Testování deky, peřiny, ložní textil...


Flanel fleece deka

Jako vždy před vánoci na poslední chvíli řeším, jaký dárek dát dědovi a babičce. Tak nějak se chci vyhýbat obligátním kosmetickým sadám a bačkorám, kterých už musí mít zásobu, protože nakonec u nich skončí většina stejně bezradných členů rodiny.

A letos jsem dostala skvělý nápad a tím je vánoční deka flanel fleece od firmy Stoklasa.

Deka přišla krásně zabalená – stočená do válce. Když jsem ji rozbalila, byla jsem hned nadšená. Je velmi příjemná na dotyk. Jemná, hebká a přitom velmi hřejivá.

Rozměr deky je 150 x 200 cm, je tedy dostatečně velká na přikrytí, zachumlání se u televize, anebo třeba jako přehoz na sedačku.

Tloušťka deky je 0,4 cm, gramáž 280 g/m2 a materiál je 100% polyester – deka tedy půjde velmi dobře udržovat. Při praní na 30 stupňů se na ní nebudou dělat žádné žmolky jako u dek s vlnou. Na eshopu stoklasa.cz deku mají ve 4 variantách: šedá nejsvětlejší, červená vánoční, zelená a šedá paloma

Díky materiálu je i velmi lehká, přikrytí s ní je tedy velmi příjemné.

Tahle deka je opravdu jemná, hebká a hřejivá, takže dědeček až se vrátí ze své zimní procházky, nebo v zimě ze sledování hokeje na kluzišti, nebude mu už zima – přikryje se dekou a bude mu příjemně. No a babička bude pod dekou třeba sledovat své oblíbené večerní seriály v televizi. A jak znám babičku, určitě deku použije i jako přehoz na sedačku, aby dozdobila byt vánočním motivem

Pokud tedy stále ještě nemáte jasno v tom, co nadělit pod stromeček, tahle deka se nabízí jako skvělá volba. Já jsem ji vyzkoušela a i u mne si najde svoje místo, konečně nebudu mít večer, když se zastavím a sednu si s knížkou, studené nohy. A znáte za dlouhých zimních večerů lepší relax, než deku, šálek s čajem a milou knížku (měla bych přiznat i čokoládu)? Já se na tyhle chvíle těším vždycky celý rok (a celé léto si připravuji knížky na čtení). Letos mi bude o to příjemněji, že budu mít vánočně zdobenou lehoučkou a teplou deku ze Stoklasa.cz.

Pokud chcete oupit deku, klikněte zde: Vánoční deka flanel fleece

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Stoklasa, klikněte zde: stoklasa.cz eshop


Pro klidný spánek a hezké sny polštáře Levanda a Dream

Spánek – jedna z nejzákladnějších lidských potřeb. Prospíme zhruba jednu třetinu života. A na kvalitě spánku se podílí i prostředí, ve kterém spíme. Proto se snažíme si různě ložnice zdobit a krášlit. Pokud ale má náš spánek být kvalitní, je třeba, abychom měli i kvalitní lůžkoviny. Velmi důležitý je polštář a přikrývka. Už z dětství z pohádky O princezně na hrášku víme, že kvalita lůžkovin je prostě důležitá – princezna měla lůžkoviny špatné, proto se jí špatně spalo. Pořídíme – li si kvalitní lůžkoviny, žádný „hrášek“ nás budit nebude. A protože kvalitu našeho spánku nejvíc ovlivňuje polštář, hledala jsem ty nejlepší, na kterých se spí jako v pohádce a nebudíte se s bolestmi za krkem nebo bolestí zad. 

Otestovala jsem pro vás proto dva druhy polštářů z eshopu zdravaloznice.cz.

První polštář je polštář s přírodní úpravou se jmenuje Levanda. Jak už sám název napovídá, tenhle polštář je to pravé pro všechny milovníky levandule.

