Tipy na dárky 


Destilerka.cz

 

Vánoce se nezadržitelně blíží. Někdo se na ně těší, někdo je moc rád nemá. Na co se ale těšíme úplně všichni,  je vánoční krásná atmosféra. I když letos chybí vánoční trhy, a adventní koncerty, stačí se projít k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí, a všichni se zase cítíme jako malé děti. Žasneme nad tou nádherou, a zalije nás krásný pocit z přicházejících svátků. K vánočním svátkům vždycky patří setkávání se. Ať už s přáteli, nebo s rodinou, je to čas, kdy se sejdeme, posedíme, zavzpomínáme a možná si dáme i nějaký dárek.

K posezení s rodinou nebo přáteli, určitě patří i sklenička „něčeho dobrého“ – tím myslím dobrého a kvalitního alkoholu. Pokud chcete, aby vaše posezení mělo letos jiný, slavnostnější ráz, zkuste i jiný typ alkoholu na přípitek.

Já bych vám dnes chtěla představit právě takový vynikající alkohol naší, české výroby. Je vynikající nejen jako přípitek, ale radost udělá i jako originální a kvalitní dárek.

Pro dámy jsem vybrala Hustopečskou Mandlovci (Mandlovka) a pro pány likér Jakamarus, který má v naší zemi tradici už od dob první republiky.

Hustopečská Mandlovice (mandlovka) 38% 0,5 l

Hustopečská Mandlovice je originální a jedinečný destilát, který je vyrobený u nás, v Čechách. Mandle, které jsou použity, všechny vyrostly v mandloňovém sadu v Hustopečích na Jižní Moravě.

Spojení vína a mandlí do jedinečného likéru byl za mne rozhodně báječný nápad. Chutná skvěle. V podstatě už při prvním ochutnání pochopíte, proč a v čem je tento destilát unikátní.

Chutná úplně jinak, než alkohol, jaký jste doposud ochutnali.

Je to velmi jemná a přitom výrazná chuť.

Mandlová chuť je velmi oblíbená třeba v cukroví – tam ji mám moc ráda. Musím ale přiznat, že alkohol s mandlovou příchutí jsem ochutnala poprvé – je to náš český unikát, nikde jinde ve světě ho neochutnáte.

Za tajemstvím Mandlovice se schovává rodinný recept – udělat Mandlovku umí jenom pár lidí v naší republice, nikde jinde si na ní pochutnat nemůžete – jen u nás v Čechách. To ji činí jedinečnou a exkluzivní.

Nejdůležitější je vždycky chuť, a ta je jedinečná, a moc dobrá. V podstatě všichni, kdo jsme ochutnali, jsme se shodli na tom, že nám opravdu moc chutná. Mandlovici si prostě vychutnáváte.

Mandlovice je vyráběna i s příchutí višní nebo kávy. U nás vede zatím tahle originál bez příchutě. Pokud ale hledáte dárek třeba pro babičku, maminku, nebo kolegyni – Mandlovice určitě udělá radost.

Pokud si mandlovci chcete koupit, klikněte zde: Hustopečská Mandlovice

 

Druhý prémiový ryze český likér, který vám chci představit je Jakamarus.

Už jste o něm někdy slyšeli, nebo ho ochutnali? Pokud ne, určitě to napravte. Pokud mohu já sama posoudit, je jeden z nejlepších bylinných likérů, jaký jsem ochutnala. Je to ideální digestiv po každém jídle, protože podporuje zažívání a trávení.

Jakamarus má skvěle vyváženou chuť – poměr vyvážení hořkosti, sladkosti a koření je tak ideálně vyladěný, že v podstatě cítíte zároveň všechny chutě najednou a je to chuť velmi příjemná. Jakamarus i krásně bylinkově voní.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám mám popsat jeho chuť a vůni – ono se to velmi špatně vyjadřuje slovy. Proto vám sem opíšu popis ze stránek destilerka.cz – popis je totiž velmi výstižný:

„Prvorepublikový bylinný likér JA-KA-MA-RUS, který se vyrábí od roku 1916 podle původní receptury lékárníka Aloise Kříže, který se díky své jemné sladkosti přecházející do hořké a kořeněné chuti proslavil v celé tehdejší Československé republice. Co ho odlišuje, je jeho dlouhé 9 měsíční staření v původních originálních sudech a poměr 1:1, což je jeden z nejlepších poměrů u bylinných likérů.“

Pokud někdy, jako já sledujete filmy pro pamětníky, určitě jste si všimli, že po jídle - na trávení si často všichni dávají malou skleničku digestivu. Vsadím se, že je to Jakamarus. Je totiž opravdu velmi populární už od dob svého vzniku.

Pokud dáte lahev Jakamarus jako dárek, nedáváte jen alkohol, ale zároveň tak trochu i lék (původně byl vyroben právě lékárníkem pro lepší zažívání).

Hlavně starší lidé mají trochu problém se zažíváním a trávením, je to tedy ideální dárek pro dědečky a babičky. Ale určitě nejen pro ně, radost udělá všem, kdo mají rádi bylinné likéry. Tenhle je totiž opravdu chutný. Já osobně mám bylinné likéry ráda, právě pro ten benefit podpory trávení. Tenhle likér bych zařadila na špičku mezi likéry v kvalitě i chuti.

S Jakamarusem darujete nejen chuť, ale tak trochu i zdraví.

Pokud si chcete likér koupit, klikněte zde: Jakamarus 40% 0,5 l

 

Oba likéry jsem sehnala na eshopu destilerka.cz. Specializují se tu totiž na naše, české lihoviny, likéry a destiláty. U nás v Čechách a na Moravě umíme vyrobit vynikající produkty, málokdo o nich ale ví. Obzvláště v této době je třeba podpořit naše, české výrobce. Na eshopu destilerka.cz najdete to nejlepší z naší české produkce.

Celý sortiment produktů najdete po kliknutí zde: destilerka.cz


KITCHEN SURFER 5 - CHAI DAO – CLASSIC

 

V dnešní recenzi bych vám chtěla představit nůž. Skvělý nůž.

Tato recenze tak nějak vyplynula ze současné doby, kdy jsme nuceni být doma – děti nechodí do škol, dospělí do práce, a tak nezbývá, než začít doma vařit víc, než jsme běžně zvyklí.

Protože spousta z nás musí doma pracovat na Home Office, je vaření někdy celkem únavné, a snažíme se vařit co nejrychleji a vymýšlet co nejsnazší recepty. I k těm nejsnazším receptům je ale nutná příprava. A příprava v kuchyni znamená spoustu krájení. Ať už se jedná o zeleninu na saláty, polévky, nebo omáčky, nebo třeba o cibuli na guláš, či maso – vždycky je dobré mít kvalitní nůž.

Já sama jsem si zatím pořizovala malé nože, protože mám malou ruku. Tak nějak jsem se domnívala, že když mám malou ruku, musím mít malý nůž, aby se mi dobře držel a nebyl na mne těžký.

Jak jsem se mýlila, jsem zjistila, když jsem poprvé držela v ruce kuchařský nůž Kitchen Surfer 5 – Chai Dao Classic.

Když jsem nůž viděla poprvé, proběhla mi hlavou myšlenka: „tak tohle asi nebude pro mne to pravé ořechové“. Na první pohled se mi nůž zdál velký, a protože je z oceli, domnívala jsem se, že bude i hodně těžký.

Pak jsem nůž vzala do ruky, a pokud bych měla použít nějaký příměr, tak tedy že mi doslova a do písmene spadla brada. To překvapení bylo opravdu velké. Nůž totiž vůbec není těžký, ba naopak. Má váhu tak akorát, tedy i ženám se s ním krájí skvěle.

Nůž je vyroben z kvalitní oceli, je kovaný z jednoho kusu speciálně tvrzené vysokouhlíkové oceli s vynikající pevností.

Čepel a rukojeť jsou skvěle vyvážené – nůž se díky tomu opravdu dobře drží. Čepel je mírně zakřivená, díky tomu se s ní příjemně krájí, řeže, i seká zelenina nebo bylinky. Využití je opravdu všestranné na všechny druhy potravin.

Nůž je velmi ostrý – to mám ráda. Prima je, že je naostřen hned z výroby, není tedy třeba ho před prvním použitím brousit. Nůž vydrží ostrý hodně dlouho díky PEtec – to je nejmodernější technologie broušení. S nožem krájím zhruba měsíc každodenně, a stále je ostrý.

Rukojeť nože je trojitě nýtovaná, vyrobena ze speciálního syntetického materiálu (nepraskne, neláme se a skvěle se drží)

Nůž je skvělý, je to nůž japonského typu. Ty se mi vždycky moc líbily, ale mylně jsem se domnívala, že jsou pro mne velké, a hodí se spíš pro muže.

Dnes si přiznávám, že jsem si mohla ušetřit spoustu práce a bolavých prstů z dlouhého krájení. U nás je například mezi pánskou částí rodiny v oblibě guláš – nakrájet spoustu cibule je někdy docela práce k pláči – oči uslzené a prsty bolí. Zkusila jsem si nakrájet cibuli tímto nožem a super. Jde to výborně. Zrovna tak krájení zeleniny na zeleninový salát. Práce jde od ruky, krájí se lehce, a zápěstí, ani prsty nijak netrpí.

Trošku jsem měla obavy, jestli zvládnu krájet třeba cibuli, nebo bylinky na jemno – na pohled se mi nůž zdál velký. Je to ale jen na pohled. Čepel jen vypadá velká, díky svému tvaru. Měří totiž 14 cm, a to je stejná velikost, jako u nožů, které jsem zvyklá běžně používat. Opět se potvrdilo, že je lepší si věc vyzkoušet, než se dopředu bát, že mi to nepůjde.

Tvar nože je unikátní i v tom, že vypadá jako sekáček na maso. Nedoporučuje se s ním ale sekat kosti ani zmrzlé maso. Tam by došlo k poškození nože.

Nůž jsem zkoušela i na sekání bylinek, a díky jeho tvaru to šlo velmi dobře, nůž se krásně zhoupne a bylinky jsou nasekané ve chvíli.  Potom je nasypu do plastové nádobky na led, stačí zalít trochu vodou, a po zmrznutí vždycky jen vyndat bylinkovou kostičku z mrazáku a použít ji při přípravě jídel.

Pokud rádi sledujete kuchařské pořady – ať už přímo pořady o vaření, nebo třeba reality show jako MasterChef, určitě jste si všimli, jak lehce kuchaři krájí. Já jsem to vždycky obdivovala – jak se jim nůž jen zhoupne v ruce, jako kolébka, a krájí rychle, hbitě a přitom jim zůstávají všechny prsty. Já jsem to kdysi chtěla zkusit, a tehdy jsem se řízla, pak už jsem to radši moc nepokoušela.

Teď, když jsem měla v ruce tenhle prima nůž Kitchen Surfer 5 Chai Dao Classic, jsem to zkusila znovu. A najednou to šlo. S každým „zhoupnutím“ nože za mnou zůstávala nakrájená zelenina, nudličky mrkve jedna jako druhá, a moje prsty zůstaly celé, bez jediného škrábnutí. Tehdy mi došlo, že moje krájecí neúspěchy nebyly z nešikovnosti, ale volbou špatného krájecího náčiní.

Napraveno! Nůž mám teď perfektní, takže můžu krájet, a krájet, a krájet – žádné vaření už pro mne nebude problém a otrava. I když převážná část vaření je tvořena přípravou a krájení, já jsem skvěle připravena. Starou sadu nožů, které jsem měla, nahradil tenhle nádherný nůž japonského typu.

Pokud tedy hodně často vaříte, kupte si kvalitní nůž. Bude se vám vařit ještě lépe.

Pokud uvažujete, jaký dárek koupit k blížícím se vánocům – myslím, že tímhle nožem potěšíte každého, kdo se pohybuje v kuchyni. Je to skvělý tip na praktický dárek.

