Pro miminka


TOMMEE TIPPEE KOŠ NA PLENY SANGENIC TWIST & CLICK BÍLÝ

 

Protože dceřin termín porodu se blíží čím dál víc, výbavička už je nakoupena. Tedy z velké většiny. Pořád ještě je třeba dokoupit takové ty drobnosti, a vychytávky, které dnešním maminkám usnadňují život.

Hned od začátku nakupování jsem věděla, že dceři koupím vychytávku, která je dost důležitá, a málokdy nastávající maminku napadne (tedy ono ji to napadne, ale až po delší době). Tady je opět prostor pro nás, babičky a naše zkušenosti.

Mluvím teď o koši na plenky. Tedy o odpadkovém koši na plenky.

Já sama jsem měla děti celkem rychle po sobě. Plenek u nás bylo tedy hodně. U prvních dvou dcer jsem měla jen pleny látkové. Dcery jsou od sebe pouze jeden rok, plenek byly tedy pořádné kopce. Nastalo každodenní praní, vyvařování, žehlení a…zápach. I když jsem plenky před namočením do kbelíku, kde čekaly na vyprání, vymáchala, stejně byl po bytě neustále cítit zápach z plenek. Ať děláte, co děláte, vždycky to trochu cítit po bytě je. Proto jsem byla nadšená, když u dvojčat už byly dostupnější plenky jednorázové. Ubyla mi spousta práce. Tedy já jsem střídala jednorázové a látkové plenky – protože tehdy ty jednorázové přeci jen byly celkem dost drahé. To pohodlí, kdy plenku jen sundáte a zabalíte a vyhodíte, bylo pro mne, jako pro mámu 4 dětí neskutečné. Úspora času i sil. Přesto i tehdy jsem poznala, že zápachu z plenek se úplně nezbavím. Když nebyly cítit látkové pleny z kbelíku, linul se nelibý zápach z odpadkového koše. Takže jsme běhali každou chvíli s plenkami do kontejneru.

Proto jsem hned od začátku dceřina těhotenství věděla, že koš na plenky bude jedním z prvních dárků od babičky pro mladé rodiče i miminko.

Hledala jsem možnosti na trhu. Mám moc ráda značku Tommee Tippee – připadá mi totiž, že výrobky pro děti téhle značky jsou opravdu doladěné do posledního detailu, výrobce myslí opravdu na všechno, inovuje své výrobky tak, aby byly maximálně pohodlné a funkční. A krom toho také dobře vypadají. Proto jsem tuto značku hned zařadila mezi favority mezi maminkovskými koši na pleny.

Ani tentokrát jsem se nespletla, když jsem sáhla po koši na plenky od této značky. Lidi, to vám je paráda. Koš skvěle vypadá, takže zapadne do každého interiéru. Vyráběn je v několika barevných provedeních, já mám neutrální bílý – připadá mi takový nejuniverzálnější barvou. Pokud ale máte pokojíček laděný do modra, nebo růžova- klidně si můžete vybrat třeba právě tyto barvy.

Kromě super nadčasového designu je tenhle koš úžasný svými funkcemi.  Já jsem tak nadšená, že nevím, co napsat dřív.

Nejhlavnější asi je to, že z koše plenky vůbec nesmrdí. Vyzkoušely jsme to u dceřiny kamarádky, která má miminko, a opravdu – vůbec nic – stála jsem přímo nad košem plným pokakanými plenkami a necítila jsem vůbec žádný zápach.Nejlepší je vidět produkt, který chcete přímo v praxi – koš je vyzkoušený a dlouhodobě používaný a funguje báječně. Když si vzpomenu, jak mne všudypřítomný plenkový zápach trápil, když jsem měla malé děti, jsem opravdu nadšená. Koš nejen že nesmrdí – on dokonce lehce a příjemně voní.

Koš má jednoduché použití. Velmi zjednodušeně – v koši je folie s jemnou citronovou vůní, do které plenka zapadne, uzavře se, a není nic cítit, kromě lehké citrónové vůně.

Velmi důmyslný patent, díky kterému můžete do koše házet plenky (a samozřejmě i drobný odpad, který vzniká péčí o miminko), a celý pokoj je stále voňavý.

Kapacita jedné výměnné náplně koše je velká, vejde se do ní až 18 plenek na jedno použití.

Kromě toho, že koš zabraňuje zápachu, tak díky speciální folii je vnitřek koše i bez bakterií – zničí se většina bakterií, a do místnosti se tak z plen žádné bakterie nemohou šířit.

Prostě jen otevřete víko koše, protlačíte plenku sklopným víkem, a zavřete. Fólie a sklopné víko chrání místnost před zápachem, a zničeno je až 99 % bakterií.

 

 • Koš není nutné často vynášet – vejde se do něj až 18 plen (vel. 2–5kg)
 • Kapacita jedné výměnné kazety s antibakteriální fólií je až 180 plen (vel. 2–5kg), až 84 plen (vel. 5-9 kg), při spotřebě 3 plen denně tak jedna kazeta vydrží až jeden měsíc používání
 • Koš je vhodný nejen pro pleny, ale i další odpad
 • Rozměry balení: 39 × 27 × 24 cm

Jak už jsem psala, jsem opravdu nadšená z toho, že mohu jako babička díky zkušenostem přispět „se svou troškou do mlýna“ a ulehčit dceři a jejímu miminku trošku život. Budou mít stále voňavé a hygienicky čisté bydlení.

Když už jsem hledala informace o plenkovém koši Tommee Tippee, přidala jsem k dárkům pro miminko ještě kojenecké lahvičky

 

TOMMEE TIPPEE DÁRKOVÁ SADA LÁHEV CTN 260ML 3 KS 0M+ MIDNIGHT SKIES

V sadě jsou 3 lahvičky. Kdo má malé děti, ví, že lahviček není nikdy dost. Někdy je třeba miminko dokrmovat, nebo mu dávat čaj. U nás babiček je to tak trochu nutnost i při hlídání vnoučátek. Dostaneme odstříkané mléko pohodlně připravené v lahvičkách, a pak když má naše vnoučátko hlad, nakrmíme ho z lahvičky, a maminka si může odpočinout, dojít k lékaři, nebo si zařídit, co potřebuje

Značka Tommee Tippee je u mne opět volbou číslo jedna. Lahvičky u mne vedou materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, i neotřelým designem. Jsou prostě moc hezké a přitom splňují všechny zdravotní standardy, které jsou potřeba. Pro naše malá miminka prostě chceme to nejlepší a to jsem našla u Tommee Tippee. Lahvičky neobsahují BPA, jsou vhodné pro děti od narození.

Mají unikátní silikonovou savičku, která svým tvarem připomíná mateřský prs.

Teplou tekutinou uvnitř lahvičky se i savička zahřeje na příjemnou teplotu, a měkký a pružný konec savičky připomíná mateřskou bradavku. Dítě tak téměř nepozná rozdíl mezi kojením, anebo krmením z lahvičky, a to je moc fajn.

Spousta maminek se bojí dát dítěti pít mléko z lahvičky, aby nezačalo odmítat kojení. Přeci jen dřív byla spousta dudlíků na lahvičkách vyrobena tak, že z nich mléko teklo snadno, a děti pak nechtěly už sát z prsu od maminky.

Lahvička se savičkou je antikoliková –na okraji savičky má malý ventilační otvor, který citlivě zabezpečí únik vzduchu z lahve, tím umožní plynulé sání tekutiny – miminko nepolyká vzduch, a tím se snižuje riziko břišní koliky. Nikdo z nás nechce, aby miminko trápila bolest bříška a „prdíky“ – tahle lahvička se savičkou kolikám zabraňuje.

Díky tvaru savičky, a materiálu, že kterého je vyrobena, už nemusí být žádné obavy z toho, že by miminko, které pije z lahvičky, mělo pak problém s pitím z prsu.

S krmením dítěte tak může mamince kdokoliv pomoci, a maminky se nemusí bát, že by pak jejich miminko odmítalo kojení, a mohou si v klidu odpočinout (a co si budeme povídat, první týdny s miminkem jsou hodně únavné a odpočinek je třeba).

A právě na hlídání jsme to my, milující babičky, připravené a vybavené povedenými a bezpečnými lahvičkami Tommee Tippee Midnight Skies krásným potiskem.

 

V sadě jsou lahvičky šedá, černá a fialová, na lahvičkách jsou natištěné hvězdičky (sadu vyrábí Tommee Tippee i ve zlaté barvě).

Co říci na závěr – jsem moc ráda, že jsem objevila značku výrobků pro kojence, která myslí na pohodlí miminek i maminek.  Jsem moc ráda, že si moje dcera bude moci užívat radost z miminka, a nebude muset řešit nepříjemné věci jako je kolika, a nebo zápach z koše na plenky.

Pokud tedy čekáte miminko, nebo jste jako já – babička, která se moc těší na vnoučátko, a chce být tak trochu prospěšná, určitě se mrkněte na výrobky Tommee Tippee. Jsou opravdu moc fajn.

Pokud si chcete prohlédnout koš na pleny, klikněte zde: TOMMEE TIPPEE KOŠ NA PLENY SANGENIC TWIST & CLICK BÍLÝ

 

Pokud si chcete prohlédnout dárkovou sadu lahviček, klikněte zde: TOMMEE TIPPEE DÁRKOVÁ SADA LÁHEV CTN 260ML 3 KS 0M+ MIDNIGHT SKIES

 Spoustu dalších výrobků pro miminka na jednom místě najdete na stránkách Trendy Baby – stačí kliknout zde: trendybaby.cz


Happy Horse Králíček Richie

 

Nedávno se mi narodil vnouček. Tím se chlubím úplně všude. Mám už čtvrtého vnoučka, a takzvané „babičkování“ je skvělá věc. S vnoučaty si užívám spoustu super chvilek, protože nemusím řešit takové ty „provozní věci“ kolem dětí jako školka, škola, kroužky a podobně. Babičky a dědové mají tu výhodu, že s dětmi mohou prožívat všechny chvilky naplno, a musím říct, že je to moc fajn. Ten nejmladší vnouček zatím jen spinká a jí, přesto i chování a mazlení mne naplňuje radostí. Proto mu chci dělat radost i já, třeba nějakým fajn dárkem.

 

Dlouho jsem pokukovala po králíčcích Richie od Happy Horse. Vypadají skvěle, jsou vkusní a hezcí, tvarem jsou vyrobení tak, aby se dětem dobře chovali a nosili.

Nebyla jsem ale úplně rozhodnutá, jestli ho vnoučkovi koupím. Pak jsem ho ale viděla na eshopu Ovocný dudlík, a bylo rozhodnuto. Oni vám tam totiž „obyčejného“ králíčka promění v králíčka osobního. Můžete si na něho nechat napsat jméno, nebo věnování. Dát někomu osobní dárek, to je přesně to, co mám moc ráda, to jsou ty nejlepší dárky.

Králíček Richie od Happy Horse je na eshopu ovocnydudlik.cz k dostání ve třech velikostech (28 cm, 38 cm a 58 cm), a v 10 (!) barvách. Barevné varianty jsou opravdu různé a já jsem hodně dlouho váhala mezi šedým, modrý a béžovým. Vybírání bylo dlouhé, varianty jsem dlouho měnila, nejradši bych vybrala všechy tři, nakonec ale vyhrála tmavě šedá varianta zajíčka ve velikosti střední  - 38 cm.

Barevné varianty jsou všechny krásné – vyberete pro kluka i pro holčičku – tmavě šedá, světle šedá, malinová, krémová, hnědá, světle modrá, sytě modrá, světle růžová, tyrkysová a žlutá. Můžete tedy vybírat podle barev, jaké má vaše dítě rádo.

Materiál králíčka je jemný, plyš – takový ten hebký, co láká k mazlení. Proto bude dětem příjemné s králíčkem Richie usínat. Je vhodný už pro nejmenší děti, do kočárků, nebo postýlek – splňuje všechny potřebné atesty bezpečnosti.

Velikost můžete zvolit sami, já jsem zvolila tu prostřední, protože se mi nejvíc líbí. Králíček je měkký, lehký, a tvar těla má uzpůsobený tak, aby se dětem dobře držel. Nebudu zastírat -  jsem z něj nadšená. Líbil se mi na obrázcích, ale skutečnost ještě předčila mé očekávání.

A teď ještě k nápisu – při nákupu si můžete zvolit, zda chcete na králíčka něco napsat – já jsem zvolila vnoučkovo jméno. Jméno má králík napsané krásným, úhledným písmem na uchu.

Pokud tedy chcete udělat svým dětem, nebo vnoučatům radost originálním a velmi osobním dárkem, zkuste jako já králíčka Richieho od Happy Horse.

Králíčka si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: králíček Richie Happy Horse

 

Na eshopu ovocnydudlik.cz si vyberete spoustu zboží pro děti – oblečení, kočárky, dudlíky, přebalovací tašky a nebo třeba spoustu hraček. Nebudu vám všechno vypisovat, nejlepší je vždycky podívat se na stránky a projít si je. Ovocný dudlík má stránky přehledně vytvořené, takže se skvěle proklikáte k tomu, co právě potřebujete. Mám ráda, když na eshopu najdu všechno, co potřebuji a nemusím hledat a shánět jinde. Prostě při jednom poštovném celý nákup.

Protože se blíží vánoce, vyberu vám sem pár tipů na dárky – pro děti, nebo pro vnoučata – vybere si určitě každý. Mají tu tolik krásných věcí..

Pro maminky nádherná přebalovací taška Elodie. Kvalitní a krásná taška, do které snadno sbalíte všechno, co potřebujete pro miminko.

Tašku si prohlédněte po kliknutí zde: přebalovací taška Elodie

 

Pro holčičky jsou krásné panenky Metoo. Panenky jsou velmi originální, jemné, měkké, a je možno si na ně nechat natisknout text. Na výběr jsou srnečky, ovečky, zajíci, panenky – výběr je velký.

Pokud si chcete prohlédnout všechny Metoo hračky, klikněte zde: hračky Metoo s možností natisknout text

 

Já jsem na ukázku vybrala panenku Angela, protože se mi líbí vzhledem – je jemná, pro holčičky jako dělaná,a má andělské jméno..

Panenku si prohlédněte po kliknutí zde: Metoo panenka Angela

 

Pokud jako já máte rádi dřevěné hračky, určitě se vám bude líbit dráha s autíčky od firmy Jabadabado pro kluky. Prohlédnout si ji můžete zde: dráha se 4 autíčky dřevěná

Protože jsme na eshopu ovocnydudlik.cz, nemůžu samozřejmě zapomenout na ovocný dudlík.

To je taková super vychytávka, ze které jsem opravdu nadšená, a vůbec se nedivím, že je tak populární a oblíbená. Tenhle dudlík pomáhá dětem od 4 až 6 měsíce zvykat si na chuť ovoce a zeleniny. Díky uzavření pevných částí do dudlíku naprosto znemožní vdechnutí pevných částí ovoce a zeleniny, dítě tak naprosto bezpečně samo může ochutnávat a zkoumat chuť ovoce a zeleniny, kterou do dudlíku vložíte.

 Dudlík je uzpůsobený tomu, aby ho dítě samo mohlo držet v ručičkách, a ochutnávat, zkoumat, žužlat – manipuluje si s ním podle libosti.

Tenhle super dudlík si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocný dudlík

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocnydudlik.cz


Hrací kostka pro nejmenší děti.

 

Pokud máte doma malé mimino, určitě mu budete pořizovat nějaké hračky. Nejlepší jsou takové hračky, které děti baví, a zároveň je něco učí a stimulují jejich dovednosti.

To co nám, dospělým připadá běžné, je pro děti nové. A tak objevují a zkoumají, a učí se všechno, co je pro ně nové.

Proto jsem pro vnoučka vybrala Hrací kostku pro nejmenší z eshopu Naau.cz.

Kostka je vyrobena z umělé hmoty – plastů různých barev. Už jen svou barevností děti zaujme, a až začnou objevovat, že na každé straně kostky je čeká překvapení, budou si určitě s kostkou hrát dlouho a rády.

Velikost kostky je 12 x 12 cm. Vhodná je pro děti od 6 měsíců – aby dítě dokázalo kostku už udržet v ručičkách.

Už při uchopení kostky děti zaujme to, že při pohybu kostka uvnitř chrastí.

Další zvuk, který vydává je jemné písknutí, když zmáčkne hlavu fialového zvířátka. Aby hračka pískla, musí dítě hlavu zvířátka zmáčknout – zatlačit dovnitř kostky. To ty úplně malé děti asi nezvládnou, to se budou učit až postupně. Přesto ale stimul tady je – zaujme fialová barva to, že jde hlava zmačknout, a také vystouplý tvar hlavičky.

Další stimul je nalepená kulatá zrcadlová plocha. To, že se leskne, zaujme děti na první pohled. Blyštivé věci se dětem líbí, budou určitě tedy tuto stranu zkoumat a prohlížet.

Na zelené straně kostky je váleček polepený zvířátky. Při otočení válečku se nejen mění barevná zvířátka, ale váleček i chrastí. Tohle bude asi děti bavit nejvíc a nejdéle. Mohou něčím poměrně snadno pohybovat, a při pohybu váleček zachrastí. Odměnou je dětem tedy i zvuk.

Na další straně kostky jsou dvířka s držátkem. Dvířka mají žlutou barvu a je na nich vyražena roztomilá žirafka. Dvířky lze pohybovat za strany na stranu, jako když se otevírají. Pod dvířky je na levé straně modrá opička, na pravé sloník a lvíček. Posunem dvířek se vždy nějaké zvířátko schová – to baví děti celkem dost. Je to taková hra na schovávanou, která ale vyžaduje už dost zručnosti. Děti musí umět uchopit držátko dvířek mezi dva prstíky, to je pro ně celkem obtížné, musí se dost soustředit.

Na oranžové straně kostky je prohlubeň a v ní je umístěna tyčka s otočným hranolkem. Na fialové tyčce je žlutý hranolek s obrázkem včelky a berušky. I tady si děti procvičují soustředění a motoriku – aby dokázaly otočit kostičkou, musí používat jen jeden, nebo dva prstíky, a to už vyžaduje dost zručnosti.

Na poslední straně je červená plocha a na ní vytlačena žabka. Tady si děti pocvičí hmat a přechody na materiálu.

Pro nás dospělé je to jenom kostka na hraní, pro děti je to skvělá hračka a zároveň je to pro ně báječná učební pomůcka. Učí se ovládat prsty, jemnou motoriku, zároveň jsou kostkou stimulovány očička i hmat. S touhle kostkou si malé děti určitě budou moc rády hrát, a my dospělí budeme mít radost, když uvidíme, jak jsou naši malí mrňouskové doma šikovní, a jak se učí stále nové věci.

Pokud si chcete kostku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hrací kostka pro nejmenší děti

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: naau.cz


Hrající dětský nočník s poklopem

Dneska bych vám chtěla doporučit prima hrající dětský nočník z eshopu zaparkorun.cz.

Obecně učení dětí na nočník je někdy problém. Já sama mám čtyři děti, a každé se učilo na nočník úplně jinak. Někdo by tam klidně seděl půl dne, jiného jsem nemohla udržet ani chvilku, další řval, jakmile se nočník jen objevil v jeho zorném poli. Mnohem lépe se děti učí na nočník v létě, kdy mohou běhat bez pleny, a jakmile se jim chce na záchod, bez složitého rozbalování a svlékání si mohou hned sednout. Teď se blíží doba, kdy se začne na nočník učit nejmladší vnouček, proto chci být připravená.

Pro děti je důležité to, jak nočník vypadá. Musí se jim alespoň trochu líbit, aby si na něj chtěly sednout. Velmi důležitá je i stabilita nočníku. Zažila jsem i nočník, na kterém děti musely doslova držet balanc – to bývalo hlavně u některých starých nočníků.