Já osobně levanduli miluji – je pro mne symbolem krásy, léta, slunné Provence a také vůně čistoty. Proto jsem z tohoto polštáře přímo nadšená. Je to polštář celoroční, a obsahuje vonné mikrokapsle levandule. Pokaždé, když si na polštář lehnu, mám pocit, jako bych se položila na louce v létě mezi levanduli. Moc příjemně se mi s touto vůní usíná. A kromě toho, že krásně voní, vůně levandule v létě odpuzuje komáry, takže už žádné protivné komáří pištění v létě u ucha. Na tomhle polštáři vás čeká jen klidný spánek. U polštáře je možnost regulovat si množství náplně podle potřeby. Na polštáři Levanda je snímatelný a samostatně pratelný obal – je to velmi praktické, odpadá problém s údržbou propocených polštářů – potah jednoduše sundáme (je na zip), vypereme a můžeme znova v klidu a čistotě spát. Polštář si momentálně na vyzkoušení vzala i dcera a je velmi spokojená, takže pokud máte doma dívku ve věku teenagerském, tenhle polštář, co krásně voní taky určitě ocení.

Polštář je velký 50 x 70 cm ( koupit lze i v rozměru 70 x 90 cm)

Prací povlak na zip

Náplň směs PES kuliček a PUR tyčinek

Materiál je recyklovatelný

Vhodné pro děti do 3 let

Praní do 40 stupňů Celsia

Úprava polštáře přírodní

  

Další polštář, který jsem pro vás otestovala je polštář anatomický Dream Visco– chcete li jinak také nazývaný jako zdravotní, někdo také říká z paměťové pěny. Tenhle polštář je pravým požehnáním pro všechny, kdo tráví pracovní dobu u počítače, nebo třeba jen rád hraje na počítači hry, nebo má problém s krční páteří. Mě osobně po delším sezení u počítače krční páteř bolívá, od páteře pak bolí i hlava a spánek pak byl opravdu nic moc.

Tenhle polštář obsahuje jádro z viscoelastické paměťové pěny Memory – polštář se vlivem tělesné teploty přizpůsobuje tvaru hlavy a krku, poskytuje jim pevnou oporu a odlehčuje zatížení krčních a šíjových svalů. Je to velmi příjemné. Od doby, co spím na  polštáři Dream, jsem ráno odpočinutější, žádné potíže s krční páteří po ránu – žádný „přeleželý krk“, jsem naprosto spokojená. Polštář jsem nechala otestovat i partnera a i on si pochvaloval kvalitní oporu hlavy a příjemné spaní.

Rozměr polštáře 50 x 70 cm

Snímatelný a samostatně pratelný povlak polštáře

Potah na zip

Náplň z tyčinek je vyrobena z Visco pěny

Potah lze vyvářet na 95 stupňů celsia – je tedy vhodný i pro alergiky

Polštář má snímatelný návlek na zip, je antibakteriální a protiroztočový, je tedy vhodný i pro alergiky.

Pokud by Šípková Růženka spala svých 100 let na tomhle polštáři, určitě by se probudila čilá a svěží. Spí se na něm opravdu moc dobře. Já sama jsem s paměťovou pěnou zkušenosti dosud neměla, spala jsem na klasickém polštáři, tenhle polštář je ale opravdu skvělý a vyhovuje mi po všech stránkách, budu ho ráda používat i nadále.

Na závěr bych ještě ráda zdůraznila, že společnost Zdravá ložnice je společnost Česká, s českými kvalitními výrobky. Opět se mi potvrdilo, že přísloví " Zlaté české ručičky" je pravdivé, a jsem hrdá, že u nás v Čechách vyrábíme tak kvalitní výrobky.

Zároveň se omlouvám, že jsem v článku použila i fotografie z eshopu, jsou ale tak hezké,a kvalitní, že přiznávám, že mě by se takové nafotit nepovedlo a nechci vás ochudit o obrázek polštářů tak, jak mají vypadat :-)

Pokud si chcete koupit polštář Levanda, klikněte zde: polštář Levanda .

Pokud si chcete koupit polštář Dream,klikněte zde: polštář z paměťové pěny Visco Dream

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Zdravá ložnice


Celoroční ložní souprava Lindart TOP EURO

Dnes bych vám chtěla představit set celoroční přikrývky s polštářem Lindart TOP EURO z eshopu zdravaloznice.cz.

