Tipy na dárky 


 

Goldpralines

Vždycky jsem milovala čokoládu. Už jako malá holka jsem si pochutnávala nejraději na čokoládě.

 Ostatní sladkosti mi samozřejmě jako každému dítěti chutnaly také, ale čokoláda měla prim. Vyrostla jsem v době socialismu, takže moc druhů čokolády v obchodech nebylo. Kromě klasické čokolády na vaření ještě hořká a mléčná, a pak nugátová, nebo oříšková – to byly ale spíš pochoutky napodobující čokoládu, než opravdová čokoláda. I tak jsem si na nich pochutnávala.

Že existují i jiné, lepší čokolády jsem zjistila, když kamarádce ze zahraničí poslal příbuzný balíček, ve kterém byla zahraniční čokoláda. Tehdy to tuším byla Milka Air – taková ta čokoláda s bublinkami. Dostala jsem kousek na ochutnání, a byla jsem nadšená, ale hlavně překvapená tím, jak jinak ta čokoláda chutnala.

Tehdy poprvé jsem si uvědomila, že jsem se do čokolády zamilovala. Tahle láska mi zůstala, takže pokud si mám vybrat nějakou dobrotu na mlsání, nebo dávat dárek – vybírám čokoládu.

Doposud jsem kupovala čokoládu v super a hyper marketech. Naštěstí nejsme už dávno v socialismu, takže výběr čokolády je opravdu veliký. Takže ochutnávám, vybírám si a jsem spokojená. Tedy byla jsem. Jedna věc mi trošku na tuhle čokoládu změnila názor. Pokud se ptáte jaká, tak to byla zásilka čokolády od Gold Pralines.

Už od chvíle, kdy jsem věděla, že mi tahle pravá belgická čokoláda přijde domů, jsem se moc těšila. Těšila jsem se, až vám budu psát tuhle recenzi, a ještě víc jsem se těšila, že konečně budu moct říct, že nemlsám, a nepřecpávám se, ale pracuju. Naprosto jsem ale nečekala to, co následovalo.

Pralinky mi přišly nádherně zabalené v kartonové krabičce převázané mašlí. Jednotlivé bonbony byly krásně vyrovnané na bílém tvrdém papíru do pater bonboniéry. Každý bonbon jiný.

Bonbony jsou z hořké, mléčné a bílé kvalitní čokolády. Každý bonbon má velmi originální tvar, a každý jinou náplň. Je tedy na každém, aby si vybral bonbony, jaké má rád – lze si je vybrat buď jednotlivě v eshopu – poskládat si vlastní bonboniéru z pralinek podle vlastní chuti, nebo si vybrat už hotovou bonboniéru.

Můžete si vybrat podle velikosti a hmotnosti krabičky, výběr je vždy kvalitně proveden.

Jednotlivé bonbóny – tedy pralinky jsou tady opravdu velmi nápaditě vyrobené. Můžete si vybrat třeba bonbon pro děti z bílé čokolády s beruškou.

Nebo bonbony pro milovníky koní – koňská hlava, nebo třeba žokejská čepice. Bonbony pro myslivce, milovníky golfu – prostě opravdu spousta velmi nápaditých tvarů- katalog pralinek si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Pralinky Gold Pralines.

Pralinky jsem ochutnávala a jedla skoro dva měsíce – měla jsem jich opravdu hodně. Takže mám asi 2 kila nahoře, ale jsem opravdu maximálně šťastná.

Jen ještě takové malé upozornění – protože jsem si objednala pralinky v horkém létu, je třeba myslet na to, že pokud si budete čokoládu kupovat, počkejte na trochu nižší teploty, aby čokoláda nepřišla rozteklá – to by byla škoda. Nikdy také nedávejte čokoládu do lednice – ono jí to neublíží, ale má na sobě pak takový jemně našedlý povlak, který chuť nemění, ale nevypadá úplně lákavě – a mlsáme přeci tak trochu i pohledem.

 

Myslela jsem si, že čokolády znám, a mám své chuťové favority. To, co jsem ale ucítila, když jsem si vložila do úst první GoldPralines pralinku, to jsem naprosto nečekala.

Jako první jsem ochutnala pralinku z mléčné čokolády s kousky kávových zrníček.

Ve chvíli, kdy jsem vložila bonbon do pusy, jsem ucítila něco jako příliv absolutní slasti.

Ta chuť je prostě dokonalá. Jako bych čokoládu, kterou jsem doposud ochutnala, povznesla ještě o 100% výš. Nepopsatelný lahodný pocit mě překvapil – po jazyku se linula nepředstavitelně jemně lahodná čokoládová chuť, rázem jsem ji cítila ve všech chuťových buňkách, až jsem přivřela slastí oči.  Pak přišlo naprosté uvolnění a chuť ochutnat další. Bude taky tak lahodná?

Na řadu přišla tyčinka kandovaného pomeranče v hořké čokoládě. Tady už jsem čekala, že bude výborná, ale opět byla ještě lepší, než jsem myslela.

Přiznávám, že prvních deset bonbonů jsem vůbec nesledovala v katalogu, jakou mají příchuť. Prostě jsem seděla jako v tranzu u krabičky a nakousla,  a ochutnala asi 10 pralinek. Nešlo to zastavit, prostě ta první euforie byla ohromná.

Myslím, že už nikdy se nebudu na čokoládu dívat stejně, jako před ochutnáním GoldPralines čokolád. Jestliže jsem vždycky říkala, že čokoládu miluju, teď jsem si tím naprosto jistá, a nazvala bych se čokoholikem.

Samozřejmě, v průběžném ochutnávání jsem pak objevila pralinky, které mi chutnaly víc, než ostatní, jiné zase méně. Ani jedna ale nebyla taková, abych řekla, že tu si už víckrát nedám.

Já jsem nikdy moc nemusela hořkou čokoládu. Prostě byla na mě hořká. Teď jsem názor pozměnila. Asi jsem předtím nenarazila na kvalitní a dobrou hořkou čokoládu.

Utvrdila jsem se ale v tom, že mléčná, a částečně i bílá čokoláda jsou prostě pro mne nejlepší dokonalé sladké pokušení. Obzvláště když čokoládový obal v sobě skrývá nějaké lahodné tajemství náplně.

Naprosto netuším, kdo vymýšlí náplně do pralinek, jsou ale opravdu geniálně promyšlené – dostatečně výrazné, ale přitom chuť čokolády nepřehluší, naopak ji příjemně doplní. Náplně jsou opravdu různorodé – marcipán, oříškové a čokoládové pěny, karamel, fondán, ganache, nugát, ovoce, nebo třeba alkohol (Amareto, Baileys, Becherovka, vaječný likér, nebo třeba rum).

Co pralinka, to jiná příchuť. Pokud se někdy ocitnete v čokoládovém nebi, věřte, že tam budou Gold Pralines čokopralinky.

Nebudu vám vypisovat jednotlivé příchutě a náplně. Jak už jsem výše psala – v produktovém katalogu (klikněte zde: pralinky katalog) najdete u každé pralinky přesný popis jakou má chuť a náplň.

Jen pro příklad vám sem ale dám pár fotek, abych vás na tyhle sladké dobrůtky nalákala.

Určitě si jako já najdete nějaké své favority.

Já jsem těmito pralinkami tak nadšená, že už jsem všem oznámila, že pokud mi někdy budou chtít udělat radost nějakým dárkem, ať mi vyberou pralinky Gold Pralines z vynikající belgické čokolády. Bude to pro mě ten nejlepší dárek.

Pokud vy chcete udělat někomu radost, a dát mu velmi kvalitní dárek, určitě vyberte čokoládové pralinky. Super je, že můžete i pralinky a figurky vybírat tak, aby tvarem udělaly radost třeba dětem ( dinosaury, s beruškou), milovníky koní, golfu, atd.

 Jen počítejte s tím, že stejně jako já pak už ty obyčejné z marketu nebude chtít. Kdo jednou ochutná, je okouzlen a očarován čokoládovým GoldPralines kouzlem.

Pokud si tedy chcete prohlédnout, anebo koupit tyhle výborné pralinky, klikněte zde: goldpralines.cz – pralinky

Hotové dárkové krabičky najdete zde: goldpralines.cz – dárkové balení

 


Interaktivní mluvící a zpívající kaktus.

 

Nedávno přišel vnuk s prosbou, že by chtěl udělat radost kamarádovi dárkem k narozeninám. Neměli jsme ale žádný nápad, co by kamarádovi udělalo radost.

Nakonec jsme vybrali na eshopu Zaparkorun.cz interaktivní zpívající kaktus.

Kaktus je vysoký 30 cm, a je to taková ta bláznivá hračka pro radost, která potěší a pobaví. Narozeniny a oslavy by měly být plné úsměvů, proto byl kaktus jasná volba.

Materiál květináče je příjemný plyš hnědé barvy, samotný kaktus má materiál trochu jiný – jakoby pletený. Barva kaktusu je zelená s bílými body, na vrchní části kaktusu jsou oči a vyšitý úsměv.

Materiál kaktusu je schválně pletený, protože pod látkou jsou diody, které v rytmu hudby blikají. Velmi efektně to vypadá třeba ve tmě.

Napájení kaktusu je pomocí USB kabelu, nejsou tedy třeba baterie. Na eshopu Zaparkorun.cz mají ale i variantu s bateriemi, záleží tedy asi na momentální nabídce výrobce.

Melodii kaktusu zapnete pomocí tlačítka na květináči.

Tlačítkem se melodie i přepínají, a zvuk se jím dá i vypnout.

Kolik je tam melodií nevím, je jich opravdu hodně. Jako popěvek jsem zaregistrovala třeba Happy Birthday, Waka Waka, ale nahraných melodií je v kaktusu mnohem víc.

Kromě melodií kaktus umí i opakovat co mu řeknete, nebo zazpíváte. Zvláště opakování námi zazpívaných krátkých melodií, s blikáním a tancem, nás všechny hodně bavilo. Každý si musel zkusit do kaktusu něco zazpívat a namluvit.

Kaktus bude vhodným dárkem pro menší děti, které si u kaktusu i zatancují, ale i pro větší děti a dospělé- jako žertovný dárek.

 Já jsem pro jistotu vzala na eshopu kaktusy hned dva – jeden jsme dali jako dárek k narozeninám, a když jsem viděla, jakou má vnuk z kaktusu radost, schovala jsem druhý jako dárek na vánoce. Vím, že radost bude velká, protože přesně takovéto vtipné žertovné „blbinky“ mají děti opravdu v oblibě.

Pokud si chcete kaktus prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: interaktivní mluvící a zpívající kaktus

 

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: eshop Zaparkorun.cz

 

Fotka vypálená do dřeva.

 

Vždycky jsem měla blízko k přírodě. Jakmile vkročím do lesa, jako by ze mě spadly veškeré starosti všedního dne. Jen se rozhlédnu, nadechnu, a rázem nemám problémy, cítím se fajn, veškerá civilizace je někde pryč, a já si užívám tu nádhernou lesní atmosféru. K lesu patří i zvířata, čerstvý vzduch, houby, ale hlavně stromy a tím pádem i dřevo.

Dřevo mám moc ráda. Kdybych mohla, budu dřevem obklopená všude, kde to jen jde. Miluju například vůni dřeva. Už jako malá holka jsem chodila do vedlejší vesnice k rybníku kolem místní pily. Lidičky, to vám byla vůně. Vždycky jsem se zastavila a chvíli si tu nádhernou vůni dřeva užívala. Nebo si vzpomínám, když babička měla vedle kamen naštípané dříví, jak se topilo, dřevo vysychalo a smůla z něj nádherně voněla celou kuchyní.

Ke dřevu mám prostě velmi kladný vztah. Je nádherné. Prosto jsem byla moc ráda, když jsem objevila stránku s výrobky ze dřeva. Stránka se jmenuje Jarlsen.cz a je na ní spousta zajímavých a originálních výrobků.

Protože se blíží vánoce a budeme všichni hledat tipy na dárky, ráda bych vám tuhle stránku ukázala.

Mají tu tolik originálních a krásných výrobků ze dřeva, že jsem nevěděla, co si vybrat dřív. Můžete si vybírat velmi originální obrazy a fotky vypálené do dřeva, krásné dřevěné zápisníky, hodiny, úžasné stolní lampy, nebo třeba osobní drobnosti a dárky s gravírováním.

Každý takový dřevěný výrobek je originál, a nikdy nebude druhý úplně stejný, protože každé dřevo má jinou barvu, kresbu a jiný vzhled.

 Každý dárek ze dřeva tak bude velmi osobní, a originální.

Já jsem si nakonec vybrala fotku vypálenou do dřeva. Byla jsem totiž zvědavá, jak bude vypadat. Ještě nikdy jsem v ruce takovou fotku neměla.

Když jsem fotku vybírala, měla jsem celkem jasno – bude to dárek pro mého muže. Má dřevo taky moc rád, a tahle fotka bude velmi osobní a originální dárek. A přitom žádný „měkouš“. Měkké dárky u mužů v oblibě moc nejsou, takže to bude tak trochu „chlapácký“ dárek.

Samotný proces objednávky je opravdu velmi jednoduchý, zvládne ho úplně každý. Stačí vybrat svou oblíbenou fotku, kterou chcete na obrázek vypálit a nahrát ji v procesu objednávky. Velmi oceňuji to, že v ceně objednávky je i úprava fotky – pokud má fotka třeba špatný jas, nebo potřebuje upravit, vyjdou vám tu skvěle vstříc úpravou fotky pro vypálení. Máte tak jistotu, že obrázek bude kvalitní.

Pak už si jen zvolíte velikost fotky – na výběr jsou A5 (to je jako školní sešit 15 x 21 cm),  A4 (21 x 30 cm) a A3 (30 x 42 cm).

A je hotovo. Fotka je do dřeva vypálena opravdu krásně, a doba dodání je velmi rychlá (obvykle do 2 dní). Pokud tedy sháníte dárek na rychlo, tak klidně tuhle fotku vyberte, protože budete spokojení s kvalitou i rychlostí dodání.

Když mi fotka přišla, byla jsem opravdu nadšená.  Obrázek vypadá nádherně. Dokonce je k němu v ceně stojánek na stůl. Samozřejmě je i možnost zavěsit si fotku na dřevě na zeď – podle vašeho uvážení.

Pokud už hledáte tipy na vánoce, velmi vám stránku s originálními předměty ze dřeva doporučuji. Stránka se jmenuje Jarlsen.cz a najdete tu opravdu spoustu tipů na originální dárky.

Například nádherné designové stolní lampy, již zmíněné obrázky – fotografie vypálené do dřeva, nádherné obrazy na dřevě, nebo třeba zápisníky ze dřeva – to ocení každý, kdo si potřebuje něco poznamenávat – třeba i středoškoláci na poznámky – budou mít zápisník, který je opravdu „cool“, nebo manažeři,asistenti, studenti, úředníci – prostě každý, kdo si dělá často zápisky..

Pokud hledáte jen drobnost – takový fajn osobní dárek, který je zároveň originální, mrkněte na drobnosti a dárky. Například bambusový kartáček se jménem vygravírovaným na přání, dřevěné visačky na dveře, nebo třeba originální gravírované podtácky.

Všechno jsou to originální dárky, které si může dovolit opravdu každý.

Fotka do dřeva mi udělala velkou radost. Tím, jak je hezká a kvalitní (a taky voňavá) celkem i předčila mé očekávání. Jsem moc spokojená, takže určitě jako dárek pro babičky a dědečky nechám vyrobit fotky vnoučat na dřevěném podkladu. To bude radosti!

Dodání výrobku je velmi rychlé, a obrázek přišel moc hezky zabalený, připravený k darování.

Pokud si sami chcete prohlédnout, co všechno lze na stránkách koupit, klikněte zde: Jarlsen.cz

Pokud si chcete přímo nechat vyrobit fotku vypálenou do dřeva, klikněte zde: fotografie vypálená do dřeva

 


Leons zdravotní pantofle dámské a pánské

Alisma Blue a Leons Leo modrá

 

Blíží se vánoce. V obchodech na nás začíná vánoční výzdoba vykukovat ze všech koutů. Všichni začínáme uvažovat o vánočních dárcích. Já mám ráda dárky osobní – takové, které udělají obdarovanému radost, protože vím, co má rád, nebo co si přeje. Snažím se naslouchat vysloveným přáním.  Často se také snažím dávat dárky praktické, takové, o kterých vím, že je obdarovaný potřebuje.