Hrající nočník s poklopem mne zaujal na první pohled. Je bílý, plastový, vypadá jako křesílko, a na opěradle má potisk roztomilých soviček. Nočník je stabilní (nekymácí se), plast je dostatečně pevný, takže se nohy neohýbají ani „nerozjíždí“ když si na ně dítě sedne. Opěrátko je přiměřeně vysoké, a slouží jako opora dětem, co nesedí ještě úplně jistě. Kvalitně zpracovaný plast bez otřepků, všechny části jsou zaoblené.

U malých dětí, které si teprve zvykají na to, že si na nočník mají sednout, lze v začátku používat jako takové sedátko.

Později, kdy už se děti učí vykonávat do nočníku potřebu, prostě zvedneme poklop, a děti se posadí. Poklop je fajn, když se mrňous zvedne, nočník se přiklopí, a než ho dojdeme vynést, není z něj cítit zápach.

Fajn je i opěrka zad. Je oblá, a dostatečně pevná, takže se děti mohou bezpečně opřít – to je fajn hlavně u dětí, které už umí sedět, ale úplně jisté sezení to ještě není.

Co se ale dětem nejvíc líbí, je melodie, která se rozezní po správném použití nočníku. Pro děti odměna za šikovnost, pro nás signál, že už v nočníku něco je. Odpadá tak kontrolování a nadzvedávání dítěte, abychom viděli dno nočníku. Melodie je příjemná, není příliš hlasitá – takže třeba ráno ji uslyšíme dobře, ale nebude rušit a budit ostatní děti.

Vnitřní plastová část jde velmi lehce vyndat a vymýt.

Nočník tak splňuje veškeré hygienické náležitosti. S vyndávací vnitřní částí se snadno manipuluje, a na údržbu je pohodlnější, než velký nočník – vymyjete vnitřní část, a nemusíte celý velký nočník strkat do umyvadla.

Pokud tedy máte malé děti, které se učí chodit na nočník, nebo už na nočník umí chodit, a chcete, aby pro ně bylo chození na záchod příjemné, určitě zkuste hrající nočník z eshopu zaparkorun.cz.

Děti mají radost, když jim nočník zahraje – je to pro ně odměna. My, dospělí hned víme, že dítě sedělo na nočníku. Vnitřní vyjímatelná část nočníku je snadno vyjmutelná, a dobře se myje. Nočník lze poklopem (malým „prkénkem“) zavřít.

Tenhle nočník se mi moc líbí, a věřím, že vnouček si na něj bude sedat rád, a učení bude rychlejší a snazší. Zatím jsme zkoušeli s vnučkou kamarádky, a jakmile zjistila, že jí nočník hraje, nejradši by na něj chodila pořád..

Pro děti, které ještě neumí chodit na záchod, a potřebují nočník, je tenhle nočník moc fajn.

Rozměry d x v x š: 38 x 23 x 25 cm.

Pokud si chcete nočník prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hrající nočník

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Zaparkorun.cz

 


Chodítko VTECH

 

 

Když jsem měla děti malé, byla chodítka pro děti naprosto nevyhovující. V podstatě děti byly posazovány do látkové kapsy a spíš než chodit se učily odrážet se. Protože do chodítek maminky často dávaly děti, které ještě neuměly dobře sedět, ale v chodítku se opíraly, byla chodítka pro děti i tak trochu nebezpečná – ničily se jim klouby a zádům chodítka taky neprospívala. Proto jsem moc ráda, že doba pokročila, a chodítka už se dají vybrat tak, aby byla pro děti bezpečná a prospěšná.

Jako je tomu u chodítka VTECH.

Zapomeňte na nějaká sedátka, anebo látkové kapsy, do kterých je dítě vloženo. Tohle chodítko neučí děti odrážet se, ale opravdu chodit. Důmyslně umístěná kolečka vytvoří stabilní základnu, a dostatečně pevná opěrka (madlo) zaručí dítěti oporu při stavění se, i při chození.

Hračky a chodítko pro děti od značky VTECH mám moc ráda. Kromě krásného vzhledu a vysoce kvalitního, zdravotně nezávadného materiálu mají VTECH hračky vždycky i něco navíc. Takže třeba chodítko má na sobě připnutý odnímatelný panel stimulující dětské smysly, a podněcující hru.

Chodítko je v popisu vedeno jako vhodné pro děti od 9 měsíců – od věku, kdy děti začínají sedět, a mohou si tedy hrát s odnímatelným panelem sundaným z chodítka. Já jsem panel pokládala na zem vnukovi už mnohem dřív – vlastně od doby, kdy se začal plazit, a vnímal, že ta barevná věc na zemi vydává super zvuky.

A to je další super věc. Panel nejen že bliká a vydává zvuky, ale má i takovou tu přidanou hodnotu učení dětí – ty malé podvědomě vnímají slova, větičky, písničky a zvuky zvířat. Větší děti už se pomocí zvuků a slov učí počítat a správně vyslovovat, učí se poznávat zvířátka, barvy, tvary, čísla a písničky.

Tohle chodítko mne opravdu baví. Je krásně barevné, to se dětem líbí, učí děti chodit (opravdu se postavit a dělat kroky, ne se jen odrážet), a má i funkci aktivity desky. To je to co mají děti rády. Když někde něco bliká, mluví, zpívá, chrastí, cvaká a otáčí se – jsou děti na vrcholu blaha.

 Pokud máte strach, že vám po chvíli polezou zvuky na nervy, nemusíte se bát  -chytré VTECH  hračky myslí i na nás, dospělé, a zvuky se dají vypnout. Pak si děti mohou mačkat tlačítka, otáčet tvary a podobně.

 Na chodítku po sundání hracího panelu zůstanou fialové a žluté kolečko, které se otáčí a chrastí.

Chodítko – tedy jeho hrací deska má spoustu funkcí.

Jak už jsem zmínila – panel má důležité tlačítko, kterým můžeme buď celý panel vypnout, zvolit mluvené slovo, nebo variantu s hudbou a písničkami.

V horní části se dětem líbí blikající sluníčko, které po zmáčknutí zazpívá písničku Pojď si  se mnou pěkně hrát, houpy, houpy, hou, hudba, barvy, zvířátka, kamarádi jsou…., pak zakokrhá kohout a sluníčko řekne větu Svítí sluníčko…

V horní části panelu je červený trojúhelník ( po zmáčknutí řekne trojúhelník a zazpívá písničku, po zmáčknutí jedničky uprostřed  řekne jedna), oranžové kolečko (zakokrká kohout, zazní písnička, řekne pojď si hrát se zvířátky a sdělí, že je kolečko, v kolečku je dvojka- po zmáčknutí řekne dvě), žlutý čtverec ( řekne že je čtverec, svítí sluníčko, po zmáčknutí trojky uvnitř řekne tři a třikrát zapípá).

Tvary trojúhelník, kolečko i čtverec jsou vyndávací a tak se děti učí vkládat tvary na správné místo zpátky.

V prostřední části panelu na levé straně jsou plastová dvířka žluté barvy s kačenkou. Vedle dvířek je strakaté telátko, po zmáčknutí zabučí a řekne: Kravička.

Uprostřed desky jsou tři ozubená kolečka – červené, oranžové a žluté, která se otáčí a chrastí.

 Nad kolečky je fialové sluchátko telefonu. Po zvednutí sluchátka se ozve zazvonění, ozve se cilink a věta zvířátka si zpívají a zvuky zvířat. Po zavěšení sluchátka telefonek řekne: Děkuji za zavolání.

Ve spodní části panelu jsou barevná tlačítka.

Po zmáčknutí řeknou tlačítka velmi zřetelně barvu tlačítka. Jsou tu základní barvy – červená, oranžová, žlutá, zelená a modrá.

Občas nám dochází trpělivost, když máme dětem pořád dokola opakovat barvy a opravovat je, když udělají chybu. Tenhle panel má trpělivost na jak dlouho chcete. Klidně hodinu bude dětem barvy opakovat, s tímhle pomocníkem se barvy naučí každé mrně.

Zároveň děti tlačítka naučí základní stupnici Do re mi fa so. Na tónech se děti mohou naučit zahrát melodii. Těm nejmenším hrají tlačítka různé melodie samy.

Na červeném tlačítku kohoutek zakokrhá (jednou) , na oranžovém prasátko zachrochtá(dvakrát), na žlutém kačenka kváká (třikrát), na zeleném koníček zařehtá (čtyřikrát), na modrém pejsek zaštěká (pětkrát).

Intenzita hlasitosti panelu má dva stupně – normální a hlasitější.

Jak už jsem zmínila, celý panel i celé chodítko jsou hodně barevné, takže děti upoutají na první pohled.

Protože můj vnuk už se na nožičky staví, ale ještě nestojí úplně pevně, a pokouší se teprve pomalu chodit, velmi oceňuji i možnost přibrždění koleček.

Kolečka jednoduše pootočením zabrzdíte, a nestane se tak, že by dítěti chodítko odjelo a došlo tím ke zranění. Jak říkám – chytrá hračka, která je krásná a bezpečná.

Od firmy VTECH už mám doma několik hraček a jsem nadmíru spokojená. V podstatě když jsem vybírala chodítko, šla jsem najisto za kvalitou. Vím, že všechny plasty na VTECH hračkách splňují bezpečnostní atesty, a všechny tvary a tlačítka jsou vyrobeny a upevněny tak, aby se dítě nezranilo.

Kvalitu mám vyzkoušenou a jsem spokojená. Vždycky mne ale nová hračka překvapí tou spoustou vět, větiček, tónů, písniček, říkadel, zvuků a barev. Hračka mluví velmi zřetelně, děti se tedy podvědomě učí správně vyslovovat.

V podstatě jsem seděla a radovala se jak malá holka, když jsem přepnula tlačítko, a zjistila, že panel chodítka umí věc, kterou jsem předtím ještě neobjevila. Tohle objevování mi trvá vždycky dlouho –těch funkcí je opravdu hodně. Vůbec se nedivím, že děti tahle hračka baví. Kdybych byla malá holka, byla bych nadšená – já jsem teda nadšená i jako velká holka, že?

Pokud máte dítě, které se učí chodit, nebo začíná stavět, opravdu oceníte brzdu na kolečkách. Prima vychytávka zajišťující bezpečí těch nejmenších. A když už vaše mrně umí chodit, brzdičku mu povolíte a může běhat rychle-a hlavně bezpečně.

Je fajn, že chodítko má super aktivity odnímatelnou desku, díky ní se z chodítka nestane jen jednoúčelová věc, kterou by dítě využilo jen na chvilku, ale hračka, se kterou si vydrží hrát hodně dlouho. Klidně sebou i do auta nebo ven můžete desku nosit zvlášť. Zrovna tak chodítko ven můžete nosit i bez desky.

Když už vám všechny ty zvuky budou drásat uši a nervy, stačí cvak a je vypnuto.

velikost sestaveného chodítka je:
výška 45 cm
šířka 38 cm
hloubka (od předních po zadní kolečka) 43 cm

velikost odnímatelného hracího panelu je:
výška 32 cm
šířka 27 cm
hloubka 3 cm

Chodítko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: VTECH chodítko uč se a poznávej

Video, jak chodítko funguje, najdete po kliknutí zde: video s funkcemi chodítka VTECH

 

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: eshop VTECH


V Tech dotykový tablet pro nejmenší.

 

 

Dnes bych vám chtěla představit další z chytrých hraček od společnosti VTech.

Já tuhle značku prostě zbožňuju. Hračky VTech jsou totiž opravdu chytré.

Navíc jsou vyrobeny z kvalitních, zdravotně nezávadných materiálů, které vydrží opravdu snad všechno. Hlavně ty pro úplně malé děti. Mám to vyzkoušené. Vnoučkovi hračky VTech dávám na hraní už dlouho. Vlastně od malinka. Proto vím, že s nimi nezachází někdy úplně ideálně. Nedělá to schválně. Je to prostě malé dítě, které objevuje svět, a k tomu patří i různé pády, nebo nešikovnost, kdy hračka upadne na zem. U hraček VTech mám skvělou zkušenost právě s pády hraček na různé povrchy. Fakt nikde žádné podrápání, nebo odštípnutí (odštípnutí by bylo nebezpečné, o ostré hrany se děti poraní). Všechno drží tak, jak má. To je pro mne jeden z největších benefitů všech hraček – bezpečnost. Chci mít jistotu, že hračka je na 100% bezpečná. Za tu dlouhou dobu, co hračky Vtech zkouším, tuhle zkušenost už mám. Velmi mi to usnadňuje pořizování hraček – jdu tam, kde mám pozitivní zkušenost.

Vnouček momentálně prochází obdobím fascinace vším, co mají dospělí. Jasně, jeho hračky ho moc baví, ale jakmile se může zmocnit ovladače, tabletu, nebo mobilu, je na vrcholku blaha. Proto přišel čas pořídit mu jeho vlastní tablet.

Samozřejmě myslím dětský tablet pro malé děti, ne ten klasický. Dětský dotykový tablet pro nejmenší děti upoutá hned několika věcmi.

Za prvé: Je krásně barevný, za druhé krásně bliká, a za třetí vydává spoustu zvuků. Co je pro děti důležité, je i dotyková obrazovka.

U rodičů děti vidí, že se dotýkají prstem obrazovky, proto chtějí u svých hraček to samé. Kromě toho, že tím napodobují dospělé, je to pro děti i skvělá šance na procvičení motoriky oko-ruka. Prstíkem se musí trefit tam, kam chtějí. Protože ikony nejsou velké, je to pro děti opravdu namáhavé. To, co je pro nás dospělé samozřejmost se děti teprve učí.  Pokud se jim povede dotknout se obrázku, který chtěly zmáčknout, jsou odměněny. Odměnou je dětem u tabletu písnička, říkadlo, nebo nějaký zvuk.

Tentokrát se mi asi nepovede seznámit vás se všemi frázemi, a slovy, která po zmačknutí tlačítka uslyšíte. Většinou se o to snažím, ale tady jsem to opravdu vzdala. Těch zvuků, písniček a melodií je totiž opravdu hodně- celkem 105. To opravdu nemám šanci popsat do detailu.

Děti si s tabletem hrají, a zároveň se učí.

V horní části tabletu je oranžový posuvný čtvereček. Tvar je vystouplý, aby dětem šlo do čtverečku strčit prstík, a mohly přepnout. I tohle přepnutí vyžaduje od dětí velké soustředění a koordinaci pohybů. Můžou si zvolit lupu na učení, knížku na mluvené slovo, nebo notičky na písničky a melodie.

Tady chci zmínit skvělou vychytávku, kterou VTech hračky mají – a to je možnost regulace zvuku na pravé straně tabletu. Někdy prostě je fajn zvuk zeslabit, obzvláště když jednu hlášku, nebo zvířátko slyšíte po stopadesáté. U nás jedou hlavně zvuky zvířátek, nejvíc opička a prasátko- Chrochtání Robina rozesmívá – on má záchvaty smíchu, my po chvíli nervy na pochodu. Takže zeslabit a je to v pohodě.

Na uvedení tabletu do provozu stačí zmáčknout domeček.

Pak už jen zkoumat, co pod danými obrázky je.  Jsou tam melodie, slova, nebo říkanka.

Každé tlačítko učí něco jiného. Třeba sluníčko – sdělí vám, že svítí sluníčko, nebo že prší. Děti si pak představí, jak to vypadá, když svítí sluníčko – to povzbuzuje fantazii.

Pod jiným tlačítkem najdou děti tvary jako kruh, trojúhelník, čtverec. Učí se počítat, poznávat zvířátka a spoustu dalších věcí. I říkanky a písničky.

Právě proto, že rozmanitost věcí, které se děti naučí, je velká, je tablet vhodný už pro ty malé děti kolem jednoho roku, a učí děti až do 3 let.

Tady je fajn ta věc, že hračka má trpělivost, kterou my dospělí často nemáme. Takže zopakuje dětem dané číslo trpělivě kolikrát je třeba. Děti si poslechem zapamatují spoustu věcí.

Pokud tedy hledáte, jak zabavit malé děti, zkuste jim dát do ručiček chytrý tablet od VTech.

Na tabletu je 25 interaktivních tlačítek. Hrát si děti mohou 3 způsoby – děti prozkoumávají tablet a snaží se napodobit dospělé, zároveň se učí říkanky, zábavné fráze, učí se počítat, znát písmena a poznávat tvary a také získávají hudební cítění.

Pokud není tablet používán, automaticky se vypne, a tím se šetří baterie.

Provoz tabletu je na 3 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové).

Zahraje 3 písničky a 20 melodií

Doporučené pro děti od 12 do 36 měsíců
3 AAA baterie jsou součástí
Rozměr včetně balení: 25x29x6 cm
Rozměr výrobku: 16,5x19,5x3 cm

SEZNAM MELODIÍ
1 Bingo
2 Hickory Dickory Dock
3 London Bridge
4 Humpty Dumpty
5 Alouette
6 The Animals Go Marching Two by Two
7 Pease Porridge Hot
8 Jack & Jill
9 This Old Man
10 Old MacDonald Had a Farm
11 M ary Had a Little Lamb
12 Three Little Kittens
13 R ub a Dub Dub
14 Farmer in the Dell
15 Au Claire de la Lune - Dubussy
16 Cannon in D - Pachelbel
17 Four Seasons - Spring - Vivaldi
18 To a Wild Rose - MacDowell
19 Air on a G String - Bach
20 Fur Elise - Beethoven

PÍSNIČKY
Píseň 1
A B C D E F G
H I J K L M N P O
Q R S T U V
dvojité W
X, Ypsilon, Zet
Teď už znám i písmenka
To jsem ale šikulka

Píseň 2
Raz, dva, tři, čtyři, pět,
šest, sedm a osm
devět, deset, jedenáct,
dvanáct, třináct a čtrnáct,
patnáct, šestnáct, sedmnáct,
osmnáct, devatenáct, dvacet
Jééé!

Píseň 3
Červená, zelená, oranžová,
modrá, žlutá, fialová, zelená.
Já už barvy duhy znám.

Pokud tedy  hledáte věc na zabavení dětí do tří let, tenhle tablet je moc fajn. Náš Robin u něj sedí rád, vydrží si s ním hrát dlouho. Výrobce píše, že tablet je pro děti do tří let. Já si myslím, že i předškolák si na něm ještě najde spoustu zábavy, a hlavně se naučí čísla a abecedu. To je další ze skvělých benefitů chytrých hraček VTech. Zabaví se jimi všechny děti na dlouhou dobu, a kromě toho, že si hrají se i naučí spoustu věcí, a procvičí si motoriku. Hračka s dětmi roste – jiné věci baví roční dítě, jiné děti starší – takže i starší děti si s tabletem hodně vyhrají.

Chcete si tenhle prima tablet prohlédnout, nebo koupit? Pak klikněte zde: VTech dotykový tablet

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: eshop VTech

 


Medvídku, schovej se.

 

Dnes bych vám chtěla představit úžasnou hračku Medvídku, schovej se! od společnosti VTECH.

Je to krásná hračka pro kluky a holčičky od 6 do 36 měsíců. Je to hračka jednoduchá, a přesto děti naučí spoustu věcí.

Jako všechny hračky od společnosti VTECH je hračka krásně barevná, z bezpečných a certifikovaných materiálů vhodných pro malé děti.

 Kromě krásných a jasných barev je hračka bezpečná – to u hraček mám vždy na prvním místě. Nikde nenajdete ostrou hranu, nebo cokoliv, co by děti mohly vdechnout, nebo se poranit. To je velmi důležité hlavně u hraček určených pro ty nejmenší děti, které ještě nemají rozum.