 

 • délka čepele 14 cm
 • materiál rukojeti: odolná syntetická rukojeť, nýtovaná
 • tvrzeno na 58 HRC
 • provedení: kovaný nůž
 • řada Classic
 • ideální na zelí, ryby, ovoce, hlávkový salát, bylinky, maso i zeleninu
 • na krájení, sekání či kostkování potravin

 

Pokud si nůž chcete prohlédnut, nebo koupit, klikněte zde: nůž Kitchen Surfer 5 Chai Dao Classic

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: wusthof.cz


Vincentka

 

Asi by bylo zbytečné ptát se, jestli znáte Vincentku. S touhle minerálkou se setkala během života většina z nás. Ale pro ty, kteří Vincentku neznají – je to léčivý pramen zdraví z hlubin třetihorního moře. První písemná zmínka o Vintcentce je z roku 1669 kdy J.F. Hertod ve svém latinském spisu rozebírá léčebné účinky Luhačovické slané vody. V roce 1777 vídeňský profesor chemie Heinrich Johann von Crantz provedl první podrobnou chemickou analýzu vody a zjistil, že luhačovická minerální voda je  3x více mineralizovaná než v té době v Rakousku nejuznávanější voda Selterská.

Jméno Vincentka pochází od hraběte Vincence Serenyiho (1752–1810), který se stal nástupcem a správcem luhačovického panství a významným způsobem ovlivnil využívání luhačovických minerálních vod a rozvoj lázeňství.

 Vincentku koupíte nejčastěji v lékárně.  Koupíte ji ve skleněných lahvích, do kterých se plní už 200 let od roku 1820. Sklo na lahve Vincentky je vylehčené, nezatěžuje životní prostředí, sklo také uchovává vlastnosti téhle léčivé minerální vody nezměněné. Vincentka a sklo prostě patří k sobě.

Historie téhle minerální luhačovické léčivé vody je hodně dlouhá.  I mne provází od dětství. Musím tedy přiznat, že jako dítě jsem ji z hloubi duše nesnášela.  Jako malé holce mi slaná chuť vadila, ale musela jsem ji pít, protože jsem trpěla hodně na nemoci horních cest dýchacích, a naše dětská lékařka byla pokroková a západní medicínu doplňovala i přírodními léčivy. Musím tedy s odstupem času přiznat, že ač jsem ji nepila ráda, minerálka opravdu pomáhala, a mě se při jejím pití vždycky ulevilo. Nemoc odezněla mnohem rychleji.

Druhé moje setkání s Vincentkou bylo ve věku dospívající dívky – při nachlazení (stačila i rýma) jsem často ztrácela hlas. Tehdy mi bylo doporučeno Vincentku kloktat, a ještě ji pít. Hlas se mi vracel mnohem rychleji a bolest v krku ustupovala taky hodně rychle.

Na Vincentku jsem si vzpomněla, když mne letos trápilo celou zimu nachlazení, kterého jsem se nemohla zbavit. Vracelo se mi stále znova. Ucpaný nos, bolest v krku, kašel a s tím i špatná nálada. Týden se nachlazení vydržet dá, ale po měsíci už jsem toho měla opravdu dost. Začala jsem tedy hledat, jak se nachlazení zbavit, a narazila na stránky Vincentka.cz.

Doposud jsem se domnívala, že Vincentku je nutné pouze pít. Proto mne dost překvapilo, jak se sortiment výrobků s touhle léčivou vodou rozšířil. Jsem velmi mile překvapena.

Po jejich vyzkoušení vám je chci taky představit, protože Vincentka mne letos doslova vytrhla ze spárů viróz, kašle a rýmy.

Moje děti po mě zdědily náchylnost k nemocem, proto jako malé jezdily do ozdravovny. Vzpomněla jsem si, jak po příjezdu domů byly navyklé vyplachovat si nos Vincentkou. Koupili jsme Vincentku a stříkačku, a děti si u umyvadla vyplachovaly nos a dutiny. Vybavil se mi rozhovor se starým panem doktorem, který mi při odjezdu dětí domů říkal, ať si děti ještě nějaký čas nos vyplachují, že je to velmi prospěšné. Kdyby si prý lidé vyplachovali pravidelně nos, byla by polovina nemocných, protože Vincentka by spoustu bakterií vypláchla ven a vydezinfikovala.

Dnes už není nutné vyplachovat si nos stříkačkou – lze si koupit přímo set k vyplachování nosu. Plastovou nádobku, kterou naplníte roztokem, a nos si vypláchnete.

 Bez mučení přiznávám, že první vypláchnutí nebylo vůbec příjemné. Ono to chce získat trochu zkušenost a vědět, jak nádobku nasměrovat, jak zaklonit hlavu a podobně. Takže poprvé jsem kuckala a plivala a….nadávala. Podruhé už to bylo lepší,  teď si nos už vyplachuji bez potíží. Zvykla jsem si i na ten pocit vyplachování, který mi zpočátku nebyl moc příjemný. Od doby, kdy si vyplachuji nos nemám potíže s otokem sliznic, který znají lidé z paneláku. Vysušený vzduch v paneláku se nedýchá moc dobře -  vysušuje nám sliznice - máme pak pocit ucpaného nosu. Tohle teď už vůbec nemám. Nosem se mi dýchá lépe a mnohem volněji. Roztok je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a pro děti od 3 let. Prima je i vyplachování nosu pro alergiky.

Informace o roztoku a sadě na vyplachování najdete po kliknutí zde: Vincentka Nasalis.

 

Když nemám čas, nebo možnost si nos vypláchnout, používám nosní sprej.

 Nosní sprej Vincentka je vyráběn ve dvou variantách – pro dospělé a pro děti.

Pokud máte ucpaný nos, nebo máte pocit, že se vám nosem nedýchá úplně dobře, určitě vyzkoušejte pro vás, i pro děti Nosní sprej Vincentka. Působí i jako ochrana sliznic a prevence chorob.

Informace o spreji najdete po kliknutí zde: Vincentka nosní sprej Standart Vincentka nosní sprej Junior 0+

 

Další super produkt jsou Vincentka pastilky.

Vyráběny jsou ve dvou příchutích – ovocné a bylinné. Bylinné mi vyhovují a chutnají víc.  Zkoušela jsem a cucala, a najednou jsem zjistila, že už nemám pastilky na vyfocení do článku, než si koupím nové, máte na fotce jen ty ovocné. Bylinné jsou vycucané, a můj krk je spokojený. Tyhle pastilky jsou vhodné nejen když vás už bolí v krku, ale i jako pomoc při zvýšené činnosti hlasivek – tedy pro ty, co často mluví (učitelé, lektoři, manažeři, a podobně), anebo třeba i když na koncertě nebo u táboráku hodně zpíváte. Na chrapot zabírají dobře, uleví se celkem rychle. Jak už jsem zmiňovala – já často ztrácím hlas, a tyhle pastilky jsou na hlasové problémy moc fajn.

Pastilky si prohlédněte po kliknutí zde: Vincentka pastilky

 

Pokud už vás nachlazení přeci jen skolí, a máte kašel, zkuste sirup Vincentka s přidanou mateřídouškou a jitrocelem. Kombinace téhle léčivé minerální vody a bylinek, které mají příznivý účinek na dýchací cesty je moc fajn.

Pokud nechcete užívat chemické kapky a chcete vyzkoušet léčbu přírodní, určitě sáhněte po tomto sirupu. Léčí a dobře chutná – to je důležité třeba u dětí, protože těm hořké kapky na kašel je občas těžko podat. Pozor, sirup je ale vhodný až pro děti od 3 let.

O sirupu si přečtěte více po kliknutí zde: sirup Vincentka s mateřídouškou a jitrocelem

 

Velmi mne překvapila zubní pasta Vincentka

Kromě toho, že odstraní i zubní plak, zvyšuje tahle pasta odolnost proti zubnímu kazu. Pasta obsahuje i dezinfekční přísady, vaše ústa budou tedy opravdu čistá a dech svěží. Pocit po vyčištění touhle pastou je v puse příjemný, a když si přejedu jazykem po zubech, necítím plak a to je fajn. Jsem docela zvědavá, jestli za tuhle zubní pastu budu pochválena i zubařem, jestli zaznamená nějakou změnu. I kdyby ne, pasta mi vyhovuje a budu ji používat dál pro pocit naprosté svěžesti a čistoty v puse.

Pastu si prohlédněte zde: Vincentka zubní pasta

 

Jako třešničku na dortu si tentokrát nechávám hydratační krém Vincentka.

Krém jsem zatím vůbec neznala, držela jsem ho v ruce poprvé.

Mám kůži hodně citlivou. Na některých místech (hlavně na obličeji) mám kůži hodně suchou, se sklonem k šupinatění, nebo popraskání, to pak dost bolí.

 Pokud si kůži namažu nevhodným krémem, svědí, pálí, a hlavně zčervená -  vypadám jako kropenaté vajíčko. Proto všechny krémy zkouším hodně opatrně, málokterý mi vyhovuje.

Nejdřív jsem se namazala raději pod bradou (tam je to kdyžtak nejméně vidět, nebo se skvrny nechají schovat pod šátek). Žádné podráždění, jen kůže bez pocitu pnutí – už to samotné je fajn.

Pak jsem zkusila i nos a kořen nosu mezi očima – tam je suchost vždycky největší. Netuším, jestli na mé kůži zapůsobila síla minerálů z pramene Vincentky, nebo některé z přidaných látek, nebo všechno dohromady, ale mám krásně hladkou pokožku bez šupin, prasklin a nejsem rudá jako rak. Hurá!

Krém je doporučován i na dekolt a stehna a další místa, která je potřeba hydratovat, ať už kvůli celulitidě, nebo vráskám. Tam zatím účinek nemohu potvrdit (ale ani vyvrátit), protože mažu teprve asi 3 týdny. Na účinek na problémových partiích je asi potřeba delší doba mazání. Pocit po namazání je ale příjemný, a to je prima.

Krém si prohlédněte po kliknutí zde: Hydratační krém Vincentka

 

Vincentka – léčivá minerální voda z přírodního zdroje je doporučovaná spoustou lékařů. I já jako naprostý laik jsem na vlastní kůži poznala její blahodárné účinky. Vůbec jsem netušila, kolik výrobků s touhle minerální vodou můžeme mít – ať už do nosu, na kašel, proti bolení v krku, pastu na zuby nebo krém. Se všemi výrobky jsem moc spokojená a mám dobrý pocit, že dělám něco pro svoje zdraví. Kromě dobrého pocitu jsem se zbavila věčně oteklých sliznic v nose, chrapotu a zbavila jsem se i vleklé virózy.

Škoda, že jsem Vincentku a výrobky z ní neobjevila o něco dříve, mohla jsem si ušetřit dost nepříjemných chvil s nemocí. Teď si jdu ještě koupit tu minerálku na pití. V dospělosti už mi její chuť nevadí, a budu pro svoje zdraví dělat to nejlepší, aniž bych musela do lázní. Zkuste to taky- s Vincentkou můžeme mít svoje „malé lázně“ i doma.


Nealko víno Bruno Marret

O vínu se říká, že je nápojem bohů. Vždycky jsem víno vnímala jako skvělý nápoj na posezení s přáteli, jako zakončení dobré (třeba i romantické) večeře, nebo i jen tak večer, po těžkém dni pro navození pohody a uvolnění.

Nejsem žádný velký znalec vína. V podstatě nerozeznám ony různé příchutě, které vína mají, a které dobří sommeliéři dokáží poznat. Já vína dělím na červená, růžová a bílá, na dobrá a špatná, na ty co mi chutnají a na ty, co moc nemusím.

Od určité doby ale klasické víno (tedy víno s obsahem alkoholu) pít nemohu ze zdravotních důvodů. Toho využívá i okolí, stala jsem se rodinnou řidičkou – ty pít alkohol taky nemohou. Zvykla jsem si, přesto jsem občas smutně koukala na ty, co si vychutnávali víno – úplně normálně jsem jim záviděla. Proto jsem začala pátrat mezi nealkoholickými víny – tedy víny bez obsahu alkoholu, jestli najdu nějaké, co mi bude chutnat, a užiju si jeho pití při oslavách a posezeních.

