Tipy na dárky 


Sonický zubní kartáček

Se zubním kartáčkem má zkušenost každý z nás. Nejčastěji s tím manuálním, ale stále více lidí používá kartáček elektrický. Já jsem také používala elektrický zubní kartáček, ale ať jsem se snažila sebevíc, měla jsem pocit, že nemám zuby vyčištěné tak, jak bych si představovala nejen já, ale i moje zubní hygienistka.

Proto byl pro mne jasnou volbou kartáček lepší, kvalitnější - Philips Sonicare ProtectiveClean 5100.

 

Kartáček je vybaven mnoha moderními funkcemi, ale hlavně mnohem lépe čistí zuby, dásně i mezizubní prostory.

Byla jsem opravdu zvědavá, jestli je rozdíl mezi obyčejným a sonickým kartáčkem tak velký. A jedním slovem vám hned odpovím: ANO!. Kartáček čistí s vysokofrekvenční vibrací až 31 000 stěrů za minutu (takovou rychlost manuálním ani obyčejným elektrickým kartáčkem nedosáhnu), napění pastu a vhání ji mezi zuby – takže nashledanou mezizubní kazy. Trochu jsem se obávala té rychlosti – když jsem si zkusmo kartáček pustila  poprvé v ruce, byla jsem tou rychlostí velmi překvapena, takový výkon jsem nečekala,ale štětinky kartáčku jsou tak měkké, že mi to v puse na zubech vůbec nevadilo.

Kartáček má tři režimy čištění – základní režim Clean (ten používám nejčastěji), režim White – pro bělení a odstraňování skvrn, a režim Gum Care – ten je o minutu delší, a přidá po dvou minutách jemnější pohyb kartáčku pro příjemnou masáž dásní. Doporučuji vyzkoušet i režim tři – je velmi příjemný a dásním prospívá.

Kartáček je dodán se dvěma vyměnitelnými nástavci, které jdou velmi snadno vyměnit, může tedy používat kartáček ještě jiný člen rodiny. Tělo kartáčku je štíhlé, krásně padne do ruky.

Velmi příjemná je funkce časovače – nemusím přemýšlet, jak dlouho si zuby čistím, kartáček hlídá čas místo mne. Prima funkce je i to, že kartáček upozorňuje sám na to, když při čištění zubů na zuby nebo dásně příliš tlačíte. Docela mne překvapilo, kolikrát na mne v začátku kartáček „zabručel“, že tlačím moc – zbytečně jsem si tedy zuby ničila přílišným tlakem.

No, a když je hlavice moc opotřebovaná, kartáček upozorní , že je čas na výměnu.

Už po týdnu čištění mám pocit, že mám zuby o něco bělejší, hlavně ale cítím rozdíl, když si po zubech přejedu jazykem. Je to opravdu znát. A díky dlouhé výdrži baterie (asi 2 týdny) není třeba kartáček mít často v nabíječce – ta doba výdrže je opravdu skvělá-na služební cestu, nebo na dovolenou, nemusím nabíječku vůbec vozit. Uložím si kartáček do praktického, pevného pouzdra z umělé hmoty a můžu cestovat.

Kartáček čistí jemně a přitom důkladně. Díky jemným štětinkám se nemusím bát ani  poškrábání korunky, nebo zubní výplně (plomby). Kartáček je doporučován i pro lidi nosící rovnátka, to já jsem vyzkoušet nemohla. Ostatní funkce jsem ale vyzkoušela k naprosté spokojenosti. K obyčejnému elektrickému zubnímu kartáčku bych se už vracet  nechtěla. Na ten příjemně svěží pocit v puse se totiž zvyká rychle. A nejen , že mám pocit bělejších zubů bez plaku,ale i dásně nekrvácí ani trošku, masáž jim prospívá.

A protože jsem na dnešní den měla naplánovanou návštěvu zubaře na preventivní prohlídku, čekala jsem, jestli si všimne nějaké změny. A všiml. Jakmile jsem otevřela pusu, a on vytáhl zrcátko a prohlédl zuby, byla jsem pochválena. Už se tedy těším k zubní hygienistce, která mi sonický kartáček už delší dobu doporučovala. A já teď celkem lituji, že jsem ji neposlechla už mnohem dříve. Tahle investice do zdraví se vážně vyplatí – získala jsem kvalitní kartáček, který za mne myslí hned v několika směrech – podle nastaveného režimu hlídá dobu čištění zubů, zuby zbaví zubního plaku, a namasíruje mi jemně i dásně, upozorní mne, když na zuby při čištění příliš tlačím, upozorní mne na nutnost výměny čistící hlavice kartáčku. Odměnou je mi navíc ještě zářivý a krásně bílý úsměv a svěží dech. A úsměv je to nejhezčí, co svému okolí můžu dát.


Rodinné puzzle

Puzzle. Skládáte rádi puzzle? Já si ještě dobře pamatuji na dobu, kdy puzzle v obchodech nebylo k dostání. Jako malým nám tedy maminka rozstříhala nějaký hezký pohled, a my jsme ho skládali. Vrcholem obtížnosti bylo více rozstříhaných a smíchaných pohledů. Moc nás to tehdy bavilo, bylo to ale nenáročné, takže spíš pro malé děti. S opravdovým klasickým puzzle z vysekaných dílků z tvrdého kartonu jsem se setkala až jako téměř dospělá. A musím říct, že v začátku to pro nás byla věc nevídaná a zajímavá. Skládali jsme tehdy s chutí snad všichni a lačnili jsme po puzzlích s více dílky. Nikdy jsem sice neposkládala puzzle větší než 1000 dílků, ale bavilo mne to skládání a přemýšlení. Nebyla jsem občas moc trpělivá, takže jsem často odcházela naštvaná, že dílek v krabici prostě není, nebo s pocitem stejným jako měl Homer Simpson – prostě do těch dílků praštit pěstí a ony do sebe zapadnou, a ne že ne.

Puzzle je prostě prima hra na trénink trpělivosti a postřehu, odměnou je poskládaný obrázek, který můžete skládat, kolikrát chcete znova, nebo si ho podlepit, zarámovat a pověsit na zeď, a s hrdostí se na svůj výtvor dívat.

Jsem moc ráda, že výrobci puzzlí myslí na „skládače“ všech věkových kategorií, takže puzzle a množství dílků s vámi rostou – od těch nejjednodušších pro nejmenší, až po ty s mnoha tisíci dílků pro pokročilé. Za senzační věc ale považuji puzzle rodinné.

V krabici najdete 3 různé velikosti dílků, takže mohou skládat jeden obrázek všichni rodinní příslušníci. Největší dílky jsou pro malé děti, nejmenší pro dospělé a větší děti, no a ty prostřední, na kterých je zřetelně vidět skládaný motiv jsou třeba pro babičku a dědečka, kteří už tak dobře nevidí ( i když ze mne si vnuk dělal legraci, že jsou pro mne ty největší, protože výrobce prý myslel na to, že nemůžu nikdy najít, kam jsem si brýle položila). A tak může celá rodina společně vytvořit obrázek, a užít si společně spoustu prima a zábavných chvilek.

A při skládání obrázků si spolu třeba hezky popovídat.

Rodinné puzzle Psí kamarádi má 400 dílků - Velikosti dílků:  velké cca 5,5 cm, střední cca 2,5 cm, malé cca 1,8 cm. Rozměr celého poskládaného puzzle je 61 x 45,7 cm

Raznice puzzle COBBLE HILL nekopíruje standardní mřížku, rohy a hrany dílků nejsou vždy v jedné ose a dílky mají neobvyklý tvar. Obtížnost puzzle je tak vyšší než u klasické mřížkové raznice, kterou používají přední výrobci v Evropě. Složení puzzle tedy je těžší a není poskládané hned, je tedy fajn mít připravený kartón, na kterém budete puzzle skládat, nebo místo, kde nebude vadit, a ke skládání se vracet. Rozhodně to není snadné puzzle, co složíte za půl hodiny..

Při skládání puzzlí si děti i dospělí potrénují postřeh, trpělivost i spolupráci. Rodinné puzzle je tak skvělou příležitostí, jak trávit společné chvilky s rodinou a svými blízkými. Rodinné puzzle by nemělo chybět pod žádným vánočním stromečkem. Někteří z vás si možná pomyslí, že sami skládají mnohem obtížnější puzzle, ale věřte, že právě spolupráce s ostatními z rodinného puzzle dělá zábavu, při které je nám dobře nejen proto, že se nám povede poskládat hezký obrázek, a jsme na sebe pyšní, ale právě proto, že být se svými blízkými spolu je to nejvíc, co si můžeme pod stromeček v dnešní uspěchané době nadělit.

Pokud si chcete puzzle koupit, klikněte zde: Rodinné puzzle Psí kamarádi

Chcete si vybrat jiný typ nebo druh puzzle? Klikněte zde: www.puzzle-puzzle.cz


Kloubus

Pomalu jsem se dostala do věku, kdy ranní vstávání z postele najednou není o tom vstát a vyskočit, ale sedět na posteli a rozhýbávat klouby. Pěkně pomalu, jeden po druhém. A protože v naší rodině se artróza dědí,chci tohle nepříjemné dědictví oddálit a zmírnit.

Jsem ráda, že na našem trhu u ž se objevují přípravky, které zmírňují všechny projevy artrózy a artritidy, a jsou kvalitní.

Takový je i přípravek Kloubus. Jsem opravdu ráda, že je možno koupit kvalitní výrobek, který je vyráběný v Čechách, a má všechny zdravotní a laboratorní atesty. Vím tedy přesně, co piji, a nemám strach z vedlejších účinků (jako u některých výrobků z Asie k nám dovážených a propagovaných, nebo u přípravků původně vyráběných pro koně nebo psy  - takové užívá můj známý).

Vyzkoušela jsem balení osobně, prozatím jednu měsíční kůru, je mi ale jasné, že v užívání budu pokračovat, a Kloubus nadělím i svým rodičům pod stromeček.

V balení Kloubus je 30 sáčků po 9 gramech (balení tedy vystačí na měsíc). Sáček rozpustím ve sklenici vody a vypiju. To je všechno. Trochu jsem se toho bála, protože kolagen a některé látky na podporu kloubní výživy moc dobré na chuť nejsou, Kloubus má ale příjemnou grepovou příchuť, pije se dobře, a ještě si zlepším pitný režim ( s tím mám občas trochu problém).

KLOUBUS obsahuje: hydrolyzovaný kolagen, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, Vitamín C, kyselinu hyaluronovou, zinek, vitamín D3, biotin, l-leucin a hořčík.

Kromě podpory kloubní výživy se mi zlepšíla i pleť, a díky hořčíku a vitamínu C posílíte i imunitu a nervový systém. Pocit lepší pleti –pružnější a jemnější mám už od druhého týdne užívání Kloubusu.

Kloubus je opravdu účinný prostředek na klouby, ale díky němu se mi zmenšila i bolest svalů po cvičení.

První zlepšení jsem začala pociťovat už po týdnu užívání. Přestaly mi otékat klouby na rukách. Po měsíci užívání se velmi zlepšily problémy s ranní ztuhlostí kloubů. A protože jsem ráda aktivní hned od probuzení, opravdu mne potěšilo, že jsem se zbavila sezení na posteli a protahování.

Vždycky když Kloubus piju, si vzpomenu na babičku, a na její staré, upracované ruce, prsty měla pokroucené a často asi hodně bolavé, sedávala na zápraží před domem a klouby si promasírovávala, taky záda ji bolela a na kolena si dávala obklady z křenových listů. Asi bez většího účinku, protože ve stáří už chodila hodně špatně a bez hole to nešlo. Když si uvědomím, o kolik se moje potíže zmírnily už po měsíci užívání, říkám si, kolik potíží a bolesti by si mohla babička ušetřit, kdyby Kloubus existoval už tehdy.

A protože si chci ještě hodně dlouho zachovat pohyblivost, a jezdit na koloběžce, bruslích a kole bez bolesti v kolenou a zádech, je Kloubus pro mne jasnou volbou. Dobře a snadno se užívá, má příjemnou grepovou chuť, obsahuje látky potřebné pro kloubní výživu – je laboratorně testován (to je pro mne důležité), a v poměru cena – kvalita je pro mne jasný vítěz mezi přípravky pro kloubní výživu. Pro nás, dámy je kromě lepší pohyblivosti prima ještě zlepšení elasticity pleti (a věřte, že my, starší ročníky to poznáme, já mám lepší pleť už od druhého týdne užívání.).

Kloubus koupíte po kliknutí zde: Kloubus


Kovaná růže

Už jako malá holka jsem obdivovala práci kovářů. Strašně se mi líbilo, jak ze žhavého železa dokáží jen kladivem a kleštěmi vykovat prakticky cokoliv.  Už dávno kováři nekovají jen koně a meče, dnes už se mohou věnovat i uměleckému kovářství. A tak nám domov může zdobit krásně vykovaná brána u domu, mříže na oknech, ale i uvnitř domu různé věšáky a háčky a podobné praktické věci. Umělecký kovář ale neková jen praktické věci- umí nám do domu vykovat i krásno. Dávno už nejsem malá holka, práci kovářů ale obdivuji stále. A tak se ráda zastavuji na místech, kde kováři ukazují svou práci, a obdivuji, s jakým uměním dokáží ze žhavého kovu doslova vykouzlit přeměty, které vám vydrží napořád.

Já bych vás dnes chtěla seznámit s prací uměleckého kováře pana Tomáše Vojtka.

Nejdřív mne jeho práce upoutala na facebooku – tam jsem poprvé zaznamenala jeho nádherně kovanou růži.  A protože jsem zvědavá, prohlédla jsem si i jeho další práci – a jsem doslova unešená – umí s kovem asi čarovat – dokáže vykovat prakticky cokoliv – nádherné plastiky, krbové nářadí, mříže, doplňky do bytu i dekorace. S jeho prací se můžete seznámit na www.kovarnavojtek.cz .

Já jsem ale okouzlena novinkou v jeho tvorbě a tou je kombinace kovu a skla. Kombinace pevného železa a křehkého skla je téměř symbolická, ale hlavně je nádherná. Já mám doma krásnou růži. Stonek a listy a listy jsou vykované ze železa, květ je vyrobený ze skla. Nikdy bych nevěřila, jak krásně se dokáží tyhle materiály doplňovat. Pokud tedy přemýšlíte o dárku pro ženu – tahle růže ji určitě potěší. Je úžasná. Pevná i křehká zároveň.

A pokud chcete koupit dárek pro muže, i pro ně si u pana Vojtka vyberete. Já bych vám doporučila opět úžasnou kombinaci skla a kovu – pan Vojtek umí vykovat nádherného pavouka – tělo má kovové a zadeček z barevného skla – já se pavouků tak trochu bojím, tenhle je tak nádherný, že ve mně vůbec nevzbuzuje strach, ale nadšení pro krásu Tenhle nádherný kovaný pavouk bude určitě super dekorací na každém pracovním pánském stole (nebo kdekoliv jinde).

Pokud tedy hledáte tip na originální dárek, určitě si vyberete u uměleckého kováře pana T.Vojtka. Každý kus je originál, každý je trochu jiný, a všechny jsou nádherně zpracované. Takový dárek určitě potěší. Já mám ráda originální dárky, dárky dávané od srdce, u kterých je vidět, že darující přemýšlel, jak potěšit. Kované dárky jsou dárky neotřelé, vždycky je každý kus originál, a jedinečný.

zdroj foto pavouka a květin: https://www.facebook.com/kovarstvitomasvojtek/

S prací uměleckého kováře p. Vojtka se můžete seznámit zde: Tomáš Vojtek - umělecký kovář

Pana Vojtka můžete kontaktovat i na facebooku, kde je jeho práce taky nádherně prezentovaná. Klikněte zde: Facebook Tomáš Vojtek - umělecký kovář

 


Pískované sklo

Mám moc ráda osobní dárky. Dárky, které jsou originální, a mohu do nich nějakým způsobem promítnout  osobnost, nebo záliby – prostě to, co má obdarovaný rád,a co mu dělá radost. Někdy je takový dárek těžko vymyslet – buď je drahý, nebo chybí nápad. Pokud už jste taky vyčerpali nápady a vrcholem mezi nápady jsou nakonec  fotodárky v různých podobách, mám pro vás skvělý tip. Jako většina inspirací, i tahle ke mně přišla vlastně tak trochu náhodou – jako reklama na facebookovou soutěž. A tak jsem se podívala na eshop, a stránku soutěž pořádající a jsem nadšená. A o co se tedy jedná? Je to eshop www.gravir-shop.cz

Najdete tady ohromné množství možností na dárky. Mě nejvíc oslovily dárkové předměty ze skla. Ale není to jen obyčejné sklo. Paní majitelka vám na něj metodou pískování vykouzlí prakticky cokoliv. Každé vaše přání a návrh je možný přenést na sklo. Můžete si samozřejmě vybrat z motivů na stránce nabízených, ale můžete se i domluvit na vlastních návrzích. A co je to vlastně pískování a gravírování? Mnozí si pletou gravírování s pískováním, proto vám trochu tyto metody přiblížím.

Gravírování : Tato technika zdobení skla pomocí tryskání pískových zrnek pod vysokým tlakem proti sklu přes různě upravované krycí fólie. Postupným odebíráním a přidáváním fólií, a nebo použitím různých zrn, lze docílit různých dekorů. Vše ale musí probíhat v neprodyšně uzavřené kabině.

Pískování: pří této metodě brousí většinou stroje, pantografy a jiné moderní gravírovací mašiny. Brousí rotačně. Sklenice je pevně ukotvena a stroj, ať na ploché sklo nebo oblé - sklenice, lahve a vázy, gravíruje daný dekor.

 

 A tak jsem to pro Vás vyzkoušela. Objednala jsem pro mého muže půllitr – ten pánové ocení vždycky a pro sebe pro radost hrníček na čaj nebo kávu.

Domluva s paní majitelkou byla úžasná, reagovala prakticky okamžitě, při výběru mi poradila, jaký si mohu vybrat dekor. Na půllitr jsem si vybrala motiv kotvy, protože manžel má moc rád vodu a lodě,a zároveň i jméno – osobní dárek prostě má být osobní. Na email mi přišel návrh obrázku, který bude pískován ke schválení a připomínkování. A to je vše. Víc nebylo třeba.

Na hrneček pro radost jsem měla jen jedno přání – chtěla jsem aby nebyl velký,a aby kytičky  na něm nebyly veliké,a aby byly jemné jako například kopretiny. A taky aby jich nebylo moc. Prostě jsem nebyla moc rozhodnutá, a myslím, že jsem to paní Olšánové, která pro mne návrh dělala vůbec neusnadnila. Proto nepřekvapilo, že hned první návrh, který mi poslala, se mi moc líbil. Nebylo vůbec potřeba další úpravy.

Půllitr i hrneček přišly ve velmi krátké době, krásně naleštěné, snad ještě hezčí než byly na obrázku. Jsem touto metodou a těmi výrobky opravdu nadšená. Za velmi příznivou cenu máte nádherný osobní dárek, dárek, na který si můžete prakticky cokoliv nechat „vypískovat“.

A pokud vás neoslovuje sklo, můžete si nechat potisknout trička (dámská, pánská i dětská), tašky, nebo jiné reklamní předměty.

Vyrobí vám na přání i kvalitní vizitky. To jsem zatím nezkoušela, ale vzhledem ke spokojenosti s pískováním věřím, že i tyhle předměty budou moc hezké. Objednat si tu po dohodě můžete opravdu téměř cokoliv.

Pokud si chcete objednat pískované sklo, klikněte zde: pískované sklo

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: www.gravir-shop.cz


Malované hrnečky s osobním věnováním

Dostala jsem nádherný hrníček.  Hrníček s láskou vybíraný, který mi udělal velikou radost.

