Testování a recenze nádobí


Multifunkční hrnec Philips HD3037

 

·        Tentokrát jsme pro vás testovali Elektrický hrnec Philips HD 3037

. Musím přiznat, že když jsem hrnec vybalila, přepadla mě trochu panika, jestli vůbec zvládnu s přístrojem zacházet. Připadal mi na první pohled složitý. Na ten druhý, když jsem si přečetla návod k použití, jsem už byla klidnější a ve chvíli kdy hrnec zapnete a začnete zkoušet, zjistíte, že ovládání vůbec složité není, jen přepínáte v menu mezi funkcemi, a když jsem vařila potřetí, už jsme s hrncem byly srostlí. Měla jsem strach, jestli půjde hrnec dobře čistit, ale vnitřní vyjímatelná nádoba jde vyndat velmi dobře a umýt také, ostatní části nijak není třeba složitě čistit, otíráte a je to hned. Hrnec má příkon 980W a objem vnitřního hrnce je 5 litrů, takže opravdu dostačující na běžné vaření. Délka kabelu je asi 1,2 metru, takže mi pohodlně dosáhla k zásuvce. Součástí výbavy k hrnci je i plastový tác na vaření v páře, odměrka, stěrka, naběračka a ochranná rukavice (chňapka na manipulaci s vnitřní nádobou)

·         

Byla jsem zvědavá na všechny funkce, takže jsem vyzkoušela vaření polévky, smažení, dušení masa ale hlavně jsem byla zvědavá na zapékání. Nevěřila jsem, ale opravdu když jsem zapekla „Šunkofleky“, byla na jejich povrchu kůrka. Moc nám chutnaly. Zkusila jsem i koláč, ten jsem tedy zkusila raději podle kuchařky, která k hrnci byla přiložená, protože na vlastní recept jsem si hned netroufla, protože jsem nevěděla, jak to dopadne. Dopadlo to dobře, a myslím, že časem začnu experimentovat i s vlastními sladkými dobrotami. Těsto se propeklo dobře.

Velká výhoda multifunkčního hrnce Philips  je, že vaří a smaží se s použitím minimálního množství oleje. Maso se nepřichytává. Hrnec se dá použít i jako pomalý hrnec na dlouhé dušení nebo na „tažení“ vývaru do polévek a omáček – bez starostí, prostě si jen naprogramujete dobu a nemusíte se o nic starat.

Výhodou je i ohřívání jídla – bez připalování, poměrně snadno a pak lze nastavit i funkci udržování teploty jídla. Další super pomoc při vaření – já sama mám 4 děti a chodí domů každý v jinou dobu, takže jsem byla ráda, že nemusím jídlo několikrát ohřívat.

Skvělý je hrnec na vaření rýže a těstovin. Má i funkci na dělání domácích jogurtů, tu jsme zatím ale nezkoušeli.

Jediné co já bych vytkla je nedořešené stékání sražené vody  z víka při otevření,ale to je opravdu maličkost, která mi nijak nevadí.

Já sama jsem byla hodně nadšená z řízků – byly osmažené rychle a byly chutné.

Takže ve shrnutí: Já jsem z multifunkčního hrnce Philips  nadšená, určitě je pro mě v kuchyni přínosem. Jakmile si vyzkoušíte párkrát v něm vařit a přestanete být nervózní z ovládání, budete nadšení jako já a přijde vám směšné, že jste se toho vůbec báli. My budeme vozit hrnec určitě i na chalupu, kde byla omezená možnost vaření, teď budeme mít jedním spotřebičem vyřešeno vaření, smažení i zapékání. Pro chataření a chalupaření je to ideální pomocník co má snadnou údržbu.

Na závěr pár receptů od Zdeňka Pohlreicha, který hrnec také vyzkoušel. 

Šunkové flíčky:

Sponge Caké

Bramboračka s hříbky

Pošírovaný Sea Bass

Kohout na víně

 

Testování Titanového nádobí 

Zdravím vás z kuchyně. Venku je teplo, ale mně to vůbec nevadí. Vařím, peču, smažím – prostě testuji pro Vás nádobí. Tentokrát se jedná o titanové nádobí

V tomto testování je to titanový pekáč a titanová pánev.

Už když jsem vybalila nádobí z krabice, byla jsem nadšená – vůbec se nedivím, že získalo pečeť kvality nejlepšího nádobí. Titanové nádobí je vyráběno v Německu a mě jako kuchařce se moc líbí. Je designově moc pěkně vyrobené.

V tomhle nádobí uvaříte téměř všechno a ještě zdravě- není totiž potřeba téměř žádný tuk ( to ocení všichni, kdo se zajímají o svoje zdraví a chtějí zdravě vařit).

Před prvním použitím stačí nádobí umýt, lehce natřít olejem a zahřát. Pak vytřít a je připraveno.

Na další vaření už není třeba téměř žádný tuk, jen na smažení cibulky je třeba trochu přidat a na smažená jídla jako řízky je také třeba olej použít.

Pokud jste v kuchyni začátečníci, a tvrdíte o sobě, že připálíte i čaj, začněte používat tohle nádobí. Nepřipaluje. A když se Vám to povede, stačí papírovým ubrouskem vytřít a je po problému. Vážně to funguje – moc jsem tomu nevěřila a jako správná zvědavá žena jsem vyzkoušela test s připáleným mlékem. Pokud se vám někdy povedlo mléko připálit, jistě víte, že se to čistí fakt dost špatně. Zkusila jsem to tedy na pánvi a v duchu jsem se modlila, ať to fakt funguje, protože nechci o pánev přijít. A fakticky to vyšlo. Připálené mléko jsem setřela ubrouskem, jen v kuchyni zbylo trochu nelibé vůně, takže jsem chvíli větrala. Další hokus pokusy už jsem s nádobím nedělala – nebylo a není to třeba.

Vaří se v něm opravdu skvěle.

Výhodou nádobí je, že jeho rukojeti jsou vyráběny z tepelně odolného plastu, takže je můžete dávat i do trouby /vydrží až do teploty 230 stupňů/ - takže některá jídla, která potřebují po zatáhnutí dopéct, nebo zapéct můžete i s pánví nebo pekáčem dát rovnou do trouby.

Zkoušela jsem se steakem a s lososem a jsem spokojená. Nemusela jsem používat pánev a pekáč- stačil mi jeden kus nádobí. Prostě rychle orestujete maso aby se zatáhlo a dáte dopéct i s pekáčem nebo pánví rovnou do trouby. Rychlé, efektivní, snadné. Ke každému hrnci, pekáči nebo pánvi je skleněná poklice – dušení tedy taky není problém. On s tímhle nádobím vlastně nebyl problém vůbec s ničím.

Dno a stěny hrnců mají silné stěny, drží tedy dobře teplo, jsou tedy i úsporné. Kvalitní dno pekáče je tak dobré, že na něj dokonce dostanete 10 letou záruku na rovnost dna- tedy další velké plus.

Jen do myčky  nádobí asi příliš vhodné není. Nic se mu sice v myčce nestane, ale lehce se smývá nástřik, protože prostředky do myčky jsou hodně agresivní. Já si svoje nádobí hýčkám, proto ho do myčky nedávám, stačí ho vytřít a vypláchnout, není to vůbec třeba. To ale neznamená, že do myčky nesmí – to jen já ho tam radši nedávám. Stejně jako u teflonu je lepší používat dřevěné a nebo plastové vařečky a měchačky, ale to stejně už většina z nás dělá.

Takže suma sumárum – pokud chcete vařit na kvalitním úsporném nádobí, pořiďte si titanové hrnce – budete spokojeni. A pokud ho koupíte jako dárek – sklidíte pochvalu. Je totiž opravdu dobré.

Pokud si chcete nádobí koupit, najdete ho na tomto odkazu: Titanové nádobí   Čtyřhranný pekáč K268

Tady zakoupíte pekáč:  Titanový pekáč

Tady zakoupíte pánev: Titanová pánev

Na závěr přidám ještě pár videoukázek.

video o testu nepřilnavého povrchu: video test

video o smažení vajíček bez tuku:  smažená vejce bez tuku

pečení perníku v nepřilnavém hrnci: Titanové nádobí - perník

 

Testování polévkovače Easy Soup od firmy Tefal

 

 

Chtěla bych vám představit nový polévkovač Easy Soup od Tefalu.

Miluji polévky. Od mala jsem doma slýchala, že : „Polévka je grunt“. Nikdy jsem to nechápala, a protože jsem prošla školními jídelnami, moc mi polévky nechutnaly. Kouzlo dobré polévky jsem objevila, až když jsem měla vlastní děti. Naučila jsem se vařit různé druhy polévek, moje děti polévky milují a ani já si už bez polévky neumím svůj jídelníček představit. Miluji polévky krémové, vývarové i přesnídávkové. O to větší radost jsem měla z testování polévkovače Easy Soup.

Tenhle chytrý přístroj není o moc větší než rychlovarná konvice, nezabere tedy moc místa, což v panelákové kuchyni všichni ocení. Ještě víc ale oceníte, že polévku uvaříte v jednom přístroji, nemusíte ji pak složitě přelévat do mixéru, ani si ponorným mixérem nezacákáte půlku kuchyně, tenhle šikulka po uvaření hned polévku rozmixuje (zvolíte-li program na krémovou polévku). Pokud uvaříte dříve, než chcete servírovat, udrží přístroj polévku ještě 40 minut horkou. Takže další velké plus. No a pak jen zvednete víčko, a přímo z polévkovače lijete polévku na talíř. Prostě bezva. A odpadá i složité mytí, jak tomu bývá u některých přístrojů. Nic nerozebíráte, nic nevydáváte – prostě jen nalijete vodu, zmáčknete program na rychlé mytí a přístroj vám pak jen oznámí zvukovým signálem, že je umyto. Prostě sen každé hospodyňky, až se vám chce radostí zatleskat.

Polévkovač Easy Soup nemá jen program na krémové polévky, umí i polévky s kousky – takže vývarovou, nebo bramboračku uděláte taky rychle.

Další program je na mixování- já jsem si tak dělala třeba studené polévky. Takže kdo má rád třeba gaspacho, různá pyré, přesnídávky, nebo smoothies (já jsem si dělala rajčatové s bazalkou a nemělo chybu) tenhle program využije určitě rád.

Polévkovač Easy soup určitě doporučuji i maminkám, které nechtějí svoje děti krmit příkrmy ze skleniček, ale chtějí vědět, co jejich děti jí. V polévkovači uděláte skvělé masozeleninové nebo zeleninové příkrmy, nebo si uděláte svoje přesnídávky – zkusila jsem jablečno-meruňkovou, a nezbylo mi skoro ani na ochutnání, jak se doma kolem ní všichni sesypali.

Prostě jen dáte požadovanou zeleninu (pro větší děti přidáte kousky masa), zapnete a jdete si hrát s dětmi. Zvukový signál vás upozorní, že máte připravený skvělý příkrm, jemně rozmixovaný. Co miminko nesní, zamrazíte na další dny. Pak jen necháte pročistit a máte hotovo. A Vaše miminko dostane jen to, co chcete aby jedlo –žádné nežádoucí konzervanty nebo náhražky.

Easy  Soup polévkovač je úžasný přístroj, který stojí za vyzkoušení. Určitě si ve Vaší kuchyni najde svoje místo. V té mé si ho určitě našel. Budu zkoušet různé recepty a určitě se k polévkovači a receptům ještě v budoucnu vrátím.

Jako malou ukázku recept na dýňovou polévku – já se na podzim a sezónu dýní vždycky těším, takže

Dýňovou na podzim vařím moc ráda.

Úplně ten nejzákladnější recept je:

Asi 600 gramů na kostičky nakrájené dýně (já mám ráda Hokaido, ale je na vás, jakou si vyberete, i máslová je vynikající), přidáte půl kostky zeleninového vývaru , 200 ml vody a zapnete program na krémovou polévku. Po uvaření na talíři trochu zjemním smetanou. Když vařím polévku jen pro dospělé, přidám jednu chilli papričku a ještě radši plátek na kousky nakrájeného zázvoru. Polévka je pak příjemně pikantní a dobrá. Takže dobrou chuť.


Testování titanového nádobí - napařovací hrnec

Dnes bych vám v recenzi ráda představila Titanový napařovací hrnec.

O titanovém nádobí už jsem vám jednu recenzi psala, tenhle hrnec mě ale při testování zaujal natolik, že jsem se rozhodla napsat o něm recenzi samostatně.

Titanové nádobí mě samo o sobě nadchlo. Vaření v něm je velmi pohodlné, vaříte s minimem tuku- na běžná jídla není třeba olej žádný, stačí ten, kterým jste hrnec vymazali před použitím. Pouze když smažíte například řízky nebo cibulku, je třeba olej přidat. S tímhle vařením byste sklidili pochvalu od svého lékaře nebo i dietologa, velmi dobré je i pro vaření dětem. Samozřejmě téměř nepřipaluje a pokud se vám povede něco připálit - stačí otřít ubrouskem a je připraveno na další vaření.

Chtěla bych jen opravit informaci o mytí nádobí v myčce z minulé recenze. V myčce se nástřik nesmývá, jak jsem se mylně domnívala, dochází k reakci se dnem nádobí z vnější strany, při této reakci se na dně tvoří šedý povlak, který potom barví. Dá se tomu předcházet používáním ekologických tablet. Na vnitřní nástřik má myčka vliv takový, že se postupně vysušuje, je pak tedy lepší alespoň 1x za měsíc vytřít nádobí znovu olejem. Pokud tedy nádobí nechcete mýt v ruce, klidně myčku používejte, nádobí bude v pořádku.

Díky titanovému nepřilnavému povrchu se nádobí snadno čistí. Existuje několik možností, jak titanové nádobí vyčistit:

a) po vaření nemastných pokrmů

1. papírový ubrousek – titanové nádobí stačí vytřít papírovým ubrouskem 


b) po vaření mastných pokrmů

2. studená voda – do rozpáleného titanového nádobí nalijeme studenou vodu, zbytky jídla se uvolní, odplaví a celý obsah vylijeme (tzv. tepelný šok) => DOPORUČUJEME, poté nádobí pouze vytřeme do sucha

3. papírový ubrousek – rozpálené titanové nádobí necháme zchladnout a vytřeme papírovým ubrouskem

4. tekutý mycí prostředek – titanové nádobí umyjeme tekutým mycím prostředkem a vytřeme do sucha

 

Napařovací hrnec je vhodný na všechny typy sporáků a varných desek, jeho hrnec lze samozřejmě používat jako samostatný kus nádobí.

Já jsem v něm třeba vařila hovězí vývar. Kdo má rád silný vývar, takový, který se musí táhnout několik hodin na sporáku – ten tenhle hrnec bude mít ve velké oblibě, je na vaření vývaru ideální.

Pokud máte větší rodinu a děláte víc omáčky nebo polévky, také je pro vás hrnec ideální.

A teď k samotnému vaření v páře.

Hrnec má dva skleněné nástavce, velmi dobře se myjí a udržují.

Kdo má rád brambory, ten vaření v páře určitě upřednostní na vaření brambor – mají daleko intenzivnější chuť než brambory vařené ve vodě.

Také zelenina vařená v páře je mnohem chutnější, vitamíny v ní zůstávají, vypadá vzhledněji. Hlavně jsem ocenila, že mohu vařit více typů potravin najednou.

V jednom nástavci brambory, ve druhém zeleninu, nebo třeba losos chutná výborně připravený v páře. Bez zbytečného nádobí tedy lze uvařit v parním hrnci velmi chutné a zdravé jídlo.

Vařila jsem v páře i knedlíky – byly výborné, jen je lepší trošku vytřít stěny nádoby tukem, aby se syrové těsto nelepilo na okraje. Knedlíky z páry mají vynikající chuť, nejsou tak oslizlé jako knedlíky vařené ve vodě. Na vaření ovocných knedlíků je vaření v páře přímo ideální.

V páře jde dobře jídlo i ohřát – třeba právě knedlíky, brambory, zelí – prostě co potřebujete, aniž byste vystavovali jídlo vysušení a záření mikrovln.

Parní hrnec se určitě vyplatí.  Je to velmi chutný způsob vaření jídla a zachováte tím všechny důležité vitamíny a minerály, nemusíte používat tuk- zkrátka pro ty, co chtějí jíst zdravě je přímo stvořený. Ccete - li mít v kuchyni kvalitu, pak je pro vás Titanové nádobí tou správnou volbou

A tady na ukázku jeden recept na vaření v páře:

Bramborové knedlíky:

1 kg brambor vařených ve slupce, 1 vejce,sůl, 0,5 kg dětské krupičky

Po vychladnutí brambory oloupeme.nastrouháme na jemném struhadle, osolíme, přidáme vejce a krupičku a vypracujeme těsto. Pokud je těsto řídké, přidejte ještě trochu krupičky. Z těsta vytvarujte knedlíky a hned je vložte do parního nástavce hrnce. Vaříme v páře cca 35 minut, pak nakrájíme na plátky.

Kdo by se chtěl podívat na testování dalšího titanového nádobí, podívejte se na tento odkaz: Testování titanového nádobí

Video Recept na Lososa vařeného v páře: Recept na lososa

Pokud si chcete koupit parní hrnec, stačí kliknout na tento odkaz: Parní  hrnec Titanové nádobí

Pokud chcete vidět i další tipy nádobí, klikněte zde: Titanové nádobí


Multifunkční hrnec All In One Russell Hobbs

 

Mám moc ráda vaření. V kuchyni mě to baví, proto ráda zkouším i nové přístroje a recepty. Ostatně je to na mé stránce i vidět. A ráda po vyzkoušení lidem přístroje doporučuji, pokud za to tedy stojí.

Tentokrát jsem testovala (a ještě chvíli testovat budu) multifunkční hrnec Russell Hobbs All In One.

A proč ještě chvíli budu? No protože testování je zábava a vaření v tomhle hrnci také.

Přímo neskutečně mě baví.

Vždycky jsem si myslela, že budu spíš klasický typ hospodyňky, ale musím říct, že některé kuchyňské přístroje a vymoženosti prostě miluju.  A taky jsem moc ráda, když jsou spotřebiče chytré, praktické a designově povedené – a to tenhle hrnec opravdu je. Nepostavíte si do kuchyně žádné monstrum ale hrnec. Mám ráda, když hrnec vypadá jako hrnec a není to pokus o umění, co pak zabere místo a je nepraktické.

Když dostanu nový přístroj, mám občas obavu, jestli zvládnu zacházení s ním.

Tenhle hrnec Russell Hobbs je uživatelsky velmi příjemný, po přečtení návodu velmi rychle pochopíte jak s ním zacházet a pak už si jen užíváte radost z vaření. No a jakmile v něm vaříte pár dní za sbou, už nepoužíváte návody, prostě programy mačkáte automaticky a intuitivně.

Hrnec má All In One má 8 programů.

-        Parní hrnec (s odnímatelným košem)

-        - rýže (součástí balení hrnce je odměrka a stěrka)

-        Pomalé vaření

-        Těstoviny

-        Soté

-        Vaření

-        Udržování tepla

-        Rizoto

Parní hrnec je vynikající na zeleninu, zůstává z něj krásně barevná a chutná daleko intenzivněji, než když ji vaříte ve vodě, vynikající jsou z parního hrnce brambory, já už je jinak než v páře vařit nebudu, chutnají mi daleko víc.

Také program těstoviny a rýže využívám poměrně často, program rizoto jsem ještě nezkoušela, ale určitě ho v budoucnu využiju.

Co jsem si ale užívala opravdu hodně je program pomalé vaření. Prostě si nastavíte program, o nic se nestaráte a když přijdete třeba z práce nebo nákupu, máte prostě uvařeno.

V hrnci Russell Hobbs All In One uvaříte vynikající hovězí vývar – takový ten silný, dobrý, opravdu jsem moc spokojená.

Jedinečný je z pomalého hrnce například guláš, intenzivní chuť a měkké maso – přesně tak, jak to máme rádi.

Hrnec All In One vám nahradí hned několik kusů nádobí a to je v kuchyni velkou výhodou (já mám kuchyň v paneláku malou, úspora místa je pro mě velmi důležitá). Mám větší rodinu, takže každý chodí domů v jinou dobu, proto velmi oceňuji i funkci udržování teploty.

Tenhle hrnec si v kuchyni opravdu užijete, ať už vaříte denně, nebo jen občas, uplatnění najde v každé kuchyni. A pokud nemáte na chalupě nebo chatě vařič- tenhle hrnec vám pomůže nakrmit celou rodinu bez problémů a nemusíte shánět hrnce a vařiče – máte vše při ruce v tomhle přístroji.

Jak už jsem řekla, mám moc ráda chytré a praktické přístroje. Proto vám hrnec Russell Hobbs All In One doporučuji. Pro mě je skvělým pomocníkem. Věřím, že využití najde v každé kuchyni. Dámy, pokud si chcete ušetřit námahu a čas při vaření, kupte si chytrý hrnec All In One. Pánové, pokud chcete koupit dárek partnerce nebo mamince, zvolte tenhle hrnec – budete určitě pochváleni a po zásluze odměněni chutným jídlem.

Pokud si chcete hrnec koupit, nebo  prohlédnout stačí kliknout na odkaz: hrnec Russell Hobbs All In One

 

 

Russell Hobbs Multifunkční hrnec All in one 23130-56


Smaltovaný hrnec Eco-ceramic

Dnes pro Vás testuji smaltovaný hrnec Eco Ceramic .

Na tohle testování jsem se moc těšila. Smaltované nádobí mám moc ráda. Vlastně už když jsem se začínala učit vařit, vařila jsem ve smaltovaném nádobí u babičky. Babička měla smaltované hrnce a misky moc ráda, a láska k nim přešla i na mě. Mám smaltované nádobí také moc ráda, hlavně pro jeho kvalitu, trvanlivost a odolnost vůči poškrábání. Nemám ráda v kuchyni povrchy, na které se špatně podívám, a hned je na nich škrábanec. Tohle smalt nedělá. Samozřejmě od doby, kdy jsem začínala já vařit se smalt vyvíjel a byl inovován. Proto jsem se moc těšila na testování hrnce Eco –ceramic – já mám hrnec o průměru 16 cm, objem 2,1 litrů, síla plechu 1 mm.

