Novinky


Persi - dárkové bedny s páčidlem s karikaturou

Vždycky jsem měla trochu problém s vymýšlením dárků pro mužskou část rodiny. Ať je to syn, tatínek, dědeček, nebo manžel – pokud nemají nějaký koníček, dárek se pro ně vymýšlí obtížně. Já dávám ráda dárky od srdce, takové, co udělají opravdu radost a jsou pro obdarovaného opravdu překvapení a potěšení. Někdy je to ale  fuška. Do takové situace, kdy prostě nevím jsem se dostala i nyní, když vymýšlím dárek pro syna k narozeninám. Narozeniny má za měsíc, takže už moc času není. Kromě syna mají narozeniny a svátky na jaře ještě další členové rodiny, takže tipů na dárky bych potřebovala hned několik.

Co jsem během let pochopila je, že muži nemají rádi „měkouše“ – tedy měkké dárky. Abych to upřesnila – některé měkké dárky jim radost dělají – třeba trička, nebo džíny, ale ne v klasickém balení.

Proto mi udělalo radost objevení stránky Persi.cz.

Tady si vybere dárek, nebo najde tip na dárek každý.

Můžete si vybrat dárek podle vlastního uvážení, třeba bednu s překvapením, kanystr s překvapením (kanystrbar), nebo třeba dárkové plechovky a tašky. Tenhle nápad se mi líbí. Podle toho, co má kdo rád vyberete obsah dárkové bednynebo kanystru (tašky, plechovky..) a dárek, který pobaví a potěší je na světě.

Mnohem víc se mi ale líbí bedna s karikaturou. Ta totiž není předem naplněná, můžu si tedy sama nakoupit to, co má obdarovávaný rád. To je paráda. A přesně to vyhovuje i mému požadavku na to, aby byl dárek osobní. Na dárkovou bednu si totiž můžete nechat natisknout karikaturu toho, kdo bednu dostane. Osobnější už dárek snad ani být nemůže.

Tenhle nápad mi udělal takovou radost, že jsem bednu šla hned objednat. Měla jsem trochu obavy z toho, jak bude probíhat tištění karikatur. Nejsem totiž v některých činnostech na počítači moc zběhlá. Nemusíte mít ale vůbec žádné obavy.

Stačí prostě vybrat si doma v klidu fotku, podle které bude karikatura vytvořena. Pak už si jen na stránkách Persi.cz vyberete, který tip karikatury je pro vás ten správný a odešlete jedním kliknutím. O nic víc se nemusíte starat.

Super je tady i komunikace s eshopem. První fotka, kterou jsem poslala, byla sice hezká, ale pro tisk nekvalitní. Byla jsem proto hned upozorněna a domluvili jsme výběr a tisk z jiné fotky. To je super – je fajn, když vás upozorní předem, že karikatura by nebyla moc hezká. Stačí poslat fotku emailem ke kontrole. Na Persi.cz na zákazníkovi záleží, a dodají vám kvalitní zboží.

Po objednání už jsem jen čekala, až výrobek přijde domů.

Čekala jsem, že proces bude trvat, velmi mile mne proto překvapilo, že za dva dny jsem měla dárkovou bednu doma.

Kvalitně zabalenou a obloženou v krabici, aby se neomlátila a nepoškodila.

Obrázek – karikatura je super. Vypadá báječně. Tak skvělý výsledek jsem ani nečekala – krásný ostrý obrázek s velmi kvalitním potiskem – obličej opravdu odpovídá zadané fotce.

Vybrala jsem potisk gangstera, tak nějak mi seděl nejvíc.

Na výběr je ale dost jiných motivů – karikatury pro koňáky, pro kancelářské pracovníky, motorkáře, kuchaře, rybáře, fotografy, lyžaře, tenisty, fotbalisty, hokejisty, nebo třeba pro ty co rádi chodí do posilovny. Výběr motivů je dostatečný.

Bedny si můžete nechat samozřejmě vyrobit i s dámskou karikaturou – pejskařka, kuchařka, pekařka, servírka, žena na lyžích, v salonu – a spousta dalších. I tady je výběr velký.  

Pokud byste měli jiný požadavek, stačí se domluvit – ochota ze strany eshopu je velká.

Jak už jsem psala, druhý den po objednávce byla bedna odeslána a za 2 dny jsem měla bednu doma.

K bedně je jako příslušenství páčidlo a hřebíčky – po naplnění si bednu zatlučete a obdarovávaný si ji pak sám vypáčí. Tohle balení je opravdu „chlapské“, tady si na „měkouše“ nikdo stěžovat opravdu nemůže. Můžete si objednat i variantu se západkou, ale mně se víc líbí páčidla.

Mám radost. Dárek, který v bedně s karikaturou dám, bude originální a osobní.

 Pokud si chcete vybrat bednu naplněnou, můžete si samozřejmě vybírat z nabídky eshopu.

Já si chci do bedny narovnat sama dárky k překvapení. Po rozbalení obdarovanému zbude jako bedna na osobní předměty.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit tuhle voňavou dřevěnou bednu, klikněte zde: bedny s karikaturou

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Persi.cz


Leifheit Nemo.

Venku je jaro. Je to nádhera. Ale taky spousta pylu a prachu poletujícího vzduchem – a létajícího až domů. Protože mám děti alergiky, musím častěji uklízet hlavně na jaře i takové věci, které běžně nedělám každý týden. Jako třeba mytí oken – na skle a žaluziích se pyl drží fakt dobře.

A protože se blíží Velikonoce, tedy s nimi i takový ten velký jarní úklid – smýčíme a vymetáme, krášlíme a čistíme si byt a dům po dlouhé zimě. Zimu prostě vymeteme a pustíme si domů slunečné a barevné jaro.

Já tedy upřímně přiznávám, že velký jarní úklid nesnáším. Já tedy obecně nerada uklízím. Strašně se to ve mně pere – miluju pohled na uklizený, nablýskaný voňavý byt – nerada ho ale uklízím. Proto, abych si co nejvíc usnadnila práci, ráda používám různé vychytávky, které mi práci ulehčí.

Takovou vychytávkou je i vysavač na okna Nemo.

Já mám výrobky Leifheit (výrobce vysavače Nemo) obecně velmi ráda. Našla jsem v nich kvalitu a prima pomocníky.

Výrobky Leifheit jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou trvanlivé a dobře promyšlené. Takže se s nimi skvěle pracuje, a úsilí, které musím vynaložit na práci, je minimální.

 V podstatě už uklízím jen s Leifheitem. Ta značka mi prostě sedla, je skvělá. Když se něco náhodou porouchá (mě se to tedy ještě nestalo), okamžitě bez nějakých reklamačních tahanic vám výrobek vymění za nový. To je super služba, s jakou jsem se jinde nesetkala.

Taky se mi líbí barevná kombinace zeleno bílé barvy. Mám ráda odstíny zelené a modré barvy- takže i vzhledově mi Leifheit produkty moc vyhovují.

Abych se ale vrátila k mytí oken.

Já ho prostě nemám ráda. Pamatuju si dobu, kdy se okno namočilo jarovou vodou, pak se setřelo stěrkou, a nakonec leštilo novinami a Ironem. Dřina nevídaná, a na oknech zůstávaly šmouhy.

Naštěstí to už dnes není nutné. Vysavače na okna jsou skvělý vynález – odsají vodu, a kleštění už pak není nutné.

Měla jsem klasický vysavač na okna Leifheit, ale půjčila jsem ho dceři a ta si ho tak oblíbila, že u ní už zůstal.

Proto jsem si pořídila vysavač na okna Nemo. Tenhle vysavač byl vyhlášen nejlepší novinkou roku 2020, a já naprosto chápu proč. Je úžasný – lehoučký , skvěle padne do ruky, je malý a přitom výkonný.

Poprvé jsem si tohoto vysavače všimla v TV reklamě, kdy s ním pán čistil okna, a pak s ním v prstech otočil – jako pistolník s pistolí. To teda já neumím, a  asi se to ani učit nebudu, páč jsem nešika a vysavač by mi spadl. To nechci, protože ho mám fakt ráda.

Nemo mi padl do ruky na první stisknutí. Je úzký a lehký. Takže i mě, která má malou ruku, se drží opravdu dobře.

Velikost (nebo malost?) přitom vůbec neovlivnila výkon – vysává výborně až 45 minut. To bohatě stačí na umytí všech oken, co máte. Pak prostě jen pomocí adaptéru dobijete a práce může znovu začít.

Protože je vysavač menší, lépe se používá – nenaráží do rámů ani parapetů.

Stěrka má gumu uzpůsobenou tak, že dosáhne i do krajů a rohů oken. Odsaje tedy všechnu vodu, na rám a na koberec neodkape vůbec žádná špinavá voda.

Po použití stačí sundat ve spodní části špuntík, vylít tak nádržku a můžete znovu začít pracovat.

Jde to skvěle. Naučila jsem se s vysavačem pracovat tak, že už v podstatě vůbec nemusím okna leštit. Vysavač vysává rovnoměrně a nenechává na oknech žádné šmouhy – není tedy ani co leštit.

Už po prvním umytí jsou okna krásně čistá a lesklá. Takže letos mě pyly a prach nemůžou naštvat – okna mám omytá a vysátá během chvíle. Pohodička.

Vysavač jsem se naučila používat i na jiné činnosti, než je jen mytí oken.

Skvěle poslouží, pokud máte sprchový kout na osušení jeho stěny. Skvěle odsajete vodu z dlaždiček, nebo zrcadel.

Vysavačem Nemo odsávám i vodu z podlahy v koupelně, když vnuci nacákají na zem víc vody, protože ve vaně byla námořní bitva. Už mě to neštve – Nemo to zvládá.

Prima Nemo poslouží, i když vnuk vylije pití z hrnečku a není po ruce zrovna hadr.

Využití najdete určitě i u vás doma spoustu.

Vysavač na okna Nemo je super tím, že je menší , než ostatní vysavače na trhu.

Lépe se drží v ruce a výkon zůstává stejný – dostatečně silný.

Nemo prostě padne do ruky a už ho nepustíte. Když to řeknu na plnou pusu – je prostě nejlepší. Měla jsem v ruce několik typů a druhů vysavačů na okna, nemo je ale král mezi nimi.

Letos se jarního úklidu neděsím. Umyju okna natošup a ještě mi zbude dost času na kafíčko a knížku, nebo pokec se sousedkou. Třeba o tom, jak je fajn mít tohoto malého, a přitom výkonem velkého, pomocníka po ruce.

Já už se svého Nema nevzdám, pokud ale chcete mít doma také tenhle super vysavač, můžete si ho prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: vysavač na okna Nemo

 
 1. Vysavač na okna a koupelny NEMO značky Leifheit vysává a leští okna beze skvrn.
 2. Inovativní čištění oken díky elektrickému odsávání vody.
 3. Vhodný na klasická i střešní okna, zrcadla, sprchové kouty, dlaždice.
 4. Extra lehký a ergonomicky tenký design pro jedinečně jednoduché používání.
 5. Nádržka na vodu je zabudována přímo do rukojeti což umožňuje rychlé čistění až na dolní okraje okna - bez narážení na parapet.
 6. Nádržka se snadno a rychle se vyprazdňuje.
 7. Voděodolnost IPX7.

Doba provozu až 45 min (130 m2 plochy).

Rozměr balení: 34 x 9 x 21,5 cm

Rozměr samotného vysavače po sestavení: 32,5 x 7,5 x 28 cm

Nemo získalo ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2020

 

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop Leifheit.

 


Hello 100 % šťávy Imuno Aktiv

 

Je léto. Horko. Kdy jindy bychom měli začít důsledně dbát na dodržování pitného režimu, než v létě.

Já mám s pitným režimem celkem problém, zapomínám pít. Proto se snažím si něčím zpříjemnit pití natolik, aby mě lákalo.

Momentálně jsem naprosto propadla pití HELLO Imuno Aktiv 100% šťáv. Měla jsem to štěstí, že jsem byla jedna z prvních, kdo tyto novinkové šťávy mohl ochutnat. Jsou super. Opravdu výborná ovocná chuť. Není to džus – je to vícepruhová šťáva.

Miluju, když ovocné šťávy chutnají opravdu po ovoci -  žádná umělina, ani sladidla, které by přebily chuť ovoce.

To jsem objevila u Hello 100% šťáv Imuno Aktiv.

 Kromě skvělé chuti mají ještě jednu přidanou hodnotu – pomáhají vám zvýšit imunitu, doplňují do těla vitamíny C, D a zinek. Tedy ty nejdůležitější vitamíny, které tělo potřebuje pro zvýšení obranyschopnosti a imunity. Hurá – já totiž strašně nerada polykám tabletky s vitamíny, protože mě po nich bolí žaludek. V tekuté formě šťávy vitamíny doplním pohodlně a ještě si pochutnám. A pěkně v pohodlí – nemusím krájet a odšťavňovač kupu ovoce.

Ochutnala jsem dva výrobky: Imuno aktiv a to Imuno Aktiv s Vitamíny C, D, zinkem a rakytníkem s příchutí jablka, pomeranče, manga a banánu, a druhý výrobek je Imuno Aktiv s vitamíny C,D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu.

Oba tyhle Hello produkty jsou novinkou v sortimentu Linea Nivnice. Představují nejvyšší kvalitu po stránce obalové, ale hlavně vynikajícím kvalitním obsahem. Už od roku 1997 pro nás v Nivnici srdcem vybírají tu nejlepší kvalitu – nejlepší ovoce celého světa. Mají vynikající výrobky za velmi přijatelnou cenu.

Oba Imuno Aktiv výrobky – šťávy jsou opravdovou novinkou, v obchodech se budou objevovat v nejbližší době – tedy během léta. Dávám, vám vědět s předstihem, abyste si je mohli koupit, jakmile je v obchodě objevíte, protože opravdu stojí za to.

Já jsem měla na vyzkoušení od každého druhu dvě balení, a měla jsem co dělat, abych je uchránila před rodinou, každý dostal vzorek a moc jim chutnal.

Co oceňuji je i balení. Teď v létě je litrové balení šťávy ve čtvercovém podlouhlém obalu praktické do tašky na pláž.

 Co velmi chválím, je víčko – začnete šroubovat a víčko se odklopí. Po nalití zavřete a zašroubujete zpátky. Je to praktické – hlavně dětem často víčka po vyšroubování padají na zem – to se vám u těchto balení nestane.

Teď se budu věnovat jednotlivým příchutím.

Imuno Aktiv s Vitamíny C, D, zinkem a rakytníkem s příchutí jablka, pomeranče, manga a banánu je chuťově velmi vyvážený.

Cítím v něm převážně pomeranč a mango. Kromě vitamínů obsahuje hlavně rakytník – ten jak je známo má spoustu příznivých účinků na lidské tělo a imunitu.

Rakytník je taková vitamínová bomba. Podporuje správné fungování imunitního systému, kromě C vitamínu obsahuje i vitamín A (ten je důležitý hlavně pro oči, což je v době, kdy všichni koukáme do displejů a monitorů celkem důležité). Rakytník je výborný jako obrana proti virózám – pokud ho budete dávat dětem, budou mnohem méně nemocné. Rakytník prospívá i dobrému trávení, prospívá správné funkci krevního oběhu, pružnosti a průchodnosti cév (fajn pro lidi, kteří mají problémy s cévami a křečovými žilami), působí příznivě na srdce a celý kardiovaskulární systém, prospívá zdraví pokožky a působí na správnou funkci prostaty.

Doporučuji pít šťávu dobře vychlazenou, já si ji ředím sodovkou, nebo ledem. Tenhle džus moc chutnal hlavně dcerám a vnukům. Chuť manga a pomeranče je velmi svěží, příjemná, jablko a banán cítíte také, ale jen jakoby jemně, víc vnímám právě mango a pomeranč.

A teď se budu věnovat druhému výrobku a to je je Imuno Aktiv s vitamíny C, D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu.

Té chuti jsem naprosto propadla. Je skvělá. Protože šťáva je s červenou řepou, samozřejmě i barva je červená. Výrobek obsahuje vitamíny C, D, a zinek pro posílení imunity, a jako přidaná hodnota je šťáva z červené řepy.

Červená řepa je velmi zdravá. Lidé se dělí na dva tábory – buď červenou řepu nenávidí, nebo ji milují.  Pro ty, co ji nenávidí, musím říct, že si klidně tenhle džus můžou dát – chuť není červenou řepou ovlivněna, nápoj chutná nejvýrazněji banánem a jablkem. Ještě je tam lehce cítit pomeranč, řepu ale nebudete vnímat, takže můžete jen využít její super léčivé účinky.

Červená řepa (její šťáva) působí na lidský organizmus velmi příznivě – obsahuje spoustu vitamínů a minerálů (například vitamíny B, C, D, zinek, mangan, měď, draslík, vápník, železo, hořčík a další).

Betalainy, které jsou zodpovědné za tmavou červenou barvu řepy, mají antioxidační, protizánětlivé a anxiotické vlastnosti. Šťáva červené řepy prokazatelně snižuje krevní tlak, působí proti rakovině (pozor, chrání a pomáhá – není to lék, jen jedna z vlastností), proti zánětům, chrání játra a určitě má ještě spoustu dalších příznivých benefitů – pokud bych měla jmenovat všechny, byl by z toho další dlouhý článek – opravdu je velmi zdraví prospěšné mít v jídelníčku červenou řepu.

Já mám červenou řepu ráda, takže mi její chuť nevadí – naopak. Znovu ale opakuji, že ve výrobku ji kromě barvy téměř nepoznáte. Nejvíc cítím chuť banánu, celková chuť je svěží a příjemná.

Imuno Aktiv s vitamíny C, D, a zinkem s příchutí jablka, pomeranče, červené řepy a banánu mi chutí naprosto vyhovuje. Není přeslazená a je moc dobrá. Já si ji nejraději dávám se spoustou ledu – led ji nejen ochladí, ale i trochu naředí a lépe mi tak zažene žízeň. Díky této šťávě nemám problém s dodržením pitného režimu. Je vynikající a chuťově vyvážená.

Pokud máte rádi nealko drinky, tak stačí si doplnit tyto šťávy ledem a sodovkou a nemusíte přimíchávat žádný další produkt. Na ozvláštnění si můžete přidat třeba kousky pomeranče.

No, a pokud si na dovolené chcete dopřát i nějaký ten fajn drink s alkoholem, doporučuji do Imuno Aktiv šťáv přidat trochu Campari a sodovky (nebo Prosecca), je to vynikající.

Jsem moc ráda, že jsem dostala možnost vyzkoušet jako jedna z prvních tyhle prima nápoje na zvýšení imunity. Takže pokud jsem vás nalákala, rozhlížejte se v obchodech, už brzy budou tyto ovocné šťávy plné zdraví k dostání.

Pokud se vám nechce čekat, určitě si vyberete nějaký jiný Hello výrobek – pro inspiraci se podívejte na stránky Lineanivnice.cz.

Všechny jejich výrobky jsou pro nás vybírány srdcem, a na báječné chuti je to opravdu znát.


Fotka vypálená do dřeva.

 

Vždycky jsem měla blízko k přírodě. Jakmile vkročím do lesa, jako by ze mě spadly veškeré starosti všedního dne. Jen se rozhlédnu, nadechnu, a rázem nemám problémy, cítím se fajn, veškerá civilizace je někde pryč, a já si užívám tu nádhernou lesní atmosféru. K lesu patří i zvířata, čerstvý vzduch, houby, ale hlavně stromy a tím pádem i dřevo.

Dřevo mám moc ráda. Kdybych mohla, budu dřevem obklopená všude, kde to jen jde. Miluju například vůni dřeva. Už jako malá holka jsem chodila do vedlejší vesnice k rybníku kolem místní pily. Lidičky, to vám byla vůně. Vždycky jsem se zastavila a chvíli si tu nádhernou vůni dřeva užívala. Nebo si vzpomínám, když babička měla vedle kamen naštípané dříví, jak se topilo, dřevo vysychalo a smůla z něj nádherně voněla celou kuchyní.

Ke dřevu mám prostě velmi kladný vztah. Je nádherné. Prosto jsem byla moc ráda, když jsem objevila stránku s výrobky ze dřeva. Stránka se jmenuje Jarlsen.cz a je na ní spousta zajímavých a originálních výrobků.

Protože se blíží vánoce a budeme všichni hledat tipy na dárky, ráda bych vám tuhle stránku ukázala.

Mají tu tolik originálních a krásných výrobků ze dřeva, že jsem nevěděla, co si vybrat dřív. Můžete si vybírat velmi originální obrazy a fotky vypálené do dřeva, krásné dřevěné zápisníky, hodiny, úžasné stolní lampy, nebo třeba osobní drobnosti a dárky s gravírováním.

Každý takový dřevěný výrobek je originál, a nikdy nebude druhý úplně stejný, protože každé dřevo má jinou barvu, kresbu a jiný vzhled.

 Každý dárek ze dřeva tak bude velmi osobní, a originální.

Já jsem si nakonec vybrala fotku vypálenou do dřeva. Byla jsem totiž zvědavá, jak bude vypadat. Ještě nikdy jsem v ruce takovou fotku neměla.

Když jsem fotku vybírala, měla jsem celkem jasno – bude to dárek pro mého muže. Má dřevo taky moc rád, a tahle fotka bude velmi osobní a originální dárek. A přitom žádný „měkouš“. Měkké dárky u mužů v oblibě moc nejsou, takže to bude tak trochu „chlapácký“ dárek.

Samotný proces objednávky je opravdu velmi jednoduchý, zvládne ho úplně každý. Stačí vybrat svou oblíbenou fotku, kterou chcete na obrázek vypálit a nahrát ji v procesu objednávky. Velmi oceňuji to, že v ceně objednávky je i úprava fotky – pokud má fotka třeba špatný jas, nebo potřebuje upravit, vyjdou vám tu skvěle vstříc úpravou fotky pro vypálení. Máte tak jistotu, že obrázek bude kvalitní.

Pak už si jen zvolíte velikost fotky – na výběr jsou A5 (to je jako školní sešit 15 x 21 cm),  A4 (21 x 30 cm) a A3 (30 x 42 cm).

A je hotovo. Fotka je do dřeva vypálena opravdu krásně, a doba dodání je velmi rychlá (obvykle do 2 dní). Pokud tedy sháníte dárek na rychlo, tak klidně tuhle fotku vyberte, protože budete spokojení s kvalitou i rychlostí dodání.

Když mi fotka přišla, byla jsem opravdu nadšená.  Obrázek vypadá nádherně. Dokonce je k němu v ceně stojánek na stůl. Samozřejmě je i možnost zavěsit si fotku na dřevě na zeď – podle vašeho uvážení.

Pokud už hledáte tipy na vánoce, velmi vám stránku s originálními předměty ze dřeva doporučuji. Stránka se jmenuje Jarlsen.cz a najdete tu opravdu spoustu tipů na originální dárky.

Například nádherné designové stolní lampy, již zmíněné obrázky – fotografie vypálené do dřeva, nádherné obrazy na dřevě, nebo třeba zápisníky ze dřeva – to ocení každý, kdo si potřebuje něco poznamenávat – třeba i středoškoláci na poznámky – budou mít zápisník, který je opravdu „cool“, nebo manažeři,asistenti, studenti, úředníci – prostě každý, kdo si dělá často zápisky..

Pokud hledáte jen drobnost – takový fajn osobní dárek, který je zároveň originální, mrkněte na drobnosti a dárky. Například bambusový kartáček se jménem vygravírovaným na přání, dřevěné visačky na dveře, nebo třeba originální gravírované podtácky.

Všechno jsou to originální dárky, které si může dovolit opravdu každý.

Fotka do dřeva mi udělala velkou radost. Tím, jak je hezká a kvalitní (a taky voňavá) celkem i předčila mé očekávání. Jsem moc spokojená, takže určitě jako dárek pro babičky a dědečky nechám vyrobit fotky vnoučat na dřevěném podkladu. To bude radosti!

Dodání výrobku je velmi rychlé, a obrázek přišel moc hezky zabalený, připravený k darování.

Pokud si sami chcete prohlédnout, co všechno lze na stránkách koupit, klikněte zde: Jarlsen.cz

Pokud si chcete přímo nechat vyrobit fotku vypálenou do dřeva, klikněte zde: fotografie vypálená do dřeva

 


Florea

 

Chtěla bych se s vámi podělit o pocit absolutní radosti, který jsem zažila.

Miluji květiny. Všechny. Ať jsou řezané, v květináči, nebo ty sušené. Květiny jsou pro mne symbolem krásy, něhy a všech možných pozitivních pocitů. Květinou lze vyjádřit pocity i beze slov.

Já jsem tentokrát dostala kytici růží. Nádhernou, o jaké se mi ani nesnilo. Občas jsem zahlédla na internetu ženy vyfocené s ohromnou kyticí růží. Přiznám, že jsem jim trochu záviděla, a ten pocit chtěla zažít. Povedlo se.

Dostala jsem kytici nádherných 100 růží Red Torch 50 cm dlouhých.

Musím říct, že i když jsem o kytici věděla a čekala ji, přesto ten okamžik, kdy jsem růže držela v ruce – to byl takový nával pozitivních emocí, až se mi chtěl plakat.

Abych ale začala pěkně od začátku (a ne hned doručením).

Tahle nádherná kytice růží je z květinářství Florea.cz.

Zatímco v běžném květinářství jste limitováni výběrem a množstvím květin, a také zručností floristek, které kytice váží, v tomhle internetovém květinářství nejste limitovaní vůbec ničím. 

Můžete si vybrat z různých druhů květin. Růže, gerbery, tulipány, chryzantémy – každý si tu najde tu svou květinu. Květiny jsou uvázány do nádherných kytic, nebo naaranžovány do dárkových krabiček. 

Pokud máte představu o tom, jak by vaše kytice měla vypadat, můžete si vybrat květiny a nechat si je uvázat.

Pokud nechcete kytici podle vlastních nápadů a návrhů, můžete si vybrat kytici předem navázanou. Na stránkách jich mají ohromné množství všech možných barev a květinových kombinací. Vybere si každý, protože ta nabídka je opravdu veliká.

Vybranou kytici můžete poslat kdykoliv a k jakékoliv příležitosti – k narozeninám, svátku, výročí, z lásky, nebo třeba jen tak pro radost.

Květiny můžete nechat doručit ve vámi zvoleném čase kamkoliv – i do té nejzapadlejší vesničky v ČR. Pokud si chcete službu vyzkoušet, momentálně je akce na 1. Objednávku doprava zdarma. Dokonce můžete na internetových stránkách Florea sledovat na mapce, kde momentálně kurýr s vaší kyticí je.

Samotné objednání je, jak už jsem zmiňovala velmi jednoduché. Vyberete si kytici podle svého vkusu a své představy, a vložíte ji do košíku.

Ke kytici můžete přidat i nějaký vzkaz pro toho, komu kytku posíláte. I na tohle ve Florea mysleli.

Napsat vzkaz můžete podle sebe, nebo si můžete vybrat z ověřených přání (básniček, citátů, a vzkazů). Na výběr je jich mnoho. Třeba přání k narozeninám.

 

Přání najdete po kliknutí zde: Florea přání k narozeninám a dalším příležitostem.

 

Pak už si jen zvolíte čas doručení, místo, kam kytice poputuje, a odešlete objednávku.

Pokud si s čímkoliv nejste jistí, a potřebujete poradit, stačí zavolat na telefonní číslo uvedené na stránkách Florea.cz a ochotná paní vám s objednávkou pomůže a vše vysvětlí.

Pokud bych to tedy měla shrnout: doručování květin na stránkách Florea je opravdu na velmi profesionální úrovni.

Ochotně vám tu poradí a pomohou s číkoliv, co se objednávky týká. Výběr květin je úžasný. Vybírat můžete s květin různých druhů, nebo nechat uvázat jen jednodruhovou kytici.

Ohromující je nabídka růží. Tolik druhů, typů, barev a velikostí květů tu mají. Tak nádherné růže všech možných barev jsem ještě neviděla. Moje babička mívala před domem malou růžovou zahrádku. Růže krásně kvetly a voněly – možná i proto tak růže miluji. Jsou nádherné. Když jsem držela svých 100 nádherných růží v ruce, vzpomněla jsem si na babičku – měla by taky určitě velkou radost, jako já.

Ke květině dostanete sáček, který přidáte do vody, aby vám květiny déle vydržely, a také informaci, jak se o kytici starat, aby vám dělala radost dlouho – jak zastříhnout stonky a kolik dát vody ke stonkům.

To všechno si objednáte a vyberete v klidu, doma, aniž byste museli stát frontu v květinářství. Kytici si vyberete, pak zaplatíte a po připsání platby se ihned dá vše do pohybu. O průběhu objednávky a připomenutí času doručování budete informováni SMS zprávou na mobil.

Samotné doručení květin je také příjemná záležitost.  Květiny jsou rozváženy v dodávkách s potiskem růží a květin a nápisem Florea.

 Auta mají chlazené přepravní boxy, všechny květiny, které vám jsou doručeny, jsou tak opravdu naprosto čerstvé a budou vám dělat radost dlouho.

Samotné předání kytice se vzkazem, který jste ke kytici nechali napsat, proběhlo velmi mile. Ochotný a usměvavý kurýr mi kytici předal. Asi je zvyklý, že při předání emoce létají vzduchem, a s úsměvem vydržel i moje: „ Jé, Jůůůů, páni a spoustu dalších slov, která jsem měla potřebu říct, abych vyjádřila ten pocit štěstí a radosti“, a taky pár slziček.

Tohle internetové květinářství Florea je prostě dokonalé. Protože ten pocit, co jsem zažila, byl fakt úžasný, okamžitě mě napadlo, že tohle musí zažít i ženy, které jsou mi milé. Hlavně maminka a dcery. Mám už starší maminku, která žila v době, kdy v květinářství byly k dostání převážně jen karafiáty (nic proti karafiátům, já je mám ráda, ale chci tím říct jen to, že nabídka v obchodech byla velmi malá). Určitě ale nějakou kytici objednám i pro maminku, třeba k narozeninám. Kdo víc by si přece zasloužil kytici, než maminka. Myslím, že pocit, kdy dostane do náručí pugét růží, nebo jiných květin, které pro ni vyberu, pro ni bude stejně povznášející, jako jsem měla já.

