Testování deky, peřiny, ložní textil...


Flanel fleece deka

Jako vždy před vánoci na poslední chvíli řeším, jaký dárek dát dědovi a babičce. Tak nějak se chci vyhýbat obligátním kosmetickým sadám a bačkorám, kterých už musí mít zásobu, protože nakonec u nich skončí většina stejně bezradných členů rodiny.

A letos jsem dostala skvělý nápad a tím je vánoční deka flanel fleece od firmy Stoklasa.

Deka přišla krásně zabalená – stočená do válce. Když jsem ji rozbalila, byla jsem hned nadšená. Je velmi příjemná na dotyk. Jemná, hebká a přitom velmi hřejivá.

Rozměr deky je 150 x 200 cm, je tedy dostatečně velká na přikrytí, zachumlání se u televize, anebo třeba jako přehoz na sedačku.

Tloušťka deky je 0,4 cm, gramáž 280 g/m2 a materiál je 100% polyester – deka tedy půjde velmi dobře udržovat. Při praní na 30 stupňů se na ní nebudou dělat žádné žmolky jako u dek s vlnou. Na eshopu stoklasa.cz deku mají ve 4 variantách: šedá nejsvětlejší, červená vánoční, zelená a šedá paloma

Díky materiálu je i velmi lehká, přikrytí s ní je tedy velmi příjemné.

Tahle deka je opravdu jemná, hebká a hřejivá, takže dědeček až se vrátí ze své zimní procházky, nebo v zimě ze sledování hokeje na kluzišti, nebude mu už zima – přikryje se dekou a bude mu příjemně. No a babička bude pod dekou třeba sledovat své oblíbené večerní seriály v televizi. A jak znám babičku, určitě deku použije i jako přehoz na sedačku, aby dozdobila byt vánočním motivem

Pokud tedy stále ještě nemáte jasno v tom, co nadělit pod stromeček, tahle deka se nabízí jako skvělá volba. Já jsem ji vyzkoušela a i u mne si najde svoje místo, konečně nebudu mít večer, když se zastavím a sednu si s knížkou, studené nohy. A znáte za dlouhých zimních večerů lepší relax, než deku, šálek s čajem a milou knížku (měla bych přiznat i čokoládu)? Já se na tyhle chvíle těším vždycky celý rok (a celé léto si připravuji knížky na čtení). Letos mi bude o to příjemněji, že budu mít vánočně zdobenou lehoučkou a teplou deku ze Stoklasa.cz.

Pokud chcete oupit deku, klikněte zde: Vánoční deka flanel fleece

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Stoklasa, klikněte zde: stoklasa.cz eshop


Pro klidný spánek a hezké sny polštáře Levanda a Dream

Spánek – jedna z nejzákladnějších lidských potřeb. Prospíme zhruba jednu třetinu života. A na kvalitě spánku se podílí i prostředí, ve kterém spíme. Proto se snažíme si různě ložnice zdobit a krášlit. Pokud ale má náš spánek být kvalitní, je třeba, abychom měli i kvalitní lůžkoviny. Velmi důležitý je polštář a přikrývka. Už z dětství z pohádky O princezně na hrášku víme, že kvalita lůžkovin je prostě důležitá – princezna měla lůžkoviny špatné, proto se jí špatně spalo. Pořídíme – li si kvalitní lůžkoviny, žádný „hrášek“ nás budit nebude. A protože kvalitu našeho spánku nejvíc ovlivňuje polštář, hledala jsem ty nejlepší, na kterých se spí jako v pohádce a nebudíte se s bolestmi za krkem nebo bolestí zad. 

Otestovala jsem pro vás proto dva druhy polštářů z eshopu zdravaloznice.cz.

První polštář je polštář s přírodní úpravou se jmenuje Levanda. Jak už sám název napovídá, tenhle polštář je to pravé pro všechny milovníky levandule.

Já osobně levanduli miluji – je pro mne symbolem krásy, léta, slunné Provence a také vůně čistoty. Proto jsem z tohoto polštáře přímo nadšená. Je to polštář celoroční, a obsahuje vonné mikrokapsle levandule. Pokaždé, když si na polštář lehnu, mám pocit, jako bych se položila na louce v létě mezi levanduli. Moc příjemně se mi s touto vůní usíná. A kromě toho, že krásně voní, vůně levandule v létě odpuzuje komáry, takže už žádné protivné komáří pištění v létě u ucha. Na tomhle polštáři vás čeká jen klidný spánek. U polštáře je možnost regulovat si množství náplně podle potřeby. Na polštáři Levanda je snímatelný a samostatně pratelný obal – je to velmi praktické, odpadá problém s údržbou propocených polštářů – potah jednoduše sundáme (je na zip), vypereme a můžeme znova v klidu a čistotě spát. Polštář si momentálně na vyzkoušení vzala i dcera a je velmi spokojená, takže pokud máte doma dívku ve věku teenagerském, tenhle polštář, co krásně voní taky určitě ocení.

Polštář je velký 50 x 70 cm ( koupit lze i v rozměru 70 x 90 cm)

Prací povlak na zip

Náplň směs PES kuliček a PUR tyčinek

Materiál je recyklovatelný

Vhodné pro děti do 3 let

Praní do 40 stupňů Celsia

Úprava polštáře přírodní

  

Další polštář, který jsem pro vás otestovala je polštář anatomický Dream Visco– chcete li jinak také nazývaný jako zdravotní, někdo také říká z paměťové pěny. Tenhle polštář je pravým požehnáním pro všechny, kdo tráví pracovní dobu u počítače, nebo třeba jen rád hraje na počítači hry, nebo má problém s krční páteří. Mě osobně po delším sezení u počítače krční páteř bolívá, od páteře pak bolí i hlava a spánek pak byl opravdu nic moc.

Tenhle polštář obsahuje jádro z viscoelastické paměťové pěny Memory – polštář se vlivem tělesné teploty přizpůsobuje tvaru hlavy a krku, poskytuje jim pevnou oporu a odlehčuje zatížení krčních a šíjových svalů. Je to velmi příjemné. Od doby, co spím na  polštáři Dream, jsem ráno odpočinutější, žádné potíže s krční páteří po ránu – žádný „přeleželý krk“, jsem naprosto spokojená. Polštář jsem nechala otestovat i partnera a i on si pochvaloval kvalitní oporu hlavy a příjemné spaní.

Rozměr polštáře 50 x 70 cm

Snímatelný a samostatně pratelný povlak polštáře

Potah na zip

Náplň z tyčinek je vyrobena z Visco pěny

Potah lze vyvářet na 95 stupňů celsia – je tedy vhodný i pro alergiky

Polštář má snímatelný návlek na zip, je antibakteriální a protiroztočový, je tedy vhodný i pro alergiky.

Pokud by Šípková Růženka spala svých 100 let na tomhle polštáři, určitě by se probudila čilá a svěží. Spí se na něm opravdu moc dobře. Já sama jsem s paměťovou pěnou zkušenosti dosud neměla, spala jsem na klasickém polštáři, tenhle polštář je ale opravdu skvělý a vyhovuje mi po všech stránkách, budu ho ráda používat i nadále.

Na závěr bych ještě ráda zdůraznila, že společnost Zdravá ložnice je společnost Česká, s českými kvalitními výrobky. Opět se mi potvrdilo, že přísloví " Zlaté české ručičky" je pravdivé, a jsem hrdá, že u nás v Čechách vyrábíme tak kvalitní výrobky.

Zároveň se omlouvám, že jsem v článku použila i fotografie z eshopu, jsou ale tak hezké,a kvalitní, že přiznávám, že mě by se takové nafotit nepovedlo a nechci vás ochudit o obrázek polštářů tak, jak mají vypadat :-)

Pokud si chcete koupit polštář Levanda, klikněte zde: polštář Levanda .

Pokud si chcete koupit polštář Dream,klikněte zde: polštář z paměťové pěny Visco Dream

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Zdravá ložnice


Celoroční ložní souprava Lindart TOP EURO

Dnes bych vám chtěla představit set celoroční přikrývky s polštářem Lindart TOP EURO z eshopu zdravaloznice.cz.

V posteli trávíme zhruba třetinu svého života. Proto je důležité, aby se nám nejen líbila, ale hlavně abychom měli kvalitní lůžkoviny. A polštář i peřinu je třeba občas obměnit. Když si dáme ruku na srdce, uvědomíme si, že povlečení měníme často, lůžkovina jako polštář a peřinu ne. A to je špatně.

Polštář bychom měli měnit každé dva roky, peřinu po zhruba třech až čtyřech letech. A to i v případě, že je alespoň dvakrát do roka vypereme. Pokud peřiny a polštář neměníme, koledujeme si o průšvih v podobě alergií, astmatu, ekzémů nebo třeba i akné. Postel je totiž plná bakterií, které jsou z biologického odpadu z potu, vlasů, a odumřelých kožních buněk. Proto bychom měli povlečení převlékat podle studií vědců jedenkrát týdně a polštáře i peřinu prát, a občas vyměnit, i když se nám zdá ještě dobrá.

Celoroční přikrývka a polštář Lindart TOP EURO jsou lehké a velmi příjemné. Ve spojení s tvarovaným vláknem every fibre HCS v náplni nabízejí tyto ložní výrobky výborné užitné vlastnosti typické pro kvalitní ložní výbavu, včetně vysokého hygienického standardu. Ložní souprava je alergicky neutrální.

