Testování kosmetika


 

Kosmetika priody - testování PRIODY - Kolagenové sérum s HA a extraktem z Gotu Kola (30ml) a PRIODY - Regenerační noční krém s čistým hlemýždím extraktem (50ml)

 

Vyzkoušela jsem dva produkty  z kosmetické řady Priody. Jedná se jmenovitě o Collagen + HA sérum s HA extraktem z Gotu Kola  a Regeneration Night Cream.

S přibývajícím věkem se mění i má pleť. Tam , kde dřív byly vidět maximálně vrásky od smíchu se nyní objevují vrásky trvalejšího charakteru, pleť má nejednotný odstín, je dehydrovaná a stává se čím dákl víc citlivější. Ráda proto používám kvalitní kosmetiku, která nedráždí pokožku a hydratuje.

Kolagenové sérum se velmi dobře nanáší, a dobře se i do pleti vstřebává. Stačí nanést pár kapiček na obličej a krk. Už po pár dnech používání mám pocit jemnější pleti, ztrácí se nejednotná barevnost pleti a hlavně je pleť hydratovaná. Pocit z pleti je velmi příjemný, zmizelo pnutí (tím, že pleť není tak vysušená je stále jemná a působí pružnějším dojmem). Používání Kolagenového séra je mi velmi příjemné. I na krku vypadá pokožka po používání séra lépe

Noční Priody Regenerační krém se velmi dobře roztírá, není parfémovaný,  což je příjemné, dobře se i vstřebává. Stačí ho nanášet poměrně malé množství. Ráno po probuzení je pocit z pleti velmi příjemný, pokožka je krásně hydratovaná, jemná, není podrážděná- u mne tento regenerační krém přinesl i zklidnění pokožky, mám pokožku se sklonem k velkému vysušování, občas se lehce olupuje a popraská, tyhle pocity a problémy po používání regeneračního krému v kombinaci s HA sérem zmizely, pleť mám bez prasklinek, bez olupování, je pružnější a mizí pigmentové skvrnky, které se jmi občas objevovaly. Mám pocit, že i počínající vrásky jsou méně vidět – tím, že je pleť hydratovanější a pružnější jsou vrásky méně výrazné.

Oba dva Priody výrobky se velmi snadno používají, na použití je třeba celkem malé množství, takže vydrží poměrně dlouho, dobře se vstřebávají, nejsou parfémované, což je příjemné, protože nemám ráda výrazně parfémované krémy. Celkový dojem z obou přípravků je velmi pozitivní, moje pleť je hydratovanější, vypnutější, jsem velmi spokojená, je to zatím asi nejlepší přípravek na mou citlivou pleť jaký jsem používala, rozhodně budu tutu řadu používat i nadále, je kvalitní a ráda si za ni připlatím. Můj dojem je výborný, oba výrobky mi velmi vyhovují a mohu je jen doporučit

PRIODY | Kolagenové sérum s kyselinou hyaluronovou a výtažkem z Gotu Kola

PRIODY | Regenerační noční krém s čistým hlemýždím extraktem


Pleťová maska RIXOR 24 Gold Nano Crystal Facial Mask

Pod tímhle dlouhým názvem se skrývá korejská pleťová maska s částečkami zlata a je to opravdu takový zlatý poklad pro vaši pleť. Já jsem byla hodně zvědavá, jak tahle zázračná maska funguje, obecně k novým věcem přistupuji opatrně a lehce nedůvěřivě. Mám citlivou pleť, takže nemůžu používat všechny přípravky bez podráždění.  A protože mám jako většina z nás ráda relax a hlavně trochu bojuji s hydratací pleti a rozšířenými póry, tenhle zázrak v kosmetice jsem se rozhodla vyzkoušet. A udělala jsem dobře. Maska je snadná na použití, přikládá se na 30 minut, takže jsem si zapálila svíčku, pustila si relaxační hudbu, aplikovala jsem si masku a užívala jsem si odpočinek. Čekala jsem , jestli mě maska nezačne svědit, nebo lehce pálit ,ale přestože v návodu je upozornění, že může lehce štípat, já jsem tenhle problém neměla. Musíte si při aplikaci dávat velký pozor, aby maska nepřišla do kontaktu s očima, jiné omezení při aplikaci není. A po 30 minutách masku sundáte, neomýváte, jen zbytky lehce vmasírujete do tváře. Takže žádný problém se sundáváním masky, žádné odmývání a podobné věci. Maska se plně vstřebá. A musím uznat, že jsem měla velmi příjemné pocity. Kůže na obličeji mě přestala pnout, , je jemná a vláčná, prostě je mi fajn.

Při aplikaci masky je třeba dbát některých doporučení:

1/ masku použijte hned po otevření obalu. Pokud necháte otevřený obal a masku nepoužijete,tak vyschne a nepůjde použít

2/ maska je jednorázová, používá se 20-30 minut, déle není třeba ji na obličeji mít,, nenechává se tedy na obličeji déle a nikdy ne třeba přes noc.

3/ samozřejmě pokud vám bude použití masky nepříjemné, bude vás štípat, pálit, nebo se objeví vyrážka nebo otok, masku neprodleně z obličeje sundejte – nejsme všichni stejní,a kdo má citlivější pleť, nemusí samozřejmě snášet některé složky masky

4/ neaplikujte si masku těsně po opalování

5/ pokud máte nějaké problémy s pokožkou jako hluboké akné, maska není pro vás doporučována

6/ pokud máte v obličeji nějaké poranění, masku na tyto místa neaplikujte

7/ vyvarujte se kontaktu masky s očima – v opačném případě ihned opatrně ale důkladně vypláchněte oči vodou

8/ maska je jednorázová, nepoužívejte ji opakovaně

Doba trvanlivosti masky je 24 měsíců od data výroby vyznačeného na obale

Složky pleťové masky RIXOR 24K Gold Nano Crystal Facial Mask jsou přírodní.
Složení: Voda, Chitosan, Glycerin, Arbutin, výtažek z Chondrus Crispus (mořská řasa puchratka kadeřavá), Ascorbic Acid, Tocopherol, Zlato, TocopherylAcetate, CeratoniaSiliquaGum, Quaternium-15(Dowicil200), kyselina hyaluronová, LavandulaAngustifolia(Lavender) Oil

A to je vše, co je třeba o pleťové masce vědět. Teď už je jen na vás užít si skvělou relaxaci a pocit z příjemné pleti na obličeji. Tahle maska je takový malý zázrak , který vaši pleť hydratuje, zjemní a budete se cítit jako princezna .

Masku na testování pro Vás mi laskavě poslali z ELLEMARE COSMETICS a já jim tímto děkuji.

 

facebooková stránka klikněte zde:  ELLEMARE COSMETICS


 

Růžová kosmetika - krása jako pro princezny

Miluji růže. Nejen pro jejich krásu, ale i pro jejich vůni. Už jako malá jsem vůni růží měla moc ráda- babička měla velikou růžovou zahradu, v ní pěstovala spoustu odrůd růží, byly krásné. A s večerem i nádherně voněly. Voněla každá trochu jinak, a byla to vůně velmi příjemná a opojná. Pamatuji se, že vždycky večer po práci si babička s dědou chodili sednout na lavičku do růžové zahrady. Jen tak seděli, někdy si povídali, někdy jen mlčeli, dívali se na růže a užívali si, jak hezky voní. Tehdy jsem nechápala, jak můžou vydržet jen tak sedět a dívat se – dnes už to vím, a dala bych nevím co za to, moci si někdy s nimi sednout na lavičku a užívat si tu krásu.

Myslím ale, že od té doby mám moc ráda vůni růží – kdykoliv ji ucítím, jako by mě pohladila babička.

Proto jsem s velkou radostí pro vás testovala růžovou kosmetiku od firmy Ellemare.

Dala jsem si záležet. Mám poměrně citlivou pleť, takže jsem používala kosmetiku pravidelně, abych poznala, jestli na ni nebudu reagovat citlivě. A jsem moc ráda, že mě krémy nijak nedráždí, jsou mi velmi příjemné, pleť mám jemnou a – jak jinak-krásně voňavou po růžích.

Nejvíc jsem si oblíbila masážní houbičku s mýdlem.

Nádherně voní a jako skvělý bonus má anti celulite účinek. Takže sbohem celulitido – já už jsem svůj výrobek na boj s tebou objevila a jen tak se ho nevzdám. Houbička spojená s mýdlem je skvělý výrobek – máte ji hned po ruce a nemusíte nikde složitě hledat gel nebo krém a houbičku – je to vyřešeno pěkně dohromady.

Pleťový krém AntiAge s obsahem Q10 – je bez parabenů, velmi příjemná jemná růžová vůně, snadno se roztírá, rychle se vsákne, nenechává po sobě na pleti mastný film, pleť je po něm vypnutější – takže jsem spokojena, splnil opravdu to, co nabízí.

Denní a noční krém – oba jsou bez parabebenů, jemná růžová vůně je velmi příjemná. Oba krémy mohu doporučit, nedráždí pleť, pleť je po nich hydratovanější, nepne, naopak je jemnější a vláčnější, lehce se roztírá i vstřebává.

Další z vyzkoušených produktů je Anti Age Serum with Argilerine B-Effecct – sérum opět neobsahuje žádné parabeny, obsahuje bulharskou růžovou vodu (takže opět ta úžasná jemná růžová vůně), vhodný i pro citlivou pokožku, nedráždí. Pleť je po něm příjemně vypnutá.

A posledním výrobkem je Softening Lip Balsam (s UV filtrem) Argan & Rose -  jemně vonící velmi příjemný balzám na rty, se kterým vaše rty nebudou nikdy popraskané.

Doufám, že jsem Vás nalákala k použití růžové kosmetiky a budete s ní spokojeni stejně jako já.

Já jsem se do té jemné růžové vůně přímo zamilovala – pleť mám krásně jemnou, celulitidě díky masážní houbičce budu moct zamávat a nebudu si v plavkách připadat hloupě, no a můj úsměv bude zářivější, protože nebudu mít rozpraskané rty. A k tomu všemu bonus jemné růžové vůně. Nemusíte se opravdu bát žádné ostré vůně- je to jako když projdete kolem růže a ucítíte její jemnou vůni. Díky krásnému balení a jemné růžové vůni je tato kosmetika vhodná i jako dobrý a kvalitní dárek, se kterým budete mít určitě úspěch.