Co je velmi potěšující, je, že doručení květin může být opravdu kamkoliv – do práce, domů-klidně i do té nejzapadlejší vesničky.

Jediné, na co myslete, pokud budete dávat větší kytici je, aby obdarovaná měla dostatečně velkou vázu, protože ten objem stonů i květů je u 100 růží velký. A přiznávám, že ta kytice je tak dokonalá, že se mi vůbec nechce rozebrat ji na několik menších.

Internetové květinářství Florea mi svou kyticí růží s milým vzkazem „Ať je tvůj život vždycky v pohodě“ udělalo opravdu ohromnou radost.

I když je to určitě spousta organizace a trpělivé práce – květiny sehnat, dovézt, udržet je krásně čerstvé, profesionálně uvázat krásnou kytici a tu pak dopravit k zákazníkovi – je to nádherná práce.

 Florea se svými kyticemi totiž rozváží i štěstí, lásku a potěšení z krásných květů. Rozváží květinovou radost pro každého, kdo květiny miluje.

Pokud také chcete poslat květinu někomu, koho máte rádi, stačí kliknout zde, a začít vybírat: Florea.cz

 


Pirátský poklad

 

Počasí venku už není moc dobré na dlouhý pobyt na hřišti, nebo na procházce. O to příznivější je tohle podzimní počasí na hraní deskových her. Já deskové hry hraju moc ráda. Hrála jsem je s dětmi, když byly malé, zahrajeme si spolu rádi i teď, když jsou dospělé. Už ale nemají tolik času. O to raději hraju hry s vnoučaty – času na to teď máme spoustu.

Tentokrát jsme s nejstarším vnukem objevili hru Pirátský poklad od společnosti Dino.

 Je to super paměťová hra vhodná pro děti starší 8 let.

Můžete ji hrát kdykoliv, protože jedna hra trvá asi tak 15 minut. Záleží tak trochu na tom, kolik vás bude hrát. My hrajeme s vnukem nejčastěji ve dvou, takže hrajeme někdy i kratší dobu. Hra je super. Je to zase úplně jiný styl hry, než jsem znala doposud, a právě proto, že je jiná mě i vnuka dost baví. I když zjistila jsem, že bych měla mnohem víc trénovat paměť.

Hra má celkem jasná pravidla. Pravidla najdete v krabici v české a slovenské verzi. Jsou poměrně krátká a jasná. Stačí si je jednou přečíst a pak při hře je vám naprosto jasné, co máte dělat.

Balení hry obsahuje: Truhlu s pokladem – to je vlastně celá krabice se hrou, 16 kostek, deska s mřížkou, 24 žetonů s piráty (4 sady po 6 pirátech), žeton klíče, 4 papoušky, 4 přehledové karty, skórovací tabulku, a přesýpací hodiny. Samozřejmě jak už jsem zmiňovala i pravidla.

Samotná hra je celkem jednoduchá na pravidla, o to těžší je ale na pamatování si. Paměť si potrénujete tedy pořádně. Hlavně když hrajete podruhé, nebo potřetí za sebou – tam já mám problém s tím, abych si nepletla kostky, které byly na daném místě v předchozí hře.

Všechny hrací kostky vložíte do krabice – která je vlastně pirátskou truhlou. Pak krabici zavřete a proklepete ji tak, aby se kostky přeházely. Potom několikrát lehce poklepete ze strany, aby se kostky porovnaly v truhle, jak mají, a truhlu otevřete. Před sebou vidíte poskládané kostky, a vaším úkolem je, zapamatovat si během 30 vteřin co nejvíc symbolů na kostkách. K určení času máte přesýpací hodiny.

Každý hráč dostane symboly pirátů na žetonech. Ty potom pokládá na mřížku podle toho, který symbol si pamatuje. Každý hráč má žetony s piráty jedné barvy (pokud hrají 2 hráči, dostane 6 žetonů, pokud 3 hráči tak 5 žetonů, pokud hrají 4 hráči, tak jen 4 žetony – aby se vešly na hrací mřížku).

Hru začíná kapitán po směru hodinových ručiček.

Umístíte jeden za svých žetonů na políčko na mřížce, které odpovídá předmětu, který si chcete vzít. Hráči se střídají tak dlouho, dokud není pokrytá celá mřížka. Pak otevřete truhlu s pokladem. Střídavě odebíráte kostky, které jsou na políčkách odpovídající těm, na které jste umístili žetony. Pomocí přehledové karty si pak spočítáte body přesně podle pravidel

Po sečtení bodů umístíte svého papouška po cestě na skórovací tabulce o tolik políček, kolik je celkový počet bodů jeho pokladu.

Vyhraje pirát, který na konci hry získá nejvíce bodů.

Hra nás doma baví. Pravidel se opravdu nebojte. Pokud jste nepochopili z mého popisu, tak se neděste. Snažila jsem se pravidla zestručnit. Ve chvíli, kdy hru hrajete, okamžitě pochopíte, jak byla hra v pravidlech myšlena. Je to logické, a zábavné.

Hra nás doma baví, protože je rychlá a má spád. Lidově řečeno – u téhle hry to prostě „odsejpá“.

Není potřeba mít na hru žádný velký prostor. Hrací místo je vlastně hrabice, a pak už potřebujete jen kousek místa na tabulku s mřížkou a počítací tabulku. Hrát tedy můžete opravdu téměř kdekoliv.

Hru doporučuji pro všechny, co mají rádi rychlé a chytré hry. Vhodná je pro všechny hráče od 8 let. Baví nejen děti, ale i dospělé.

U nás doma tahle hra opravdu celkem frčí, jen jsem si musela trochu zvyknout na to, že si musím něco v rychlosti zapamatovat, a přiznávám, že mě strašně štvalo, že hlavně v začátku mě děti celkem bez problému porážely. Touhle hrou si paměť ale spolehlivě potrénujete, a už svůj poklad dokážu sbírat taky celkem v pohodě.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Pirátský poklad

Celý sortiment eshopu společnosti Dino najdete po kliknutí zde: MojeDino.cz

 


DramRoom

 

Je večer, a já jsem po těžkém dnu (a několika předešlých ne příliš vydařených dnech) konečně našla chvilku pro sebe. Nikdo není doma, a já si udělám prima večer. Jen svíčka, tichá hudba a sklenička whisky. Zjistila jsem totiž, že když relaxuji a dám si večer jednu dobrou sklenku whisky, uvolním se, začnu na věci nahlížet jinak, a vlastně si i odpočinu.

Nedělám si tyhle večery často, jsem ráda, když jednou, nebo dvakrát do měsíce, o to víc se na ně těším. Blikavé světlo svíčky se odráží ve zlaté whisky ve sklenici. Já ty paprsky pozoruji, poslouchám hudbu a sem tam se lehce napiju. Whisky totiž nepijete, tu si vychutnáváte. Alespoň já to tak mám.

Když mi bylo dvacet, chodila jsem s kamarádkami na zábavy a tancovat, tam jsme tak nějak neřešily, jakou skleničku si dáme. V mládí většinou všichni upřednostní množství před kvalitou.

S přibývajícím věkem jsem ale zjistila, že vlastně vůbec nepotřebuju mít alkoholu hodně. Stačí mi sklenička, nebo dvě a je mi fajn. Tak jsem začala hledat, jaká že dobrota ve skleničce mi bude vyhovovat. Zamítla jsem kvantitu a začala hledat kvalitu.

Už jako malá holka jsem měla ráda westerny a indiánky (myslím tím filmy a knihy, ne cukroví). Tam vždycky vletěl kovboj do saloonu a poručil si whisky. Nejlépe dvojitou. Moc se mi to líbilo. První moje setkání s whisky ale nebylo úplně ideální. Prostě jsem neochutnala tu pro mě správnou, takže jsem ji zařadila mezi „Tohle mi nechutná“.

Postupem času a s věkem se mění i chuť, a tak jsem si řekla, že ochutnám znovu. A protože můj tatínek má whisky rád, ochutnala jsem u něj. U něj jsem vlastně tak nějak okoukala i tu jeho chvilku s dobrou skleničkou na smazání špatných dnů. Vždycky jsme si sedli na zápraží, tatínek se skleničkou whisky, a povídali si. Tatínek vzpomínal a vyprávěl – a já tyhle chvilky měla ráda. Tak jsem si taky trochu whisky nalila a ejhle, ona byla dobrá. Tak jsem začala ochutnávat.

Některá whisky mi vůbec nechutná, jiná je zase tak výborná, že mi rozsvítí večer. Prostě jde jen o to najít tu správnou, tu svou whisky.

Jsem moc ráda, že jsem objevila stránku, kde mi dají možnost whisky ochutnávat a zkoušet. Ono koupit si lahev drahé whisky, která mi pak nebude chutnat, není úplně ideální. Na stránce – nebo chcete – li eshopu DramRoom najdete právě takové možnosti whisky degustovat a ochutnávat.

DramRoom je jediná společnost na trhu, která vám prodá vzorky prémiových destilátů prostřednictvím degustačních vzorků. Nemusíte tak kupovat velké lahve, prostě si vyberete degustační vzorky a pak ochutnáváte.

Trailer o DramRoom si můžete prohlédnout zde: video trailer DramRoom

 

Za mě je to super nápad.

Mohu ochutnat i drahé, limitované, světově oceněné lahve jsou tak dostupné každému – nejsou jen pro bohaté.

 Cesta k takovému eshopu nebyla určitě jednoduchá, ale ten nápad je originální a skvělý.

Byli jste zvědaví jak chutná drahá whisky, nebo kvalitní rum, nebo třeba gin?  Můžete ochutnat. Teď už ano! Skladem je víc, než 500 vzorků – to už je pořádný výběr. Všichni známe kvalitní skotskou whisky, nebo výbornou irskou – ochutnat každou ale prostě nejde. Tedy nešlo. Díky vzorkům si můžete takovou degustaci uspořádat třeba doma při setkání s přáteli. Na setkání s přáteli a povídání si je whisky jeden z nejlepších nápojů.

Vybírat si můžete buď mezi samostatnými lahvičkami, nebo si vybrat celou degustační sadu. Ta je mimochodem super tip na dárek pro každého alko- gurmána.

Každá degustační sada je zabalená v luxusní dárkové krabici.

Já jsem samozřejmě taky vybrala. Tentokrát jsem vybrala dárkovou sadu výběru Skotské whisky pro tatínka. Jak jinak, než jeho milovanou whisky. Jsem moc ráda, že se se mnou podělil, a mohla jsem ochutnat.

Nebudu vám popisovat přímo jak která whisky chutná. Nejsem, a ani nebudu znalec, proto si na hodnocení netroufám.

Pro mě jsou v podstatě jen dva druhy whisky – a to Chutná mi a Nechutná mi.

Proto vám jen napíšu, jaké lahvičky v sadě jsou, a úsudek si budete muset udělat sami, až si degustační vzorky koupíte. Co je opravdu super je, že v dárkové krabici jsou ke každé whisky kartičky s popisem, víte tak, jakou whisky pijete, a podle toho si příště koupit třeba celou lahev.

Degustační sada

 •  Aberlour 12 YO DOUBLE CASK MATURED: Aberlour 12 YO DOUBLE CASK zraje nejméně 12 let ve dvou typech sudů – po sherry a po bourbonu. Teprve krátce před stáčením se obsah obou různých typů sudů spojí.
 •  Bowmore LEGEND: Uprostřed divoké krásy ostrova Islay, rozbouřených moří a větrů Hebrid se Bowmore vyrábí ručně již od roku 1779. V legendární „No. 1 Vault“, staré kamenné klenbě na okraji jezera Loch Indaal, se spojuje magický charakter Islay a staleté tradice, aby vznikla jednosladová whisky s komplexní vyvážeností, mírnou islayskou kouřovostí, mořskou mineralitou a bohatstvím chutí čerstvého peckovitého ovoce. Bowmore Legend zrající v nejlepších sudech po bourbonu je tekuté zlato, které dostojí svému jménu.
 •  Monkey Shoulder SMOKEY MONKEY: Monkey Shoulder je značka skotské whisky, která se jmenuje podle „zranění“, kterým trpěli dělníci při výrobě whisky. Při dlouhých směnách skládali ručně velké množství ječmene a jejich namožené ruce pak po práci připomínaly ty opičí, proto ten možná trochu zavádějící název. Tato blended malt skotská whisky zraje v sudech po bourbonu First Fill.
 •  Talisker PORT RUIGHE: Druhá whisky bez uvedení věku, která byla uvedena na trh velmi brzy po Talisker Storm na začátku roku 2013. Port Ruighe (vyslovováno Portrý, pojmenována po největším městě na ostrově Skye) po prvním zrání v jednou použitých sudech z amerického a evropského dubu a sudech, které byly silně vypáleny, dozrává v sudech po portském víně. Nese charakteristický styl palírny a je podobný Taliskeru Storm s hustší, olejnatější chutí a dřevitým kouřem. Port Ruighe ale získala další vlastnosti ze sudů po portském, které jí dodaly nasládlost a jiné tóny, jako švestky a čokoládu.
 •  Glenkinchie 12 YO: Glenkinchie 12 Years Old je typická lowlandská whisky, třikrát destilovaná a zrající v sudech z amerického dubu. Lehká a květinová whisky se svěží a krémovou chutí.
 •  Nikka Yoichi Single malt: Joiči je název první destilerie společnosti Nikka, která se nachází na pobřeží nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme. Pod destilační kotle se zde například stále ručně přikládá uhlím. Yoichi Single Malt je historický single malt společnosti Nikka, ve kterém se příjemně snoubí aroma kouře, ovoce a květin. Má rafinované přímořské, rašelinové tóny a dokonale odráží autentický charakter jedinečné polohy palírny Joiči.

 

Protože ne každý má rád whisky, je fajn, že ochutnávat můžete i mezi giny a rumy. I těch mají v DramRoom velký výběr.

Protože whisky u nás doma pijeme jen já a tatínek, ostatní jsou spíš „rumaři“, udělala jsem radost degustačními vzorky rumů i manželovi a synovi.

Pokud jste v životě ochutnali jen ten náš, český, Tuzemák a Božkov, připravte se na explozi chutí. Ty jmenované rumy jsou určitě dobré, nechci jejich kvalitu nijak snižovat, ale jsou i rumy, které chutnají úplně jinak.

Každý rum má svou specifickou chuť a vůni. Vůbec se nedivím pirátům, že všichni milovali rum.

Kvalitní rum krásně voní, má nádhernou barvu, a výbornou chuť.

Jeden je sladší, jeden méně, jiný je jemný, další trochu štiplavý.

Přiznávám, že tyhle informace mám jen z hodnocení manžela a syna. Testovali spolu a ohromně si to užívali. Byli nadšení, a řekla bych, že asi mají v žilách pirátskou krev, protože byli moc spokojení. A já také, protože už vím, čím jim udělám radost pod stromečkem. Dostanou jako dárek k ochutnání degustační rumové lahvičky.

Pokud máte rádi gin, i ten si tady můžete ochutnat. Prostě stačí si jen vybrat a vyzkoušet, který bude ten váš oblíbený. Budete překvapeni, jak je každý gin jiný, a jak jsou chutě rozdílné.

Pokud i vy chcete ochutnat dobrou whisky, rum, nebo gin, stačí si jen vybrat po kliknutí zde: DramRoom jediný obchod v ČR se vzorky

 

Je večer, a já jsem po těžkém dnu (a několika předešlých ne příliš vydařených dnech) konečně našla chvilku pro sebe. Nikdo není doma, a já si udělám prima večer. Jen svíčka, tichá hudba a sklenička whisky. Zjistila jsem totiž, že když relaxuji a dám si večer jednu dobrou sklenku whisky, uvolním se, začnu na věci nahlížet jinak, a vlastně si i odpočinu.

Nedělám si tyhle večery často, jsem ráda, když jednou, nebo dvakrát do měsíce, o to víc se na ně těším. Blikavé světlo svíčky se odráží ve zlaté whisky ve sklenici. Já ty paprsky pozoruji, poslouchám hudbu a sem tam se lehce napiju. Whisky totiž nepijete, tu si vychutnáváte. Alespoň já to tak mám.

Když mi bylo dvacet, chodila jsem s kamarádkami na zábavy a tancovat, tam jsme tak nějak neřešily, jakou skleničku si dáme. V mládí většinou všichni upřednostní množství před kvalitou.

S přibývajícím věkem jsem ale zjistila, že vlastně vůbec nepotřebuju mít alkoholu hodně. Stačí mi sklenička, nebo dvě a je mi fajn. Tak jsem začala hledat, jaká že dobrota ve skleničce mi bude vyhovovat. Zamítla jsem kvantitu a začala hledat kvalitu.

Už jako malá holka jsem měla ráda westerny a indiánky (myslím tím filmy a knihy, ne cukroví). Tam vždycky vletěl kovboj do saloonu a poručil si whisky. Nejlépe dvojitou. Moc se mi to líbilo. První moje setkání s whisky ale nebylo úplně ideální. Prostě jsem neochutnala tu pro mě správnou, takže jsem ji zařadila mezi „Tohle mi nechutná“.

Postupem času a s věkem se mění i chuť, a tak jsem si řekla, že ochutnám znovu. A protože můj tatínek má whisky rád, ochutnala jsem u něj. U něj jsem vlastně tak nějak okoukala i tu jeho chvilku s dobrou skleničkou na smazání špatných dnů. Vždycky jsme si sedli na zápraží, tatínek se skleničkou whisky, a povídali si. Tatínek vzpomínal a vyprávěl – a já tyhle chvilky měla ráda. Tak jsem si taky trochu whisky nalila a ejhle, ona byla dobrá. Tak jsem začala ochutnávat.

Některá whisky mi vůbec nechutná, jiná je zase tak výborná, že mi rozsvítí večer. Prostě jde jen o to najít tu správnou, tu svou whisky.

Jsem moc ráda, že jsem objevila stránku, kde mi dají možnost whisky ochutnávat a zkoušet. Ono koupit si lahev drahé whisky, která mi pak nebude chutnat, není úplně ideální. Na stránce – nebo chcete – li eshopu DramRoom najdete právě takové možnosti whisky degustovat a ochutnávat.

DramRoom je jediná společnost na trhu, která vám prodá vzorky prémiových destilátů prostřednictvím degustačních vzorků. Nemusíte tak kupovat velké lahve, prostě si vyberete degustační vzorky a pak ochutnáváte.

Trailer o DramRoom si můžete prohlédnout zde: video trailer DramRoom

 

Za mě je to super nápad.

Mohu ochutnat i drahé, limitované, světově oceněné lahve jsou tak dostupné každému – nejsou jen pro bohaté.

 Cesta k takovému eshopu nebyla určitě jednoduchá, ale ten nápad je originální a skvělý.

Byli jste zvědaví jak chutná drahá whisky, nebo kvalitní rum, nebo třeba gin?  Můžete ochutnat. Teď už ano! Skladem je víc, než 500 vzorků – to už je pořádný výběr. Všichni známe kvalitní skotskou whisky, nebo výbornou irskou – ochutnat každou ale prostě nejde. Tedy nešlo. Díky vzorkům si můžete takovou degustaci uspořádat třeba doma při setkání s přáteli. Na setkání s přáteli a povídání si je whisky jeden z nejlepších nápojů.

Vybírat si můžete buď mezi samostatnými lahvičkami, nebo si vybrat celou degustační sadu. Ta je mimochodem super tip na dárek pro každého alko- gurmána.

Každá degustační sada je zabalená v luxusní dárkové krabici.

Já jsem samozřejmě taky vybrala. Tentokrát jsem vybrala dárkovou sadu výběru Skotské whisky pro tatínka. Jak jinak, než jeho milovanou whisky. Jsem moc ráda, že se se mnou podělil, a mohla jsem ochutnat.

Nebudu vám popisovat přímo jak která whisky chutná. Nejsem, a ani nebudu znalec, proto si na hodnocení netroufám.

Pro mě jsou v podstatě jen dva druhy whisky – a to Chutná mi a Nechutná mi.

Proto vám jen napíšu, jaké lahvičky v sadě jsou, a úsudek si budete muset udělat sami, až si degustační vzorky koupíte. Co je opravdu super je, že v dárkové krabici jsou ke každé whisky kartičky s popisem, víte tak, jakou whisky pijete, a podle toho si příště koupit třeba celou lahev.

Degustační sada

 •  Aberlour 12 YO DOUBLE CASK MATURED: Aberlour 12 YO DOUBLE CASK zraje nejméně 12 let ve dvou typech sudů – po sherry a po bourbonu. Teprve krátce před stáčením se obsah obou různých typů sudů spojí.
 •  Bowmore LEGEND: Uprostřed divoké krásy ostrova Islay, rozbouřených moří a větrů Hebrid se Bowmore vyrábí ručně již od roku 1779. V legendární „No. 1 Vault“, staré kamenné klenbě na okraji jezera Loch Indaal, se spojuje magický charakter Islay a staleté tradice, aby vznikla jednosladová whisky s komplexní vyvážeností, mírnou islayskou kouřovostí, mořskou mineralitou a bohatstvím chutí čerstvého peckovitého ovoce. Bowmore Legend zrající v nejlepších sudech po bourbonu je tekuté zlato, které dostojí svému jménu.
 •  Monkey Shoulder SMOKEY MONKEY: Monkey Shoulder je značka skotské whisky, která se jmenuje podle „zranění“, kterým trpěli dělníci při výrobě whisky. Při dlouhých směnách skládali ručně velké množství ječmene a jejich namožené ruce pak po práci připomínaly ty opičí, proto ten možná trochu zavádějící název. Tato blended malt skotská whisky zraje v sudech po bourbonu First Fill.
 •  Talisker PORT RUIGHE: Druhá whisky bez uvedení věku, která byla uvedena na trh velmi brzy po Talisker Storm na začátku roku 2013. Port Ruighe (vyslovováno Portrý, pojmenována po největším městě na ostrově Skye) po prvním zrání v jednou použitých sudech z amerického a evropského dubu a sudech, které byly silně vypáleny, dozrává v sudech po portském víně. Nese charakteristický styl palírny a je podobný Taliskeru Storm s hustší, olejnatější chutí a dřevitým kouřem. Port Ruighe ale získala další vlastnosti ze sudů po portském, které jí dodaly nasládlost a jiné tóny, jako švestky a čokoládu.
 •  Glenkinchie 12 YO: Glenkinchie 12 Years Old je typická lowlandská whisky, třikrát destilovaná a zrající v sudech z amerického dubu. Lehká a květinová whisky se svěží a krémovou chutí.
 •  Nikka Yoichi Single malt: Joiči je název první destilerie společnosti Nikka, která se nachází na pobřeží nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Whisky se zde vyrábí za použití tradičních metod, se kterými se v dnešní době již téměř nesetkáme. Pod destilační kotle se zde například stále ručně přikládá uhlím. Yoichi Single Malt je historický single malt společnosti Nikka, ve kterém se příjemně snoubí aroma kouře, ovoce a květin. Má rafinované přímořské, rašelinové tóny a dokonale odráží autentický charakter jedinečné polohy palírny Joiči.

 

Protože ne každý má rád whisky, je fajn, že ochutnávat můžete i mezi giny a rumy. I těch mají v DramRoom velký výběr.

Protože whisky u nás doma pijeme jen já a tatínek, ostatní jsou spíš „rumaři“, udělala jsem radost degustačními vzorky rumů i manželovi a synovi.

Pokud jste v životě ochutnali jen ten náš, český, Tuzemák a Božkov, připravte se na explozi chutí. Ty jmenované rumy jsou určitě dobré, nechci jejich kvalitu nijak snižovat, ale jsou i rumy, které chutnají úplně jinak.

Každý rum má svou specifickou chuť a vůni. Vůbec se nedivím pirátům, že všichni milovali rum.

Kvalitní rum krásně voní, má nádhernou barvu, a výbornou chuť.

Jeden je sladší, jeden méně, jiný je jemný, další trochu štiplavý.

Přiznávám, že tyhle informace mám jen z hodnocení manžela a syna. Testovali spolu a ohromně si to užívali. Byli nadšení, a řekla bych, že asi mají v žilách pirátskou krev, protože byli moc spokojení. A já také, protože už vím, čím jim udělám radost pod stromečkem. Dostanou jako dárek k ochutnání degustační rumové lahvičky.

Pokud máte rádi gin, i ten si tady můžete ochutnat. Prostě stačí si jen vybrat a vyzkoušet, který bude ten váš oblíbený. Budete překvapeni, jak je každý gin jiný, a jak jsou chutě rozdílné.

Pokud i vy chcete ochutnat dobrou whisky, rum, nebo gin, stačí si jen vybrat po kliknutí zde: DramRoom jediný obchod v ČR se vzorky

 

 


Hon na nože - lovecký nůž

 

Když jsem poprvé držela v ruce nůž z damaškové oceli, byla jsem okouzlena. Mám nože ráda. Nejen ty kuchařské, ale i lovecké a outdorové. Asi je to tím, že jsem vyrostla v rodině, kde byl děda hajný a všichni jsme měli k lesu a přírodě blízko. K přírodě a pobytu v ní prostě nůž patří. Jakmile jdete stanovat a pobýt v přírodě, bez pořádného nože to nejde. Nemyslím teď stanování v kempu, ale opravdu pobyt v přírodě. Tam si potřebujete každou chvíli něco uříznout, ořezat, nakrájet – nůž máte v ruce častěji, než byste čekali.

Proto je kvalitní nůž potřeba pro každého opravdového chlapa. Alespoň já to tak mám zažité. Děda říkal, že: “Správný muž, nosí v kapse nůž!“. A taky ho v kapse vždycky měl. Takže nám na procházce lesem vyřezal píšťalku, odřízl kůru ze spadlého stromu na lodičku, odřízl jmelí nebo dřevokaznou houbu – prostě nůž byl u něj v ruce hodně často.

Každý, kdo někdy pobyl v přírodě, mi potvrdí, že nůž je potřeba.

 V dnešní době nůž není ale jen na outdor, spousta mužů nosí nůž i jako doplněk, ale hlavně na obranu. Doba není úplně příznivá, takže pocit bezpečí vám nůž dodá vždycky.

Můj muž má rád outodorové aktivity a pobyt v divoké přírodě, a protože je bývalý voják, oceňuje nůž i jako obrannou zbraň.

Protože mám ráda kvalitu a blíží se vánoce – vybírala jsem dárek. Dárek, který udělá radost každému muži stejně, jako nám ženám kabelka. Kvalitní nůž všichni chlapi ocení.

Obrátila jsem se tedy na odborníky zabývající se výrobou prodejem velmi kvalitních nožů – najdete je na facebooku na stránce Hon na nože.

Stránka Hon na nože je plná nádherných ručně vyráběných loveckých nožů. Vyberete si tady velmi kvalitní ručně vykovaný nůž za velmi příznivou cenu.

 Já jsem vybrala damaškový lovecký nůž s rukojetí z barveného dřeva.

Nůž, který přišel, mi doslova vyrazil dech svým precizním zpracováním. Je nádherný, a první co mě napadlo je, že budí respekt.

Nůž jsem ukázala manželovi, aby mi nůž posoudil i z toho chlapského pohledu. V očích jsem uviděla zvláštní záblesk nadšení a nůž už nedal z ruky.

Nůž je velmi dobře vyvážený. Skvěle sedí v ruce, velmi dobře se drží. Rukojeť je v poměru k čepeli tak akorát dlouhá. Můj muž umí nože i házet, takže to hned vyzkoušel – a jde to skvěle.

Čepel je z damaškové oceli s nádhernou pro ni typickou kresbou.

 Nůž je ostrý jako břitva. Na to při zkoušení pozor – nůž přijde s perfektně vybroušeným ostřím.

Tenhle nůž dokáže všechno. Skvěle se s ním krájí – zkusili jsme maso a spokojenost ohromná.

Pak jsme nůž vzali na vyzkoušení do lesa. I tady obstál na jedničku.

No a jak už jsem psala, v dnešní divoké době je nůž dobrý i jako obranná zbraň.

 Nemusíte ho ani použít. Je tak krásný a budí takový respekt, že si každý potenciální útočník dá pozor, aby na vás zaútočil.  Pocit bezpečí je taky důležitý. Když máte pocit, že máte krytá záda a cítíte se bezpečně, jste mnohem víc v pohodě a bez stresu.

Nůž se mi moc líbí a jsem moc ráda, že ho mám. Co si budeme povídat, i design nožů je velmi důležitý.

Když se vám nůž líbí, budete ho mít rádi a bude vám dlouho a dobře sloužit.

Tady u tohoto nože je vidět perfektní řemeslné zpracování.

 Ten, kdo nůž koval, a vyráběl byl velmi zručný řemeslník.

Každý nůž na stránce Hon na nože je originál – všechny nože jsou ručně kované, proto žádný není nikdy úplně stejný.

K noži dostanete kvalitní kožené pouzdro jako dárek.

Jako upoutávku vám sem dám pár obrázků ze stránky Hon na nože. (zdroj těchto  fotek je stránka na facebooku Hon na nože)

Pokud se vám některý nůž bude líbit, stačí kontaktovat ve zprávě na facebooku (nebo instagramu) stránku Hon na nože a domluvit se, který nůž by se hodil vám.

 

Damaškový lovecký nůž

- Ruční výroba z pravé damaškové oceli - 256 vrstev.

- Uhlíková ocel osmkrát kovaná ( 15N25 a 1095 ).

-Celková délka (cm): 25,5

-Délka čepele (cm): 12,5

-Šířka čepele (mm): 35

-Tloušťka (mm): 3

-Ocel: Damašková

-Rukojeť: Barevné dřevo

Kožené pouzdro součástí balení.

 

Stránku najdete po kliknutí zde: Hon na nože


Ponožky Tlapka _Zima

Máte rádi dárky „měkouše“? Jako malá holka jsem je nesnášela, teď je miluju. Hlavně v poslední době si užívám měkké dárky s ponožkami.

Venku je mrazivo, a díky energetické krizi je chladno i doma. Ze zkušenosti vím, že pokud je nám teplo od nohou, je nám mnohem příjemněji. Zimu vnímáme mnohem lépe. Staré české pořekadlo říká: „To chce klid a nohy v teple!“. A má pravdu. Mít v nohy v teple, znamená pocit pohody.

Ono vůbec mít nohy v pohodě je potřeba.

A tady se dostáváme k ponožkám.

 Jakmile nejsou kvalitní ponožky, nebudeme se cítit dobře.

