Testování - recenze výrobků


Andělský řetízek

 

Když jsem před léty objevila stránku elepele.cz, vůbec jsem netušila, jak často se na ni budu vracet.

Vlastně sem chodím nakukovat hodně často – někdy jen tak, abych se „pokochala“, jindy když chci koupit někomu nějaký dárek.  Mám tuhle stránku moc ráda. Všechny šperky jsou originální, jemné a krásné.

Náš český trh je plný šperků. Všechny jsou si ale dost podobné, chybí jim často šmrnc a kouzlo (a pokud jim nechybí, jsou tak drahé, že se na ně podíváte, povzdechnete si a zase stránku zavřete). Najít šperk, který je hezký, originální a není předražený, je někdy celkem obtížné. Na elepele.cz ale ne, tam vyrábějí šperky právě takové, jaké se mi líbí a za cenu, kterou si může dovolit každý.

Pro mne každý šperk musí mít kouzlo, aby se mi líbil. Taková ta duše šperku, která přináší radost mě, i obdarovanému. Právě takové šperky a výrobky nacházím na stránkách elepele.cz. Každý šperk má v sobě jemné a něžné kouzlo, které potěší. Všechny šperky jsou navrhované originálně, každý detail je promyšlený a vyjadřuje krásno. Jakoby jim šperkař vdechl kousek sebe a kousek lásky, se kterou ho vyráběl. Tak vznikají nádherné náramky, náhrdelníky, prstýnky, nebo třeba i hodinky a peněženky.

Někdy je pro mne trochu obtížné mezi tolika krásnými šperky vybrat ten pravý. Pak mám otevřeno několik výrobků a často se mezi nimi rozhoduji dlouho. Někdy ale stačí otevřít stránky eshopu a vykoukne na mne šperk, o kterém okamžitě vím, že to je přesně to, co hledám. Jakoby šperk čekal, až si sednu k počítači a vyberu si právě jeho. Takový pocit jsem měla okamžitě z andělského řetízku. Taková láska na první pohled.

Andělský řetízek je vyrobený ze stříbra a je doplněný o krystaly Swarovski.  Je jemný, něžný, krásný a dokonale navržený. Je droboučký, ale na krku nepřehlédnutelný. Já jsem si vybrala pozlacenou variantu, v nabídce si můžete vybrat z variant dvou – silver a gold. Nějak mne oslovil víc ten zlatý.

Tenhle náhrdelník nosím moc ráda. Řetízek i přívěšek jsou jemňoučké a krásné, a na krku vypadají nádherně.

Věříte na sílu andělů? Ať už ano, nebo ne, tenhle řetízek můžete nosit i jako talisman. Na ochranu před vším špatným. Každý z nás trochu ochrany potřebuje, a mít svého strážného anděla u sebe na krku je prostě někdy fajn. A pokud na anděly nevěříte, bude vám to prostě jen opravdu slušet. Já tak trochu na anděly věřím – ne že bych za každou povedenou věcí viděla anděla, to asi ne, ale věřím, že nad námi drží ochrannou ruku. Takové to „co kdyby“ ve mně je, a proto talismany mám ráda. Talismany mají takovou moc, a takové kouzlo, jaké jim sami vdechneme. Když je darujeme s láskou a vírou, že chrání, jakoby tu schopnost od nás získaly.

Protože se mi andílek moc líbí, pořídím tenhle krásný náhrdelník i pro dcery – vyberu jim ale asi silver variantu – mají raději stříbrné šperky.

Další z fajn benefitů nákupu na stránkách elepele.cz totiž je, že krásné šperky si tady může koupit každý. Tedy myslím tím, že si je může každý dovolit. Přestože všechny šperky jsou originální, autorské, jsou cenově dostupné pro každého.

Pokud tedy hledáte nějaký šperk pro sebe, pro radost, jako dárek pro někoho blízkého – nebo třeba tip na dárek na den sv. Valentýna, zkuste si vybrat z nabídky šperků elepele.cz. Já jsem si vybrala krásný andělský náhrdelník, a jsem z něj okouzlená.