V posteli trávíme zhruba třetinu svého života. Proto je důležité, aby se nám nejen líbila, ale hlavně abychom měli kvalitní lůžkoviny. A polštář i peřinu je třeba občas obměnit. Když si dáme ruku na srdce, uvědomíme si, že povlečení měníme často, lůžkovina jako polštář a peřinu ne. A to je špatně.

Polštář bychom měli měnit každé dva roky, peřinu po zhruba třech až čtyřech letech. A to i v případě, že je alespoň dvakrát do roka vypereme. Pokud peřiny a polštář neměníme, koledujeme si o průšvih v podobě alergií, astmatu, ekzémů nebo třeba i akné. Postel je totiž plná bakterií, které jsou z biologického odpadu z potu, vlasů, a odumřelých kožních buněk. Proto bychom měli povlečení převlékat podle studií vědců jedenkrát týdně a polštáře i peřinu prát, a občas vyměnit, i když se nám zdá ještě dobrá.

Celoroční přikrývka a polštář Lindart TOP EURO jsou lehké a velmi příjemné. Ve spojení s tvarovaným vláknem every fibre HCS v náplni nabízejí tyto ložní výrobky výborné užitné vlastnosti typické pro kvalitní ložní výbavu, včetně vysokého hygienického standardu. Ložní souprava je alergicky neutrální.

Polštář má snímatelný prací povlak (praní na 60 stupňů), ložní pokrývka je rovněž s možností praní na 60 stupňů. V běžné pračce je doporučováno prát přikrývky velikosti 135 x 200 cm, větší je možno prát v pračkách s velkým obsahem, nebo zanést do čistírny. Ložní souprava Lindart TOP EURO se vyrábí z lehké a pevné tkaniny ze směsi polyesteru a bavlny (50% bavlny/50% polyester) se zvýšenou odolností proti opotřebení

Pokud tedy chcete spát v příjemném prostředí ložnice na  kvalitním polštáři ( 70 x 90 cm), který poskytuje dobrou oporu hlavy a přikrýt se kvalitní peřinou ( 135 x 200 cm), zvolte celoroční soupravu Lindart TOP EURO z eshopu zdravaloznice.cz. Na soupravu je v eshopu momentálně 20 % sleva, tak neváhejte.

Ložní celoroční soupravu koupíte po kliknutí zde: Lindart TOP EURO ložní souprava .

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: zdravaloznice.cz


Hřejivá sada Warm Hug

Podzimní plískanice už začaly v plné síle, vědět o sobě daly i první mrazíky. Ať chceme, nebo ne, podzim se začíná pomalu překlápět do zimy. A tak čím dál častěji chodíme domů vymrzlí a potřebujeme se zahřát.

Já jsem našla řešení proti zimě ideální – je to hřejivá sada Wurm Hug

Mám hrozně ráda ten pocit, když si po příchodu domů uvařím horký čaj, vezmu si knížku, nebo pustím prima film a zachumlám se do deky. Je to velmi příjemné, prohřeju se celkem rychle, a odpočinu si opravdu báječně. Konec studeným rukám a nohám. Tahle mazlící deka je na ně jako dělaná. A proč mazlící? Z jedné její strany je mikroplyš a z druhé fleece – obojí je na omak velmi příjemné. Každé přikrytí je jako pohlazení a pomazlení. Ten materiál je opravdu velmi jemný a příjemný – u mne spadá do kategorie „mazlení a ohřívání“ a „už nikdy z pod té deky nevylezu“. Deka je dostatečně velká ( 130 x 190 cm), takže se do ní pohodlně zabalíte tak, že nikde ani kousek těla nevyčnívá. Je dost velká i na to, aby se s vámi přikryl nějaký „malý podnájemník“, takže vnouček si moc rád zaleze ke mně do deky a čteme si pohádky. Jak já mám tyhle příjemné chvíle ráda. 