Tato hračka je vhodná už pro děti od 6 měsíců, takže jsem opravdu důkladně zkoumala, jestli je bezpečná.  Můžu být v klidu – jako vždy u VTECH jsem naprosto spokojená. Plast je dost bytelný, aby vydržel i nešikovné malé ručičky. Výrobce dopředu počítá s tím, že malé děti nemají úplně dobrou motoriku, a hračky jim padají. Vnukovi už spadla mnohokrát, a nikde ani škrábanec, žádné odštípnutí – hračka je jako nová.

Hračka je tvořena plastovým hrncem medu se včeličkou, z hrnce kouká malý plyšový medvídek, kterého stlačením může dítě vmáčknout zpět do hrnce.

Já této hračce říkám hračka „trpělivá“. Je to totiž hračka, která „má trpělivost“ opakovat jeden úkon pořád dokola. Děti mají opakování moc rády, hlavně v určitém věku. Vydrží pak jednu věc dělat celé hodiny.

Znáte určitě takové to hraní, kdy si schováte oči, a řeknete: „Kde je Robinek? Já ho nevidím..On tu není!“ pak sundáte ruce a řeknete: „Kuk!“.

Děti se smějí. Někdy opakují samy dávání ručiček před oči, většinou ale čekají, že tuhle hru na opakování s nimi budete hrát stále dokola. Upřímně - po 10 minutách už mě ta hra nebaví, mrňous by ale dělal „Kuk!“ pořád. Pak nastupuje na řadu hračka, která má trpělivost a bude se schovávat donekonečna – kolikrát jen děti chtějí. Plyšový hebký medvídek v plastovém modrém hrnci.

Aby děti medvídka vysunuly, musí zmáčknout tlačítko. Tlačítka jsou na hrnci s medem dvě – jedno oranžové s hudbou, druhé žluté s říkankami.

Medvídek zvládá říci první slova a čísla, umí zpívat krátké písničky a hrát melodie. Celkem je to více než 50 písní, melodií, zvuků a frází. To už je dost na to, aby se děti nenudily.

Na přední straně hrnce je kolečko, kterým děti mohou prstíkem otáčet, a procvičovat si jemnou motoriku.

Na boku hrnce je malá roztomilá včelička. Když děti včeličku stlačí dolů, kolečko na hrnci se roztočí. Točí se celkem rychle, a to se dětem moc líbí.

Když děti medvídka zatlačí, začne se smát, a zeptá se: Najdeš mě? Větičku zopakuje i tehdy, když děti medvídka hned nevysunou – připomene se, aby ho vysunuly.

Hrnec spouští i melodie, které si děti mohou pobrukovat, nebo kraťounké písničky.

Všechny tyto fráze i písničky jsou namluveny a nazpívány velmi příjemným hlasem, a co je důležité: jsou perfektně vyslovované a srozumitelné.

Děti se tak při hře, aniž by si to uvědomily, učí správně mluvit a vyslovovat.

 Samozřejmě, že hračka nikdy nenahrazuje mluvení dítěte s rodičem. Ve chvíli, kdy si ale děti hrají chvíli samy, se formou hry učí.

V tom jsou hračky VTECH báječné. Spousta nových slovíček milou formou podaných.

Mezi otáčivým kolečkem a včelkou je notička, která na hrnci krásně bliká.

Všechny melodie a zvuky ani popisovat nebudu, je jich opravdu moc, zde je jen ukázka:

SEZNAM MELODIÍ
1. There is a Tavern in the Town
2. Teddy Bear's Picnic
3. Hokey Cokey
4. Pop! Goes the Weasel
5. BINGO
6. Alphabet Song
7. Flight of the Bumblebee
8. Au Clair De La Lune
9. Skip to My Lou
10. Toyland
11. Polly Wolly Doodle
12. Here We Go Round the Mulberry Bush
13. Oh Susanna
14. Hickory, Dickory Dock
15. Animal Fair

PÍSNIČKY
Píseň 1
Pojď si hrát, schovej se.
Hop, a už vidím tě já.
Schovej se, najdu tě!

Píseň 2
Medík je tak skvělý, vyrábí ho včely.
Každý ho chce mít, a stále jenom jíst.

Píseň 3
Srdce, čtverec, kolečko
důů – dáá, důů – dáá,
Tak pojď hned je objevíš
to přece už dávno víš.

 

Hračka je přívětivá i k nám, rodičům, a našim uším.

 Můžete si zvolit intenzitu zvuků, a případně hračku vypnout. Ve chvíli, kdy už máte pocit, že všech písniček a zvuků bylo dost, prostě cvak, a je ticho. Samozřejmě všechna tlačítka si děti mohou mačkat dál, včelička se pohybuje, kolečko se točí, medvídek se schovává.

Chytrých a přitom bezpečných a hezkých hraček pro úplně malé děti na trhu je málo.

Já od takové hračky vyžaduji hlavně naprostou bezpečnost, pak hezké barvy a tvary, aby se dětem líbila, a to, že je hračka interaktivní je fajn bonus.

Pro ty úplně malé děti je výběr opravdu velmi omezený. Proto jsem moc ráda, že společnost VTECH myslí i na ty úplně nejmenší děti už od 6 měsíců, a vyrobila krásnou a milou hračku i pro ně. Hračku, se kterou si hrají, která jim vydrží a dlouho je i baví. Vnuk má hračku už asi 3 měsíce a pořád ho baví, pořád objevuje nové věci, pořád si s hračkou rád hraje.

Doporučené pro děti od 6 do 36 měsíců
2 AAA baterie jsou součástí
Rozměr včetně balení: 18x21,5x13 cm
Rozměr výrobku: 16x19x12 cm

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Medvídku, schovej se!

Videoukázka s představením hračky je po kliknutí zde: video Medvídku, schovej se!

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop VTECH


Chránič matrace.

 

Dnes bych vám chtěla představit chránič matrace.

Každý, kdo má menší děti, a bere si je občas do postele, ví, že někdy prostě dojde k nehodě. Někdy proteče plenkou to, co v ní mělo být udrženo, jindy z lahvičky vyteče její obsah a pak je na průšvih zaděláno. Všechno proteče do drahých matrací a tam se začnou množit potvůrky, které našemu zdraví úplně dobře nedělají. Nemluvě o zápachu, který se po čase z matrací line. Nic příjemného.

Proto jsem vyzkoušela chránič matrací od výrobce Kaarsgaren.

Možná si řeknete, proč vám popisuji tak obyčejnou věc, jako je chránič matrace, ale ono to je někdy věda, koupit chránič dobrý a kvalitní.

Věřte, že mi prošlo rukama spousty chráničů. Mám 4 děti, a v posteli u mě byly každou chvíli. Hlavně když jim nebylo dobře, a potřebovala jsem je mít blízko. Poblinkaná postel pak není nic příjemného. A když není dobrý chránič matrace, není to dobré, protože všechno proteče do matrace a ta už nikdy nejde vyčistit – jen povrchově.

Měla jsem doma spousty typů a druhů chráničů z různých materiálů. Některé protekly, a propouštěly tekutinu, takže nebyly moc platné. Jiné se během krátké doby prodřely a mohla jsem je vyhodit po dvou vypráních. Nejhorší byly ty – jak jí jim říkám – igelitky. Nepropustné byly, ale spát se na nich nedalo. Byly mokré od potu, protože nesály, ani nepropouštěly. Chrániče byly cítit a při každém otočení šustily. Igelit po čase začal praskat a hrnout se, takže tlačily. Proto jsem hledala a hledala mezi chrániči, až jsem našla.

Našla jsem kvalitní chránič matrace. Je opravdu lehoučký, a slabý, takže nemáte na matraci žádné tlusté přistýlky. Materiál je úžasně příjemný.

Horní část tvoří 100% bavlna, spodní část 100% polyuretan. Výplň je absorpční.

Chránič upevníte na matraci pružnou gumou – tedy žádné složité uvazování.

Chránič můžete vyprat až na 90 stupňů, nežehlí se. Pozor – nesušte v sušičce, ať chránič nezničíte.

Když jsem chránič nasadila na matrace, tak trochu jsem byla napnutá a zvědavá. Bude tenhle nový konečně kvalitní a bude mi vyhovovat?

Mám ohromnou radost, protože můžu říct ANO!!

Konečně jsem našla ten pravý, který mi vyhovuje ve všech směrech.

Je tak důmyslně vyrobený, že když na něj unikne nějaká tekutina, vsákne se dovnitř a povrch zůstává suchý. Nemusíte tak honem převlékat postel uprostřed noci, když dojde k nehodě a třeba čaj vyteče i na postel. Je to jako takové malé kouzlo.

Šťastná jsem i z toho, že chránič nešustí igelitem. Materiál vůbec pod sebou necítíte a nevnímáte, že na matraci je chránič.

Výhoda je i to, že chránič je antibakteriální – prostě super materiál. Další výhoda je i to, že chránič „dýchá“ – tedy se nemusím vůbec bát, že se v noci zpotím a zůstanu spát na mokrém.

Já tady popisuji, že chránič je určený jako ochrana při nehodách spojených se spaním malých dětí v posteli s dospělými.

Ono to ale není jen tak jednoznačné. Tenhle chránič je super na každou postel. I na tu pro dospělé, kteří už nemají malé děti.

 Jako příklad uvedu třeba i potíže žen v období menopauzy. Noční pocení je otravné a nepříjemné, a každá žena si tímto příznakem menopauzy projde. Potíme se v noci celkem hodně, a všechno se vsákne do matrace, na které jsou pak fleky a páchne. A co si budeme povídat – kvalitní matrace není úplně nejlevnější věc. Tenhle chránič krásně matraci ochrání.

Chránič určitě využije i každý, kdo se stará o staré rodiče. Tam k nočním nehodám a protečení plen, nebo úniku moči dochází také, a je to pak nepříjemné pro všechny. Tady opět pomůže chránič – prostě sbalíte, strčíte do pračky a matrace jsou v pohodě.

Výrobce slibuje u chrániče i dlouhou trvanlivost. Mohu potvrdit, že jsem ten svůj vyprala už několikrát a – tramtadadáááá: Je v pohodě!!!  Pořád stejný, jako bych ho nový vyndala ze sáčku.

Pokud tedy chcete ochránit svoje matrace, a mít postel čistou, voňavou i když máte malé děti, nebo se třeba víc potíte, nebo si mažete nějaké masti na nohy, máte staré rodiče – těch důvodů proč chránit matraci je spousta. Výhodou chrániče je, že vaše postel bude pořád čistá.

Jsem moc ráda, protože chránič od výrobce Kaarsgaren opravdu funguje a je super na údržbu, a v posteli ho vůbec necítíte.

Koupit si chránič můžete v různých velikostech podle rozměrů vaší matrace a postele.

 • Propouští vzduch.
 • Zadržuje tekutiny.
 • Je antibakteriální.
 • Lze prát na 90° C.
 • Dlouhá životnost.
 • Tekutiny vsaje dovnitř, proto zůstává na povrchu suchý.
 • Šitý v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
Původně jsem chtěla vyfotit jen potah na posteli, ale je tak měkký, že jsem našeho psího modela Jugha z něj nemohla dostat. Jakmile jsem poodstoupila od postele šup a byl zase nahoře - materiál je prostě na omak opravdu velmi příjemný.

 

Pokud si chcete chránič prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: chránič matrace Kaarsgaren

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz


Kaarsgaren nepadací deka a fleece deka

 

Léto definitivně skončilo a začíná podzim. Chladno už je venku každý den, a teploty se začínají přibližovat k nule. Na procházkách s vnoučkem už mi úplně teplo nebývá. Protože ale chodím a pohybuji se, přeci jen se trochu zahřeji. Vnouček ale v kočárku takovou možnost nemá.

Nastal tedy nejvyšší čas pořídit do kočárku deky, které ho ochrání proti chladu.

Mám velmi ráda výrobky české firmy Kaarsgaren.

Jejich výrobky jsou totiž velmi kvalitní – jsou eko, bio, a hlavně – mají všechny atest Státního zdravotnického ústavu.

Na kvalitu se tedy mohu spolehnout, všechny Kaarsgaren výrobky jsou zdravotně nezávadné. To je pro mne velmi důležité. Přeci jen naši malí miláčkové strkají všechno do pusy, všechno omatlají a ocucají – zdravotně nezávadný materiál je naprostá nutnost.

Protože už často jezdíme ven se sportovním kočárkem, vybrala jsem tentokrát dvě deky – ta první je s beránkem, nepadací deka a ta druhá je lehčí fleece oboustranná deka.

Nepadací deku jsem vybrala, protože je její hřejivá část z materiálu merino – miminkům tedy bude opravdu teplo. Hned první dojem po vybalení deky byl velmi pozitivní. Deka je lehká a na omak velmi příjemná. Hřeje, a přitom se pod ní děti nepotí.

Nepadací deka kombinuje dva materiály – ten svrchní je nepromokavý materiál, ten druhý je hřejivé merino. Mezi nepromokavou vrstvou plášťoviny a merino vlnou je hřejivá vrstva vatelínu.

Merino vlna má výborné termoregulační vlastnosti, a co je důležité – „nekouše“. Proto může klidně přijít do styku s jemnou dětskou pokožkou. Krásně se na ní bude spinkat, a nožičky budou krásně v teple.

Jednou z vlastností Merino vlny je ta, že líná. Pak stačí deku vysát vysavačem, a línání přestane, nebo se výrazně zmírní.

Merino vlna má samočistící schopnost, není tedy nutné ji prát moc často. Pokud je nutné praní – je doporučeno ruční praní v přípravcích na vlnu. Není to ale žádná namáhavá práce. Prostě deku namočíte na půl hodinky do vody s pracím prostředkem na vlnu, po půl hodině promnete v ruce, pak už jen stačí lehce promačkat a vymáchat. Pozor, tento druh vlny není dobré sušit v sušičce, a nepoužívá se aviváž!

Vybrala jsem tmavě modrou chlapeckou variantu deky, na eshopu ale můžete vybírat ze 14 barevných variant tohoto typu nepadací deky.

Rozměry deky jsou 70 x 100 cm – velikost je tedy dostatečná do každého kočárku.

Možná si řeknete, proč jsem zvolila zrovna nepadací deku. Je to jednoduché – Robin teď prochází obdobím, kdy mu připadá velmi zábavné věci shazovat na zem. Takže něco 100 x shodí, a vy mu to 100 x zvednete. Stejně zábavné je i odkopávání se a zouvání bot.

Proto je fajn nápad deku tkanicemi upevnit, a může se mrňous vrtět, jak chce – deka drží tam, kde držet má, všechno je v pohodě.

Pokud ještě venku není taková zima, přikrývám vnuka klasickou lehkou dekou.

Vybrala jsem dětskou fleece deku béžové barvy. Barva není úplně praktická, ale v kočárku skvěle vypadá. Mám béžovou ráda. A když se ušpiní, prostě ji vyperu a je to.

 Deka je oboustranná.

 Z jedné strany je tvořena smetanovým fleece, z druhé strany 100 % bavlnou s potiskem.

Materiály mají protižmolkovou úpravu – proto bude deka dlouho skvěle vypadat.

Materiál 100% polyester a 100% bavlna jsou zárukou i snadné údržby.

Rozměr deky je 70 x 100 cm.

Pro malé děti akorát.

Deka má velmi všestranné využití. Je měkoučká a lehoučká, a přitom hřejivá – můžete ji tedy mít do kočárku už pro ta nejmenší miminka.

Dekou můžete děti přikrýt v kočárku, postýlce, nebo je prostě jen tak zabalit, když je jim zima. Třeba po koupání u sledování Večerníčku.

Vnouček se do deky balí moc rád – je mu příjemná.

 Fleece, ze kterého je deka vyrobena je takový ten „mazlící“, heboučký a jemňoučký.

Tuhle deku budou mít děti určitě rády - u nás tedy je v oblibě, a používám ji pro vnuka doma, venku nebo i na přikrytí v autosedačce. Tahle deka není nepadací – nemá tkaničky, proto bohužel končí často na zemi. Našeho lumpa to shazování věcí prostě baví. Ještěže tahle deka může být praná v pračce. Stačí prát ji na 30 stupňů.

Deky oboustranné fleece jsou prodávány v 11 barevných variantách.

Touto hřejivou dekou malého přikrývám na spaní, v autosedačce, ale dávám mu deku na zem i na hraní. Deka je tak jemná, že si ji velmi oblíbil i náš pejsek a občas je těžké ho z ní dostat dolů.

Pokud tedy chcete být na zimu a chladno připravení, tak jako já, určitě si prohlédněte sortiment fleece dek, a nepadacích dek na kočárek od českého výrobce Kaarsgaren.

Deky jsou kvalitní, splňují zdravotní atesty a hlavně – kromě toho, že jsou krásné, jsou velmi teplé, hřejivé.

Nám už zima na procházkách nebude.

Jak jste na tom vy?

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit nepadací deku, klikněte zde: Nepadací deka Merino modrá

Pokud si chcete koupit deku z fleece, klikněte zde: oboustranná dětská deka smetanová

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz


VTECH Dráha s raketovým startem

Když jsem vám v loňském roce sdílela recenzi na jeřáb VTECH pro malé kluky (recenzi najdete zde: VTECH jeřáb), slíbila jsem vám, že jakmile budeme rozšiřovat dráhu a silnice, že vám o tom zase napíšu. Správně jsem totiž předpokládala, že nejen vnuk, ale i tatínek a dědeček budou chtít pro super autíčka co nejvíce silnic a možností pro ježdění.

Ježíšek u nás byl ve znamení různých hraček od VTECH, recenze vám tedy budu přidávat postupně.

Hračky VTECH vybírám už automaticky – mám je vyzkoušené a vím, že jsou kvalitní.

Mám ráda hračky bezpečné a chytré. Takové hračky VTECH jsou. Všechny splňují i ty nejpřísnější atesty bezpečnosti. Materiál i části hraček jsou vyrobeny tak, aby si naši nejmenší mohli hrát vždycky bezpečně. Nehrozí žádné odlomení ani oddělení malých částí. Plasty jsou dostatečně pevné. Přesvědčuji se o tom při každém hraní.

Malý vnuk ještě nemá motoriku úplně rozvinutou – takže neúmyslně s autíčkem někdy spadne, nebo mu vyklouzne z ruky – ještě se mi nestalo, aby se autíčka nějakým způsobem poškodila, nebo polámala. Hračky VTECH vydrží i zacházení malých nezručných dětských tlapek.

Další věc, kterou mám na hračkách VTECH ráda je to, že jsou to hračky chytré – interaktivní. Každá hračka něco umí, a něco u dětí rozvíjí. Autíčka například kromě ježdění a závodění umí i blikat, houkat, a hlavně jsou plná zábavných frází a jednoduchých písniček.

Když děti při hraní poslouchají písničky a říkanky, automaticky si je ukládají do hlaviček – učí se je. To rozvíjí jejich slovní zásobu, hudební cítění a rozvíjí řeč. Hračky VTECH mluví perfektní češtinou, zřetelně a srozumitelně.

A ještě jednu výhodu mají – když nám, dospělým lezou na nervy, mají kouzelné tlačítko vypnutí zvuku.

U nás se zvuk ale moc často nevypíná, takže písničky se učí nejen vnouček, občas se přistihnu, že si třeba v obchodě při nákupu pobrukuji: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co monster truck umí…“ a další ..

Tentokrát bych vám chtěla představit dráhu. Je to dráha s raketovým startem

Perfektně do sebe zapadající plastové dílky vytvoří raketovou dráhu pro autíčka (a dvě kolečka)

Všechny dráhy VTECH jsou vyrobeny tak, aby šly propojit s dalšími dráhami a silnicemi.