Hrnečků máme doma všichni spoustu. Malé, nebo velké, některé staré, některé nové, jedny jsou na kávu a druhé na čaj – hrníčky nás provázejí každým dnem.  A i když máme doma hrníčků plné poličky, většina z nás má své oblíbené, ze kterých pije nejraději. K takovým se většinou řadí hrníčky s příběhem – tedy takové, které jsme si koupili třeba na dovolené, hlavně ale takové, které jsme dostali. Hrnky s láskou darované jsou nejhezčí a nejoblíbenější. Zpříjemňují nám začátek dne, nebo je máme v práci na kávu a kdykoliv se na ně podíváme, pracuje se nám lehčeji, protože už jen pohled na takový hrneček zahřeje u srdce.

A i když už mi manžel doma občas vyhrožuje, že hrnky půjde prodávat na trh, kolik jich mám, přesto jsou hrnečky mým oblíbeným dárkem.

Na darovaném hrnečku totiž hned poznáte, že ten, kdo ho daroval, na vás myslel a vybíral ho tak, aby potěšil.

Hrneček, který jsem dostala já, je z eshopu hrnkov.cz – tam najdete spoustu nádherných hrnečků, které na první pohled zahřejí u srdce a potěší.

Na eshopu hrnkov.cz si vyberete typ hrnečku, který se vám líbí, a pak už jen dekorujete. Na výběr je spousta obrázků, které jsou na hrneček namalovány, a k nim si zvolíte i nápis, který na hrneček chcete obdarovanému (nebo sobě) napsat. Můžete si tak k obrázku napsat třeba jen jméno, můžete ale i doplnit věnování. Na výběr je spousta typů nápisů – třeba nejlepší přítelkyně, nejhodnější děda, nejlepší fotbalista, rybář, myslivec, houbař a spousta dalších – ten „svůj“ nápis si určitě najde každý.

Já jsem dostala hrnek s nápisem Nejlepší babička Jana - s obrázkem veselé kočky. Kočky mám moc ráda, sbírám i jejich figurky, kočičí hrneček je proto pro mne ten pravý, udělal mi opravdu velikou radost. A protože je dost velký, budu si do něj dělat svou první ranní kávu s mlékem a začnu hezky a příjemně každý den. Na oušku hrnečku je ozdobný malý oblouk, o který se velmi příjemně opře palec, a hrneček se lépe drží.

Pokud tedy přemýšlíte o osobním dárku pro někoho, koho máte rádi, a komu chcete udělat radost, vyberte mu nějaký hrneček s osobním věnováním z eshopu hrnkov.cz. Jsou to hrníčky s nápadem, které potěší a pohladí po duši. A pokaždé, když se z něj půjdete vy, nebo ten, komu jste hrnek darovali, napít, budete mít hned o kousek lepší náladu. A i když hrnečků máte doma spousty, tenhle se určitě zařadí mezi ty oblíbené.

v článku jsem použila i ilustrační foto hrnečků z hrnkov.cz

Pokud si chcete vybrat krásně malovaný hrnek, klikněte zde: eshop Hrnkov.cz

 

Vůně pro dámy i pány z eshopu swee.cz inspirované světoznámými parfémy

Vůně nás provázejí celým životem. Od prvního nadechnutí kolem sebe cítíme spoustu vůní. Některé jsou příjemné, jiné méně a některým se radši vyhýbáme. Já bych se dnes ráda věnovala těm příjemným.

 Protože jsem zažila dobu, kdy jedinou vůní, která se dala koupit, byly Živé květy – tedy lahvička s parfémem, ve kterém byl stonek květiny z umělé hmoty zalitý parfémem ostré květinové vůně jako konvalinky, růže a fialky (fialky jediné se daly tak trochu použít) – jsem ráda, že dnes je parfémů a toaletních vod na trhu dostatek. Už tedy nemusíme používat parfém, jehož jediná kapka s trochou nadsázky dokázala vypálit díru do asfaltu. Když někde prošla žena navoněná Živými květy, poznali jste to ještě po hodně dlouhé době. Od té doby nesnáším silné vůně a převoněné lidi.

Co ale mám ráda, jsou jemné vůně, které mohu měnit podle nálady. Jiný parfém používám v létě, jiný v zimě, a jiný když mám radost, jiný když jsem smutná, jiný na ples a jiný do práce – vůně je dnes už  opravdu možné si vybírat, jak chceme, a většina žen má doma víc, než jednu lahvičku s parfémem.

Pokud namítnete, že mít doma víc parfémů a toaletních vod, je celkem nákladné, hned vám odpovím, že to tak nemusí být.

Vyzkoušela jsem totiž parfémy Yodeyma z eshopu swee.cz. K dispozici jsem měla 3 testery,a 3 vzorky vůní Yodeyma Paris. A tak jsem chodila, týden jsem očichávala papírky, zápěstí, abych vám mohla tyhle vůně doporučit.

Dcerám se nejvíc líbila Yodeyma Paris Celebrity Woman –je to vůně inspirovaná oblíbenou Lancome La Vie est Belle. Je to vůně sladká, ovocně květinová.

Okouzlí vás esencí černého rybízu a sladké hrušky díky čemu je YODEYMA Celebrity Woman tak výjimečnou. Základem celé vonné kompozice je vzácný kosatec, jímž dále prostupují tóny jasmínu a květů pomerančovníku. Základ vůně je tvořen z jedinečných tonka fazolí, pralinek, exotického pačuli a vše podtrhne tón vanilky.

Pro mne je tahle vůně sladká až příliš, mé dcery ji ale používají moc rády, a moc se jim líbí.

Vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Celebrity Woman

 

Další vůně je Yodema Paris Iris – tahle vůně je vhodná pro všechny ženy, které mají rády orientální, dřevité vůně. Je to výrazná květinová vůně – voní hlavně jasmínem.

Okouzlí vás třemi vonnými složkami, jejichž kombinace dodává vůni jedinečný nádech. Úvodním tónem YODEYMA Iris je opravdu výrazný jasmín, který se snoubí s hřejivým kašmírovým dřevem. V základu vůně se ukrývá výjimečná vůně ambry, díky které  nezůstanete bez povšimnutí.

Vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Iris

 

Mě se nejvíc líbil vzorek Yodeyma paris Joy – je to jemná, květinová vůně, inspirovaná parfémem Gucci Bloom. Tahle vůně mi sedla nejvíc, tu jsem si užívala nejvíc. Je vhodná pro každou příležitost, je to taková letní, květinová vůně.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Parys Joy (Yode)

 

Pro pány mají na stránkách swee.cz také parfémy, které jim dodají na mužnosti.

Yodeyma Paris Power –je to vůně inspirovaná parfémem Paco Rabanne – One  Milion – je to vůně velmi výrazná, dřevitá a kořeněná

Luxusní, ohnivá a vášnivá vůně a tajná zbraň všech mužů, kteří chtějí vsadit vše na jednu kartu. Hlavní doménou je pulzující kůže, které podlehnou všechny ženy. Chtějte tuto smyslnou vůní a dopřejte si být zahalen do všech jiskřivých tónů, který vám tento parfém nabízí.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Paris Power

 

Yodeyma Paris Complicidad – vůně inspirovaná Paco Rabanne Pure XS

Kořeněná vůně pro sebevědomého muže. Tahle pánská vůně mi seděla nejvíc, a i manžel a syn po vyzkoušení volí jako nejlepší tuhle vůni.

Smyslná vůně pro muže, kteří vědí co chtějí. Slouží jako afrodiziakum pro ženy a to je ten hlavní aspekt tohoto parfému. Navazuje na předešlou vůni, ovšem má v sobě více tónů, na které velmi dobře reagují ženy. Jedná se o pryskyřici a myrhu, které se používají již od starověku. Za touto vůní stojí zkušené znalkyně parfémů a taktéž mužů.

Vůni si prohlédněte zde: Yodeyma Paris Complicidad

 

A poslední vůně Yodeyma Paris WOW Scent – vůně inspirovaná Emporio Armani Stronger with you – vůně orientální, aromatická. Tahle pro mne byla až příliš silná, vůní hezky,ale nesmí se to s ní přehánět.

Elegantní, moderní a zároveň originální vůně pro muže. Lehce kořeněná díky směsi kardamonu, růžového pepře a máty. Tato kombinace vystihuje název díky, které je vůně charakteristická a to přesně: ,,silný díky tobě". 

vůni si prohlédněte po kliknutí zde: Yodeyma Paris Wow Scent

 
 

Na eshopu swee.cz se přesvědčíte, že mít doma víc parfémů a toaletních vod není žádný problém. Pozor, nekupujete si kopii světoznámého parfému,ale vůni tímto parfémem inspirovanou, nevoní tedy úplně stejně. Voní ale příjemně,a vybere si každý. Vonět můžete celý den, vůně můžete střídat podle nálady, nebo ročního období – na eshopu swee.cz nakoupíte vůně za velmi příznivé ceny. Stačí si jen vybrat. Tak ať je náš svět krásnější a voňavější.

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.swee.cz


Tip na dárky pro celou rodinu - ocelové šperky z polodrahokam.cz

eshopu polodrahokam.cz jsem vám už dříve v recenzi psala. Mám tenhle eshop moc ráda, protože kromě hotových výrobků za rozumné ceny si zde můžu nakoupit i různé komponenty a vyrobit si šperk sama. Najdu tady i inspiraci a návod, jak si šperk vyrobit – takže i úplný začátečník může vyrobit jako dárek šperk podle vlastní představy,a co si budeme povídat – tyhle s láskou a od srdce vyráběné šperky jsou pro obdarovávaného super dárek. Náramky, náhrdelníky, náušnice – krása, která nás ženy zdobí, a kterou máme rády. 

Já ale moc zručná na výrobu nejsem, ani inspiraci moc nemám, proto si raději kupuji šperky hotové.

A protože se vánoce blíží rychleji, než bych chtěla, začínám se už poohlížet po tipech na vánoční dárky. Nemám totiž ráda předvánoční stres, a dárky kupuji ráda s předstihem, abych se vyhnula chaosu v obchodech a nervům s nedoručenými zásilkami.

Letos jsou hodně v módě ocelové šperky. Jsou hezké, kvalitní, hodně vydrží a na chirurgickou ocel nemívají lidé alergii, jako na některé jiné kovy. Proto je chirurgická ocel vhodná prakticky pro každého.

Takže jsem se dala do vybírání dárků, a vybrala jsem pro všechny – pro ženskou i mužskou část rodiny. I muži se totiž rádi zdobí.

Pro manžela jsem vybrala ocelový pánský náramek  Rondelle 4 mm.

Náramek je tvořen malými černými a stříbrnými kuličkami, je elegantní, a slušivý. Není příliš výrazný, a přitom upoutá pozornost. Jeho šířka je 4 mm, hmotnost 13 g, dlouhý je 20 cm, má karabinkové zapínání. Náramek je z chirurgické oceli, na kůži je tedy velmi dobře snášen, a jen tak ho nepřetrhnete. Náramek je vhodný na každodenní nošení, do práce stejně jako na koncert ne bo jiné aktivity.

Pokud si chcete náramek prohlédnout, klikněte zde: náramek Rondelle pánský

 

Pro syna jsem vybrala náramek výraznější, náramek s královským vzorem Gunmetal 6mm.

Náramek je z chirurgické oceli, má černou barvu, zapínání na karabinku. Délka je 23 cm, šířka 6 mm, hmotnost 30 g.

Náramek je výrazný,je mohutnější, a dostatečně silný, takže se rozhodně nepřetrhne. Syn rád chodí na rockové koncerty, a tenhle náramek bude super doplněk pro každého rockera, nebo motorkáře, na sport  – prostě pro každého muže, který má rád výraznější náramky.

Pokud si chcete náramek prohlédnout, klikněte zde: náramek Gunmetal pánský

 

Pro maminku jsem vybrala ocelový náramek Infinity ve zlaté barvě.

Z tohoto náramku bude mít určitě radost každá maminka, babička, přítelkyně- každá žena. Je jemný, úzký zlatý pásek je zdobený symbolem nekonečna. Náramek je velmi univerzální, může být nošen k letním šatům, stejně jako do práce, nebo do divadla. Je vhodný pro každou příležitost.

Náramek má délku 18 mm, váha pouhých 6,5 g, šířka 3 mm pásek, 11 mm znak nekonečna.

Opět díky chirurgické oceli je velmi dobře snášen na kůži.

Pokud si chcete náramek projlédnout, klikněte zde: Ocelový náramek Infinity

 

A jako poslední dárek jsem vybrala sadu ocelových náhrdelníků pro páry – včelky.

Tyhle párové náhrdelníky jsou nádherné. Včelky jsou vyrobeny jen jemné a vkusné, jsou droboučké, na hlavičce je vsazen drobný kámen bílé barvy (kameny se mohou u výrobků mírně lišit, protože jsou přírodní). Včely jsou symbolem loajality, pracovitosti a sounáležitosti.

Pánský náhrdelník je v černé barvě, dámský má barvu růžového zlata. Délka náhrdelníku je 46 cm, měla by tedy stačit pro každého.

Zapínání je karabinkové, šířka 1,5 mm, váží 8 g.

Pokud tedy chcete mít s partnerem stejný náhrdelník v provedení pro páry, udělejte si radost tímhle povedeným párovým šperkem. Vždycky když se pak na ten svůj podíváte, budete vědět, že někde k němu je ten druhý, který ho doplňuje – šperk vašeho partnera. Mně se myšlenka párových šperků moc líbí. Nemám ale moc ráda rozpůlená srdce- i když srdce je symbolem lásky, mě se líbí vcelku- a motiv včelky mne zaujal – je krásný. Každý šperk je jedinečný a můžete ho nosit i samostatně. Pokud tedy chcete udělat radost nějakému páru, nebo darovat sobě a osobě, kterou máte ráda párový šperk- kupte si tenhle ocelový se včelkami. Je moc hezký, a přitom se hned tak neroztrhne. A opět je díky chirurgické oceli vhodný pro většinu lidí.

Pokud si chcete sadu náhrdelníků prohlédnout, klikněte zde:náhrdelník pro páry včeličky

 

Na eshopu polodrahokam.cz jsem strávila nákupem velmi příjemné chvíle. Šperky, které tu prodávají, jsou moc hezké a nejsou stejné jako na ostatních eshopech, a to mne na nich baví.  Líbí se mi, že si mohu vybrat šperky z různých materiálů. Vybere si každý – milovník stříbra, polodrahokamů, perel i chirurgické oceli. A pokud se vám žádný šperk nelíbí – nakoupíte si komponenty a vytvoříte si prostě svůj vlastní, jedinečný šperk. A k jeho výrobě si třeba můžete zapálit svíčku ve svícnu z himálajské soli, aby atmosféra byla příjemnější.

Pokud tedy už jako já uvažujete o tom, co letos koupit jako dárek na vánoce, zkuste vybírat na eshopu polodrahokam.cz . Výběr je velký


Diáře a kožená galanterie, doplňky

Máte rádi diáře? Já miluji diáře. Jsem tak trochu chaotik, takže žiju ve stylu: Co si nenapíšu, to zapomenu. Upřímně přiznávám, že mám sice moc ráda moderní technologie, na zapisování věcí do elektronického diáře jsem si ale nikdy nezvykla a už asi ani nezvyknu. Ne, že bych to neuměla, ale je to pro mne nepřehledné, a myslím, že problém je i v tom, že si na tenhle typ poznámek zvykat nechci. Miluji totiž klasické papírové diáře. Nejlépe, když jsou v kůži – nádherně voní, a jsou mnohem osobnější. A zkuste si třeba na poradě kreslit kytičky, sluníčka, nebo čárečky do elektronického diáře – tohle kouzlo má jen papírový diář. Ten můj je na konci každého roku i pěkně ilustrovaný. Kreslím si k zápiskům obrázky i při telefonování – je to uklidňující a fajn.

Proto jsem skoro nedýchala nadšením, když jsem si vybalila nový diář na rok 2020.

Vybrala jsem si Diář ADK Manager v modré barvě. Já modrou miluji, takže mi udělal radost už obal.  Obal diáře je z kombinace nylonové látky a imitace kůže – takže je skvělý na údržbu. Přeci jen po nějaké době používání by nevypadalo dobře nosit okudlaný a ohmataný diář – tady stačí vlhkým hadříkem otřít a bude zase jako nový.

Diář je ve formátu A5, je lehoučký, takže pro nás ženy ideální.

Uvnitř diáře je kroužková mechanika – díky ní si můžete snadno doplnit nebo odebrat potřebné formuláře. Mně vyhovuje týdenní plánování, mám tedy diář s týdenními formuláři. K diáři při jeho zakoupení dostanete i sadu týdenních formulářů navíc, dělící listy, propisku a pravítko. Vnitřní uspořádání diáře umožňuje uložit si do něj i různé vizitky, karty na oběd, nebo vstupní karty – z přihrádky nevypadnou a máte je stále po ruce. Praktické zapínání na patent zabezpečí diář proti otevření a vypadávání věcí z něho ven.

Mám z diáře ADK velkou radost. Kromě pracovních záležitostí si do diářů píši i všechny narozeniny a výročí celé rodiny, schůzky s kamarádkami, a jsem spokojená, že na nic nezapomenu. Jsem moc ráda, když můžu občas „vypnout mozek“, pustit všechno z hlavy a užívat si třeba super podzimní procházku s kamarádkou, a nemusím mít strach, že na něco zapomenu. A u papírového diáře je velká výhoda, že se nerozbije, nepraskne, neodejde mu nějaká součástka – vždy v něm zůstane všechno zaznamenané. Moje kamarádka, která propagovala diář elektronický se ráda vrátila k papírové klasice – diář se rozbil, data neměla zálohovaná a najednou měla ve všem chaos, a nevěděla kdy má pracovní schůzky, a byl to celkem problém. A taky elektronika nevoní krásně papírem a kůží. Jsem prostě velkým propagátorem hezky vypadajících diářů, a tenhle je vážně nádherný a účelný.

Pokud si chcete diář prohlédnout, klikněte zde: diář ADK Manager 2020 modrý

 

Na eshopu ADK.cz ale nekoupíte jen diáře, i když jejich výběr je tam úžasný. Já jsem si ještě vybrala krásnou peněženku.

Peněženka ADK Fiesta je klasický typ peněženky. Je v černé barvě, materiál je kůže.

Peněženky jsou věc, kterou máme v ruce každý den. Proto si vybírám kvalitní peněženky, které se hned nerozbijí, neohmatají a nepářou se jim švy. ADK Fiesta peněženka je podlouhlá peněženka, přihrádku na mince má vyztuženou kovovým rámkem, je to kvalitní peněženka vyrobená českými řemeslníky.

Peněženka je prostorná. Oddělení na mince je vyztuženo kovovým rámkem – to mám moc ráda, protože se mi často stalo, že peněženky se zipem se rychle ničily – utrhl se jezdec, nebo celý zip, a jeho oprava byla tak drahá, že bych si radši koupila novou peněženku. Takže kovové zavírání přihrádky na mince je fajn, a mám jistotu, že se nerozbije a nezničí.

Na bankovky jsou v peněžence tři přihrádky, šest kapsiček na karty, nebo doklady, dvě podlouhlé hlubší kapsičky, 1 přihrádka s průhlednou folií, zapínání celé peněženky je na patent.

Rozměry peněženky jsou 17,5 x 10,5 x3 cm – je to tedy peněženka střední velikosti. To se mi líbí – do malých peněženek se moc věcí nevejde, a já jsem zvyklá nosit v peněžence i doklady, a velké peněženky jsou nepraktické, protože když je dáte do kabelky, už do ní nic jiného prostě nedáte.

