pomazlení.

Díky materiálu lze panenka snadno převlékat. A pokud si děti s panenkou hrají venku – můžete ji snadno omýt na gumových částech, a oblečení vyprat v pračce.

Panenka je vhodná už pro velmi malé holčičky od věku 3 let ( unesly by ji i mladší děti, tam je ale nutné, aby si s panenkou hrály pod dozorem, aby náhodou nevyndaly a nespolkly baterie, to je nebezpečné , nebo modul z kapsičky vyndat,a pro mladší děti nechat vyndaný – pak si mohou hrát s panenkou jako s klasickým miminkem).

S panenkami si holčičky hrají moc rády – a hrát si na maminku je  první a nejoblíbenější hrou každé malé princezny.

 Panenky jsou nejoblíbenější holčičí hračky. Každá z nás si pak i v dospělosti určitě vzpomene, jaká byla ta její nejoblíbenější panenka- rády na ně vzpomínáme. Mluvící panenka Terezka je tak hezká, jemná, že si s ní každá holčička bude hrát moc ráda. A protože panenka mluví, budou si s ní hrát o to raději. Třeba na ni budou jednou vzpomínat s nostalgií a láskou, jako já vzpomínám na svou první mrkací panenkou. Pro každou holčičku je panenka tím dárkem číslo jedna, dárkem, který vždycky potěší.

Pokud si chcete panenku koupit, nebo prohlédnout, klikněte zde: česky mluvící a zpívající panenka Terezka

 

Pokud si chcete panenku poslechnout, video je k nahlédnutí po kliknutí zde: video česky mluvící panenka

 

Na eshopu Naau.cz si můžete vybírat i z jiných typů a druhů mluvících panenek – ty co vypadají jako miminko, i jako panenka s vlasy, výběr je veliký. Prohlédnout si je můžete po kliknutí zde: panenky

 

A pokud si chcete prohlédnout celý široký sortiment eshopu, stačí kliknout zde: naau.cz


Rodinná strategická hra Fotosyntéza

Společnost Dino uvádí na trh deskovou hru Fotosyntéza. Je to hra ekologická, a hrát ji mohou už starší děti od 8 let, hra je pro 2 – 4 hráče a trvá cca 45 minut.

Jaký je obecný popis hry? Staňte se součástí koloběhu života stromů a bojujte o své místo na slunci!

V malém, ale úrodném lese, několik různých druhů stromů soupeří o své místo na slunci. Hráči se snaží rozsít co nejvíce semínek, z nichž vyrostou stromy. Po té sbírají body za sluneční paprsky, které na ně dopadají i za úrodnou půdu, ve které vyrůstají a dokončí tak svůj životní cyklus.

Pravidla hry jsou dobře pochopitelná. Nemusíte mít obavy, že je nepochopíte (já vždycky když rozbaluji hru, mám obavy, jestli ji pochopím správně), a to co vám třeba nebude jasné, pochopíte okamžitě v průběhu hry, když už si hru můžete vyzkoušet a „osahat“. Nejlepší je po prvním přečtení hned začít hrát.

Trochu se pokusím pravidla zestručnit: V podstatě si dáte na stůl herní desku, každý z hráčů dostane desku hráče, světelný žeton, 6 semen a 14 stromů – 2 velké, 4 střední a 8 malých podle druhu, který má nakreslený na své desce. Stromy si rozestavíte na hrací desku. Bodovací žetony každé barvy se postaví na sebe od nejmenšího po největší. Nejmladší hráč si vezme žeton začínajícího, pak každý hráč položí jeden malý strom na okrajové vnější pole. Pak umístí hráči druhý strom. Nakonec na hru umístí i slunce. Žeton slunečního oběhu se složí na sebe sestupně na boku hry. Hrajete 3 kola- oběhy slunce, každý oběh slunce se skládá ze 6 malých kol. Malé kolo má dvě fáze – fázi fotosyntézy a fázi životního cyklu.

Hráč může nakupovat semínka a  stromy ze své desky, za každý světelný bod může hráč dát semínko na prázdné pole u svých stromů. Hrající nechá vyrůst semínko nebo strom vždy o jednu úroveň. Hráč odebere velký strom – ukončí jeho životní cyklus, odebere ho z herního plánu a dostane za něj bodovací žeton.

Hra skončí, když slunce oběhne 3x herní plán. Hráči si sečtou vítězné body na žetonech, připočte k nim vítězný bod za každé 3 zbylé světelné body. Kdo má nejvíc bodů, vyhraje.

Hra má svou základní verzi,a verzi složitější pro pokročilejší hráče. Je jen na vás, jakou variantu si zvolíte.

Balení obsahuje: 32 malých stromů (4 druhy), 24 žetonů semínek (6 druhů), 24 žetonů s vítěznými body, 16 středních stromů (4 druhy), 8 velkých stromů, 4 desky hráčů, 4 malé sluneční žetony, 4 žetony počítadla kol, pravidla, herní plán, sluneční kotouč, žeton prvního hráče.

Možná se vám hra zdá složitá, ale nemusíte se bát. To jen vždy popis vypadá složitě, vlastní hraní je logické a postup pochopitelný. U nás ho často děti pochopí rychleji než já J. Jakmile začnete hrát, už vám je hra jasná a postupně si budujete svůj vlastní malý les. Tahle hra je nejen zábavná, ale i velmi poučná, vede děti k ekologickému myšlení. 

Na hře je psáno, že ji mohou hrát děti od 10 let, ale já jsem ji hrála i s 8 letým vnukem, a v pohodě ji pochopil, počítání jsme vždy zvládli společně. Pokud chcete hrát, vymezte si zhruba ¾ hodiny až hodinku.

