Novinky


Oroxid - hojivá síla aktivního kyslíku

V dnešní době se zubní hygiena oproti dobám minulým o hodně zlepšila. Návštěva zubní hygieny se stává už běžným standartem. Péče o zuby a ústa se stala běžnou součástí života dnešních lidí a já jsem za to velmi ráda. Přece jen je velmi příjemné potkávat lidi se zářivým bílým úsměvem.

Cesta k němu nebývá ale vždycky lehká. Pokud nás potká jakékoliv onemocnění zubů, dásní, jazyka, nebo parodontóza – je to vždycky nepříjemné.

O hojivé síle produktů s aktivním kyslíkem jsem už dost slyšela, a nyní jsem měla možnost vyzkoušet ji na vlastní kůži – tedy spíš na vlastní ústa. Vyzkoušela jsem přípravek Oroxid sensitiv (roztok i sprej).

Přípravek Oroxid je primárně určen pro dospělé i děti, je bez alkoholu,( takže nikdo nemusí mít strach ho používat), je určený pro každodenní i dlouhodobé používání, velmi dobře ho snášejí i lidé s citlivou sliznicí úst, a skvělý je i pro lidi s rovnátky nebo zubními náhradami. Přípravek ničí bakterie,plísně a viry v ústech (desinfikuje sliznici úst), snižuje zánět a urychluje hojení

Už když jsem o Oroxidu četla, byla jsem velmi zvědavá, jestli je tak účinný, jak je na stránkách www.oroxid.cz napsáno. V době, kdy jsem začala roztok používat, jsem měla končící virózu, v ústech afty a na rtu opar.  Musím říct, že afty se mi v ústech hojily opravdu dobře, i opar se zahojil dříve, než bývá u mne obvyklé, po vykloktání se mi zmírnila i doznívající bolest v krku. Jako velké plus je pro mne i to, že jsem se zbavila nepříjemného povlaku na jazyku (aniž bych si jazyk musela drhnout kartáčkem, což je mi nepříjemné a nikdy jsem si na to nezvykla). Také mám pocit, že mám zuby bělejší, ale to se mi špatně posuzuje, protože se na sebe dívám do zrcadla každý den.

Oroxid používala i dcera, která nosí rovnátka a po třech týdnech používání roztoku přišla od ortodontisty velmi potěšena, protože poprvé  ji pochválil, jak pěkně se naučila rovnátka čistit. Přitom stačilo vyplachování úst Oroxidem.

Já sama mám částečnou snímatelnou zubní náhradu, takže občas trochu otlačené dásně. A s Oroxidem zatím po celou dobu používání mám bez potíží.

Takže pokud shrnu období, kdy jsem používala Oroxid sprej a roztok,chce se mi napsat o výrobci : Fakt nekecá!

Já sama jsem moc nevěřila, že by roztok s aktivním kyslíkem byl tak účinný. Spíše jsem si říkala, že konečně budu mít super ústní vodu bez alkoholu (ty alkoholové já prostě používat nemůžu, vadí mi), ale přesvědčila jsem se na vlastní pusu, že opravdu funguje. A rázem mi zmizely i některé potíže, které jsem dřív neřešila (jako třeba povlak na jazyku) a je mi mnohem příjemněji. Taky jsem se přistihla, že tím, že mám lepší pocit v ústech, se mnohem víc usmívám. Takže pokud chcete opravdu kvalitní přípravek na ústní hygienu pro sebe, svoje děti, nebo starší rodiče se zubní protézou, mohu jen doporučit Oroxid.

Oroxid se prodává ve dvou variantách – Senzitiv a Forte, ve formě spreje a roztoku. Neobsahuje žádný alkohol ani chlorhexidin. Funguje na bázi aktivního kyslíku a obsahuje pomocnou látku Actipone PX3 – z oddenku zázvoru, myrhy a echinacey,která má protizánětlivý účinek a zklidňuje podrážděná ústa. Sprej je určený pro všechny, kteří nemohou během dne použít roztok, nebo potřebují třeba při pracovním jednání eliminovat zápach z úst.

S Oroxidem mám pocit, že jsem o krok blíž ke krásnému a zářivému úsměvu. Určitě ho vyzkoušejte.

oroxid koupíte po kliknutí zde: Oroxid senzitiv

a zde:  Oroxid Forte

zdroj obrázku https://www.oroxid.cz/produkt/2x-oroxid-sensitiv-roztok-250-ml/


Internetový vyhledávač Favi.cz

Dnes bych vám chtěla představit internetový vyhledávač nábytku a bytových dekorací Favi.cz.

Poprvé jsem si Favi.cz  všimla v reklamě v televizi – taková ta reklama, kde usměvavá paní sděluje, že na Favi.cz mají nábytek – HODNĚ nábytku. Mě se ta reklama líbí. Je jednoduchá, vtipná, nevtíravá a přitom zaujme. Mám ráda nevtíravé a chytré reklamy, co na mne neútočí a nenutí mi jeden výrobek jako nejlepší na světě. Proto jsem byla zvědavá, kolik že nábytku na Favi mají. A tak jsem nelenila, zapnula počítač a ..první co mě napadlo: Nekecali, mají  tam fakt hodně nábytku.

Nejdřív jsem si myslela, že Favi.cz je obchod s nábytkem. Ale není to tak – je to internetový vyhledávač nábytku a bytových dekorací, sdružují více než 500 ověřených eshopů a obchodů s nábytkem a dekoracemi. Sami tedy nic neprodávají, jen pomůžou s vyhledáváním.

Vyhledávání je velmi snadné a přehledné. Vybírat můžete z několika kategorií – nábytek, dekorace, textil, rekonstrukce, svítidla a slevy. Nábytek si můžete vybírat i podle umístění – kategorie obývák, koupelna, kuchyně, ložnice, předsíň, pracovna a zahrada.

Vše je pěkně přehledně zpracované do kategorií.  Řazení pro snadný výběr je taky promyšlené do detailu – chcete vybírat podle ceny? Není to problém – vyberete si levnější nebo dražší…Nebo vybíráte podle materiálu? I tahle možnost výběru tady je. A dál podle barvy, potahu, dekoru, stylu – prostě na co si vzpomenete, tu najdete. Vyhledávání se tak stává opravdu jednoduché. Bez složitostí si vyberete, co potřebujete. A nejen nábytek, ale i bytové doplňky a dekorace.  Já jsem například v dekoracích našla spoustu věcí, o kterých jsem ani nevěděla, že je vlastně nutně potřebuji, a taky spoustu tipů na dárky.

A protože pro vás všechno ráda zkouším, vyzkoušela jsem i objednat zboží.

Přece jen Favi.cz je hlavně internetový vyhledávač nábytku, vybrala jsem tedy nábytek -  lakovanou ratanovou stoličku. Ratan jako přírodní materiál mám moc ráda, a místa na sezení u nás nikdy není dost, hlavně když se sejde celá rodina, o místo k sezení je trochu boj.

Vybrala jsem si tedy zboží, jaké jsem chtěla, pak stačilo kliknutí a Favi.cz mne přesměrovalo na stránku, kde stoličku prodávají. Tam jsem nakoupila, a pak už jen čekala na zboží. Obchod proběhl k mé velké spokojenosti - vše v pohodě, žádný stres,příjemné vybírání i nákup. Se stoličkou jsem moc spokojená a moc se mi líbí.

Je fajn, že všechny eshopy, ze kterých zboží Favi.cz vyhledává a nabízí, jsou ověřené. Nemusíte se tedy bát nakupovat – vše, co si vyberete, vám zaručeně přijde v pořádku.

Pokud si s čímkoliv nevíte rady, stačí napsat email, nebo zavolat na infolinku, ochotně vám poradí se vším, co potřebujete.

Vyhledávač nábytku Favi.cz vám usnadní nákup nábytku i dekorací v každém směru. Už nemusím složitě vyhledávat, kde mají typ nábytku, který zrovna sháním – stačí si prostě vybrat typ, vzor a druh a na vyhledávači si z obrázků vyberu ten, který potřebuji za výhodnou cenu.

A protože jsem zjistila, že ta úžasná ratanová stolička, kterou jsem si na favi.cz je nejen krásná, ale i praktická a kromě funkce sezení je bezva i jako podnožka, nebo jako odkládací (a dekorační) stolek. A na stolku by se rozhodně vyjímala krásná vázička – a kde jinde ji najít než na Favi, že? Rozhodně tenhle super vyhledávač vyzkoušejte.

Zlákal vás internetový vyhledávač Favi.cz k nákupu? Stačí kliknout zde a můžete vybírat: Favi.cz


Kovaná růže

Už jako malá holka jsem obdivovala práci kovářů. Strašně se mi líbilo, jak ze žhavého železa dokáží jen kladivem a kleštěmi vykovat prakticky cokoliv.  Už dávno kováři nekovají jen koně a meče, dnes už se mohou věnovat i uměleckému kovářství. A tak nám domov může zdobit krásně vykovaná brána u domu, mříže na oknech, ale i uvnitř domu různé věšáky a háčky a podobné praktické věci. Umělecký kovář ale neková jen praktické věci- umí nám do domu vykovat i krásno. Dávno už nejsem malá holka, práci kovářů ale obdivuji stále. A tak se ráda zastavuji na místech, kde kováři ukazují svou práci, a obdivuji, s jakým uměním dokáží ze žhavého kovu doslova vykouzlit přeměty, které vám vydrží napořád.

Já bych vás dnes chtěla seznámit s prací uměleckého kováře pana Tomáše Vojtka.

Nejdřív mne jeho práce upoutala na facebooku – tam jsem poprvé zaznamenala jeho nádherně kovanou růži.  A protože jsem zvědavá, prohlédla jsem si i jeho další práci – a jsem doslova unešená – umí s kovem asi čarovat – dokáže vykovat prakticky cokoliv – nádherné plastiky, krbové nářadí, mříže, doplňky do bytu i dekorace. S jeho prací se můžete seznámit na www.kovarnavojtek.cz .

Já jsem ale okouzlena novinkou v jeho tvorbě a tou je kombinace kovu a skla. Kombinace pevného železa a křehkého skla je téměř symbolická, ale hlavně je nádherná. Já mám doma krásnou růži. Stonek a listy a listy jsou vykované ze železa, květ je vyrobený ze skla. Nikdy bych nevěřila, jak krásně se dokáží tyhle materiály doplňovat. Pokud tedy přemýšlíte o dárku pro ženu – tahle růže ji určitě potěší. Je úžasná. Pevná i křehká zároveň.

A pokud chcete koupit dárek pro muže, i pro ně si u pana Vojtka vyberete. Já bych vám doporučila opět úžasnou kombinaci skla a kovu – pan Vojtek umí vykovat nádherného pavouka – tělo má kovové a zadeček z barevného skla – já se pavouků tak trochu bojím, tenhle je tak nádherný, že ve mně vůbec nevzbuzuje strach, ale nadšení pro krásu Tenhle nádherný kovaný pavouk bude určitě super dekorací na každém pracovním pánském stole (nebo kdekoliv jinde).

Pokud tedy hledáte tip na originální dárek, určitě si vyberete u uměleckého kováře pana T.Vojtka. Každý kus je originál, každý je trochu jiný, a všechny jsou nádherně zpracované. Takový dárek určitě potěší. Já mám ráda originální dárky, dárky dávané od srdce, u kterých je vidět, že darující přemýšlel, jak potěšit. Kované dárky jsou dárky neotřelé, vždycky je každý kus originál, a jedinečný.

zdroj foto pavouka a květin: https://www.facebook.com/kovarstvitomasvojtek/

S prací uměleckého kováře p. Vojtka se můžete seznámit zde: Tomáš Vojtek - umělecký kovář

Pana Vojtka můžete kontaktovat i na facebooku, kde je jeho práce taky nádherně prezentovaná. Klikněte zde: Facebook Tomáš Vojtek - umělecký kovář

 


Mop Easy Spray od společnosti Leifheit

 

Úklid. Nejčastěji prováděná činnost v době karantény. Virus nás tak trochu vyděsil a naučil nás dezinfikovat v domácnosti všechny povrchy mnohem častěji, než dříve.

Mě vytírání podlahy nebaví, nemám ho vůbec ráda, i když s mopy, které se dnes vyrábějí je úklid mnohem snažší, než v dobách, kdy jsme používali kbelík, hadr a koště. I tak se snažím si úklid co nejvíce ulehčit, a hledám „vychytávky“ na téměř bezpracný úklid.

Tak jsem objevila i Leifheit mop na podlahu Easy Spray XL 56690.

Produkty značky  Leifheit jsou moje oblíbené. Mám vysavač na okna, klasický mop na podlahu, vysavač, parní čistič, sušák na prádlo i žehlicí prkno a další drobné výrobky jako smetáčky, lopatky, hadříky atd.. Mám prostě značku Leifheit ráda, protože výrobky jsou kvalitní a v domácnosti se mi velmi osvědčily. Proto když jsem objevila Mop na podlahu Easy Spray, neváhala jsem ani chvilku. A udělala jsem dobře.

Pokud potřebujete vytřít podlahu od prachu – je mop super.

 Hlavně v dnešní době, kdy dezinfikujeme a dezinfikujeme a dezinfikujeme – je ideální.

Do nádobky na vodu si přidám místo čisticího prostředku trochu dezinfekce a mám během chvíle podlahu krásně čistou a bez bakterií. Osvědčilo se mi Savo, a kdo nemá rád klasické Savo ( zápach chloru je někomu nepříjemný), tak jsou vyráběny i spousty bezchlorových dezinfekčních prostředků na podlahy s příjemnou vůní. A pokud nemůžete žádnou sehnat, přidejte do nádobky trochu octa. Ocet je také, kromě pochutiny, dezinfekce, a jeho nelibá vůně po chvilce zmizí, a ještě odstraní z podlahy zašedlý povlak (který se rád dělá na linoleu).

Použití tohoto mopu je skvělé pro svou snadnost a rychlost. Nepotřebujete se tahat s žádným kbelíkem. Na konci rukojeti zmačknete tlačítko, nastříkáte vodu rozprašovačem a setřete. To je všechno.

Mop je ideální hlavně na podlahy, které jsou choulostivé na větší množství vody – třeba plovoucí podlahy. Kromě rychlého setření a vydezinfikování podlahy lze samozřejmě mop kdykoliv použít pro nanesení ošetřujícího přípravku právě třeba na plovoucí nebo dřevěné podlahy.

Zásobník na vodu (objem má 625 ml) snadno sejmete z tyčky, naplníte a nasadíte zpátky – a to je opravdu vše. Snadné a rychlé!

Barva:bílá, tyrkysová

Rozměr:130 x 11 x 16.5 cm (V x Š x H)

Materiál:hliník/plast

 

Záběr mopu je 42 cm – vytírací plocha je velká, úklid tak jde rychle od ruky.

Po vytírání, pokud je návlek mopu špinavý, snadno ho sejmete a vymácháte, případně ho můžete i vyprat v pračce. K mopu lze samozřejmě náhradní návleky dokoupit.

Díky rotační hlavici – kloubu - se mop dostane skoro všude bez námahy.

Podlaha je velmi rychle suchá – vody spotřebujete díky rozprašovači velmi málo, nehrozí tedy uklouznutí.

 

Na závěr shrnutí vlastností mopu Easy Spray XL:

 

 • šíře záběru 42 cm
 • cílené zvlhčování zašpiněných podlah
 • vhodné pro podlahy citlivé na vlhkost
 • ovládání na konci rukojeti
 • lze dokoupit vyměnitelné náhrady a čistící prostředky na danou podlahu, či zásobník naplnit vodou a saponátem
 • podlaha po čištění rychle schne díky minimálnímu množství tekutin ze spreje
 • pokud se vám mop rozbije ( to se mi u Leifheit výrobků nikdy nestalo,ale stát se může), firma neřeší reklamace, ale rovnou vám pošle nový výrobek

 

 

Co říci na závěr? Mám radost. Opět se mi potvrdilo, že výrobky Leifheit jsou promyšlené a šetří čas i práci. Právě to mne na nich baví.

Vytírat podlahu klasickým způsobem mi teď stačí jednou za týden. Podlahu denně vytírám pomocí mopu Easy Spray, a mám ji stále čistou a vydezinfikovanou.

Pokud tedy máte třeba obavy z viru, tenhle mop je pro vás bezva volba. Můžete kdykoliv podlahu dezinfikovat a vytřeno máte díky širokému záběru mopu doslova za pár minut.

A až karanténa skončí, i pak mop určitě najde využití – hlavně v létě, kdy nám otevřeným oknem do bytu létá prach a pyl.

Velmi ocení praktičnost mopu všechny maminky – děti si často hrají na podlaze, nebo jim něco padá z ručiček – pak je rychlý úklid podlahy výhodou i nutností.

 

Ti, kteří mají podlahu, kterou nesmí při úklidu příliš namočit, zajásají dvojnásob. Pokud tedy chcete mít doma stále čisto s minimální námahou – jen na rukojeti mačkáte tlačítko, které rozprašuje vodu před mop, a pak setřete - určitě vyzkoušejte mop Easy Spray. Uklízení s ním je opravdu snadné – je prostě Easy.

 

Pokud si chcete mop prohlédnout, nebo koupit,klikněte zde: mop Easy Spray XL 56690

 

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: leifheit-online.cz

Úklid. Nejčastěji prováděná činnost v době karantény. Virus nás tak trochu vyděsil a naučil nás dezinfikovat v domácnosti všechny povrchy mnohem častěji, než dříve.

Mě vytírání podlahy nebaví, nemám ho vůbec ráda, i když s mopy, které se dnes vyrábějí je úklid mnohem snažší, než v dobách, kdy jsme používali kbelík, hadr a koště. I tak se snažím si úklid co nejvíce ulehčit, a hledám „vychytávky“ na téměř bezpracný úklid.

Tak jsem objevila i Leifheit mop na podlahu Easy Spray XL 56690.

Produkty značky  Leifheit jsou moje oblíbené. Mám vysavač na okna, klasický mop na podlahu, vysavač, parní čistič, sušák na prádlo i žehlicí prkno a další drobné výrobky jako smetáčky, lopatky, hadříky atd.. Mám prostě značku Leifheit ráda, protože výrobky jsou kvalitní a v domácnosti se mi velmi osvědčily. Proto když jsem objevila Mop na podlahu Easy Spray, neváhala jsem ani chvilku. A udělala jsem dobře.

Pokud potřebujete vytřít podlahu od prachu – je mop super.

 Hlavně v dnešní době, kdy dezinfikujeme a dezinfikujeme a dezinfikujeme – je ideální.

Do nádobky na vodu si přidám místo čisticího prostředku trochu dezinfekce a mám během chvíle podlahu krásně čistou a bez bakterií. Osvědčilo se mi Savo, a kdo nemá rád klasické Savo ( zápach chloru je někomu nepříjemný), tak jsou vyráběny i spousty bezchlorových dezinfekčních prostředků na podlahy s příjemnou vůní. A pokud nemůžete žádnou sehnat, přidejte do nádobky trochu octa. Ocet je také, kromě pochutiny, dezinfekce, a jeho nelibá vůně po chvilce zmizí, a ještě odstraní z podlahy zašedlý povlak (který se rád dělá na linoleu).