Polštář má snímatelný prací povlak (praní na 60 stupňů), ložní pokrývka je rovněž s možností praní na 60 stupňů. V běžné pračce je doporučováno prát přikrývky velikosti 135 x 200 cm, větší je možno prát v pračkách s velkým obsahem, nebo zanést do čistírny. Ložní souprava Lindart TOP EURO se vyrábí z lehké a pevné tkaniny ze směsi polyesteru a bavlny (50% bavlny/50% polyester) se zvýšenou odolností proti opotřebení

Pokud tedy chcete spát v příjemném prostředí ložnice na  kvalitním polštáři ( 70 x 90 cm), který poskytuje dobrou oporu hlavy a přikrýt se kvalitní peřinou ( 135 x 200 cm), zvolte celoroční soupravu Lindart TOP EURO z eshopu zdravaloznice.cz. Na soupravu je v eshopu momentálně 20 % sleva, tak neváhejte.

Ložní celoroční soupravu koupíte po kliknutí zde: Lindart TOP EURO ložní souprava .

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: zdravaloznice.cz


Hřejivá sada Warm Hug

Podzimní plískanice už začaly v plné síle, vědět o sobě daly i první mrazíky. Ať chceme, nebo ne, podzim se začíná pomalu překlápět do zimy. A tak čím dál častěji chodíme domů vymrzlí a potřebujeme se zahřát.

Já jsem našla řešení proti zimě ideální – je to hřejivá sada Wurm Hug

Mám hrozně ráda ten pocit, když si po příchodu domů uvařím horký čaj, vezmu si knížku, nebo pustím prima film a zachumlám se do deky. Je to velmi příjemné, prohřeju se celkem rychle, a odpočinu si opravdu báječně. Konec studeným rukám a nohám. Tahle mazlící deka je na ně jako dělaná. A proč mazlící? Z jedné její strany je mikroplyš a z druhé fleece – obojí je na omak velmi příjemné. Každé přikrytí je jako pohlazení a pomazlení. Ten materiál je opravdu velmi jemný a příjemný – u mne spadá do kategorie „mazlení a ohřívání“ a „už nikdy z pod té deky nevylezu“. Deka je dostatečně velká ( 130 x 190 cm), takže se do ní pohodlně zabalíte tak, že nikde ani kousek těla nevyčnívá. Je dost velká i na to, aby se s vámi přikryl nějaký „malý podnájemník“, takže vnouček si moc rád zaleze ke mně do deky a čteme si pohádky. Jak já mám tyhle příjemné chvíle ráda. 

Kromě deky je v sadě Wurm Hug i měkký a jemný polštářek ( 40 x 40 cm), na tom většinou vnouček u pohádek usne. Pokud je vám varianta deky 190 x 130 cm malá, pořiďte si variantu 200 x 200 cm, ta už je dostatečně velká i pro dva, takže pod ní můžete klidně i spát spolu s partnerem. Deka je opravdu jemná, a je i lehoučká, takže vnímáte jen teplo a příjemný dotek, váhu přikrývky téměř necítíte. Vybrat si můžete sadu v 5 barevných provedeních – stříbrná, fialová, modrá, červená a hnědá. Barvu si tedy vybere každý podle svého vkusu. Já mám ráda modrou barvu, moje volba byla tedy modrá – je nádherná, tmavá, vypadá v kontrastu se sněhově bílým mikroplyšem moc hezky.

Sada je ideální i jako tip na vánoční dárek – je ovázána stuhou s věnováním.

Sadu Warm Hug koupíte na eshopu spaníčko.cz po kliknutí zde: Hřejivá sada Warm Hug V 3

 

Na eshopu spanicko.cz ale nekoupíte jen hřejivou sadu Warm Hug, ale v podstatě všechno, co potřebujete mít v ložnici, aby se vám dobře spalo a váš odpočinek byl dokonalý. Koupíte zde vestavné skříně, sklopné postele, spací patra, nebo vybavení dětského pokoje, a samozřejmě různé druhy a typy postelí a roštů, a v neposlední řadě i matrace, lůžkoviny, polštáře, přikrývky – prostě všechno pro klidný a nerušený spánek.

Myslím, že kdyby si Šípková Růženka mohla vybrat, kde si nakoupí vybavení ložnice, aby se jí sto let hezky spalo, šla by nakupovat na eshop spaníčko.cz (–mají tu opravdu všechno, co je třeba), a přikryla by se hřejivou sadou Warm Hug. I když nevím, jestli by princ Růženku probudil polibkem. Mohlo by se totiž stát, že jakmile se jednou dotkne mikroplyše na dece Warm Hug, na buzení zapomene a usne v klidu vedle Růženky.

Warm Hug sada deky a polštáře v dárkovém balení je určitě super tip na vánoční dárek. Některé fotky v článku jsou z eshopu spanicko.cz – snažila jsem se vám je nějak hezky vyfotit,ale přiznávám, že ve focení zrovna mistr nejsem a tam ty fotky jsou dokonalé

A pokud si chcete koupit vybavení pro klidný spánek, určitě si prohlédněte celý sortiment eshopu spaníčko.cz – po kliknutí zde: spanicko.cz

 


Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm šedá

 

Léto pomalu končí, začíná podzim. Venku je sice ještě přes den teplo (někdy až vedro), ale ráno a večer už je dost chladno. Já tahle teplotní skoky moc ráda nemám, a věřím, že nejsem jediná. Přes den je mi horko, jsem vyhřátá, a když se večer trochu ochladí, vnímám to pocitově jako velkou zimu. Pocit chladu nemám moc ráda. Necítím se pak příjemně. Ráda si večer čtu, nebo se dívám na televizi, a to prostě se studenýma nohama (velký problém hlavně nás, žen) a rukama nejde. Nevnímám pak obsah knihy ani filmu – já prostě mám ráda teplo a pohodu.

Protože se znám, a vím, že pocit chladu není pro mne nic příjemného, vybavila jsem se předem krásnou mikroflanelovou dekou šedé barvy z eshopu Naau.cz.

Deka je dostatečně velká, a je z takového toho mazlícího materiálu. Jemný a hebký plyš je nám všem velmi příjemný. Deka je v rozměru 150 x 200 cm, je tedy dostat velká na přikrytí i na takové to zachumlání, kdy se potřebujete do deky celí zabalit, a prohřát.

Deka je velmi lehká, po přikrytí mne nikde nic netíží, netlačí – díky tomu, jak je deka lehoučká, ji na těle téměř necítím, vnímám jen příjemné teplo. Deka je příjemně hřejivá.

Materiál je 100 %  PES, deku lze tedy běžně prát v pračce. To jsem ráda, protože občas je deka potřeba vyčistit.  Suchá je pak díky materiálu docela rychle.

Mikroflanel je velmi příjemný materiál. Umí nejen hřát, ale dobře udržuje tělesnou teplotu, takže nemám po přikrytí pocit přehřátí, cítím se příjemně. Jsem moc ráda, protože mám často studené nohy a chodit doma v teplých ponožkách – to moc ráda nemám. Teď si prostě přikryju (nebo zabalím) nohy a je mi fajn.

Na podzim moc ráda chodím na dlouhé procházky s vnukem. Sbíráme kaštany na zvířátka, brouzdáme se spadaným listím a kochám se krásnou barevnou podzimní přírodou. Domů pak chodíme celkem promrzlí. Letos mi to nevadí. Pod deku se vejdeme pohodlně s vnukem oba, takže po příchodu domů si zalezeme pod deku, a než si přečteme jednu pohádku, bude nám zase příjemně.

Deku jsem zkoušela zatím jen teď, když je chladno, dovedu si ale dost dobře představit, že se dekou budu přikrývat i v horkých letních nocích. Deka je lehoučká, takže ji ráda vyměním za prošívanou deku, která je celkem teplá. Takže určitě i v létě mi pod dekou bude příjemně, to vám ale řeknu, až zase bude teplo.

Deka z mikroflanelu bude mým společníkem na chladné podzimní a zimní večery. Už se těším, až se do ní zachumlám, vezmu si knížku, uvařím si horký čaj a budu si číst. Bude mi příjemně teplo, jak to mám ráda.

Deka bude fajn dárek pro všechny starší lidi, co mají jako já rádi teplo.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: www.naau.cz

 


Zimní fusak  od firmy Kaarsgaren

 

Podzim a blížící se zima se čím dál víc připomínají. Já jako hrdá babička se moc ráda chlubím vnoučkem, a aby se mu hezky spinkalo, jezdíme na dlouhé procházky s kočárkem. Počasí už je velmi chladné, a samotná deka už nestačí, aby miminku nebylo zima.

Protože můj vnouček je pro mne velmi důležitý, chci, aby se cítil na procházkách příjemně, a aby mu nebyla zima. Proto už do kočárku používám fusak.

Mám moc ráda české výrobky. Přeci jen čeští výrobci nejlépe vědí, jaké potřeby mají miminka u nás v Čechách, a stále mám na paměti pořekadlo „zlaté české ručičky“. To se mi potvrdilo i v případě fusaku.