Kromě deky je v sadě Wurm Hug i měkký a jemný polštářek ( 40 x 40 cm), na tom většinou vnouček u pohádek usne. Pokud je vám varianta deky 190 x 130 cm malá, pořiďte si variantu 200 x 200 cm, ta už je dostatečně velká i pro dva, takže pod ní můžete klidně i spát spolu s partnerem. Deka je opravdu jemná, a je i lehoučká, takže vnímáte jen teplo a příjemný dotek, váhu přikrývky téměř necítíte. Vybrat si můžete sadu v 5 barevných provedeních – stříbrná, fialová, modrá, červená a hnědá. Barvu si tedy vybere každý podle svého vkusu. Já mám ráda modrou barvu, moje volba byla tedy modrá – je nádherná, tmavá, vypadá v kontrastu se sněhově bílým mikroplyšem moc hezky.

Sada je ideální i jako tip na vánoční dárek – je ovázána stuhou s věnováním.

Sadu Warm Hug koupíte na eshopu spaníčko.cz po kliknutí zde: Hřejivá sada Warm Hug V 3

 

Na eshopu spanicko.cz ale nekoupíte jen hřejivou sadu Warm Hug, ale v podstatě všechno, co potřebujete mít v ložnici, aby se vám dobře spalo a váš odpočinek byl dokonalý. Koupíte zde vestavné skříně, sklopné postele, spací patra, nebo vybavení dětského pokoje, a samozřejmě různé druhy a typy postelí a roštů, a v neposlední řadě i matrace, lůžkoviny, polštáře, přikrývky – prostě všechno pro klidný a nerušený spánek.

Myslím, že kdyby si Šípková Růženka mohla vybrat, kde si nakoupí vybavení ložnice, aby se jí sto let hezky spalo, šla by nakupovat na eshop spaníčko.cz (–mají tu opravdu všechno, co je třeba), a přikryla by se hřejivou sadou Warm Hug. I když nevím, jestli by princ Růženku probudil polibkem. Mohlo by se totiž stát, že jakmile se jednou dotkne mikroplyše na dece Warm Hug, na buzení zapomene a usne v klidu vedle Růženky.

Warm Hug sada deky a polštáře v dárkovém balení je určitě super tip na vánoční dárek. Některé fotky v článku jsou z eshopu spanicko.cz – snažila jsem se vám je nějak hezky vyfotit,ale přiznávám, že ve focení zrovna mistr nejsem a tam ty fotky jsou dokonalé

A pokud si chcete koupit vybavení pro klidný spánek, určitě si prohlédněte celý sortiment eshopu spaníčko.cz – po kliknutí zde: spanicko.cz

 


Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm šedá

 

Léto pomalu končí, začíná podzim. Venku je sice ještě přes den teplo (někdy až vedro), ale ráno a večer už je dost chladno. Já tahle teplotní skoky moc ráda nemám, a věřím, že nejsem jediná. Přes den je mi horko, jsem vyhřátá, a když se večer trochu ochladí, vnímám to pocitově jako velkou zimu. Pocit chladu nemám moc ráda. Necítím se pak příjemně. Ráda si večer čtu, nebo se dívám na televizi, a to prostě se studenýma nohama (velký problém hlavně nás, žen) a rukama nejde. Nevnímám pak obsah knihy ani filmu – já prostě mám ráda teplo a pohodu.

Protože se znám, a vím, že pocit chladu není pro mne nic příjemného, vybavila jsem se předem krásnou mikroflanelovou dekou šedé barvy z eshopu Naau.cz.

Deka je dostatečně velká, a je z takového toho mazlícího materiálu. Jemný a hebký plyš je nám všem velmi příjemný. Deka je v rozměru 150 x 200 cm, je tedy dostat velká na přikrytí i na takové to zachumlání, kdy se potřebujete do deky celí zabalit, a prohřát.

Deka je velmi lehká, po přikrytí mne nikde nic netíží, netlačí – díky tomu, jak je deka lehoučká, ji na těle téměř necítím, vnímám jen příjemné teplo. Deka je příjemně hřejivá.

Materiál je 100 %  PES, deku lze tedy běžně prát v pračce. To jsem ráda, protože občas je deka potřeba vyčistit.  Suchá je pak díky materiálu docela rychle.

Mikroflanel je velmi příjemný materiál. Umí nejen hřát, ale dobře udržuje tělesnou teplotu, takže nemám po přikrytí pocit přehřátí, cítím se příjemně. Jsem moc ráda, protože mám často studené nohy a chodit doma v teplých ponožkách – to moc ráda nemám. Teď si prostě přikryju (nebo zabalím) nohy a je mi fajn.