 

Pokud chcete někomu darovat andělské štěstí s náhrdelníkem, klikněte zde: andělský řetízek

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: elepele.cz

 


Interaktivní oslík mluvící a chodící

 

Nedávno měl vnouček svátek, a já jsem hledala dárek, kterým bych mu udělala radost.

Vybrala jsem na eshopu Naau.cz  interaktivního oslíka mluvícího a chodícího. Vybrala jsem hračku  jen tak pro pobavení – líbil se mi nápad, že když na oslíka dítě promluví, oslík se rozhýbe a zopakuje, co mu dítě řekne. Vůbec jsem netušila, co tímhle malým oslíkem způsobím. Rázem se z něj stal miláček všech vnukových kamarádů i vnuka. Přiznávám, že když jsme se sešli na oslavu, i my dospělí jsme se opravdu hodně dlouho bavili tím, že jsme oslíka nechali opakovat, co mu řekneme.

Vnuk i jeho kamarádi si s oslíkem vydrželi hrát v podstatě až do vybití baterek. Výbuchy smíchu a veselí – touhle hračkou jsem se trefila, je to opravdu hračka co děti baví.

Oslík je velký asi 20 cm, tělo má z hebkého, jemného plyše. Je velmi příjemný na dotyk.

 Vnuk oslíka sebou nosí skoro všude. Hračka je lehká a tak akorát do ruky. Výhodou Oslíka je, že ho lze vypnout, takže neopakuje stále, ale jenom když si ho zapnete.

Baterky a vypínač jsou skryté na zádech v pouzdru, ke kterému se snadno dostanete rozepnutím zipu.

Provoz je na 3 AAA baterie (to jsou ty mikrotužkové) – nejsou součástí balení, proto je kupte zvlášť, aby hračka byla možná hned použít.

Já u všech hraček hledám i něco, co je přínosem pro dítě. Jsem moc ráda, když hračka není jen zdrojem zábavy (i když to je pro děti priorita), ale když se díky hraní s ní děti i něco naučí.

 Proto bych doporučila „opakovací“ hračku pro ty děti, co mají trochu problém s mluvením. Mluvit na hračku je pro dítě zábavnější, než s maminkou dělat logopedické cvičení. Na oslíka musí promluvit zřetelně a pomalu, aby zopakoval, jak dítě mluví. Dítě pak hned samo slyší, jestli slovo řeklo správně. To je celkem fajn bonus u hračky, že?

Jak už jsem zmínila, tenhle oslík udělal radost i nám dospělým. Zapomněli jsme na chvíli na věk a každý z nás si musel zkusit oslíka rozmluvit a rozhýbat. Byla prostě legrace.

Když jsem objednávala na eshopu Naau.cz interaktivního oslíka, který chodí a opakuje mluvená slova, vůbec jsem netušila, kolik radosti tahle hračka udělá. Je to prostě dárek, co děti baví. Hrát si s ním děti můžou ale i když je oslík vypnutý. Výška je tak akorát, aby si ho děti mohly nosit sebou ven – je lehký, takže ho unesou i menší děti.

Protože se blíží Den dětí, je to i prima tip na dárek pro vaše děti.

Pokud si chcete oslíka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Interaktivní oslík chodící a mluvící

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Naau.cz

Videoukázku, jak oslík funguje, najdete zde: Interaktivní oslík video

 


Můj první kopačák

 

Dnes bych všem, kdo mají doma malé kluky, ráda představila interaktivní míč Můj první kopačák od společnosti VTECH.

Mám malého vnuka. Je mu 15 měsíců, a sotva se naučil chodit, stal se jeho nejoblíbenější hračkou míč. Miluje všechno, co je kulaté, a všechno, do čeho se dá kopat. Svědčí o tom i to, že hned jakmile se naučil říkat máma a táta, bylo jeho další slovíčko:“Kop!“

Dokud bylo venku hezky, mohl si na hřišti a vlastně kdekoliv venku s míčem hrát. V zimě je to ale už horší. Doma místo na hraní s míčem moc nebývá. Tedy místa je možná dost, ale vybavení bytu by dostalo asi pořádně zabrat.