Tenhle hrnec mě zaujal v nabídce na první pohled – tedy přesněji řečeno celá řada se mi moc líbí. Je barevně velmi hezky zpracovaná – kombinace červené, bílé a nerezu je velmi sympatická, ozdobí určitě každou kuchyň, nejen tu mou.

A čím je nádobí Eco pramic jiné? Tady nebudu nic vymýšlet, protože složení je pevně dané, tedy bych vám o materiálu s dovolením okopírovala přímo od výrobce )kde taky sehnat lepší informace, než přímo u odborníků):

Nádobí Eco-ceramic je unikátní zejména díky svému dokonalém povrchu „Symbio“. „Symbio“ je povrchem, který byl po dlouhá léta vyvíjen špičkovým technickým týmem firmy BELIS. Při jeho vývoji se vycházelo z bohatých zkušeností s výrobou kvalitního nádobí a moderních trendů v oblasti současné gastronomie.

Povrch Symbio v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti keramického a smaltovaného povrchu: běžným užíváním nezničitelný, extrémně odolný proti mechanickému poškození, rovnoměrně rozvádí teplo při vaření, energeticky šetrný...a mnohé další…

Povrch Symbio však bohužel není non-stick (není nepřilnavý).

V hrnci se mi moc dobře vaří. Vařila jsem v něm hlavně polévku a omáčku, a jsem velmi spokojená. Také pudink a podobné dobrůtky v něm připravíte lehce. Prostě na co si jen vzpomenete.  Nádobí lze použít na všechny typy vařičů včetně indukčních. Nádobí samozřejmě lze mýt v myčce. K hrnci patří skleněná poklice. Na nádobí je záruka 24 měsíců.

Musím přiznat, že tohle testování jsem si užila a užívám, protože jako každá žena trávím dost času v kuchyni, a ráda se obklopuji nejen praktickými, ale i hezkými věcmi. Řada nádobí – hrnců Eco-Ceramic mě nadchla, moc se mi líbí, jsem naprosto spokojená a potvrdilo se mi, že smalt je prostě kvalita, co má tradici. A protože tohle nádobí opravdu i moc hezky vypadá, určitě se hodí i jako dárek pro někoho, komu chcete udělat radost nádobím.

Pokud chcete hrnce koupit, stačí kliknout zde: smaltované hrnce Eco- ceramic 

zdroj obrázku.https://www.smaltovane-nadobi-sfinx.cz/eshop/17-smaltovany-hrnec-eco-ceramic-prumer-16-cm-objem-21-litru-sila-plechu-1-mm.html

Hrnce vyrábí firma Belis: Firma BELIS se rozhodla vyjít vstříc zákazníkům, kteří hledají kvalitní, české nádobí s neokoukaným designem. Těmto zákazníkům nabízí nové řady smaltovaného nádobí. Tyto řady se odlišují od stávajícího sortimentu zejména nerezovým (nebo bakelitovým) kováním a skleněnou poklicí. Při vývoji tohoto nádobí byl kladen důraz zejména na kvalitu a eleganci.  Během výroby tohoto nádobí je nutno použít některé komponenty od subdodavatelů. Jedná se například o skleněné poklice, nerezové kování apod. Dodavatelé těchto součástek musejí splňovat vysoké standardy kvality firmy BELIS a jejich výrobky jsou těmi nejkvalitnějšími, které jsou v dané kategorii k dostání.

Smaltovaný rendlík Eco-ceramic, průměr 24 cm, objem 4,5 litrů, síla plechu 1,2 mm

Smaltovaný hrnec Eco-ceramic, průměr 16 cm, objem 2,1 litrů, síla plechu 1 mm

Smaltovaný rendlík Eco-ceramic, průměr 16 cm, objem 1,4 litrů, síla plechu 1 mm


 

Granitová pánev

Dnes jsem pro Vás testovala pánev, která ušetří Vaši peněženku i zdraví.

Přiznávám, že mě zaujala už ta myšlenka úspory energií. Vařím ráda a vařím často, proto řeším úsporu energie při vaření. Tahle pánev má speciální povrch s granitovou úpravou. Je oproti titanovým pánvím starší výroby o dost lehčí - to je mi příjemné. Testovala jsem pánev o průměru 24 cm, objem má  2,7 litru, váží 1,7 kg.

Připravila jsem  pánev před prvním použitím – není to nic těžkého- umyjete pánev běžným způsobem, pak ji natřete olejem nebo jiným tukem po celém vnitřku a zahřejete (já mám plynový sporák, takže jsem zahřívala asi 5 minut), po vychladnutí znovu umyjete a je hotovo. Napořád. Už nemusím pánev složitě vymazávat, povrch je připraven na zdravé vaření bez tuku. Vyzkoušela jsem volské oko a palačinky a jsem spokojena. Samozřejmě palačinky na téhle pánvi neházím, ale obracím obracečkou, ale jdou opravdu smažit bez tuku a jsou vynikající. To ocenily hlavně moje děti, protože palačinky milují, a já jsem spokojená, že jim nedávám mastné jídlo. Pánev se zahřívá dost rychle, takže nemusíte zbytečně dlouho čekat, než se rozpálí, výhodou je, že se rozpálí celá ( ne jenom po dně), takže jídlo jde připravit rychleji (tedy s úsporou za energii). Povrch je NEPŘILNAVÝ. Restovala jsem zeleninu, a taky jsem vyzkoušela maso na „čínu“ a jsem spokojená – díky nepřilnavému povrchu se nepřichytilo ani maso naložené přes noc v solamylu, což bývá jinak docela problém. Maso se zeleninou není třeba příliš podlévat – tady zase díky chytrému speciálnímu okraji skleněné poklice dochází k vaření k mírnému přetlaku páry, to podporuje zdravé vaření s malou nutností podlévat.

Pánev má objem 2,7 litru, je tedy vhodná i na vaření omáček. Já jsem vyzkoušela omáčku na špagety – kuřecí maso s bazalkou v rajčatové omáčce – uvařeno v rychlosti, bez tuku a s vynikajícím výsledkem. V pánvi lze připravit vlastně jakoukoliv omáčku. Jen třeba do guláše a omáček podobného typu bude třeba trochu oleje přidat, aby se orestovala cibulka.

A ještě nějaké technické specifikace pánve:

 • Úchyty a rukojeti na pánvích jsou vyrobené z vysoce kvalitního materiálu, odolávají teplotám až do 220 °C. Jejich konstrukce umožňuje bezpečnou manipulaci, aniž byste se popálili.
 • Povrchová úprava neabsorbuje pachy, s nádobím můžete vařit, péct i smažit, můžete ho použít i v troubě.
 • Na dna nádob je plazmovou metodou COLD SPRAY nanesená speciální vrstva feritické nerezi, která dokáže indukovat magnetické vlnění. Takto upravené dno je následně obrobeno a důkladně vybroušeno na nejmodernějších CNC soustruzích s použitím speciálních diamantových nástrojů. Díky aplikaci speciální feritické nerezi metodou COLD SPRAY jsou námi vyráběné indukční nádoby zaručeně nejefektivnějším, nejrychlejším a zároveň nejtišším nádobím na trhu.

 

Takže na závěr – opět se mi potvrdilo, že kvalitní nádobí v kuchyni ušetří spoustu času, energie a já jsem pak spokojená, přímo nadšená.

Když se nemusím bát, že něco připálím, nebo že se mi všechna šťáva z masa vydusí, vaří se mi mnohem lépe a jsem v kuchyni ještě radši. Tohle nádobí doporučuji i jako dárek. I pokud máte starší rodiče, kde se obáváte, jestli by třeba povrch nepoškrábali, tady není třeba obav. Moderní technologie nástřiku povrchu nádobí je o mnoho kvalitnější, než jsme byli zvyklí třeba u teflonu, takže k poškrábání nedojde, ani když vezmete při vaření vidličku, nebo omyjete pánev drsnou stranou houbičky. Ani na „oťukání“ není pánev choulostivá ( to jsem osobně vyzkoušela, když mi syn pomáhal s nádobím a pánev mu vypadla). Takže pokud chcete být v kuchyni spokojení a vařit zdravě, určitě si pořiďte nádobí s granitovou úpravou.

Pánev koupíte zde: www.znackovanadobi.eu  - přímý odkaz na pánev po kliknutí zde: Granitová pánev


 

Smaltovaný oválný pekáč

Dnes vám chci představit smaltovaný pekáč Sfinx, síla plechu 2 mm.

Pekáč je oválný, vysoký 11,7 cm, objem má 6,5 litru. K pekáči je jako příslušenství poklice.

Když jsem tenhle pekáč začala používat, byla jsem nadšená. Už jsem psala, že jsem velký fanda smaltovaného nádobí. A pekáč z řady SFINX je prostě dokonalý. Až se mi chce veršovat –

tenhle pekáč

je mezi pekáči sekáč

upečeš v něm, co je třeba

kachnu, kuře, nebo chleba.

A nepřeháním. Je to opravdu skvělý pekáč. A vejde se do něho opravdu hodně, takže v něm upečete husu, kachnu, kuře- prostě co potřebujete. Já jsem v něm pekla i svíčkovou – po upečení masa se zeleninou jsem nechala v pekáči maso naložené i se zeleninou, a protože má opravdu skvělý velký objem, mohla jsem mít naloženo v množství nálevu, který jsem použila na svíčkovou omáčku pro 8 lidí, a ještě zbylo. Mám větší rodinu, takže někdy vařím a peču poměrně velké množství jídla, a tenhle pekáč rozhodně stačí i pro rodinu s více než 4 členy. Zkusila jsem v pekáči upéct i chleba, v první fázi pečení jsem pekla s poklicí, druhá fáze byla po odklopení a chleba se krásně povedl- vnější okraje pekáče jsou dostatečně vysoké, takže se udělala krásná kůrka a chleba se přitom nepřipálil po stranách, což bývá problém u nízkých pekáčů.

Po upečení šel velmi dobře umýt, nemusela jsem nijak zvlášť  drbat, prostě jsem nechala chvíli odmočit a pak umyla jarem.

Pro nádobí BSE je charakteristický černý, matný smalt vně nádob. Tento smalt je zprvu otevřený, a tak jsou na něm viditelnější stopy po otěru. Stopy se dají samozřejmě pohodlně umýt. Tento matný smalt se však po pár použitích a umytích „zatáhne“ a získá klasickou, tmavě černou barvu

A protože smaltované nádobí je kvalitní, je zdravotně samozřejmě naprosto nezávadné, a má velkou životnost, je to investice, která se v kuchyni rozhodně vyplatí.

Pekáč koupíte zde: oválný smaltovaný pekáč  

Takže rychle objednejte pekáč, vyndejte z mrazáku kachnu, husu, nebo kuře a přeji vám všem dobrou chuť

Oválný smaltovaný pekáč SFINX, síla plechu 2 mm


Nádobí Kolimax 

V kuchyni mi stojí nová

Pánev granit nerezová

Žádné jídlo nepřipálí

Kdo ji má, ten si ji chválí..

 

Tyhle rýmy mne napadaly při testování úžasné pánve CERAMMAX PRO COMFORT s keramickým povrchem granit červený.

Taky jsem si vzpomněla na babičku, která mne učila vařit. Uměla na svém starém sporáku vykouzlit skvělá jídla, v duchu mne několikrát napadlo, jaké kulinářské zázraky by dokázala s touhle pánví.

Testovala jsem pro vás pánev Cerammax pro komfort se skleněnou poklicí, úchyty (které mimochodem při vaření nepálí a to je bezva), průměr 26 cm, objem 3,5 litrů, keramický povrch červený granit.

Pánev vám od prvního použití padne do ruky jako ulitá. Je lehounká a moc hezky vypadá. Musím pochválit i poklici – zatímco většina poklic má povrch úchytu štoubovací, takže se pod něj dostává voda při mytí a někdy i z páry při vaření-tady je úchyt napevno přidělaný a neprotáčí se ani se pod něj žádná voda nedostane.

Sám povrch pánve je přizpůsoben dnešnímu modernímu vaření, takže lze vařit téměř bez tuku. Pánev se poměrně rychle rozpálí a krásně vede teplo, takže je i úsporná – spotřebujete méně energie.

Objem pánve je dostačující i na dušení masa na omáčku, můžete tedy maso orestovat, pak podlít, aniž byste museli použít dvě nádoby pouze přiklopíte a dusíte. Připravila jsem v pánvi vynikající roštěnou, takže rodina se jen olizovala:

Plátky hovězího roštěnce naklepete po obou stranách, osolíte, opepříte a obalíte v hladké mouce (lehce), pak na pánvi zpěníte cibulku a maso orestujete po obou stranách . Já jsem vařila pro 4 lidi, takže jsem restovala 2x po dvou plátcích, 2 plátky jsem si odložila po zatáhnutí na talířek, a orestovala další dva.Orestované plátky masa vložíte zpět do pánve, podlijete vodou, kterou podle chuti přisolíte a opepříte a dusíte doměkka. Já po změknutí zahušťuji máslovou jíškou. Vynikající jídlo připravené s minimem tuku v poměrně krátkém čase.

Vynikající jsou i španělští ptáčci, nebo jiná jídla, která ještě po smažení dusíte.

Pánev není skvělá jen na omáčky – my máme rádi i zeleninovou pánev na čínský způsob – orestuji kousky masa do změknutí (někdy je nakládám, jindy přidám sojovou a worcesterskou omáčku těsně před přípravou), přidám zeleninu kterou zrovna doma mám, krátce do změknutí pod pokličkou povařím a podávám s rýží nebo nudlemi – Rychlovka, která chutná každému. A protože někdy maso nakládám do solamylu, který se rád přichytává, byla jsem zvědavá, jak si  s tím pánev poradí. A úplně v pohodě. Maso se krásně orestovalo, nepřichytlo se ani nepřipálilo. Takže spokojenost maximální. Opravdu ideální nádobí pro všechny, kdo rádi vaří.  Když je totiž kvalitní nádobí, vaří se nám nějak lépe. A na tohle nádobí se krom toho i hezky kouká, takže ho mohu jen doporučit. Technické specifikace si vymýšlet nelze, proto vám poskytnu o nádobí Cerramax informace od výrobce.

Specifikace výrobku od firmy Kolimax


- ručíme za jeho vysokou kvalitu, na tento výrobek poskytujeme prodlouženou záruku 5 let
- v případě potřeby má veškerý servis zajištěný přímo u výrobce v české republice
- vyrábíme ho z potravinářské nerezavějící oceli CrNi18/10 pro 100% zdravotní nezávadnost
- používáme velmi odolný a snadno čistitelný keramický povrch od švýcarské firmy ILAG
- jeho akumulační sendvičové dno A-THERM INDUCTION uspoří energii při vaření
- je vhodné na všechny druhy sporáků - indukční, plynové, elektrické a sklokeramické
- po celou životnost garantujeme rovinnou stabilitu dna pro bezztrátový přenos tepla
- moderní plastové úchyty s tepelnou odolností do 220°C lze používat v troubě
- úchyty minimálně přenášejí teplo od rozehřáté nádoby
- má široký odlévací okraj pro snadné přelévání bez ukapávání a zašpinění nádoby
- zabroušený odlévací okraj chrání keramický povrch před poškozením od poklice a náčiní
- parní ventil v poklici z bezpečnostního skla odvádí nadbytečnou páru
- snadno se čistí a udržuje, stačí proud vody a měkká houbička s čistícím prostředkem
- pokud je potřeba, lze jej bez problémů mýt v myčkách nádobí
- odtokovými drážkami pod úchyty poklic odtéká zkondenzovaná voda po mytí v myčce

CERAMMAX PRO COMFORT Nerezová pánev se skleněnou poklicí, s úchyty, průměr 26cm, objem 3.5l, vysoká 8 cm, keramický povrch červený granit

 

Vypíchnout bych chtěla hlavně dlouhou záruku – nádobí je tak kvalitní, že vám místo běžných dvou let poskytují záruku hned let pět.

 

 

Otestovala jsem pro vás ještě nerezový rendlík s poklicí z řady PROFESSIONAL, který by neměl chybět ve vaší kuchyni, pokud rádi vaříte. Tahle řada dělá čest svému jménu a je opravdu na profesionální úrovni. Můj přítel, který se mnou někdy vaří, se  na ten hrnec zálibně podíval se slovy :Ten tě holka ještě přežije, to je kvalita!. A má pravdu – kvalitní nerezové provedení, skvělý design, prostě nádobí, které nijak neotlučete, skvěle se udržuje a dobře se v něm vaří. Nádobí, které si do svých kuchyní pořizují i profesionální kuchaři, a já už chápu proč. Když porovnám tenhle rendlík se svým starým nádobím, jednoznačně je prostě lepší. Jsem ráda, že tyhle nové nerezové hrnce mají uvnitř i objemovou rysku, pokud tedy potřebuji podlívat maso, nebo třeba jen dát vodu na těstoviny, prostě si odměřím potřebné množství přímo podle rysky v hrnci. Poklice k hrnci je samozřejmostí. Já  spoustu jídel i příloh ráda dopékám v troubě, takže pokud třeba jste zvyklí rýži dávat dojít do trouby, tenhle hrnec s nerezovými úchyty prostě jen vezmete a dáte do trouby. Na rendlíku není plast, můžete v něm tedy i zapékat a dopékat podle potřeby. Hrnec má akumulační sendvičové dno, šetří tedy vaši energii. Kvalitu tohoto hrnce ukazuje i to, že místo obvyklých dvou let je na hrnec záruka let deset.

PROFESSIONAL Nerezový rendlík se skleněnou poklicí, průměr 22cm, objem 3.0l

Pokud chcete tedy vařit v kvalitním nádobí jako profesionál, nerezové nádobí řady Professional je pro vás to pravé.

Specifikace nádobí Professional od firmy Kolimax:

- ručíme za jeho vysokou kvalitu, na tento výrobek poskytujeme prodlouženou záruku 10 let
- v případě potřeby má veškerý servis zajištěný přímo u výrobce v české republice
- vyrábíme ho z potravinářské nerezavějící oceli CrNi18/10 pro 100% zdravotní nezávadnost
- jeho akumulační sendvičové dno A-THERM INDUCTION uspoří energii při vaření
- je vhodné na všechny druhy sporáků - indukční, plynové, elektrické a sklokeramické
- skleněné poklice z temperovaného skla můžete bez problémů použít v troubě až do 300°C
- celokovové úchyty s přerušenými tepelnými mosty na nádobách Vás nebudou pálit
- po celou životnost garantujeme rovinnou stabilitu dna pro bezztrátový přenos tepla
- má široký odlévací okraj pro snadné přelévání bez ukapávání a zašpinění nádoby
- uvnitř nádob je značení litráže pro snadné odměření objemu
- parní ventil v poklici z bezpečnostního skla odvádí nadbytečnou páru
- vnitřní povrch je 3x broušený pro snazší údržbu i pohodlnější vaření
- lze jej bez problémů mýt v myčkách nádobí

A na závěr zhodnocení: Oba hrnce , které jsem testovala jsou od firmy Kolimax. Firma vyrábí už spoustu let kvalitní nerezové ČESKÉ nádobí. Nádobí, které je hezké na pohled, a má velmi vysokou kvalitu.  Už když si nádobí objednáte, máte pocit, že firmě na vás záleží – skvělá komunikace, balík perfektně zabalený v nové krabici, každý hrnec je v krásné červené krabici Kolimax ( velmi často se mi u většiny eshopů stává, že zboží chodí v otrhaných krabicích, uvnitř vystlaných vším možným a někde mezi výstelkou je zboží). U Kolimax máte pocit jedinečnosti a toho, že si vás váží už při rozbalování výrobků. Pokud pominu, že jeden den v podvečer jsem hrnce objednala a druhý den jsem je měla doma, jsem nadšená samozřejmě kvalitou nádobí a dlouhou záruční dobou. Pokud  stále platí, že : Dobré zboží se chválí samo…nezbývá mi než souhlasit. A protože tyhle hrnce opravdu skvělé jsou, přidávám slova chvály a velké doporučení hrnců Kolimax. 

Nerezový rendlík koupíte po kliknutíí zde: Nerezový rendlík z řady Professional

Nerezovou pánev s keramickým granit povrchem koupíte po klinutí zde: Pánev nerezová keramický granit povrch červený

eshop Kolimax po klinutí zde: eshop Kolimax


Smaltované misky Countryside a Heaven -jedinečné misky

Dnes bych Vám chtěla představit misku. Možná si říkáte, co je na misce zvláštního.  Tahle miska je totiž opravdu speciální, a pokud máte rádi kousky nádobí, které jsou něčím jedinečné, tak to tahle miska opravdu je. Je totiž vyráběná jen u nás v Čechách, a každá miska je originál, každá je vyráběna ručně, jednotlivé druhy smaltu nejsou nanášeny na strojní lince, ale rukama zkušených pracovnic. Misky jsou  dekorovány speciální technikou nanášení smaltu- takzvaným fládrováním. Každá miska je tedy originál a každá je jedinečná. Nikde jinde na světě se tato technika nanášení smaltu nepoužívá. A co je to Fládrování? To jsem se dozvěděla přímo na stránkách Belis.eu.