Protože nejlepší investice je vždycky do zdraví, vybrala jsem letos pod stromeček pro maminku a pro tatínka zdravotní pantofle.

Mám už starší rodiče, oběma se už hůř chodí, a zdravotní boty budou pro ně velkým přínosem.

Protože mám léty vyzkoušené zdravotní pantofle Leons –sama je nosím už několik let, a opravdu se mi v nich skvěle chodí, zvolila jsem i pro rodiče právě Leons zdravotní pantofle.

Je to pro mne značka kvality léty vyzkoušená.

Jsem moc ráda, že na stránkách Leons si mohu vybrat zdravotní pantofle kvalitní, a zároveň i hezké. Dávno už neplatí mýtus, že zdravotní pantofle jsou nevzhledné, i když funkční. U pantoflí Leons mám všechny fajn benefity zdravotních bot, a přitom vypadají skvěle k sukni i kalhotám.

Tentokrát jsem vybrala otevřené pantofle Alisma Blue pro maminku a uzavřené pantofle Leons Leo modrá pro tatínka.

Pantofle Alisma Blue – jak už název napovídá, jsou v modré barvě (prodávány jsou i v bílé a pudrové variantě).

Protože maminka už je ve věku, kdy nechce boty na podpatku, ale jen lehce zvýšenou patní část, aby se jí nepodvrtla noha, je tato výška podrážky ideální. V přední části je vysoká 1,5, cm, u paty 3,5 cm.

Velmi oceňuji anatomicky tvarovanou podrážku – je dostatečně široká, takže noha na ni vklouzne, a nikde nic nemačká, pro všechny prsty je dost místa. Šířka je dostačující pro pohodlné nošení i pro lidi s haluxy, jako má maminka.

Pantofle totiž mají nastavitelné pásky na suchý zip (nebojte se, drží skvěle). Můžete si tak upravit pantofli přesně podle potřeby vašich nohou.

Pokud vám po náročném dni nohy trochu otékají, prostě jen povolíte pásek a můžete chodit dál.

Já osobně často trpím na bolest kotníků při delším stání, nebo dlouhé chůzi. Taky mám problém s dupáním – došlapuji na paty a ono to pak po celém dni je na nohách znát – bolí. Proto mám ráda pantofle Leons s podrážkou Anti Shock, a podrážkou GEL/PU, která změkčí došlap. Je to prostě podrážka z měkkého, příjemného gelu, který váš došlap velmi zpříjemní. Sama si je vybírám, proto jsem vybrala i pro maminku tuhle skvělou podrážku. To došlápnutí je, jako byste šlápli do peřinky, nebo na mechový koberec v lese bosou nohou. Je to neskutečně příjemné a pohodlné.

Díky tomuto super typu podrážky mám problémy s bolestí pat a kotníků minimální. Zároveň je tu další příjemný benefit – nebolí mě tolik záda. Volba správných zdravotních pantoflí bolest zad a páteře výrazně zmírní. Protože maminka už je starší, páteř ji bolí často, byla tato podrážka pro mne jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zdravotních pantoflí.

Tento typ podrážky vám velmi doporučuji. Ještě abych nezapomněla – je i protiskluzová. Prostě ideální bota.

Materiál pantofle je pravá kůže – tedy velmi trvanlivý materiál.

Pantofle jsou velmi zajímavé tvarem – jednoduché, a elegantní. Vhodné jsou na nošení doma i venku.

Pantofle jsou velmi pohodlné, proto je doporučuji klidně i na celodenní nošení. Ta podrážka dělá divy. 

Pantofle Leons Alisma Blue jsou skvělé z hlediska zdravotní boty i vzhledem.

Protože jsem tento typ podrážky u pantoflí Leons už osobně a dlouhodobě vyzkoušela, mohu vám ho rozhodně doporučit.

 • protiskluzová podrážka Anti-Shock
 • nastavitelné pásky
 • krytí stélky: přírodní kůže
 • složení podrážka: GEL/PU, změkčuje došlap
 • výška podrážky: přední část 1,5 cm - 3,5 cm podpatek
 • šířka obuvi: G / 07 – standardní
 • povrch: hladká kůže

Pokud si chcete pantofle prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zdravotní pantofle Alisma Blue

 

Druhý pár pantoflí, který bude letos u nás pod stromečkem, jsou pánské uzavřené pantofle Leons Leo v modré barvě.

Pantofle Leo můžete koupit i v bílé a černé variantě, já mám ráda modrou barvu, takže jsem zvolila podle svého vkusu.

Jsem strašně ráda, že Leons myslí se zdravotními pantoflem i na muže. Překvapilo mě, jak málo kvalitních pánských zdravotních pantoflí na trhu je. Potěšilo mě, že jsem objevila tyhle krásně modré a pohodlné.

Materiál pantoflí je přírodní kůže. Kůže je perforovaná, takže pantofle skvěle větrají – to ocení nejeden muž.

Protože tatínek už špatně chodí, a bolí ho hodně nohy i záda, určitě ocení všechny benefity zdravotních pantoflí.

Pantofle mají standartní šířku.

Potřebovala jsem hlavně, aby byly vhodné pro nohu s vyšším nártem. Tatínek má nárt vysoký, a je problém sehnat boty, které by ho na nártu netlačily. Tyhle pantofle mají boční přezku, kterou si lze velikost pantofle u nártu nastavit podle potřeby.

Podešev pantofle je vyrobena z anatomicky tvarovaného gelu v designu korku. Vypadá to moc hezky.

Stélka je semišová, pantofle má i spodní protiskluzovou pěnovou podrážku.

Do téhle pantofle noha vklouzne, a je v pohodlí.

Boty jsou vhodné i na dlouhodobé nošení – v místnosti jako domácí obuv, v práci, ale i na dlouhé procházky venku. Je to taková univerzální pantofle.

Protože jsem chtěla tyto pantofle, než je dám tatínkovi pod stromeček, vyzkoušet, pořídila jsem jedny zkušební pro manžela. Nejdřív trošku bručel, že přece nové boty nepotřebuje, ale zkusil je. Dneska už se z nich téměř nevyzouvá. Nosí je pořád a rád.

Zjistil totiž, že jsou pohodlné, nikde nic nemačká a netlačí, noha stále příjemně větrá, ale hlavně - přestal mít večer pocit unavených nohou, nemá téměř křeče v lýtku, a nebolí ho v kříži, ani když je celý den na nohou.

Nosí pantofle cca měsíc, a myslím, že budeme kupovat i další. Spokojenost veliká. Za tyhle zdravotní pantofle (a za ostatní samozřejmě také) patří výrobci Leons.cz velký dík. Pánských zdravotních kvalitních bot na trhu moc není, a tyhle jsou moc fajn.

 • pantofle s nastavitelným páskem přes nárt
 • anatomicky tvarovaná stélka
 • krytí stélky: přírodní kůže
 • protiskluzová podrážka
 • výška podrážky: v přední části 2cm
 • šířka obuvi: G / 07 – standardní
 • vrchní materiál: hladká kůže, perforovaná

 

Chcete – li si pantofle prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: pánské pantofle Leons Leo

 

Pokud tedy, stejně jako já, hledáte ideální vánoční dárek, určitě vyzkoušejte darovat zdraví a pohodlí pro nohy – zdravotní pantofle Leons.

Je to investice, která se vám vrátí jako pohodlí pro vaše nohy, zmírnění bolesti nohou, i zad. To všechno dobrá zdravotní bota dokáže.

Pokud se vám nelíbí boty, které jsem vybrala já, vyzkoušejte darovat dárkový kupon Leons – obdarovaný si může vybrat sám, podle svého vkusu.

Pokud si nevíte rady, ochotně vám poradí s výběrem obuvi na eshopu v chatu, emailem i telefonem velmi ochotní pracovníci. Pokud vám obuv nesedí, můžete ji bez problému vyměnit.

Dárkové poukazy můžete koupit zde: voucher 500 Kč a voucher 1000 Kč

 

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Leons zdravé obouvání eshop


Abrex  modely silniční motorky Aprilia a závodníka Lukáše Peška

Mám 12 letého vnuka. Dospěl tedy do věku, kdy je nejvyšší čas, aby se jeho pokojíček změnil z dětského na pokoj teenagera. Samozřejmě, že takový kluk už mluví do toho, co by v pokoji chtěl mít. Vojta má rád modely autíček, a má rád motorky. Hlavně ty silniční, závodní. Moc by si přál mít na zdi plakáty a obrázky závodníků, motorek a aut.

Proto ho překvapím a k vánocům dostane právě takové modely.

Vybrala jsem modely od společnosti Abrex.

Společnost Abrex je na českém trhu už od roku 1998. Nejdříve se zabývala dovozem autíček, od roku 2003 se začali zabývat i vývojem a výrobou vlastních modelů. Od té doby se zdokonalili a jejich modely jsou prostě dokonalé. Propracované do nejmenších detailů. Je to, jako by opravdové auto, nebo motorka na výrobním pásu v automobilce byly zmenšeny a proměnily se v dokonalý model, který sjel rovnou na poličku.

Každé autíčko, nebo motorka jsou vyrobeny naprosto precizně a přesně.

Takový model udělá radost každému muži. Od malého kluka až po starší ročníky mužů. Na poličkách, nebo psacích stolech budou dělat radost každému fandovi aut a motocyklů.

Mimochodem, pokud máte možnost, určitě se zajeďte podívat i do Muzea autíček a hraček v zámku Příseka u Jihlavy. Je tam vystaveno více než jedenáct tisíc exponátů – takový „chlapský ráj“.

Jak už jsem zmínila, vnuk má moc rád silniční motorky. Tam je to jasné, největší český současný idol malých i velkých fandů je Lukáš Pešek. Tedy alespoň u nás doma, když se sejde vnuk s kamarády, to vyplynulo z hovoru.

Jsem moc ráda, že v Abrexu mysleli i na takové malé fanoušky, a vyrobili pro ně figurku Lukáše Peška.

Lukáš Pešek se narodil v roce 1985, a motocyklům se věnuje od 3 let. Průlom jeho kariéry nastal v roce 2006 v kategorii 125 ccm, kde několikrát stál na stupních vítězů na mistrovství světa. V roce 2008 přešel k objemu 250 ccm a závodil za tým Auto Kelly – Česká pojišťovna.

Figurka je vyrobena v poměru 1:18

Figurku si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: figurka Lukáš Pešek

 

Když se řekne Lukáš Pešek, je jasné, že je třeba zmínit i jeho motocykl Aprilia RSW 250LE (2008)

S touhle super motorkou se Lukáš Pešek účastnil závodů Mistrovství světa v kategorii do 250 ccm za tým Auto Kelly Česká pojišťovna.

Značka: Abrex
Závod: FIM Road Racing World Championship
Rok závodu: 2008
Soutěžní číslo: 52
Tým: Auto Kelly-CP
Přijmení jezdce: Pešek
Křestní jméno jezdce: Lukáš
Značka vozidla: Aprilia
Měřítko: 1:18
Model vozidla: RSW 250LE
Série: Závodní
Časové zařazení: současné
Materiál: Kov/plast
Země původu: Vyrobeno v Číně

Motocykl si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: motocykl Aprilia RSW 250LE

 

Do pokojíčku vnuka nad postel umístíme poličku, na které bude moct vystavovat kvalitní modely aut a motorek Abrex.

Jsem ráda, že mu mohu přispět do sbírky – tedy začít s ní – prvním modelem – motocyklem Aprilia a figurkou Lukáše Peška. Bude to pro vnuka skvělý dárek, a kdo ví, možná první model velké klučičí sbírky.

Celý sortiment společnosti Abrex si prohlédněte po kliknutí zde: eshop Abrex.cz

 

Dětský koberec Člověče nezlob se!

 

Venku je ošklivě, je to přesně takové to počasí, kdy je prima zahrát si nějakou deskovou stolní hru. Já mám vnuky ještě docela malé, takže volím takové ty základní hry, u kterých se děti nenudí, protože jsou často „na tahu“. Stejně ale vždycky narazím na jeden problém – pokud dítě právě nehraje, nudí se, různě se kroutí, válí po stole, bělá lumpárny a často shodí figurky. Pak se začnou děti hádat a je to pokažená atmosféra.

Já jsem ale objevila skvělou vychytávku – kobercovou hru Člověče nezlob se! z  eshopu mujkoberec.cz

Lidi, to vám je prima věc!

Rozložíte si na zem kobereček o rozměru 92 x 92 cm.

Na něj postavíte figurky ( jsou větší, a krásně na koberci stojí) a můžete hrát.

 Dětem se to líbí stejně jako mě, a navíc se mohou na zemi usadit tak, jak chtějí, klidně se při hře mohou i převalovat a povalovat, nebo si u toho hopsat – prostě pro děti je to mnohem příjemnější, než hrát na stole. Výhodou je i to, že tady nepadá kostka ze stolu, když někdo hodí poněkud prudčeji.

Koberec je vhodný na každý povrch – má protiskluzový povrch, takže může být i na dlažbě a nebude ujíždět.

I údržba je super. Pokud se náhodou umaže, snadno ho vyčistíte – jako běžný koberec. Pokud jsou na něm drobečky, kobereček vyklepete.

Kobereček nemá klasický vlas, ale malé pevné smyčky (koberec typu bouclé – buklák).

 Ani při běžném vysávání není žádný problém. Kobereček je nízký, kompatibilní i s robotickými vysavači. Běžný robotický vysavač po něm přejede, a nezasekne se na něm – takže uklizeno bez práce.

Pokud máte podlahové vytápění, i pro něj je kobereček vhodný – teplo mu neublíží a skvěle ho propustí.

Záruka na kobereček je dokonce 3 roky!

Stačí prostě kobereček mít na zemi, třeba jako dekoraci v dětském pokoji. A když je nálada na hraní her, postavíte na kobereček figurky a můžete hrát.

K figurkám a kostce je dodáván malý plátěný sáček, do kterého jsou figurky uložené, pokud se nehraje.

Hraní na koberečku nás doma všechny moc baví. Děti jsou spokojené, že nemusí sedět spořádaně u stolu (to je super hlavně pro ty nejmenší hráče). Jediný problém tak mám občas já, pokud hrajeme delší dobu, rozsedím se a špatně se mi zvedá. I to je ale pro děti zábava – hrajeme pak hru „zvedni babičku“ a děti se u toho baví.

Pokud hledáte tip na prima vánoční dárek, určitě vyzkoušejte tohle koberečkové Člověče nezlob se. Zábava je při hře zaručena.

Záruka na koberec 3 oky

Doprava zdarma (včetně vrácení)

Garance nejnižší ceny

Materiál : Polyamid

Výška vlasu - nízký - 1 - 4 mm

Podklad: protiskluzový

Velikost 92 x 92 cm

Kobereček si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: hrací koberec Člověče nezlob se! s  hracími figurkami a kostkami.

 


Dračí hrad – Nové výzvy

 

Deskové hry. U nás doma hrajeme moc rádi. Hlavně když je ošklivé počasí, kdy nemůžeme jít ven, nebo v zimě, když je venku déle tma.

Tentokrát jsem sáhla po hře vhodné pro větší děti a dospělé.

Protože všichni kluci a muži u nás doma milují draky a vše s nimi spojené, zvolila jsem hru Dračí hrad – Nové výzvy.

Hra je od autora Štěpána Peterky, vydavatel DinoToys, a je to letošní novinka. A musím říct, že dost povedená.

Balení obsahuje: 1 herní plán, 81 dílků Dračího hradu, 6 desek hráče, 6 kartonových figurek s podstavci, 18 karet dovedností, 36 žetonů drobných předmětů, 144 žetonů vybavení, pokladů, mincí, postav a vlastností, 9 bodových kostek, 40 dřevěných kostiček životů.

Hra je – jak už jsem zmínila vhodná pro kategorii 8 +. Tentokrát vás nebudu přesvědčovat, že hra je vhodná pro mladší, tady opravdu je potřeba už větší děti, a bude bavit i dospělé, hlavně ty, co mají rádi fantasy.

Hra je určena pro 1 – 4 hráče. Můžete v klidu hrát i sami a potrénovat taktiku. Tak jsem to dělala já, abych pochopila správně pravidla. Ta je potřeba u téhle hry přečíst pořádně. Já jsem je pro jistotu četla dvakrát. Ale když si k nim vezmete hru, a budete zároveň se čtením pravidel používat hrací desku a herní prvky, hru určitě pochopíte.