 Hru lze hrát ve dvou lidech, ale je lepší ji hrát ve čtyřech, je to zábavnější ( ale tím i trošku delší, takže pokud hrajete s dětmi, tak cca hodinku). 

Hra Fotosyntéza je strategická, takže je nutné i myslet, jak co nejlépe rozmístit stromy. Není to tedy nudná hra, jako některé hry, při kterých jen bezmyšlenkovitě házíte kostkou- tady rozhodně musíte myslet. Pokud tedy máte rádi u hry logické myšlení a trochu adrenalinu, tahle hra vás bude bavit. Mně se líbí, že hráče i motivuje k ekologii, to je pro mne důležité. 

Pokud tedy chcete hrát hru neotřelou, novou a úplně jinou, než hry, které jste doposud hráli, určitě vyzkoušejte tuhle bezva novinku od společnosti Dino. Hra vás bude bavit už jen tím, že je naprosto odlišná od her, které u nás na trhu jsou k dostání. Tak vzhůru do lesa. Tedy do lesa, který vám vyroste doma na stole. Určitě s touhle rodinnou hrou strávíte příjemnou hodinku.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rodinná hra Fotosyntéza

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Dino, klikněte zde: mojedino.cz

 


Rodinná strategická hra Planeta

Protože všichni žijeme v době karantény a řešíme, jak zabavit děti, teenagery i nás dospělé, je ideální doba na hraní deskových her. Stolní rodinné hry jsou skvělé pro zábavu, učí nás myslet i spolupracovat, bavit se a užívat si, že jsme pohromadě. Můžeme se společně zabavit a nemyslet na špatné kolem nás, a děti tak využijí čas, kterého teď, když nemohou ven a mezi kamarády , mají víc, než dost..

 

Stolní rodinná hra Planeta od společnosti Dino je novinka, která opravdu baví – chytne vás svou originalitou. Je to jiná hra, než jsem dosud doma s rodinou hrála. Hra není pro úplně malé děti – je určena pro hráče od 8 let – baví hodně i dospělé a dospívající.

V téhle prima hře si stavíte svou vlastní planetu, snažíte se ji maximálně osídlit a přilákat na ni i zvířata. Musíte opravdu myslet, snažit se do hry zapojit logiku i strategii, musíte se orientovat v prostoru a dost si představovat – tahle hra je fajn – pokaždé je jiná, takže se nemůžete předem připravit, pokaždé budujete svou planetu od začátku. Kdo propojí nejvíc území – ten vyhraje.

Hra je originální už svým pojetím – každý hráč dostane jádro planety. To je tvořeno dvanáctistěnným jádrem s magnety. Hráč si vybere dílek mezi lesem, pouští, horou a dalšími a umístí ho na planetu. Všechny dílky s kontinenty jsou rozmíchány, pak je třeba je rozdělit náhodně lícem dolů do 10 hromádek po 5 dílcích. Pak jsou promíchány karty se zvířaty a náhodně si líznete 20 karet, ty umístíte lícem nahoru, podle rozložení zobrazeném v pravidlech. Umístění karet pod dílky s kontinenty usnadňuje sledování hraného kola. Potom každý hráč dostane kartu s úkolem přirozeného prostředí, tajně si ji prohlédne a neukazuje ostatním a položí ji lícem dolů před sebe. Kola se skládají ze dvou částí – v prvním jsou přidávány kontinenty a ve druhém je počátek života.

Pravidla jsou popsána srozumitelně, a pokud si nejste jistí, napoví vám obrázek. Hra je logická, takže pravidla, která se mohou zdát složitá, vám logicky při hře do sebe zapadají.

Hru lze hrát ve dvou variantách – Pro začátečníky a Záhadná zvířata.

Je jen na vás, jak svou planetu vybudujete – je třeba dost přemýšlet a uvažovat strategicky, aby právě ta vaše planeta byla osídlena správně, a nalákali jste si na ni co nejvíce zvířat..

Hra obsahuje:  50 magnetických dílků s kontinenty, 45 karet se zvířaty, 5 karet úkolů, 4 základy 3D planet, 1 žeton prvního hráče, 1 pravidla.

 

Hra Planeta je určena pro 2 – 4 hráče, ve věku od 8 let. My jsme zkoušeli hrát i s mladším vnukem, ale protože hra vyžaduje logiku a strategii, pro menší děti opravdu není. Naopak bych ji doporučila pro starší děti, středoškoláky a dospělé. Opravdu nás doma baví, protože je úplně jiná, nová, oproti jiným hrám zajímavě pojatá. 

Hra trvá podle pravidel cca 30 minut – ve fázi kdy jsme se hru učili, nám trvala o něco déle – přeci jenom v začátku jsme trochu tápali. Hra je ale natolik zajímavá, že jsme ji hráli pořád dokola, a teď už se vejdeme s časem do té půlhodinky –  hru je tedy možno hrát i když nemáme moc času ( i když v karanténě ho hlavně naše děti mají až moc). Ale počítejte s tím, že občas při taktizování a strategickém přemýšlení se hra o něco může protáhnout.

Všechny nás baví přikládat dílky magnetem na svou planetu – dvanáctistěn, i lákat zvířata k osídlení.

Mám ráda chytré hry, které nejsou jen bezduchým házením kostkou a postrkováním figurek po hrací ploše. To u téhle hry rozhodně nehrozí. Vždycky vás donutí přemýšlet a logicky uvažovat – pokud chcete něco vybudovat, musíte se o to sami myšlením snažit. A to je na téhle hře super. Pokaždé je jiná a pokaždé baví. Na stole tak máte svoji vlastní planetu plnou zvířat. Hrajete a bavíte se. S hrou Planeta se doma rozhodně nenudíme. Zajímavá je i pro starší děti, protože je inovativní a jiná než běžně dostupné hry. Hra baví i dospívající a to tak, že dokonce nešli celý večer k počítači a budovali a budovali.  Pokud si tedy chcete zpříjemnit dny dlouhé karantény (a samozřejmě i ty po ní), vyzkoušejte novinku od společnosti Dino – hru Planeta.