Na dráze jsou zvláštní místečka – takzvané Smartpointy. Na těchto místech se dráha propojí s autíčkem a spustí nějakou říkanku anebo písničku. Každé autíčko na Smartpoint reaguje jinak. Dráha a autíčka se propojí, a komunikují spolu. Děti tohle moc baví, protože hračka s nimi vlastně svým způsobem mluví. Podněcuje to dětskou zvídavost a fantazii.

Když na malého kluka hračka promluví, okamžitě ho to nasměruje k další hře. A nejen malého kluka – reagují na to i ti velcí, dospělí kluci.

VTECH dráhy a autíčka jsou tak super pro hraní si tatínků a dědečků s dětmi. Občas je s úsměvem pozoruji a napadá mě: Jako malí kluci!

Dráha s raketovým startem má uprostřed jednoduchý mechanizmus, který po zmáčknutí raketově vystřelí dvě kolečka. Letí fakt daleko. Našeho Robina moc baví kolečka vystřelovat – jsou dvě, červené a žluté barvy. Kolečka jsou z lehoučkého plastu, takže nikomu neublíží a nic nerozbijí. Letí opravdu daleko. Větší kluci si budou mechanismus mačkat rádi sami, těm malinkým rakeťákům je třeba pomoct.

dráze s raketovým startem je přidáno autíčko závoďák. U nás Ježíšek přinesl k dráze ještě další autíčka, aby jich bylo víc – Robin tahle auta prostě miluje.  Dobře se mu drží v ruce, jsou lehká, krásně jezdí – a hlavně různě blikají a mluví.

Takže k dráze byl přibalený Monster Truck, hasiči a policie. Ať je silnice a dráha využitá.

Nebudu do detailů popisovat každou melodii a říkanku. Autíčka jsou jich opravdu plná – takže jen namátkou vyjmenuji některé. Všechny říkanky a melodie jsou namluveny srozumitelně a zřetelně. Každé autíčko mluví jiným stylem hlasu. Autíčka fungují na 2 AAA baterie (v balení jsou zkušební baterie).

Autíčko Závoďák: „Jsem závodní auťák, musím vždy vyhrávat, první být! Jsem rychlé závodní auto!“ „Jeď rychleji“, „Pokračujme v závodě“, „Vždy když závodím, jsem tak šťastný! Juchů!“, „ Jsem tak rychlý!“, „Líbí se mi závodit na dráze!“, „Závoď se mnou!“ a další…

Autíčko je součástí balení dráhy, zvlášť si ho můžete koupit zde: autíčko Závoďák

 

Monster Truck: „Ty davy lidí, tomu se všichni diví, co Monster Truck umí“ ,  „Já jsem obrovský Monster Truck, snadno předjedu přes všechny překážky“, „Pojď  projedeme se terénem“, „Nezastavím zvládnu to, obří kola držte se, tak do toho“, „Můj motor je zahřátý, můžeme jet“

Monster Truck si prohlédnete, nebo můžete koupit zde: Monster Truck

 

Policie autíčko: „Policejní auto jede, žádný zloděj šanci nemá! Jedu chytit lupiče“ „Dám lupiče do vězení“, „Jsem statečné auto, každý zločin zastavím“, „Dál siréna si houká“ „Když uvidíš lupiče, zavolej 158“ a další

Autíčko Policie si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: autíčko Policie

 

Autíčko Hasiči: „Jedeme hasit, zachraňovat lidi, šup šup šup – velký požár hoří tam“ „Chvátej, hoří“, „Mým úkolem je hasit“ „Pohotovost, pohotovost- když hoří, my hasíme“ „Když hoří, volej 150“ „Ten žebřík na mé střeše je pro záchranu lidí“.

Hasičské autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: autíčko Hasiči

 

Pokud máte doma malého kluka, tahle dráha a autíčka VTECH mu udělají určitě radost. Vnuk si s nimi hraje opravdu moc rád. Autíčka jsou kvalitní, pevná a přitom lehká, mají tvar tak akorát do malé dětské ručičky. Děti baví, že s nimi autíčka komunikují. Například když najednou na Smartpoint na dráze – spustí se fráze, nebo říkanka nastavená na daném místě. Malí kluci se tak rázem stávají hasiči, policisty, závodníky – nebo jinou klukovskou vysněnou profesí.

 My dospělí pak máme radost, že hračka neslouží jen ke hraní, ale že podporuje i dětskou motoriku a rozvoj řeči. Říkanky a písničky, které dětem hraje hračka, jsou pro ně hezčí a zapamatovatelnější, než když je dětem říká někdo dospělý.

Chytré hračky VTECH mám moc ráda. U těchto interaktivních hraček se mi opět potvrdilo, že správná a kvalitní hračka dělá spoustu radosti a děti baví. U nás doma tyhle hračky mají přední místo. Proto se brzy těšte na recenze hraček dalších.

Dráhu si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: VTECH dráha s raketovým startem + autíčko závoďák

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu , klikněte zde: eshop VTECH


Ponožky tlapka pro děti

Když jsem v zimě psala recenzi na teplé ponožky z eshopu ponozky-tlapka.cz (recenzi najdete po kliknutí zde:recenze na teplé ponožky pro dospělé Tlapka ) , vůbec jsem nečekala, jakou vlnu nadšení tyhle ponožky vyvolají v celé mé rodině, i u kamarádek. 

Naše rodina je teď na zimu opravdu „otlapkovaná“, protože hlavně ponožky s ovčí vlnou česáním Bevce mají ohromný úspěch – jsou velmi pohodlné, a taky opravdu velmi teplé, takže jsme je nosili všude – na spaní, do města, i na sáňkování a lyžování na hory. Ještě musím zmínit kromě jiných ponožky Sibiřky, které si moc pochvalují rodiče – jsou diabetici a jako starším lidem jim často otékají nohy a ponožky Sibiřky jsou díky pružnému lemu velmi příjemné. Mohla bych pokračovat i pochvalou pracovních ponožek, protože jsou super, ale to bych mohla opravdu znova pochválit všechny ponožky z předchozí recenze, protože jsou velmi kvalitní a pohodlné.

Dnes píšu recenzi další – a to na ponožky dětské. Bylo mi totiž líto, že jsem popsala a doporučila pouze ponožky dospělé, když na eshopu Ponožky Tlapka mají opravdu skvělý výběr ponožek pro děti.

Když se ve vzpomínce vrátím do dětství, vybaví se mi ponožky, které nebyly moc příjemné na nošení. Ty klasické šly špatně oblékat a taky na noze špatně držely. Ty bavlněné nedržely skoro vůbec, a když se objevily krepsilonové – ty zase rády klouzaly a šly špatně oblékat. Neměla jsem je ráda. Které ponožky jsem ale úplně nesnášela, byly ponožky teplé, vlněné. Do bot byly potřeba, protože boty moc nehřály, takže pokud jste chtěli mít nohy v teple, bylo třeba obléci vlněné ponožky. Hlavně ale v zimních botách – tzv galoších –které měly gumový spodní díl boty a vrchní díl látkový na zavázání, v těch ponožky neskutečně klouzaly a sjížděly z nohy. Takže když jsme šli ven, museli jsme často v chůzi zastavit, a ponožky povytáhnout. Při sáňkování, kdy na popotahování ponožek nebyl čas se často z nohy v botě stáhly a zůstaly ve špičce boty. O tom, že když se v botě hrnou ponožky, tak se tvoří puchýře asi ani psát nemusím. Jako malá jsem měla díky špatným ponožkám na mých citlivých nohách puchýře hodně často. Další problém bylo štupování ponožek – mě to jako malou prostě v botách tlačilo, ale ponožky byly drahé, tak se díry spravovaly.

Proto jsem ráda, že moji vnuci už nemusí řešit takové potíže. Mohu jim nakoupit kvalitní ponožky z kvalitních materiálů, a hlavně se jim ponožky i líbí.

Musím přiznat, že jsem si tohle vybírání ponožek ohromně užila. Takový výběr jsem nečekala.

 Mohu si na eshopu vybírat barvy, vzory, materiály – prostě bezva.

Abych mohla popsat co nejširší sortiment eshopu, vybrala jsem ponožky pro malé děti, ale i pro velké. Vybírala jsem pro vnuky – jednomu je 1,5 roku, druhému je 11 let.

 Jsem moc ráda, že na eshopu ponožky-tlapka.cz myslí i na větší děti.  Třeba můj vnuk má poměrně velkou nohu, a sehnat mu dětské ponožky byl problém.  Tlapkové ponožky jsem ale v pohodě koupila i ve velkých velikostech (38 a 39 ).

Teď vám tedy ponožky popíšu a ukážu. Alespoň tedy některé, ty nejlepší.

Samozřejmě jsem vybrala i pro vnuky ponožky s ovčí vlnou s česáním Bevce  - vlněné, teplé, co krásně drží na noze. Opět – naprostá spokojenost. Vybrat můžete ve třech barvách pro kluky i holčičky.

Ponožky si prohlédněte zde: dětské ponožky s vlnou Ovečkana

 

Nejdřív vám představím ponožky pro menšího vnuka. Vybrala jsem několik druhů. U dětí bychom na ponožkách neměli šetřit, protože děti mají na nohách jemnou kůži, tak by ponožky měly být příjemné na nošení, a zároveň z materiálů, které pokožku nedráždí.

Na to jsou skvělým tipem ponožky bambusové.

Vybrala jsem ponožky Evžen se surikatou značka Unuo – ponožky jsou bambusové. Materiál je velmi příjemný na dotek, je přírodně antibakteriální, přizpůsobí se perfektně pohybu.

Ponožky si prohlédněte zde: ponožky Evžen

 

Druhé bambusové ponožky jsou také od značky Unuo, vzor jsem vybrala s autíčkem. Ponožky jsou s nanočásticemi stříbra, příjemný a hebký materiál – pro dětské nožičky jsou to ideální ponožky.

Ponožky si prohlédněte zde: ponožky Unuo autíčka bambus

 

Protože vnuk miluje auta, vybrala jsem mu bavlněné ponožky s autíčky – formulemi. Tohle jsou ponožky vhodné na jaro a léto, jsou ze směsi bavlny, polyesteru a elastanu. Skvěle se oblékají, krásně drží na noze, jsou z příjemného materiálu. Nohy se v nich nepotí. Formule na špici ponožky dělají vnukovi radost kdykoliv si ponožky oblékne. Ponožky jsou ve výhodném balení -3 páry.

Ponožky si prohlédněte zde: dětské bavlněné ponožky Fleet 2 (3 páry)

 

Další  ponožky jsou ve výhodném balení 3 páry – jsou to trendy nízké ponožky.

 Je fajn, že se vyrábějí už i pro hodně malé děti, protože hlavně na jaře a v létě jsou dětem velmi pohodlné. Ponožky jsou z bavlny, polyamidu a elastanu – na nošení jsou tedy velmi příjemné, nehrnou se, svěr lemu je jemný – nikde netlačí. Vybrat můžete balení varianty pro holčičky v dívčích barvách, nebo pro kluky – chlapecké s auty a kopacími míči. Ponožky jsou velmi kvalitní, české výroby.

Ponožky si prohlédněte zde: dětské veselé ponožky Dedonik

 

Protože měl vnouček svátek, udělala jsem mu radost ponožkami s jeho milovaným krtečkem. Tedy, těmi jsem udělala radost i sobě, protože krtečka miluji také. Ponožky si můžete vybrat ve variantách pro chlapečky i pro holčičky. Jsou ze směsi bavlny, polyamidu a elastanu. Krteček na ponožkách dělá dětem radost.

Ponožky si prohlédněte zde: dětské ponožky s Krtečkem

 

Protože vnuk běhá často rád bez bačkůrek, vybrala jsem mu i ponožky s takzvaným ABS – tedy ponožky, které nekloužou.

Jedny od značky Attipas – tam je z protiskluzového materiálu nápis Attipas – jsou to ponožky nižší, krásně barevně provedené. Protože na ponožkách není protiskluzového materiálu moc, jsou super na běhání bez botiček (třeba někde v herně), ale dají se dobře obout i do botiček.

Ponožky Dora s ABS jsou modré, a mají na jedné ponožce prince a na druhé draka. To se vnukovi moc líbí. Ponožky jsou příjemné na dotek, jejich materiál je schopný pojmout i vlhkost – tedy se v nich nožičky nepotí, ani když děti běhají. Tady je ABS materiál ve formě teček na celém chodidle, ponožky tedy mohou být doma nošeny místo bačkůrek a děti neuklouznou. Materiál krásně drží, ABS kolečka se neodlupují ani po několikerém vyprání. Varianty jsou pro chlapečky s princem a drakem, pro holčičky s princeznou a zámkem, a pro všechny děti černé s pandou.

Ponožky si můžete prohlédnout zde: kojenecké ABS ponožky Dora.

 

Teď se dostávám k ponožkám pro starší děti. Vybrala jsem vnukovi jedny s ksichtíkem a ponožky Lichožroutí.

Ponožky Ksichtík ponožky s veselým obrázkem. Balení je 2 páry ponožek. Varianty jsou chlapecká modrá a zelená a holčičí růžová a světle modrá.

Ponožky jsou ze směsi bavlny, polyamidu a elastanu. Při praní se nesráží. Výška ponožek je klasická do půli lýtek. Jsou to ponožky, které dětem zlepší náladu, kdykoliv si je budou oblékat.

Ponožky si prohlédněte zde: ponožky Ksichtík.

 

Konečně jsem jsem se propracovala k Lichožroutím ponožkám.

Lichožrouty má vnuk Vojta moc rád –zná je z televizní pohádky. Lidožrouti jsou takové malé potvůrky, které se živí lidskými ponožkami, takže pak lidem zůstává jen jedna ponožka – lichá. U nás doma řádili Lichožrouti  u mých dětí, u vnoučat ve žraní zdárně pokračují.

 Jednou, když byly moje 4 děti menší jsem schválně celý rok sbírala do igelitky ponožky, u kterých jsem neměla druhou do páru. Fakt nekecám, ale po roce jsem měla skoro plnou igelitku ponožek, ke kterým jsem nikdy nenašla druhou.  Nepochopitelný úkaz – ale už vím proč. Prostě Lichožrouti. Lichožrouti ale nejsou zlí. Poselství filmu a Lichožroutů zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád, a dělej všechno pro to, aby byla dobrá. Jinou totiž na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo Lichožrout!

Ponožky s lichožrouty jsou vyráběné v klasické i snížené verzi.

Lichožroutí ponožky si vybírejte zde: ponožky s Lichožrouty.

 

A čím tuhle super recenzi zakončit? Určitě by to chtělo nějakou třešničku na dortu. Tou jsou Attipas botičky.

Já jsem vybrala vnoučkovi šedé s pejskem.

Botičky se hodí ke každému oblečení. Skvěle se obouvají. Mají gumovou podrážku a vršek ve stylu ponožky. Jsou proto vhodné na domácí nošení jako bačkůrky, jako boty do kočáru, ale i na jarní a letní procházky.

Jsou to úžasné botičky, které jsou pro děti maximálně pohodlné. Jsou to totiž botky ve stylu barefoot – podporují zdravou chůzi a nikde netlačí. Dětem jsou velmi pohodlné. Vnuk je nosí moc rád. Zvládne si je i sám obout. Špička botky je zesílená, proto děti nebolí nožičky, ani když zakopnou. Jsou to skvělé botičky pro naše nejmenší.

Hezké, nápadité, a podporují zdravý vývoj nožiček našich dětí. Vyráběny jsou ve spoustě typů a vzorů pro chlapečky i holčičky. Můžete si vybrat, jaký chcete. Já jsem zvolila šedé s pejskem, na léto koupím ale určitě ještě nějaké další.

Botičky si prohlédněte zde: botičky Attipas.

 

Co říci na závěr. Pokud chcete kvalitní ponožky, které vydrží, a jsou dětem pohodlné, vyberte si na eshopu Ponožky Tlapka.

Spousta ponožek je české výroby, jsou vyráběny v Čechách podle potřeb českých dětí. Materiál ponožek je velmi kvalitní. Objednala jsem spoustu ponožek pro děti nejmenší i pro ty velké. Všechny jsou příjemné na dotek. Po praní se nesrazily, a materiál i po delším nošení zůstává v pořádku.

Pokud tedy potřebujete doplnit dětem ponožky – ať už proto, že jim vyrostly nohy, nebo proto, že vám je doma sežrali Lichožrouti – určitě si vyberte na eshopu Ponožky Tlapka. Já jsem maximálně spokojená.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Ponožky Tlapka.


Vtech projektor s ukolébavkami.

Dnes bych vám chtěla představit úžasnou vychytávku pro rodiče malých dětí, a tou je projektor s ukolébavkami od společnosti VTECH.

Projektor jsem vybrala pro jedno miminko, co se nám v rodině narodilo jako dárek.

S hračkami a výrobky VTECH mám už několikaleté skvělé zkušenosti. Hračky VTECH pořizuju pro vnoučata, a vlastně kdykoliv potřebuji dát dárek nějakému malému človíčkovi v mé blízkosti. 

V podstatě už hledám a vybírám dárky ve většině případů jen u VTECH. Hračky VTECH jsou totiž hračky velmi kvalitní, splňující všechny bezpečnostní požadavky na hračky, a mají všechny potřebné bezpečnostní certifikáty. Velmi oceňuji kvalitní plast, ze kterého jsou hračky vyrobené. Navíc jsou hračky všechny velmi hezky výtvarně zpracované, a dětem se moc líbí. Jsou krásné tvarem i barvami.

Velmi oceňuji i to, že všechny VTECH hračky jsou hračky chytré. Každá z hraček kromě toho že je hezká učí děti něco nového. Aniž by to děti tušily, vždycky si při hraní osvojují nějakou novou dovednost, procvičují si řeč, paměť, nebo jemnou motoriku. To je skvělé. Přesně to by totiž kvalitní moderní hračka měla splňovat. Líbit se dětem, a zároveň je posouvat ve vědomostech a dovednostech o krůček dál.

Když si děti dohrají, a jdou spát, nastane někdy problém s usínáním.  Přečteme dětem pohádku, uložíme je do postýlky, pohladíme a odejdeme. A v tu chvíli se často ozve pláč, nebo volání mrňouska.

Pak je fajn použít právě tento projektor s ukolébavkami od VTECH. Miminka krásně zklidní a uspávají, aniž bychom museli sedět hodiny u postýlky a konejšit. I když přiznávám, že já občas zůstávám v pokoji také, a pozoruji, jak po stropě běhají beránci a sluníčko, a poslouchám příjemné a konejšivé šumění lesa, šplouchání vln, nebo třeba zpěv ptáčků.

Projektor je velmi propracovaná věcička. Umí spoustu věcí. Jak už jsem psala, umí pouštět různé zvuky přírody - šumění lesa, šplouchání vln, třeba zpěv ptáčků. Můžete si sami na projektoru nastavit čas, jak dlouho budou zvuky přehrávány (10, 20 a 30 minut).

Také si můžete lehce zvolit hlasitost zvuků.

Projektor lze vypnout tlačítkem na boční straně výrobku.

Můžete zvolit zvuky přírody (symbol lístečku), ukolébavky s fráze (symbol noty), při zapnutí se rozsvítí měsíček na hračce a spustí se projektor v horní části hračky. Symbol tečky znamená vypnutí přístroje. Hlasitost si můžete nastavit zmáčknutím hvězdičky s reproduktorem.

Kromě zvuků přírody projektor říká fráze, nebo zpívá ukolébavky.