Vybrala jsem fusak od české firmy Kaarsgaren. Fusak mne nadchl svými parametry už při prohlížení na internetových stránkách, a ještě víc když jsem ho měla doma. Fusak je velmi lehký a přitom velmi teplý.

Tak nějak jsem zavzpomínala na fusak, který jsem používala, když byly moje děti malé. Byl s beránkem, celkem těžký a celkem byl i hrubý. Musela jsem dětem dávat pod hlavu složenou plenu, aby neměly od fusaku podrážděnou tvářičku. Sice asi byl teplý, ale vsunout do něj dítě v kombinéze nebylo vůbec jednoduché. Tehdy byl fusak šitý spíš pro menší děti, větší dítě po usazení v kočárku nebylo zabalené celé, a fusak klouzal po sportovním kočárku dolů. Proto jsem byla zvědavá, jak budu spokojená s fusakem současným, moderním.

Fusak mne, jak už jsem psala, velmi příjemně překvapil. Materiál je na omak velmi příjemný, a je i velmi teplý. Po dlouhé procházce s vnoučkem jsem z kočárku spolu s fusakem vyndala spící, krásně zahřáté miminko.

Materiál fusaku je oteplovací rouno značky Valtherm. Tady si nebudu nic vymýšlet a o materiálu použiji informaci od výrobce:

Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Na základě tohoto fyzikálního principu byl vyvinut nový oteplovací materiál značky Valtherm. Jedná se o polyesterová mikrovlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. Jsou tak v této vložce vytvořeny miliony mikroskopicky malých vzduchových dutin, které v sobě vážou teplo izolující vzduch – pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do -35 stupňů Celsia.“

Výhody materiálu Valtherm:

 • Nízká nasáklivost.
 • Jedná se o oteplovací rouno s jedinečnou mikrobuňkovitou strukturou.
 • Vyniká absolutně bezkonkurenční lehkostí - je nemačkavý.
 • Zachovává výborné izolační schopnosti i při opakovaném praní.
 • Antialergický – neobsahuje žádné alergeny.
 • Složení umožňující maximální udržení tělesné teploty a to aniž by se bránilo přirozené transpiraci – odolnost vůči napadení mikroorganismy a moly.

 

A právě tento materiál Valterm byl použit do dětského fusaku.

První, co mne napadlo, když jsem fusak držela v ruce, bylo, že je příjemně lehoučký. Hned druhá myšlenka byla, že materiál je velmi jemný a na dotek příjemný. Protože už z praxe vím, jak děti dokážou všechno ušpinit, je pro mne důležitá i snadná údržba fusaku. Fusak lze prát při 30° C, pokud je omatlaný na vnější části, stačí ho většinou otřít mokrým hadrem. Díky nepromokavému, vodě, větru a mrazu odolnému materiálu můžete fusak použít i do sáněk, ani když chumelí se fusak nepromáčí.

Perfektní je i to, že fusak jde krásně celý rozepnout. Už žádné složité cpaní vzpouzejícího mimina do fusaku – stačí rozepnout zip a mimino do fusaku položit a zase zip zapnout. Někdo si možná řekne: „A co je na tom zvláštního?“. Odpovím mu, je to opravdu prima, protože jakmile je dítě větší, umělo mne při ukládání do fusaku, který nešel rozepnout, pořádně potrápit.

Inovativní na tomhle fusaku je i šňůrkové stahování kolem hlavičky dítěte. To bude, až začne zima, velmi praktická věc. Na schování vytažené šňůrky po stažení kolem hlavičky dítěte je na fusaku praktická kapsička.

Když už jsme u těch praktických věcí – u nás je miminko zatím malé, takže zatím nám stačí klasická velikost fusaku, ale můžeme ho klidně využít i v následujících zimách. Fusak je totiž vyroben jako rostoucí, takže na spodní část lze zipem připnout prodloužení, které je opatřeno nepromokavou vrstvou, není tedy při používání fusaku třeba dítěti zouvat botičky. Základní střih má šířku 50 cm a délku 90 cm – lze ho použít do kočárků s uzavřenou korbičkou, pro větší děti lze prodloužit o 25 cm.

Při popisování fusaku si tak trochu připadám, že skáču z jednoho tématu na druhé. Ale já mám opravdu takový ten pocit, jako když vám popisuji nějakou fajn funkci a v tu chvíli mne napadne jiná, stejně skvělá, a chci vám to honem sdělit, než na to zapomenu. Tak se na mne tedy nezlobte, protože tento fusak je doslova a do písmene vymazlený, a já nechci opomenout žádnou z praktických funkcí fusaku. Je vidět, že výrobci vycházeli z dlouholetých poznatků a fusak ladili, až ho vyladili na skvělou úroveň.

Fusak je samozřejmě vyrobený jako multifunkční – v dnešní době děti poutáme popruhy v autosedačkách a ve sporťácích – i na to výrobce myslel a ve fusaky jsou otvory pro popruhy.

Kdo má větší děti, které už v kočárku sedí určitě ocení i kapsu, která se navlékne na opěrku a fusak vůbec nesjíždí. Super věc, to mi věřte.

 • Zimní fusak s možností prodloužení spodním nánožníkem.
 • Využití do všech typů kočárků (klasické, sporťáky, golfky).
 • Vnější potah 100% polyester (voděodpudivý), vnitřní potah beránek (100% biobavlna), výplň oteplovací rouno značky VALTHERM.
 • Biobavlna je vyrobená z GOTS certifikované příze.
 • Fusak má uprostřed zip a lze ho celý rozevřít.
 • Šňůrové stahování kolem hlavičky + kapsa na šňůrku.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů zajišťují bezpečné použití i sedícímu miminku.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí v kočárku při poloze vsedě.
 • Praní na 30° C.
 • Rozměry cca 90 x 50 cm bez nánožníku, 115 x 50 cm s nánožníkem.
 • Fusak vyrábíme v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
 
 

Ještě z jedné věci jsem nadšená. Tou vychytávkou, kterou jsem, když jsem měla děti, neznala, jsou rukavice na kočárek.

To vám je tak praktická věc. Ještě teď mne zazebe v myšlenkách mráz, když si vzpomenu na zimní procházky s kočárkem. Pocházím totiž z Vysočiny a tam když je zima, tak pořádná. Mráz umí pořádně zalézt za nehty. Pletené rukavice moc ruce neprohřály, když jsem držela madlo kočárku delší dobu, měla jsem mráz zalezlý za nehty. V palčácích se madlo špatně drželo.

Proto jsem s radostí vybrala rukavice na kočárek ve stejné barvě, jako je fusak.

I materiál je v těchto rukavicích stejný jako u fusaku.

Beránek z biobavlny s oteplovacím rounem značky Valtherm.

Rukavice jsou vhodné na všechny typy kočárků, jsou odolné proti větru, dešti, a hlavně mrazu. Neskutečné pohodlí – nemusíte složitě nasazovat prstové rukavice, rychle a snadno vám ruka vklouzne do téhle praktické rukavice na kočárek.  Já si díky tomu, že má stejný materiál, jako fusak umím lépe představit, jak příjemné teplo našemu mrňouskovi je.

 Rukavice – stejně jako fusak lze prát na 30° C.

A jaké je shrnutí pocitů z tohoto fusaku na závěr?

 

Naprosté nadšení. Je tak praktický, tak lehký a tak teplý…

Díky zipům si můžete fusak rozepnout tak, jak potřebujete. Má možnost prodloužení, praktickou šňůrku na stažení kolem hlavy miminka, a otvory na bezpečnostní popruhy.

Nejvíc jsem ale nadšená u fusaku i u rukavic z toho perfektního materiálu. Hebkého, a přitom skvěle hřejivého.

Fusak doporučuji pro miminka už od narození – je opravdu velmi materiálově příjemný, a kvalitní – zahřeje i ty nejmenší mrňousky.

Pak už je stačí jen uložit miminko do kočárku, strčit ruce do rukavic připnutých k madlu kočárku, a dlouho se procházet podzimní a zimní krajinou. Zima nás už vůbec nezaskočí.

Zapamatujte si: skvělý materiál použitý ve fusaku i rukavicích je oteplovací rouno značky Valtherm. Fusak i rukavice jsou výrobky od české firmy Kaarsgaren s.r.o. Tahle informace se všem maminkám s malými dětmi určitě bude hodit.

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zimní fusak s beránkem z biobavlny

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit rukavice, klikněte zde: rukavice na kočárek z biobavlny

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz

Více o výrobci fusaku, rukavic a dalších výrobků pro děti se dozvíte zde: kaarsgaren.eu


Chránič matrace.

 

Dnes bych vám chtěla představit chránič matrace.

Každý, kdo má menší děti, a bere si je občas do postele, ví, že někdy prostě dojde k nehodě. Někdy proteče plenkou to, co v ní mělo být udrženo, jindy z lahvičky vyteče její obsah a pak je na průšvih zaděláno. Všechno proteče do drahých matrací a tam se začnou množit potvůrky, které našemu zdraví úplně dobře nedělají. Nemluvě o zápachu, který se po čase z matrací line. Nic příjemného.

Proto jsem vyzkoušela chránič matrací od výrobce Kaarsgaren.

Možná si řeknete, proč vám popisuji tak obyčejnou věc, jako je chránič matrace, ale ono to je někdy věda, koupit chránič dobrý a kvalitní.