Dealkoholizovaná (nealko) vína jsou vhodná pro osoby se zdravotním omezením, pro řidiče, a třeba i pro těhotné. Nealkoholická vína působí na organizmus příznivě, mají na něj dobrý účinek a zlepšují trávení.

Jen pro upřesnění - Základem dealkoholizovaných (tedy nealkoholických) vín jsou klasická, alkoholická vína či sekty, ze kterých je ve vakuové komoře odstraněn alkohol. Tento proces nemá za následek odstranění klasické chutě vína či sektu.

Až sem je všechno v pořádku.  Jenže většina výrobců, aby si snížila výrobní náklady pak začne ještě s vínem "čarovat". Do většiny nealko vín je přidáváno až 20 % hroznového moštu, cukr či různá aromata. Pak se tedy nejedná o nealko víno, ale o jakýsi míchaný nápoj. Je to jako byste si smíchali třeba víno s coca colou – už to prostě není opravdové víno.

Proto jsem pátrala, zkoumala, a ochutnávala. Upřímně říkám – nic moc tedy. Zkoušela jsem nealko vína z marketů – bílá i červená, šumivá nealko vína (sekty) a moc jsem si nepochutnala. Výběr je velmi omezený, chuť nevalná. U sektů jsem byla nejvíc zklamaná. Sekt krásně perlil při nalévání do skleničky, voněl jako víno, ale při prvním napití se mi zdál strašně kyselý – až jsem se oklepala a zkřivila se mi pusa. Klasický Bohemia sekt jsem mívala ráda, ten nealko mi ale vůbec neučaroval. Ještě tak trochu růžový, ale i ten je dost kyselý- tedy alespoň pro mne.

Takhle jsem postupně vyřazovala všechna nealko vína. Už jsem byla trochu zoufalá, protože jsem nabyla přesvědčení, že prostě budu muset zůstat u minerálek a limonád. Nerada se ale vzdávám, a tak jsem hledala, pátrala a ochutnávala dál.

Teď se mi konečně chce zvolat Heuréka!! Objevila jsem nealkoholická vína, která se chovají i chutnají jako vína klasická (s obsahem alkoholu), jen ráno po nich není kocovina, a klidně je můžete pít i jako řidiči, nebo pokud užíváte léky, které pití alkoholu zakazují.

Jsou to francouzská Dealko vína Bruno Marret - u nás jdou sehnat jen na eshopu brunomarret.cz. A jsou skvělá.

Abych tedy byla objektivní – našla jsem dva výrobce, kteří mají dobrá, opravdu kvalitní nealko vína. Brunomarret.cz a carl-jung.cz. Oba výrobci do nich nepřidávají žádný mošt ani cukr.. Ta z brunomarret.cz mi ale připadají lepší, chuťově mi vyhovují mnohem víc.

Vyzkoušela jsem a otestovala tři druhy vín Bruno Marret – červený Merlot Rouge de Vincent, bílé La Cote de Vincent a šumivé La Cote de Vincent Effervescent (doux).

Z vín Carl Jung jsem ochutnala také Merlot, abych měla porovnání, a bílý Riesling. Tato dvě vína mi chutnala. Jsou rozhodně dobrá a kvalitní, chuť je v porovnání s těmi nealko víny z hypermarketů dobrá, určitě stojí za vyzkoušení, ale ta Bruno Marret jsou pro mne prostě nejchutnější a nejlepší. Nejsem velký znalec, ani sommeliér, rozhoduje u mne většinou příjemná vůně a pocit při prvním ochutnání. Ten je asi nejdůležitější.

Když vám na první ochutnání něco chutná, při druhém napití už jste si většinou jistí, jestli víno, které pijete je pro vás to pravé a správné.

Tohle se mi stalo u vín Bruno Marret – prostě slast na jazyku. Jejich dealko sekt chutná opravdu jako klasické "šampaňské". Naprosto jsem nepoznala, že nepiji víno s alkoholem. Takže ke skvělé chuti je benefit nealko vína – můžu klidně řídit, a také si mohu při posezení, nebo při grilování dát skleničku i s těhotnou dcerou.

Červené dealkoholizované víno Merlot Rouge de Vincent mi chutná nejvíc ze všech ochutnaných vín. Jsem jím opravdu nadšená. Byla jsem tak nějak smířená s tím, že na dobrém vínu si už nepochutnám, protože mi to zdravotní omezení nedovolí. Po ochutnání vín ze supermarketů jsem opravdu nečekala, že si budu moct sednout s vínem a pochutnat si. Z tohoto omylu mne vyvedla vynikající chuť červeného Merlotu Bruno Marret – víno je vynikající.

Jako u klasických vín je třeba i u vín bez alkoholu dodržovat určité postupy při jejich pití, aby se jejich chuť plně rozvinula tak, jak má.

U  červeného Merlotu je třeba dodržet teplotu 18 °C, a dodržet i oxidaci – nechat víno alespoň 2 hodiny před napitím otevřené, nebo ho nalít do karafy a nechat alespoň 30 až 60 minut dýchat. Odměnou je vynikající voňavé červené víno, které chutná – no, prostě báječně.

Bílé víno La Cote de Vincent hned po otevření jemně zavonělo po broskvích. Je vhodné ho podávat vychlazené na 8 – 10 °C .

Pokud máte rádi bílé víno, určitě vyzkoušejte toto víno z odrůd Riesling a Rivaner. Je to takové to víno na příjemné posezení a popovídání s přáteli.

Jako poslední jsem ochutnala šumivé víno Bruno Marret Bulles de Vincent

Víno je doporučené podávat vychlazené také na 8-10 °C. Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Riesling a Ryvaner. Trochu jsem s jeho ochutnáním váhala. Nealko sekt, koupený v supermarketu mi opravdu nechutnal. Byl pro mne tak kyselý, že jsem ho prostě nebyla schopná pít. Přesto jsem se do ochutnávání a otestování pustila. Vidina toho, že si nebudu na svatbách svých dětí nebo při oslavách Silvestra připíjet rychlými špunty byla lákavá. Udělala jsem dobře. Najednou jsem neměla ve skleničce kyselý mošt, ze kterého mi bublinky skoro prorazily nos, ale velmi jemné, chutné šumivé víno. Lehounce voní jako citron – nebo mi to tak alespoň připadá, a je tak dobré, že se vám nebude chtít se s nikým dělit. Tuhle lahev si prostě vypijete sami. Bez nežádoucích alkoholových následků – jen dobrá chuť a příjemné šimrání bublinek. Na oslavy je úžasné.

Pokud se chcete dozvědět více o dealkoholizovaných vínech Bruno Marret, klikněte zde: informace o dealko vínech Bruno Marret  

 

Co říci na závěr. Jsem moc ráda, že si mohu konečně po dlouhé době pochutnat na dobrém vínu – vínu bez alkoholu. Tato vína jsou vhodná pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní omezení, pro řidiče, nebo i pro těhotné. Obsahují všechny zdraví prospěšné látky jako např. hořčík, zinek, železo, draslík atd., zůstává u nich zachována chuť kvalitního vína, jen je víno dealkoholizováno – tedy odstraněn alkohol.

Ochutnala jsem spoustu nealko vín. Ta ze supermarketu, i z různých eshopů. Nakonec mi zbyly dva eshopy s dobrým nealko vínem. A to vína z brunomarret.cz a carl-jung.cz.

Objektivně musím říct, že z obou eshopů jsou vína dobrá. Nejsem velký znalec, posuzuji vína jen podle toho, jak mi chutnají.  Na celé čáře u mne vyhrála vína Bruno Marret. 

Opravdu si pochutnávám. I když řídím, nebo jsem na grilovačce s přáteli, mohu si bez obav dát skleničku vína. A co skleničku – mohu si dát skleniček kolik chci, bez obav z následků, bez kocoviny, bez nevolnosti – zůstávají jen ty příjemné pocity. Večer po těžkém dni si mohu sednout, pustit si v televizi nějaký prima film, nebo seriál, a relaxovat se sklenkou dobrého nealko vína. A když říkám dobrého, myslím to vážně. Vína Bruno Marret jsou bez alkoholu, a chutnají mi báječně.

Pokud si chcete tato vína koupit, klikněte zde: eshop brunomarret.cz 

 

A ještě jedna super pecka - na první nákup můžete mít exkluzivní slevu 10% po zadání slevového kódu SEKON.


Masážní gely Refit

Léto je doba odpočinku, dovolených a taky sportování.

Jezdíme na kole, na koloběžce, běháme, hrajeme volejbal, badminton, chodíme na dlouhé procházky, nebo jedeme na hory – prostě pohyb k létu patří. A k pohybu tak trochu i bolest svalů a kloubů. Vždycky když po zimě vytáhnu kolo, a vydám se na první výlet, říkám si, že pojedu jen kousek, abych si zvykla. Jenže pak jedu, kochám se okolím,  je mi krásně a jedu a jedu a jedu.. Druhý den pak cítím každý sval v nohách i zádech. Proto jsem si po cyklistice jako odpočinek zvolila klidnější zábavu – bowling. Hrálo se skvěle, byla legrace, ale moje hýžďové svaly druhý den bolely tak, že jsem radši celý den stála. Takže ve výsledku mne bolelo celé tělo a každý krok byl utrpením.

Moc ráda taky jezdím na hory. Mám ráda túry a dlouhé procházky.  Chodím přírodou a je mi nádherně. I tady ale svaly dostávají zabrat.

Proto jsem se rozhodla netrpět a pomoct bolavým svalům mazáním. Vybrala jsem si na doporučení kamaráda sportovce produkty z eshopu refitshop.cz. Mají tu spoustu úlevných gelů a přípravků na bolavé svaly a klouby. Nemusí to být přímo na namožené svaly při sportu, pomáhají i na klasickou bolest zad, nohou a kloubů, kterou zná každý z nás.

Vyzkoušela jsem tyto produkty: Koňský balzám, Ice gel mentol extra silný, Opodeldok a Ice gel s masážní kuličkou Kostival a Koňský kaštan.

Testování jsem začala výrobkem, na který jsem byla zvědavá nejvíc – Opodeldokem.

Setkala jsem se s ním poprvé. Tedy myslím, že jsem ho poprvé měla v ruce a vyzkoušela. Výrobek jako takový jsem znala ze Švejka, který posílal paní Millerovou pro Opodeldok na bolavá kolena. Vůbec jsem nevěděla, že Opodeldok je mast, která byla používána už před více než 400 lety.

Tady si nebudu nic vymýšlet a použiji informaci z refitshop.cz

První zmínka o OPODELDOKU pochází z konce 16. století, kdy uznávaný švýcarský lékař Paracelsus připravil mast ze směsi mýdla, alkoholu a několika bylinných esencí. Touto mastí úspěšně léčil bolest kloubů po celé Evropě, včetně České republiky.  Paracelsus svým objevem v podstatě předznamenal vznik novodobého lékařství a položil základy všem pozdějším mastem. „OPODELDOC“ se postupně rozšířil do mnoha zemí, záznamy o této zázračné masti byly nalezeny například  v USA (Times, 1790) a Velké Británii (Edinburgh Advertiser, 1823).

Pokud se chcete o Opodeldoku dozvědět více, klikněte zde: Opodeldok.