Vím, o čem mluvím.

Kdo zažil socialistické ponožky, ví také, o čem mluvím. Shrnovaly se, nedržely na noze, praskaly jim gumičky v lemu, zesílená špička byla špatně ušitá, takže se v botě pohybovala a tlačila, nebo naopak lem škrtil nohu. Určitě bych si vzpomněla na další nevýhody. Jasně, neříkám, že všechny byly špatné. Většina ale ano. Hlavně ty teplé, zimní. Maminka nám dala punčocháče, teplé ponožky, a obula do sněhulí. No a po chvíli začaly ponožky sjíždět z nohy, a pokud jste je nevytáhli, sjely klidně až do špičky boty. Tam se ponožky potkaly se stejně uvolněnými punčocháči a výsledek byl šílený. Tlačily boty, byla zima na nohy, neustále se popotahovaly ponožky a naštvaní pak byli všichni.

O tom, že nevhodně zvolená pokožka dokáže potrápit, vědí i ti, kteří stejně jako já trpí na puchýře a otlaky. Jakmile se ponožka v botě dostane tam, kam nemá, je to prostě průšvih.

O to víc mám ráda kvalitní ponožky. Nejen teplé, ale i ty na klasické nošení během celého roku. A že jich je na výběr.

Já jsem velmi spokojená s velkým (přímo ohromným) výběrem ponožek na stránce Ponožky Tlapka

Jinde už si ponožky nevybírám. Vím, že tu najdu kvalitu za dobrou cenu. Poměr cena x kvalita je u Tlapka ponožek super. Mám to vyzkoušené. Je fajn, když je někdo na něco odborník – na eshopu Tlapka ponožky jsou na slovo vzatí odborníci na ponožky pro malé i velké tlapky. Prodávají tu ponožky od různých výrobců (vždy jen od těch prověřených a kvalitních), spoustu ponožek i sami navrhli a vyrobili, aby byly všechny nohy – velké i malé –v tom maximálním ponožkovém pohodlí.

Vyberu si tady vždycky, a mám zkušenost s tím, že ponožky, které tu mají, jsou opravdu kvalitní.  Vybrala a vyzkoušela jsem pro vás některé z nich.

Ke každým ponožkám vám dám rovnou i odkaz na stránku – můžete si tak o nich přečíst všechny informace, nebo si je rovnou koupit.

Vybírala jsem ponožky tak, aby byl obdarován pod stromečkem každý z rodiny – tedy teplé ponožky, ponožky slabé, veselé, vtipné, barevné – prostě od každého něco.

Některé už sama nosím, (nebo je mám otestované na někom z rodiny) a o těch vám něco napíšu. Třeba vám rada pomůže s výběrem v tom velkém množství zboží.

Ponožky Sibiřky.

Tyhle ponožky patří k mým nejoblíbenějším dárkům.

Jsou to ponožky vlněné a jsou velmi hřejivé. Mezi jejich velkou přednost patří skvělý lem. Lem je extra volný, ale přitom skvěle drží na noze. Díky tomu, že lem kolem nohy netlačí, jsou ponožky vhodné třeba i pro diabetiky, a pro ty, kterým nohy otékají. Lem nikdy neškrtí.

Jak už jsem zmínila, ponožky jsou vlněné, přesto ale vůbec nekoušou. Taky pěkně drží na noze, a nesjíždějí při chůzi.

Neopírají se ani se při praní nevytahují. Můžete je nosit klidně i na sport, nebo na spaní. Jsou to takové teplé univerzální ponožky. Nosím je moc ráda, a budu je dávat pod stromeček i rodičům. Vybírat můžete v bílé, nebo tmavé variantě.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: Sibiřky bílé a Sibiřky šedé.

 

Další stálice mezi mými ponožkami jsou ponožky Praděd.

Jsou to také teplé ponožky, nejsou ale tak silné, jako Sibiřky.

Můžete je tedy nosit do zimních bot, na sport i do práce. Noha se v nich nepřehřívá, krásně sají pot (díky vysokému obsahu bavlny), takže nikdy nemáte pocit vlhka na nohou.

Tyhle ponožky mají lem trochu pevnější, takže drží na noze opravdu výborně. Díky elastanu jsou pružné a dobře se obouvají. Osvědčily se mi do kozaček a třeba i do bot na běžky. Sahají asi do půl lýtek, a koupit si je můžete opět v dámské i pánské velikosti.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Praděd

 

Prima ponožky, které mám moc ráda, jsou ponožky Frotana – výrobce Lonka.

Ponožky jsou vyšší, sahají asi do půlky lýtek.

Mají ohrnovací lem – to moc hezky vypadá. Vzor na ponožkách je norský, a špička je jemně prošitá.  Uvnitř ponožky je froté.

V těchto ponožkách chodím nejčastěji ven s vnoučaty – třeba při sáňkování a bobování, kdy často stojím bez pohybu pod kopcem, tyhle ponožky udrží nohy krásně teplé.

Pokud si vezmete tyhle ponožky třeba do pohorek na túru – budou vám krásně držet na noze, a díky materiálu, který odvádí vlhkost, budete mít nohy stále v suchu. Velmi doporučuji. Na výběr je několik barev, takže si vybere každý. Velikosti mají dámské i pánské. Ponožky se při praní nesrazily, a jsou stále krásně hřejivé.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Frotana

 

Každoročně také kupuji pro manžela a syna zásobu ponožek Pracan.

Tyhle ponožky doporučuji všem, kteří mají pracovní boty celý den na nohou.

Ponožky jsou klasické, sahají tedy do půlky lýtek.

Materiál je bavlna, elastan a polyester.

Skvěle drží na nohou. Tloušťka je tak akorát – ani silná, ani tenká. Prostě příjemná v zimě i v létě. Ponožky skvěle drží na nohách, v botě se nehrnou a netlačí. Perfektně odvádějí vlhkost, takže ani v utažených pracovních botách nebudete mít vlhké nohy.  Manžel i syn nosí pracovní boty až 12 hodin při pracovní směně, a moc si tyhle ponožky pochvalují. Vydrží i větší zátěž a nejsou na patách hned prodřené. U nás jsou tyhle pracovní jednička – do práce už chlapi jiné skoro ani nenosí.

Ponožky si prohlédněte po kliknutí zde: ponožky Pracan

 

To byly poslední silnější,  přecházím k ponožkám klasickým, slabším.

Pro všechny, kterým se potí nohy, a mají problém se zápachem, bych chtěla doporučit dvoje ponožky Voxx. Jedny jsou klasické, jedny nízké.

 Jsou to : Bamboo a Brooke

 

Bambusové sportovní ponožky Bamboo

Tyhle ponožky jsou klasické, sahají do půlky lýtek. Jsou to ponožky se zesíleným froté chodidlem – mají tedy teplotní třídu B. Zima vám v nich nebude. Protože jsou bambusové, jsou jemné na omak, a hlavně mají přírodní antibakteriální účinky a antialergické vlastnosti. Jsou velmi dobré na sport – dobře sají vlhkost.

Další jsou Voxx bambusové ponožky Brooke.

Jsou to ponožky nízké – lem mají jen nad kotník. Na chodidle mají froté úplet (teplotní třída A), a díky bambusu jsou opět přírodně antibakteriální, krásně sají pot.

Tyhle ponožky jsou velmi vhodné na sport. Dcera je nosí na aerobik, vnuk na florbal a jsou moc spokojení. Hlavně je fajn, že ani při sportovní zátěži vám díky výhodám bambusových vláken nejsou cítit nohy.

Tyto ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky VOXX Bamboo a ponožky VOXX Brooke

 

Pokud máte rádi ponožky střední výšky – nad kotník, doporučuji (třeba jako dárek) ponožky Caddy s froté chodidlem.

V zimě je froté chodidlo v ponožkách hodně příjemné a praktické.

Noha se díky froté nepřehřeje, a krásně odvádí vlhkost. Nohy máte prostě krásně v suchu, už žádný pocit, že vám teče do bot.

Ponožky mají teplotní třídu A, nejsou tedy do velkých mrazů, klasickou zimu ve městě v nich ale skvěle zvládnete. Špička je řetízkovaná, takže v botách netlačí.

Tyhle ponožky si můžete koupit v dárkovém balení po kliknutí zde: Ponožky Caddy

 

Teď se dostávám k ponožkám, které jsou fajn jako dárek – jsou vtipné, kvalitní a hezké.

Bavlněné pánské ponožky Piff udělají radost každému modernímu muži, který je milovníkem piva.

Ponožky mají střední výšku, jsou tedy nad kotník. Jsou to ponožky s elastanem, vhodné na volnočasové aktivity.

Teplotní třída A – tedy spíš na mírnou zimu, nebo teplejší období. Ve městě, do práce, nebo na posezení s přáteli jsou ale ideální. Materiál je pružný, savý, a krásně drží tvar i po vyprání. Ponožky se nesrazily ani neoprala barva. Díky tomu, že jsou vysoce prodyšné, se vám nebudou potit nohy, a nejsou cítit.

Ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: ponožky Piff

 

Zajímavě dárkově balené jsou i ponožky se znamením zvěrokruhu. Každá krabička je s potiskem jednotlivého znamení zvěrokruhu.

Já mám doma se znamením Beran, vybírat ale můžete ponožky pro každé znamení. Ponožky jsou dámské i pánské, jsou klasické výšky do půlky lýtek, a hlavní složkou je bavlna.

Je to fajn tip na dárek nejen na vánoce.

Ponožky si prohlédnete, nebo koupíte po kliknutí zde: Ponožky se znamením zvěrokruhu

 

Vtipné pro děti jsou ponožky Devil.

Já jsem je dávala vnukovi k Mikuláši, protože jsou ale krásně barevné, a mají vtipný obrázek, budou je děti nosit rády vždycky.

Ponožky mají klasickou délku. Jedna je s čertem – černo červená barva, druhá bílo –žlutá má na sobě obrázek Mikuláše, a třetí , modro – bílá je s obrázkem anděla.

Vtip ponožek je v tom, že jsou v balení tři. Tedy od každé ponožky jedna, děti je tedy kombinují podle nálady. Pokud chcete mít stejný pár, musíte si koupit ponožky dvoje- to už ale pro děti není taková legrace.

Tady asi není třeba moc popisovat. Ponožky jsou vtipné, obrázkové a dělají dětem radost. Díky vysokému podílu bavlny krásně sají vlhkost.

Ponožky si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Ponožky Devil

 

Abych nemyslela jen na ostatní, udělala jsem radost i sobě, a vybrala jsem si dámské nízké ponožky s obrázky koček.

Lem ponožek sahá nad kotník, ponožky mají vysoký podíl bavlny, a díky elastanu se dobře oblékají, a drží na noze. Nejsou to ponožky zimní, ale to mi vůbec nevadí. Mají hezké barvy a krásný potisk koček. A já mám kočky ráda.

Na cedulce mají nápis Comfort, a mohu potvrdit – nohy jsou v nich opravdu v komfortu a pohodlí.

Pokud máte v okolí milovníka koček, ponožky mu můžete koupit zde: Ponožky Piki s kočkami

 

Na závěr by to chtělo takovou tu pomyslnou „třešničku na dortu“. Něco, co vás dostane do kolen, a jste nadšení. Takovou věc mám. 

Jsou to spací ponožky.

 Jsem z nich nadšená. Dokonce tak moc, že mi docházejí slova (to se mi moc často nestává) a přemýšlím, jak to nadšení vyjádřit. Napadají mě jen superlativa: dokonalé, úžasné, prostě boží!

Z čeho jsem tak nadšená? Z ponožek na spaní! Možná si řeknete: „Pche, taková obyčejná věc, jako ponožky na spaní..“.  Ale tohle nejsou jen tak ledajaké ponožky!

Já jsem ponožky na spaní nikdy moc ráda neměla. Vždycky mě tlačily, mačkaly, překážely. Takže od podzimu můj muž trpí tím, že k němu strkám ledové nohy, abych se ohřála. Letos jsem ale objevila ponožky, které jsou naprosto dokonalé.

Jsou to speciální ponožky, z části jsou z froté úpletu a z části z ovčí vlny.

 Lidi, to vám je pocit pohodlí!

 Ponožky nádherně hřejí. Díky ovčí vlně ale jsou zahřáté nohy jen na takovou tu příjemnou teplotu, žádné přehřívání.

Lem mají ponožky extra pružný, a extra jemný.

 Ještě jsem takový nikdy neviděla. Zkoumala jsem ho dlouho, ale je to prostě kouzlo materiálu.

V podstatě je vyřešen problém, který jsem měla – tyhle ponožky prostě kolem nohy naprosto necítím a nevnímám. Nikde vůbec netlačí.

Díky tomu extra pružnému lemu doporučuji na doma a na spaní i těm, kterým otékají nohy, a diabetikům. Ten lem je prostě kouzelný.

Ponožky jsou pojmenované spací, protože díky nim už žádná žena nebude v zimě trpět pocitem ledových nohou. Hurá!

Nemusíte je ale nosit jen na spaní. Můžete je nosit podle vlastního uvážení klidně i do sněhulí, nebo do pantoflí. Jsou dokonalé.

Teď už nás dámy a pánové energetická krize naprosto nezaskočí. V těchto ponožkách budeme v pohodě a v teple.

Samozřejmě ponožky nejsou jen pro dámy, jsou vyráběny i v pánské variantě.

Já jsem si vybrala bílo – šedé ponožky, protože se mi líbí. Na výběr máte ale ze 14 barevných kombinací.

Pokud chcete taky mít nohy i v noci krásně v teple, ponožky si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: Spací ponožky.

Celý sortiment eshopu ponožky tlapka najdete po kliknutí zde: Ponožky Tlapka

 

Medvídek MaiBi

 

Dnes bych vám moc ráda představila nádherného MaiBi medvídka (vůni do auta), na kterého jsem narazila úplnou náhodou na internetu.

Tedy ona to úplná náhoda nebyla. Hledala jsem nějakou příjemnou vůni do auta.

Mám ráda, když auto voní. Tedy nejen auto – mám ráda příjemné vůně všude kolem sebe. Vůně nás provázejí celým životem. Máme s nimi spojené lidi i zážitky. Například já, vždycky když cítím vůni mateřídoušky, vzpomenu si na babičku a prázdniny na venkově. Babička měla vždycky v uloženém povlečení usušenou mateřídoušku, takže když jste si lehli do peřin, cítili jste jemnou mateřídouškovou vůni. Bylo to nádherné. U druhé babičky to zase vonělo skořicí a vanilkou z buchet.  Myslím, že každý z nás má příjemné vůně spojené i s příjemnými vzpomínkami.

Vůně jsou důležité, protože dotváří atmosféru interiéru, ať už jde o byt, dům, nebo třeba právě auto. Vůně do auta mám moc ráda. Radši mám vůně jemné, které neruší při řízení (neodpoutávají pozornost), a v autě vytvoří pohodlnou atmosféru. Je to důležité i proto, že v autě trávíme čím dál tím víc času. Tak proč si ten čas neudělat hezčí příjemnou vůní.

Vůně do mého auta vybírám většinou já, máme s mužem na vůně stejný vkus. Vybírám ráda i vůně do auta syna i dcer. 

Jednu věc ale nemám ráda, a to jsou voňavé stromečky. Pověšené na zrcátku ruší. Vadí mi, když při jízdě lítají sem a tam. Když je rozbalíte, voní silně, po třech dnech skoro vůbec. Proto jsem hledala vůně, které mohu umístit na mřížku větráku, a které voní delší dobu.

A při tomto hledání jsem objevila medvídka MaiBi. Líbí se mi moc designem. Je prostě nádherný. Upoutal mě na první pohled. A znáte to – když vás něco zaujme na první pohled tak, že se k tomu vrátíte i druhý den, je to většinou ta správná volba. Taková věc dělá radost na dlouhou dobu.

Kromě toho, že medvídek MaiBi krásně vypadá, jsem ráda, že je to český výrobek. Když píšu český, tak je fajn, že je opravdu celý český. Od návrhu po výrobu – všechno je vyráběno v Čechách (opravdu žádná Čína!). Je to vidět i na kvalitě. Když jsem medvídka rozbalila, zaujalo mě jeho precizní provedení. Všechno pěkně dočista zarovnané, nikde žádná ostrá hranka ani otřep. Kvalitní práce zlatých českých ručiček.

Obal i samotný medvídek je z recyklovatelných materiálů – to je pro mě další velké plus.

V téhle složité době jsem ráda, že mohu nákupem medvídka tak trochu i podpořit českou firmu a českou ekonomiku.

Medvídci jsou vyráběni v několika barevných provedeních – vybere si každý.

Dark Blue, Azure Blue, Rose Gold a Chocolate, Purple, Silver, a Titan.

Nejvíc se mi líbil asi ten tmavě modrý, ale do interiéru našeho auta se víc hodí stříbrný. Mám tedy Titan – stříbrnou barvu. Ten modrý se mi ale líbí moc, takže ho asi pořídím synovi.

Princip medvídka s vůní je jednoduše geniální. Samotné tělo medvídka je základ, toho pak přiděláte nástavcem do mřížky ventilace v autě. Pomocí ventilace v autě si pak regulujete intenzitu vůně.

 Měníte jen vložku – takový plastový výlisek, který je napuštěný samotnou vůní. Výhodou je, že voní pořád stejně. Není to tedy takový ten systém: „ voním silně a pak vůbec“. Jemná vůně je vylučována ve stále stejné intenzitě.

Já mám medvídka s vůní Wood a citrus – vůně je nevtíravá, příjemná. Mohla by být pro mne víc citronová, ale to už bych chtěla asi moc.

MaiBi medvídci jsou prodáváni zatím se dvěma vůněmi – již zmíněnou Wood a citrus, a ještě Sweet Strawberry – tu jsem zatím nezkoušela. Určitě ji ale ráda zkusím. Doufám, že časem bude výběr vůní širší, ráda bych vyzkoušela víc voňavých variant. Díky snadné výměně voňavé náplně v medvídkovi, mi bude tahle dekorace dělat radost dlouho, tak by bylo fajn mít víc vůní.

Medvídci jsou v interiéru vozu kromě krásné vůně i hezkým doplňkem. Líbí se mi – jsou roztomilí. Je to prostě výrobek, který se povedl. Díky kvalitnímu provedení bude medvídek jezdit v našem autě určitě hodně dlouho. Jako vůně i jako talisman pro štěstí.

Pokud máte, jako já, rádi, když vám auto hezky voní, zkuste medvídka MaiBi. Moc hezky vypadá a krásně voní.

 Díky krásnému provedení a velmi hezkému balení je medvídek bezva tipem na dárek. Díky univerzálnímu tvaru medvídka je to tip na dárek pro muže i ženy – je velmi univerzální.

Pokud si medvídka chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Medvídek MaiBi – vůně do auta.


Actimaris

Roztok na rány sensitive,  gel na rány, nosní sprej

 

Znáte ActiMaris? Je to takový malý zázrak v lékárničce.

Produkty ActiMaris fungují na spoustu neduhů a potíží. V mé lékárničce mají svoje stálé místo.

Účinnost výrobků ActiMaris spočívá v synergické síle aktivního singletového kyslíku a mořské vody. Tyto přírodní složky společně velmi účinně čistí a prokysličují rány a záněty. Ničí i široké spektrum mikrobů.

Mám ráda přírodní produkty, bez zbytečné chemie. ActiMaris je 100 % přírodní, je tak šetrný, že je vhodný i pro novorozence a kojence.

Nejraději mám tři produkty, o kterých vám teď napíšu.

Je to Roztok na rány SensitivGel na rány  a nově i nosní sprej.

Roztok na rány Sensitiv je u nás doma takový malý kouzelný hojivý roztok. Potírám jím všechno, co je třeba.

Já, i moje děti, máme ekzém. Hlavně v zimě se ekzém vždycky zhorší. Já sama ho mám i na obličeji, a to není příjemné žádné ženě  - vypadá to nehezky. No, a když mrzne, všechna ekzémová ložiska pálí a svědí. Začala jsem je proto lehce potírat roztokem na rány ActiMaris Sensitiv. Díky němu se mi ekzém velmi zklidnil a není skoro vidět. Nesvědí, nepálí.

Roztokem potíráme veškerá podráždění na kůži, nebo drobná poranění a odřeniny. Třeba vnuk je teď ve věku, kdy je věčně odřený. Tenhle roztok mu rány krásně vyčistí, a přitom vůbec neštípe. Pamatuju si na pálivé dezinfekce z mého dětství, a jsem ráda, že vnuk se díky ActiMaris roztoku dezinfikování poranění vůbec nebojí.

Doporučuji tenhle roztok i na ruce. Po kovidovém období jsem měla od dezinfekčních gelů úplně zničenou pokožku na rukách. Šupinky kůže a spálená kůže nejen vypadají nehezky, ale celkem dost pálí a svědí. Pak stačí potírat roztokem Senzitiv a zklidnění je celkem rychlé. Díky roztoku jsem se úplně zbavila zničené pokožky na rukách.

Roztok skvěle funguje i na zklidnění zadečku v plenkách malých dětí – jakmile se objeví známky opruzení, zklidníme pokožku roztokem a je vyřešeno.

Pokud máte doma dospívající dítě, nebo sami trpíte rozšířenými póry a „pupínky“ na obličeji, vyzkoušejte potírat obličej, (nebo místo, které potřebujete) roztokem Senzitiv. Pupínků je mnohem méně, a když se objeví, celkem rychle se zhojí.

Roztok skvěle funguje i pro léčbu aftů – na ty trpí hlavně malé děti, a musím říct, že s léčbou aftů máme zkušenost (jako máma 4 dětí opravdu bohatou zkušenost). Jakmile děti onemocní, afty se ukážou v pusince a bolí. Občas mají děti afty i z toho, že olizují ruce a věci, které nemají. Jakmile dítě má afty, je plačtivé, nemůže jíst a nešťastní jsme všichni. Tenhle roztok je nejlepší léčivý přípravek na afty, co jsme zatím měli.

Roztok je opravdu velmi univerzální, v podstatě ho můžete použít na jakékoliv poranění a poškození pokožky.

Kde nestačí roztok Senzitiv, je fajn doplnit Gel na rány

Ten už pak dohojí a vyhojí skoro všechno.

Já ho používám kromě ekzému i na prasklinky za ušima u mě i u dětí. Kdo trpí na suchou kůži, nebo má malé děti, ví, že prasklinky za ušima se udělají velmi snadno, ale zbavit se jich lehké není. Kůže za uchem praskne až do krve, pak bolí, svědí a pálí. Gel ActiMaris mě tohoto problému zbavil, a skvěle funguje i u vnoučat.

Syn trpí na opary a prasklé koutky. Gel ActiMaris sice tvorbě oparů a koutků nezabrání, ale výrazně urychluje jejich zhojení, a zmírňuje bolestivost a nepříjemné pocity.

Moji rodiče jsou už starší, a oba mají cukrovku. Proto se jim všechny ranky snadno zanítí a obtížně se hojí. Díky Actimaris jsme tenhle problém výrazně zmírnili. Maminka má ActiMaris vždycky připravený. Ať už je zlobí nějaký nepříjemný vřídek, nebo škrábanec. Hlavně na jaře a na podzim, kdy ve větší míře pracují na zahrádce, není o drobná poranění nouze. Pak je fajn ránu vyčistit roztokem a namazat gelem na rány. I u diabetiků se pak vše hojí mnohem lépe.

Manžel i syn pracují oba ve výrobě. Hlavně manžel, který pracuje s plechem má často škrábance a říznutí od ostrých hran. Protože plechy jsou špinavé od prachu a oleje, nebylo dřív o zanícené rány nouze. Od doby, co jsem mu rány začala ošetřovat gelem na rány je v pohodě. Rány se hojí a nehnisají.

Gel ActiMaris na rány jsem používala i vloni po operaci žlučníku, a po odstranění znamének na obličeji a zádech. Mazala jsem opravdu poctivě, a musím říct, že na obličeji nepoznám, kde jsem pihy měla, a pooperační jizvy nejsou taky skoro vidět.

Jak říkám – u nás doma máme ActiMaris jako takový kouzelný elixír, který  hojí opravdu skvěle.

Roztok Senzitiv na rány a gel na hojení už znám dlouho. Používám ho opravdu velmi často a jsem s ním maximálně spokojená.

Co jsem ale objevila poměrně nedávno je nosní sprej ActiMaris.

V zimě a na jaře máme nejvíc potíží s chřipkou a virózami. Musím říct, že pro mě je rýma vždycky nejhorší příznak těchto nemocí. Vždycky jsem žertovala, že nejhorší mužská nemoc je rýmička, ale já to mám taky tak. Jakmile mám rýmu, a nemůžu dýchat nosem, cítím se strašně. Proto jsem ráda, že nosní sprej ActiMaris přírodní silou zvládá záněty na nosní sliznici, akutní stavy i ty chronické.

Použití je jednoduché, účinek rychlý. Prostě stříknete a je hotovo. Rýma je vyřešena, a končí rychleji. To je super. Když se v paneláku topí, často mi otékají sliznice v nose. I taky nosní sprej ulevuje. Příznivě vnímám i to, že na rozdíl od klasických – chemických – kapek do nosu mi po použití neteče krev z nosu, a nevzniká na spreji závislost. Takže pokud máte nějaké onemocnění nosohltanu, vyzkoušejte tenhle velmi účinný nosní sprej na přírodní bázi. Rýmy se zbavíte bez chemie. Sprej je dobré doplnit i o roztok na výplach nosu, ten jsem ale zatím nezkoušela, nebyl potřeba – nosní sprej to zvládl zatím sám.

Tím se dostávám na závěr. Pokud bych měla zhodnotit všechny tři produkty ActiMaris, které jsem vyzkoušela, tak bych jim dala velkou jedničku.

S roztokem Senzitiv a gelem na rány mám už dlouhodobou zkušenost, doporučuji vám je s klidným svědomím.

Tyhle věci prostě opravdu fungují, a jsou 100% přírodní. Já sama je mám doma připravené neustále, a radím jejich použití i všem známým – zatím ke všeobecné spokojenosti. Tyhle výrobky se prostě opravdu moc povedly. Nosní sprej zkouším krátkou dobu, a zatím se mnou zvládl jednu chřipku a suchý panelákový vzduch – i tady jsem zatím spokojená.

Takže pokud bych vám mohla poradit – pořiďte si ActiMaris do lékárničky. Určitě budete spokojení.

 

Produkty ActiMaris si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ActiMaris.cz

 

Leifheit Set Clean Twist Disc Mop Ergo

 

Jaro se blíží a kromě těch nádherných věcí, jako je krásně zelená barva trávy a stromů, a rozkvetlých kytiček nás čeká ještě jedna – trochu nepříjemnější věc, a tou je jarní úklid.

Všichni uklízíme tak nějak průběžně, ale po zimě je fajn vysmýčit všechny ty pavoučky co se u nás snaží zabydlet, a vzít úklid tak trochu z gruntu. Prostě s jarem pustit ten svěží, jarní vzduch, čistotu a jarní náladu i k nám, domů.

Já jsem na úklid tak trochu lenoch. Tedy mám ráda uklizeno, ale nerada uklízím s větší námahou, než je třeba. Miluju proto mopy. Jako malá holka jsem musela podlahu vytírat pěkně postaru – kbelík, hadr, koště (někdy „rejžák“) a šup do práce. Po takovém vytírání mi zbyly zničené ruce, a bolavá záda.

Jóóó, to takový mop, to je věc. Vytřeno je raz dva a ruce jsou v pohodě, záda nebolí.

Mop si pořizuji většinou právě na jaře. Prostě si pustím čistotu domů i s novým mopem.

Pokud jde o mopy, miluju Leifheit výrobky. Jsou krásně barevně vyvedené (zeleno bílou kombinaci mám moc ráda), a jsou skvěle funkční. Jako třeba novinka pro letošní jaro – Set Clean Twist Disc Mop Ergo.

Tenhle mop je v kombinaci s kbelíkem perfektní nejen na jarní, ale i na každodenní úklid.

 Pokud máte menší děti, které si hrají často na zemi, je denní vytírání nutnost. Špíny ale nebývá tolik, aby bylo nutné tahat se s velkým kbelíkem. 

Tenhle kbelík je fakt malý, takže pokud ho nechcete vozit na kolečkách, v pohodě ho zvednete - unesou ho i větší děti, takže klidně mohou pomáhat s úklidem. Z vlastní zkušenosti vím, že ždímání v rotačním koši děti opravdu baví, takže se do vytírání celkem hrnou.

Proto oceňuji u tohoto setu operační objem 6 litrů vody – to znamená, že vytírat mohu se 6 litry vody (i když celkový objem vědra je 20 l), nemusím tahat těžký kbelík. Důležitá je v dnešní době i úspora teplé vody –ta je drahá.

Oproti některým jiným mopům, které jsem měla, je novinkou rotační systém umístěný přímo do držadla mopu. Držadlo je dlouhé 140 cm, dá se zkrátit na 109 cm – to je super při uložení mopu.

Kbelík je na kolečkách, nemusíte ho tedy vůbec zvedat, jen si s ním přejíždíte, kam je potřeba.  To ocení hlavně starší lidé, a ti, které bolí hodně záda. Já jsem mop dala i mamince, a je moc ráda. Už je starší, a zvedat vědro je pro ni problém. Teď si přejede mopem, kam potřebuje, a uklízí se jí mnohem příjemněji. Vědro na kolečkách opravdu doporučuji všem starším lidem  -řekli byste maličkost, ale usnadní práci opravdu hodně. Přeci jen s věkem ubývají síly.

Tohle inovované vědro má kromě koleček ještě pár dalších vychytávek – jako třeba ucho tvarované tak, aby se nejen dobře drželo v ruce, ale také si při práci o něj můžu opřít mop, aby nespadl, pokud třeba chci posunout nějaký kus nábytku. Prostě mop vložím do vědra, zvednu madlo kbelíku a opřu do záhybu tyč od držadla. Mop drží, ani se nehne.

Když už jsem zmínila posunování nábytku – pokud máte nábytek na nožičkách, nebude posunování nutné.

 Mop má flexibilní hlavici. Tak flexibilní, že s ní můžete otáčet všemi směry, a držadlo sklopíte při vytírání tak, že se dostanete pod nábytek v pohodě a snadno, aniž byste ho museli odsunout kvůli vytírání.