Na hru, jak jsem zmínila, klidně stačí jeden hráč. Po několika hrách ale musím říct, že nejlépe se hraje, když je hráčů víc, nejlépe ve čtyřech, tam má teprve hra ten správný náboj.

U téhle hry je hrací kolo delší, takže si vyhraďte opravdu alespoň 90 minut (v začátku, než se naučíte hrát klidně dvě hodinky). Nějakou chvilku totiž trvá samotná příprava hry.

Takže připravte si fantazii a hrajem!

Na hru si můžete vybrat jednu ze tří ras – elf, trpaslík a člověk. Ti mají šest povolání – hraničář, mág, černokněžník, zloděj a válečník.

Pro první hru jsou připraveny základní postavy, kde každá dostane podle povolání kartu dovedností. Základní vlastnosti, které postavy umí, jsou Obratnost (uhýbat útokům a pastem nepřátel a střílet z luku), Síla (určuje počet životů a kolik postava unese a taky pro boj se zbraní) a Magii (pro dovednosti jednotlivých povolání a boj kouzelnou holí).

V první fázi hry se pohnete, ve druhé vykonáváte akce na políčku. Pohyb je podle toho, jakou máte dovednost, ke které přičtete 5 polí, o které se posouváte. Nejdřív jedete jen kolem herního plánu po jeho obvodu, tam jsou brány a kupci, ale taky nepřátelé. Musíte se vybavit a získat zkušenosti. Pak se přes bránu dostanete do hradu.

V hradu jsou pasti, nepřátelé, různé chodby, ale taky diamanty, poklady a peníze. Získáváte zkušenosti a zvyšujete si dovednostní úroveň.

Boj je pomocí házení kostkami. Vezmete si tolik kostek od každé barvy, jaké máte vlastnosti.

Boj probíhá v kolech a útočíte, jenom když máte zbraň.

 Nepřítel má číslo obrany a útoku a počet životů – tam postupujete podle pravidel boje. Když je hodnota vašeho útoku stejná, nebo vyšší, než obrana nepřítele, způsobíte mu zranění. Útočíte zbraněmi, bráníte se pochodněmi, brněním a štíty.

Když naleznete žezlo a porazíte i draka, hra končí. Vyhraje ten, kdo má nejvíc bodů. Body máte za úroveň dovedností, zkušenosti, za hodnotu základních vlastností, za mince a žezlo.

Samozřejmě, že to co jsem teď napsala je zestručnění pravidel. Celá pravidla jsou součástí hry, a jsou velmi pěkně a srozumitelně napsaná. I když se vám zdá, že je tam hodně úkolů a herních prvků, během hry vám všechno do sebe začne zapadat, a hodně rychle pochopíte, jak hrát.

Hra je opravdu super, je hlavně pro milovníky Fantasy, kteří se tak dostanou pomocí hry do světů své fantazie – světů magie, kouzel, čar, bojů, dovedností a fantasy bytostí. Postavy jsou pokaždé jiné. Záleží jen na každém hráči, jak se mu povede vybavit si vybranou postavu. Postavu si vylepšujete, a musíte u hry taktizovat a přemýšlet. Můžete ale při hře i spolupracovat a navzájem si pomáhat a tak se lépe a rychleji vybavit.

 Hra vás do sebe vtáhne a nepustí ven, dokud nedohrajete. Je to hra, která opravdu baví, a nikdo se u ní nenudí, protože neustále sledujete spoluhráče. Baví vás ale, i když hrajete sami, protože vlastně se učíte co nejlépe si vybavit postavu a taktizovat. Jak už jsem ale zmiňovala – jako správná rodinná hra je nejlepší, když hrají 3 – 4 hráči. To je teprve ten správný herní zážitek.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Dračí hrad – Nové výzvy

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop MojeDino.cz


Abrex Buggyra MK R-08 a Škoda Fabia Combi  - Pohotovost autobusy hl města Prahy

 

Vánoce se nezadržitelně blíží, a dárky teď nakupujeme asi všichni. Je fajn se rozmyslet, co komu koupit, aby každý dostal to, co si přeje.

Já moc ráda nakupuji – jako každá babička - dárky pro vnuky. Všichni čtyři milují auta, takže to nakupování není vlastně až tak těžké. Stačí poslouchat, a ukládat si do paměti, která auta koho baví.

Nejstarší vnuk je fanda do všech aut, nejradši má truck rating. Proto jsem mu koupila autíčko – model právě takového auta, co se mu líbí.

Koupit modely aut a motorek se mi osvědčilo. Ve správném klukovském pokoji by měly mít svoje místo. My jsme to vyřešili v začátku poličkou právě na takové modely.

Vnuk modely aut miluje, proto se časem z jedné poličky stala celá sestava polic na krásné modely aut. Taková sbírka dělá radost každému klukovi, a tak nějak s nimi roste až do dospělosti, a pak modely zdobí pracovní stoly a kanceláře dospělých milovníků modelů. Taková sběratelská vášeň je často koníčkem na celý život.

Proto mi bylo jasné, že alespoň jeden dárek musí být model auta. A když model, tak od Abrexu.

Pokud někdo rozumí modelům autíček, je to právě Abrex.

Společnost Abrex byla založena už v roce 1998, a původně se zabývala dovozem autíček. Od roku 2004 v Abrexu vyrábějí vlastní modely autíček. A dělají to fakt dobře. Všechny modely vypadají jako zmenšené reálné auto. Do nejmenších detailů propracované modely okouzlí každého milovníka aut. Prostě jako by mávl kouzelník hůlkou a reálné auto zmenšil do modelu. Vždycky mě fascinuje, že Abrex modely jsou tak dokonalé, že žasnete pokaždé, když je máte v ruce. Pokud u některého auta ve výrobě šetřili a třeba nemělo v určitém období zpětné zrcátko na jedné straně vozu – u modelu ho nenajdete také.

Vždycky, když eshop Abrex projíždím, kromě aut pro vnuky si z nostalgie projíždím i starší auta, která jezdila v době, kdy jsem byla malá. A objevuji stylem: Tohle auto měl děda, jen v jiné barvě, takové stálo před domem u souseda, tohle bylo moje první auto a tak dále. Mě osobně se líbí hlavně ty staré modely autíček, vnukům spíš ty nové, moderní. Tak ty starší kupuji pro manžela, a pak máme radost všichni.

Dnes vám tedy ukážu dva modely, které jsem vybrala jako dárek pod stromeček. Nejsem znalec aut, proto se nebudu pouštět do detailů. Vnuk by vydržel o modelech mluvit hodiny – jako každý správný sběratel-já se ale do velkých detailů nebudu pouštět. Ono to ani není potřeba. Ty modely jsou tak kvalitní, že na nich vidíte prostě všechno, bez nějakých velkých popisů.

Jak už jsem zmínila, vnuk má rád Truck rating. Jasnou volbou tedy byl model Buggyra MK R-08 (2008)

Měřítko 1:43

Tým Buggyra je jediný privátní SUPER truckový tým. Vlastní technologii konceptů závodního speciálu i motoru. Nejen díky skvělému vývojovému centru se během své několikaleté existence stal gigantem v historii truck racingu. Švýcar Markus Bösiger, narozený 20. srpna 1957, do týmu přestoupil v roce 2007 a ještě ten rok se stal mistrem Evropy. V sezóně 2008 se umístil ihned za Davidem Vršeckým a získal titul Vicemistra Evropy 2008. O obou závodních jezdcích si můžete přečíst informace i na krabičce modelu.  Kdo má rád Trucky, je na Davida Vršeckého právem hrdý.

Popis

Značka: Abrex
Závod: Season
Rok závodu: 2008
Soutěžní číslo: 1
Tým: Buggyra
Přijmení jezdce: Bösiger
Křestní jméno jezdce: Markus
Značka vozidla: Buggyra
Měřítko: 1:43
Model vozidla: MK R-08
Série: Závodní
Časové zařazení: současné
Materiál: Kov/plast
Země původu: Vyrobeno v Číně

Model si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: model Buggyra MK R-08 (2008)

 

Druhý model je pro mladšího vnuka. Je to auto, které viděl přímo na ulici a moc ho chtěl. Je to Škoda Fabia Combi (2008) – DP hl. města Prahy, pohotovost – autobusy.

Model je v měřítku 1:43.

Jedná se o vozidlo zasahující při nehodě či poruše autobusů provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy. Z těchto důvodů je vybaveno výstražnými oranžovými světly a jeho využití se řídí příkazy dispečinku Dopravního podniku.

Popis

Značka: Abrex
Označení: DP hl.m. Prahy - Pohotovost Autobusy
Značka vozidla: Škoda
Měřítko: 1:43
Model vozidla: Fabia Combi
Série: Dopravní Podniky
Časové zařazení: současné
Materiál: Kov/plast
Země původu: Vyrobeno v Číně

Model si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde:  Škoda Fabia Combi (2008) – DP hl. města Prahy, pohotovost – autobusy

 
 

Pokud tedy chcete udělat radost pod stromečkem, vyberte nějaký model od Abrexu. Jsou to velmi kvalitní modely, které budou dělat radost, a zdobit nejeden pracovní stůl, nebo poličku v pokoji malých i velkých (dospělých) kluků.

Pokud máte doma dědečka, nebo tatínka, kteří mají rádi auta, zkuste mu mezi modely najít auto, které měl, když byl mladý. Takový dárek udělá radost prostě vždycky.

Celý sortiment modelů najdete po kliknutí zde: eshop Abrex.

 

Atlasformen zimní bundy -tipy pro rok 2022/2023

 

Venku začíná pořádně přituhovat. Letos bude zima asi hodně mrazivá, a tak trochu všichni doufáme, že i se sněhem. Když k počasí přiřadím ještě předvánoční čas, je to ideální období koupit si nové zimní oblečení – hlavně zimní bundy.

Ať už pro sebe, pro radost, a pro zahřátí, nebo jako dárek pod stromeček.

Já už tradičně pořizuji bundy u Atlasformen.cz. Už pár let tam oblékám rodinu do zimních bund, a jako vždycky vám napíšu v recenzi, jaké jsem vybrala bundy letos, ať vám trochu ulehčím výběr.

S bundami z Atlasformen.cz jsem maximálně spokojená (proto už je pořizuji pár let po sobě). Jsou teplé a slušivé.

Jsem spokojená s materiálem, provedením i střihem.

 Moji chlapi doma – manžel a syn pak jsou spokojeni hlavně s tím, že si bundu vyberou, nebo když ji vyberu já, tak odsouhlasí, a o nic víc se nestarají. Oba totiž svorně nesnášejí nakupování oblečení, a zkusit víc, než jednu věc, je pro ně utrpení.

Bundy z Atlasformen jim oběma i letos neskutečně sedly. Jsou moc spokojení, a hlavně se cítí pohodlně. Střihy totiž odpovídají normálním proporcím dospělého muže. Super je i to, že na výběr je velká spousta velikostí – až do 5 XL.

Přesto ale musím upozornit – pokud chcete, aby vám bunda opravdu sedla, kupujte si o číslo menší velikost, než jste zvyklí. Výrobky nejsou šité v Čechách a mají trošku jiné číslování. Pokud tedy například kupujete běžně velikost L, tady vám bude stačit velikost M. Ono je to na jednu stranu fajn i pro psychiku nás žen, připadáme si hned štíhlejší, když máme oblečení o velikost menší (vtip, ale vychází z reality – mě to tedy vždycky polichotí).

Vybrala jsem bundu pro manžela, která se hodí pro zralé muže – parku do každého počasí. Syn si na sport a lyžování přál bundu lyžařskou – ta je vhodná pro mladé i starší muže, je velmi slušivá. Sobě jsem letos vybrala parku z tkaniny microtech, protože vypadá elegantně, a přitom ji můžete nosit nejen ve městě, ale klidně i do přírody a na hory.

Teď se tedy budu krátce věnovat jednotlivým bundám.

Pánskou parku do každého počasí si můžete koupit až do velikosti 5XL.

Je tmavě šedá, s černými a červenými detaily.

Co pánové ocení je to, že je vypodšívkovaná vatovanou podšívkou v gramáži 180 g/m2. Je tedy poměrně dost teplá. A přitom lehoučká, a neomezuje nijak v pohybu.

Střih je velmi pohodlný – nikde nic netlačí, netáhne. Střih je super i pro ty, co chtějí třeba na hory mít podvlečeno více vrstev.

Zapínání je na zip, který je krytý légou se suchými zipy, není tedy vůbec vidět.

U bundy je myšleno i na to, že pánové nemají kabelky, jako my, ženy, ale nosí věci v kapsách. Kapes má bunda dostatek: 2 kapsy na zip, 1 náprsní kapsu, a 2 další vnitřní kapsy.

Límec je podšitý fleecem – takže krásně hřeje na krk i bez šály, v límci je skrytá kapuce.

Na rukávech bundy jsou manžety s možností stáhnutí na suchý zip – každý si může upravit podle své ruky, a ani rukávem pak neuniká teplo.

Materiál bundy je polyester – dobře se pere. Po vyprání se bunda nijak nesrazila. Velikost stále sedí a odpovídá. Barvy zůstaly stále stejné, neopírají se.

Všechny švy jsou kvalitně prošité, stehy drží, nikde nevylézají nitky. To vždycky kontroluji hlavně kolem zipů a kapes, protože tam bunda dostane nejvíc zabrat.

Manžel si letos přál bundu kratší, lehkou, a to tahle bunda skvěle splňuje. Navíc je opravdu slušivá.

Pokud si chcete bundu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: pánská parka do každého počasí R5053

 

Další bunda, kterou jsem vybrala pro syna je lyžařská parka Sport Winter s kapucí.

Bunda je určena pro sportovně založené muže. Skvěle vypadá a je maximálně pohodlná. Nikde neomezuje v pohybu, to je u sportu hodně důležité.

Barva je tmavě modrá, a je doplněná kontrastními detaily v neonově žluté barvě. V neonové barvě je i fleece podšívka v horní části bundy. Na sněhu bude díky kontrastům dobře vidět – to je super, protože na sjezdovce je potřeba být viděn.

Kromě fleece podšívky v horní části bundy je podšitá vatovanou prošívanou podšívkou (cca 395 g/m2).

Vyrobena je z odolného mikrovlákna s vodoodpudivou úpravou – ani husté sněžení, nebo mrholení tedy bundu nepromáčí. Drobný, ale intenzivní déšť už tuhle parku otestoval na jedničku – syn zmokl, ale voda neprošla přes povrch bundy, takže mu nebyla zima. Izolaci pomáhá i to, že zip, kterým je bunda zapínána, je krytý drukovou légou. I u této bundy si můžete rukávy upravit podle své ruky pomocí stahovacího pásku na suchý zip.

Spodní okraj je stahovací šňůrkou s olivkami. Kapuci můžete odepnout.

I u této bundy se počítá s tím, že při lyžování nemáte zavazadlo – bunda má 3 lícové kapsy se zipem, aby z nich nic nevypadlo, 2 vnitřní kapsy mají zapínání na suchý zip.

Na rukávu má bunda ozdobnou náševku.

Prát bundu lze na 30 stupňů. Doporučuji prací gel bez aviváže, aby vám bunda vydržela hezká a neztratila svoje vlastnosti. Bundu jsem prala dvakrát, a nesráží se. Velikost zůstala zachovaná. Barvy jsou stálé, neopraly se. Protože barvy jsou dost různorodé – modrá a neonově žlutá, tak jsem měla obavy z praní. Zbytečně, barvy do sebe nepustily.

Bunda moc hezky vypadá, a plní všechny funkce kvalitní lyžařské bundy. Teď už zbývá jen sníh.

Pokud si chcete bundu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Lyžařská parka Sport Winter s kapucí

 

Poslední bunda, kterou jsem vybrala, je dámská bunda – tedy pro mě.

Vybrala jsem si parku White Valley z tkaniny microtech.

Z bundy mám ohromnou radost. Vždycky se mi moc líbily hodně světlé bundy, ale neměla jsem odvahu si je pořídit. Jako máma 4 dětí jsem měla strach, že budu pořád špinavá. Teď už mám děti velké, tak konečně můžu.