Věřte, že mi prošlo rukama spousty chráničů. Mám 4 děti, a v posteli u mě byly každou chvíli. Hlavně když jim nebylo dobře, a potřebovala jsem je mít blízko. Poblinkaná postel pak není nic příjemného. A když není dobrý chránič matrace, není to dobré, protože všechno proteče do matrace a ta už nikdy nejde vyčistit – jen povrchově.

Měla jsem doma spousty typů a druhů chráničů z různých materiálů. Některé protekly, a propouštěly tekutinu, takže nebyly moc platné. Jiné se během krátké doby prodřely a mohla jsem je vyhodit po dvou vypráních. Nejhorší byly ty – jak jí jim říkám – igelitky. Nepropustné byly, ale spát se na nich nedalo. Byly mokré od potu, protože nesály, ani nepropouštěly. Chrániče byly cítit a při každém otočení šustily. Igelit po čase začal praskat a hrnout se, takže tlačily. Proto jsem hledala a hledala mezi chrániči, až jsem našla.

Našla jsem kvalitní chránič matrace. Je opravdu lehoučký, a slabý, takže nemáte na matraci žádné tlusté přistýlky. Materiál je úžasně příjemný.

Horní část tvoří 100% bavlna, spodní část 100% polyuretan. Výplň je absorpční.

Chránič upevníte na matraci pružnou gumou – tedy žádné složité uvazování.

Chránič můžete vyprat až na 90 stupňů, nežehlí se. Pozor – nesušte v sušičce, ať chránič nezničíte.

Když jsem chránič nasadila na matrace, tak trochu jsem byla napnutá a zvědavá. Bude tenhle nový konečně kvalitní a bude mi vyhovovat?

Mám ohromnou radost, protože můžu říct ANO!!

Konečně jsem našla ten pravý, který mi vyhovuje ve všech směrech.

Je tak důmyslně vyrobený, že když na něj unikne nějaká tekutina, vsákne se dovnitř a povrch zůstává suchý. Nemusíte tak honem převlékat postel uprostřed noci, když dojde k nehodě a třeba čaj vyteče i na postel. Je to jako takové malé kouzlo.

Šťastná jsem i z toho, že chránič nešustí igelitem. Materiál vůbec pod sebou necítíte a nevnímáte, že na matraci je chránič.

Výhoda je i to, že chránič je antibakteriální – prostě super materiál. Další výhoda je i to, že chránič „dýchá“ – tedy se nemusím vůbec bát, že se v noci zpotím a zůstanu spát na mokrém.

Já tady popisuji, že chránič je určený jako ochrana při nehodách spojených se spaním malých dětí v posteli s dospělými.

Ono to ale není jen tak jednoznačné. Tenhle chránič je super na každou postel. I na tu pro dospělé, kteří už nemají malé děti.

 Jako příklad uvedu třeba i potíže žen v období menopauzy. Noční pocení je otravné a nepříjemné, a každá žena si tímto příznakem menopauzy projde. Potíme se v noci celkem hodně, a všechno se vsákne do matrace, na které jsou pak fleky a páchne. A co si budeme povídat – kvalitní matrace není úplně nejlevnější věc. Tenhle chránič krásně matraci ochrání.

Chránič určitě využije i každý, kdo se stará o staré rodiče. Tam k nočním nehodám a protečení plen, nebo úniku moči dochází také, a je to pak nepříjemné pro všechny. Tady opět pomůže chránič – prostě sbalíte, strčíte do pračky a matrace jsou v pohodě.

Výrobce slibuje u chrániče i dlouhou trvanlivost. Mohu potvrdit, že jsem ten svůj vyprala už několikrát a – tramtadadáááá: Je v pohodě!!!  Pořád stejný, jako bych ho nový vyndala ze sáčku.

Pokud tedy chcete ochránit svoje matrace, a mít postel čistou, voňavou i když máte malé děti, nebo se třeba víc potíte, nebo si mažete nějaké masti na nohy, máte staré rodiče – těch důvodů proč chránit matraci je spousta. Výhodou chrániče je, že vaše postel bude pořád čistá.

Jsem moc ráda, protože chránič od výrobce Kaarsgaren opravdu funguje a je super na údržbu, a v posteli ho vůbec necítíte.

Koupit si chránič můžete v různých velikostech podle rozměrů vaší matrace a postele.

 • Propouští vzduch.
 • Zadržuje tekutiny.
 • Je antibakteriální.
 • Lze prát na 90° C.
 • Dlouhá životnost.
 • Tekutiny vsaje dovnitř, proto zůstává na povrchu suchý.
 • Šitý v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
Původně jsem chtěla vyfotit jen potah na posteli, ale je tak měkký, že jsem našeho psího modela Jugha z něj nemohla dostat. Jakmile jsem poodstoupila od postele šup a byl zase nahoře - materiál je prostě na omak opravdu velmi příjemný.

 

Pokud si chcete chránič prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: chránič matrace Kaarsgaren

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz


Kaarsgaren nepadací deka a fleece deka

 

Léto definitivně skončilo a začíná podzim. Chladno už je venku každý den, a teploty se začínají přibližovat k nule. Na procházkách s vnoučkem už mi úplně teplo nebývá. Protože ale chodím a pohybuji se, přeci jen se trochu zahřeji. Vnouček ale v kočárku takovou možnost nemá.

Nastal tedy nejvyšší čas pořídit do kočárku deky, které ho ochrání proti chladu.

Mám velmi ráda výrobky české firmy Kaarsgaren.

Jejich výrobky jsou totiž velmi kvalitní – jsou eko, bio, a hlavně – mají všechny atest Státního zdravotnického ústavu.

Na kvalitu se tedy mohu spolehnout, všechny Kaarsgaren výrobky jsou zdravotně nezávadné. To je pro mne velmi důležité. Přeci jen naši malí miláčkové strkají všechno do pusy, všechno omatlají a ocucají – zdravotně nezávadný materiál je naprostá nutnost.

Protože už často jezdíme ven se sportovním kočárkem, vybrala jsem tentokrát dvě deky – ta první je s beránkem, nepadací deka a ta druhá je lehčí fleece oboustranná deka.

Nepadací deku jsem vybrala, protože je její hřejivá část z materiálu merino – miminkům tedy bude opravdu teplo. Hned první dojem po vybalení deky byl velmi pozitivní. Deka je lehká a na omak velmi příjemná. Hřeje, a přitom se pod ní děti nepotí.

Nepadací deka kombinuje dva materiály – ten svrchní je nepromokavý materiál, ten druhý je hřejivé merino. Mezi nepromokavou vrstvou plášťoviny a merino vlnou je hřejivá vrstva vatelínu.

Merino vlna má výborné termoregulační vlastnosti, a co je důležité – „nekouše“. Proto může klidně přijít do styku s jemnou dětskou pokožkou. Krásně se na ní bude spinkat, a nožičky budou krásně v teple.

Jednou z vlastností Merino vlny je ta, že líná. Pak stačí deku vysát vysavačem, a línání přestane, nebo se výrazně zmírní.

Merino vlna má samočistící schopnost, není tedy nutné ji prát moc často. Pokud je nutné praní – je doporučeno ruční praní v přípravcích na vlnu. Není to ale žádná namáhavá práce. Prostě deku namočíte na půl hodinky do vody s pracím prostředkem na vlnu, po půl hodině promnete v ruce, pak už jen stačí lehce promačkat a vymáchat. Pozor, tento druh vlny není dobré sušit v sušičce, a nepoužívá se aviváž!

Vybrala jsem tmavě modrou chlapeckou variantu deky, na eshopu ale můžete vybírat ze 14 barevných variant tohoto typu nepadací deky.

Rozměry deky jsou 70 x 100 cm – velikost je tedy dostatečná do každého kočárku.

Možná si řeknete, proč jsem zvolila zrovna nepadací deku. Je to jednoduché – Robin teď prochází obdobím, kdy mu připadá velmi zábavné věci shazovat na zem. Takže něco 100 x shodí, a vy mu to 100 x zvednete. Stejně zábavné je i odkopávání se a zouvání bot.

Proto je fajn nápad deku tkanicemi upevnit, a může se mrňous vrtět, jak chce – deka drží tam, kde držet má, všechno je v pohodě.

Pokud ještě venku není taková zima, přikrývám vnuka klasickou lehkou dekou.

Vybrala jsem dětskou fleece deku béžové barvy. Barva není úplně praktická, ale v kočárku skvěle vypadá. Mám béžovou ráda. A když se ušpiní, prostě ji vyperu a je to.

 Deka je oboustranná.

 Z jedné strany je tvořena smetanovým fleece, z druhé strany 100 % bavlnou s potiskem.

Materiály mají protižmolkovou úpravu – proto bude deka dlouho skvěle vypadat.

Materiál 100% polyester a 100% bavlna jsou zárukou i snadné údržby.

Rozměr deky je 70 x 100 cm.

Pro malé děti akorát.

Deka má velmi všestranné využití. Je měkoučká a lehoučká, a přitom hřejivá – můžete ji tedy mít do kočárku už pro ta nejmenší miminka.

Dekou můžete děti přikrýt v kočárku, postýlce, nebo je prostě jen tak zabalit, když je jim zima. Třeba po koupání u sledování Večerníčku.