Použití tohoto mopu je skvělé pro svou snadnost a rychlost. Nepotřebujete se tahat s žádným kbelíkem. Na konci rukojeti zmačknete tlačítko, nastříkáte vodu rozprašovačem a setřete. To je všechno.

Mop je ideální hlavně na podlahy, které jsou choulostivé na větší množství vody – třeba plovoucí podlahy. Kromě rychlého setření a vydezinfikování podlahy lze samozřejmě mop kdykoliv použít pro nanesení ošetřujícího přípravku právě třeba na plovoucí nebo dřevěné podlahy.

Zásobník na vodu (objem má 625 ml) snadno sejmete z tyčky, naplníte a nasadíte zpátky – a to je opravdu vše. Snadné a rychlé!

Barva:bílá, tyrkysová

Rozměr:130 x 11 x 16.5 cm (V x Š x H)

Materiál:hliník/plast

 

Záběr mopu je 42 cm – vytírací plocha je velká, úklid tak jde rychle od ruky.

Po vytírání, pokud je návlek mopu špinavý, snadno ho sejmete a vymácháte, případně ho můžete i vyprat v pračce. K mopu lze samozřejmě náhradní návleky dokoupit.

Díky rotační hlavici – kloubu - se mop dostane skoro všude bez námahy.

Podlaha je velmi rychle suchá – vody spotřebujete díky rozprašovači velmi málo, nehrozí tedy uklouznutí.

 

Na závěr shrnutí vlastností mopu Easy Spray XL:

 

 • šíře záběru 42 cm
 • cílené zvlhčování zašpiněných podlah
 • vhodné pro podlahy citlivé na vlhkost
 • ovládání na konci rukojeti
 • lze dokoupit vyměnitelné náhrady a čistící prostředky na danou podlahu, či zásobník naplnit vodou a saponátem
 • podlaha po čištění rychle schne díky minimálnímu množství tekutin ze spreje
 • pokud se vám mop rozbije ( to se mi u Leifheit výrobků nikdy nestalo,ale stát se může), firma neřeší reklamace, ale rovnou vám pošle nový výrobek

 

 

Co říci na závěr? Mám radost. Opět se mi potvrdilo, že výrobky Leifheit jsou promyšlené a šetří čas i práci. Právě to mne na nich baví.

Vytírat podlahu klasickým způsobem mi teď stačí jednou za týden. Podlahu denně vytírám pomocí mopu Easy Spray, a mám ji stále čistou a vydezinfikovanou.

Pokud tedy máte třeba obavy z viru, tenhle mop je pro vás bezva volba. Můžete kdykoliv podlahu dezinfikovat a vytřeno máte díky širokému záběru mopu doslova za pár minut.

A až karanténa skončí, i pak mop určitě najde využití – hlavně v létě, kdy nám otevřeným oknem do bytu létá prach a pyl.

Velmi ocení praktičnost mopu všechny maminky – děti si často hrají na podlaze, nebo jim něco padá z ručiček – pak je rychlý úklid podlahy výhodou i nutností.

 

Ti, kteří mají podlahu, kterou nesmí při úklidu příliš namočit, zajásají dvojnásob. Pokud tedy chcete mít doma stále čisto s minimální námahou – jen na rukojeti mačkáte tlačítko, které rozprašuje vodu před mop, a pak setřete - určitě vyzkoušejte mop Easy Spray. Uklízení s ním je opravdu snadné – je prostě Easy.

 

Pokud si chcete mop prohlédnout, nebo koupit,klikněte zde: mop Easy Spray XL 56690

 

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: leifheit-online.cz

 


Eshop Padawan, mikina Hra o trůny

Moc ráda čtu. Už od dětství jsem hltala všechny možné příběhy. Hlavně sci-fi a fantasy mne bavily a baví doposud. O to víc mě mrzelo, že moje děti čtení nebavilo. A pak se stal zázrak – objevila se kniha o malém kouzelníkovi Harry Potterovi, a najednou všechny moje čtyři děti ležely s nosem v knize a hltaly jeho příběhy.  Po natočení filmu jsme ho na videu viděli doma každý díl snad stokrát. A po Harrym se objevily další příběhy – některé v knihách ( Hraničářův učeň a další), jiné zfilmované. Stmívání, Pán prstenů, Hvězdná brána, Star Wars a další a další. Žánr sci-fi a fantasy moje děti chytil a nepustil. Protože ke spoustě knih jsou natočené filmy, nebo jsou zpracované jako seriál, rádi se na ně díváme, a často porovnáváme s knihou. Každý z nás se dívá rád na jiné filmy a seriály, na některé se ale koukneme vždycky rádi všichni. Každý má nějaký svůj oblíbený, který doporučí ostatním a spolu ho pak rozebíráme, a dlouho diskutujeme, upozorňujeme se navzájem na některé scény a detaily, zajímavosti. Je to fajn popovídání.

Proto jsem celkem zajásala, když jsem objevila ráj všech milovníků všech možných filmů a seriálů – padawan.cz.

Pokud rádi sledujete filmy a seriály, tady si vždycky vyberete něco pro radost. 

Občas trochu tápu, když mám koupit někomu dárek, který bude opravdu pro potěšení. Mám ráda dárky, které nejsou jen užitečné, ale zároveň udělají obdarovanému i radost.

Dnešní mladá generace tak trochu žije různými seriály a filmy – mnohem víc než knihami. Seriálů a filmů je mnohem víc, než když jsem byla já teenager.  Trochu jim to nepřeberné množství závidím. Vybere si každý z žánru, který ho baví. Na jiné seriály koukají holky, na jiné kluci, na některých se shodnou všichni. Nejradši u nás doma máme asi všichni Hru o trůny.

Seriál Hra o trůny je opravdu velmi podařený. U jiných filmů a seriálů má většinou někdo k nějakým dějovým linkám a tématům daného seriálu výhrady. U Hry o trůny ne. Ta nás bavila a baví všechny (tedy kromě posledního dílu, tam jsme čekali úplně jiné ukončení). Je fakt, že jsme vždycky netrpělivě čekali, až bude natočena nová řada. Nejvíc baví Hra o trůny mého syna. Některé pasáže zná snad i nazpaměť. Četl Hru o trůny i jako knihy (v tom ho obdivuji, protože ač jsem knihomol, tak když jsem viděla tloušťku knih, tuhle četbu jsem vzdala). Občas mne překvapilo, jakých detailů si ve filmu všiml, a tak jsem dokonce ten seriál zkoukla podruhé, protože jsem si říkala, že kecá, že to v tom seriálu snad ani nebylo. A bylo, měl pravdu. Jako správný fanda ten děj zná opravdu dobře.

Proto pro mne byla jasnou první volbou při nákupu na eshopu padawan.cz tématika Hry o trůny.

Vybírala jsem dlouho. Je tam tolik věcí, že jsem se nemohla rozhodnout. Nakonec jsem měla dva favority – mikinu se znakem zlovlka (jinak nelze, než fandit Starkům, že?), a mikinu Valar Morghulis. Tu jsem vybrala jako první volbu, syn ale usoudil, že když je na přední straně nápis Valar Morghulis, měl by na zádech být jako rozloučení nápis Valar Dohaeris, ten že mu tam chybí (tip pro výrobce – doplnění rozloučení by na zádech nebylo špatné), tak raději zvolil motiv Zlovlka.

Mikina přišla, a musím říct, že nadšení bylo veliké u mne i u syna.  Syn se radoval z provedení a motivu, já jsem po prvním „osahání“ cenila materiál mikiny.

Jako při každé recenzi, kterou píšu, jsem i tentokrát mikinu nechala syna nějaký čas nosit, párkrát vyprala – prostě zkouším kvalitu poctivě.

Trošku jsem měla obavy z nápisu a potisku.  Nápis Winter Is Coming a zlovlk jsou ve zlaté barvě na černé mikině s kapucí.

Bála jsem se, aby se po prvním vyprání nápis nepoškodil, nebo nezačal praskat. Postupuji proto při praní podle pokynů – peru mikinu naruby, aby nápis nepoškodilo ostatní prádlo, peru v pracím gelu na tmavé prádlo a nedávám aviváž (při praní v gelu na černé prádlo není potřeba ji dávat a podle výrobce větší množství aviváže nápis poškozuje). A v pohodě.

 Po třech vypráních na nápisu nenacházím žádné poškození ani popraskání, drží přesně tak jak má. Mikina je stálobarevná – černá barva se neopírá, mikina je stále jasně černá, žádné známky blednutí barvy.

Švy krásně drží, nikde žádné vytahané nitky, a co je hlavní – po praní se švy nekroutí, mikina krásně drží tvar.

Velikost mikiny odpovídá mírám v popisu na stránkách eshopu. Mikina je nošena denně, syn ji nijak nešetří, přesto stále vypadá jako nová.

 • Mikina s potiskem Hra o trůny podle hesla Neda Starka. Winter is coming!
 • Kvalitní unisex mikina s potiskem z dílny PADAWAN.cz
 • Transferový potisk (zlatá barva)
 • Gramáž mikiny 280g
 • 100% bavlna
 • Barva černá
 • Prostorná klokanka
 • Kapuce

Jsem naprosto spokojená s kvalitou mikiny, a hlavně s tím, jak velkou udělala radost.

Stránku padawan.cz si uložím mezi oblíbené – mají tu tolik filmových předmětů – od hrnečků přes klíčenky, figurky, oblečení a spoustu dalších věciček pro fandy různých filmů a seriálů, že tady vždycky vyberu nějaký fajn dárek pro ty moje seriálovo-filmové nadšence.

Pokud máte rádi filmy a seriály, nebo sháníte dárek pro někoho, kdo je sleduje, určitě se mrkněte na nabídku eshopu padawan.cz. Tady si vyberete vždycky- je to fakt takový malý ráj pro milovníky seriálů a filmů. Já už se na další nákup a vybírání moc těším. Ač obvykle nenakupuji moc ráda- nebaví mne to, na tomhle eshopu je tolik prima a zajímavých věcí, že mám radost už jen při prohlížení všech těch super věciček pro radost. 

A co ještě mne potěšilo v téhle zvláštní covidové době? K mikině byla přibalena ještě samolepka a rouška s padawan motivem, ze které byl syn také nadšený – a mnohokrát za ni děkuji.

Pokud si chcete tuhle super mikinu prohlédnout, klikněte zde: unisex mikina s kapucí Hra o trůny

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: padawan.cz


Leons Ortho na haluxy

Konečně jsme se dočkali léta. Okamžitě se začátkem léta odkládám do botníku uzavřené boty a vytahuji svoje milované pantofle. Jsem pantoflový typ. Některé ženy „ujíždí“ na kabelkách, jiné na sukních a šatech, některé na špercích a bižuterii, já ujíždím na náramcích a pantoflích.

Od určitého věku už ale kromě vzhledu a diktátu módních trendů upřednostňuji pohodlí. Jsem moc ráda, že už mohu i mezi zdravotní obuví najít pantofle, které mi nejenom prospívají, a uleví od bolesti nohou, ale jsou i vkusné a hezké. Dávno už neplatí, že „zdravotní bota je funkční, ale nehezká“. Dřív se opravdu nedalo mezi zdravotními botami vybrat boty hezké, to už je naštěstí dávno pasé.

Když si chci udělat radost, zavítám na stránky se zdravotní obuví leons.cz. Neustále tam doplňují nové a nové modely, takže svůj styl si tam najde mladá slečna i starší dáma. Jsou tam pantofle, které uleví od bolesti zad i nohou. Pokaždé, když na stránky leons.cz zavítám, ozývá se od mého počítače jen ááách, a jééé, Jůůů a páááni… A nikdy nevím, které si vybrat, protože favoritů na nákup mám vždycky spoustu, mám pocit, že bych je nutně potřebovala všechny.

Tentokrát jsem šla tak trochu najisto. Maminka totiž trpí na haluxy, a obtížně pro ni sháníme pohodlné obutí, a když si mi postěžovala i kamarádka, pak sousedka, a nakonec začínám mít problém trochu i já, byla volba jasná. Pantofle, do kterých se obují i ženy trpící vbočeným palcem a bude se jim dobře chodit.

Dlouho jsem nemusela hledat – na leons.cz si prostě najdu vždycky to, co potřebuji.

Tentokrát jsou to pantofle, které může nosit každá žena – tedy i ta, která trpí haluxy, a bude se cítit pohodlně.

Pantofle Leons Ortho – já jsem zvolila bílou barvu.

Než začnu popisovat pantofle, upřesním tak trochu, co jsou to haluxy.

Je to vlastně vbočený palec – pokud to hodně, ale opravdu hodně zevšeobecním: díky snížené funkci vazů, šlach kloubů a svalů v chodidle a nártu vede tato dysfunkce ke vzniku příčně ploché nohy, tím destabilizaci kloubů. Svaly odtahovače a přitahovače palce ochabují, kloub se vysouvá ven, a palec se vtáčí dovnitř. Často je to velmi bolestivé, kloub je velký, rád otéká, často je v něm i zánět. Pak palec bolí tak, že nemůžete v noci spát, špatně se vám chodí a stojí, ale hlavně – je problém kloub obout do boty – tlačí, bolí a nevejde se. Vbočený palec – latinsky Hallux vagus –proto tedy název haluxy.

Vysunutí a otok je asi největší problém. Jakmile je kloub příliš vysunutý, a je ve fázi otoku, nebo zánětu, je velký problém najít vhodné obutí. Proto jsem tak nadšená z pantoflí Ortho.

Pantofle Ortho jsou jedinečné pro všechny, co mají bolestivé haluxy.

Čím jsou tyhle pantofle jedinečné? Pantofle jsou kožené (já mám v bílé barvě), a celá boční část, kde je postižený kloub, je z velmi poddajného materiálu – elastické textilní vložky, která se přizpůsobí noze, a vytáhne se podle kloubu. Je elastická, pružná, takže kloub neutiskuje, povolí podle potřeby a noha nebolí.

Pantofle lze velmi snadno nazout, oteklý vbočený kloub už není překážkou, a pokud máte problém s oteklým nártem (nebo ho máte vysoký), lehce si botu přizpůsobíte díky pásku na suchý zip.

Podrážka je protiskluzová – Anti Shock, nemusíte se tedy bát, že v pantofli někde uklouznete.

Vnitřní stélka je anatomicky tvarovaná, je z materiálu GEL/PU, takže došlap na ni je příjemný, měkký, nebolí paty (ani achilovky a záda).

Podrážka je v přední části vysoká asi 1,5 cm, v zadní se lehce zvýší na asi 3,5 cm.

V Ortho pantoflích vydržíte bez problémů celý den. Zkoušela jsem je nosit doma, v práci, i ven. Testovala jsem je zhruba měsíc na každodenní dlouhodobé nošení, a jsem spokojená.

Jsou velmi pohodlné, vždycky si je uzpůsobím tak, aby mi seděly perfektně na noze, díky měkké stélce je mi příjemný došlap.

Já chodím tak trochu po patách – dupu - takže mne často pak bolí paty, achilovky a tím, jak jsem nakloněná trochu dozadu, bolí mne i v kříži. Proto je pro mne tahle podrážka s měkčeným došlapem opravdu důležitá, a dělá mi moc dobře.

 V podstatě od doby, co nosím tyhle pantofle, kromě úlevy na vbočených palcích sleduji i mnohem menší bolestivost a otoky kotníků.

Už se mi nestává, když přijdu navečer domů, že jsem shodila boty, a nohy buď musely do studené sprchy, nebo jsem „dopajdala“ ke křeslu, tam se svalila a nohy musela mít dobu nahoře. Tyhle velmi bolestivé stavy už mívám jen málo, a když, tak stačí namazat alpou a je to v pohodě. I moje záda si evidentně boty pochvalují, protože při delším stání už nemám pocit, jako by mne někdo přetáhl tyčí přes záda v kříži.

Vhodně zvolená obuv dokáže zázraky.

Jasně, že problém boty nevyléčí, že haluxy nezmizí tím, že máte ortopedické pantofle – tam je třeba spousta rehabilitací a podobně, rozhodně ale tyhle boty umí snížit bolest při chůziperfektně a snadno se obouvají, krásně povolí podle velikosti a otoku kloubu.

Proč si mačkat nohy v těsných botách, když existuje řešení. Pamatuji si, jak když jsem byla malá, babička si u pantoflí, které nosila na nákup, nebo na zahradu, vystřihovala kusy boty pryč ( zkusila jsem to tehdy taky a dostala jsem pořádně na zadek – byla jsem prostě zvědavá, proč to babička dělá, a chtěla jsem mít stejné boty) – dnes už vím, že ji tak bolel kloub u palce, že se do těch bot prostě nešlo obout. Jak ráda bych jí dnes donesla tyhle pantofle, kdyby to ještě šlo.

Koupím je alespoň mamince, ať se jí dobře chodí. Já jsem s pantoflem Ortho moc spokojená, a děkuji výrobci za ten skvělý nápad s pružnou částí boty.

Pokud si chcete zdravotní pantofle Ortho prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Pantofle Leons Ortho bílá

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu,klikněte zde: leons.cz


Nealko víno Bruno Marret

O vínu se říká, že je nápojem bohů. Vždycky jsem víno vnímala jako skvělý nápoj na posezení s přáteli, jako zakončení dobré (třeba i romantické) večeře, nebo i jen tak večer, po těžkém dni pro navození pohody a uvolnění.

Nejsem žádný velký znalec vína. V podstatě nerozeznám ony různé příchutě, které vína mají, a které dobří sommeliéři dokáží poznat. Já vína dělím na červená, růžová a bílá, na dobrá a špatná, na ty co mi chutnají a na ty, co moc nemusím.

Od určité doby ale klasické víno (tedy víno s obsahem alkoholu) pít nemohu ze zdravotních důvodů. Toho využívá i okolí, stala jsem se rodinnou řidičkou – ty pít alkohol taky nemohou. Zvykla jsem si, přesto jsem občas smutně koukala na ty, co si vychutnávali víno – úplně normálně jsem jim záviděla. Proto jsem začala pátrat mezi nealkoholickými víny – tedy víny bez obsahu alkoholu, jestli najdu nějaké, co mi bude chutnat, a užiju si jeho pití při oslavách a posezeních.

Dealkoholizovaná (nealko) vína jsou vhodná pro osoby se zdravotním omezením, pro řidiče, a třeba i pro těhotné. Nealkoholická vína působí na organizmus příznivě, mají na něj dobrý účinek a zlepšují trávení.

Jen pro upřesnění - Základem dealkoholizovaných (tedy nealkoholických) vín jsou klasická, alkoholická vína či sekty, ze kterých je ve vakuové komoře odstraněn alkohol. Tento proces nemá za následek odstranění klasické chutě vína či sektu.

Až sem je všechno v pořádku.  Jenže většina výrobců, aby si snížila výrobní náklady pak začne ještě s vínem "čarovat". Do většiny nealko vín je přidáváno až 20 % hroznového moštu, cukr či různá aromata. Pak se tedy nejedná o nealko víno, ale o jakýsi míchaný nápoj. Je to jako byste si smíchali třeba víno s coca colou – už to prostě není opravdové víno.