Fládrování je skoro zapomenutá technologie, která však pro svou jedinečnost nemohla být definitivně pohřbena. Tým pracovníků firmy BELIS se jí rozhodl znovu oživit a nabídnout zákazníkům, kteří hledají originalitu, vymykající se zažitým stereotypům, v sortimentu smaltovaného nádobí. Tuto techniku používá firma BELIS jako jediná na světě a žádný jiný výrobce smaltovaného nádobí jí ve svém sortimentu nenabízí. Jedná se o jedinečnou technologii, kdy každý kus nádobí je unikátem. Jednotlivé pruhy smaltu jsou totiž ručně nanášeny s náležitou pílí a pečlivostí našimi zkušenými pracovnicemi. Každý fládrovaný hrnec, rendlík či miska má tedy vlastní „otisk prstu - duši“, protože šířka pruhů, jejich ostrost či jednotlivé linky ve fládru se díky technologii ručního nanášení mohou mírně lišit.“

Jste zvědaví, jako jsem byla já? Tyhle misky moc hezky vypadají, jsou moc hezké svým provedením i designem, budou se dobře vyjímat i jako dekorace. Dají se použít samozřejmě jako klasická miska, na servírování, ale na rozdíl od běžných misek i na zapékání. Já jsem z nich naprosto nadšená. V létě moc ráda dělám různé druhy salátů – teplé i studené. Například ovocný salát, nebo třeba i jen nakrájené kousky melounu podávané v téhle misce jsou krásně vychlazené a chlad si udrží déle než třeba v misce plastové. No, a když máte salát, který chcete podávat teplý ( třeba těstovinový salát s tuňákem), prostě si ho v troubě ohřejete. Nebo si připravíte jakýkoliv zapečený pokrm, který Vám chutná. Misky se budou vyrábět v různých velikostech, vybere si tedy opravdu každý. Skvělá je u těchto misek i údržba – tenhle smalt jde velmi dobře omýt, často stačí jen vypláchnout, špína po smaltovaném povrchu krásně steče pryč, máte-li tedy v miskách třeba ovoce, vypláchnete a jsou připraveny k dalšímu použití. Já jsem pro Vás testovala misky Countryside a menší Heaven a jsem nadmíru spokojená. Jakmile budou v prodeji, určitě si dokoupím ještě nějaké další.

Misky budou vyráběny a prodávány od července 2017. Firma Belis vyrábí úžasné druhy smaltovaného nádobí. Tentokrát nás překvapili miskami, které jsou opravdu unikátní, ve světě jedinečné, a myslím, že budou ozdobou každé kuchyně.

Pokud nechcete na tyhle úžasné misky čekat, určitě si vyberete z nabídky smaltovaných zapékacích a servírovacích misek -stačí kliknout zde: smaltované misky k zapékání a servírování


Grilovací pánev

K létu patří i grilování. Grilované pokrmy mám moc ráda pro snadnost jejich přípravy a taky proto, že jsou většinou zdravější – grilujeme většinou při vyšších teplotách, maso se zatáhne a zůstává uvnitř šťavnaté a přitom si zachovává výživné látky. Jenže co dělat, když se stane, že máte naložené tři kila masa pro celou rodinu a přátele a začne pršet. Pro tyto případy vám velmi doporučím grilovací pánev. Je úžasná, když se s ní naučíte pracovat, můžete si grilovat a opékat steaky nejen v létě. Chvilku mi trvalo, než jsem si na pánev zvykla- pak jsem zjistila, že je třeba nechat ji opravdu dobře rozpálit, nepospíchat, a pak máte masíčko skvělé chuti – rychle se zatáhne, stačí pár minut po každé straně a skvěle si pochutnáte.

V dnešní době už si lze koupit kvalitní pánev, která neničí životní prostředí a šetří energie.

Takže pokud nechcete při špatném počasí čekat s grilováním, pořiďte si domů kvalitní grilovací pánev. A nebojte se, využití najde jistě i během roku.

Já jsem vyzkoušela pánev na grilování Canging Flameguard a jsem spokojená.

Ve chvíli, kdy je pánev dostatečně nahřátá vás upozorní změnou barvy a grilování může začít. Pánev lze mýt v myčce a je vhodná pro všechny typy sporáků.

-Trojvrstvová mramorová vrstva zajišťuje pohodlné používání. Díky nepřilnavému povrchu poskytuje rychlé vaření a umytí

-senzor na pánvi upozorní, že je už nahřátá a má ideální teplotu na smažení

-ergonomicky měkká rukojeť

-vhodná na všechny typy vařičů: plynový, elektrický, keramický, halogenový, indukční a i do trouby na pečení do teploty max. 220 °C

-turbo indukční dno (rychle se nahřívá)

-šetří 35 % energie

-elegantní design

-Eco Friendly -neobsahují PFOA, olovo, kadmium

 

No a jak nejlépe naložit maso na grilování? Ideální je, aby bylo naložené přes noc, a aby maso v nálevu bylo položené celé. Na ryby a vlastně každé maso je ideální nakládat do oleje a bylinek.

Receptů na marinády je spousta. U nás nejvíc chutná 

 

Marináda moschári

 

 

Budete potřebovat:

• Bílý jogurt -  1 kelímek
• Sůl – ½ lžičky
• Pepř – podle chuti, asi ¼ lžičky
• Červená paprika – 1 plná  lžíce
• Chilli podle chuti, stačí trošku
• Česnek – 2 - 3 stroužky

 

Bílý jogurt smíchejte se všemi ingrediencemi, česnek nadrťte. Tato marináda se hodí ke všem masům.

 

Takže pokud počasí nepřeje, nebo máte prostě jen chuť na grilované maso nebo steak uprostřed týdne a nemáte gril doma, nebo nemáte zahradu na grilování, ugrilujte si maso v klidu v kuchyni na výborné grilovací pánvi.

Kdo má grilovací pánev, toho počasí už nikdy nezaskočí.

grilovací pánev koupíte po kliknutí zde: Pánev na grilování a steaky

další pánve a zboží do kuchyně může te koupit zde: kuchyňovo.cz

 

obrázek zdroj:https://www.kuchynovo.cz/Panev-na-grilovani-26-cm-Changing-Flameguard-d16.htm


 

Recenze sada nožů Wüsthof Classic 2ks + brousek

Nože. Každý, kdo vaří, nebo se pohybuje v kuchyni, ví, že nože jsou chloubou každého kuchaře či kuchařky. Kuchaři si nosí svoje nože sebou a opatrují je jako oko v hlavě. Všichni totiž víme, že krájením v kuchyni strávíme nejvíc času, a je jednou z hlavních částí přípravy jídla. A taky dobře víme, že pokud se v kuchyni pořežeme, je to nejčastěji tupým nekvalitním nožem.

Já jsem ve svém životě vyzkoušela už spoustu nožů, a zjistila jsem, že ne každý mi padne do ruky. A taky jsem zjistila, že když mám kvalitní nůž, krájí se mi dobře a nebolí mne pak prsty. Protože mám velkou rodinu, vařím opravdu hodně. A mám ráda kvalitní věci, které mi usnadní práci. Proto jsem s radostí pro vás otestovala nože Wüsthof. Testovala jsem Classic sadu dvou nožů + brousek – perfektní startovací sadu pro hobby kuchaře.

 

Otestovala jsem dva typy nožů – kuchařský nůž Classic a nůž na zeleninu. Oba nože jsou nože kované.

Kuchařský nůž Classic - délka čepele 20 cm

·        klíčový nůž v kuchyni

·        dokonale vyvážený - prodloužení vaší ruky

·        na krájení, sekání či kostkování všech druhů potravin

S nožem Classic už krájení není žádný problém.  A nejen krájení, ani vykošťování – ráda vykošťuji třeba kuřata na rolády a s tímhle nožem to jde opravdu skvěle.  A když při krájení nebo vykošťování masa náhodou narazíte na kost, nestane se žádný průšvih, jako u keramických nožů, které se odlomí. Nůž je lehký a sedí dobře v ruce. Mám poměrně malé ruce, tak jsem měla strach, jestli nůž pro mě nebude příliš velký nebo těžký, ale sedí v dlani velmi dobře a je i lehký. Nůž je skvěle vyvážený, krásně se rozloží síla řezu, krájení jde tedy lehce, není třeba na nůž nijak zvlášť tlačit. Syn, který se vyučil kuchařem na nože jen koukl a řekl“ No jo, Solingen, to ti půjde krájení samo“.. a měl pravdu. Jde to skvěle.

Nůž na zeleninu se stal mým prakticky nejoblíbenějším nožem.

Nůž na zeleninu Classic - délka čepele 10 cm

·        nejuniverzálnější nůž

·        pro rozmělnění šalotky, cibule a bylinek, stejně jako na čištění a krájení zeleniny

 

Mám velkou rodinu, takže mužská část rodiny miluje všechny typy gulášů, holky zase různé saláty se zeleninou. A tak stojím a krájím.  Na guláš, jak všichni víme, je potřeba nakrájet velké množství cibule, myslela jsem si dřív, že si na to zvyknu, ale i po letech u cibule pláču. Proto jsem moc ráda, že jsem konečně našla nůž, se kterým mi jde krájet raz dva. Oči mi sice slzí, ale krájení jde rychle a lehce, takže čas u cibule není tak dlouhý. Nůž mi krásně sedl do malé ruky, takže i zeleninu už krájím s radostí. Nikdy bych bývala nevěřila, že kvalitní nůž může tolik usnadnit práci. Až s tímhle malým zázračným nožíkem na zeleninu jsem zjistila, jak je důležité, aby nůž v ruce seděl. A vůbec mě po krájení velkého množství zeleniny nebo cibule nebolí ani zápěstí ani prsty. Tenhle nůž si budu hlídat jako oko v hlavě. Pokud krájíte často zeleninu, jako já, tenhle nůž si určitě pořiďte. Je dokonalý.

·        K sadě nožů je přiložen i ostřič nožů – jak většina z nás říká :  brousek. Nikdy jsem nepochopila jak brousit nože ocílkou, proto mám brousky ráda. Tenhle brousek je kvalitní a nože opravdu nabrousí i laik. Ostřič nožů je dvoustupňový. První stupeň zostří tupé hrany, druhý (jemný-keramika) dobrousí nůž v návaznosti na první stupeň, použít ho lze, i když chceme nůž jen dobrousit. S tímhle brouskem už prostě ve vaší kuchyni nenajdete tupé nože.

 

Pokud jako já vaříte denně, nebo pokud jste hobby kuchaři, určitě by tyhle dva nože neměly ve vaší kuchyni chybět. Jejich kvalitu poznáte už při  prvním zakrojení. Mohu je s klidným svědomím doporučit, a doporučím je i své nejbližší rodině. Nikdy bych nevěřila, že krájení kvalitním nožem tolik usnadní práci a hlavně že s kvalitním nožem po krájení nebolí prsty ani zápěstí. Takže dámy, pokud mohu radit, ukliďte staré nože do skříně a kupte si nože Wüsthof. Budete určitě spokojené.

A na závěr ještě něco o firmě:

Solingen...

Německé město, jenž je sídlem mnoha renomovaných nožířství, kterým dominuje právě firma Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen.

Pokud se rozhodnete pro originální nožířský výrobek ze Solingenu, vyvarujte se výrobkům, u kterých Vám prodejce jasně neprokáže jeho původ. Mnoho nožů na trhu nese označení „Solingen“, které samo o sobě nic neznamená. Většina takových produktů je lépe či hůře zabalená napodobenina. Těmto problémům se vyvarujete při nákupu originálních nožířských výrobků Wüsthof Dreizack Solingen, vyráběných podle nejvyšších standardů kvality.

O firmě...

Jedna z největších nožířských firem na světě založena roku 1814. Do dnešní doby stojí ve vedení firmy členové rodiny Wüsthof.

 

Pokud si chcete koupit tuhle úžasnou sadu nožů s brouskem, klikněte zde: Sada nožů s brouskem

Pokud chcete inspiraci pro nákup dalších nožů, klikněte zde: www.wusthof.cz


 

Smaltované talíře - kvalitní a zdravotně nezávadné nádobí

Máte rádi hezké a praktické věci? Já ano, proto jsem si pořídila smaltované talíře.

Byla jsem velmi překvapena, jak jsou hezké a přitom praktické. Skvěle se hodí na chatu nebo chalupu, kde kromě praktičnosti budou i skvělým designovým doplňkem, ale ocení je i maminky malých dětí. Smalt je totiž opravdu praktický, talíře jsou lehké a nerozbijí se,a hlavně jsou naprosto zdravotně nezávadné a to je velmi důležité. 

Většina maminek řeší, jaké koupit pro svoje malé děti, které se učí jíst nádobí, které je bezpečné - smaltované nádobí splňuje všechny požadavky, které od nádobí pro děti očekáváte ( hlavně se při jeho používání vyhnete nebezpečnému melaminu, který obsahuje velká spousta plastového nádobí).

Talíře ze smaltu mají díky kvalitnímu zpracování velmi dlouhou životnost, můžete je bez problémů používat v myčce, a pokud potřebujete přihřát nějaké jídlo v troubě, ani to není problém - jen pak dávejte pozor, talíř se nahřeje, takže přendejte jídlo dětem na jiný talíř.

U nás doma jsou smaltované talíře ve velké oblibě, od chvíle, co je mám doma se o ně všichni přetahují. Budu je pořizovat i rodičům na chalupu právě pro jejich praktičnost, ale i proto, že se mi opravdu moc líbí.  Talíře můžete koupit mělké a hluboké.

No a pokud nechcete mít jen bílý talíř s černým okrajem, můžete koupit svým dětem zelený smaltovaný talíř s motivy pohádkového Čtyřlístku.

Bílý talíř mělký i hluboký mají průměr 22 cm.

Smaltovaný talířek se Čtyřlístkem můžete koupit ve dvou variantách - s motorkou a ponorkou a mají průměr 20 cm.

Pokud tedy chcete udělat radost sobě, svým dětem nebo rodičům, pořiďte si praktický smaltovaný talíř.

Talíře bílé i se čtyřlístkem koupíte v eshopu firmy Belis (- talíře nejsou vyráběny ve firme Belis, jsou dováženy jako doplňkový produkt )

talíře koupíte po kliknutí zde:

 Smaltovaný talíř mělký Smaltovaný talíř 22 cm (mělký)

 
Smaltovaný talíř 22 cm (hluboký)
Smaltovaný talířek Čtyrlístek s motorkou, průměr 20 cm

smaltovaný talíř Čtyřlístek motorka

 

 

smaltovaný talířek Čtyřlístek ponorka    

 
Smaltovaný talířek Čtyrlístek s ponorkou, průměr 20 cm

 

pokud vás zajímá ostatní sortiment firmy Belis, klikněte zde: www.belis.eu

 

Podnos s protiskluzovou úpravou

Dnes bych Vám chtěla představit v Čechách výjimečný a ojedinělý výrobek a to je Servírovací podnos s protiskluzovou úpravou.

Podnos je velmi kvalitní, vyrobený z papíru z obnovitelných zdrojů (nemusíte mít strach, je velmi pevný, a přitom neuvěřitelně lehoučký), lze ho mýt v myčce na nádobí na 45°C.

Rozměry tácu, který mám jsou  41 x 29,5 cm, k dispozici na eshopu je ve dvou stohovatelných velikostech.

Testovala jsem tác v různých prostředích – venku na zahradě i v domácnosti, a jsem tak nadšená, že se mi chce zvolat: Lidi, to je vám věc!

Já jsem totiž takový ten typ, který neumí nosit věci na tácech – hrníčky mi cestují po podnose, skleničky se srážejí a polovina všeho, co nesu je vždycky na talířcích nebo na podnose. Ruce se mi klepou, a tak jsem se servírování celkem vyhýbala. A najednou mi to jde. 

Položím na podnos šálky s kávou a nesu je po zahradě (tedy k mé nešikovnosti ještě nerovný povrch) a představte si moje nadšení, když jsem poprvé donesla kávu v pořádku, nevylitou, ale hlavně – šálek stál přesně tam, kam jsem ho položila.

 Jako by ho k podnosu přilepil, nehnul se ani o milimetr. A i když podnos nakloníte (a zkusila jsem poměrně velký náklon), nehne se. Čáry Máry fuk – stane se z vás král nosičů podnosů. Je to prostě úžasný pocit, když nemáte strach, že vám nádobí bude po tácu tančit a vy jste z toho nešťastní. S tímto podnosem prostě dokážete odnést všechno, a hlavně v pořádku. A pánové mohou bez vytáček servírovat svým partnerkám snídani do postele. Pěkně naaranžovat nějaké dobroty a odnést- a vše na podnose zůstává tam, kde má být.

Podnos od výrobce Continenta je velmi lehoučký, vyrobený pouze z obnovitelných zdrojů, je lehce omyvatelný (a lze mýt i v myčce na nádobí).

Pokud tedy chcete kvalitu, určitě si kupte Podnos s protiskluzovou úpravou. Nevím, jaká je technologie výroby, jen vím, že to skvěle funguje, a ještě abych nezapomněla zmínit- tác je i velmi hezky moderně designově provedený- bude ozdobou vaší kuchyně a servírování.

tuhle úžasnou novinku koupíte po kliknutí zde: protiskluzový servírovací podnos

 
 

Mlýnek na sůl a pepř

Dnes bych vám chtěla představit mlýnky na sůl a pepř Cole and Mason Keswick Mill.

Mlýnky jsou moderní, krásně vypadají – díky barvě tmavého ořechu se stanou ozdobou každého (nejen) svátečního stolu.

·      Mlýnek na sůl Keswick

je doporučován nejlépe na kvalitní horskou sůl. Hrubost mletí si můžete nastavit snadným pootočením kovového prstence na mlýnku – přednastaveny jsou tři stupně hrubosti mletí. Nejhrubší například na saláty, nebo když pečete rohlíky, jemné mletí na dochucení polévek a omáček při vaření i při servírování hotového jídla. Cole and Mason mlýnek oceněný Gourmet Precision mechanism, má diamantově ostrý mlecí mechanismus. Mletí je tedy velmi rychlé, a mlýnkem jde pootočit snadno. Stupně mletí jsou velmi dobře nastavené, já mám na dochucování raději jemně mletou sůl, můj partner hrubší, s tímhle mlýnkem nemusíme složitě nastavovat a hledat přijatelnou hrubost, stačí lehce pootočit ke značce a mlýnek funguje přesně tak jak má. V minulosti u mlýnků na sůl jsem často řešila problém s nastavováním hrubosti mletí, byla to docela alchymie, takže teď jsem opravdu spokojená s jednoduchostí nastavení, a hlavně s tím, že z mlýnku padá tak hrubá sůl, jakou opravdu potřebuji. Mlýnek jde snadno naplnit.

·         

·        Mlýnek na pepř Keswick

 je také vybaven prstencem k nastavení hrubosti mletí – má ale hned šest stupňů hrubosti. Nejhrubší na steaky, střední na pizzu a jemné mletí na polévky a omáčky. Mlýnek je vybaven oceněným Gourmet precision mechanism, pepř nedrtí, ale plátkuje pro uvolňování maximálního množství chuti při každém pootočení. Mechanismus je z uhlíkové oceli. A věřte, že tu změnu poznáte. Možná si teď říkáte, že není rozdíl mezi drceným pepřem, a pepřem plátkovaným, ale sami se přesvědčíte, že pepře stačí mnohem menší množství a je výraznější a jemnější. A nestalo se mi ani jednou, aby z mlýnku vypadla nadrcená zmáčknutá pepřová kulička. Velmi mne překvapilo, jaký rozdíl mezi mlýnky na pepř může být. Potvrdilo se mi, že z kvalitního mlýnku je mnohem lépe mletý pepř, je chuťově výraznější a jemný. Také možnost šesti stupňů hrubosti mletí je velmi příjemná. Mlýnek jde velmi snadno naplnit po stlačení víka.

Oba mlýnky jsou vysoké 18 centimetrů, materiál bukové dřevo/akryl/ nerez ocel, barva ořechové dřevo, po stlačení víka jdou snadno naplnit, mají nastavitelnou hrubost mletí ( mlýnek na sůl 3 stupně, mlýnek na pepř 6 stupňů hrubosti mletí)

Mlýnky Cole and Mason Keswick Mill se velmi dobře drží, skvěle se s nimi pracuje, dobře melou, takže se stanou nenahraditelnými pomocníky při vaření, grilování nebo dochucování jídel. A protože skvěle vypadají, ozdobí každou prostřenou tabuli, ve všední den i tu sváteční. 

Pokud chcete koupit mlýnek na sůl, klikněte zde: Mlýnek na sůl Keswick Cole and Mason

Pokud chcete koupit mlýnek na pepř, klikněte zde : Mlýnek na pepř Keswick Cole and Mason

Kuchyňské potřeby nakoupíte  po kliknutí zde: eshop Kuchyn-domov.cz

 

 

Litinová pánev na palačinky Brizol

Palačinky. Nejoblíbenější jídlo většiny dětí. Palačinky můžete podávat se sladkou nebo slanou náplní, teplé i studené. Jejich příprava je velmi snadná a rychlá, není tedy divu, že jsou tak oblíbené.

A kromě toho, že jsou snadné na přípravu, jsou i velmi chutné.

Proto bych vám chtěla představit pánev, se kterou příprava palačinek bude hračkou.

Je to litinová pánev na palačinky Brizoll klasik.

Pánev je litinová, vhodná na všechny druhy ohřevu. Je vysoká 1,5 cm. Rukojeť je dřevěná, na konci s praktickým mosazným očkem na zavěšení. Protože je pánev z velmi kvalitní litiny, je třeba dělat palačinky pomocí obracečky, na vyhazování palačinek je pánev příliš těžká.

Díky kvalitnímu povrchu se palačinky dělají rovnoměrně, nepřipalují se a jdou dobře otočit.

Před prvním použitím je třeba pánev na palačinky připravit.

Doporučení pro přípravu a použití litinového nádobí:

Umyjte výrobek v teplé vodě s čistícím prostředkem a důkladně osušte!

 

Předehřejte nádobí na varné desce jakéhokoliv typu nebo v troubě při teplotě 175 – 200°C (bez dřevěného madla) s použitím soli 15 – 20 min.!!!

nelekněte se, jako každá litina, i tahle pánev při vypalování trošičku smrdí, rychle to ale přejde

Nechte vychladit, promažte rostlinným olejem.

Nádobí je připravené k použití!