Vnouček se do deky balí moc rád – je mu příjemná.

 Fleece, ze kterého je deka vyrobena je takový ten „mazlící“, heboučký a jemňoučký.

Tuhle deku budou mít děti určitě rády - u nás tedy je v oblibě, a používám ji pro vnuka doma, venku nebo i na přikrytí v autosedačce. Tahle deka není nepadací – nemá tkaničky, proto bohužel končí často na zemi. Našeho lumpa to shazování věcí prostě baví. Ještěže tahle deka může být praná v pračce. Stačí prát ji na 30 stupňů.

Deky oboustranné fleece jsou prodávány v 11 barevných variantách.

Touto hřejivou dekou malého přikrývám na spaní, v autosedačce, ale dávám mu deku na zem i na hraní. Deka je tak jemná, že si ji velmi oblíbil i náš pejsek a občas je těžké ho z ní dostat dolů.

Pokud tedy chcete být na zimu a chladno připravení, tak jako já, určitě si prohlédněte sortiment fleece dek, a nepadacích dek na kočárek od českého výrobce Kaarsgaren.

Deky jsou kvalitní, splňují zdravotní atesty a hlavně – kromě toho, že jsou krásné, jsou velmi teplé, hřejivé.

Nám už zima na procházkách nebude.

Jak jste na tom vy?

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit nepadací deku, klikněte zde: Nepadací deka Merino modrá

Pokud si chcete koupit deku z fleece, klikněte zde: oboustranná dětská deka smetanová

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz


KKaarsgaren deky a ledvinový pás

 

Zima začala letos poměrně brzy. Venku je vlhko, chladno a s topením jsme všichni kvůli cenám energií opatrní.

Proto letos využijeme vše, co nás bude chránit před zimou nejen venku, ale i doma.

 Největší problémy s teplem a termoregulací mají malé děti a staří lidé. Ty je před zimou třeba chránit opravdu dobře. Proto jsem pro vnuka pořídila super zateplenou dětskou deku, pro vnoučátko, co se má teprve narodit měkkoučkou a lehoučkou dětskou dečku, a pro dědu ledvinový pás.

Všechny tyto výrobky jsou od českého výrobce z eshopu Kaarsgaren.cz

Výrobky od firmy Kaarsgaren už mám vyzkoušené. Je to český výrobce, který vyrábí všechny své produkty pro podmínky v Čechách, vyhovují místním podmínkám tedy opravdu skvěle.

Kaarsgaren je ryze česká rodinná firma. Výrobky jsou šity v Čechách (tedy žádná Čína,ale zlaté české ručičky).

Vyrábí kojenecký textil, dětský textil, chrániče matrací, fusaky, rukávníky na kočárek, deky pro děti, ledvinové pásy a soustu dalších výrobků. Vyrábí z klasických textilních materiálů, ale i z bio-bavlny, bambusové viskózy, merino vlny a tencelu.

Všechny materiály jsou testované a vyhovují požadavkům na výrobky pro děti do tří let. Kaarsgarn neustále rozšiřuje výrobu produktů z bio-textilu – tedy šetrných k životnímu prostředí.

Tentokrát jsem vybrala, jak už jsem zmínila dvě deky a ledvinový pás, a teď vám o nich trošku napíšu pár informací.

Pro vnoučka jsem vybrala nádhernou zateplenou dětskou deku s medvídky.

Potisk medvídků mě zaujal – jsou roztomilí a moc hezcí. U vnuka měli medvědi ohromný úspěch, a teď nechce spát s jinou, než medvědí dekou. Vůbec se mu nedivím, taky se mi líbí. Potisk medvídků je na jedné straně deky, z druhé strany je deka bílá.

Materiál je fleece, vatelín, bavlna.

Rozměr deky je 70 x 100 cm.

Deka je vhodná pro každé použití. Vnouček pod ní spí, ale může být i do kočárku, nebo autosedačky.

 V kočárku je deka super, jde s ní jen přikrýt nožičky, když ji složíte, ale i zabalit do ní celého mrňouska.

Pokud máte sáňky s ohrádkou, kam můžete posadit v zimě dítě v kombinéze, deka se bude moc hodit. Tahle deka bude tedy fajn i na sáňkování s malými dětmi – samotná kombinéza by je neochránila před zimou, protože na saních jen sedí. Zabalíte je v kombinéze do deky a hurá na kopec, nebo třeba na procházku ve sněhu.

Materiál deky je certifikovaný a vhodný pro děti od narození, proto bude deka fajn na zimní období do kočárku jako doplněk k peřince.

Deka je ušitá ze tří vrstev – vrchní strana je 100% polyester (ten se dobře udržuje), zateplení je dutým vláknem Valtherm a podšívka je 100% bavlna.

Oteplovací rouno Valtherm –  informace:

 Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Materiál Valtherm jsou polyesterová vlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. V této vložce jsou tak vytvořeny miliony mikroskopických malých vzduchových dutin, které v sobě vážou tento teplo izolující vzduch (pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do – 35 stupňů Celsia)

Pokud z této informace nejste moc moudří, tak je to prostě opravdu velmi teplá věc – hřeje skvěle.

Deka je lehoučká, takže děti netíží a na omak je velmi příjemná. Plyšáčková, jak říká vnuk.

Pokud se obáváte bílé barvy, tak nemusíte mít strach. Díky materiálu se deka dobře udržuje, můžete ji prát na 30 stupňů. Pere se snadno, schne rychle. Prali jsme ji několikrát, a pořád je jako nová, materiál nemění svou strukturu – pořád je hebký a hřejivý.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zateplená dětská deka s medvídky.

 

Druhá dečka, kterou jsem vybrala je Wellsoft světle modrá.

Už samotný název Wellsoft napovídá, že deka bude měkkoučká.

Když ji držíte v ruce, jste překvapeni, jak hebká a lehká je. Je tak příjemná, že první co mě napadlo bylo, že je lehká jako vílí pohlazení.

Je tak lehoučká, že máte pocit, že nic v ruce nedržíte, a přitom nádherně hřeje.

Tuhle deku bych hodně doporučila pro úplně malá miminka. Ostatně na to jsem ji vybrala i já. Aby bylo miminku teplo, tak dečka může být do peřinky, do postýlky, do kočárku i do autosedačky.

Můžete do ní zabalit miminko bez podkládání plenou. Materiál je certifikovaný pro úplně nejmenší miminka, je hebký – neškrábe a hřeje, aniž by se ale dítě přehřálo.

Pokud potřebujete lehkou deku do autosedačky – jen na takové to překrytí, než se auto vytopí, je tahle deka ideální. Lehká, hřejivá a skladná. Nezabere moc místa.

Deka je vyrobena z materiálu Wellsoft – to je 100% micropolyester. Je tedy hřejivá a přitom velmi jemná a hebká.

Rozměr deky je 70 x 100 cm, prát ji lze na 30 stupňů, nesmí se žehlit (ono to ani není potřeba).

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: deka Wellsoft světle modrá

 

Poslední výrobek, který jsem vyzkoušela je ledvinový pás XL.

Já dost trpím v zimě na bolest zad a prochladnutí ledvin. Proto jsem po tomto pásu pokukovala už dlouho. Že ho vyzkouším, jsem se rozhodla až ve chvíli, kdy jsem hledala tip na dárek pro babi a dědu. Napadl mě ledvinový pás, a chtěla jsem ho vyzkoušet. Teď si trochu nadávám, že jsem si pás měla pořídit už dávno. Lidi, to vám je super věc!

Je to vlastně pruh z merino vlny se zavazováním na šňůrky. Vybrala jsem si velký, abych měla kryta opravdu celá záda.

Rozměr tohoto pásu je 30 x 70 cm (30 cm výška, 70 cm délka). Tkaničky jsou dlouhé asi 50 cm, může ho mít tedy úplně každý, i když není štíhlý jako proutek – délka tkanic je dostačující.

Už samotný název ledvinový pás upřesňuje, jak se pás používá. Říká se mu někdy i bederní pás. Prostě si ho dáte na záda a zavážete.

Já ho tady uvádím jako tip na dárek pro seniory, ale využívají ho hodně i sportovci – třeba veslaři, a často i motorkáři.

Na motorce je někdy zima, tenhle pás chrání bederní páteř před prochladnutím. Pokud máte tedy doma motorkáře, pás mu určitě udělá taky radost.

Protože pás je z kvalitní merino vlny, krásně hřeje, ale přitom odvádí pot a vlhkost, udržuje stálou teplotu – zabraňuje přehřátí a pocení.

 Merino vlna snižuje elektrostatický náboj, a přirozeně tak odpuzuje prach a špínu. O vlně je známo, že má samočisticí schopnosti, není tedy třeba ji často prát.

Pokud z nějakého důvodu musíte pás vyprat, používejte vždycky přípravky určené k praní vlny, nikdy nepoužívejte aviváž! Perte v ruce. Vlna se také nesmí sušit v sušičce na prádlo!

Jestli máte rádi v zimě teplo na záda, vyzkoušejte kvalitní ledvinový pás.

Ledvinové pásy jsou používány jako podpůrný prostředek při léčbě zánětů močových cest, revma, bolestech páteře, nebo prostě jen na zahřátí.