Proto jsem pátrala, zkoumala, a ochutnávala. Upřímně říkám – nic moc tedy. Zkoušela jsem nealko vína z marketů – bílá i červená, šumivá nealko vína (sekty) a moc jsem si nepochutnala. Výběr je velmi omezený, chuť nevalná. U sektů jsem byla nejvíc zklamaná. Sekt krásně perlil při nalévání do skleničky, voněl jako víno, ale při prvním napití se mi zdál strašně kyselý – až jsem se oklepala a zkřivila se mi pusa. Klasický Bohemia sekt jsem mívala ráda, ten nealko mi ale vůbec neučaroval. Ještě tak trochu růžový, ale i ten je dost kyselý- tedy alespoň pro mne.

Takhle jsem postupně vyřazovala všechna nealko vína. Už jsem byla trochu zoufalá, protože jsem nabyla přesvědčení, že prostě budu muset zůstat u minerálek a limonád. Nerada se ale vzdávám, a tak jsem hledala, pátrala a ochutnávala dál.

Teď se mi konečně chce zvolat Heuréka!! Objevila jsem nealkoholická vína, která se chovají i chutnají jako vína klasická (s obsahem alkoholu), jen ráno po nich není kocovina, a klidně je můžete pít i jako řidiči, nebo pokud užíváte léky, které pití alkoholu zakazují.

Jsou to francouzská Dealko vína Bruno Marret - u nás jdou sehnat jen na eshopu brunomarret.cz. A jsou skvělá.

Abych tedy byla objektivní – našla jsem dva výrobce, kteří mají dobrá, opravdu kvalitní nealko vína. Brunomarret.cz a carl-jung.cz. Oba výrobci do nich nepřidávají žádný mošt ani cukr.. Ta z brunomarret.cz mi ale připadají lepší, chuťově mi vyhovují mnohem víc.

Vyzkoušela jsem a otestovala tři druhy vín Bruno Marret – červený Merlot Rouge de Vincent, bílé La Cote de Vincent a šumivé La Cote de Vincent Effervescent (doux).

Z vín Carl Jung jsem ochutnala také Merlot, abych měla porovnání, a bílý Riesling. Tato dvě vína mi chutnala. Jsou rozhodně dobrá a kvalitní, chuť je v porovnání s těmi nealko víny z hypermarketů dobrá, určitě stojí za vyzkoušení, ale ta Bruno Marret jsou pro mne prostě nejchutnější a nejlepší. Nejsem velký znalec, ani sommeliér, rozhoduje u mne většinou příjemná vůně a pocit při prvním ochutnání. Ten je asi nejdůležitější.

Když vám na první ochutnání něco chutná, při druhém napití už jste si většinou jistí, jestli víno, které pijete je pro vás to pravé a správné.

Tohle se mi stalo u vín Bruno Marret – prostě slast na jazyku. Jejich dealko sekt chutná opravdu jako klasické "šampaňské". Naprosto jsem nepoznala, že nepiji víno s alkoholem. Takže ke skvělé chuti je benefit nealko vína – můžu klidně řídit, a také si mohu při posezení, nebo při grilování dát skleničku i s těhotnou dcerou.

Červené dealkoholizované víno Merlot Rouge de Vincent mi chutná nejvíc ze všech ochutnaných vín. Jsem jím opravdu nadšená. Byla jsem tak nějak smířená s tím, že na dobrém vínu si už nepochutnám, protože mi to zdravotní omezení nedovolí. Po ochutnání vín ze supermarketů jsem opravdu nečekala, že si budu moct sednout s vínem a pochutnat si. Z tohoto omylu mne vyvedla vynikající chuť červeného Merlotu Bruno Marret – víno je vynikající.

Jako u klasických vín je třeba i u vín bez alkoholu dodržovat určité postupy při jejich pití, aby se jejich chuť plně rozvinula tak, jak má.

U  červeného Merlotu je třeba dodržet teplotu 18 °C, a dodržet i oxidaci – nechat víno alespoň 2 hodiny před napitím otevřené, nebo ho nalít do karafy a nechat alespoň 30 až 60 minut dýchat. Odměnou je vynikající voňavé červené víno, které chutná – no, prostě báječně.

Bílé víno La Cote de Vincent hned po otevření jemně zavonělo po broskvích. Je vhodné ho podávat vychlazené na 8 – 10 °C .

Pokud máte rádi bílé víno, určitě vyzkoušejte toto víno z odrůd Riesling a Rivaner. Je to takové to víno na příjemné posezení a popovídání s přáteli.

Jako poslední jsem ochutnala šumivé víno Bruno Marret Bulles de Vincent

Víno je doporučené podávat vychlazené také na 8-10 °C. Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Riesling a Ryvaner. Trochu jsem s jeho ochutnáním váhala. Nealko sekt, koupený v supermarketu mi opravdu nechutnal. Byl pro mne tak kyselý, že jsem ho prostě nebyla schopná pít. Přesto jsem se do ochutnávání a otestování pustila. Vidina toho, že si nebudu na svatbách svých dětí nebo při oslavách Silvestra připíjet rychlými špunty byla lákavá. Udělala jsem dobře. Najednou jsem neměla ve skleničce kyselý mošt, ze kterého mi bublinky skoro prorazily nos, ale velmi jemné, chutné šumivé víno. Lehounce voní jako citron – nebo mi to tak alespoň připadá, a je tak dobré, že se vám nebude chtít se s nikým dělit. Tuhle lahev si prostě vypijete sami. Bez nežádoucích alkoholových následků – jen dobrá chuť a příjemné šimrání bublinek. Na oslavy je úžasné.

Pokud se chcete dozvědět více o dealkoholizovaných vínech Bruno Marret, klikněte zde: informace o dealko vínech Bruno Marret  

 

Co říci na závěr. Jsem moc ráda, že si mohu konečně po dlouhé době pochutnat na dobrém vínu – vínu bez alkoholu. Tato vína jsou vhodná pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní omezení, pro řidiče, nebo i pro těhotné. Obsahují všechny zdraví prospěšné látky jako např. hořčík, zinek, železo, draslík atd., zůstává u nich zachována chuť kvalitního vína, jen je víno dealkoholizováno – tedy odstraněn alkohol.

Ochutnala jsem spoustu nealko vín. Ta ze supermarketu, i z různých eshopů. Nakonec mi zbyly dva eshopy s dobrým nealko vínem. A to vína z brunomarret.cz a carl-jung.cz.

Objektivně musím říct, že z obou eshopů jsou vína dobrá. Nejsem velký znalec, posuzuji vína jen podle toho, jak mi chutnají.  Na celé čáře u mne vyhrála vína Bruno Marret. 

Opravdu si pochutnávám. I když řídím, nebo jsem na grilovačce s přáteli, mohu si bez obav dát skleničku vína. A co skleničku – mohu si dát skleniček kolik chci, bez obav z následků, bez kocoviny, bez nevolnosti – zůstávají jen ty příjemné pocity. Večer po těžkém dni si mohu sednout, pustit si v televizi nějaký prima film, nebo seriál, a relaxovat se sklenkou dobrého nealko vína. A když říkám dobrého, myslím to vážně. Vína Bruno Marret jsou bez alkoholu, a chutnají mi báječně.

Pokud si chcete tato vína koupit, klikněte zde: eshop brunomarret.cz 

 

A ještě jedna super pecka - na první nákup můžete mít exkluzivní slevu 10% po zadání slevového kódu SEKON.


Znáte Oblečení z Módy Prostějov? Já už hodně dlouho.

 Vždycky jsem vnímala Módu Prostějov jako jednoho z nejlepších výrobců pánských obleků pro všechny příležitosti. Protože plánujeme v rodině svatbu, byla Móda Prostějov prvním eshopem, který jsem navštívila.

Obleky mají hezké, kvalita je léty ověřena, a ceny velmi příznivé. Stačí změřit partnera a jít vybírat. Já jsem zatím oblek nevybrala – budu se muset do eshopu ještě vrátit. Vrátím se tam ale moc ráda.  Zjistila jsem totiž, že na Módě Prostějov prodávají i dámskou módu. To jsem vůbec netušila. A tak místo vybírání obleků jsem se „zasekla“ u holčičího oblékání.

Oblek ani košili nemám, ale už mám doma super šaty a pěkné kalhoty.

Tenhle eshop je velmi přátelský k českým ženám, které jsou krev a mlíko. Já mám totiž bujnější hrudník, postavu typ jablko – oblečení se mi shání velmi obtížně. Když už mi padne nějaký pěkný kousek do oka, a seděl by mi pře prsa, je mi volný přes boky. O pasu raději nemluvím. Mám 4 děti a pas se mi prostě někam ztratil. Jindy si vyhlédnu oblečení, co se mi líbí,ale mají ho jen ve velikostech XXS.

 Proto jsem byla velmi příjemně překvapená, když jsem si prohlédla velikostní tabulky Módy Prostějov. Vybere si tam určitě každá žena. Důležité je i to, že díky elastanu oblečení sedí. Vím o čem mluvím – nezaváhala jsem a už mám doma šaty a kalhoty.

Nejdřív jsem si vybírala šaty – vybírání bylo dlouhé, měla jsem nakonec 3 favority, nemohla jsem se rozhodnout, tak jsem nechala vybrat manžela.

Vítězná volba padla na šaty Natura.

Jsou vzorované, lehoučké – takové letní vílí pohlazení.

 Šaty mají velmi hezký a jemný vzorek, který nikde nepřidává ani nerozšiřuje, cítím se v nich velmi příjemně. Materiál je tak lehounký, že šaty na sobě po chvíli snad ani necítíte. Perfektně se přizpůsobí tělu.

Lehoučký materiál mi přišel vhod ve vedru, které u nás momentálně je – venku je mi fajn, nepotím se. Vzor šatů je neokoukaný, originální – nepotkala jsem zatím nikoho ani v podobném vzoru. Šaty poutají pozornost, zastavují mne známé a ptají se, odkud šaty mám. Mají prostě úspěch. U mne mají úspěch ale už od prvního oblečení. Perfektně se totiž přizpůsobí postavě, lehce skryjí, co by skryto být mělo, a nikde nic neodstává. I na mé problematické postavě vypadají opravdu velmi hezky. I kdyby ale byly šaty sebehezčí, je třeba, abychom se v nich dobře cítily. Když se cítíme v oblečení dobře, vyzařuje z nás dobrá nálada a pozitivní energie. A já se v šatech Natura cítím báječně – pohodově. V šatech Natura jsem opravdu Jana v pohodě. Šaty jsou dodány i s úzkým bílým páskem, ten já ale nevyužívám.

Materiál: 95% Viskóza, 5% Elastan

Na eshopu se mi moc líbila také halenka na ramínka, už ji ale neměli v mé velikosti.

Dlouho jsem se rozmýšlela ještě nad sukní, nebo kalhotami. 

Protože potřebuji kalhoty, které by vypadaly slušně i na slavnostnější, nebo společenské události, vybrala jsem si kalhoty Classico I  v černé barvě.

Dlouho jsem tedy váhala. Nevěděla jsem, jestli si mohu objednat kalhoty přes internet. Bála jsem se, aby mi seděly.

Proto jsem se raději na eshopu zeptala. Byla jsem ujištěna, že i na tu moji problematickou figuru kalhoty určitě padnou.

Kdybyste mě viděli, když jsem kalhoty vybalila. Velké nadšení z materiálu – žádné slabounké plátno, ale pěkná, pevná, neprůhledná látka, co udrží tvar, takže se nevytáhnou hned kolena. Střih taky perfektní.

 Druhý pohled už byl skeptický – no, to mi nemůže naprosto být, vzala jsem si blbou velikost a bude po radosti. Jsem ale holka statečná a šla jsem se do kalhot obléct – za zkoušku přeci nic nedám. Jaké bylo moje překvapení, když jsem do kalhot lehce vklouzla, a sedly mi jako druhá kůže. Zlatý elastan!

Můžu s klidným svědomím říci, že lepší, a pohodlnější kalhoty jsem na sobě ještě nikdy neměla. Myslím tím tedy hlavně pohodlí. Jsou neskutečné. Krásně obepnou postavu, a přitom nikde netlačí, střih je lichotivý každé postavě.

Nesnáším, když se mi zapínání kalhot zařezává do břicha, takže u mne je většinou rozhodující první zapnutí kalhot, abych se rozhodla, jestli je chci, anebo ne. Chvilka napětí.. a paráda. Jako bych kalhoty nezapnula. Jsou neskutečně pohodlné, zapnutí necítím.

 Kalhoty jsou prodávány s úzkým opaskem, já ho ale nepotřebuji, kalhoty mi sedí a drží i bez opasku. Možná s dlouhodobějším nošením se pas vytáhne, ale zatím není třeba. Kalhoty krásně drží, mají dobrý střih, a ani při dlouhodobějším sezení se kolena nevytáhla. Určitě si pořídím stejného střihu kalhoty i v šedé barvě.

Materiál kalhot: 72% bavlna, 24% nylon, 4% elastan

Kalhoty pro ženy mají v Módě Prostějov i v různých vzorovaných variantách – láká mne varianta modro zelená drobná kostička, ale to si musím rozmyslet, protože si někdy připadám na některé typy vzorků stará. Naštěstí tyhle pocity u mě netrvají moc dlouho a vsadím se, že vám za měsíc napíšu, že už ty kalhoty mám. Každopádně mne velmi mile překvapil střih, materiál a látka kalhot. Tak krásně se přizpůsobí postavě, a přitom jsou pohodlné. A dámy, jásejte -jsou i ve větších velikostech.

Při nákupu kalhot i šatů jsem se řídila velikostní tabulkou – tady se změřte a kupte si opravdu svou velikost (ani větší, ani menší) – velikost oblečení odpovídá rozměrům v tabulce.

U šatů i kalhot jsem spokojená s materiálem i stálobarevností. Při praní oblečení nepouští barvu, i po opakovaném vyprání je barva stále stejná. Švy jsou kvalitní, nestáčejí se, nikde žádné nitky.

S oblečením z eshopu Módy Prostějov jsem velmi spokojená. Moc se mi líbí a cítím se v něm příjemně. Jsem moc ráda, že jsem při prohlížení pánských obleků narazila úplnou náhodou na kousky, které jsou rázem nejpohodlnějšími a nejoblíbenějšími v mém šatníku. Kalhoty si určitě pořídím ještě další.

Protože se blíží podzim, pokukuji i po podzimních kabátech, které v eshopu Móda Prostějov mají, a moc se mi líbí.

S tím ale počkám až do podzimu. Teď mě čeká to, co jsem chtěla na úplném začátku – a to nákup pánského obleku (to bude děs, protože ani muž ani syn si nechtějí zkusit víc než dva kusy oblečení, aniž by nebyli protivní). Pokud ale budou obleky stejně super jako dámské oblečení, hned je strach menší.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit šaty, klikněte zde: dámské šaty Natura

 

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit kalhoty, klikněte zde: dámské kalhoty Classico I

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: modaprostejov.cz


Perko.cz – kuličkové pero

 

Vždycky jsem obdivovala krasopisně ručně psané listiny a dopisy. Třeba moje babička, která měla ještě ve škole pravopis, psala takovým tím krásným písmem, na které je radost se dívat. Přitom nepsala nijak pomalu, ale je fakt, že si každé to písmenko jakoby malovala. Moc ráda jsem její dopisy a hlavně pohledy četla. (Pokud někdo neví, o jakém písmu mluvím, tak je to přesně takový krasopis, jakým psala Leontýnka ve filmu AŤ žijí duchové na zeď hladomorny Zmizte, vy cizáci – tenhle nápis si vybavíte určitě všichni..). Ač jsem chtěla, tak jsem se nikdy tento způsob psaní nenaučila. Byla jsem asi příliš ovlivněna stylem písma, které nás učili ve škole.

Když si dávám pozor, tak umím „psát hezky“, většinou ale jako každý z nás píši svým rukopisem, a ruku mám „vypsanou“. Na jednu stranu je to fajn, protože každý styl psaní má něco do sebe, na druhou stranu je to škoda, protože na krasopis se moc hezky kouká.

Ruční psaní mne moc baví. I když pracovně samozřejmě používám na psaní počítač, tak v osobním životě píšu ráda ručně. Je to mnohem osobnější. Takže mám věčně kolem sebe lístečky s poznámkami, různé nápady napsané v sešitech, nebo koncepty. Moc ráda píšu i dopisy.

S psaním dopisů jsem začala už jako malá holka. Nejdřív jsme povinně museli ve škole psát dopisy do tehdejšího Sovětského Svazu (dnešní Rusko) – abychom navázali družbu a procvičili si jazyk. Dopisům jsme moc nedali – nevěděli jsme, co psát, a myslím, že sovětské děti na tom byly podobně. Tehdy nás spíš nadchlo, že od dětí z Ruska přicházely různé kalendáříčky a pohledy, co se měnily, a odznáčky a samolepky, co jsme tady tehdy neměli.

Později jsem si začala psát s kamarádkami z různých měst – potkaly jsme se na různých výměnných školních akcích a brigádách. A samozřejmě jsem, jako všichni tehdy, psala spousty a spousty dopisů kamarádům a známým, kteří byli na dva roky vojně. Dopisů jsem napsala celé stohy. Bavilo mne to, a byl to tehdy tak nějak jediný způsob komunikace na dálku, který byl dostupný vždy a všem.

Protože jsem psala vše ručně, poznala jsem velmi brzy, jak hodně je při psaní důležitá kvalitní propiska, kuličkové, nebo plnící pero.

Plnící pero je podle mne vhodné spíš na krasopis – písmo s ním je úhledné – možná proto, že se s ním píše trochu pomaleji. Proto je vhodné třeba na dokumenty a podpisy, které mají vypadat dobře.

Já na psaní raději používám kuličková pera.

Momentálně jsem přímo zamilovaná do kuličkového pera z eshopu perko.cz.

Pero je ručně vyráběné, jeho komponenty jsou ze dřeva a kovu. Na eshopu perko.cz je velký výběr kvalitních ručně vyráběných plnících i kuličkových per.

Pera jsou vyráběna ze stabilizovaného dřeva. Stabilizace je poměrně složitý proces, který je důležitý, aby pero vydrželo stále stejné, a nepraskalo. To je samozřejmě velmi zjednodušeně napsané.

Pokud se chcete o stabilizaci dřeva dozvědět více, klikněte zde: stabilizace dřeva.

 

Pera z kvalitního dřeva vypadají opravdu krásně.

Na eshopu je výběr z pěti variant kuličkových per. Pera Cesar, Kleopatra, Romulus a Remus, Cigar a Laidy.

Každý typ pera je vyráběn z různých typů dřeva, v různých odstínech a tvarech násadky. Výběr je veliký. Až bych řekla, že pro psavce, jako jsem já, je to ráj pro oči.

Nakonec jsem si vybrala světlé lakované kuličkové pero Cesar.

Pero mi přišlo v krásné dřevěné krabičce, ve které ho mám uložené, když s ním zrovna nepíšu.

Trošku jsem se bála, aby mi pero nebylo velké, protože mám malou ruku, ale sedlo mi naprosto přesně. Je krásně vyvážené a propracované, takže v prstech se drží báječně, a opře se o ruku přesně tak, jak je to potřeba.

Kvalitní kuličkový hrot krásně klouže po papíře. S perem se mi píše naprosto báječně, a už v duchu vidím ty stohy papírů – ať už poznámek, konceptů, nebo dopisů, které s ním napíši.

S některými přáteli už si dopisuji skoro 35 let – od základní školy. Zůstali jsme věrní tradici ručně psaných dopisů, protože jsou mnohem osobnější, než email.