Našla jsem ale pro našeho malého fotbalistu skvělé řešení.

Je to interaktivní, sametově hebký míč od společnosti VTECH.

Možná si říkáte, proč by měl být jiný, než ostatní míče. Odpověď je jednoduchá – míč je lehoučký, hebký, plyšový – tedy si s ním děti mohou kopat i házet, ale míč neodskakuje – nedojde tedy k žádné katastrofě při odražení míče. Tenhle míček se neodráží.

Já tedy o něm mluvím, jako o chlapecké hračce, protože mám doma vnuka. Míč je ale samozřejmě vhodný i pro holčičky. Na házení si, kutálení, nebo při využívání interaktivních funkcí.

Hračka s příhodným názvem Můj první kopačák je hračka – jak už jsem zmínila – interaktivní. Kromě toho, že si s ní děti mohou kopat a házet, je hračka i něco naučí.

Než se budu věnovat funkcím míčku, ráda bych zmínila, že jako všechny ostatní VTECH hračky, i kopačák je hračkou naprosto bezpečnou.

Společnost VTECH vyrábí všechny hračky z naprosto bezpečných materiálů, které splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Všechny materiály jsou pro děti bezpečné. Hračky jsou testované a přizpůsobené potřebám malých dětí. Žádná VTECH hračka neobsahuje malé části, nebo ostré hrany – prostě nic, čím by se děti mohly poranit. VTECH hračky jsou hračky chytré a naprosto bezpečné.

A teď už se budu věnovat roztomilému míčku.

Můj první kopačák, jak už jsem zmínila, je vyroben z hebkého, na omak velmi příjemného plyše. Dětem se dobře drží, a protože je lehký, hrát si s ním mohou i malé děti. Vhodný je pro děti od 12 měsíců, klidně si s ním ale mohou hrát i menší děti.

Kromě plyšového materiálu je na míčku ještě obličej z měkkého plastu. Obličej bliká a svítí.

Materiál obličeje je měkký, takže nemusíte mít obavy, že by něco rozbil, nebo poničil. Vedle obličeje jsou dvě ručičky – oranžová a modrá. Při doteku ručičky šustí.

Jak už jsem zmínila, hračka Můj první kopačák je hračka interaktivní. Umí tedy s dětmi mluvit, vydává zvuky (jako třeba smích), říká zábavné fráze, zpívá dětem písničky.

Super funkce, která se vnukovi líbí, je pohybové čidlo. Čidlo reaguje na pohyb dětí – je to snímač pohybu. Takže když děti běhají kolem míčku, míček začne reagovat. Reaguje ale i na samotný pohyb.

Třeba při kopnutí do míče hračka zavolá: „To byl gól!!“ nebo “ Můžeš mi přihrát? Ale rychle!“  !Moc rád hraju fotbal!“ , „Máš přímý kop!“ , „Můžeš mi přihrát? Ale pomalu!“, „Je čas si jít zakopat!“ a další fráze.

Míček zpívá 3 písničky – hovoří srozumitelně. Velmi zřetelně vyslovuje, a děti tak učí správnou výslovnost. Kromě výslovnosti se děti naučí třeba právě už zmíněné 3 písničky, a také míček hraje 15 různých melodií.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)


1. PÍSEŇ
Je čas na zápas! Vždyť víš..
že míč můžeš vykopnout i výš


2. PÍSEŇ
Sem a tam?
Kam ten míč odkopneš?
Nalevo?
A nebo napravo!


3. PÍSEŇ
Raz,dva,tři, čtyři pět,
fotbal je můj celý svět!
Šest, sedm a osm.
míčem střílím v poklusu.

 

Kromě výslovnosti se děti učí i barvy – například „Moje rukavice jsou oranžová a modrá.“ Nebo Jsem černý a bílý a mám barevné nálepky“. 

Možná vás napadne, že po pár dnech usilovného kopání, a braní míčku do ručiček bude míč pěkně ušmudlaný. Není to problém.

Na zádech má míč suché zipy, tam můžete vyndat hrací modul, a míček vyprat. Bude tak pořád čistý a připravený na hraní.