Hlavice je u tohoto mopu třásňová. Jednoduchým kliknutím ji nasadíte na držadlo, a pak už jen pohodová práce.

Vlákna mopu jsou micro duo – skvěle čistí podlahu, intenzivně vstřebávají a odstraňují nečistoty. Při znečištění lze mop vyprat na 60 stupňů. Pokud chcete náhradní hlavici mopu, můžete si ji samozřejmě dokoupit.

Ždímání mopu je v rotačním koši v kbelíku – pohybem držadla vyždímáte mop a můžete pokračovat ve vytírání.

No, a když je vytřeno, vylijete snadno špinavou vodu – vědro se velmi dobře drží, a má šikovně vyrobenou část, kudy se voda vylívá. Jde to skvěle, aniž by voda tekla jinudy, než je potřeba.

Záruka na tento set mopu a vědra nejsou jen dva, ale 3 roky.

 Leifheit totiž vždycky za kvalitu svých výrobků ručí. To mám na Leifheit výrobcích moc ráda. Jsou trvanlivé, a kvalitní. Pokud se nějak poškodí, nebo nefungují, jak mají, Leifheit vám je bez jakýchkoliv reklamací vymění za nové. Mně se tedy ještě nestalo, že bych musela nějaký výrobek reklamovat, ale kamarádka měla problém a vyřešeno bylo rychle, a prakticky obratem dostala nový výrobek.

Pokud si tedy budete chtít usnadnit nejen jarní, ale každodenní úklid, vyzkoušejte set kbelíku a mopu Leifheit. Jsem maximálně spokojená. Je perfektní i na každodenní, nebo rychlý úklid – vytřete už se 6 litry vody (šetří vám tedy i drahou teplou vodu), a perfektně se mi s ním pracuje. Malý pomocník připravený na okamžitý úklid.

Uklízet jde pěkně pohodlně, bez bolesti zad, bez námahy a klidně i s nalakovanými nehty.  Vyzkoušela jsem to s rotačním mopem Leifheit a jsem maximálně spokojená.

Doposud jsem dávala přednost spíš plochým mopům, ale tenhle třásňový mi vyhovuje opravdu hodně. A díky třásním je vhodný i na dlažbu, a kamennou podlahu. Je tedy opravdu univerzální na všechny typy podlah.

 Rotační úklidový set Clean Twist Disc Mop Ergo určený pro mytí podlah bez kontaktu rukou a špinavé vody značky Leifheit.
 

 •  Ideální na dlažbu a kamenné podlahy.
 • - Novinkou je rotační systém umístěný přímo v držadle
 • - možnost rychlého ukončení přímo uživatelem
 • - nová velká rotační komora, která lze jednoduše a rychle zasadit do vědra,
 • - univerzální celkový objem vědra 20l ,operační objem 6l ,vědro s jedním držadlem, flexibilní rotační kloub
 • - Třásně mopu z mikrovlákna pro intenzivní vstřebávání nečistot.
 • - Set obsahuje: mop, rotační komoru, 20l vědro.
 • - Možnost nákupu náhradní hlavice.
 • - Záruka 3 roky

Pokud si chcete tenhle super set prohlédnout, klikněte zde: Set Clean Twist Disc Mop Ergo.

 

Celý sortiment eshopu Leifheit najdete po kliknutí zde: eshop Leifheit

 
 

Ozonidy

Mycí roztok  Idrozoil, krém Dermozoil, krém Acnozoil

Když jsem dnes sedla ke psaní téhle recenze, přemýšlela jsem, jak začít. V hlavě se mi honí tolik myšlenek a pocitů, že nevím, čím začít dřív.

Tak to vezmu pěkně od začátku, a představím vám alespoň ve stručnosti, co jsou Ozonidy, a pak přípravky, které jsem vyzkoušela, a moc mi pomohly.

 • rychlá eliminace zánětu, infekce, bolesti, otoku, začervenání a svědění
 • unikátní produkty s patentovanou složkou OzoilE
 • 100% přírodní složení

 

Tentokrát jsou to hojivý roztok Idrozoil, krém na regeneraci kůže a taky krém na prevenci a léčbu akné.

Protože jsem těmi přípravky celkem nadšená, určitě to nebude poslední recenze. Dobré věci se totiž mají chválit, a dávat o nich vědět. Já například jsem se o výrobcích z eshopu Ozonidy.cz dozvěděla úplnou náhodou – když jsem hledala svoje oblíbené ActiMaris produkty. Kdybych o těchto Ozonidových produktech věděla dřív, ušetřila bych si spoustu nepříjemných zážitků s mou přecitlivělou a problematickou pokožkou (kterou po mně naneštěstí zdědily i moje děti a vnoučata).

Teď už ale opravdu od začátku.

Na stránce Ozonidy.cz jsem objevila spoustu velmi zajímavých produktů – Ozoile.

Co je to Ozoile?

Je to 100% přírodní alternativa léků a steroidů pro použití na kůži a sliznici. Výrazně podporuje hojení, působí proti zánětu a bolesti, svědění. Působí proti bakteriím, virům, kvasinkám, plísním. Nemá vedlejší a nežádoucí účinky. Je to patentovaná složka, která aktivuje růstové mechanizmy důležité pro hojení a obnovu tkáně.

Je to unikátní kombinace ozonu a extra panenského olivového oleje, stabilizovaná acetátem vitamínu E.

Ozoile obsahuje:

 • OZONIDY získané ozonizací extra panenského olivového oleje, působí protizánětlivě, mikrobicidně, rychle snižují otok a zmírňují bolest.
 • BIOPEROXIDY jsou zodpovědné za mikrobicidní a protizánětlivý účinek (snížení otoku, zarudnutí, svědění)
 • KYSLÍK napomáhá rychlé obnově poškozené tkáně
 • VITAMÍN E ACETÁT zvyšuje protizánětlivý účinek Ozonidů

To jsou fakta, která najdete na stránce a eshopu.

Pokud se vám to zdá složité, tak to shrnu asi takhle. Jsou to prostě super přípravky, které vás zbaví potíží, aniž byste museli používat drastické masti. Tedy abych to nepřehnala. Jasně, že to není způsob: „Jednou se namažu a je po potížích“.

Není to zázračná mast, co vás ve vteřině zbaví obtíží. Chce to jako u všech hojivých přípravků trochu trpělivosti. Pokud máte nějakou vleklou a velmi silnou třeba vyrážku, nebo formu akné, musíte počítat, že to není kouzlo, které vyřeší ve vteřině problém, ale určitě pomůže zmírnění obtíží. Mám to vyzkoušené.

Jak už jsem zmínila, mám hodně citlivou pokožku. Trpím na ekzémy – a to po mně zdědily i děti a vnoučata, mám seboreu, podrážděnou pokožku hlavy, suchou pleť se sklonem k šupinkám, co je hodně citlivá. Najít tedy přípravek, který mi bude vyhovovat a zbaví mě potíží, nebylo jednoduché. Některé krémy z reklam jsou krásně voňavé, ale po jejich použití jsem se osypala, nebo jsem byla flekatá a nevypadalo to dobře. Teď jsem díky produktům z řady Ozonidy bez potíží. Došlo ke zklidnění všech problémů.

Protože kožní problémy jsou v zimě vždycky horší, občas jsem měla pocit, že si budu muset dát na hlavu papírový pytlík, a na něm vystříhnout dírky pro oči. Všechny kožní problémy se mi zhoršily, takže jsem byla flekatá jako dalmatin, a hlava mě svědila opravdu neskutečně. Proto jsem použila mycí roztok Idrozoil, mast Dermozoil, a dcera i mast na akné Acnozoil.

Samozřejmě vám tu nemůžu vypsat všechny hojivé účinky – ty najdete na stránkách eshopu, takže stačí vždy u jednotlivého přípravku rozkliknout odkaz a dozvíte se vše, co potřebujete vědět do nejmenšího detailu.

Mycí roztok Idrozoil by měl mít doma každý, kdo má jakýkoliv kožní problém.

 Pro mě se tenhle přípravek stal takovým univerzálem na každou potíž.

 Já jsem ho poprvé použila na pokožku hlavy. Svědění, šupinky, lupy – občas až prasklinky v kůži –to mě zlobilo dlouhodobě, i když jsem používala šampony z lékárny. Po třech použitích se mi kůže na hlavě srovnala tak, že poprvé po několika letech ze mě nepadají neustále lupy a neškrábu se pořád na hlavě. Je to úžasný pocit.

Tenhle roztok ale není jen na mytí hlavy, ale vlastně na jakoukoliv hygienu suché a podrážděné pokožky těla, hlavy, ale i genitálií. Určeno je pro osoby s ekzémem, lupénkou, i seboroickou dermatitidou.

Můžete si s ním mýt i zadeček, pokud máte hemeroidy – babi a děda si moc pochvalují!

Použití je vhodné i po porodu nebo v době menstruace- opravdu hojí a pomáhá.

Pokud nosíte ortézy, fixatéry, nebo dlahy – je fajn si pokožku omývat tímhle roztokem, zbavíte se svědění!

Dámy s větším poprsím určitě ocení jako mazání pokožky pod prsy – pokožka tam má sklon k zapaření, a to je nepříjemné. Já už tyto problémy nemám- díky tomuto roztoku.

Použití je přitom velmi jednoduché – stačí nanést na houbu, žínku, nebo na dlaň a protřít pokožku, pak opláchnout. U mytí vlasů na mokrou hlavu, protřít a pak opláchnout. U intimních partií a konečníku nanést přípravek, jemně protřít a opláchnout vodou. Nic složitého.

Pokud si chcete přečíst všechny informace, nebo si přípravek koupit, klikněte zde: Idrozoil na kůži, sliznice a pokožku hlavy.

 

Další přípravek, který jsem vyzkoušela je Dermozoil.

Tady nemusím moc vysvětlovat – je to přípravek na kůži. Slouží k podpoře všech forem dermatitidy a dermatologických onemocnění.

 Snižuje zánět, podráždění, svědění, zarudnutí, vysušování a olupování pokožky.

Stačí 2- 3 x denně namazat postižené místo a jeho okolí.

Je bez lepku, bez barviv a bez alergenů.

Neobsahuje žádnou chemicky vyrobenou léčivou látku.

Moc mi vyhovuje na pokožku ruky, kterou mi poničila dezinfekce. Taky moc fajn je na citlivou pokožku za ušima, která má sklony k praskání. To často trápí malé děti. Pro malé děti je krém fajn i na plenkovou dermatitidu a zapaření, opruzení.

 Po pravidelném používání se mi hodně zklidnila kůže na nose – mám ji podrážděnou v místě, kde se jí celý den dotýkají brýle. Taky se mi olupovala pokožka mezi obočím, v obočí a na čele – stačí několik promazání a je mi fajn. Teď už mi stačí jen udržovací mazání jednou denně.

Pokud si chcete tento 100% přírodní léčivý prostředek koupi, nebo přečíst víc informací, klikněte zde: Dermozoil krém na podrážděnou pokožku

 

Třetí přípravek je Acnozoil.

Tenhle přípravek ocení každý, koho trápí jakákoliv forma akné, tvorba černých teček, nebo akutní a chronické kožní léze.

Snižuje tvorbu kožního mazu, a působí proti infekci a zánětu, zarudnutí a svědění. Doporučuji všem, kdo mají doma teenagery, nebo je trápí akné.

O tom není třeba se moc rozepisovat – s akné se v životě setkal určitě každý z nás, a určitě s ním má zkušenost. Všichni se rádi zbavíme pupínků a černých teček.

Přípravek si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: krém Acnozoil

 

Co říct na závěr – snad jen takové malé shrnutí.

Všechny přípravky, které jsem Vám tu představila, jsou opravdu přírodní, bez zbytečné chemie.

 Při pravidelném používání zmírní nepříznivé kožní projevy, aniž byste museli používat chemické přípravky.

Všechny tyto tři přípravky jsem vyzkoušela a jsem maximálně spokojená. Opravdu účinkují. Chce to ale trpělivost, nečekejte zázrak po prvním použití. I když třeba při použití Idrozoilu jsem cítila znatelnou úlevu od svědění pokožky hlavy hned po prvním umytí. To zklidnění bylo velmi příjemné.

Ještě jedno takové upozornění- nečekejte parfémované vyvoněné krémy a mastičky. Upřímně- třeba mě tyhle přípravky moc nevoní. Mají takovou jemnou, zvláštní vůni, která není úplně lákavá. Tyhle přípravky ale nejsou proto, aby voněly – parfemace totiž dráždí pokožku. Pokud chcete vonět –použijte parfém.

 Takže shrnutí v jedné krátké větě: nevoní, ale opravdu pomáhají.

Jsem přípravky nadšená, takže brzy čekejte další recenzi – poctivě zkouším další super přípravky s Ozonidy.

Na eshopu najdete spoustu přípravků i ve výhodných sadách.

Takže když si přípravek vyzkoušíte a oblíbíte, můžete si koupit sady, ve kterých se jednotlivé produkty svým hojivým účinkem doplňují.  V sadě vyjdou přípravky cenově vždy o dost cenově lépe, než když je kupujete jednotlivě.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Ozonidy.cz

 


Kompaktní odstraňovač chlupů a žmolků z oblečení

 

 

Na eshopu Zaparkorun.cz jsem objevila bezva vychytávku, a tou je odstraňovač chlupů a žmolků z oblečení. Já bych to oblečení doplnila ještě o další textil v domácnosti – různé deky, přehozy, ale hlavně sedací souprava.

Tuhle prima věc ocení každý, kdo má doma nějakého chlupáče.

Ať je to pes, kočka, nebo třeba fretka.

 I když vlastně nejen na zvířecí chlupy, ale i na vlasy je tahle věc fajn.  Pochopí to každý, kdo má doma nějakou dlouhovlásku. Tedy i muži mívají dlouhé vlasy – třeba rockeři – abych je nenaštvala, že jsem na ně zapomněla. Protože já sama jsem měla vlasy dlouhé až do pasu, vím, že se stačí opřít na látkové sedačce, a po pár dnech je opěradlo plné dlouhých vlasů. To samé je i na kobercích a koberečcích. Je mi jasné, že nikdo nebude koberec čistit odstraňovačem, ale jsou místa, kde je vlasů hodně, a tam je pak fajn ho použít. Třeba koberečky u postele, nebo v koupelně.

Primárně ale je tenhle odstraňovač chlupů a žmolků fajn na odstraňování chlupů z oblečení. Protože dcera má pejska s delšími chlupy, když se přijde pomazlit, je to moc fajn. Když mi ale seskočí z klínu dolů, mám na legínách, halence i mikině chlupů opravdu hodně. Všechny je obrat rukou prostě nejde. A pračka taky úplně všechny neodstraní, naopak se chlupy dostanou i na prádlo, které ve styku se zvířecí srstí nebylo. Výsledek je pak takový, že jsou chlupy úplně všude.

Měla jsem doma různé lepící válečky na chlupy, ale moc spokojená jsem nebyla. Většinou lepí jen chvíli, po pár opláchnutích jsou k ničemu. Ze zoufalství jsem si pak dávala na ruku izolepu a obírala oblečení i sedačku pomocí lepící strany izolepy. Výsledek byl lepší, než s válečky, ale celkově nic moc.

Nejen na chlupy je tahle vychytávka fajn. Odstraní i žmolky na oblečení – z legín, teplákovky, i fleece materiálu.

Tenhle prima odstraňovač žmolků a chlupů je prostě úžasný.

Je to úplně jednoduchá věc. Materiál je: dřevěná rukojeť, měděná čepel a plast.

Už když tedy vidíte odstraňovač na obrázku, nebo ho držíte v ruce, je jasné, že ten se jen tak nezničí.

Navíc je v podstatě napořád.

Měděná část má na sobě takové vroubky, které na sebe zachytí potřebné nečistoty. Ať už jsou to zvířecí chlupy, dlouhé vlasy, žmolky na oblečení, nebo cokoliv, co potřebujete dostat dolů z oblečení- jde to.

Princip je úplně jednoduchý. Vezmete rukojeť do ruky a jezdíte tahy jedním směrem po čištěné látce. Když se naučíte, jak naklopit tu čepel, jde to skvěle. Pak jen chlupy jednoduše sejmete rukou, nebo opláchnete a je hotovo.

Zkoušela jsem i na mikině z fleece, kterou jsem vyprala omylem s papírovým kapesníčkem v kapse, a povedlo se mi tu kalamitu obrat pomocí tohoto odstraňovače chlupů.

Pokud tedy máte doma nějakého chlupatého domácího mazlíčka, a občas šílíte z toho, že máte chlupy prostě úplně všude – hlavně třeba teď na jaře, když se naši mazlíčci přesrsťují, vyzkoušejte tenhle odstraňovač.

 Zbavíte se nečistot, a v konečném důsledku i dost ušetříte. Pokud byste totiž na chlupy a žmolky kupovali lepící válečky, budete je kupovat pořád. Pokud si koupíte tenhle odstraňovač chlupů – máte ho napořád.

Já jsem z něj nadšená. Konečně mám čistou sedačku bez chlupů, a na oblečení nemusím pořád obírat chlupy prsty. Prostě přejedu oblečení odstraňovačem chlupů a je hotovo.

Odstraňovač je z eshopu Zaparkorun.cz. Cena přesně odpovídá názvu eshopu – koupíte ho doslova za pár korun.

Pokud si chcete odstraňovač prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Kompaktní odstraňovač chlupů a žmolků z oblečení

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: Zaparkorun.cz

Video, jak odstraňovač používat najdete po klinutí zde: Instruktážní video

 


Konferenční stolek Alora – webe / dub kraft zlatý

 

Dnes bych vám chtěla v recenzi popsat nádherný konferenční stolek Alora z eshopu ATAN nábytek.

Jako malá holka jsem nesnášela, když babička a maminka na jaře vyhlásily velký jarní úklid. Začalo se malovat a uklízet po zimě, aby se s příchodem jara všechno blýskalo a vonělo.

Dnes to dělám taky – miluju, když doma vyženu a vymetu zimu ze všech rohů a koutů, a ucítím příjemnou vůni svěžesti a čistoty. Letos mi ale nějak ten pocit „neladil“. Pořád jsem zjišťovala, co mě na obýváku po úklidu ruší. Pak jsem na to přišla. Konferenční stolek.

Měla jsem obyčejný, koupený před pár lety jako provizorní. Ale znáte to, provizorní věci občas doma zůstanou déle, než by měly. Ten stolek byl už fakt ošklivý. Měl nekvalitní desku, která byla oloupaná a odřená, ani dečky to nezachránily.

Pustila jsem si tedy do bytu jaro i volbou nového kousku nábytku pro radost.

Vybrala jsem si nový konferenční stolek na eshopu ATAN.cz.

Společnost ATAN se na českém trhu pohybuje už více, než 20 let. Působení firmy odstartoval v roce 1994 pan Marek Javorský prodejem několika kusů židlí. Během pár let se nábytek ATAN vyhoupl mezi největší prodejce v České republice, a na této pozici se drží dodnes. Patří mezi nejdéle působící internetový obchod s kompletní nabídkou nábytku. Koupit zde můžete vybavení kuchyní, obýváků, ložnic, dětských pokojů, koupelen, kanceláří – prostě celý byt si můžete vybavit nábytkem z jednoho eshopu.

A co je důležité – ze spolehlivého eshopu!

Ono v dnešní době je to opravdu velmi těžké, orientovat se v tom, kde nakoupit. Mám zkušenost s několika nábytkovými eshopy, a moc spokojená jsem nebyla (dlouhé dodací lhůty, poškozené zboží, špatná doprava a tak dále). Proto jsem si vybrala eshop ATAN nábytek, kde jsou recenze velmi pozitivní.

O tom, že je eshop nábytku ATAN kvalitní, svědčí například i to, že byl v roce 2015 vybrán mezi finalisty ankety Shop roku!

Tady prostě můžete nakoupit opravdu bezpečně, nemusíte se bát, že vám přijde nekvalitní zboží.

Super je i rychlost dodání – v průměru doručují zboží za 3,1 dne. To je opravdu fajn, protože jiné nábytkové eshopy jsou občas s dopravou v problému – trvá to. V ATANU ne.

Začala jsem tedy vybírat. Než jsem vybrala konferenční stolek, mrkla jsem i do ostatních sekcí nábytku.

V nabídce totiž mají 28 238 druhů nábytku!

To je fajn. Nábytek jsem si pořizovala už před spoustou let, a je to na něm vidět.

Konferenční stolek je první na řadě, určitě ale budu muset obměnit i další „nábytkové stařečky“. Ono je hodně důležité, abychom se doma cítili spokojení, a prostředí na to má velký vliv.

A teď už tedy k výběru konferenčního stolku.

Neměla jsem moc jasnou představu. Věděla jsem jen, že bych moc ráda, aby alespoň část stolku byla z dubu. Mám moc ráda dřevo. Dub má spoustu variant, barev a kresby dřeva – všechny se mi ale moc líbí.

Další limitující faktor byly nožičky – nechtěla jsem už jednotlivé nožičky, protože ze zkušenosti vím, že často se začnou kývat, a stolek je pak nestabilní (i moje podlaha volá po rekonstrukci, protože je křivá – byl špatně vylitý beton, a mám podlahu zvlněnou, proto je nestabilita často velmi nepříjemná, a každé kafe vylité).

No a další limitující prvek byl cena. Jako většina z nás, i já musím být kvůli inflaci a cenám energií opatrná.

Když jsem tyhle „limity“ řekla doma, začali se mi smát, že takový stolek nekoupím – mám si ho prý stlouct z bedniček.

Ale mýlili se. Sehnala jsem

V ATAN nábytku na mě „vyskočil“ v nabídce stolek, do kterého jsem se zakoukala na první pohled.

Je to Konferenční stolek Alora – webe / dub kraft zlatý.

Je to přesně takový stolek, jaký jsem si představovala. Ani jsem nevybírala dlouho. Tohle byla prostě láska na první pohled.

Stolek je moderní, na první pohled zaujme designovým provedením.

Kombinace barev webe magic/dub zlatý je krásná, moderní a neobvyklá.

Jak už jsem psala, miluju kresbu a barvu dubového dřeva. Kdyby ale tenhle stoleček jen z barvy zlatého dubu, nebylo by to ono. Tmavá barva ze stolku dělá neokoukaný, a zajímavý kousek nábytku. Vypadá to báječně. Kombinace tmavé a světlé barvy k sobě dokonale ladí.

Po objednání stolek přišel přesně v termínu, jaký byl uveden u stolku na eshopu.

Konferenční stoleček mi přišel v demontovaném stavu – v celkem malé krabici. Přiznávám, že z toho jsem se trochu orosila. Nevěděla jsem, jestli si zvládnu sestavit stolek sama.

Nemusela jsem se ale bát – a ani vy nemusíte!

Stolek má každou desku pěkně označenou nálepkou, a v návodu je přesně popsáno, i obrázkem nafoceno, který díl kam patří. Chytré vruty mají „zarážku“, takže je našroubujete jen tak, jak mají být.

Celé sestavení je pomocí chytrých šroubů, vrutů, kolíčků – vše do sebe zapadne přesně tak, jak má. Složení zvládne opravdu každý – i naprostý laik, jako jsem já.

Stolek je prostě nádherný. Na obrázku vypadá hezky, v reálu asi ještě líp. Vždycky, když vejdu do pokoje, okamžitě mi přitáhne k sobě oči.

Není velký – rozměry stolku jsou 41,7 x 70 x 40 cm.

Prostě tak akorát na posezení s kávou, na mističku sušenek ke kávě a nějakou pěknou dečku, nebo vázičku jako dekoraci.

Pod hlavní deskou je odkládací prostor – na knihy, mobil, nabíječku, brýle – prostě co potřebujete.

Mám tenhle stoleček moc ráda. Líbil se mi od první chvíle, co jsem ho na eshopu objevila, a dělá mi velkou radost každý pohled na něj.

Ještě větší radost mi ale dělá to, že jsem objevila eshop, kde svět je ještě v pořádku.

Eshop, který je plný kvalitního zboží, které odpovídá popisu a obrázkům. Kde si nakoupím v klidu, a nemusím se bát, že budu zklamaná. Doprava i platba fungují na jedničku.

Komunikace s eshopem je taky v pohodě – to je pro mě důležité, protože když si nejsem jistá, nechám si ráda poradit, nebo vysvětlit. V ATANu s vámi komunikují tak, že se cítíte příjemně.

Zboží mi přišlo rychle a v pořádku – tak, jak to má být.

Eshop je velmi přehledně uspořádaný.

Na levé straně stránky najdete vypsané hlavní kategorie nábytku, a ty mají jednotlivé podkategorie. Od dekorací až po velké kusy nábytku – vyberete si tu v pohodě cokoliv. Velmi snadno se „proklikáte“ přesně tam, kam potřebujete. Zboží, které hledáte, najdete rychle. Pokud se vám to nepodaří, vyhledávač na stránce funguje skvěle.

Při nakupování na eshopu ATAN nábytek jsem se cítila uvolněně a v pohodě. Budu se sem ráda vracet. Mají tu ohromný výběr za přijatelné ceny.

Chcete se přesvědčit? Podívejte se sami! Zboží si můžete prohlédnout zde: ATAN.cz

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit stejný stolek, jako já, klikněte zde: Konferenční stolek Alora – webe / dub kraft zlatý


Candleberry svíčky

 

Vůně. Provázejí nás celým životem.

Spoustu zážitků máme v paměti uložených spolu s vůní.

Například já nikdy nezapomenu na vůni vlásků mých čerstvě narozených dětí. Nebo třeba na babičku. Jakmile si vzpomenu na babičku, vybaví se mi vůně mateřídoušky, kterou voněly její zástěry a povlečení. Měla sušenou mateřídoušku mezi prádlem, a to vám byla vůně. U druhé babičky to zase vždycky vonělo sladkým pečením – buchty a štrúdl – kuchyně voněla vanilkou a skořicí. Nebo moje první láska – byl to Jirka ve školce, a voněl žvýkačkou Pedro. A tak bych mohla pokračovat donekonečna.

Vůně jsou pro nás důležité. Třeba při relaxu mám moc ráda jemné a příjemné vůně.

Co ale miluju, a vždycky budu milovat, jsou vůně, kterými provoním svůj domov. Miluju, když mi to doma hezky voní. Hned se pak cítím lépe.

Vyzkoušela jsem spoustu typů a druhů bytových vůní. Ty ve spreji mi nevyhovují vůbec. Pak jsou tu různé difuzéry – ale ty vždycky chvíli voní tak intenzivně, až je to protivné, a pak zas vůně rychle zmizí. Pokud mám difuzér s dřívky, ten zase nejde „vypnout“. Voní, dokud se neodpaří. To mi ale nevyhovuje.

 Já ráda vůně střídám podle nálady.

Proto jsem si velmi oblíbila vonné svíčky. Voní nádherně, provoní celý byt, a když chci jinou vůni –prostě zapálím knot u jiné svíčky. Je to jednoduché, účinné a nádherně vonící.

I mezi svíčkami si ale je třeba vybírat. Hlavně koukám, z jakých jsou materiálů – aby dostatečně dlouho voněly a přitom aby do vzduchu neuvolňovaly nějaké alergeny, nebo látky, které prostě doma nechceme.

V neposlední řadě, kromě kvality, je pro mě důležitá i cena. Nechci za mini svíčku zaplatit  majlant – v dnešní době kdy otáčíme všichni každou korunu.

Objevila a oblíbila jsem si svíčky Candleberry.

 

Nádherně voní, jsou bezpečné a hlavně – jsou cenově dostupné pro každého.

Něco málo o společnosti Candleberry. Je to rodinný podnik z z Franfurktu v Kentucky (USA). Rodina Fowleru se rozhodla vyrobit kvalitní svíčku s výraznou vůní. Každá svíčka Candleberry představuje dlouhý proces experimentování, pokusů, vylepšování a testování. V Candleberry nenajdete žádné průměrné svíčky – jen ty nejkvalitnější opustí výrobu a jdou do prodeje.

 Svíčky mají vysokou koncentraci vonné složky, takže provoní celý dům.

Svíčky jsou vyráběny jen z těch nejkvalitnějších materiálů, aby mohly být používány i alergiky.

Já jsem otestovala tři druhy svíček.

Svíčku Veselé Velikonocesvíčku Mulberry a Bergamot Amber.

Ještě než začnu popisovat jednotlivé svíčky, musím upozornit ještě na jednu věc. Svíčky jsou v silném skleněném obalu, a mají víčko – jsou tedy opravdu bezpečné.

Mají obsah 624 g – jsou tedy opravdu velké.

 Za cenu, za kterou je koupíte, máte tedy opravdu dlouhou dobu hořící svíčku. Svíčky hoří celkem pomalu, takže vám vydrží opravdu hodně dlouho!

Doba hoření je udávána 140 – 160 hodin!

A teď k jednotlivým svíčkám:

Protože se blíží Velikonoce, neodolala jsem svíčce Veselé Velikonoce s nádhernou nálepkou s kresbou výtvarnice Dany Kobrové.

Svíčka voní jako slavnostní pečení. Chvíli cítím vanilku, pak rum, a máslo, pak mám pocit, jako bych cítila sušenky – je to prostě nádherná vůně vanilkového pečení.

Je to vůně tak krásná, že máte pocit, jako byste vešli do výrobny u cukráře a zhluboka se nadechli.

Popis vůně:

Hlava: Francouzská vanilka

Srdce Vanilkový rum

Základ: Javor a máslo

Tahle svíčka je vhodná hlavně pro milovníky vanilky a její vůně.

Svíčku si můžete prohlédnout, a zjistit informace po kliknutí zde: svíčka Veselé Velikonoce

 

Druhá svíčka se jmenuje Mulberry.

Tuhle vůni jsem vybrala hlavně kvůli synovi, který má nejraději ovocné vůně.

Tato vůně stála u zrodu Candleberry před 25 lety.

Vůbec se nedivím, že je prodávána s úspěchem dodnes. Voní opravdu báječně.

Ta nádherná ovocná vůně je skvělá na každý den, ať je léto, nebo zima – je prostě univerzální.

Nejvíc z ní asi cítím třešně, jahody a občas i broskev. Je to taková směs, kdy neidentifikujete přesně jednotlivou vůni, ale máte pocit, jako když si přičichnete k misce plné šťavnatého ovoce.