Pero z eshopu perko.cz mi udělalo radost svou originalitou, a hlavně precizním, profesionálním a dokonalým zpracováním.

Pero je vyrobené z kvalitního dřeva. Dělá mi radost už jen když se na něj podívám. Když s ním píšu, je mi prostě skvěle. Pokud tedy máte ve své blízkosti někoho, kdo rád píše, nebo v práci často musí podepisovat dokumenty, určitě ho potěšíte exkluzívním perem ze dřeva.

Pero je vhodné i pro studenty, kteří ve škole píší spoustu poznámek. Pro ně je kvalitní pero nutností – pokud je totiž pero kvalitní, ani po dlouhém psaní z něj nebolí prsty.

Kuličkové pero, které mám doma já a píši s ním opravdu často je právě takový typ pera, které svým tvarem umožňuje dlouhodobé psaní. O ruku je opřené tak přirozeně, že ruka píše skoro sama.

Je to skvělý tip na dárek k jakékoliv příležitosti. Teď se blíží vánoce, ale i k narozeninám, promocím, nebo různým výročím bude ručně vyráběné pero skvělým dárkem.

Pokud chcete, aby dárek byl opravdu osobní, můžete si na pero, nebo na krabičku nechat gravírovat nápis, který si sami zvolíte. Osobnější dárek už pak nemůžete dát.

Nemáte ve své blízkosti nikoho, kdo by rád, nebo často psal? Pak je tu ještě jeden fajn tip na dárek pro muže, kterým určitě potěšíte. Je to originální a krásný holící strojek (i na krabičku k holícímu strojku si můžete nechat gravírovat nápis s osobním věnováním).

Pokud si chcete strojek prohlédnout, nebo koupit klikněte zde: holící strojek s dřevěnou rukojetí

 

Jak bych shrnula tuto recenzi? Jako naprosté nadšení. Protože píšu často a ráda, potřebuji opravdu kvalitní pero, aby psaný text vypadal hezky a přitom mne nebolela ruka a prsty. To vše jsem našla v nádherném dřevěném peru z eshopu perko.cz. Kromě funkčnosti se na pero krásně kouká. Je prostě nádherné. Záleží na vkusu každého, jaké dřevo se mu líbí. Výběr je veliký. Já mám momentálně pero ze světlého dřeva s lakovaným povrchem, a tvarem, který vyhovuje mé malé ruce. Píšu schválně „momentálně“, protože jsem z pera tak uchvácená, že si určitě pořídím i nějaké pero v  tmavé variantě dřeva, a rozhodně bych chtěla mít i jedno pero plnící -  na takové to krasopisné psaní.

Pokud se vám tedy pero líbí tak, jako mě, určitě navštivte eshop s nádhernými ručně vyráběnými pery a udělejte radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi.

Pero Cesar si můžete koupit a prohlédnout po kliknutí zde: dřevěné pero Cesar

Sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: perko.cz


Hry Bananagrams a Maškarní bál od společnosti Mindok

 

Pokud máte rádi deskové stolní hry, je tu dvojice skvělých her od společnosti Mindok. Hry Maškarní bál a Bananagrams.

V běžné době bych vám řekla jen, že hra je prima tip na vánoční dárek. To samozřejmě je, ale protože doba je úplně jiná, než obvykle, doporučuji deskové hry i na zábavu pro teenagery a dospívající, kteří jsou v kovidové době doma, a nudí se. Hry ale nebudou bavit jen děti, je to prima tip na zábavu i pro dospělé.

Hry Maškarní bál a Bananagrams jsou totiž hry vhodné pro větší děti od 8 let.

 Menší děti by hry asi špatně pochopily, nebo by se nezvládly vyrovnat dospělým. Je fajn najít hry, které budou bavit opravdu všechny. Zabaví větší děti i dospělé, a to je moc fajn. Stačí vypnout počítač a začít si hrát..

Hra Maškarní bál je velmi originální, provedení je úplně jiné, než jsme zvyklí. U této hry je potřeba pořádně zapojit myšlení. Proto každá hra trvá různě dlouhou dobu. Je to proto, že v jednom kole můžete na výsledek přijít hned, v jiném se u přemýšlení o postavě pořádně zapotíte. Hra má možnost hrát ve dvou úrovních. My jsme zatím hráli tu první, klasickou, aby se nám hra dostala takzvaně po kůži, a abychom si při hře byli jistí. Pro pokročilejší je tu pak možnost hrát rozšířenou verzi hry.

 

Hra je moc fajn. Vlastně je to hra plná přemýšlení a blafování. Zvíře vás pozve na bál, a jakmile začnete hrát, ztrácíte svou identitu a stanete se jednou z dvanácti postav. Pokud hru hrajete jen ve dvou, jsou v krabici speciální kartičky s popisem hry pro dva. Jinak hru může hrát až 5 hráčů, v pohodě tedy celá rodina, nebo parta přátel. Pravidla jsou postavena tak, že jste nuceni pořádně přemýšlet.

V začátku hry položíte na stůl hrací desku s pohádkovými postavami, které jsou u zvířete na bále. K hrací desce položíte kartu „Vím kdo jste“, a vedle ní položíte dvě karty z promíchaného balíčku Akce – tím zjistíte, jaké akce – tedy schopnosti, máte. Pozor – při základní hře je potřeba vyjmout z tohoto balíčku kartu Ani muk – ta je pro rozšířenou verzi a v té základní by vám ubrala zbytečně schopnost. Ostatní akce odložíte.

Hraje se o žetony růží – v prvním kole můžete získat žeton s jedním bodem, ve třetím až s pěti body. Každý také dostane 7 žetonů důkazů – ve hře je 8 postav, jedna jste ale vy, proto tedy jen 7. Zamícháte balíček s postavami, a každému hráči rozdáte jednu postavu.

Na obrázku má postava vlevo nahoře obrázek toho, co má ráda (ty předměty se pak snažíte získat), vpravo dole jsou předměty, kterých se bojí. Když máte přidělenou postavu, rozdejte hráčům předměty.

Rozdáte předmětů tolik, kolik je hráčů ve hře, plus dva. Hráči si z karet vybírají. Nejdřív si vyberete jeden předmět a ten posunete blíž před sebe. Pak záleží na vás, jak si budete brát předměty. Pokud hned v začátku budete brát jen předměty, které potřebujete, může se stát, že soupeři vaši postavu rychle odhalí. Musíte taktizovat a riskovat jak s předměty, co má vaše postava ráda, tak s těmi, kterých se bojí. Cílem hry je získat tři předměty, které má postava ráda. V tu chvíli končí kolo.

 Hra pokračuje do druhého a do třetího kola, pokaždé s jinou postavou.

Vždycky hra pokračuje tak, že si líznu předmět a kartu si buď nechám, nebo ji někomu dám – v dalším líznutí musím udělat opak – pokud jsem si kartu nechal, musím ji dát, pokud jsem ji dal, musím si ji nechat. Takto se stále střídá. Tím se před vámi začnou shromažďovat předměty. Ve chvíli, kdy se před hráčem začnou shromažďovat karty se stejným předmětem, ve chvíli, kdy mám dvě stejné, a nepatří k mé postavě, žetonem dám najevo, že to já nejsem. Na hrací desku například označím, že já nejsem Popelka (vyřazené postavy jsou překryty prasklým zrcadlem). Ostatní tak mají k hádání zase o postavu méně, a budou mi posílat jiné typy karet. Na dané postavě na hrací desce může být několik žetonů, protože v té dané hře třeba Popelkou není nikdo. Pokud si předmět, který chcete líznete, nebo vám ho pošle  soupeř, pak vyhráváte.

 Kolo končí. Dostanete žeton s pugetem růží. Hra pokračuje v dalším kole úplně stejně.

To jsou pravidla v kostce. U hry jsou samozřejmě pravidla, která jsou podrobně popsaná, takže hru pochopíte. Pokud vám něco není trochu jasné, pochopíte to při vlastní hře, protože hra má logický postup, a jinak ji hrát nejde.

Hra je skvělá tím, že je pokaždé jiná. Úplně jiná. Pokaždé musíte přemýšlet, a snažit se ostatním zatajit, kdo jste, a zjistit, kdo jsou oni. Počítejte s tím, že občas přemýšlení trvá o něco déle, takže jedno kolo můžete mít odehrané za 15 minut, jiné za minut 50…Vždycky je ale hra napínavá a zábavná. Pokud už první verzi máte nacvičenou, a myslíte si, že už vždycky poznáte, kdo je kdo, přistupte k obtížnější rozšířené verzi. I ta je přesně popsaná v pravidlech, k té jsme se my zatím nedostali, ale myslím, že už brzy na ni dojde. Hru Maškarní bál hrajeme totiž moc rádi, a tak se posuneme brzy na další úroveň.

Je osvěžující vypnout na jeden večer televizi a zahrát si chytrou hru plnou překvapení – a zábavy. Jak už jsem psala, hra je pro starší děti a dospělé. Malé děti by asi byly proti starším hráčům v nevýhodě, takže hru hrajte až s dětmi od 8 let, tedy od věku, od kterého je hra doporučována výrobcem. Nudit se rozhodně nebudete.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Maškarní bál.

 

Další moje oblíbená hra mezi novinkami od společnosti Mindok je Bananagrams.

Hra mi učarovala od první chvíle, co jsem ji začala hrát. Je rychlá a skvělá. Můžete ji hrát prakticky kdekoliv. Nepotřebujete žádnou hrací desku, žádné počítání písmen, nebo bodů. Hra je o rychlosti a o rychlém skládání slov. Všichni si vezmou stejný počet hracích kamenů, před začátkem hry je otočí lícem nahoru a začnou skládat slova – klidně do mřížky, slova musí být čitelná shora dolů, nebo naopak, nebo také ze strany na stranu.

Písmenka může hráč přesunovat podle potřeby na jiné slovo. Když někomu dojdou kameny s písmeny, zavolá „peel“ a všichni si ze společné zásoby vezmou jeden kámen s písmenem. Když se vám písmenko nehodí, zavoláte „dump“ a můžete ho vrátit do hromádky, ale za trest si musíte nalosovat tři další kameny.

Když už je v zásobní hromádce méně písmen, než hráčů, a jeden hráč už použil všechny svoje kameny- zavolá „bananas“ a hra končí.

Pozor- všechna slova musí mít význam a smysl. Tedy vše rychlé a naprosto jasné.

Ve hře je 144 kamenů. Hrát ji mohou děti, které už znají písmena a zvládnou složit slovo –tedy asi od 7 let.

Počet hráčů 1 až 8, a doba trvání hry zhruba 15 minut. Je to tedy super hra, kterou můžete hrát kdykoliv, a kdekoliv. Díky praktickému obalu z látky ve tvaru banánu a praktickému uzavření zipem můžete hru nosit kdykoliv sebou v kabelce.

S hrou Bananagrams už se nikdy děti nudit nebudou. Já jsem z téhle hry úplně nadšená, protože  procvičuje postřeh, logiku a hlavně rozšiřuje slovní zásobu. Díky této hře budou děti nuceny rychle myslet a snažit se přijít na co nejvíc slov. To se jim bude hodit ve škole i v životě vždycky.

Hra není ale jen pro děti, bavit se jí budete i jako dospělí. Občas je zajímavé, jaká slova dokážeme vymyslet, poskládat a vytvořit.  Tady záleží jen na fantazii, jediné omezení je, že slovo musí existovat a mít význam. Pak už záleží na každém, jaká slova co nejrychleji poskládá. Díky tomu, že hra je velmi rychlá, je možno si ji zahrát i když nemáte už příliš času. Taková rychlovka na pobavení a pro dobrou náladu.

Hra Bananagrams se rázem zařadila na jedno z prvních míst v mém žebříčku oblíbenosti mezi stolními hrami.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Bananagrams.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Mindok, klikněte zde: Mindok.cz

 

Pokud tedy přemýšlíte, jak zabavit děti doma v době, kdy nechodí do školy a nesmí na kroužky, nebo hledáte tip na vánoční dárky, zkuste stolní hry Maškarní bál a Bananagrams. Jsou to chytré a dobré hry, se kterými se nudit rozhodně nebudete.

 

Pokud máte rádi deskové stolní hry, je tu dvojice skvělých her od společnosti Mindok. Hry Maškarní bál a Bananagrams.

V běžné době bych vám řekla jen, že hra je prima tip na vánoční dárek. To samozřejmě je, ale protože doba je úplně jiná, než obvykle, doporučuji deskové hry i na zábavu pro teenagery a dospívající, kteří jsou v kovidové době doma, a nudí se. Hry ale nebudou bavit jen děti, je to prima tip na zábavu i pro dospělé.

Hry Maškarní bál a Bananagrams jsou totiž hry vhodné pro větší děti od 8 let.

 Menší děti by hry asi špatně pochopily, nebo by se nezvládly vyrovnat dospělým. Je fajn najít hry, které budou bavit opravdu všechny. Zabaví větší děti i dospělé, a to je moc fajn. Stačí vypnout počítač a začít si hrát..

Hra Maškarní bál je velmi originální, provedení je úplně jiné, než jsme zvyklí. U této hry je potřeba pořádně zapojit myšlení. Proto každá hra trvá různě dlouhou dobu. Je to proto, že v jednom kole můžete na výsledek přijít hned, v jiném se u přemýšlení o postavě pořádně zapotíte. Hra má možnost hrát ve dvou úrovních. My jsme zatím hráli tu první, klasickou, aby se nám hra dostala takzvaně po kůži, a abychom si při hře byli jistí. Pro pokročilejší je tu pak možnost hrát rozšířenou verzi hry.

 

Hra je moc fajn. Vlastně je to hra plná přemýšlení a blafování. Zvíře vás pozve na bál, a jakmile začnete hrát, ztrácíte svou identitu a stanete se jednou z dvanácti postav. Pokud hru hrajete jen ve dvou, jsou v krabici speciální kartičky s popisem hry pro dva. Jinak hru může hrát až 5 hráčů, v pohodě tedy celá rodina, nebo parta přátel. Pravidla jsou postavena tak, že jste nuceni pořádně přemýšlet.

V začátku hry položíte na stůl hrací desku s pohádkovými postavami, které jsou u zvířete na bále. K hrací desce položíte kartu „Vím kdo jste“, a vedle ní položíte dvě karty z promíchaného balíčku Akce – tím zjistíte, jaké akce – tedy schopnosti, máte. Pozor – při základní hře je potřeba vyjmout z tohoto balíčku kartu Ani muk – ta je pro rozšířenou verzi a v té základní by vám ubrala zbytečně schopnost. Ostatní akce odložíte.

Hraje se o žetony růží – v prvním kole můžete získat žeton s jedním bodem, ve třetím až s pěti body. Každý také dostane 7 žetonů důkazů – ve hře je 8 postav, jedna jste ale vy, proto tedy jen 7. Zamícháte balíček s postavami, a každému hráči rozdáte jednu postavu.

Na obrázku má postava vlevo nahoře obrázek toho, co má ráda (ty předměty se pak snažíte získat), vpravo dole jsou předměty, kterých se bojí. Když máte přidělenou postavu, rozdejte hráčům předměty.

Rozdáte předmětů tolik, kolik je hráčů ve hře, plus dva. Hráči si z karet vybírají. Nejdřív si vyberete jeden předmět a ten posunete blíž před sebe. Pak záleží na vás, jak si budete brát předměty. Pokud hned v začátku budete brát jen předměty, které potřebujete, může se stát, že soupeři vaši postavu rychle odhalí. Musíte taktizovat a riskovat jak s předměty, co má vaše postava ráda, tak s těmi, kterých se bojí. Cílem hry je získat tři předměty, které má postava ráda. V tu chvíli končí kolo.

 Hra pokračuje do druhého a do třetího kola, pokaždé s jinou postavou.

Vždycky hra pokračuje tak, že si líznu předmět a kartu si buď nechám, nebo ji někomu dám – v dalším líznutí musím udělat opak – pokud jsem si kartu nechal, musím ji dát, pokud jsem ji dal, musím si ji nechat. Takto se stále střídá. Tím se před vámi začnou shromažďovat předměty. Ve chvíli, kdy se před hráčem začnou shromažďovat karty se stejným předmětem, ve chvíli, kdy mám dvě stejné, a nepatří k mé postavě, žetonem dám najevo, že to já nejsem. Na hrací desku například označím, že já nejsem Popelka (vyřazené postavy jsou překryty prasklým zrcadlem). Ostatní tak mají k hádání zase o postavu méně, a budou mi posílat jiné typy karet. Na dané postavě na hrací desce může být několik žetonů, protože v té dané hře třeba Popelkou není nikdo. Pokud si předmět, který chcete líznete, nebo vám ho pošle  soupeř, pak vyhráváte.

 Kolo končí. Dostanete žeton s pugetem růží. Hra pokračuje v dalším kole úplně stejně.

To jsou pravidla v kostce. U hry jsou samozřejmě pravidla, která jsou podrobně popsaná, takže hru pochopíte. Pokud vám něco není trochu jasné, pochopíte to při vlastní hře, protože hra má logický postup, a jinak ji hrát nejde.

Hra je skvělá tím, že je pokaždé jiná. Úplně jiná. Pokaždé musíte přemýšlet, a snažit se ostatním zatajit, kdo jste, a zjistit, kdo jsou oni. Počítejte s tím, že občas přemýšlení trvá o něco déle, takže jedno kolo můžete mít odehrané za 15 minut, jiné za minut 50…Vždycky je ale hra napínavá a zábavná. Pokud už první verzi máte nacvičenou, a myslíte si, že už vždycky poznáte, kdo je kdo, přistupte k obtížnější rozšířené verzi. I ta je přesně popsaná v pravidlech, k té jsme se my zatím nedostali, ale myslím, že už brzy na ni dojde. Hru Maškarní bál hrajeme totiž moc rádi, a tak se posuneme brzy na další úroveň.

Je osvěžující vypnout na jeden večer televizi a zahrát si chytrou hru plnou překvapení – a zábavy. Jak už jsem psala, hra je pro starší děti a dospělé. Malé děti by asi byly proti starším hráčům v nevýhodě, takže hru hrajte až s dětmi od 8 let, tedy od věku, od kterého je hra doporučována výrobcem. Nudit se rozhodně nebudete.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Maškarní bál.

 

Další moje oblíbená hra mezi novinkami od společnosti Mindok je Bananagrams.

Hra mi učarovala od první chvíle, co jsem ji začala hrát. Je rychlá a skvělá. Můžete ji hrát prakticky kdekoliv. Nepotřebujete žádnou hrací desku, žádné počítání písmen, nebo bodů. Hra je o rychlosti a o rychlém skládání slov. Všichni si vezmou stejný počet hracích kamenů, před začátkem hry je otočí lícem nahoru a začnou skládat slova – klidně do mřížky, slova musí být čitelná shora dolů, nebo naopak, nebo také ze strany na stranu.

Písmenka může hráč přesunovat podle potřeby na jiné slovo. Když někomu dojdou kameny s písmeny, zavolá „peel“ a všichni si ze společné zásoby vezmou jeden kámen s písmenem. Když se vám písmenko nehodí, zavoláte „dump“ a můžete ho vrátit do hromádky, ale za trest si musíte nalosovat tři další kameny.