Provoz hračky je na 2 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové)

Rozměr výrobku: 17x17x17 cm


Váha: 0,7 kg včetně obalu

 

Hračky VTECH mám moc ráda. Jsou opravdu chytré, a kromě hraní se děti díky nim i učí nové věci. Třeba výslovnost slov, nové větičky, melodie a nové písničky. S hračkami VTECH si děti procvičují i hrubou a jemnou motoriku. U míčku je to třeba mačkáním obličeje. To, co je pro nás dospělé jednoduché, u dětí vyžaduje soustředěnost, šikovnost a cvik. Každé zmáčknutí je pro děti úspěch, který je odměněn slovy, nebo melodiemi. To se dětem moc líbí, a motivuje je to k dalšímu hraní.

 Kdo by si nešel hrát, když ho hračka zavolá: „Je čas si jít zakopat!“ Tomu nemůže odolat žádný malý kluk.

A nemyslete si, ono i kopání je pro někoho, kdo se nedávno naučil chodit celkem obtížné. I tady se cvičí motorika a stabilita. Děti musí stát na jedné noze a druhou musí kopnout. Občas je to rozhýbe tak, že spadnou na zadeček. Ale šup zas na nohy a kope se dál. Tak si díky hře děti procvičují spoustu dovedností.

Míčkem si mohou děti samozřejmě i kutálet, nebo házet. Právě házení a chytání je pro malé děti velmi obtížné. Trvá dlouho, než se naučí míč chytit, a vyžaduje to spoustu tréninku. Za normálních okolností takový trénink moc nebaví, a děti moc dlouho házení nevydrží. Když se ale při každém hodu míček zasměje, nebo vydá nějaký legrační zvuk – je to motivace ke hře. Za mne prostě super.

Z hračky Můj první kopačák od společnosti VTECH jsem nadšená. Já mám prostě chytré věci ráda. A co je hlavní – líbí se moc i vnukovi.

Občas se stane, že koupíme hračku, která se líbí nám, dospělým, čekáme nadšení, ale děti nic.. To se u tohoto míčku nestane. Vnuka baví od první chvíle, co jsme míč vyndali z krabice. Takže z pokoje se neustále ozývá radostné „Kop!!“ a dvojí smích – směje se vnuk i míček. Tahle hračka se prostě opravdu moc povedla.

Pokud tedy máte doma malého budoucího fotbalistu, kupte mu tenhle míček.  Je to hračka, která děti baví, a máte jistotu, že nic nerozbije.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Můj první kopačák.

Video s představením hračky najdete zde: video Můj první kopačák

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: hračky VTECH


Zásuvková komoda  4S Barffy.

 

Protože mi dosloužila komoda na spodní prádlo, rozhodla jsem se pro koupi nové.

Komoda je takový geniální kousek nábytku. Hodí se skoro všude – do obýváku, do ložnice, i do předsíně.

Stačí si prostě podle potřeby vybrat. Naštěstí dnes je už výběr mezi komodami ohromný. Zažila jsem dobu, kdy na trhu bylo jen pár typů nábytku ve velmi podobném vzhledu – jsem ráda, že ta doba je už pryč.

Komody jsou různých typů – šuplíkové, skříňové, kombinací obojího, ale třeba i prosklené. I design komod je už rozmanitý – můžete si vybrat podle materiálu a barvy v podstatě jakou chcete. Už prostě není jen jeden univerzální typ, který byl v obchodech všude. Důležité je vědět, jaký typ komody se vám líbí a jaký chcete.

Já jsem měla představu jakž takž danou – věděla jsem, že chci komodu do ložnice, a se šuplíky. Vybrala jsem si na eshopu Hezkynabytek.cz komodu 4S Barffy.

Eshop Hezkynabytek.cz mi padl do oka na první dobrou svým názvem. Kdo by nechtěl mít doma hezký nábytek, že? Moc se mi líbí i motto eshopu: Měníme bydlení na domov. To je velmi důležité –doma se musíme cítit příjemně, a nábytek nás v tom ovlivňuje.