Všechny jsou nazpívané krásně čistou, srozumitelnou češtinou. Takže pokud budete projektorem uspávat větší děti, naučí se krásně vyslovovat a zpívat si ukolébavky. Jednotlivé ukolébavky přepínáte snadno zmáčknutím beránka na přední straně projektoru. Děti si mohou ukolébavky přepínat i samy.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)
1.
Bratře Kubo, bratře Kubo,
ještě spíš? Ještě spíš?
Venku slunce září,
ty jsi na polštáři.
Vstávej již, vstávej již
2.
Třpyť se, třpyť se hvězdičko, už nesvítí sluníčko.
Třpyť se, třpyť se nezhasni, cestičku nám rozjasni.
Posviť, posviť chviličku, předej nám tu jiskřičku.
3.
Hvězdičky mě uspávají *"zívání", zívání" *
tak dobrou noc

Moc se mi líbí i nápad s projekcí nádherně barevných obrázků na strop nad postýlkou. Děti tak mohou třeba při šumění vody pozorovat běžící roztomilé beránky a svítící sluníčko. Tím se zabaví, zklidní a po chvíli usnou. Protože děti pozorují obrázky hýbající se na stropě, nemají tak pocit, že jsou v místnosti samy, a nemusíte tak dlouho uspávat. Projektor lze snadno vypnout tlačítkem na boku přístroje, pokud chcete jen pouštět zvuky..

Tenhle prima projektor má ještě jednu fajn vychytávku a to je aktivace hlasem. Pokud si na projektoru nastavíte aktivaci hlasem, ve chvíli, kdy začne miminko plakat, nebo v postýlce mluví –projektor se sám zapne, a pustí dětem na strop obrázky, přehrává vámi nastavený zvuk nebo ukolébavku, a tím děťátko zklidňuje a opětovně uspává. Je to opravdu moc fajn, nemusíte hned běžet k postýlce, a můžete počkat, jestli vaše děťátko znova neusne.

Projektor lze zavěsit snadno na postýlku pomocí pásku, který je součástí balení.

 Jak už jsem psala – VTECH hračky jsou naprosto bezpečné, takže hračka může být v postýlce i u těch nejmenších dětí.

 Je to bezpečná hračka, ze které se nikdy neoddělí žádná součást, takže děti jsou v bezpečí.

Plasty splňují všechny bezpečnostní certifikáty, takže ani když se děti v postýlce postaví, a hračku vezmou do ručiček, nebo ji – jak to malé děti dělají – začnou ocucávat- nic se nestane. Díky bezpečnostním testům můžete mít jistotu i v tom, že když dětem hračka spadne, nepoškodí se. My máme doma hodně VTECH hraček, a i když vnoučkové občas nějakou upustí – hračky jsou pořád jako nové.

Ve VTECH počítají s tím, že malé děti nemají tak dobrou motoriku a hračky jim prostě někdy padají z ručiček.

Provoz hračky je na 3 AA baterie. Baterie jsou za krytem, a kryt je přišroubovaný – děti se tak k bateriím nedostanou.

Součástí jsou 3 baterie AA
Připevňovací poutko
Rozměr výrobku: 13x14x6 cm
Váha: 0,6 kg včetně obalu

Pokud tedy máte doma malého človíčka, kterému chcete zpříjemnit usínání, určitě mu pořiďte tenhle prima projektor s beránky. Je to i skvělý tip na dárek pro ty, co čekají miminko. Až se jim miminko narodí, bude moci usínat za zvuků šumění lesa, nebo zpívání ptáků.

Přiznávám, po těžkém dni si občas ráda zhasnu, a pustím si tyhle uklidňující zvuky i sama sobě. Je to příjemné.

Pokud si chcete prohlédnout, video, jak projektor funguje, klikněte zde: projektor s beránky

Pokud si projektor chcete prohlédnout, klikněte zde: projektor s ukolébavkami a beránky

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: VTECH eshop

 

Dětská kosmetika ATTITUDE

 

 

Znáte značku kosmetiky ATTITUDE? Věřím, že velká většina z vás si uvědomí, že název už někde viděla, nebo slyšela, ale nic moc o této kosmetické značce neví. Přiznávám, že ani já jsem ji moc neznala.

Až do chvíle, než jsem začala na internetu hledat informace o kosmetice pro malého vnoučka. Má problémy s citlivou pokožkou, takže jsem potřebovala kvalitní kosmetiku. No, a protože se mi za měsíc narodí další vnoučátko, hledala jsem i kosmetiku vhodnou i pro kojence a novorozence.  Pokud kosmetika obstojí, nakoupím ji i pro miminko.

Hledala jsem dlouho, porovnávala informace z recenzí a maminkovských skupin a blogů, a ATTITUDE kosmetika mi vyšla jako nejlepší volba. Je vhodná už pro malinké děti, je kvalitní a přitom cenově dostupná, takže nezruinuje peněženku.

Než se pustím do představení výrobků, které jsem vyzkoušela, představím vám jen v krátkosti společnost ATTITUDE.

Značka vznikla v roce 2005 v Montrealu. Vznikly tak produkty pro osobní péči, a péči o domácnost výhradně z přírodních ingrediencí. Špičková kvalita za přiměřenou cenu, dostupná pro všechny. Všechny přípravky splňují i ty nejpřísnější zdravotní normy – certifikáty si můžete prohlédnout zde: certifikáty nezávadnosti ATTITUDE

Kromě kvality, značka ATTITUDE dbá i na ekologii. To je pro mě hodně důležité.

 Ráda bych, aby moje děti, vnuci a pravnuci měli možnost žít na zelené planetě. Napadne mě to vždycky, když jedeme kolem skládky odpadu. Když vidím, jak tam, kde byla rovina, se tyčí hory odpadků, je mi z toho smutno.

Značka ATTITUDE dbá na to, aby bylo méně plastů v odpadu. Proto se snaží vyrábět přípravky v biologicky rozložitelných obalech – nebo v obalech umožňujících opětovné plnění. Snížení plastů na jedno použití v běžném životě může přinést změnu pro celou planetu. Kromě toho – za každý prodaný produkt se společnost ATTITUDE zavazuje zasadit strom. To je prostě super. Celková vize a prezentace společnosti se mi moc líbí.

Já mám všechny produkty k recenzi z eshopu Babystart.cz – jediného oficiálního distributora značky ATTITUDE.

Vše od značky ATTITUDE si tedy můžete prohlédnout a nakoupit na webu firmy BBstart, která je jediným distributorem značky pro Českou republiku.

Firma BBstart má i samostatný eshop pro značku ATTITUDE. Tady najdete informace o všech výrobcích pěkně pohromadě.

Eshop najdete po kliknutí zde: Attitudeliving.cz.

 

Jako velkoobchodní firma distribuuje BBstart zboží ATTITUDE i do dalších online i kamenných prodejen po celé České republice.

Výrobky ATTITUDE  najdete například na Rohlik.cz, DrMax.cz, Pilulka.cz, Feedo.cz, a dalších eshopech, které najdete snadno přes Heuréka.cz. Stačí jednoduše zadat název do vyhledávače.

Pokud preferujete spíš kamenné prodejny, tak ty ATTITUDE nemá, ale výrobky seženete v DM drogériích.

DMka jsou už dnes ve spoustě míst.  Konkrétně můžete v kamenné prodejně koupit tyto 3 výrobky, které dnes představuji a recenzuji – tedy Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon, dětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves .

Pokud navštívíte eshop DM drogérie, tam najdete výrobků ATTITUDE 7 druhů z ekodrogerie.

A teď k samotné recenzi.

Jak už jsem zmínila, vybrala jsem tentokrát pro nejmenší děti tři výrobky Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampondětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves  - všechny tyto produkty nádherně a jemně voní po hruškách.

Pro staršího vnuka jsem vybrala 2v1 tělové mýdlo a šampon s melounovou a kokosovou vůní.

Musím říct, že tohle testování si vnuk ohromně užívá. Je to totiž malý vodník, a koupe se moc rád. Jak už jsem zmínila, má dost citlivou pokožku, takže s výběrem kosmetiky musíme být velmi ostražití a opatrní. Jakmile použijeme běžnou kosmetiku, osype se a zčervená, pak ho to svědí a je plačtivý.

Začali jsme tedy nejdřív s pěnou do koupele.

Pěna krásně voní, a dobře pění, takže Robin se vrhnul do bublinek a byl jako ryba – šťastný a spokojený.

Dětská pěna do koupele hrušková šťáva je o objemu 473 ml.

Při koupeli jí není potřeba dávat moc, takže balení vystačí na poměrně dlouhou dobu. Pěna je plná přírodních složek jako listy borůvky a semena moringy – tyto látky jsou bohaté na vitamíny a minerály, mají zklidňující a ochranné vlastnosti. To mohu potvrdit – vnuk je v pohodě – nikde ani pupínek.

To jsou samozřejmě jen obecné informace.

Pokud si chcete prohlédnout výrobek i složení, klikněte zde: Dětská pěna do koupele Baby Leaves hrušková 

 

Další na řadu přišel Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon.

Tady už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem se celkem nebála – věděla jsem, že po kosmetice této řady se vnuk neosype. 

Balení je opět v ekologickém obalu – objem 473 ml.

Na použití ho stačí opravdu trochu, takže vydrží dlouho. Praktická pumpička vám na ruku dá množství potřebné na umytí mrňouska. Musím říct, že ta jemná hrušková vůně se mi moc líbí. Je taková příjemná, miminkovská. Opět obsahuje listy borůvky a semena moringy – je tedy vhodný i pro miminka a citlivou pokožku.

Více informací o přípravku najdete po kliknutí zde: Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon

 

Aby byla péče o miminko kompletní, je fajn použít pleťové mléko.

 Je to po koupeli taková ta příjemná „mazlící“ fáze.

Vždycky jsem měla tyhle chvilky moc ráda. Miminko je po koupeli spokojené, a pak ho položíte na osušku, namažete pleťovým mlékem, přitom si spolu potichu povídáte. Miminko se mazáním zklidní – je to fajn rituál před spaním.

 Tohle pleťové mléko patří opět do řady Baby Leaves – i ono jemně voní po hruškách, a obsahuje zklidňující borůvkové listy a semena moringy.

Pleťové mléko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Pleťové mléko Baby Leaves

 

Tuhle „hruškovou“ kosmetiku jsem vybrala pro miminko, co se dceři brzy narodí. Budeme ji používat moc rádi, protože opravdu moc hezky voní, a je vhodná i pro tu nejcitlivější miminkovskou pokožku.

Protože starší vnuk o sobě říká, že už není žádné miminko, ale bude velký brácha, vybrali jsme mu pro radost 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu.

Jako všechny  ATTITUDE výrobky i tenhle je vhodný pro citlivou pokožku. Krásně voní. Hned jak otevřete lahvičku, cítíte úžasnou melounovo – kokosovou vůni.

Vnuk má tu vůni moc rád, a ještě z postýlky tu vůni z jeho vlásků cítím. Je to jeden z mála přípravků, které má vnuk na koupání rád. Hlavně při mytí vlásků.

 Měli jsme problém, že si moc vlasy nechtěl mýt, že ho šampon štípe. I když dáváme pozor, aby mu netekla voda do očí, občas se stane, že nějaký neposlušný pramínek vody se šamponem si cestu najde tam, kam nemá. U tohoto šamponu mu to ale vůbec nevadí. Jen se otře a je to. Žádný pláč, žádné podráždění, žádné pálení ani svědění. Hurá!

No – přiznávám, že občas se tím šamponem umyju taky. Fakticky moc hezky voní. A protože jeho v balení taky skoro půl litru, není to ani poznat.

Pokud si chcete přečíst o tomto přípravku víc informací, klikněte zde: 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu

 

Když už jsem u dětské kosmetiky a hygieny, nesmím zapomenout na vlhčené ubrousky.

Vlhčené ubrousky je takový malý zázrak pro každou maminku. Otíráme jimi nejen zadečky, ale i umatlané prsty a ručičky, nebo obličej. Jakmile máte doma vlhčené ubrousky, najednou je začnete používat v podstatě na všechno – umatlaná rukojeť na kočárku, umatlaný stolek, já s nimi klidně utírám i prach. Super jsou vlhčené ubrousky i na rychlé odlíčení.

Je ale dobré používat kvalitní ubrousky. Některé ubrousky jsou parfémované, a dráždí pokožku, jiné zase zůstanou v přírodě nerozložené a dělají problém (běžné vlhčené ubrousky se rozkládají i 100 let).

ATTITUDE vlhčené ubrousky jsou ekologické, k přírodě šetrné. Jsou vyrobené ze 100% celulózy, můžete je tedy klidně i kompostovat! Co je ale důležité, jsou vhodné i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Neobsahují žádné chemicky škodlivé látky a jsou bez parfemace.

U ubrousků je důležité, aby byly dostatečně pevné. Aby se nestalo, že prst projede ubrouskem a vy si sáhnete, kam jste nechtěli. Tyhle ubrousky jsou dostatečně pevné, během testování při přebalování se mi ani jednou nestalo, že by se nějaký protrhl. Tyhle ubrousky v pohodě zvládají každou kalamitu v plence.

Ubrousky jsem vyzkoušela i sama na sobě. Jednou jsem totiž v lese náhodou použila vlhčené ubrousky, co jsem nosila v malém sáčku v kabelce pro případ nouze. Po utření jsem myslela, že vyskočím z kůže, jak mě štípaly. Od té doby každý ubrousek, než ho použiju pro děti, zkusím i sama na sobě. Abych měla jistotu, že vnoučatům neublížím nevhodným ubrouskem. U ATTITUDE ubrousků nemám problém. Jsou super! A jak už jsem psala – jsou ekologické, a v přírodě se rozloží – jsou kompostovatelné!

V balení je 72 kusů.

Více informací o ubrouscích najdete zde: Vlhčené ubrousky ATTITUDE

 

Když už jsem zmínila, že vlhčené ubrousky jsem zkusila i na sobě, byla jsem zvědavá i na dospěláckou kosmetiku.

Protože i já mám problém s citlivou pokožkou, vyzkoušela jsem přírodní tuhý deodorant.

Vybrala jsem si přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně.

 Obsahuje zklidňující oves v koloidní podobě, a neobsahuje jedlou sodu.

Oves zklidňuje pokožku, a chrání kožní bariéru.

Deodorant obsahuje rostlinný vosk, bambucké máslo, a kokosový olej.

Proto se lehce nanáší a je mi příjemný.

 Neobsahuje žádný hliník, vodu, parabeny a žádné další chemické přísady.

Je opravdu i pro hodně citlivou pokožku.

Skvěle působí v podpaží po holení – nemám po jeho použití vůbec podrážděnou pokožku.

Možná si řeknete, proč jsem si vybrala přípravek bez vůně. Vysvětlení je jednoduché – ráda používám i parfémy a toaletní vody, a tenhle přírodní deodorant skvěle zabrání pocení, a přitom nijak neruší vůni parfému, který použiji.

Pokud máte hodně citlivou pokožku, nebo se hodně potíte, vyzkoušejte tento deodorant bez vůně, je opravdu fajn.

Více informací najdete po kliknutí zde: Přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně  

 

Co říci na závěr. Snad jen spoustu pochvalných slov. Jsem moc ráda, že jsem kosmetiku ATTITUDE objevila. Ať už tu maminkovskou, nebo tu dospěláckou. 

Určitě budu zkoušet i další přípravky. Moc se mi totiž líbí, že kromě toho, že všechny ATTITUDE výrobky splňují to, co od nich chceme, jsou i ekologické, a přispívají k ochraně naší planety.

Za každý prodaný výrobek bude vysazen jeden strom, a to je velmi důležité. Vlastně tak i my, všichni můžeme koupí této kosmetiky přispět k ochraně a záchraně zelené planety.

Shrnutí v pár slovech? Je to kvalita za rozumnou cenu.

Odkazy na jednotlivé výrobky vám dávám u každého výrobku.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, a informace o značce, klikněte tady:  Attitudeliving.cz

 

Pokud si chcete výrobky koupit, můžete buď online u Babystart.cz , nebo na Heuréce.

Spoustu informací najdete i na facebooku po kliknutí zde: Attitude living facebook

 

No, a pokud jste spíše vyznavači kamenných obchodů, a vše si raději očicháte a osaháte osobně, tak vyrazte třeba do DMka. I tam najdete produkty ATTITUDE.

Stačí jen nakoupit a pak si užívat super kosmetiku, co krásně voní a je ekologická.

 

 

Znáte značku kosmetiky ATTITUDE? Věřím, že velká většina z vás si uvědomí, že název už někde viděla, nebo slyšela, ale nic moc o této kosmetické značce neví. Přiznávám, že ani já jsem ji moc neznala.

Až do chvíle, než jsem začala na internetu hledat informace o kosmetice pro malého vnoučka. Má problémy s citlivou pokožkou, takže jsem potřebovala kvalitní kosmetiku. No, a protože se mi za měsíc narodí další vnoučátko, hledala jsem i kosmetiku vhodnou i pro kojence a novorozence.  Pokud kosmetika obstojí, nakoupím ji i pro miminko.

Hledala jsem dlouho, porovnávala informace z recenzí a maminkovských skupin a blogů, a ATTITUDE kosmetika mi vyšla jako nejlepší volba. Je vhodná už pro malinké děti, je kvalitní a přitom cenově dostupná, takže nezruinuje peněženku.

Než se pustím do představení výrobků, které jsem vyzkoušela, představím vám jen v krátkosti společnost ATTITUDE.

Značka vznikla v roce 2005 v Montrealu. Vznikly tak produkty pro osobní péči, a péči o domácnost výhradně z přírodních ingrediencí. Špičková kvalita za přiměřenou cenu, dostupná pro všechny. Všechny přípravky splňují i ty nejpřísnější zdravotní normy – certifikáty si můžete prohlédnout zde: certifikáty nezávadnosti ATTITUDE

Kromě kvality, značka ATTITUDE dbá i na ekologii. To je pro mě hodně důležité.

 Ráda bych, aby moje děti, vnuci a pravnuci měli možnost žít na zelené planetě. Napadne mě to vždycky, když jedeme kolem skládky odpadu. Když vidím, jak tam, kde byla rovina, se tyčí hory odpadků, je mi z toho smutno.

Značka ATTITUDE dbá na to, aby bylo méně plastů v odpadu. Proto se snaží vyrábět přípravky v biologicky rozložitelných obalech – nebo v obalech umožňujících opětovné plnění. Snížení plastů na jedno použití v běžném životě může přinést změnu pro celou planetu. Kromě toho – za každý prodaný produkt se společnost ATTITUDE zavazuje zasadit strom. To je prostě super. Celková vize a prezentace společnosti se mi moc líbí.

Já mám všechny produkty k recenzi z eshopu Babystart.cz – jediného oficiálního distributora značky ATTITUDE.

Vše od značky ATTITUDE si tedy můžete prohlédnout a nakoupit na webu firmy BBstart, která je jediným distributorem značky pro Českou republiku.

Firma BBstart má i samostatný eshop pro značku ATTITUDE. Tady najdete informace o všech výrobcích pěkně pohromadě.

Eshop najdete po kliknutí zde: Attitudeliving.cz.

 

Jako velkoobchodní firma distribuuje BBstart zboží ATTITUDE i do dalších online i kamenných prodejen po celé České republice.

Výrobky ATTITUDE  najdete například na Rohlik.cz, DrMax.cz, Pilulka.cz, Feedo.cz, a dalších eshopech, které najdete snadno přes Heuréka.cz. Stačí jednoduše zadat název do vyhledávače.

Pokud preferujete spíš kamenné prodejny, tak ty ATTITUDE nemá, ale výrobky seženete v DM drogériích.

DMka jsou už dnes ve spoustě míst.  Konkrétně můžete v kamenné prodejně koupit tyto 3 výrobky, které dnes představuji a recenzuji – tedy Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon, dětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves .

Pokud navštívíte eshop DM drogérie, tam najdete výrobků ATTITUDE 7 druhů z ekodrogerie.

A teď k samotné recenzi.

Jak už jsem zmínila, vybrala jsem tentokrát pro nejmenší děti tři výrobky Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampondětskou pěnu do koupele Bubble Wash, a tělové mléko Baby Leaves  - všechny tyto produkty nádherně a jemně voní po hruškách.

Pro staršího vnuka jsem vybrala 2v1 tělové mýdlo a šampon s melounovou a kokosovou vůní.

Musím říct, že tohle testování si vnuk ohromně užívá. Je to totiž malý vodník, a koupe se moc rád. Jak už jsem zmínila, má dost citlivou pokožku, takže s výběrem kosmetiky musíme být velmi ostražití a opatrní. Jakmile použijeme běžnou kosmetiku, osype se a zčervená, pak ho to svědí a je plačtivý.

Začali jsme tedy nejdřív s pěnou do koupele.

Pěna krásně voní, a dobře pění, takže Robin se vrhnul do bublinek a byl jako ryba – šťastný a spokojený.

Dětská pěna do koupele hrušková šťáva je o objemu 473 ml.

Při koupeli jí není potřeba dávat moc, takže balení vystačí na poměrně dlouhou dobu. Pěna je plná přírodních složek jako listy borůvky a semena moringy – tyto látky jsou bohaté na vitamíny a minerály, mají zklidňující a ochranné vlastnosti. To mohu potvrdit – vnuk je v pohodě – nikde ani pupínek.

To jsou samozřejmě jen obecné informace.

Pokud si chcete prohlédnout výrobek i složení, klikněte zde: Dětská pěna do koupele Baby Leaves hrušková 

 

Další na řadu přišel Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon.

Tady už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem se celkem nebála – věděla jsem, že po kosmetice této řady se vnuk neosype. 

Balení je opět v ekologickém obalu – objem 473 ml.

Na použití ho stačí opravdu trochu, takže vydrží dlouho. Praktická pumpička vám na ruku dá množství potřebné na umytí mrňouska. Musím říct, že ta jemná hrušková vůně se mi moc líbí. Je taková příjemná, miminkovská. Opět obsahuje listy borůvky a semena moringy – je tedy vhodný i pro miminka a citlivou pokožku.

Více informací o přípravku najdete po kliknutí zde: Baby Leaves 2v1 tělové mýdlo a šampon

 

Aby byla péče o miminko kompletní, je fajn použít pleťové mléko.

 Je to po koupeli taková ta příjemná „mazlící“ fáze.

Vždycky jsem měla tyhle chvilky moc ráda. Miminko je po koupeli spokojené, a pak ho položíte na osušku, namažete pleťovým mlékem, přitom si spolu potichu povídáte. Miminko se mazáním zklidní – je to fajn rituál před spaním.

 Tohle pleťové mléko patří opět do řady Baby Leaves – i ono jemně voní po hruškách, a obsahuje zklidňující borůvkové listy a semena moringy.

Pleťové mléko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Pleťové mléko Baby Leaves

 

Tuhle „hruškovou“ kosmetiku jsem vybrala pro miminko, co se dceři brzy narodí. Budeme ji používat moc rádi, protože opravdu moc hezky voní, a je vhodná i pro tu nejcitlivější miminkovskou pokožku.

Protože starší vnuk o sobě říká, že už není žádné miminko, ale bude velký brácha, vybrali jsme mu pro radost 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu.

Jako všechny  ATTITUDE výrobky i tenhle je vhodný pro citlivou pokožku. Krásně voní. Hned jak otevřete lahvičku, cítíte úžasnou melounovo – kokosovou vůni.

Vnuk má tu vůni moc rád, a ještě z postýlky tu vůni z jeho vlásků cítím. Je to jeden z mála přípravků, které má vnuk na koupání rád. Hlavně při mytí vlásků.

 Měli jsme problém, že si moc vlasy nechtěl mýt, že ho šampon štípe. I když dáváme pozor, aby mu netekla voda do očí, občas se stane, že nějaký neposlušný pramínek vody se šamponem si cestu najde tam, kam nemá. U tohoto šamponu mu to ale vůbec nevadí. Jen se otře a je to. Žádný pláč, žádné podráždění, žádné pálení ani svědění. Hurá!

No – přiznávám, že občas se tím šamponem umyju taky. Fakticky moc hezky voní. A protože jeho v balení taky skoro půl litru, není to ani poznat.

Pokud si chcete přečíst o tomto přípravku víc informací, klikněte zde: 2v1 tělové mléko a šampon s vůní melounu a kokosu

 

Když už jsem u dětské kosmetiky a hygieny, nesmím zapomenout na vlhčené ubrousky.

Vlhčené ubrousky je takový malý zázrak pro každou maminku. Otíráme jimi nejen zadečky, ale i umatlané prsty a ručičky, nebo obličej. Jakmile máte doma vlhčené ubrousky, najednou je začnete používat v podstatě na všechno – umatlaná rukojeť na kočárku, umatlaný stolek, já s nimi klidně utírám i prach. Super jsou vlhčené ubrousky i na rychlé odlíčení.

Je ale dobré používat kvalitní ubrousky. Některé ubrousky jsou parfémované, a dráždí pokožku, jiné zase zůstanou v přírodě nerozložené a dělají problém (běžné vlhčené ubrousky se rozkládají i 100 let).

ATTITUDE vlhčené ubrousky jsou ekologické, k přírodě šetrné. Jsou vyrobené ze 100% celulózy, můžete je tedy klidně i kompostovat! Co je ale důležité, jsou vhodné i pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Neobsahují žádné chemicky škodlivé látky a jsou bez parfemace.

U ubrousků je důležité, aby byly dostatečně pevné. Aby se nestalo, že prst projede ubrouskem a vy si sáhnete, kam jste nechtěli. Tyhle ubrousky jsou dostatečně pevné, během testování při přebalování se mi ani jednou nestalo, že by se nějaký protrhl. Tyhle ubrousky v pohodě zvládají každou kalamitu v plence.

Ubrousky jsem vyzkoušela i sama na sobě. Jednou jsem totiž v lese náhodou použila vlhčené ubrousky, co jsem nosila v malém sáčku v kabelce pro případ nouze. Po utření jsem myslela, že vyskočím z kůže, jak mě štípaly. Od té doby každý ubrousek, než ho použiju pro děti, zkusím i sama na sobě. Abych měla jistotu, že vnoučatům neublížím nevhodným ubrouskem. U ATTITUDE ubrousků nemám problém. Jsou super! A jak už jsem psala – jsou ekologické, a v přírodě se rozloží – jsou kompostovatelné!

V balení je 72 kusů.

Více informací o ubrouscích najdete zde: Vlhčené ubrousky ATTITUDE

 

Když už jsem zmínila, že vlhčené ubrousky jsem zkusila i na sobě, byla jsem zvědavá i na dospěláckou kosmetiku.

Protože i já mám problém s citlivou pokožkou, vyzkoušela jsem přírodní tuhý deodorant.

Vybrala jsem si přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně.

 Obsahuje zklidňující oves v koloidní podobě, a neobsahuje jedlou sodu.

Oves zklidňuje pokožku, a chrání kožní bariéru.

Deodorant obsahuje rostlinný vosk, bambucké máslo, a kokosový olej.

Proto se lehce nanáší a je mi příjemný.

 Neobsahuje žádný hliník, vodu, parabeny a žádné další chemické přísady.

Je opravdu i pro hodně citlivou pokožku.

Skvěle působí v podpaží po holení – nemám po jeho použití vůbec podrážděnou pokožku.

Možná si řeknete, proč jsem si vybrala přípravek bez vůně. Vysvětlení je jednoduché – ráda používám i parfémy a toaletní vody, a tenhle přírodní deodorant skvěle zabrání pocení, a přitom nijak neruší vůni parfému, který použiji.

Pokud máte hodně citlivou pokožku, nebo se hodně potíte, vyzkoušejte tento deodorant bez vůně, je opravdu fajn.

Více informací najdete po kliknutí zde: Přírodní tuhý deodorant pro citlivou a atopickou pokožku bez vůně  

 

Co říci na závěr. Snad jen spoustu pochvalných slov. Jsem moc ráda, že jsem kosmetiku ATTITUDE objevila. Ať už tu maminkovskou, nebo tu dospěláckou. 

Určitě budu zkoušet i další přípravky. Moc se mi totiž líbí, že kromě toho, že všechny ATTITUDE výrobky splňují to, co od nich chceme, jsou i ekologické, a přispívají k ochraně naší planety.

Za každý prodaný výrobek bude vysazen jeden strom, a to je velmi důležité. Vlastně tak i my, všichni můžeme koupí této kosmetiky přispět k ochraně a záchraně zelené planety.

Shrnutí v pár slovech? Je to kvalita za rozumnou cenu.

Odkazy na jednotlivé výrobky vám dávám u každého výrobku.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment, a informace o značce, klikněte tady:  Attitudeliving.cz

 

Pokud si chcete výrobky koupit, můžete buď online u Babystart.cz , nebo na Heuréce.

Spoustu informací najdete i na facebooku po kliknutí zde: Attitude living facebook

 

No, a pokud jste spíše vyznavači kamenných obchodů, a vše si raději očicháte a osaháte osobně, tak vyrazte třeba do DMka. I tam najdete produkty ATTITUDE.

Stačí jen nakoupit a pak si užívat super kosmetiku, co krásně voní a je ekologická.

 

 


Lehká zavinovačka do vajíčka moka medvídci s spací pytel s delfínky

 

Musím se pochlubit, narodil se mi malý vnouček. Trochu spěchal na svět, takže je droboučký, a potřebuje udržovat v teple. Malým miminkům dělá dobře být zabalení do zavinovačky – lépe se jim pak spí.

Dnešní doba je plná cestování. Protože dcera bydlí na vesnici, musí často jezdit do města – k lékaři, na nákup, na úřad. Miminko samozřejmě jezdí s ní, takže je nutná autosedačka.

V autosedačce miminko musí být přikryté, aby mu bylo příjemně teplo. Jenže na teplý fusak, nebo zavinovačku to už není, a deka z autosedačky ráda padá.

Proto jsem pořídila perfektní letní zavinovačku do autosedačky od rodinné české firmy Kaarsgaren, a na spinkání doma nádherný spací pytel s nožičkami.

Kaarsgaren je česká rodinná firma, která se zabývá výrobou kojeneckého a dětského textilu, a chráničů matrací. Spolupracují se Státním zdravotním ústavem, takže všechny materiály, které používají, jsou otestované na nezávadnost pro děti do 3 let. Vždycky upřednostňují kvalitu před kvantitou, většina výrobků je z BIO a EKO textilu.

Letní zavinovačka do autosedačky, kterou jsem vybrala, je v barvě moka (bílá káva) s potiskem roztomilých vkusných medvídků.

Já tedy o ní mluvím jako o letní zavinovačce, je ale vhodná vlastně od jara až do podzimu (vždycky, když už není třeba teplý fusak)

Materiál je 100% bavlna s potiskem medvídků, a druhá strana je 100% polyester – to je takový ten jemný, heboučký plyšový materiál, který přímo svádí k pohlazení a pomazlení. Miminkům je tedy příjemný. Hřeje, ale přitom se v něm děti nepřehřívají.

Od materiálu se odvíjí i údržba – praní je na 30 stupňů, žádná sušička, ani žádné žehlení.

Letní zavinovačka je určena do dětské autosedačky s tříbodovým zapínáním.

Zavinovačku vložíte do autosedačky, otvory protáhnete bezpečnostní pásy, připoutáte miminko. Podle teploty zavinovačku zavinete, zapnete na suchý zip, nebo necháte otevřenou.

Je to chytré a zavinovačka nijak nepřekáží použití autosedačky a bezpečí miminka. Navíc díky otvorům na pásy zavinovačka drží v sedačce a nikde vám nepadá, nemusíte ji nikde hlídat, nebo sbírat.

Když necestujete, můžete zavinovačku použít i jako dečku na přikrytí miminka, a samozřejmě je super i do kočárku.

Rozměr je 75 x 75 cm.

Zavinovačka je ryze český výrobek – je kvalitní, testovaný a certifikovaný pro bezpečné používání dětí už od novorozeneckého věku.

Jsem s touto zavinovačkou velmi spokojena. Je ušitá opravdu kvalitně – nikde nenajdete křivý šev, ani nitku. Materiál je bezpečný a na dotek velmi příjemný, údržba snadná. Výrobek přesně podle mých představ.

V téhle zavinovačce se bude krásně spát každému miminku. To naše miminko – vnouček – v ní spí sladce a klidně.

Pokud si chcete zavinovačku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Lehká zavinovačka do vajíčka moka medvídci.

 

Když malý vnouček necestuje, odpočívá ve své postýlce. Protože malé děti se v postýlce převracejí, a odkrývají, moc se mi líbí spací pytle pro pohodlné spaní všech miminek.

Vybrala jsem tentokrát nádherný spací pytel s nožičkami. Pytel je v bílé barvě s roztomilým potiskem delfínků.

Spací pytel je velmi praktický. Velmi pohodlně se obléká- prostě ho celý rozepnete (zip je uprostřed a lze ho celý otevřít v obou směrech – má zipovou krytku, takže se nestane, že by zip miminko skřípl), položíte na něj miminko, obléknete a je hotovo. Už se nestane, aby se váš mrňousek odkopal, a bylo mu ve spaní zima.

Spací pytel je zateplený – ušitý je ze tří vrstev. Vrchní vrstva je 100% bio bavlna, výplň 100% polyester, podšívka 100% bio bavlna. Pytel je krásně hřejivý, nestane se už, aby miminku byla zima, může v tomto pytli spát i bez přikrytí a pořád bude krásně v teple.

Je to velmi praktická věc, a přitom pro miminka velmi pohodlné.

Pytel je šitý v Česku, je tedy velmi kvalitní, šitý podle českých dětí, takže odpovídá všem potřebám miminek. Zateplené pytle s nožičkami děti nijak neomezují v pohybu – i když se miminko probudí a začne hýbat nožičkami, pořád se cítí pohodlně, bez omezení, příjemně v teple.

Spací pytel jsem vybrala ve velikosti 70 – délka je 70 cm –to je výška dítěte k ramenům.

Praní spacího pytle je doporučeno na 30 stupňů.

 Ke spacímu pytli jsem vybrala i malé rukavičky ve stejném vzoru – rukavičky jsou fajn nejen v zimním období. Malá miminka ještě nemají úplně dobrou koordinaci pohybů, takže se ručičkami různě „mydlí“ po obličeji, a bývají pak poškrábaná. Proto je fajn jim dávat rukavičky. Dětem je teplo na ručičky a nijak si neublíží.

Na eshopu Kaarsgaren najdete spací pytle všech možných vzorů a barev – všechny krásné, roztomilé, s dětskými motivy. Samozřejmě i ve všech potřebných maminkovských velikostech.

Pokud si chcete prohlédnout spací pytel s delfínky, jako mám já, klikněte zde: bílý spací pytel s potiskem delfínků - s nožičkami

Celý sortiment spacích pytlů najdete zde: spací pytle Kaarsgaren zateplené

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Kaarsgaren.cz

 


2v1 prostěradlo a chránič matrace.

Protože vnoučkovi je už 2,5 roku, řešíme „odplenkování“.

Chození na nočník pochopil poměrně brzy a rychle. Když viděl, jakou radost projevujeme všichni nad nočníkem, začal toho trošku využívat. Hlavně když věděl, že trochu zlobil, a dostane vynadáno, běžel rychle k nočníku a věděl, že pokud se mu povede ho trochu naplnit, bude pochválen. Časem zjistil, že bez plen je pohyblivější, nikde ho nic neškrtí, netlačí, neomezuje. A na slipech a trenýrkách má své oblíbené postavičky. Tenhle problém tedy byl celkem rychle vyřešen.

Horší to bylo se spaním.

Spí tvrdě, a v noci se neprobudí tak snadno, takže často dojde k malé nehodě. Nedávno se mu narodil malý bráška, takže postýlku mu uvolnil a dostal svoji, velkou postel, na jaké spí velcí kluci.

Tím ale začal problém ochrany matrace. Nemám ráda igelit pod prostěradlem – posunuje se, a šustí, takže je to nepříjemné. Když se nahrne na určité místo, tak tlačí a nechrání, jak má.

Nejdřív jsem chtěla koupit klasický chránič matrace, ale pak jsem objevila super věc – prostěradlo, které je zároveň chránič matrace.

Je to super vychytávka, protože je příjemné na omak, dobře se na něm spí, a jde ho snadno vyměnit. Šup šup, je vyměněno, pak jen vyprat a je připraveno k dalšímu použití. Navíc nemusíte nikde nic vázat- nasazení na matraci je velmi snadné, a skvěle drží.

Vnuk má postel jako 1,5 lůžka -140 cm, aby se u něj v případě potřeby mohl vyspat i dospělý. Jsem moc ráda, že u společnosti Kaarsgaren jsem objevila tahle prima prostěradla ve všech velikostech matrací.

Tohle super prostěradlo jsem koupila, jak už jsem zmínila na eshopu společnosti Kaarsgaren.

Kaarsgaren je česká rodinná firma, která se zabývá výrobou kojeneckého a dětského textilu, a chráničů matrací. Spolupracují se Státním zdravotním ústavem, takže všechny materiály, které používají, jsou otestované na nezávadnost pro děti do 3 let. Vždycky upřednostňují kvalitu před kvantitou, většina výrobků je z BIO a EKO textilu.

výrobky Kaarsgaren už mám zkušenost – jsou kvalitní a opravdu vydrží. Proto jsem neváhala, a šla celkem najisto. Byla jsem si jistá, že výrobek bude kvalitní, a vůbec jsem se nemýlila!

Prostěradlo je krásně modré (do klučičího pokojíčku jako dělané).

Materiál je 100% bavlna froté, chránič je ze 100% polyuretanu – tedy nepropustí žádnou tekutinu, ale zároveň je prodyšný, a tak nezpůsobuje nadměrné pocení.

Z toho jsem měla trošku strach. Měla jsem obavy, jestli nebudu cítit pod sebou „igelit který šustí“, a jestli se nebudu potit.

Můžu vás všechny uklidnit – je to v pohodě! Necítím vůbec rozdíl oproti klasickému prostěradlu. Vrchní bavlněná froté strana je pohodlný a příjemný materiál, díky kterému se dobře vyspím, pod ním polyuretan, který skvěle chrání matraci před jakoukoliv noční nehodou.

Jak už jsem zmínila, materiál je kvalitní, vhodný a testovaný už pro novorozené děti.

Prostěradla s nepropustnou vrstvou můžete koupit v různých velikostech – do kočárku, do postýlky i na velkou postel. Nemusíte se tedy třeba v létě nechat miminko spár bez plenky ani v kočárku.

A pokud se děti učí spát bez plenek, je to ideální ochrana matrace.

Pokud jsou děti malé, a chodí spát občas k rodičům, do velké postele – i na manželskou postel rozměr na Kaarsgaren eshopu seženete.

Když trošku odbočím – po vyzkoušení tohoto prostěradla doporučuji i těm, kdo se starají o své dědečky a babičky, kteří už mají občas nějakou nehodu během spánku, nebo jsou upoutáni na lůžko a občas je třeba prostěradlo s ochrannou vrstvou. Materiál tohoto prostěradla je příjemný a opravdu chrání. A jak už jsem zmínila – údržba je snadná.

Údržba - prostěradlo prostě vyperete, jak jste zvyklí. Prát můžete až na 60 stupňů. Žádné žehlení, žádná sušička.