Vůně se jemně prolínají, takže nemáte takový ten pocit, kdy po chvíli vůni nevnímáte. Tady jsou vůně tak krásně spojené, že vůni vnímáte celou dobu, co svíčka hoří, ale i dlouho poté, co ji zhasnete.

Objem je opět 624 g, délka hoření 140 – 160 hodin!

Hlava: Moruše, pomeranč

Srdce: Třešeň, jahoda

Základ: Broskev, ananas, banán

Svíčku si můžete prohlédnout, a zjistit informace po kliknutí zde: svíčka Mulberry

 

Poslední svíčku, kterou jsem vyzkoušela, a která je zároveň vůní dubna v Candleberry je Bergamot Amber.

Svíčka má světle modrou barvu, a je ozdobena etiketou s obrazem Kostel v Cassone od Gustava Klimta.

Popis vůně je modrý jantar a dub s nádechem citrusů.

Pokud bych měla popsat, jak voní, tak upřímně nevím, jaká slova použít.

Je to taková jemná, příjemná vůně. Citrusy v ní lehce cítím, a pak taková vůně dřevin a květin.

Je to taková jemná, nosu lahodící vůně.

Je to jemňoučce nasládlá vůně, která přechází do květin.

Vůně je svěží – je to přesně taková vůně, kterou chci cítit, když otevřu dveře domů.

Tahle vůně mi vyhovuje ze všech nejvíc. Navodí velmi příjemnou atmosféru, taková vůně letního dne na louce, nebo v zahradě.

U téhle vůně zůstanu jako u momentálně nejoblíbenější.

Hlava: Květina “Bird of paradise” (Královská strelície), levandule, pelargónie

Srdce: Modrá ambra, mladá mandarinka, bergamot

Základ: Vanilka, pačuli, lilie

Hmotnost 624 g

Doba hoření 140 – 160 hodin

Svíčku si můžete prohlédnout, a zjistit informace po kliknutí zde: svíčka Bergamot Amber

Na závěr takové malé shrnutí.

Jsem moc ráda, že jsem svíčky Candleberry objevila. Všechny totiž nádherně voní, a v poměru cena – kvalita jsou opravdu super!

Pokud si nejste jistí, a nechcete hned velkou vůni, zkuste si koupit menší balení, nebo vonný vosk. Vyberte si tu svou oblíbenou vůni, a pak už kupujte výhodné velké balení.

Mezi jednu z výhod svíček Candleberry patří, že jsou v hezkém skleněném obalu, s praktickým víčkem. Můžete je tak mít vystavené na polici, a vybírat si vůni, kterou si chcete zpříjemnit den. Praktické víčko pak sklenici uzavře, takže vůně není cítit (tedy ve chvíli, kdy ji cítit nechcete).

Pokud už vám svíčka dohořívá, na spodu sklenice zůstane většinou zbytek voňavého vosku. Nevyhazujte ho, ale použijte v aromalampičkách – svíčku tak využijete opravdu beze zbytku.

Protože si v Candleberry dávají záležet i na tom, aby skleněné obaly svíček měly hezkou etiketu, svíčka moc hezky vypadá, a je vhodná i jako dárek.

Na stránce Candleberry.cz se velmi snadno zorientujete. Je přehledně utříděná.

Vybírat si tak můžete z jednotlivých kolekcí, jako například: Jarní novinky, kávová kolekce, Bourbon Spirits, Nouveau kolekce, Zimní kolekce, Jarní a letní kolekce, Celoroční kolekce, Jim Beam kolekce, Grapes & Grains.

Tady si určitě svíčku vyberou i pánové do pracoven, nebo k relaxaci – káva, bourbon, nebo Jim Beam jsou pro ně jako dělané!

Dále si můžete vybírat, jakou velikost svíčky chcete – větší, nebo menší.

Vybírejte mezi velkými 624 g svíčkami, malými 284 g, vonnými vosky, difuzéry, vůněmi do auta (ty určitě zkusím a dám vám vědět).

Pokud chcete darovat svíčku jako dárek, můžete si pořídit svíčku s vlastní etiketou.

Pokud si nejste jistí, jakou vůni má obdarovávaný rád, darujte dárkový kupon.

Se svíčkami Candleberry jsem spokojená. Pokud i vy si chcete užít krásně voňavé dny a relaxační chvilky, určitě tyhle svíčky vyzkoušejte.

Chcete si prohlédnout všechny produkty Candleberry, a vybrat si nějakou voňavou svíčku, nebo vosk pro radost?

Stačí kliknout zde: Candleberry.cz

 

Lehká zavinovačka do vajíčka moka medvídci s spací pytel s delfínky

 

Musím se pochlubit, narodil se mi malý vnouček. Trochu spěchal na svět, takže je droboučký, a potřebuje udržovat v teple. Malým miminkům dělá dobře být zabalení do zavinovačky – lépe se jim pak spí.

Dnešní doba je plná cestování. Protože dcera bydlí na vesnici, musí často jezdit do města – k lékaři, na nákup, na úřad. Miminko samozřejmě jezdí s ní, takže je nutná autosedačka.

V autosedačce miminko musí být přikryté, aby mu bylo příjemně teplo. Jenže na teplý fusak, nebo zavinovačku to už není, a deka z autosedačky ráda padá.

Proto jsem pořídila perfektní letní zavinovačku do autosedačky od rodinné české firmy Kaarsgaren, a na spinkání doma nádherný spací pytel s nožičkami.

Kaarsgaren je česká rodinná firma, která se zabývá výrobou kojeneckého a dětského textilu, a chráničů matrací. Spolupracují se Státním zdravotním ústavem, takže všechny materiály, které používají, jsou otestované na nezávadnost pro děti do 3 let. Vždycky upřednostňují kvalitu před kvantitou, většina výrobků je z BIO a EKO textilu.

Letní zavinovačka do autosedačky, kterou jsem vybrala, je v barvě moka (bílá káva) s potiskem roztomilých vkusných medvídků.

Já tedy o ní mluvím jako o letní zavinovačce, je ale vhodná vlastně od jara až do podzimu (vždycky, když už není třeba teplý fusak)

Materiál je 100% bavlna s potiskem medvídků, a druhá strana je 100% polyester – to je takový ten jemný, heboučký plyšový materiál, který přímo svádí k pohlazení a pomazlení. Miminkům je tedy příjemný. Hřeje, ale přitom se v něm děti nepřehřívají.

Od materiálu se odvíjí i údržba – praní je na 30 stupňů, žádná sušička, ani žádné žehlení.

Letní zavinovačka je určena do dětské autosedačky s tříbodovým zapínáním.

Zavinovačku vložíte do autosedačky, otvory protáhnete bezpečnostní pásy, připoutáte miminko. Podle teploty zavinovačku zavinete, zapnete na suchý zip, nebo necháte otevřenou.

Je to chytré a zavinovačka nijak nepřekáží použití autosedačky a bezpečí miminka. Navíc díky otvorům na pásy zavinovačka drží v sedačce a nikde vám nepadá, nemusíte ji nikde hlídat, nebo sbírat.

Když necestujete, můžete zavinovačku použít i jako dečku na přikrytí miminka, a samozřejmě je super i do kočárku.

Rozměr je 75 x 75 cm.

Zavinovačka je ryze český výrobek – je kvalitní, testovaný a certifikovaný pro bezpečné používání dětí už od novorozeneckého věku.

Jsem s touto zavinovačkou velmi spokojena. Je ušitá opravdu kvalitně – nikde nenajdete křivý šev, ani nitku. Materiál je bezpečný a na dotek velmi příjemný, údržba snadná. Výrobek přesně podle mých představ.

V téhle zavinovačce se bude krásně spát každému miminku. To naše miminko – vnouček – v ní spí sladce a klidně.

Pokud si chcete zavinovačku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Lehká zavinovačka do vajíčka moka medvídci.

 

Když malý vnouček necestuje, odpočívá ve své postýlce. Protože malé děti se v postýlce převracejí, a odkrývají, moc se mi líbí spací pytle pro pohodlné spaní všech miminek.

Vybrala jsem tentokrát nádherný spací pytel s nožičkami. Pytel je v bílé barvě s roztomilým potiskem delfínků.

Spací pytel je velmi praktický. Velmi pohodlně se obléká- prostě ho celý rozepnete (zip je uprostřed a lze ho celý otevřít v obou směrech – má zipovou krytku, takže se nestane, že by zip miminko skřípl), položíte na něj miminko, obléknete a je hotovo. Už se nestane, aby se váš mrňousek odkopal, a bylo mu ve spaní zima.

Spací pytel je zateplený – ušitý je ze tří vrstev. Vrchní vrstva je 100% bio bavlna, výplň 100% polyester, podšívka 100% bio bavlna. Pytel je krásně hřejivý, nestane se už, aby miminku byla zima, může v tomto pytli spát i bez přikrytí a pořád bude krásně v teple.

Je to velmi praktická věc, a přitom pro miminka velmi pohodlné.

Pytel je šitý v Česku, je tedy velmi kvalitní, šitý podle českých dětí, takže odpovídá všem potřebám miminek. Zateplené pytle s nožičkami děti nijak neomezují v pohybu – i když se miminko probudí a začne hýbat nožičkami, pořád se cítí pohodlně, bez omezení, příjemně v teple.

Spací pytel jsem vybrala ve velikosti 70 – délka je 70 cm –to je výška dítěte k ramenům.

Praní spacího pytle je doporučeno na 30 stupňů.

 Ke spacímu pytli jsem vybrala i malé rukavičky ve stejném vzoru – rukavičky jsou fajn nejen v zimním období. Malá miminka ještě nemají úplně dobrou koordinaci pohybů, takže se ručičkami různě „mydlí“ po obličeji, a bývají pak poškrábaná. Proto je fajn jim dávat rukavičky. Dětem je teplo na ručičky a nijak si neublíží.

Na eshopu Kaarsgaren najdete spací pytle všech možných vzorů a barev – všechny krásné, roztomilé, s dětskými motivy. Samozřejmě i ve všech potřebných maminkovských velikostech.

Pokud si chcete prohlédnout spací pytel s delfínky, jako mám já, klikněte zde: bílý spací pytel s potiskem delfínků - s nožičkami

Celý sortiment spacích pytlů najdete zde: spací pytle Kaarsgaren zateplené

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop Kaarsgaren.cz

 


Odpuzovač komárů do zásuvky s LED ultrafialovým světlem – Innova Goods

 

Konečně jsme se dočkali lepšího počasí. I když časté střídání sluníčka a deště prospívá tvorečkům, které všichni svorně nesnášíme – komárům!

Někdy mám pocit, že komáři mají nějaký zvláštní smysl, aby poznali, že jsme otevřeli okno. Já spím tedy poměrně tvrdě – někdy z legrace říkám, že by vedle mě mohli střílet z kanónu a nevzbudím se. Jedna výjimka tu ale je, a tou je komár. Ať spím sebetvrději, jakmile zapiští komár, jsem okamžitě vzhůru. A pak začíná noční boj, a hra kdo z koho. Jakmile zhasnu, komár zabzučí a zapiští. Jakmile rozsvítím, je pryč a nemůžu ho najít. Pak je to opravdu hra nervů, a ráno se budím se spoustou štípanců. Proto komáry opravdu nemám ráda – a to je velmi mírně řečeno. Stejný pocit máme asi všichni. Proto je fajn se proti komárům bránit a chránit.

Jsem proto moc ráda, že jsem na eshopu Zaparkorun.cz objevila odpuzovač komárů do zásuvky s LED ultrafialovým světlem.

Zkouším ho už tři týdny a zatím velká spokojenost, ani jeden komár mě v noci neštípl.

Na tomto odpuzovači komárů je super to, že neobsahuje žádnou chemii. To jsem ráda, protože ani v ložnici, ani v pokoji u dětí nechci vdechovat zbytečně žádnou chemii.

Nevím přesně, jak tahle věcička funguje, je to na principu výboje který hmyz zničí poté, co je k němu přilákán LED ultrafialovým světlem. Nijak jsem nepátrala po tom, jaký je princip fungování, důležitý je pro mě výsledek. Funguje to!! I když je venku vlhko – tedy ideální podmínky pro komáry – zatím mě neštípl v noci ani jeden, a v „zásobníku na vysypání hmyzu“ jsem několik vetřelců objevila.

Odpuzovač svítí jemným modrým světlem, může tedy sloužit zároveň jako noční lampička.

Pokud se chcete v noci vyspat vy, i vaše děti, vyzkoušejte tuhle prima vychytávku z eshopu Zaparkorun.cz. Použití je jednoduché – prostě jen přístroj vložíte do zásuvky a on pracuje pěkně potichu, a důkladně hubí hmyzí vetřelce.

 Je třeba myslet na to, že dosah odpuzovače je cca 20 m, tedy jedna místnost. Pokud chcete mít klid od komárů v celém bytě, je třeba umístit odpuzovač do každé, ve které je třeba komáry odpuzovat. Protože (jak už napovídá název eshopu Zaparkorun.cz) odpuzovač není drahý, můžete mít klidně jeden v ložnici a jeden třeba v dětském pokoji. Je to investice, která se vyplatí. Není třeba dokupovat žádnou chemii, spotřeba energie je velmi malá, a přístroj vám vydrží na několik sezón. Klidný spánek za tuhle investici rozhodně stojí.

Krátké seznamovací video najdete po kliknutí zde: video ukázka použití odpuzovače komárů

 

Odpuzovač si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Odpuzovač komárů do zásuvky s LED ultrafialovým světlem

Celý sortiment eshopu najdete tady: eshop Zaparkorun.cz

 

Esta Móda

 

 

Dnes bych vám chtěla představit, a doporučit eshop s dámskou módou Top-bis. Eshop se jmenuje Esta móda, a najdete tu spoustu zajímavého a originálního oblečení.

V poslední době mi vlivem léků a věku začalo tělo měnit proporce. Určitě to zná každá žena po čtyřicítce. Faldy se začínají objevovat tam, kde dřív nebyly, a postava se mění. Já mám díky tomu celkem i výkyvy váhy – váha si dělá co chce – nahoru a dolů, aniž bych něco měnila. No, a když se mění postava, je třeba i obměna šatníku. Upřímně přiznávám, že obměna šatníku je sice nutná, ale kupování si oblečení mi dělá i radost.

Já mám ráda ve svém šatníku sportovně elegantní módu. Ráda si i připlatím za kvalitu, když vím, že daný kousek oblečení mi vydrží ve skříni dlouho, a bude vypadat pořád jako nový.

Nesnáším, když se mi oblečení po prvním vyprání změní v beztvarý kousek hadru – stočí se švy, vytáhne se materiál, a tak je oblečení ošklivé a nesedí. Chci, aby mi halenka, nebo šaty, nebo jiné oblečení, které se mi líbí, vydrželo na několik sezón. Proto je lepší kupovat kvalitní oblečení z kvalitního materiálu. Vyplatí se prostě připlatit si za kvalitu, než utrácet za nekvalitní oblečení, které vás v konečném důsledku vyjde dráž, protože musíte nakupovat mnohem častěji.

Tak je tomu třeba u oblečení z eshopu Esta Móda.

Momentálně mám nádhernou halenku Libuše

Dámy, tuhle halenku si pořiďte! Je krásná a opravdu velmi pohodlná a přitom slušivá!

Mám ráda modrou barvu, proto jsem si vybrala halenku v tmavě modré barvě. Halenka Libuše je z kolekce Top-Bis. Materiál je viskóza a elastan.

Halenka je velmi lichotivého střihu – v pase je na gumičku.

To ocení hlavně ženy s trošku větším bříškem. Halenka se díky gumičce lehce podkasá a nařasí, a bříško tak není vidět. Materiál je lehký a vzdušný, takže v halence není horko, a nepotíte se.

Zajímavým detailem jsou krátké šifonové rukávy. Jsou příjemné a halenku pozvednou na velmi slušivý a elegantní kousek oblečení, který můžete nosit ke společenským kalhotám, stejně jako k džínům, nebo džínové sukni. Vždycky v halence budete vypadat dobře.

O tom, že je halenka hezká mě vždycky přesvědčí i to, když mi ji pochválí nejen kamarádky, ale i neznámí lidé. Třeba včera ve frontě na poště se mě paní ptala, odkud halenku mám. Halenka Libuše je prostě opravdu moc hezká.

Halenku nosím už nějaký čas, takže jsem ji už několikrát prala, a je pořád jako nová. Doporučuji prát v gelech na jemné prádlo.

Halenka se mi moc líbí. Cítím se v ní dobře.

Pokud si budete halenku chtít koupit, mrkněte na velikostní tabulku – údaje v ní jsou odpovídající.

Pokud nechcete halenku v tmavě modré barvě, můžete si vybrat barvu jinou – bílou, smetanovou, korálovou, světle modrou a červenou. Všechny jsou krásné.

Pokud si chcete halenku prohlédnout v eshopu, klikněte zde: halenka Libuše.

 

 

Já mám na eshopu vyhlídnutou ještě halenku Sabina – je nádherná.  Tahle halenka mě vlastně do eshopu přivedla. Upoutala mě úplnou náhodou na internet, tak jsem si ji vyhledala. Jen čekám, až ji budou mít i v mé velikosti (můj bujný hrudník je celkem problém, ale o to víc se budu na naskladnění těšit).

Na eshopu Esta móda si můžete koupit spoustu slušivého a originálního dámského oblečení.

Vybírat si můžete podle sezóny, nebo typu zboží – šaty, halenky a trička, svetříky, saka, sukně, nebo třeba soupravy.

Vyplatí se eshop sledovat, a hlídat nabídku.

Na eshop  jsou doplňovány nové typy oblečení podle sezóny a nabídky. Takže pokud se daný typ třeba šatů vyprodá, na eshopu se objeví jiné, krásné šaty. Máte tak jistotu, že máte oblečení originální, a jedinečné. Nikdo z nás nechce ve stejných šatech potkávat všechny ženy z okolí. Originalita se cení.

Oděvy z eshopu Esta móda jsou zajímavé střihem i barevností. Vždycky jsou originální a slušivé. Klade se tu důraz na detail a preciznost provedení. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti – nenajdete na oblečení jediný křivý šev, ani uvolněnou nitku!.

Modely jsou šity pro moderní ženy v každém věku, které si cení elegance i vkusu.

Pokud jsem vás nalákala, jsem ráda.

Esta móda je šita pro všechny ženy, které se chtějí líbit. Je to móda pro české ženy, tedy bere v úvahu typ postav českých žen. Nemusíte se bát, že vám modely budou malé a těsné, a nakoupíte jen v XS.  Nakoupíte si oblečení v různých velikostech. Za to jsem moc ráda. Mám poněkud bujnější hrudník, a koupit hezký kousek oblečení je někdy těžké.

Jak už jsem psala, nabídka oblečení se často mění, jsou na eshop přidávány nové, originální kousky oblečení. Radost se dívat, a ještě větší radost si nějaký slušivý kousek koupit a nosit ho. Budete se cítit příjemně, a bude vám to slušet.

Pokud bych chtěla nějak shrnout recenzi na halenku Libuše a eshop Esta Móda, byly by v recenzi asi jen samá superlativa. Jsem moc ráda, že jsem objevila eshop, kde mají originální módu pro ženy všech věkových kategorií, i všech velikostí. Eshop, ze kterého na vás dýchne láska k módě, a originálnímu oblečení. Je to taková ta stránka, kde si připadáte jako doma. Když si nejste jistí, můžete si o radu požádat emailem, nebo telefonicky – ochota je vždycky velmi příjemná, a tu tady najdete. Na tento eshop se budu ráda vracet. Určitě vám všem dám vědět, až si pořídím nějaký další fajn kousek oblečení.

Tyto obrázky jsou z  esta-eshop.cz

Aby se vám lépe nakupovalo, mám tu pro vás slevový kód na slevu 15% z celkové ceny objednávky (platí i na zlevněné zboží z kolekce podzim/zima). Stačí v objednávce zadat kód JANA15

Celý sortiment najdete po kliknutí zde: eshop Esta móda

 

OriginálníTonery.cz.

 

Na otázku “Máte doma tiskárnu?“ by většina z nás odpověděla, že ano. I já mám doma tiskárnu, a využívám ji docela často.

Kromě tisku „úředních lejster“ a dokumentů, které si chci založit do šanonu (třeba vyúčtování, různé smlouvy a podobně) tisknu i pracovní dokumenty. Kromě pracovních a úředních tisků jsem si ale zvykla tisknout i spoustu dalších, osobních věcí.

Když jsem si tiskárnu pořizovala, tiskla jsem opravdu jen sem tam něco – podle potřeby. Občas se mi dokonce stalo, že mi barva v tiskárně vyschla dřív, než jsem ji celou využila.

Ta doba je už dávno pryč. Dnes tisknu opravdu hodně a ráda.

Tisknu úlohy pro syna a vnuka do školy, tisknu vnukům obrázky k vybarvování a doplňovačky, které se mi líbí, tisknu mamince vzory na paličkování, pletení a háčkování, tisknu si recepty, které mě zaujmou, a chci je mít v sešitu s recepty napořád. Také si tisknu fotky vnuků, ty pak zalaminuji a věším si je do pracovny, aby se mi lépe pracovalo.

Toho co tisknu je zkrátka spousta. A spousta je i náplní do tiskárny, které spotřebuji. Už dávno mi barvy nevysychají. Dnes je spotřebuji až do poslední kapky.

Když je spotřeba náplní do tiskárny velká, je logické, že hledám obchod, kde náplně koupím levně, a jsou kvalitní.

Kdo hledá, najde, i já jsem našla. Nakupuji ráda na eshopu OriginalniTonery.cz.

Tady nakoupí opravdu každý.

Líbí se mi, že nákup náplně do tiskárny zvládne i laik. Mají tu totiž super pomocníka – vyberete si podle tipu tiskárny – prostě kliknete na název tiskárny, jakou máte doma, a objeví se vám vhodné varianty náplní přímo pro vaši tiskárnu.

Já jsem původně hledala náplně pro tiskárnu HP, a chtěla jsem koupit originál náplň pro tyto tiskárny (myslím tedy náplň HP). Pak jsem ale objevila náhradní variantu HP náplně – jmenuje se  TOREX, a tiskne opravdu skvěle.

TOREX náplň je vážně moc fajn náplň do tiskárny. Je levnější, než původní originál náplň, a vytisknu s ní úplně stejně stránek jako s „hápéčkem“.

 Takže za méně peněz víc obrázků.

V dnešní době, kdy všichni obracíme každou korunu jsem z této varianty nadšená. S TOREX náplní máte až 40% úspory nákladů na tisk!

Barvy jsou krásně syté, obrázky jasné, barva drží dlouho. Tuhle variantu tonerů velmi doporučuji. Navíc při nákupu TOREX náplní máte vždycky dopravu zdarma – a to se vyplatí.

Na eshopu Originální Tonery se mi velmi dobře nakupuje. Jak už jsem zmínila, svou náplň kompatibilní s vaší tiskárnou najdete velmi snadno. Stačí kliknout na název tiskárny. Pokud si nejste úplně jistí, nebo potřebujete poradit, stačí zvednout telefon a zavolat, dostane se vám rady velmi ochotně.

Vybírat můžete z 30 000 tonerů a inkoustů.

Protože všichni víme, že náplň v tiskárně dojde vždycky v tu nejnevhodnější dobu, a potřebujeme ji doplnit narychlo, oceňuji i rychlost dodání toneru. Pokud si objednáte do 17h, bude vaše náhradní náplň druhý den u vás. Za mě velká spokojenost. Pokud chcete objednávku vyzvednout sami, můžete na výdejních místech.

Vůbec se nedivím, že obchod Originální Tonery, má velmi vysoké hodnocení kvality na Heuréce – mají 98% v sekci ověřeno zákazníky. Také jsem přidala svoje hodnocení, protože jsem velmi spokojená.

Pokud tedy potřebujete náhradní náplň do tiskárny, jděte k odborníkovi, který náplním do tiskáren opravdu rozumí.

Já jsem zvolila náhradní náplň TOREX. Je kvalitní a ušetří mi peníze – jsem s ní velmi spokojená.

Pokud si chcete náhradní náplň pro tiskárnu HP prohlédnout, klikněte zde: Torex inkoust barevný (pro tiskárnu HP).

Pokud si chcete prohlédnout všechny možné varianty náplní pro vaši tiskárnu, klikněte zde, a vybírejte: eshop OriginálníTonery.cz

 


 

Dolaren na bolest kloubů a svalů, a ústní sprej Otorig

 

Nedávno jsem vám psala recenzi na skvělé tři zdravotnické přípravky na bázi Ozonu. (recenzi najdete zde: recenze na Idrozoil, Dermozoil a Acnozoil )

Ve zkratce vám připomenu, co jsou to Ozonidy a Ozoile

Co je to Ozoile?

Je to 100% přírodní alternativa léků a steroidů pro použití na kůži a sliznici. Výrazně podporuje hojení, působí proti zánětu a bolesti, svědění. Působí proti bakteriím, virům, kvasinkám, plísním. Nemá vedlejší a nežádoucí účinky. Je to patentovaná složka, která aktivuje růstové mechanizmy důležité pro hojení a obnovu tkáně.

Je to unikátní kombinace ozonu a extra panenského olivového oleje, stabilizovaná acetátem vitamínu E.

Ozoile obsahuje:

 • OZONIDY získané ozonizací extra panenského olivového oleje, působí protizánětlivě, mikrobicidně, rychle snižují otok a zmírňují bolest.
 • BIOPEROXIDY jsou zodpovědné za mikrobicidní a protizánětlivý účinek (snížení otoku, zarudnutí, svědění)
 • KYSLÍK napomáhá rychlé obnově poškozené tkáně
 • VITAMÍN E ACETÁT zvyšuje protizánětlivý účinek Ozonidů

To jsou fakta, která najdete na stránce a eshopu.

Jsem nadšená hlavně tím, že přípravky jsou bez alergenů, na bázi přírodních látek a prostředků. Pokud to hodně zestručním, tak jsou to přípravky, které nás nezatěžují žádnými chemickými sloučeninami, a přitom jsou opravdu účinné.

Přesvědčila jsem se o tom sama, na vlastní kůži.

 

Ústní sprej Otorig je opravdu úžasná věc.

 Jestli něco snáším hodně špatně, tak je to bolest v krku, a v puse.

Jakmile někde prochladnu, nebo dostanu nějakou virózu, okamžitě se to projeví bolestí v krku, která trvá den – až dva, než se mi spustí rýma. Tyhle dva dny doslova trpím. Ta bolest je pro mě hodně omezující. Hlavně možná i proto, že při bolesti v krku nemůžeme polykat – ta bolest je neustálá, a bolí nás i samotné mluvení. Pro upovídaného člověka, jako jsem já, je to tragédie. A taky chraptím a ztrácím hlas. Prostě nic příjemného.

Musím říct, že po stříkání Otorig spreje jsem bolest v krku při posledních dvou nachlazeních zvládla skvěle. Ta úleva je neskutečná. Opravdu doporučuji! I chrapot zmizel během dvou dnů.

Kromě účinku na bolest v krku a chrapot tenhle super sprej má ještě jednu možnou variantu použití –a to je na záněty v dutině ústní.

Pokud máte nějaký chronický problém v puse, určitě tenhle sprej vyzkoušejte. Manžel má problém s dásněmi a afty, a po týdnu stříkání se zbavil většiny obtíží.

Sprej má rozprašovač, který je na vstřik do pusy, a ještě jeden nástavec na stříkání do krku.

Sprej je bez věkového omezení, takže pokud máte děti, tímhle sprejem jim ulevíte od spousty potíží –a vše je na 100% přírodní bázi, bez alergenů, bez lepku, bez barviv.

ÚSTA A HRDLO: prevence a léčba akutních i chronických (opakujících se) zánětů.


 Působí antimikrobiálně, snižuje zánět, otok, svědění, potíže s polykáním,
 Vhodný při chrapotu a kašli různého typu, při chřipkové symptomatologii nebo při prochladnutí,
 Vytváří ochrannou bariérukterá okamžitě poskytuje úlevu,
 Obnovuje optimální stav sliznice dutiny ústní,
 Vhodný také po chirurgických zákrocích v oblasti ORL.

Pokud si chcete sprej prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Otorig ústní sprej

 

Další zázrak, který mě nadchnul je  emulgel Dolaren – proti bolesti.

Tady hodně potěším všechny, kteří trpí na revmatoidní artritidu.

Na to je tenhle emulgel vyvinut asi nejvíc.

Ta bolest, která vás zlobí je po pravidelném mazání o něco menší.

Já mám tedy pouze počínající artritidu v rameni, celkem mě omezuje, když se má měnit počasí, projevuje se bolestí a nepříjemnými pocity (ale i tady je nějaká úleva znát).

Manžel už má poměrně silnou artritidu snad ve všech kloubech. Nejvíc ale na rukách, v koleni a kotnících. Tenhle emulgel je první zdravotnický prostředek, který mu pomáhá.

Tedy abych byla přesnější – kdo má artritidu, ten ví, že se nedá zcela vyléčit. Nečekejte tedy ani od Dolarenu, že se namažete a bolest zázrakem zmizí. To určitě ne. Co ale mazání dokáže, je zmírnění příznaků, bolestí, zmírnění otoků a hlavně zmírnění ztuhlosti kloubů. A to je ten bezva účinek.

Dolaren je vhodný i na mazání při bolesti traumatické (poúrazové), uleví při zánětech, otoku, svalových a šlachových lézích a při podlitinách.

Pokud máte někde velké bolestivé modřiny – namažte je Dolarenem. Bolí pak méně, a rychleji se zhojí.

Poúrazový stav jsem neměla možnost vyzkoušet. Protože ale vím, že mast funguje celkem spolehlivě a rychle na namožené a bolestivé svaly a šlachy, a ulevuje na artritidu, věřím, že i poúrazové bolesti dokáže zmírnit, a urychlit hojení.

Kdo rozhodně Dolaaren ocení, jsou sportovci. Tady bych doporučila Dolaren mít doma a po fyzické mámaze namazat klouby, bolestivé šlachy a svaly. Ozonidy vám rozhodně uleví.

Já jsem Dolaren koupila i pro rodiče. Mám už staré rodiče, a tam těch bolístek a bolestí na těle už je spousta. Rodiče si mazání pochvalují – hlavně právě na artrózou ztuhlé svaly a na otoky nohou. Já jsem spokojená, že na sebe nemažou chemii, ale přírodní prostředek, který jim vyhovuje a zabírá. Léků mají už i tak dost, tak proč zatěžovat tělo zbytečně, když to jde i bez chemie.