Peněženku ADK Fiesta můžete koupit v černé, červené, nebo hnědé barvě.

Já jsem si vybrala černou. Je lehká, prostorná, elegantní, praktická – a krásně voní kůží. Pokud tedy přemýšlíte o nové peněžence, nebo chcete někomu udělat radost dárkem, a nevíte jaký vybrat – tahle peněženka je moc hezká.

Peněženku si můžete prohlédnout zde: ADK peněženka Fiesta

 

Vždycky když vybírám a kupuji něco pro sebe, vybírám nějaký dárek i pro manžela – jednak mu chci udělat radost,a zadruhé on pak tolik nebručí..

Tentokrát jsem mu vybrala krásný opasek ADK Adam.

Opasek je kožený, vyrobený v české republice, velmi kvalitně zpracovaný. Je velmi slušivý, lze ho nosit na běžné nošení k džínům, ale je vhodný i ke společenským kalhotám – vypadá moc hezky. Je decentní a přitom na první pohled působí luxusním dojmem. Opasek je široký 35 mm.  Délka opasku je měřena od konce spony k prostřední dírce. Obvod pasu je doporučeno měřit tam, kde kalhoty muž obvykle nosí- tedy 10 cm v pase odpovídá opasku 105 cm.

Opasek je prodáván ve dvou délkách – 105 cm a 115 cm, a lze ho jednoduše zkrátit.

Opasek ADK Adam nemá dírky, spona Automat se zapíná speciálním mechanismem. To je moc fajn, protože odpadá zdlouhavé trefování se do dírek na opasku. Opasek si tak můžete povolit nebo utáhnout podle momentální potřeby.

Opasek ADK Adam bude určitě slušet každému muži (tak jako tomu mému). A je to bezva tip na dárek.

Opasek Adam si můžete prohlédnout zde: Opasek ADK Adam

 

V eshopu ADK.cz jsem vybírala dlouho a ráda. Zboží se mi tam moc líbí, a u peněženek jsem vybírala dlouho, protože jsem měla několik favoritů. I diářů se mi líbilo několik typů, nakonec ale vyhrála moje láska k modré barvě. Všechno zboží, které jsem si objednala, přišlo krásně zabalené, a doručeno bylo rychle. Jako všechny kožené výrobky, i tyhle z ADK hezky voní kvalitní kůží.

Pokud chcete tedy udělat radost sobě, nebo někomu ze svých blízkých – určitě si vyberete. Tipů na dárky k blížícím se vánocům je tady nepřeberně. Vybere si určitě každý. Já se sem určitě ještě pro nějaký hezký vánoční dárek vrátím. Dobré a kvalitní zboží se totiž chválí samo, a přede mnou teď leží výrobky ADK, které mi udělaly spoustu radosti, takže jsem přesvědčena, že udělají velkou radost i třeba pod vánočním stromečkem.

Chcete si prohlédnout sortiment eshopu? Stačí kliknout zde: www.adk.cz

 

A pokud si chcete něco hezkého v eshopu ADK vybrat, mám pro vás exkluzivní slevu 10 % na celý nákup. Stačí zadat v objednávce :  janavpohode10

Kupon má platnost do konce roku, počet použití je neomezený, můžete se slevou nakoupit kolikrát chcete.

U kupónu na slevu 10% je platnost do konce roku, počet použití je neomezený


Hra Desítka Česko

Máte rádi stolní hry? U nás doma jsou hodně oblíbené. Občas prostě všichni odložíme mobily, vypneme počítače a uděláme si odpoledne nebo večer s „deskovkami“. Je to osvěžující, zábavné – prima relax a odpočinek. O tom, že hry nejsou jen pro malé děti, už jsme se dávno přesvědčili, a sledujeme novinky na trhu. Je moc fajn, že výrobci už vědí, že nejen malé děti si rády hrají, a vyrábějíc hry zaměřené na větší děti, dospívající a dospělé.

 Jednou z takových her je i hra Desítka Česko od firmy Mindok. Hra je vhodná pro hráče od 10 let, a budete se v ní opravdu bavit. Myslíte si, že znáte odpověď na nějakou otázku, Pokud jste byli přesvědčeni, že ano, tak tahle hra vám trochu zamotá hlavu – je tu totiž deset možností, jen jedna je správná, a najednou si nejste jistí, protože i jiné varianty vypadají velmi pravděpodobně.

Hra je umístěna do Smart boxu – tedy takové malé červenomodré chytré krabičky. Krabička je z plastu, a je poměrně malá, a velmi pevná, je tedy vhodná i jako hra na cesty – nerozbije se, nic se nikde neohne, nezničí.

Ve hře je 100 oboustranných karet s otázkami. Vložíte tedy papírovou kartu do smartboxu, uprostřed hry je napsané zadání úkolu, od úkolu vede deset paprskovitých čar k odpovědím. Ty jsou ale zakryté plastovými bílými žetony (my jim prostě říkáme čudlíky). V rozích boxu jsou pak ozubená kolečka, s počítadlem bodů pro hráče. Hrát mohou současně maximálně 4 hráči.

Na začátku si zvolíte, kdo bude začínat, protože neodpovídáte při hře současně, ale postupně. Začínající ohlásí otázku, a řekne odpověď – odhalí bílý žeton. Pod žetonem je správná odpověď, pokud souhlasí s odpovědí hráče, nechává si žeton pro sebe. Podá krabičku dalšímu. Pokud odpoví špatně, je v daném kole vyřazen, už nemůže znovu odpovídat, a ztrácí bodíky nasbírané z této otázky. Pokud se vám zdá, že už není žádná odpověd v daném kole správná, můžete se vzdát odpovědi.

Kategorie otázek:

Pravda / nepravda : Odpovědi jsou bud pravdivé nebo nepravdivé. Pro získání bodu si musíte vybrat jen pravdivou odpověď.

Číslo: podle vlastního výběru otázky odpovíte správný počet, nebo datum

Pořadí:  uhodněte správné pořadí odpovědi na otázku

Století / desetiletí : uvedete správné století, nebo desetiletí

Barva: uvedete správnou barvu

Otevřené otázky: hádáte správné jméno, slovo..

Kolo končí, když je odstraněno všech 10 žetonů odpovědí, nebo když všichni hráči odmítli odpovědět, nebo vypadli, sečtou se žetony, na počítadle bodů si hráči zaznamenají body a žetony vrátí do smartboxu.

Nové kolo začíná novou kartou. Hra končí, když má některý z hráčů alespoň 20 bodů ( nebo si můžete dohodnout jiné číslo). Jedna hra trvá zhruba 20 minut, pokud si ale zvolíte menší počet bodů, je samozřejmě kratší.

Možná se vám zdá popis pravidel složitý, ale věřte, že tomu tak není. Smart box je malá krabička, všechno na ní vidíte na první pohled, jakmile poprvé začnete hrát, pochopíte pravidla lehce – vyplynou jasně ze hry. Nemusíte nic nikde složitě hledat, jen měníte karty s otázkami, a máte stále jen 1 smart box a 10 žetonků – čudlíčků. Pravidla tedy jsou pak jasná, jakmile odehrajete první kolo, už nad nimi nemusíte vůbec přemýšlet, hra je snadno pochopitelná.

Hra je vhodná pro děti od 10 let – je potřeba, aby už dobře četly a měly trošku přehled. Menší děti by tahle hra rozhodně nebavila, nepochopily by ji. Ty starší ale baví moc, a aniž by věděly a chtěly, ukládají si do hlavy spoustu vědomostí o Česku. Komenský by jásal, protože tady Škola hrou opravdu platí. Hra je vhodná i na cesty – nic se neztrácí a neničí, hra je malá a skladná, nezabere moc místa.

Prima je tahle hra i pro teenagery nebo pro dospělé – pokud občas na párty nebo na posezení s přáteli hrajete deskové hry – tahle vás bude bavit. A je to občas napětí a legrace, a u nás někdy i trochu zlosti a naštvání : ozývalo se : „Já jsem to věděl, jen jsem se spletl“ a podobně ( a občas vůbec neplatilo člověče nezlob se, někdo se i pěkně vztekal..). A věřte, že když se spletete na něčem, o čem jste předpokládali, že to víte – budete si to pamatovat už napořád. Tyhle odpovědi, co vás naštvou, se do paměti ukládají opravdu nejlépe. Hra testuje vědomosti, a zároveň je to jednoduchá hra na pravidla a samotné hraní.

Pokud tedy máte doma starší dítko, teenagera, nebo rádi hrajete hry i jako dospělí, hra Desítka Česko vás rozhodně nezklame a pobaví.

Shrnutí:

 • Hra je uložena ve smart boxu
 • Ve hře je 10 žetonů odpovědí,
 • Ve hře je 100 oboustranných herních karet
 • Každý okruh obsahuje 10 otázek a 10 možných odpovědí
 • Každý hráč má možnost odpovídat v daném kole
 •  hráč body může získat a zároveň ztratit
 • Hra je pro 2 – 8 hráčů ( bud samostatně, nebo 4 týmy po 2 hráčích, počítadla na body jsou pro max 4 hráče)
 • Hra trvá max 20 minut, je na vás kolik bodů si zvolíte a tím si řídíte i délku hry
 • Hra je 10 + let
 • Hra je vhodná na cesty

Pokud si chcete hru koupit, klikněte zde: Hra Desítka Česko

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment společnosti Mindok, klikněte zde: www.mindok.cz


Přítodní kosmetika že včelařství Horákovi

Na stránku Včelařství Horákovi jsem narazila úplnou náhodou. Dochází mi totiž doma zásoba medu, tak jsem chtěla vyzkoušet i nějaký kvalitní med přímo od včelaře. Med máme doma moc rádi. Obsahuje tolik zdraví prospěšných věcí, ale hlavně mně i dětem opravdu moc chutná. Není lepší začátek dne, než namazaný chleba s medem – pak je medové nejen ráno, ale i den. A protože přicházejí podzimní plískanice, tak na zahřátí a na potlačení podzimní virózy si dávám čaj s medem – lipový, mateřídouškový, heřmánkový  – jsou tak dobré, a tak hezky voní. A protože mám ráda farmářské výrobky a výrobky od českých chovatelů a pěstitelů, hledala jsem, až jsem našla.

Kromě klasických medů různých druhů a typů se mi moc líbí i nápad s dárkovými medíky. Najdete jich na eshopu včelařství hned několik – třeba i vánoční, nebo svatební. Moc se mi tenhle typ dárků líbí – darujete dobrotu a zároveň zdraví.

Co mne ale překvapilo, je velký výběr přírodních mastí, které na eshopu můžete koupit. Já sama mám pleť se sklony k ekzému, dcery také, takže si musíme dávat pozor, jaký krém, nebo mast na pleť použijeme. Vyhledávám tedy moc ráda produkty bez chemie. To balzámy a masti z včelařství Horákovi splňují. Produkty jsou vysoké kvality, a vybrané jsou s certifikovány pro děti od narození – tyto produkty najdete v sekci pro děti od narození po kliknutí zde: pro děti od narození.

Já sama jsem vyzkoušela tři produkty.

Pro maminku Propolisovou mast.

Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, a produkují ji včely při stavění pláství v úlu. Surovinu k tvorbě propolis sbírají včely na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Při stavění mísí nasbíranou hmotu s výměšky hlavových žláz. Propolis má hojivé účinky, působí proti bakteriím, houbám a plísním. Propolis byl i v dávných dobách užíván k léčebným účelům, a jeho obliba přetrvává doposud. Moje maminka si na propolis potrpí obzvláště – prakticky každý neduh a problém by nejraději řešila propolisem. Tahle mast z včelařství Horákovi mne upoutala hlavně tím, že je tvořena kromě propolis základem z bambuckého másla a mandlového oleje ( klasické masti mají v základu vazelínu), tuhost zajišťuje včelí vosk. Propolisová mast je certifikovaná už pro děti od narození. Dobře se maže a jemně, nevtíravě a příjemně voní. Maminka má velkou radost, tohle složení masti jí vyhovuje mnohem víc, než klasická mast.

Pokud si chcete mast koupit, nebo prohlédnout, klikněte zde: Propolisová mast

 

Jako další jsem vyzkoušela Makový balzám.

Je vhodný pro všechny typy pleti, regeneruje, hojjí a vyživuje pleť. Kromě bambuckého másla obsahuje Makový olej, mandlový olej lisovaný za studena a vitamín E. Mandlový olej zvláčňuje a zklidňuje pleť, makový olej regeneruje, vyživuje a chrání pokožku. Urychluje hojení drobných ranek a odřenin, a hydratuje pokožku. To je přesně to, co teď na podzim potřebuji. Jakmile totiž přestane svítit sluníčko,a začne podzimní  šero a plískanice s větrem, moje pleť přechází do podzimního režimu –je začervenalá, vysušená, loupe se a praská. Nejhorší je to vždycky na nose, bradě, u obočí a uši. Takže jsem byla zvědavá, jestli si makový balzám s mou podzimní pletí poradí. A je to fajn. Suchá místa se hydratovala a promastila, vysušená pokožka, která hlavně kolem uší až trochu praská, se o mnoho zlepšila a další prasklinky se neobjevují, balzám pleť nijak nedráždí, jemně a příjemně voní. Jsem moc spokojená.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Makový balzám

 

Poslední vyzkoušenou kosmetikou ze včelařství Horákovi je Zázračné srdéčko

Tak nějak mne nalákal už název – je Zázračné srdéčko opravdu zázračné? Co vlastně obsahuje a proč se jmenuje tak, jak se jmenuje? Zvědavost je velká a silná, proto ho mám teď před sebou a zkouším. První, co jsem ucítila po otevření krabičky je příjemná marcipánová vůně.(Musím si koupit marcipán, protože po otevření krabičky na něj mám strááášnou chuť). V masti je obsaženo jen to nejlepší, co lze nabídnout – čistý včelí vosk, bambucké a kakaové máslo a zastudena lisované oleje. Stačí ho při nanášení malé množství, takže vydrží poměrně dlouho a jeho použití je opravdu široké. Nejvíc ho doma užíváme jako balzám na rty.  Už žádná popraskaná pusa, vysušené rty a popraskané koutky (au). Po balzámu máme všechny doma krásné rty. Jeho využití je ale velmi všestranné – pokud máte třeba popraskané paty, srdéčko vám uleví a hojí, taky na mazání vysušené pokožky na rukou je fajn- já bez krému na ruce nemůžu existovat. Jakmile si umyju ruce, mám je hned vysušené, a musím mazat. Krabička Zázračné srdéčko je malá a lehká, v pohodě ji můžete sebou nosit v kabelce. Další blahodárný účinek Zázračného sréčka je na jizvy a strie. Věčný problém, se kterým se setkala určitě každá z nás, která má děti. ( I když strie netrápí jen těhotné ženy, například můj syn se trápil se striemi v pubertě, když najednou rychle vyrostl). Strie jsou nepříjemné, a znám spoustu žen, které se nechtějí v létě ukazovat kvůli striím a jizvám v plavkách. V Srdéčku je totiž kromě jiného i jojobový olej, který prokazatelně má protizánětlivé účinky, hojí ranky, předchází jizvám a pozitivně působí i na pleť s akné. Další prospěšné látky jsou včelí vosk (zvláčňuje a vyživuje), malinový olej, švestkový olej, bambucké máslo, vitamín E,a nádherně voňavé kakaové máslo.

Vůbec se nedivím, že ve Včelařství Horákovi pojmenovali tenhle balzám Zázračné srdéčko – je totiž opravdu super, má velmi široké použití,  je hojivé, přírodní a nádherně voní. Pokud bych mohla poradit – v každé dámské kabelce by jeden kelímek Zázračného srdéčka neměl chybět.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Zázračné srdéčko

Pokud máte rádi med, a přírodní kosmetiku, doporučuji vám podívat se na stránky včelařství Horákovi. Najdete tu vynikající, dobrý a voňavý med, a také kvalitní certifikovanou přírodní kosmetiku. Já jsem vyzkoušela kromě medů ještě tři balzámy a masti – Propolisovou, Makový balzám a Zázračné srdéčko. Určitě ale vyzkouším i další produkty. Například hodně hojivou zinkovou mast, čokoládový balzám,kávový balzám, nebo Marcipánový olej. Anebo ještě nějaký další. Lákají mne všechny. Kosmetika bez chemie, přírodní – to je to, co mne u mastí a balzámů u Horákových velmi oslovilo. Léčivá síla přírody je totiž ohromná.

Celý sortiment si prohlédněte po kliknutí zde: Včelařství Horákovi

 


Flexofytol, přírodní přípravek na klouby

Flexofytol

S klouby a pohybovým aparátem mám už delší dobu potíže. Jako mladá jsem ani netušila, že nějaké klouby mám, teď ráno vstávám celá polámaná a rozhýbat se mi trvá hodně dlouho. Dala jsem tedy na rady známých a užívám různé kloubní přípravky – tedy přípravky pro lepší funkci kloubů a pohybového aparátu. A celkem to funguje.

A tak jsem doporučila užívat přípravek na lepší činnost kloubů i mamince, která revmatoidní artritidou trpí už hodně dlouho. Po dlouhém hledání jsme se rozhodly pro přípravek Flexofytol. ( Musím přiznat, že tak trochu jsem byla na vážkách, jestli ho nemám zkoušet já, protože mne popis přípravku velmi zaujal ale protože jsem teď užívala jiné přípravky, nebyla by tahle recenze objektivní. )

Maminka už je v seniorském věku, je jí už přes 70 let a má dlouhodobě problémy s pohybovým aparátem. Vlastně ty problémy měla už jako mladá, a tak nějak se jí táhnou celým životem, ale dřív se neléčily příčiny, ale až následky, takže dostávala jen léky na bolest a tím to bylo odbyté. A tak si na to zvykla, že bolest „vypínala“ pilulkou, že ji ani nenapadlo zkusit zmírnit příčinu bolesti. Trvale má potíže s klouby, na obou kolenou už má kloubní náhradu, kyčle ji stále bolí, nejhorší je ale bolest zad – tady má také po operaci. Artrózy v kloubech se ale nezbavila a s přibývajícím věkem jsou potíže čím dál tím horší.

Protože léků už má opravdu dost, zvolily jsme Flexofytol na přírodní bázi.

Nejdříve vám napíšu něco o Flexofytolu samotném. Tady si nebudu nic vymýšlet a zkopíruji vám informaci ze stránky Flexofytolu – pokud si chcete vše nastudovat sami, klikněte zde: stránka Flexofytol.cz

Specialisté z laboratoří belgické farmaceutické společnost Tilman® s více než 60letou zkušeností v oblasti vývoje přírodních řešení na podporu zdraví vyvinuli ve spolupráci s univerzitním výzkumným centrem unikátní proces zpracování kurkumy.

Takto zpracovaná kurkuma ve své bio-optimalizované podobě, dosahuje až 2700krát větší vstřebatelnosti než přírodní prášek kurkumy. To znamená, že jej tělo dokáže mnohem lépe vstřebat a následně vstřebanou kurkumu i maximálně využít. Flexofytol® obsahuje bio-optimalizovaný extrakt kurkumy standardizovaný na 42mg kurkuminu. Pokud je bylinný extrakt standardizovaný, máte jistotu, že v každé tabletě nebo kapsli je stejné množství aktivní látky. To je zárukou kvality a očekávaného přínosu výrobku.

Kurkuma se používá v čínské i indické kuchyni a ajurvédské nauce o životě a dlouhověkosti již celá staletí. Sušený a mletý kořen kurkumy je koření s mnoha zajímavými vlastnostmi. To je taky důvod pro více než 5600 publikovaných farmakologických studií na její účinky, včetně účinků na funkci kloubů.