 

Mast Opodeldok jsem nechala vyzkoušet rodiče. Jsou už starší, klouby a záda je bolí vlastně už pořád. Původně jsem si myslela, že si budou mazat jen bolavá kolena, ale používají mast i na bolavá záda a nohy. Maminku často zlobí  kotníky – bolí a otékají. Proto je mazala Opodeldokem, a nejvíc si pochvaluje jeho účinek hlavně na kotnících, protože se jí poměrně rychle uleví, i otok je mnohem menší za poměrně krátkou dobu, tím pádem se jí mnohem lépe chodí. Fajn je Opodeldok i na bolest zad - hlavně v kříži. Maminka má krásné záhonky plné zeleniny a květin, takže když je chce vyplet, má po pletí občas pocit, že se nenarovná, jak ji bolí záda. I tady je Opodeldok fajn. Jen k němu moc zblízka nestrkejte nos – ta mentolová vůně je fakt silná, já jsem si dlouze zkusila přičichnout a pěkně mi to projelo nosem – začala jsem až kýchat J . Naprosto už ale chápu, proč je Opodeldok tak oblíbený, a proč se jeho výroba drží už několik století. Je osvědčený dlouhou řadou generací, kterým ulevoval a ulevuje i teď. Je samozřejmě inovovaný, oproti tomu původnímu, aby vyhovoval dnešní generaci, základní účinné složky jsou ale stejné, a jsou opravdu velmi účinné a ulevující.

Na bolavá záda, svaly a klouby jsem vyzkoušela i Koňský balzám.

 • Koňská dávka bylinných extraktů
 • Mast s jedinečným složením podle tradiční švýcarské receptury
 • Látky obsažené v bylinných extraktech působí blahodárně na záda, svaly a klouby
 • Okamžitý účinek
 • Intenzivní prokrvení
 • Uvolňuje svalové napětí
 • Neobsahuje barviva 

Tenhle balzám je vyroben v české republice, podle osvědčené švýcarské receptury.

Byliny v balzámu použité:

- Levandule lékařská ( podporuje krevní oběh, prokrví pokožku, působí na revmatizmus, urychluje hojení ran). V minulosti byla levandule používána i jako přípravek k tlumení bolesti.

- Rozmarýna lékařská na léčbu revmatu

- Kostival lékařský – výrazné hojivé účinky díky alantoinu

- kaštan koňský

- Eukalyptus

- Tea Tree Oil

- Máta peprná

- výtažek z rašeliny

Vůně koňského balzámu je směsí vůně mentolu a bylin. Není tak intenzivní, jako u Opodeldoku. Po namazání se uleví poměrně rychle. Spíš se mi zdá, že se u mne ulevilo hlavně kloubům (víc než svalům).

Gel je fajn i na dlouhodobější bolest, ne jen na bolest z námahy a sportu.

Díky rašelině a bylinám je fajn i na úlevu při revmatických bolestech – pokud tedy máte starší rodiče, nebo sami máte problém s revmatitidou, tenhle balzám určitě zkuste. Nechala jsem balzám zkoušet i kamarádku, která má tenisový loke,t a dost ji bolí. Potvrdila mi, že se jí ulevilo, bolest byla menší.

Pokud chcete vyzkoušet, nebo zjistit více o tomto gelu, klikněte zde: Refit Koňský balzám.

 

Nejčastěji a nejvíc jsem využívala Mentol Ice gel na záda, svaly a klouby.

Je určený pro regeneraci svalů po jakémkoliv výkonu, a opravdu zabírá.

 Pokud se tedy chystáte na delší cyklovýlety, na túru po horách nebo jakýkoliv sport, tenhle gel si pořiďte. Je opravdu moc fajn.

Stačí namazat, chvilku promasírovat a budete se cítit lépe. Pomáhá a ulevuje při namožených svalech jakéhokoliv původu. Vůbec jsem nečekala, že mi bude tak vyhovovat. Bolavý sval ale příjemně zchladí, a uvolní, takže regenerace je mnohem rychlejší. Používají ho i vrcholoví sportovci, a já už naprosto chápu proč. On totiž opravdu funguje.

Používat ICE gel mohou i děti starší 3 let, takže pokud váš malý fotbalista, nebo hokejista po tréninku má problém – namažte mu nohy nebo záda Ice gelem, a bude po problému. Myslela jsem si, že je to obyčejný masážní gel, ale je to gel neobyčejný. Opravdu totiž funguje.

 • Extra chladivý
 • Rychlá úleva
 • Intenzivní prokrvení
 • Okamžité osvěžení
 • Uvolňuje svalové napětí
 • Ideální po jakékoli fyzické námaze
 • Vysoký obsah mentholu 
 • Vyroben v České republice
 • Vyvinut dle unikátní receptury s využitím poznatků o kryoterapii
 • Dlouholetá tradice
 • Nejprodávanější REFIT ICE GEL

Pokud si gel chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Refit Ice gel mentol extra

 

Jako poslední výrobek jsem vyzkoušela Ice gel s masážní kuličkou Kostival a koňský kaštan.

Léčivou a ulevující složku kostivalu jsem ocenila už v loňském roce, když si syn zlomil klíční kost. Ta se hojí dlouho a obtížně a provází ji dlouho otok a modřiny. Dostala jsem tehdy tip na kostival s chladivým efektem, a opravdu otoky opadávaly mnohem lépe, i modřiny se hojily rychleji.  Kombinace kostivalu s koňským kaštanem a chladivým efektem Ice gelu je skvělý nejen na tlumení bolesti zad, svalů a kloubů. Je moc fajn i na křečové žíly, které nás, ženy dost často zlobí a trápí. Tenhle gel je přímo doporučován na úlevu při bolesti křečových žil.

 Moc fajn je balení v lahvičce s masážní kuličkou. 

Vejde se do každé kabelky a velmi snadno se aplikuje. Pokud tedy máte zaměstnání, kde jste celý den na nohou, tenhle Gel Kostival a Koňský kaštan určitě vyzkoušejte.

 Pomáhá na bolest nohou a křečových žil, nanáší se díky masážní kuličce opravdu skvěle.

 Samozřejmě je gel fajn, i když nemáte křečové žíly – to jsem uvedla jen jako takový super bonus.

Účinek gelu jsem ocenila, i tehdy, když jsem musela být delší dobu v lodičkách, nebo nepohodlných botách. Doporučuji ho i těm, kdo jsou celý den na nohách, a potřebují v rychlosti během dne namazat nohy, aby mohli bez únavy a bolesti pokračovat v práci. Gel v praktickém balení si pochvaluje i dcera, která jako servírka je celý den v pohybu a na nohách.

Pokud si chcete gel prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Ice gel Kostival a Koňský kaštan s masážní kuličkou

Na závěr bych chtěla výrobky Refit moc pochválit. Uleví namoženým, bolavým svalům a kloubům, a usnadňují pohyb bez bolesti a omezení. To je moc fajn.

Všechny výrobky z eshopu jsem samozřejmě vyzkoušet nestihla, jestli jsou ale tak skvělé, jako ty, co mám doma, tak je to moc fajn. Určitě je časem vyzkouším všechny. K jejich otestování mne přivedla zvědavost, když jsem zjistila, že v eshopu refitshop.cz prodávají Opodeldok.

Takže vlastně zvědavost, kdy jsem chtěla vědět, čím si to ten Švejk mazal kolena, mne přivedla k fajn produktům. Využíváme je celá rodina – někdo při sportu, někdo na úlevu po práci, na křečové žíly, a rodiče na zmírnění neduhů stáří jako bolest kloubů a zad, otoky a revmatizmus.

Pokud chcete výrobky vyzkoušet, nebo si prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: refitshop.cz


Autokamera Mio MiVue  C570

 

Dnes bych vám chtěla představit autokameru Mio MiVue C570.

V autech v dnešní době trávíme spoustu času. Nejezdíme už jen na výlety, ale většina z nás autem jezdí i do práce, vozíme děti na kroužky, jedeme na nákup – auto se stalo nezbytným dopravním prostředkem. A jak přibývá aut, přibývá i dopravních nehod.

Nechci samozřejmě nic přivolávat, ale prostě se někdy stane. Nejde jen o „ťukance“ na parkovišti před obchoďákem ( i když ty jsou někdy pořádně k naštvání, protože přijít k autu, co je otlučené a nevědět, kdo škodu způsobil, je fakt k vzteku), leckdy jde o vážnější nehody. Tam je pak kamera potřeba.

 Já jsem to donedávna moc neřešila. Až když syn měl nehodu. Naštěstí bez zranění, jen lehké pohmožděniny, na autech ale škoda byla velká. Paní z druhého vozu byla velmi arogantní, a přestože měla na nehodě velký podíl, tak ječela a nadávala, což mladému klukovi na klidu nepřidá. Chápu, v šoku byli oba, ale řešení se pak někdy hledá těžko. Proto se syn šel podívat na záznam kamery, kterou měl v autě. Protože ale měl obyčejnou kameru, jednu z těch levnějších (nikoliv však ale nejlevnějších), při nárazu se vypnula. Těžko se pak sháněli svědci nehody. Tehdy jsem si uvědomila, jak moc může kamera pomoct, a začala pátrat po kameře do auta vhodné pro mne i pro syna.

Pro sebe jsem neměla moc nároků – nejdůležitější pro mě vždycky je, aby kamera (nebo jiný přístroj) byla i pro úplného technického antitalenta jako jsem já. Tedy abych hodinu nečetla návod a nebyla pak stejně zmatená jako na začátku.

Další věc, kterou jsem nutně chtěla, aby byla kamera kvalitní, měla dobrý obraz při denním i nočním natáčení, a fungovala opravdu spolehlivě, aby v případě nehody byl záběr k dispozici. Dobrý bonus je i to, aby kamera měla GPS.

Pátrala jsem, hledala, četla recenze, a nejlépe mi ze všech pro nás vhodných a cenově dostupných kamer do auta vyšla Mio MiVue C570.

Je báječná. Použití je snadné, přidělat ji lze snadno přísavkou na čelní okno.

 

Technickou specifikaci si nebudu nijak vymýšlet, tu vám s dovolením pro ty, co ji chtějí znát nakopíruji ze stránek Mio, abyste ji nemuseli složitě hledat na internetu.:

 

• 2" obrazovka – nabízí jednoduché ovládání díky intuitivnímu a uživatelsky přátelskému rozhraní

• Vysoce kvalitní snímač STARVIS CMOS od Sony – pro naprosto detailní záznamy se špičkovým kontrastem, jasnými a bohatými barvami i za špatných světelných podmínek

• Nahrávání v rozlišení Full HD 1080p rychlostí 30 snímků za sekundu – s nejmodernější technologií H.264, která umožňuje vysoce kvalitní nahrávky při malé velikosti souboru

• 150° široký zorný úhel – v kritickém okamžiku zachytí zřetelně každý detail díky technologii WDR (široký dynamický rozsah obrazu)

• Objektiv F1.8 – propouští k senzoru více světla a umožňuje špičkovou kvalitu videozáznamu, zejména za zhoršených světelných podmínek

• Nastavení hodnoty expozice v 7 stupních – nezávislé nastavení umožňuje ručně nastavit úroveň jasu

• Upozornění na rychlostní radary – funkce Smart Alert s dynamickým upozorněním na rychlostní radary v dostatečné vzdálenosti a v závislosti na rychlosti vozu. Bezplatná a pravidelná aktualizace databáze radarů po dobu životnosti vašeho zařízení*

• GPS sledování – automaticky zaznamenává informace o jízdě, zejména její rychlost, směr, nadmořskou výšku a zeměpisné souřadnice

• 3-osý G-Senzor – zaznamenává změnu směru a přetížení, rovněž náraz, zatáčky a zrychlení • Parkovací režim – detektor pohybu spustí nahrávaní v zaparkovaném autě i bez přítomnosti řidiče; vyžaduje Smartbox/PowerBox, který lze dokoupit samostatně

• Otočný držák – držák lze snadno otočit do libovolného úhlu a natočit tak potřebné obrazové důkazy • Přepnutí do fotografického režimu – použijte kameru jako fotoaparát pro zdokumentování místa nehody a následků

• Karta MicroSD™ – max. podporovaná kapacita 128 GB, doporučujeme třídu 10 MicroSD™

• Podpora zadní kamery – zadní kameru lze dokoupit samostatně

• Mio MiVue™ Manager – sdílejte videa pomocí aplikace MiVue™ Manager Desktop (Windows/MAC)

 

Velikost: 61 x 54 x 37.7 mm

 Hmotnost: 67.5 g

 Velikost displeje: 2 palce

Rozlišení záznamu: Full HD 1080p při 30 fps

Vysoce kvalitní skleněný objektiv: 5G+1 IR

Formát videa: MP4 (H.264)

Obsah balení

• Mio MiVue™ C570

• Nabíječka do auta

• Držák do auta

• Návod

 

Já jsem z kamery opravdu nadšená. Je snadná na používání pro každého. Velmi snadno ji lze připevnit přísavkou na čelní sklo – trochu jsem měla strach, jestli se nebude za jízdy odlepovat, ale kamera je lehoučká a přísavka drží opravdu báječně. V záznamu kamery je vždycky rychlost, jakou jste jeli ( to bývá hlavně u nehod dost důležité) a taky zaznamenání polohy GPS.