Je neokoukaná a neotřelá, logická, strategická a hlavně chytrá.

Pokud si chcete hru koupit, nebo si ji prohlédnout, klikněte zde: rodinná strategická Hra Planeta

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: mojedino.cz


Hra Rytíř Klouzek od společnosti Mindok

V současné době, kdy jsme všichni zavření doma, se snažíme vymyslet zábavu, která potěší nejen nás, ale hlavně děti. Dětem je dlouhý pobyt doma bez kamarádů hodně nepříjemný, tak se nudí a zlobí. Pak je lépe vymyslet jim zábavu, protože když si zábavu vymyslí samy děti, je to často k nelibosti nás, dospělých. Skvělé je zahrát si hru. Stolní deskové společenské hry dokáží chvíle doma zpříjemnit nejen dětem, ale i nám, dospělým. Zapomeneme na starosti, bavíme se spolu s dětmi. A kde je smích, tam je všem dobře.

Najít hru, která je neotřelá a mohou ji hrát i menší děti je někdy trošku problém. Ale kdo hledá, najde. Já jsem našla hru od společnosti Mindok s názvem Rytíř Klouzek. U hry je uvedeno, že je pro děti od 7 let, v pohodě ji ale hrajeme i se 6 letým dítětem a zvládá ji bez potíží.

Co o hře sděluje sám výrobce?


Zlí padouši obsadili naše krásné království a uvedli ho do strašného chaosu! Musíte království zachránit, a to hned! Společnou rukou proveďte chrabrého rytíře Klouzka celým dobrodružstvím plným zvratů, nástrah a překážek až do cíle.
Proveďte rytíře celou trasou na každé mapě od startu k cíli tak, aby se vyhnul všem pastím, překážkám a nástrahám. Trasu určuje stezka vyznačená světlou čarou. Pokud se vám podaří dorazit až do cíle poslední mapy s alespoň jedním zbývajícím životem, vyhráli jste.“

Hra mne zaujala svým popisem, ale hlavně provedením. Žádné bezduché házení kostkou a posunování figurek po hrací desce.  Všechno je u téhle hry jinak – je skvěle vymyšlená, originální a zábavná.

V krabici najdete po rozbalení spoustu věcí: Desku s pastmi, 45 žluté plastové páky, 20 hezrních map znázorňujících 4 různá prostředí, 1 figurka rytíře, 8 překážek ( 2 brány, 2 velké ohrady, 2 malé ohrady a 2 balvany), 9 nástrah ( 4 výbušné miny, 4 bandité s čísly 1 -4, a figurka vůdce banditů), 1 počítadlo životů se 3 stupni obtížnosti, 1 srdíčko a mechanický ukazatel pro uložení rozehrané hry.

Samotná hra je zábavná, vyžaduje spolupráci všech hráčů. Musíte se domlouvat, vymýšlet, snažit se a…bavit se.

Na začátek hry je třeba si připravit krabici, na kterou do vyříznutých otvorů nasadíte žluté plastové páčky. Na jejich plastové plochy položíte rámeček se spoustou otvorů. Zatlačením na páku pohybujete touto plastovou destičkou s otvory a to je základní princip této hry. Rytíř pak překonává světy, které se skládají z 5 map. Začíná se hrát s mapou s nejnižším číslem a nejmenším množstvím překážek. Postupně se s každou mapou obtížnost hry zvyšuje a je třeba spolupracovat a domlouvat se, aby hráč překonal překážky jako výbušný dynamit nebo bandité.

Rytíř Klouzek má určené místo na dané mapě, se kterou hrajete. Jednotlivé mapy udávají úkoly, které je třeba s Klouzkem zvládnout.  Nejzákladnější úkol je provést rytíře Klouzka po linii světla až na konec dané hry. To dosáhnete tím, že spolupracujete a nakláníte rámeček, tím posunete Klouzka, který má na bříšku kolečko. Musíte být opatrní a přemýšlet, kam rytíře posunout. Když rytíř Klouzek spadne do jámy, nebo narazí na překážku, ztratí jeden z životů. Hru vyhrajete, když dokončíte pátou mapu a máte ještě nějaké srdíčko života.

Celá hra mne překvapila svou propracovaností a hlavně nápadem. Je krásně zpracovaná – figurky i mapy a celá hra jsou milé, zpracované tak, že se líbí dětem, i dospělým. Hra je moc hezká, vtipná a zábavná.

Budete se při hře určitě bavit spolu s dětmi, protože je pokaždé jiná.

 Vždycky se jinak vyvíjí a je nutné při hraní se domlouvat a spolupracovat. To baví zase mne. Nikdo z hráčů se při hře nenudí. To je důležité hlavně při hře s menšími dětmi. Často se u některých deskových her stává, že děti se nemohou dočkat, kdy budou na řadě a v mezičase se nudí, hra je tím pak pro ně méně zajímavá a zábavná. To u rytíře Klouzka naprosto neplatí.

Děti celou dobu sledují, co se ve hře děje, přemýšlí jak, a kam Klouzka posunout- radí, čekají, jestli to zvládne a jsou po celou dobu vtažené do hry.

Jedno hrací kolo trvá kolem půl hodiny. Pokud hrajete s menšími dětmi, je lépe nespěchat a nechat je opatrně plochu naklánět. Pokud hrajete s dětmi staršími, je fajn stanovit nějaký časový limit, a tím i zvýšit obtížnost hry – pak je hra kratší a trvá 15 až 20 minut. Celá pravidla hry najdete samozřejmě v balení.