Na naši pohyblivost má vliv konkrétně kurkumin, tedy aktivní látka obsažená v kurkumě. Kurkumin je silný přírodní antioxidant. Ovlivňuje pohyblivost kloubů a opotřebení kloubních chrupavek.

Chcete-li maximálně využít vlastností kurkumy, nestačí jen přidávat toto vynikající koření do jídla. Kurkumin se velmi obtížně vstřebává a nedostává se do systémového krevního oběhu. Proto byste museli kurkumu konzumovat každý den v ohromném množství. A to je důvod, proč zvolit Flexofytol®. Doplněk stravy Flexofytol® je určen pro všechny, kteří mají zájem získat efektivní formou látky obsažené v kurkumě a umožnit jejich přirozené působení v organismu.

1 tobolka = 1,9 kg kurkumy

Maminka kromě artrózy trpí i cukrovkou a hypertenzí, a má ještě pár diagnostikovaných onemocnění souvisejících s věkem. Proto jsme byly rády, že Flexofytol je na přírodní bázi a nebude do sebe cpát další chemii. Trošku jsem se bála, jestli jí přípravek „sedne“, anebo jestli na něj nebude reagovat alergicky, nebo průjmem, proto jsme se před užíváním radši poradily s praktickým lékařem – to byste měli udělat radši také, pokud užíváte léky na nějaké nemoci, které by se mohly s Flexofytolem ovlivnit.. Ale úplně v pohodě – maminka přípravek moc dobře snáší. Dokonce se jí zlepšily bolesti žaludku, které někdy měla po užití prášků – tedy spíš pocit těžkosti než bolest, ale úleva přišla.

První měsíc se Flexofytol užívá 2 tablety ráno, a 2 večer, později už stačí udržovací dávka 2 ráno. Doporučené je užívat ho alespoň 3 měsíce.

První měsíc užívání nebyl moc velký rozdíl. Hybnost kloubů byla zhruba stejná, zlepšení přišlo pouze u kloubů na rukou – po zhruba 2 týdnech užívání se zlepšila hybnost prstů a lepší byla ranní ztuhlost kloubů na rukách. Zlepšil se právě pocit v žaludku po užívání léků – tady asi vliv kurkumy zapůsobil pozitivně tam, kde jsme to vůbec nečekaly.

Druhý měsíc užívání se zlepšila už hybnost i na nohou, a pohyb je méně bolestivý v kyčlích i kolenou. Nohy bolí méně, zlepšení si všimla i rehabilitační sestra na cvičení, kam maminka dochází – menší bolestivost, a zlepšení i při rotaci kloubů při cvičení. Nohy se lépe rozcvičují a cviky jsou prováděny lehčeji a do lepších poloh než před léčbou. Ustoupila i bolest v loktech, kterou občas maminka měla díky chození s berlemi – to byla spíše námahová bolest, ale i ta je mnohem menší a snesitelnější.

Třetí měsíc užívání se zlepšila už i bolest zad. To nadšení, a štěstí maminky je viditelné na první pohled.  Bolest zad se snížila tak, že se maminka pohybuje mnohem lépe, a podpůrné hole si bere jen, když jde na delší cestu. Při běžném pohybu je nepotřebuje. Pochválena je i na rehabilitaci. Cvičení jí jde mnohem méně. Také si najednou bere mnohem méně léků na bolest. Má i lepší náladu, je pozitivnější. Pochvaluje si snížení bolesti při pohybu v kloubech i v zádech.

O vlivu kurkumy a kurkuminu jsem neměla před vyzkoušení Flexofytolu ani nejmenší tušení. O to víc jsem velmi mile překvapená jeho účinkem. Jsem moc ráda, že jsem našla pro maminku přípravek na přírodní bázi, který jí opravdu velmi ulevil. Je moc příjemné vidět ji, jak má zase mnohem větší radost ze života, ochotně a ráda chodí na dlouhé procházky, bere mnohem méně léků na bolest a na tváři nevidíte bolest, ale úsměv.

Pokud tedy máte vy sami, nebo někdo z vašich blízkých problém s revmatoidní artritidou, bolestí kloubů nebo zad, zkuste Flexofytol. My jsme ho doma zkoušeli po dobu 3 měsíců a jsme moc spokojeni – opravdu je potřeba užívat alespoň po dobu 3 měsíců, účinek se začal projevovat ve větší míře až ve druhém měsíci užívání přípravku. Nečekejte tedy, že po týdnu budete bez potíží. Flexofytol je doplněk stravy, nikoliv lék, tudíž „nevypne“ bolest po spolknutí jedné tablety. Úleva od bolesti a při pohybu je po 3 měsících velká, účinek je znatelný a viditelný. Budeme ještě podávat Flexofytol mamince v udržovací dávce, aby se problémy nevrátily zpátky – o to totiž nikdo z nás nestojí. Investice do zdraví je ta nejlepší, jakou můžeme udělat. A já jsem moc ráda, když vidím maminku spokojenou a veselou.

Pokud chcete o Flexofytolu další informace, nebo ho chcete objednat, klikněte zde: www.flexofytol.cz


Anděl Moorys - ochranný talisman do auta na cesty

Čím dál častěji vídám řidiče s telefonem v ruce za jízdy, nebo řidiče nevěnující se řízení tak, jak by měli – ono při jízdě ladit rádio nebo zadávat do navigace nějaké údaje, nebo nedejbože číst a psát sms zprávy, není moc bezpečné. Já vím, nesmí se to –ale vědí to i ti řidiči? Jasně, vědí,ale tak nějak jsou přesvědčeni, že když už ten stejný pohyb a věc dělali předtím mockrát, nic se přece nemůže stát. Ale ono může. A často taky stane. Mně osobně se stala příhoda, kdy u mě byla těhotná dcera na návštěvě a odjížděla s tím, že mi zavolá. Volala za 10 minut, tak jsem se smála –co tady zase zapomněla. Nezapomněla nic, volala mi, že měla autonehodu, protože její malé auto přehlédl řidič náklaďáku vyjíždějícího z vedlejší silnice – nevěnoval se totiž řízení,ale ladil si rádio. Naštěstí nehoda dopadla celkem dobře, odneslo to „jen“ auto.Dcera byla jen pomlácená, nic vážného,ale mrazí mě z toho dodnes. A bylo to pouhých 10 minut.

A protože věřím v sílu talismanů, rozhodla jsem se všem svým milým do auta takový ochranný talisman pořídit. Vybrala jsem úžasný, designově vyvedený a velmi vkusný talisman. Je to nádherný malý kovový anděl MOORYS, který je vyroben přímo pro motoristy. Je totiž určen k umístění na větrací mřížku automobilu. Je tedy stále v zorném poli řidiče(spíše ho vidíte periferně), ale nijak neruší a nerozptyluje jako různé dekorační předměty zavěšené na zpětném zrcátku. Spousta řidičů má na zrcátku pověšené plyšové hračky, růžence, vonné stromečky, plastové hračky – a všechny tyhle věci se při jízdě hýbou a rozptylují. 

MOORYS anděla stále vnímáte periferním viděním, takže kdykoliv vás napadne sáhnout po rádiu, nebo po zvonícím telefonu, budete chtít hledat něco v tašce, anebo se otočit na děti – vždycky vám oči padnou na MOORYSea uvědomíte si, že „tohle ne“…A to je skvělé. Každá věc, která vám na silnici připomene, že nejste nesmrtelní,a že na vás doma čekají vaši blízcí, a že váš anděl strážný nemusí být ten den zrovna ve formě.Každé takové upozornění je moc fajn. Nikdy totiž nevíte, co se může stát, kdo jede proti vám –a třeba si taky zrovna s někým povídá v telefonu nebo se ohýbá pro něco, co mu spadlo.

Anděl MOORYS je český výrobek z kreativní dílny Terezy Moreové(proto MOORYS). Anděl je opravdu povedený, velikost je tak akorát, takže na mřížce vypadá báječně, není ani moc velký, ani moc malý. Talisman anděl MOORYS je vkusný, a moc se mi líbí. Mám z něj radost, kdykoliv si sednu do auta. A jako u každého talismanu, většina z nás věří, že ho talisman ochrání a přinese mu štěstí. A kdo by na cestě přinesl více štěstí, než strážný anděl – a takovým talismanem MOORYS anděl rozhodně je.

MOORYS, strážný anděl řidičů, talisman propracovaný do posledního detailu bude určitě ozdobou vašeho auta. Vyráběn je ve třech barevných variantách – měděné, starostříbrné a zlaté. Hodí se do každého interiéru auta. Já se svým talismanem MOORYS opravdu chlubím. Moc se mi totiž líbí. A líbí se nejen mně, pochvalně se o něm vyjadřují ženy i muži. A co je ještě moc fajn – z každého koupeného anděla MOORYS jde příspěvek 50 Kč Dětské dopravní nadaci, která pomáhá dětem, které při nehodě přišly o rodiče.

Protože mi opravdu na mých blízkých záleží, a věřím v sílu talismanů, koupím MOORYS anděla do auta všem členům své rodiny. Ochrany není nikdy dost. Vždycky totiž nad námi visí ono pověstné „co kdyby“. U nás pod vánočním stromečkem budou letos ochranní andělé – talisman do auta.

Pokud si chcete anděla také koupit, klikněte zde: MOORYS talisman do auta

 

Smoothie mixér Orava

Smoothie. Slovo, které před pár lety neznal skoro nikdo, a dnes je běžně používaným slovem i malými dětmi. Dokonce mě rozesmála babička od sousedů, když jsem se jí ptala, co chce nakoupit a ona s klidem řekla, že nějaké ovoce na Smoothie.

Smoothie  je skvělý způsob, jak dodržet lékaři předepsanou doporučenou dávku 5 ovocných nebo zeleninových malých dávek denně. Tuhle doporučenou denní dávku jsem nikdy nezvládala dodržet. Ovoce a zeleninu mám ráda, nikdy jsem ale nezvládla jí sníst za den tolik. A najednou to jde – snadno, a rychle.

Smoothie je mixovaný nápoj z čerstvého ovoce nebo zeleniny. Je jen na vás, jakou přísadou si Smoothie ochutíte. Já mám osobně radši smoothie nedoslazované, vnoučkům do něj někdy přidávám med nebo třtinový cukr.

Díky tomuto mixovanému zázraku ve skleničce můžete získat spoustu energie na celý den, zdravou svačinku, nebo večer při posezení s přáteli přidáním trochy alkoholu vynikající ovocný koktejl.

Pokud jste si ještě nikdy smoothie nedělali, vůbec se toho nebojte. Není to nic složitého. Je na vás, a na vaší chuti, jaký nápoj si připravíte. Jestli čistě ovocný, ovocně zeleninový, zeleninový, nebo mléčný.

Já se často inspiruji v knize 107 + 3 extra neodolatelných smoothie receptov. Kniha je ve slovenštině, dozvíte se v ní vlastně všechno, co jste kdy o smoothie chtěli vědět. Co je to smoothie, jak ho vyrobit, jak uchovávat a samozřejmě spoustu inspirativních receptů.

Ono se totiž někdy zdá, že smíchat jde úplně všechno. Ale není to tak úplně pravda. Smoothie není jen způsob, jak do sebe dostat zdravé látky a vitamíny, ale chceme si na něm i pochutnat. A pokud smícháme spoustu surovin dohromady, získáme cosi zdravého ale na chuť a vůni nevábného – asi jako když Pejsek a Kočička pekli dort. Dali do něj samé dobré věci, výsledek ale za nic nestál. Pokud se smoothie začínáte, je fajn začít mícháním jen pár surovin, a zjistit, co vám chutná a vyhovuje nejvíc. A když si nejste jistí, vezměte si chytrého pomocníka – v mém případě je to právě knížka, ve které o smoothie najdete skoro všechno.

Pokud si chcete knížku prohlédnout, nebo objednat, klikněte zde: 107 + 3 extra neodolatelných Smoothie receptov.

Smoothie je kromě zdroje vitamínů a tělu prospěšných látek i skvělá svačinka, která zasytí. Na rozdíl od odšťavňovačů totiž sníte celé ovoce nebo zeleninu a ne jen šťávu z něho.

Já jsem si oblíbila smoothie s červenou řepou, mám je moc ráda v různých variacích. Moc dobré je s banánem, nebo s pomerančem. Vynikající je také smoothie z rajčat – jen pár rajčat, trocha soli, pepře a nakonec pár lístků bazalky.

Pro inspiraci vám zde představím pár receptů.

Růžové překvapení plné zdraví

1 malá syrová červená řepa

1 banán

1 lžička chia semínek

1 – 2 cm kořene zázvoru

1 šálek vody

Řepu oloupeme, zázvor také a nastrouháme ho, vložíme do smoothie makeru a mixujeme ( řepa je tvrdší, potřebuje o trošku déle mixovat),pak přidáme ostatní suroviny a krátce rozmixujeme.

 

Sladké zelené smoothie:

1 hrst špenátových lístků

1 banán

2 menší hrušky nebo 1 jablko

½ avokáda

2 polévkové lžice chia semínek

Špetka kurkumy

Špetka skořice

400 ml vody

Hrušky, banán a avokádo nakrájíme do smoothie makeru, promixujeme, pak přidáme špenát, chia, kurkumu a skořici, rozmixujeme

 

Jako náhrada sladkostí může chutnat smoothie s názvem Letní osvěžující smoothie

Letní osvěžující  smoothie:

1 větší plátek melounu bez pecek

5 jahod

1 jablko

½ salátové okurky

200 ml vody

1 lžičku datlového sirupu

Jahody, jablko a okurku omyjeme. Společně s melounem nakrájíme na menší kousky a vložíme do smoothie makeru. Zalijeme vodou, přidáme datlový sirup, mixujeme cca 1 minutu.

 

Mléčné smoothie s kakaem.

150 ml acidofilního mléka (kefír)

1 jablko bez jadérek

1 menší banán

1 lžička chia semínek

½ lžičky kakaa

1 lžička medu

Do smoothie makeru nalijeme kefír, omyté jablko na kousky, banán na kousky, chia semínka a kakao, nakonec med a rozmixujeme dohladka.

Kdo nemá rád chia semínka, může je ze smoothie vynechat, já je mám ale ráda, nemění chuť smoothie a krásně zasytí na dlouhou dobu.

Pokud děláte smoothie dětem, je nejlépe začít s jednoduchým mléčným smoothie, kdy např. do mléka přidáte pár jahod a dosladíte trochu medem.

 

Smoothie jsem si moc oblíbila, protože jde snadno připravit, je rychle hotové, můžu ho mít v lednici. Je prima jako rychlá, zdravá a chutná svačinka pro děti i dospělé.

Proto jsem si pořídila i smoothie maker, který mám stále po ruce, je malý, takže nezabere moc místa, a mixovací nádobu mohu rovnou použít na pití, nebo skladování v lednici.

Vybrala jsem si smoothie maker od značky Orava – Kuchyňský mixér RM – 500 Black (mají ho i ve variantě modré barvy – Blue)

RM -500 Black je vysokootáčkový mixér – ovoce je rozmixované dohladka a rychle. Nemusíte se tedy obávat, že smothie bude hrubé, plné kousků. Mixér je vhodný pro přípravu šťáv, ovocných dezertů,koktejlů, zmrzlin a dalších dobrot.

Mixovací nádoba má objem 570 ml, a lze ho uzavřít speciálním víčkem na cesty.

Vysoké otáčky 23 000ot / min spolehlivě rozdrtí i tvrdší kousky ovoce a zeleniny, i kostky ledu. Všechny demontované díly lze mýt v myčce.

Nožičky mixéru jsou s protiskluzovou úpravou, proto dobře drží na stole, mixér neklouže.

Napájení: 230V ~ 50Hz, 500 W

Smoothie mixér RM 500 black můžete koupit po kliknutí zde: smoothie maker RM 500 black

 

V modré variantě ho můžete koupit po kliknutí zde: Smoothie maker RM 500 blue

 

Smoothie maker Orava se stal mým každodenním pomocníkem. Smoothie jsme se naučili pít doma všichni. Máme ho moc rádi jako zdroj energie, dobrou svačinu, a taky protože nám prostě moc chutná. Jeho příprava je rychlá a snadná. Každý z nás doma má oblíbené jiné smoothie, někdo spíš zeleninové, někdo ovocné, děti spíš mléčné. Je fajn, že pak ochutnáme od každého trochu.  Díky smoothie máme jídelníček o hodně pestřejší, zdravější, a na mne konečně váha přestává hrozit varovným prstem.

Volba mixéru byla celkem jasná. Značku Orava mám ráda. Je to tradiční značka, která už přes 50 let svými výrobky zásobuje trh. Já jsem duší stále čechoslovák, vyrostla jsem obklopena nejen českými, ale i slovenskými značkami, a Orava je jednou z nich. Je to značka s dlouhou tradicí, která vyrábí spoustu kvalitních výrobků oblíbených nejen na Slovensku, ale i v Čechách a expanduje už i do ostatních evropských zemí.

Pokud tedy uvažujete o koupi smoothie makeru, ať už pro sebe jako pomocníka pro lepší zdraví, nebo jako vánoční dárek, doporučuji, vyzkoušejte ten od značky Orava. V poměru cena x kvalita podává opravdu skvělý výkon za velmi příznivou cenu. Jsem s ním moc spokojená.

Celý sortiment značky Orava si prohlédněte po kliknutí zde: orava.cz 


Hřejivá sada Warm Hug

Podzimní plískanice už začaly v plné síle, vědět o sobě daly i první mrazíky. Ať chceme, nebo ne, podzim se začíná pomalu překlápět do zimy. A tak čím dál častěji chodíme domů vymrzlí a potřebujeme se zahřát.

Já jsem našla řešení proti zimě ideální – je to hřejivá sada Wurm Hug

Mám hrozně ráda ten pocit, když si po příchodu domů uvařím horký čaj, vezmu si knížku, nebo pustím prima film a zachumlám se do deky. Je to velmi příjemné, prohřeju se celkem rychle, a odpočinu si opravdu báječně. Konec studeným rukám a nohám. Tahle mazlící deka je na ně jako dělaná. A proč mazlící? Z jedné její strany je mikroplyš a z druhé fleece – obojí je na omak velmi příjemné. Každé přikrytí je jako pohlazení a pomazlení. Ten materiál je opravdu velmi jemný a příjemný – u mne spadá do kategorie „mazlení a ohřívání“ a „už nikdy z pod té deky nevylezu“. Deka je dostatečně velká ( 130 x 190 cm), takže se do ní pohodlně zabalíte tak, že nikde ani kousek těla nevyčnívá. Je dost velká i na to, aby se s vámi přikryl nějaký „malý podnájemník“, takže vnouček si moc rád zaleze ke mně do deky a čteme si pohádky. Jak já mám tyhle příjemné chvíle ráda. 

Kromě deky je v sadě Wurm Hug i měkký a jemný polštářek ( 40 x 40 cm), na tom většinou vnouček u pohádek usne. Pokud je vám varianta deky 190 x 130 cm malá, pořiďte si variantu 200 x 200 cm, ta už je dostatečně velká i pro dva, takže pod ní můžete klidně i spát spolu s partnerem. Deka je opravdu jemná, a je i lehoučká, takže vnímáte jen teplo a příjemný dotek, váhu přikrývky téměř necítíte. Vybrat si můžete sadu v 5 barevných provedeních – stříbrná, fialová, modrá, červená a hnědá. Barvu si tedy vybere každý podle svého vkusu. Já mám ráda modrou barvu, moje volba byla tedy modrá – je nádherná, tmavá, vypadá v kontrastu se sněhově bílým mikroplyšem moc hezky.

Sada je ideální i jako tip na vánoční dárek – je ovázána stuhou s věnováním.