Výběr zboží na eshopu je ohromný. V podstatě si tu můžete najít nábytek do každé místnosti v bytě ve spoustě dekorů, vzorů a designů. Je jen na vás, jaký nábytek potřebujete.

Já jsem si vybrala komodu 4S Barffy – padla mi do oka jako první, a i když jsem prohlédla ještě spoustu dalších komod, tahle prostě vyhrála.

Komoda je neobvyklá designem - nádherná kombinace dubu Artisan a černé borovice je neobvyklá a mě se moc líbí. Moc se mi líbí hlavně barevný odstín a kresba dubu Artisan. To, že jsou vidět i součky vypadá krásně, jako bych měla kousek lesa doma v ložnici.

Když píšu v ložnici, trošku váhám, jestli tam komodu opravdu umístím – vypadá tak dobře, že ji možná nechám v obýváku, a dokoupím k ní ještě vitrínu a televizní stolek, a budu mít krásnou stěnu v obýváku. To je ale zatím jen úvaha.

Když se vrátím ke komodě, je třeba při jejím nákupu promyslet několik věcí. Každá komoda je vhodná do jiných prostor – je tedy potřeba dobře zvolit materiál, a hlavně dobře měřit. Do předsíní, které jsou obvykle trochu užší, je třeba volit komody s menší hloubkou. Do obýváku a ložnice může být hloubka větší.

Já jsem zvolila komodu s hloubkou 40 cm a jsem nadšená. U předchozí staré komody jsem měla rozměr poloviční, a je bezva, že se mi teď do šuplíků v pohodě vejdou ponožky, spodní prádlo, ale třeba i pyžamo složené na „normální“ velikost, a ne stočené do ruličky. Taky organizér na spodní prádlo se teď do šuplíku v pohodě vejde.

Pokud volíte komodu do ložnice, je fajn počítat i s tím, že pojezdy by neměly být hlučné, aby nerušily ostatní spáč.

Komodu jsem si vybrala, objednala a jen čekala na dodání.

Komunikace s eshopem byla super, taky dodání proběhlo jak má – prostě kromě hezkého nábytku i pohodový nákup.

Když mi komodu dovezli, byla jsem naneštěstí sama doma.

 Měla jsem trochu obavy, jak ji dostanu domů – přeci jen u popisu byla hmotnost přes 51 kg, to bych neodnesla. Naštěstí byla komoda rozdělena do čtyř krabic, takže ochotný řidič mi krabice dopravil domů.

Takže za dveřmi stály čtyři krabice plné prkýnek a šroubků, podložek, lepidel (ano, dokonce i lepidla jsou součástí výrobku, jsou kvalitní a lepí dobře) a dalších udělátek.

Když jsem uviděla ten plný sáček se všemi šroubky a komponenty, malinko jsem se orosila. Tak trošku jsem se naparovala, že si vezmu elektrický šroubovák, a komodu si sestavím sama. Včas jsem ale vycouvala a poprosila manžela, který už nábytek skládal o pomoc. Není to totiž tak jednoduché, jak jsem si představovala.

Nakonec tedy montoval manžel a já podávala co je třeba. Ale dvě zásuvky jsem zvládla sama, tak i to se počítá.

U komody byl velmi srozumitelně nakreslený a popsaný kvalitní návod. Hned tedy bylo zřejmé, jaké prkénko kam patří. Takže prkna byla roztříděna a začalo se montovat. Návod opravdu chválím.

Je krásné sledovat, jak pod rukama roste nádherný kousek nábytku.

Komoda vypadá po sestavení přesně tak, jako na obrázku v eshopu.

Jen bych asi výrobci vytknula, že nemyslel na snažší otvírání – za prkénka se komoda hůř otvírá, mám strach, abych je neohnula, nebo neuvolnila. Ale budu důvěřovat výrobci, že věděl, co dělá. Je to drobnost.