Když už je v zásobní hromádce méně písmen, než hráčů, a jeden hráč už použil všechny svoje kameny- zavolá „bananas“ a hra končí.

Pozor- všechna slova musí mít význam a smysl. Tedy vše rychlé a naprosto jasné.

Ve hře je 144 kamenů. Hrát ji mohou děti, které už znají písmena a zvládnou složit slovo –tedy asi od 7 let.

Počet hráčů 1 až 8, a doba trvání hry zhruba 15 minut. Je to tedy super hra, kterou můžete hrát kdykoliv, a kdekoliv. Díky praktickému obalu z látky ve tvaru banánu a praktickému uzavření zipem můžete hru nosit kdykoliv sebou v kabelce.

S hrou Bananagrams už se nikdy děti nudit nebudou. Já jsem z téhle hry úplně nadšená, protože  procvičuje postřeh, logiku a hlavně rozšiřuje slovní zásobu. Díky této hře budou děti nuceny rychle myslet a snažit se přijít na co nejvíc slov. To se jim bude hodit ve škole i v životě vždycky.

Hra není ale jen pro děti, bavit se jí budete i jako dospělí. Občas je zajímavé, jaká slova dokážeme vymyslet, poskládat a vytvořit.  Tady záleží jen na fantazii, jediné omezení je, že slovo musí existovat a mít význam. Pak už záleží na každém, jaká slova co nejrychleji poskládá. Díky tomu, že hra je velmi rychlá, je možno si ji zahrát i když nemáte už příliš času. Taková rychlovka na pobavení a pro dobrou náladu.

Hra Bananagrams se rázem zařadila na jedno z prvních míst v mém žebříčku oblíbenosti mezi stolními hrami.

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra Bananagrams.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Mindok, klikněte zde: Mindok.cz

 

Pokud tedy přemýšlíte, jak zabavit děti doma v době, kdy nechodí do školy a nesmí na kroužky, nebo hledáte tip na vánoční dárky, zkuste stolní hry Maškarní bál a Bananagrams. Jsou to chytré a dobré hry, se kterými se nudit rozhodně nebudete.

 


Schůdky MarexTrade Igotrend

 

K tomu, že si pořídím domů schůdky, jsem se odhodlávala celkem dlouhou dobu. Vystačila jsem si se starší židlí, kterou jsem různě přenášela, kam bylo potřeba, a na tu jsem se postavila. Pravda, hlavně při mytí oken a věšení záclon to moc pohodlné nebylo – několikrát se mi stalo, že jsem se celkem nebezpečně začala kymácet, protože na židli jsem musela stát na špičkách, hlavu zakloněnou a napnutýma rukama jsem zapínala záclony do žabiček. Tolikrát jsem si hlavně při věšení záclon nadávala a říkala, jestli tohle mám vůbec zapotřebí, ale nakonec jsem je vždycky nějak pověsila, a nákup schůdků byl opět odložen. Rozhodla za mne, jak to tak bývá náhoda. Potkala jsem totiž známou z vedlejšího paneláku, a měla obě ruce v sádře a v závěsu. Myslela jsem si nejdřív, že měla nějakou automobilovou nehodu, jak byla pomlácená. Omyl. Když mi vyprávěla, že tenhle „prima“ úraz si přivodila při věšení záclon, celkem mne obešla hrůza.

Prý stačilo, aby si (stejně jako to dělám já) stoupla na špičky na židli při věšení záclon, židle jí podjela a ona spadla na okno a pak na zem, zlomila si obě klíční kosti a ještě kost na ruce. V tu chvíli jsem si uvědomila, že riskuji takový úraz úplně zbytečně i já, a rozhodla jsem se pro nákup schůdků.

Vybrala jsem si schůdky Igotrend u Marex Trade s.r.o.

 Marex Trade je firma s více než třicetiletou tradicí na českém trhu, zaměřuje se na dovoz a prodej potřeb do domácnosti převážně z evropských zemí. Všechny výrobky jsou vybírány s důrazem na kvalitu a přijatelnou cenu. Také je pro mne důležité, že s firmou už mám zkušenost, už jsem u nich objednávala, a byla jsem maximálně spokojená s výrobkem, i komunikací.

Schůdky jsem vybírala takové, aby splňovaly bezpečnostní normy a hlavně aby byly stabilní a vhodné na domácí používání. Styl schůdků Igotrend mi vyhovuje ve všech směrech. Abych dosáhla opravdu všude (a nemusela si při používání už stoupat na špičky), vybrala jsem si schůdky se třemi stupni. Ze třetího stupínku dosáhnu už opravdu všude, a pohodlně, bez natahování se a stání na špičkách.

Každý stupínek je s pogumovanými nášlapnými plochami, nemůže tedy dojít k uklouznutí. Rozměr schodu je 38 x 26 cm.

 Schůdky jsou vyrobené z ocelových trubek opatřených práškovou barvou – jsou pevné, a dostatečně robustní na to, a by nedocházelo k nestabilitě, nepřekotí se, ani když do nich strkám.

Hmotnost schůdků je 5,9 kg.

Schůdky mají protiskluzné nožky (to je důležité na plovoucích podlahách, linoleu nebo dlaždicích – schůdky stojí pevně na místě, nekloužou a neposunují se).

 Madlo schůdků je obalené měkkou hmotou – je měkčené. Nestane se vám, že byste měli nohy plné modřin od kovové části madla, opření nohou o madlo je příjemné (a nestudí).

Nosnost schůdků je 150 kg.

Uložení schůdků je také v pohodě – po složení je jejich šířka jen 6 cm – ukládám je tedy hned vedle žehlícího prkna, a krásně se mi vejdou.

Díky novým schůdkům krásně dosáhnu všude, kam je potřeba. Třeba při mytí oken jsem dříve dosáhla dobře na plochu okna, ale při mytí rámů jsem měla problém dosáhnout na horní část rámu. To už teď neřeším – dosáhnu krásně až nahoru. Prach můžu v pohodě utřít i na skříni, a při odkládání sezónního oblečení do horních částí skříně už také dosáhnu.

Ještě jedna věc je fajn – najednou vidím i tam, kam jsem ze židle moc neviděla – a to jsou vrchní části skříněk u kuchyňské linky. Nejen, že tam mohu krásně otírat prach, ale konečně jsem našla místo, kam si budu dávat kávomlýnky, co se mi líbí – mám jich několik, takových těch starých, s klikou na točení při mletí kávy. Jen jsem nevěděla, kam si je vystavím. Díky schůdkům je mohu mít vystavené v kuchyni na lince, protože krásně dosáhnu, a mohu je kdykoliv otřít, nebo třeba občas i použít, abych si provoněla kuchyň vůní mleté kávy.

Využití schůdků v domácnosti je spousta. Tak trochu si vyčítám, že jsem si je nepořídila už dřív. Lézt po schůdcích je totiž i mnohem pohodlnější, než zvedat nohu na židli, a lézt nahoru a dolů – tam je potřeba zvednout nohu hodně, schůdky díky svému umístění nášlapných ploch jsou mnohem pohodlnější – žádné zvedání nohy do výšky.

Největším benefitem kromě pohodlí je pro mne ale bezpečnost. Nemám už strach, že se při stání na špičkách dostanu do pozice, která je nebezpečná a hrozí při ní úraz.

Jsem moc ráda, že schůdky Igotrend mám doma. Pohodlí a bezpečnost – to je přesně to, co jsem chtěla.

Pokud si chcete schůdky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Igotrend schůdky 3 stupně

Pokud si chcete vybrat jiné schůdky, nebo si prohlédnout celý sortiment firmy Marex Trade, klikněte zde: shop-point.cz


Santé zdravotní obuv dámská a pánská

 

Léto je definitivně za námi, a nastává doba přezouvání se z pohodlných letních sandálů a pantoflí do uzavřených bot. Tuhle dobu přiznávám, moc ráda nemám. Nohy z léta zvyklé na pohodlí najednou mají být v uzavřené botě – to pro mne většinou znamená omačkané prsty a puchýře na patách, které následně prasknou, a pak bolí celá noha. Jako by nestačilo, že mne nohy po celém dni v botách bolí, ještě jsou odřené a otlačené. Tedy tak to bylo až doposud. Letos jsem na to vyzrála a pořídila sobě i manželovi boty zdravotní.

Sáhla jsem do sortimentu obuvi firmy Santé, která se na zdravé obouvání zaměřuje. Od Santé už mám vyzkoušené pantofle, takže už jsem věděla, že se mohu spolehnout na kvalitu.

Jsem opravdu ráda, že na trhu máme možnost koupit kvalitní boty, které dobře vypadají, a přitom jsou pro naše nohy pravým požehnáním.

Málokdo si uvědomuje, jak je kvalitní a dobrá bota prospěšná. To nám dojde, až když nohy mají problém, bolí, otékají a máme potíže s chůzí.

Málokdo si uvědomuje, že špatně zvolené boty mohou způsobit i bolest zad. Pak zobeme pilulky, naříkáme, běháme po ordinacích – a jsme pak často překvapeni, že jsme si k zdravotním komplikacím pomohli špatnou obuví.

Jasně, chápu – ve společnosti pořád ještě tak trochu přetrvává předsudek, že zdravotní boty jsou nevzhledné, a nevypadají dobře. Jenže to už dávno není pravda. Například společnost Santé vyrábí spoustu krásných bot, které dobře vypadají a nohám dělají dobře – od pantoflí, přes baleríny až po lodičky. Všechny Santé boty splňují parametry pro zdravé obouvání – typ špičky, velikost podpatku i materiál.

Boty od Santé se krásně anatomicky přizpůsobí noze, a výsledek je pohodlí a hlavně to, že večer přijdu domů, a i když jsem celý den na nohách, cítím se dobře. Nohy nebolí, neotékají a hlavně – přestaly mne bolet i klouby a záda v kříži. Na zdravé obouvání a zdravotní boty už nedám dopustit.

Na podzimní obouvání jsem si vybrala krásné uzavřené boty typu lodička. Barva je nude – tedy béžová, zdobená zlatým dekorem.

Lodička se krásně přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Noha do boty vklouzne, a díky kulaté špičce zůstávají prsty volné, nejsou vůbec na sebe namáčknuté, a nic na prstech netlačí. Do boty je všita gumička, díky které se bota krásně přizpůsobí tvaru nohy. Pokud se vám stane, že některý den vám oteče noha, nemusíte se bát, že se bota zničí – díky gumičce krásně povolí, a pak se zase po vyzutí vrátí zpátky do tvaru, jaký má mít. Moc prima věc.

Podpatek je velký cca 3 cm, je tedy pohodlný a přitom nohu nadzvedne do příjemné polohy – takže nikde netáhnou svaly a šlachy, a ani po celodenním nošení nebolí nohy. Tedy bolí jen únavou z chození, nikoliv z bot.

Mile mne překvapilo, že díky kvalitnímu materiálu ani mé choulostivé paty nemají problém, a letošní přechod do uzavřených bot zvládám bez puchýřů.

Uvnitř lodičky je anatomicky tvarovaná stélka. Měla jsem strach, jestli mi nebude vadit, protože běžné boty stélku tvarovanou nemají, ale je to v pohodě. Že je stélka trochu jiná jsem cítila jen při prvním obutí asi 10 minut, pak si noha zvykla a je to velmi příjemné. Lodičky se mi moc líbí a jsem s nimi moc spokojená, a prima benefit je, že mi neotékají nohy a nebolí mne jako v klasických lodičkách.

Díky kvalitnímu materiálu vám lodičky vydrží dlouho, nemusíte se tedy bát, že budou jen na sezónu a dost. Já lodičky nosím měsíc, nosím je pravidelně, abych je otestovala a recenze byla objektivní, vypadají pořád jako nové. Jediná změna oproti chvíli,kdy jsem je vybalila z krabice, je, že mají umazanou podrážku.

Lodičky si prohlédněte zde: Dámská vycházková obuv lodičky Santé

 

Tentokrát jsem ale netestovala jen dámské zdravotní boty, ale zaměřila jsem se i na pány. Manžel si totiž pohmoždil koleno, a tím, jak ulevoval noze, se mu změnilo těžiště celého těla, a začal chodit trochu jinak - výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – kromě bolavého kolene ho rozbolela i záda a hlavně nohy. Doporučení lékaře bylo pořídit zdravotní boty.

Vybrala jsem uzavřené pánské černé polobotky s rozšířenou špičkou

Manžel nejdřív trochu bručel, protože moc nevěřil, že boty pomůžou „vypnout“ bolest zad i nohou, ale hlavně asi měl strach, že bude muset dlouho v obchodě zkoušet a vybírat, a to on nemá rád. Když jsem mu boty objednala po internetu, a pochopil, že nikam nemusí, měl z bot dokonce radost.

Polobotky mají černou barvu, jsou vyrobeny z kvalitní usně a mají anatomicky tvarovanou stélku. Tyhle polobotky mají šířku H – jsou tedy trochu rozšířené, takže pokud někdo z pánů trpí tím, že ho tlačí prsty ve špičce, určitě zvolte rozšířený typ obuvi, úleva je opravdu velká. Manžel je moc spokojený, konečně může volně hýbat prsty v botě a nemá otlaky na malíčcích. Anatomická stélka v botě je lehce vyvýšená v místech kde začínají prsty, a tvoří tak jejich příjemnou oporu. Boty nejsou na tkaničky, ale na suchý zip, to je příjemné, protože manžel má vyšší nárt,  může si skvěle regulovat zapínání tak, aby ho noha netlačila a bota byla pohodlná. I manžel nosí boty měsíc, aby recenze byla objektivní, zatím je spokojený. Nohy má bez otlaků, boty jsou pohodlné, velmi dobře se udržují a hlavně přestávají bolet klouby, nohy i záda.

Pánské polobotky si prohlédněte zde: Pánská uzavřená polobotka černá

 

Pokud tedy mohu shrnout – s pořízením zdravotní obuvi jsem velmi spokojená. Boty vypadají velmi dobře, jsou moderní, a vkusné, design mají nadčasový, takže je může nosit každý. Udržují se díky materiálu velmi dobře. Pryč tedy s předsudkem, že zdravotní obuv je jen pro staré lidi (a podle toho že i vypadá). Není to tak. Pokud zvolíte kvalitní botu, která vám sedí, vaše tělo vás za to odmění – nebudou vás bolet nohy a záda. I zdravotní obuv může vypadat hezky – moje lodičky mají úspěch, a kolegyně i kamarádky se ptají, kde jsem je koupila, že vypadají moc hezky.

 Já jim s radostí odpovídám, že nejen hezky vypadají, ale jsou i pohodlné.

Opět se mi potvrdilo, že je fajn vracet se tam, kde jsem už dříve dobře pořídila. Zdravotní obuv od firmy Santé mne nezklamala. Je fajn.

Doufám, že zdravé obouvání začne firma Santé vyrábět i v zimních modelech obuvi. Už teď vím, že si ráda pořídím zimní obuv ve verzi zdravotní obuvi. Už totiž nechci zpátky bolavá záda.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment firmy Santé, klikněte zde: Santé – zdravotní obuv

 

Pokud si chcete koupit některé ze zdravotních bot, zde je seznam prodejen zdravého obouvání: Santé ateliéry zdravého obouvání

 

Většinu obuvi lze vyhledat i na internetu v sortimentech eshopů se zdravotní obuví nebo lékáren


Osvěžovač vzduchu + náplň - Freshmatic - Svěží vánek - 250 ml - bílý - Air Wick

 

 

Domov tvoří vůně. Každý domov má svou specifickou vůni. Cítíme ji hned, jak přijdeme domů - je to pro nás takový signál, že jsme doma. Samozřejmě, že je fajn, pokud cítíme hned po příchodu domů příjemnou vůni. Vzpomínám si třeba, že babiččina kuchyň voněla buchtami a teplem od kamen, její pokoj, kde měla skříň, a postel, voněl mateřídouškou, kterou měla mezi prádlem. Jak já jsem milovala chvíle, kdy jsem vklouzla do babiččina pokoje a ucítila mateřídoušku. Nebo když se celou kuchyní linula vůně buchet, které často pekla.  U nás doma to vonělo trochu jinak – hned za dveřmi byla cítit jemná mýdlová vůně prášků na praní, které byly uloženy v komoře u dveří, a pak jsem cítila vůně různé – maminka měla ráda v misce poo pourri, do kterého kapala jemný voňavý olej. Nejraději jsem měla citrusové vůně.

Bytové vůně mám moc ráda. Momentálně jsem si moc oblíbila vůně od Freshmatic. Jsou jemné, pokoj provoní na dlouhou dobu, a hlavně – mají velký výběr vůní, které mi vyhovují. Voní tak krásně..

Pro recenzi jsem vybrala Osvěžovač vzduchu s náplní Freshmatic Air Wick Svěží vánek z eshopu Naau.cz.

Vybrala jsem si vůni, která mne zaujala názvem, a kterou jsem zatím ještě doma nezkoušela. Byla jsem prostě zvědavá, jak voní svěží vánek. Už to vím – příjemně.

Samotný osvěžovač vzduchu je vyroben tak, že zapadne do každého interiéru. Má bílou barvu, nenápadný a vkusný tvar. Provoz difuzéru je automatický – funguje na 2 tužkové baterie.

Intenzitu stříkání vůní si můžete nastavit – má 3 stupně – nízkou, střední a vysokou.

Jedna náplň vydrží zhruba 60 dní – tedy dostatečně dlouho. V jednom balení je zhruba 2400 dávek vůně. Záleží tedy na vás, jakou intenzitu si nastavíte. V menších pokojích v pohodě stačí nastavit si nízkou intenzitu. Pak osvěžovač vydrží i déle než 2 měsíce. Nic nemusíte hlídat, nebo chodit mačkat – strojek vůni rozstřikuje sám.

Pokud máte v bytě nějaké zvířátko, a nechcete, aby byt byl cítit třeba pejskem, nebo kočkolitem – zvolte střední úroveň. Budete cítit jen příjemnou vůni – žádné zvířecí pachy. Osvěžovač tyto nelibé vůně eliminuje a cítíte jen tu příjemnou vůni, kterou jste si vybrali.

Přemýšlím, jak vám popsat vůni svěžího vánku. Je to vůně nevtíravá, připodobnila bych ji asi k čerstvě vypranému prádlu.

Použití difuzéru není složité.

V současné době jsme doma asi mnohem víc, než jsme zvyklí. Proto je fajn si pobyt doma zpříjemnit a zútulnit krásnou jemnou vůní. Já jsem si na eshopu Naau.cz vybrala vůni svěžího vánku. Jakou vůni si vyberete vy, je jen na vás. Variant náhradních náplní je spousta. Výhodou je, že když už máte strojek osvěžovače doma, stačí jen dokupovat náhradní náplně. Náplň můžete vyměnit kdykoliv – prostě když máte náladu na jinou vůni, vyměníte ji ve strojku. Strojek lze samozřejmě i vypnout a pak opět zapnout podle vaší potřeby. Osvěžovač Freshmatic mi moc vyhovuje.

Strojek je nenápadný, můžete ho použít v každém interiéru, a nádherně provoní celý domov.

Pokud si chcete osvěžovač prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Osvěžovač vzduchu Freshmatic Air Wick Svěží vánek.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Naau.cz

 

Abyste nemuseli nikde hledat návod k použití, tak vám ho tu vložím. Nádod je samozřejmě i u výrobku.