Pokud si chcete o přípravku přečíst víc, nebo si ho koupit, klikněte zde: Dolaren – emulgel proti bolesti.

 

Pokud vás čtení zaujalo, jsem ráda. Tyhle přípravky určitě stojí za to vyzkoušet. Ušetříte si díky nim spoustu potíží a bolestí. A to prosím pěkně bez chemie – a to je paráda.

Pokud si chcete prohlédnout i další přípravky na bázi ozonu, klikněte zde: eshop Ozonidy.cz

Dolaren na bolest kloubů a svalů, a ústní sprej Otorig

 

Nedávno jsem vám psala recenzi na skvělé tři kosmetické přípravky na bázi Ozonu. (recenzi najdete zde: recenze na Idrozoil, Dermozoil a Acnozoil )

Ve zkratce vám připomenu, co jsou to Ozonidy a Ozoile

Co je to Ozoile?

Je to 100% přírodní alternativa léků a steroidů pro použití na kůži a sliznici. Výrazně podporuje hojení, působí proti zánětu a bolesti, svědění. Působí proti bakteriím, virům, kvasinkám, plísním. Nemá vedlejší a nežádoucí účinky. Je to patentovaná složka, která aktivuje růstové mechanizmy důležité pro hojení a obnovu tkáně.

Je to unikátní kombinace ozonu a extra panenského olivového oleje, stabilizovaná acetátem vitamínu E.

Ozoile obsahuje:

 • OZONIDY získané ozonizací extra panenského olivového oleje, působí protizánětlivě, mikrobicidně, rychle snižují otok a zmírňují bolest.
 • BIOPEROXIDY jsou zodpovědné za mikrobicidní a protizánětlivý účinek (snížení otoku, zarudnutí, svědění)
 • KYSLÍK napomáhá rychlé obnově poškozené tkáně
 • VITAMÍN E ACETÁT zvyšuje protizánětlivý účinek Ozonidů

To jsou fakta, která najdete na stránce a eshopu.

Jsem nadšená hlavně tím, že přípravky jsou bez alergenů, na bázi přírodních látek a prostředků. Pokud to hodně zestručním, tak jsou to přípravky, které nás nezatěžují žádnými chemickými sloučeninami, a přitom jsou opravdu účinné.

Přesvědčila jsem se o tom sama, na vlastní kůži.

 

Ústní sprej Otorig je opravdu úžasná věc.

 Jestli něco snáším hodně špatně, tak je to bolest v krku, a v puse.

Jakmile někde prochladnu, nebo dostanu nějakou virózu, okamžitě se to projeví bolestí v krku, která trvá den – až dva, než se mi spustí rýma. Tyhle dva dny doslova trpím. Ta bolest je pro mě hodně omezující. Hlavně možná i proto, že při bolesti v krku nemůžeme polykat – ta bolest je neustálá, a bolí nás i samotné mluvení. Pro upovídaného člověka, jako jsem já, je to tragédie. A taky chraptím a ztrácím hlas. Prostě nic příjemného.

Musím říct, že po stříkání Otorig spreje jsem bolest v krku při posledních dvou nachlazeních zvládla skvěle. Ta úleva je neskutečná. Opravdu doporučuji! I chrapot zmizel během dvou dnů.

Kromě účinku na bolest v krku a chrapot tenhle super sprej má ještě jednu možnou variantu použití –a to je na záněty v dutině ústní.

Pokud máte nějaký chronický problém v puse, určitě tenhle sprej vyzkoušejte. Manžel má problém s dásněmi a afty, a po týdnu stříkání se zbavil většiny obtíží.

Sprej má rozprašovač, který je na vstřik do pusy, a ještě jeden nástavec na stříkání do krku.

Sprej je bez věkového omezení, takže pokud máte děti, tímhle sprejem jim ulevíte od spousty potíží –a vše je na 100% přírodní bázi, bez alergenů, bez lepku, bez barviv.

ÚSTA A HRDLO: prevence a léčba akutních i chronických (opakujících se) zánětů.


 Působí antimikrobiálně, snižuje zánět, otok, svědění, potíže s polykáním,
 Vhodný při chrapotu a kašli různého typu, při chřipkové symptomatologii nebo při prochladnutí,
 Vytváří ochrannou bariérukterá okamžitě poskytuje úlevu,
 Obnovuje optimální stav sliznice dutiny ústní,
 Vhodný také po chirurgických zákrocích v oblasti ORL.

Pokud si chcete sprej prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Otorig ústní sprej

 

Další zázrak, který mě nadchnul je  emulgel Dolaren – proti bolesti.

Tady hodně potěším všechny, kteří trpí na revmatoidní artritidu.

Na to je tenhle emulgel vyvinut asi nejvíc.

Ta bolest, která vás zlobí je po pravidelném mazání o něco menší.

Já mám tedy pouze počínající artritidu v rameni, celkem mě omezuje, když se má měnit počasí, projevuje se bolestí a nepříjemnými pocity (ale i tady je nějaká úleva znát).

Manžel už má poměrně silnou artritidu snad ve všech kloubech. Nejvíc ale na rukách, v koleni a kotnících. Tenhle emulgel je první lék, který mu pomáhá.

Tedy abych byla přesnější – kdo má artritidu, ten ví, že se nedá zcela vyléčit. Nečekejte tedy ani od Dolarenu, že se namažete a bolest zázrakem zmizí. To určitě ne. Co ale mazání dokáže, je zmírnění příznaků, bolestí, zmírnění otoků a hlavně zmírnění ztuhlosti kloubů. A to je ten bezva účinek.

Dolaren je vhodný i na mazání při bolesti traumatické (poúrazové), uleví při zánětech, otoku, svalových a šlachových lézích a při podlitinách.

Pokud máte někde velké bolestivé modřiny – namažte je Dolarenem. Bolí pak méně, a rychleji se zhojí.

Poúrazový stav jsem neměla možnost vyzkoušet. Protože ale vím, že mast funguje celkem spolehlivě a rychle na namožené a bolestivé svaly a šlachy, a ulevuje na artritidu, věřím, že i poúrazové bolesti dokáže zmírnit, a urychlit hojení.

Kdo rozhodně Dolaaren ocení, jsou sportovci. Tady bych doporučila Dolaren mít doma a po fyzické mámaze namazat klouby, bolestivé šlachy a svaly. Ozonidy vám rozhodně uleví.

Já jsem Dolaren koupila i pro rodiče. Mám už staré rodiče, a tam těch bolístek a bolestí na těle už je spousta. Rodiče si mazání pochvalují – hlavně právě na artrózou ztuhlé svaly a na otoky nohou. Já jsem spokojená, že na sebe nemažou chemii, ale přírodní prostředek, který jim vyhovuje a zabírá. Léků mají už i tak dost, tak proč zatěžovat tělo zbytečně, když to jde i bez chemie.

Pokud si chcete o přípravku přečíst víc, nebo si ho koupit, klikněte zde: Dolaren – emulgel proti bolesti.

 

Pokud vás čtení zaujalo, jsem ráda. Tyhle přípravky určitě stojí za to vyzkoušet. Ušetříte si díky nim spoustu potíží a bolestí. A to prosím pěkně bez chemie – a to je paráda.

Pokud si chcete prohlédnout i další přípravky na bázi ozonu, klikněte zde: eshop Ozonidy.cz

 


Eyerim Adhara Ash sluneční brýle

 

Konečně začalo léto a vyšlo sluníčko. Venku je krásně, takže trávíme mnohem víc času u vody a na procházkách. Taky se blíží dovolená, a tu chceme všichni také prožít v pohodě, na slunci – bez deště. Ke všem těmto aktivitám jsou třeba sluneční brýle. Nikdo nechceme v létě mít zánět spojivek a bolavé oči.

Já jsem se slunečním brýlím dlouho bránila. Když jsem si je nasadila na oči, tak se mi trochu točila hlava a připadala jsem si nejistě. Moc se mi ale líbily jako módní doplněk, hlavně jsem ale poslední dva roky měla ze sluníčka zánět spojivek, a věřte, že to nic příjemného není! Tak jsem pátrala a zjistila jsem, že problém mám, pokud si koupím brýle někde na tržnici. V kvalitních brýlích jsem úplně v pohodě.

Pořídila jsem si kvalitní sluneční brýle na eshopu Eyerim.cz. A jsem úplně nadšená. Žádné točení hlavy, žádný pocit nejistoty. Hurá. Už nebudu mžourat na slunci a tím si tvořit zbytečné vrásky. Sbohem záněte spojivek! Moje oči budou chráněné před sluncem a UV zářením.

Na Eyerim mají velký výběr brýlí dioptrických i slunečních.

Výhodou tohoto eshopu je, že mají opravdu veliké množství brýlí s různými brýlovými obrubami za přijatelné ceny. Díky vynechání zprostředkovatele mohou brýle poskytovat levněji, než na jiných eshopech. Všechny brýle jsou moderní a kvalitní. Technologie použitá v čočkách pohlcuje 100% škodlivého UV záření.

Něco na tom určitě bude, protože od doby, co nosím sluneční brýle, mám oči odpočinutější, a večer mě nebolí.

Samotný nákup mě bavil. Výběr je opravdu ohromný.

Stačí si vybrat, jestli chcete brýle dámské, pánské, nebo dětské.

Pak už jen vybíráte z typů brýlových obrub, které se vám líbí. A samozřejmě i podle zabarvení slunečních brýlí – někdo má rád tmavé, někdo modré, jiný žluté – vybere si každý.

Teď byste mi možná řekli, že když si kupujete brýle, chcete si je i vyzkoušet. Nebojte se, mám to tak taky. Chci vidět, jak v brýlích vypadám. I na to v Eyerim mysleli.

Mají tu super aplikaci. Prostě vezmete telefon, dáte si ho s vybraným modelem před obličej a ukáže se vám, jak budete v brýlích vypadat. Díky tomu jsem vyzkoušela tolik brýlí, kolik jsem v životě na očích neměla. Pěkně v klidu, doma – žádný spěch. Kdybych měla takhle zkoušet brýle v obchodě, asi bych prodavačky pěkně otrávila.

S touhle aplikací jsem strávila hodně času. Opravdu mě bavila. Díky ní jsem zjistila, že si mohu dovolit i takové typy obrouček, které bych předtím vyřadila.

Taky jsem zjistila, které mi nesluší. Vždycky se mi moc líbily obruby ve stylu 60. A 70.tých let – takové ty kočičí. Nevypadala jsem v nich ale vůbec dobře. Díky aplikaci jsem si je mohla prohlédnout a zjistit, že mi nesluší. Byla jsem prostě jak malá holka, která objevila něco, co jí baví. Přiznám, že jsem zkusila asi 40 (nebo víc?) brýlí – slunečních i dioptrických. Jestli můžu poradit, opravdu si to na stránkách vyhledejte, a vyzkoušejte – je to suuper služba.

Nakonec jsem měla v užším výběru troje brýle. Vyhrály ale jedny, které mi padly do oka na první pohled. Ono to tak většinou bývá. Když vám něco padne do oka na první pohled, bývá to většinou ta nejlepší volba.

Myslela jsem si, že bych v nich nevypadala dobře, protože mám celkem drobný obličej. Kupodivu mi ale sedly. A cítím se v nich skvěle. Jsou to brýle Eyerim Adhara Ash

Eyerim Adhara Ash jsou brýle z nejnovější Eyerim kolekce. Vypadají skvěle. Mají černo – šedou obrubu (mají je i ve variantě s hnědou barvou), takže nosit je můžu k jakémukoliv oblečení. Hodí se ke všemu.

Vhodné jsou pro oválné, srdcové a kulaté tváře.

Materiál použitý na výrobu je ručně zpracovaný acetát nejvyšší kvality. V porovnání s plastem je acetát lehčí a flexibilnější, má delší životnost a je 100% hypoalergenní. Technologie použitá v čočkách pohlcuje 100% škodlivých UV paprsků – takže v pohodě je můžete nosit u moře, na horách – prostě kdekoliv, i tam, kde je slunce opravdu ostré. Oči budou v bezpečí.

Brýle Adhara Ash jsou velmi slušivé. Dcera si je vyzkoušela a už je má taky, a moc si je pochvaluje.

Pokud si chcete tyto brýle prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Eyerim Adhara Ash

Pokud bych měla nějak shrnout recenzi několika slovy, napsala bych asi, že Eyerim brýle – to je skvělá kvalita za dobrou cenu.

Ono ale shrnutí pár slovy nestačí. Jsem totiž nadšená, protože mohu v klidu nakupovat brýle doma, a vím, že mi budou sedět. Díky aplikaci a chytrému telefonu se vidíte v brýlích jako byste koukali do  zrcadla. Můžu si tedy zkoušet, rozmýšlet, vybírat jak dlouho chci. To se mi prostě moc líbí. Protože do budoucna budu potřebovat i brýle dioptrické, jsem ráda, že si mohu vybrat a vyzkoušet i tento typ brýlí – obrouček a brýlových obrub je na Eyerim opravdu hodně, a pro každého. Opravdu tenhle eshop doporučuji, služby a výběr je tu prostě na jedničku s hvězdičkou!

Pokud si tedy chcete sami vybrat a vyzkoušet brýle dioptrické, nebo sluneční – celý sortiment eshopu najdete zde: Eyerim.cz

A na závěr třešnička na dortu – pokud chcete nakupovat, mám pro vás slevu 15% na jakékoliv brýle Eyerim – stačí zadat kód JANA15

 


Péče o nohy Santé.

Nedávno jsem vám psala recenzi na úžasné zdravotní pantofle a baleríny od výrobce zdravotní obuvi Santé (Recenzi najdete po kliknutí zde: recenze Santé).

V recenzi jsem se věnovala výběru zdravotní obuvi – doporučila jsem vám pantofle a baleríny, ze kterých vás rozhodně nebudou bolet nohy, ani záda.

Kromě výběru správného obutí je ale třeba ještě jedna věc, a tou je péče o nohy.

O nohy bychom měli pečovat celoročně, a nejen v létě. V létě se ale o péči o nohy víc mluví, protože v pantoflích a sandálech je víc vidět, jak se o nohy staráme. Na dovolené a výletech taky nachodíme mnohem víc kilometrů, než v zimě –   nohy nás potom víc bolí, jsou unavené, večer máme pocit těžkých nohou.

Na péči o nohy je společnost Santé odborník. Proto si kromě zdravotních kvalitních bot můžete koupit i přípravky na péči o nohy.

Já jsem tentokrát vybrala přípravky dva, a to Krém na popraskanou kůži a Gel na unavené nohy.

Krém na popraskanou kůži jak název napovídá je hojivý, zvláčňující, ulevující popraskaným, namáhaným patám.

 Je fajn tenhle krém používat, i když ještě popraskané paty nemáte.

 Když už začnou praskat, je pozdě, a hojit je dá mnohem větší námahu. Při pravidelné péči o pokožku chodidel a pat se budete cítit příjemně, a vaše nohy to ocení.

Já se přiznám, že přes zimu jsem na mazání pat tak trochu kašlala, a na začátku léta, když jsem se přezula do pantoflí, mi dalo dost práce zažehnat průšvih s nehezkou, ztvrdlou kůží na patách.

Takže na řadu přišel elektrický pilník na broušení kůže na patách, a po ošetření jsem paty důkladně promazávala krémem na popraskanou kůži. Po několika ošetřeních mám paty v pohodě, a nestydím se nosit pantofle a sandály. Opravdu doporučuji.

Krém má jemnou, příjemnou vůni, takže jeho aplikace je příjemná. Hlavní složkou je Tea Tree Oil, který zklidní a zvláční pokožku nohou, a hojí drobná poranění.

Pokud budete krém používat pravidelně (nejlépe denně), budete mít nohy krásné a kůži měkkou a zdravou.

Krém koupíte po kliknutí zde: Krém na popraskanou kůži

 

Druhý přípravek, který vám doporučím je Gel na unavené nohy.

Pocit bolavých a unavených nohou zažil během života každý z nás. Někdy jsou dny náročné, a nohy bolí. Pak je fajn si je namasírovat. Já jsem si oblíbila Gel na unavené nohy od Santé.

Ať už mě nohy bolí z jakéhokoliv důvodu – po sportu, po dlouhé procházce, nebo jsem byla celý den na nohou – tenhle gel mi ulevuje.

 Příjemně totiž chladí a mám pak pocit svěžesti.

Po namazání pocit těžkých nohou ustoupí celkem rychle. Kombinace účinných látek panthenolu a extraktu z kaštanu je opravdu účinná.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, tenhle gel si určitě přibalte do batohu, bude se vám hodit. Jinak ale samozřejmě tenhle gel můžete používat celoročně, kdykoliv.

Stačí nanést trochu gelu a masírovat nohy směrem k srdci. Stačí poměrně krátká doba mazání (nebo chcete-li masírování), a cítím se mnohem příjemněji, nohy se uvolní a je mi fajn.

Někdy, když je hodně horko, a celý den jsem na nohou, kromě těžkých nohou mě trápí i otoky. Není to příjemné, a na nohu se pak nedá téměř došlápnout. I na tento problém mi gel pomáhá. Stačí chvíli masírovat s gelem, a dát nohy na čtvrt hodinky nahoru, a otoky mizí a já zase můžu chodit bez bolesti.

Díky extraktu z kaštanu má tenhle gel ještě jednu prima vlastnost – kaštan posiluje cévní stěny, a omezuje tak tvorbu křečových žil.  Tedy opravdu jen omezuje a pomáhá, pokud někdo už křečové žíly má, je jasné, že je gel nevyléčí – jen se vám nebudou tvořit další tak rychle, a to se počítá (to jen aby někdo neměl pocit, že jsem mu doporučila zázračný krém, který vás křečových žil zbaví – to dokáže jen lékař)

Pokud si chcete krém prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Gel na unavené nohy

 

Co říci na závěr? Snad jen, že je zbytečné, aby nás bolely nohy, když si můžeme pomoct jednoduchým namazáním. Krém na paty i gel na unavené nohy používám pravidelně, a jsem spokojená.  Pokud si koupíte tyhle prima přípravky, a obujete se do zdravotních bot, budou vaše nohy úplně v pohodě, a budete se cítit fajn.

Pokud si chcete vybrat nějaké prima zdravotní boty Santé, klikněte zde: zdravotní obuv Santé

 
 


MiniKoiOi silikonové nádobí

 

Dnes bych se chtěla chvíli věnovat dětskému nádobí a silikonovým výrobkům pro děti z eshopu MiniKoiOi.cz

Pamatuju se na dobu, kdy jsem byla malá, a nádobí bylo jen porcelánové. Občas se stalo, že se talířek, nebo hrneček rozbil, a dostala jsem vynadáno. Postupně se trochu začaly objevovat plastové výrobky, ale byl to takový ten plast, jako ve filmu Pelíšky. Prostě nic moc.

Když jsem měla malé děti, plastových výrobků bylo už víc, upřímně ale musím uznat, že kvalita opět nic moc. Hezké věci to byly, to jo, ale nekvalitní. Když jsem zjistila, že se plastové obrázky odlupují, a mohou se dostat dětem do jídla, letěly rychlostí blesku do odpadkového koše. Od nádobí vyžaduji bezpečnost, aby děti měly trávení v pořádku, a nejedly s jídlem kousky plastů.

Proto jsem moc ráda, že se našel výrobce MiniKoiOi, který vyrábí bezpečné a kvalitní silikonové nádobí pro děti, a já mohu svým vnoučatům udělat radost.

Vnoučatům radost, a sobě nadělím klid na duši – tenhle silikon je opravdu bezpečný. A také velmi praktický!

Při nákupu dětského nádobí je třeba dbát především na jeho bezpečnost. Proto u kvalitního dětského nádobí hledejte označení bez BPA, ftalátů a těžkých kovů ( BPA - Bisfenol A je sloučeninou propanu, která po zahřátí dětem škodí).

Přesně takové je nádobí MiniKoiOi – splňuje i ty nejpřísnější evropské normy a atesty. Je to nádobí silikonové. Překvapilo mě, že silikon je opravdu čistě přírodní materiál. Vyrábí se totiž (stejně jako sklo) z písku. Proto stejně, jako sklo, nevylučuje škodliviny do jídla, ani je z jídla nepohlcuje.

Silikon je velmi praktický. Můžete ho dávat do mrazáku, mikrovlnky i do trouby. Vydrží totiž teplotu až 200 stupňů celsia.

To je bezva. Dětem někdy trochu trvá, než se najedí, můžete jim tak v klidu jídlo přihřívat.

Já jsem pro vnuky vyzkoušela hned několik produktů – protože mám vnuky samé kluky, volila jsem barvu světle zelenou – všechny výrobky jsou na eshopu k dostání ve spoustě barevných variant vhodných pro kluky i holčičky – vybere si každý!

Já jsem vybrala mezi nádobím kelímek na pití, velmi praktickou lžičku, malý talířek (víčko) s oušky jako medvídek a misku a s přísavkou. Všechny tyto výrobky můžete koupit jednotlivě, nebo v praktické (dárkové), cenově výhodné sadě.

Celou sadu si prohlédněte zde: sada na stolování.

 

Začnu u misky s přísavkou. V kombinaci se silikonovou lžičkou je to perfektní pomocník pro všechny děti, které se učí jíst samy.

Období „Já sám!“ u nás probíhá už celkem dlouho. Znáte to – dáte dětem jídlo do misky, nebo talířku, dítě chvíli jí, a pak ho napadne misku zvednout, nebo otočit, v horším případě hodit ze stolku dolů i s jídlem. Stačí chvíle nepozornosti a katastrofa je na podlaze.

S touhle mističkou se vám to nestane. Přísavka se chytí jakéhokoliv materiálu dostatečně pevně, a drží u stolku jako přibitá. Dítě ji nezvedne, a jídlo je v bezpečí.

Silikonová lžička je tak akorát velká do malých pusinek, je lehoučká a dobře se drží.

Lžičku můžete použít i na jedení z kelímku – hrnku mini. Kelímek (hrnek mini) může být použitý na pití, ale i na jídlo – třeba dětská výživa – děti rády míchají a tenhle kelímek je na míchání super!.

Na drobné kousky jídla, jako jsou třeba křupky, nebo ovoce je fajn „medvídkový“ talířek. Má malá ouška, a vnukovi se moc líbí. Zároveň slouží jako víčko misky s přísavkou, můžete po přiklopení misky jídlo skladovat.

Silikonové nádobí si můžete vybírat ve spoustě barevných variant – pro kluky i holčičky.

Pokud jsem vás zaujala, můžete dětské silikonové nádobí koupit, nebo si prohlédnout po kliknutí zde: Hrnek mini , miska s přísavkou medvidkový talířek-víčkolžička silikonová

 

Pokud už vaše děti pijí samy, a mají rády pití z brček, i to si tady můžete vybrat ve spoustě barevných variant. Měkké silikonové brčko je k dětským pusinkám a dásním mnohem šetrnější, než plastové. Pomáhá dětem s rozvojem jemné motoriky, je opakovaně použitelné – a tím i ekonomičtější, než jednorázová plastová brčka. Stačí umýt jarovou vodou, opláchnout a jsou připravená k použití. Lze je i sterilizovat. Brčko měří 17 cm, vhodná jsou pro děti už od 6 měsíců.

Brčka si můžete koupit v sadě s čistícím kartáčkem po kliknutí zde: brčka s kartáčkem

 

K dětskému stolování patří i bryndák.

MiniKoiOi vymysleli perfektní bryndák ze silikonu s kapsou, a pásky, které ho upevní dítěti tak, že nijak neklouže.

Je silikonový – tedy měkoučký a příjemný na omak. Dětem skvěle sedne (velikost si nastavíte), nijak dítě neomezuje v pohybu, takže jim nevadí. To je hodně důležité – u nás jakmile vnuk má klasický bryndák, snaží se sundat si ho. U silikonového to nedělá.

 Navíc praktická kapsa zadrží vše, co padá ze lžičky. Pak jen bryndák sundáte a opláchnete. Velmi praktické, ekologické.

Je vhodný pro děti od 6 měsíců do 4 let, díky nastavitelným páskům.

Bryndák si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: bryndák ze silikonu s kapsou.

 

Pro mladšího vnoučka jsem vybrala silikonové kousátko, a kousátko krmící.

Silikonové kousátko má tvar ručičky, a má na sobě drobné hrbolky. Ty jsou fajn na masírování a uklidnění dásní.

Kousátko je lehoučké, díky tvaru se dobře drží už těm nejmenším dětem od 3 měsíců – váží jen 29 gramů, rozměr je 8 x 9,8 cm.

Kousátko pomáhá s rozvojem jemné motoriky a můžete ho snadno kdykoliv omýt, a samozřejmě ho můžete i sterilizovat.

Kousátko ze silikonu v různých barvách si prohlédněte zde: silikonová kousátka

 

A když už jsem u kousátek, nemůžu opominout takzvané kousátko krmící – já mu říkám ovocný dudlík.

To je taková super vychytávka, ze které jsem opravdu nadšená, a vůbec se nedivím, že je tak populární a oblíbená. Tenhle dudlík pomáhá dětem od 6 měsíce zvykat si na chuť ovoce a zeleniny. Díky uzavření pevných částí do dudlíku naprosto znemožní vdechnutí pevných částí ovoce a zeleniny, dítě tak naprosto bezpečně samo může ochutnávat a zkoumat chuť ovoce a zeleniny, kterou do dudlíku vložíte.

 Dudlík je uzpůsobený tomu, aby ho dítě samo mohlo držet v ručičkách, a ochutnávat, zkoumat, žužlat – manipuluje si s ním podle libosti.

Kromě toho umí i zklidnit dásničky kojenců. Hlavně v období, kdy rostou zuby, je to moc fajn.

Mám to vyzkoušené od staršího vnuka, kterému jsme pomocí tohoto kousátka lehce chladili dásně, a on tak při růstu zoubků nebyl tak plačtivý. Rukojeť se dětem dobře drží.

Kousátko děti mohou mít buď jako pomůcku při krmení, nebo jako hračku na masírování dásní.

Všechny díly jsou odnímatelné, takže je můžete snadno omýt a sterilizovat. Prostě opravdu fajn nápad pro malé děti.

Tenhle super dudlík si můžete prohlédnout po kliknutí zde: ovocný dudlík - kousátko

 

Všechny silikonové výrobky od MiniKoiOi jsou prostě super. Jsem jimi nadšená. Jsou velmi praktické, můžete v nich jídlo ohřívat i mrazit. Jsou snadné na údržbu – stačí je omýt jarovou vodou a opláchnout, a jsou připravené na použití. Samozřejmě je můžete i sterilizovat.

Silikon je ekologický materiál. Vyráběn je z písku, takže neobsahuje žádné škodlivé látky. Je měkoučký a lehoučký.

Všechny MiniKoiOi produkty jsou nádherně barevné, takže se dětem líbí. To je taky hodně důležité. Takže já jsem nadšená praktičností všech výrobků, a vnukovi se líbí vzhledově – spokojeni jsme oba.

Já jsem samozřejmě popsala jen některé produkty, na eshopu si můžete prohlédnout a vybírat podle vašeho vkusu a potřeb. Pokud máte malé děti, tyhle výrobky vám velmi doporučuji!

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop MiniKoioi.cz

 


EcoRevolution prací pásky

 

Mám ráda čisté prádlo. Asi jako většina z nás. Miluju ten pocit, když ze skříně vyndám čisté tričko, a přivoním si k němu, dřív než ho obleču. Miluju i pocit, když si lehnu do čerstvě povlečených peřin. Ta vůně je nádherná, pocit příjemný.

Z toho logicky vyplývá, že hodně často peru. Pračka u mě běží velmi často. Prádlo je tedy práno opravdu hodně krát, proto je pro mě velmi důležitý prací prostředek, který použiju. Chci, aby prádlo nejen hezky vonělo, a bylo čisté, ale je důležité i to, aby se neopralo. Chci, aby barvy na oblečení, i ložním prádle a ručnících zůstaly krásně jasné a syté.

Vyzkoušela jsem spoustu pracích přípravků – prášky, kapsle, gely..

 Poprvé se mi ale dostaly do ruky prací pásky. Prací pásky mám od společnosti EcoRevolution, a byla jsem velmi zvědavá, jak fungují.

Prací pásek je takový malý čtvereček, který jemně voní čistotou a lučním kvítím.

Jeho použití je velmi snadné. Prostě jen odtrhnete jeden pásek a vložíte k prádlu. To je všechno – pak už perete klasicky, jak jste zvyklí.

Jeden pásek stačí na 7 kg prádla. Doporučuji, pokud je prádlo víc špinavé, použít do pračky pásky dva. Lépe je pak odstraněna veškerá špína.

Pásky skvěle fungují i na praní v ruce. 

Nejlépe bych pásky na praní popsala asi takhle: Je to takový malý, voňavý, kouzelný „kousek papírku“.

Pásek fakticky vypadá jen jako kousek papírku, prát ale tenhle papírek umí opravdu fajnově.

Kromě toho, že prací pásky dobře perou, mám i skvělý pocit z toho, že jsou ekologické.

Díky používání těchto pásků snižujete ekologickou stopu až o 94% - a to hlavně díky snadné přepravě.

Klasických 20 pracích dávek o hmotnosti cca 1 kg je nahrazeno pouhými 30 g koncentrovaného pracího prostředku. Není potřeba žádný plast na obaly. Prací pásky jsou v sáčku z pevného plně recyklovatelného papíru.

Díky tomuto balení ušetříte i spoustu místa nejen v koupelně, ale třeba i v kufru při cestování.

Pokud cestujete na delší dovolenou, na chalupu, nebo do kempu pod stan, vždycky si můžete prací pásky zabalit sebou. Prostor nezaberou skoro žádný, a jsou hned připravené k použití pro praní v ruce i v pračce.

Pásky účinkují už při teplotě vody 30 stupňů celsia – tím jsou vhodné právě i pro ruční praní. V pračce tak díky tomu, že lze prát na nižší teplotu, ušetříte energii. Ono se to nezdá, ale při snížení teploty úspora během roku naskočí na pěknou částku. A když si kromě úspory energie spočítám i úsporu při nákupu pásků, které jsou levnější, než prací kapsle, ušetřím celkem dost peněz.