Vlastně ještě jednu malou drobnost bych výrobci vytknula – na spodní části šuplíků není hrana olištovaná. Vidět to není, ale šuplíky tedy nemohou být naplněné úplně celé, protože se obávám, že u jemného spodního prádla by zachytávala hrana o prádlo a mohla by ho poničit. Manžel ale říkal, že tam půjde jednoduše nažehlit pásek, který to ochrání. Kdo nechce nažehlovat, může ohladit smirkovým papírem do hladka. Takže řešení to má celkem snadné, jen škoda, že to výrobce nenapadlo, a hranu neodýhoval tak jako ostatní části komody.

S komodou jsem velmi spokojená. Jak už jsem psala, zatím váhám, jestli ji mám dát do ložnice, kam jsem ji původně zamýšlela dát, nebo jestli ji nemám nechat v obýváku. Jsem tím typem a designem opravdu nadšená.

Ta barevná kombinace černé borovice a světlého, do zlatova zabarveného dubu Artisan je úchvatná, nemůžu se na ni vynadívat. Prostě mám radost.


 

Provedení na obrázku:

Dub Artisan + Černá Borovice

Výška:

90 cm

Šířka:

100 cm

Hloubka:

40 cm

Hmotnost:

51.55 kg

Záruka:

24 měsíců

Radost jsem měla i z nákupu.

Na eshopu Hezkynabytek.cz se mi nakupovalo opravdu komfortně.

Já jsem člověk váhavý a nejistý. Když si nejsem jistá, potřebuju se ujistit a zeptat. Takže je fajn, že Hezkynabytek.cz myslí i na to, že je někdy třeba poradit. Poradit se můžete buď přímým chatem na stránce, telefonicky, nebo emailem.

Pokud si nákup z nějakého důvodu rozmyslíte, máte 60 dní na vrácení zboží. Takže z nákupu na tomto eshopu nemusíte mít žádné obavy. Je prostě uživatelsky velmi příjemný – snadno se proklikáte, kam potřebujete, a můžete vybírat podle libosti. Za mě tohle byl nákup na jedničku.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit stejnou komodu, jako mám já, klikněte zde: Zásuvková komoda 4S Barffy

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Hezkynabytek.cz

 

Minutové ovesné vločky a mleté vločky BONAVITA

 

Obvykle si s příchodem nového roku předsevzetí nedávám, protože ho nikdy stejně nedodržím.

 Na některé věci prostě nemám pevnou vůli, u některých aktivit se vymlouvám, abych je nemusela dělat (třeba běhání stále odkládám).

Jedno předsevzetí jsem si ale letos dala a to takové, že budu zdravěji jíst. Tak trochu mne k tomu donutilo moje vlastní tělo. Cítím se nemotorná, nepohyblivá, bez nálady. Tyhle všechny věci dokáže změnit úprava jídelníčku.

Rozhodla jsem se, že začnu zvolna, takže jsem hledala dobré alternativy jídelníčku. V každém bylo doporučení: „Jezte ovesné vločky“. Ovesnou kaši mám celkem ráda, tak proč nezkusit vločky nejen v kaši, ale i v jogurtu, nebo třeba v lívanečcích.

Co to vůbec ovesné vločky jsou, a proč jsou zdravé? Pokud se vyjádřím hodně ve zkratce, tak přestože vločky vypadají jako hodně nudná potravina, jsou jeden z nejvýživnějších obilninových produktů. Obsahují spoustu bílkovin a nenasycených mastných kyselin, je v nich hodně vlákniny (beta-glukany). Tyto beta- glukany mají dobrý vliv na trávení, snižují hladinu cholesterolu a ovlivňují příznivě i hladinu cukru v krvi. Oves vyniká v kvalitě bílkovin, obsahem aminokyselin se dokonce podobá luštěninám. Vločky mají celkem neutrální chuť, takže je můžeme používat ve studené i teplé kuchyni.

Ochutnala jsem spoustu druhů vloček. Zjistila jsem, že mezi vločkami jsou ohromné rozdíly v chuti. Některé jsou fajn, jiné mi nechutnaly vůbec. Taky jsem zjistila, že mi víc vyhovují vločky mleté, nebo drcené.