 

Návod na použití:

Nedoporučuje se skladovat potraviny v litinovém nádobí bez poklice.

Nedoporučuje se používat agresivní a abrasivní čistící prostředky.

 

Nedoporučuje se mýt v myčce na nádobí.

 

Po umytí důkladně osušte!

Doporučuje se skladovat nádobí v suchém a vzdušném prostředí.

 

Průměr

22 cm

Výška

1,5 cm

Váha

1,37 kg

Poklice

ne

Nádobí lze využít na všechny typy ohřevu včetně indukce.

 

Recept na palačinky:

400 ml mléka

Špetka soli

2 vejce

200 g hladké mouky

Těsto do hladka rozmícháme a lijeme na pánev zhruba v množství 1 ,alé sběračky, rozlijeme po pánvi a opečeme po obou stranách.

Palačinka je vhodná k plnění směsí z tvarohu, ovoce,  pudinku,ale i masových a zeleninových směsí.

 

 

 

Pánev na palačinky je z kolekce litinového nádobí, které je na eshopu firmy Belis novinkou. Firma Belis navázala spolupráci s významným ukrajinským producentem litinového nádobí – firmou Brizoll.

Můžete si tedy zakoupit nádobí z té nejkvalitnější litiny – servírovací pánve, servírovací a zapékací misky různých tvarů i velikostí. Nádobí je praktické, cenově dostupné a díky kombinaci se dřevem na rukojeti i moc hezky vypadá. Zbývá jen popřát dobrou chuť...

Pokud si chcete koupit pánev na palačinky, klikněte zde: Pánev na palačinky Brizoll

Celý sortiment eshopu si prohlékněte po kliknutí zde: eshop se smaltovaným nádobím Belis.eu


Litinová pánev Brizoll Monolit

Konečně je venku letní počasí. A k létu patří grilování. Všichni milujeme posezení s přáteli u grilu.

Ráda bych vám proto představila pánev, která se na letní grilování opravdu hodí. Je to litinová pánev - zapékací mísa Brizoll Monolit.

Litinové nádobí Brizoll jsem vám už představila při recenzi pánve na palačinky. Tahle pánev je ale ještě lepší – můžete ji totiž využít na spoustu způsobů – doma i venku na grilu.

Litinové nádobí Brizoll je vyrobeno z kvalitní litiny vhodné na domácí použití. Před prvním použitím je třeba pánev připravit –

Návod na přípravu nádobí k použití:

Umyjte výrobek v teplé vodě s čistícím prostředkem a důkladně osušte!

Předehřejte nádobí na varné desce jakéhokoliv typu nebo v troubě při teplotě 175 – 200°C (bez dřevěného madla) s použitím soli 15 – 20 min.

Nechte vychladit, promažte rostlinným olejem.

Nádobí je připravené k použití!

Nádobí není vhodné na mytí v myčce. Umýt jde ale velmi lehce, není třeba ho nijak drbat, díky promazání olejem se na něm jídlo nepřipaluje a umýt jde jen houbičkou.

Já jsem zkoušela tuhle pánev na vaření, na zapékání a při grilování. Mám plynový sporák, takže jsem zkoušela použít jako klasickou pánev – na smažení i na vaření jídel jako je v čechách oblíbená „Čína“ a jsem velmi spokojená. Litina se rozpálí poměrně rychle a dlouhou dobu pak držela teplo.

Recept, který jsem v pánvi zkoušela připravit:

Kuřecí maso se zeleninou na čínský způsob:

3 kuřecí prsní řízky jsem nakrájela na kostičky, naložila na 2 hodiny s olivovým olejem, osolit, opepřit, přidat trochu tymiánu

Mezitím jsem si připravila na kousky nakrájenou hlívu ústřičnou (kdo nemá rád, může nahradit žampiony, nebo houby vynechat), na nudličky nakrájenou mrkev, 1 žlutou a 1 červenou papriku (kapii), cibuli na měsíčky, 2 stroužky česneku,sklenici bambusu a menší hlavičku čínského zelí na kousky nakrájet

Do rozpálené pánve jsem dala orestovat naložené maso, restovala jsem s cibulí a česnekem na plátky pokrájeným, pak postupně přidávala mrkev, houby, papriku a před koncem restování jsem přidala trochu sojové omáčky a worcesterské omáčky a úplně nakonec čínské zelí – to už restujte jen krátce.

Další způsob, jak lze pánev využít je k zapékání.

Vynikající jsou třeba Francouzské brambory. Já je připravuji z vařených brambor, kdo je připravuje ze syrových brambor, bude muset asi v začátku zapékání použít alobal na překrytí, aby měl brambory rychleji měkké.

Francouzské brambory

 1 kg brambor

 1 středně velká cibule

 250 g uzeného masa nebo šunky

2 vejce

 200 ml smetany na vaření

 250 g tvrdého sýru

 olej na vymazání zapékací misky

 sůl , pepř a drcený kmín

Brambory uvaříme v osolené vodě ,pak je slijeme a necháme vychladnout. Pak je oloupeme a nakrájíme na kostičky. Uzené maso nebo šunku nakrájíme na malé kostičky a cibuli na kolečka. Vejce rozšleháme spolu se smetanou,pepřem a kmínem.Pokud chcete přidat ještě jiné bylinky (třeba libeček), je dobře je vmíchat do vajec,aby se dostyly do všech vrstev brambor.. Na dno vymazané misky dáme brambory, na ně vrstvu cibule a uzeného masa, nahoru opět brambory. Zalejeme Vaječnou směsí a nakonec zasypeme sýrem (já sýr dávám až před koncem zapékání) a dáme zapéct do vyhřáté trouby (cca 200 stupňů) alespoň na 20 – 25 minut, aby vejce nebyla syrová.

No a na grilování je tahle pánev nejlepší. Konečně nebudete muset shánět alobalové misky na gril – tahle pánev zvládne gril i ohniště. A připravená je doma kdykoliv, nezaskočí vás tedy žádná nečekaná návštěva, grilovat můžete kdykoliv. Pokud nechcete grilovat, nebo nemáte gril, pánev můžete pouřít i na ohništi s roštem.

Já protože mám doma 4 teenagery, hodně často na grilu kromě klasického nakládaného masa griluji i hamburgery. Všichni je milují a na téhle pánvi jsou opravdu skvělé.

HAMBURGERY

750 g mletého hovězího masa (je lepší než míchané)
pepř (nejlépe zelený)
15 – 20 gramů nasekaný čerstvý tymián (je lepší než sušený)

1 lžíce worcestrové omáčky
1 lžíce hořčice
sůl
housky  na burger
salát ( já dávám ledový)
1 cibuli, nakrájenou na plátky
 rajčata, nakrájená na plátky

Okurka na plátky

Plátek sýra, kdo má rád opečenou slaninu – fantazii se meze nekladou
kečup, majonézu, dip – podle chuti

Pokud nemáte rádi burgery, zkuste klasický steak.

 Steak na grilu

Nejlépe z roštěnce. 

Marináda: Olivový olej, rozmarýn, tymián a oregáno v hmoždíři rozetřete paličkou,aby se chutě spojily a potřete plátky masa. Nechte marinovat alespoň 2 hodiny a pak grilujte jak jste zvyklí.

Grilovací pánev z litiny je ideální na každé grilování. Nemusíte shánět žádné alobalové misky, pánev je vždy připravená (a zvládne v pohodě i ohniště, pokud nemáte po ruce gril). Je z velmi kvalitní litiny, při správném zacházení vám vydrží na spoustu let. Kromě grilování ji mimo sezónu můžete použít i doma na zapékání v troubě. Pokud máte rádi kvalitu, tahle pánev vás určitě nadchne a potěší. Dobrou chuť.

 

Pokud si chcete koupit litinovou pánev na gril, kliněte zde: Litinová pánev Brizoll Monolit

pokud si chcete prohlédnout i ostatní litinové nádobí Brizoll, klikněte zde: Litinové nádobí Brizoll

 
 

Jídelní dětský příbor Čtyřlístek

Chtěla bych vám dnes doporučit krásný jídelní příbor Čtyřlístek – 4 dílnou soupravu Prestige pro děti od firmy Toner.

Už hodně malé děti se samy učí jíst lžičkou. Miminkům často dáváme do ručičky lžičku, už když je krmíme,a ono pak samo zkouší napodobovat, co dělá maminka, a tím se naučí lžičku používat. Starším dětem pak dáváme vidličku, aby se naučilo samostatně napichovat kousky jídla. Krájení nožem v koordinaci s napichováním vidličkou už je pro děti složitější. Pokud se nenaučí jíst příborem před nástupem do školky, nezoufejte. Většina dětí se naučí příbor používat napodobováním ostatních dětí. A je to pro ně velký zážitek. Dokonce i já si pamatuji, jaký pro mne byl zážitek, když nám ve školce paní učitelky místo lžíce, kterou jsme běžně jedli, položila na stůl příbor. Byli jsme na sebe tehdy hrdí a opravdu to pro nás bylo tak důležité, že mi to utkvělo v paměti.

Ne každé dítě zvládá bez problémů jíst příborem hned. Občas je u toho i trocha pláče. To, co se nám, dospělým zdá běžné a normální, u dětí vyžaduje spoustu soustředění a nových dovedností. Proto je důležité, aby se dětem příbor líbil a braly ho do ručičky rády.

Nádhernou dětskou sadu příboru vyrábí společnost Toner. Na příboru jsou oblíbené postavičky komixu Čtyřlístek – Bobík, Pinďa, Myšpulín a Fifinka.

Příbor je z velmi kvalitního nerezu, leštěného do vysokého lesku.

Technické parametry:

 • síla materiálu: lžíce 1,8 mm, vidlička 1,8 mm, nůž 6,0 mm, lžíce kávová 1,5 mm
 • dárkové balení: rozměr 205x130x30 mm
 • hmotnost výrobku: 178 g
 • vhodné do myčky

Obsah balení:

 • lžíce jídelní 1 x
 • vidlička jídelní 1 x
 • nůž jídelní 1 x
 • lžíce kávová malá 1 x
 •  

Kvalitní dětský příbor (liší se od dospělého tím, že vidlička není příliš ostrá, ani nůž není ostrý jako běžný příborový a nehrozí tak dítěti poranění) je skvělým pomocníkem, když se malé dítě učí stolovat. Není vhodné děti učit jíst příborem s běžným příborem pro dospělé – hrozí poranění a je na děti příliš velký a těžký. Vybírejte příbor kvalitní a hlavně takový, se kterým děti budou jíst rády, protože se jim líbí. 

Obrázky leckdy pomůžou i s tím, aby si dítě uvědomilo, ve které ruce má držet nůž – náš Vojta třeba lépe pochopil, že má držet nůž v pravé ruce tak, že vědět že do pravé ruky patří Myšpulín, Fifinka (na vidličce) patří do druhé ruky. Díky tomu velmi rychle začal držet příbor správně, jak se držet má.

Jídelní příbor Čtyřlístek 4 dílná sada od firmy Toner je ideální pro malé kluky i holky.

Pokud chcete sadu koupit, klikněte zde: Jídelní příbor Čtyřlístek 4-dílná sada

Více produktů značky Toner si prohlédněte po kliknutí zde: eshop Toner.cz


Fládrovaný hrnec Belis Art Summer

Léto. Všemi milované a očekávané léto začalo.  A s ním i doba dovolených a odpočinku. Spousta z nás jezdí odpočívat na chaty a chalupy. Ale kromě koupání a odpočinku k chalupaření patří i vaření. Na chatách a chalupách je vybavení kuchyní jiné, než míváme doma. Doma necháváme ultramoderní vybavení a na dovolené se rádi vracíme k tradičním kouskům nádobí, jako jsou smaltované hrnce. I když já je tedy mám ráda i ve své běžné kuchyni, nejen na chalupě, musím uznat, že tu „chalupářskou“ kuchyni kromě praktičnosti i pěkně dozdobí.

Dnes bych vám ráda představila hrnec od firmy Belis, kolekce ART Summer.

Řada nádobí Belis ART je dekorovaná speciální technikou zvanou fládrování. Je to technika velmi unikátní, firma Belis ji používá jako jediná na světě. Žádný jiný výrobce tuto techniku ve své nabídce nemá. A co je to fládrování? Tady si dovolím citovat výrobce:

Jedná se o jedinečnou technologii, kdy každý kus nádobí je unikátem. Jednotlivé pruhy smaltu jsou totiž ručně nanášeny s náležitou pílí a pečlivostí našimi zkušenými pracovnicemi. Každý fládrovaný hrnec, rendlík či miska má tedy vlastní „otisk prstu - duši", protože šířka pruhů, jejich ostrost či jednotlivé linky ve fládru se díky technologii ručního nanášení mohou mírně lišit.


Výhodou výrobního procesu fládrování je jeho flexibilita, protože při dostatečně velké objednávce lze nanášet kombinace barev smaltů, na které si zákazník ukáže, lze měnit šířku pruhů, jejich umístění apod. Zákazník si tedy může nechat poměrně snadno vyrobit exklusivní řadu nádobí, která bude nabízena pouze v jeho obchodech.
Firma BELIS pro znovuoživení výroby fládrovaného nádobí vybrala 4 různé designy (Countryside – žluto-zelený, Heaven – žluto-modrý, Spring – zeleno-oranžový, Summer – žluto-oranžový). Z těchto designů si jistě každý vybere ten, který bude jeho srdci nejmilejší. Pro zdůraznění originality toho nádobí byl dokonce navrhnut zbrusu nový obtisk na dna těchto nádob, který je pečetí kvality a vysoké estetické úrovně fládrovaného nádobí.

 

Pokud si tedy koupíte smaltovaný fládrovaný hrnec od firmy Belis, máte jistotu, že vaši kuchyni zdobí jedinečný, unikátní design, jaký jinde na světě nekoupíte. Pořekadlo o zlatých českých ručičkách je zde opravdu na místě.

Já jsem testovala hrnec z letní Summer žluto oranžové řady. Průměr dna 18 cm, síla plechu 1 mm, objem 2,8 litrů.

Jako všechny smaltované hrnce, i tento hrnec je velmi příjemný na údržbu – snadno a lehce se myje.

Hrnec je lehký, poklička je s plastovým úchytem ( a úchyt je dobře přidělaný, takže se vám nestane, že by se na pokličce protáčel,ani se pod něj nedostává voda). Hrnec lze samozřejmě mýt i v myčce.

Hrnec je velmi praktický na vaření polévek, omáček, i příloh. V podstatě v něm lze uvařit většinu jídel, smaltovaný povrch je velmi univerzální.

Rajská letní polévka:

2 lžíce olivového oleje, 1 cibule menší,1,5 litru vývaru (nejlépe drůbeží), cca 500 gramů oloupaných nakrájených rajčat nebo 2 plechovky nakládaných, lžíce másla, 5 lžic smetany na vaření ( nebo 12 %) – ale nemusí být, jen kdo má rád si při servírování dá na talíř, špetka skořice, sůl, pepř a bazalka nebo tymián na dochucení

Na oleji lehce osmažíme cibulku, přidáme rajčata a zalijeme vývarem, osolíme a opepříme, vaříme asi půl hodiny, při míchání se snažíme co nejvíce rozmačkat rajčata, přidáme tymián nebo bazalku (jen trochu), skořici a můžeme rozmixovat, přidáme lžíci másla a odstavíme, už nevaříme, pokud máte pocit, že je polévka řídká, než přidáte máslo můžete vložit 2 trojúhelníčky taveného smetanového sýru – polévku zjemní a lehce zahustí.

Segedínský guláš:

1 kg vepřového plecka

1 – 2 velké cibule nakrájené na kostičky

Sůl a pepř,

Mletá sladká paprika

400 ml vývaru (ale není nutné, lze podlít i vodou)

Olej

400 gramů kysaného zelí

Kelímek zakysané smetany

Na kostičky nakrájenou cibuli osmahneme a přidáme maso na kostičky nakrájené a orestujeme, přidáme sůl, pepř a sladkou papriku, ještě krátce zarestujeme, a podlijeme ( já dávám papriku až na maso, nezhořkne jako když ji restujete jen s cibulkou), dusíme do poloměkka. Pak k masu přidáme překrájené zelí,a dusíme do změknutí. Zahustíme moukou, nakonec na zjemnění přidáme zakysanou smetanu.

Smaltované nádobí je v českých kuchyních velmi oblíbené. Ani já nejsem výjimkou a vařím v něm velmi ráda. Proto jsem si tohle testování velmi užívala. V hrnci se vaří dobře, je skvělý i na údržbu – umyjete ho opravdu lehce, je vhodný v podstatě na všechny typy vařičů – je to prostě opravdu vychytaný a praktický pomocník, kterému nevadí ani když při vaření zamícháte lžící – povrch se nepoškrábe. Smalt je velmi odolný materiál, a když s ním budete dobře zacházet, vydrží opravdu velmi dlouho.

A kromě toho, že je praktický i moc hezky vypadá.

Tyhle jedinečné smaltované hrnce od firmy Belis s jedinečnou technikou fládrování na povrchu se stanou ozdobou všech kuchyní, chalup i chat.

Smaltovaný fládrovaný hrnec koupíte zde: hrnec Belis ART Summer

celou řadu fládrovaného nádobí si prohlédněte zde: Belis  fládrované nádobí 


litinový Hmoždíř

Protože se blíží doba vánočního pečení, ráda bych vám doporučila hmoždíř, díky kterému vaše vánoční perníčky a cukroví provoní celý dům.

Hmoždíř je nádoba, která slouží k drcení koření, a v dnešní době už nejen k tomu- hmoždíře využíváme i k přípravě bylinkového másla, drcení bylinek nebo pesta.

Hmoždíř se skládá ze dvou částí – nádoby, ve které koření drtíme a paličky (nebo se jí říká také tlouk, nebo tlouček). Hmoždíře se v kuchyních používaly od dávných dob – podle historiků byly první hmoždíře v kuchyních používány už před 35 000 lety – tehdy to byly spíš udusané důlky v zemi, postupem času se ale zdokonalovaly.

Hmoždíř může být z různých materiálů. Nejčastější jsou hmoždíře mosazné, velmi oblíbené jsou ale také z bronzu, zinku, nebo litiny. V lékárnictví se používají i malé porcelánové hmoždíře. Já bych vám chtěla představit krásný, litinový hmoždíř Queen line z eshopu smaltované nádobí Sfinx (Belis.eu.)

V tomhle krásném litinovém hmoždíři můžete drtit jakékoliv koření – ať už do pečení třeba perníků, nebo do vaření - drtit divoké koření do omáček. Čerstvě nadrcené koření dodává všem pokrmům mnohem lepší, intenzivnější chuť. Například čerstvě nadrcený černý pepř je chuťově mnohem intenzivnější a silnější , než pepř černý mletý. Na to myslete, i při vaření – stačí menší množství natlučeného koření. Hmoždíř je skvělý na drcení koření, bylinek a česneku, při nakládání masa na grilování. Získáte mnohem intenzivnější chuť marinády.

Litinový hmoždíř je velmi praktický, můžete ho použít prakticky na každé koření nebo bylinky, pak stačí jen vymýt. Mě se osvědčilo před prvním použitím hmoždíř nahřát v troubě se solí (pozor, je pak velmi horký, nechte ho vychladnout, než ho vezmete do ruky) – tím litinu perfektně vyčistíte a vydezinfikujete, pak omýt ve vodě a trochu natřít olejem, aby litina dlouho vydržela. Pak už můžete používat běžným způsobem. Samozřejmě, že stačí před prvním použitím jen umýt, ale olejem potřený a pak umytý hmoždíř i krásně vypadá.

Rozměry hmoždíř

11 x 9 x 5,5 cm

Průměr miska

9,5 cm

Váha

1,7 kg

   

 

Perníkové koření:

1/2  vanilkového lusku

5 g hřebíček

4g anýz

5 g fenykl

5g nové koření

5 g skořice celá

5 g badyán

Kůra z jednoho citronu

Trochu zázvoru

Přistrouhat trochu muškátového oříšku, stačí málo

Koření utlučeme v hmoždíři na jemno a pak přesijeme přes sítko

Perník jako od babičky (staročeský):

120 g máslo

400 g med

50 g mandle

400 g polohrubá mouka

3 vejce

1 prášek do pečiva

1,5 lžičky perníkového koření

Na ozdobení:

50 g  vlašských ořechů a 50 g mandlí

Med necháme rozehřát ve vodní lázni, přidáme máslo a za stálého míchání také rozmíchané žloutky a odstavíme. 

Mouku promícháme s práškem do pečiva, a s perníkovým kořením, přidáme tekutou směs a pořádně promícháme. Nakonec lehce vmícháme ušlehaný sníh ze 3 bílků a nasekané mandle. 

Těsto na perník vlijeme na plech vyložený pečícím papírem, povrch hustě posypeme nasekanými ořechy a mandlemi a dáme péct do trouby vyhřáté na 175 °C. Perník pečeme asi 35 minut ( pokud si nejste jistí, stačí do perníku před dopečením píchnout špejlí- pokud na špejli už neulpí těsto, je perník upečený.

Bylinkové máslo:

Změklé máslo utřeme v hmoždíři do hladka a paličkou vmícháme nasekané bylinky – petržel plocholistou, bazalku, tymián, rozmarýn a pažitku. Kdo má rád, hodí se přidat i kopr. Hotovou promíchanou směs dáme na kuchyňskou fólii a vytvarujeme do válečku, necháme ztuhnout v lednici.

Bylinkové máslo je vynikající nejen na pečivo, ale i na brambory, na chuťovky nebo k masovým minutkám. Prostě si jen ukrojíte kousek másla z válečku a máte vynikající bylinkové máslo vždycky připravené.

Litinový hmoždíř Queen line o průměru 11 cm koupíte v sadě s miskou 9,5 cm a paličkou.