Hra má samozřejmě i několik stupňů obtížnosti. S menšími dětmi hrajeme většinou jednu mapu, se staršími je možno projít všech 20 map- to už je celkem obtížné, takže se do hry ponoříme i my. Alespoň u nás to tak funguje. Při hraní téhle roztomile zpracované, originální a vtipné hry zapomínáme na čas i na starosti. Prostě v tu chvíli s rytířem Klouzkem zachraňujeme království a princeznu, je nám všem fajn.

Líbí se mi i to, že hra nepotřebuje žádný ohromný prostor- při hraní potřebujete místo, kam se vejde krabice se hrou.  Hrací deska je umístěna přímo v krabici. Můžete tedy hrát klidně na stole, nebo stolku.

Hra Rytíř Klouzek je fajn hra, která nás doma baví. Mezi hrami vhodnými i pro menší děti ji hodnotím jako jednu z nejlepších. Děti se učí spolupracovat a zároveň si potrénují motoriku.

Hra je zábavná a funguje na velmi jednoduchém principu hrací desky, kterou nakláníme a tím po ní posunujeme figurku tak, aby se vyhnula nebezpečí.  U nás doma Rytíř Klouzek boduje. Pokud tedy už nevíte, jak zabavit děti, s touhle hrou se vám to zaručeně povede.

Pokud budete hrát s dětmi i vy, skvěle se odreagujete a zapomenete na starosti, svět bude zase krásnější – vždyť přece rytíř přijede a zachrání princeznu, a to je šťastný konec, na který všichni čekáme.

Hra je vhodná pro 1 - 4 hráče, pro děti od 7 let (zvládnou i menší), průměrná doba hry 20 - 30 minut.

Pokud si hru chcete koupit, klikněte zde: rodinná hra Rytíř Klouzek

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu společnosti Mindok, klikněte zde: mindok.cz

 

Lezoucí medvídek

 

Dnes bych vám chtěla představit lezoucího medvídka pro malé děti – elektronickou vzdělávací hračku od VTECH.

Moje recenze bude velmi pozitivní, jsem totiž z medvídka nadšená.  Mám ho pro vnoučka a zaujal mne hned při prvním vyzkoušení. Až je mi líto, že tahle hračka nebyla, když jsem měla malé děti. O to víc si ji užíváme teď s vnukem.

Medvídek je tak akorát velký pro malé mrně. Zvládne si ho tedy i samo držet v ručičkách, nepotřebuje u toho pomáhat. Na první omak je medvídek velmi příjemný. Malý si ho dlouhou dobu hladil, bylo vidět, že  je mu je povrch medvídka příjemný.

Kromě toho, že je medvídek lehký, a není příliš velký, děti zaujme kromě pohybu i tím, že mluví.

Malý nejdřív zkoumal malou blikající berušku, která je na zádech. Ta se mu moc líbila. Když objevil, že po zmáčknutí srdíčka, hvězdičky a kolečka na medvídkových kalhotách začne medvěd mluvit a zpívat, bylo o zábavu na dlouhou dobu vystaráno. Důležité pro vnuka bylo i to, že si zvuk pouští sám, bez pomoci dospělých.

Medvídek mluví příjemným hlasem ( oproti některým robo hračkám, které mají hlas ostrý a ječivý, tenhle hlas je v pohodě a vydrželi jsme ho poslouchat i my, dospělí).

Medvídek umí říct více než 50 krátkých frází.

Jsem zvědavý medvídek, a mám rád dobrodružství.
Polez se mnou!
Tak pojď. Za mnou!
Poznáš, kde mám modré tlačítko?
Poznáš, kde mám žluté tlačítko?
Poznáš, kde mám fialové tlačítko?
Poznáš, kde mám červené tlačítko?
Ty jsi ale šikulka!
Stiskni moje velké srdíčko a dívej se, jak lezu.
Hurá! Lezeme!
Modrý kruh
Červené srdce
Fialový čtverec
Žlutá hvězda
Můžeme začít? Jedna, dva, tři. Lezeme!
Jedna, dva, tři. Za mnou!
Já rád lezu.
Jsem lezoucí superstar!
Když lezu, tak si rád zpívám.
Jak rychle umíš lézt? Tak pojď, lezeme!
Hurá!

Písničky:

Píseň 1:
Já jsem malý méďa, hebký jako plyš
Raz, dva, tři, a už jsem pryč.

Píseň 2:
Připravte se! Jedeme! Cestou spoustu věcí najdeme!

Píseň 3:
První, druhá, třetí, čtvrtá
už to umí moje tlapka.

Píseň 4:
Ty jsi super star! Mám tě rád.

Píseň 5:
Já jsem malý medvídek, já lezu rád.

Kromě frází, které se ozvou po stisknutí tlačítka, umí méďa děti nenásilně učit i barvy a procvičuje dětskou motoriku – to, co se nám dospělým zdá jednoduché, je pro děti těžký úkol.

Vzhledem k tomu, že hračka je vhodná už pro hodně malé děti – zhruba od 9 měsíců, musí se hodně soustředit, aby prstíčkem dokázaly zmáčknout tlačítko.

Odměnou je jim právě říkanka, nebo písnička. Děti se nenásilně a snadno učí říkanky, písničky, barvy s hračkou mnohem raději, než kdybychom jim je říkali my, dospělí.

 Moc se mi líbí  funkce lezení. Čekala jsem, že bude medvěd jen chviličku lézt, ale leze celkem dlouhou dobu, rychlostí přiměřenou rychlosti lezení dětí.