Při svém hledání ovesných vloček, které mi budou chutnat, jsem, jak už jsem zmínila, ochutnala vločky od různých výrobců. Některé mi nechutnaly vůbec, jiné byly celkem dobré a některé mi chutnaly hodně. Nejvíc mne oslovily chutí i přípravou ovesné vločky BONAVITA.

BONAVITA je výrobce, který je na našem trhu už od roku 1991. Za těch 30 let už vyrobili spoustu dobrot, kterými si zpříjemňujeme nejen snídaně. Pokud si vzpomínám, tak jsem BONAVITU zaregistrovala poprvé v souvislosti s kukuřičnými lupínky, které mají bezkonkurenčně nejlepší chuť. Snídala jsem je já, i moje děti, a pochutnávali jsme si.

 

Ovesné mleté vločky od BONAVITY mám nejraději ve formě mletých vloček.

Jsou velmi univerzální. Můžete je dát do kaší, do pečení, vaření, do jogurtu i do smoothie. Jsou opravdu velmi jemné. Takže je používám i na zahuštění některých jídel při vaření, když nechci použít mouku.

Použití vloček v jogurtu známe všichni. Bílý jogurt, ovoce a vločky – a snídaně dodá energii na hodně dlouho.

Protože jsou vločky jemné, nijak neovlivní chuť a nemusí se tolik kousat. Protože mám mezi zuby mezerky, musím pochválit, že mleté vločky nelezou mezi zuby, a maminka, která je ochutnala, si pochvaluje, že se jí nedostávají vločky pod protézu.

Pokud mohu doporučit, přidejte si vločky do lívanců. Moje děti i vnoučata mají rády lívance, a když do nich přidám vločky, lívance mají jemnou, lehce křupavou chuť, jsou sytější – takže se jich nesní tolik, a pocit hladu máte až za dlouhou dobu. Je úplně jedno, jestli pak k lívancům dáte dětem javorový sirup, nebo tvaroh, super jsou i s ovocem, nebo s Cottage sýrem. Rázem je z lívanců zdravější jídlo, které zasytí na delší dobu.

O tom, že jsou fajn vločky do sladkého pečení, asi většině z vás nemusím říkat. Ovesné sušenky zná asi každý, a je to zdravější forma mlsání. Přidat vločky ale můžete téměř do každého koláče a bábovky. Mletými vločkami lze u spousty receptů nahradit mouku, nebo snížit její množství.

Kdo má rád smoothie, doporučuji přidat občas víc vloček, než chia semínek. Smoothie zasytí a vločky zlepší trávení.

Více o těchto vločkách si můžete přečíst zde: Dobré z ovsa – mleté vločky

 

Pokud bych měla vyzdvihnout nějaký produkt z vloček, tak je to novinka od BONAVITY, a to Minutové ovesné vločky.

Lidi, to vám je věc!

Tyhle vločky jsou super na snídani, nebo svačinu. Ocení ji nejen ten, kdo rád snídá vločky, ale i sportovci, kteří chtějí „dobře stravitelnou energii“.

Pokud výrobce uvádí minutové, tak věřte, že opravdu je doba přípravy velmi rychlá.

Když jsem poprvé četla název Minutové vločky, trochu jsem se pousmála s přesvědčením, že výrobce trochu nadsazuje. Ale ne. Kaše je připravená opravdu během chviličky.

Minutové ovesné vločky mají opravdu rozmanité použití. Když už jsem zmiňovala zahuštění některých jídel, tak těmito vločkami skvěle zahustíte i ta jídla, která už nechcete dlouho vařit. Zahuštěno je opravdu do minutky.

Já tedy tyhle vločky používám hlavně na kaši.

Kaše na dobrou víkendovou snídani, nebo na každodenní dobrou svačinku. Opět tady platí, že tyto vločky můžete použít v kombinaci prakticky s čímkoliv. Já je doporučuji třeba s trochou medu, nebo javorového sirupu, vnuci milují na kaši nasypané kakao. To je moc dobré. Kaše s kakaem je ale dobrá i pro dospělé, a kakao může každý – i ten, kdo si hlídá kalorie.  Pokud si na vločkovou kaši nasypete kvalitní Holandské kakao, opravdu si hodně a přitom zdravě pochutnáte!