 Kamera umí i tak říkajíc hlídat auto, když zrovna nejedu. Takže jakmile třeba na parkovišti je pohyb před autem, tak se kamera umí zapnout a nahrát pohyb – takže pokud do vás někdo ťukne, máte nahranou i SPZ. 

Fajn je i to, že nemusím přemýšlet o tom, abych kameru zapnula a nezapomněla nahrávat – stačí, když je kamera zapojena do napájení, a jakmile nastartuji, kamera sama začne nahrávat, nemusím se o nic starat.

Prima je i to, že tahle kamera umí rozpoznat radary. Nebudu si nic nalhávat, je mi jasné že syn občas jezdí rychle – asi to i patří k věku, mít zálibu v rychlosti – tady domluvy matek moc neplatí. Kamera umí rozpoznat radar a upozorní řidiče, že by měl zpomalit. Za tuhle funkci jsem ráda. Ani tak ne kvůli tomu, aby neplatil syn pokutu (i když on by mi oponoval, že je důležité neplatit zbytečně peníze – já se s ním přu, že kdo jede podle pravidel, pokutu neplatí – ale kdo z nás někdy nejel o něco rychleji, než měl, když někam spěchal, že?) – důležité je, že si uvědomí řidič, že má zpomalit. 

Kamera nahrává ve150° úhlu – má tedy poměrně veliký záběr nahrávání – i to bývá často při jízdě hlavně na dálnici třeba.

S kamerou jsem nadmíru spokojená. Testuji ji já a syn zhruba dva týdny a oproti kameře, co jsem měla v autě předtím, je o hodně lepší. Je to kamera, na kterou se nahraje všechno to, co potřebuji a kvalita obrazu je opravdu dobrá. SPZ aut, které se nahrají, jdou dobře přečíst. V záznamu je nahraná i rychlost, kterou jedu – kamera splňuje všechno to, co jsem od ní čekala, a i to, co sliboval výrobce.

Možná, že jsem ještě nevyzkoušela všechny funkce, něco příjemného třeba ještě objevím. Taky nevím, jak se kamera zachová při autonehodě – to jsme naštěstí zatím nezkusili a doufám, že ani nezkusíme. Jsem s ní naprosto spokojená, a jsem mnohem klidnější, kdykoliv někam jedeme.

Po zkušenostech se synovou nehodou je mi jasné, že nemusím způsobit nehodu já, může nabourat někdo do mne. Pak je kamerový záznam hodně důležitý pro policii i pro pojišťovnu. I pokud mne někdo nabourá do auta na parkovišti a já tam zrovna nebudu – kamera mi poskytne dostačující důkaz pro pojišťovnu. Kvalitní kamera je v dnešní uspěchané době určitě hodně důležitá. Tahle investice jednou může ušetřit dost peněz i nervů.

Autokameru koupíte ve všech větších obchodech, i na internetu – např. Alza, Mall, Datart a další. Já vám dám přímý odkaz na  Mall, ale vyberte si sami, který obchod vám vyhovuje více.

Kameru můžete koupit po kliknutí zde: kamera do auta MiVue C570

 

Pokud se chcete podívat na natočená videa s provozem kamery Mio MiVue C570, připravila jsem jich pro vás pár z youtube.cz.

Pro spuštění videa č.1 klikněte zde: MiVue C570 funkce + přednosti, GPS, full HD, radary atd

 

Video č.2 spustíte zde: autokamera MiVue C570 test natáčení den a noc – reálné Full HD

 

Video č.3 spustíte zde: autokamera MiVue C570 – nová série autokamer Mio (radary ap)

 

Video č.4 spustíte zde: doporučení autokamery Mahulenou Bočanovou


Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm šedá

 

Léto pomalu končí, začíná podzim. Venku je sice ještě přes den teplo (někdy až vedro), ale ráno a večer už je dost chladno. Já tahle teplotní skoky moc ráda nemám, a věřím, že nejsem jediná. Přes den je mi horko, jsem vyhřátá, a když se večer trochu ochladí, vnímám to pocitově jako velkou zimu. Pocit chladu nemám moc ráda. Necítím se pak příjemně. Ráda si večer čtu, nebo se dívám na televizi, a to prostě se studenýma nohama (velký problém hlavně nás, žen) a rukama nejde. Nevnímám pak obsah knihy ani filmu – já prostě mám ráda teplo a pohodu.

Protože se znám, a vím, že pocit chladu není pro mne nic příjemného, vybavila jsem se předem krásnou mikroflanelovou dekou šedé barvy z eshopu Naau.cz.

Deka je dostatečně velká, a je z takového toho mazlícího materiálu. Jemný a hebký plyš je nám všem velmi příjemný. Deka je v rozměru 150 x 200 cm, je tedy dostat velká na přikrytí i na takové to zachumlání, kdy se potřebujete do deky celí zabalit, a prohřát.

Deka je velmi lehká, po přikrytí mne nikde nic netíží, netlačí – díky tomu, jak je deka lehoučká, ji na těle téměř necítím, vnímám jen příjemné teplo. Deka je příjemně hřejivá.

Materiál je 100 %  PES, deku lze tedy běžně prát v pračce. To jsem ráda, protože občas je deka potřeba vyčistit.  Suchá je pak díky materiálu docela rychle.

Mikroflanel je velmi příjemný materiál. Umí nejen hřát, ale dobře udržuje tělesnou teplotu, takže nemám po přikrytí pocit přehřátí, cítím se příjemně. Jsem moc ráda, protože mám často studené nohy a chodit doma v teplých ponožkách – to moc ráda nemám. Teď si prostě přikryju (nebo zabalím) nohy a je mi fajn.

Na podzim moc ráda chodím na dlouhé procházky s vnukem. Sbíráme kaštany na zvířátka, brouzdáme se spadaným listím a kochám se krásnou barevnou podzimní přírodou. Domů pak chodíme celkem promrzlí. Letos mi to nevadí. Pod deku se vejdeme pohodlně s vnukem oba, takže po příchodu domů si zalezeme pod deku, a než si přečteme jednu pohádku, bude nám zase příjemně.

Deku jsem zkoušela zatím jen teď, když je chladno, dovedu si ale dost dobře představit, že se dekou budu přikrývat i v horkých letních nocích. Deka je lehoučká, takže ji ráda vyměním za prošívanou deku, která je celkem teplá. Takže určitě i v létě mi pod dekou bude příjemně, to vám ale řeknu, až zase bude teplo.

Deka z mikroflanelu bude mým společníkem na chladné podzimní a zimní večery. Už se těším, až se do ní zachumlám, vezmu si knížku, uvařím si horký čaj a budu si číst. Bude mi příjemně teplo, jak to mám ráda.

Deka bude fajn dárek pro všechny starší lidi, co mají jako já rádi teplo.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: www.naau.cz

 


Perko.cz – kuličkové pero

 

Vždycky jsem obdivovala krasopisně ručně psané listiny a dopisy. Třeba moje babička, která měla ještě ve škole pravopis, psala takovým tím krásným písmem, na které je radost se dívat. Přitom nepsala nijak pomalu, ale je fakt, že si každé to písmenko jakoby malovala. Moc ráda jsem její dopisy a hlavně pohledy četla. (Pokud někdo neví, o jakém písmu mluvím, tak je to přesně takový krasopis, jakým psala Leontýnka ve filmu AŤ žijí duchové na zeď hladomorny Zmizte, vy cizáci – tenhle nápis si vybavíte určitě všichni..). Ač jsem chtěla, tak jsem se nikdy tento způsob psaní nenaučila. Byla jsem asi příliš ovlivněna stylem písma, které nás učili ve škole.

Když si dávám pozor, tak umím „psát hezky“, většinou ale jako každý z nás píši svým rukopisem, a ruku mám „vypsanou“. Na jednu stranu je to fajn, protože každý styl psaní má něco do sebe, na druhou stranu je to škoda, protože na krasopis se moc hezky kouká.

Ruční psaní mne moc baví. I když pracovně samozřejmě používám na psaní počítač, tak v osobním životě píšu ráda ručně. Je to mnohem osobnější. Takže mám věčně kolem sebe lístečky s poznámkami, různé nápady napsané v sešitech, nebo koncepty. Moc ráda píšu i dopisy.

S psaním dopisů jsem začala už jako malá holka. Nejdřív jsme povinně museli ve škole psát dopisy do tehdejšího Sovětského Svazu (dnešní Rusko) – abychom navázali družbu a procvičili si jazyk. Dopisům jsme moc nedali – nevěděli jsme, co psát, a myslím, že sovětské děti na tom byly podobně. Tehdy nás spíš nadchlo, že od dětí z Ruska přicházely různé kalendáříčky a pohledy, co se měnily, a odznáčky a samolepky, co jsme tady tehdy neměli.

Později jsem si začala psát s kamarádkami z různých měst – potkaly jsme se na různých výměnných školních akcích a brigádách. A samozřejmě jsem, jako všichni tehdy, psala spousty a spousty dopisů kamarádům a známým, kteří byli na dva roky vojně. Dopisů jsem napsala celé stohy. Bavilo mne to, a byl to tehdy tak nějak jediný způsob komunikace na dálku, který byl dostupný vždy a všem.

Protože jsem psala vše ručně, poznala jsem velmi brzy, jak hodně je při psaní důležitá kvalitní propiska, kuličkové, nebo plnící pero.

Plnící pero je podle mne vhodné spíš na krasopis – písmo s ním je úhledné – možná proto, že se s ním píše trochu pomaleji. Proto je vhodné třeba na dokumenty a podpisy, které mají vypadat dobře.

Já na psaní raději používám kuličková pera.

Momentálně jsem přímo zamilovaná do kuličkového pera z eshopu perko.cz.

Pero je ručně vyráběné, jeho komponenty jsou ze dřeva a kovu. Na eshopu perko.cz je velký výběr kvalitních ručně vyráběných plnících i kuličkových per.

Pera jsou vyráběna ze stabilizovaného dřeva. Stabilizace je poměrně složitý proces, který je důležitý, aby pero vydrželo stále stejné, a nepraskalo. To je samozřejmě velmi zjednodušeně napsané.

Pokud se chcete o stabilizaci dřeva dozvědět více, klikněte zde: stabilizace dřeva.

 

Pera z kvalitního dřeva vypadají opravdu krásně.

Na eshopu je výběr z pěti variant kuličkových per. Pera Cesar, Kleopatra, Romulus a Remus, Cigar a Laidy.

Každý typ pera je vyráběn z různých typů dřeva, v různých odstínech a tvarech násadky. Výběr je veliký. Až bych řekla, že pro psavce, jako jsem já, je to ráj pro oči.

Nakonec jsem si vybrala světlé lakované kuličkové pero Cesar.

Pero mi přišlo v krásné dřevěné krabičce, ve které ho mám uložené, když s ním zrovna nepíšu.

Trošku jsem se bála, aby mi pero nebylo velké, protože mám malou ruku, ale sedlo mi naprosto přesně. Je krásně vyvážené a propracované, takže v prstech se drží báječně, a opře se o ruku přesně tak, jak je to potřeba.