S tímto hmoždířem bude vaše vánoční cukroví ještě chutnější a lahodnější, využít ho můžete i při pečení koláčů, nebo na marinády a dochucení masa, bylinkové máslo, pesta – hmoždíř je velmi variabilní a skvělý pomocník v každé kuchyni, kde mají rádi opravdu chutná jídla.

Litinový hmoždíř si můžete koupit po kliknutí zde: Litinový hmoždíř s miskou Queen line

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: www.smaltovane-nadobi-sfinx.cz

 

Magnetický stojan s 5 noži Trend Royal

Dnes bych vám moc ráda představila nože, se kterými je opravdu radost vařit.

Mám velkou rodinu, a vařím pro ni moc ráda. Proto už dávno vím, že nůž je nejčastěji používaným nástrojem v kuchyni. Přípravou surovin na vaření totiž trávíme při vaření největší část přípravy jídla. A když není kvalitní nůž, práce nejde od ruky. Vyzkoušela jsem proto nože přímo od odborníků – nože z kds.cz.

Firma KDS Sedlčany patří k výrobcům kuchyňských a řeznických nožů s dlouholetou tradicí. Bez nadsázky můžeme říct, že chcete li kvalitní český nůž, kupte si ho v KDS Sedlčany.

Nožířské výrobní družstvo KDS Sedlčany je tradiční český výrobce, od jehož založení uběhlo již více než 65 let. Těžiště jeho výroby spočívá v sortimentu velmi kvalitních kuchyňských a řeznických nožů i náčiní.

 

Já mám české výrobky moc ráda, jsou kvalitní a znají potřeby nás, Čechů, lépe než kdo jiný. S noži z KDS Sedlčany jsem se poprvé setkala, když se můj syn šel učit kuchařem, a  ve škole nám byly doporučeny nože této české firmy jako nejlepší.

Proto, když jsem hledala nože, které bych pro vás chtěla otestovat, oslovila jsem odborníka na nože – tedy KDS.

Vybrali jsme pro vás na recenzi Magnetický stojan s 5 noži Trend Royal, který bude ozdobou vaší kuchyně nejen na pohled. Bude i skvělým tipem na dárek k blížícím se vánočním svátkům.

 

Už při vybalení mne překvapil krásný magnetický stojan. Stojan je vyroben z velmi kvalitního bukového dřeva uvnitř s magnety, které drží pět nožů. Díky tomuto chytrému řešení nic neruší elegantní vzhled ani funkčnost stojanu, a stojan se velmi dobře udržuje. A co je pro nás ženy bezesporu také důležité – moc hezky vypadá, a bude ozdobou každé kuchyně.

 

Rozměry (š x v x h): 22,7 x 31,5 x 18 cm

 

Stojan můžete zvolit s jednou z pěti různých sad kuchařských nebo řeznických nožů. Zde je vyobrazen s kuchyňskými noži Trend Royal.

Složení:

8248 Magnetický stojan na 5 nožů - úzký

1105 Nůž špalkový 6" Trend Royal

1106 Nůž kuchyňský 7" Trend Royal

1107 Nůž na chléb 7" Trend Royal

1113 Nůž kuchyňský 4" Trend Royal

1116 Nůž kuchyňský 6" Trend Royal

 

Nože Trend Royal: Výrobky této řady jsou vyrobeny z vysoce kvalitní francouzské nerezavějící oceli s obsahem molybdenu a vanadu, což zlepšuje řezné vlastnosti a prodlužuje trvanlivost ostří. Běžně dosahovaná tvrdost je v rozpětí 52 – 54 HRc. Rukojeť je vyrobena z ergonomicky tvarovaného plastu – to zvyšuje pohodlí a bezpečnost při práci.

Nože splňují všechny požadavky kladené na výrobky přicházející do styku s potravinami.

 

Protože moje děti mají občas problém s ukrojením chleba, ocenila jsem velice nůž na krájení chleba. Nůž na chleba je skvělým pomocníkem – všichni víme, jak je obtížné nakrájet čerstvý měkký chléb. Nůž na chleba má na ostří jemné zoubky, které umožní zaříznout se lehce do kůrky a snadno ukrojíte krajíc chleba i z nejčerstvějšího bochníku. Můžete si tak pochutnat na úhledných krajících kdykoliv i bez elektrických a jiných kráječů.

Protože mám velkou rodinu a její mužská část miluje převážně guláše, a ta ženská část saláty, trávím krájením opravdu dost času. Nože ze sady Trend Royal se mi skvěle drží – vklouzly mi do ruky, jako by tam patřily, a s radostí jsem poznala, že když je kvalitní nůž, nemusí vůbec od krájení bolet ruce a prsty. Také cibule se mi krájí velmi příjemně. Tedy oči mne štípou stejně jako vždycky (na cibuli jsem si nezvykla ani po letech vaření), ale nože jsou krásně ostré a mají dobrou velikost – měla jsem nakrájeno za mnohem kratší dobu než obvykle.

Na krájení chleba, zeleniny, masa, i vykošťování – v sadě Trend Royal si vždycky vyberete nůž, jaký potřebujete. A po použití nože omyjete a přiložíte ke stojanu.

Už žádné ukládání nožů do šuplat, hledání mezi ostatními noži, a otupění ostří z nevhodného uložení. Na stojanu jsou stále ostré nože vždy úhledně uloženy a připraveny k dalšímu použití. A ještě moc hezky vypadají.

Pokud rádi vaříte, nože Trend Royal na magnetickém stojanu vám v kuchyni ušetří spoustu práce. Jsou ostré, kvalitní a dobře se drží.

 

Výrobní program KDS široký  a vybere si v něm skutečně každý.  Kompletní sortiment si můžete prohlédnout i zakoupit v e-shopu na www.kds.cz .

 

agnetický stojan s noži si koupíte po kliknutí zde: Magnetický stojan s 5 noži Trend Royal

 

Keramické nože Vista

Nože jsou nejčastěji používaným nástrojem v kuchyni. Každý, kdo vaří, ví, že krájení je činnost, které si v kuchyni užijete asi nejvíc. Je proto fajn mít dobré a kvalitní nože, aby vás z krájení nebolely prsty a dlaň. Správný nůž by vám měl padnout dobře do ruky – pokud krájíte s nožem, který vám nevyhovuje, budete hodně rychle unavení, budou vás bolet ruce až k rameni, a s nimi pak i záda. Při krájení totiž zapojujeme velkou spoustu svalů. Správný nůž vám do ruky vklouzne, a krájení téměř nevnímáte. Nůž musí být také ostrý. To jsou věci, která každá kuchařka (a kuchař) dobře zná. Dnes už si můžete vybírat ze spousty kvalitních nožů různých tvarů, velikostí, a materiálů. Jiný nůž používáme na krájení zeleniny, jiný na maso, ryby, sýry, na filetování, nebo na krájení ovoce, chleba…

Já jsem si vybrala k recenzi pro vás nože keramické. Nože jsou z internetové galerie Lunzo, a je to sada keramických nožů Vista. Sada se skládá ze čtyř keramických nožů různých velikostí a keramické škrabky na zeleninu. Vybrala jsem si nože v černé barvě, jsou krásné, elegantní a hodí se mi  do kuchyně – a hlavně se mi moc líbí. Kdo nemá rád černou barvu, může si vybrat nože v barvě zelené, červené nebo šedé – na výběr je tedy ze čtyř barevných variant.

Keramické nože jsou velmi kvalitní, skvěle se s nimi krájí, a hlavně zůstávají dlouho ostré i bez broušení. Krájela jsem opravdu dlouho, a různé potraviny – maso, cibuli, zeleninu, brambory –nože jsou stále stejně ostré. Stačí je po práci omýt a jsou znovu připravené na další použití. Jediné, na co je třeba si při krájení s keramickými noži dávat pozor je krájení tvrdých nebo zmrzlých potravin. Dávejte tedy pozor, a nekrájejte s noži kosti, nebo třeba zmražený špenát a podobně. Při krájení těchto věcí se nože poškodí, a to by byla škoda. Doplněk k nožům je keramická škrabka na ovoce a zeleninu. Je poměrně ostrá, a krájí krásně slabé šlupky – nevzniká tedy žádný zbytečný odpad. Je prima i na krájení slabých plátků zeleniny na ozdobení, zvládne i tvrdý sýr typu eidam nebo ementál. Každý z nožů má o praktické umělohmotné pouzdro na ostří, takže nehrozí pořezání, když saháte pro nůž do zásuvky.

Tahle sada nožů zvládne v kuchyni pomoct s přípravou každého jídla. Je moc hezká, nože mají rukojeť zpracovanou tak, že se opravdu moc dobře drží, nože zůstávají dlouho ostré. Jsem s touhle sadou moc spokojená.

Nože můžete koupit v internetové galerii Lunzo, při nákupu v této internetové galerii neplatíte nikdy poštovné. Lunzo není klasický eshop, je to internetová galerie, počítejte tedy s trochu delší dobou doručení – obvykle 14 – 30 pracovních dní. Já mám ale zatím zkušenost, že mi zboží přišlo vždycky dříve. Internetová galerie Lunzo garantuje doručení – pokud vám zboží nepřijde, vrátí vám peníze. Příjemným bonusem k nákupu je i spousta slev a akcí (některé na stránkách lunzo.cz, některé na facebooku), nákupem se také účastníte soutěží o zajímavé ceny.

Pokud si chcete koupit sadu nožů, klikněte zde: sada keramických nožů Vista

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, klikněte zde: internetová galerie Lunzo.cz


Pískované sklo

Mám moc ráda osobní dárky. Dárky, které jsou originální, a mohu do nich nějakým způsobem promítnout  osobnost, nebo záliby – prostě to, co má obdarovaný rád,a co mu dělá radost. Někdy je takový dárek těžko vymyslet – buď je drahý, nebo chybí nápad. Pokud už jste taky vyčerpali nápady a vrcholem mezi nápady jsou nakonec  fotodárky v různých podobách, mám pro vás skvělý tip. Jako většina inspirací, i tahle ke mně přišla vlastně tak trochu náhodou – jako reklama na facebookovou soutěž. A tak jsem se podívala na eshop, a stránku soutěž pořádající a jsem nadšená. A o co se tedy jedná? Je to eshop www.gravir-shop.cz

Najdete tady ohromné množství možností na dárky. Mě nejvíc oslovily dárkové předměty ze skla. Ale není to jen obyčejné sklo. Paní majitelka vám na něj metodou pískování vykouzlí prakticky cokoliv. Každé vaše přání a návrh je možný přenést na sklo. Můžete si samozřejmě vybrat z motivů na stránce nabízených, ale můžete se i domluvit na vlastních návrzích. A co je to vlastně pískování a gravírování? Mnozí si pletou gravírování s pískováním, proto vám trochu tyto metody přiblížím.

Gravírování : Tato technika zdobení skla pomocí tryskání pískových zrnek pod vysokým tlakem proti sklu přes různě upravované krycí fólie. Postupným odebíráním a přidáváním fólií, a nebo použitím různých zrn, lze docílit různých dekorů. Vše ale musí probíhat v neprodyšně uzavřené kabině.

Pískování: pří této metodě brousí většinou stroje, pantografy a jiné moderní gravírovací mašiny. Brousí rotačně. Sklenice je pevně ukotvena a stroj, ať na ploché sklo nebo oblé - sklenice, lahve a vázy, gravíruje daný dekor.

 

 A tak jsem to pro Vás vyzkoušela. Objednala jsem pro mého muže půllitr – ten pánové ocení vždycky a pro sebe pro radost hrníček na čaj nebo kávu.

Domluva s paní majitelkou byla úžasná, reagovala prakticky okamžitě, při výběru mi poradila, jaký si mohu vybrat dekor. Na půllitr jsem si vybrala motiv kotvy, protože manžel má moc rád vodu a lodě,a zároveň i jméno – osobní dárek prostě má být osobní. Na email mi přišel návrh obrázku, který bude pískován ke schválení a připomínkování. A to je vše. Víc nebylo třeba.

Na hrneček pro radost jsem měla jen jedno přání – chtěla jsem aby nebyl velký,a aby kytičky  na něm nebyly veliké,a aby byly jemné jako například kopretiny. A taky aby jich nebylo moc. Prostě jsem nebyla moc rozhodnutá, a myslím, že jsem to paní Olšánové, která pro mne návrh dělala vůbec neusnadnila. Proto nepřekvapilo, že hned první návrh, který mi poslala, se mi moc líbil. Nebylo vůbec potřeba další úpravy.

Půllitr i hrneček přišly ve velmi krátké době, krásně naleštěné, snad ještě hezčí než byly na obrázku. Jsem touto metodou a těmi výrobky opravdu nadšená. Za velmi příznivou cenu máte nádherný osobní dárek, dárek, na který si můžete prakticky cokoliv nechat „vypískovat“.

A pokud vás neoslovuje sklo, můžete si nechat potisknout trička (dámská, pánská i dětská), tašky, nebo jiné reklamní předměty.

Vyrobí vám na přání i kvalitní vizitky. To jsem zatím nezkoušela, ale vzhledem ke spokojenosti s pískováním věřím, že i tyhle předměty budou moc hezké. Objednat si tu po dohodě můžete opravdu téměř cokoliv.

Pokud si chcete objednat pískované sklo, klikněte zde: pískované sklo

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: www.gravir-shop.cz


Malované hrnečky

Dostala jsem nádherný hrníček.  Hrníček s láskou vybíraný, který mi udělal velikou radost.

Hrnečků máme doma všichni spoustu. Malé, nebo velké, některé staré, některé nové, jedny jsou na kávu a druhé na čaj – hrníčky nás provázejí každým dnem.  A i když máme doma hrníčků plné poličky, většina z nás má své oblíbené, ze kterých pije nejraději. K takovým se většinou řadí hrníčky s příběhem – tedy takové, které jsme si koupili třeba na dovolené, hlavně ale takové, které jsme dostali. Hrnky s láskou darované jsou nejhezčí a nejoblíbenější. Zpříjemňují nám začátek dne, nebo je máme v práci na kávu a kdykoliv se na ně podíváme, pracuje se nám lehčeji, protože už jen pohled na takový hrneček zahřeje u srdce.

A i když už mi manžel doma občas vyhrožuje, že hrnky půjde prodávat na trh, kolik jich mám, přesto jsou hrnečky mým oblíbeným dárkem.

Na darovaném hrnečku totiž hned poznáte, že ten, kdo ho daroval, na vás myslel a vybíral ho tak, aby potěšil.

Hrneček, který jsem dostala já, je z eshopu hrnkov.cz – tam najdete spoustu nádherných hrnečků, které na první pohled zahřejí u srdce a potěší.

Na eshopu hrnkov.cz si vyberete typ hrnečku, který se vám líbí, a pak už jen dekorujete. Na výběr je spousta obrázků, které jsou na hrneček namalovány, a k nim si zvolíte i nápis, který na hrneček chcete obdarovanému (nebo sobě) napsat. Můžete si tak k obrázku napsat třeba jen jméno, můžete ale i doplnit věnování. Na výběr je spousta typů nápisů – třeba nejlepší přítelkyně, nejhodnější děda, nejlepší fotbalista, rybář, myslivec, houbař a spousta dalších – ten „svůj“ nápis si určitě najde každý.

Já jsem dostala hrnek s nápisem Nejlepší babička Jana - s obrázkem veselé kočky. Kočky mám moc ráda, sbírám i jejich figurky, kočičí hrneček je proto pro mne ten pravý, udělal mi opravdu velikou radost. A protože je dost velký, budu si do něj dělat svou první ranní kávu s mlékem a začnu hezky a příjemně každý den. Na oušku hrnečku je ozdobný malý oblouk, o který se velmi příjemně opře palec, a hrneček se lépe drží.

Pokud tedy přemýšlíte o osobním dárku pro někoho, koho máte rádi, a komu chcete udělat radost, vyberte mu nějaký hrneček s osobním věnováním z eshopu hrnkov.cz. Jsou to hrníčky s nápadem, které potěší a pohladí po duši. A pokaždé, když se z něj půjdete vy, nebo ten, komu jste hrnek darovali, napít, budete mít hned o kousek lepší náladu. A i když hrnečků máte doma spousty, tenhle se určitě zařadí mezi ty oblíbené.

v článku jsem použila i ilustrační foto hrnečků z hrnkov.cz

Pokud si chcete vybrat krásně malovaný hrnek, klikněte zde: eshop Hrnkov.cz

 

Kuchyňské doplňky Continenta

Protože my, ženy, trávíme v kuchyni spoustu času, snažím se vám občas doporučit výrobky, které nám v kuchyni usnadní práci, a tak trochu i zpříjemní a zútulní kuchyň samotnou. Tím se nechci nijak dotknout vařících mužů, je jich čím dál více, ale takové to běžné připravování svačin, snídaní a večeří je ještě stále spíše ženskou doménou.

A když už jsme u toho krájení, chtěla bych vám doporučit prkénko. Pro někoho možná obyčejná věc, pro mne ale nezbytný pomocník při každodenní přípravě jídel. Mám ráda dřevěná prkénka, na ta z umělé hmoty jsem si moc nezvykla, protože mám pocit, že po stole trochu kloužou, a dotyk nože s plastem není tak měkký a příjemný, jako u dřeva.

Pořídila jsem si prkénko Continenta, které je velmi praktické, ale i designově velmi povedené.

Značka Continenta je tradiční německá značka s dlouholetou tradicí. Společnost byla založena v roce 1977, a spolupracuje s uznávanými a renomovanými designéry. Vyrábí kuchyňské a bytové doplňky z tvrdých dřev akácie, gumovníku, buku, dřeva webe a olivovníku s různými barevnými odstíny a barvami.

Já jsem si vybrala prkénko z velmi kvalitního akáciového dřeva, velké 36,5 cm x 19 cm x 1,5 cm.

Prkénko je dostatečně velké na běžné krájení, je hodně tvrdé, takže se na něm opravdu dobře krájí. Masivní dřevo akácie má velmi hezkou strukturu, takže se na něj při práci i hezky kouká. Prkénko je opravdu čistě přírodní produkt, povrch má olejovaný pro ochranu dřeva a podporu jeho antibakteriálních vlastností. Je třeba proto prkénko čistit pouze vlhkým hadříkem, případně jen opláchnout pod vodou a nechat pořádně vysušit, nebo oschnout ve svislé poloze. Je dobré ho občas ošetřit rostlinným olejem – prodlouží se tím jeho životnost. Jako všechny dřevěné výrobky, ani toto prkénko není vhodné pro mytí v myčce. Chemikálie by ho poškodily – mohlo by dojít k deformacím, prasklinám a trhlinám, i zabarvení by se změnilo. Pokud se o prkénko budete správně starat, vydrží sloužit a zároveň zdobit kuchyň hodně dlouho. A vypadá dobře i při servírování, takže klidně ho můžete položit na stůl i jako podložku pod hrnec při servírování jídla.

Dobré a kvalitní prkénko je důležité, aby se v kuchyni dobře pracovalo, a taky aby se neničily a netupily při krájení nože. A když prkénko i hezky vypadá, hned je pobyt v kuchyni příjemnější.

Další krásná a praktická věc, která v kuchyni usnadní život je velmi praktický Box na nože s flexi vložkou.

Ještě jsem se s takovou vychytávkou nesetkala, a jsem přímo nadšená. Kromě místa na ukládání nožů je součástí boxu i přihrádka na různé kuchyňské náčiní, jako jsou vařečky, a měchačky, nůžky, škrabky – prostě všechno, co potřebujete mít po ruce.

Box je z gumovníkového dřeva, velký je 27,5 x  9 x 21,5 cm. Ve vložce může být libovolně uloženo až 10 nožů. Vložka na nože je pružná, hygienická, nože v ní můžete mít srovnané podle individuální potřeby. Blok stačí otírat vlhkým hadříkem (opět připomínám, že dřevo není vhodné do myčky na nádobí).

Naprosto unešená jsem z chlebovky.

Chlebník (nebo chcete - li chlebovka) je z tvrdého ořechového, tmavě zbarveného dřeva, s optimálním větráním, krájecím prkénkem a vrchní plochou použitelnou jako odkládací prostor. Rozměry jsou 40 cm x 26 cm x 18,5 cm. Materiál je lakovaný vlašský ořech. Výrobek je 100 % přírodní ( opět při údržbě stačí otírat ho vlhkým hadříkem) a je tak krásný, že kdykoliv kolem něj půjdete, přitáhne váš pohled a budete z něj mít radost. O tom, že chleba v něm bude dobrý, neokoralý a chutný ani nemluvím. Takový chlebník je i krásným a kvalitním dárkem, pokud tedy chcete udělat někomu radost kvalitním výrobkem – chlebník Continenta je dárek, se kterým nešlápnete nikdy vedle.

Všichni se v kuchyni chceme cítit dobře – mít tam krásné a zároveň praktické a funkční věci. Vždyť i tak běžná věc, jako krájecí prkénko, nebo box na nože, či chlebovka se mohou rázem stát i krásným designovým doplňkem. Pokud se tedy chcete v kuchyni cítit příjemně, zkuste mít kolem sebe krásné věci. Kuchyňské doplňky Continenta takové jsou – jsou praktické, krásné a budou vám sloužit spoustu let. Dobrou chuť.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment kuchyňských potřeb Continenta, klikněte zde: kuchyňské výrobky Continenta

 


Nové společenské lahve SodaStream

SodaStream výrobník perlivé vody mám doma už hodně dlouho. Měla jsem hned jeden z prvních přístrojů, který postupem času nahradil nový, který se mi moc líbil svým moderním desingnem. Ten starší výrobník má teď své místo na chalupě. Zbavili jsme se tak úplně kupování perlivé vody v PETlahvích. Perlivá voda z výrobníku e SodaStream mi moc chutná – mám ráda, když si mohu sama rozhodnout, jestli chci mít vodu jen jemně perlivou, nebo s hodně velkými  bublinkami, a taky mám fajn pocit, že nezatěžuji zbytečně planetu PET lahvemi. O ušetřeném času při nákupu perlivé vody, a o tahání těžkých balíků s vodou ani nemluvím. Fajn je i finanční úspora – jeden litr perlivé vody ze SodaStreamu mne vyjde jen asi na 2,75 Kč. Bombičku si dnes mohu vyměnit už na spoustě míst – takže s tím problém také není. Pokud si nejste jistí, jestli u vás máte místo na výměnu bombičky, stačí se podívat na stránky sodastream.cz, kde najdete místa vyjmenovaná, ale ve většině supermarketů vám je vymění u kasy nebo na infostánku.