Materiál microtech je prostě super. Hned první den, kdy jsem si bundu na vyzkoušení oblékla, prošla zatěžkávací zkouškou. Sousedova kolie se rozhodla, že se přijde pomazlit.

S hrůzou v očích jsem sledovala tu blížící se chlupatou katastrofu, v duchu jsem skoro brečela, a loučila se s krásnou, světlou bundou. Kolie přiběhla, opřela se do mě, a bundu jsem měla během chvilky pošlapanou tlapkami, i když jsem se zoufale bránila. Sousedovy omluvy jsem vyslechla se zaslzenýma očima – ta bunda se mi totiž opravdu líbí, tak jsem se o ni bála. Hele, lidi, úplně zbytečně. Přišla jsem domů, hlína na bundě mezitím zaschla, a já ji zkusmo zkusila odrolit. Promnula jsem bundu v ruce a ejhle – kouzlo – špína pryč. Nekecám, ani jsem bundu nemusela vyprat. Já jsem ji tedy stejně prala, abych zkusila, jak materiál drží, ale po tlapkách ani stopy už před praním.

Parka moc dobře vypadá. Má béžovou světlou barvu a na kapuci malý šedý kožíšek.

Je plně zateplená prošívanou podšívkou (gramáž  430 g/m2). Materiál microtech skvěle chrání proti chladu, vodě, dešti i sněhu. Nepropouští vlhkost.

Parka je dlouhá pod zadeček ( já mám u velikosti 40/ 42  dlouhou  v zádech 81 cm), a má velmi lichotivý dámský střih. Ten si můžete poupravit stažením v pase pomocí šňůrky s olivkami.

Kapsy na bundě jsou opatřeny klopami zapínacími na druk. Na druk je i léga kryjící zip.

Materiál je 100% polyester, bundu tedy můžete prát doma na 30 stupňů, není třeba ji nosit do čistírny.

Díky slušivému střihu bundy se cítím pohodlně, a ještě mám velmi elegantní bundu, kterou mi všichni chválí. Já dodávám, že i velmi praktickou – špíně odolnou.

 Bunda je super na nošení v podstatě kamkoliv – do práce, na výlet, na procházku do přírody, nebo do města.

Pokud si chcete bundu prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: parka White Valley z tkaniny microtech

 

Co říct na závěr. Pokud bych měla shrnout všechny tři bundy z Atlasformen.cz dvěma slovy, tak určitě: Jsou super.

Všechny tři bundy jsou opravdu moc hezké, kvalitně zpracované a jsem s nimi velmi spokojená.

Jen ještě jednou upozorním – při nákupu si berte o číslo menší velikost, pak vám budou bundy sedět- ostatně to vidíte na fotkách. Vyfocené jsou při reálném používání a nošení, a sami vidíte, že sednou akorát.

Původně byl eshop Atlasformen.cz zaměřený na pohodlné pánské oblečení. V posledních letech ale mají i spoustu krásného dámského oblečení, a to je super. Když už kupuji bundy a oblečení pro své chlapy doma, nemusím pro sebe vybírat na jiném eshopu.

Pokud jste ještě u Atlasformen nenakupovali, můžete získat slevu 250 Kč za odběr novinek do emailů. U Atlasu se ostatně opravdu vyplatí emaily sledovat, protože mají velmi často nějaké zajímavé akce. Buď sezónní slevy, nebo dostanete kód na dárek k objednávce. Teď, v předvánočním období je na stránkách adventní kalendář, kde si můžete každý den otevřít okénko s překvapením – drobné dárky, nebo slevy k nákupu.

Já mám tentokrát k nákupu sluchátka.

Jen tak pro zajímavost, když už jsme u těch vánoc – pokud nevíte, co koupit tatínkům a dědečkům, mrkněte na teplé svetry. V dnešní době, kdy máme všichni doma zimu je teplý svetr potřeba. A tyhle u Atlasformen jsou často podšité fleecem, nebo teplou podšívkou.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment oblečení v eshopu, klikněte zde: Atlasformen.cz

 


Kaarsgaren deky a ledvinový pás

 

Zima začala letos poměrně brzy. Venku je vlhko, chladno a s topením jsme všichni kvůli cenám energií opatrní.

Proto letos využijeme vše, co nás bude chránit před zimou nejen venku, ale i doma.

 Největší problémy s teplem a termoregulací mají malé děti a staří lidé. Ty je před zimou třeba chránit opravdu dobře. Proto jsem pro vnuka pořídila super zateplenou dětskou deku, pro vnoučátko, co se má teprve narodit měkkoučkou a lehoučkou dětskou dečku, a pro dědu ledvinový pás.

Všechny tyto výrobky jsou od českého výrobce z eshopu Kaarsgaren.cz

Výrobky od firmy Kaarsgaren už mám vyzkoušené. Je to český výrobce, který vyrábí všechny své produkty pro podmínky v Čechách, vyhovují místním podmínkám tedy opravdu skvěle.

Kaarsgaren je ryze česká rodinná firma. Výrobky jsou šity v Čechách (tedy žádná Čína,ale zlaté české ručičky).

Vyrábí kojenecký textil, dětský textil, chrániče matrací, fusaky, rukávníky na kočárek, deky pro děti, ledvinové pásy a soustu dalších výrobků. Vyrábí z klasických textilních materiálů, ale i z bio-bavlny, bambusové viskózy, merino vlny a tencelu.

Všechny materiály jsou testované a vyhovují požadavkům na výrobky pro děti do tří let. Kaarsgarn neustále rozšiřuje výrobu produktů z bio-textilu – tedy šetrných k životnímu prostředí.

Tentokrát jsem vybrala, jak už jsem zmínila dvě deky a ledvinový pás, a teď vám o nich trošku napíšu pár informací.

Pro vnoučka jsem vybrala nádhernou zateplenou dětskou deku s medvídky.

Potisk medvídků mě zaujal – jsou roztomilí a moc hezcí. U vnuka měli medvědi ohromný úspěch, a teď nechce spát s jinou, než medvědí dekou. Vůbec se mu nedivím, taky se mi líbí. Potisk medvídků je na jedné straně deky, z druhé strany je deka bílá.

Materiál je fleece, vatelín, bavlna.

Rozměr deky je 70 x 100 cm.

Deka je vhodná pro každé použití. Vnouček pod ní spí, ale může být i do kočárku, nebo autosedačky.

 V kočárku je deka super, jde s ní jen přikrýt nožičky, když ji složíte, ale i zabalit do ní celého mrňouska.

Pokud máte sáňky s ohrádkou, kam můžete posadit v zimě dítě v kombinéze, deka se bude moc hodit. Tahle deka bude tedy fajn i na sáňkování s malými dětmi – samotná kombinéza by je neochránila před zimou, protože na saních jen sedí. Zabalíte je v kombinéze do deky a hurá na kopec, nebo třeba na procházku ve sněhu.

Materiál deky je certifikovaný a vhodný pro děti od narození, proto bude deka fajn na zimní období do kočárku jako doplněk k peřince.

Deka je ušitá ze tří vrstev – vrchní strana je 100% polyester (ten se dobře udržuje), zateplení je dutým vláknem Valtherm a podšívka je 100% bavlna.

Oteplovací rouno Valtherm –  informace:

 Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Materiál Valtherm jsou polyesterová vlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. V této vložce jsou tak vytvořeny miliony mikroskopických malých vzduchových dutin, které v sobě vážou tento teplo izolující vzduch (pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do – 35 stupňů Celsia)

Pokud z této informace nejste moc moudří, tak je to prostě opravdu velmi teplá věc – hřeje skvěle.

Deka je lehoučká, takže děti netíží a na omak je velmi příjemná. Plyšáčková, jak říká vnuk.

Pokud se obáváte bílé barvy, tak nemusíte mít strach. Díky materiálu se deka dobře udržuje, můžete ji prát na 30 stupňů. Pere se snadno, schne rychle. Prali jsme ji několikrát, a pořád je jako nová, materiál nemění svou strukturu – pořád je hebký a hřejivý.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zateplená dětská deka s medvídky.

 

Druhá dečka, kterou jsem vybrala je Wellsoft světle modrá.

Už samotný název Wellsoft napovídá, že deka bude měkkoučká.

Když ji držíte v ruce, jste překvapeni, jak hebká a lehká je. Je tak příjemná, že první co mě napadlo bylo, že je lehká jako vílí pohlazení.

Je tak lehoučká, že máte pocit, že nic v ruce nedržíte, a přitom nádherně hřeje.

Tuhle deku bych hodně doporučila pro úplně malá miminka. Ostatně na to jsem ji vybrala i já. Aby bylo miminku teplo, tak dečka může být do peřinky, do postýlky, do kočárku i do autosedačky.

Můžete do ní zabalit miminko bez podkládání plenou. Materiál je certifikovaný pro úplně nejmenší miminka, je hebký – neškrábe a hřeje, aniž by se ale dítě přehřálo.

Pokud potřebujete lehkou deku do autosedačky – jen na takové to překrytí, než se auto vytopí, je tahle deka ideální. Lehká, hřejivá a skladná. Nezabere moc místa.

Deka je vyrobena z materiálu Wellsoft – to je 100% micropolyester. Je tedy hřejivá a přitom velmi jemná a hebká.

Rozměr deky je 70 x 100 cm, prát ji lze na 30 stupňů, nesmí se žehlit (ono to ani není potřeba).

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: deka Wellsoft světle modrá

 

Poslední výrobek, který jsem vyzkoušela je ledvinový pás XL.

Já dost trpím v zimě na bolest zad a prochladnutí ledvin. Proto jsem po tomto pásu pokukovala už dlouho. Že ho vyzkouším, jsem se rozhodla až ve chvíli, kdy jsem hledala tip na dárek pro babi a dědu. Napadl mě ledvinový pás, a chtěla jsem ho vyzkoušet. Teď si trochu nadávám, že jsem si pás měla pořídit už dávno. Lidi, to vám je super věc!

Je to vlastně pruh z merino vlny se zavazováním na šňůrky. Vybrala jsem si velký, abych měla kryta opravdu celá záda.

Rozměr tohoto pásu je 30 x 70 cm (30 cm výška, 70 cm délka). Tkaničky jsou dlouhé asi 50 cm, může ho mít tedy úplně každý, i když není štíhlý jako proutek – délka tkanic je dostačující.

Už samotný název ledvinový pás upřesňuje, jak se pás používá. Říká se mu někdy i bederní pás. Prostě si ho dáte na záda a zavážete.

Já ho tady uvádím jako tip na dárek pro seniory, ale využívají ho hodně i sportovci – třeba veslaři, a často i motorkáři.

Na motorce je někdy zima, tenhle pás chrání bederní páteř před prochladnutím. Pokud máte tedy doma motorkáře, pás mu určitě udělá taky radost.

Protože pás je z kvalitní merino vlny, krásně hřeje, ale přitom odvádí pot a vlhkost, udržuje stálou teplotu – zabraňuje přehřátí a pocení.

 Merino vlna snižuje elektrostatický náboj, a přirozeně tak odpuzuje prach a špínu. O vlně je známo, že má samočisticí schopnosti, není tedy třeba ji často prát.

Pokud z nějakého důvodu musíte pás vyprat, používejte vždycky přípravky určené k praní vlny, nikdy nepoužívejte aviváž! Perte v ruce. Vlna se také nesmí sušit v sušičce na prádlo!

Jestli máte rádi v zimě teplo na záda, vyzkoušejte kvalitní ledvinový pás.

Ledvinové pásy jsou používány jako podpůrný prostředek při léčbě zánětů močových cest, revma, bolestech páteře, nebo prostě jen na zahřátí.

Pokud chcete, aby pás fungoval, jak má – tedy hřál, ale nepřehříval záda a odváděl pot, pořiďte si pás z kvalitní merino vlny.

To je důležité – jiné materiály tuto schopnost jako merino vlna nemají.

Pokud si chcete pás prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: ledvinový pás XL

 

Co říci na závěr – pokud bych to měla shrnout, tak jsem velmi spokojená. Opět se mi potvrdilo, že u české firmy Kaarsgaren najdu kvalitu.

Všechny tři produkty jsou kvalitní, hezké, splňují to, co mají. S Kaarsgaren se zahřejete i v té největší zimě.

Celý sortiment eshopu s výrobky společnosti Kaarsgaren najdete po kliknutí zde: Kaarsgaren.cz

 


Yourzooki z Bio-kult.cz

 

Už dávno jsem zjistila, že nejlepší investice jsou do zdraví. Jak se říká: Zdraví máme prostě jen jedno. A když začne zlobit, jsme z toho nešťastní. Proto je fajn zdraví podporovat pomocí vitamínů, minerálů, probiotik, a různých zdraví prospěšných doplňků.

Můj největší problém, který teď řeším (tedy řešila jsem), je bolest kloubů. Někdy je opravdu velmi intenzivní, a omezuje mě v běžném životě. Když si chci zacvičit, potřebuji být pohyblivá.

Proto jsem začala užívat kolagen.

Na trhu je spousta přípravků, ale ne všechny účinkují, jak mají. Proto jsem hledala takový přípravek, který mi opravdu pomůže. Z recenzí a ocenění top produktů na mě vykoukl Collagen Zooki z eshopu Bio-kult.cz.

Eshop Bio-kult.cz už mám vyzkoušený.

Jejich probiotika jsou prostě super, a užíváme je celá rodina. Vyzkoušela jsem i tekutý lipozomální vitamín D, a moc mi vyhovoval. Proto jsem s radostí vyzkoušela i kolagen Zooki.

Collagen Zooki je z mořského kolagenu, který je bohatým zdrojem kolagenu typu 1, tedy kolagenu, který má v našem těle největší zastoupení.

Zjednodušeně: Mořský kolagen je hydrolyzován na jednotlivé kolagenové peptidy, jejich vstřebávání je pro naše těla jednodušší. Hydrolizovaný mořský kolagen je balen do lipozomů. Na rozdíl od levnějších kolagenů, které obsahují pouze směs pro tvorbu lipozomů tento přípravek obsahuje opravdu kolagen ve formě lipozomů. Mnohem lépe tedy účinkuje.

Přípravek obsahuje pouze 100% přírodní suroviny, získané z udržitelných zdrojů.

Collagen Zooki je bez cukru, bez lepku, mléka,soji a geneticky modifikovaných surovin. Zdrojem jsou plody moře, není tedy vhodný pro vegetariány.

A teď se dostávám k samotným přípravkům, které jsem poctivě téměř tři měsíce zkoušela.

Já jsem si vybrala  Collagen Zooki Berry a Concord Grape –tedy malina a hrozno.

Malina mi chutná víc, ale je fajn si dát třeba dvě příchuti a ty kombinovat, víc mi pak sáčky chutnají. Další příchutě kolagenu na eshopu jsou ještě citron a mango-broskev. Je tedy jen na vás, které ovoce máte raději.

Neskutečně spokojená jsem s formou přípravku v podobě malých sáčků s tekutým přípravkem. Tahle forma tekutého kolagenu je super. Nejen kvůli snadnému použití, ale na rozdíl od tablet po něm nebolí žaludek.

Stačí jeden sáček denně- takže dávka v pohodě.

Kolagenový přípravek Zooki můžete užívat buď rovnou ze sáčku, nebo si ho přidat do smootie, džusu, jogurtu, kaše- prostě podle chuti.

Mně tedy ty sáčky vyhovují nejvíc, tak jak jsou. Vypít a hotovo. Chuť je celkem ucházející, vůbec mi nevadí. Hlavně ta malinová příchuť je super.

Samotný kolagen začal účinkovat po zhruba dvou týdnech pravidelného každodenního užívání.

Začala jsem pozorovat, že se mi netřepí a neolamují nehty a najednou se mi přestaly dělat záděry (já na to v zimě dost trpím). Taky jsem přestala mít rozpraskané rty, a koutky. Kdo stejně jako já trpí na popraskané rty, určitě pochopí, jakou radost mám, že mám najednou rty krásně hladké, a nebolavé.

Po dalším týdnu jsem pozorovala, že mám lesklejší a méně roztřepené vlasy – a taky mi méně padají. Hurá!.

Řekla bych, že mám vypnutější pleť, a méně viditelné vrásky. To ale asi posoudí víc okolí. Každopádně mám pocit pružnější a hladší pokožky. Vidět je to i na dekoltu a hřbetech rukou. Tam je pleť vypnutější viditelně. Už se nemusím bát nosit výstřih. Můj dekolt a kůže krku je hladší a méně vrásčitý.