Pokud chcete, aby pás fungoval, jak má – tedy hřál, ale nepřehříval záda a odváděl pot, pořiďte si pás z kvalitní merino vlny.

To je důležité – jiné materiály tuto schopnost jako merino vlna nemají.

Pokud si chcete pás prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: ledvinový pás XL

 

Co říci na závěr – pokud bych to měla shrnout, tak jsem velmi spokojená. Opět se mi potvrdilo, že u české firmy Kaarsgaren najdu kvalitu.

Všechny tři produkty jsou kvalitní, hezké, splňují to, co mají. S Kaarsgaren se zahřejete i v té největší zimě.

Celý sortiment eshopu s výrobky společnosti Kaarsgaren najdete po kliknutí zde: Kaarsgaren.cz

 


2v1 prostěradlo a chránič matrace.

Protože vnoučkovi je už 2,5 roku, řešíme „odplenkování“.

Chození na nočník pochopil poměrně brzy a rychle. Když viděl, jakou radost projevujeme všichni nad nočníkem, začal toho trošku využívat. Hlavně když věděl, že trochu zlobil, a dostane vynadáno, běžel rychle k nočníku a věděl, že pokud se mu povede ho trochu naplnit, bude pochválen. Časem zjistil, že bez plen je pohyblivější, nikde ho nic neškrtí, netlačí, neomezuje. A na slipech a trenýrkách má své oblíbené postavičky. Tenhle problém tedy byl celkem rychle vyřešen.

Horší to bylo se spaním.

Spí tvrdě, a v noci se neprobudí tak snadno, takže často dojde k malé nehodě. Nedávno se mu narodil malý bráška, takže postýlku mu uvolnil a dostal svoji, velkou postel, na jaké spí velcí kluci.

Tím ale začal problém ochrany matrace. Nemám ráda igelit pod prostěradlem – posunuje se, a šustí, takže je to nepříjemné. Když se nahrne na určité místo, tak tlačí a nechrání, jak má.

Nejdřív jsem chtěla koupit klasický chránič matrace, ale pak jsem objevila super věc – prostěradlo, které je zároveň chránič matrace.

Je to super vychytávka, protože je příjemné na omak, dobře se na něm spí, a jde ho snadno vyměnit. Šup šup, je vyměněno, pak jen vyprat a je připraveno k dalšímu použití. Navíc nemusíte nikde nic vázat- nasazení na matraci je velmi snadné, a skvěle drží.

Vnuk má postel jako 1,5 lůžka -140 cm, aby se u něj v případě potřeby mohl vyspat i dospělý. Jsem moc ráda, že u společnosti Kaarsgaren jsem objevila tahle prima prostěradla ve všech velikostech matrací.

Tohle super prostěradlo jsem koupila, jak už jsem zmínila na eshopu společnosti Kaarsgaren.

Kaarsgaren je česká rodinná firma, která se zabývá výrobou kojeneckého a dětského textilu, a chráničů matrací. Spolupracují se Státním zdravotním ústavem, takže všechny materiály, které používají, jsou otestované na nezávadnost pro děti do 3 let. Vždycky upřednostňují kvalitu před kvantitou, většina výrobků je z BIO a EKO textilu.

výrobky Kaarsgaren už mám zkušenost – jsou kvalitní a opravdu vydrží. Proto jsem neváhala, a šla celkem najisto. Byla jsem si jistá, že výrobek bude kvalitní, a vůbec jsem se nemýlila!

Prostěradlo je krásně modré (do klučičího pokojíčku jako dělané).

Materiál je 100% bavlna froté, chránič je ze 100% polyuretanu – tedy nepropustí žádnou tekutinu, ale zároveň je prodyšný, a tak nezpůsobuje nadměrné pocení.

Z toho jsem měla trošku strach. Měla jsem obavy, jestli nebudu cítit pod sebou „igelit který šustí“, a jestli se nebudu potit.

Můžu vás všechny uklidnit – je to v pohodě! Necítím vůbec rozdíl oproti klasickému prostěradlu. Vrchní bavlněná froté strana je pohodlný a příjemný materiál, díky kterému se dobře vyspím, pod ním polyuretan, který skvěle chrání matraci před jakoukoliv noční nehodou.

Jak už jsem zmínila, materiál je kvalitní, vhodný a testovaný už pro novorozené děti.

Prostěradla s nepropustnou vrstvou můžete koupit v různých velikostech – do kočárku, do postýlky i na velkou postel. Nemusíte se tedy třeba v létě nechat miminko spár bez plenky ani v kočárku.

A pokud se děti učí spát bez plenek, je to ideální ochrana matrace.

Pokud jsou děti malé, a chodí spát občas k rodičům, do velké postele – i na manželskou postel rozměr na Kaarsgaren eshopu seženete.

Když trošku odbočím – po vyzkoušení tohoto prostěradla doporučuji i těm, kdo se starají o své dědečky a babičky, kteří už mají občas nějakou nehodu během spánku, nebo jsou upoutáni na lůžko a občas je třeba prostěradlo s ochrannou vrstvou. Materiál tohoto prostěradla je příjemný a opravdu chrání. A jak už jsem zmínila – údržba je snadná.

Údržba - prostěradlo prostě vyperete, jak jste zvyklí. Prát můžete až na 60 stupňů. Žádné žehlení, žádná sušička.

Pokud tedy hledáte ochranu matrací, vyzkoušejte tu od Kaarsgaren. Bezpečný a účinný materiál z polyuretanu vás zbaví starostí.

Pokud si chcete prohlédnut, nebo koupit prostěradlo – chránič matrace, klikněte zde: 2v1 prostěradlo a chránič matrace

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Kaarsgaren.cz

 

 


Popular polštář z líné pěny. 

 

Už jako malá holka jsem ráda spala. Nejraději u babičky. Ona měla totiž polštáře z peří, které sama drala, a byly opravdu heboučké, zapadla jsem do nich a spala jako Šípková Růženka. V životě jsem pak spala ještě na spoustě polštářů.

Některé byly měkké, jiné tvrdé, některé byly nadýchané, jiné nízké – každý byl jiný. Na každém jsem se ale vyspala celkem v pohodě. Na táboře mi stačil polštářek, na stanování jsem měla pod hlavou jen složený svetr. S přibývajícím věkem jsem ale začala být na polštáře vybíravější. Zjistila jsem totiž, že spaním na špatných polštářích si přivodím často bolest krční páteře a špatný spánek.

A tak začalo moje hledání správného polštáře. Možná řeknete, že na trhu je jich spousta, a vybere si každý.

Já budu tak trochu nesouhlasit – spousta jich sice je, ale ne všechny jsou dobré a kvalitní.

 Já mám celkem problém s výplní polštářů. Hlavně ty, co mají uvnitř takovou tu výplň z kuliček – na začátku se na nich spí dobře, po celkem krátké době se ale ty kuličky začnou spojovat a nakonec mám pocit, že spím na pingpongových míčcích.

Zkusila jsem i polštáře podpůrné, molitanové. Možná si někdo zvykne, ale na mě je ten polštář tvrdý, a bolelo mě neustále za krkem.

Pak je tu možnost spát na polštářích z líné – paměťové pěny. To je varianta, která mi vyhovuje.

I tady ale upozorním, abyste si dali pozor na to, jaký polštář kupujete – ne každá líná pěna je kvalitní. Někde koupíte místo líné pěny opravdu jen takovou hmotu – něco mezi molitanem a línou pěnou.

Já jsem polštář z kvalitní líné pěny objevila na eshopu Dreamlux.cz, a nemůžu si ho vynachválit. Jmenuje se Popular a je bezva.

Když si na polštář lehnu, cítím velmi příjemnou měkkost – podobnou té, jakou jsem cítila, když jsem si lehla na babiččiny polštáře z prachového peří. Je to opravdu velmi příjemné.

Pěna je měkká, a pohodlná. Přizpůsobí se hlavě, a drží dobře polohu hlavy i krku. Polštář není příliš vysoký, takže budete ležet a spát s příjemné poloze (nebudete mít vysoko pod hlavou a nebudete si „lámat krk“).

Pokud to shrnu a zhodnotím – spí se mi velmi dobře, a co je nejdůležitější, po měsíci spaní na tomhle polštáři mě přestalo bolet za krkem, ani jednou jsem neměla nepříjemný pocit z „přeleženého krku“, a ještě jedna věc je fajn – stačil měsíc a mě přestala bolet po ránu hlava. Dobrý polštář dokázal zázrak!

Jak už jsem zmínila, polštář je z líné – viscoelastické pěny. Díky schopnosti reagovat na tlak se dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla. Složení této pěny je vyráběno přímo pro výrobu polštářů. Jádra anatomických polštářů jsou vypěňované do ocelové formy pod nastaveným tlakem, to zabezpečí excelentní vlastnosti této pěny.

Polštáře Popular jsou vhodné pro každodenní spaní, díky tvaru a velikosti ale i jako polštář cestovní.

Velikost polštáře je 43 x 23 cm, výška 11 cm.

Pokud potřebujete víc pod hlavou, položte tento polštář z líné pěny na váš polštář.

Potah polštáře je odnímatelný, vyrobený z látky velur, která je velmi příjemná na dotek (takový sametový). Látka je splývavá, nemačkavá a obsahuje 40% bavlny, která odvádí vlhkost.