 1. Podrobně si přečtěte pokyny pro bezpečné zacházení a předlékařskou první pomoc před použitím výrobku. Uschovejte návod pro další použití.
 2. Difuzér otevřete stisknutím tlačítka na jeho zadní straně a odklopte jeho přední část. Neblokujte uchopením přední stranu difuzéru.
 3. Zkontrolujte, že je kontrolní tlačítko na zadní straně difuséru v pozici “Off” a vložte 2 baterie (1.5 V). Dbejte na polaritu baterií.
 4. Před vložením aerosolové náplně do difuzéru se přesvědčte, že je červená páčka uvnitř difuzéru posunuta nahoru. Pokud ne, zatlačte páčku za pomoci tužky nebo pera. Potom vložte aerosolovou náplň do difuzéru - tryska musí směrovat ven.
 5. Zavřete difuzér, natočte jej směrem od vaší tváře a nastavte intenzitu vůně na nízkou/střední/vysokou úroveň.
 6. Po aktivaci se do 15 sekund uvolní vůně. Pokud se po 15 sekundách vůně neuvolní, vypněte difuzér a zkontrolujte zda byl krok 2 a 3 proveden správně.
 7. Pokud začne červené světlo rychle blikat po prvním uvolnění vůně, náplň nebyla identifikována jako Air Wick náplň a v tomto strojku nebude fungovat.
 8. Držte difuzér směrem od vaší tváře a položte jej na vybrané místo, minimálně do výšky 2 metry od podlahy.
 9. Když je aerosolová náplň téměř prázdná, červené světlo začne rychle blikat a náplň bude třeba brzy vyměnit. Natočte difuzér směrem od Vašeho obličeje a vypněte tlačítko na zadní straně strojku do pozice "OFF„.
 10. Vyměňte aerosolovou náplň za novou náplň Air Wick podle pokynů.

Zimní fusak  od firmy Kaarsgaren

 

Podzim a blížící se zima se čím dál víc připomínají. Já jako hrdá babička se moc ráda chlubím vnoučkem, a aby se mu hezky spinkalo, jezdíme na dlouhé procházky s kočárkem. Počasí už je velmi chladné, a samotná deka už nestačí, aby miminku nebylo zima.

Protože můj vnouček je pro mne velmi důležitý, chci, aby se cítil na procházkách příjemně, a aby mu nebyla zima. Proto už do kočárku používám fusak.

Mám moc ráda české výrobky. Přeci jen čeští výrobci nejlépe vědí, jaké potřeby mají miminka u nás v Čechách, a stále mám na paměti pořekadlo „zlaté české ručičky“. To se mi potvrdilo i v případě fusaku.

Vybrala jsem fusak od české firmy Kaarsgaren. Fusak mne nadchl svými parametry už při prohlížení na internetových stránkách, a ještě víc když jsem ho měla doma. Fusak je velmi lehký a přitom velmi teplý.

Tak nějak jsem zavzpomínala na fusak, který jsem používala, když byly moje děti malé. Byl s beránkem, celkem těžký a celkem byl i hrubý. Musela jsem dětem dávat pod hlavu složenou plenu, aby neměly od fusaku podrážděnou tvářičku. Sice asi byl teplý, ale vsunout do něj dítě v kombinéze nebylo vůbec jednoduché. Tehdy byl fusak šitý spíš pro menší děti, větší dítě po usazení v kočárku nebylo zabalené celé, a fusak klouzal po sportovním kočárku dolů. Proto jsem byla zvědavá, jak budu spokojená s fusakem současným, moderním.

Fusak mne, jak už jsem psala, velmi příjemně překvapil. Materiál je na omak velmi příjemný, a je i velmi teplý. Po dlouhé procházce s vnoučkem jsem z kočárku spolu s fusakem vyndala spící, krásně zahřáté miminko.

Materiál fusaku je oteplovací rouno značky Valtherm. Tady si nebudu nic vymýšlet a o materiálu použiji informaci od výrobce:

Vzduch je nejlepší izolátor tepla. Na základě tohoto fyzikálního principu byl vyvinut nový oteplovací materiál značky Valtherm. Jedná se o polyesterová mikrovlákna v plástvové struktuře s diferencovanou hustotou. Jsou tak v této vložce vytvořeny miliony mikroskopicky malých vzduchových dutin, které v sobě vážou teplo izolující vzduch – pokud se člověk pohybuje, je dosaženo tepelné izolace až do -35 stupňů Celsia.“

Výhody materiálu Valtherm:

 • Nízká nasáklivost.
 • Jedná se o oteplovací rouno s jedinečnou mikrobuňkovitou strukturou.
 • Vyniká absolutně bezkonkurenční lehkostí - je nemačkavý.
 • Zachovává výborné izolační schopnosti i při opakovaném praní.
 • Antialergický – neobsahuje žádné alergeny.
 • Složení umožňující maximální udržení tělesné teploty a to aniž by se bránilo přirozené transpiraci – odolnost vůči napadení mikroorganismy a moly.

 

A právě tento materiál Valterm byl použit do dětského fusaku.

První, co mne napadlo, když jsem fusak držela v ruce, bylo, že je příjemně lehoučký. Hned druhá myšlenka byla, že materiál je velmi jemný a na dotek příjemný. Protože už z praxe vím, jak děti dokážou všechno ušpinit, je pro mne důležitá i snadná údržba fusaku. Fusak lze prát při 30° C, pokud je omatlaný na vnější části, stačí ho většinou otřít mokrým hadrem. Díky nepromokavému, vodě, větru a mrazu odolnému materiálu můžete fusak použít i do sáněk, ani když chumelí se fusak nepromáčí.

Perfektní je i to, že fusak jde krásně celý rozepnout. Už žádné složité cpaní vzpouzejícího mimina do fusaku – stačí rozepnout zip a mimino do fusaku položit a zase zip zapnout. Někdo si možná řekne: „A co je na tom zvláštního?“. Odpovím mu, je to opravdu prima, protože jakmile je dítě větší, umělo mne při ukládání do fusaku, který nešel rozepnout, pořádně potrápit.

Inovativní na tomhle fusaku je i šňůrkové stahování kolem hlavičky dítěte. To bude, až začne zima, velmi praktická věc. Na schování vytažené šňůrky po stažení kolem hlavičky dítěte je na fusaku praktická kapsička.

Když už jsme u těch praktických věcí – u nás je miminko zatím malé, takže zatím nám stačí klasická velikost fusaku, ale můžeme ho klidně využít i v následujících zimách. Fusak je totiž vyroben jako rostoucí, takže na spodní část lze zipem připnout prodloužení, které je opatřeno nepromokavou vrstvou, není tedy při používání fusaku třeba dítěti zouvat botičky. Základní střih má šířku 50 cm a délku 90 cm – lze ho použít do kočárků s uzavřenou korbičkou, pro větší děti lze prodloužit o 25 cm.

Při popisování fusaku si tak trochu připadám, že skáču z jednoho tématu na druhé. Ale já mám opravdu takový ten pocit, jako když vám popisuji nějakou fajn funkci a v tu chvíli mne napadne jiná, stejně skvělá, a chci vám to honem sdělit, než na to zapomenu. Tak se na mne tedy nezlobte, protože tento fusak je doslova a do písmene vymazlený, a já nechci opomenout žádnou z praktických funkcí fusaku. Je vidět, že výrobci vycházeli z dlouholetých poznatků a fusak ladili, až ho vyladili na skvělou úroveň.

Fusak je samozřejmě vyrobený jako multifunkční – v dnešní době děti poutáme popruhy v autosedačkách a ve sporťácích – i na to výrobce myslel a ve fusaky jsou otvory pro popruhy.

Kdo má větší děti, které už v kočárku sedí určitě ocení i kapsu, která se navlékne na opěrku a fusak vůbec nesjíždí. Super věc, to mi věřte.

 • Zimní fusak s možností prodloužení spodním nánožníkem.
 • Využití do všech typů kočárků (klasické, sporťáky, golfky).
 • Vnější potah 100% polyester (voděodpudivý), vnitřní potah beránek (100% biobavlna), výplň oteplovací rouno značky VALTHERM.
 • Biobavlna je vyrobená z GOTS certifikované příze.
 • Fusak má uprostřed zip a lze ho celý rozevřít.
 • Šňůrové stahování kolem hlavičky + kapsa na šňůrku.
 • Otvory na protažení tří i pětibodových bezpečnostních popruhů zajišťují bezpečné použití i sedícímu miminku.
 • Kapsa na zadní straně fixuje fusak proti posunutí v kočárku při poloze vsedě.
 • Praní na 30° C.
 • Rozměry cca 90 x 50 cm bez nánožníku, 115 x 50 cm s nánožníkem.
 • Fusak vyrábíme v ČR.
 • Záruka kvality firmy Kaarsgaren s.r.o.
 
 

Ještě z jedné věci jsem nadšená. Tou vychytávkou, kterou jsem, když jsem měla děti, neznala, jsou rukavice na kočárek.

To vám je tak praktická věc. Ještě teď mne zazebe v myšlenkách mráz, když si vzpomenu na zimní procházky s kočárkem. Pocházím totiž z Vysočiny a tam když je zima, tak pořádná. Mráz umí pořádně zalézt za nehty. Pletené rukavice moc ruce neprohřály, když jsem držela madlo kočárku delší dobu, měla jsem mráz zalezlý za nehty. V palčácích se madlo špatně drželo.

Proto jsem s radostí vybrala rukavice na kočárek ve stejné barvě, jako je fusak.

I materiál je v těchto rukavicích stejný jako u fusaku.

Beránek z biobavlny s oteplovacím rounem značky Valtherm.

Rukavice jsou vhodné na všechny typy kočárků, jsou odolné proti větru, dešti, a hlavně mrazu. Neskutečné pohodlí – nemusíte složitě nasazovat prstové rukavice, rychle a snadno vám ruka vklouzne do téhle praktické rukavice na kočárek.  Já si díky tomu, že má stejný materiál, jako fusak umím lépe představit, jak příjemné teplo našemu mrňouskovi je.

 Rukavice – stejně jako fusak lze prát na 30° C.

A jaké je shrnutí pocitů z tohoto fusaku na závěr?

 

Naprosté nadšení. Je tak praktický, tak lehký a tak teplý…

Díky zipům si můžete fusak rozepnout tak, jak potřebujete. Má možnost prodloužení, praktickou šňůrku na stažení kolem hlavy miminka, a otvory na bezpečnostní popruhy.

Nejvíc jsem ale nadšená u fusaku i u rukavic z toho perfektního materiálu. Hebkého, a přitom skvěle hřejivého.

Fusak doporučuji pro miminka už od narození – je opravdu velmi materiálově příjemný, a kvalitní – zahřeje i ty nejmenší mrňousky.

Pak už je stačí jen uložit miminko do kočárku, strčit ruce do rukavic připnutých k madlu kočárku, a dlouho se procházet podzimní a zimní krajinou. Zima nás už vůbec nezaskočí.

Zapamatujte si: skvělý materiál použitý ve fusaku i rukavicích je oteplovací rouno značky Valtherm. Fusak i rukavice jsou výrobky od české firmy Kaarsgaren s.r.o. Tahle informace se všem maminkám s malými dětmi určitě bude hodit.

Pokud si chcete fusak prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: zimní fusak s beránkem z biobavlny

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit rukavice, klikněte zde: rukavice na kočárek z biobavlny

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: detskedeky.cz

Více o výrobci fusaku, rukavic a dalších výrobků pro děti se dozvíte zde: kaarsgaren.eu


EVOLVEO EasyPhone FG, vyklápěcí mobilní telefon 2,8" pro seniory s nabíjecím stojánkem (červená barva)

Více než týden jsem teď strávila v nemocnici. Kvůli kovidu jsou všichni pacienti totálně izolovaní. Ani do „bufetu“ na občerstvení se teď nesmí, aby se nezavlekla nějaká infekce na oddělení. Ale v nemocnici stejně není moc chuť k jídlu, nebo nálada na potulování se venku. Návštěvy, ty ale všem chybí. Ta izolace je někdy šílená. Když k nám na pokoj přivezli babičku z domova důchodců, poslouchala jsem, jak vypráví. Babičkám a dědečkům je teď smutno. Hodně smutno. Vnoučata neviděli už dlouho, návštěvy za nimi nesmí, ten pocit osamění je šílený. Všimla jsem si ale, jak babička měla vždycky radost, když jí někdo zavolal.

Proto mne napadla tato recenze. Je na telefon pro seniory značky Evolveo. Značka Evolveo se specializuje hlavně na telefony. A to telefony odolné a pro seniory. Za to jim velký dík, protože senioři mají úplně jiné potřeby – tedy myslím, co se telefonů týče.

Volila jsem mezi dvěma typy telefonů pro seniory. Mezi vyklápěcím telefonem pro seniory – takzvané „véčko“, a mezi chytrým mobilním telefonem s nabíjecím stojánkem. Mě osobně se moc líbí právě novinka chytrý seniorský telefon, protože kombinuje tlačítkový telefon a telefon chytrý, po dlouhém uvažování jsem ale zvolila telefon klasický, bez dotykové obrazovky. Volba je kvůli dvěma hlavním důvodům – zavírací telefon se naší babi nikde v kabelce sám neaktivuje, a jde přijmout hovor už otevřením véčka telefonu, a druhý důvod je ten, že na dotykovou obrazovku by stejně špatně viděla. Protože dotykový telefon ještě neměla, asi by nebylo jak jí v současné době vysvětlovat, jak se s ním zachází.

Vybrala jsem telefon EasyPhone FG, vyklápěcí červené barvy. Jeho odolnost jsem hned vyzkoušela, protože jsem se nesoustředila, a jak jinak – telefon mi hned vypadl z ruky. Úplně ve mně zatrnulo – ještě jsem telefon ani neuvedla do provozu a už mi spadl a bude po něm. Až když jsem sbírala naprosto neporušený telefon, mi došlo, že Evolveo s pády telefonů tak trochu počítá, a vyrábí telefony odolné. Ale že se mi ulevilo! Nechtíc jsem vyzkoušela jednu z velmi podstatných vlastností telefonu – odolnost. Když zvládl pád na dlaždice, vydrží už všechno. To je fajn, protože senioři mají s motorikou často potíže a věci jim padají z ruky často. I na to v Evolveo mysleli – telefon má na sobě jemné drážkování, není úplně hladký, nevyklouzne tedy z ruky tak snadno.

Telefon je na 2 sim karty a Micro SDHC.

Displeje má telefon dva – 2,8“ a 1,77“. Tedy displeje vnější a vnitřní. Na vnějším se ukazuje čas, datum a jméno volajícího.

Vnitřní displej je důležitý hlavně pro psaní sms – je dostatečně velký, a tak jsou písmena krásně vidět.

Jednotlivá tlačítka jsou od sebe oddělena (jsou to tedy opravdu tlačítka, nikoliv natištěná písmena na ploše telefonu), sms se píší velmi dobře, a dobře je lze i zobrazit.

U mobilního telefonu pro seniory je důležitý i zvuk.

Co si budeme povídat, starší lidé hůř slyší, takže je důležité, aby bylo dobře slyšet volajícího v telefonu, i hlasitost vyzvánění.

Nedávno jsem v jednom článku četla takovou výtku, že telefony pro seniory – cituji: „řvou jako kráva“. Nějak pisateli nedošlo, že u spousty seniorů je to prostě nutnost, jinak na zvuk telefonu nereagují. Všimla jsem si toho právě v nemocnici, že telefon zvoní, až se noční stolek natřásá, a babičce teprve po chvíli dochází, že jí zvoní telefon. Možná je to trochu tím, že byla zvyklá, že telefon zvoní tím klasickým crrr, a melodie jí nepřipadá jako vyzvánění, ve většině případů ale u důchodců hraje velkou roli nedoslýchavost. Tento telefon je slyšitelný dostatečně.

Prima vychytávkou je u seniorských Evolveo telefonů takzvané SOS tlačítko. Když má senior problém, zmáčkne SOS tlačítko, a telefon vyšle nouzovou zprávu na předem zvolené číslo. Jakmile má někdo problém, často není schopný volat, ani psát, proto je tohle tlačítko velmi ceněné hlavně tam, kde senior bydlí sám.

Jak znám naši babi, tak občas zazmatkuje a vyšle sos signál, i když to nebude třeba. Jak ale říkám: lepší 3x zbytečně, než jednou přijít pozdě. Stačí zavolat zpátky a zjistit, jestli senior je schopný komunikovat, nebo přivolat pomoc.

Nabíjení telefonu je velmi jednoduché – vložení do stojánku. I to je pro seniory fajn, protože strkat někam konektor je pro ně leckdy těžké.

Telefon je vybavený svítilnou a FM rádiem. Rádio hraje dobře, snadno a rychle si i našlo stanici k poslechu. Starší lidé jsou často zvyklí poslouchat rádio jako společníka, co na ně doma mluví, proto nápad rádia na seniorském telefonu oceňuji. Navíc je tlačítkem na hlavním panelu snadno dostupné,  lze si ho pustit rychle a snadno.

Na telefonu je fotoaparát s bleskem.

Hledala jsem telefon, který bude pro seniory uživatelsky příjemný, a našla jsem tenhle super vyklápěcí telefon EasyPhone FG červené barvy s nabíjecím stojánkem. Jsem s ním moc spokojená. Ovládání je snadné (a intuitivní), tlačítka dostatečně velká, písmena na displeji jsou velmi dobře čitelná, a zvuk dostatečně hlasitý.

Telefon disponuje i foťákem, ten jsem ale příliš nezkoušela, jen jsme babi vyfotili na tapetu pravnoučka, protože je mi jasné, že ona sama fotit asi nebude. Co já ale vím, třeba si i k focení babi najde cestu, a na procházkách bude fotit třeba svoje oblíbené kytičky.

 Velmi oceňuji i to, že hovor lze přijmout jen otevřením telefonu bez nutnosti mačkat nějaká tlačítka.

Můj dojem ze seniorského telefonu od značky Evolveo je velmi příznivý. Tenhle „véčkový“ je vhodný hlavně pro ty starší babičky a dědečky, co mají s ovládáním telefonu problém, pro ty zdatnější v práci s technikou můžete zkusit telefon kombinovaný – tlačítka a chytrý displej.

Pokud si chcete tento seniorský telefon prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: EVOLVEO EasyPhone FG, vyklápěcí mobilní telefon 2,8" pro seniory s nabíjecím stojánkem (červená barva)

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku Evolveo telefonů – ať už těch seniorských, nebo odolných, klikněte zde: odolné a senior telefony Evolveo 

Určitě vám časem ještě nějakou recenzi na Evolveo telefon napíšu, na jaře bych ráda koupila jeden odolný outdoorový pro manžela, o zkušenost se s vámi ráda podělím.

Zatím ale vás tak nějak chci poprosit – nezapomínejte na babičky a dědečky doma, v domovech důchodců, pečovatelských domech, anebo třeba nemocnicích. Jsou izolovaní, kvůli kovidu už svou rodinu neviděli hodně dlouho, a je jim moc smutno.

Blíží se vánoce, zkuste jim udělat radost, a kupte jim pod stromeček telefon, který ocení – je dobře slyšet, má snadné ovládání, a je jednoduchý uživatelsky. Praktický dárek, který udělá spoustu radosti.