 Pohybové zlepšení jsem pozorovala zhruba po měsíci. Najednou mi ráno netuhnou klouby na prstech ruky, a nemusím rozhýbávat záda a kolena. Už nesedím na posteli a nerozcvičuji se, ale normálně vstávám. A bez bolesti.

Po asi měsíci a půl mě konečně přestaly při chůzi a sportu bolet kolena, záda a hlavně ramena. Už můžu i cvičit, nemám s tím problém. Jasně, že po cvičení klouby a svaly cítím, ale to je taková ta běžná únava po cvičení.

Celkově bych zhodnotila, že tenhle kolagen mi opravdu zabral. Hodnotím skvěle formu sáčků k přímému užití. Užívala jsem dva měsíce jeden sáček denně, teď už si dávám ob den (někdy i ob dva, když zapomenu), a stačí to na udržení pohodové kondice a pohybu bez větší bolesti.

 • Moderní doplněk pro krásu
 • Podporuje kolagen v kůži
 • Podporuje funkci svalstva
 • Podporuje zdraví a celkovou pohodu
 • Klouby, chrupavky a šlachy
 • Podporuje silné a zdravé kosti
 • Praktická forma balení - tekutý produkt v jednoporcovém sáčku

 

Pokud si chcete kolagen prohlédnout, zjistit víc informací, nebo si ho koupit, klikněte zde: YOUR ZOOKI

 

Druhý přípravek, který jsme doma testovali, je TURMERIC ZOOKI - micelární kurkumin.

Je to opět tekutý přípravek v sáčku, a je vhodný pro všechny sportovce, a pro ty, kteří mají zátěž v práci, bolí je klouby, nebo jim prostě z únavy chybí energie.

Přípravek testoval syn, protože po sportu cítil únavu. Sportuje velmi aktivně, proto potřeboval „životabudič“.

Opět oceňuji snadné užívání. Stačí jeden sáček denně. Fajn je užívat přípravek právě jak jsem zmiňovala po sportu, nebo když se cítíte unavení a vyčerpaní.

 Každý sáček obsahuje 750 mg kurkuminu.

Pokud máte doma sportovce, tak tenhle přípravek je pro něj opravdu super.

Nejen že se budou cítit lépe, ale budou se cítit i víc odpočinutí, a mnohem lépe se budou po práci, nebo cvičení regenerovat.

Přípravek je dobrý nejen pro sportovce, ale pro všechny, kteří mají zvýšenou fyzickou námahu.

Takže pokud máte namáhavou práci, nebo třeba štípete dříví, skládáte uhlí, sekáte trávu a jste unavení – tenhle přípravek je opravdu účinný.

Jasně, nezabere jeden sáček – není to zázrak typu „ vypiju přípravek a skáču jako srnka“. Chce to opět trochu trpělivosti. Synovi se ulevilo po zhruba třech týdnech. Takže doporučuji alespoň tři týdny užívat pravidelněji a pak stačí občas sáček, na udržení se v pohodě.

Po třech týdnech se synovi zlepšilo téměř vše. Nemá ztuhlé klouby, má lepší kondici, vytrvalost, lépe regeneruje, ale nejdůležitější je, že zase cítí dostatek energie na práci i sport. A s tím přichází i pohoda a lepší nálada.

Přípravek je vhodný i pro vegetariány a neobsahuje lepek.

Pokud tedy máte doma sportovce, určitě mu tenhle elixír života v malém sáčku pořiďte. Počítejte ale s tím, že je třeba ho opravdu užívat alespoň měsíc, aby účinek byl takový, jak má být. U syna užívání opravdu začalo být znát až po 3 týdnech.

 • Denní dávka plného spektra kurkuminu
 • Micelární mikroenkapsulace pro vyšší vstřebatelnost
 • Každý sáček obsahuje 750 mg aktivního kurkuminu
 • Skvělá chuť, lze konzumovat přímo ze sáčku
 • Je vhodný zejména po větší fyzické zátěži, např. po cvičení, běhání apod.
 • Praktická forma balení – tekutá v jednoporcovém sáčku

 

Více informací o přípravku najdete po kliknutí zde: TURMERIC ZOOKI – micelární kurkumin

 

A nějaké shrnutí na závěr? Opravdu velká spokojenost. Mám pocit, že tyhle sáčky plné zdraví účinkují nějak lépe, než tablety. Rozhodně oceňuji snadné užívání, i celkem dobrou chuť. Po tabletách mě bolí často žaludek, po přípravku v tekuté formě jsem v pohodě. Oba přípravky opravdu zaúčinkovaly, a pohyb už nás zase baví, protože prostě nebolí. Ono to prostě opravdu účinkuje! Za mě velká spokojenost.

Pokud tedy chcete investovat do zdraví a pohody, vyzkoušejte výrobky ZOOKI – prohlédnout si je všechny můžete po kliknutí zde: YOUR ZOOKI


Ponožky Tlapka _Zima

Máte rádi dárky „měkouše“? Jako malá holka jsem je nesnášela, teď je miluju. Hlavně v poslední době si užívám měkké dárky s ponožkami.

Venku je mrazivo, a díky energetické krizi je chladno i doma. Ze zkušenosti vím, že pokud je nám teplo od nohou, je nám mnohem příjemněji. Zimu vnímáme mnohem lépe. Staré české pořekadlo říká: „To chce klid a nohy v teple!“. A má pravdu. Mít v nohy v teple, znamená pocit pohody.

Ono vůbec mít nohy v pohodě je potřeba.

A tady se dostáváme k ponožkám.

 Jakmile nejsou kvalitní ponožky, nebudeme se cítit dobře.

Vím, o čem mluvím.

Kdo zažil socialistické ponožky, ví také, o čem mluvím. Shrnovaly se, nedržely na noze, praskaly jim gumičky v lemu, zesílená špička byla špatně ušitá, takže se v botě pohybovala a tlačila, nebo naopak lem škrtil nohu. Určitě bych si vzpomněla na další nevýhody. Jasně, neříkám, že všechny byly špatné. Většina ale ano. Hlavně ty teplé, zimní. Maminka nám dala punčocháče, teplé ponožky, a obula do sněhulí. No a po chvíli začaly ponožky sjíždět z nohy, a pokud jste je nevytáhli, sjely klidně až do špičky boty. Tam se ponožky potkaly se stejně uvolněnými punčocháči a výsledek byl šílený. Tlačily boty, byla zima na nohy, neustále se popotahovaly ponožky a naštvaní pak byli všichni.

O tom, že nevhodně zvolená pokožka dokáže potrápit, vědí i ti, kteří stejně jako já trpí na puchýře a otlaky. Jakmile se ponožka v botě dostane tam, kam nemá, je to prostě průšvih.

O to víc mám ráda kvalitní ponožky. Nejen teplé, ale i ty na klasické nošení během celého roku. A že jich je na výběr.

Já jsem velmi spokojená s velkým (přímo ohromným) výběrem ponožek na stránce Ponožky Tlapka

Jinde už si ponožky nevybírám. Vím, že tu najdu kvalitu za dobrou cenu. Poměr cena x kvalita je u Tlapka ponožek super. Mám to vyzkoušené. Je fajn, když je někdo na něco odborník – na eshopu Tlapka ponožky jsou na slovo vzatí odborníci na ponožky pro malé i velké tlapky. Prodávají tu ponožky od různých výrobců (vždy jen od těch prověřených a kvalitních), spoustu ponožek i sami navrhli a vyrobili, aby byly všechny nohy – velké i malé –v tom maximálním ponožkovém pohodlí.

Vyberu si tady vždycky, a mám zkušenost s tím, že ponožky, které tu mají, jsou opravdu kvalitní.  Vybrala a vyzkoušela jsem pro vás některé z nich.

Ke každým ponožkám vám dám rovnou i odkaz na stránku – můžete si tak o nich přečíst všechny informace, nebo si je rovnou koupit.

Vybírala jsem ponožky tak, aby byl obdarován pod stromečkem každý z rodiny – tedy teplé ponožky, ponožky slabé, veselé, vtipné, barevné – prostě od každého něco.

Některé už sama nosím, (nebo je mám otestované na někom z rodiny) a o těch vám něco napíšu. Třeba vám rada pomůže s výběrem v tom velkém množství zboží.

Ponožky Sibiřky.

Tyhle ponožky patří k mým nejoblíbenějším dárkům.

Jsou to ponožky vlněné a jsou velmi hřejivé. Mezi jejich velkou přednost patří skvělý lem. Lem je extra volný, ale přitom skvěle drží na noze. Díky tomu, že lem kolem nohy netlačí, jsou ponožky vhodné třeba i pro diabetiky, a pro ty, kterým nohy otékají. Lem nikdy neškrtí.

Jak už jsem zmínila, ponožky jsou vlněné, přesto ale vůbec nekoušou. Taky pěkně drží na noze, a nesjíždějí při chůzi.

Neopírají se ani se při praní nevytahují. Můžete je nosit klidně i na sport, nebo na spaní. Jsou to takové teplé univerzální ponožky. Nosím je moc ráda, a budu je dávat pod stromeček i rodičům. Vybírat můžete v bílé, nebo tmavé variantě.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: Sibiřky bílé a Sibiřky šedé.

 

Další stálice mezi mými ponožkami jsou ponožky Praděd.

Jsou to také teplé ponožky, nejsou ale tak silné, jako Sibiřky.

Můžete je tedy nosit do zimních bot, na sport i do práce. Noha se v nich nepřehřívá, krásně sají pot (díky vysokému obsahu bavlny), takže nikdy nemáte pocit vlhka na nohou.

Tyhle ponožky mají lem trochu pevnější, takže drží na noze opravdu výborně. Díky elastanu jsou pružné a dobře se obouvají. Osvědčily se mi do kozaček a třeba i do bot na běžky. Sahají asi do půl lýtek, a koupit si je můžete opět v dámské i pánské velikosti.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Praděd

 

Prima ponožky, které mám moc ráda, jsou ponožky Frotana – výrobce Lonka.

Ponožky jsou vyšší, sahají asi do půlky lýtek.

Mají ohrnovací lem – to moc hezky vypadá. Vzor na ponožkách je norský, a špička je jemně prošitá.  Uvnitř ponožky je froté.

V těchto ponožkách chodím nejčastěji ven s vnoučaty – třeba při sáňkování a bobování, kdy často stojím bez pohybu pod kopcem, tyhle ponožky udrží nohy krásně teplé.

Pokud si vezmete tyhle ponožky třeba do pohorek na túru – budou vám krásně držet na noze, a díky materiálu, který odvádí vlhkost, budete mít nohy stále v suchu. Velmi doporučuji. Na výběr je několik barev, takže si vybere každý. Velikosti mají dámské i pánské. Ponožky se při praní nesrazily, a jsou stále krásně hřejivé.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Frotana

 

Každoročně také kupuji pro manžela a syna zásobu ponožek Pracan.

Tyhle ponožky doporučuji všem, kteří mají pracovní boty celý den na nohou.

Ponožky jsou klasické, sahají tedy do půlky lýtek.

Materiál je bavlna, elastan a polyester.

Skvěle drží na nohou. Tloušťka je tak akorát – ani silná, ani tenká. Prostě příjemná v zimě i v létě. Ponožky skvěle drží na nohách, v botě se nehrnou a netlačí. Perfektně odvádějí vlhkost, takže ani v utažených pracovních botách nebudete mít vlhké nohy.  Manžel i syn nosí pracovní boty až 12 hodin při pracovní směně, a moc si tyhle ponožky pochvalují. Vydrží i větší zátěž a nejsou na patách hned prodřené. U nás jsou tyhle pracovní jednička – do práce už chlapi jiné skoro ani nenosí.

Ponožky si prohlédněte po kliknutí zde: ponožky Pracan

 

To byly poslední silnější,  přecházím k ponožkám klasickým, slabším.

Pro všechny, kterým se potí nohy, a mají problém se zápachem, bych chtěla doporučit dvoje ponožky Voxx. Jedny jsou klasické, jedny nízké.

 Jsou to : Bamboo a Brooke

 

Bambusové sportovní ponožky Bamboo

Tyhle ponožky jsou klasické, sahají do půlky lýtek. Jsou to ponožky se zesíleným froté chodidlem – mají tedy teplotní třídu B. Zima vám v nich nebude. Protože jsou bambusové, jsou jemné na omak, a hlavně mají přírodní antibakteriální účinky a antialergické vlastnosti. Jsou velmi dobré na sport – dobře sají vlhkost.

Další jsou Voxx bambusové ponožky Brooke.

Jsou to ponožky nízké – lem mají jen nad kotník. Na chodidle mají froté úplet (teplotní třída A), a díky bambusu jsou opět přírodně antibakteriální, krásně sají pot.

Tyhle ponožky jsou velmi vhodné na sport. Dcera je nosí na aerobik, vnuk na florbal a jsou moc spokojení. Hlavně je fajn, že ani při sportovní zátěži vám díky výhodám bambusových vláken nejsou cítit nohy.

Tyto ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky VOXX Bamboo a ponožky VOXX Brooke

 

Pokud máte rádi ponožky střední výšky – nad kotník, doporučuji (třeba jako dárek) ponožky Caddy s froté chodidlem.

V zimě je froté chodidlo v ponožkách hodně příjemné a praktické.

Noha se díky froté nepřehřeje, a krásně odvádí vlhkost. Nohy máte prostě krásně v suchu, už žádný pocit, že vám teče do bot.

Ponožky mají teplotní třídu A, nejsou tedy do velkých mrazů, klasickou zimu ve městě v nich ale skvěle zvládnete. Špička je řetízkovaná, takže v botách netlačí.

Tyhle ponožky si můžete koupit v dárkovém balení po kliknutí zde: Ponožky Caddy

 

Teď se dostávám k ponožkám, které jsou fajn jako dárek – jsou vtipné, kvalitní a hezké.

Bavlněné pánské ponožky Piff udělají radost každému modernímu muži, který je milovníkem piva.

Ponožky mají střední výšku, jsou tedy nad kotník. Jsou to ponožky s elastanem, vhodné na volnočasové aktivity.

Teplotní třída A – tedy spíš na mírnou zimu, nebo teplejší období. Ve městě, do práce, nebo na posezení s přáteli jsou ale ideální. Materiál je pružný, savý, a krásně drží tvar i po vyprání. Ponožky se nesrazily ani neoprala barva. Díky tomu, že jsou vysoce prodyšné, se vám nebudou potit nohy, a nejsou cítit.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Piff

 

Zajímavě dárkově balené jsou i ponožky se znamením zvěrokruhu. Každá krabička je s potiskem jednotlivého znamení zvěrokruhu.

Já mám doma se znamením Beran, vybírat ale můžete ponožky pro každé znamení. Ponožky jsou dámské i pánské, jsou klasické výšky do půlky lýtek, a hlavní složkou je bavlna.

Je to fajn tip na dárek nejen na vánoce.

Ponožky si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Ponožky se znamením zvěrokruhu

 

Vtipné pro děti jsou ponožky Devil.

Já jsem je dávala vnukovi k Mikuláši, protože jsou ale krásně barevné, a mají vtipný obrázek, budou je děti nosit rády vždycky.

Ponožky mají klasickou délku. Jedna je s čertem – černo červená barva, druhá bílo –žlutá má na sobě obrázek Mikuláše, a třetí , modro – bílá je s obrázkem anděla.

Vtip ponožek je v tom, že jsou v balení tři. Tedy od každé ponožky jedna, děti je tedy kombinují podle nálady. Pokud chcete mít stejný pár, musíte si koupit ponožky dvoje- to už ale pro děti není taková legrace.

Tady asi není třeba moc popisovat. Ponožky jsou vtipné, obrázkové a dělají dětem radost. Díky vysokému podílu bavlny krásně sají vlhkost.

Ponožky si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Ponožky Devil

 

Abych nemyslela jen na ostatní, udělala jsem radost i sobě, a vybrala jsem si dámské nízké ponožky s obrázky koček.

Lem ponožek sahá nad kotník, ponožky mají vysoký podíl bavlny, a díky elastanu se dobře oblékají, a drží na noze. Nejsou to ponožky zimní, ale to mi vůbec nevadí. Mají hezké barvy a krásný potisk koček. A já mám kočky ráda.

