Testování - recenze výrobků


Andělský řetízek

 

Když jsem před léty objevila stránku elepele.cz, vůbec jsem netušila, jak často se na ni budu vracet.

Vlastně sem chodím nakukovat hodně často – někdy jen tak, abych se „pokochala“, jindy když chci koupit někomu nějaký dárek.  Mám tuhle stránku moc ráda. Všechny šperky jsou originální, jemné a krásné.

Náš český trh je plný šperků. Všechny jsou si ale dost podobné, chybí jim často šmrnc a kouzlo (a pokud jim nechybí, jsou tak drahé, že se na ně podíváte, povzdechnete si a zase stránku zavřete). Najít šperk, který je hezký, originální a není předražený, je někdy celkem obtížné. Na elepele.cz ale ne, tam vyrábějí šperky právě takové, jaké se mi líbí a za cenu, kterou si může dovolit každý.

Pro mne každý šperk musí mít kouzlo, aby se mi líbil. Taková ta duše šperku, která přináší radost mě, i obdarovanému. Právě takové šperky a výrobky nacházím na stránkách elepele.cz. Každý šperk má v sobě jemné a něžné kouzlo, které potěší. Všechny šperky jsou navrhované originálně, každý detail je promyšlený a vyjadřuje krásno. Jakoby jim šperkař vdechl kousek sebe a kousek lásky, se kterou ho vyráběl. Tak vznikají nádherné náramky, náhrdelníky, prstýnky, nebo třeba i hodinky a peněženky.

Někdy je pro mne trochu obtížné mezi tolika krásnými šperky vybrat ten pravý. Pak mám otevřeno několik výrobků a často se mezi nimi rozhoduji dlouho. Někdy ale stačí otevřít stránky eshopu a vykoukne na mne šperk, o kterém okamžitě vím, že to je přesně to, co hledám. Jakoby šperk čekal, až si sednu k počítači a vyberu si právě jeho. Takový pocit jsem měla okamžitě z andělského řetízku. Taková láska na první pohled.

Andělský řetízek je vyrobený ze stříbra a je doplněný o krystaly Swarovski.  Je jemný, něžný, krásný a dokonale navržený. Je droboučký, ale na krku nepřehlédnutelný. Já jsem si vybrala pozlacenou variantu, v nabídce si můžete vybrat z variant dvou – silver a gold. Nějak mne oslovil víc ten zlatý.

Tenhle náhrdelník nosím moc ráda. Řetízek i přívěšek jsou jemňoučké a krásné, a na krku vypadají nádherně.

Věříte na sílu andělů? Ať už ano, nebo ne, tenhle řetízek můžete nosit i jako talisman. Na ochranu před vším špatným. Každý z nás trochu ochrany potřebuje, a mít svého strážného anděla u sebe na krku je prostě někdy fajn. A pokud na anděly nevěříte, bude vám to prostě jen opravdu slušet. Já tak trochu na anděly věřím – ne že bych za každou povedenou věcí viděla anděla, to asi ne, ale věřím, že nad námi drží ochrannou ruku. Takové to „co kdyby“ ve mně je, a proto talismany mám ráda. Talismany mají takovou moc, a takové kouzlo, jaké jim sami vdechneme. Když je darujeme s láskou a vírou, že chrání, jakoby tu schopnost od nás získaly.

Protože se mi andílek moc líbí, pořídím tenhle krásný náhrdelník i pro dcery – vyberu jim ale asi silver variantu – mají raději stříbrné šperky.

Další z fajn benefitů nákupu na stránkách elepele.cz totiž je, že krásné šperky si tady může koupit každý. Tedy myslím tím, že si je může každý dovolit. Přestože všechny šperky jsou originální, autorské, jsou cenově dostupné pro každého.

Pokud tedy hledáte nějaký šperk pro sebe, pro radost, jako dárek pro někoho blízkého – nebo třeba tip na dárek na den sv. Valentýna, zkuste si vybrat z nabídky šperků elepele.cz. Já jsem si vybrala krásný andělský náhrdelník, a jsem z něj okouzlená.

 

Pokud chcete někomu darovat andělské štěstí s náhrdelníkem, klikněte zde: andělský řetízek

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: elepele.cz

 


Interaktivní oslík mluvící a chodící

 

Nedávno měl vnouček svátek, a já jsem hledala dárek, kterým bych mu udělala radost.

Vybrala jsem na eshopu Naau.cz  interaktivního oslíka mluvícího a chodícího. Vybrala jsem hračku  jen tak pro pobavení – líbil se mi nápad, že když na oslíka dítě promluví, oslík se rozhýbe a zopakuje, co mu dítě řekne. Vůbec jsem netušila, co tímhle malým oslíkem způsobím. Rázem se z něj stal miláček všech vnukových kamarádů i vnuka. Přiznávám, že když jsme se sešli na oslavu, i my dospělí jsme se opravdu hodně dlouho bavili tím, že jsme oslíka nechali opakovat, co mu řekneme.