Na podzim moc ráda chodím na dlouhé procházky s vnukem. Sbíráme kaštany na zvířátka, brouzdáme se spadaným listím a kochám se krásnou barevnou podzimní přírodou. Domů pak chodíme celkem promrzlí. Letos mi to nevadí. Pod deku se vejdeme pohodlně s vnukem oba, takže po příchodu domů si zalezeme pod deku, a než si přečteme jednu pohádku, bude nám zase příjemně.

Deku jsem zkoušela zatím jen teď, když je chladno, dovedu si ale dost dobře představit, že se dekou budu přikrývat i v horkých letních nocích. Deka je lehoučká, takže ji ráda vyměním za prošívanou deku, která je celkem teplá. Takže určitě i v létě mi pod dekou bude příjemně, to vám ale řeknu, až zase bude teplo.

Deka z mikroflanelu bude mým společníkem na chladné podzimní a zimní večery. Už se těším, až se do ní zachumlám, vezmu si knížku, uvařím si horký čaj a budu si číst. Bude mi příjemně teplo, jak to mám ráda.

Deka bude fajn dárek pro všechny starší lidi, co mají jako já rádi teplo.

Pokud si chcete deku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Deka z mikroflanelu 150 x 200 cm

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: www.naau.cz

 


Zimní fusak  od firmy Kaarsgaren

 

Podzim a blížící se zima se čím dál víc připomínají. Já jako hrdá babička se moc ráda chlubím vnoučkem, a aby se mu hezky spinkalo, jezdíme na dlouhé procházky s kočárkem. Počasí už je velmi chladné, a samotná deka už nestačí, aby miminku nebylo zima.

Protože můj vnouček je pro mne velmi důležitý, chci, aby se cítil na procházkách příjemně, a aby mu nebyla zima. Proto už do kočárku používám fusak.

Mám moc ráda české výrobky. Přeci jen čeští výrobci nejlépe vědí, jaké potřeby mají miminka u nás v Čechách, a stále mám na paměti pořekadlo „zlaté české ručičky“. To se mi potvrdilo i v případě fusaku.

Vybrala jsem fusak od české firmy Kaarsgaren. Fusak mne nadchl svými parametry už při prohlížení na internetových stránkách, a ještě víc když jsem ho měla doma. Fusak je velmi lehký a přitom velmi teplý.

Tak nějak jsem zavzpomínala na fusak, který jsem používala, když byly moje děti malé. Byl s beránkem, celkem těžký a celkem byl i hrubý. Musela jsem dětem dávat pod hlavu složenou plenu, aby neměly od fusaku podrážděnou tvářičku. Sice asi byl teplý, ale vsunout do něj dítě v kombinéze nebylo vůbec jednoduché. Tehdy byl fusak šitý spíš pro menší děti, větší dítě po usazení v kočárku nebylo zabalené celé, a fusak klouzal po sportovním kočárku dolů. Proto jsem byla zvědavá, jak budu spokojená s fusakem současným, moderním.

Fusak mne, jak už jsem psala, velmi příjemně překvapil. Materiál je na omak velmi příjemný, a je i velmi teplý. Po dlouhé procházce s vnoučkem jsem z kočárku spolu s fusakem vyndala spící, krásně zahřáté miminko.

Materiál fusaku je oteplovací rouno značky Valtherm. Tady si nebudu nic vymýšlet a o materiálu použiji informaci od výrobce:

Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Na základě tohoto fyzikálního principu byl vyvinut nový oteplovací materiál značky Valtherm. Jedná se o polyesterová mikrovlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. Jsou tak v této vložce vytvořeny miliony mikroskopicky malých vzduchových dutin, které v sobě vážou teplo izolující vzduch – pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do -35 stupňů Celsia.“

Výhody materiálu Valtherm:

 • Nízká nasáklivost.
 • Jedná se o oteplovací rouno s jedinečnou mikrobuňkovitou strukturou.
 • Vyniká absolutně bezkonkurenční lehkostí - je nemačkavý.
 • Zachovává výborné izolační schopnosti i při opakovaném praní.
 • Antialergický – neobsahuje žádné alergeny.
 • Složení umožňující maximální udržení tělesné teploty a to aniž by se bránilo přirozené transpiraci – odolnost vůči napadení mikroorganismy a moly.