Pokud chcete více informací o dalších výrobcích, podívejte se na stránky Ellemare. Stačí kliknout zde: Ellemare kosmetika


Vlasová kosmetika Revalid

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Aby vlasy byly krásné, potřebují ale i kvalitní péči. Když jsem byla hodně mladá, nějak jsem si to neuvědomovala. Vlasy jsem si umyla prvním šamponem, který jsem měla po ruce, a bylo hotovo. V té době jsem měla krásné, pevné vlasy dlouhé až do pasu.

Pak jsem ale měla děti, a každé těhotenství a porod i kojení se na kvalitě vlasů podepsaly, spousta mi jich i vypadala. V té době mi začalo docházet, že mít krásné vlasy není až tak samozřejmé. No a s přibývajícím věkem přišla nemoc, a vlivem léků a asi i hormonálních změn mi spousta vlasů vypadala. Změnila se i jejich kvalita a vlasy mám teď celkem slabé, a jemné. Začala jsem si považovat každého vlasu a snažím se o ně dobře pečovat. Přesto jsem měla pocit, že vlasy mám nejen jemné, ale i bez lesku a objemu, o padání ani nemluvím. Co vám budu vyprávět – vyzkoušela jsem spoustu šamponů, kondicionérů, a masek, přesto – výsledek nic moc, jen jsem začala mít ještě citlivou pokožku hlavy. Začala jsem být celkem zoufalá – plešatí přece chlapi, my ženy máme mít krásný účs co nám sluší. Myslím ale, že jsem našla řešení. Vyzkoušela jsem vlasovou kosmetiku Revalid –konkrétně řadu pro suché a oslabené vlasy s pšeničnými klíčky, a jsem maximálně spokojená.

Znáte ten pocit, kdy se vám chce radostně poskakovat s pocitem, že chcete sdělit co nejvíc předností najednou? Jako je prostě skvělý a krásně voní, ne počkej-ještě lepší je, že vlasy jsou po něm krásně lesklé, ne ještě lepší je, že mě vůbec nesvědí hlava …a tak bych mohla dobu pokračovat. Jsem prostě maximálně spokojená, takže vám o téhle řadě něco napíšu, ať máte taky pocit krásných, pevných, lesklých (atakdále) vlasů.

Nejdřív bych vám ráda představila značku Revalid. Tady si nic vymýšlet nebudu, a s dovolením vyjdu z informací ze stránek www.revalid.cz

 -Revalid® byl vyvinut ve Švýcarsku. Specializuje se na vlasovou kosmetiku a přípravky proti vypadávání vlasů. Cílem jsou zdravé, krásné a silné vlasy. Věříme v komplexní péči, kdy jsou vlasy vyživovány od kořínků po konečky. Víme, že existuje jasné propojení mezi stavem vašich vlasů a vaším sebevědomím. Proto neustále pracujeme na vývoji nových přípravků, které řeší problémy s vlasy od základu, navracejí jim jejich přirozenou krásu a vám sebevědomí.

…“cílem je vyvíjet efektivní, vysoce kvalitní produkty s ověřenou účinností, to vše na základě hlubokých odborných zkušeností v oblasti vlasové péče a boje proti vypadávání vlasů. Chceme být oporou pro lidi trpící nejrůznějšími problémy s vlasy.

Jsme přesvědčení, že krásné vlasy jsou především zdravé vlasy, a chápeme, jak výrazný pozitivní efekt na sebevědomí zdravé vlasy mají. Revalid® chce ukázat, že osobní péče a péče o vlasy pomohou, aby vnitřní krása zazářila i zvenčí.“ Revalid® byl vyvinut ve Švýcarsku v roce 1992 s cílem zajišťovat komplexní péči o vlasy s důrazem na boj s vypadáváním vlasů, výzkum, výroba i vývoj probíhají ve Švýcarsku. ( více o značce najdete na www.revalid.cz)

 

A teď k samotným produktům, které jsem vyzkoušela.

Revalid proteinový posilující šqampon. Voní velmi příjemně, jemnou nevtíravou vůní. Na umytí vlasů ho není potřeba moc, takže balení vydrží poměrně dlouhou dobu. Šampon obsahuje extrakt z pšeničných klíčků, panthenol (vitamín B5), alantoin. Šampon je bez parabenů a silikonů, je tedy vhodný na každodenní mytí vlasů. Jak už jsem zmínila, mám velmi citlivou pokožku hlavy, většina šamponů mi pokožku podráždí, takže krátce po použití se začnu drbat a drbat a drbat… S Revalid proteinovým posilujícím šamponem tenhle problém vůbec nemám. Vlasy se mi zdají po zhruba měsíci používáníí pevnější a lesklejší, účes působí bohatším dojmem, co je ale hlavní – mám dojem, že mi přestaly tolik padat vlasy, a tam, kde byly vypadané, že lehce začínají dorůstat. I kdyby jen tohle byl jediný pozitivní účinek, byla bych šťastná jako blecha. Pocit, že mi mnohem méně padají vlasy jsem začala mít po zhruba 2 týdnech mytí vlasů tímhle šamponem, po měsíci už ze hřebenu vytahuji jen pár vlasů )zatímco dřív pomalu po hrstech).

Dalším vyzkoušeným produktem je vlasový kondicionér z téže řady – Revalid proteinový revitalizující kondicionér.

Kondicionér je opět bez parabenů, takže nezatíží vlasy. Na použití ho stačí malé množství, balení tedy vydrží poměrně dlouho (záleží na délce vlasů), jemně a příjemně voní. Po použití vlasy jdou krásně lehce rozčesat, i tím tedy zamezíte vytrhávání vlasů hřebenem, vlasy nejsou tolik roztřepené, jsou krásně hladké a lehké.

Posledním vyzkoušeným produktem je vlasová maska Revalid repair mask. Maska je určena k intenzivní obnovující péči se speciálním složením. Obsahuje výživné látky jako panthenol, alantoin, pšeničný a ovesný extrakt. Maska posiluje poškozené vlasy, snižuje riziko lámání vlasů, vlasy jsou po ní krásně hebké a jemné na dotek. Maska voní jemnou, nevtíravou a příjemnou vůní, a co je opět pro mne důležité – nedráždí pokožku hlavy. Při pravidelném používání snižuje třepení konečků vlasů a krepatění. Doporučuji všem, kdo si vlasy fénují a nebo žehlí – vysušené vlasy po téhle masce jsou mnohem hezčí i příjemnější na dotek, ta výživa jim moc prospívá.

 

Na závěr bych chtěla říct, že jsem moc ráda, že jsem značku Revalid objevila.  Nevím, který z přípravků zabral víc, protože používám všechny tři přípravky pravidelně, jisté je, že se cítím mnohem lépe. Nesvědí mne pokožka hlavy,ani se mi nedělají lupy, vlasy mám krásně lesklé, a nejsou roztřepané, a hlavně- přestávají mi padat, a z toho jsem opravdu nadšená. Mít krásné vlasy a účes, to chceme všechny. Občas je ale potřeba tomu trochu pomoci. Já jsem moc ráda, že jsem objevila vlasovou kosmetiku, která mým vlasům prospívá, a všimla jsem si toho nejen já, ale i můj muž (a to už je co říct). Cítím se prostě mnohem lépe a proto pokud máte problémy s vypadáváním vlasů, nebo jejich lámáním a třepením, nebo máte prostě jen po létě vlasy poničené sluníčkem a koupáním – zkuste vlasovou kosmetiku Revalid, mě opravdu pomohla.

Více o vlasové kosmetice Revalid a produktech, které vyrábí, si přečtete zde: www.revalid.cz

Pokud si chcete koupit posilující šampon, klikněte zde: Revalid revitalizující proteinový šampon

Pokud si chcete koupit kondicionér, klikněte zde: Revalid revitalizující proteinový kondicionér

Pokud si chcete koupit vlasovou masku, klikněte zde: Revalid repair mask

 


Vůně z eshopu www.swee.cz

Vůně nás provázejí celým životem. Od prvního nadechnutí kolem sebe cítíme spoustu vůní. Některé jsou příjemné, jiné méně a některým se radši vyhýbáme. Já bych se dnes ráda věnovala těm příjemným.

 Protože jsem zažila dobu, kdy jedinou vůní, která se dala koupit, byly Živé květy – tedy lahvička s parfémem, ve kterém byl stonek květiny z umělé hmoty zalitý parfémem ostré květinové vůně jako konvalinky, růže a fialky (fialky jediné se daly tak trochu použít) – jsem ráda, že dnes je parfémů a toaletních vod na trhu dostatek. Už tedy nemusíme používat parfém, jehož jediná kapka s trochou nadsázky dokázala vypálit díru do asfaltu. Když někde prošla žena navoněná Živými květy, poznali jste to ještě po hodně dlouhé době. Od té doby nesnáším silné vůně a převoněné lidi.

Co ale mám ráda, jsou jemné vůně, které mohu měnit podle nálady. Jiný parfém používám v létě, jiný v zimě, a jiný když mám radost, jiný když jsem smutná, jiný na ples a jiný do práce – vůně je dnes už  opravdu možné si vybírat, jak chceme, a většina žen má doma víc, než jednu lahvičku s parfémem.

Pokud namítnete, že mít doma víc parfémů a toaletních vod, je celkem nákladné, hned vám odpovím, že to tak nemusí být.

Vyzkoušela jsem totiž parfémy Yodeyma z eshopu swee.cz. K dispozici jsem měla 3 testery,a 3 vzorky vůní Yodeyma Paris. A tak jsem chodila, týden jsem očichávala papírky, zápěstí, abych vám mohla tyhle vůně doporučit.

Dcerám se nejvíc líbila Yodeyma Paris Celebrity Woman –je to vůně inspirovaná oblíbenou Lancome La Vie est Belle. Je to vůně sladká, ovocně květinová.

Okouzlí vás esencí černého rybízu a sladké hrušky díky čemu je YODEYMA Celebrity Woman tak výjimečnou. Základem celé vonné kompozice je vzácný kosatec, jímž dále prostupují tóny jasmínu a květů pomerančovníku. Základ vůně je tvořen z jedinečných tonka fazolí, pralinek, exotického pačuli a vše podtrhne tón vanilky.