Pokud tedy hledáte ochranu matrací, vyzkoušejte tu od Kaarsgaren. Bezpečný a účinný materiál z polyuretanu vás zbaví starostí.

Pokud si chcete prohlédnut, nebo koupit prostěradlo – chránič matrace, klikněte zde: 2v1 prostěradlo a chránič matrace

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Kaarsgaren.cz

 

 


Sandálky Nemo.

Začalo konečně léto. V létě je všem krásně, hodně chodíme ven – na procházky, koupat se, sportovat – k tomu všemu potřebujeme kvalitní boty.

Protože naše nohy jsou velmi zatěžované, a na celý život je potřebujeme zdravé, je fajn nepodceňovat výběr bot. Stručně řečeno – pro zdravé nohy jsou potřeba boty kvalitní.

 Pamatuji se na dobu svého dětství, že jsem často dostávala boty na donošení po sestře. To v tom lepším případě. Běžné bylo i to, že boty na donošení nosili známí. Každé dítě má ale jinou nohu, jinak boty „rozšlápne“, proto si dodnes pamatuji, že některé boty po sestře mi pořád padaly, protože měla širší nohu než já. Tím jsem zákonitě musela krčit trochu prsty, abych nohu v botě zpevnila, a neklouzala mi. Dodnes si pamatuji, jak mě prstíky z některých bot bolely. O odřených patách a puchýřích ani nemluvím. Doba ale byla taková, byla to bohužel běžná praxe. Mnozí z nás proto mají nohy v horším stavu, než by měli, pokud by nosili kvalitní boty.

Já jsem svým dětem boty kupovala vždycky nové, snažila jsem se, aby měly nožičky v pořádku.

S radostí kvalitní boty koupím i svým vnoučkům. Jen jsem trošku už z nakupování vypadla. Proto jsem dlouho hledala boty takové, aby se vnoučkovi líbily, a já měla jistotu, že jeho nožičky budou v pořádku a v pohodlí.

Na trhu je spousta různých botiček. Jsem ráda, že i pro děti se už vyrábějí boty hezké, pohodlné a přitom kvalitní. Kvalitní bota nožičku podpoří, a nikde nemačká, netlačí. Je třeba, aby byla z kvalitního materiálu. Trošku jsem se v tom velkém množství ztrácela, ale nakonec jsem vybrala botičky od společnosti RAK.

Společnost RAK už je na trhu hodně dlouho, o dětském obouvání tedy vědí opravdu hodně. Vsadila jsem tedy na tradici a kvalitu.

RAK botičky jsou vyráběny tak, aby vyhovovaly přesně dětským nožičkám.  Každá botička je ohleduplná k dětským nohám z hygienického i ortopedického hlediska.

Dětská chodidla jsou měkká, formovatelná, chrupavčité kosti chodidla kostnatí až zhruba ve věku 6 let! I proto je vhodný výběr dětské boty tak důležitý.

Všechny RAK modely mají prostorný kulatý tvar špičky, tedy dostatek místa pro všechny prsty. Je důležité, aby se prsty dětí nedeformovaly a nemačkaly!.

Svršek obuvi, včetně stélky a podšívky jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů, které jsou měkké a prodyšné. Dobře také absorbují vlhkost a přizpůsobí se anatomickému tvaru nohy.

Důležité je i správné měření velikosti bot. Dětské boty nesmí být akorát – měly by vždycky mít nadměrek kolem 1 centimetru, aby nožička nebyla nijak utlačovaná.

Přesný postup, jak změřit nožičku najdete zde: měření dětské nohy

 

Botičky RAK nakoupíte na eshopu Gugenio.cz. Výběr je ohromný.

Já jsem vybrala pár modelů, které se mi líbí, konečný výběr jsem nechala na vnukovi. Ukázala jsem mu obrázky, a on vybíral. Myslela jsem, že nebude vědět, nebo bude váhat, rozhodl se ale prakticky hned.

Vybral si nádherné, barevné, dětské sandálky Nemo.

Sandálky jsou barevné, tím asi upoutaly pozornost na první pohled. Vypadají opravdu tak trochu jako Nemo z pohádky Hledá se Nemo. Je mi jasné, že tyhle botičky bude vnuk nosit moc rád.

Sandálky se dobře obouvají – jsou na suchý zip. Vnuk si je tedy zvládne obout i sám, a je na to velmi hrdý. Zároveň se díky tomuto praktickému zapínání botička krásně přizpůsobí tvaru nártu, a tím bude držet na každé nožičce.

Botička je sandálového typu – je to tedy letní obuv.

Botka je lehoučká. Opravdu velmi lehoučká – až mě to překvapilo. Když jsem držela v ruce krabičku s botami, říkala jsem si, že musí být snad prázdná.

Svršek botky je vyroben z kůže Nappa, je z několika barev kůže. Botičky mají super úpravu, takže jdou dobře očistit. I když jsme v botách hned při prvním obutí zmokli, bota stačí jen otřít a je čistá. Povrch botky zůstává krásně měkký, netvrdne a netlačí.

U paty je botička vyztužená, takže skvěle drží celou nožičku, ale pěkně měkká – nemusíte se bát žádných puchýřů.

Z čeho mám radost, a co se mi na tomhle sandálku líbí, je promyšlená špička boty. Je v ní opravdu dost místa pro prsty.

Zároveň je zvednutá – překrytá špička podrážkou, takže do ní nepadají kamínky a písek, hlavně je to ale fajn na odrážedle. Vnuk na něm jezdí moc rád, a kdyby měl otevřenou špičku, měl by prsty věčně odřené. Takhle je má překryté, a může jezdit, jak se mu zlíbí, noha je krásně chráněná, prsty se nijak neodřou, ani se do nich nemůže kopnout. To jsem ráda – já sama měla „ukopnutý palec“ jako malá několikrát, a nic příjemného to není. Tady dávám fotku, jak vypadaly palce vnuka než začal nosit sandálky Nemo. Teď už má palečky v pořádku.

Ještě jednou upozorňuji na správné měření nohy. Pokud nohu změříte, držte se tabulky uvedené u každého obrázku boty.

Já jsem trošku zazmatkovala, nohu jsem změřila, nějak jsem si ale nevšimla „sloupku“ s uvedenou hodnotou velikosti boty s nadměrkem.

Naštěstí jsem se ale zeptala, a nechala si poradit správnou velikost.  Takže pro všechny zmatkaře, jako jsem já- nebojte se zeptat emailem, nebo na infolince, když si nejste jistí. Setkáte se s milým, profesionálním přístupem, dostanete radu, a budete mít jistotu, že jste nakoupili správně.

Jinak je tabulka samozřejmě s přesnými údaji - na pravé straně najdete míru nožičky, kterou jste naměřili.  Uprostřed tabulky je míra boty už s nadměrkem. Nalevo je velikost, kterou potřebujete.

Pokud potřebujete koupit botičky pro děti, mohu vám jen doporučit eshop Gugenio.cz se skvělými botičkami od společnosti RAK. Já jsem velmi spokojená! Setkala jsem se tu s profesionalitou (když jsem potřebovala poradit, dostalo se mi ochotné a okamžité rady a pomoci).

 Navíc je tu opravdu velký výběr bot, které jsou vhodné pro nožičky našich nejmenších.

Jak už jsem psala – dětské nožičky vyžadují zvláštní péči – co zkazíme špatným výběrem obuvi, to už těžko budeme napravovat. Dětská nožička je tvárná, její chrupavky kostnatí až kolem 6 let věku dětí. Proto je důležité na dětských botách nešetřit, a kupovat boty kvalitní, ve kterých děti budou běhat s radostí, a nohy budou mít v pořádku. Občas mají někteří z nás stále pocit, že na dětských botách se může ušetřit a nic se tím nezkazí. Tam bych se zeptala, jestli by oni nosili nepohodlné a nekvalitní boty, ve kterých je budou bolet nohy. Asi ne, že?

Na eshopu Gugenio.cz jsem vybrala vnukovi botičky – sandálky – Nemo. Jsou krásně barevné, takže se mu líbí.

Je z nich nadšený, protože jsou krásně barevné (a přitom jsou barvy velmi vkusně sladěné). Umí si botičky obouvat sám, sám si je díky suchému zipu i zapne, a je na sebe pyšný, že se obouvá jako velký kluk.

Pokud si chcete tyto sandálky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Sandálky Nemo.

Celý sortiment eshopu s kvalitními dětskými botičkami najdete zde: Gugenio.cz


MiniKoiOi silikonové nádobí

 

Dnes bych se chtěla chvíli věnovat dětskému nádobí a silikonovým výrobkům pro děti z eshopu MiniKoiOi.cz

Pamatuju se na dobu, kdy jsem byla malá, a nádobí bylo jen porcelánové. Občas se stalo, že se talířek, nebo hrneček rozbil, a dostala jsem vynadáno. Postupně se trochu začaly objevovat plastové výrobky, ale byl to takový ten plast, jako ve filmu Pelíšky. Prostě nic moc.

Když jsem měla malé děti, plastových výrobků bylo už víc, upřímně ale musím uznat, že kvalita opět nic moc. Hezké věci to byly, to jo, ale nekvalitní. Když jsem zjistila, že se plastové obrázky odlupují, a mohou se dostat dětem do jídla, letěly rychlostí blesku do odpadkového koše. Od nádobí vyžaduji bezpečnost, aby děti měly trávení v pořádku, a nejedly s jídlem kousky plastů.

Proto jsem moc ráda, že se našel výrobce MiniKoiOi, který vyrábí bezpečné a kvalitní silikonové nádobí pro děti, a já mohu svým vnoučatům udělat radost.

Vnoučatům radost, a sobě nadělím klid na duši – tenhle silikon je opravdu bezpečný. A také velmi praktický!

Při nákupu dětského nádobí je třeba dbát především na jeho bezpečnost. Proto u kvalitního dětského nádobí hledejte označení bez BPA, ftalátů a těžkých kovů ( BPA - Bisfenol A je sloučeninou propanu, která po zahřátí dětem škodí).

Přesně takové je nádobí MiniKoiOi – splňuje i ty nejpřísnější evropské normy a atesty. Je to nádobí silikonové. Překvapilo mě, že silikon je opravdu čistě přírodní materiál. Vyrábí se totiž (stejně jako sklo) z písku. Proto stejně, jako sklo, nevylučuje škodliviny do jídla, ani je z jídla nepohlcuje.

Silikon je velmi praktický. Můžete ho dávat do mrazáku, mikrovlnky i do trouby. Vydrží totiž teplotu až 200 stupňů celsia.

To je bezva. Dětem někdy trochu trvá, než se najedí, můžete jim tak v klidu jídlo přihřívat.

Já jsem pro vnuky vyzkoušela hned několik produktů – protože mám vnuky samé kluky, volila jsem barvu světle zelenou – všechny výrobky jsou na eshopu k dostání ve spoustě barevných variant vhodných pro kluky i holčičky – vybere si každý!

Já jsem vybrala mezi nádobím kelímek na pití, velmi praktickou lžičku, malý talířek (víčko) s oušky jako medvídek a misku a s přísavkou. Všechny tyto výrobky můžete koupit jednotlivě, nebo v praktické (dárkové), cenově výhodné sadě.

Celou sadu si prohlédněte zde: sada na stolování.

 

Začnu u misky s přísavkou. V kombinaci se silikonovou lžičkou je to perfektní pomocník pro všechny děti, které se učí jíst samy.

Období „Já sám!“ u nás probíhá už celkem dlouho. Znáte to – dáte dětem jídlo do misky, nebo talířku, dítě chvíli jí, a pak ho napadne misku zvednout, nebo otočit, v horším případě hodit ze stolku dolů i s jídlem. Stačí chvíle nepozornosti a katastrofa je na podlaze.

S touhle mističkou se vám to nestane. Přísavka se chytí jakéhokoliv materiálu dostatečně pevně, a drží u stolku jako přibitá. Dítě ji nezvedne, a jídlo je v bezpečí.

Silikonová lžička je tak akorát velká do malých pusinek, je lehoučká a dobře se drží.

Lžičku můžete použít i na jedení z kelímku – hrnku mini. Kelímek (hrnek mini) může být použitý na pití, ale i na jídlo – třeba dětská výživa – děti rády míchají a tenhle kelímek je na míchání super!.

Na drobné kousky jídla, jako jsou třeba křupky, nebo ovoce je fajn „medvídkový“ talířek. Má malá ouška, a vnukovi se moc líbí. Zároveň slouží jako víčko misky s přísavkou, můžete po přiklopení misky jídlo skladovat.

Silikonové nádobí si můžete vybírat ve spoustě barevných variant – pro kluky i holčičky.

Pokud jsem vás zaujala, můžete dětské silikonové nádobí koupit, nebo si prohlédnout po kliknutí zde: Hrnek mini , miska s přísavkou medvidkový talířek-víčkolžička silikonová

 

Pokud už vaše děti pijí samy, a mají rády pití z brček, i to si tady můžete vybrat ve spoustě barevných variant. Měkké silikonové brčko je k dětským pusinkám a dásním mnohem šetrnější, než plastové. Pomáhá dětem s rozvojem jemné motoriky, je opakovaně použitelné – a tím i ekonomičtější, než jednorázová plastová brčka. Stačí umýt jarovou vodou, opláchnout a jsou připravená k použití. Lze je i sterilizovat. Brčko měří 17 cm, vhodná jsou pro děti už od 6 měsíců.

Brčka si můžete koupit v sadě s čistícím kartáčkem po kliknutí zde: brčka s kartáčkem

 

K dětskému stolování patří i bryndák.

MiniKoiOi vymysleli perfektní bryndák ze silikonu s kapsou, a pásky, které ho upevní dítěti tak, že nijak neklouže.

Je silikonový – tedy měkoučký a příjemný na omak. Dětem skvěle sedne (velikost si nastavíte), nijak dítě neomezuje v pohybu, takže jim nevadí. To je hodně důležité – u nás jakmile vnuk má klasický bryndák, snaží se sundat si ho. U silikonového to nedělá.

 Navíc praktická kapsa zadrží vše, co padá ze lžičky. Pak jen bryndák sundáte a opláchnete. Velmi praktické, ekologické.

Je vhodný pro děti od 6 měsíců do 4 let, díky nastavitelným páskům.

Bryndák si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: bryndák ze silikonu s kapsou.

 

Pro mladšího vnoučka jsem vybrala silikonové kousátko, a kousátko krmící.

Silikonové kousátko má tvar ručičky, a má na sobě drobné hrbolky. Ty jsou fajn na masírování a uklidnění dásní.

Kousátko je lehoučké, díky tvaru se dobře drží už těm nejmenším dětem od 3 měsíců – váží jen 29 gramů, rozměr je 8 x 9,8 cm.

Kousátko pomáhá s rozvojem jemné motoriky a můžete ho snadno kdykoliv omýt, a samozřejmě ho můžete i sterilizovat.

Kousátko ze silikonu v různých barvách si prohlédněte zde: silikonová kousátka

 

A když už jsem u kousátek, nemůžu opominout takzvané kousátko krmící – já mu říkám ovocný dudlík.

To je taková super vychytávka, ze které jsem opravdu nadšená, a vůbec se nedivím, že je tak populární a oblíbená. Tenhle dudlík pomáhá dětem od 6 měsíce zvykat si na chuť ovoce a zeleniny. Díky uzavření pevných částí do dudlíku naprosto znemožní vdechnutí pevných částí ovoce a zeleniny, dítě tak naprosto bezpečně samo může ochutnávat a zkoumat chuť ovoce a zeleniny, kterou do dudlíku vložíte.

 Dudlík je uzpůsobený tomu, aby ho dítě samo mohlo držet v ručičkách, a ochutnávat, zkoumat, žužlat – manipuluje si s ním podle libosti.

Kromě toho umí i zklidnit dásničky kojenců. Hlavně v období, kdy rostou zuby, je to moc fajn.

Mám to vyzkoušené od staršího vnuka, kterému jsme pomocí tohoto kousátka lehce chladili dásně, a on tak při růstu zoubků nebyl tak plačtivý. Rukojeť se dětem dobře drží.

Kousátko děti mohou mít buď jako pomůcku při krmení, nebo jako hračku na masírování dásní.

Všechny díly jsou odnímatelné, takže je můžete snadno omýt a sterilizovat. Prostě opravdu fajn nápad pro malé děti.

Tenhle super dudlík si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocný dudlík - kousátko

 

Všechny silikonové výrobky od MiniKoiOi jsou prostě super. Jsem jimi nadšená. Jsou velmi praktické, můžete v nich jídlo ohřívat i mrazit. Jsou snadné na údržbu – stačí je omýt jarovou vodou a opláchnout, a jsou připravené na použití. Samozřejmě je můžete i sterilizovat.

Silikon je ekologický materiál. Vyráběn je z písku, takže neobsahuje žádné škodlivé látky. Je měkoučký a lehoučký.

Všechny MiniKoiOi produkty jsou nádherně barevné, takže se dětem líbí. To je taky hodně důležité. Takže já jsem nadšená praktičností všech výrobků, a vnukovi se líbí vzhledově – spokojeni jsme oba.

Já jsem samozřejmě popsala jen některé produkty, na eshopu si můžete prohlédnout a vybírat podle vašeho vkusu a potřeb. Pokud máte malé děti, tyhle výrobky vám velmi doporučuji!

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop MiniKoioi.cz

 


Upovídaný koala od VTECH

 

Dnes bych vám ráda představila hračku Upovídaný koala od výrobce Vtech.

Protože mám doma malinkého čtyřměsíčního vnoučka, hledala jsem hračky, které by ho zabavily.

Na trhu je ale hraček pro takhle malé děti celkem málo. Většinou jsou to hračky na hrazdičkách, nebo různí muchláčcii. Chrastítka, která jsou dostupná, nejsou moc hezká, nebo si nejsem jistá kvalitou materiálu. Muchláčkům já moc nefandím – mám pocit, že když je vyperu, děti pak mají v pusince prací prášek. Ty úplně malé děti totiž většinu hraček strkají do pusy. Hračku si musí osahat, a pak hned šup do pusinky. Je to pro ně takové seznamování se s okolním světem.

Proto jsem zabrousila na stránky Vtech. Hračky tu vybírám pro staršího vnuka, tak třeba najdu něco i pro toho menšího. Po prohlédnutí stránek jsem byla nadšená. Hraček pro ty úplně nejmenší děti tu mají spoustu. A všechny kvalitní – jak je tomu u Vtech ostatně vždy.  Všechny Vtech hračky splňují naprosto všechny potřebné zdravotní certifikáty. Nemusím tedy složitě nic hledat – ze zkušenosti vím, že Vtech = bezpečná hračka. Jsou to hračky nezávadné, kvalitní a vzhledově velmi hezké. Postupně vám tedy tyto hračky budu představovat.

U hodně malých dětí je důležitý vzhled hračky, a taky to, aby hračka šla očistit a omýt. Pestré barvy upoutávají dětskou pozornost a stimulují vnímání.

Pro ten nejmenší věk je fajn hračka Upovídaný koala.

Tahle hračka mi hned padla do oka.

Je krásně pestrobarevná.

Co je důležité – má rukojeť, která se těm nejmenším dětem dobře drží v ručičkách. Ty nejmenší děti ještě nemají motoriku úplně dobrou, v začátku je tedy fajn, když při používání dětmi jste u nich a pomáháte jim. Malinké děti totiž mají tendenci sebou různě trhat – koordinace pohybu není ještě úplně dobrá, tak aby se hračkou nebouchly.

Vnoučkovi jsou momentálně čtyři měsíce – hračku udrží krásně, ale opravdu je alespoň do pátého měsíce fajn při používání hračky u miminka být.