Sadu Warm Hug koupíte na eshopu spaníčko.cz po kliknutí zde: Hřejivá sada Warm Hug V 3

 

Na eshopu spanicko.cz ale nekoupíte jen hřejivou sadu Warm Hug, ale v podstatě všechno, co potřebujete mít v ložnici, aby se vám dobře spalo a váš odpočinek byl dokonalý. Koupíte zde vestavné skříně, sklopné postele, spací patra, nebo vybavení dětského pokoje, a samozřejmě různé druhy a typy postelí a roštů, a v neposlední řadě i matrace, lůžkoviny, polštáře, přikrývky – prostě všechno pro klidný a nerušený spánek.

Myslím, že kdyby si Šípková Růženka mohla vybrat, kde si nakoupí vybavení ložnice, aby se jí sto let hezky spalo, šla by nakupovat na eshop spaníčko.cz (–mají tu opravdu všechno, co je třeba), a přikryla by se hřejivou sadou Warm Hug. I když nevím, jestli by princ Růženku probudil polibkem. Mohlo by se totiž stát, že jakmile se jednou dotkne mikroplyše na dece Warm Hug, na buzení zapomene a usne v klidu vedle Růženky.

Warm Hug sada deky a polštáře v dárkovém balení je určitě super tip na vánoční dárek. Některé fotky v článku jsou z eshopu spanicko.cz – snažila jsem se vám je nějak hezky vyfotit,ale přiznávám, že ve focení zrovna mistr nejsem a tam ty fotky jsou dokonalé

A pokud si chcete koupit vybavení pro klidný spánek, určitě si prohlédněte celý sortiment eshopu spaníčko.cz – po kliknutí zde: spanicko.cz

 


Loutky na míru

Nedávno jsem vám psala recenzi z testování loutek Spejbla a Hurvínka z eshopu Kouzloloutek.cz ( recenzi najdete po kliknutí zde: Spejbl a Hurvínek loutky). 

 Loutkové divadlo je skvělý relax, a zároveň i pomůcka pro děti – rozvíjí jejich fantazii, loutky jsou doporučovány i logopedy –děti při nich cvičí mluvení a řeč hravou formou. Loutky ale nemusí být nutně jenom pro děti.

Je spousta představení a loutkových divadel, kde hrají i pro dospělé. A ještě je tu jedna úžasná věc, kterou jsem na eshopu kouzloloutek.cz objevila. Jsou to loutky na míru. Ano, čtete dobře. Můžete si nechat vyrobit jakoukoliv loutku, jaká vás napadne. Fantazii se meze nekladou, vše je jen na dohodě s výrobcem loutek. Můžete si nechat vyrobit loutku svých přátel, partnerů, rodičů, kolegů, nebo i filmových a pohádkových postav – princezny, prince, vodníky, zvířátek – podle vašeho přání. Klidně si podle fotky můžete nechat vyrobit svého mazlíčka. Domluvit se lze prakticky na všem.

Liška z Malého prince

 Loutky jsou ručně vyráběné ze dřeva, a jsou ručně malované. Jejich výroba zabere asi 2 – 5 týdnů, pokud se tedy pro takovou originální loutku rozhodnete, počítejte s touto dodací lhůtou. Vyrobit takovou loutku vyžaduje zkušeného řezbáře a výtvarníka, a také ušít loutce šaty na míru není jednoduché. Vyrobit si můžete nechat i maňáska –tzv muppets – to jsou loutky ovládané rukou a dráty. Loutku si můžete nechat vyrobit i bez vodících šňůr, jako pohyblivou postavu, nebo firemního maskota.

Tohle je František, král všech večírků - první přijde a poslední odchází.

Loutka na míru je opravdu velmi originální dárek, který obdarovanému vydrží dělat radost hodně dlouho. Stačí jen kvalitní fotografie zepředu a z profilu, nejlépe i fotku postavy, a domluvit se, jaké vlasy a oblečení má loutka mít.

Motorkář

Plavec

Výroba loutek a maňásků na míru je velmi ojedinělá věc. Myslím, že je opravdu velmi originální darovat takový dárek. Je jen velmi málo řezbářů, kteří vám loutku na míru vyrobí.  Ať už si loutku pořídíte pro sebe, nebo jako dárek pro někoho blízkého, nebo do firmy jako maskota, vždycky získáte originální loutku, která je jedinečná a nikdo jiný takovou mít nebude. Každá loutka je originál, vytvořený uměleckým řezbářem přesně podle vašich pokynů a požadavků. Osobnější dárek určitě nenajdete. A nemusí jít nutně jen o vánoce. Loutky na míru jsou skvělý tip třeba pro kolegu, který slaví nějaké jubileum, pokud někdo má svůj idol zpěváka nebo herce – může dostat originální dárek loutky s jeho podobou, je to prima tip i na svatební dar pro ženicha a nevěstu.

Pokud se o výrobě loutek na míru chcete dozvědět více, stačí kliknout zde a dozvíte se vše, co potřebujete vědět.: loutky na míru na kouzloloutek.cz 

Všechny loutky si prohlédněte po kliknutí zde: kouzloloutek.cz


Šampon a sérum proti padání vlasů a podporující jejich růst

Vypadávání vlasů. Problém, se kterým se v životě setkala každá žena. Ať už vlivem nemoci, nebo po porodu, nebo prostě vlivem hormonů a stárnutí. Že se vlasy obměňují a vypadávají, jsem věděla. Jaký je to problém jsem ale zjistila až s přibývajícím věkem. Vždycky jsem měla vlasy hodně jemné, takže účes mi příliš nedržel. Vyřešila jsem to tím, že jsem měla vlasy dlouhé, do pasu, takže nebylo třeba je nějak složitě upravovat. A pak se mi narodily děti. Postupně mi začaly vlasy padat. U dlouhých je problém, že jsou pak prostě všude. Tak jsem vlasy zkrátila a smířila se s tím, že kromě toho, že mám vlasy jemné, jich nebudu prostě mít hodně. Zkoušela jsem i trvalou, aby to vypadalo, že mám vlasů víc,ale jen jsem si je spálila a poškodila, výsledek byl pak horší.

 Problém přišel s přibývajícím věkem. Vlasy mi padají čím dál víc, a díky štítné žláze se vypadávání ještě zhoršilo. Problém už mám takový, že v přední části hlavy už mám potíže  „začesat plešku“, jak to jen tak pro sebe nazývám. S kadeřnicí se snažíme vymyslet účesy, aby to nebylo vidět, ale jemné řídké vlasy jsou prostě neučesatelné, zplihnou a všechno je hned vidět.. Musím přiznat, že s ubývajícími vlasy ubývá i mé sebevědomí. Necítím se dobře. A protože mám hodně citlivou pokožku hlavy, netroufám si používat běžně dostupné přípravky z drogérie, které by růst vlasů podpořily.

Proto jsem ráda vyzkoušela Revalid kůru proti vypadávání vlasů a podporující jejich další růst. – šampon a sérum.

Přípravky Revalid mám už vyzkoušené – testovala jsem šampon a kondicionér pro suché vlasy ( recenzi najdete zde: Revalid šampon na suché vlasy) . Proto jsem neměla strach z vyzkoušení. Vím, že šampony jsou bez parabenů, bez silikonů a bez sulfátů, a nedráždí mi pokožku hlavy, po jejich použití mne kůže hlavy nesvědí ani nezačervená.

Používání vlasové kůry proti vypadávání vlasů a podporující jejich růst je velmi snadné

Nejdříve nanesete šampon, vetřete do mokrých vlasů, necháte cca 60 vteřin působit a opláchnete, pak použijete sérum – to vetřete do pokožky a neoplachujete alespoň 6 hodin. To je vše. Snadné použití, které nezdržuje a neomezuje.

Šampon Revalid proti padání vlasů a podporující jejich růst – tady si nebudu nic vymýšlet, a prostě vám ukážu složení podle výrobce.

Revalid® Stimulující šampon obsahuje inovativní aktivní složku Redensyl®. Redensyl® cíleně působí na kmenové buňky vlasového folikulu, které jsou klíčové pro růst nových vlasů. Skládá se ze dvou patentovaných molekul - DHQG získané ze dřeva modřínu evropského a EGCG2 nacházející se v listech čajovníku čínského - kombinovaných se zinkem a glycinem. Pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích v horských oblastech Švýcarska dodává éterické oleje s antioxidačními účinky, které doplňují revitalizační účinky Redensylu. Obsažené aminokyseliny a panthenol hydratují suché vlasy i pokožku hlavy a stimulují obnovu kožních buněk. Složení je navíc ještě obohaceno o hydratující složky, vitamin E a Pentavitin® a přírodní čistící složku Amisoft®.

Pokud si chcete přečíst o šamponu více, nebo ho chcete koupit, klikněte zde: Revalid šampon proti padání vlasů a podporující růst vlasů

 

Sérum Revalid proti padání vlasů a podporující jejich růst:

Revalid® Regrowth Serum obsahuje inovativní aktivní složku Redensyl® 3%. Redensyl® obnovuje růst vlasů, omezuje vypadávání vlasů a zvyšuje jejich hustotu až o 8 %, což odpovídá až 28 000 novým vlasům po 3 měsících každodenního používání*. Pelyňkový extrakt získaný z bylin rostoucích v horských oblastech Švýcarska dodává éterické oleje s antioxidačními účinky, které doplňují revitalizační účinky Redensylu. Obsažené aminokyseliny a panthenol hydratují suché vlasy i pokožku hlavy a stimulují obnovu kožních buněk.

Bez parabenů/ Bez sulfátů/ Bez silikonů

*Dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná klinická studie prováděná pod dohledem dermatologů, 26 mužů ve věku 23 – 70 let, stupeň alopecie 3-4, 3% Redensyl®. Výsledky: až 28 200 nových vlasů po 84 dnech každodenní aplikace (průměrný výsledek 10 200 nových vlasů).

Pokud si chcete více přečíst o séru proti padání vlasů, nebo si ho koupit, klikněte zde: sérum Revalid proti padání vlasů a podporující růst vlasů

 

Na stránkách Revalid najdete i velmi hezkly popsanou problematiku vypadávání vlasů. Pokud chcete zjistit více o svém problému, klikněte zde: Vypadávání vlasů

 

Kůru proti padání vlasů jsem zkoušela asi měsíc. Jen bych vás chtěla upozornit, abyste nečekali okamžitý zázrak. Stejně jako vám vlasy nevypadaly najednou, vám najednou ani nevyrostou. Průměrně doba růstu vlasů je 1 až 4 měsíce, buďte tedy trpěliví. Nemusíte se bát ani toho, že vás takhle růstová kůra zruinuje. Použití séra je zhruba 6 až 8 zmáčknutí lahvičky s přípravkem, vydrží tedy zhruba 14 dní (mě vydržela skoro 3 týdny), šamponu také není třeba moc. Použití je velmi snadné – prostě si myjete hlavu šamponem, který má příjemnou jemnou vůni tak, jak jste zvyklí. Jediná věc navíc je po umytí vetřít do vlasů sérum. Pak si můžete vlasy upravit tak, jak si je běžně upravujete. Čeho jsem si ale všimla, a s čím jsem velmi spokojená – vlasy mi nepadají tolik jako dřív – nemám jich ráno po rozčesání plný hřeben a umyvadlo – Hurá!!

Po měsíci používání mám pocit, že mám ve vlasech menší místo, kde jsou vlasy nejvíc vypadané. Když se místa dotknu, mám pocit, že tam cítím víc vlasů. Vlasy jsou po umytí příjemné na dotyk a krásně lesklé, vypadají zdravější a hezčí. I když můj pocit, že mi vlasy rostou, může být subjektivní, protože kůru zkouším jen měsíc, mám ze sebe lepší pocit a už jen to stačí k lepšímu sebevědomí. A když se cítíte lépe, lépe vypadáte, a vaše okolí to pozná. A už jen to stojí za to. A protože mi šampon i sérum vyhovují, budu v jejich používání pokračovat dál. Je mi jasné, že nebudu mít lví hřívu, jsem ale moc ráda, že mi vlasy nepadají tak, jako dřív. A pokud mi nějaké vlasy dorostou a nebudu mít na hlavě lysiny, budu opravdu moc spokojená. Zkusím kůru používat alespoň půl roku a dám vám určitě vědět, jak můj problém s padáním vlasů pokračuje (nebo nepokračuje). Doufám, že se zastaví a já budu mít zase možnost normálního účesu bez začesávání problematických míst.

Pokud tedy znáte někoho ve vašem okolí, kdo má s padáním vlasů potíže, nebo trápí padání a řídnutí vlasů vás, zkuste vlasovou kůru proti padání vlasů od firmy Revalid. Proč se zbytečně trápit, když potíže s padáním vlasů lze trochu zmírnit a zlepšit. Můžeme si zase připadat hezčí a krásné.

Revalid je švýcarská firma, která vyrábí velmi kvalitní zdravotně testovanou vlasovou kosmetiku. Tato kosmetika je vyráběna tak, aby naše vlasy vypadaly krásné, lesklé a zdravé.

Pokud se chcete více dozvědět o vlasové kosmetice Revalid a jejich výrobcích, klikněte zde: Revalid.cz


Smolenka

 

Mám moc ráda přírodní kosmetiku a přírodní léčení. Západní medicína a léky jsou fajn, ale občas jim můžeme pomoci tím, co najdeme v přírodě.  Naše tělo takové kosmetické a léčebné procesy určitě uvítá a ocení. Je prostě fajn občas se léčit tak, jak se léčívaly naše babičky. Pamatuji si, jak babička například v sychravém podzimním počasí vyndala sáček s nasušenou lípou, a vařila nám lipový čaj s medem.  A bylo nám fajn – čaj nádherně voněl, skvěle chutnal, a pomáhal nám zlepšit imunitu. Občas je prostě fajn vrátit se k léty osvědčeným přírodním přípravkům.

O tom jsem se přesvědčila, když jsem objevila eshop smolenka.cz. Začetla jsem se zvědavě do informací o produktech na tomto eshopu prodávaných. To, že jsou ze smůly mne zaujalo na první pohled –nebo chcete li na první přečtení. Miluji totiž les a vše s ním spojené – stromy, jehličí, a tu úžasnou vůni, kterou v lese ucítíte. A vůne smůly k těm příjemným pocitům také patří. O tom, že je smůla hojivá a léčivá jsem ale naprosto nevěděla. A protože ráda zkouším nové věci a jsem holka zvědavá, už mám doma mýdlo se smrkovou pryskyřicí, Smolný krém a Smolnou mast.

Výrobky z eshopu smolenka.cz jsou všechny vyráběny ručně z přírodních surovin. Rodinná firma byla založena roku 2012, příběh smrkové masti ale začal mnohem dříve. Začal u pradědečka výrobců –pana Aloise Vošty, který se narodil roku 1900 v jižních Čechách. Pan Vošt se naučil od své maminky vařit mast ze smůly. Mast se stala oblíbenou v celém okolí, proto se její rcept dědí z generace na generaci. A díky dnešní době, kdy můžeme obchodovat napříč republikou bez problémů, rozšířila se její obliba po celých Čechách.

Upřímně jsem moc ráda, že jsem tyto výrobky ze smůly objevila. Mám ráda české výrobky a ty přírodní obzvláště.

Testuji a zkouším tyto výrobky zhruba 3 týdny, a výsledky jsou znát. Na vyzkoušení k této recenzi mám Smolnou mast, Smolný krém a mýdlo se smrkovou pryskyřicí.

Mýdlo se smrkovou pryskyřicí čistí pokožku jemně a citlivě. Hned po vybalení ucítíte jemnou smolnou vůni a vůni mentolovou. Mýdlo je vyrobené za studena, a je v něm přidáno bambucké máslo, kokosový olej, olivový olej a mandlový olej. Mýdlo působí antisepticky a antibakteriálně – v dnešní době plné obav z viru je fajn umývat si tímto mýdlem ruce. Mýdlo je vhodné i pro pleť se sklonem k akné (sbohem pupínky), k ekzémům a lupénce.  Mýdlo prostě jen napěníte v rukách a pak umyjete celé tělo. Po umytí se vždycky cítím krásně svěže, a co je fajn – přestalo mne svědit tělo – pocity svědění mám hlavně, když je ve vodě příliš chlóru. Pak se necítím dobře, mám vysušenou kůži a tělo mne velmi svědí. Od doby, co používám smolné mýdlo mne už tělo nesvědí. Velmi příjemné je i na nohy – protože působí antisepticky, zkoušeli jsme ho všichni. Pokud máte problém z plísní, nebo se zápachem nohou, tohle mýdlo je fajn. A hlavně po zkoušení tohoto mýdla pánové mají po pravidelném mytí mnohem menší problémy se zápachem nohou. Hlavně v pracovních botách se nohy potí a zout se je pak někdy opravdu nepříjemné pro okolí. Kromě neuvěřitelného pocitu svěžesti je tenhle „protismaradlavý“ efekt opravdu k nezaplacení.

Pokud si chcete mýdlo prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Mýdlo se smrkovou pryskyřicí.

 

Smolná mast (50 ml)

Tradiční produkt, kterým to všechno vlastně začalo. Na tenhle výrobek jsem byla obzvláště zvědavá. O hojivých účincích smůly jsem doposud nevěděla vůbec nic, o to víc jsem se těšila. Mast je vhodná na problémy nehtů se sklonem k mykóze, na pleť se sklony k akné, na lámavé a otřepené nehty, na záděry a drobné odřeniny. Zklidňuje celkově pokožku.

První věc, na kterou jsem mast použila, byly palce u nohy. Na palcích mi totiž rády zarůstají nehty a je to celkem bolestivé. Po odstranění zarostlého nehtu jsem mazala palec na noc, a ranka se zahojila mnohem dříve, než obvykle a bez bolesti při obouvání do uzavřených bot (Hurá!).

Jako další použití této masti byly paty. Moc ráda nosím v létě pantofle, a mít hezké paty je tedy nutné. Ale čím jsem starší, tím větší problémy mám na patách s popraskáním a vysušením kůže. Nejen že to nehezky vypadá, ale praskliny pak i bolí a není to pohodlné. Mazala jsem poctivě paty na noc dva týdny a mám kůži krásně vyhojenou, hladkou a bez prasklinek. Upozorňuji, že jsem měla jen lehké prasklinky a spíš hodně suchou kůži – na velké praskliny by asi bylo potřeba intenzivnější a delší mazání. Každopádně efekt je znatelný a dobře viditelný. Na léto mám nohy připravené a už jen čekám, až začne teplo a vklouznu do pantoflí – v pohodě a beze studu.

Pokud si chcete koupit mast, klikněte zde: Smolná mast

 

Poslední produkt, který jsem vyzkoušela je Smolný krém ( 50 ml)

Výrobcem je tento krém doporučován na problematickou pleť se sklonem k ekzému a lupénce, se sklonem k zarudnutí a popraskání.  Kromě smůly je v krému přidáno i mandlový olej a bambucké máslo, aby šel krém dobře rozetřít a dobře se vstřebával. Tímto krémem jsem si mazala podrážděná místa na těle – mám suchou pokožku se sklonem k ekzému, občas se objeví nejaké nepříjemné ložisko. Momentálně na bradě, za ušima a loktech. Hlavně za uušima je ekzém nepříjemný.  Mám občas až popraskanou kůži a dost to bolí – tímhle problémem praskání kůže za ušima trpí často i menší děti. Po mazání mám praskliny vyhojené, na bradě už jen malinké ložisko a na loktech ekzém zmizel a mám na nich teď krásně hladkou kůži. Zmizela i taková ta nepříjemná hrubost, která na loktech bývá obvyklá, protože kůže na nich je prostě silnější a hrubší. Takže za mne –opět spokojenost.