Na cedulce mají nápis Comfort, a mohu potvrdit – nohy jsou v nich opravdu v komfortu a pohodlí.

Pokud máte v okolí milovníka koček, ponožky mu můžete koupit zde: Ponožky Piki s kočkami

 

Na závěr by to chtělo takovou tu pomyslnou „třešničku na dortu“. Něco, co vás dostane do kolen, a jste nadšení. Takovou věc mám. 

Jsou to spací ponožky.

 Jsem z nich nadšená. Dokonce tak moc, že mi docházejí slova (to se mi moc často nestává) a přemýšlím, jak to nadšení vyjádřit. Napadají mě jen superlativa: dokonalé, úžasné, prostě boží!

Z čeho jsem tak nadšená? Z ponožek na spaní! Možná si řeknete: „Pche, taková obyčejná věc, jako ponožky na spaní..“.  Ale tohle nejsou jen tak ledajaké ponožky!

Já jsem ponožky na spaní nikdy moc ráda neměla. Vždycky mě tlačily, mačkaly, překážely. Takže od podzimu můj muž trpí tím, že k němu strkám ledové nohy, abych se ohřála. Letos jsem ale objevila ponožky, které jsou naprosto dokonalé.

Jsou to speciální ponožky, z části jsou z froté úpletu a z části z ovčí vlny.

 Lidi, to vám je pocit pohodlí!

 Ponožky nádherně hřejí. Díky ovčí vlně ale jsou zahřáté nohy jen na takovou tu příjemnou teplotu, žádné přehřívání.

Lem mají ponožky extra pružný, a extra jemný.

 Ještě jsem takový nikdy neviděla. Zkoumala jsem ho dlouho, ale je to prostě kouzlo materiálu.

V podstatě je vyřešen problém, který jsem měla – tyhle ponožky prostě kolem nohy naprosto necítím a nevnímám. Nikde vůbec netlačí.

Díky tomu extra pružnému lemu doporučuji na doma a na spaní i těm, kterým otékají nohy, a diabetikům. Ten lem je prostě kouzelný.

Ponožky jsou pojmenované spací, protože díky nim už žádná žena nebude v zimě trpět pocitem ledových nohou. Hurá!

Nemusíte je ale nosit jen na spaní. Můžete je nosit podle vlastního uvážení klidně i do sněhulí, nebo do pantoflí. Jsou dokonalé.

Teď už nás dámy a pánové energetická krize naprosto nezaskočí. V těchto ponožkách budeme v pohodě a v teple.

Samozřejmě ponožky nejsou jen pro dámy, jsou vyráběny i v pánské variantě.

Já jsem si vybrala bílo – šedé ponožky, protože se mi líbí. Na výběr máte ale ze 14 barevných kombinací.

Pokud chcete taky mít nohy i v noci krásně v teple, ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: Spací ponožky.

Celý sortiment eshopu ponožky tlapka najdete po kliknutí zde: Ponožky Tlapka

 

Sablio.cz -produkty s vlastním potiskem

 

Blíží se čas vánoc. I když venku to počasí ještě nepřipomíná, na nákup dárků v klidu máme zhruba dva měsíce.

 Já mám ráda nakupování v klidu. A taky mám moc ráda dárky osobní. Proto od začátku podzimu hledám tipy na dárky, které jsou osobní, praktické a zahřejí u srdce.

V dnešní době je velká výhoda nakupování na internetu. Na spoustě eshopů můžete vybírat dárky –většinou jsou ale jako přes kopírák. Pokud hledáte originalitu, musíte pátrat pořádně.

Já už jsem vypátrala. Objevila jsem bezva stránku plnou dekorací a dárků -  eshop stránky Sablio.cz.

Je to stránka (nebo chcete-li eshop), kde najdete spoustu dekorací a dárků.

Od těch drobných, až po tapety, deky, nebo dokonce sedací vaky.

Na spoustu těchto dekoračních předmětů si můžete nechat natisknout vlastní fotku. Tedy fotku, o které víte, že obdarovaného zahřeje u srdce. Dárek se tak stává originálním a osobním.

Potisknout si můžete nechat spoustu věcí – třeba bonbóny, čokoládu a cukrovinky - to je prima pro každého, kdo má rád sladké, a hodně to ocení maminky a babičky.

Pak jsou to dárkové obaly na dárky (lahve), stolní dekorace, hrnky, plecháčky, sklenice a kuchyňské doplňky, potisk lahví s lihovinou, obrazy, polštářky, deky, osušky, ale třeba i velmi originální závěsy, nebo vonné svíčky. Prostě opravdu velký výběr předmětů k potištění.

Nedalo mi to a kvalitu těchto fotodárků jsem vyzkoušela.

Vybrala jsem si k vyzkoušení tři výrobky. Malý ručníček na otírání, polštářek a hrneček.

Vždycky jsem měla ráda obrazy Van Gogha. Jako malá jsem moc ráda koukala na obraz Van Goghových slunečnic, který nám doma visel. Vždycky jsem si říkala, že jednou, až budu velká, si takový obraz se slunečnicemi pověsím doma.  Přiznám, že nikdy jsem ho u sebe doma neměla, protože se mi nehodil k vybavení bytu. Líbí se mi ale pořád. S dospělostí mi ale učaroval motiv Van Goghovy Noční oblohy. Miluju ten obraz. Proto byl jasnou volbou při výběru motivu k potištění.

Noční oblohu jsem si nechala natisknout na hrneček a ručníček.

Trošku jsem se bála, jestli zvládnu proces objednání a nahrání fotografie.

Postup je ale jednoduchý, zvládne ho opravdu každý.

Pokud si nejste jistí při procesu objednávky, nebo kvalitou fotografie (nebo její úpravou), na eshopu vám velmi ochotně pomohou. To musím vyzdvihnout, protože jsem sama potřebovala poradit – fotky, které jsem vybrala, nebyly v dostatečné kvalitě, a pan grafik se mnou měl opravdu velikou trpělivost, a pomohl mi. Takže z potisku a procesu objednávky strach nemějte.

Na polštářek jsem si nechala natisknout jiný obrázek. Vybrala jsem si levandulové pole. Miluju levanduli. Jednou bych se na ta ohromná levandulová pole chtěla v Provence podívat. Teď je mám na polštářku, a musím říct, že mi dělá radost každý pohled na něj. Okamžitě si při každém pohledu připomenu léto a letní pohodu.

Kvalita výrobků je opravdu moc fajn. Perfektní a přesný potisk – nikde žádné posuny, nebo rozmazané okraje. Obrázky jsou v nádherně jasných barvách.

Hodně nadšená jsem z hrnečku.

Má zajímavý tvar – je užší a vyšší než klasické hrnky.

Potisk Noční oblohy na hrnečku je dokonalý z každé strany. Krásně se leskne. Budu mít radost pokaždé, když se z něj napiju.

A právě proto je hrneček s potiskem prima dárek. I když máme všichni doma hrnečků hodně, vždycky si vybíráme ten, který se nám líbí nejvíc, a ten, ke kterému se váže nějaký příběh, nebo vzpomínka. Hrnečky máme v ruce několikrát za den, proto nám udělá radost pokaždé, když  se jdeme napít.

Polštářek s potiskem krajiny s levandulí je taky moc fajn. Ať už je dekorační, nebo ho budete používat na každodenní spaní, udělá radost.

Můžete si na něj nechat natisknout fotky domácích mazlíčků, krajiny, nebo dětí a vnoučat.

Zvolíte si podle svého vkusu.

Pokud chcete třeba mít na polštářích vlčí máky, jako dekoraci na sedačku – necháte si je natisknout.

Potištěný polštářek je podle mě prima dárek třeba pro dědečky, ti si rádi po obědě na chvilku zdřímnou a na hezkém polštářku se jim budou zdát prima sny.

Ručníky a osušky jsou předměty, které máme v ruce každý den.

Ručník, který jsem si objednala je s motivem, který mám ráda.

Tisk je opět perfektní.

Zkusila jsem ho vyprat třikrát za sebou, a barvy krásně drží. Jsou stále jasné a ostré.

S takovým ručníkem, nebo osuškou budete mít prima pocit při utírání po každé koupeli, nebo si ho můžete vozit na dovolenou, k vodě, do bazénu – vždycky vás pohled na něj potěší.

Tohle je takový dárek, který udělá radost úplně každému.

Dětem i teenagerům – těm můžete nechat natisknout třeba pohádkovou postavu, nebo oblíbeného zpěváka, dospělým pak udělá radost obrázek podle toho, co mají rádi.

Dárky s potiskem jsou prostě vždycky originální a udělají velkou radost.

Na eshopu Sablio.cz jsem vyzkoušela potisk ručníku, hrnečku a polštářku. S kvalitou potisku jsem velmi spokojená. Spokojená jsem i se samotným procesem objednání – když jsem potřebovala poradit, grafik mi pomohl velmi ochotně a trpělivě. Moc se mi líbí, že je na výběr velký počet předmětů, které si můžete nechat potisknout. Dodací lhůta byla taky velmi rychlá. To je důležité – nemusíte na dárek dlouho čekat.

Určitě se na Sablio s výrobou dárků ještě obrátím. Zaujaly mě potisky na svíčky, i na notebook, a taky čokoláda.

Celý sortiment výrobků s vlastním potiskem najdete zde: Sablio – předměty s vlastním potiskem

 

Na eshopu samozřejmě nejsou jen dárky s vlastním potiskem. Je tu spousta originálních i vtipných výrobků už dekorovaných. Jsou tu stovky dárků různých stylů v podstatě pro každého.

Určitě tenhle osobní a originální dárek v podobě předmětu s vlastním obrázkem ráda někomu věnuji. A určitě vám dám ještě vědět.

Eshop jsem si osobně vyzkoušela, takže se sem ráda vrátím při výběru vánočních dárků pro celou rodinu. Když vím, že kvalita produktů je dobrá, eshop je spolehlivý, bude se mi nakupovat lépe a s dobrým pocitem.

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: eshop Sablio.cz

 


Panenky od Lucky

 

Panenka. Myslím, že bychom nenašli žádnou ženu, dívku, nebo holčičku, která by neměla ráda panenky. Já mám panenky moc ráda, jsem celkem u vytržení, když vidím, kolik panenek dnes můžeme koupit.

Vzpomínám si na svou první panenku – tedy na dvě panenky. Jedna byla větší, měla hnědé vlasy a zelené oči – tu jsme ale dostaly spolu se sestrou jako panenku do kočárku - měla jsem ji ráda, ale nebyla tak úplně jen moje. Druhá už moje byla a byla krásná. Byla to malá panenka, černoška, kterou mi tatínek koupil na pouti, a já jsem na ni byla strašně pyšná. Šeptala jsem jí všechna svoje tajemství, česala a koupala ji (až jí z toho vypadaly vlasy), a měla jsem ji vždycky poblíž ruky. Na stole, nebo v posteli. Byla to to moje „panenková kamarádka“.

Když tak vzpomínám na tu svou panenku, napadlo mě, že takovou kamarádku by měla mít každá holčička. Panenku, kterou bude mít ráda, bude ji mít stále na očích, a bude jí moct šeptat všechna holčičí tajemství a přání. Takovou panenku, která má duši.

Přesně takové panenky s duší vyrábí paní Lucka na facebookové stránce panenky od Lucky.

Když jsem ty panenky viděla poprvé, doslova jsem se do nich zamilovala – jsou nádherné. Proto vám o nich napíšu.

Panenky paní Lucie začala vyrábět asi před dvěma lety. Byl to takový nápad na originální dárek od srdce pro jí blízké ženy – z rodiny, i kamarádky. Byla to pro ni celkem výzva, protože v té době neuměla vůbec šít. První povedená panenka pro Lucii byla velkou radostí, tak začala jejich výroba. Lucie postupně ušila panenky pro všechny ženy v rodině (maminku, sestru) a pro kamarádky. Panenky u všech měly velký úspěch. Proto Lucka začala tyhle panenky vyrábět dál, i pro ostatní lidi kolem sebe – chtěla dělat radost. A to se jí také povedlo. Tyhle panenky radost dělají – jsou roztomilé, jemné a něžné.

Jsem moc ráda, že paní Lucie začala panenky vyrábět, a fotit na facebookovou stránku. Tam jsem je také objevila. Dnes už Lucie vyrábí panenky i na přání. Každý si může vybrat typ panenky, její vlasy a oblečení.

Já jsem si vybrala krásnou blonďatou panenku ve fialových šatech a čepičce. Panenka drží v ruce  medvídka.

Když mi panenka přišla domů a já jsem ji držela v rukou, měla jsem velmi příjemný pocit. Prostě ohromnou radost. A taky tak trochu překvapení, že takovou nádhernou panenku někdo dokáže vlastnoručně vyrobit. Já nejsem moc zručná, ruční práce mi moc nejdou. O to víc ale obdivuji, když někdo jiný dokáže tvořit a vyrábět výrobky, které dělají druhým lidem radost.

Panenka, kterou mám, je vysoká asi 16 cm. Je drobná, lehoučká – tak akorát do ruky.

Velmi mne překvapila a potěšila preciznost, s jakou je panenka vyrobena. Všechno je ušito tak hezky, že nenajdete žádnou chybičku. Moc se mi líbí detaily panenky. Třeba obličej – na něm jsou jen oči a tvářičky. Ten výraz je příjemný a moc se mi líbí. Zaujaly mne i detaily – dokonalé malé tenisky, nebo medvídek, kterého panenka drží v ruce – dokonalá zmenšenina. Tenisky jsou pevné a rovné, panenka tedy díky nim může stát a nepadá.

Na panenku lze přidělat i karabina – můžete ji tedy pak mít připnutou na kabelce, v autě, nebo na kočárku. Nebo třeba holčičky na školních aktovkách.

 Jen musím upozornit, že je to panenka dekorační – není tedy vhodná pro děti do tří let.

Starší holčičky už si s panenkou samozřejmě hrát mohou, můžou si ji nosit sebou, nebo postavit na psací stůl.

 Panenka je ale vhodná jako dekorace i pro dospělé ženy – je totiž vkusná, a vyzařuje z nich pohoda.

Panenky jsou vyráběny s láskou, a je to na nich znát. V každém stehu Lucie do panenek zašila i kus své duše a lásky k lidem. A panenka tu pohodu a lásku vyzařuje dál. Je to panenka s duší.

Tyhle panenky jsou nádherným dárkem od srdce. Můžete je darovat malým holkám, i dospělým ženám – radost udělají vždycky.

Paní Lucie je velmi milá, laskavá, vstřícná a ochotná. Můžete si s ní tedy domluvit, jakou panenku byste si přáli – vlasy, oblečení – prostě aby panenka odpovídala tomu, co má obdarovávaná osoba ráda.

 S paní Lucií se mi komunikovalo krásně. Vždycky je poznat, když si píšete s někým, kdo je milý a laskavý.

Pokud tedy chcete darovat panenku, která zahřeje u srdce, můžete se s paní Lucií domluvit. Protože se blíží vánoce, je to tip na nádherný osobní dárek. Protože výroba panenek zabere nějaký čas, určitě s objednáním neváhejte.

O panenku si paní Lucii můžete napsat na facebook – do zprávy na stránce Panenky od Lucky.

Stránku najdete po kliknutí zde: Panenky od Lucky


Pivní Fanda

Protože do vánoc zbývá už méně než 60 dní, je na čase pomalu začít hledat tipy na vánoční dárky.

Já mám ráda dárky osobní – od srdce. Takové ty dárky, které udělají obdarovanému opravdu velkou radost. Takový ten dárek, co zahřeje u srdce a na tváři vykouzlí úsměv.

Sehnat takové dárky je ale někdy celkem těžké. Aby byly neokoukané, originální a vyjadřovaly i to, co má obdarovaný rád.

Hledala jsem tentokrát tip na dárky pro muže. Hlavně pro tatínka a syna.

Protože Češi jsou národ „pivařů“, a u nás doma to platí také, vybrala jsem oběma dárek s tématikou piva.

Synovi tričko, a tatínkovi ponožky. Na eshopu Pivní fanda můžete vybírat z nabídky pánských a dámských triček, mikin, ponožek i otvíráků na pivo. Jak název napovídá, vše s tématikou piva.

 Dokonce na trička můžete nechat natisknout i jméno milovníka piva - osobnější pak už dárek snad ani být nemůže.