Kvalitní kuličkový hrot krásně klouže po papíře. S perem se mi píše naprosto báječně, a už v duchu vidím ty stohy papírů – ať už poznámek, konceptů, nebo dopisů, které s ním napíši.

S některými přáteli už si dopisuji skoro 35 let – od základní školy. Zůstali jsme věrní tradici ručně psaných dopisů, protože jsou mnohem osobnější, než email.

Pero z eshopu perko.cz mi udělalo radost svou originalitou, a hlavně precizním, profesionálním a dokonalým zpracováním.

Pero je vyrobené z kvalitního dřeva. Dělá mi radost už jen když se na něj podívám. Když s ním píšu, je mi prostě skvěle. Pokud tedy máte ve své blízkosti někoho, kdo rád píše, nebo v práci často musí podepisovat dokumenty, určitě ho potěšíte exkluzívním perem ze dřeva.

Pero je vhodné i pro studenty, kteří ve škole píší spoustu poznámek. Pro ně je kvalitní pero nutností – pokud je totiž pero kvalitní, ani po dlouhém psaní z něj nebolí prsty.

Kuličkové pero, které mám doma já a píši s ním opravdu často je právě takový typ pera, které svým tvarem umožňuje dlouhodobé psaní. O ruku je opřené tak přirozeně, že ruka píše skoro sama.

Je to skvělý tip na dárek k jakékoliv příležitosti. Teď se blíží vánoce, ale i k narozeninám, promocím, nebo různým výročím bude ručně vyráběné pero skvělým dárkem.

Pokud chcete, aby dárek byl opravdu osobní, můžete si na pero, nebo na krabičku nechat gravírovat nápis, který si sami zvolíte. Osobnější dárek už pak nemůžete dát.

Nemáte ve své blízkosti nikoho, kdo by rád, nebo často psal? Pak je tu ještě jeden fajn tip na dárek pro muže, kterým určitě potěšíte. Je to originální a krásný holící strojek (i na krabičku k holícímu strojku si můžete nechat gravírovat nápis s osobním věnováním).

Pokud si chcete strojek prohlédnout, nebo koupit klikněte zde: holící strojek s dřevěnou rukojetí

 

Jak bych shrnula tuto recenzi? Jako naprosté nadšení. Protože píšu často a ráda, potřebuji opravdu kvalitní pero, aby psaný text vypadal hezky a přitom mne nebolela ruka a prsty. To vše jsem našla v nádherném dřevěném peru z eshopu perko.cz. Kromě funkčnosti se na pero krásně kouká. Je prostě nádherné. Záleží na vkusu každého, jaké dřevo se mu líbí. Výběr je veliký. Já mám momentálně pero ze světlého dřeva s lakovaným povrchem, a tvarem, který vyhovuje mé malé ruce. Píšu schválně „momentálně“, protože jsem z pera tak uchvácená, že si určitě pořídím i nějaké pero v  tmavé variantě dřeva, a rozhodně bych chtěla mít i jedno pero plnící -  na takové to krasopisné psaní.

Pokud se vám tedy pero líbí tak, jako mě, určitě navštivte eshop s nádhernými ručně vyráběnými pery a udělejte radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi.

Pero Cesar si můžete koupit a prohlédnout po kliknutí zde: dřevěné pero Cesar

Sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: perko.cz


Santé zdravotní obuv dámská a pánská

 

Léto je definitivně za námi, a nastává doba přezouvání se z pohodlných letních sandálů a pantoflí do uzavřených bot. Tuhle dobu přiznávám, moc ráda nemám. Nohy z léta zvyklé na pohodlí najednou mají být v uzavřené botě – to pro mne většinou znamená omačkané prsty a puchýře na patách, které následně prasknou, a pak bolí celá noha. Jako by nestačilo, že mne nohy po celém dni v botách bolí, ještě jsou odřené a otlačené. Tedy tak to bylo až doposud. Letos jsem na to vyzrála a pořídila sobě i manželovi boty zdravotní.

Sáhla jsem do sortimentu obuvi firmy Santé, která se na zdravé obouvání zaměřuje. Od Santé už mám vyzkoušené pantofle, takže už jsem věděla, že se mohu spolehnout na kvalitu.

Jsem opravdu ráda, že na trhu máme možnost koupit kvalitní boty, které dobře vypadají, a přitom jsou pro naše nohy pravým požehnáním.

Málokdo si uvědomuje, jak je kvalitní a dobrá bota prospěšná. To nám dojde, až když nohy mají problém, bolí, otékají a máme potíže s chůzí.

Málokdo si uvědomuje, že špatně zvolené boty mohou způsobit i bolest zad. Pak zobeme pilulky, naříkáme, běháme po ordinacích – a jsme pak často překvapeni, že jsme si k zdravotním komplikacím pomohli špatnou obuví.

Jasně, chápu – ve společnosti pořád ještě tak trochu přetrvává předsudek, že zdravotní boty jsou nevzhledné, a nevypadají dobře. Jenže to už dávno není pravda. Například společnost Santé vyrábí spoustu krásných bot, které dobře vypadají a nohám dělají dobře – od pantoflí, přes baleríny až po lodičky. Všechny Santé boty splňují parametry pro zdravé obouvání – typ špičky, velikost podpatku i materiál.

Boty od Santé se krásně anatomicky přizpůsobí noze, a výsledek je pohodlí a hlavně to, že večer přijdu domů, a i když jsem celý den na nohách, cítím se dobře. Nohy nebolí, neotékají a hlavně – přestaly mne bolet i klouby a záda v kříži. Na zdravé obouvání a zdravotní boty už nedám dopustit.

Na podzimní obouvání jsem si vybrala krásné uzavřené boty typu lodička. Barva je nude – tedy béžová, zdobená zlatým dekorem.

Lodička se krásně přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Noha do boty vklouzne, a díky kulaté špičce zůstávají prsty volné, nejsou vůbec na sebe namáčknuté, a nic na prstech netlačí. Do boty je všita gumička, díky které se bota krásně přizpůsobí tvaru nohy. Pokud se vám stane, že některý den vám oteče noha, nemusíte se bát, že se bota zničí – díky gumičce krásně povolí, a pak se zase po vyzutí vrátí zpátky do tvaru, jaký má mít. Moc prima věc.

Podpatek je velký cca 3 cm, je tedy pohodlný a přitom nohu nadzvedne do příjemné polohy – takže nikde netáhnou svaly a šlachy, a ani po celodenním nošení nebolí nohy. Tedy bolí jen únavou z chození, nikoliv z bot.

Mile mne překvapilo, že díky kvalitnímu materiálu ani mé choulostivé paty nemají problém, a letošní přechod do uzavřených bot zvládám bez puchýřů.

Uvnitř lodičky je anatomicky tvarovaná stélka. Měla jsem strach, jestli mi nebude vadit, protože běžné boty stélku tvarovanou nemají, ale je to v pohodě. Že je stélka trochu jiná jsem cítila jen při prvním obutí asi 10 minut, pak si noha zvykla a je to velmi příjemné. Lodičky se mi moc líbí a jsem s nimi moc spokojená, a prima benefit je, že mi neotékají nohy a nebolí mne jako v klasických lodičkách.

Díky kvalitnímu materiálu vám lodičky vydrží dlouho, nemusíte se tedy bát, že budou jen na sezónu a dost. Já lodičky nosím měsíc, nosím je pravidelně, abych je otestovala a recenze byla objektivní, vypadají pořád jako nové. Jediná změna oproti chvíli,kdy jsem je vybalila z krabice, je, že mají umazanou podrážku.

Lodičky si prohlédněte zde: Dámská vycházková obuv lodičky Santé

 

Tentokrát jsem ale netestovala jen dámské zdravotní boty, ale zaměřila jsem se i na pány. Manžel si totiž pohmoždil koleno, a tím, jak ulevoval noze, se mu změnilo těžiště celého těla, a začal chodit trochu jinak - výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – kromě bolavého kolene ho rozbolela i záda a hlavně nohy. Doporučení lékaře bylo pořídit zdravotní boty.

Vybrala jsem uzavřené pánské černé polobotky s rozšířenou špičkou

Manžel nejdřív trochu bručel, protože moc nevěřil, že boty pomůžou „vypnout“ bolest zad i nohou, ale hlavně asi měl strach, že bude muset dlouho v obchodě zkoušet a vybírat, a to on nemá rád. Když jsem mu boty objednala po internetu, a pochopil, že nikam nemusí, měl z bot dokonce radost.

Polobotky mají černou barvu, jsou vyrobeny z kvalitní usně a mají anatomicky tvarovanou stélku. Tyhle polobotky mají šířku H – jsou tedy trochu rozšířené, takže pokud někdo z pánů trpí tím, že ho tlačí prsty ve špičce, určitě zvolte rozšířený typ obuvi, úleva je opravdu velká. Manžel je moc spokojený, konečně může volně hýbat prsty v botě a nemá otlaky na malíčcích. Anatomická stélka v botě je lehce vyvýšená v místech kde začínají prsty, a tvoří tak jejich příjemnou oporu. Boty nejsou na tkaničky, ale na suchý zip, to je příjemné, protože manžel má vyšší nárt,  může si skvěle regulovat zapínání tak, aby ho noha netlačila a bota byla pohodlná. I manžel nosí boty měsíc, aby recenze byla objektivní, zatím je spokojený. Nohy má bez otlaků, boty jsou pohodlné, velmi dobře se udržují a hlavně přestávají bolet klouby, nohy i záda.

Pánské polobotky si prohlédněte zde: Pánská uzavřená polobotka černá

 

Pokud tedy mohu shrnout – s pořízením zdravotní obuvi jsem velmi spokojená. Boty vypadají velmi dobře, jsou moderní, a vkusné, design mají nadčasový, takže je může nosit každý. Udržují se díky materiálu velmi dobře. Pryč tedy s předsudkem, že zdravotní obuv je jen pro staré lidi (a podle toho že i vypadá). Není to tak. Pokud zvolíte kvalitní botu, která vám sedí, vaše tělo vás za to odmění – nebudou vás bolet nohy a záda. I zdravotní obuv může vypadat hezky – moje lodičky mají úspěch, a kolegyně i kamarádky se ptají, kde jsem je koupila, že vypadají moc hezky.

 Já jim s radostí odpovídám, že nejen hezky vypadají, ale jsou i pohodlné.

Opět se mi potvrdilo, že je fajn vracet se tam, kde jsem už dříve dobře pořídila. Zdravotní obuv od firmy Santé mne nezklamala. Je fajn.

Doufám, že zdravé obouvání začne firma Santé vyrábět i v zimních modelech obuvi. Už teď vím, že si ráda pořídím zimní obuv ve verzi zdravotní obuvi. Už totiž nechci zpátky bolavá záda.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment firmy Santé, klikněte zde: Santé – zdravotní obuv

 

Pokud si chcete koupit některé ze zdravotních bot, zde je seznam prodejen zdravého obouvání: Santé ateliéry zdravého obouvání

 

Většinu obuvi lze vyhledat i na internetu v sortimentech eshopů se zdravotní obuví nebo lékáren


EVOLVEO EasyPhone FG, vyklápěcí mobilní telefon 2,8" pro seniory s nabíjecím stojánkem (červená barva)

Více než týden jsem teď strávila v nemocnici. Kvůli kovidu jsou všichni pacienti totálně izolovaní. Ani do „bufetu“ na občerstvení se teď nesmí, aby se nezavlekla nějaká infekce na oddělení. Ale v nemocnici stejně není moc chuť k jídlu, nebo nálada na potulování se venku. Návštěvy, ty ale všem chybí. Ta izolace je někdy šílená. Když k nám na pokoj přivezli babičku z domova důchodců, poslouchala jsem, jak vypráví. Babičkám a dědečkům je teď smutno. Hodně smutno. Vnoučata neviděli už dlouho, návštěvy za nimi nesmí, ten pocit osamění je šílený. Všimla jsem si ale, jak babička měla vždycky radost, když jí někdo zavolal.