 

A právě tento materiál Valterm byl použit do dětského fusaku.

První, co mne napadlo, když jsem fusak držela v ruce, bylo, že je příjemně lehoučký. Hned druhá myšlenka byla, že materiál je velmi jemný a na dotek příjemný. Protože už z praxe vím, jak děti dokážou všechno ušpinit, je pro mne důležitá i snadná údržba fusaku. Fusak lze prát při 30° C, pokud je omatlaný na vnější části, stačí ho většinou otřít mokrým hadrem. Díky nepromokavému, vodě, větru a mrazu odolnému materiálu můžete fusak použít i do sáněk, ani když chumelí se fusak nepromáčí.

Perfektní je i to, že fusak jde krásně celý rozepnout. Už žádné složité cpaní vzpouzejícího mimina do fusaku – stačí rozepnout zip a mimino do fusaku položit a zase zip zapnout. Někdo si možná řekne: „A co je na tom zvláštního?“. Odpovím mu, je to opravdu prima, protože jakmile je dítě větší, umělo mne při ukládání do fusaku, který nešel rozepnout, pořádně potrápit.

Inovativní na tomhle fusaku je i šňůrkové stahování kolem hlavičky dítěte. To bude, až začne zima, velmi praktická věc. Na schování vytažené šňůrky po stažení kolem hlavičky dítěte je na fusaku praktická kapsička.

Když už jsme u těch praktických věcí – u nás je miminko zatím malé, takže zatím nám stačí klasická velikost fusaku, ale můžeme ho klidně využít i v následujících zimách. Fusak je totiž vyroben jako rostoucí, takže na spodní část lze zipem připnout prodloužení, které je opatřeno nepromokavou vrstvou, není tedy při používání fusaku třeba dítěti zouvat botičky. Základní střih má šířku 50 cm a délku 90 cm – lze ho použít do kočárků s uzavřenou korbičkou, pro větší děti lze prodloužit o 25 cm.

Při popisování fusaku si tak trochu připadám, že skáču z jednoho tématu na druhé. Ale já mám opravdu takový ten pocit, jako když vám popisuji nějakou fajn funkci a v tu chvíli mne napadne jiná, stejně skvělá, a chci vám to honem sdělit, než na to zapomenu. Tak se na mne tedy nezlobte, protože tento fusak je doslova a do písmene vymazlený, a já nechci opomenout žádnou z praktických funkcí fusaku. Je vidět, že výrobci vycházeli z dlouholetých poznatků a fusak ladili, až ho vyladili na skvělou úroveň.

Fusak je samozřejmě vyrobený jako multifunkční – v dnešní době děti poutáme popruhy v autosedačkách a ve sporťácích – i na to výrobce myslel a ve fusaky jsou otvory pro popruhy.

Kdo má větší děti, které už v kočárku sedí určitě ocení i kapsu, která se navlékne na opěrku a fusak vůbec nesjíždí. Super věc, to mi věřte.

 • Zimní fusak s možností prodloužení spodním nánožníkem.
 • Využití do všech typů kočárků (klasické, sporťáky, golfky).
 • Vnější potah 100% polyester (voděodpudivý), vnitřní potah beránek (100% biobavlna), výplň oteplovací rouno značky VALTHERM.
 • Biobavlna je vyrobená z GOTS certifikované příze.
 • Fusak má uprostřed zip a lze ho celý rozevřít.
 • Šňůrové stahování kolem hlavičky + kapsa na šňůrku.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů zajišťují bezpečné použití i sedícímu miminku.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí v kočárku při poloze vsedě.
 • Praní na 30° C.
 • Rozměry cca 90 x 50 cm bez nánožníku, 115 x 50 cm s nánožníkem.
 • Fusak vyrábíme v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
 
 

Ještě z jedné věci jsem nadšená. Tou vychytávkou, kterou jsem, když jsem měla děti, neznala, jsou rukavice na kočárek.