To ocení opravdu hlavně chalupáři, anebo rodiny s menšími dětmi, které se snadno ušpiní. Díky pracím páskům není třeba vozit tolik oblečení – stačí vyprat.

Prací pásky používám i na praní dětského oblečení. Když se vnuci ušpiní – ať už od jídla, nebo venku na písku – prádlo se hezky vypere. Jen dávám pásky dva, aby skvrny pustily. Měla jsem trošku obavy při prvním praní, aby do sebe nepustily barvy – ale v pohodě. Pro jistotu tedy přidávám vždycky ubrousky na zachycení barev, ale nejsou ani moc potřeba – je to taková pojistka proti obarvení, kdyby náhodou.

Prací pásky jsou hypoalergenní, vhodné jsou tedy právě i pro děti. Neobsahují fosfáty, parabeny, SLS ani 1,4-dioxan – prostě žádné ty chemické přísady, které při praní a styku prádla s pokožkou používat nechceme.

Po vyprání prádlo příjemně, jemně voní květinovou lehoučkou vůní. Takže pokud jste někde na chalupě, nebo pod stanem, není třeba aviváž, prádlo hezky voní i bez ní.

Takže prostě stačí jen vzít sáček, vložit do tašky a hurá na dovolenou.

Jsem z pásků na praní celkem nadšená. Hlavně proto, že se snadno používají, jsou skladné, a hlavně i ekologické.

Týden jsem prala všechno, co mi pod ruku přišlo právě s těmito pásky, abych vyzkoušela, jak perou.

Musím říct, že jsem spokojená. Prací síla je podobná jako u pracích gelů. Na slabě znečištěné prádlo stačí jeden pásek, na více špinavé dávám dva. Jsem moc spokojená s tím, že pásky neopírají barvy. Barva při praní z prádla nepouští, takže se prádlo neničí. A to všechno prosím pěkně ekologicky! Paráda!

Výhody pracích pásků:

 • Skladné, lehké, bez zbytečných plastů 
 • Snadné praní bez odměrek a počítání objemu
 • Vhodné na domácí praní, ale také na cestování či kempování
 • Rozpustné již při 30°C, a to jak při ručním praní, tak v pračce
 • Vhodné na všechny typy prádla - bílé, barevné i černé
 • Účinné také na hloubkové čištění skvrn
 • Bez přidaných parfémů a jiných látek

Jak používat prací proužky od EcoRevolution:

 1. Odtrhněte pásek na klasickou 7kg pračku
 2. Pokud máte prádlo silně znečištěné, použijte pásky 2
 3. Vhoďte prádlo do pračky
 4. Zapněte na jakýkoliv program s 30°C a výše

 

Pokud vás prací pásky zaujaly, a chcete je vyzkoušet, mám tu pro vás super slevu 10% po zadání slevového kódu JANA10

Pásky si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: EcoRevolution prací pásky

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: Eshop EcoRevolution

 

 


Bačkůrky auta modrá - z eshopu Gugenio.cz

Prázdniny utíkají jako voda, už jsme za jejich polovinou, nastal tedy nejvyšší čas připravit děti do školky a školy.  Nakupujeme školní pomůcky, oblečení, a hlavně přezůvky.

Přezůvky jsou velmi důležité – je třeba vybrat takové, aby v nich děti nebolely nohy, protože v přezůvkách tráví často celý den.

Je třeba vybrat takové bačkůrky, které podporují správný vývoj dětské nožičky, a správné postavení chodidla.

Pro zdravý vývoj chodidla je správný výběr přezůvek velmi důležitý.

Podle studií lékařů se 98% dětí rodí se zdravými chodidly, ale už třetina dětí, které jdou do první třídy má nějakou vadu, nebo deformitu chodidla způsobenou nesprávným výběrem přezůvek a botiček. Je důležité zvolit správný typ obuvi, a hlavně i správnou velikost.

Také je důležité, aby děti měly přezůvky a botičky nové. Nošení botiček „po někom“ možná ušetří pár korun, ale deformuje dětem nohu, protože bota je vytvarovaná podle nohy jiného dítěte.

Protože vnouček jde letos poprvé do školky, vybírali jsme bačkůrky  pro malé dítě předškolního věku.

Vybrala jsem si bačkůrky od společnosti RAK.

 Jsou to odborníci na dětské obouvání. Jejich boty a bačkorky jsou na trhu dlouhou dobu – vsázím ráda na kvalitu a tradici.

Bačkůrky RAK vyhovují dětským nožičkám z hygienického i ortopedického hlediska.

Všechny bačkůrky RAK mají kulatou špičku – tedy i dostatek místa pro dětské prsty. Je totiž důležité, aby se dětské prstíky nedeformovaly a nebyly zmačknuté k sobě – aby měly správnou možnost se opírat. Děti mají dominantní paleček, je tedy třeba dbát, aby botičky byly typu a tvaru dětské nohy přizpůsobené.

Protože vnuk miluje autíčka, vybrala jsem nádherné modré bačkůrky s autíčky.

Když je vnouček poprvé uviděl, skoro pískal radostí – ten potisk je opravdu krásný.

Bačkůrka je velmi lehoučká, je vyšší, krásně tedy nožičku zpevní. Zapínání je na suchý zip, vnuk si je tedy zvládne obout i zapnout sám, a je na to patřičně pyšný.

Bačkůrky mají elastickou stélku, která je z kombinace paměťové pěny a přírodní podšívkové ECO kůže (chromfree).

Krásně se tedy přizpůsobí dětskému chodidlu v podélném i příčném profilu s důrazem na vytvoření patní jamky. Ta ve spolupráci s podpatkem podporuje kolmé postavení paty vůči podložce jako prevenci proti vybočení pat.

Podrážka (podešev) je pružná, měkká, ohebná z materiálu na bázi přírodního kaučuku.

Podrážka je protiskluzová na každém povrchu (i na hladké laminátové nebo keramické podlaze).

Pod patou je tenký klín z pružného materiálu, který tlumí nárazy paty při běhání a skákání na tvrdých površích. Pata nohy je mírně zvýšená vůči podložce a tím podporuje funkční zdatnost nohou. Chůze v bačkůrkách je tím pádem pružnější a méně únavná.

Jak už jsem zmiňovala, je důležité vybrat správnou velikost obuvi.

Stačí nožičku přesně změřit, a pak vybrat podle srozumitelné tabulky velikostí, která je u každého modelu bačkůrek i botiček, a je velmi přehledná.

V pravém sloupci si najdete délku nožičky vašeho dítěte, pak kouknete na prostřední sloupec, ve kterém je vnitřní délka obuvi a tím se dostanete ke správné velikosti přezůvek, nebo botiček.

Pokud si nejste úplně jistí, jak správně změřit dětskou nožičku, přesný a srozumitelný návod najdete zde: Jak určit správnou velikost obuvi

Jak vidíte, vyrobit přezůvky, které jsou nejen krásné, ale i kvalitní, a hlavně které neničí dětskou nohu je celkem věda.

Společnost RAK se věnuje dětským botičkám a přezůvkám už tak dlouho, že ve spolupráci s ortopedy a dětskými lékaři vyladila výrobu dětské obuvi k dokonalosti.

Pokud tedy budete kupovat do školek a škol pro děti přezůvky, mrkněte určitě na ty od RAKu.

Kvalitní přezůvky jsou fajn pro děti i na domácí chození.

 Jasně, děti by nejraději chodily stále bosé, nebo jen v ponožkách. Bosé by ale děti měly chodit jen po trávě, hrubším koberci, nebo písku. Dětské chození po tvrdých površích není vhodné pro nožičku, a krom toho hrozí i zakopnutí – v bačkorách jsou dětské prsty v bezpečí.

Pokud kupujete dětské bačkory, věnujte výběru pozornost. Děti vám neumí samy sdělit, kde je bota tlačí. Proto je tak důležité věnovat pozornost měření nožiček, a velikost bačkor po čase kontrolovat, abyste zjistili, jestli z nich děti nevyrostly.

A na závěr tedy shrnutí: dětské bačkorky by měly být správně anatomicky tvarované (kulatá špička), aby dětem nemačkaly prsty, měly by být ze savého materiálu, aby absorbovaly pot, měly by být lehoučké, aby se dětem dobře nosily.

Výběr bačkůrek od společnosti RAK je velký. Mají tu přezůvky s otevřenou i zavřenou špičkou, v různých barvách a vzorech, klasické i na suchý zip. Je fajn, že výběr je tak veliký.

Při koupi Rak přezůvek a bot si můžete být jistí, že jste koupili botičku pohodlnou a bezpečnou pro zdravý vývoj nožiček vašeho dítěte.

Já jsem s vybranými bačkůrkami velmi spokojená.

 Jsou krásné, vnuk si je umí obout sám, a moc rád je nosí.

Vzorů a potisků najdete opravdu dost – vybere si každé dítě. Já jsem vybrala bačkůrky s autíčky, protože je vnuk má rád. Po vyzkoušení jsem velmi spokojená, budu objednávat ještě bačkůrky na doma, na přezutí, protože z těch co měl, vnuk vyrostl. Tyto si vybral vnuk sám – budeme objednávat krásné s potiskem pejsků.

 

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit bačkůrky s potiskem autíček pro kluky, klikněte zde: Bačkůrky auta modrá

Celý sortiment bačkůrek pro kluky i holčičky najdete zde: bačkůrky RAK

 

Celý sortiment eshopu s ohromným výběrem botiček, které podporují správný vývoj dětské nohy najdete zde: eshop Gugenio.cz

 
 

Studentský batoh OXY Zero Geometric

 

Nastává doba nakupování školních tašek a batohů.

Vždycky, když s vnukem vybírám školní batoh, tak trochu mi bleskne hlavou vzpomínka na moje školní tašky. První byla červená, kožená, která se mi vůbec nelíbila. Jiná ale pro prvňáky nebyla, takže ji nosili skoro všichni, proto mi tolik nevadilo, že je nehezká. Druhou jsem dostala ve 4 třídě. Byla hnědá a na přezkách měla medvídka.  Co vám budu povídat, nadšení moc nebylo. Na druhém stupni byly tehdy moderní tašky přes jedno rameno – taky jsem jednu dostala, a vydržela mi přes druhý stupeň i celou střední. Ta už vypadala lépe,ale když vezmu zdravotní hledisko nošení takové tašky –vůbec se nedivím, že mám křivá záda.

Když jsem nakupovala školní tašky a batohy mým dětem, výběr už byl lepší, ale spíš designově, než z hlediska zdravotního. Tašky to prostě byly celkem hezké (kvalita téměř žádná), ale záda dětem celkem ničily.

Proto jsem opravdu moc ráda, že vnukovi můžu vybírat z batohů, které jsou hezké a hlavně – neničí dětem záda a držení těla.

Mám ráda českou značku Oxybag, která vyrábí batohy a školní tašky už od roku 2012.

Během let v Oxybag vyladili batohy k dokonalosti. Všechny jejich batohy jsou ergonomické, certifikované a plné praktických vychytávek. Vyrábí kvalitní aktovky pro prvňáčky, školáky na prvním i druhém stupni i středoškoláky. Všechny výrobky jsou tak uzpůsobeny velikosti dítěte i jeho potřebám.

U kvalitního batohu je třeba, aby měl zpevněná záda a ramenní popruhy polstrované. Tak je zajištěno, že se dětem nezařezávají popruhy do ramene, a nebolí je z nošení batohů a tašek záda.

Školní batoh má totiž veliký vliv na správný vývoj dětské páteře.

Příliš velký, nebo nekvalitní batoh může mít vliv na asymetrický vývoj páteře.

Páteř může být jednostranně přetěžována, to způsobuje bolesti (a deformace) zad a bolesti hlavy, ale i omezení pohybu díky svalové nerovnováze.

Je tedy celkem důležité, abychom kupovali aktovku nebo batoh odpovídající velikosti a věku dítěte. Jiný batoh je vhodný pro prvňáka, jiný pro čtvrťáka, nebo středoškoláka.

 U Oxybag jsem si jistá, že každý batoh je kvalitní a splňuje všechny potřebné aspekty pro správné držení těla, a nezpůsobuje dětem bolesti zad.

Certifikáty splňují opravdu všechny batohy.

Mohu tedy s klidem nechat vnuka, aby si vybral batoh, který se mu líbí. Vím, že bude zdravotně v pohodě.

Vnuka mám 13 letého. Začíná se u něj projevovat puberta, takže už začíná řešit, co si vezme na sebe, a jaké módní doplňky zvolí.

Školní batoh děti v tomto věku vnímají také jako módní doplněk. Design je pro ně důležitý. Zatímco my, dospělí volíme praktičnost, pro děti je důležitý vzhled.

Proto jsem nechala vnuka, aby si zvolil batoh podle vlastního vkusu a uvážení.

Protože v Oxybag mají výběr opravdu velký, byl výběr celkem obtížný.

Vybírali jsme ze studentských batohů. Designů a vzorů se nám líbilo asi 8 – ty postoupily do užšího výběru. Pak jsme vybírali ten, který se líbí nejvíc, a je zároveň i praktický.

Nakonec si vnuk vybral batoh, který mu padl do oka jako první. Ono se darmo neříká, že když vás něco zaujme na první pohled, bývá to většinou ta správná volba.

Vítězným batohem pro tento školní rok se tak stal Studentský batoh OXY Zero Geometric.

Na obrázku vypadá báječně, když jsem ho ale držela v ruce, líbil se mi ještě víc.

První, co mě napadlo a překvapilo, je velmi nízká hmotnost. Batoh váží jen 750 g. Pokud to srovnám se svou školní taškou, kterou jsem měla v první třídě kdysi, tak tenhle batoh je mnohem, opravdu mnohem lehčí. I přes svou velmi nízkou hmotnost přitom má nosnost 8 kg! V pohodě tedy zvládne notebook, učebnice, sešity, svačinu i pití.

Batoh má mnoho kapes (to je fajn, protože je tím mnohem přehlednější). Jedna skrytá kapsa je na zádech, a vejde se do ní 15 palcový notebook. Kapsy udělaly vnukovi asi největší radost. Hlavně malá na boku na klíče, lítačku na autobus a kartu do jídelny – to jsou věci, co ve velkých kapsách snadno zapadnou, a teď jen sáhne a má je v ruce.

Záda jsou samozřejmě polstrovaná, takže batoh na ně vůbec netlačí, a příjemně se nosí. Hrudní a ramenní popruhy jsou nastavitelné – upravit si je může každý podle sebe.

Rozměry batohu jsou 48 x 26 x 20 cm

 Objem je 22 litrů

Nosnost 8 kg

Hmotnost 750 g

Batoh je skvělý pro staršího školáka, studenta, na volnočasové aktivity i do práce.

Kromě učiva je díky vzhledu a praktickému tvaru s kapsami batoh vhodný i na volnočasové aktivity. Třeba na jízdu na kole, koloběžce, nebo skateboardu. Dobře totiž drží díky popruhům na zádech. Taky skvěle drží tvar, takže nikde nepřekáží – nerozjede se do strany, ani nevisí pod zadek, takže opravdu nebrání pohybu.

Díky kapsám mohou v batohu děti mít kromě oblečení na sport, kromě svačiny a pití třeba i přenosný reproduktor. Ze školního batohu je tak rázem batoh volnočasový.

Z batohu jsem nadšená já i vnuk. Je krásný. Barevně je sladěný do černé a šedé barvy a potisk je vkusný a přitom velmi originální. Je to moderní batoh, který se líbí.

Spokojení s výběrem školního batohu jsme doma všichni.

Vnuk je nadšený, že dostal designový batoh, a já jsem nadšená z jeho praktičnosti, a hlavně z toho, že batoh je kvalitní, a „nerozsype“ se pod váhou učení. Už se nám v minulosti stalo, že po měsíci nošení učebnic povolily u batohu švy a rohy, anebo se zničil zip. Tohle u Oxy Bag batohu nezhrozí. Švy jsou pevné, zesílené, zipy kvalitní a dobře se rozepínají.

Díky poctivému a kvalitnímu zpracování batoh vydrží i nešetrné puberťákovo zacházení. A co je hlavní – vnukova záda budou zdravá a nebudou bolet. Co si budeme povídat, na zádech děti někdy v batozích do školy nosí opravdu hodně učení a pomůcek, takže váha, kterou děti na zádech mají je velká.

Díky polstrovaným zádům batoh netlačí do zad, a polstrované, vypodložené ramenní popruhy brání zařezávání se do ramen dětí i při velké váze učiva. Když si vzpomenu, jak mě jako dítě od aktovky bolela záda, docela dnešním dětem to polstrování na zádech a ramenou závidím. Je to velmi pohodlné. Zkusila jsem si dát na záda plný batoh knížek a kromě váhy batohu, kterou jsem samozřejmě vnímala, mě nikde nic netlačilo. Někdy je fajn si zkusit „na vlastní kůži“, co mají děti na zádech, a hned nám dojde, jak je důležité dát jim do školy batoh, který je pro ně vyrobený a pohodlný.

Pokud si tenhle krásný, a kvalitní batoh chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Studentský batoh OXY Zero Geometric

Celý sortiment eshopu s kvalitními českými aktovkami a batohy pro všechny věkové kategorie si můžete prohlédnout zde:  Oxybag.cz

Na závěr třešnička na dortu v podobě slevového kódu 10% na celý nákup na OXYBAG. Stačí zadat kód JANA10


Kosmetická maska Chitosan od Ecorevolution

 

Dnes bych vám ráda doporučila a představila pleťovou masku s Chitosanem z eshopu Ecorevolution.cz.

Potíže s pletí řešíme během života asi každá z nás.

Některé z nás se pleť přesušuje, jiná má akné, ekzém, lupénku, dermatitidu, nebo jen podrážděnou pleť.

Já mám pocit, že jsem si v životě prošla všemi možnými pleťovými potížemi.

V pubertě akné, pak mastná pleť, později pleť smíšená, a teď mám pleť hodně citlivou, vysušuje se mi, a má sklony k dermatitidě. Prostě a stručně – citlivá a často podrážděná, věčně v problému. Je jedno, jestli je zima, nebo léto, musím se své pleti věnovat. A na obličeji obzvláště. Potíže s pokožkou na těle skryjeme pod oblečením, na obličeji je ale každá nedokonalost vidět. To není dobré, protože se všechny chceme líbit.

Teď v létě je naše pleť vystavena sluníčku, koupání, opalování – je třeba ji ošetřit, aby byla pěkná, a abychom se cítily příjemně.

Jenže když je pleť citlivá, a se sklonem k ekzému a dermatitidě, musím hledat opravdu dobré přípravky, které mi obličej nepodráždí.

Našla jsem perfektní pleťovou masku s Chitosanem na eshopu Ecorevolution.cz. Je vhodná pro všechny typy pokožky, i pro ty citlivé.

Zkouším ji měsíc, stačí mi masku použít jednou za týden, a opravdu funguje.

Před prvním použitím jsem měla trochu strach. Občas se mi už stalo, že mě kosmetické přípravky zradily, a podráždily mi pokožku tak, že jsem byla flekatá jako dalmatin, a dalo mi práci zbavit se nejen fleků, ale i svědění a pálení. Proto jsem před prvním použitím nového přípravku vždycky nervózní, ale tak trochu i zvědavá, jak testování dopadne.

U této pleťové masky jsem moc spokojená.

Pleť se mi po použití zklidní, hydratuje, a je mnohem pružnější a hebká.

Úlevu jsem cítila po prvním použití, to jsem měla pocit hladké a jemné pleti, krásně hydratované, bez pnutí.

Po druhém a třetím použití mám pocit, že pleť je pevnější, méně povolená – trošku lépe „pruží“, je hebká, hladká a mizí i první vrásky kolem očí a pusy. Proto masku budu používat i nadále, protože to vypadá, že při pravidelném používání to bude prostě v pohodě - budu mít zase pleť, která nesvědí, nepne a nepovoluje.

Maska se velmi snadno používá. Je to typ suché pleťové masky – prostě ji vyjmete z obalu, navlhčíte si obličej a položíte masku. Pak si 15 minut odpočíváte, relaxujete a masku sundáte. A je hotovo – zázrak je na světě.

Tato maska obsahuje bioaktivní chitosan – nanovlákennou vrstvu chitosanu, která se po aktivaci vodou velmi rychle vstřebává do pokožky, a tím ji hloubkově hydratuje, regeneruje a zjemňuje.

Chitosan zklidňuje podrážděnou pokožku, působí protizánětlivě, zpomaluje účinky stárnutí, omlazuje a stimuluje tvorbu kolagenu. To mohu posoudit podle sebe – po několika použitích je efekt fakt vidět, cítím ho já – a všiml si i manžel, že vypadám lépe.

 Maska zmírňuje i začervenání, a pleť na obličeji zklidní.

Maska má duální účinek na hydrataci pokožky a zamezení stárnutí způsobené okolním prostředím. Působí i při použití masky u pleti náchylné ke kožním problémům a chorobám (atopická dermatitida) – to byla věc, která u mě rozhodla o vyzkoušení masky. Podrážděnou pleť mívám v létě i v zimě (v zimě samozřejmě víc), proto jsem ráda za každé zklidnění.

Maska je bez mikroplastů, nezanáší póry.

S touhle maskou jsem velmi spokojená.

Vyhovuje mi velmi způsob použití. Tím, že vlastně přikládám suchou masku na vlhký obličej, ji mohu přiložit snadno tam, kam potřebuji, bez velkého rovnání a natahování.

Účinek masky jsem cítila po prvním použití – zmizelo zarudnutí obličeje kolem nosu a mezi obočím, a pokožka byla mnohem hladší. Lepší účinek jsem cítila ale až po druhém a třetím použití. Zmizelo pnutí pokožky, která je teď pružnější, pevnější a hladší. Prostě a jasně: cítím se fajn a příjemně.

V recenzi jsem zmínila jen některé účinky masky. Její složení a všechny informace o blahodárných účincích chitosanu vám sem kopírovat nebudu. Krásně a přehledně popsané je najdete na stránkách eshopu.

Jedná se o suchou pleťovou masku, která je hebká a příjemná na dotek. 

Maska je vhodná pro všechny typy pleti.

Klíčové vlastnosti a benefity Chitosan Cosmetic Mask:

 • pomáhá ke snížení viditelnosti vrásek a k čistým pórům
 • působí protizánětlivě a jako pre-biotikum
 • rozjasňuje, vyhlazuje a zklidňuje podrážděnou pleť
 • má antioxidační účinky a hloubkově regeneruje
 • účinně potlačuje nežádoucí účinky UV záření
 • patentovaná technologie

Masku a její složení si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde:  Kosmetická maska Chitosan

 

S maskou jsem tak spokojená, že ji budu používat i nadále.

Objevila jsem na eshopu se stejným složením i pleťovou masku s chitosanem na dekolt. To určitě vyzkouším, protože krk a dekolt nám stárne také, a většinou mu nevěnujeme pozornost, jakou si zaslouží. Na krku a dekoltu jsou pak známky stárnutí poměrně dost viditelné. Můžeme mít krásný obličej, ale stačí jeden pohled na dekolt a krk, a je jasně vidět stárnutí.

Na eshopu Ecorevolution.cz mají spoustu dalších zajímavých přípravků pro krásu.

Pokud vás pleťové masky zaujaly, můžete je mít se slevou 10%  po zadání kódu JANA10. Sleva platí na celý sortiment eshopu, na každý nákup.

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop Ecorevolution.cz.

 


Zásuvková komoda  4S Barffy.

 

Protože mi dosloužila komoda na spodní prádlo, rozhodla jsem se pro koupi nové.

Komoda je takový geniální kousek nábytku. Hodí se skoro všude – do obýváku, do ložnice, i do předsíně.

Stačí si prostě podle potřeby vybrat. Naštěstí dnes je už výběr mezi komodami ohromný. Zažila jsem dobu, kdy na trhu bylo jen pár typů nábytku ve velmi podobném vzhledu – jsem ráda, že ta doba je už pryč.

Komody jsou různých typů – šuplíkové, skříňové, kombinací obojího, ale třeba i prosklené. I design komod je už rozmanitý – můžete si vybrat podle materiálu a barvy v podstatě jakou chcete. Už prostě není jen jeden univerzální typ, který byl v obchodech všude. Důležité je vědět, jaký typ komody se vám líbí a jaký chcete.

Já jsem měla představu jakž takž danou – věděla jsem, že chci komodu do ložnice, a se šuplíky. Vybrala jsem si na eshopu Hezkynabytek.cz komodu 4S Barffy.

Eshop Hezkynabytek.cz mi padl do oka na první dobrou svým názvem. Kdo by nechtěl mít doma hezký nábytek, že? Moc se mi líbí i motto eshopu: Měníme bydlení na domov. To je velmi důležité –doma se musíme cítit příjemně, a nábytek nás v tom ovlivňuje.

Výběr zboží na eshopu je ohromný. V podstatě si tu můžete najít nábytek do každé místnosti v bytě ve spoustě dekorů, vzorů a designů. Je jen na vás, jaký nábytek potřebujete.

Já jsem si vybrala komodu 4S Barffy – padla mi do oka jako první, a i když jsem prohlédla ještě spoustu dalších komod, tahle prostě vyhrála.

Komoda je neobvyklá designem - nádherná kombinace dubu Artisan a černé borovice je neobvyklá a mě se moc líbí. Moc se mi líbí hlavně barevný odstín a kresba dubu Artisan. To, že jsou vidět i součky vypadá krásně, jako bych měla kousek lesa doma v ložnici.

Když píšu v ložnici, trošku váhám, jestli tam komodu opravdu umístím – vypadá tak dobře, že ji možná nechám v obýváku, a dokoupím k ní ještě vitrínu a televizní stolek, a budu mít krásnou stěnu v obýváku. To je ale zatím jen úvaha.

Když se vrátím ke komodě, je třeba při jejím nákupu promyslet několik věcí. Každá komoda je vhodná do jiných prostor – je tedy potřeba dobře zvolit materiál, a hlavně dobře měřit. Do předsíní, které jsou obvykle trochu užší, je třeba volit komody s menší hloubkou. Do obýváku a ložnice může být hloubka větší.

Já jsem zvolila komodu s hloubkou 40 cm a jsem nadšená. U předchozí staré komody jsem měla rozměr poloviční, a je bezva, že se mi teď do šuplíků v pohodě vejdou ponožky, spodní prádlo, ale třeba i pyžamo složené na „normální“ velikost, a ne stočené do ruličky. Taky organizér na spodní prádlo se teď do šuplíku v pohodě vejde.

Pokud volíte komodu do ložnice, je fajn počítat i s tím, že pojezdy by neměly být hlučné, aby nerušily ostatní spáč.

Komodu jsem si vybrala, objednala a jen čekala na dodání.

Komunikace s eshopem byla super, taky dodání proběhlo jak má – prostě kromě hezkého nábytku i pohodový nákup.

Když mi komodu dovezli, byla jsem naneštěstí sama doma.

 Měla jsem trochu obavy, jak ji dostanu domů – přeci jen u popisu byla hmotnost přes 51 kg, to bych neodnesla. Naštěstí byla komoda rozdělena do čtyř krabic, takže ochotný řidič mi krabice dopravil domů.

Takže za dveřmi stály čtyři krabice plné prkýnek a šroubků, podložek, lepidel (ano, dokonce i lepidla jsou součástí výrobku, jsou kvalitní a lepí dobře) a dalších udělátek.

Když jsem uviděla ten plný sáček se všemi šroubky a komponenty, malinko jsem se orosila. Tak trošku jsem se naparovala, že si vezmu elektrický šroubovák, a komodu si sestavím sama. Včas jsem ale vycouvala a poprosila manžela, který už nábytek skládal o pomoc. Není to totiž tak jednoduché, jak jsem si představovala.

Nakonec tedy montoval manžel a já podávala co je třeba. Ale dvě zásuvky jsem zvládla sama, tak i to se počítá.

U komody byl velmi srozumitelně nakreslený a popsaný kvalitní návod. Hned tedy bylo zřejmé, jaké prkénko kam patří. Takže prkna byla roztříděna a začalo se montovat. Návod opravdu chválím.

Je krásné sledovat, jak pod rukama roste nádherný kousek nábytku.

Komoda vypadá po sestavení přesně tak, jako na obrázku v eshopu.

Jen bych asi výrobci vytknula, že nemyslel na snažší otvírání – za prkénka se komoda hůř otvírá, mám strach, abych je neohnula, nebo neuvolnila. Ale budu důvěřovat výrobci, že věděl, co dělá. Je to drobnost.

Vlastně ještě jednu malou drobnost bych výrobci vytknula – na spodní části šuplíků není hrana olištovaná. Vidět to není, ale šuplíky tedy nemohou být naplněné úplně celé, protože se obávám, že u jemného spodního prádla by zachytávala hrana o prádlo a mohla by ho poničit. Manžel ale říkal, že tam půjde jednoduše nažehlit pásek, který to ochrání. Kdo nechce nažehlovat, může ohladit smirkovým papírem do hladka. Takže řešení to má celkem snadné, jen škoda, že to výrobce nenapadlo, a hranu neodýhoval tak jako ostatní části komody.

S komodou jsem velmi spokojená. Jak už jsem psala, zatím váhám, jestli ji mám dát do ložnice, kam jsem ji původně zamýšlela dát, nebo jestli ji nemám nechat v obýváku. Jsem tím typem a designem opravdu nadšená.

Ta barevná kombinace černé borovice a světlého, do zlatova zabarveného dubu Artisan je úchvatná, nemůžu se na ni vynadívat. Prostě mám radost.


 

Provedení na obrázku:

Dub Artisan + Černá Borovice

Výška:

90 cm

Šířka:

100 cm

Hloubka:

40 cm

Hmotnost:

51.55 kg

Záruka:

24 měsíců

Radost jsem měla i z nákupu.

Na eshopu Hezkynabytek.cz se mi nakupovalo opravdu komfortně.

Já jsem člověk váhavý a nejistý. Když si nejsem jistá, potřebuju se ujistit a zeptat. Takže je fajn, že Hezkynabytek.cz myslí i na to, že je někdy třeba poradit. Poradit se můžete buď přímým chatem na stránce, telefonicky, nebo emailem.