Při použití výrobníku perlivé vody SodaStream je fajn mít doma více lahví. Aby každý člen rodiny měl tu svou, a mohl si sám určit, jak hodně perlivou chce vodu mít,a také aby ji bylo možno mít v lednici vychlazenou, nebo nosit s sebou třeba do práce, nebo do školy, na sport – prostě všude tam, kde chcete dodržovat pitný režim.

Společnost SodaStream letos na podzim představila super novinky – nový typ společenských a volnočasových lahví. 

Lahve jsme doma vyzkoušeli, jsem moc spokojená.

Společnost SodaStream touto novou kolekcí lahví chce změnit některá zažitá pravidla, a tím přispět ke společenské změně. Například k omezení nadměrné produkce jednorázových plastových obalů, nebo změně vnímání plastových lahví jako nehezkého a nevzhledného obalu.

 Společenská lahev na vodu s sebou 0,6 l vypadá opravdu hezky. Má moderní design, oblý tvar, a díky objemu  se vejde do každé kabelky. Tuhle lahev můžete s sebou klidně vzít na jakoukoliv akci – pracovní, nebo jinou – vždycky bude vypadat dobře. Takže už nemusíte v kabelce nosit malou plastovou lahev s pitím – tahle společenská lahev ji plně nahradí,a vy kromě toho, že budete vypadat dobře, ještě ušetříte planetu od zbytečných plastů.

Lahev je opatřena elegantním poutkem pro praktické nošení – poutko má stejnou barvu jako plastové dno- v černé, nebo světle růžové barvě. 

Kovové víčko lahev hermeticky uzavře, není tedy třeba se bát, že obsah lahve vyteče do kabelky, nebo že bublinky vyprchají. Víčko je opravdu těsné – voda zůstává krásně perlivá. Hrdlo lahve je dostatečně široké, takže si do perlivé vody můžete přidávat kousky ovoce – hrdlem lehce projdou. Pokud mohu doporučit, mně se opravdu osvědčilo pár kousků limetky a pár lístků máty do perlivé vody – je to opravdu osvěžující.

Lahve z nové kategorie „Voda s sebou“ lze mývat v myčce na nádobí, jsou vyrobeny z plastů bez BPA a jiných škodlivých látek.

Lahev si prohlédněte zde: Společenská lahev 0,6 l černá

 

Další lahví, kterou bych vám chtěla představit, je volnočasová lahev na vodu s sebou 0,6 litru na sport a volnočasové aktivity.

Lahev je vhodná na perlivou i neperlivou vodu, má krásné provedení, víčko a dno lahve je tyrkysové barvy. Díky novému typu víčka můžete vodu používat na výletech, nebo při sportu. Vhodná je nejen pro vás, ale i pro vaše malé sportovce. U nás tuhle lahev nosí na sport syn i vnuk. Dobře se z ní pije, když si dopijí sycenou vodu, lehce si lahev naplní vodou neperlivou. Víčko dobře těsní, ještě ani jednou se nestalo, že by se jim obsah lahve vylil mezi oblečení. Na víčku je praktické poutko k zavěšení, nebo připevnění lahve při sportu. I tahle lahev je vyrobena bez BPA a jiných škodlivých látek, lze ji snadno mýt v myčce na nádobí. Moc hezky vypadá, dobře se drží v ruce, má velmi praktické víčko, rychlošroubovací uzávěr, praktická je na všechny volnočasové aktivity a sport. S touhle lahví už při sportu nebudete mít nikdy žízeň.

Lahev si prohlédněte zde: Sportovní lahev 0,6 l

 

 

Pokud tedy nosíte s sebou v kabelce pití v jednorázových plastových lahvích, je nejvyšší čas nahradit je novým typem společenských lahví. Získáte tak velmi kvalitní lahve určené k opakovanému použití, které nejen dobře vypadají, ale pomáhají chránit naši planetu před zamořením plastovými PET lahvemi. Jsou také velmi praktické – můžete je nosit na porady do práce, na výlet, na sport – prostě kamkoliv, a vždycky s nimi budete vypadat IN. Díky své velikosti (objem 0,6 l) se vejdou do každé kabelky, tašky, nebo batohu. 

 

Celý sortiment SodaStream – výrobníky perlivé vody i lahve si prohlédněte zde: www.sodastream.cz


Lahve SodaStream z kolekce Květiny v zimě

Nedávno jsem v článku zmiňovala novinku v sortimentu lahví k výrobníku perlivé vody SodaStream - volnočasové lahve (článek najdete po kliknutí zde: nové volnočasové lahve SodaStream).

Dnes bych vám chtěla představit lahve z kolekce Květiny v zimě

SodaStream mám moc ráda - mám fajn pocit, že nezatěžuji zbytečně planetu PET lahvemi. O ušetřeném času při nákupu perlivé vody, a o tahání těžkých balíků s vodou ani nemluvím. Příjemná je i finanční úspora – jeden litr perlivé vody ze SodaStreamu mne vyjde jen asi na 2,75 Kč. Bombičku si dnes mohu vyměnit už na spoustě míst – takže s tím problém také není. Pokud si nejste jistí, jestli u vás máte místo na výměnu bombičky, stačí se podívat na stránky sodastream.cz, kde najdete místa vyjmenovaná, ale ve většině supermarketů vám je vymění u kasy nebo na infostánku.

Při použití výrobníku perlivé vody SodaStream je fajn mít doma více lahví. Aby každý člen rodiny měl tu svou, a mohl si sám určit, jak hodně perlivou chce vodu mít,a také aby ji bylo možno mít v lednici vychlazenou, nebo nosit s sebou třeba do práce, nebo do školy, na sport – prostě všude tam, kde chcete dodržovat pitný režim.

Za zmínku stojí  sada dvou lahví Fuse Květiny v zimě.

Lahve mají velmi pěkné provedení, zdobené jsou krásnými květy, takže budete mít při každém napití léto v ruce. Já jsem si pro sebe nechala vlčí máky – mám pro ně slabost a moc se mi líbí, takže mám radost pokaždé, když se na lahev podívám. Lahve jsou vhodné pro neperlivou i perlivou vodu. Lahev je z tlaku odolného plastu, bez BPA a jiných škodlivých látek. Víčko je pevné, dobře těsní, nemusíte se bát, že obsah lahve vyteče. Máte rádi v perlivé vodě kousky ovoce pro osvěžení? Hrdlo lahve je dostatečně široké, můžete si tedy do něj vložit ovoce podle chuti. Lahev umývejte v ruce, voda na mytí by neměla překročit 50 stupňů, není tedy vhodná do myček nádobí.

Lahve typu Fuse můžete použít s modely výrobníků perlivé vody SodaStream: Source,Play,Spirit,Power.

Pokud si chcete ještě trošku připomenout léto, a mít doma jarníkvětiny i v zimě, kupte si krásně povedené lahve Fuse z kolekce Květiny v zimě. Jsou praktické, a už jen pohled na ně potěší.

Pokud si chcete lahve prohlédnout, klikněte zde: sada lahví Fuse Květiny v zimě 

Celý sortiment SodaStream – výrobníky perlivé vody i lahve si prohlédněte zde: sodastream.cz

 


Ručně vyráběné hrnečky a šálky z českého porcelánu

Hrnky, hrnečky, šálky – máme jich doma všichni spoustu. Každý z nás má nějaký oblíbený, ze kterého pije kávu nebo čaj doma, nebo v práci. Já hrníčky miluji. Když už jich mám doma moc, některé rozdám, abych si mohla koupit nové. Jsou ale hrníčky a šálky, které jsou moje oblíbené a mám k nim nějakou citovou vazbu, nebo se mi prostě moc a moc líbí – takové nedám a mám je léta – ať už na pití, nebo je mám vystavené v obývací stěně. I ty vystavené ale občas „provětrám“ a uvařím si do nich sváteční čaj, nebo kávu.

Už jako malá holka jsem obdivovala takové ty krásně nazdobené a tvarované šálky s podšálkem, ze kterých v pohádkách pily čaj princezny. Později na výletech na hrady a zámky jsem obdivovala podobné šálky vystavené v expozicích, a zůstala ve mně taková ta holčičí dětská touha takový šálek mít. Když byly děti malé, měla jsem strach, že by mi  šálek rozbily, tak nějak nebyl čas si podobný šálek vybrat. Nedávno jsem viděla film Poslední aristokratka, ve kterém pili čaj z nádherných šálků. A ve mně se znovu probudila ta touha po princeznovské kráse – šálku jako pro princeznu. A tak jsem šla hledat přímo na stránky odborníka na porcelán – na stránku Rudolf Kämpf , výrobce luxusního porcelánu, tedy i šálků, které jsem viděla ve filmu.

Česká porcelánová manufaktura Rudolf Kämpf již víc než 100 let vyrábí kvalitní tvrdý porcelán ( od většinou prodávaného kostního porcelánu se liší pevností, odolností proti teplotám a kyselinám, nepropustností, průzračností a zvonivým zvukem). Společnost si zakládá na ruční výrobě porcelánu – je jedinou továrnou v České republice, kde se porcelán vyrábí ručně. Vyrábí limitované edice, a unikátní exempláře. S každým šálkem ( nebo nádobím) si tedy pořizujete originální kvalitní kousek porcelánu. Jejich výrobky jsou nádherné, v srdci Karlovarského kraje v obci Loučky v továrně Rudolf Kämpf vyrábí nádobí, které je bylo darováno i známám a slavným osobnostem jako např, Václav Havel, nebo papež Jan Pavel II a další.

Více o historii továrny si můžete přečíst po kliknutí zde: porcelánka Rudolf Kämpf

 

Díky ruční výrobě v téhle továrně mohou přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně. Je například možnost nechat si šálek opatřit logem, nebo monogramem. To mne nalákalo a nechala jsem si monogram na své šálky a hrnečky napsat – v tu chvíli je vnímáte jako mnohem osobnější a milejší.

Vybrat šálky byl pro mne docela problém.  Líbilo se mi jich totiž tolik, že jsem vůbec nevěděla, který si mám vybrat. Nakonec jsem zůstala u třech favoritů – šálek s podšálkem s girlandou růží, šálek s podšálkem květinová oslava posetý malými drobnými květinkami a čistě bílý s motivem krajky. A tady jsem se zadrhla. Měla jsem je otevřené před sebou celý den, a neustále vybírala, který z nich je hezčí. Nakonec jsem vybrala ten s růžemi – je nejvíc princeznovský, a ty ostatní si budu pořizovat postupně – pro radost.

Šálek s podšálkem s romantickým názvem Girlanda z růží je…prostě dokonalý. Má barvu slonové kosti, je ozdobený drobnými růžičkami a vypadá přesně tak, jako ty šálky, co měly v pohádkách princezny. Když jsem ho poprvé držela v ruce, chtělo se mi až povzdechnout nad tou krásou. Je to takové splnění holčičího snu.  Když jsem si do něj uvařila čaj, cítila jsem se jako ta malá holka, co před televizí chtěla pít čaj spolu s princeznami. Ty tu sice nebyly, ale čaj přesto chutnal nějak lépe. Slavnostněji a byl lahodnější a voňavější. Nálada z krásného šálku se promítla i do chuti čaje. Tohle je prostě šálek pro radost, a radost mi opravdu dělá už jen každý pohled na něj. Je jemný, něžný, a velmi vkusný. Překvapilo mne i jak je lehoučký. Pije se z něj moc dobře,a dobře se drží v ruce.

Pokud si chcete šálek prohlédnout, klikněte zde: šálek s podšálkem Girlanda z růží

 

Druhý šálek s podšálkem jsem si pořídila na kávu. Šálek je z kolekce RoseLine, má objem 0,2 l – tedy tak akorát na odpolední kávu, je zdobený drobnými růžičkami. Podšálek má pastelově modrou barvu ( modrá je moje oblíbená, proto jsem si ji zvolila, na výběr je ještě možnost růžového podšálku). U tohoto šálku jsem zvolila možnost nechat si napsat monogram – můžete si nechat napsat na šálek monogram, nebo písmenka se srdíčkem.  Stejný monogram je i na podšálku. Je velmi příjemné mít šálek s monogramem – hned je nějak osobnější a milejší. Je fajn, že mám teď možnost návštěvám nabídnout kávu z kvalitního šálku, který hezky vypadá. Šálek je lehoučký, dobře se drží. Díky kvalitnímu porcelánu je vhodný i do myčky na nádobí, i mikrovlnné trouby – nemusíte mít žádné obavy, že by se zkroutil, nebo poškodil.

Pokud si chcete šálek prohlédnout, klikněte zde: šálek z kolekce RoseLine

 

Poslední výrobek z manufaktury Rudolf Kämpf, který vám chci představit, je hrneček ve velmi svěžím designu HyggeLine. Hrneček o obsahu 0,3 litrů je na běžné každodenní pití kávy a čaje jako dělané. Dodáván je v sadě dvou kusů.

Hrnky mají jednoduchý tvar a vzor, jsou svěží, jemné, lehoučké, díky kvalitnímu porcelánu je lze mýt v myčce na nádobí, i použít v mikrovlnné troubě. Vybrala jsem si – jak jinak – hrnečky v modré barvě, na výběr je ještě možnost barvy červené, růžové, pastelově modré, nebo šedé. I u těchto hrnečků je možnost nechat si napsat monogram. Tuto možnost jsem využila moc ráda.

 Mám velkou rodinu, když se sejdeme, a všem vařím kávu nebo čaj, je potřeba hrnků velká. Já mám svůj oblíbený, ze kterého ráda piji, ale líbí se asi všem, protože když přijdou děti, hned zmizí. Když jsem si postěžovala, že je můj oblíbený, a chtěla jsem z něj pít, ozvalo se: „Jé, ty naděláš…máš ho snad podepsaný?“. A od teď můžu klidně říct :“Mám!“. Mám ho totiž opravdu podepsaný svým monogramem. Takže je jen můj. I když se obávám,  že mi to moc platné nebude, protože můj hrnek prostě láká..

 A protože jsou hrnečky v sadě dva, budu mít jeden doma, a jeden v práci. Myslím, že bude prima dárek dát i dětem hrnečky s jejich monogramy. Je to milé, originální a z hrnečku se rázem stane osobní dárek.

Hrnečky si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Sada dvou hrnků Hygge Line

 

Pokud máte rádi hrnky, hrnečky, šálky a další výrobky z porcelánu, určitě si prohlédněte stránky porcelánky Rudolf Kämpf. Všechen porcelán zde koupený je kvalitní, továrna má více než 100 letou historii, a vyrábí opravdu nádherný porcelán. Porcelán zde vyráběný je pouze ruční výroba, je originální a kvalitní. Na spoustu výrobků si můžete nechat napsat i monogram. Ať už budete porcelán kupovat sobě, nebo někomu jako dárek, vždycky si budete pořizovat kvalitu a krásu, která vám vydrží hodně dlouho. Hrnky, hrnečky, talíře –stačí si jen vybrat.

Celý sortiment české porcelánky si můžete prohlédnout po kliknutí zde: www.rudolfkamp.cz


Silikonová víčka na nádobí

Dnes bych vám chtěla představit super vychytávku – silikonová víčka na nádobí.

U někoho pračky „žerou“ ponožky, u nás pro změnu někdo asi „žere“ víčka od misek a dóz na ukládání potravin. Vždycky mám v kuchyni několik misek bez víček ( nikdo je samozřejmě neviděl a nikdy ani neměl v ruce), nebo pro změnu víček bez misek. Použití je pak celkem o ničem. Víčka jsou na vyhození a do misek můžu dávat jen věci, které neosychají a nepotřebují víčko. A těch je opravdu málo.

Vyzkoušela jsem tedy sadu silikonových víček z eshopu naau.cz, a jsem velmi spokojená. Už nemusím složitě hledat víčka, a mohu zase používat misky a dózy, které by jinak byly k nepoužití.

V sadě je 6 silikonových víček. Víčka mají různé velikosti – jsou o průměru 7 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm, 17 cm a 20 cm. Jsou krásně skladné, nevyžadují téměř žádný prostor.

Víčka jsou z potravinářského silikonu, použít je lze do lednice, mrazáku i do mikrovlnné trouby. Víčka jsou pružná a přizpůsobují se miskám. Jdou krásně natáhnout, nebo se naopak přizpůsobí i menšímu průměru misky. Použít je lze na cokoliv – i na mističky, hrnečky, odměrky – na vše, co je třeba. Na hrnečky je používám hlavně do mikrovlnné trouby – když chci něco přihřát, nebo třeba rozpustit máslo.

Při použití v mikrovlnné troubě je fajn, že nic z ohřívaného obsahu nevyprskne z hrnečku nebo misky ven. Víčko krásně udrží obsah uvnitř – na rozdíl od poklopu. Odpadá tím nepříjemné čištění mikrovlnky – tohle umí třeba máslo, krásně se rozprskne všude po troubě - to už se s víčkem nestane.

Víčko poslouží, i pokud chceme cokoliv zmrazit. Víčka mohou být použita i v mrazáku, pokud vám tedy zbude například omáčka, stačí přetáhnout víčko přes misku nebo dózu a vložit do mrazničky.

Skladování v lednici vám popisovat asi nemusím. Je to prostě fajn. Už žádné okoralé a oschlé pomazánky, koláče a jiná jídla – opět stačí jen víčkem přetáhnout okraj misky a je hotovo.

Po použití stačí víčka jednoduše opláchnout vodou.

Víčka velmi dobře těsní, takže potraviny pod nimi zůstávají krásně čerstvé. Po použití je jednoduše sejmete z misky – chytnete za úchytku a víčko je dole.

Pokud tedy jako já bojujete se ztrácením víček, určitě vyzkoušejte tuhle praktickou sadu silikonových víček z eshopu naau.cz. Já jsem nadmíru spokojená, a můžu používat i ty misky, které mají víčka poztrácená.

Pokud si chcete víčka koupit, klikněte zde: sada silikonových víček.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: naau.cz

 

Videoukázku z použití víček si prohlédněte zde: video sada silikonových víček

 


Rendlík Alba Ballarini

Nádobí. Každá žena a každý muž, kteří vaří, vědí, že nádobí je v kuchyni opravdu důležité.  Každý máme své oblíbené hrnce a pánvičky, a i když už dosluhují, snažíme se je v provozu udržet co nejdéle, Pokud nám nádobí „padne do ruky“, je to úplně jiný pocit z vaření. V tom „svém“ hrnci víme, jak míchat a jak vařit, aby jídlo bylo dobré. Jenže i ten nejoblíbenější hrnec nebo rendlík prostě jednou doslouží. Jako se to stalo mě u mých oblíbených hrnců. Aby ne, měla jsem je 30 let. A tak jsem se začala rozhlížet po novém nádobí.  Už dávno vím, že kvalita dokáže nahradit kvantitu, a jeden opravdu kvalitní kousek nádobí dokáže v kuchyni zázraky. Tak jsem hledala, pátrala a našla.

 Alba rendlík z kolekce Ballarini.

Tenhle rendlík mi nahrazuje hrnec, pánev i zapékací misky a pekáče. S jedním kouskem nádobí jako bych rázem získala sadu nádobí. Fakt nekecám – v tomhle rendlíku vařím omáčky, minutky, zapékám jídla a jsem maximálně spokojená. Po měsíci používání prakticky nevařím rychlá jídla v ničem jiném. Vyhovuje mi i velikostí – průměr 24 cm je dostačující pro jídlo pro tři lidi. A já tak konečně nevařím jídlo jako pro regiment vojáků, k čemuž mne sváděly větší hrnce.

Rendlík Alba je ke koupi na eshopu panvicky.cz, a je od známé italské značky Ballarini.

Ballarini patří mezi jedničky na trhu s nádobím s nepřilnavým povrchem. Pro značku Ballarini jsou typické rysy v jeho spojení s italskou mezinárodní kulinářskou tradicí a technologické inovaci, které využívá ve vlastních produktech. Heslo značky Ballarini je: „Budoucnost je v tradici“.

Nádobí této značky je používáno na všech kontinentech světa. Kvalita si našla cestu do všech kuchyní. Ballarini – to je kvalitní nádobí s titanovým povrchem pro zdravé vaření bez těžkých kovů, teflonu a zinku. Italské nádobí s dlouhou tradicí od roku 1889 používané i předními světovými kuchaři.

Rendlík Alba s poklicí jsem si nevybírala dlouho. Byla to pro mne láska na první pohled. I když jsem eshop projížděla dlouho, pořád jsem se vracela k tomuto rendlíku. Padl mi do oka a už jsem ho chtěla. I když jsem měla v užším výběru více hrnců a pánví, svou univerzálností u mne rendlík Alba zvítězil na plné čáře. V podstatě od začátku jsem měla takový ten pocit, že tohle je přesně nádobí, které mi bude vyhovovat. A jsem moc spokojená se svým výběrem. Po měsíci zkoušení a vaření v rendlíku Alba už téměř nepoužívám jiné hrnce. Na rendlíku můžete vařit, smažit i zapékat. Díky materiálu lze totiž rendlík použít na všech typech sporáků, i do trouby. Díky kvalitnímu dnu rendlík šetří při vaření čas i energii. Jídlo se při vaření nepřichytává a nelepí k hrnci.

Před prvním použitím jsem rendlík omyla, nahřála a potřela olejem, pak jsem po vychladnutí znovu umyla a byl připravený k používání. Pokud chcete mýt nádobí Ballarini v myčce, není s tím problém – to jsem uvítala, protože některé typy titanového nádobí do myčky nejsou vhodné- tenhle rendlík ano.