To vám je tak praktická věc. Ještě teď mne zazebe v myšlenkách mráz, když si vzpomenu na zimní procházky s kočárkem. Pocházím totiž z Vysočiny a tam když je zima, tak pořádná. Mráz umí pořádně zalézt za nehty. Pletené rukavice moc ruce neprohřály, když jsem držela madlo kočárku delší dobu, měla jsem mráz zalezlý za nehty. V palčácích se madlo špatně drželo.

Proto jsem s radostí vybrala rukavice na kočárek ve stejné barvě, jako je fusak.

I materiál je v těchto rukavicích stejný jako u fusaku.

Beránek z biobavlny s oteplovacím rounem značky Valtherm.

Rukavice jsou vhodné na všechny typy kočárků, jsou odolné proti větru, dešti, a hlavně mrazu. Neskutečné pohodlí – nemusíte složitě nasazovat prstové rukavice, rychle a snadno vám ruka vklouzne do téhle praktické rukavice na kočárek.  Já si díky tomu, že má stejný materiál, jako fusak umím lépe představit, jak příjemné teplo našemu mrňouskovi je.

 Rukavice – stejně jako fusak lze prát na 30° C.

A jaké je shrnutí pocitů z tohoto fusaku na závěr?

 

Naprosté nadšení. Je tak praktický, tak lehký a tak teplý…

Díky zipům si můžete fusak rozepnout tak, jak potřebujete. Má možnost prodloužení, praktickou šňůrku na stažení kolem hlavy miminka, a otvory na bezpečnostní popruhy.

Nejvíc jsem ale nadšená u fusaku i u rukavic z toho perfektního materiálu. Hebkého, a přitom skvěle hřejivého.

Fusak doporučuji pro miminka už od narození – je opravdu velmi materiálově příjemný, a kvalitní – zahřeje i ty nejmenší mrňousky.

Pak už je stačí jen uložit miminko do kočárku, strčit ruce do rukavic připnutých k madlu kočárku, a dlouho se procházet podzimní a zimní krajinou. Zima nás už vůbec nezaskočí.

Zapamatujte si: skvělý materiál použitý ve fusaku i rukavicích je oteplovací rouno značky Valtherm. Fusak i rukavice jsou výrobky od české firmy Kaarsgaren s.r.o. Tahle informace se všem maminkám s malými dětmi určitě bude hodit.

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zimní fusak s beránkem z biobavlny

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit rukavice, klikněte zde: rukavice na kočárek z biobavlny

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz

Více o výrobci fusaku, rukavic a dalších výrobků pro děti se dozvíte zde: kaarsgaren.eu


Chránič matrace.

 

Dnes bych vám chtěla představit chránič matrace.

Každý, kdo má menší děti, a bere si je občas do postele, ví, že někdy prostě dojde k nehodě. Někdy proteče plenkou to, co v ní mělo být udrženo, jindy z lahvičky vyteče její obsah a pak je na průšvih zaděláno. Všechno proteče do drahých matrací a tam se začnou množit potvůrky, které našemu zdraví úplně dobře nedělají. Nemluvě o zápachu, který se po čase z matrací line. Nic příjemného.

Proto jsem vyzkoušela chránič matrací od výrobce Kaarsgaren.

Možná si řeknete, proč vám popisuji tak obyčejnou věc, jako je chránič matrace, ale ono to je někdy věda, koupit chránič dobrý a kvalitní.

Věřte, že mi prošlo rukama spousty chráničů. Mám 4 děti, a v posteli u mě byly každou chvíli. Hlavně když jim nebylo dobře, a potřebovala jsem je mít blízko. Poblinkaná postel pak není nic příjemného. A když není dobrý chránič matrace, není to dobré, protože všechno proteče do matrace a ta už nikdy nejde vyčistit – jen povrchově.

Měla jsem doma spousty typů a druhů chráničů z různých materiálů. Některé protekly, a propouštěly tekutinu, takže nebyly moc platné. Jiné se během krátké doby prodřely a mohla jsem je vyhodit po dvou vypráních. Nejhorší byly ty – jak jí jim říkám – igelitky. Nepropustné byly, ale spát se na nich nedalo. Byly mokré od potu, protože nesály, ani nepropouštěly. Chrániče byly cítit a při každém otočení šustily. Igelit po čase začal praskat a hrnout se, takže tlačily. Proto jsem hledala a hledala mezi chrániči, až jsem našla.