Pokud si nákup z nějakého důvodu rozmyslíte, máte 60 dní na vrácení zboží. Takže z nákupu na tomto eshopu nemusíte mít žádné obavy. Je prostě uživatelsky velmi příjemný – snadno se proklikáte, kam potřebujete, a můžete vybírat podle libosti. Za mě tohle byl nákup na jedničku.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit stejnou komodu, jako mám já, klikněte zde: Zásuvková komoda 4S Barffy

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Hezkynabytek.cz

 

Sablio.cz -produkty s vlastním potiskem

 

Blíží se čas vánoc. I když venku to počasí ještě nepřipomíná, na nákup dárků v klidu máme zhruba dva měsíce.

 Já mám ráda nakupování v klidu. A taky mám moc ráda dárky osobní. Proto od začátku podzimu hledám tipy na dárky, které jsou osobní, praktické a zahřejí u srdce.

V dnešní době je velká výhoda nakupování na internetu. Na spoustě eshopů můžete vybírat dárky –většinou jsou ale jako přes kopírák. Pokud hledáte originalitu, musíte pátrat pořádně.

Já už jsem vypátrala. Objevila jsem bezva stránku plnou dekorací a dárků -  eshop stránky Sablio.cz.

Je to stránka (nebo chcete-li eshop), kde najdete spoustu dekorací a dárků.

Od těch drobných, až po tapety, deky, nebo dokonce sedací vaky.

Na spoustu těchto dekoračních předmětů si můžete nechat natisknout vlastní fotku. Tedy fotku, o které víte, že obdarovaného zahřeje u srdce. Dárek se tak stává originálním a osobním.

Potisknout si můžete nechat spoustu věcí – třeba bonbóny, čokoládu a cukrovinky - to je prima pro každého, kdo má rád sladké, a hodně to ocení maminky a babičky.

Pak jsou to dárkové obaly na dárky (lahve), stolní dekorace, hrnky, plecháčky, sklenice a kuchyňské doplňky, potisk lahví s lihovinou, obrazy, polštářky, deky, osušky, ale třeba i velmi originální závěsy, nebo vonné svíčky. Prostě opravdu velký výběr předmětů k potištění.

Nedalo mi to a kvalitu těchto fotodárků jsem vyzkoušela.

Vybrala jsem si k vyzkoušení tři výrobky. Malý ručníček na otírání, polštářek a hrneček.

Vždycky jsem měla ráda obrazy Van Gogha. Jako malá jsem moc ráda koukala na obraz Van Goghových slunečnic, který nám doma visel. Vždycky jsem si říkala, že jednou, až budu velká, si takový obraz se slunečnicemi pověsím doma.  Přiznám, že nikdy jsem ho u sebe doma neměla, protože se mi nehodil k vybavení bytu. Líbí se mi ale pořád. S dospělostí mi ale učaroval motiv Van Goghovy Noční oblohy. Miluju ten obraz. Proto byl jasnou volbou při výběru motivu k potištění.

Noční oblohu jsem si nechala natisknout na hrneček a ručníček.

Trošku jsem se bála, jestli zvládnu proces objednání a nahrání fotografie.

Postup je ale jednoduchý, zvládne ho opravdu každý.

Pokud si nejste jistí při procesu objednávky, nebo kvalitou fotografie (nebo její úpravou), na eshopu vám velmi ochotně pomohou. To musím vyzdvihnout, protože jsem sama potřebovala poradit – fotky, které jsem vybrala, nebyly v dostatečné kvalitě, a pan grafik se mnou měl opravdu velikou trpělivost, a pomohl mi. Takže z potisku a procesu objednávky strach nemějte.

Na polštářek jsem si nechala natisknout jiný obrázek. Vybrala jsem si levandulové pole. Miluju levanduli. Jednou bych se na ta ohromná levandulová pole chtěla v Provence podívat. Teď je mám na polštářku, a musím říct, že mi dělá radost každý pohled na něj. Okamžitě si při každém pohledu připomenu léto a letní pohodu.

Kvalita výrobků je opravdu moc fajn. Perfektní a přesný potisk – nikde žádné posuny, nebo rozmazané okraje. Obrázky jsou v nádherně jasných barvách.

Hodně nadšená jsem z hrnečku.

Má zajímavý tvar – je užší a vyšší než klasické hrnky.

Potisk Noční oblohy na hrnečku je dokonalý z každé strany. Krásně se leskne. Budu mít radost pokaždé, když se z něj napiju.

A právě proto je hrneček s potiskem prima dárek. I když máme všichni doma hrnečků hodně, vždycky si vybíráme ten, který se nám líbí nejvíc, a ten, ke kterému se váže nějaký příběh, nebo vzpomínka. Hrnečky máme v ruce několikrát za den, proto nám udělá radost pokaždé, když  se jdeme napít.

Polštářek s potiskem krajiny s levandulí je taky moc fajn. Ať už je dekorační, nebo ho budete používat na každodenní spaní, udělá radost.

Můžete si na něj nechat natisknout fotky domácích mazlíčků, krajiny, nebo dětí a vnoučat.

Zvolíte si podle svého vkusu.

Pokud chcete třeba mít na polštářích vlčí máky, jako dekoraci na sedačku – necháte si je natisknout.

Potištěný polštářek je podle mě prima dárek třeba pro dědečky, ti si rádi po obědě na chvilku zdřímnou a na hezkém polštářku se jim budou zdát prima sny.

Ručníky a osušky jsou předměty, které máme v ruce každý den.

Ručník, který jsem si objednala je s motivem, který mám ráda.

Tisk je opět perfektní.

Zkusila jsem ho vyprat třikrát za sebou, a barvy krásně drží. Jsou stále jasné a ostré.

S takovým ručníkem, nebo osuškou budete mít prima pocit při utírání po každé koupeli, nebo si ho můžete vozit na dovolenou, k vodě, do bazénu – vždycky vás pohled na něj potěší.

Tohle je takový dárek, který udělá radost úplně každému.

Dětem i teenagerům – těm můžete nechat natisknout třeba pohádkovou postavu, nebo oblíbeného zpěváka, dospělým pak udělá radost obrázek podle toho, co mají rádi.

Dárky s potiskem jsou prostě vždycky originální a udělají velkou radost.

Na eshopu Sablio.cz jsem vyzkoušela potisk ručníku, hrnečku a polštářku. S kvalitou potisku jsem velmi spokojená. Spokojená jsem i se samotným procesem objednání – když jsem potřebovala poradit, grafik mi pomohl velmi ochotně a trpělivě. Moc se mi líbí, že je na výběr velký počet předmětů, které si můžete nechat potisknout. Dodací lhůta byla taky velmi rychlá. To je důležité – nemusíte na dárek dlouho čekat.

Určitě se na Sablio s výrobou dárků ještě obrátím. Zaujaly mě potisky na svíčky, i na notebook, a taky čokoláda.

Celý sortiment výrobků s vlastním potiskem najdete zde: Sablio – předměty s vlastním potiskem

 

Na eshopu samozřejmě nejsou jen dárky s vlastním potiskem. Je tu spousta originálních i vtipných výrobků už dekorovaných. Jsou tu stovky dárků různých stylů v podstatě pro každého.

Určitě tenhle osobní a originální dárek v podobě předmětu s vlastním obrázkem ráda někomu věnuji. A určitě vám dám ještě vědět.

Eshop jsem si osobně vyzkoušela, takže se sem ráda vrátím při výběru vánočních dárků pro celou rodinu. Když vím, že kvalita produktů je dobrá, eshop je spolehlivý, bude se mi nakupovat lépe a s dobrým pocitem.

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: eshop Sablio.cz

 


Wamu softshelové oblečení.

 

Dnes bych chtěla věnovat recenzi softshellovému oblečení značky Wamu.

Za svůj život jsem měla v rukách spoustu oblečení.

Vzpomínám na to svoje, kdy jsem jako dítě v hlubokém socialismu na výběr oblečení moc neměla. Tepláky na ven byly slabé, a na pohled nic moc, v zimě oteplovačky, co moc nehřály a byly věčně mokré. Svetry, které „kousaly“ a čepice jakbysmet jsem doslova nesnášela.

Jako máma čtyř dětí jsem oblečení různě kombinovala. Materiály už byly trochu lepší, kdo měl možnost, si nechal pro děti ušít kvalitní zimní bundu, nebo oteplovačky. V době, kdy se otevřely hranice, a k nám do republiky se začalo dovážet oblečení i ze zahraničí, byl výběr už lepší. Přesto v tom dětském to nebylo úplně ideální.

Jsem ráda, že vnoučatům mohu pořídit oblečení kvalitnější, než jsem nosila já, nebo moje děti. Na internetu jsem objevila oblečení ze softshellu. Vyzkoušela jsem tedy do softshellu obléct vnuka, a zjistit, jestli je tak dobrý, jak se o něm mluví.

Hned v úvodu tedy napíšu, že tahle recenze bude velmi pozitivní. Jsem z tohoto „kouzelného“ materiálu opravdu nadšená.

Je fakt, že jsem si vybrala softshell kvalitní, od prověřeného českého výrobce – od značky Wamu.

Značka Wamu je český etický výrobce udržitelného softshellového oblečení a funkčních doplňků.

Mám ráda české firmy. Znají potřeby a rozměry českých dětí. Oblečení tak odpovídá tomu, co naše děti potřebují a v čem se budou cítit pohodlně..

Pokud si mohu vybrat, vybírám si firmy, které jsou ekologické, a není jim lhostejné, z čeho a jak vyrábějí.

Právě taková společnost Wamu je. Vyrábí recyklovaný softshell – z udržitelných materiálů.

Se softshellem jsem přišla do styku poprvé. Byla jsem proto velmi zvědavá, jaký je. Musím říct, že mě na „první dobrou“ potěšil. Je totiž velmi příjemný na dotyk. Je i velmi lehký.

Softshell je velmi praktická, prodyšná a nepromokavá látka s membránou, vhodný je na každé oblečení  - jarní, podzimní, zimní, do sucha i do deště. Skládá se z více vrstev, které dělají látku voděodolnou a přitom prodyšnou.

Je to pro mě záhadou, ale jsem nadšená – stručně řečeno – v létě v něm dětem není chladno, a v zimě jim není zima. Jak říkám – kouzelný materiál.

Recyklovaný softshell s fleecem vyrobený přímo pro značku WAMU
- opatřený nejpřísnějším ekologickým a kvalitativním certifikátem Bluesign
- naprosto výjimečné parametry prodyšnosti 18 000 g/m/24h
- bez rizika nadměrného pocení a následného prochladnutí
- vysoký vodní sloupec 10 000 mm
- unikátní potisk a design

Na eshopu Wamu.cz jsem vybrala pro vnuka vzor oblečení s bagříky.

Vnuk miluje stavební stroje, takže jsem věděla, že se tímto vzorem trefím. Kdybyste viděli, jak byl šťastný. Ono je velmi důležité, aby se dětem oblečení líbilo, a bylo zároveň pohodlné. Vnuk má teď období „já sám“, takže oblékání je někdy drama. Naštěstí  bagříky doslova miluje, takže se teď obléká celkem rád. Dokonce i čepici vzal na milost – vždyť je „bagříková“.

Moc se mi líbí střihy oblečení – dobře sedí.

Vybírali jsme podle velikostních tabulek na eshopu. Velikosti sedí, rozměry jsou popsané opravdu výborně. Pokud tedy budete vybírat, můžete se na tabulku velikostí spolehnout.

Teď se trochu pověnuji jednotlivým kouskům oblečení.

Začnu kalhotami. Ty jsou totiž vyladěné do posledního detailu.

S vnukem díky praktickému nápletu z funkčního úpletu doslova a do písmene porostou. Náplet je pružný, a přitom kalhoty dobře drží. Teď ho vnukovi ještě ohrnujeme, až povyroste, prostě ho necháme jak je, a kalhoty se tím prodlouží.

Jak už jsem zmínila, náplet je pružný, a dobře drží. To je u malých kluků velmi důležité. Věčně jsou na všech čtyřech, a jezdí s autíčky. Díky nápletu kalhoty nesjíždí ze zadečku, krásně drží a na zadeček a záda nefouká.

Také kolena jsou vyřešena skvěle. Jsou zesílená a jsou na nich záševky. Krásně se tedy přizpůsobí kolínkům při hraní. A když se vnuk postaví, šup, a kolena jsou rovná, vůbec nejsou vytahaná.

Protože si pamatuji vytahaná a prodřená kolena na synových kalhotách, jsem z toho zesílení a záševek na kolenou celkem dost nadšená. Líbí se mi i to, že díky super materiálu nemusím vnukovi kalhoty při vstupu do místnosti sundávat a na ven zase oblékat – není mu v nich horko, protože krásně větrají.

Jako správný kluk, i můj vnuk miluje louže.

 Jakmile zaprší, šup do holínek a do louží. Louže ale přitom cákají. Tyhle kalhoty ze softshellu se nepromáčí. I když na ně cáká voda z kaluže, vnuk není v promáčeném oblečení. Za to jsem moc ráda, protože právě tento test prováděl vnuk strašně rád, dlouho a s velkou chutí. No, a protože jsou mu tři roky, občas ještě nemá stabilitu, jakou mají dospělí, neumí odhadnout, jak je louže hluboká, a kam došlápne. Občas se mu tedy povedlo do louže skočit, a natáhnout se jak dlouhý, tak široký. Takže si v loužích namočil kalhoty i bundu. Přesto nebyl promáchaný. Jediná voda, která na něm byla, byla ta, co natekla do holínek.

Musím říct, že jsem ráda, že softshell se dobře udržuje –bláto šlo snadno vyprat, prala jsem v pracím gelu bez aviváže.

Kalhoty jsou využitelné celoročně. I v zimě. Jsou totiž podšité fleecem z vnitřní strany. Po stranách kalhot mají otevřené kapsy.

Softshellová bunda s potiskem bagříků je u nás momentálně jediná bunda, kterou si vnuk chce obléknout. Jsou na ní bagříky, které miluje, takže jiné oblečení ho nezajímá.

 Krom toho ale je bunda vnukovi velmi pohodlná – má super střih, takže nikde nic netlačí, nemačká, netísní. To je bezva, protože náš malý průzkumník je stále v pohybu. Potřebuje tedy volnost.

Tady oceňuji materiál bundičky celkem dost, protože když děti běhají, hodně se zpotí. Díky materiálu pot odchází ven, a nezůstává na dětech. Když se pak přestanou hýbat, neprochladnou. To je věc, která je pro mě hodně důležitá. Jsem ráda, když se s vnukem venku mohu věnovat pohybovým aktivitám bez jakéhokoliv omezení.

Střih a vzor bundičky je velmi hezký a vkusný. Můžu tedy bundu dávat do školky, do města, i do přírody.

Na konci rukávů je velmi praktický náplet s otvorem pro palec. Náplet je z funkčního úpletu, skvěle pruží, a díky němu není Robinovi chladno na ruku ani když prší, a nevyhrnují se mu rukávy, ani když leze na prolézačkách, nebo lanových herních prvcích.

Zip je u krku opatřen praktickým zakončením, takže děti neporaní při zapínání až ke krku. Co já jsem se u mých dětí naposlouchala nářků, že jsem je zipem „štípla do brady“. Tady u této bundy je brada v naprostém bezpečí.

O praktičnosti kapuce se asi moc rozepisovat nemusím - to na podzim oceníme určitě všichni.

Ještě nesmím zapomenout na praktický střih prodloužení u zadečku. Bunda není jen do pasu, krásně přesáhne i zadeček – ani když se děti ohnou, hrají si, nebo si někde sedají a ohýbají se - nikdy jim netáhne na záda a zadeček.

Když už má vnuk bundu a kalhoty, nesmím zapomenout ve stejném vzoru čepici, rukavice a nákrčník.

Čepice a rukavice ze softshellu jsou bezva do každého ročního období. Hřeje v zimě, a krásně větrá v každém ročním období.

Čepice s potiskem bagříků pomohla s nošením čepice. Vnuk čepice moc nemusí, pořád si je sundával. Teď konečně vzal čepici na milost a bez slziček. Čepička má takový ten lehce spadlý střih – ten prostě sluší každému. Materiál je příjemný, lehoučký, hřejivý a prodyšný. A když čepice není potřeba, snadno ji složím do kapsy – je malá a skladná a lehoučká.

K čepici patří i nákrčník. Hlavně v zimě, kdy je venku mráz, je nákrčník moc prima. Má střih tunel.

Dobře se oblékne, a krásně hřeje. Co já jsem se nazlobila u dětí se šálami. Šály dětem překáží – když je zavážete na uzel, aby nepadaly, tak uzel škrtí a vadí. No, a když je nezavážete, tak padají. Šály věčně moje děti ztrácely, a když je měly v bundě, rozjížděl se zip u krku. To je s nákrčníkem vyřešené. Žádné škrcení, nebo překážení. Krk je v teple a bez omezení v pohybu.

No a rukavice asi moc představovat nemusím. Jsou tu proto, aby ručičky byly pěkně v teple. Tyhle softshellové mají super materiál i střih.

Střih je praktický, gumičky krásně rukavici drží na ruce. Díky nepromokavému materiálu mohou děti sáňkovat, dělat koule, nebo sněhuláky, a ruce mají stále v teple a suchu. Paráda.

Jak už jsem psala, tahle recenze bude velmi pozitivní. A to taky je. Se softshellovým oblečením značky Wamu jsem nadmíru spokojená. Zkoušeli jsme s vnukem velmi poctivě. I když zimní věci – čepici, nákrčník a rukavice -  zatím  jen doma a na chvíli v podvečer venku, když se ochladilo. Počasí je letos horké, chladnějších a deštivých dnů zatím moc nebylo. Kalhoty a bundičku jsme ale nosili dost, protože u řeky, kam rádi chodíme na procházku, bývá chladněji.

Vůbec jsem netušila, jak praktický materiál softshell je.  

No, a když je kvalitní softshell, a perfektní střih, je oblečení bezvadné pro každého mrňouska. My teď máme doma spokojené dítě, které se konečně rádo (a samo) obléká. Žádné omezení v pohybu, a velký teplotní komfort při nošení. Nikde nic netísní, ani neomezuje.

Jak říkávala moje babička: „Když se chce, tak to jde!“ A tady je vidět, že u Wamu to opravdu jde. Chtěli vyrobit pro děti oblečení z kvalitního materiálu, a to se jim povedlo.

Pokud je oblečení kvalitní, není třeba ho mít spoustu. Stačí jedna bunda, místo bundy jarní, podzimní, větrovky, nebo zimní bundy. To samé u kalhot – není třeba na ven tepláky, do školky jiné kalhoty a do přírody, nebo na sáňkování další.

Wamu vyladili skvělé střihy bund i kalhot tak, aby dětem seděly a přitom je nijak neomezovaly v pohybu. Dali oblečení krásné vzory, které se dětem (i nám dospělým) líbí.

A hlavně: Nechali si vyrobit perfektní udržitelný materiál, splňující všechny certifikáty ekologické šetrnosti a bezpečnosti textilních výrobků. Materiál, který opravdu splňuje to, co slíbil.

Wamu je česká značka, a já jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Tady prostě platí ono známé „Zlaté české ručičky“.

O softshellu mluvím jako o kouzelném materiálu, a jsem jím nadšená (a tak trochu jeho vlastnostmi i fascinovaná).

Má spoustu super vlastností. Pokud vás zajímají jeho parametry, prodyšnost, vodní sloupec a další potřebné informace, všechny je najdete na stránce Wamu.cz.

 U každého produktu jsou všechny parametry oblečení a materiálu srozumitelně popsané.

Také u každého produktu najdete tabulku velikostí. Tabulka opravdu odpovídá – bunda i kalhoty jsou přesně tak velké, jak jsme si naměřili a vybrali.

O materiálech, ze kterých jsou výrobky ušité, si můžete přečíst zde: Materiály Wamu

 

Pokud chcete, aby vám sofshellové oblečení dlouho vydrželo, a fungovalo tak, jak má, musíte ho správně udržovat. I tyto rady na Wamu.cz najdete- stačí kliknout zde: údržba softshellového materiálu

 

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: Wamu.cz


Podzimní a dušičkové dekorace

 

Podzim už začal, a s ním měníme doma dekorace. Mám podzimní dekorace moc ráda. Jsou laděné do barev, které jsou příjemné, klidné a přitom krásné. Každá dekorace dokáže byt změnit na domov.

Já dekoruji moc ráda – mám ráda různé věnečky, kytičky a všechny ty drobnosti, které zútulní byt.

Jak říkám, dekorace mám ráda, přiznávám ale, že vyrobit je sama neumím. Proto tvorbu nechávám na jiných, zručnějších lidech.

Pro takovou tu domácí krásu chodím na stránky Venceadekoracelina.cz a na facebooku na stránku Věnce a dekorace Lina.

Tady vám mají tolik krásy. Vyberu si tady vždycky. Ať jsou to věnečky na dveře, na stůl, kytičky ze sušených i umělých květin – prostě je to stránka plná krásy.

O takové té běžné podzimní výzdobě ale teď úplně mluvit nechci. Ráda bych vám doporučila tuto stránku k nákupu výzdoby na Dušičky.

Blíží se doba Dušiček, a všichni budeme zdobit hroby těm, kteří už mezi námi nejsou.

Vzpomínám si, že v říjnu vždycky babička s tatínkem nakoupili slaměné koše, a zdobili je ohromnými umělohmotnými voskovými květy na drátech. Dekorace to byla, to je pravda, ale přiznávám, že se mi nikdy ty koše nelíbily. Měli je ale všichni, protože jiný druh výzdoby tehdy nebyl.

Jsem moc ráda, že jsem objevila stránky Dekorace Lina, kde najdu výzdobu vkusnou a hezkou.

Obdivuji tu trpělivost, a preciznost, se kterou je každá Lina dekorace vyráběna.

Já jsem si vybrala jemnou menší dekoraci se svíčkou na hrob.

Je na ní anděl, protože babička na anděly věřila, a měla je ráda.

Kromě anděla a svíčky jsou na dekoraci krásné a jemné kvítky.

Dekoraci jsem nechala vyrobit v ladění do modré barvy (mám modrou ráda, tak jsem poprosila o výrobu dekorace laděné do modra).

Malý dřevěný nápis „Vzpomínáme“ je jemným doladěním té krásné vzpomínkové dekorace.

Aby se dekorace dala dobře umístit na hrob, a nevzal ji vítr, je připevněna na dřevěné destičce. Prostě krása.

Samozřejmě nemusí být dekorace na hrobě. Někdo si chce připomenout své blízké i doma. I domů se tahle jemná decentní dekorace hodí.

Na Dušičky v ní pak můžete bezpečně zapálit svíčku za ty, kteří tu s námi už nejsou bez rizika požáru. Docela bych takovou dekoraci doporučila pořídit třeba pro babičky, které jsou zvyklé svíčky doma zapalovat. Díky skleněné nádobce na svíčku budete mít vždycky jistotu, že svíčka nic nezapálí. Babičky totiž mají byt samou dečku a záclonku, stačí, aby foukl vítr do záclony, nebo svíčka bez svícnu dohořela až na dečku, a neštěstí je na světě. Je tedy fajn těmto situacím předcházet.

S dušičkovou dekorací jsem velmi spokojená. Provedení je precizní a profesionální. Všechny kvítky jsou nádherně pravidelné, nikde nejsou ohnuté. Všechny dekorativní prvky jsou kvalitně a čistě připevněny.

Pokud tedy sháníte nějakou krásnou dekoraci na hrob, nebo třeba podzimní dekoraci do bytu, je nejvyšší čas myslet na objednání. Výroba nějakou dobu zabere, tak ať tu svou vybranou dekoraci máte doma včas.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo vybrat nějakou dekoraci, můžete se na facebooku domluvit i na případné úpravě, nebo dekoraci „na míru“. Stačí se ve zprávách domluvit. Cenu vám paní sdělí ve zprávě – většinou se odvíjí podle velikosti dekorace, a podle toho, jak ji chcete mít nazdobenou. Ceny jsou ale velmi příznivé.

 Facebookovou stránku najdete zde: Věnce a dekorace Lina

 
 
 

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit už hotové dekorace, eshop stránku najdete zde: eshop Věnce a dekorace Lina

 


Kompresní ponožky iCare

 

S přibývajícím věkem mě často bolí nohy. To, co jsem v mládí neznala je najednou běžnou součástí dne. K večeru mě bolí nohy a kotníky, kotníky občas i otékají.

 Je mi to nepříjemné, protože bych ráda měla nohy v pohodě i v podvečer, a mohla chodit na procházky při stmívání – to mám moc ráda. Taky ve sportování mě to začalo omezovat – běh, i jízda na kole mi začaly dělat potíže.

Velmi mě proto zaujala reklama, kterou jsem úplnou náhodou viděla - reklama na kompresní ponožky iCare.

Ráda zkouším nové věci. Obzvláště, když jsou to věci chytré. Jako třeba tyhle kompresní ponožky.

Nemusím zbytečně brát léky, nebo chodit na fyzioterapii, protože tyhle ponožky fungují díky několika skvěle vymyšleným „věcem“.

Lehce vám ponožky popíšu. Nebudu jmenovat úplně všechny specifické vlastnosti těchto ponožek, protože ty si můžete krásně sami vyhledat a přečíst na stránkách iCare.cz.

Popíšu vám spíš zkušenost.

Materiál ponožky je složen z několika typů a zón. Každý kousek ponožky tak má trochu jinou funkci.

Ponožky jsou lehoučké a prodyšné. Odolávají vlhkosti a zápachu, můžete je prát v pračce – to je důležité, jejich údržba nevyžaduje nic specifického. Nosit ponožky můžete na noc, i do jakéhokoliv typu obuvi. Jak vám to vyhovuje.

Ponožky mají celkem 5 kompresních zón – stabilizují chodidlo, pomáhají předcházet zraněním, zmírňují bolest ve třech různých oblastech.

Materiál ponožek je odolný. Tkanina je odolná se čtyřsměrnou kompresí – snadno se přizpůsobí tvaru nohy. Manžeta ponožek je protiskluzová, dobře tak drží ponožky na místě.

Tyhle ponožky využívají technologii kompresních zón. Komprese – tedy stlačování – jiná intenzita stlačení na různých místech nohy opravdu dost pomáhá.

Ponožky jsou ze silného, elastického materiálu, ten vytváří tlak na svaly nohou, kotníků a chodidel. K úlevě dochází velmi rychle.

Ponožky jsou dole těsnější, než nahoře, to jemně vytlačuje krev ze spodní části chodidel nahoru.

Díky tomu se snižují otoky a zvyšuje průtok krve pro rychlou úlevu a lepší pohyblivost.

Stabilizují chodidlo a kotník.

A to všechno bez léků.

Na zkoušení těchto ponožek jsem byla velmi zvědavá.

Po prvním vyzkoušení jsem si nebyla jistá, jestli jsou to ponožky pro mě, nevěděla jsem, jestli si na ně zvyknu.

To stlačení mi na první navlečení připadalo velké. Docela rychle jsem si na něj ale zvykla. Musím říct, že bolesti kotníků už momentálně nemám. A když mi otečou večer nohy, navléknu ponožky a jdu na procházku. Uleví se mi totiž celkem rychle.

Není to ale dokonalý zázrak. Nemůžete čekat, že když máte vleklé potíže hodně let, zázračně se okamžitě vyléčíte. Někdy je nošení třeba dlouhodobější, i tady ale dochází k velkému zlepšení.

To jsem totiž také vyzkoušela. Poté, co se mi nošením ulevilo, dala jsem ponožky k vyzkoušení i tatínkovi a mamince. Už jsou staří, a nohy je zlobí oba – potíže mají vleklé a dlouhodobé.

Maminka má cukrovku, trápí ji neuropatie, a taky ji v nohách často „píchají jehličky“, o bolesti a otocích ani nemluvím.

Tatínek zase má problémy s otokem chodidel a kotníků, otéká mu i nárt – došlap ho dost bolí.

Musím říct, že oba ponožky nosí pravidelně a rádi.

Mamince se velmi ulevilo od bolestivých stavů, a jehličky ji už také tolik netrápí. Má z toho opravdu upřímnou radost. Dřív si mi často stěžovala, že kvůli potížím s nohama nemůže v noci spát. To jsou prý jehličky i bolest nejhorší, takže polovinu noci probděla. Teď je šťastná, že zase může normálně spát. Velmi se jí ulevilo. Vůbec jsem nečekala, že úleva bude tak velká.

Tatínek má zase radost z ohromné úlevy od bolesti kotníků. Otoky se mu zmírnily hned od prvních dnů nošení ponožek. Byli jsme až překvapeni, jak rychle otoky splaskly. Bolest kotníků byla vytrvalejší, tam je třeba nosit ponožky pravidelně. I tak ale už tatínek zvládne chodit mnohem lépe a s mnohem menšími potížemi. Dokonce už prý zvládne zase sám sekat zahradu se sekačkou, aniž by si musel každou chvíli sednout. Prostě paráda.

Pokud to tedy shrnu – tyhle ponožky opravdu fungují. Plní přesně to, co slibují. Vhodné jsou pro sportovce, pro všechny, co stojí hodně celý den na nohou, i pro starší lidi.

Ponožky jsem vyzkoušela sama na sobě, na spaní i na sport, a jsem spokojená.

Největší účinek a úlevu jsem ale zaznamenala u rodičů. Mamince se ulevilo při neuropatii a píchání jehliček, tatínek oceňuje nejvíc zmírnění otoků a bolesti kotníků. Oba si pochvalují nošení přes noc, i to, že ponožky mohou nosit do bot, a neshrnují se a nepřekáží v žádných botách. Velmi spokojení oba jsou i s tím, že nemusí užívat na bolest tolik léků. Ono se jim totiž opravdu ulevilo.

Byla jsem při objednávání překvapená, že na eshopu poskytují 90-ti denní možnost vrácení peněz. Teď už to chápu. Já bych ty ponožky nevracela, protože mi pomohli. A ostatní to mají asi také tak.

Ty ponožky opravdu fungují. Doporučuji vám koupit alespoň 2-3 páry, abyste měli ponožky pořád připravené po ruce, když budete muset ty nošené vyprat. Je to výhodnější.

Ponožky si můžete vybrat v dámské i pánské velikosti. Jsou elastické, takže se noze krásně přizpůsobí.

Pokud si chcete tyhle prima kompresní ponožky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: kompresní ponožky iCare

Na eshopu najdete spoustu užitečných a zajímavých informací o kompresních ponožkách. Je fajn při objednávání si o nich přečíst víc.