 Nejvíc Minutové vločky máme všichni rádi jako kaši s ovocem. To je opravdu dobrota, a musím přiznat, že od doby, co si dělám pravidelněji kaši z Minutových vloček (příprava mne totiž nezdržuje ani ráno při přípravě snídaně), přestala jsem mít problémy s trávením. Žádná zácpa. Protože trpívám na bolestivé stavy trávicího ústrojí, musím vždycky zvažovat, co budu jíst. Minutové vločky mi můj problém velmi zlepšily. Bolesti jsou mnohem méně časté, a necítím se nafouknutá.

Pokud si chcete prohlédnout všechny výživové hodnoty, a něco víc si o Minutových vločkách přečíst, klikněte zde: Minutové vločky.

 

Zdravější jídelníček se snažím dodržovat, ale občas zahřeším. Prostě mě honí mlsná. Hlavně u televize, někdy i venku na procházce. Pro tyto případy doporučuji Active Extra dlouhý Knäckebrot s restovanou cibulí.

Jsou to takové tyčinky, které si můžete smlsnout kdykoliv a kdekoliv. Zaženou pocit hladu, ale i takovou tu „mlsnou“.  Kromě velmi příjemné chuti restované cibulky je v nich přidáno i pár zdraví prospěšných věcí, jako jsou lněné semínko, sezam a další.

Celé složení a popis výrobku najdete zde: Active Extra dlouhý Knäckebrot s restovanou cibulí.

 

Protože ke mně často jezdí vnoučata, a chci jim udělat radost dobrou snídaní, nebo svačinkou, dávám jim od BONAVITY snídaňové cereálie.

Momentálně jsou v kurzu chuťově skvělé Kakaové kroužky s marshmallows.  Dětem moc chutnají a já jsem spokojená, protože i tyto kroužky jsou obohaceny o dobrou, zdraví prospěšnou vlákninu.

Starší vnuk miluje cereálie Duo Čtyřlístek. Jsou to takové malé kytičky ochucené kakaem a bílou čokoládou, a jsou chuťově vynikající. Navíc obsahují vápník, který děti potřebují, aby mohly zdravě růst (zdravé kosti potřebují vápník pro růst i pevnost).

Oboje tyto cereálie mohou děti jíst s mlékem, ale můžete jim je nasypat do mističky i samotné, chutnat budou vždycky báječně.

Cereálie od BONAVITY dodají dětem ráno tolik potřebnou energii. Spousta dětí ráno nesnídá, a pak jsou unavené, a špatně se ve škole soustředí. Přitom stačí tak málo – buď dětem připravte rychlou ovesnou kaši z Minutových vloček, nebo jim dejte misku cereálií s mlékem.

Všechny dětské cereální dobroty i s popisem a energetickými hodnotami najdete zde: Dětské produkty BONAVITA

 

Musím říct, že pokud bych na závěr chtěla tuto recenzi shrnout, tak jsem velmi spokojená, a nadšená, že jsem objevila jemně mleté vločky, a Minutové vločky od BONAVITY.

Jsou to vločky, které jsou chuťově velmi příjemné (nejsou tam naprosto žádné „pachuti“).

Díky těmto vločkám jsem konečně zvládla dodržet předsevzetí začít zdravěji jíst.

Konečně se mi celkem srovnalo trávení. Navíc jsem našla způsoby přípravy, které mi velmi chutnají a dodají mi ráno potřebnou energii. Minutové vločky jím hlavně jako kaši s ovocem. Dřív jsem ráno moc nesnídala – znáte to – kafe, dvakrát kousnout do chleba, a spěchat do práce, nebo s dětmi do škol a školek. Na přípravu kaše čas v podstatě skoro nepotřebuji, takže v pohodě stíhám, snídani a je to znát.

Pokud tedy chcete ochutnat vločky, nebo cereálie pro děti, určitě vyzkoušejte ty od BONAVITY. Jsou moc dobré.

Celý sortiment Bonavita najdete po kliknutí zde: Eshop BONAVITA