Našla jsem kvalitní chránič matrace. Je opravdu lehoučký, a slabý, takže nemáte na matraci žádné tlusté přistýlky. Materiál je úžasně příjemný.

Horní část tvoří 100% bavlna, spodní část 100% polyuretan. Výplň je absorpční.

Chránič upevníte na matraci pružnou gumou – tedy žádné složité uvazování.

Chránič můžete vyprat až na 90 stupňů, nežehlí se. Pozor – nesušte v sušičce, ať chránič nezničíte.

Když jsem chránič nasadila na matrace, tak trochu jsem byla napnutá a zvědavá. Bude tenhle nový konečně kvalitní a bude mi vyhovovat?

Mám ohromnou radost, protože můžu říct ANO!!

Konečně jsem našla ten pravý, který mi vyhovuje ve všech směrech.

Je tak důmyslně vyrobený, že když na něj unikne nějaká tekutina, vsákne se dovnitř a povrch zůstává suchý. Nemusíte tak honem převlékat postel uprostřed noci, když dojde k nehodě a třeba čaj vyteče i na postel. Je to jako takové malé kouzlo.

Šťastná jsem i z toho, že chránič nešustí igelitem. Materiál vůbec pod sebou necítíte a nevnímáte, že na matraci je chránič.

Výhoda je i to, že chránič je antibakteriální – prostě super materiál. Další výhoda je i to, že chránič „dýchá“ – tedy se nemusím vůbec bát, že se v noci zpotím a zůstanu spát na mokrém.

Já tady popisuji, že chránič je určený jako ochrana při nehodách spojených se spaním malých dětí v posteli s dospělými.

Ono to ale není jen tak jednoznačné. Tenhle chránič je super na každou postel. I na tu pro dospělé, kteří už nemají malé děti.

 Jako příklad uvedu třeba i potíže žen v období menopauzy. Noční pocení je otravné a nepříjemné, a každá žena si tímto příznakem menopauzy projde. Potíme se v noci celkem hodně, a všechno se vsákne do matrace, na které jsou pak fleky a páchne. A co si budeme povídat – kvalitní matrace není úplně nejlevnější věc. Tenhle chránič krásně matraci ochrání.

Chránič určitě využije i každý, kdo se stará o staré rodiče. Tam k nočním nehodám a protečení plen, nebo úniku moči dochází také, a je to pak nepříjemné pro všechny. Tady opět pomůže chránič – prostě sbalíte, strčíte do pračky a matrace jsou v pohodě.

Výrobce slibuje u chrániče i dlouhou trvanlivost. Mohu potvrdit, že jsem ten svůj vyprala už několikrát a – tramtadadáááá: Je v pohodě!!!  Pořád stejný, jako bych ho nový vyndala ze sáčku.

Pokud tedy chcete ochránit svoje matrace, a mít postel čistou, voňavou i když máte malé děti, nebo se třeba víc potíte, nebo si mažete nějaké masti na nohy, máte staré rodiče – těch důvodů proč chránit matraci je spousta. Výhodou chrániče je, že vaše postel bude pořád čistá.

Jsem moc ráda, protože chránič od výrobce Kaarsgaren opravdu funguje a je super na údržbu, a v posteli ho vůbec necítíte.

Koupit si chránič můžete v různých velikostech podle rozměrů vaší matrace a postele.

 • Propouští vzduch.
 • Zadržuje tekutiny.
 • Je antibakteriální.
 • Lze prát na 90° C.
 • Dlouhá životnost.
 • Tekutiny vsaje dovnitř, proto zůstává na povrchu suchý.
 • Šitý v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
Původně jsem chtěla vyfotit jen potah na posteli, ale je tak měkký, že jsem našeho psího modela Jugha z něj nemohla dostat. Jakmile jsem poodstoupila od postele šup a byl zase nahoře - materiál je prostě na omak opravdu velmi příjemný.

 

Pokud si chcete chránič prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: chránič matrace Kaarsgaren

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz