Potravinové doplňky stravy


Tekutý kolagen

Občas když ráno vstávám, mám pocit, že je mi asi 106 let. Mám ráno ztuhlé klouby, takže mi trvá se rozhýbat – už z postele neskáču na první zazvonění budíku, jako dřív. No a když jsem viděla v zrcadle, jak mi povoluje kůže, tvoří se celulitida a začínají i padat vlasy víc, než dřív, řekla jsem si, že je nejvyšší čas s tím něco dělat. A protože staré české přísloví říká, že „Kdo hledá, najde…i já jsem začala hledat přípravek, který mi pomůže. A našla jsem EkoMedica tekutý kolagen. Je to výborný mořský kolagen, doplněný o kyselinu hyaluronovou, hořčík a vitamín C – tedy vše důležité, co naše tělo potřebuje.

Co je kolagen?

Cituji: Kolagen - základní stavební vazební tkáň

Kolagen je základem pojivové tkáně. Jako hlavní protein spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou odpovídá za zvlhčení pokožky, elasticitu a napětí. S věkem je však kůže ochablejší a ztrácí pružnost a klouby a páteř jsou více zranitelné. To je způsobeno skutečností, že naše kůže po 26 roce života produkuje méně a méně kolagenu. Později, v důsledku přirozeného životního stylu, nemocí a vysoké fyzické aktivity,  kolagen z těla rychle mizí. Kolagen je oblíbenou složkou v kosmetických výrobcích. Díky svým vlastnostem se kolagen velmi často vyskytuje v kosmetických přípravcích určených pro péči o tělo a krémy proti vráskám. Má silné hydratační vlastnosti, proto je velmi oblíbený u žen. Kolagen také našel svou aplikaci v plastické chirurgii jako přírodní plnidlo vrásek.

V současné době je kolagen dostupný v mnoha formách a má velkou popularitu. Výsledky potvrzují, že kolagen je nejúčinnější v tekuté formě. Pravidelný příjem pomáhá zpomalit proces stárnutí pokožky. Tekutý kolagen je velmi dobře absorbován lidským tělem, což podporuje správné doplnění. Už po 6 až 12 hodinách po požití se množství kolagenu v těle výrazně zvětšuje. Je však důležité zahájit proces doplňování nedostatku kolagenu co nejdříve. Můžete tak dosáhnout uspokojivých výsledků ve velmi krátkém čase.

EkoMedica Kolagen je přírodní potravinový přípravek ve formě kolagenu na pití. Má vliv jak na  krásu, tak pro zdraví. Pravidelné používání vám umožní vychutnat si hladkou, zvlhčenou,  pokožku na obličeji bez známky stárnutí. Sníží ztrátu vlasů a zlepší stav vašich nehtů. Kůže na těle se stává pevnějším a stopy celulitídy budou méně viditelné. Nicméně to není vše. Kromě toho, užívání kolagenu, který je přirozeným stavebním prvkem, způsobí, že revmatické bolesti v kloubech nebo páteři se každým dnem stanou méně obtížnými.

EkoMedica  Kolagen obohacený receptorem antioxidantů umožňuje pokožce udržovat pevnost a pružnost, chrání ji před raným stárnutím a přispívá k udržování zdravých vlasů a nehtů. Přírodní kolagen zajišťuje optimální fungování kloubní chrupavky a kostí. Je to skvělé řešení pro lidi, kteří chtějí zůstat zdraví a vypadat mladí….

 

A tak jsem se rozhodla tenhle tekutý zázrak vyzkoušet. Jsem trochu skeptik, a k potravinovým doplňkům přistupuji trochu s nedůvěrou. A tak abych při otestování byla objektivnější a otestování bylo lepší, zapojila jsem i maminku (72 let) .

Testovaly jsme výrobek Kolagen 500 ml, od společnosti EkoMedica, koupeno na www.herbarna.cz.

Jedná se o doplněk stravy a užívá se 2x denně 15 ml ráno a odpoledne po jídle. Není doporučováno dávku překračovat. Výrobek také není vhodný pro děti do 3 let.

S chutí jsme se pustily do testování.

 Mě teda chuť výrobku moc neučarovala, první, co mi blesklo hlavou bylo: no fuj..,ale maminka mi vysvětlila )podobně jako když jsem byla malá a odmítala rybí tuk), že je to lék, a ne cukrovinka, tak jsem tedy vytrvala a užíváme obě pravidelně. Po pár dnech už mi chuť nevadí, zvykla jsem si.

První týden jsem příliš změn nepociťovala, ani maminka ne.

Už druhý týden ale jsem měla lepší pocit při vstávání, neměla jsem pocit ztuhlých kloubů na rukách a nohou, maminka zatím ještě na kloubech změny nepociťovala, ale vzhledem k věku je to asi přirozené.

Třetí týden už změny pociťujeme obě – mně se lépe vstává, neodlamují se mi nehty ( předtím stačilo zavadit o zip na mikině a měla jsem nehty olámané), taky mám pocit, že  mi tolik nepadají vlasy.

Maminka si pochvaluje, že ji přestávají bolet kolena, že je to pravda poznávám, protože mast na bolest kloubů leží na polici nepoužitá.

Čtvrtý týden testování máme obě pocit, že naše pokožka je pružnější, neolamují se nám nehty, a obě máme mnohem lepší pocit z toho, že nás nebolí klouby.

Já mám klouby trochu uvolněné, protože jsem dřív dost sportovala, takže jsem si je dost často „prokřupávala“ na rukách, dost často se ozvalo křupnutí i v kotníku při došlápnutí – i tohle se dost zmírnilo. Tekutý kolagen by měl díky obsahu vitamínu C a Hořčíku i zmírnit pocit únavy, a zklidnit napětí – já jsem v létě v pohodě, jsem letní člověk, takže únava je minimální i bez přípravku, maminka si ale pochvaluje, že se cítí lépe.

 

Takže po prvotní nedůvěře a skepticismu uznávám, že na potravinových doplňcích něco je, pokud si vyberete správně ten, který vám bude vyhovovat. Já jsem opravdu ráda, že jsem zvolila právě tenhle tekutý kolagen EkoMedica (koupen na herbarna.cz .)

Pokud máte problémy s klouby, nebo máte špatný pocit ze ztráty elasticity pokožky, chcete zmírnit alespoň trochu celulitidu a lámání nehtů, určitě vyzkoušejte Tekutý kolagen. U nás doma se osvědčil mě, i mamince, a budeme ho určitě doporučovat i svým známým a rodině. Oproti některým předraženým kolagenovým přípravkům v tabletách máme obě s maminkou po užívání tekutého kolagenu mnohem lepší pocit, a je nám lépe.

Tekutý kolegen koupíte po kliknutí zde: Tekutý kolagen s kyselinou hyaluronovou,hořčíkem a vit. C

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: herbarna.cz


Kitl Smrkáček BIO

Mám moc ráda výrobky firmy Kitl. Jsou chuťově velmi dobré, a jsou v BIO kvalitě.

Hlavně mám ráda výrobky, ve kterých nemusím hledat, kolik mají „éček“ a přídavných látek, jestli jsou vhodné pro děti, nebo pro dospělé. U výrobků Kitl vím, že tam nenajdu žádná šílená barviva ani éčka – najdu přírodní kvalitu.

U výrobku Smrkáček BIO jsem se musela pousmát – domnívala jsem se, že název je odvozen od slova smrkat, ale hlavní význam názvu je podle složení, a to mladých výhonků ze smrku. Vtipně je tak v názvu použito určení výrobku i jeho složení.

O tom, že mladé výhonky smrku jsou léčivé, jsem věděla, jen jsem na to trochu pozapomněla. Protože můj děda byl hajný, produkty z lesa byly u babičky a dědy vidět prakticky všude. Babička sbírala a sušila různé bylinky a vyráběla si doma sirupy a med z bylinek sama. Pamatuji se, že když začaly na smrcích vyrážet mladé výhonky, babička je chodila otrhávat a prosypané cukrem je měla ve velké sklenici za oknem. Postupně se v láhvi tvořil sirup, který jsme pak dostávali jako lék, když jsme byli nachlazení. Anebo preventivně, když bylo venku hodně sychravo. V dnešní době jsou pro nás výhonky smrků obtížně dostupné, jsem proto moc ráda, že se našel výrobce, který vyrábí léčivý sirup podle starých osvědčených receptů a tradic. Nemusíme tak chodit do lesa, ani nakládat sklenice s výhonky, stačí si objednat na internetu, nebo koupit v lékárně sirup Smrkáček, a máte plnou lahvičku zdraví doma.

Podzim je náročný obzvláště pro děti. Všichni známe situaci, kdy odvedeme do školy nebo školky zdravé dítě, a během pár dní ho máme doma zpět nemocné. Podzim je zkrátka „ideální“ pro nejrůznější nachlazení, kašle a rýmy.

A právě v tomto období je sirup Smrkáček velmi užitečný. Kitl Smrkáček BIO má jednoduché složení.

Obsahuje pouze 3 složky:

  • smrkové výhonky, které jsou v BIO kvalitě
  • třtinový cukr (rovněž BIO)
  • vitamín C

 

Zjistila jsem, že v loňském roce dokonce vyhlásila Potravinářská komora ČR Kitl Smrkáček BIO za nejlepší inovativní potravinářský výrobek.

Jak se Smrkáček užívá:

Děti od 1 do 3 let 2 čajové lžičky denně. Děti od 4 do 6 let 4 čajové lžičky denně. Děti nad 7 let a dospělí pak 5 lžiček denně. Můžete si ho dát jen tak na lžičku a zapít a nebo si s ním můžete osladit vlažný čaj.

A jako bonus, je pro nemocné a tak trochu unuděné děti na láhvi přidaná i pohádka o skřítkovi .

A jak piji Smrkáček nejraději já sama? Recept níže-

Lipový čaj se Smrkáčkem

Ingredience:

·        2 lžičky lipového květu

·        250 ml horké vody

                  lžička medu

                1 lžička Smrkáčku

Postup:

Dvě lžičky lipového květu spaříme horkou vodou a necháme 10 minut louhovat. Potom slijeme a necháme zchladit na pokojovou teplotu. Do lipového čaje přidáme lžičku medu a lžičku sirupu Smrkáček.

Pokud máte rádi bylinkové čaje, jako lipový, nebo heřmánkový, nebo jakýkoliv jiný, který Vám chutná, můžete si je ochutit a přisladit právě sirupem Smrkáček.

Pokud se tedy chcete vyhnout podzimnímu nachlazení, nebo už máte rýmu a chcete se jí zbavit, určitě vyzkoušejte sirup Kitl Smrkáček BIO.

V každé lahvi najdete 250 ml zdraví.


Ajurvédská medicína- Zdraví ze Srí Lanky

Zima je letos dlouhá a nepřívětivá, já sama mám většinou v zimě problém s nedostatkem energie,a taky mi hodně chybí sluníčko. Proto jsem se většinou cítila unavená, bez nálady, už od vánoc jsme obtížně „chytala dech“ na všechny každodenní úkoly, do ničeho se mi nechtělo,a vyústěním téhle únavy většinou byla chřipka.  A protože momentálně začalo chřipkové období, chci se s vámi podělit o zkušenost.

Letos se mi totiž chřipka zatím vyhnula, neměla jsem ještě ani rýmu, a energie mám v rámci možností také celkem dost. Prostě se cítím opravdu v pohodě.  Dostala jsem totiž možnost vyzkoušet přírodní produkty  ze stránky www.zdravizesrilanky.cz.

Produkty na této stránce jsou všechny přírodní, a vycházejí z principu Ajurvédy. Tady si nehodlám vymýšlet, co to je- rovnou vám napíši srozumitelnou definici.

ÁJURVÉDA je nejstarší lidstvu známá nauka o zdraví, léčení, prevenci nemocí a dlouhém životě. Ájurvéda je považována za „matku" všech léčebných systémů. Nejdokonaleji propracovaný systém medicíny, který důsledně vnímá člověka v jeho komplexnosti a jako zcela jedinečnou individualitu, jež je ovlivňována vnitřními i vnějšími vlivy.

Název ájurvéda je složen ze dvou sanskrtských slov Ájur = život a Véda = věda či nauka, neboli VĚDA O ŽIVOTĚ - NAUKA ŽIVOTA.

Cílem Ájurvédy je harmonie - zdraví, které je naší základní přirozeností. Veškeré nemoci a poruchy, ať fyzické, či psychické jsou důsledkem určitého porušení nám původně zakódované rovnováhy. Když nalezneme důvod nerovnovážného stavu, můžeme obnovit přirozený rovnovážný stav tj. zdraví. Ájurvéda tak hledá a nachází mnohdy skryté příčiny, které se až v konečném důsledku projevují formou zdravotních potíží. Nesoustřeďuje se pouze na odstranění toho kterého již vzniklého problému, ale na pravou příčinu jeho vzniku, a tím i na vyloučení možnosti jeho opakování.

 

Jste zvědaví, jaké produkty jsem otestovala a recenzovala?

 

Swastha Thripala 60 tablet:

Obsahuje sušené ovoce Aralu, Bulu a Nelli. Přispívá ke správnému trávení, absorpce a odstraňování odpadu. Reguluje metabolický systém těla, pomůže tedy při snižování nadváhy a obezity, stresu souvisejícím s poruchou žaludečních problémů.

Indikace: střevní nesrovnalosti (zácpa, špatné trávení),nadýmání, překyselení žaludku,nedostatek odolnosti proti nemocem.

Užívání 1-2 tablety dvakrát denně podle potřeby.

Jak všichni víme, zdraví začíná ve střevech. Mít zdravé trávení je fajn, pokud netrpíme bolestmi břicha, je nám mnohem lépe, máme lepší náladu a hlavně jsme odolnější vůči všem infekcím v okolí. Sama jsem vyzkoušela opravdu poctivě – trpím právě často na bolesti břicha v souvislosti se špatným trávením, a nejsou to právě příjemné pocity. K úlevě došlo už po několika dnech. Po cca týdnu užívání je mi mnohem lépe a trávicí problémy prakticky nemám.

Přípravek koupíte po kliknutí zde: Swasttha Thripala

 

Swastha Amurtha

Jedná se o rozpustný nápoj, který čistí a detoxikuje organizmus, zvyšuje imunitu, podporuje trávení, redukuje bolest kloubů a snižuje zátěž očí. Denní dávka tohoto nápoje pomáhá udržovat vaše tělo zdravé a svěží.
Přípravek Swastha Amurtha také pomáhá při pocitu pálení v chodidlech nohou, chvějícím se pocitům očí a pocitu pálení těla, nepohodlí spojené s močovým systémem, nadměrným pocením a souvisejícím zápachem těla, bolesti kloubů, jako jsou bolesti kolen a bolesti kotníku a podobně.

Balení jeden sáček 4 g 

Koupíte po kliknutí zde: Swastha Amurtha

 

více informací zde: Swastha Amurtha

 

Další je Ajurvédská bylinná zubní pasta Sudantha.

Mám dlouhodobě problémy se zvýšenou kazivostí a citlivostí zubů, také dásně mám citlivé – prostě po dětech jsem začala mít potíže, které mi vůbec nejsou příjemné, u zubaře jsem mnohem častěji, než bych si přála, takže i tady jsem zkusila sílu přírody a bylinek staletími ověřenými. Po měsíci čištění mám mnohem lepší pocit v ústech, krev se po čištění vůbec neobjevuje a citlivost zubů je mnohem lepší- už si v klidu můžu dát i horký čaj, nebo zmrzlinu a netrpím jako dřív. Občas jsou zuby citlivější při sladkém,ale je mi jasné, že po měsíci nemůžu chtít zázrak, jsem naprosto spokojená s výsledky čištění touto zubní pastou.. U téhle zubní pasty ráda zůstanu.

Více o této zubní pastě si přečtěte zde: bylinná zubní pasta Sudantha

 

a jako třešnička na dortu je tu

Samahan SP balzám

Samahan balzám obsahuje speciálně vybrané výtažky z aromatických olejů a bylinných extraktů. Díky své konzistenci se snadno nanáší na postižená místa a přináší okamžitou úlevu od bolesti. Balzám je vhodný k aplikaci při nachlazení, místa postižená křečí, pohmožděniny, bolavé klouby nebo bolesti hlavy a masáže.

Složení: Bazalka, Alpiniagalanga, Oslizák líbezný, Gynandropsisgynandra, Vitenegundo, Caesalpiniabonduc, vonné oleje z libavky, eukalyptu, kafru, Citronely, máty, hřebíčeku, černého pepře a borovice.

Použití: Vnější aplikace, nanesením nebo vmasírováním na postižená místa. Vyvarujte se kontaktu s očima. Při rýmě vhodné k inhalaci po přidání do vroucí vody.

Je opravdu báječný – na namožené klouby a svaly, úleva je rychlá. Syn i manžel mají z práce často svaly namožené, nebo oteklé klouby – hlavně na rukách je úleva znát, moc si tenhle balzám pochvalují. Bezva je i na modřiny- k hojení dochází rychleji a bolest není tak znatelná. Také jsem zkusila synovi namazat čelo při rýmě, a lépe se mu dýchalo (já naštěstí letos díky Swastha Triphala Aa Swastha Amurtha rýmu nemám, na sobě jsem tedy nemohla zkusit).

Je to prostě malý kelímek plný přírody, který uleví díky přírodním olejům a bylinným extraktům.

Balzám koupíte po kliknutí zde: Samahan SP balm

 

Pokud se tedy po zimě cítíte unavení, ať už z nedostatku sluníčka, nebo špatného počasí – zkuste využít sílu přírody. Já jsem vyzkoušela a po měsíci pravidelného užívání se cítím fajn, žádná nemoc, únava jen taková ta „normální“, popracovní. Příroda je leckdy mocná čarodějka, a stojí za to vyzkoušet staletími a tradicemi vyzkoušené ozdravné postupy.

Více o Ajurvédské medicíně a přípravcích si přečtěte na www.zdravizesrilanky.cz.

 

 


GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000

Dnes bych vám chtěla představit dva produkty, které jsem si velmi oblíbila. Hlavně teď, v době nadcházející takzvané jarní únavy jsou opravdu velmi prospěšné.

Jsou to GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000.

Na GS laktobacily Forte 21 jsem byla obzvláště zvědavá. Většina lékařů říká – zdraví začíná ve střevech. A je to pravda. Ve střevech se totiž vstřebává většina tělu prospěšných látek,živin, vitamínů a minerálů. GS Laktobacily Forte 21 obsahují 9 velmi odolných kmenů laktobacilů a bifidobakterií.Prebiotikum (inulin) z čekanky a selen pro podporu imunity.