Proto mne napadla tato recenze. Je na telefon pro seniory značky Evolveo. Značka Evolveo se specializuje hlavně na telefony. A to telefony odolné a pro seniory. Za to jim velký dík, protože senioři mají úplně jiné potřeby – tedy myslím, co se telefonů týče.

Volila jsem mezi dvěma typy telefonů pro seniory. Mezi vyklápěcím telefonem pro seniory – takzvané „véčko“, a mezi chytrým mobilním telefonem s nabíjecím stojánkem. Mě osobně se moc líbí právě novinka chytrý seniorský telefon, protože kombinuje tlačítkový telefon a telefon chytrý, po dlouhém uvažování jsem ale zvolila telefon klasický, bez dotykové obrazovky. Volba je kvůli dvěma hlavním důvodům – zavírací telefon se naší babi nikde v kabelce sám neaktivuje, a jde přijmout hovor už otevřením véčka telefonu, a druhý důvod je ten, že na dotykovou obrazovku by stejně špatně viděla. Protože dotykový telefon ještě neměla, asi by nebylo jak jí v současné době vysvětlovat, jak se s ním zachází.

Vybrala jsem telefon EasyPhone FG, vyklápěcí červené barvy. Jeho odolnost jsem hned vyzkoušela, protože jsem se nesoustředila, a jak jinak – telefon mi hned vypadl z ruky. Úplně ve mně zatrnulo – ještě jsem telefon ani neuvedla do provozu a už mi spadl a bude po něm. Až když jsem sbírala naprosto neporušený telefon, mi došlo, že Evolveo s pády telefonů tak trochu počítá, a vyrábí telefony odolné. Ale že se mi ulevilo! Nechtíc jsem vyzkoušela jednu z velmi podstatných vlastností telefonu – odolnost. Když zvládl pád na dlaždice, vydrží už všechno. To je fajn, protože senioři mají s motorikou často potíže a věci jim padají z ruky často. I na to v Evolveo mysleli – telefon má na sobě jemné drážkování, není úplně hladký, nevyklouzne tedy z ruky tak snadno.

Telefon je na 2 sim karty a Micro SDHC.

Displeje má telefon dva – 2,8“ a 1,77“. Tedy displeje vnější a vnitřní. Na vnějším se ukazuje čas, datum a jméno volajícího.

Vnitřní displej je důležitý hlavně pro psaní sms – je dostatečně velký, a tak jsou písmena krásně vidět.

Jednotlivá tlačítka jsou od sebe oddělena (jsou to tedy opravdu tlačítka, nikoliv natištěná písmena na ploše telefonu), sms se píší velmi dobře, a dobře je lze i zobrazit.

U mobilního telefonu pro seniory je důležitý i zvuk.

Co si budeme povídat, starší lidé hůř slyší, takže je důležité, aby bylo dobře slyšet volajícího v telefonu, i hlasitost vyzvánění.

Nedávno jsem v jednom článku četla takovou výtku, že telefony pro seniory – cituji: „řvou jako kráva“. Nějak pisateli nedošlo, že u spousty seniorů je to prostě nutnost, jinak na zvuk telefonu nereagují. Všimla jsem si toho právě v nemocnici, že telefon zvoní, až se noční stolek natřásá, a babičce teprve po chvíli dochází, že jí zvoní telefon. Možná je to trochu tím, že byla zvyklá, že telefon zvoní tím klasickým crrr, a melodie jí nepřipadá jako vyzvánění, ve většině případů ale u důchodců hraje velkou roli nedoslýchavost. Tento telefon je slyšitelný dostatečně.

Prima vychytávkou je u seniorských Evolveo telefonů takzvané SOS tlačítko. Když má senior problém, zmáčkne SOS tlačítko, a telefon vyšle nouzovou zprávu na předem zvolené číslo. Jakmile má někdo problém, často není schopný volat, ani psát, proto je tohle tlačítko velmi ceněné hlavně tam, kde senior bydlí sám.

Jak znám naši babi, tak občas zazmatkuje a vyšle sos signál, i když to nebude třeba. Jak ale říkám: lepší 3x zbytečně, než jednou přijít pozdě. Stačí zavolat zpátky a zjistit, jestli senior je schopný komunikovat, nebo přivolat pomoc.

Nabíjení telefonu je velmi jednoduché – vložení do stojánku. I to je pro seniory fajn, protože strkat někam konektor je pro ně leckdy těžké.

Telefon je vybavený svítilnou a FM rádiem. Rádio hraje dobře, snadno a rychle si i našlo stanici k poslechu. Starší lidé jsou často zvyklí poslouchat rádio jako společníka, co na ně doma mluví, proto nápad rádia na seniorském telefonu oceňuji. Navíc je tlačítkem na hlavním panelu snadno dostupné,  lze si ho pustit rychle a snadno.

Na telefonu je fotoaparát s bleskem.

Hledala jsem telefon, který bude pro seniory uživatelsky příjemný, a našla jsem tenhle super vyklápěcí telefon EasyPhone FG červené barvy s nabíjecím stojánkem. Jsem s ním moc spokojená. Ovládání je snadné (a intuitivní), tlačítka dostatečně velká, písmena na displeji jsou velmi dobře čitelná, a zvuk dostatečně hlasitý.

Telefon disponuje i foťákem, ten jsem ale příliš nezkoušela, jen jsme babi vyfotili na tapetu pravnoučka, protože je mi jasné, že ona sama fotit asi nebude. Co já ale vím, třeba si i k focení babi najde cestu, a na procházkách bude fotit třeba svoje oblíbené kytičky.

 Velmi oceňuji i to, že hovor lze přijmout jen otevřením telefonu bez nutnosti mačkat nějaká tlačítka.

Můj dojem ze seniorského telefonu od značky Evolveo je velmi příznivý. Tenhle „véčkový“ je vhodný hlavně pro ty starší babičky a dědečky, co mají s ovládáním telefonu problém, pro ty zdatnější v práci s technikou můžete zkusit telefon kombinovaný – tlačítka a chytrý displej.

Pokud si chcete tento seniorský telefon prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: EVOLVEO EasyPhone FG, vyklápěcí mobilní telefon 2,8" pro seniory s nabíjecím stojánkem (červená barva)

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku Evolveo telefonů – ať už těch seniorských, nebo odolných, klikněte zde: odolné a senior telefony Evolveo 

Určitě vám časem ještě nějakou recenzi na Evolveo telefon napíšu, na jaře bych ráda koupila jeden odolný outdoorový pro manžela, o zkušenost se s vámi ráda podělím.

Zatím ale vás tak nějak chci poprosit – nezapomínejte na babičky a dědečky doma, v domovech důchodců, pečovatelských domech, anebo třeba nemocnicích. Jsou izolovaní, kvůli kovidu už svou rodinu neviděli hodně dlouho, a je jim moc smutno.

Blíží se vánoce, zkuste jim udělat radost, a kupte jim pod stromeček telefon, který ocení – je dobře slyšet, má snadné ovládání, a je jednoduchý uživatelsky. Praktický dárek, který udělá spoustu radosti.

• přehledné a jednoduché menu
• maximálně jednoduché ovládání
• velký barevný 2.8" hlavní displej
• vedlejší barevný 1.77" displej pro rychlé informace
• 2 tlačítka na čelním panelu při přijmutí/odmítnutí hovoru
• vyhrazená tlačítka pro fotoaparát, svítilnu, FM rádio
• hlasitý reproduktor a vyzvánění
• SOS tlačítko na zadní straně pro SOS volání až na pět telefonních čísel
• drážkovaný povrch pro snadnou manipulaci
• stojánek pro snadné nabíjení baterie
• oddělená tlačítka klávesnice
• GSM/GPRS 850/900/1 800/1 900 MHz
• čtyři uživatelské profily
• rychlý přístup k 8 oblíbeným telefonních kontaktům
• vibrační vyzvánění
• tlačítko pro ovládání hlasitosti
• 3.5 mm vstup pro sluchátka
• FM rádio s automatickým nebo ručním laděním
• možnost vložení microSDHC karty
• výkonný reproduktor pro hlasité hands-free
• VGA fotoaparát
• prohlížeč obrázků
• hudební přehrávač
• digitální záznamník zvuku (diktafon)
• kalendář
• budík
• Bluetooth
• kalkulačka
• Li-ion baterie 1 000 mAh
• rozměry telefonu 110 x 55,5 x 18,2 mm
• hmotnost 114 g s baterií

 

Balení obsahuje


• mobilní telefon EVOLVEO EasyPhone FG
• nabíjecí stojánek
• síťovou nabíječku 230 V
• stereo sluchátka s hands-free
• uživatelský manuál


Pawshirt.cz

 

Máte v rodině nějakého milovníka zvířat? Určitě ano. U nás v rodině se to tedy milovníky zvířat jen hemží. My jsme měli pejska, syn hada, prostřední dcera je taky pejskař, nejstarší dcera bydlí na vesnici - ti mají kočky, psa, andulky a fretky.

Všichni ty svoje mazlíčky milujeme a mazlíme se s nimi. Zvířata jsou většinou našimi společníky, poslouchají naše stesky a radosti, a když je nám smutno, stačí si je jít pohladit, a jako by ten dotyk zvířecí srsti z nás smýval všechny problémy.

Já třeba když jsem cokoliv dělala, měla jsem naší malou asistentku Betty stále pod nohama. Ráda jsem si s ní povídala, práce mi pak šla tak nějak lépe od ruky. Ani v zimě mi nikdy nebylo chladno na nohy (a že je mám jinak pořád studené) – v nohách mi totiž na gauči vždycky ležel pes. Dcera zase má andulky, které už umí zapískat melodii, a taky fretky – jen dívat se na ně, jak s vnukem vyvádějí je velmi osvěžující, a vždycky mám hned lepší náladu.

Zvířata nás prostě provázejí životem, a jako mazlíčky je milujeme.

Pokud máte v rodině taky milovníka zvířat, nebo vy sami máte doma zvířecího domácího mazlíčka, určitě se mrkněte na eshop pawshirt.cz.

Tenhle eshop je pro všechny milovníky zvířat a majitele domácích mazlíčků přímo stvořený.

Svého domácího mazlíčka si tady můžete nechat natisknout na tričko, na mikinu, na hrnek, na plecháček, nebo si nechat vyrobit fotoobraz. I dětská trička tady mají. A protože žijeme v době rouškové – na výběr mají i spoustu roušek s motivem zvířat.

Prostě si jen vyberete produkt, který vás zaujme, a pak už jde vše jednoduše. Nahrajete fotku svého mazlíčka a napíšete jeho jméno.

Na výběr jsou 3 motivy – spasitel, vévoda, nebo svatoušek.

S výrobou vámi zvoleného produktu vám na stránce pomůžou – pomohou vám vybrat vhodný obrázek, pokud si nejste jisti. Ne každý obrázek je totiž na fotku vhodný, proto můžete poslat několik fotek, a na eshopu vám pomohou a poradí s výběrem. Obrázek vám překreslí, a pokud si to přejete, pošlou vám ho před tiskem ještě ke konzultaci. Samotná výroba netrvá déle než tři dny.

U triček a mikin ještě je třeba zvolit správnou velikost – velikostní tabulku najdete po kliknutí zde: trička a mikiny velikostní tabulka

Velikosti jsou od XS až do 3XL.

Hrnečky

Plecháčky

Fotoobraz

Roušky

Dárky s motivem zvířecích mazlíčků určitě vždycky potěší. Uděláte spoustu radosti a ještě přispějete na dobrou věc – z prodeje každého produktu posílají 20 Kč na projekt, který podporuje zvířátka s nějakým hendikepem.

Všechno zboží je skladem, tedy připraveno k odeslání, od 999 Kč je doprava zdarma.

Pokud si chcete nějaký fajn produkt se zvířecím mazlíkem koupit, nebo si chcete prohlédnout  eshop, klikněte zde: eshop pawshirt.cz


Dux – relaxační obuv

 

Úplnou náhodou jsem na internetu objevila boty DUX. Vůbec jsem před tím o materiálu Duflex, ze kterého jsou vyrobeny, neslyšela. Byla jsem proto opravdu hodně zvědavá, jak inovativní materiál to je.