 Je vidět, že výrobci přemýšleli a opravdu se snažili pochopit potřeby a schopnosti malých dětí, protože hračka splňuje vše, co jsem od ní očekávala, v některých směrech mé očekávání předčila.

Byla jsem překvapená, jak hodně hračka vnoučka zaujala. Většinu hraček si takhle malé děti prohlédnou, krátce podrží, po chvilce odloží a nechají se zaujmout hračkou jinou. Medvídek má tolik funkcí, že i menší děti zaujme na hodně dlouhou dobu. A i když zrovna nepouští zvuky, alespoň si ho hladí a dotýkají se ho – povrch medvídka byl zvolen velmi příjemný. Jediné, na co u vnoučka dohlížím, je, aby ho nestrkal do pusinky.

Vzpomínám si, jak jsem učila lézt dceru, když byla malá – tahali jsme před ní hračky, anebo šustivé sáčky, jako lákadlo, aby popolezla. Před vnoučka stačí položit medvídka a hned se snaží se k němu dostat. Už ví, že bude odměněn přátelskou říkačkou, nebo písničkou, a hlavně – bude zase moct sahat na tu krásně blikající berušku, co ho tak zajímá.

Rukama mi prošlo už dost interaktivních hraček, medvídka, který leze, zpívá, bliká a mluví, řadím mezi ty nejpovedenější.

Opravdu totiž vyhovuje potřebám a schopnostem věkové kategorie dětí, pro které je určen. Je vkusný, není to „uřvaná hračka“, kromě toho, že se líbí, je i skvělý na procvičování dětské motoriky, a budete překvapeni, jak brzo si s ním začnou děti pobrukovat písničky a učit se slova z říkanek. Starší děti se naučí i celé říkanky a písničky.

Nejhlavnější ale je, že je to hračka, co děti zaujme a baví. A přiznávám, že nejen děti. Když jsem medvídka přinesla domů, zkoušeli jsme ho hodně dlouho, protože jsme byli zvědaví, co všechno umí, a myslím, že nadšení jsme byli všichni.

Pokud máte rádi kvalitní hračky, které zároveň děti i něco naučí, a hlavně je baví, pořiďte si pro ně tohoto interaktivního medvídka. U nás je jako hračka už dlouhou dobu číslo 1 mezi hračkami.

 Že jsou interaktivní hračky u dětí oblíbené, to jsem tak nějak věděla. Naprosto jsem ale nečekala takové zaujetí a nadšení.

To, že dítě se snaží hračku napodobit a lézt za ní je super. U vnuka lezení za medvídkem vyvolávalo doslova salvy smíchu. Občas se smál tak, že nemohl ani lézt. Naprosto jsem nečekala, že bude tak zaujatý hračkou, že ji hodně dlouho nepustí z ručičky. Blikající beruška mu nedávala klid a neustále se snažil se jí nějak dotknout, nebo do ní strkat. Beruška ho přímo fascinuje.

Když vnuk objevil, že stačí zmáčknout nějaký symbol na kalhotách a hračka mluví a zpívá, byl přímo uchvácený – vrtěl se a „tancoval“, mačkal symboly stále dokola, a se zaujetím poslouchal, co medvídek říká. Po chvilce ho odložil, ale hned se k němu zase vracel. My dospělí už jsme měli – přiznávám – chuť občas ty baterky vyndat a užít si ticho. Co bychom ale pro našeho drobečka neudělali- vydrželi jsme.

Po nějaké době jsme se naučili „vypnout se“ a mluvení médi nevnímat. I když medvídek nehraje a neleze (protože navečer ho vypínáme), malému se moc líbí jak je hebký a stále si ho hladí.

Myslím, že tahle hračka bude umazlená a vyhlazená až na základ látky (nebo plyše).

 Jsem opravdu překvapená, že interaktivní hračky opravdu fungují a děti baví. Tenhle medvídek tedy rozhodně. Pokud to tedy úplně shrnu a ohodnotím – jsem ráda, že jsem tuhle hračku malému dala. Jsem naprosto spokojená, a mrňousek ještě víc.

Vhodné pro děti od 9 měsíců.

Rozměr medvídka: 26 x 28 x 15 cm

3 AA baterie jsou součástí balení.

 

 

Pokud si chcete medvídka prohlédnout, klikněte zde: interaktivní lezoucí medvídek VTech

Pokud si chcete prohlédnout i další hračky ze sortimentu VTech, klikněte zde: www.vtech.cz

 

Video ukázku medvídka si prohlédněte zde: lezoucí medvídek video


Naučná hra Přemyslovci

Chtěli jste někdy cestovat časem? Já jsem jako malá holka o tom často snila. Představovala jsem si, jaké by to bylo, být třeba královna, nebo princezna – jak se asi žilo na zámku, co jedli, jak se oblékali, koho měli rádi a koho naopak nesnášeli.  Jaká třeba byla kněžna Libuše, o které jsme se ve škole učili, byl král Přemysl Otakar II, nebo Karel IV hodný v osobním životě, nebo byl přísný a nemilosrdný? Tohle všechno a spoustu dalších věcí nám letělo hlavou při dějepise. Měli jsme skvělou paní učitelku, takže nás dějepis všechny bavil.  Lásku k historii zdědily i moje děti a vnuk.

Proto jsme celkem zajásali, když společnost Dino uvedla na trh naučnou hru Přemyslovci. Hru, ve které se přenesete v čase do dob Přemyslovců.

Zaujal mne nejen obal, ale i podtitul – Přemyslovci – Světci, válečníci, ale také uličníci.

V téhle hře plné otázek, odpovědí a historických postav se formou hry děti (i dospělí) dozvědí spoustu zajímavostí o Přemyslovcích.

Přemyslovci byli první panovnický rod. Pověst o tom, jak Libuše věštila pro českou zemi, a ve svých viděních spatřila Přemysla Oráče, známe asi ze školy všichni. Kdo byli ale ostatní panovníci? Jací Přemyslovci byli, jak se jmenovali, jak žili – spoustu věcí se dozvíte v této hře.

Pokud máte strach, že hra je v podstatě „nudný dějepis“, tak se mýlíte. Hra je svižná, a zábavná.

Hru začne vždycky nejmladší hráč. Hodí kostkou, a posune se o daný počet políček. Směr cesty je od okraje do středu, kde čeká koruna česká se svými drahokamy. Kdo dosáhne drahokamu, ten vyhrává.

Herní spirála je rozdělena do 4 barev, které symbolizují 4 různá platidla, která se za Přemyslovců používala. Cesta je tvořena různými políčky, jejichž funkce hráči plní, když na ně šlápne jejich figurka. Pole jsou dobře popsaná v pravidlech, takže víte, že Skořicové pole je město, Zkřížené meče nájezd, tmavé pole klášter a tak dále..

 Pro hru jsou důležité i peníze, které hráč získá různými způsoby. Nejčastěji odpovědí na otázku. V období Přemyslovců se používala různá platidla, různé měny – jsou barevně i graficky odlišené, odpovídají vždycky barevnému úseku spirály a platí jen v daném období.

 Hra končí, když se figurkou hráč pohybuje u středu po světle modrých polích posledního období, a má za sebou poslední červenou šipku. Když hráč dosáhne polí na ocase českého lva, je v bezpečí před ostatními spoluhráči. Český lev s korunou na hlavě je symbol českého státu, který vznikl v období Přemyslovců a chrání hráče. Pak hráč postupuje po číslech a vyhraje ten, kdo první dosáhne drahokamu.

Postavy ve hře mají různé schopnosti, ty jsou popsány na kartičkách. Například Libuše byla věštkyně, Svatý Vojtěch šiřitel křesťanství, biskup a příslušník rodu Slavníkovců, Svatá Anežka – dcera Přemysla Otakara I. činila dobro všude, kam vstoupila… Postavy jsou vyobrazeny na kartičkách a pěkně popsané.

Před samotným začátkem hry je třeba si přečíst pravidla.

Nejsou ale vůbec složitá, pochopí je okamžitě i děti – hrací deska je moc hezky graficky ztvárněná, a pomáhá pochopit princip i pravidla hry. Pokud vám něco není jasné při čtení pravidel, okamžitě to pochopíte při hře, protože hra je logická.

Hra je pro 2 – 6 hráčů, vhodná pro děti od 8 let.

My jsme hráli s 9 letým vnukem a hru chápal skvěle a moc ho bavila.

Určitě vás překvapí, kolik věcí si vybavíte ze školy, na kolik věcí si vzpomenete, a kolik nových informací se dozvíte. Díky hře si tak děti i dospělí ukládají do hlavy spoustu informací, skvělou hravou formou.

Hra je fajn pro všechny děti, ve škole pak určitě děti překvapí paní učitelku tím, kolik toho o Přemyslovcích vědí. A co si budeme povídat, věci, které se naučíme při hře, nám pak v hlavě zůstanou napořád. I děti, které ve škole nedávají pozor, protože je učení nebaví, se najednou soustředí a aniž by chtěly, zvládnou jeden historický úsek našich dějin s přehledem a radostí.

Bylo by fajn, kdyby tahle hra byla i ve školních družinách.

Balení obsahuje: 1 herní plán, 48 karet s otázkami, 12 karet s osobnostmi, 80 mincí, 6 figurek, 1 hrací kostka, 1 pravidla

Protože děti teď díky karanténě nechodily dlouho do školy, a některé do školy stále nechodí, je fajn ulevit si od rodičovských starostí s vysvětlováním látky dějepisu.

Tahle hra Vaše děti naučí spoustu věcí o Přemyslovcích, dozví se zajímavosti a ještě se zabaví hrou.

Hra je velmi dobře zpracovaná, takže při hře se nenudí ani dospělí – pokud hru koupíte svým dětem, klidně ji vytáhněte i na posezení s přáteli,a uvidíte, kolik věcí „vydolujete“ z hlavy- i když jste si mysleli, že jste je dávno zapomněli.

Pokud si chcete o hře přečíst více, nebo si ji chcete koupit, klikněte zde: naučná hra Přemyslovci.

Celý sortiment společnosti Dino najdete po kliknutí zde: mojedino.cz


Hra Kostky jsou (s)vrženy

Konec školního roku. Letos byl poněkud zvláštní. Můj vnuk už vysvědčení dostal – dětí bylo díky Covidu 19 a karanténě ve třídě hodně málo – ze dvou tříd jen 13 dětí. Rodiče se ještě bojí poslat děti do školy, aby se nenakazily. V jiných školách budou děti vysvědčení teprve dostávat.  Všechny děti si za vysvědčení zaslouží nějaký dárek jako odměnu za to, že se ve škole snažily. Letos to měly děti těžší, učily se hodně doma, a pro některé bylo dost těžké látku pochopit a vypracovat zadané úkoly. Jako odměna za vysvědčení je prima odměna třeba stolní hra.

U nás je to stolní hra Kostky jsou (s)vrženy od společnosti DinoToys.

Je to hra chytrá, rychlá a lze ji hrát doma i na dovolené. Je vhodná pro děti od 8 let, ale i pro děti starší a zabaví se s ní na cestách i dospělí. Mladší děti by možná hru zvládly,ale asi by nestíhaly tempo starších a dospělých, tady bych věk 8 let brala opravdu jako hranici, kdy si děti hraní začnou užívat. Pro mladší děti je lépe vybrat hru jinou.

Kostky hrál v životě už určitě každý z nás. Tady jsou pravidla upravena tak, aby hra s kostkami byla úplně jiná, nová, a tím i zábavná.

Je fajn, že jedno kolo hry trvá mezi 10 až 15 minutami, můžete ji hrát tedy vlastně kdykoliv.

Hra nezabere příliš místa, můžete si ji zahrát opravdu všude.

Na dovolenou jen přibalíte sáček s kostkami, kartonové destičky (jsou malé) a sáček s barevnými čtverečky – ani v kufru tedy hra nezabere příliš místa.

Balení obsahuje: 24 bodových kostek v 6 barvách, 4 kartonové tabulky hráče, 125 dřevěných kostiček, 1 pravidla.

Hra je určena pro 2 až 4 hráče od 8 let

Délka jedné hry – zhruba 15 minut

Pokud zestručním pravidla, tak hra probíhá asi takto:

Vaším úkolem ve hře je spojit 6 různých barev, nebo 6 čísel do jedné řady jako první. Všichni hráči hází kostkami současně. Každý hráč má 6 kostek různé barvy. Hází se tak dlouho, dokud některý hráč nehodí a neodloží 6 různých čísel. Kolo je vyhodnoceno podle toho, jaké jste odložili kostky. Kostičky oranžové barvy položíte do hráčské tabulky. Konec hry je, když někdo spojí v přímé řadě 6 kostiček ve své tabulce.

Toto jsou pravidla opravdu zestručněná. Ke hře jsou přibalena pravidla podrobná, kde se dočtete jak hru hrát.

Hru pochopíte okamžitě, když máte kostky, kostičky a hrací tabulku v ruce, nemusíte mít obavy, že nebudete pravidlům rozumět.

Pravidla jsou napsána jasně a srozumitelně, princip hry z nich lze pochopit dobře.

Pokud tedy přemýšlíte, čím uděláte vašim školákům radost za vysvědčení, nebo hledáte hru na dovolenou, a potřebujete, aby nezabrala příliš místa, a bavila větší děti i dospělé –vyzkoušejte hru Kostky jsou (s)vrženy. Hra je svižná a zábavná. Nudit se u ní rozhodně nebudete.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kostky jsou (s)vrženy

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz

 


Společenská cestovní hra Mince

Prázdniny jsou v plném proudu. A s nimi i cestování na výlety, dovolené, k babičkám.. A s cestováním i ono známé a otravné „Už tam budem?“ ozývající se ze zadních sedadel auta, nebo ze sedaček ve vlaku. Děti mají výlety a dovolené moc rády, při cestování se ale nudí.

Společnost Dino.cz proto uvedla na trh novinku – cestovní hru Mince, při které se děti ani teenageři při cestování nudit nebudou.

Je to vlastně 50 her, hádanek a hlavolamů v malé krabičce.

Hra je určena pro starší děti od 8 let, bavit bude ale i ty větší děti, teenagery a je fajn i pro dospělé.

Je to prima cestovní hra, která nezabere v kufru skoro žádné místo – vlastně přibalíte v jednom sáčku 50 karet a v druhém 20 mincí. Nic víc. Žádné hrací desky nebo složitá pravidla. Na 50 kartách jsou vytištěna zadání a řešení. Na každé kartě je tedy zadání a po otočení na rubovou stranu i řešení úkolu. K řešení je třeba 20 mincí zlaté a stříbrné barvy potištěných z obou stran. To stačí k plnění zadání – logických a strategických úkolů.

Nemyslete si ale, že je to takové to jen tak plnění, co nikoho nebaví. Občas je třeba pořádně zapojit myšlení. Já jsem hru pro tuto recenzi vyzkoušela samozřejmě na sobě, pak jsem přizvala ke hře 9 letého vnuka a syna 25 let. Hraní nás bavilo všechny. Je to fajn, jen občas mi trochu to myšlení už drhne. Takže se přiznávám, že jsem večer trénovala, než jsem si sedla ke hře. Nebudu lhát – prohrávala jsem. Dali jsme si totiž vždycky časový limit. Já nemám tak dobré logické myšlení, mě to trvalo vždycky déle, než klukům. Ti se při hře oba královsky bavili.

Hru je dobré hrát opravdu až s dětmi od 8 let, je to hra logická a je třeba dost přemýšlet, takže menší děti by měly asi problém řešení zvládnout. Omezení horní hranice věkového limitu není třeba. Klidně si hru zabalte i na večery na dovolené pro dospělé. Hra určitě bude bavit.

Hra Mince je rychlá, má spád, a vše záleží jen na vašem postřehu, logickém myšlení a představivosti.

Hra nemá tištěná pravidla – nejsou potřeba. Vše je vždy srozumitelně popsáno na dané kartě.

Takže pokud se chystáte na dovolenou, nebo někam s dětmi na prázdniny, přibalte si strategicko- logickou cestovní hru od společnosti DinoToys. Myslím, že si dobře zahrajete a pobavíte se. Mne hra tedy baví, a jdu zase trošku trénovat, abych nebyla při večerním hraní zase poslední.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Mince

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz


Vodní balonky

Letošní prázdniny jsou pro děti jiné než obvykle.  Spousta táborů a dětských akcí bylo zrušeno, na dovolenou spousta rodin neodjíždí, raději zůstávají doma. Děti mají proto méně zábavy. Konečně ale začalo teplo, léto jak má být. Kromě koupání je tu pro děti další fajn zábava.

Jsou to vodní balonky z eshopu naau.cz.

Je to bezva nápad na to, aby se děti vyřádily a odreagovaly. Prostě jen naplníte svazek balonků přes nálevku, lehce s nimi klepnete (na každém balonku je taková gumička, co ho utáhne) a ony se samy uvolní. Malé vodní bomby jsou připraveny. 