Z polštáře Popular jsem velmi nadšená. Konečně spím pohodlně.

Trvalo mi dlouho, než jsem našla polštář, který mi opravdu vyhovuje.

Za kvalitu si ráda připlatím.

Protože pokud dobře spíte, ovlivní to vaši náladu po celý den.

 Pro mě je velmi důležité, že mě konečně po dlouhé době přestalo bolet za krkem, a díky kvalitnímu a pohodlnému spaní jsem přestala trpět bolestmi hlavy.

Takže pokud máte problém s krční páteří, nebo vás bolí často hlava – vyzkoušejte změnu polštáře. Mně to opravdu pomohlo.

Polštář Popular je velmi příjemný na dotek a krásně se na něm spí. Pokud by Šípková Růženka spala na tomhle polštáři, myslím, že po polibku prince by se otočila na druhou stranu a spala by klidně dál. Tenhle polštář je tak pohodlný, že je spaní přímo vybízí a svádí.

Pokud si chcete polštář prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Popular polštář z líné pěny

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop Dreamlux.cz

 

Matrace za hubičku

 

Nedávno jsem se začala probouzet celá polámaná. Ten pocit není vůbec příjemný. Ráno bychom měli vstávat v pohodě a bez bolesti – odpočinutí a vyspalí. Kdo by se chtěl cítit mizerně hned od rána… Proto jsem prohlédla matraci a zjistila jsem, že je proleželá, a tedy už zralá na výměnu.

Matraci jsem měla už dlouho, a protože jsem si vybrala špatnou tuhost, a neleželo se mi na ní dobře, koupila jsem si topper (přistýlku) z paměťové pěny. Spalo se mi s ním mnohem lépe, ale přistýlka měla tendenci z matrace sjíždět, a musela jsem ji často otáčet. Spaní „měkké“, ale komfortní úplně ne.

Proto jsem poučena a vím, že si musím koupit takovou tvrdost matrace, abych se dobře vyspala. Zkrátka – abych byla Šípková Růženka, a ne Princezna na hrášku.

Jenže jak správnou matraci koupit a vybrat?

Je tolik věcí, které by měla matrace splňovat, že mi z toho tak trochu šla hlava kolem. Ale je opravdu potřeba vybírat dobře, protože matraci si kupujeme na deset až patnáct let – tedy ji budeme užívat dlouho.

Není tedy dobré na ní moc šetřit, ale zároveň jsme v době, kdy šetříme každou korunu.

Hledala jsem tedy matraci podle kvality a za rozumnou cenu.

Prokousávala jsem se internetem, a našla jsem super eshop se spoustou dobrých recenzí. Většinou hledám i na Heuréce (vyhledávač)  eshopy, které mají hodně recenzí, abych měla jistotu, že jsou od reálných lidí.

Nejlépe mi mezi recenzemi vyšel k nákupu matrace eshop Matracezahubicku.cz. Má zlatý certifikát ověřeno zákazníky Heuréka. Jednoduše řečeno, je tam tolik pozitivních recenzí, že je jasné, že eshop bude kvalitní.

A kdo by nechtěl matraci za hubičku, že? Já tedy rozhodně ano.

Takže jsem se pustila do hledání té správné matrace pro mne.

Nákup matrace má několik pravidel:

1/ Je třeba si vybrat správnou tuhost matrace. Jinou tuhost potřebují ti, kdo spí na břiše (středně tvrdou), na zádech (tvrdší), na boku (středně tvrdou až měkčí).

No bezva. A byla jsem zase na začátku. Nikdy nespím v jedné poloze, v noci se vrtím a otáčím.

2/  vybrat správný materiál – u každé matrace je napsané, z jakého je materiálu, a jaké má vlastnosti (ale čert aby se v těch hmotnostech a tuhostech vyznal)

3/ správná nosnost a rozměry – matrace by měla být alespoň o 20 cm delší, než jste vy, a vysoká alespoň 15 cm.

4/ životnost matrace - matrace s nejdelší životností jsou vyrobeny z vysokoobjemové studené pěny 50kg/m3. Taková matrace na dobrém roštu při správné péči vydrží až 15 let.

5/ věk toho, kdo na matraci bude spát – děti mají doporučenou středně tvrdou matraci, starší lidé volí matraci měkčí, aby je nebolela záda a klouby (jsem starší, takže chci pohodlí)

6/ možnost údržby – v dnešní době už je možné mít matraci s pratelným potahem – tady je hygieničnost zaručena. Já mám většinou problém, že když z něčeho sundám potah, už mi nejde nasadit zpátky. Tady je potah na zipy kolem dokola, takže sundat a nasadit půjde v pohodě.

I když má matrace pratelný potah, doporučuji dokoupit si ještě chránič matrace. Hlavně pokud máte malé děti. K nám někdy chodí spát malý vnouček, a občas dojde k malé nehodě, chrániče matrace se mi velmi osvědčily. Zrovna tak, pokud máte staré rodiče, nebo vy jste už ve vyšším seniorním věku. Jistota je jistota.

Když jsem nastudovala všechny tyto aspekty, a byla jsem zase na začátku. Prostě jsem si nevěděla rady. Vyzbrojena spoustou teoretických znalostí jsem byla stejně úplně vedle.

Nakonec jsem si stejně nechala poradit. A to doporučuji i vám. Pokud si nejste jistí, radši se zeptejte. Přeci jen nákup je na dlouhou dobu a spánek je důležitý.

Naštěstí Matracezahubicku.cz je velmi přehledný eshop, takže jsem se nejdřív podívala na matrace podle rozměru, a pak na nejprodávanější matrace Favorit. Tam jsem si vybrala podle toho, jaké mám priority a z těch jsem pak vybírala podle rady.

Dala jsem na doporučení a vybrala jsem si matraci Favorit GT 200 x 90 cm.

Je to 20 cm vysoká ortopedická sendvičová matrace s paměťovou pěnou a masážními anatomickými zónami na jedné straně, a tuhou studenou pěnou na druhé straně.

 Matrace má pratelný bambusový potah s „protiroztočovou“ úpravou. To jako alergik velmi cením.

Z čeho se matrace skládá, vám asi nebudu popisovat. Musela bych to totiž zkopírovat ze stránky, protože matrace je z několika vrstev, a protože nejsem odborník, úplně se v těch vrstvách nevyznám.

Proto pokud chcete všechny detailní informace o téhle matraci, klikněte zde: Matrace Favorit GT

 

Po objednání vám matrace přijde stočená do poměrně malého válce – vzduch je odsátý, takže matrace se po rozbalení „nafoukne“.

Jediné, z čeho jsem měla strach, bylo, abych nůžkami neprořízla i potah matrace. Jsem nešika, a někdy se mi takové věci dějí. Tedy jsem velmi opatrně matraci vybalila, během chvíle z ní byla veliká matrace.

Kouzlo vakuového balení…

 Je fajn matraci alespoň jeden, nebo dva dny nechat ležet, aby se mohla dostat do tvaru, jaký má mít.

Matrace je vysoká 20 cm – tedy musím říct, že se z ní velmi pohodlně vstává.

Na matraci spím skoro tři týdny, abych ji opravdu pořádně vyzkoušela.

Dala jsem si nahoru (na ležení) vrstvu s masážními anatomickými zónami – byla jsem na ně zvědavá.

Oproti té podložce z měkké paměťové pěny je povrch matrace trochu tvrdší – a musím říct, že je mi to příjemnější. Materiál Visco Relax se tělu jakoby lehce přizpůsobí tím, že je tělem zahřívána a jakoby se mu povolí. Nepropadnete se do matrace, jako jsem to měla s tou hodně měkkou pěnovou přistýlkou. Je to příjemné.

Musím říct, že už po pár dnech jsem zaznamenala, že mne nebolí záda v kříži, a přestaly mne bolet kyčelní klouby. Tělo si ale muselo na novou matraci trochu zvyknout, takže kyčle v pohodě, ale začalo mě trochu bolet za krkem a ramena. Jak jsem spala v jiné poloze, a jinak opřená, při spaní na boku jsem se asi víc opírala o ramena, a ramenní klouby se ozvaly. Naštěstí jsem si během asi 10-ti dní zvykla, a musím říct, že dnes už vstávám bez bolesti. 

Za to jsem opravdu moc ráda. Jak už jsem zmínila, stará proleželá matrace mi už nevyhovovala, a záda a klouby mne bolely už dlouho. Vůbec mě původně nenapadlo dávat tu bolest do souvislosti s matrací. Myslela jsem si, že ta bolest je projevem stárnutí. Takže pokud se ráno budíte s bolavými zády, určitě se mrkněte, v jakém stavu je vaše matrace.  Můžete si od téhle bolesti dost ulevit pořízením kvalitní matrace.

Matrace Favorit jsou v recenzích na internetu na těch nejvyšších příčkách. V hodnocení mají vždycky hodně pozitivních vlastností a jsou doporučovány.

Já jsem si vybrala Favorit GT – s paměťovou pěnou a masážními zónami, a jsem s ní moc spokojená.

Vyhovuje mi tuhostí, protože paměťová pěna se mému tělu přizpůsobí.