Boty vypadají jako klasické Crocs, které všichni známe, tím ale také veškerá podobnost končí. DUX obuv má tvar pantofle (nebo chcete-li nazouváku) s uzavřenou špičkou, lze je nosit buď jako pantofle, nebo jako sandály – to když si přes patu nasadíte pásek, který drží botu na noze.

V čem jsou tyhle boty jedinečné, je jejich materiál. Pokud to hodně zjednoduším, když je máte na noze, tak se teplem vaší nohy bota noze přesně přizpůsobí, takže je velmi pohodlná.

O materiálu a jeho vlastnostech si nechci nic vymýšlet, proto vám jeho popis okopíruji s ze stránek eshopu boty-dux.cz.:

Relaxační obuv DUX je vyrobena z originálního materiálu DUFLEX® s ojedinělými viskoelastickými vlastnostmi. Ten odlišuje boty DUX od ostatních výrobků. Díky němu DUX dokonale tlumí / absorbuje otřesy a poskytuje tak úlevu přetíženým kloubům pohybového aparátu. Zároveň, díky pocitu mírné nestability, nutí tělo k vyrovnání vzpřímeného postoje a k jeho opakovaným korekcím. Minimalizují únavu a pocity těžkých nohou. Dostatečný prostor pro prsty zvyšuje pocit pohodlí. Jak ukázaly výsledky testování německého časopisu ÖKO -TEST (07/2008), materiál DUFLEX® je ojedinělý i tím, že z něho nedochází k uvolňování karcinogenních látek, které mohou pronikat do těla přes pokožku nohou. 

 

Že jsou boty DUX velmi výjimečné, jsem si uvědomila hned, když jsem je poprvé obula.

 Jsou neskutečně měkké, jako když se vám noha dotkne mechu.

Musím říct, že ten pocit při došlapu je opravdu velmi příjemný. Oceňuji ho hlavně,  když jsem celý den na nohou.

Boty lze nosit jako domácí obuv, nebo i jako pracovní, samozřejmě třeba i na dovolené někde u vody. Vždycky se budete cítit pohodlně. Boty totiž právě díky tomu skvělému měkkému došlapu tlumí všechny otřesy. To měkké došlápnutí je opravdu příjemné, a uvědomíte si to hlavně večer.

 Po celodenním stání na nohou, nebo pohybu v práci si najednou uvědomíte, že vás nebolí nohy. A nejen chodidla, ale nebolí ani kotníky a kolena. Boty tak odpruží tvrdý došlap, že se mi ulevilo od všech bolestí nohou. Když nebolí nohy, nijak si neulevujeme a nekroutíme se, tudíž i proti bolesti zad je tohle obutí prima.

Já nosím boty DUX jako pantofle, kdo ale má raději když mu bota pevně drží na noze, může si přetáhnout přes patu pásek.

Další věc, kterou mám na těchto botách ráda je to, že nekloužou.

Jejich podrážka je vyrobena tak, aby neklouzala (pozor ale na mokrých plochách pokud boty do hladka ošlapete, tam samozřejmě už klouzat budou). Já chodím často po linu, dlažbě a plovoucí podlaze – tedy tam, kde většina klasické domácí, pracovní a volnočasové obuvi klouže. Boty DUX naprosto nekloužou.

Okamžitě mne napadlo, že tyhle boty by byly super třeba pro staré lidi – jsou pohodlné, dostatečně široké aby nohu nemačkaly, dají se páskem upevnit přes patu, jsou měkké na došlap a nekloužou – tedy přesně všechny benefity, které uvítáme u obuvi pro seniory. Pokud tedy chcete kvalitní botu nejen pro sebe, ale i třeba pro maminku, tatínka, dědečka, nebo babičku, tyhle boty určitě ocení.

Asi jsem nezmínila hmotnost bot – materiál je velmi lehký, váhu boty vůbec necítíte.

Příjemné při obutí je i to, že boty vás nikde netlačí. Právě díky materiálu, který se teplem vaší noze přizpůsobí, nebudete mít žádné otlaky na prstech u nohou, nebo na kloubech prstů. Ocení to hlavně ti, kdo mají problém s vbočeným palcem – já toto velmi oceňuji. Je to první bota, která se přizpůsobila tvaru mé nohy tak, že mne nijak neomezuje v pohybu, netlačí a dobře sedí.

Jediné na co je třeba dávat si pozor je horko a žár. Pokud boty budete vystavovat horku, nebo slunečnímu žáru, tak se zdeformují. Nosit na slunci venku je samozřejmě můžete, ale po vyzutí (třeba u bazénu) není doporučováno nechávat je na přímém slunci. To je ale asi jediné omezení.

Velikosti bot jsou dostačující – vybere si každý – ten, kdo má nohu malou jako Popelka, i ten, kdo má nohu velikou. DUX relaxační obuv je totiž vyráběna od velikosti 34 do velikosti 48.

Boty DUX  splňují i certifikát kvality:

 V roce 2008 proběhl veliký srovnávací test Öko-Testu kde červené DUXy získaly jako jediný výrobek z testovaných známku "sehr gut". Po deseti letech se podařilo tuto známku potvrdit, tentokráte byly pro test vybrány DUX barvy Navy XXL.

Právě boty DUX Navy jsou boty, které jsem si vybrala na vyzkoušení já.

Jako vždycky u mne – co je modré, je dobré, a já modrou barvu miluji. Přiznávám ale, že tyhle boty bych ráda nosila, ať by byly v jakékoliv barvě. Tak pohodlné a příjemné pracovní (nebo volnočasové a domácí) boty jsem zatím ještě neměla. Od první chvíle, kdy jsem strčila nohu do DUX pantofle, a cítila to neuvěřitelně měkké mechové došlápnutí, si je nemůžu vynachválit, a doporučuji je všem, které potkám.

Boty nosím už přes měsíc, abych je důkladně vyzkoušela. Nosila jsem je v nemocnici, doma, i jako pracovní obuv. Klidně v nich vybíhám i ven, pak je prostě jen opláchnu pod vodou a nosím zase doma. Po měsíci nošení jsem zjistila, že už nemám večer pocit těžkých a bolavých nohou, a neotékají mi kotníky. I bolest v kolenou už skoro nemám, a bolest v kříži se velmi zlepšila. Je mi jasné, že jsem už ve věku, ke kterému bolest nohou a zad prostě trochu patří, je ale fajn, že jsem objevila způsob, jak bolest o hodně zmenšit – a to kvalitní a pohodlnou botou DUX.

Boty z tohoto super materiálu jsou vyráběny v několika typech a druzích pro děti i pro dospělé.

Vybrat si můžete z klasických pantoflí, z pantoflí typu „žabky“, dokonce i baleríny a tenisky. Ty jsem zatím ještě nezkoušela, ale jsem velmi zvědavá, jestli budou také tak neuvěřitelně pohodlné, jako boty, které jsem zkoušela, a které tak ráda nosím. Pokud je zkusím, budete určitě první, komu se tím pochlubím.

Pokud si chcete prohlédnout boty, které mám já, klikněte zde: DUX relaxační obuv námořní modrá.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: boty-dux.cz


Padawan vánoce

Přípravy na vánoce jsou v plném proudu. Někdo už má nakoupeno, někdo teprve dárky shání. Někdo předem ví, co má komu koupit, někdo si stále láme hlavu, který dárek bude ten nej. Já už některé dárky mám, některé stále dokupuji.  Každému chci dát dárek podle toho, co má rád. V době karantény jsme většinou žili s filmy a seriály. Nikam se nesmělo chodit, takže nás tak trochu zachraňovala filmová tvorba. Proto budu vybírat dárky na eshopu padawan.cz.

Tenhle super eshop je tak trochu ráj pro všechny filmové fandy. Hlavně milovníci seriálů si tu najdou svoje. Já mám tenhle eshop už vyzkoušený. Nakupuji tu často, a vždycky mají dárky velký úspěch a ohlas. Ať vybírám dárky pro dospělé, nebo pro děti, radost je vždycky nefalšovaná a ohromná. Proto i letošní vánoce vyberu pár dárečků na tomhle fajn eshopu. Vyberu tady pro každého něco, a tím vlastně i ušetřím na poštovném, které bych platila, kdybych objednávala každý dárek někde jinde.

Já už mám o výběru dárků jasno, proto se s vámi podělím o pár tipů – z každé kategorie vám představím dárek, který jsem vybrala, nebo doporučuji koupit. Pokud se ale netrefím do vašeho vkusu, určitě mrkněte na stránky sami, a vybírejte.

Na eshopu je všechno perfektně a srozumitelně rozřazeno do kategorií, takže zvolíte, který seriál, film, nebo i pohádka je u vás ta nej, a začnete si vybírat.

Pro všechny milovníky filmu Bohemian Rhapsody a Freddieho Mercuryho je tu super figurka pro radost.

 Figurka je z vinylu, velká 9 cm, hmotnost 122 g.

Figurku si můžete koupit po kliknutí zde: Funko Pop! Figurka Freddie Mercury

 

Prsten na řetízku – Pán prstenů..

„Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.“

Oficiálně licencovaná replika jednoho prstenu z trilogie Pán prstenů. Prsten je kovový, pozlacený, součástí balení je řetízek.

Prsten koupíte po kliknutí zde: prsten Pán prstenů

 

Tričko kapesní Yoda

Bavlněné pánské tričko s originálním potiskem Yody v kapse.

Tričko koupíte po kliknutí zde: Tričko Kapesní Yoda

 

Pro milovníky seriálu Mentalista je tu tričko s motivem Rudého Johna

Tričko si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Tričko Mentalista -Rudý John

 

Dalším super tipem jsou trička s popisem Nejlepší dědové (babičky, tátové, maminky) jsou narozeni v červenci (měsíc si zvolíte podle sebe) –

Černé tričko z bavlny vhodné pro každou příležitost. Samozřejmě si můžete zvolit měsíc podle potřeby. Trička jsou vyráběny i ve variantách pro:

Babička

Tatínky

Maminky.

Trička si můžete prohlédnout a koupit po kliknutí zde: Nejlepší dědové jsou narozeni… Nejlepší babičky jsou narozeny…  Nejlepší tátové jsou narozeni…  Nejlepší maminky jsou narozeny

 

Plyšák Star Wars Stormtrooper – pro radost malým i velkým fandům

Plyšáka koupíte po kliknutí zde: plyšák Stormtrooper

 

Pro milovníky Hry o trůny je tu půllitr se slibem Noční hlídky

Půllitr koupíte po kliknutí zde: půllitr se slibem Noční hlídky

 

Milovníci Harryho Pottera určitě ocení originální hrnek z Bradavic.

Hrnek koupíte po kliknutí zde: Bradavický hrnek

 

Mikina s potiskem Stranger Things v provedení pro dámy i pro pány.

Kvalitní mikina s transferovým potiskem, černá barva, s kapucí – takzvaná klokanka.

Mikiny koupíte po kliknutí zde: mikina Stranger Things pánská a dámská

 

Nakonec pro všechny malé i velké lovce pokémonů hrnek Pikachu.

O tomhle pokémonovi nikomu z lovců pokémonů a fanoušků seriálu nic říkat nemusím. Pikachu je prostě ten nejlepší, a na hrníčku udělá

spoustu radosti.

Hrnek koupíte po kliknutí zde: hrnek pokémon Pikachu

 

Pokud jste milovníci filmů a seriálů, a nenašli jste v mé nabídce to, co jste hledali, určitě si z velké nabídky eshopu padawan.cz vyberete. Zboží mají spoustu. Stačí si jen vybrat. Ale vybírejte rychle. Od 10.12.2020 budou ke koupi už jen skladovky, produkty označené jako dovoz z Německa už by Ježíšek nestihl dovézt..

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: eshop padawan.cz