Jediné, co je doporučeno je nepoužívat při vaření kovové předměty na míchání. Používejte vařečky a naběračky dřevěné nebo plastové, a nádobí vám bude dobře sloužit spoustu let. Pokud občas promícháte lžící, nic se nestane, povrch je kovuvzdorný, ale je lépe povrch úmyslně neškrábat.

Poklice na rendlík je skleněná s kovovým úchytem, také madla rendlíku jsou kovová. Díky tomu je rendlík možno použít na jakékoliv vaření a pečení. Vaříte zdravě, téměř bez tuku.

 • hmotnost - 1896g
 • výška - 6,6cm
 • hloubka - 6cm
 • objem - 2,1l
 • vnější průměr dna - 19cm
 • doporučený průměr plotýnky - 18cm
 • celková délka (s madlem/madly) - 40cm

V rendlíku jsem vařila omáčky i minutky. Tradiční jídla české, italské i jiných kuchyní. A vždycky jsem byla spokojená.

Segedínský guláš:

600 g vepřové maso Plec bez kosti

Cibule 1 ks

Sůl, kmín, pepř a paprika mletá sladká

Zelí kysané podle chuti.

Hladká mouka nebo jíška na zahuštění

Zakysaná smetana na zjemnění (nebo smetana na vaření)

Na trošce oleje osmažíte cibuli do hněda, přidáte maso nakrájené na kostičky, orestujete, přidáte kmín, sůl, pepř a papriku, po krátkém zarestování podlijete vodou. Když je maso poloměkké, přidáte zelí a dodusíte do měkka. Nakonec trochu zahustíte moukou a zjemníte smetanou.

Rychlá omáčka na Boloňský způsob

Na trošce oleje osmažíte cibulku a stroužek česneku, přidáte mleté maso (lepší je hovězí), osolíte, opepříte, podlijete a dusíte do měkka, pak vlijete rajčatový protlak, nakonec přidáte bazalku. Po dovaření vmícháte uvařené těstoviny (skvělé jsou penne) a zasypete sýrem. A rychlé jídlo je na stole.

Zapečené brambory s  masem a smetanou.

Brambory (asi 5 kusů středně velkých) uvaříte ve slupce, po vychladnutí oloupete a nakrájíte na kousky. Na pánvi orestujete na cibulce cca 400 g mletého masa, osolíte a opepříte. Na rendlík si pak dáte na dno vrstvu brambor, na ni vrstvu masa, a nakonec brambory. Vložíte do trouby a pečete asi 25 minut. Nakonec zalijeme 250 ml smetany a dopečeme do křupava.

Variantou tohoto receptu je položit na dno rendlíku syrové pokrájené brambory, na ně plátky naklepané krkovice osolené a opepřené, zasypeme trochou nakrájené cibule nebo pórku, navrch poklademe opět brambory, lehce podlijeme a vložíme do trouby s poklicí. Pečeme cca 45 minut a nakonec opět polijeme smetanou a odklopené dopečeme do křupava.

 

Variant jídel na rendlíku Alba Ballarini je spousta. Od hamburgrů po složitější jídla.

Do těch jsem se nyní ještě moc nepouštěla, protože mne nemoc trochu omezovala ve všech činnostech, tedy i ve vaření. Určitě vás ale v budoucnu ještě s pár recepty, které se dají v tomhle báječném rendlíku, seznámím. Jsem jím totiž naprosto nadšená.

Nezabere v kuchyni moc místa, nemusím mít tolik hrnců a pekáčů, a hlavně vaří dobře, nepřipaluje a nepřichytává. Je velmi, velmi univerzální.

Opravdu se mi v tomto případě potvrdilo, že za kvalitu se vyplatí si připlatit. Při správném zacházení mi rendlík bude sloužit spoustu let. Pak že láska na první pohled neexistuje. Existuje! Můj rendlík Alba Ballarini je toho důkazem. Od prvního pohledu jsem věděla, že to je přesně to, co v kuchyni potřebuji a chci. Potvrdilo se mi, že první instinktivní výběr je nejlepší. Tenhle rendlík už nedám z ruky.

Pokud tedy uvažujete o novém nádobí – vsaďte také na kvalitu, jako já. Nebudete mít kuchyň plnou zbytečného nádobí a bude se vám skvěle vařit. Pokud uvažujete o nádobí jako o dárku pro někoho vám milého, lepší dárek mu nemůžete dát. Já jsem tak nadšená, že si určitě od Ballarini pořídím ještě nějaký kousek nádobí. A bude mi v kuchyni fajn.

Pokud si chcete rendlík prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: rendlík Alba Ballarini se skleněnou poklicí průměr 24 cm

Pokud si chcete prohlédnout i jiné nádobí Ballarini, nebo eshopu, klikněte zde: panvicky.cz

 


Univerzální nůž Profi Line 20 cm

Každý, kdo rád vaří, a pohybuje se často v kuchyni, ví, že nože jsou nástroj, který bereme do ruky nejčastěji.

Vaření je totiž hlavně o krájení a přípravě surovin – samotné vaření v hrnci, nebo na pánvi už je pak jen třešničkou na dortu.

Já mám velkou rodinu a vařím pro ni každý den. Kvalitní a ostrý nůž je pro mne nezbytností.

Velmi jsem si oblíbila Profi-Line univerzální nůž 20 cm z eshopu panvicky.cz.

Mám hodně malou ruku, vybrat pro mne ten správný nůž je někdy těžké. Proto jsem si často vybírala menší nože. S těmi ale nenakrájíte dobře všechno, co potřebujete. Například u masa jsem často narážela na problém. Malé nože jsou dobré asi jen na zeleninu (a ovoce), ale na maso je třeba pořádný nůž.

Nůž, který jsem vyzkoušela je popisován jako univerzální. A opravdu univerzální je. Nakrájíte s ním opravdu naprosto všechno, a snadno. Nůž mi padl do ruky jako ulitý. Je perfektně vyvážený, a není těžký. Jeho váha je přiměřená i pro mne s malou rukou. Ani po krájení masa a cibule na guláš jsem neměla pocit únavy. Když jsem krájela stejný objem masa a cibule malým nožem, měla jsem občas pocit, že mi upadne ruka, nebo minimálně prsty. S univerzálním nožem krájím úplně v pohodě.

Chvíli jsem si tedy musela zvykat na dlouhou čepel, přeci jen jsem takhle dlouhý nůž předtím neměla. Ale na dobré věci se zvyká rychle..

Nůž je velmi ostrý. Asi nejostřejší nůž v mé kuchyni. Většinou, když si koupíte nový nůž, je třeba nechat ho nabrousit. Tento nůž je ostrý už od výrobce, koupíte tedy nůž připravený k okamžitému použití.

Univerzální nůž Profi-Line je velmi ostrý stále. A když říkám velmi, tak opravdu velmi. Ostrostí jsem byla velmi překvapena. Než jsem si na nůž zvykla, musela jsem být při krájení velmi opatrná. Stačil totiž letmý dotek prstu na ostří a měla jsem na prstu ranku. Nemyslím tím klasické říznutí se z neopatrnosti. Stačil opravdu jen dotek. A co je super- ostří skvěle drží. Nemusím tedy okamžitě po použití ( nebo ještě při práci) nůž ostřit.

Výrobce nože je Berndorf – Sandrik, Rakousko

Materiál: nerezová ocel HCR55+/-2.

Záruka na nůž je 2 roky.

Čepel nožů je zakalená na tvrdost 55 Rockwell, tím se dosahuje vyšší životnost. Řezaná hrana je broušená do klínu, to zabezpečuje extra ostrost čepele.

Pokud tedy, stejně jako já vaříte hodně často, určitě si pořiďte pro usnadnění práce nový, kvalitní nůž.

V současné době nás karanténa uvěznila doma, děti nemají obědy ve školní jídelně, dospělí také musí jíst doma víc, než obvykle. V kuchyni teď trávíme spoustu času. Ať už vaříte klasickou kuchyni, nebo připravujete saláty, dipy, nebo maso a zeleninu na grilování, vždycky potřebujete dobrý a kvalitní nůž.

Nůž, který dobře krájí a nebolí z něj ruce. Přesně takový je univerzální nůž z řady Profi – Line 20 cm. A ještě malé doporučení – tenhle nůž dávejte opravdu z dosahu dětí. Jeho ostrost je opravdu velmi velká, a mohly by se poranit.

Moje babička občas pro věci, které byly hodně dobré a kvalitní, a přitom nebyly drahé, používala rčení Za málo peněz hodně muziky. Přesně tohle rčení bych použila na tenhle univerzální nůž. Skvělá kvalita za skvělou cenu. Nůž vám vydrží spoustu let a vaše ruce vám za něj poděkují. A nejen vaše ruce, ale i spokojená břicha vašich strávníků. Vaše peněženka přitom nijak zvlášť neutrpí, nůž je za velmi přijatelnou cenu vzhledem ke své kvalitě. A to za vyzkoušení a koupení určitě stojí.

Pokud si chcete nůž prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Profi-Line nůž univerzální 20 cm.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: panvicky.cz

A ještě doporučení - z eshopu panvicky.cz mám vynikající rendlík Alba Ballarini - skvělý pro každodenní vaření, na něm nic nepřipálíte a stanete se hvězdou kuchyně. Recenzi si přečtěte po kliknutí zde: rendlík Alba Ballarini


Multifunkční kráječ na ovoce a zeleninu - 7 dílná sada

 

Dnes bych vám chtěla představit Multifunkční kráječ na ovoce a zeleninu 7 dílnou sadu z eshopu naau.cz.

Mám ráda ovocné a zeleninové saláty. Jsou moc dobré, a hlavně zdravé. Obzvláště v této době karantény  je třeba myslet na zdravou výživu. Podle odborníků na výživu bychom měli denně sníst alespoň 5 porcí ovoce a zeleniny. Upřímně – moc jsem to nedodržovala, protože i když mi saláty chutnají, krájení je celkem únavná a otravná práce. Proto jsem celkem zajásala, když jsem zjistila, že existuje takovýto malý pomocník.

Kráječ není vhodný na úplně tvrdou zeleninu, jako je třeba mrkev, nebo kedlubna – to by asi prasknul. Podle výrobce není vhodný ani na úplně měkkou zeleninu, jako jsou rajčata. Já ale v něm v pohodě krájím malá keříková, některé typy cherry rajčat a masitá lahvová pevnější. Asi je myšleno, že měkké zralé rajče by se nerozkrojilo, ale rozmačkalo.

Perfektní je kráječ třeba na jablka – často a ráda peču domácí jablečné koláče, a jablka mám nakrájená v cuku letu.

Výborný je kráječ i na brambory – domácí hranolky jsou chuťově mnohem lepší, než ty kupované. Pokud jste se domácím hranolkům vyhýbali, protože je to spousta krájení – s tímhle kráječem to jde skvěle – vložím, zmáčknu, a hotovo.

I na francouzské brambory mám nakrájeno za chviličku – a to zapékám ve velkém pekáči, protože mám velkou rodinu, která tohle jídlo miluje.

Máte rádi Šopský salát? Papriky, okurku (i pevnější lahvová rajčata) máte připraveny během chviličky. A takhle bych mohla pokračovat dále se spoustou receptů – těstovinové saláty, jídla s houbami (plátky žampionů jsou ve chviličce), zapékaná zelenina s masem a další a další jídla, podle vaší chuti.

Kráječ není velký, nezabere tedy příliš místa.

Příslušenství: 3 krájecí nástavce ( slabší proužky, kostičky,dílky), plastová nádobka, víčko na plastovou nádobku

 • rozměry krájecí plochy: 7x7 cm
 • délka rukojeti kráječe: 11,5 cm
 • objem plastové krabičky: 200 ml
 • nedoporučuje se mýt v myčce na nádobí

 

Pokud máte rádi saláty, nebo jiná jídla, kde je třeba hodně zeleniny nebo ovoce, určitě vyzkoušejte tenhle malý kráječ. Používám ho doma opravdu hodně, a třeba hranolky už děláme jen ty domácí.

Pokud si chcete kráječ prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Multifunkční kráječ na ovoce a zeleninu – 7 dílná sada

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: naau.cz


Metalac Retro Kitchen, smaltovaný pekáč 34 cm, 4 l

 

Dnes bych se trochu chtěla věnovat koláčům. Nikoliv receptům, ale plechům – nebo chcete-li – pekáčům na pečení.

Já peču moc ráda. Léto je díky tomu, že dozrává letní ovoce, k pečení jako stvořené. Proto máme na stole často ke kávě koláče s jahodami, malinami, meruňkami, rybízem, nebo borůvkami. Všechny ty koláče jsou skvělé a chutné, zpříjemní posezení u kávy, nebo při návštěvě přátel.  V létě prostě my ženy trávíme v kuchyni pečením koláčů dost času. Proto je fajn mít i dobrý pekáč (plech) na pečení.

Za tu dlouhou dobu, co peču, mi rukama prošla spousta pekáčů. Pekáče různých tvarů, velikostí a z různých materiálů. Babička měla starý smaltovaný oblíbený pekáč, na kterém pekla koláče a buchty spoustu let. Pak přišla doba „lehkého hliníku“ a vyráběly se pekáče hliníkové – naštěstí jen krátce, protože se na nich všechno připalovalo a šly špatně čistit. Měla jsem i pekáče nerezové, pekáče z jakéhosi potaženého plechu, nebo formy silikonové ve tvaru malého pekáče. Některé byly fajn, jiné připalovaly, anebo nešly vyčistit. Zkrátka pořád jsem tak nějak hledala ten „svůj pekáč“ – takový ten co vám jak se říká „sedne“. Ke koupi nového pekáče na pečení mne přimělo to, že děti dospěly a odstěhovaly se, jezdí jen na návštěvy, proto už není potřeba péct koláče ve velkém. Peču pro sebe, partnera a syna, nebo když někdo přijde na návštěvu.

Proto už nepotřebuji mít pekáč tak veliký. Hledala jsem proto pekáč menší, který stačí tak pro tři lidi (protože když peču ve velkém, jím koláče většinou sama a mé váze se fo fakt moc nelíbí).  Hledala jsem dlouho, až jsem našla. Pekáč přesně takový, jaký jsem hledala. Velikostí i materiálem.

Našla jsem si pekáč Metalac Retro Kitchen 34 cm, objem 4 litry.

 Tvarem je velmi podobný pekáči, jaký kdysi mívala moje babička. Je menší rozměrem, ale hlubší, než pekáče, které jsem měla doposud. To je fajn, když chci péct například klasické Honzovy buchty – vejdou se na výšku a tak se pečou rovnoměrněji, než když mi jich velká část přesahovala přes okraj. Materiál je starý dobrý smalt. Asi už je to jiný typ smaltu, než na babiččině pekáči, modernější a inovovaný. Každopádně je velmi praktický.

Pekáč má moc hezký design. Žádná nudná barva – je béžový z vnější strany, má po stranách potisk, vnitřek je černý.

Mám ráda, když se na nádobí hezky kouká. Jasně, nejdůležitější je funkce, ale když je nádobí i hezké, zlepší mi to náladu.

Do pekáče jsem pod koláč dala pečící papír – víceméně jen proto, abych nemusela nádobu vymazávat a vysypávat. Je to praktičtější i při umývání. Nicméně zkusila jsem koláč i touto klasickou metodou – vymazat a vysypat a pak hned dát těsto (bez pečícího papíru). Koláč se krásně upekl, na spodní straně se nepřipálil (pekáč má dobrou tloušťku, za to jsem ráda, protože mám plynovou troubu a ta ráda zespoda připéká – v tomto pekáči se mi nepřipeklo nic), i umýt šel pekáč dobře, takže žádné složité drhnutí nebylo třeba. Přesto jak jsem zvyklá, používám pečící papír – jsem ale ráda, že vím, že není žádná tragédie, když pečící papír dojde – můžete péct v pohodě i bez něj.

Protože je mi jasné, že moji chlapi si klidně zakrojí jakýmkoliv nožem do koláče, měla jsem trochu strach, jestli mi pekáč nožem nepoškrábou. Můžu být v klidu – ani škrábnutí, pekáč je stále jako nový. Až se mi chce povzdechnout:“Zlatý starý klasický smalt“.

V klidu můžu staré plechy (které už toho měly dost za sebou a podle toho vypadaly) vyhodit. Mám totiž nový, menší, krásný a kvalitní pekáč na pečení – Heč!

A jen tak ještě pro doplnění – díky tomu, že je pekáč vyšší, v něm v klidu můžete péct i maso, a ne jenom koláče. Krásně se do něj vejdou 4 kuřecí stehna, kuřecí křidýlka, nebo třeba nakládaná krkovička. Stačí narovnat do pekáče, přikrýt alobalem, zapéct, po čase sundat alobal a dopéct takzvaně „na kůrčičku“, a máte super oběd nebo večeři. Pekáč můžete používat ve všech typech trub na pečení, a lze ho mýt v myčce (díky tomu že není tak velký se do myčky i dobře vejde).

 Z pekáče Metalac Retro Kitchen mám velkou radost. Je to přesně to, co jsem hledala. Vyhovuje mi velikostí, materiálem, a ještě se mi moc líbí. Hned se mi vaří a peče lépe.

Je fajn, že k pekáči si můžete dokoupit i hrnce a hrnečky ve stejném retro designu.

Pokud vás článek zaujal, prohlédněte, nebo kupte si pekáč po kliknutí zde: pekáč Metalac Retro Kitchen

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: shop-point.cz


Belis/Sfinx Smaltovaný univerzální hrnec BSE, průměr 26 cm, síla plechu 2 mm

 

I když je venku horko, většina z nás musí doma vařit dětem, nebo vnoučatům. Pokud máte dětí víc, nebo větší rodinu, bývá vaření  občas celkem náročné. Já sama mám 4 děti, které už jsou teď velké (a tak chodí na oběd často se svými partnery), mám i vnuky, v kuchyni tedy trávím celkem dost času. Zjistila jsem, že pokud vařím hodně a ve větším objemu, vyplatí se mi mít kvalitní nádobí, které mi ušetří práci a čas.

Mám ráda české výrobky – přeci jen český výrobce zná nás, české ženy, mnohem lépe a ví, co v kuchyni potřebujeme.

Mezi českými výrobky mám své favority. Nejraději mám nádobí, které lze používat na vařiči (sporáku), a zároveň i v troubě. Pak mi často stačí jeden hrnec a nemusím mít po kuchyni spoustu nádobí. O mytí nádobí ani nemluvím. Nebaví mne. Naštěstí už většina typů nádobí lze umývat v myčce. I když některé povrchy si s agresivními tabletami do myčky moc nerozumí a poškozují se. Já mám ráda na nádobí smalt – ten myčku zvládá velmi dobře. Současný moderní smalt už při vaření jídlo nepřichytává a nepřipaluje, proto mám několik smaltovaných hrnců.

Oblíbila jsem si univerzální smaltovaný hrnec BSE o průměru 26 cm (a síle plechu 2 mm) z eshopu smaltovane-nadobi-sfinx.cz.

Mám tenhle typ nádobí moc ráda.

Už dlouho používám ze stejné řady nádobí pekáč – recenzi si můžete přečíst po kliknutí zde: smaltovaný pekáč

Univerzální hrnec mne zaujal na první pohled. Zkušenost s pekáčem ze stejného materiálu byla tak dobrá, že jsem ráda sáhla i po hrnci ze stejné řady.

Prima je i skleněná poklička z kvalitního skla od české firmy Simax. Díky poklici z tohoto skla s kovovým úchytem můžete hrnec používat i v troubě – doporučovaná teplota je do 200 stupňů. Pokud potřebujete zapékat při vyšší teplotě, poklici sejměte, a na dušení použijte na překrytí hrnce alobal, na dopečení nechte hrnec odkrytý.

 Samozřejmě pro ty, kteří nechtějí péct s alobalem na eshopu najdete i variantu tohoto hrnce s pekáčem a poklicí.

Já mám hrnec pouze se skleněnou poklicí, a jsem moc spokojená.

Do hrnce se vejde opravdu hodně jídla. Průměr hrnce je 26 cm, díky čtvercovému tvaru se do hrnce vejde o 25% vařeného jídla navíc. Prima. Pro větší rodinu je to dost znát.

V tomto hrnci připravuji prakticky všechno. Od omáček, přes různá zeleninová jídla až po pečená masa, francouzské brambory nebo třeba šunkofleky. Všechno v pohodě v jednom hrnci.

Naposledy jsem pro vnuky vařila králíka na smetaně:

Králík na smetaně:

600 g králíka

Asi 40 g slaniny (kdo chce, může prošpikovat, kdo to neumí, nakrájí na kousky a poklade na maso)

Sůl

Pepř

Bobkový list (cca 4a ž 5 kusů)

Nové koření cca 10 kuliček

Pepř černý celý

Čtvrt lžičky sušeného tymiánu (nemusí být)

Asi 5 mrkví

1 petržel

 ¼ celeru

Mouka na zahuštění cca 2 lžíce

Smetana

Na dochucení citron a brusinky

Koření doporučuji přidat v sáčku na koření, abyste nemuseli lovit kuličky

Králíka se zeleninou a kořením podlijete a dáte zapéct. Po upečení vyjmeme maso a koření. Zelenina by se měla propasírovat, já ji ale rozmixuji ponorným mixérem, zahustím omáčku moukou, provařím, nakonec přidám smetanu – tu už provařím jen krátce,aby se nesrazila.. Na talíři lze dochutit citronovou šťávou a brusinkami.

Protože králík na smetaně je podáván s houskovým knedlíkem – pro ty, kteří si dělají doma svůj domácí knedlík, je tenhle hrnec taky fajn. Díky čtvercovému tvaru hrnce jdou šišky knedlíků rovnat pěkně v řadě vedle sebe, takže se lépe vaří.

Další tip na recept, který v tomto hrnci lze uvařit jsou

Francouzské brambory.