Pokud si chcete koupit krém, klikněte zde: Smolný krém

Dárkové balení smolné masti a krému 50 ml koupíte zde: dárkové balení Smolný krém a mast

 

Pokud máte rádi přírodní přípravky, rozhodně vyzkoušejte ty ze smrkové smůly. Tahle smůla vám rozhodně smůlu nepřinese. Výrobky z ní jsou podle informací výrobce:

 • Antibakteriální
 • Antipsoriatické
 • Antiseptické
 • Antivirální
 • Protizánětlivé

Já mám díky smolné masti krásné a zdravé nohy, smolný krém mi ulevil od ekzému a díky smolnému mýdlu se mužská část rodiny nebojí zout na návštěvě. Tyhle masti mají tradici, a naprosto chápu jejich oblíbenost. A protože ze smůly je vyráběn i sprej, který pomáhá například po bodnutí hmyzu, při odřeninách a podobně, určitě ho vyzkouším, protože vnuk v létě bude určitě každou chvíli tento sprej potřebovat. Masážním olejem si namažu bolavá záda a nohy na uvolnění a kůra na nehty bude taky určitě účinná.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: smolenka.cz


Vincentka

 

Asi by bylo zbytečné ptát se, jestli znáte Vincentku. S touhle minerálkou se setkala během života většina z nás. Ale pro ty, kteří Vincentku neznají – je to léčivý pramen zdraví z hlubin třetihorního moře. První písemná zmínka o Vintcentce je z roku 1669 kdy J.F. Hertod ve svém latinském spisu rozebírá léčebné účinky Luhačovické slané vody. V roce 1777 vídeňský profesor chemie Heinrich Johann von Crantz provedl první podrobnou chemickou analýzu vody a zjistil, že luhačovická minerální voda je  3x více mineralizovaná než v té době v Rakousku nejuznávanější voda Selterská.

Jméno Vincentka pochází od hraběte Vincence Serenyiho (1752–1810), který se stal nástupcem a správcem luhačovického panství a významným způsobem ovlivnil využívání luhačovických minerálních vod a rozvoj lázeňství.

 Vincentku koupíte nejčastěji v lékárně.  Koupíte ji ve skleněných lahvích, do kterých se plní už 200 let od roku 1820. Sklo na lahve Vincentky je vylehčené, nezatěžuje životní prostředí, sklo také uchovává vlastnosti téhle léčivé minerální vody nezměněné. Vincentka a sklo prostě patří k sobě.

Historie téhle minerální luhačovické léčivé vody je hodně dlouhá.  I mne provází od dětství. Musím tedy přiznat, že jako dítě jsem ji z hloubi duše nesnášela.  Jako malé holce mi slaná chuť vadila, ale musela jsem ji pít, protože jsem trpěla hodně na nemoci horních cest dýchacích, a naše dětská lékařka byla pokroková a západní medicínu doplňovala i přírodními léčivy. Musím tedy s odstupem času přiznat, že ač jsem ji nepila ráda, minerálka opravdu pomáhala, a mě se při jejím pití vždycky ulevilo. Nemoc odezněla mnohem rychleji.

Druhé moje setkání s Vincentkou bylo ve věku dospívající dívky – při nachlazení (stačila i rýma) jsem často ztrácela hlas. Tehdy mi bylo doporučeno Vincentku kloktat, a ještě ji pít. Hlas se mi vracel mnohem rychleji a bolest v krku ustupovala taky hodně rychle.

Na Vincentku jsem si vzpomněla, když mne letos trápilo celou zimu nachlazení, kterého jsem se nemohla zbavit. Vracelo se mi stále znova. Ucpaný nos, bolest v krku, kašel a s tím i špatná nálada. Týden se nachlazení vydržet dá, ale po měsíci už jsem toho měla opravdu dost. Začala jsem tedy hledat, jak se nachlazení zbavit, a narazila na stránky Vincentka.cz.

Doposud jsem se domnívala, že Vincentku je nutné pouze pít. Proto mne dost překvapilo, jak se sortiment výrobků s touhle léčivou vodou rozšířil. Jsem velmi mile překvapena.

Po jejich vyzkoušení vám je chci taky představit, protože Vincentka mne letos doslova vytrhla ze spárů viróz, kašle a rýmy.

Moje děti po mě zdědily náchylnost k nemocem, proto jako malé jezdily do ozdravovny. Vzpomněla jsem si, jak po příjezdu domů byly navyklé vyplachovat si nos Vincentkou. Koupili jsme Vincentku a stříkačku, a děti si u umyvadla vyplachovaly nos a dutiny. Vybavil se mi rozhovor se starým panem doktorem, který mi při odjezdu dětí domů říkal, ať si děti ještě nějaký čas nos vyplachují, že je to velmi prospěšné. Kdyby si prý lidé vyplachovali pravidelně nos, byla by polovina nemocných, protože Vincentka by spoustu bakterií vypláchla ven a vydezinfikovala.

Dnes už není nutné vyplachovat si nos stříkačkou – lze si koupit přímo set k vyplachování nosu. Plastovou nádobku, kterou naplníte roztokem, a nos si vypláchnete.

 Bez mučení přiznávám, že první vypláchnutí nebylo vůbec příjemné. Ono to chce získat trochu zkušenost a vědět, jak nádobku nasměrovat, jak zaklonit hlavu a podobně. Takže poprvé jsem kuckala a plivala a….nadávala. Podruhé už to bylo lepší,  teď si nos už vyplachuji bez potíží. Zvykla jsem si i na ten pocit vyplachování, který mi zpočátku nebyl moc příjemný. Od doby, kdy si vyplachuji nos nemám potíže s otokem sliznic, který znají lidé z paneláku. Vysušený vzduch v paneláku se nedýchá moc dobře -  vysušuje nám sliznice - máme pak pocit ucpaného nosu. Tohle teď už vůbec nemám. Nosem se mi dýchá lépe a mnohem volněji. Roztok je vhodný i pro těhotné a kojící ženy a pro děti od 3 let. Prima je i vyplachování nosu pro alergiky.

Informace o roztoku a sadě na vyplachování najdete po kliknutí zde: Vincentka Nasalis.

 

Když nemám čas, nebo možnost si nos vypláchnout, používám nosní sprej.

 Nosní sprej Vincentka je vyráběn ve dvou variantách – pro dospělé a pro děti.

Pokud máte ucpaný nos, nebo máte pocit, že se vám nosem nedýchá úplně dobře, určitě vyzkoušejte pro vás, i pro děti Nosní sprej Vincentka. Působí i jako ochrana sliznic a prevence chorob.

Informace o spreji najdete po kliknutí zde: Vincentka nosní sprej Standart Vincentka nosní sprej Junior 0+

 

Další super produkt jsou Vincentka pastilky.

Vyráběny jsou ve dvou příchutích – ovocné a bylinné. Bylinné mi vyhovují a chutnají víc.  Zkoušela jsem a cucala, a najednou jsem zjistila, že už nemám pastilky na vyfocení do článku, než si koupím nové, máte na fotce jen ty ovocné. Bylinné jsou vycucané, a můj krk je spokojený. Tyhle pastilky jsou vhodné nejen když vás už bolí v krku, ale i jako pomoc při zvýšené činnosti hlasivek – tedy pro ty, co často mluví (učitelé, lektoři, manažeři, a podobně), anebo třeba i když na koncertě nebo u táboráku hodně zpíváte. Na chrapot zabírají dobře, uleví se celkem rychle. Jak už jsem zmiňovala – já často ztrácím hlas, a tyhle pastilky jsou na hlasové problémy moc fajn.

Pastilky si prohlédněte po kliknutí zde: Vincentka pastilky

 

Pokud už vás nachlazení přeci jen skolí, a máte kašel, zkuste sirup Vincentka s přidanou mateřídouškou a jitrocelem. Kombinace téhle léčivé minerální vody a bylinek, které mají příznivý účinek na dýchací cesty je moc fajn.

Pokud nechcete užívat chemické kapky a chcete vyzkoušet léčbu přírodní, určitě sáhněte po tomto sirupu. Léčí a dobře chutná – to je důležité třeba u dětí, protože těm hořké kapky na kašel je občas těžko podat. Pozor, sirup je ale vhodný až pro děti od 3 let.

O sirupu si přečtěte více po kliknutí zde: sirup Vincentka s mateřídouškou a jitrocelem

 

Velmi mne překvapila zubní pasta Vincentka

Kromě toho, že odstraní i zubní plak, zvyšuje tahle pasta odolnost proti zubnímu kazu. Pasta obsahuje i dezinfekční přísady, vaše ústa budou tedy opravdu čistá a dech svěží. Pocit po vyčištění touhle pastou je v puse příjemný, a když si přejedu jazykem po zubech, necítím plak a to je fajn. Jsem docela zvědavá, jestli za tuhle zubní pastu budu pochválena i zubařem, jestli zaznamená nějakou změnu. I kdyby ne, pasta mi vyhovuje a budu ji používat dál pro pocit naprosté svěžesti a čistoty v puse.

Pastu si prohlédněte zde: Vincentka zubní pasta

 

Jako třešničku na dortu si tentokrát nechávám hydratační krém Vincentka.

Krém jsem zatím vůbec neznala, držela jsem ho v ruce poprvé.

Mám kůži hodně citlivou. Na některých místech (hlavně na obličeji) mám kůži hodně suchou, se sklonem k šupinatění, nebo popraskání, to pak dost bolí.

 Pokud si kůži namažu nevhodným krémem, svědí, pálí, a hlavně zčervená -  vypadám jako kropenaté vajíčko. Proto všechny krémy zkouším hodně opatrně, málokterý mi vyhovuje.

Nejdřív jsem se namazala raději pod bradou (tam je to kdyžtak nejméně vidět, nebo se skvrny nechají schovat pod šátek). Žádné podráždění, jen kůže bez pocitu pnutí – už to samotné je fajn.

Pak jsem zkusila i nos a kořen nosu mezi očima – tam je suchost vždycky největší. Netuším, jestli na mé kůži zapůsobila síla minerálů z pramene Vincentky, nebo některé z přidaných látek, nebo všechno dohromady, ale mám krásně hladkou pokožku bez šupin, prasklin a nejsem rudá jako rak. Hurá!

Krém je doporučován i na dekolt a stehna a další místa, která je potřeba hydratovat, ať už kvůli celulitidě, nebo vráskám. Tam zatím účinek nemohu potvrdit (ale ani vyvrátit), protože mažu teprve asi 3 týdny. Na účinek na problémových partiích je asi potřeba delší doba mazání. Pocit po namazání je ale příjemný, a to je prima.

Krém si prohlédněte po kliknutí zde: Hydratační krém Vincentka

 

Vincentka – léčivá minerální voda z přírodního zdroje je doporučovaná spoustou lékařů. I já jako naprostý laik jsem na vlastní kůži poznala její blahodárné účinky. Vůbec jsem netušila, kolik výrobků s touhle minerální vodou můžeme mít – ať už do nosu, na kašel, proti bolení v krku, pastu na zuby nebo krém. Se všemi výrobky jsem moc spokojená a mám dobrý pocit, že dělám něco pro svoje zdraví. Kromě dobrého pocitu jsem se zbavila věčně oteklých sliznic v nose, chrapotu a zbavila jsem se i vleklé virózy.

Škoda, že jsem Vincentku a výrobky z ní neobjevila o něco dříve, mohla jsem si ušetřit dost nepříjemných chvil s nemocí. Teď si jdu ještě koupit tu minerálku na pití. V dospělosti už mi její chuť nevadí, a budu pro svoje zdraví dělat to nejlepší, aniž bych musela do lázní. Zkuste to taky- s Vincentkou můžeme mít svoje „malé lázně“ i doma.


Nealko víno Bruno Marret

O vínu se říká, že je nápojem bohů. Vždycky jsem víno vnímala jako skvělý nápoj na posezení s přáteli, jako zakončení dobré (třeba i romantické) večeře, nebo i jen tak večer, po těžkém dni pro navození pohody a uvolnění.

Nejsem žádný velký znalec vína. V podstatě nerozeznám ony různé příchutě, které vína mají, a které dobří sommeliéři dokáží poznat. Já vína dělím na červená, růžová a bílá, na dobrá a špatná, na ty co mi chutnají a na ty, co moc nemusím.

Od určité doby ale klasické víno (tedy víno s obsahem alkoholu) pít nemohu ze zdravotních důvodů. Toho využívá i okolí, stala jsem se rodinnou řidičkou – ty pít alkohol taky nemohou. Zvykla jsem si, přesto jsem občas smutně koukala na ty, co si vychutnávali víno – úplně normálně jsem jim záviděla. Proto jsem začala pátrat mezi nealkoholickými víny – tedy víny bez obsahu alkoholu, jestli najdu nějaké, co mi bude chutnat, a užiju si jeho pití při oslavách a posezeních.

Dealkoholizovaná (nealko) vína jsou vhodná pro osoby se zdravotním omezením, pro řidiče, a třeba i pro těhotné. Nealkoholická vína působí na organizmus příznivě, mají na něj dobrý účinek a zlepšují trávení.

Jen pro upřesnění - Základem dealkoholizovaných (tedy nealkoholických) vín jsou klasická, alkoholická vína či sekty, ze kterých je ve vakuové komoře odstraněn alkohol. Tento proces nemá za následek odstranění klasické chutě vína či sektu.

Až sem je všechno v pořádku.  Jenže většina výrobců, aby si snížila výrobní náklady pak začne ještě s vínem "čarovat". Do většiny nealko vín je přidáváno až 20 % hroznového moštu, cukr či různá aromata. Pak se tedy nejedná o nealko víno, ale o jakýsi míchaný nápoj. Je to jako byste si smíchali třeba víno s coca colou – už to prostě není opravdové víno.

Proto jsem pátrala, zkoumala, a ochutnávala. Upřímně říkám – nic moc tedy. Zkoušela jsem nealko vína z marketů – bílá i červená, šumivá nealko vína (sekty) a moc jsem si nepochutnala. Výběr je velmi omezený, chuť nevalná. U sektů jsem byla nejvíc zklamaná. Sekt krásně perlil při nalévání do skleničky, voněl jako víno, ale při prvním napití se mi zdál strašně kyselý – až jsem se oklepala a zkřivila se mi pusa. Klasický Bohemia sekt jsem mívala ráda, ten nealko mi ale vůbec neučaroval. Ještě tak trochu růžový, ale i ten je dost kyselý- tedy alespoň pro mne.

Takhle jsem postupně vyřazovala všechna nealko vína. Už jsem byla trochu zoufalá, protože jsem nabyla přesvědčení, že prostě budu muset zůstat u minerálek a limonád. Nerada se ale vzdávám, a tak jsem hledala, pátrala a ochutnávala dál.

Teď se mi konečně chce zvolat Heuréka!! Objevila jsem nealkoholická vína, která se chovají i chutnají jako vína klasická (s obsahem alkoholu), jen ráno po nich není kocovina, a klidně je můžete pít i jako řidiči, nebo pokud užíváte léky, které pití alkoholu zakazují.

Jsou to francouzská Dealko vína Bruno Marret - u nás jdou sehnat jen na eshopu brunomarret.cz. A jsou skvělá.

Abych tedy byla objektivní – našla jsem dva výrobce, kteří mají dobrá, opravdu kvalitní nealko vína. Brunomarret.cz a carl-jung.cz. Oba výrobci do nich nepřidávají žádný mošt ani cukr.. Ta z brunomarret.cz mi ale připadají lepší, chuťově mi vyhovují mnohem víc.

Vyzkoušela jsem a otestovala tři druhy vín Bruno Marret – červený Merlot Rouge de Vincent, bílé La Cote de Vincent a šumivé La Cote de Vincent Effervescent (doux).

Z vín Carl Jung jsem ochutnala také Merlot, abych měla porovnání, a bílý Riesling. Tato dvě vína mi chutnala. Jsou rozhodně dobrá a kvalitní, chuť je v porovnání s těmi nealko víny z hypermarketů dobrá, určitě stojí za vyzkoušení, ale ta Bruno Marret jsou pro mne prostě nejchutnější a nejlepší. Nejsem velký znalec, ani sommeliér, rozhoduje u mne většinou příjemná vůně a pocit při prvním ochutnání. Ten je asi nejdůležitější.

Když vám na první ochutnání něco chutná, při druhém napití už jste si většinou jistí, jestli víno, které pijete je pro vás to pravé a správné.

Tohle se mi stalo u vín Bruno Marret – prostě slast na jazyku. Jejich dealko sekt chutná opravdu jako klasické "šampaňské". Naprosto jsem nepoznala, že nepiji víno s alkoholem. Takže ke skvělé chuti je benefit nealko vína – můžu klidně řídit, a také si mohu při posezení, nebo při grilování dát skleničku i s těhotnou dcerou.

Červené dealkoholizované víno Merlot Rouge de Vincent mi chutná nejvíc ze všech ochutnaných vín. Jsem jím opravdu nadšená. Byla jsem tak nějak smířená s tím, že na dobrém vínu si už nepochutnám, protože mi to zdravotní omezení nedovolí. Po ochutnání vín ze supermarketů jsem opravdu nečekala, že si budu moct sednout s vínem a pochutnat si. Z tohoto omylu mne vyvedla vynikající chuť červeného Merlotu Bruno Marret – víno je vynikající.

Jako u klasických vín je třeba i u vín bez alkoholu dodržovat určité postupy při jejich pití, aby se jejich chuť plně rozvinula tak, jak má.

U  červeného Merlotu je třeba dodržet teplotu 18 °C, a dodržet i oxidaci – nechat víno alespoň 2 hodiny před napitím otevřené, nebo ho nalít do karafy a nechat alespoň 30 až 60 minut dýchat. Odměnou je vynikající voňavé červené víno, které chutná – no, prostě báječně.

Bílé víno La Cote de Vincent hned po otevření jemně zavonělo po broskvích. Je vhodné ho podávat vychlazené na 8 – 10 °C .

Pokud máte rádi bílé víno, určitě vyzkoušejte toto víno z odrůd Riesling a Rivaner. Je to takové to víno na příjemné posezení a popovídání s přáteli.

Jako poslední jsem ochutnala šumivé víno Bruno Marret Bulles de Vincent

Víno je doporučené podávat vychlazené také na 8-10 °C. Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Riesling a Ryvaner. Trochu jsem s jeho ochutnáním váhala. Nealko sekt, koupený v supermarketu mi opravdu nechutnal. Byl pro mne tak kyselý, že jsem ho prostě nebyla schopná pít. Přesto jsem se do ochutnávání a otestování pustila. Vidina toho, že si nebudu na svatbách svých dětí nebo při oslavách Silvestra připíjet rychlými špunty byla lákavá. Udělala jsem dobře. Najednou jsem neměla ve skleničce kyselý mošt, ze kterého mi bublinky skoro prorazily nos, ale velmi jemné, chutné šumivé víno. Lehounce voní jako citron – nebo mi to tak alespoň připadá, a je tak dobré, že se vám nebude chtít se s nikým dělit. Tuhle lahev si prostě vypijete sami. Bez nežádoucích alkoholových následků – jen dobrá chuť a příjemné šimrání bublinek. Na oslavy je úžasné.

Pokud se chcete dozvědět více o dealkoholizovaných vínech Bruno Marret, klikněte zde: informace o dealko vínech Bruno Marret  

 

Co říci na závěr. Jsem moc ráda, že si mohu konečně po dlouhé době pochutnat na dobrém vínu – vínu bez alkoholu. Tato vína jsou vhodná pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní omezení, pro řidiče, nebo i pro těhotné. Obsahují všechny zdraví prospěšné látky jako např. hořčík, zinek, železo, draslík atd., zůstává u nich zachována chuť kvalitního vína, jen je víno dealkoholizováno – tedy odstraněn alkohol.