Pivo je český národní nápoj. My, Češi jsme na něj hrdí. Proto si myslím, že právě tato trička a další produkty udělají pod stromečkem radost.

Výrobky z eshopu Pivnifanda.cz jsou vyráběny v Čechách, v malé dílně v podhůří Beskyd. Je vidět, že všechna trička, mikiny, ale i ponožky jsou vyráběny s láskou k pivu. Potisky jsou originální a vtipné.

Trička jsou vyrobena ze 100% bavlny. Jsou velmi příjemná na dotek i na nošení. Mají silikonovou úpravu a gramáž 160 g/m2 – díky tomu krásně drží tvar a nevytahují se. Proto sedí každé postavě. Nemusíte se tedy bát, pokud vaše bříško má už takový ten „pivní tvar“ – tričko se nevytahuje a sedí skvěle.

Potisk triček je velmi kvalitní (a vtipné motivy).

Všechny motivy a nápady pro potisk triček si u Pivního Fandy vymýšlejí a vyrábějí sami. Díky tomu zaručí 100% kvalitu tisku. Tisk drží barvy celé roky, nepraská a je nepřehlédnutelný.

Všechna trička jsou potištěna v malé dílně v podhůří Beskyd – každý výrobek od Pivního Fandy je tedy český!

Kvalitu potisku a trička jsem zkoušela opravdu poctivě. Trička jsou ušita dobře – nikde nenajdete křivé švy, ani nikde „nečouhají“ nitě. Na co jsem byla zvědavá – jestli se tričko nezačne po pár vypráních stáčet. To mi totiž strašně vadí, protože taková trička pak nevypadají oblečená dobře. Zvolila jsem tedy celkem drsný test, abych vyzkoušela kvalitu trička a potisku a tričko jsem vyprala 10x za sebou na doporučený program. A výsledek? Tričko vypadá pořád stejně!

Je tedy fakt, že na černé tričko používám prací gel na černé prádlo – to doporučuji i vám. A je vždycky fajn u triček s potiskem prát je naruby – potisk se tím šetří. To jsem udělala a tričko je pořád jako nové. Pak jsem ho dala synovi na nošení a poprosila, aby tričko nosil opravdu intenzivně. Po měsíci triko stále skvěle drží – takže kvalita je opravdu taková, jakou výrobce slíbil, jsem maximálně spokojená! A syn také, protože na každé párty a posezení s přáteli mu všichni tričko chválí.

Tričko s potiskem Den bez piva je jako … jsem vybrala v černé barvě, na eshopu ho mají v 5 barevných provedeních.

Pivní ponožky mám dvoje – v černé a šedé barvě.

Materiál je 80 % polyester a 20% elastan.

Ponožky jsou v univerzální velikosti.

Díky elastanu se dobře oblékají, nikde netlačí. Důležité pro mě je, aby po vyprání ponožky zůstaly stejné – aby se nesrazily. Už se mi totiž stalo, že po vyprání se ponožky srazí o velikost i více, a pak jsou z pánských rázem dámské. U těchto ponožek se mi to nestalo – při dodržení teploty praní 30°stupňů jsou ponožky stále stejně velké.

Potisk je vkusný a hezký. Já jsem vybrala ponožky s celoplošným potiskem, pobavily mě ale i ponožky s nápisem na chodidlech „Jestli tohle čteš, dones mi pivo“.  Vtipné.

Pivní ponožky najdete zde: pivní ponožky

 

Samotný nákup na eshopu dopadl také na jedničku. Komunikace je rychlá a příjemná. Doručení bylo bleskurychlé, do maximálně tří pracovních dnů máte zboží doma. Já ho měla dokonce hned za dva dny. Velmi oceňuji, že doprava není s Českou poštou – mám ráda eshopy, kde se mohu poště vyhnout.  Zásilkovna a Z-Boxy jsou pro mě ideální k vyzvednutí.

Platit můžete platební kartou, bankovním převodem, ale klidně i dobírkou.

No, a na závěr tedy malé shrnutí.

 Pokud máte doma nějakého „pivaře“, doporučuji vám vybrat pro něj na vánoce dárek z eshopu Pivnifanda.cz.

S nákupem jsem byla velmi spokojená, zboží mají originální a hezké.

Potisky jsou kvalitní a velmi vtipné. Jsem moc spokojená i s kvalitou materiálu. Prostě – Zlaté české ručičky.

 Je vidět, že když se něco dělá s láskou, dobře to dopadne. Myslím, že do tohoto eshopu se budu ráda vracet.

A jen tak na závěr: na eshopu momentálně běží ještě pár dní akce se slevou 20% na vše! To už je opravdu slušná úspora.

Pokud tedy chcete nakoupit dárky, které udělají radost každému pivaři, v tuto chvíli se vám nákup velmi vyplatí. A s tímhle „měkoušem“ budete mít pod stromečkem určitě úspěch.

Pokud si chcete prohlédnout tričko, jaké jsem vybrala synovi, klikněte zde: Tričko s potiskem Den bez piva je jako…

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Pivní Fanda

 

 


Kosmítko

 

Dnes bych vám ráda představila „něco“, z čeho jsem nadšená od první chvíle, co jsem se o „tom“ dozvěděla. Je to Kosmítko.

Že nevíte co to je? Taky jsem nevěděla.

Tak pěkně popořádku.

Kosmítko je takový malý zázrak ve sklenici pro všechny, co chtějí mít doma nějakou rostlinu, ale neumějí, nebo nemají čas se o ni starat.

Jako moje dcera Týna. Má kytky ráda. Zkoušela jich pěstovat několik, ale všechny špatně skončily. Ať to byly klasické rostliny, nebo kaktusy, žádná její péči nezvládla. Dceru to dost mrzelo. Ale má časově velmi náročnou práci, takže na péči o květiny jí někdy nezbývá čas. A když je čas, říká, že je úplně vypnutá a odpočívá, nemyslí na nic. Taky se často stěhovala, a v posledním malinkém bytě prostě na kytky nezbylo místo. Proto jsem byla ráda, když jsem objevila Kosmítko.

Kosmítko je takový malý zázrak ve sklenici. Zázrak je to doslova a do písmene. Je to totiž kytka, která roste ve speciální hmotě ve sklenici pod víčkem. A fakt roste. Mám ji doma druhý měsíc, a ten rozdíl je vidět.

Je to ale kytka kouzelná, vůbec se o ni nemusíte starat. Fakticky vůbec. Nevím, jaké je to kouzlo, ale pokud kytičku budete mít v podmínkách, které jí vyhovují, poroste i několik let. Poroste tak dlouho, až zaplní sklenici, jediné co nesmíte udělat je povolit víčko, nebo ji otevřít. Pak se to kouzlo zruší. Pokud se vám to povede, nemusíte být nešťastní, květinu lze podle návodu na stránce Plantaxie.cz přesadit do substrátu. Pak už se o ni ale musíte starat.

Kosmítka vymyslela a pěstuje paní Marie. Jsem moc ráda, že podnikání ani po počátečních problémech s technologií pěstování a místem, kde Kosmítka vyrábět, nevzdala. Tohle je totiž opravdu super dekorace. Je to originální a krásná věc. Na eshopu už si můžete vybírat z několika variant sklenic, dokonce i ampulku života. To je taková malá lahvička s Kosmítkem, kterou můžete nosit zavěšenou na krku, nebo v autě sebou – malý kousek přírody, který si jako talisman budete užívat kdykoliv a kdekoliv.

Teď vám sem napíšu o tom, co přesně Kosmítko je, a jak se o něj starat. To si nebudu vymýšlet, ale s dovolením vám to nakopíruji ze stránky Plantaxie.cz , abych se nedopustila nějakých nepřesností.

Kosmítko obsahuje masožravou rostlina rodu Drosera. Rosltinka je uzavřená ve skleněné nádobě, kterou s okolním prostředí propojují pouze speciální filtry, kterými dokáží prostoupit pouze plyny. Roste tak v dokonale sterilním prostředu. Na dně nádoby je živné medium v podobě tuhého gelu. Zde má rostlinka všechny živiny na následující 2-4 roky. Tento systém vychází z vědecké metody pěstování in vitro – ve skle. Vědcům tak umožňuje pěstovat rostliny v kontrolovatelném prostředí a bez zásahů z vnější. Vám přináší Kosmítko zeleného kamaráda, který roste zcela bez práce!

Rostlina začíná jako malý, zelený bobeček ale během měsíců budete pozorovat, jak se postupně zvětšuje, dokud nezaplní většinu své nádoby. Ale nebojte se, nepřeroste. Rostlina dokáže vnímat omezený prostor a svůj růst tak umí přizpůsobit. V Kosmítku vám proto poroste takový masožravý bonsaj.  Rychlost růstu se liší dle podmínek domova, ale nebojte se, váš zelená mazlíček poroste s chutí a vy nemusíte dělat vůbec nic! 

Kosmítko poroste, dokud bude mít kam růst. Když ho udržíte mimo přímé Slunce, bude Vám dělat radost i několik let.

Je zcela bezúdržbové.

Co o téhle super rostlince říct na závěr? Je to Pecka! Doslova a do písmene.

Vypadá krásně jako dekorace. Lze ji umístit i tam, kde se jinak květinám nedaří. Klidně do poliček, na noční stolky, na psací stoly, do stinných místností – všude se téhle rostlince bude líbit a dařit. A vy budete bez jakékoliv péče mít radost, že vám doma roste malá, zázračná rostlinka.

A proč  Kosmítko? Protože hmota, ve které rostlinka roste tak trochu připomíná hmoty, které kosmonauti sebou vozí do kosmu. Kdo ví, třeba právě Kosmítka jednou budou první rostlinky na nějaké nové planetě. Zatím Kosmítko zdobí alespoň jídelní pult u dcery jako dekorace – konečně se dočkala kytičky, která jí neuhyne a na kterou nebude mít alergii. Je to i bezva tip na dárek. A není to vůbec drahý dárek – je to masožravka, která vám bez údržby poroste několik let.

Pokud si budete chtít víc přečíst o kouzelných rostlinkách, nebo si rovnou nějakou koupit, tady je odkaz na eshop: Plantaxie.cz

 


 

Godpralines.

O tom, že miluju čokoládu, jsem se zmiňovala už několikrát.  Je to taková moje velká láska. Jako malá holka jsem milovala dvě věci – karamelky a čokoládu. I když dnes si říkám, že některé čokolády až tak moc čokoládami nebyly – byly to spíš kakaové pochoutky. Výběr čokolád byl malý. Přesto mi ale chutnaly. S dospělostí jsem karamelky musela vynechat – nechtěla jsem si zničit plomby v zubech. Láska k čokoládě mi ale zůstala, a asi zůstane napořád. Každá čokoládová pralinka má pro mě takovou kouzelnou moc. Jakmile ji ochutnám, mám lepší náladu, a starosti jsou rázem o čokoládu menší.

Přiznávám, že v supermarketu už si čokoládu kupuji velmi výjimečně. Mnohem raději si pochutnám na kvalitní belgické čokoládě. Myslím tím opravdovou belgickou čokoládu a ne jen napodobeninu. Od chvíle, kdy jsem poprvé ochutnala belgickou čokoládu z Gold Pralines.cz už mi „obyčejná“ čokoláda moc nechutná.

Gold Pralines nasadili laťku skvělé čokoládové chuti opravdu velmi vysoko. Ochutnat takovou pralinku je vlastně jako malý čokoládový obřad. Jakmile si položím pralinku na jazyk, cítím neskutečný příval příjemných pocitů – vynikající jemná chuť mi vždycky zlepší náladu. Je to lahoda.

Kdy jindy mluvit o čokoládových bonbónech (pralinkách) než v období před Mikulášem a vánoci.

 Je to totiž skvělý tip na dárek. Je jedno, jestli pralinky přinese Mikuláš, nebo je dostanete jako dárek – vždycky budete mít radost, a pochutnáte si.

Můžete si vybrat už připravená dárková balení. V Gold Pralines myslí na všechny. Od nejmenších až po nejstarší mlsouny. Balení mohou být malá – třeba jen na 4 pralinky, nebo velká balení, která obsahují až 900 g pralinek. To už je pořádná dávka čokoládového potěšení.

Pralinky Gold Pralines jsou ve spoustě příchutí. Zachutná vám mléčná, hořká a bílá čokoláda, každá pralinka má jinou příchuť, jinou náplň.

Pralinky mohou být s alkoholovou náplní pro dospělé, ale i s klasickými různými náplněmi, které chutnají dětem i dospělým.

Všechny typy dárkových balení najdete po kliknutí zde: dárková balení

A teď se dostáváme k pralinkám. Pralinky jsou nejen s různými náplněmi, ale i v různých tvarech.

Na dárek se hodí hlavně ty figurkové pralinky.

Na eshopu Gold Pralines najdete vtipné tvary bonbónů z čokolády, tvary určené jen pro dospělé, ale i srdce, auta, motorky, mobil, podkovu, nebo třeba zvířata. Opice, želva, hrošík, panda, myš, pejsek a další. Klidně třeba dinosaurus.

K Mikuláši jsou tam malí Mikulášci, na vánoce stromeček a kapr. Figurek je opravdu velký výběr.

Všechny figurky si můžete prohlédnout zde: figurky Gold Pralines.

 

Já jsem ochutnala už většinu pralinek. Dávám si na tom ochutnávání fakticky záležet.

Je to úžasný pocit.  Když mám pralinku, kterou jsem ještě neochutnala, jsem plná zvědavosti. Jak asi bude chutnat? Když už jsem pralinku ochutnala, těším se na tu báječnou chuť. Za tu dobu, co mlsám Gold Pralines pralinky jsem měla asi jen tři, které nebyly úplně podle mých představ. Jiné jsou zase tak báječné, že bych je mohla jíst pořád. Takové si pak do svého výběru přidávám ve větším množství.

Proto velmi oceňuji možnost namíchat si pralinky podle své chuti. Nebo podle chuti toho, komu chcete udělat radost čokoládovým dárkem.

Stačí si otevřít odkaz s katalogem pralinek. Tam najdete zobrazené všechny pralinky včetně popisu, jakou náplň obsahují.

Do košíku vložíte pralinky, které vám chutnají, a vyberete si velikost krabičky, kterou si chcete koupit. Pak máte jistotu, že vámi vybrané balení bude přesně podle vaší chuti. Mlsání může začít.

Já momentálně ujíždím na pralinkách s marcipánem, kávou a na skvělých pomerančových plátcích v čokoládě. Ale protože pokaždé mám chuť na něco jiného, vybírám si raději menší balení, abych si mohla za čas vybrat zase jiné bonbóny, na které mám chuť.

Gold Pralines pralinky jsou chuťově dokonalé. Zatím jsem lepší čokoládu neochutnala (a že už jsem jí snědla opravdu hodně).

Proto doporučuji tuto čokoládu jako tip na dárek. Je jedno, jestli k narozeninám, vánocům, Mikuláši, z lásky, nebo jen tak pro radost. Tímhle dárkem se prostě vždycky trefíte, a potěšíte.

Pokud si chcete vybrat a sestavit sami bonboniéru podle vlastních představ – katalog najdete zde: Katalog pralinek.

Pokud si chcete prohlédnout celý eshop, klikněte zde: Gold Pralines.cz.

Godpralines.

O tom, že miluju čokoládu, jsem se zmiňovala už několikrát.  Je to taková moje velká láska. Jako malá holka jsem milovala dvě věci – karamelky a čokoládu. I když dnes si říkám, že některé čokolády až tak moc čokoládami nebyly – byly to spíš kakaové pochoutky. Výběr čokolád byl malý. Přesto mi ale chutnaly. S dospělostí jsem karamelky musela vynechat – nechtěla jsem si zničit plomby v zubech. Láska k čokoládě mi ale zůstala, a asi zůstane napořád. Každá čokoládová pralinka má pro mě takovou kouzelnou moc. Jakmile ji ochutnám, mám lepší náladu, a starosti jsou rázem o čokoládu menší.

Přiznávám, že v supermarketu už si čokoládu kupuji velmi výjimečně. Mnohem raději si pochutnám na kvalitní belgické čokoládě. Myslím tím opravdovou belgickou čokoládu a ne jen napodobeninu. Od chvíle, kdy jsem poprvé ochutnala belgickou čokoládu z Gold Pralines.cz už mi „obyčejná“ čokoláda moc nechutná.