Vnuk i jeho kamarádi si s oslíkem vydrželi hrát v podstatě až do vybití baterek. Výbuchy smíchu a veselí – touhle hračkou jsem se trefila, je to opravdu hračka co děti baví.

Oslík je velký asi 20 cm, tělo má z hebkého, jemného plyše. Je velmi příjemný na dotyk.

 Vnuk oslíka sebou nosí skoro všude. Hračka je lehká a tak akorát do ruky. Výhodou Oslíka je, že ho lze vypnout, takže neopakuje stále, ale jenom když si ho zapnete.

Baterky a vypínač jsou skryté na zádech v pouzdru, ke kterému se snadno dostanete rozepnutím zipu.

Provoz je na 3 AAA baterie (to jsou ty mikrotužkové) – nejsou součástí balení, proto je kupte zvlášť, aby hračka byla možná hned použít.

Já u všech hraček hledám i něco, co je přínosem pro dítě. Jsem moc ráda, když hračka není jen zdrojem zábavy (i když to je pro děti priorita), ale když se díky hraní s ní děti i něco naučí.

 Proto bych doporučila „opakovací“ hračku pro ty děti, co mají trochu problém s mluvením. Mluvit na hračku je pro dítě zábavnější, než s maminkou dělat logopedické cvičení. Na oslíka musí promluvit zřetelně a pomalu, aby zopakoval, jak dítě mluví. Dítě pak hned samo slyší, jestli slovo řeklo správně. To je celkem fajn bonus u hračky, že?

Jak už jsem zmínila, tenhle oslík udělal radost i nám dospělým. Zapomněli jsme na chvíli na věk a každý z nás si musel zkusit oslíka rozmluvit a rozhýbat. Byla prostě legrace.

Když jsem objednávala na eshopu Naau.cz interaktivního oslíka, který chodí a opakuje mluvená slova, vůbec jsem netušila, kolik radosti tahle hračka udělá. Je to prostě dárek, co děti baví. Hrát si s ním děti můžou ale i když je oslík vypnutý. Výška je tak akorát, aby si ho děti mohly nosit sebou ven – je lehký, takže ho unesou i menší děti.

Protože se blíží Den dětí, je to i prima tip na dárek pro vaše děti.

Pokud si chcete oslíka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Interaktivní oslík chodící a mluvící

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Naau.cz

Videoukázku, jak oslík funguje, najdete zde: Interaktivní oslík video

 


Můj první kopačák

 

Dnes bych všem, kdo mají doma malé kluky, ráda představila interaktivní míč Můj první kopačák od společnosti VTECH.

Mám malého vnuka. Je mu 15 měsíců, a sotva se naučil chodit, stal se jeho nejoblíbenější hračkou míč. Miluje všechno, co je kulaté, a všechno, do čeho se dá kopat. Svědčí o tom i to, že hned jakmile se naučil říkat máma a táta, bylo jeho další slovíčko:“Kop!“

Dokud bylo venku hezky, mohl si na hřišti a vlastně kdekoliv venku s míčem hrát. V zimě je to ale už horší. Doma místo na hraní s míčem moc nebývá. Tedy místa je možná dost, ale vybavení bytu by dostalo asi pořádně zabrat.

Našla jsem ale pro našeho malého fotbalistu skvělé řešení.

Je to interaktivní, sametově hebký míč od společnosti VTECH.

Možná si říkáte, proč by měl být jiný, než ostatní míče. Odpověď je jednoduchá – míč je lehoučký, hebký, plyšový – tedy si s ním děti mohou kopat i házet, ale míč neodskakuje – nedojde tedy k žádné katastrofě při odražení míče. Tenhle míček se neodráží.

Já tedy o něm mluvím, jako o chlapecké hračce, protože mám doma vnuka. Míč je ale samozřejmě vhodný i pro holčičky. Na házení si, kutálení, nebo při využívání interaktivních funkcí.

Hračka s příhodným názvem Můj první kopačák je hračka – jak už jsem zmínila – interaktivní. Kromě toho, že si s ní děti mohou kopat a házet, je hračka i něco naučí.

Než se budu věnovat funkcím míčku, ráda bych zmínila, že jako všechny ostatní VTECH hračky, i kopačák je hračkou naprosto bezpečnou.

Společnost VTECH vyrábí všechny hračky z naprosto bezpečných materiálů, které splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Všechny materiály jsou pro děti bezpečné. Hračky jsou testované a přizpůsobené potřebám malých dětí. Žádná VTECH hračka neobsahuje malé části, nebo ostré hrany – prostě nic, čím by se děti mohly poranit. VTECH hračky jsou hračky chytré a naprosto bezpečné.

A teď už se budu věnovat roztomilému míčku.

Můj první kopačák, jak už jsem zmínila, je vyroben z hebkého, na omak velmi příjemného plyše. Dětem se dobře drží, a protože je lehký, hrát si s ním mohou i malé děti. Vhodný je pro děti od 12 měsíců, klidně si s ním ale mohou hrát i menší děti.