Ochutnala jsem spoustu nealko vín. Ta ze supermarketu, i z různých eshopů. Nakonec mi zbyly dva eshopy s dobrým nealko vínem. A to vína z brunomarret.cz a carl-jung.cz.

Objektivně musím říct, že z obou eshopů jsou vína dobrá. Nejsem velký znalec, posuzuji vína jen podle toho, jak mi chutnají.  Na celé čáře u mne vyhrála vína Bruno Marret. 

Opravdu si pochutnávám. I když řídím, nebo jsem na grilovačce s přáteli, mohu si bez obav dát skleničku vína. A co skleničku – mohu si dát skleniček kolik chci, bez obav z následků, bez kocoviny, bez nevolnosti – zůstávají jen ty příjemné pocity. Večer po těžkém dni si mohu sednout, pustit si v televizi nějaký prima film, nebo seriál, a relaxovat se sklenkou dobrého nealko vína. A když říkám dobrého, myslím to vážně. Vína Bruno Marret jsou bez alkoholu, a chutnají mi báječně.

Pokud si chcete tato vína koupit, klikněte zde: eshop brunomarret.cz 

 

A ještě jedna super pecka - na první nákup můžete mít exkluzivní slevu 10% po zadání slevového kódu SEKON.


Masážní gely Refit

Léto je doba odpočinku, dovolených a taky sportování.

Jezdíme na kole, na koloběžce, běháme, hrajeme volejbal, badminton, chodíme na dlouhé procházky, nebo jedeme na hory – prostě pohyb k létu patří. A k pohybu tak trochu i bolest svalů a kloubů. Vždycky když po zimě vytáhnu kolo, a vydám se na první výlet, říkám si, že pojedu jen kousek, abych si zvykla. Jenže pak jedu, kochám se okolím,  je mi krásně a jedu a jedu a jedu.. Druhý den pak cítím každý sval v nohách i zádech. Proto jsem si po cyklistice jako odpočinek zvolila klidnější zábavu – bowling. Hrálo se skvěle, byla legrace, ale moje hýžďové svaly druhý den bolely tak, že jsem radši celý den stála. Takže ve výsledku mne bolelo celé tělo a každý krok byl utrpením.

Moc ráda taky jezdím na hory. Mám ráda túry a dlouhé procházky.  Chodím přírodou a je mi nádherně. I tady ale svaly dostávají zabrat.

Proto jsem se rozhodla netrpět a pomoct bolavým svalům mazáním. Vybrala jsem si na doporučení kamaráda sportovce produkty z eshopu refitshop.cz. Mají tu spoustu úlevných gelů a přípravků na bolavé svaly a klouby. Nemusí to být přímo na namožené svaly při sportu, pomáhají i na klasickou bolest zad, nohou a kloubů, kterou zná každý z nás.

Vyzkoušela jsem tyto produkty: Koňský balzám, Ice gel mentol extra silný, Opodeldok a Ice gel s masážní kuličkou Kostival a Koňský kaštan.

Testování jsem začala výrobkem, na který jsem byla zvědavá nejvíc – Opodeldokem.

Setkala jsem se s ním poprvé. Tedy myslím, že jsem ho poprvé měla v ruce a vyzkoušela. Výrobek jako takový jsem znala ze Švejka, který posílal paní Millerovou pro Opodeldok na bolavá kolena. Vůbec jsem nevěděla, že Opodeldok je mast, která byla používána už před více než 400 lety.

Tady si nebudu nic vymýšlet a použiji informaci z refitshop.cz

První zmínka o OPODELDOKU pochází z konce 16. století, kdy uznávaný švýcarský lékař Paracelsus připravil mast ze směsi mýdla, alkoholu a několika bylinných esencí. Touto mastí úspěšně léčil bolest kloubů po celé Evropě, včetně České republiky.  Paracelsus svým objevem v podstatě předznamenal vznik novodobého lékařství a položil základy všem pozdějším mastem. „OPODELDOC“ se postupně rozšířil do mnoha zemí, záznamy o této zázračné masti byly nalezeny například  v USA (Times, 1790) a Velké Británii (Edinburgh Advertiser, 1823).

Pokud se chcete o Opodeldoku dozvědět více, klikněte zde: Opodeldok.

 

Mast Opodeldok jsem nechala vyzkoušet rodiče. Jsou už starší, klouby a záda je bolí vlastně už pořád. Původně jsem si myslela, že si budou mazat jen bolavá kolena, ale používají mast i na bolavá záda a nohy. Maminku často zlobí  kotníky – bolí a otékají. Proto je mazala Opodeldokem, a nejvíc si pochvaluje jeho účinek hlavně na kotnících, protože se jí poměrně rychle uleví, i otok je mnohem menší za poměrně krátkou dobu, tím pádem se jí mnohem lépe chodí. Fajn je Opodeldok i na bolest zad - hlavně v kříži. Maminka má krásné záhonky plné zeleniny a květin, takže když je chce vyplet, má po pletí občas pocit, že se nenarovná, jak ji bolí záda. I tady je Opodeldok fajn. Jen k němu moc zblízka nestrkejte nos – ta mentolová vůně je fakt silná, já jsem si dlouze zkusila přičichnout a pěkně mi to projelo nosem – začala jsem až kýchat J . Naprosto už ale chápu, proč je Opodeldok tak oblíbený, a proč se jeho výroba drží už několik století. Je osvědčený dlouhou řadou generací, kterým ulevoval a ulevuje i teď. Je samozřejmě inovovaný, oproti tomu původnímu, aby vyhovoval dnešní generaci, základní účinné složky jsou ale stejné, a jsou opravdu velmi účinné a ulevující.

Na bolavá záda, svaly a klouby jsem vyzkoušela i Koňský balzám.

 • Koňská dávka bylinných extraktů
 • Mast s jedinečným složením podle tradiční švýcarské receptury
 • Látky obsažené v bylinných extraktech působí blahodárně na záda, svaly a klouby
 • Okamžitý účinek
 • Intenzivní prokrvení
 • Uvolňuje svalové napětí
 • Neobsahuje barviva 

Tenhle balzám je vyroben v české republice, podle osvědčené švýcarské receptury.

Byliny v balzámu použité:

- Levandule lékařská ( podporuje krevní oběh, prokrví pokožku, působí na revmatizmus, urychluje hojení ran). V minulosti byla levandule používána i jako přípravek k tlumení bolesti.

- Rozmarýna lékařská na léčbu revmatu

- Kostival lékařský – výrazné hojivé účinky díky alantoinu

- kaštan koňský

- Eukalyptus

- Tea Tree Oil

- Máta peprná

- výtažek z rašeliny

Vůně koňského balzámu je směsí vůně mentolu a bylin. Není tak intenzivní, jako u Opodeldoku. Po namazání se uleví poměrně rychle. Spíš se mi zdá, že se u mne ulevilo hlavně kloubům (víc než svalům).

Gel je fajn i na dlouhodobější bolest, ne jen na bolest z námahy a sportu.

Díky rašelině a bylinám je fajn i na úlevu při revmatických bolestech – pokud tedy máte starší rodiče, nebo sami máte problém s revmatitidou, tenhle balzám určitě zkuste. Nechala jsem balzám zkoušet i kamarádku, která má tenisový loke,t a dost ji bolí. Potvrdila mi, že se jí ulevilo, bolest byla menší.

Pokud chcete vyzkoušet, nebo zjistit více o tomto gelu, klikněte zde: Refit Koňský balzám.

 

Nejčastěji a nejvíc jsem využívala Mentol Ice gel na záda, svaly a klouby.

Je určený pro regeneraci svalů po jakémkoliv výkonu, a opravdu zabírá.

 Pokud se tedy chystáte na delší cyklovýlety, na túru po horách nebo jakýkoliv sport, tenhle gel si pořiďte. Je opravdu moc fajn.

Stačí namazat, chvilku promasírovat a budete se cítit lépe. Pomáhá a ulevuje při namožených svalech jakéhokoliv původu. Vůbec jsem nečekala, že mi bude tak vyhovovat. Bolavý sval ale příjemně zchladí, a uvolní, takže regenerace je mnohem rychlejší. Používají ho i vrcholoví sportovci, a já už naprosto chápu proč. On totiž opravdu funguje.

Používat ICE gel mohou i děti starší 3 let, takže pokud váš malý fotbalista, nebo hokejista po tréninku má problém – namažte mu nohy nebo záda Ice gelem, a bude po problému. Myslela jsem si, že je to obyčejný masážní gel, ale je to gel neobyčejný. Opravdu totiž funguje.

 • Extra chladivý
 • Rychlá úleva
 • Intenzivní prokrvení
 • Okamžité osvěžení
 • Uvolňuje svalové napětí
 • Ideální po jakékoli fyzické námaze
 • Vysoký obsah mentholu 
 • Vyroben v České republice
 • Vyvinut dle unikátní receptury s využitím poznatků o kryoterapii
 • Dlouholetá tradice
 • Nejprodávanější REFIT ICE GEL

Pokud si gel chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Refit Ice gel mentol extra

 

Jako poslední výrobek jsem vyzkoušela Ice gel s masážní kuličkou Kostival a koňský kaštan.

Léčivou a ulevující složku kostivalu jsem ocenila už v loňském roce, když si syn zlomil klíční kost. Ta se hojí dlouho a obtížně a provází ji dlouho otok a modřiny. Dostala jsem tehdy tip na kostival s chladivým efektem, a opravdu otoky opadávaly mnohem lépe, i modřiny se hojily rychleji.  Kombinace kostivalu s koňským kaštanem a chladivým efektem Ice gelu je skvělý nejen na tlumení bolesti zad, svalů a kloubů. Je moc fajn i na křečové žíly, které nás, ženy dost často zlobí a trápí. Tenhle gel je přímo doporučován na úlevu při bolesti křečových žil.

 Moc fajn je balení v lahvičce s masážní kuličkou. 

Vejde se do každé kabelky a velmi snadno se aplikuje. Pokud tedy máte zaměstnání, kde jste celý den na nohou, tenhle Gel Kostival a Koňský kaštan určitě vyzkoušejte.

 Pomáhá na bolest nohou a křečových žil, nanáší se díky masážní kuličce opravdu skvěle.

 Samozřejmě je gel fajn, i když nemáte křečové žíly – to jsem uvedla jen jako takový super bonus.

Účinek gelu jsem ocenila, i tehdy, když jsem musela být delší dobu v lodičkách, nebo nepohodlných botách. Doporučuji ho i těm, kdo jsou celý den na nohách, a potřebují v rychlosti během dne namazat nohy, aby mohli bez únavy a bolesti pokračovat v práci. Gel v praktickém balení si pochvaluje i dcera, která jako servírka je celý den v pohybu a na nohách.

Pokud si chcete gel prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Ice gel Kostival a Koňský kaštan s masážní kuličkou

Na závěr bych chtěla výrobky Refit moc pochválit. Uleví namoženým, bolavým svalům a kloubům, a usnadňují pohyb bez bolesti a omezení. To je moc fajn.

Všechny výrobky z eshopu jsem samozřejmě vyzkoušet nestihla, jestli jsou ale tak skvělé, jako ty, co mám doma, tak je to moc fajn. Určitě je časem vyzkouším všechny. K jejich otestování mne přivedla zvědavost, když jsem zjistila, že v eshopu refitshop.cz prodávají Opodeldok.

Takže vlastně zvědavost, kdy jsem chtěla vědět, čím si to ten Švejk mazal kolena, mne přivedla k fajn produktům. Využíváme je celá rodina – někdo při sportu, někdo na úlevu po práci, na křečové žíly, a rodiče na zmírnění neduhů stáří jako bolest kloubů a zad, otoky a revmatizmus.

Pokud chcete výrobky vyzkoušet, nebo si prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: refitshop.cz


Autokamera Mio MiVue  C570

 

Dnes bych vám chtěla představit autokameru Mio MiVue C570.

V autech v dnešní době trávíme spoustu času. Nejezdíme už jen na výlety, ale většina z nás autem jezdí i do práce, vozíme děti na kroužky, jedeme na nákup – auto se stalo nezbytným dopravním prostředkem. A jak přibývá aut, přibývá i dopravních nehod.

Nechci samozřejmě nic přivolávat, ale prostě se někdy stane. Nejde jen o „ťukance“ na parkovišti před obchoďákem ( i když ty jsou někdy pořádně k naštvání, protože přijít k autu, co je otlučené a nevědět, kdo škodu způsobil, je fakt k vzteku), leckdy jde o vážnější nehody. Tam je pak kamera potřeba.

 Já jsem to donedávna moc neřešila. Až když syn měl nehodu. Naštěstí bez zranění, jen lehké pohmožděniny, na autech ale škoda byla velká. Paní z druhého vozu byla velmi arogantní, a přestože měla na nehodě velký podíl, tak ječela a nadávala, což mladému klukovi na klidu nepřidá. Chápu, v šoku byli oba, ale řešení se pak někdy hledá těžko. Proto se syn šel podívat na záznam kamery, kterou měl v autě. Protože ale měl obyčejnou kameru, jednu z těch levnějších (nikoliv však ale nejlevnějších), při nárazu se vypnula. Těžko se pak sháněli svědci nehody. Tehdy jsem si uvědomila, jak moc může kamera pomoct, a začala pátrat po kameře do auta vhodné pro mne i pro syna.

Pro sebe jsem neměla moc nároků – nejdůležitější pro mě vždycky je, aby kamera (nebo jiný přístroj) byla i pro úplného technického antitalenta jako jsem já. Tedy abych hodinu nečetla návod a nebyla pak stejně zmatená jako na začátku.

Další věc, kterou jsem nutně chtěla, aby byla kamera kvalitní, měla dobrý obraz při denním i nočním natáčení, a fungovala opravdu spolehlivě, aby v případě nehody byl záběr k dispozici. Dobrý bonus je i to, aby kamera měla GPS.

Pátrala jsem, hledala, četla recenze, a nejlépe mi ze všech pro nás vhodných a cenově dostupných kamer do auta vyšla Mio MiVue C570.

Je báječná. Použití je snadné, přidělat ji lze snadno přísavkou na čelní okno.

 

Technickou specifikaci si nebudu nijak vymýšlet, tu vám s dovolením pro ty, co ji chtějí znát nakopíruji ze stránek Mio, abyste ji nemuseli složitě hledat na internetu.:

 

• 2" obrazovka – nabízí jednoduché ovládání díky intuitivnímu a uživatelsky přátelskému rozhraní

• Vysoce kvalitní snímač STARVIS CMOS od Sony – pro naprosto detailní záznamy se špičkovým kontrastem, jasnými a bohatými barvami i za špatných světelných podmínek

• Nahrávání v rozlišení Full HD 1080p rychlostí 30 snímků za sekundu – s nejmodernější technologií H.264, která umožňuje vysoce kvalitní nahrávky při malé velikosti souboru

• 150° široký zorný úhel – v kritickém okamžiku zachytí zřetelně každý detail díky technologii WDR (široký dynamický rozsah obrazu)

• Objektiv F1.8 – propouští k senzoru více světla a umožňuje špičkovou kvalitu videozáznamu, zejména za zhoršených světelných podmínek

• Nastavení hodnoty expozice v 7 stupních – nezávislé nastavení umožňuje ručně nastavit úroveň jasu

• Upozornění na rychlostní radary – funkce Smart Alert s dynamickým upozorněním na rychlostní radary v dostatečné vzdálenosti a v závislosti na rychlosti vozu. Bezplatná a pravidelná aktualizace databáze radarů po dobu životnosti vašeho zařízení*

• GPS sledování – automaticky zaznamenává informace o jízdě, zejména její rychlost, směr, nadmořskou výšku a zeměpisné souřadnice

• 3-osý G-Senzor – zaznamenává změnu směru a přetížení, rovněž náraz, zatáčky a zrychlení • Parkovací režim – detektor pohybu spustí nahrávaní v zaparkovaném autě i bez přítomnosti řidiče; vyžaduje Smartbox/PowerBox, který lze dokoupit samostatně

• Otočný držák – držák lze snadno otočit do libovolného úhlu a natočit tak potřebné obrazové důkazy • Přepnutí do fotografického režimu – použijte kameru jako fotoaparát pro zdokumentování místa nehody a následků

• Karta MicroSD™ – max. podporovaná kapacita 128 GB, doporučujeme třídu 10 MicroSD™

• Podpora zadní kamery – zadní kameru lze dokoupit samostatně

• Mio MiVue™ Manager – sdílejte videa pomocí aplikace MiVue™ Manager Desktop (Windows/MAC)

 

Velikost: 61 x 54 x 37.7 mm

 Hmotnost: 67.5 g

 Velikost displeje: 2 palce

Rozlišení záznamu: Full HD 1080p při 30 fps

Vysoce kvalitní skleněný objektiv: 5G+1 IR

Formát videa: MP4 (H.264)

Obsah balení

• Mio MiVue™ C570

• Nabíječka do auta

• Držák do auta

• Návod

 

Já jsem z kamery opravdu nadšená. Je snadná na používání pro každého. Velmi snadno ji lze připevnit přísavkou na čelní sklo – trochu jsem měla strach, jestli se nebude za jízdy odlepovat, ale kamera je lehoučká a přísavka drží opravdu báječně. V záznamu kamery je vždycky rychlost, jakou jste jeli ( to bývá hlavně u nehod dost důležité) a taky zaznamenání polohy GPS.

 Kamera umí i tak říkajíc hlídat auto, když zrovna nejedu. Takže jakmile třeba na parkovišti je pohyb před autem, tak se kamera umí zapnout a nahrát pohyb – takže pokud do vás někdo ťukne, máte nahranou i SPZ. 

Fajn je i to, že nemusím přemýšlet o tom, abych kameru zapnula a nezapomněla nahrávat – stačí, když je kamera zapojena do napájení, a jakmile nastartuji, kamera sama začne nahrávat, nemusím se o nic starat.

Prima je i to, že tahle kamera umí rozpoznat radary. Nebudu si nic nalhávat, je mi jasné že syn občas jezdí rychle – asi to i patří k věku, mít zálibu v rychlosti – tady domluvy matek moc neplatí. Kamera umí rozpoznat radar a upozorní řidiče, že by měl zpomalit. Za tuhle funkci jsem ráda. Ani tak ne kvůli tomu, aby neplatil syn pokutu (i když on by mi oponoval, že je důležité neplatit zbytečně peníze – já se s ním přu, že kdo jede podle pravidel, pokutu neplatí – ale kdo z nás někdy nejel o něco rychleji, než měl, když někam spěchal, že?) – důležité je, že si uvědomí řidič, že má zpomalit. 

Kamera nahrává ve150° úhlu – má tedy poměrně veliký záběr nahrávání – i to bývá často při jízdě hlavně na dálnici třeba.

S kamerou jsem nadmíru spokojená. Testuji ji já a syn zhruba dva týdny a oproti kameře, co jsem měla v autě předtím, je o hodně lepší. Je to kamera, na kterou se nahraje všechno to, co potřebuji a kvalita obrazu je opravdu dobrá. SPZ aut, které se nahrají, jdou dobře přečíst. V záznamu je nahraná i rychlost, kterou jedu – kamera splňuje všechno to, co jsem od ní čekala, a i to, co sliboval výrobce.

Možná, že jsem ještě nevyzkoušela všechny funkce, něco příjemného třeba ještě objevím. Taky nevím, jak se kamera zachová při autonehodě – to jsme naštěstí zatím nezkusili a doufám, že ani nezkusíme. Jsem s ní naprosto spokojená, a jsem mnohem klidnější, kdykoliv někam jedeme.