• přehledné a jednoduché menu
• maximálně jednoduché ovládání
• velký barevný 2.8" hlavní displej
• vedlejší barevný 1.77" displej pro rychlé informace
• 2 tlačítka na čelním panelu při přijmutí/odmítnutí hovoru
• vyhrazená tlačítka pro fotoaparát, svítilnu, FM rádio
• hlasitý reproduktor a vyzvánění
• SOS tlačítko na zadní straně pro SOS volání až na pět telefonních čísel
• drážkovaný povrch pro snadnou manipulaci
• stojánek pro snadné nabíjení baterie
• oddělená tlačítka klávesnice
• GSM/GPRS 850/900/1 800/1 900 MHz
• čtyři uživatelské profily
• rychlý přístup k 8 oblíbeným telefonních kontaktům
• vibrační vyzvánění
• tlačítko pro ovládání hlasitosti
• 3.5 mm vstup pro sluchátka
• FM rádio s automatickým nebo ručním laděním
• možnost vložení microSDHC karty
• výkonný reproduktor pro hlasité hands-free
• VGA fotoaparát
• prohlížeč obrázků
• hudební přehrávač
• digitální záznamník zvuku (diktafon)
• kalendář
• budík
• Bluetooth
• kalkulačka
• Li-ion baterie 1 000 mAh
• rozměry telefonu 110 x 55,5 x 18,2 mm
• hmotnost 114 g s baterií

 

Balení obsahuje


• mobilní telefon EVOLVEO EasyPhone FG
• nabíjecí stojánek
• síťovou nabíječku 230 V
• stereo sluchátka s hands-free
• uživatelský manuál


Knihy z nakladatelství Kazda

Každoročně si pod stromeček přeji knihy a knihy jsou také dárek, který ráda dávám svým dětem i vnoučatům.  Knihy jsou zdrojem zábavy i vědomostí, přenášejí nás do světa fantazie, nebo do přírody. Jako třeba knihy z nakladatelství Kazda. Knihy z nakladatelství Kazda jsou plné přírody a krásna.

Nakladatelství má svůj krásný slogan – Kazda – knihy, které mají smysl, a také S láskou k přírodě.

Příroda je zdroj energie. Já když se cítím unavená z práce, nebo z přetechnizovaného světa plného stresu, utíkám do přírody. Tam ožívám, tam si dobíjím baterky. A když je venku ošklivě, pročítám si knihy z nakladatelství Kazda – v nich si malý kousek přírody mohu užívat i v klidu domova.

Dnes bych vám takhle chtěla představit tři „baterky dobíjející“ knihy o přírodě. Jsou to knihy Přírodě na stopě a Moudrost lesa od Petra Wohllebena a kniha Poznáte ptáky našich zahrad? Od Ulricha Schmida.

K lesu a přírodě jsem měla blízko už jako malá holka. Proto mne o přírodě baví i číst. Pokud se domníváte, že vás knihy nebudou bavit, protože jste spíš čtenáři románů a příběhů, tak vás mohu ubezpečit, že se mýlíte. I já jsem si donedávna myslela, že mne baví jen romány a příběhy, ale když jsem objevila tyhle knihy o přírodě, čtu je moc ráda. Jsou psané zajímavě a velmi čtivě, není to žádná nudná učebnice, ale z každé z těchto knih přímo tryská láska k přírodě, a to takovým způsobem, že vás jemně a nenásilně přivede do přírody, a najednou ji vidíte autorovýma očima, a zjistíte, že hltáte každý řádek, a kniha se vám nechce ani odložit.

Kniha Přírodě na stopě má podtitul: Jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy nejen na zahradě.

V téhle knížce si najde každý to svoje. Není v ní nic, co bychom neznali ze svého okolí. Je o přírodě, která nás obklopuje v každodenním životě. V podstatě jakmile vyjdeme z domu, už záhon, kolem kterého projdeme, je příroda, kterou ani nevnímáme a bereme ji jako samozřejmost.

Doba je rychlá, a my zapomínáme vnímat své okolí, a přehlížíme tak jevy a věci, které naši předkové znali. Třeba to, že některé přírodní úkazy nám naznačí, jaké bude počasí i bez aplikací a internetu. Stačí se podívat na oblohu a zjistit, jaká je obloha a jaké jsou mraky. Zapadající slunce nám například prozradí, že pokud při západu září krásně červeně, bude následující ráno jasné a krásné. Pokud jsou naopak po ránu na nebi červánky, je to naopak – bude pršet. Už stará pranostika říká: Ranní červánky, stáhnou moldánky“. Ale i tyto pranostiky mají výjimku – a tu dokáže způsobit směr větru. Jak ji ovlivní? To napoví kniha.

I rostlinky mohou pomoci předpovědět počasí. Pokud se blíží déšť, některé typy květin se zavírají, aby v nich nenavlhnul pyl. Třeba pupava bezlodyžná (v němčině se jí dokonce říká meteorologický bodlák). Mechanismus zavírání před deštěm funguje i u usušených rostlin, proto si je dříve lidé zavěšovali na dveře – takový přírodní barometr. Takových znalostí o přírodě je tato kniha plná. Určitě stojí za přečtení. A mohu vám zaručit, že až si tuhle knihu přečtete, budete se na spoustu věcí – tak obyčejných – dívat jinak. Budete už totiž vědět, co dokáže předpovědět třeba obyčejná sedmikráska, nebo jak podle měsíčku lékařského poznáte kolik je hodin.

Úryvek z knihy:

Jakmile vykročíte z domovních dveří a projdete se zahradou či nedalekým parkem, obklopí vás příroda. Probíhají zde tisíce malých i velkých procesů, které jsou často fascinující a krásné – pokud si jich člověk vůbec povšimne.

V dobách minulých bylo životně důležité, aby uměl každý tyto indicie poznat a správně interpretovat. Naši předci byli na přírodě značně závislí a byli si toho vědomi. Dnes nám nepřetržitě naplněné regály v supermarketech, konstantní dodávky energie a uzavřené pojistky proti všemu možnému nalhávají, že toto dávné pouto již pozbylo platnosti. Náš odklon od přírody je zjevný především v suchých a horkých létech. Zatímco zemědělci a lesníci naléhavě touží po dešti, značná část městské populace si přeje, aby počasí vydrželo. Důsledků sucha si nejsme vědomi a mnohdy o nich vůbec nemáme tušení. Vzhledem k poškození životního prostředí a změnám klimatu je přitom nesmírně důležité, abychom rozpoznali a pochopili signály, které příroda vysílá. Teprve pak budeme schopni si uvědomit, co všechno můžeme ztratit.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Přírodě na stopě

 

Další skvělou knihou od Petra Wohllebena je Moudrost lesa.

Pokud se domníváte, že touto knihou uděláte radost myslivcům, tak se nemýlíte. Určitě si ji rádi přečtou. Tahle kniha je ale nejen pro myslivce, ale pro všechny, kdo mají rádi les.

 Jakmile vejdete do lesa, ocitáte se v místě, kde každá sebemenší rostlinka má svůj význam, každý brouk, králík, nebo jiné zvíře je součástí skupiny obyvatel lesa, kteří mají svůj úkol a význam. Les je tvořen nejen stromy, ale i travami, kapradinami, mechem, lesními rostlinkami – a každá z nich je důležitá, každá přispívá lesu něčím zvláštním. V knize se dozvíte, třeba jaký je rozdíl mezi divoce rostoucími stromy a stromy kultivovanými, ale také i o lovu zvěře a o tom, jak se v lese chovat. Je to kniha psaná hajným, který les vnímá s láskou, a dokáže velmi poutavě a srozumitelně vysvětlovat jak, a čím les žije. Pokud patříte k těm, kteří v lese ožívají a nabíjejí se v něm energií, tahle knížka vás bude bavit.  Dozvíte se v ní spoustu zajímavostí a faktů.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Moudrost lesa

 

Poslední knížkou, kterou vám dnes chci představit, je od Ulricha Schmida Poznáte ptáky našich zahrad?

Kniha je plná informací o ptáčcích a hlavně je doplněna i o fotografie těchto ptáčků.

Tuhle knížku si moc rádi prohlížíme s vnoučky. Máme totiž v zimě na zahradě krmítko a v létě pítko pro ptáčky, a moc rádi se na ně díváme.

Když jsem ale přemýšlela o tom, kolik ptáků vlastně dobře poznám, zjistila jsem, že moc ne.

Jasně, takové ty základní jako je sýkorka, vrabec, kos, nebo třeba straka poznám snadno. Ale u těch ostatních už nevím. Proto jsem do téhle knížky nakoukla s velkou zvědavostí. Jsem celkem překvapená, kolik ptáků v našich zahradách žije. Třeba strnada jsem znala jen podle jména. O skřivánkovi jsem znala jen pranostiku že Na Hromnice má skřivan vrznout, i kdyby měl zmrznout-ale nikdy jsem ho neviděla. Že je slavík nejlepší zpěvák ze všech pěvců jsem věděla ze všech pohádek, ale nikdy jsem ho neviděla. Že má někdo na nose hýla jsem znala jako pořekadlo pro ty, kdo mají mrazem červený nos – jak ale vlastně hýl vypadá? Jak krásně barevný je stehlík jsem vůbec netušila. A tak bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Při prohlížení obrázků ptáků budete velmi překvapeni, jak jsou krásní, a kolik jich vlastně znáte jen jménem, ale nikdy byste je nepoznali. Teď si je můžete konečně prohlédnout, přečíst si o nich a při pozorování krmítek a pítek pak budete možná překvapeni, kolik různých ptáčků k nim přilétá, a budete je konečně poznávat a umět pojmenovat. Knížka baví i děti, a při každé procházce teď kluci mnohem víc koukají kolem sebe, a sledují ptáčky.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Poznáte ptáky našich zahrad?

 

Venku je velká zima, proto ven chodíme na procházku, a když je sníh tak lyžovat a sáňkovat. Na procházky po lese v zimě tolik nechodíme. Proto je zima ideální pro to, abychom si o lese alespoň četli. V knihách z nakladatelství Kazda si les a přírodu přinesete domů v krásných knížkách.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Nakladatelství Kazda


Bundy Rovi

 

Venku je pravá, Ladovská zima. Sníh, mráz a děti s červenými tvářemi radostí piští při sáňkování a bobování. My dospělí už tak často nejásáme – zima ve městě tak ideální pro nás není. Choulíme se zimou a těšíme se na jaro. Když už jsme v tom těšení se, tak je fajn si občas udělat radost. Třeba koupí kvalitní a krásné přechodové bundy.

Přechodové bundy jsou super v tom, že je možné je nosit v mírnější zimě, i v přicházejícím jaru (a následně samozřejmě i na podzim). Já se jara nemůžu dočkat. Miluju to krásné jarní zelenání se, a to jak všechno kvete. I když i na jaře nás často dokáže překvapit zima a někdy i sníh. Pak je fajn být připraven.

Já už jsem připravená - mám dvě krásné přechodové bundy – jednu takovou teplejší, delší – jak jinak – v mé oblíbené modré barvě a také krásný žakárový černobílý kabátek s límcem.

Většinou jsme zvyklí nakupovat bundy v kamenných obchodech. Letos jsou ale všechny obchody zavřené, tak jsme nuceni nakupovat přes internet.  Já jsem si vybrala eshop Rovi Módy.  

Rovi je velmi oblíbená Česká značka oblečení, na našem trhu působí už přes 20 let. Je tedy léty prověřená a vyzkoušená.

 Co je pro mne důležité  - šije modely oblečení i v nadměrných velikostech. Tedy i pro české ženy „krev a mlíko“ – až do velikosti 6XL.  Z toho mám velkou radost. Pokud jsou totiž bundy dováženy ze zahraniční výroby, jsou možná hezké, ale našim českým ženám často nesedí. Já třeba mám bujnější hrudník, a sehnat hezkou a kvalitní bundu (nebo i jiné oblečení) ve velikosti, kterou obléknu přes prsa, je někdy prostě šílená fuška.  V Rovi Módě najdete oblečení pro české ženy – oblečení, které sluší, a hlavně sedí.

Dávno už jsem přišla na to, že za kvalitu je dobré si připlatit. Pokud půjdu nakupovat levné bundy do tržnice, koupím si zboží, které napodobuje cizí značky, je levné, ale taky nic nevydrží. Takže v konečném výsledku utratím za oblečení víc, protože musím kupovat častěji nové. Pokud si koupíte kvalitní zboží, vydrží vám dlouho. V podstatě vydrží tak dlouho, že ho odložíte, protože je obnošené a už se vám nelíbí, a nikoliv protože je špatné a rozbité.

A když objevíte sezónní slevy – nákup se vám hodně vyplatí. Právě takové sezónní slevy mají teď v Rovi Módě, proto mám místo jedné bundy bundy hned dvě.

Vybrala jsem si přechodovou bundu s kapucí a žakárový kabátek s límcem.

Když mi přišel balíček, zarazila mne malá krabice a nízká váha balíčku. Úplně ve mně píchlo, že mi poslali jen jednu bundu místo dvou. Ale ne, omyl. V balíčku byly obě bundy – jen jsou z materiálu, který je velmi skladný a lehoučký jako peříčko.

Přechodová bunda s kapucí – vybrala jsem si bundu v modré jeans barvě.

Bunda má princesový střih, který postavě lichotí, a vypadá dobře.

Vyhovuje mi délka pod zadek – takže nehrozí, že by se bunda vyhrnula, když si někde sednu (prostě mi nepotáhne na záda a to je moc fajn). Už jsem ji vyzkoušela i při sáňkování s vnukem a je to prima – sedím na sáňkách, a nemusím si hlídat, aby mi nefoukalo na záda.

Tahle bunda má ještě jednu skvělou vychytávku – na bocích má zipy – velmi praktická věc pro dlouhou bundu. Setkala jsem se s tímto nápadem poprvé, a jsem z něj blažená – když si zip totiž rozepnu, nikde mne bunda netáhne. Když sedím – v autě, na židli, při sáňkování – vždycky se cítím pohodlně, nikde mne nic netáhne a bunda se nevytahuje.

Když už jsme u toho pnutí a tahání – jsem moc spokojená i se střihem – přes prsa je pohodlný, protože střih počítá ve větší velikosti s větším poprsím, je ušitá tak, že pod rameny ani v ramenou bunda nikde netlačí. Ani když si vezmu svetr, mne netlačí pod pažemi.

Je to bunda, ve které se cítím velmi komfortně. Je lehoučká, na těle ji skoro necítíte, je teplá (na klasickou mírnou zimu, do velkých mrazů úplně asi není, nebo jen s hodně teplým svetrem). Má krásnou barvu, a střih, který lichotí postavě. Praktická kapuce ochrání vaši hlavu před zimou, sněžením a deštěm. Kapsy má bunda na zip, praktické jsou i zipy na bocích bundy.

 Po vyprání se velikost bundy nezměnila – zůstala odpovídající mírám, které jsem si koupila, nikde se nesrazila.

 Materiál je polyester – takže velmi snadná péče a praní, a také bunda rychle uschne.

Všechny švy jsou precizně ušité – nikde žádná vytažená neposlušná nitka. Jsem velmi spokojená. Využití téhle bundy je opravdu velké – zařadila bych ji do kategorie sportovně elegantní. Můžete ji mít na sáňkování, klidně i na běžky, ale skvěle bude vypadat i do města, když budete chtít být „za dámu“.

Využití má bunda kromě léta vlastně na všechna ostatní období – mírná zima, chladné jarní počasí i podzimní plískanice.

Pokud si bundu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: přechodová bunda s kapucí modrá jeans

 

Druhá bundička, kterou jsem si pořídila je přechodový žakárový kabátek.

Tenhle kabátek je hodně slušivý. Barva je černo - bílá. Je z materiálu 17% polyamid, 40% bavlna, 3% elastan a 40% viskóza.

Díky materiálu je kabátek lehoučký a dobře se udržuje. Po vyprání se nesráží a rychle schne.

Tenhle kabátek má rovný střih, takže schová všechny nedokonalosti postavy, a je tím vhodný pro všechny typy postav – od hubených až po větší velikosti.

Já mám typ postavy jablko, a musím říct, že tenhle typ střihu postavě celkem lichotí, protože větší bříško není vidět.

Kabátek má kvalitní kostěný zip v černé barvě.

Velký límec je možno zapnout jako ochranu před větrem a chladem, nebo nechat rozepnutý – pak vypadá dobře jako ozdobný prvek.

Tenhle kabátek je vhodný na teplejší počasí, nebo místo svetru pod bundu.

 Ideální je teď v chladném počasí na takové to přecházení z auta do místnosti. Potřebujete, aby vám nebyla zima, a zároveň ve vytopeném autě není v zimní bundě možné sedět.

Na tyhle situace je právě tenhle kabátek ideální – v autě je vám příjemně, a když přecházíte z auta do práce, obchodu nebo domů – na tu chvíli vás dostatečně zahřeje.

Kabátek je velmi slušivý, vypadá elegantně, a slušet vám bude ke společenským kalhotám stejně, jako k džínům.

Takový ten univerzální kousek oblečení, který si oblíbíte, protože v něm vypadáte vždycky dobře. Pokud chcete vypadat hezky a elegantně, mikinu je třeba odložit a vzít si něco, co váš outfit pozvedne. V tomhle kabátku se cítím fajn - příjemně a přitom elegantně.

Pokud si chcete kabátek prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: žakárový kabátek s límcem.

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: www.rovimoda.cz

 

V eshopu Rovi Móda jsem si koupila krásné bundy české výroby. Jsou slušivé a hodně pohodlné – prostě ušité zlatými českými ručičkami. Protože právě probíhají sezónní slevy, nakoupíte velmi kvalitní zboží za hodně příznivé ceny.

Aby se vám nakupovalo ještě lépe, mám pro vás ještě slevu na nákup i již zlevněného zboží dalších 10%  – pro slevu stačí zadat kod JanaM10

Slevový kód JanaM10 je platný až do 31.12.2021 , můžete si tedy udělat radost nákupem kvalitního oblečení kdykoliv v průběhu roku.


Obrazy z eshopu Dovido.cz

Domov. Když se řekne domov, představíme si každý něco jiného. Naše představy o tom, jak vypadá krásný, šťastný a útulný domov se budou velmi lišit. Někdo má rád moderní, minimalisticky zařízené místnosti, jiný zase retro, nebo přírodní materiály. Co člověk, to jiná představa. Všichni se ale vždycky shodneme na tom, že domov je pro nás taková oáza klidu a bezpečí, místo, kam se rádi vracíme, kde je nám dobře a bezpečně.

Domov kromě nábytku tvoří i dekorace. Podle svého vkusu si svůj byt, či dům zdobíme, krášlíme, a dekorujeme. Nejoblíbenější dekorace je obraz.

Pokud máte na stěně obraz, je to většinou první věc, které si při vstupu do místnosti všimnete.

I u obrazů máme různý vkus. Proto jsem ráda, že jsem objevila eshop, kde si obraz vybere opravdu každý – je to eshop www.dovido.cz.

Vyberete si tady z tolika typů obrazů a výtvarných děl, že chvílemi až oči přecházejí, a nevíte, který si koupit dříve. Ale to vůbec nevadí. Výhodou obrazů je, že když se vám okoukají, můžete je prostě lehce ze zdi sundat a pověsit místo něj jiný obraz, a ten původní zase třeba po čase vrátit na místo.