Uvařit 1,5 kg brambor ve slupce (pokud je víc strávníků, je třeba upravit množství podle počtu osob).

Uzené maso – krkovička nebo kýta asi 250 g nakrájet na kostky

Vejce natvrdo 4 ks nakrájet na plátky

Vejce na zalití při zapečení 2 kusy

Smetana 200 až 250 ml

Cibule 2 větší (nakrájet a lehce orestovat)

Sůl, pepř

Tuk na vymazání hrnce

Hrnec vymažeme tukem, pak si oloupeme a na plátky nakrájíme brambory. Brambory naskládáme na dno, osolíme a opepříme, na ně dáme cibuli, vejce, maso - vrstvíme tak, aby poslední vrstva byla brambor. Dáme zapéct do trouby asi na 170 stupňů, po 10 minutách zalijeme vejci rozmíchanými ve smetaně a osolenými, zapékat pak ještě asi půl hodinky – do zlatova.

Tipů a receptů na vaření a zapékání ve smaltovaném hrnci je spousta. Tenhle typ hrnce mi vyhovuje tvarem, univerzálností i dlouhou trvanlivostí materiálu (mám dlouhodobě tento typ smaltu vyzkoušený). Protože materiál hrnce už znám díky pekáči, který používám pár let, troufla jsem si i použít ponorný mixér přímo v hrnci. Postupovala jsem velmi opatrně, tak, aby se nůž mixéru nedotkl smaltu, a v pohodě.

Pokud tedy často vaříte pro celou rodinu, určitě tenhle hrnec vyzkoušejte. Je dostatečně velký – průměr dna 26 cm, výška 10 cm. Uvaříte v něm prakticky cokoliv.  Unikátní čtvercový tvar je příjemný třeba při vaření knedlíků, jeho hlavní výjimečnost je ale v tom, že se do něj díky tvaru vejde více surovin a jídla než do hrnců kulatých.

Hrnec má skleněnou poklici s kovovým úchytem. Hrnec i s poklicí lze použít v troubě – s poklicí do 200 stupňů C, bez poklice nemá omezení teploty.

Já mám smaltované nádobí moc ráda, tím už jsem se netajila v předchozích článcích. Při zkoušení tohoto hrnce se mi opět potvrdilo, že někdy je fajn držet se osvědčených věcí. Při správném používání mi tenhle hrnec bude v kuchyni pomáhat a sloužit ještě spoustu let, klidně můžou na návštěvu přijet všechny děti i vnoučata – na vaření jsem teď perfektně připravena.

Pokud si chcete tenhle prima hrnec prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: univerzální smaltovaný hrnec BSE

Pokud si chcete prohlédnout variantu hrnce 3 v 1 s poklicí a pekáčem na přiklopení v dárkovém balení, klikněte zde: hrnec 3 v 1 v dárkovém balení

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: smaltovane-nadobi-sfinx.cz


Výrobník ledu a chladič nápojů

Tak dlouho jsme se těšili na léto – teď je konečně tady.  I když jsme ho čekali, vedra nás – jak to tak bývá -  tak trochu zaskočila.

Já jsem na vedro připravená alespoň trošku. Mám totiž výrobník kostek ledu a chladič nápojů z eshopu naau.cz (Ice Cube Maker).

Výrobník ledových kostek (tedy spíš půlkuliček) a chladič nápojů je moc fajn věc. Stačí nechat v mrazáku a mám buď zásobu ledových kuliček do nápojů, nebo mohu použít jako chlazení pro jakoukoliv lahev, nebo plechovku.

Výrobník kostek ledu jsem použila i na mražení kousků ovoce – nakrájím kousky ovoce na malé kousky – jahody, maliny, borůvky, anebo i pomeranč – prostě podle chuti a nechám buď jen zchladit, nebo i zmrazit ve vnitřní plastové bílé nádobce. Pak kousky ovoce vysypu do džbánu, přidám led, který vymačkám z modré části výrobníku, a zaliji vodou nebo sodovkou. Rázem mám super vychlazené letní osvěžující pití pro všechny. Kousky ovoce dají vodě chuť a jsou takovou malou odměnou na dně skleničky. Velmi osvěžující odměnou.

Nápoj v lahvi v chladiči nápojů vydrží v příjemné chladné teplotě i v horku. Jeho výhoda je, že ho můžeme nosit i ven – takže klidně večer při posezení pod hvězdami, nebo na lehátku u bazénu si můžete pochutnávat na příjemně vychlazených nápojích.

Jak je vidět – praktické a užitečné věci nemusí být vůbec složité – stačí dobrý nápad a prima vychytávka je na světě.

Návod k použití:

 1. do silikonového obalu vložte vnitřní plastovou vložku a do prostoru mezi stěnami nalejte vodu, dokud není prostor naplněn - vodu nepřelijte do vnitřní části
 2. uzavřete silikonovým víčkem a vložte do mrazáku
 3. po vytvoření ledu odvíčkujte, vyjměte vnitřní vložku a lehce silikonový obal deformujte na všech místech
 4. díky tomu dojde k vypadnutí kostek ledu do vnitřní části silikonového obalu
 5. uchovávat je můžete ve vnitřní části při další výrobě ledových kostek
 6. pokud kostky ponecháte v silikonovém obalu, můžete do vnitřní části vložit pro schlazení například lahev šampaňského

 

Výrobník ledu a chladič nápojů je velký 12 x 13 cm.

Barva modrá, materiál silikon.

Výrobník si můžete koupit na eshopu naau.cz,  mají jich dost,  a odesílají je velmi rychle – já jsem svůj chladič lahví a plechovek  měla doma za 2 dny.

Pokud si chcete prohlédnout video s výrobníkem, klikněte zde: video návod k použití výrobník ledu a chladič nápojů

Pokud si chcete výrobník prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Výrobník ledových kostek a chladič nápojů

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz


Digitální kuchyňská minutka

Dnes bych vám chtěla představit digitální kuchyňskou minutku z eshopu Naau.cz.

Na malé kuchyňské minutky už jsme si zvykli a usnadňují nám práci hlavně v kuchyni. Já jsem dlouho měla mechanickou minutku – malou jahodu, kterou jsem natáhla a ona mi odpočítávala čas. Byla ale nepřesná a ráda se zasekávala. Proto jsem si vybrala minutku novou, tentokrát digitální. Oproti mechanickým minutkám má velkou výhodu v tom, že přesně vidíte odpočítávání času – to mechanické minutky neumí. To se mi moc líbí – při vaření prostě jen mrknu, a hned vidím, kolik mám ještě času na jiné činnosti.

Minutka má tvar vajíčka a funguje na baterii AAA ( to je ta malá – menší než klasická tužková).

Rozměry minutky jsou 5,5 x 7 x 5,5 cm – akorát do ruky (opravdu jako větší vejce)

Minutku můžete nastavit až na 100 minut. Mám ráda, když si můžu nastavit delší časový interval.  U pečení masa na svíčkovou, nebo vaření hovězího nemusím koukat na hodiny, a do kuchyně jdu, až když minutka odpočítá potřebný čas. Často se mi totiž stává, že při vaření dělám i něco jiného, a pak se trošku zapomenu – takže minutka je pro mne velký pomocník, abych nic nespálila. Obzvláště teď, kdy se blíží vánoce se minutka bude moc hodit při pečení vánočního cukroví.

Minutku využijete i při jiných činnostech. Třeba při barvení vlasů, nastavíte si přesný čas, jak máte barvu mít dlouho na vlasech, aby správně „chytila“. Nebo když byly děti malé, a chtěla jsem, aby si čistily zoubky alespoň dvě minuty, nastavila jsem jim minutku. Po čase už jsem tedy nemusela, protože si zvykly, že nestačí 2x přejet kartáčkem, ale musí pořádně čistit, ale v začátku bylo měření času fajn. Dětem se líbilo, že minutka zazvoní a mají hotovo.

Po odpočtení doby, kterou na minutce nastavíte, se ozve zvukový signál, pípání.

Minutku uvedete do provozu tak, že po nastavení minut, nebo sekund, které jsou vámi zvolené, stisknete v horní části tlačítko start. Stejným tlačítkem můžete minutku stopnout, nebo na chvíli odpočet času přerušit.

Pokud jako já občas na minutku sáhnete rukama od mouky, nebo od těsta, nic se nestane. Minutka je umělohmotná, a stačí ji otřít vlhkým hadrem.

Já jsem si vybrala černou barvu minutky, na eshopu naau.cz můžete vybírat minutku ze šesti barev – černá, bílá, červená, modrá, oranžová a fialová.

Z digitální kuchyňské minutky mám velkou radost, je to pomocník k nezaplacení. Měla jsem s ní jen jeden problémek, za který se omlouvám – je tak krásně lesklá, že prostě nejde vyfotit, aniž by v odrazu nebyla na ní vidět moje maličkost. Ale snad mi tuhle drobnou nedokonalost fotek odpustíte.

Pokud si chcete minutku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: digitální kuchyňská minutka

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: naau.cz


KITCHEN SURFER 5 - CHAI DAO – CLASSIC

 

V dnešní recenzi bych vám chtěla představit nůž. Skvělý nůž.

Tato recenze tak nějak vyplynula ze současné doby, kdy jsme nuceni být doma – děti nechodí do škol, dospělí do práce, a tak nezbývá, než začít doma vařit víc, než jsme běžně zvyklí.

Protože spousta z nás musí doma pracovat na Home Office, je vaření někdy celkem únavné, a snažíme se vařit co nejrychleji a vymýšlet co nejsnazší recepty. I k těm nejsnazším receptům je ale nutná příprava. A příprava v kuchyni znamená spoustu krájení. Ať už se jedná o zeleninu na saláty, polévky, nebo omáčky, nebo třeba o cibuli na guláš, či maso – vždycky je dobré mít kvalitní nůž.

Já sama jsem si zatím pořizovala malé nože, protože mám malou ruku. Tak nějak jsem se domnívala, že když mám malou ruku, musím mít malý nůž, aby se mi dobře držel a nebyl na mne těžký.

Jak jsem se mýlila, jsem zjistila, když jsem poprvé držela v ruce kuchařský nůž Kitchen Surfer 5 – Chai Dao Classic.

Když jsem nůž viděla poprvé, proběhla mi hlavou myšlenka: „tak tohle asi nebude pro mne to pravé ořechové“. Na první pohled se mi nůž zdál velký, a protože je z oceli, domnívala jsem se, že bude i hodně těžký.

Pak jsem nůž vzala do ruky, a pokud bych měla použít nějaký příměr, tak tedy že mi doslova a do písmene spadla brada. To překvapení bylo opravdu velké. Nůž totiž vůbec není těžký, ba naopak. Má váhu tak akorát, tedy i ženám se s ním krájí skvěle.

Nůž je vyroben z kvalitní oceli, je kovaný z jednoho kusu speciálně tvrzené vysokouhlíkové oceli s vynikající pevností.

Čepel a rukojeť jsou skvěle vyvážené – nůž se díky tomu opravdu dobře drží. Čepel je mírně zakřivená, díky tomu se s ní příjemně krájí, řeže, i seká zelenina nebo bylinky. Využití je opravdu všestranné na všechny druhy potravin.

Nůž je velmi ostrý – to mám ráda. Prima je, že je naostřen hned z výroby, není tedy třeba ho před prvním použitím brousit. Nůž vydrží ostrý hodně dlouho díky PEtec – to je nejmodernější technologie broušení. S nožem krájím zhruba měsíc každodenně, a stále je ostrý.

Rukojeť nože je trojitě nýtovaná, vyrobena ze speciálního syntetického materiálu (nepraskne, neláme se a skvěle se drží)

Nůž je skvělý, je to nůž japonského typu. Ty se mi vždycky moc líbily, ale mylně jsem se domnívala, že jsou pro mne velké, a hodí se spíš pro muže.

Dnes si přiznávám, že jsem si mohla ušetřit spoustu práce a bolavých prstů z dlouhého krájení. U nás je například mezi pánskou částí rodiny v oblibě guláš – nakrájet spoustu cibule je někdy docela práce k pláči – oči uslzené a prsty bolí. Zkusila jsem si nakrájet cibuli tímto nožem a super. Jde to výborně. Zrovna tak krájení zeleniny na zeleninový salát. Práce jde od ruky, krájí se lehce, a zápěstí, ani prsty nijak netrpí.

Trošku jsem měla obavy, jestli zvládnu krájet třeba cibuli, nebo bylinky na jemno – na pohled se mi nůž zdál velký. Je to ale jen na pohled. Čepel jen vypadá velká, díky svému tvaru. Měří totiž 14 cm, a to je stejná velikost, jako u nožů, které jsem zvyklá běžně používat. Opět se potvrdilo, že je lepší si věc vyzkoušet, než se dopředu bát, že mi to nepůjde.

Tvar nože je unikátní i v tom, že vypadá jako sekáček na maso. Nedoporučuje se s ním ale sekat kosti ani zmrzlé maso. Tam by došlo k poškození nože.

Nůž jsem zkoušela i na sekání bylinek, a díky jeho tvaru to šlo velmi dobře, nůž se krásně zhoupne a bylinky jsou nasekané ve chvíli.  Potom je nasypu do plastové nádobky na led, stačí zalít trochu vodou, a po zmrznutí vždycky jen vyndat bylinkovou kostičku z mrazáku a použít ji při přípravě jídel.

Pokud rádi sledujete kuchařské pořady – ať už přímo pořady o vaření, nebo třeba reality show jako MasterChef, určitě jste si všimli, jak lehce kuchaři krájí. Já jsem to vždycky obdivovala – jak se jim nůž jen zhoupne v ruce, jako kolébka, a krájí rychle, hbitě a přitom jim zůstávají všechny prsty. Já jsem to kdysi chtěla zkusit, a tehdy jsem se řízla, pak už jsem to radši moc nepokoušela.

Teď, když jsem měla v ruce tenhle prima nůž Kitchen Surfer 5 Chai Dao Classic, jsem to zkusila znovu. A najednou to šlo. S každým „zhoupnutím“ nože za mnou zůstávala nakrájená zelenina, nudličky mrkve jedna jako druhá, a moje prsty zůstaly celé, bez jediného škrábnutí. Tehdy mi došlo, že moje krájecí neúspěchy nebyly z nešikovnosti, ale volbou špatného krájecího náčiní.

Napraveno! Nůž mám teď perfektní, takže můžu krájet, a krájet, a krájet – žádné vaření už pro mne nebude problém a otrava. I když převážná část vaření je tvořena přípravou a krájení, já jsem skvěle připravena. Starou sadu nožů, které jsem měla, nahradil tenhle nádherný nůž japonského typu.

Pokud tedy hodně často vaříte, kupte si kvalitní nůž. Bude se vám vařit ještě lépe.

Pokud uvažujete, jaký dárek koupit k blížícím se vánocům – myslím, že tímhle nožem potěšíte každého, kdo se pohybuje v kuchyni. Je to skvělý tip na praktický dárek.

 

 • délka čepele 14 cm
 • materiál rukojeti: odolná syntetická rukojeť, nýtovaná
 • tvrzeno na 58 HRC
 • provedení: kovaný nůž
 • řada Classic
 • ideální na zelí, ryby, ovoce, hlávkový salát, bylinky, maso i zeleninu
 • na krájení, sekání či kostkování potravin

 

Pokud si nůž chcete prohlédnut, nebo koupit, klikněte zde: nůž Kitchen Surfer 5 Chai Dao Classic

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: wusthof.cz


Smaltovaný pekáč

Dnes bych vám chtěla představit smaltovaný pekáč Olymp (Beryl) z eshopu MarexTrade. Tedy abych byla přesná - dvoupekáč.

Pořídila jsem si ho, protože mám velkou rodinu, a když se všichni sejdeme, je prostě potřeba hodně jídla. Sice zrovna v době, kdy jsem si pekáč pořídila, byl vyhlášen lockdown, a návštěvy jezdit nemohly, to mi ale vůbec nevadí.Budu připravena kdykoliv uvařit pro celou rodinu. Protože přichází rozvolňování, konečně pekáč dostane příležitost.

Pekáč – tedy správně bych měla říct dvoupekáč, protože má 2 části – je z eshopu MarexTrade – odborníka na smaltované nádobí.

Možná si řeknete, co je na smaltu tak zázračného. Pro mne hodně. Mám smalt ráda. Smaltované nádobí měla už moje babička. Používala ho úplně všude pro jeho univerzálnost. Můžete s ním totiž dělat prakticky co chcete, a pokud s ním netřískáte, bude sloužit hodně dlouho. A když nádobí doslouží, můžete do něj na zahradě třeba zasadit bylinky.

Smalt a jeho podoba prochází léty inovacemi a vylepšeními, proto ten dnešní – nový inovovaný smalt- je kvalitnější, než ten, který mívala moje babička. Nepřipaluje se na něm, jídlo se nepřichytává a skvěle se udržuje. Taky se tak snadno neomlátí. Vím, o čem mluvím – jsem někdy nešika, a věci mi padají na zem. Zatím žádné obouchání není nikde ani náznakem vidět.

Plechy jsou smaltovány při teplotě vyšší, než 800 stupňů Celsia, takže ani při vysokých teplotách v troubě neuvolňují žádné nežádoucí látky – pečení je naprosto bezpečné.

Pekáčů mi v životě už prošlo rukama spousta - hodně typů a druhů. Vždycky se ale nakonec vrátím ke smaltu. Po tom, co mi při vytahování skleněného pekáče z trouby v rukách praskl, a jen tak tak jsem unikla velkému úrazu, mám bezpečný smalt ještě raději.

Skvěle se v něm peče – ať už pečete jídla jaká chcete, vždycky jsou krásně upečená. Nemusí to nutně být jen maso, ale klidně i různé koláče a buchty. Mám jistotu, že mi těsto nepřeteče přes okraj, a pekáč je po použití umytý než bys řekl švec. Snadno, bez námahy a většího drbání. Mýt lze pekáče samozřejmě i v myčce.

Taky svíčkovou v něm krásně naložíte, upečete a máte dostatek základu na omáčku i pro větší rodinu.

V poslední době jsem pekáč začala používat třeba i na marinování masa na grilování – maso krásně naložíte, můžete dát marinády i víc- aby bylo maso ponořené, pak jen přiklopit a odnést na grilovačku. Tady pak jen vypláchnete pekáč a můžete si do něj začít pokládat maso hotové, a klidně ho s pekáčem postavit na gril a přihřát, aby nevystydlo. Smalt zvládá všechno.

Dobrý pekáč, to je věc. Neměl by chybět v žádné kuchyni.

Pro mne je pro univerzálnost použití a snadnou údržbu smalt volbou číslo jedna.

Pekáč si u MarexTrade můžete koupit ve dvou velikostech -  Beryl dvoupekáč 30 cm a 2,8 l, nebo větší Beryl dvoupekáč 35 cm, 4,5 l.

Já mám ten větší – mám doma víc jedlíků.

Vnitřní rozměr pekáče: 35 x 21 cm

Výška: 2 x 7,3 cm

Vnější rozměr pekáče: 43 x 23 cm

Objem: 4,5 l

Pokud si chcete pekáč, prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Beryl dvoupekáč 35 cm, 4,5 l.

Celý sortiment MarexTrade s.r.o si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Marex Trade s.r.o eshop

 


Samomíchací hrnek

 

V červnu slavíme Den Otců (20.6.2021). Je škoda, že zatímco kolem Dne matek je vždycky rozruch dlouho dopředu, o Dni otců se příliš nemluví, i když je to mezinárodně slavený svátek. Role tatínků je nezastupitelná, proto si myslím, že je fajn udělat jim radost dárkem. Třeba drobným, od srdce, nebo nějakým vtipným – prostě pro radost.

Já jsem letos jako dárek vybrala vtipný a přitom praktický dárek. Je to samomíchací hrneček z eshopu Naau.cz

Protože hrnek má víčko, je praktický, a je možno používat ho i jako hrnek cestovní. Díky velkému uchu se dobře drží v ruce.

Hrnek je lehoučký, sám o sobě skoro nic neváží.

Hrnek funguje na 2 mikrotužkové AAA baterky. Baterky jsou umístěné ve dnu hrnečku. Dno pootočíte a můžete začít míchat – pootočením zpět se možnost míchání zase vypne.

Obsah hrnku cca asi 350 ml.

Samotné míchání si řídíte sami zmačknutím žlutého tlačítka na uchu hrnečku. Jak silně a rychle mačkáte, tak hrnek rychle míchá.

Uprostřed hrnečku na dně je malá vrtulka, kterou roztočíte a ta promíchá kávu s cukrem, nebo smetanou.

Má i skvělou funkci napěnění, takže pokud si rádi pochutnáváte na pěně na kávě, tak stačí párkrát zmáčknout žluté tlačítko, a pěnu si vyrábíte průběžně po celou dobu pití kávy.

Měla jsem strach, jestli se roztočením káva nevylije přes okraj hrnečku – ale tím, že si sami řídíte intenzitu stlačení a tím roztočení vrtulky-nestalo se mi ani jednou, že by káva vystříkla, nebo přetekla přes okraj.

Hrnek je praktický na cesty, i třeba když pracujete na zahradě, nebo třeba grilujete a máte chuť na kávu. Stačí hrnek přiklopit víčkem a do kávy vám už nic nespadne.

Hrnek je plastový, takže se nerozbije, ani když vám spadne.

Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo má rád vtipné dárky, a pěnu na kávě- tenhle hrnek je pro něj dárek skoro jako na míru dělaný.

My mu doma říkáme hrnek pro lenochy – nemusíme se zvednout a jít pro lžičku, když chceme kafe zamíchat (takže ušetříme lžičku, a při grilování na zahradě nemusíme řešit, kam odložit lžičku, aby se neztratila)

Pokud si tedy chcete hrnek prohlédnout a koupit, nebo ho koupit jako dárek třeba právě ke Dni otců, klikněte zde: samomíchací hrnek

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop Naau.cz

Video, jak hrnek funguje, najdete po kliknutí zde: video samomíchací hrnek