Pro mne je tahle vůně sladká až příliš, mé dcery ji ale používají moc rády, a moc se jim líbí.

Vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Celebrity Woman

 

Další vůně je Yodema Paris Iris – tahle vůně je vhodná pro všechny ženy, které mají rády orientální, dřevité vůně. Je to výrazná květinová vůně – voní hlavně jasmínem.

Okouzlí vás třemi vonnými složkami, jejichž kombinace dodává vůni jedinečný nádech. Úvodním tónem YODEYMA Iris je opravdu výrazný jasmín, který se snoubí s hřejivým kašmírovým dřevem. V základu vůně se ukrývá výjimečná vůně ambry, díky které  nezůstanete bez povšimnutí.

Vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Iris

 

Mě se nejvíc líbil vzorek Yodeyma paris Joy – je to jemná, květinová vůně, inspirovaná parfémem Gucci Bloom. Tahle vůně mi sedla nejvíc, tu jsem si užívala nejvíc. Je vhodná pro každou příležitost, je to taková letní, květinová vůně.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Parys Joy (Yode)

 

Pro pány mají na stránkách swee.cz také parfémy, které jim dodají na mužnosti.

Yodeyma Paris Power –je to vůně inspirovaná parfémem Paco Rabanne – One  Milion – je to vůně velmi výrazná, dřevitá a kořeněná

Luxusní, ohnivá a vášnivá vůně a tajná zbraň všech mužů, kteří chtějí vsadit vše na jednu kartu. Hlavní doménou je pulzující kůže, které podlehnou všechny ženy. Chtějte tuto smyslnou vůní a dopřejte si být zahalen do všech jiskřivých tónů, který vám tento parfém nabízí.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Paris Power

 

Yodeyma Paris Complicidad – vůně inspirovaná Paco Rabanne Pure XS

Kořeněná vůně pro sebevědomého muže. Tahle pánská vůně mi seděla nejvíc, a i manžel a syn po vyzkoušení volí jako nejlepší tuhle vůni.

Smyslná vůně pro muže, kteří vědí co chtějí. Slouží jako afrodiziakum pro ženy a to je ten hlavní aspekt tohoto parfému. Navazuje na předešlou vůni, ovšem má v sobě více tónů, na které velmi dobře reagují ženy. Jedná se o pryskyřici a myrhu, které se používají již od starověku. Za touto vůní stojí zkušené znalkyně parfémů a taktéž mužů.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Paris Complicidad

 

A poslední vůně Yodeyma Paris WOW Scent – vůně inspirovaná Emporio Armani Stronger with you – vůně orientální, aromatická. Tahle pro mne byla až příliš silná, vůní hezky,ale nesmí se to s ní přehánět.

Elegantní, moderní a zároveň originální vůně pro muže. Lehce kořeněná díky směsi kardamonu, růžového pepře a máty. Tato kombinace vystihuje název díky, které je vůně charakteristická a to přesně: ,,silný díky tobě". 

vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Wow Scent

 
 

Na eshopu swee.cz se přesvědčíte, že mít doma víc parfémů a toaletních vod není žádný problém. Pozor, nekupujete si kopii světoznámého parfému,ale vůni tímto parfémem inspirovanou, nevoní tedy úplně stejně. Voní ale příjemně,a vybere si každý. Vonět můžete celý den, vůně můžete střídat podle nálady, nebo ročního období – na eshopu swee.cz nakoupíte vůně za velmi příznivé ceny. Stačí si jen vybrat. Tak ať je náš svět krásnější a voňavější.

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.swee.cz


Přírodní kosmetika ze včelařství Horákovi

Na stránku Včelařství Horákovi jsem narazila úplnou náhodou. Dochází mi totiž doma zásoba medu, tak jsem chtěla vyzkoušet i nějaký kvalitní med přímo od včelaře. Med máme doma moc rádi. Obsahuje tolik zdraví prospěšných věcí, ale hlavně mně i dětem opravdu moc chutná. Není lepší začátek dne, než namazaný chleba s medem – pak je medové nejen ráno, ale i den. A protože přicházejí podzimní plískanice, tak na zahřátí a na potlačení podzimní virózy si dávám čaj s medem – lipový, mateřídouškový, heřmánkový  – jsou tak dobré, a tak hezky voní. A protože mám ráda farmářské výrobky a výrobky od českých chovatelů a pěstitelů, hledala jsem, až jsem našla.

Kromě klasických medů různých druhů a typů se mi moc líbí i nápad s dárkovými medíky. Najdete jich na eshopu včelařství hned několik – třeba i vánoční, nebo svatební. Moc se mi tenhle typ dárků líbí – darujete dobrotu a zároveň zdraví.

Co mne ale překvapilo, je velký výběr přírodních mastí, které na eshopu můžete koupit. Já sama mám pleť se sklony k ekzému, dcery také, takže si musíme dávat pozor, jaký krém, nebo mast na pleť použijeme. Vyhledávám tedy moc ráda produkty bez chemie. To balzámy a masti z včelařství Horákovi splňují. Produkty jsou vysoké kvality, a vybrané jsou s certifikovány pro děti od narození – tyto produkty najdete v sekci pro děti od narození po kliknutí zde: pro děti od narození.

Já sama jsem vyzkoušela tři produkty.

Pro maminku Propolisovou mast.

Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, a produkují ji včely při stavění pláství v úlu. Surovinu k tvorbě propolis sbírají včely na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Při stavění mísí nasbíranou hmotu s výměšky hlavových žláz. Propolis má hojivé účinky, působí proti bakteriím, houbám a plísním. Propolis byl i v dávných dobách užíván k léčebným účelům, a jeho obliba přetrvává doposud. Moje maminka si na propolis potrpí obzvláště – prakticky každý neduh a problém by nejraději řešila propolisem. Tahle mast z včelařství Horákovi mne upoutala hlavně tím, že je tvořena kromě propolis základem z bambuckého másla a mandlového oleje ( klasické masti mají v základu vazelínu), tuhost zajišťuje včelí vosk. Propolisová mast je certifikovaná už pro děti od narození. Dobře se maže a jemně, nevtíravě a příjemně voní. Maminka má velkou radost, tohle složení masti jí vyhovuje mnohem víc, než klasická mast.

Pokud si chcete mast koupit, nebo prohlédnout, klikněte zde: Propolisová mast

 

Jako další jsem vyzkoušela Makový balzám.

Je vhodný pro všechny typy pleti, regeneruje, hojjí a vyživuje pleť. Kromě bambuckého másla obsahuje Makový olej, mandlový olej lisovaný za studena a vitamín E. Mandlový olej zvláčňuje a zklidňuje pleť, makový olej regeneruje, vyživuje a chrání pokožku. Urychluje hojení drobných ranek a odřenin, a hydratuje pokožku. To je přesně to, co teď na podzim potřebuji. Jakmile totiž přestane svítit sluníčko,a začne podzimní  šero a plískanice s větrem, moje pleť přechází do podzimního režimu –je začervenalá, vysušená, loupe se a praská. Nejhorší je to vždycky na nose, bradě, u obočí a uši. Takže jsem byla zvědavá, jestli si makový balzám s mou podzimní pletí poradí. A je to fajn. Suchá místa se hydratovala a promastila, vysušená pokožka, která hlavně kolem uší až trochu praská, se o mnoho zlepšila a další prasklinky se neobjevují, balzám pleť nijak nedráždí, jemně a příjemně voní. Jsem moc spokojená.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Makový balzám

 

Poslední vyzkoušenou kosmetikou ze včelařství Horákovi je Zázračné srdéčko

Tak nějak mne nalákal už název – je Zázračné srdéčko opravdu zázračné? Co vlastně obsahuje a proč se jmenuje tak, jak se jmenuje? Zvědavost je velká a silná, proto ho mám teď před sebou a zkouším. První, co jsem ucítila po otevření krabičky je příjemná marcipánová vůně.(Musím si koupit marcipán, protože po otevření krabičky na něj mám strááášnou chuť). V masti je obsaženo jen to nejlepší, co lze nabídnout – čistý včelí vosk, bambucké a kakaové máslo a zastudena lisované oleje. Stačí ho při nanášení malé množství, takže vydrží poměrně dlouho a jeho použití je opravdu široké. Nejvíc ho doma užíváme jako balzám na rty.  Už žádná popraskaná pusa, vysušené rty a popraskané koutky (au). Po balzámu máme všechny doma krásné rty. Jeho využití je ale velmi všestranné – pokud máte třeba popraskané paty, srdéčko vám uleví a hojí, taky na mazání vysušené pokožky na rukou je fajn- já bez krému na ruce nemůžu existovat. Jakmile si umyju ruce, mám je hned vysušené, a musím mazat. Krabička Zázračné srdéčko je malá a lehká, v pohodě ji můžete sebou nosit v kabelce. Další blahodárný účinek Zázračného sréčka je na jizvy a strie. Věčný problém, se kterým se setkala určitě každá z nás, která má děti. ( I když strie netrápí jen těhotné ženy, například můj syn se trápil se striemi v pubertě, když najednou rychle vyrostl). Strie jsou nepříjemné, a znám spoustu žen, které se nechtějí v létě ukazovat kvůli striím a jizvám v plavkách. V Srdéčku je totiž kromě jiného i jojobový olej, který prokazatelně má protizánětlivé účinky, hojí ranky, předchází jizvám a pozitivně působí i na pleť s akné. Další prospěšné látky jsou včelí vosk (zvláčňuje a vyživuje), malinový olej, švestkový olej, bambucké máslo, vitamín E,a nádherně voňavé kakaové máslo.

Vůbec se nedivím, že ve Včelařství Horákovi pojmenovali tenhle balzám Zázračné srdéčko – je totiž opravdu super, má velmi široké použití,  je hojivé, přírodní a nádherně voní. Pokud bych mohla poradit – v každé dámské kabelce by jeden kelímek Zázračného srdéčka neměl chybět.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Zázračné srdéčko

Pokud máte rádi med, a přírodní kosmetiku, doporučuji vám podívat se na stránky včelařství Horákovi. Najdete tu vynikající, dobrý a voňavý med, a také kvalitní certifikovanou přírodní kosmetiku. Já jsem vyzkoušela kromě medů ještě tři balzámy a masti – Propolisovou, Makový balzám a Zázračné srdéčko. Určitě ale vyzkouším i další produkty. Například hodně hojivou zinkovou mast, čokoládový balzám,kávový balzám, nebo Marcipánový olej. Anebo ještě nějaký další. Lákají mne všechny. Kosmetika bez chemie, přírodní – to je to, co mne u mastí a balzámů u Horákových velmi oslovilo. Léčivá síla přírody je totiž ohromná.

Celý sortiment si prohlédněte po kliknutí zde: Včelařství Horákovi

 


Revalid šampon a sérum proti padání vlasů a podporující jejich růst

Vypadávání vlasů. Problém, se kterým se v životě setkala každá žena. Ať už vlivem nemoci, nebo po porodu, nebo prostě vlivem hormonů a stárnutí. Že se vlasy obměňují a vypadávají, jsem věděla. Jaký je to problém jsem ale zjistila až s přibývajícím věkem. Vždycky jsem měla vlasy hodně jemné, takže účes mi příliš nedržel. Vyřešila jsem to tím, že jsem měla vlasy dlouhé, do pasu, takže nebylo třeba je nějak složitě upravovat. A pak se mi narodily děti. Postupně mi začaly vlasy padat. U dlouhých je problém, že jsou pak prostě všude. Tak jsem vlasy zkrátila a smířila se s tím, že kromě toho, že mám vlasy jemné, jich nebudu prostě mít hodně. Zkoušela jsem i trvalou, aby to vypadalo, že mám vlasů víc,ale jen jsem si je spálila a poškodila, výsledek byl pak horší.

 Problém přišel s přibývajícím věkem. Vlasy mi padají čím dál víc, a díky štítné žláze se vypadávání ještě zhoršilo. Problém už mám takový, že v přední části hlavy už mám potíže  „začesat plešku“, jak to jen tak pro sebe nazývám. S kadeřnicí se snažíme vymyslet účesy, aby to nebylo vidět, ale jemné řídké vlasy jsou prostě neučesatelné, zplihnou a všechno je hned vidět.. Musím přiznat, že s ubývajícími vlasy ubývá i mé sebevědomí. Necítím se dobře. A protože mám hodně citlivou pokožku hlavy, netroufám si používat běžně dostupné přípravky z drogérie, které by růst vlasů podpořily.

Proto jsem ráda vyzkoušela Revalid kůru proti vypadávání vlasů a podporující jejich další růst. – šampon a sérum.

Přípravky Revalid mám už vyzkoušené – testovala jsem šampon a kondicionér pro suché vlasy ( recenzi najdete zde: Revalid šampon na suché vlasy) . Proto jsem neměla strach z vyzkoušení. Vím, že šampony jsou bez parabenů, bez silikonů a bez sulfátů, a nedráždí mi pokožku hlavy, po jejich použití mne kůže hlavy nesvědí ani nezačervená.

Používání vlasové kůry proti vypadávání vlasů a podporující jejich růst je velmi snadné

Nejdříve nanesete šampon, vetřete do mokrých vlasů, necháte cca 60 vteřin působit a opláchnete, pak použijete sérum – to vetřete do pokožky a neoplachujete alespoň 6 hodin. To je vše. Snadné použití, které nezdržuje a neomezuje.

Šampon Revalid proti padání vlasů a podporující jejich růst – tady si nebudu nic vymýšlet, a prostě vám ukážu složení podle výrobce.

Revalid® Stimulující šampon obsahuje inovativní aktivní složku Redensyl®. Redensyl® cíleně působí na kmenové buňky vlasového folikulu, které jsou klíčové pro růst nových vlasů. Skládá se ze dvou patentovaných molekul - DHQG získané ze dřeva modřínu evropského a EGCG2 nacházející se v listech čajovníku čínského - kombinovaných se zinkem a glycinem. Pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích v horských oblastech Švýcarska dodává éterické oleje s antioxidačními účinky, které doplňují revitalizační účinky Redensylu. Obsažené aminokyseliny a panthenol hydratují suché vlasy i pokožku hlavy a stimulují obnovu kožních buněk. Složení je navíc ještě obohaceno o hydratující složky, vitamin E a Pentavitin® a přírodní čistící složku Amisoft®.

Pokud si chcete přečíst o šamponu více, nebo ho chcete koupit, klikněte zde: Revalid šampon proti padání vlasů a podporující růst vlasů

 

Sérum Revalid proti padání vlasů a podporující jejich růst:

Revalid® Regrowth Serum obsahuje inovativní aktivní složku Redensyl® 3%. Redensyl® obnovuje růst vlasů, omezuje vypadávání vlasů a zvyšuje jejich hustotu až o 8 %, což odpovídá až 28 000 novým vlasům po 3 měsících každodenního používání*. Pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích v horských oblastech Švýcarska dodává éterické oleje s antioxidačními účinky, které doplňují revitalizační účinky Redensylu. Obsažené aminokyseliny a panthenol hydratují suché vlasy i pokožku hlavy a stimulují obnovu kožních buněk.

Bez parabenů/ Bez sulfátů/ Bez silikonů

*Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná klinická studie prováděná pod dohledem dermatologů, 26 mužů ve věku 23 – 70 let, stupeň alopecie 3-4, 3% Redensyl®. Výsledky: až 28 200 nových vlasů po 84 dnech každodenní aplikace (průměrný výsledek 10 200 nových vlasů).

Pokud si chcete více přečíst o séru proti padání vlasů, nebo si ho koupit, klikněte zde: sérum Revalid proti padání vlasů a podporující růst vlasů

 

Na stránkách Revalid najdete i velmi hezkly popsanou problematiku vypadávání vlasů. Pokud chcete zjistit více o svém problému, klikněte zde: Vypadávání vlasů

 

Kůru proti padání vlasů jsem zkoušela asi měsíc. Jen bych vás chtěla upozornit, abyste nečekali okamžitý zázrak. Stejně jako vám vlasy nevypadaly najednou, vám najednou ani nevyrostou. Průměrně doba růstu vlasů je 1 až 4 měsíce, buďte tedy trpěliví. Nemusíte se bát ani toho, že vás takhle růstová kůra zruinuje. Použití séra je zhruba 6 až 8 zmáčknutí lahvičky s přípravkem, vydrží tedy zhruba 14 dní (mě vydržela skoro 3 týdny), šamponu také není třeba moc. Použití je velmi snadné – prostě si myjete hlavu šamponem, který má příjemnou jemnou vůni tak, jak jste zvyklí. Jediná věc navíc je po umytí vetřít do vlasů sérum. Pak si můžete vlasy upravit tak, jak si je běžně upravujete. Čeho jsem si ale všimla, a s čím jsem velmi spokojená – vlasy mi nepadají tolik jako dřív – nemám jich ráno po rozčesání plný hřeben a umyvadlo – Hurá!!

Po měsíci používání mám pocit, že mám ve vlasech menší místo, kde jsou vlasy nejvíc vypadané. Když se místa dotknu, mám pocit, že tam cítím víc vlasů. Vlasy jsou po umytí příjemné na dotyk a krásně lesklé, vypadají zdravější a hezčí. I když můj pocit, že mi vlasy rostou, může být subjektivní, protože kůru zkouším jen měsíc, mám ze sebe lepší pocit a už jen to stačí k lepšímu sebevědomí. A když se cítíte lépe, lépe vypadáte, a vaše okolí to pozná. A už jen to stojí za to. A protože mi šampon i sérum vyhovují, budu v jejich používání pokračovat dál. Je mi jasné, že nebudu mít lví hřívu, jsem ale moc ráda, že mi vlasy nepadají tak, jako dřív. A pokud mi nějaké vlasy dorostou a nebudu mít na hlavě lysiny, budu opravdu moc spokojená. Zkusím kůru používat alespoň půl roku a dám vám určitě vědět, jak můj problém s padáním vlasů pokračuje (nebo nepokračuje). Doufám, že se zastaví a já budu mít zase možnost normálního účesu bez začesávání problematických míst.

Pokud tedy znáte někoho ve vašem okolí, kdo má s padáním vlasů potíže, nebo trápí padání a řídnutí vlasů vás, zkuste vlasovou kůru proti padání vlasů od firmy Revalid. Proč se zbytečně trápit, když potíže s padáním vlasů lze trochu zmírnit a zlepšit. Můžeme si zase připadat hezčí a krásné.

Revalid je švýcarská firma, která vyrábí velmi kvalitní zdravotně testovanou vlasovou kosmetiku. Tato kosmetika je vyráběna tak, aby naše vlasy vypadaly krásné, lesklé a zdravé.

Pokud se chcete více dozvědět o vlasové kosmetice Revalid a jejich výrobcích, klikněte zde: Revalid.cz


Kosmetika LR

Na kosmetiku moc často recenze nepíši. Ráda zkouším šampony, kondicionéry, parfémy, ale ple´tové kosmetice se tak trochu vyhýbám. Mám totiž velmi, ale opravdu velmi citlivou pleť. Takže nechci riskovat podráždění. S novinkami a novými produkty jsem proto velmi opatrná. Úplnou náhodou jsem na facebooku zabrousila na stránku s LR kosmetikou. Viděla jsem totiž odkaz na vitamíny LR, a na facebookové stránce LR_VG jsem objevila spoustu zajímavých kosmetických produktů. A protože jsou přírodní, polné hojivých bylinek, rozhodla jsem se, že udělám výjimku a kosmetiku vyzkouším.

Spojila jsem se s paní Veronikou Gregorovou přes zprávu a domluvily jsme se velmi rychle. Vyzkouším Emergency sprej s Aloe Vera, krém s propolisem a gelový hydratační krém.

Vzorky jsem měla doma za pár dní a zkouším. 

Jsem velmi mile překvapena. Oba krémy zkouším jen velmi opatrně, na místech, která nejsou podrážděná. 

Jsem moc spokojená, neobjevila se žádná alergická reakce, žádné svědění, pálení, zčervenání a pnutí. Pleť je v klidu, a cítím se příjemně, protože oba krémy velmi jemně a hezky voní. Oba vzorečky jsem spotřebovala za pár dní, pleť je jemnější a nemám ji tak vysušenou a podrážděnou. Víc mi asi vyhovuje hydratační gelový krém.

Nejvíc mne ale zaujal sprej první pomoci s Aloe Vera.

Blíží se léto, a s ním štípance od hmyzu, spálení pokožky od slunce (a s mou šikovností i od grilu), podráždění pokožky po častém koupání se v přírodních koupalištích a další.

Sprej je kombinace Aloe Vera s 12 bylinnými esencemi ( propolis, měsíček lékařský, řebříček, heřmánek, smetanka lékařská, mučenka, červené santalové dřevo, šalvěj, kořen zázvoru, brutnák lékařský, tymián, tymiánu, a eukalyptu).

Samé léčivé bylinky. Sprej je fajn na všechna podráždění pokožky.

Já jsem ho používala po holení, a je to fajn. Obvykle mne druhý den po holení strašně svědí nohy. Stříkla jsem sprej a po chvíli se mi opravdu ulevilo. Žádné svědění a pnutí. 

Sprej je možno pioužít na mastící se pokožku hlavy, na unavenou pleť, na štípnutí hmyzem - použití je široké. Díky hojivé síle Aloe Vera je opravdu účinný. Jsem s ním spokojená a mohu vám ho doporučit. I když zatím jsem zkusila jen na podrážděnou pokožku holením a na mastnou pokožku hlavy, jsem spokojena.

Výrobků kosmetiky LR je velká spousta.

Pro více informací se podívejte na stránku LR poradkyně paní Gregorové.

Pro informace na facebooku klikněte zde LR_VG

pro informace na instagramu klikněte zde: LR_VG


Smolenka

 

Mám moc ráda přírodní kosmetiku a přírodní léčení. Západní medicína a léky jsou fajn, ale občas jim můžeme pomoci tím, co najdeme v přírodě.  Naše tělo takové kosmetické a léčebné procesy určitě uvítá a ocení. Je prostě fajn občas se léčit tak, jak se léčívaly naše babičky. Pamatuji si, jak babička například v sychravém podzimním počasí vyndala sáček s nasušenou lípou, a vařila nám lipový čaj s medem.  A bylo nám fajn – čaj nádherně voněl, skvěle chutnal, a pomáhal nám zlepšit imunitu. Občas je prostě fajn vrátit se k léty osvědčeným přírodním přípravkům.

O tom jsem se přesvědčila, když jsem objevila eshop smolenka.cz. Začetla jsem se zvědavě do informací o produktech na tomto eshopu prodávaných. To, že jsou ze smůly mne zaujalo na první pohled –nebo chcete li na první přečtení. Miluji totiž les a vše s ním spojené – stromy, jehličí, a tu úžasnou vůni, kterou v lese ucítíte. A vůne smůly k těm příjemným pocitům také patří. O tom, že je smůla hojivá a léčivá jsem ale naprosto nevěděla. A protože ráda zkouším nové věci a jsem holka zvědavá, už mám doma mýdlo se smrkovou pryskyřicí, Smolný krém a Smolnou mast.

Výrobky z eshopu smolenka.cz jsou všechny vyráběny ručně z přírodních surovin. Rodinná firma byla založena roku 2012, příběh smrkové masti ale začal mnohem dříve. Začal u pradědečka výrobců –pana Aloise Vošty, který se narodil roku 1900 v jižních Čechách. Pan Vošt se naučil od své maminky vařit mast ze smůly. Mast se stala oblíbenou v celém okolí, proto se její rcept dědí z generace na generaci. A díky dnešní době, kdy můžeme obchodovat napříč republikou bez problémů, rozšířila se její obliba po celých Čechách.

Upřímně jsem moc ráda, že jsem tyto výrobky ze smůly objevila. Mám ráda české výrobky a ty přírodní obzvláště.

Testuji a zkouším tyto výrobky zhruba 3 týdny, a výsledky jsou znát. Na vyzkoušení k této recenzi mám Smolnou mast, Smolný krém a mýdlo se smrkovou pryskyřicí.

Mýdlo se smrkovou pryskyřicí čistí pokožku jemně a citlivě. Hned po vybalení ucítíte jemnou smolnou vůni a vůni mentolovou. Mýdlo je vyrobené za studena, a je v něm přidáno bambucké máslo, kokosový olej, olivový olej a mandlový olej. Mýdlo působí antisepticky a antibakteriálně – v dnešní době plné obav z viru je fajn umývat si tímto mýdlem ruce. Mýdlo je vhodné i pro pleť se sklonem k akné (sbohem pupínky), k ekzémům a lupénce.  Mýdlo prostě jen napěníte v rukách a pak umyjete celé tělo. Po umytí se vždycky cítím krásně svěže, a co je fajn – přestalo mne svědit tělo – pocity svědění mám hlavně, když je ve vodě příliš chlóru. Pak se necítím dobře, mám vysušenou kůži a tělo mne velmi svědí. Od doby, co používám smolné mýdlo mne už tělo nesvědí. Velmi příjemné je i na nohy – protože působí antisepticky, zkoušeli jsme ho všichni. Pokud máte problém z plísní, nebo se zápachem nohou, tohle mýdlo je fajn. A hlavně po zkoušení tohoto mýdla pánové mají po pravidelném mytí mnohem menší problémy se zápachem nohou. Hlavně v pracovních botách se nohy potí a zout se je pak někdy opravdu nepříjemné pro okolí. Kromě neuvěřitelného pocitu svěžesti je tenhle „protismaradlavý“ efekt opravdu k nezaplacení.

Pokud si chcete mýdlo prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Mýdlo se smrkovou pryskyřicí.

 

Smolná mast (50 ml)

Tradiční produkt, kterým to všechno vlastně začalo. Na tenhle výrobek jsem byla obzvláště zvědavá. O hojivých účincích smůly jsem doposud nevěděla vůbec nic, o to víc jsem se těšila. Mast je vhodná na problémy nehtů se sklonem k mykóze, na pleť se sklony k akné, na lámavé a otřepené nehty, na záděry a drobné odřeniny. Zklidňuje celkově pokožku.

První věc, na kterou jsem mast použila, byly palce u nohy. Na palcích mi totiž rády zarůstají nehty a je to celkem bolestivé. Po odstranění zarostlého nehtu jsem mazala palec na noc, a ranka se zahojila mnohem dříve, než obvykle a bez bolesti při obouvání do uzavřených bot (Hurá!).

Jako další použití této masti byly paty. Moc ráda nosím v létě pantofle, a mít hezké paty je tedy nutné. Ale čím jsem starší, tím větší problémy mám na patách s popraskáním a vysušením kůže. Nejen že to nehezky vypadá, ale praskliny pak i bolí a není to pohodlné. Mazala jsem poctivě paty na noc dva týdny a mám kůži krásně vyhojenou, hladkou a bez prasklinek. Upozorňuji, že jsem měla jen lehké prasklinky a spíš hodně suchou kůži – na velké praskliny by asi bylo potřeba intenzivnější a delší mazání. Každopádně efekt je znatelný a dobře viditelný. Na léto mám nohy připravené a už jen čekám, až začne teplo a vklouznu do pantoflí – v pohodě a beze studu.

Pokud si chcete koupit mast, klikněte zde: Smolná mast

 

Poslední produkt, který jsem vyzkoušela je Smolný krém ( 50 ml)

Výrobcem je tento krém doporučován na problematickou pleť se sklonem k ekzému a lupénce, se sklonem k zarudnutí a popraskání.  Kromě smůly je v krému přidáno i mandlový olej a bambucké máslo, aby šel krém dobře rozetřít a dobře se vstřebával. Tímto krémem jsem si mazala podrážděná místa na těle – mám suchou pokožku se sklonem k ekzému, občas se objeví nejaké nepříjemné ložisko. Momentálně na bradě, za ušima a loktech. Hlavně za uušima je ekzém nepříjemný.  Mám občas až popraskanou kůži a dost to bolí – tímhle problémem praskání kůže za ušima trpí často i menší děti. Po mazání mám praskliny vyhojené, na bradě už jen malinké ložisko a na loktech ekzém zmizel a mám na nich teď krásně hladkou kůži. Zmizela i taková ta nepříjemná hrubost, která na loktech bývá obvyklá, protože kůže na nich je prostě silnější a hrubší. Takže za mne –opět spokojenost.

Pokud si chcete koupit krém, klikněte zde: Smolný krém

Dárkové balení smolné masti a krému 50 ml koupíte zde: dárkové balení Smolný krém a mast

 

Pokud máte rádi přírodní přípravky, rozhodně vyzkoušejte ty ze smrkové smůly. Tahle smůla vám rozhodně smůlu nepřinese. Výrobky z ní jsou podle informací výrobce:

 • Antibakteriální
 • Antipsoriatické
 • Antiseptické
 • Antivirální
 • Protizánětlivé

Já mám díky smolné masti krásné a zdravé nohy, smolný krém mi ulevil od ekzému a díky smolnému mýdlu se mužská část rodiny nebojí zout na návštěvě. Tyhle masti mají tradici, a naprosto chápu jejich oblíbenost. A protože ze smůly je vyráběn i sprej, který pomáhá například po bodnutí hmyzu, při odřeninách a podobně, určitě ho vyzkouším, protože vnuk v létě bude určitě každou chvíli tento sprej potřebovat. Masážním olejem si namažu bolavá záda a nohy na uvolnění a kůra na nehty bude taky určitě účinná.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: smolenka.cz


 

Krásné vůně

Vůně nás provázejí životem na každém kroku. Ať jsou to vůně bytové, do aut, nebo vůně ve formě parfémů a toaletních vod, které používáme v každodenním životě. Vůně jsou pro nás dobře zapamatovatelné, a často si s nimi spojujeme určité události, anebo lidi. Například u mojí babičky to vonělo buchtami a skořicí, a babička voněla mateřídouškou, kterou měla uloženou mezi prádlem. Vždycky když cítím mateřídoušku, vzpomenu si na babičku.

Nechci dnes mluvit o bytových vůních, ale o vůních – parfémech a toaletních vodách, které používáme. Každý má rád jiné vůně – někdo má rád sladké, jiný citrusové, nebo třeba ovocné. Jsem moc ráda, že na trhu už jsou dnes k dostání vůně, které vyhovují každému. Tedy abych se správně vyjádřila – každý si může vybrat podle svého vkusu. Já si nákupy voňavek a parfémů dost užívám. Pamatuji si totiž dobu, kdy výběr ve vůních nebyl téměř žádný, a ony pověstné Živé květy voněly taky silně, že jejich vůně spíš odpuzovala, než byla příjemná. Mám ráda, když lidi voní, a hlavně když voní příjemně, takže je fajn stát v jejich blízkosti. Pokud totiž jste v blízkosti někoho, kdo hezky voní, cítíte se hned mnohem příjemněji.

Dlouho jsem hledala takovou tu svou vůni. Vůni, která by mne charakterizovala, a jak já říkám – „oblékla by mne jako druhá kůže“. Nějak se mi ale nedařilo. Nakonec jsem zjistila, že mám pár svých oblíbených vůní, které si užívám, mnohem častěji ale používám takzvané náladovky. Tedy vůně podle nálady. Vyberu si ráno vůni, kterou momentálně chci na sobě cítit a mám fajn den. Tato metoda ale chce mít dostatečnou zásobu „náladových vůní“.

Já jsem si našla internetový obchod krasnevune.cz, kde si vyberu vždycky spoustu krásných vůní za velmi příznivé ceny.

 Naposledy jsem si udělala radost parfémovanou vodou Saphir Pink.

Voní intenzivní a přitom nevtíravou vůní květin a vanilky. Vůni cítíte, ale přitom vás nijak neomezuje, je vkusná a příjemná.

Hlava: bulharská růže, černý rybíz, hloh a mandarinka

Srdce: fialka, jasmín, opoponax, růže

Základ: bílé pižmo, vanilka a kadidlo

Vůně je inspirována krásou a křehkostí vlčího máku. Vyhovovat bude určitě každému, kdo má rád sladší vůně. Já třeba víc než květiny z této parfémované vody cítím vanilku. Ta je i první věc, kterou z parfému ucítím. Teprve když se vůně víc rozvine, cítím na jejím pozadí růže a jasmín. Tento typ vůně je vhodný na každodenní nošení, je vhodný pro romantickou ženu, která má ráda celý den se vznášet na obláčku příjemné vanilkové vůně.

Parfém lze koupit ve velikosti 200 ml a 50 ml, já mám větší variantu a vydrží opravdu hodně dlouho. Tyto parfémy jsou běžně prodávány bez krabičky, pokud ale chcete krabičku třeba jako dárkové balení, můžete si ji na eshopu dokoupit.

Na eshopu krasnevune.cz najdete spoustu parfémovaných vod. Vybere si určitě každý. Parfémy jsou velmi dobře popsané, popis výběr dost usnadňuje.

Pokud si nejste jistí ingrediencemi, které chcete v parfémované vodě mít, ale víte, jaký typ vůně vám vyhovuje, určitě vyzkoušejte převodník. Převodník je taková prima věc, která pomůže s výběrem. Vyberete si vůni, kterou máte rádi, a převodník vám poradí, která parfémovaná voda je vašemu vysněnému parfému nejvíc podobná. Uvedu příklad – líbí se vám vůně Chloe Chloe – nejvíce podobná je jí vůně Siloe, No.29.

Převodník najdete po kliknutí zde: převodník vůní krasnevune.cz

 

Pokud máte rádi pocit, že jste celý den krásně voňavá, že vám vůni, kterou voníte, chválí známí i neznámí lidé, určitě zkuste nakouknout na eshop krasnevune.cz. Vyberete si zde spoustu krásných voňavých parfémů.

Kromě parfémů pro ženy zde můžete nakoupit i pánské parfémy, kosmetiku, vůně do auta i bytové vůně, nebo třeba dezinfekci.

Pokud hledáte inspiraci na vánoční dárek, nebo si chcete udělat radost krásnou vůní za příznivou cenu, zkuste si prohlédnout sortiment eshopu  klikněte zde: krasnevune.cz

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit krásně sladce vonící parfémovanou vodu, kterou jsem vyzkoušela já, klikněte zde: parfémovaná voda pro ženy Saphir Pink


Benu lékárna Dermokosmetika.

 

Kosmetika. Nedílná součást každodenní osobní péče dnešní ženy. Používáme kosmetiku každý den – ať už jsou to sprchové gely, mýdla, parfémy, nebo krémy, různé make-upy, řasenky a další dekorativní kosmetika. To všechno děláme proto, abychom se cítily lépe, a taky proto, že se chceme líbit.

Už dávno nejsem ve věku, kdy mi stačilo namazat si ruce Indulonou a občas na omytý obličej nanést trochu krému. Dnes už potřebuji kosmetiky čím dál víc. Občas mám pocit, že polička s kosmetikou se podobá spíš alchymistické dílně, a já vyrábím elixír mládí. Zatím to ještě jde, ale občas si říkám, že brzy budu potřebovat větší poličku.

 S přibývajícím věkem je moje pokožka čím dál víc citlivější. Už se nepotýkám s mastnou pletí, ani akné- tyto problémy vystřídala zvýšená citlivost pokožky. No, zvýšená – spíš tedy vysoká až přecitlivělá, a místy hodně vysušená. Musím tedy volit, jakou kosmetiku použiji. Pokud nedávám pozor, jsem okamžitě osypaná – to je ten lepší případ. V tom horším nastoupí červené fleky a pálení. Proto jsem se naučila používat dermokosmetiku – tedy kosmetiku vyráběnou přímo pro pokožku s nějakým problémem.

Nejraději dermokosmetiku nakupuji v lékárně – tam mám jistotu, že je certifikovaná, kvalitní, a splňuje to, co od ní očekávám.

Protože v této době je lepší příliš nechodit tam, kde je víc lidí, objednávám si  dermokosmetiku přes internet. Osvědčila se mi lékárna Benu. Zboží mají spoustu, výběr je velký, kosmetika je velmi přehledně řazená do kategorií, ceny odpovídající a dodání je rychlé. Stačí kliknout na odkaz Dermokosmetika a jsem tam, kde potřebuji.

Já mám oblíbených mnoho produktů. Nemám ale jen jednu konkrétní značku a od ní všechny výrobky. Většinou mám produkty od několika značek a ty kombinuji. Od každé značky mi vyhovuje něco jiného. Obecně mám ale nejraději značky Bioderma a La Roche-Posay – ty jsou pro citlivou pleť vážně tak trochu jako živá voda. V poslední době ráda používám některé produkty od Weledy z řady Skin Food.

Moje nejoblíbenější produkty vám teď v rychlosti představím – je zima, pleť dostává pořádně zabrat, tak je fajn jí občas trochu ulevit.

Jedním ze základních produktů, které používám, a které mám moc ráda je micelární voda Sensibio H2O.

Ideální pro odlíčení a pro očištění pokožky (nejen) od make upu.

I když možná namítnete, že ji nepotřebujete, protože nenosíte make – up, tak vám ji přesto doporučím. Micely, které tato voda obsahuje, totiž krásně očistí pokožku. Překvapilo mne, že na odličovacím tamponu byla nečistota i přesto, že jsem si před odlíčením myla obličej vodou. Občas je tedy fajn i pro ty, co se nelíčí, si obličej očistit, a zároveň si trochu zklidnit pleť.

Další můj oblíbený produkt od Biodermy je Bioderma Hydrabio sérum.

Jak název napovídá, tohle sérum je hydratační. Pokud trpíte na vysušenou a podrážděnou pleť, tak tohle sérum je jako živá voda. Měla jsem pleť vysušenou, trochu se mi zhoršil i ekzém, a začala se objevovat i seboreická dermatitida – pokožka mi až praskala a bylo to nepříjemné. Začala jsem používat tohle sérum, a jsem naprosto bez potíží. Krásně se mi zklidnila pleť. Pokud by se vám zdála vyšší pořizovací cena, tak se nebojte – stačí jedna dávka z pumpičky na celý obličej – přípravek vydrží opravdu velmi dlouho. Neucpává póry, a pleť není vůbec napnutá. Cítím se mnohem lépe. Pokud bych si měla vybrat mezi všemi jen jeden produkt, kterého už bych se nechtěla vzdát, a je pro mne tím NEJ –bylo by to právě tohle hydratační sérum od Biodermy.

Občas se potřebuji „udělat krásnou“. Dřív jsem používala make up, ale měla jsem pocit, že mne pod ním svědí pokožka. Objevila jsem La Roche-Posay dermokosmetiku a v ní úžasný Rosalic CC krém.

Má univerzální odstín, takže ho může použít každý. Stačí ho málo, a výsledek je vidět – kryje začervenání i od ekzému, skryje drobné defekty a není vidět ani šupinkující dermatitická seboreia. Jemně a příjemně voní, kryje opravdu dobře, nenechává mastné stopy a krásně hydratuje. Lze ho tedy případně použít i místo běžného krému. Fajn je nejen teď v zimě, ale i v létě, kdy chrání před sluníčkem, protože má SPF 30.

Pokud tedy máte citlivou pokožku, tenhle CC krém zakryje nedokonalosti a ještě vám obličej krásně hydratuje. Jak já říkám – je to krása v tubě bez většího úsilí.

Když jsem zmiňovala značku Weleda, tak mám v poslední době moc ráda řadu Skin Food – nádherně totiž voní.

Já používám krém Skin Food Light (30ml) – krásně totiž voní, pokožku mám po něm hebkou a příjemnou. Miluji jeho vůni. Krém je lehký a není ho třeba moc, a pro ty, které používají klasický make-up je možné ho použít i jako podkladovou bázi, a nemusíte se bát podráždění obličeje.

Protože je zima, a já mám věčně popraskané rty a koutky tak, že mám problém otevřít někdy pusu, hledala jsem účinný balzám na rty. Klasický jelení lůj je fajn, ale já mám ráda balzámy, které nejen vyživují a chrání rty, ale zároveň vypadají i jako lesk na rty. Používám Weleda Skin Food Lip Balm Butter.

Neobsahuje žádná barviva, konzervanty, parfemaci – prostě nic špatného. Rty mám díky němu krásně hebké a hladké, žádné praskání rtů ani koutků. Mám teď v zimě pusu chráněnou a ještě po natření vypadá jako namalovaná leskem. Je to čistě přírodní a BIO výrobek – momentálně jiné balzámy na rty nepoužívám, jak moc jsme s ním spokojená.

Pokud máte v zimě (a nejen v zimě) pokožku podrážděnou, a chcete se cítit příjemně, zkuste dermokosmetiku. Já ji mám moc ráda – je kvalitní, prospívá pleti, a hlavně při použití jí není potřeba mnoho – stačí malé množství a cítíme se fajn. Už žádné podráždění, svědění, pálení, vysušená pokožka, cítím se příjemně. A když se cítím příjemně, usmívám se a úsměv sluší každému.

Pokud vás tyto produkty zaujaly, můžete si je prohlédnout po kliknutí zde: Benu lékárna – Dermokosmetika.

Pokud si chcete prohlédnout i jiné produkty, klikněte zde: Dermokosmetika – značka Bioderma  nebo Dermokosmetika značka La Roche-Posay .


Vůně Esensino

 

Vůně nás provázejí celým životem. Spoustu zážitků a prožitků máme spojených právě s vůněmi. Mně se to stává celkem často. Když ucítím vůni jablek a skořice, přenesu se v duchu do babiččiny kuchyně, a vidím babičku, jak tančí kolem plotny a peče štrůdl. Vůně čerstvě nasečené trávy je pro mne symbol prázdnin na vesnici, vůně fialek mi připomíná taneční a můj první malý parfém, který jsem dostala jako dárek na Prodlouženou.Tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Díky vůním nám některé chvíle utkví v paměti na hodně dlouho. Vůně jsou důležité i proto, abychom se cítily krásně, čistě a přitažlivě. Já tedy teď mluvím o ženách, ale jsem moc ráda, že i pro muže je už na trhu velký výběr toaletních vod a parfémů, a ono dříve tak často používané, že „Chlap musí smrdět“ už dávno neplatí.

Já mám moc ráda vůně, ráda voním, líbí se mi, když voní lidé v mém okolí. Některé vůně mi  třeba moc nesedí, jiné jsou mi ale tak příjemné, že je chci vyzkoušet  sama na sobě, a užívat si krásně voňavé chvíle. To se mi nedávno stalo, když jsem potkala známou. Voněla tak krásně, že mi to nedalo, a hned jsem se zeptala, jakou že vůní to tak nádherně voní. Chvíli jsme si povídaly a já jsem hned po příchodu domů šla objednávat vůně pro sebe.

Tak jsem objevila stránku esensino.cz.

Po otevření stránek eshopu jsem měla pocit, že jsem se ocitla v ráji všech vůní.

 Tolik krásných „toaletek“, že jsem nevěděla, kam se dřív podívat. Na stránkách esensino.cz totiž koupíte toaletní vody (EDP), nikoliv parfémy.

Taky -  aby nedošlo k omylu – nekupujete tu značkové parfémy, ani jejich imitace. Kupujete zde toaletní vody, které jsou inspirované známými parfémy. Voní tedy podobně, ale některé složky mají jiné – takže voní o trochu jinak. Já ale moc rozdílů mezi drahým parfémem a EDP z Esensina nenacházím. Snad jen v ceně – vůně Esensino jsou totiž za velmi přijatelné ceny, takže si je může dovolit každý. Prostě můžeme krásně vonět, a nezruinovat si přitom peněženku.

Na otestování jsem vybrala dvě vůně. Jednu pro mne, a jednu pro dceru.

Pro sebe jsem vybrala vůni CHL Love (25ml).

 

Popis vůně: pudrové a květinové tóny

Hlava:   květ pomerančovníku, kosatec, růžový pepř
Srdce:   hyacint, vistárie, vanilka, heliotrope
Základ:  pudrové tóny, pižmo, rýže

 

Je inspirovaná vůní Chloé Chloé Love, a voní prostě božsky. Je trochu sladká, voní krásně květinami a trochu voní čistotou. Je to vůně romantická, takže asi mi bude hodně vyhovovat hlavně v létě, vhodná je ale pro každé roční období - voní velmi příjemně, není těžká, takže ji mohu použít kdykoliv..

Zamilovala jsem si ji na první přičichnutí. Je to vůně plná šarmu, svůdnosti a přitom i něhy. Po použití vydrží poměrně dlouho – je krásně cítit ještě po 4 hodinách, pak už jsem se trošku přivoněla. Jako všechny EDP je lépe používat ji na tělo – vydrží vonět déle, a výrazněji, než když si nastříkáte na oblečení. Nejlépe je cítit na šíji, za ušima a na předloktí. Pokud máte rády romantické vůně, s CHL LOVE  budete moc spokojené.

Vůni si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: CHL LOVE

 

Druhá vůně, kterou jsem vybrala na přání dcery je Arm Si (55 ml)

 

 Je inspirovaná parfémem Armani Si.

Popis vůně: květiny, vanilka a dřevité tóny

Hlava:   listy černého rybízu
Srdce:   růže, frézie
Základ:  vanilka, pačuli, dřevité tóny

 

Voní skvěle.  Vůně je vhodná pro všechny ženy a dívky, které mají rády sladké vůně. Cítím v ní vonnou složku ovoce – černý rybíz a vanilku. Ta kombinace je úžasná. Vůni bych nosila klidně v létě i v zimě – její síla záleží na intenzitě nastříkání.

Vydrží vonět krásně dost dlouho.

V srdci vůně jsou růže a frézie, přiznávám, že ty já tam tedy vůbec necítím, mám z vůně pocit ovocně vanilkový.

Sladší vůně jsou teď hodně v módě, a pokud i vy jste propadly jejich kouzlu, pak Arm Si vám bude určitě vyhovovat. Mě se moc líbí, a dcera má úspěch všude, kam přijde.

Vůni si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: ARM SI

 

Na eshopu esensino.cz jsem objevila ještě jednu úžasnou věc – k některým vůním můžete přikoupit i vonnou svíčku ve stejné vůni, jako je vaše toaletní voda. Jako tip na dárek je to prostě super nápad. Momentálně jsou sady vůní a svíček za zvýhodněné ceny

Blíží se MDŽ a Den matek, pokud budete chtít udělat radost krásnou vůní, zkuste vybrat takovou, ke které můžete mít i vonnou svíčku. Byt vám tak bude vonět vaší oblíbenou vůní.

Pokud si chcete prohlédnout nabídku vůní, ke kterým je i vonná svíčka, klikněte zde: esensino vůně + svíčka

 

Může se klidně stát, že vám některá vůně nebude vyhovovat. Někdy podle popisu máme pocit, že vůně je pro nás ta pravá, ale netrefíme se. Pak je tu služba výměna – pošlete vůni zpátky na adresu esensina.cz, a zpátky vám zdarma přijde vůně, za kterou tu svou chcete vyměnit (zdarma). Úžasná služba.

Já jsem se teď s výběrem vůní trefila, ale může se stát, že někdy tuto službu ráda využiji.

Tentokrát jsem si vybrala na vyzkoušení spíše sladší vůně. K zimě tak trochu patří. Hned, jakmile ale začne venku sluníčko, ráda si objednám nějaké svěží letní vůně, a zase vám o nich dám vědět.

S „toaletkami“ jsem totiž moc spokojená, mám krásné vůně inspirované světoznámými parfémy za cenu, kterou si můžu dovolit.

Pokud si i vy chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: Esensino.cz


Čistící vibrační kartáček Forclean

 

Dnes bych vám chtěla představit čistící kartáček na pleť Forclean z eshopu Zaparkorun.cz.

Kartáček jsem si pořídila víceméně ze zvědavosti. Chtěla jsem si vyzkoušet, co je na něm tak super, že si ho na internetu všechny kosmetické poradkyně tak vychvalují. Vždycky když jsem viděla kartáček na obrázku, zdálo se mi, že jeho použití nemůže být příjemné. Kdo by si chtěl jezdit „ježkem“ po obličeji. Já mám velmi citlivou a choulostivou pleť, takže už jsem v duchu viděla, jak po prvním použití budu mít tvář poškrábanou a rudou jako indián. Jinak to přece nemůže dopadnout – když si jezdíte po tváři umělohmotnými „ostny“, které vibrují.

Jak jsem se mýlila, jsem zjistila, když jsem poprvé vyndala kartáček z pouzdra. Není to žádný ježek. Je to jemná hmota, na dotek příjemná, rozhodně neškrábe. Materiál je totiž silikon, který se rozvibruje, jemně pracuje a pohybuje se.

Použití kartáčku je velmi snadné.

Rozvibruje se, když zmáčknete tlačítko. Vedle tlačítka na spuštění jsou symboly +  - , pomocí kterých si regulujete intenzitu masírování.

Stačí si očistit prostředkem, který používáte obličej, navlhčit i kartáček, zvolit intenzitu masírování a pak jen jemně přejíždět po obličeji.

Já si pomocí kartáčku vmasíruji vždycky hydratační sérum. Krásně si ho zapracuji do pokožky s minimální námahou. Takové vmasírování poklepáváním a roztíráním nikdy prsty nedosáhnu.

Kartáček používám jednou denně jeden měsíc, a rozdíl je znát. Nemám ucpané póry na obličeji. Pleť mám hladší a vypnutější. Masáž obličeje je velmi příjemná, a ještě si účinně vmasíruji sérum, nebo krém do pokožky.

Kartáček je voděodolný, takže ho po použití stačí jen opláchnout.

Vlastnosti čistícího přístroje:

 • během několika desítek sekund odstraní z pleti většinu nečistot zbaví pleť odumřelých kožních buněk i zbytků make-upu
 • výborně uvolní ucpané póry a odstraní nadbytečný maz
 • jemně obličej masíruje, čímž podporuje mikrocirkulaci v pleti zanechá pleť úžasně jemnou, hladkou a zářivou
 • má 2 typy štětinek pro jemné a lokální čištění
 • kompaktní rozměr ideální kamkoliv na cesty

Technická specifikace:

 • vyrobený ze silikonu
 • vysoké pulzování
 • možnost nastavení výkonu vibrací
 • 100% vodotěsný - lze použít například i ve sprše
 • má 3 tlačítka - zapínání a ovládání výkonu
 • má v sobě nabíjecí integrovanou baterii 3.7V
 • nabíjí se přes USB kabel, který je součástí balení
 • rozměry: 80 x 75 cm
 • hmotnost cca 70 g

Návod k použití:

Na navlhčenou tvář naneste malé množství oblíbeného čisticího přípravku.

Navlhčete i kartáček, zapněte jej a přiložte k pleti.

Krouživými pohyby masírujte celý obličej po dobu zhruba 1 minuty.

Následně tvář opláchněte a osušte.

Používejte 1–2× denně.

Čistící rituál s vibračním kartáčkem Forclean je mi velmi příjemný, takže jsem díky němu i spokojená – už se na tu večerní chvilku s masáží těším. Můžete ji provádět kdykoliv a kdekoliv. Klidně i u televize. Výsledkem je krásně promasírovaná a čistá pleť. Jsem ráda, že jsem byla tak zvědavá, a kartáček vyzkoušela. Je fajn. Doporučuji všem, co chtějí mít hezčí pleť.

Kartáček můžete koupit ve třech variantách – růžovýmodrý, nebo černý.

Napájení je USB kabelem (není třeba shánět nikde baterky)

Čistící vibrační kartáček si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: čistící vibrační kartáček Forclean

 

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: eshop Zaparkorun.cz


Masážní váleček Face Roller a destička Gua Sha v dárkovém balení

 

Protože se blíží podzim a zima, a naše pleť bude díky chladnému počasí dostávat celkem zabrat, je třeba popřemýšlet o vhodných přípravcích pro krásu.

Já mám pleť celkem citlivou, reaguje na všechny změny počasí, ale i na stres, anebo nekvalitní kosmetiku. Musím si tedy dávat celkem pozor, jaké kosmetické přípravky používám, a hlavně na to, abych péči o pleť nešidila. Jakmile se mi nechce, a na nějakou dobu se o pleť nestarám, okamžitě se mi to vrátí v podobě vyrážky, začervenání, šupinek, nebo dokonce prasklinek na kůži. Je to nepříjemné a celkem to i bolí.

Proto si dávám pozor a snažím se péči o pleť – lidově řečeno – neflákat. Hlavně v zimě, kdy díky nízkým teplotám pokožka na obličeji dostane pořádně zabrat.

Proto bych vám chtěla doporučit skvělou věc, kterou jsem vyzkoušela a používám pravidelně.

Je to gua sha růžencová destička a masážní váleček z růženínu. Používám obojí – destička je vhodná pro použití po celém těle, váleček používám nejvíc na obličej.

Gua sha destička je vlastně růžencový kámen určený pro masáž obličeje i celého těla. Tato masážní technika vychází z principů tradiční čínské medicíny a je vysoce účinná.

Gua sha kámen podporuje cirkulaci, uvolní svalové napětí, podporuje činnost lymfatického systému a odbourávání toxinů z těla. Zmírňuje kruhy a váčky pod očima, je prevencí vrásek.

Face roller masážní váleček je také vyrobený z pravého růženínu. Tělo válečku je v rosegold odstínu, je tedy prima tipem na dárek – moc hezky vypadá. Váleček kromě obličeje je fajn používat i na krk, dekolt klidně i ostatní části těla. Váleček minimalizuje tvorbu jemných vrásek, redukuje otoky, kruhy a váčky pod očima, podporuje lymfatický systém.

 Já destičku používám i na vmasírování olejíčku na strie a jde to skvěle a výsledek je znát!

To je stručný popis Gua sha kamene a masážníhoFace Roller z růženínu.

Použití je velmi jednoduché.

Nanesete na pleť oblíbený krém, sérum, nebo olejíček a pomocí Gua sha kamene vmasírujete do pokožky.

Face roller – váleček používáme obdobně – vyčistíme pleť, naneseme krém, sérum, nebo olejíček a vmasírujeme. Na větší plochy použijeme širší kámen, na oblast očí a nosu užší kámen.

Masáž je dobré provádět každý den, alespoň 5 – 10 minut. Po ukončení masáže stačí váleček omýt vodou a osušit.

V prvních alespoň 2 týdnech z vlastní zkušenosti doporučuji použít váleček denně, pak když máte čas tak ob den, nebo dva. Já jsem si na používání tak zvykla, že už by mi ten „hladící“ rituál večer chyběl.

Je to fajn relaxace, kdy se celkem vypnete, oprostíte od problémů a jen si krásně masírujete pleť.

Klidně třeba večer u televize, když máte čas, nebo večer před spaním – to je krásně uklidňující.

Můžu říct, že jsem k tomu v začátku přistupovala trochu skepticky – nějaký kámen. Vždyť se mažu a to stačí. Budete se ale divit, jako já, když uvidíte po nějaké době ten rozdíl.  Pleť mám mnohem hladší, jemnější a hlavně pružnější. Nemám tolik vrásek – a hlavně se cítím při „válečkování“ tak příjemně, že mám lepší náladu – i to se na pleti ukazuje.

Váleček krásně zapracuje do pleti kosmetický přípravek. Mnohem lépe, než když si jen namažete obličej. Ta jemná masáž pokožce prospívá.

Mladé slečny pevnost dekoltu ještě neřeší, nám, dámám, co jsme mladé už dlouho, ale pomůže. Věřte, že je fakt dost znatelný rozdíl v pevnosti kůže. Už mi prostě z výstřihu nekoukají jen vrásky.

Je to vlastně takový salón krásy doma. Váleček se krásně otáčí a masíruje a hladí všude tam, kde chcete. Bez tření a tlaku – to je kouzlo růžencového kamene. Je to jako byste si zašli ke kosmetičce na nějaký intenzivní lifting.

K masáži stačí málo – 5 až 10 minutek denně a jsem kráse o stupínek blíž.

Pokud tedy chcete být zase o trochu hezčí a mladší, vsaďte na prima masáž pomocí Face rolleru a Guasha kamene.

Já jsem velmi spokojená. V podstatě mi zmizely na obličeji fleky s přesušenou kůží. Mám pokožku vypnutější a pružnější a vrásky mám jen od smíchu, a ty mi nevadí. Každopádně moje pleť je připravená na zimu, už se nebojím následků studeného vzduchu a mrazu na pokožku obličeje.

S dekoltem je to o něco horší, ale i tam už výsledky začínají být znát. Pravidelná péče je prostě okamžitě vidět. A stačí přitom tak málo. Nemusím nikam chodit, jen po sobě jemně přejíždím hladícím kamínkem a válečkem. Klidně u televize. Prostě pohodička.

Masážní váleček i kámen mám z eshopu Klenotyamber.cz.

Váleček i kámen jsou z pravého růženínu – není to žádná nefunkční napodobenina. Přeci jen, když chci vyzkoušet to, co je v tradiční čínské medicíně účinné, nemohu na to používat napodobeniny.

Je fajn mít kámen i váleček opravdu z polodrahokamu a koupit ho u ověřeného prodejce – právě takový ověřený prodejce jsou klenoty Amber. Eshop mám vyzkoušený a plně mu důvěřuji. Pokud si koupíte někde napodobeninu kamene, účinek nebude takový, jako když se jedná o pravý růženín. V tom je to kouzlo čínské medicíny -oni věděli, jak a který polodrahokam použít tak, aby jeho účinky byly znát.

Váleček a kámen jsou v nádherné dárkové sadě, zabalené v krásné krabičce.

Pokud si chcete růžencovou kvalitní sadu koupit, nebo dát někomu kvalitní dárek pro krásu, klikněte zde: Dárková masážní sada face roller a gua sha růženín

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: Klenotyamber.cz


Deodorant s voňatkou

 

Konečně začalo venku krásné počasí. Svítí sluníčko a všichni máme skvělou náladu.

Mě tedy trochu přešla, když jsem nastoupila do metra, a stálo tam několik lidí, držících se za tyč nad hlavou. Musela jsem přejít na druhou stranu vagónu, a i tak jsem měla na dlouhou dobu po náladě.  Příliš libě nevoněli – zvednutá ruka a zápach z podpaží těch pánů otrávil vzduch v celém voze.. A to jsem hodně mírná. Moc nechápu, proč ještě v dnešní době plné všech možných vůní někteří lidé razí názory typu, že „chlap musí smrdět“ a podobně – prostě se nemyjí. Jinak si to neumím vysvětlit. Ještě horší ale je, když je nelibě cítit dáma.

Já tedy voním ráda. Připadám si pak příjemně. Bez vůně se cítím nesvá. Abych se v létě nepotila, používám antiperspiranty a deodoranty.

Dřív jsem používala deodoranty ve spreji. Vadilo mi ale, že voněla víc místnost, než já. Proto jsem přešla na tuhé antiperspiranty a deodoranty.

Nejvíc jsem si v poslední době oblíbila Deodorant s Voňatkou z eshopu Day-spa-shop.cz .

Voňatka citrónová je známá svou svěží citrónovou vůní. Tedy ona je to podle mě spíš taková směs vůní – já cítím citron a bylinky, a taky trochu posečenou trávu. Je mi to velmi příjemné.

Rostlina Voňatka citronová kromě krásné vůně má i hojivé vlastnosti. To je super hlavně po holení podpaží. Někdy jsou žiletky k pokožce nešetrné a kůži podráždí – tady se pak hojivá vlastnost Voňatky velmi hodí. Voňatka dokáže i zmírnit nadměrnou produkci kožního mazu, a díky antiseptickým účinkům pomáhá i proti akné.

Voňatka je využívána i v aromaterapii – má antidepresivní účinky, zbavuje smutku, navozuje příjemné pocity. Dokáže uvolnit i bolavé klouby při masážích – to jsem ale zatím nezkoušela. Že navozuje příjemné pocity je ale naprostá pravda.

Citronová vůně ve spojení s vůní bylin a trav je opravdu velmi příjemná.

Důležité je i to, že deodorant voní jemně a poměrně dlouho.

Je tak ideální právě na letní období, kdy se víc potíme.

A taky když chodíme k vodě. Parfém na letní koupaliště není moc vhodný, oproti tomu tuhý deodorant z Voňatky ano. Zaručí vám tak příjemně voňavé chvíle třeba právě i na koupališti.

Jsem z tuhého deodorantu a jeho svěží vůně velmi nadšená. Moc se mi líbí. Je vhodný na každodenní použití.

Pokud si tedy chcete deodorant prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: tuhý deodorant s Voňatkou

 

Pokud nemáte moc rádi vůni citronů a citrusů, vyzkoušejte tuhý deodorant s levandulí. Celý den pak máte pocit, jako byste se procházeli po levandulových polích v Provence. U mě ta vůně evokuje i prázdniny u babičky – dávala si levanduli do prádla, a její zástěry a povlečení pak krásně voněly čistotou a levandulí.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit levandulovou verzi deodorantu, klikněte zde: tuhý deodorant s levandulí.

 

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: Day-spa-shop.cz