Po zkušenostech se synovou nehodou je mi jasné, že nemusím způsobit nehodu já, může nabourat někdo do mne. Pak je kamerový záznam hodně důležitý pro policii i pro pojišťovnu. I pokud mne někdo nabourá do auta na parkovišti a já tam zrovna nebudu – kamera mi poskytne dostačující důkaz pro pojišťovnu. Kvalitní kamera je v dnešní uspěchané době určitě hodně důležitá. Tahle investice jednou může ušetřit dost peněz i nervů.

Autokameru koupíte ve všech větších obchodech, i na internetu – např. Alza, Mall, Datart a další. Já vám dám přímý odkaz na  Mall, ale vyberte si sami, který obchod vám vyhovuje více.

Kameru můžete koupit po kliknutí zde: kamera do auta MiVue C570

 

Pokud se chcete podívat na natočená videa s provozem kamery Mio MiVue C570, připravila jsem jich pro vás pár z youtube.cz.

Pro spuštění videa č.1 klikněte zde: MiVue C570 funkce + přednosti, GPS, full HD, radary atd

 

Video č.2 spustíte zde: autokamera MiVue C570 test natáčení den a noc – reálné Full HD

 

Video č.3 spustíte zde: autokamera MiVue C570 – nová série autokamer Mio (radary ap)

 

Video č.4 spustíte zde: doporučení autokamery Mahulenou Bočanovou


Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm šedá

 

Léto pomalu končí, začíná podzim. Venku je sice ještě přes den teplo (někdy až vedro), ale ráno a večer už je dost chladno. Já tahle teplotní skoky moc ráda nemám, a věřím, že nejsem jediná. Přes den je mi horko, jsem vyhřátá, a když se večer trochu ochladí, vnímám to pocitově jako velkou zimu. Pocit chladu nemám moc ráda. Necítím se pak příjemně. Ráda si večer čtu, nebo se dívám na televizi, a to prostě se studenýma nohama (velký problém hlavně nás, žen) a rukama nejde. Nevnímám pak obsah knihy ani filmu – já prostě mám ráda teplo a pohodu.

Protože se znám, a vím, že pocit chladu není pro mne nic příjemného, vybavila jsem se předem krásnou mikroflanelovou dekou šedé barvy z eshopu Naau.cz.

Deka je dostatečně velká, a je z takového toho mazlícího materiálu. Jemný a hebký plyš je nám všem velmi příjemný. Deka je v rozměru 150 x 200 cm, je tedy dostat velká na přikrytí i na takové to zachumlání, kdy se potřebujete do deky celí zabalit, a prohřát.

Deka je velmi lehká, po přikrytí mne nikde nic netíží, netlačí – díky tomu, jak je deka lehoučká, ji na těle téměř necítím, vnímám jen příjemné teplo. Deka je příjemně hřejivá.

Materiál je 100 %  PES, deku lze tedy běžně prát v pračce. To jsem ráda, protože občas je deka potřeba vyčistit.  Suchá je pak díky materiálu docela rychle.

Mikroflanel je velmi příjemný materiál. Umí nejen hřát, ale dobře udržuje tělesnou teplotu, takže nemám po přikrytí pocit přehřátí, cítím se příjemně. Jsem moc ráda, protože mám často studené nohy a chodit doma v teplých ponožkách – to moc ráda nemám. Teď si prostě přikryju (nebo zabalím) nohy a je mi fajn.

Na podzim moc ráda chodím na dlouhé procházky s vnukem. Sbíráme kaštany na zvířátka, brouzdáme se spadaným listím a kochám se krásnou barevnou podzimní přírodou. Domů pak chodíme celkem promrzlí. Letos mi to nevadí. Pod deku se vejdeme pohodlně s vnukem oba, takže po příchodu domů si zalezeme pod deku, a než si přečteme jednu pohádku, bude nám zase příjemně.

Deku jsem zkoušela zatím jen teď, když je chladno, dovedu si ale dost dobře představit, že se dekou budu přikrývat i v horkých letních nocích. Deka je lehoučká, takže ji ráda vyměním za prošívanou deku, která je celkem teplá. Takže určitě i v létě mi pod dekou bude příjemně, to vám ale řeknu, až zase bude teplo.

Deka z mikroflanelu bude mým společníkem na chladné podzimní a zimní večery. Už se těším, až se do ní zachumlám, vezmu si knížku, uvařím si horký čaj a budu si číst. Bude mi příjemně teplo, jak to mám ráda.

Deka bude fajn dárek pro všechny starší lidi, co mají jako já rádi teplo.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: www.naau.cz

 


Perko.cz – kuličkové pero

 

Vždycky jsem obdivovala krasopisně ručně psané listiny a dopisy. Třeba moje babička, která měla ještě ve škole pravopis, psala takovým tím krásným písmem, na které je radost se dívat. Přitom nepsala nijak pomalu, ale je fakt, že si každé to písmenko jakoby malovala. Moc ráda jsem její dopisy a hlavně pohledy četla. (Pokud někdo neví, o jakém písmu mluvím, tak je to přesně takový krasopis, jakým psala Leontýnka ve filmu AŤ žijí duchové na zeď hladomorny Zmizte, vy cizáci – tenhle nápis si vybavíte určitě všichni..). Ač jsem chtěla, tak jsem se nikdy tento způsob psaní nenaučila. Byla jsem asi příliš ovlivněna stylem písma, které nás učili ve škole.

Když si dávám pozor, tak umím „psát hezky“, většinou ale jako každý z nás píši svým rukopisem, a ruku mám „vypsanou“. Na jednu stranu je to fajn, protože každý styl psaní má něco do sebe, na druhou stranu je to škoda, protože na krasopis se moc hezky kouká.

Ruční psaní mne moc baví. I když pracovně samozřejmě používám na psaní počítač, tak v osobním životě píšu ráda ručně. Je to mnohem osobnější. Takže mám věčně kolem sebe lístečky s poznámkami, různé nápady napsané v sešitech, nebo koncepty. Moc ráda píšu i dopisy.

S psaním dopisů jsem začala už jako malá holka. Nejdřív jsme povinně museli ve škole psát dopisy do tehdejšího Sovětského Svazu (dnešní Rusko) – abychom navázali družbu a procvičili si jazyk. Dopisům jsme moc nedali – nevěděli jsme, co psát, a myslím, že sovětské děti na tom byly podobně. Tehdy nás spíš nadchlo, že od dětí z Ruska přicházely různé kalendáříčky a pohledy, co se měnily, a odznáčky a samolepky, co jsme tady tehdy neměli.

Později jsem si začala psát s kamarádkami z různých měst – potkaly jsme se na různých výměnných školních akcích a brigádách. A samozřejmě jsem, jako všichni tehdy, psala spousty a spousty dopisů kamarádům a známým, kteří byli na dva roky vojně. Dopisů jsem napsala celé stohy. Bavilo mne to, a byl to tehdy tak nějak jediný způsob komunikace na dálku, který byl dostupný vždy a všem.

Protože jsem psala vše ručně, poznala jsem velmi brzy, jak hodně je při psaní důležitá kvalitní propiska, kuličkové, nebo plnící pero.

Plnící pero je podle mne vhodné spíš na krasopis – písmo s ním je úhledné – možná proto, že se s ním píše trochu pomaleji. Proto je vhodné třeba na dokumenty a podpisy, které mají vypadat dobře.

Já na psaní raději používám kuličková pera.

Momentálně jsem přímo zamilovaná do kuličkového pera z eshopu perko.cz.

Pero je ručně vyráběné, jeho komponenty jsou ze dřeva a kovu. Na eshopu perko.cz je velký výběr kvalitních ručně vyráběných plnících i kuličkových per.

Pera jsou vyráběna ze stabilizovaného dřeva. Stabilizace je poměrně složitý proces, který je důležitý, aby pero vydrželo stále stejné, a nepraskalo. To je samozřejmě velmi zjednodušeně napsané.

Pokud se chcete o stabilizaci dřeva dozvědět více, klikněte zde: stabilizace dřeva.

 

Pera z kvalitního dřeva vypadají opravdu krásně.

Na eshopu je výběr z pěti variant kuličkových per. Pera Cesar, Kleopatra, Romulus a Remus, Cigar a Laidy.

Každý typ pera je vyráběn z různých typů dřeva, v různých odstínech a tvarech násadky. Výběr je veliký. Až bych řekla, že pro psavce, jako jsem já, je to ráj pro oči.

Nakonec jsem si vybrala světlé lakované kuličkové pero Cesar.

Pero mi přišlo v krásné dřevěné krabičce, ve které ho mám uložené, když s ním zrovna nepíšu.

Trošku jsem se bála, aby mi pero nebylo velké, protože mám malou ruku, ale sedlo mi naprosto přesně. Je krásně vyvážené a propracované, takže v prstech se drží báječně, a opře se o ruku přesně tak, jak je to potřeba.

Kvalitní kuličkový hrot krásně klouže po papíře. S perem se mi píše naprosto báječně, a už v duchu vidím ty stohy papírů – ať už poznámek, konceptů, nebo dopisů, které s ním napíši.

S některými přáteli už si dopisuji skoro 35 let – od základní školy. Zůstali jsme věrní tradici ručně psaných dopisů, protože jsou mnohem osobnější, než email.

Pero z eshopu perko.cz mi udělalo radost svou originalitou, a hlavně precizním, profesionálním a dokonalým zpracováním.

Pero je vyrobené z kvalitního dřeva. Dělá mi radost už jen když se na něj podívám. Když s ním píšu, je mi prostě skvěle. Pokud tedy máte ve své blízkosti někoho, kdo rád píše, nebo v práci často musí podepisovat dokumenty, určitě ho potěšíte exkluzívním perem ze dřeva.

Pero je vhodné i pro studenty, kteří ve škole píší spoustu poznámek. Pro ně je kvalitní pero nutností – pokud je totiž pero kvalitní, ani po dlouhém psaní z něj nebolí prsty.

Kuličkové pero, které mám doma já a píši s ním opravdu často je právě takový typ pera, které svým tvarem umožňuje dlouhodobé psaní. O ruku je opřené tak přirozeně, že ruka píše skoro sama.

Je to skvělý tip na dárek k jakékoliv příležitosti. Teď se blíží vánoce, ale i k narozeninám, promocím, nebo různým výročím bude ručně vyráběné pero skvělým dárkem.

Pokud chcete, aby dárek byl opravdu osobní, můžete si na pero, nebo na krabičku nechat gravírovat nápis, který si sami zvolíte. Osobnější dárek už pak nemůžete dát.

Nemáte ve své blízkosti nikoho, kdo by rád, nebo často psal? Pak je tu ještě jeden fajn tip na dárek pro muže, kterým určitě potěšíte. Je to originální a krásný holící strojek (i na krabičku k holícímu strojku si můžete nechat gravírovat nápis s osobním věnováním).

Pokud si chcete strojek prohlédnout, nebo koupit klikněte zde: holící strojek s dřevěnou rukojetí

 

Jak bych shrnula tuto recenzi? Jako naprosté nadšení. Protože píšu často a ráda, potřebuji opravdu kvalitní pero, aby psaný text vypadal hezky a přitom mne nebolela ruka a prsty. To vše jsem našla v nádherném dřevěném peru z eshopu perko.cz. Kromě funkčnosti se na pero krásně kouká. Je prostě nádherné. Záleží na vkusu každého, jaké dřevo se mu líbí. Výběr je veliký. Já mám momentálně pero ze světlého dřeva s lakovaným povrchem, a tvarem, který vyhovuje mé malé ruce. Píšu schválně „momentálně“, protože jsem z pera tak uchvácená, že si určitě pořídím i nějaké pero v  tmavé variantě dřeva, a rozhodně bych chtěla mít i jedno pero plnící -  na takové to krasopisné psaní.

Pokud se vám tedy pero líbí tak, jako mě, určitě navštivte eshop s nádhernými ručně vyráběnými pery a udělejte radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi.

Pero Cesar si můžete koupit a prohlédnout po kliknutí zde: dřevěné pero Cesar

Sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: perko.cz


Santé zdravotní obuv dámská a pánská

 

Léto je definitivně za námi, a nastává doba přezouvání se z pohodlných letních sandálů a pantoflí do uzavřených bot. Tuhle dobu přiznávám, moc ráda nemám. Nohy z léta zvyklé na pohodlí najednou mají být v uzavřené botě – to pro mne většinou znamená omačkané prsty a puchýře na patách, které následně prasknou, a pak bolí celá noha. Jako by nestačilo, že mne nohy po celém dni v botách bolí, ještě jsou odřené a otlačené. Tedy tak to bylo až doposud. Letos jsem na to vyzrála a pořídila sobě i manželovi boty zdravotní.

Sáhla jsem do sortimentu obuvi firmy Santé, která se na zdravé obouvání zaměřuje. Od Santé už mám vyzkoušené pantofle, takže už jsem věděla, že se mohu spolehnout na kvalitu.

Jsem opravdu ráda, že na trhu máme možnost koupit kvalitní boty, které dobře vypadají, a přitom jsou pro naše nohy pravým požehnáním.

Málokdo si uvědomuje, jak je kvalitní a dobrá bota prospěšná. To nám dojde, až když nohy mají problém, bolí, otékají a máme potíže s chůzí.

Málokdo si uvědomuje, že špatně zvolené boty mohou způsobit i bolest zad. Pak zobeme pilulky, naříkáme, běháme po ordinacích – a jsme pak často překvapeni, že jsme si k zdravotním komplikacím pomohli špatnou obuví.

Jasně, chápu – ve společnosti pořád ještě tak trochu přetrvává předsudek, že zdravotní boty jsou nevzhledné, a nevypadají dobře. Jenže to už dávno není pravda. Například společnost Santé vyrábí spoustu krásných bot, které dobře vypadají a nohám dělají dobře – od pantoflí, přes baleríny až po lodičky. Všechny Santé boty splňují parametry pro zdravé obouvání – typ špičky, velikost podpatku i materiál.

Boty od Santé se krásně anatomicky přizpůsobí noze, a výsledek je pohodlí a hlavně to, že večer přijdu domů, a i když jsem celý den na nohách, cítím se dobře. Nohy nebolí, neotékají a hlavně – přestaly mne bolet i klouby a záda v kříži. Na zdravé obouvání a zdravotní boty už nedám dopustit.

Na podzimní obouvání jsem si vybrala krásné uzavřené boty typu lodička. Barva je nude – tedy béžová, zdobená zlatým dekorem.

Lodička se krásně přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Noha do boty vklouzne, a díky kulaté špičce zůstávají prsty volné, nejsou vůbec na sebe namáčknuté, a nic na prstech netlačí. Do boty je všita gumička, díky které se bota krásně přizpůsobí tvaru nohy. Pokud se vám stane, že některý den vám oteče noha, nemusíte se bát, že se bota zničí – díky gumičce krásně povolí, a pak se zase po vyzutí vrátí zpátky do tvaru, jaký má mít. Moc prima věc.

Podpatek je velký cca 3 cm, je tedy pohodlný a přitom nohu nadzvedne do příjemné polohy – takže nikde netáhnou svaly a šlachy, a ani po celodenním nošení nebolí nohy. Tedy bolí jen únavou z chození, nikoliv z bot.

Mile mne překvapilo, že díky kvalitnímu materiálu ani mé choulostivé paty nemají problém, a letošní přechod do uzavřených bot zvládám bez puchýřů.

Uvnitř lodičky je anatomicky tvarovaná stélka. Měla jsem strach, jestli mi nebude vadit, protože běžné boty stélku tvarovanou nemají, ale je to v pohodě. Že je stélka trochu jiná jsem cítila jen při prvním obutí asi 10 minut, pak si noha zvykla a je to velmi příjemné. Lodičky se mi moc líbí a jsem s nimi moc spokojená, a prima benefit je, že mi neotékají nohy a nebolí mne jako v klasických lodičkách.

Díky kvalitnímu materiálu vám lodičky vydrží dlouho, nemusíte se tedy bát, že budou jen na sezónu a dost. Já lodičky nosím měsíc, nosím je pravidelně, abych je otestovala a recenze byla objektivní, vypadají pořád jako nové. Jediná změna oproti chvíli,kdy jsem je vybalila z krabice, je, že mají umazanou podrážku.

Lodičky si prohlédněte zde: Dámská vycházková obuv lodičky Santé

 

Tentokrát jsem ale netestovala jen dámské zdravotní boty, ale zaměřila jsem se i na pány. Manžel si totiž pohmoždil koleno, a tím, jak ulevoval noze, se mu změnilo těžiště celého těla, a začal chodit trochu jinak - výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – kromě bolavého kolene ho rozbolela i záda a hlavně nohy. Doporučení lékaře bylo pořídit zdravotní boty.

Vybrala jsem uzavřené pánské černé polobotky s rozšířenou špičkou

Manžel nejdřív trochu bručel, protože moc nevěřil, že boty pomůžou „vypnout“ bolest zad i nohou, ale hlavně asi měl strach, že bude muset dlouho v obchodě zkoušet a vybírat, a to on nemá rád. Když jsem mu boty objednala po internetu, a pochopil, že nikam nemusí, měl z bot dokonce radost.

Polobotky mají černou barvu, jsou vyrobeny z kvalitní usně a mají anatomicky tvarovanou stélku. Tyhle polobotky mají šířku H – jsou tedy trochu rozšířené, takže pokud někdo z pánů trpí tím, že ho tlačí prsty ve špičce, určitě zvolte rozšířený typ obuvi, úleva je opravdu velká. Manžel je moc spokojený, konečně může volně hýbat prsty v botě a nemá otlaky na malíčcích. Anatomická stélka v botě je lehce vyvýšená v místech kde začínají prsty, a tvoří tak jejich příjemnou oporu. Boty nejsou na tkaničky, ale na suchý zip, to je příjemné, protože manžel má vyšší nárt,  může si skvěle regulovat zapínání tak, aby ho noha netlačila a bota byla pohodlná. I manžel nosí boty měsíc, aby recenze byla objektivní, zatím je spokojený. Nohy má bez otlaků, boty jsou pohodlné, velmi dobře se udržují a hlavně přestávají bolet klouby, nohy i záda.

Pánské polobotky si prohlédněte zde: Pánská uzavřená polobotka černá

 

Pokud tedy mohu shrnout – s pořízením zdravotní obuvi jsem velmi spokojená. Boty vypadají velmi dobře, jsou moderní, a vkusné, design mají nadčasový, takže je může nosit každý. Udržují se díky materiálu velmi dobře. Pryč tedy s předsudkem, že zdravotní obuv je jen pro staré lidi (a podle toho že i vypadá). Není to tak. Pokud zvolíte kvalitní botu, která vám sedí, vaše tělo vás za to odmění – nebudou vás bolet nohy a záda. I zdravotní obuv může vypadat hezky – moje lodičky mají úspěch, a kolegyně i kamarádky se ptají, kde jsem je koupila, že vypadají moc hezky.

 Já jim s radostí odpovídám, že nejen hezky vypadají, ale jsou i pohodlné.

Opět se mi potvrdilo, že je fajn vracet se tam, kde jsem už dříve dobře pořídila. Zdravotní obuv od firmy Santé mne nezklamala. Je fajn.

Doufám, že zdravé obouvání začne firma Santé vyrábět i v zimních modelech obuvi. Už teď vím, že si ráda pořídím zimní obuv ve verzi zdravotní obuvi. Už totiž nechci zpátky bolavá záda.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment firmy Santé, klikněte zde: Santé – zdravotní obuv

 

Pokud si chcete koupit některé ze zdravotních bot, zde je seznam prodejen zdravého obouvání: Santé ateliéry zdravého obouvání

 

Většinu obuvi lze vyhledat i na internetu v sortimentech eshopů se zdravotní obuví nebo lékáren