Snad každý z nás zažil zažívací problémy (nadýmání, křeče v břiše, průjem, zácpa). A právě těmto problémům zamezí užívání laktobacilů (bakterie mléčného kvašení.). Dnešní doba zažívání příliš nepřeje – často se nestravujeme tak, jak bychom měli, užíváme spoustu léků, jíme jídla s vysokým obsahem cukrů, a ve spoustě potravin jsou konzervační látky, která našim střevům mírně řečeno neprospívají. Já sama trpím na časté bolesti břicha. Stačí sníst něco trochu nevhodného a mé zažívání mi to dává patřičně najevo. GS laktobacily užívám druhý týden, a mám najednou po problému. Už po prvním týdnu jsem pozorovala, že ustupují potíže jako nadýmání, kručení v břiše. Druhý týden a já mám v břiše pohodu, jakou jsem už dávno neměla. Žádné křeče, žádná zácpa – a cítím se mnohem lépe. Stačí 2 tabletky denně a je mi fajn. Ta úleva je opravdu velká. Přípravek je vhodný i pro děti, těhotné a diabetiky. Denní dávka 2 tablet obsahuje 21 miliard životaschopných mikroorganizmů. Pokud užíváte antibiotika, nezapomeňte užívat i GS Laktobacily Forte 21  pro obnovení střevní mikroflóry, kterou antibiotika ničí. Laktobacily jsou ale vhodné užívat i jako prevenci a hlavně pro zlepšení vlastního zažívání. Z účinku Laktobacilů jsem byla nadšená, takže jsem o nich i mluvila se známými a s kamarádkami. Hlavně s kamarádkou, která má malého 5 letého syna, trpícího odmalinka na zácpu. Dojít si na záchod je často pro něj utrpení, snaží se často bez výsledku, pláče a bolí ho bříško. No, a protože ho to bolí, snaží se záchodu se vyhýbat a dostávají se do začarovaného kruhu. Zkusila tedy koupit Laktobacily Forte 21 a problém se velmi výrazně zlepšil.

Pokud se o laktobacilech chcete dozvědět více, nebo je koupit, klikněte zde: GS Laktobacily Forte 21

 
  • GS Vitamín C se šípky 1000 -  skvělý pomocník na podporu imunity a snížení únavy. Já jarní únavu zažívám každý rok. Po zimě mi chybí sluníčko a teplo, jsem unavená a bez nálady. A pokud se cítíte unavení a vyčerpaní, mnohem snáze se nakazíte respiračními nemocemi. A kdo by stál o rýmu, kašel nebo únavu, když jim můžeme předcházet. Stačí 1 tableta denně. Tablety mají řízené uvolňování účinných látek, vitamín se tedy vstřebává rovnoměrně a postupně. Pamatuji se, jak jsme každý podzim chodili s babičkou na šípky. Mě to tehdy vůbec nebavilo – šípky jsou malé, trvalo strašně dlouho, než byl košík plný, a šípkový keř nedával šípky dobrovolně – ruce jsem měla celé poškrábané a popíchané. Babička ale šípky sušila na zimu, protože jsou zdravé, obsahují spoustu tělu prospěšných látek a vitamínů, a čaj z nich je moc dobrý. Tehdy nebyly potravinové doplňky jako dnes, proto si lidé pomáhali sušenými bylinkami a plody – hlavně na čaje a různé sirupy. Šípkový čaj s medem mi vždycky chutnal, což o to..ale trhat šípky, to už mě nebavilo. Jsem tedy ráda, že můžu šípky užívat v tabletce GS Vitamín C se šípky 1000 – a to bez poškrábaných a popíchaných rukou. Vitamín C se šípky je antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, snižuje míru únavy a vyčerpání. Výrobek je bez cukru, bez lepku a bez laktózy. Pozor- není ale vhodný pro děti do 12 let.
  •  
  • Vitamíny koupíte po kliknutí zde: GS Vitamín C se šípky 1000

 

Pokud tedy chcete udělat něco prospěšného pro své tělo, zkuste GS Laktobacily Forte 21 a GS vitamín C se šípky 1000. Já se po dvou týdnech užívání cítím mnohem lépe. Hlavně jsem nadšená z laktobacilů – mít zažívání v pořádku je opravdu moc fajn pocit. Na krabičce s Laktobacily je nápis Armáda superhrdinů Vám jde na pomoc. A já jsem za tuhle armádu opravdu moc ráda, pomohla velmi výrazně –její účinky na trávení jsou přímo blahodárné. Pokud se necítíte po zimě úplně čilí a svěží, určitě vyzkoušejte tyhle GS potravinové doplňky, mně se velmi osvědčily.