Původně jsem vám chtěla nafotit, jak vypadají připravené, a pak i v akci. Ale prostě jsem to nestihla, a pak už jsem si jen schovávala foťák, aby se nenamočil. Děti byly tak nadšené, že jsem to prostě propásla, a jakmile se kluci zmocnili balonků, už jsem neměla šanci. Do bitvy se zapojili i dospělí a tak byla spousta halasu, radosti a smíchu. Ze zahrádky jsme odcházeli mokří, a od smíchu nás bolela břicha. Občas se stává, že děti se při hře rozdovádí a pak nejdou zastavit a zklidnit – tady je to v pohodě – prostě vodní bomby dojdou a je po bitvě. Nemusíte se bát zranění – ty balonky jsou malé – takže jsou to spíš bombičky, než bomby.

Myslela jsem, že vám na produkt napíšu i nějakou recenzi, ale ona u těchto balonků není prostě vůbec potřeba. Je to svazek umělohmotných tyček s nálevkou, na které jsou nasazeny balonky. Žádná velká věda, jen dobrý nápad jak zabavit v horkých dnech děti. A nejen děti, bavili se i dospělí- chlapi řádili jako malí kluci.

Pro děti (i pro dospělé) to byla opravdu fajn zábava za pár korun. Už jdu objednat další, a doufám, že léto ještě nějakou dobu vydrží.

Pokud si chcete prohlédnout balonky „v akci“, klikněte zde, spustí se vám video.: video vodní balonky –bomby

Pokud si chcete balonky koupit, klikněte zde: vodní balonky 3 svazky s nálevkou

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz

 


Plyšová deka s medvídkem a Tygřík s rolovacími pásky v tlapkách

Včera se mi narodil vnouček. Radost mám ohromnou, a už se těším, až s ním vyjedu poprvé ven na procházku s kočárkem. Jako správná babička vím, že je potřeba, aby miminku bylo na procházce příjemně teplo, a mohlo klidně spát.

Proto jsem mu jako dárek od babičky připravila krásnou hřejivou dečku s medvídkem od společnosti Mikrotrading.

Deka mne zaujala na první pohled. Je totiž ozdobena na lícové straně zvířátkem. Deka je krásná, a vyráběna je hned s několika typy zvířátek.

Dlouho jsem vybírala – mými favority byla bílá deka s ovečkou, šedivá se slonem a hnědá s medvídkem. Ta hnědá díky praktičnosti nakonec vyhrála.

Deka je v rozměru 100 x 75 cm, je tedy dostatečně velká, aby v ní bylo miminku teplo po přikrytí, nebo zabalení. Využít ji lze samozřejmě i v postýlce, nebo v autosedačce.

Mikroplyš, ze kterého je deka vyrobena, bude mrňouskovi velmi příjemný na dotek. Je to taková ta mazlící deka, kterou je radost držet v ruce. Tím, jak je deka měkkoučká, bude velmi příjemná i jemné dětské pokožce.

Deku lze velmi dobře poskládat do tvarů, které potřebujete, proto má opravdu velkou možnost použití – kromě přikrytí do ní lze miminko i velmi dobře zabalit a nikde nic netlačí.

V kočárku bude deka velmi dobře vypadat, protože navrch prostě složíte tak, aby byl vidět obrázek vámi zvoleného zvířátka (u mne medvídek, na výběr je ale 5 motivů – ovečka, slon, medvěd, opice, a kravička). Fotku deky v kočárku zatím nemám. Na pověry sice nevěřím, ale co kdyby – proto kočárek je koupen, ale přivezen bude až teď, když se náš malý narodil.

Pokud si chcete tuhle krásnou deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka zvířátko

 

A ještě jednu maličkost jsem vnoučkovi pořídila. Je to hlídací tygřík.

Tygřík je také od firmy Mikdrotrading. Je z velmi příjemného jemného mikroplyše, bude tedy miminku příjemný na dotyk. Je tak hebký, že když ho držíte v ruce, často se přistihnete, že ho mimoděk hladíte. Prostě mazlík jak má být. Kromě mazlení je tohoto tygříka díky rolujícím páskům v tlapkách možno snadno připevnit na kočárek, postýlku, nebo pak i dětem na ruku – krásně drží, a bude nejen parťákem na hraní, ale i hlídačem dobrých snů vašeho miminka. Tygří silou zažene všechny zlé sny a pustí k miminku jen ty dobré.

Tygřík je velký cca 30 cm, a vhodný je už pro děti od 0+ - tedy od narození. Pokud se vám nelíbí tygři, můžete dětem vybrat pandu, slona, nebo opici s rolujícími páskami v tlapkách.

Tygříka si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: tygr plyšový s rolujícími pásky.

 

S hračkami Mikrotrading jsem moc spokojená. Moc se mi líbí, jsou kvalitní a zdravotně nezávadné. Bezpečné a přitom hezké hračky od společnosti Mikrotrading s duchem ve znaku mi tak trochu učarovaly. Proto vám jich v nadcházejícím předvánočním období ještě pár ukážu. Dobré věci se mají chválit, a proto když objevím krásné a kvalitní zboží, ráda vám o něm řeknu.

Firma Mikrotrading patří k nejstabilnějším firmám na trhu, a v sortimentu mají opravdu hodně produktů.

 Firma Mikro Trading a.s., je nositelem záruky kvality a bezpečnosti hraček, které společnost uvádí na trh. Hračky s Duchem garantují dětem hru plnou zábavy spolu s možností rozvoje jejich kreativity i fantazie.

Pokud se chcete o firmě dozvědět více, klikněte zde: firma Mikrotrading a.s. – historie