Materiál Koaly je pevný plast. Tělo koaly je modré, uši jsou z měkčího materiálu – ta jsou přímo určená k tomu, aby je děti mohly strčit do pusinky a žužlat. Ouška se otáčí, takže i ručičkama mohou děti cvičit motoriku. Materiál je příjemný a omyvatelný.

Na rukojeti koaly jsou hrací prvky, které chrastí, a jde jimi posunovat. S hračkou si děti mohou tedy hrát, i když je vypnutá.

Větší zábava ale začíná, když je koala zapnutý. Zapnout si ho můžete díky červenému tlačítku. Tohle tlačítko je bezva. Když nechcete, aby koala hrál, prostě ho vypnete, a hračka bude potichu.

Zvuky, které koala vydává, jsou ale pro děti mnohem zábavnější, než vypnutá hračka.

Přepínat mezi frázemi, melodiemi a písničkami můžete zmáčknutím červeného srdíčka, které při mluvení bliká. I to se vnoučkovi moc líbí. Tak trochu ho to světýlko až fascinuje.

Písniček, frází, zvuků a melodií je více než 50. Některé zvuky – takové ty legrační - se spouští tím, že dítě koalou zatřese.

Jiné zvuky se spouští zmáčknutím srdíčka. Srdíčko většinou u těch nejmenších dětí zmáčknou dospělí, trochu větší mimina, která už se umí soustředit a mají lepší motoriku, ale přepínají zvuky samy.

Nebudu vypisovat všechny fráze, říkanky a písničky, je jich mnoho.

Tak jen na ukázku: „Koala pusu mi dá, koala pusu ti dá, rád vás všechny má“, „ Jsem roztomilý koala“, „Tohle je moje srdíčko (ozve se tlukot srdce)“, „Chichi, lalala, já jsem malý koala jsem hloupý i chytrý, já zpívám si lalala“, „Moje srdíčko je červené“, „Moje srdíčko zamilovaně tluče“, „Rád si zdřímnu chrrrr chrrr“, „Mám dvě velké uši, jsem přátelský a milý“ a spousta dalších.

Jak už jsem zmínila, hračka je vhodná pro ty nejmenší děti už od tří měsíců.

Ty nejmenší děti hračku drží a pozorují, po čase začnou děti zkoušet otáčet ouška a hrát si s „hrkacími“ prvky, po nějaké době už zvládnou hračku ovládat – spouštět zvuky třesením, a později i mačkáním červeného blikajícího srdíčka na bříšku.

Hračka tedy s malým dítětem tak říkajíc roste. Vhodná je pro nejmenší, baví ale i ty větší děti.

Všechny fráze, písničky a říkanky jsou namluveny perfektní, čistou a srozumitelnou češtinou. I to je pro malé děti důležité – potřebují slyšet správnou výslovnost.

Ještě jednu důležitou věc musím zmínit a tou je bezpečnost dítěte při používání hračky.

 Protože hračka je vhodná pro nejmenší děti, je jasné, že nemají ještě dobře vyvinutou motoriku. S hračkou tedy budou bouchat, bude jim padat z ručičky, postýlky, i kočárku.

 Je tedy důležité, aby toto nešetrné zacházení vydržela. Můžu vás uklidnit, že Vtech hračky jsou právě na takto nešetrné zacházení testované.

Ze zkušenosti vím, že hračky vydrží mnoho. Starší vnuk si s hračkami Vtech hraje neustále, a i když mu různě padají, nemají nikde ani škrábanec, nikdy se mi nestalo, že by se odloupla nějaká část, nebo že by se hračka poškodila – praskla.

Přesto mi to nedalo, a vyzkoušela jsem, co koala vydrží, osobně. Zkusila jsem s hračkou bouchat o podlahu přes hrací dečku, na které vnouček leží, upustila jsem ji z výšky postýlky a židličky, a dokonce jsem s ní bouchla o podlahu z výšky dospělého a celkem silou. Výsledek? Naprosto v pohodě! Koala drží, nikde ani škrábanec, žádné mechanické poškození a krásně mluví. To je prostě to, proč mám Vtech hračky ráda – jsou nerozbitné a hezké.

Pokud tedy máte doma malé dítě, pro které chcete hračku, která se mu bude líbit, a zároveň bude stimulovat jeho smysly a dovednosti, určitě vyzkoušejte Upovídaného koalu. Je to hračka určená pro ty nejmenší děti, krásně barevná a chytrá – interaktivní.

Pokud si chcete prohlédnout video, jak koala funguje, klikněte zde: videoukázka Upovídaný Koala

 

Vhodné pro děti od 3 měsíců
1 AAA baterie je součástí
Rozměr výrobku: 17x15x4 cm

Hračku si můžete prohlédnout a koupit po kliknutí zde: Upovídaný koala

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Vtech

 


Kaarsgaren Merino fusak do autosedačky.

 

Venku se ochladilo, a všichni rodiče nejmenších dětí začínají řešit fusaky. My nejsme výjimkou, a vybíráme pro nejmladšího vnoučka fusak – tentokrát do autosedačky.

Já jsem zvolila jistotu a vybrala jsem skvělý fusak do autosedačky od české firmy Kaarsgaren.

Jejich výrobky jsou totiž velmi kvalitní – jsou eko, bio, a hlavně – mají všechny atest Státního zdravotnického ústavu.

Na kvalitu se tedy mohu spolehnout, všechny Kaarsgaren výrobky jsou zdravotně nezávadné. To je pro mne velmi důležité. Přeci jen naši malí miláčkové strkají všechno do pusy, všechno omatlají a ocucají – zdravotně nezávadný materiál je naprostá nutnost. U  fusaků je důležitý materiál i proto, že často přichází do styku s jemnou pokožkou obličeje – proto musí být materiál nekousavý,a nesmí způsobovat alergii.

Protože od společnosti Kaarsgaren jsem už pár výrobků měla a mám, vím, že s kvalitou budu spokojená.

Kaarsgaren – to je pro mě sázka na jistotu.

Momentálně mám – jak už jsem zmínila – jejich novinku merino fusak do autosedačky. A jak jinak –jsem z něj nadšená. V Kaarsgaren přesně vystihli všechno, co od takového fusaku očekávám. 

Tenhle fusak je vhodný už pro ta nejmenší miminka, do první autosedačky 0+.

Fusak je vhodný do tří, i do pěti bodové autosedačky, u které je možno rozpojit pásy.

Velmi praktická vychytávka je to, že vrchní – přikrývací – část fusaku můžeme odepnout, a zůstane nám tak vložka do autosedačky. Pokud jdeme do chladu, zase ji připneme zpátky. To je perfektní.

Fusak lze upevnit na autosedačku tak, že navlékneme v horní části látkový díl – pak je zaručeno, že i když se miminko vrtí, fusak se neshrnuje ani nijak neposunuje.

Z čeho jsem ale nejvíc nadšená, je materiál merino.

Merino vlna má výborné termoregulační vlastnosti, a co je důležité – „nekouše“. Proto může klidně přijít do styku s jemnou dětskou pokožkou miminek od narození. Krásně se ve fusaku bude spinkat, a miminka budou v teple.

Jednou z vlastností Merino vlny je ta, že líná. Pak stačí fusak rozepnout a  vysát vysavačem, a línání přestane, nebo se výrazně zmírní.

Merino vlna má samočistící schopnost, není tedy nutné ji prát moc často. Pokud je nutné praní – je doporučeno ruční praní v přípravcích na vlnu. Není to ale žádná namáhavá práce. Prostě fusak namočíte na půl hodinky do vody s pracím prostředkem na vlnu, po půl hodině promnete v ruce, pak už jen stačí lehce promačkat a vymáchat.

Pozor, tento druh vlny se nesmí sušit v sušičce, a nepoužívá se aviváž! Jinak bude materiál poničený a bude tvrdnout. Doporučováno v zimě je položit fusak do sněhu, a v něm ho očistit.

Merino má ale výraznou samočistící a antibakteriální schopnost, takže není třeba fusak prát často, ale jen když je opravdu hodně znečištěný.

Perfektní vlastnost merina je, že krásně hřeje, když je třeba, ale zároveň se v něm nepřehřejete a nepotíte. Hřát merino umí dokonce, i když je mokré.

Je to skvělý materiál pro miminka – nekouše, a udrží miminko v teple.

V dnešní době, kdy s dětmi hodně cestujeme autem, je výběr vhodného fusaku do autosedačky důležitý.

Je potřeba, aby miminko bylo v autosedačce v bezpečí, a ve vhodném fusaku, který nikde netlačí, splňuje všechny – i ty nejpřísnější – bezpečnostní atesty.

Fusak musí být z materiálu vhodného pro nejmenší děti. Pokud zvolíte fusak Kaarsgaren, budete spokojení, jako jsem spokojená já.

Fusak jde skvěle do autosedačky umístit, nikde se neshrnuje a neklouže. Pokud potřebuji, mohu vrchní část odepnout a fusak mít jen jako vložku. No a merino materiál je pro miminka to nejlepší, co můžete vybrat.

Materiál merino je měkký, nekouše, a hlavně zvládá držet miminko v takové té „akorát teplotě“. Když jste v autě, máte puštěné topení, takže je nutný takový materiál, ve kterém se miminko nebude přehřívat, a když pak vyndáte autosedačku ven, bude i při přechodu z vyhřátého auta do zimy miminku stále příjemně. Pokud tedy vezete starčí dítě do školky, pak jdete na nákup, nebo na úřad - nemusíte stále miminko oblékat a svlékat -při těchto přechodech merino udrží dítě ve stálé teplotě.

Pokud tedy sháníte kvalitu, aby vašemu miminku bylo příjemně, pořiďte si fusak do autosedačky od společnosti Kaarsgaren. Já jsem s ním nadmíru spokojená!

 • Nepromokavý fusak do dětské autosedačky 0+.
 • Využití všechny tří-bodové autosedačky a pěti-bodové autosedačky s možností zadního rozepnutí pásů.
 • Vnější potah 100% polyester (vodoodpudivý, vodotěsný), vnitřní potah 100% Merino vlna, výplň oteplovací rouno.
 • Fusak má zapínání na zip a je možné ho celý otevřít.
 • Spodní část fusaku lze použít samostatně jako vložku do autosedačky.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí.
 • Praní v ruce, nepoužívat aviváž, nesušit v sušičce, neodstřeďovat.
 • Fusak vyráběn v ČR.

Fusak je vyroben z těchto materiálů:

 1. vnější vrstva: nepromokavá plášťovina, vodní sloupec 600 mm (600 mm/gr/m2/24h),
 2. vnitřní výplň: antibakteriální rouno,
 3. podšívka: 100% merino vlna (Mullesing Free).

Ještě jednou upozorňuji!!!!!Prát ručně ve studené vodě!!!!! !!!!!Při praní se nesmí používat aviváž!!!!!! !!!!!Nelze sušit v sušičce na prádlo!!!!!!

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Fusak merino do autosedačky

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Kaarsgaren.cz

 


Neposlušný míček.

 

Dnes bych vám ráda představila hračku Neposlušný míček od společnosti VTECH.

Nedávno jsem si vám tak trošku postěžovala, že je celkem velký problém sehnat kvalitní, bezpečnou a zdravotně nezávadnou (a přitom hezkou) hračku pro úplně nejmenší děti.

Mám ale v záloze hračku Neposlušný míček, kterou jsem objevila u mé oblíbené společnosti VTECH, která je perfektní už pro ty nejmenší děti od 6 měsíců.

Čekala jsem s touhle hračkou na předvánoční období, protože je to naprosto dokonalá hračka pod stromeček.

Tahle hračka je nejprodávanějším bestsellerem společnosti VTECH, a já se vůbec nedivím.

Jak už jsem zmínila, na trhu moc hraček pro nejmenší není – tedy je, ale ne takových, jaké si představuji.

Od hračky pro nejmenší očekávám samozřejmě to, že se bude dětem líbit, to je nutné. Zároveň ale jsem ráda, když hračka děti k něčemu motivuje, něco nového je učí, aniž by o tom věděly. No a ta nejdůležitější věc je bezpečnost hračky.

Já mám doma pro vnuky už hodně hraček od VTECH. Je to moje oblíbená značka, protože vím, že se na ni mohu spolehnout.

Spolehnout proto, že všechny VTECH hračky, jsou z pevných, zdravotně nezávadných materiálů, splňujících ty nejpřísnější bezpečnostní i zdravotní atesty a normy.

Jsou to hračky bezpečné. Za ty tři roky, co mám pro vnuka VTECH hračky se mi ještě nikdy nestalo, aby se na hračce něco ulomilo, nebo poškodilo. A to ani v případě, že s ní vnuk nezacházel příliš šetrně.

Malé děti totiž nemají ještě tak dobře rozvinutou motoriku, a hračky jim často padají na zem, nebo se o autíčka opírají celou vahou těla – protože jinak prostě stabilitu neudrží.  Na hračkách ale ani po všech těch pádech a karambolech není vidět naprosto žádné poškození, ani poškrábání. Dokonce ani na autech, které vnuk sebou nosí na písek, a tam si s nimi hraje spousta malých dětí. Prostě kvalita, na kterou (jak už vím) se můžu spolehnout.

To je pro mě důležité hlavně teď, pro nejmladšího vnoučka.

Má teď období – jak já říkám –„Bum a prásk“.

Je mu sedm měsíců, takže do každé hračky plácne, hází ji na zem, nebo se za ní zkouší plazit. No, a když se k ní doplazí tak: „Bum a prásk“. I tohle období je pro děti velmi důležité. Učí se ovládat motoriku, a koordinaci pohybu. To jim dá dost práce. Nám se to nezdá, někdy jsme možná naštvaní, když po desáté podáváme hračku hozenou na zem – ale i tato fáze je pro děti a jejich vývoj důležitá. A když si mohou takovou motoriku pocvičit formou hry a hraní si, je to bezva.

Hračka Neposlušný míček je taková ta hračka, která s dětmi – jak se říká – roste.

Jinak si s ní bude hrát 6 měsíční dítě, jinak dítě dvouleté – všechny děti ale tuhle hračku budou milovat, každá věková skupina si na ní najde to, co ji baví.

Neposlušný nezbedný míček je hračka z velmi pevného plastu, ozdobená barevnými stužkami, a plastovými zvířátky, která po zmáčknutí děti něco učí.

Hračku zapnete a vypnete pomocí žlutého tlačítka, které zároveň reguluje hlasitost zvuku hračky.

Na horní části hračky je průhledné kolečko s kuřátkem. Kolečko bliká a točí se. Protože na kolečku sedí malé žluté kuře – děti ho mohou chytat, když se točí. Věřte, že pro děti, které ještě nemají rozvinutou motoriku je to pořádně těžký úkol, a je to pro ně tak trochu výzva.

Po zmáčknutí fialového slona s číslem 3 se ozve sloní troubení. Zároveň když míček vyzve ke zmáčknutí trojky, děti mačkají fialového slona.

Další zvířátko je liška. Ta zvuky nevydává, ale je pohyblivá. Tady se děti učí chytit zvířátko mezi dva prsty a pohybovat s ním.

Ve žlutém trojúhelníku s číslem 2 je opička. Ta vydává opičí zvuky. To se moc líbí staršímu vnukovi, takže pak hopsá jako opice a dělá „uuaa“. Když míček děti vyzve ke stisknutí dvojky, musí vyhledat tento žlutý trojúhelník.

Zelené ozubené kolečko se zebrou nevydává automatické zvuky, jen když s ním děti otáčejí, tak chrastí.

V oranžovém čtverečku s číslem jedna je lvíček. Po stisknutí řve jako lev (nebojte, celkem potichu), a toto políčko děti mačkají, když je míček vyzve ke stisknutí jedničky.

Míček po zapnutí roztočí kuřátko, rozbliká se a začne zpívat.

Už samotné blikání se vnoučkovi moc líbí.

Víc se mu ale líbí písničky, říkanky a krátké větičky, které jsou nazpívané a namluvené perfektní, srozumitelnou češtinou.

Pokud je tedy starší děti budou po míčku opakovat, zároveň si procvičí výslovnost. Třeba logopedické říkanky děti při nacvičování s rodiči nebaví, ale po hračce je opakují rády.

Tento míček umí zpívat české písničky – hraje 15 melodií, vydává zvuky zvířat, pojmenovává tvary, učí počítat do tří.

Všechny větičky nebudu vypisovat, jen namátkou: „Lez, nebo utíkej za svými kamarády – zvířátky!“ „Můžeš stisknout trojúhelník?“, „Slon má rád číslo tři“, „Můžeš stisknout trojúhelník?“ a další.

Písničky jsou dvě.

Písnička 1

Koulej, koulej, koulej míč, se zvířátky si hrej.
Jejich jména, barvy, čísla hravě rozeznej

Tahle melodie je velmi chytlavá. Nedávno jsem se v obchodě při nákupu přistihla, že jdu, a pozpěvuji si „Koulej koulej…“ Tu písničku prostě nedostanete z hlavy.

Písnička 2

Já mám tady všude kolem samá zvířátka.
Zebra, klokan taky pták, lev a slon a opice,

Já mám tady všude kolem samá zvířátka.

 

Písnička č. 2 je na melodii Já mám koně, vraný koně, takže melodii děti dobře znají, a písničku se rychle naučí.

A nakonec si nechávám to, čím je hračka tak výjimečná, a proč se jmenuje Neposlušný míček. Já bych ho možná pojmenovala neposedný – nevydrží na místě nikdy dlouho.

Hračka má totiž v sobě čip, díky kterému se sama kutálí ze strany na stranu, a umí se i odrazit od překážky.

To je úžasné pro děti, které se učí plazit a lézt. Hračka je blikáním, zpíváním a svým pohybem stimuluje k lezení. Děti se snaží na hračku dosáhnout a chytit ji. Třeba za barevné mašličky. Dá jim to spoustu práce, ale ta radost, když míček chytí…

Bezva je tento pohyb i pro děti, které se učí chodit. Hračka blikáním a pohybem na sebe dítě upozorní, přitáhne jeho pozornost a děti se k ní snaží dojít.

To je prostě báječný nápad. Tím, že se hračka pohybuje pokaždé jiným směrem, a poutá na sebe dětskou pozornost, je pro děti opravdu zábavná.

Díky tomu pohybu si s ní vydrží hrát opravdu dlouho. Tak dlouho, že si maminky stihnou dokonce i vypít teplou kávu, což je na mateřské dovolené skoro zázrak.

Hodně oceňuji extrémně vysokou odolnost materiálu – to je u hraček pro nejmenší děti opravdu moc důležité.

Hračka je na 3 AA (tužkové) baterie, které jsou součástí výrobku, a mluví krásně a srozumitelně česky.

Vůbec se nedivím, že tenhle míček je nejprodávanější VTECH hračkou v celé historii firmy.

 Je to totiž hračka krásná – barevná, takže se dětem líbí, a zároveň chytrá, a děti něco učí.

 I já si musím přiznat, že mě tahle hračka baví – po prvním puštění jsem se trochu lekla, že mi míček vyskočí z ruky – je opravdu neposedný, a na místě nezůstane nikdy dlouho – tedy pokud ho nevypnete.

Míček baví mého sedmiměsíčního vnuka, rád si s ním hraje i ten tříletý. A já se nemusím ničeho bát, protože hračka je naprosto bezpečná – jen tedy dávejte pozor, pokud máte mrňouska na klíně, aby s hračkou nehodil někam do skla – ten plast je opravdu kvalitní a pevný, sklo by asi nevydrželo.

Jsem z tohoto míčku velmi nadšená, a pokud máte malé dítě, které se učí lézt, nebo chodit, je to pro něj ideální tip na dárek (nejen) pod stromeček.

Míček si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Neposlušný míček

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop VTECH