Hodně populární v poslední době byly fotoobrazy. Jejich móda ale už ustupuje, a na zdi se vrací obrazy „klasické“ – tedy myslím tím různá znázornění krajin, květin, zátiší, nebo třeba abstraktní umění, jako jsou mandaly, nebo pro ty, co potřebují nějakou ochranu, jsou to obrazy andělů.

Když jsem se rozhodla, že si koupím obraz, hledala jsem hlavně kvalitu – pokud si zboží koupím, chci za svoje peníze, aby mi vydržel. Proto jsem zvolila eshop dovido.cz. 

Kromě prodeje obrazů se věnují i výrově obrazů vlastních (najdete je v sekci Obrazy Dovido) - prodávají obrazy na velmi kvalitním pružném plátnu s hmotností 370 g/m2. Plátno je tvořené směsí bavlny a polyesteru.

 Kvalita obrazu je nejen v použitém materiálu, ale i v technologii výroby.

Obrazy jsou tištěné pomalu, ve vysoké kvalitě – tisk zaručuje sytost barev – nemusíte se tedy bát nevýrazných obrazů.

K tisku jsou používány vysoce ekologické barvy bez zápachu – nešíří tedy škodlivé látky do ovzduší, a ani když budete sedět přímo pod obrazem, necítíte nic nepříjemného. Proto mohou obrazy být kdekoliv – i v ložnici nad postelí – nijak vás nebude rušit žádný zápach. Je to dost důležitá věc, protože obrázek, co nás ruší zápachem barev, by doma pocit pohody nenavodil.

Obrazy mají potištěné i boky. Plátno je řádně napnuté na rám z kvalitního dřeva. Obrazy nad 120 cm mají pro zpevnění vsazenou dřevěnou příčku. Můžete si tedy vybrat klidně i obraz velkých rozměrů, a nemusíte se bát, že by se vám rám nějak zkroutil.

Po zjištění, že na eshopu dovido.cz si koupím kvalitní obraz, který mi bude dělat radost spoustu let (a nevybledne) byl největší problém vybrat si z toho množství, které je nabízeno.  Měla jsem totiž pocit, že bych chtěla nutně asi 5 obrazů (a to jsem se hodně ovládala). Vybrat si jen jeden byl skoro nadlidský úkol.

Zboží na eshopu je přehledně rozděleno do kategorií - květiny, retro, mandaly, nebo třeba obrazy na korku, na skle, ale i malování podle čísel, nebo fototapety a spoustu dalších kategorií. Takže jsem si otevřela jednotlivé kategorie, z nich vybrala několik favoritů a pak se k nim vracela, abych vybrala ten nej.

Obrazů je tolik, že jsem opravdu nevěděla, který si mám vybrat dřív.

Nakonec vyhrál akvarel pampelišek v modré barvě. Možná i proto, že miluji modrou, a obraz v modré barvě jsem ještě nikdy neměla, a asi ani neviděla.

Pampelišky se mi líbí, obraz mi připadá univerzální do každé místnosti. Obraz mne nadchnul námětem, i provedením. Možná i proto, že na tomhle akvarelu nejsou žádné ostře ohraničené tvary, dobře se mi na něj kouká. Připadá mi pohodový a tak trochu relaxační.

Obraz se mi líbil už na stránkách eshopu. Když mi ale přišel domů – zabalený krásně v bublinkové fólii a převázaný velkou mašlí jako dárek, byla jsem natěšená už při rozbalování. I taková drobnost, jako že se někdo snaží udělat vám radost dárkovým balením, je totiž potěšující.

Samotný obraz vypadá ještě lépe, než na obrázku eshopu. Na zdi jako by visel odjakživa, jako by tam prostě patřil. Vždycky, když jdu kolem něj, mám radost, už jen když ho zahlédnu.

To je ten správný a pravý účel obrazů – mají dělat radost a vzbuzovat v nás pocit krásna. Celý pokoj díky obrazu jako by získal jiný rozměr, jinou náladu. V pokoji s akvarelem s pampeliškami mám prostě modrou náladu, a já mám modrou moc ráda.

Samozřejmě chápu, že ne každý má rád akvarely a modrou barvu, jako já. Proto vám ukážu pár tipů na další obrazy – ale jsou to jen tipy. Vybírat si můžete z nepřeberného množství obrazů podle vlastních představ a vkusu.

Máte rádi mandaly? Pak si na eshopu dovido.cz určitě vyberete tu správnou pro vás.

Mně se moc líbí třeba zajímavá barevná mandala, ale vy si vyberte podle své představy. Krásnou černobílou mandalu najdete po kliknutí zde: 5- dílný obraz Mandala harmonie v černobílém provedení

Pokud máte mandaly rádi, můžete si ji koupit třeba jako krásnou fototapetu – já jsem pro vás vybrala fototapetu Mandala lásky, kterou najdete po kliknutí zde: fototapeta Mandala lásky

Máte rádi anděly, nacházíte se v nějakém těžším období, a potřebujete pocit andělské ochrany? Nebo se vám motiv andělů prostě jen líbí? Pak si určitě vyberete z nabídky andělských obrazů – já jsem pro vás vybrala jako tip obraz s andělskými křídly.

Obraz najdete po kliknutí zde: Andělská křídla

Chybí vám léto? Připomeňte si ho obrazem slunečnic.

Obraz najdete po kliknutí zde: Slunečnice

Nechcete mít obraz jen tak – koupený, ale chcete si ho namalovat sami, a zatím jste si netroufli, protože vaše výtvarné umění není úplně na výši? Pak je super řešení si obraz namalovat sami podle čísel. Zvládne to opravdu každý, a když se na obraz podíváte, budete hrdí, že jste si ho sami vytvořili.

Mě osobně tenhle typ obrazů velmi láká, a určitě se k němu ještě někdy vrátím, protože si chci zkusit sama namalovat obraz (a pak se samozřejmě všem chlubit, jak jsem dobrá).

Nabídku obrazů malovaných podle čísel najdete po kliknutí zde: malování podle čísel

Pokud jsem vás zaujala nápadem, na pořízení obrazu, mám z toho radost. Mně totiž obraz udělal velkou radost, hned se domů vracím raději a v pokoji se cítím ještě příjemněji, než dřív. S radostí se na svůj nový obraz dívám.

Pokud si sami nechcete obraz kupovat, zkuste dát obraz jako dárek. Obraz je radost, kterou budete mít spoustu let pokaždé, když se na něj podíváte. I obrazy totiž dělají domov domovem, zútulňují nám  byt, a vnášejí do duše kus krásna.

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku stránky plné krásných obrazů  Dovido, klikněte zde: eshop dovido.cz

 
zdroj foto: Dovido.cz

Bezdotykový držák na telefon se senzorem a bezdrátovým nabíjením

 

 

Dnes bych vám ráda představila bezdotykový držák na telefon se senzorem a bezdrátovým nabíjením. Je to věcička velmi praktická a účelná. V dnešní mobilní době už bez telefonu málokdo existuje. Používáme ho hodně často – ať už pro telefonování, psaní zpráv, používání aplikací na všechny možné věci, bankovnictví, a taky jako navigaci. Telefon nám prostě usnadňuje život.

Já si třeba z telefonu ráda pouštím písničky, někdy ho mám na hlasitý odposlech, když mi někdo do auta zavolá, nejčastěji ale používám navigaci. Kdo by se chtěl ztratit, že?

Na to vše je super mít v autě držák na mobil.  A když ten držák ještě telefon bezdrátově dobíjí, je to super. Telefony sice pomáhají a baví – ale používání aplikací taky dost vybíjí baterii. A když už telefon není úplně nový, baterka moc dlouho nevydrží.

Proto jsem si pořídila bezdotykový držák na telefon se senzorem a bezdrátovým nabíjením z eshopu naau.cz.

Držák lze snadno umístit do větrací mřížky. Žádné složité přidělávání není třeba.

Ramena senzoru telefon po stranách uchopí a přizpůsobí se jeho velikosti – telefon drží pevně, nemusíte se bát, že by vypadl. Velikostí se držák přizpůsobí každému telefonu. My jsme zkoušeli 4 typy – úzké i širší a v pohodě jsou v držáku krásně upevněné – ramena se sevřou kolem postranních částí.

Pak už jen stačí připojit držák USB kabelem, a telefon se dobíjí. Nemusíte se tedy bát, že by vám navigace vypadla uprostřed cesty díky špatně nabitému telefonu.

Je to snadné a praktické.

O nabíjení už asi není moc potřeba psát. Snad jen zmíním, že držák by měl mít v autě každý. Používat za jízdy mobil – držet ho v ruce není dobrý nápad. O tom, že se nesmí volat za jízdy, víme všichni, často ale vídám v autě lidi s telefonem u ucha. To je špatně. Moc špatně. Takový řidič si o nehodu přímo koleduje. Chytrý řidič má mobil v držáku s nabíječkou – používá navigaci, nebo hovor nahlas bezpečně, a ještě si mobil dobije.

Na závěr dodám snad už jen, že tuhle super bezdrátovou nabíječku umístěnou v praktickém držáku si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Bezdotykový držák na telefon s bezdrátovým dobíjením

Celý sortiment eshopu si prohlédněte po kliknutí zde: eshop naau.cz


Páska na natahování roušky

 

Na život s koronavirem kolem nás si pomalu začínáme zvykat. Zvykli jsme si být k sobě ohleduplnější, a hlavně jsme si zvykli na respirátory a roušky. Tedy abych to upřesnila – zvykli jsme si na to, že je musíme nosit. Na některé věci si ale zvyknout tak úplně nejde – a jednou z nich je to, že gumičky za ušima po nějaké době tlačí.

Pokud jsou u některých respirátorů gumičky pevné, dokonce nám uši plácají jako šimpanzům. I když se výrobci snaží, a roušky a respirátory vybavují poměrně jemnými gumičkami, je to někdy nepříjemné.

Pokud máme roušku na sobě třeba hodinu, a mezitím si ji můžeme občas sundat, je to v pohodě. Pokud ji ale musíme mít celou pracovní dobu, nebo děti celou výuku – pak už je tu problém. Třeba syn po 12 hodinových směnách v práci už má za ušima odřeniny, které se špatně hojí.

Proto jsme na eshopu naau.cz nakoupili pásky na natahování roušky (a samozřejmě i respirátoru).

Plastový pásek, na který navlékneme gumičky respirátoru a tím vyřešíme problém s tlačením za ušima. Gumičky drží na plastové pásce, a za ušima tedy vůbec nejsou. Páska je opatřena několika úchyty, lze si tedy snadno velikost přizpůsobit velikosti obvodu hlavy.

 • materiál: PVC
 • moderní ergonomický design
 • páska je unisex
 • 4 pozice nastavení
 • lze používat opakovaně
 • je omyvatelná
 • lehká a flexibilní
 • pohodlné, jednoduché a bezpečné užívání
 • snadné uložení a přenos
 • balení obsahuje 1 kus
 • jednoduché na čištění
 • přibližné rozměry: 100 x 15 x 0,2 mm

Pokud tedy musíte nosit roušku, nebo respirátor delší dobu, nebo řešíte stížnosti dětí, že je rouška tlačí za ušima, určitě vyzkoušejte pásku na natahování roušky. Varianta je páska bílá, modrá, červená, zelená a černá.

Zbavíte se všech otlaků a odřenin s minimálními náklady. Je to super vychytávka, která nám dost usnadňuje život.

Pokud si chcete pásky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: páska na natahování roušek bílá nebo pásky na natahování roušek barevné.

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: naau.cz


Repelentní náramek proti klíšťatům TR 248 Trixline

 

Konečně snad už začíná jaro.

Všechno všude krásně kvete a voní, a tak častěji, než kdy jindy vyrážíme do přírody.  Mám moc ráda procházky mezi rozkvetlými stromy. Hlavně magnolie a sakury u nás ve městě všechny (tedy i mne) tak trochu fascinují. Ta růžová nádhera květů všem dodává energii a dobrou náladu. Kvetoucí stromy jsou prostě nádherné. Já mám moc ráda i procházky po louce a v lese. Všechno se tak krásně zelená, a první jarní luční kvítky vypadají tak něžně a jemně.  Je to báječný relax, po dlouhé zimě si zase užívat přírodu.

Odnáším si z těchto krásných procházek spoustu dobré nálady a radosti na duši. Často si ale odnáším nejen to. Z trávy si někdy přinesu domů i klíště. A to už taková paráda není.

V poslední době je čím dál tím víc klíšťat přenášejících boreliózu a další nepříjemné nemoci. To bych vážně nerada.

Klíšťata jsou nepříjemní paraziti, kteří si nevybírají, na koho se přisají. Klíště si domů nosíme nejen my, dospělí, ale i děti a často i naši domácí mazlíčci.

Přiznávám, že ke všem takovým „potvorám“ mám velmi záporný vztah. Strašně se jich štítím. A samozřejmě i bojím – tedy nebojím se klíšťat, ale nemocí, které přenášejí.

Letos jsem na klíšťata vyzrála. Zásobila jsem se repelentními náramky proti klíšťatům. Náramky jsou z eshopu Naau.cz.

Repelentní náramky Trixline jsou z pružného silikonu – jsou pružné, a přizpůsobí se každé velikosti.

Napuštěné jsou přírodním olejem z eukalyptu (který klíšťata odpuzuje).

Po vyndání ze sáčku na vzduchu náramek vydrží 9 dní. Pokud ho ale chcete používat déle, nebo v jiném intervalu, stačí ho po použití vložit zpět do sáčku. Sáček je praktický – můžete ho opakovaně otevírat a zavírat, proto silice v něm tak rychle nevyschnou.

Varianty barev, ve kterých je možno si náramek koupit jsou: fialová, oranžová, žlutá, růžová a černá. Barvy se mohou lišit podle momentální nabídky.

S náramky jsem moc spokojená. Mentolová eukalyptová vůně mne při nošení nijak neruší, velikostí mi vyhovují – nikde netlačí.

Náramky proti klíšťatům opravdu fungují – zatím jsme si já, ani vnuci z výletů a procházek nepřinesli ani jedno klíště. Z toho mám opravdu velkou radost. Náramky jsou tak pružné, že je nemusí mít děti kolem ruky, ale klidně kolem nožiček přes oblečení – ochrana je pro ně tak ještě lepší.

Vyplatí se náramky objednat ve větším množství, protože na eshopu Naau.cz na ně mají množstevní slevy. Já jsem se domluvila s kamarádkou – při nákupu pěti a více kusů dostanete slevu 10%, a to už se vyplatí.

Pokud stejně jako já nechcete řešit vyndávání klíšťat, anebo dokonce nějaké nepříjemné choroby, které klíšťata přenášejí, zkuste tyhle prima silikonové náramky. Konečně si můžeme s vnoučky užívat příjemné jarní procházky, chodit a běhat travou, a nemusíme se bát parazitů.

Nedávno jsem na internetu objevila článek, že eukalyptová vůně se nelíbí ani komárům, takže budu chráněná i před pískajícími potvůrkami. Super, že? 

Pokud si chcete náramky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Repelentní náramek proti klíšťatům TR 248 Trixline

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Naau.cz


Štokrle

 

Víte, co je to štokrle? Je to něco mezi židličkou a stolečkem.

Takový univerzální kousek nábytku, který slouží k tomu, co je zrovna potřeba. Já jsem se s názvem štokrle setkala jako malá holka – měla ho babička. Vždycky, když jsem jí šla pomáhat a nedosáhla na stůl, řekla mi: „Vezmi si štokrle pod nohy“. Já jsem si ho donesla, a když jsem byla hodně malá, tak jsem si na něj stoupla, když jsem byla větší, tak jsem si na něj klekla, nebo sedla. Krásně jsem pak dosáhla kamkoliv.

Štokrle může sloužit klidně jako stoleček – dávala jsem na něj dětem, když byly malé svačinu. Fajn je, že si na něj můžete i cokoliv postavit, nebo odložit. Je to prostě univerzální kousek nábytku.

Když už jsem babičku neměla, a přestěhovala se do vlastního bytu, měla jsem jiný nábytek. Na štokrle jsem úplně zapomněla.

Až když jsem úplnou náhodou na facebooku objevila stránku Moravská dílna Zahrádka, a uviděla tam ta nádherná štokrlata (to je super slovo, že?), úplně mi poskočilo srdce radostí.

V duchu jsem se okamžitě viděla jako ta malá holka, co si ke stolu strká staré, místy odřené štokrle, aby mohla babičce pomoct. V tu chvíli jsem věděla, že možná trochu z nostalgie, ale že štokrle prostě budu mít ráda doma. Možná i proto, aby si moji vnuci jednou na mne vzpomněli, až by si třeba na něj sedli, jako já teď na babičku.

Na stránkách Moravská dílna Zahrádka si můžete vybrat z několika typů štokrlat – základní ale jsou dva typy- klasické štokrle, a štokrle se šuplíčkem (to by bylo asi fajn i jako noční stolek, anebo na chalupě).

Já jsem zvolila štokrle z přírodního dřeva a s tmavou deskou bez šuplíku.

Na štokrleti je krásně vygravírovaný moravský ornament.  Štokrle je ozdobené a hned vypadá tak nějak osobněji. Gravírování se mi moc líbí.

Pokud chcete, můžete si vybrat třeba i štokrle natřené barvou, nebo s patinou. Krásně vypadají všechna. Pokud máte chalupu, tak v Moravské dílně Zahrádka mají i krásné kredence, a masivní nábytek s lidovou tématikou – na tu já bohužel nemám místo. Na štokrle ale místo mám, a musím říct, že ho používám hodně.

Mám ho na balkoně, když si udělám oddechovou chvilku s knihou – pokládám si na něj kávu a knihu. Protože štokrle je lehké, snadno si ho pak po odpočinku přenesu do místnosti, kde má stálé místo u stolu.

Vnuci na štokrleti moc rádi klečí u stolu, když si kreslí, nebo staví stavebnici.

Původně jsem si štokrle chtěla pořídit opravdu spíš z nostalgie - je v něm ukrytý kousek mého dětství a vzpomínka na babičku. Jak ale štokrle používám, tak jsem si na něj zvykla. Je fajn na sezení i na odkládání čehokoliv. Je i taková „pohotovostní židlička“ pro návštěvy. Prostě fajn.

Protože moji rodiče mají chalupu, určitě je překvapím nějakým pěkným štokrletem. Na chalupě se vždycky najde nějaké využití, a štokrle skvěle dotvoří tu správnou chalupářskou atmosféru.

Vůbec jsem netušila, že se tenhle kousek nábytku ještě vyrábí, a jsem moc ráda, že jsem ho objevila. Dělá mi radost už jen na něj pohlédnout.

Protože sezóna chalupaření se právě rozjíždí, objednejte si na chalupu taky nějaké svoje štokrle. Je univerzální a moc hezky vypadá a zdobí, a přitom má spoustu možností k použití. Já sama mám z toho svého takovou radost, že nějakou dobu budu určitě nadšeným propagátorem štokrlat.

Pokud si chcete štokrlata prohlédnout, nebo koupit, domluvte se přes zprávu na facebooku stránky –najdete po kliknutí zde: Moravská dílna Zahrádka.