Kromě plyšového materiálu je na míčku ještě obličej z měkkého plastu. Obličej bliká a svítí.

Materiál obličeje je měkký, takže nemusíte mít obavy, že by něco rozbil, nebo poničil. Vedle obličeje jsou dvě ručičky – oranžová a modrá. Při doteku ručičky šustí.

Jak už jsem zmínila, hračka Můj první kopačák je hračka interaktivní. Umí tedy s dětmi mluvit, vydává zvuky (jako třeba smích), říká zábavné fráze, zpívá dětem písničky.

Super funkce, která se vnukovi líbí, je pohybové čidlo. Čidlo reaguje na pohyb dětí – je to snímač pohybu. Takže když děti běhají kolem míčku, míček začne reagovat. Reaguje ale i na samotný pohyb.

Třeba při kopnutí do míče hračka zavolá: „To byl gól!!“ nebo “ Můžeš mi přihrát? Ale rychle!“  !Moc rád hraju fotbal!“ , „Máš přímý kop!“ , „Můžeš mi přihrát? Ale pomalu!“, „Je čas si jít zakopat!“ a další fráze.

Míček zpívá 3 písničky – hovoří srozumitelně. Velmi zřetelně vyslovuje, a děti tak učí správnou výslovnost. Kromě výslovnosti se děti naučí třeba právě už zmíněné 3 písničky, a také míček hraje 15 různých melodií.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)


1. PÍSEŇ
Je čas na zápas! Vždyť víš..
že míč můžeš vykopnout i výš


2. PÍSEŇ
Sem a tam?
Kam ten míč odkopneš?
Nalevo?
A nebo napravo!


3. PÍSEŇ
Raz,dva,tři, čtyři pět,
fotbal je můj celý svět!
Šest, sedm a osm.
míčem střílím v poklusu.

 

Kromě výslovnosti se děti učí i barvy – například „Moje rukavice jsou oranžová a modrá.“ Nebo Jsem černý a bílý a mám barevné nálepky“. 

Možná vás napadne, že po pár dnech usilovného kopání, a braní míčku do ručiček bude míč pěkně ušmudlaný. Není to problém.

Na zádech má míč suché zipy, tam můžete vyndat hrací modul, a míček vyprat. Bude tak pořád čistý a připravený na hraní.

Provoz hračky je na 2 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové)

Rozměr výrobku: 17x17x17 cm


Váha: 0,7 kg včetně obalu

 

Hračky VTECH mám moc ráda. Jsou opravdu chytré, a kromě hraní se děti díky nim i učí nové věci. Třeba výslovnost slov, nové větičky, melodie a nové písničky. S hračkami VTECH si děti procvičují i hrubou a jemnou motoriku. U míčku je to třeba mačkáním obličeje. To, co je pro nás dospělé jednoduché, u dětí vyžaduje soustředěnost, šikovnost a cvik. Každé zmáčknutí je pro děti úspěch, který je odměněn slovy, nebo melodiemi. To se dětem moc líbí, a motivuje je to k dalšímu hraní.

 Kdo by si nešel hrát, když ho hračka zavolá: „Je čas si jít zakopat!“ Tomu nemůže odolat žádný malý kluk.

A nemyslete si, ono i kopání je pro někoho, kdo se nedávno naučil chodit celkem obtížné. I tady se cvičí motorika a stabilita. Děti musí stát na jedné noze a druhou musí kopnout. Občas je to rozhýbe tak, že spadnou na zadeček. Ale šup zas na nohy a kope se dál. Tak si díky hře děti procvičují spoustu dovedností.

Míčkem si mohou děti samozřejmě i kutálet, nebo házet. Právě házení a chytání je pro malé děti velmi obtížné. Trvá dlouho, než se naučí míč chytit, a vyžaduje to spoustu tréninku. Za normálních okolností takový trénink moc nebaví, a děti moc dlouho házení nevydrží. Když se ale při každém hodu míček zasměje, nebo vydá nějaký legrační zvuk – je to motivace ke hře. Za mne prostě super.

Z hračky Můj první kopačák od společnosti VTECH jsem nadšená. Já mám prostě chytré věci ráda. A co je hlavní – líbí se moc i vnukovi.

Občas se stane, že koupíme hračku, která se líbí nám, dospělým, čekáme nadšení, ale děti nic.. To se u tohoto míčku nestane. Vnuka baví od první chvíle, co jsme míč vyndali z krabice. Takže z pokoje se neustále ozývá radostné „Kop!!“ a dvojí smích – směje se vnuk i míček. Tahle hračka se prostě opravdu moc povedla.

Pokud tedy máte doma malého budoucího fotbalistu, kupte mu tenhle míček.  Je to hračka, která děti baví, a máte jistotu, že nic nerozbije.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Můj první kopačák.

Video s představením hračky najdete zde: video Můj první kopačák

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: hračky VTECH