Gold Pralines nasadili laťku skvělé čokoládové chuti opravdu velmi vysoko. Ochutnat takovou pralinku je vlastně jako malý čokoládový obřad. Jakmile si položím pralinku na jazyk, cítím neskutečný příval příjemných pocitů – vynikající jemná chuť mi vždycky zlepší náladu. Je to lahoda.

Kdy jindy mluvit o čokoládových bonbónech (pralinkách) než v období před Mikulášem a vánoci.

 Je to totiž skvělý tip na dárek. Je jedno, jestli pralinky přinese Mikuláš, nebo je dostanete jako dárek – vždycky budete mít radost, a pochutnáte si.

Můžete si vybrat už připravená dárková balení. V Gold Pralines myslí na všechny. Od nejmenších až po nejstarší mlsouny. Balení mohou být malá – třeba jen na 4 pralinky, nebo velká balení, která obsahují až 900 g pralinek. To už je pořádná dávka čokoládového potěšení.

Pralinky Gold Pralines jsou ve spoustě příchutí. Zachutná vám mléčná, hořká a bílá čokoláda, každá pralinka má jinou příchuť, jinou náplň.

Pralinky mohou být s alkoholovou náplní pro dospělé, ale i s klasickými různými náplněmi, které chutnají dětem i dospělým.

Všechny typy dárkových balení najdete po kliknutí zde: dárková balení

A teď se dostáváme k pralinkám. Pralinky jsou nejen s různými náplněmi, ale i v různých tvarech.

Na dárek se hodí hlavně ty figurkové pralinky.

Na eshopu Gold Pralines najdete vtipné tvary bonbónů z čokolády, tvary určené jen pro dospělé, ale i srdce, auta, motorky, mobil, podkovu, nebo třeba zvířata. Opice, želva, hrošík, panda, myš, pejsek a další. Klidně třeba dinosaurus.

K Mikuláši jsou tam malí Mikulášci, na vánoce stromeček a kapr. Figurek je opravdu velký výběr.

Všechny figurky si můžete prohlédnout zde: figurky Gold Pralines.

 

Já jsem ochutnala už většinu pralinek. Dávám si na tom ochutnávání fakticky záležet.

Je to úžasný pocit.  Když mám pralinku, kterou jsem ještě neochutnala, jsem plná zvědavosti. Jak asi bude chutnat? Když už jsem pralinku ochutnala, těším se na tu báječnou chuť. Za tu dobu, co mlsám Gold Pralines pralinky jsem měla asi jen tři, které nebyly úplně podle mých představ. Jiné jsou zase tak báječné, že bych je mohla jíst pořád. Takové si pak do svého výběru přidávám ve větším množství.

Proto velmi oceňuji možnost namíchat si pralinky podle své chuti. Nebo podle chuti toho, komu chcete udělat radost čokoládovým dárkem.

Stačí si otevřít odkaz s katalogem pralinek. Tam najdete zobrazené všechny pralinky včetně popisu, jakou náplň obsahují.

Do košíku vložíte pralinky, které vám chutnají, a vyberete si velikost krabičky, kterou si chcete koupit. Pak máte jistotu, že vámi vybrané balení bude přesně podle vaší chuti. Mlsání může začít.

Já momentálně ujíždím na pralinkách s marcipánem, kávou a na skvělých pomerančových plátcích v čokoládě. Ale protože pokaždé mám chuť na něco jiného, vybírám si raději menší balení, abych si mohla za čas vybrat zase jiné bonbóny, na které mám chuť.

Gold Pralines pralinky jsou chuťově dokonalé. Zatím jsem lepší čokoládu neochutnala (a že už jsem jí snědla opravdu hodně).

Proto doporučuji tuto čokoládu jako tip na dárek. Je jedno, jestli k narozeninám, vánocům, Mikuláši, z lásky, nebo jen tak pro radost. Tímhle dárkem se prostě vždycky trefíte, a potěšíte.

Pokud si chcete vybrat a sestavit sami bonboniéru podle vlastních představ – katalog najdete zde: Katalog pralinek.

Pokud si chcete prohlédnout celý eshop, klikněte zde: Gold Pralines.cz.

 


Art of Soul

 

Když jsem byla malá holka, byla jsem pořád v pohybu. Lezla jsem na stromy, jezdila na kole, pořád někde běhala. Když mi pak babička ošetřovala ukopnuté palce, nebo odřená kolena, vždycky říkávala: Holka, kolem tebe musí lítat alespoň 5 strážných andělů, aby ses někde nepřerazila vejpůl!“. Tenkrát jsem se tomu smála, ale tak nějak jsem měla dobrý pocit, že kolem mě je nějaká „nebeská ochrana“. Váhu jsem tomu ale moc nepřikládala.

Později v dospělosti jsem byla svědkem tolika událostí, které mi připadaly nepochopitelné, zvláštní a tak trochu magické, že jsem si říkala, že tohle přeci nemůže být náhoda, takovýhle průšvih a všechno dobře dopadlo.

Pak jsem jednou měla vážné zdravotní problémy po porodu, a byla jsem tak trochu na hranici mezi životem a jeho koncem, a najednou jsem měla pocit, jako by se o mě otřelo jemné peříčko, nebo babiččino pohlazení. Měla jsem pocit, že všechno bude dobré, všechno skončí dobře. Protože vám teď tady píšu – dobře to dopadlo. Tehdy jsem si vzpomněla na babiččiny anděly strážné.

No, a protože symbol anděla se mi moc líbí, občas si nějakého pořídím – pro radost a krásu. Musím tedy přiznat, že se mi nelíbí takoví ti „prdelatí andělíčkové“, mám jinou představu o tom, jak anděl vypadá. Nejdřív se mi vybaví Petronel z pohádky Anděl Páně, a hned potom andělé od paní Míši ze stránek Art of Soul.

A jakou přesně představu mám? Anděla jako krásnou éterickou bytost bez výrazu obličeje – bez tváře – ta není potřeba a výraz si každý doplní sám. Přesně takové anděly jsem našla na stránkách Art of Soul.

Jsou tam andělé přesně takoví, jaké jsem si představovala. Nádherní, éteričtí, kterým krása vychází z jejich duše a podstaty, nikoliv z obličeje.

Jednou už jsem vám o těchto stránkách a andílcích psala před dvěma lety, a protože láska k nim mi zůstala, představím vám pár dalších andělských předmětů, které udělají radost vám, nebo třeba někomu z vašich blízkých jako dárek.

Blíží se vánoce  - tedy čas duchovních svátků narození Ježíška, a k tomu andělé tak trochu patří.

Pokud máte rádi krásno vycházející z duše, a pocit jistoty vycházející z andělských bytostí, určitě vám udělá radost kalendář a diář s tímto motivem.

Kalendáře mám dva – jeden stolní, a jeden nástěnný, velký.

Jsou nádherné.

Stolní kalendář je plný obrázků andělů v různých prostředích. Mám tento kalendář ráda – má dost velké řádky na to, abych si do něj mohla dělat poznámky. Mám ho na pracovním stole a každý pohled na něj mi zlepší náladu. Pohled na anděla vždycky vyvolá dobrou náladu – když vidíte anděla, nemůžete se nikdy mračit.

Nástěnný kalendář je také plný nádherných andělů, tak trochu stylizovaných do pozice podle kalendářního měsíce – v jarních měsících jsou květy, v srpnu třeba lev a podobně. Tyhle obrázky si na konci roku můžete vystřihnout, dát do rámečku, a mít je pak na zdi jako nádherné obrázky.

Diář je kromě krásných andělských obrázků plný i nádherných sdělení, kterými paní Míša motivuje každého z nás, anebo nám alespoň takovým sdělením zlepší den.

Kromě toho, že si do něj můžete psát pracovní povinnosti, nebo úkoly, které vás čekají, je tu i dost místa dělat si poznámky o tom, jaký jste měli den, nebo týden.

Tak trochu motivační diář, tak trochu dodání energie a dobré nálady, a tak trochu i deníček. Pokud si budete psát pozitivní komentáře, můžete se po čase podívat do diáře, a vzpomenout si, co se vám podařilo. Hlavně v období, kdy se vám moc nedaří, a máte pocit, že je celý svět proti vám, můžete se podívat, přečíst si, co krásného se vám přihodilo a povedlo, a hned je na světě o trošku líp. Moc se mi tenhle typ diáře líbí.

Další dva andělské předměty, které mám, jsou skleněný hrneček s andělem a pouzdro na brýle.

Hrneček je krásný, dělám si do něj kávu i čaj – a vždycky je mi při pohledu na něj krásně. Hrneček můžete používat běžně, jak jste zvyklí – jen myčku nemá rád. To by se vám obrázek smyl.

pouzdro na brýle? Vybrala jsem si – jak jinak – modré pouzdro, a na něm anděla. Pouzdro nosím všude sebou, takže mám trochu té andělské ochrany pořád sebou – co kdyby…

Andělskou tvorbu od paní Míši ze stránky Art Of Soul mám moc ráda.

Tak nějak na mě vždycky, když se na stránku podívám, dýchne laskavost, láska a souznění.

Třeba u pouzdra na brýle, nebo u obrázku, který už od paní Míši mám, jsem nikdy neříkala, jaký obrázek chci přesně namalovat. Chvíli jsme si s paní Míšou psaly, a pak jako bychom se na sebe napojily – přesně vystihla na obrázku to, co mám ráda.

Anděl je vždycky přesně takový, jakého bych si představovala a namalovala, kdybych to uměla. Stránky se jmenují Art of Soul, a je to opravdu umění, které vychází z duše a dělá radost.

Pokud tedy máte rádi trochu nadpřirozena a duchovna, nebo se vám prostě jen líbí andělé – určitě mrkněte na stránky paní Míši, kde najdete spoustu tipů na dárek pro sebe, nebo někoho, koho máte rádi. Je to stránka plná krásy a lásky k celému světu a lidem.

A mimochodem, pokud vás andělé až tak neberou, paní Míša maluje i krásné hrnečky, obrázky, nebo třeba vánoční ozdoby třeba s motivem Malého Prince.

Na facebooku  najdete spoustu fotek výrobků po kliknutí zde: Facebook Art of Soul.

Pokud si chcete rovnou nějaký výrobek koupit, napište paní Míše na facebooku zprávu.

Eshop s výrobky najdete zde: eshop Art of Soul

 

 


Tisky3D.cz – Lampička s vlastní fotkou

 

 

Pokud hledáte originální dárky – jak se říká „ušité na míru“, pak byste se měli mrknout na stránky Tisky3D.cz.

Můžete si tu vybrat dárky, které jsou opravdu velmi originální. Díky nejmodernějším technologiím 3D tisku si tady můžete vybrat dárek hotový – z eshopu, ale zároveň si můžete nechat vytisknout na 3D tiskárně dárek podle vlastních představ.

Firma Tisky 3D  poskytuje opravdu dobré služby na velmi profesionální úrovni – poskytují špičkové služby v oblasti 3D tisku s využitím nejmodernějších tiskáren BambuLab, které zaručují vysokou přesnost a kvalitu výrobků.

Pokud máte zájem, a chcete vytisknout výrobek podle svých přání, stačí napsat email. Profesionální tady totiž mají nejen 3D tiskárnu, ale i přístup k zákazníkovi.  Poradí, pomůžou, vytisknou – prostě bezva služba a servis. Tak to mám ráda.

Vybrat si tu můžete různé zápichy na dort, figurky a předměty pohyblivé i nepohyblivé - držák na hodinky – ruka z Rodiny Adamsovy, štíra, draka, elfa, šroubovací krabičku, auto, motorku, delfína, ještěrku, kočku, dinosaura – prostě opravdu velmi široká nabídka produktů. Super jsou i lampičky, nebo výrobky ze dřeva s gravírováním. Pokud si nevyberete z nabídky, stačí kontaktovat eshop a domluvit se na produktu podle svých požadavků.

Já jsem si vybrala z nabídky eshopu mezi už hotovými výrobky – zaujala mě lampička s obrázkem z vlastní fotografie.

Osobnější dárek už snad ani nemůže být.

Můžete si vybrat jakoukoliv fotku ze svých oblíbených – fotku dětí, partnera, z dovolené, domácího mazlíčka, nebo třeba jen nějaký obrázek, který se vám prostě líbí. A co je bezva – můžete mít víc obrázků, a jen je prostě v lampičce měnit. Pokaždé tak budete mít jinou dekoraci.

Ten nápad s lampičkou se mi moc líbí, jen jsem si neuměla dost dobře představit, jak to bude vypadat. Teď už to vím – vypadá to super. Myslím, že členové mojí rodiny teď nějakou dobu budou ode mě dostávat lampičky s 3D fotkou.

Výroba netrvá dlouho. I teď, před vánoci, kdy mají na eshopu zakázek hodně, jsem měla výrobek za dva dny doma.

Rozbalovala jsem celkem zvědavě. Je to moje první setkání s takovým produktem.

Když jsem vyndala malou bílou destičkou, na které byla vytisknuta jen bíle fotka, kterou jsem si vybrala, byla jsem trošku překvapená – tohle přeci nemůže vypadat jako obrázek, co jsem chtěla…

Nevzdala jsem to, a šla jsem zkusit vložit fotku do stojánku, který jsem si připravila.

Stojánek má na sobě takové otvory, kam fotku umístíte. Je jich tam několik, takže si můžete zvolit, jak blízko chcete mít obrázek u lampičky. Doporučuji místo uprostřed, u větších fotek dále od světla.

Světýlko je samozřejmě součástí lampičky. Funguje na 3 AAA baterky (to jsou ty mikrotužkové).

Na světýlku pootočíte krytem do polohy open, a sundáte horní kryt. Pak malým křížovým šroubováčkem odšroubujete krytku baterií, které do lampičky vložíte a zase po nasazení přišroubujete krytku. Pak nasadíte zpátky krytku horní a je hotovo. Popisuje se to zdlouhavě, ale je to raz dva hotovo.

Lampičku zapínáte a vypínáte dotykem, a svítí opravdu příjemným LED světlem, které neruší.

Celou lampičku vložíte do stojánku, umístíte před ni fotku a rozsvítíte. To je vše.

Takže i já jsem si takhle lampičku rozsvítila, před světlo vsadila fotku a …hm… nic moc. Prostě svítí světlo na bílou destičku.

Chvilka zklamání, než mi to došlo… Je to přeci lampička a ta musí svítit po tmě, a ne ve dne.

Takže druhý pokus, zavřela jsem se s lampičkou do koupelny – do tmy, a rozsvítila ji.

A teď se stalo to kouzlo – lampička zezadu osvítila fotku a přede mnou se objevil nádherně zářící obrázek krajiny s levandulí, který jsem si vybrala.

Až se mi zatajil dech. Je to nádhera. Lampička se mi líbí, a to tak, že velmi.

Schválně jsem si vybrala obrázek s levandulí, letní krajinu – abych se cítila jako v létě vždycky, když se na lampičku podívám. A opravdu se tak cítím.

Navíc díky lampičce asi ušetříme dost energie za svícení. Mám totiž večer zhasnuto, abych na lampičku s fotkou dobře viděla, a mohla si ji prohlížet.

Prohlížím si ji celý víkend, a ještě mě to neomrzelo. Je to bezva nápad, a já jsem tou lampičkou celkem dost okouzlená.

Už přemýšlím, jaké fotky na výměnu v lampičce si nechám natisknout. A taky komu ji daruji jako osobní dárek, a jaké fotky vyberu pro něj.

Tahle věcička se velmi povedla. Ve dne vypadá jako běžná dekorace, ale když se setmí, dokáže doma vyčarovat kouzelnou, útulnou, příjemnou atmosféru.

Přiznávám, že informace o 3D tiskárnách šly tak trošku vždycky mimo mě. Věděla jsem, že existují, a že se na nich dá vytisknut v podstatě cokoliv. Nějak jsem je ale nepotřebovala, takže jsem o nich moc nepřemýšlela. Teď jsem touhle technologií nadšená.

Pokud tedy máte rádi osobní dárky – tenhle udělá radost vám, i obdarovanému. Skvělý nápad s lampičkou s vlastní fotkou je prostě bezvadný.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit tuhle kouzelnou lampičku, klikněte zde: lampička s vlastní fotografií

 

Pokud si chcete prohlédnout celý eshop, nebo si přečíst více informací o celé firmě, klikněte zde: Tisky3D.cz