Má pratelný „protiroztočový“ potah, a je dost vysoká, takže se mi z ní velmi dobře vstává.

Pokud bych to tedy měla shrnout – jsem velmi spokojená. První týden jsem si na matraci zvykala, ale od druhého týdne se mi spí dobře. Tím myslím, že nejen dobře spím, ale probouzím se odpočinutá a bolesti kloubů už mne netrápí. V kombinaci kvalita x cena je tenhle nákup opravdu moc dobrá investice do dobrého spaní, a vlastně i do zdraví.

Komunikace s eshopem je na jedničku. Pokud si tedy nejste jistí, klidně si poproste o radu.

Eshop je velmi přehledný. Krásně se tady proklikám tam, kam potřebuji. Kromě matrací za hubičku tady mají samozřejmě i spoustu dalších důležitých věcí pro klidný spánek – postele, rošty, polštáře, náhradní potahy na matrace, nebo třeba prostěradla.

Pokud si chcete celý sortiment eshopu prohlédnout, klikněte zde: Matracezahubicku.cz

 

Dětský kusový koberec Torino Kids 233 World Map

 

Dnes bych se chtěla chvíli věnovat kobercům.

Koberce dotváří interiér našeho domova. S koberci je domov rázem útulnější. Je super, že dnes si můžeme vybrat koberce přesně podle svého vkusu.

Někomu to přijde normální a obyčejné – já jsem ale žila v době před Sametovou revolucí, takže si pamatuji, že v obchodech s koberci až tak velký výběr nebyl. Takže jsme často kupovali koberce takové, které se alespoň trochu podobaly našim představám, a alespoň trochu ladily s nábytkem. O dětských kobercích jsme si mohli nechat jenom zdát.

Proto si ohromně užívám, že dnes si mohu vybírat ze všech možných druhů a typů koberců do každé místnosti.

Momentálně připravujeme pokojíček pro vnuka. Tam rozhodně koberec musí být, protože děti si nejraději a nejčastěji hrají na zemi – tak aby jim nebylo zima.

Koberce nejraději nakupuji na eshopu Mujkoberec.cz.

Tenhle eshop mám vyzkoušený, proto vím, že zboží tu mají kvalitní, velký výběr, a super podmínky pro nakupování.

Prima je i to, že když potřebuji poradit, radu dostanu.

Já tuhle službu mám opravdu moc ráda, protože někdy si nejsem jistá rozměrem, údržbou, materiálem – takže si dávám pozor, abych nekoupila špatně. Jsem váhavá, a někdy potřebuji ujistit, že nakupuji to, co chci. Většinou tedy radu nepotřebuji, protože popisy u koberců jsou opravdu precizní, a je tam vypsáno všechno do detailů, ale co kdyby.

Vůbec se nedivím, že eshop Mujkoberec.cz se už tři roky po sobě stává vítězem v ceně popularity Shop roku!

Navíc jim není lhostejná ekologie, a snaží se vybírat materiály udržitelné.

Pro nákup v eshopu Můj koberec hraje velkou roli i to, že dopravu máte zadarmo. A to dokonce i tehdy, když koberec potřebujete vyměnit. Tady se prostě dopravné neplatí. Paráda, že?

Jo a ještě jednu věc na tomhle eshopu miluju. A to je služba, kdy vám vrátí rozdíl v ceně koberce, pokud bude do 60 dnů od zakoupení zlevněný. To je velmi unikátní, a přitom milé. Nic mě totiž nemůže naštvat víc, než to, že koupím nějaký produkt, a on je za týden ve výrazné slevě. Prostě mám nákupy na Mujkoberec.cz moc ráda.

Letos nás doma čeká velká výměna koberců i lina. Koberce už máme staré, práší a barvy už taky nejsou nic moc. Prostě naše podlahy potřebují upgrade.

Jak už jsem ale zmínila, první je na řadě vnuk a jeho pokojíček.

Když vidím nabídku dětských koberců, chtěla bych být zase malá holka. Jak já bych si některé z nich užila.

Na eshopu Mujkoberec.cz mají spoustu typů, rozměrů, materiálů, barev a potisků koberců a koberečků pro děti.

Každý dětský pokojíček tak může být s kobercem, který vyjadřuje to, co mají děti rády, a také laděn do barvy, kterou chceme.

Koberec jsem vybírala kusový. Chtěla jsem jen, aby byl dostatečně velký na to, aby vnuk nebyl omezený prostorem, a zároveň aby údržba koberce nebyla obtížná. Přeci jen je vnuk malý, a občas dojde k nehodě – tak abychom koberec prostě jen vzali a vyčistili.

Koberec jsme s vnoučkem vybírali společně. Já jsem vytipovala oblasti, které má vnuk rád, podle nich vybrala vzory, barvy a rozměry koberečků, a pak jsme u počítače vybírali spolu ten pravý.

Přiznávám, že nejvíc jsem vybírala koberců s motivem silnic. Robin miluje odmalinka auta, takže jsem předpokládala, že silnice pro něj, jako pro kluka „autíčkáře“ bude ideální.

Taky přiznávám, že do výběru jsem zařadila i koberce s motivem, skákacího panáka. Ale to byl asi spíš můj sen – jako malá jsem „panáka“ skákala moc ráda. S holkama jsme kreslily panáky na silnice a chodníky v každé volné chvíli. Byla to oblíbená zábava.

Proto jsem tak trochu v duchu doufala, že i vnuka by tenhle skákací panák mohl zaujmout, a líbit se mu.

Ale je to asi spíš koberec pro holky.

Výhoda je, že když si holčičky chtějí hrát, skáčou panáka. Když si hrát nechtějí, koberec můžete smotat a uklidit, protože to je právě výhoda kusových koberců.

Koberec se skákacím panákem se mi moc líbí, tak pro ty, kdo mají holčičky – koberec si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: koberec Skákací panák

 

Panák na skákání propadl úplně, takže jsem otvírala koberce s potiskem silnice.

Opravdu hodně mne překvapilo, když silnice úspěch neměly, ale velkou radost a nadšení vyvolal dětský koberec s mapou světa a zvířaty.

Ten nakonec vyhrál.

Byla to láska na první pohled - a další diskuze byla zbytečná.

Robin se zamiloval do zvířátkového koberce. No, asi se mu ani nedivím. On je to koberec opravdu velmi povedený a krásně barevný.

Na koberci jsou natištěné kontinenty, moře a oceány. Na každém kontinentu a v moři jsou natištěna zvířátka a živočichové, kteří tam žijí.

Takže třeba v Africe lev, žirafa, nebo třeba zebra. V Evropě liška, jelen a veverka. V každém kontinentu jsou vybrána zvířátka, která mají děti nejvíc v oblibě – sloni, hroši, medvědi, opice, ale i chobotnice, delfín a spousta dalších.

Všechny obrázky jsou vkusné, v kontrastních jasných barvách – zvířata vypadají opravdu tak, jak vypadat mají.

Kromě toho, že je koberec krásný se děti naučí pojmenovat světadíly, moře, oceány a zvířata, která v nich žijí. Stačí jim párkrát ukázat na světadíl a pojmenovat ho – v poměrně krátké době nás Robin překvapil tím, že když mu řekneme název světadílu, najde ho bez problému. Mám z toho radost.

Koberec je nádherně měkký a je bezvlasý. Je tedy praktický na úpravu, ale i na dětské hraní.

Perfektně odizoluje chlad z podlahy, takže už se nemusíme bát, že vnuk při hře na zemi nastydne.

Pokud máte v podlaze podlahové topení, nemusíte mít obavy – tento koberec je vhodný i pro tento typ podlah. 

Zároveň je vhodný i na vysávání robotickým vysavačem – vysavač by tedy na koberec měl v pohodě vjet a nezaseknout se.

Materiál je jemný, hebký polyester. Koberec je certifikovaný certifikátem kvality. Záruka na něj je 3 roky!

Vůbec se nedivím, že tenhle koberec se stal kobercem roku 2018. Je totiž originální, velmi hezký, barevný a přitom vkusný.

A co je to nejdůležitější: Líbí se dětem! To se mi potvrdilo, když jsem viděla, s jakým nadšením si ho vnouček vybral.

Koberec si můžete vybrat ve třech velikostech – 80x120 cm, 120x170 cm a 160x230cm.

My jsme si vybrali zlatou střední cestu.

 • Materiál – syntetický (umělý)
 • Specifikace materiálu – polyester
 • Typ vlasu – bez vlasu, nenáročný
 • Celková výška 9 mm
 • Celková váha 1400 g/m2
 • Výška vlasu – bezvlasý
 • Vhodné pro děti od 3 – 6 let
 • Podklad – textil
 • Styl – dětský
 • Využití – vnitřní
 • Speciální vlastnosti – vhodný pro podlahové vytápění
 • Kompatibilní s robotickým vysavačem
 • Vlastnosti: snadná údržba, vysoká hustota vlasu, antistatický
 • Výroba – strojně dělaný
 • Záruka – 3 roky (prodloužená)
 • Tvar – obdélník
 • Doprava – zdarma

Pokud si chcete tento krásný dětský koberec prohlédnout, nebo objednat, klikněte zde: Dětský kusový koberec Torino Kids 233 World Map

Pokud máte o dětském koberci jinou představu, celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Mujkoberec.cz