Potravinové doplňky stravy


Tekutý kolagen

Občas když ráno vstávám, mám pocit, že je mi asi 106 let. Mám ráno ztuhlé klouby, takže mi trvá se rozhýbat – už z postele neskáču na první zazvonění budíku, jako dřív. No a když jsem viděla v zrcadle, jak mi povoluje kůže, tvoří se celulitida a začínají i padat vlasy víc, než dřív, řekla jsem si, že je nejvyšší čas s tím něco dělat. A protože staré české přísloví říká, že „Kdo hledá, najde…i já jsem začala hledat přípravek, který mi pomůže. A našla jsem EkoMedica tekutý kolagen. Je to výborný mořský kolagen, doplněný o kyselinu hyaluronovou, hořčík a vitamín C – tedy vše důležité, co naše tělo potřebuje.

Co je kolagen?

Cituji: Kolagen - základní stavební vazební tkáň

Kolagen je základem pojivové tkáně. Jako hlavní protein spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou odpovídá za zvlhčení pokožky, elasticitu a napětí. S věkem je však kůže ochablejší a ztrácí pružnost a klouby a páteř jsou více zranitelné. To je způsobeno skutečností, že naše kůže po 26 roce života produkuje méně a méně kolagenu. Později, v důsledku přirozeného životního stylu, nemocí a vysoké fyzické aktivity,  kolagen z těla rychle mizí. Kolagen je oblíbenou složkou v kosmetických výrobcích. Díky svým vlastnostem se kolagen velmi často vyskytuje v kosmetických přípravcích určených pro péči o tělo a krémy proti vráskám. Má silné hydratační vlastnosti, proto je velmi oblíbený u žen. Kolagen také našel svou aplikaci v plastické chirurgii jako přírodní plnidlo vrásek.

V současné době je kolagen dostupný v mnoha formách a má velkou popularitu. Výsledky potvrzují, že kolagen je nejúčinnější v tekuté formě. Pravidelný příjem pomáhá zpomalit proces stárnutí pokožky. Tekutý kolagen je velmi dobře absorbován lidským tělem, což podporuje správné doplnění. Už po 6 až 12 hodinách po požití se množství kolagenu v těle výrazně zvětšuje. Je však důležité zahájit proces doplňování nedostatku kolagenu co nejdříve. Můžete tak dosáhnout uspokojivých výsledků ve velmi krátkém čase.

EkoMedica Kolagen je přírodní potravinový přípravek ve formě kolagenu na pití. Má vliv jak na  krásu, tak pro zdraví. Pravidelné používání vám umožní vychutnat si hladkou, zvlhčenou,  pokožku na obličeji bez známky stárnutí. Sníží ztrátu vlasů a zlepší stav vašich nehtů. Kůže na těle se stává pevnějším a stopy celulitídy budou méně viditelné. Nicméně to není vše. Kromě toho, užívání kolagenu, který je přirozeným stavebním prvkem, způsobí, že revmatické bolesti v kloubech nebo páteři se každým dnem stanou méně obtížnými.

EkoMedica  Kolagen obohacený receptorem antioxidantů umožňuje pokožce udržovat pevnost a pružnost, chrání ji před raným stárnutím a přispívá k udržování zdravých vlasů a nehtů. Přírodní kolagen zajišťuje optimální fungování kloubní chrupavky a kostí. Je to skvělé řešení pro lidi, kteří chtějí zůstat zdraví a vypadat mladí….

 

A tak jsem se rozhodla tenhle tekutý zázrak vyzkoušet. Jsem trochu skeptik, a k potravinovým doplňkům přistupuji trochu s nedůvěrou. A tak abych při otestování byla objektivnější a otestování bylo lepší, zapojila jsem i maminku (72 let) .

Testovaly jsme výrobek Kolagen 500 ml, od společnosti EkoMedica, koupeno na www.herbarna.cz.

Jedná se o doplněk stravy a užívá se 2x denně 15 ml ráno a odpoledne po jídle. Není doporučováno dávku překračovat. Výrobek také není vhodný pro děti do 3 let.

S chutí jsme se pustily do testování.

 Mě teda chuť výrobku moc neučarovala, první, co mi blesklo hlavou bylo: no fuj..,ale maminka mi vysvětlila )podobně jako když jsem byla malá a odmítala rybí tuk), že je to lék, a ne cukrovinka, tak jsem tedy vytrvala a užíváme obě pravidelně. Po pár dnech už mi chuť nevadí, zvykla jsem si.

První týden jsem příliš změn nepociťovala, ani maminka ne.

Už druhý týden ale jsem měla lepší pocit při vstávání, neměla jsem pocit ztuhlých kloubů na rukách a nohou, maminka zatím ještě na kloubech změny nepociťovala, ale vzhledem k věku je to asi přirozené.

Třetí týden už změny pociťujeme obě – mně se lépe vstává, neodlamují se mi nehty ( předtím stačilo zavadit o zip na mikině a měla jsem nehty olámané), taky mám pocit, že  mi tolik nepadají vlasy.

Maminka si pochvaluje, že ji přestávají bolet kolena, že je to pravda poznávám, protože mast na bolest kloubů leží na polici nepoužitá.

Čtvrtý týden testování máme obě pocit, že naše pokožka je pružnější, neolamují se nám nehty, a obě máme mnohem lepší pocit z toho, že nás nebolí klouby.

Já mám klouby trochu uvolněné, protože jsem dřív dost sportovala, takže jsem si je dost často „prokřupávala“ na rukách, dost často se ozvalo křupnutí i v kotníku při došlápnutí – i tohle se dost zmírnilo. Tekutý kolagen by měl díky obsahu vitamínu C a Hořčíku i zmírnit pocit únavy, a zklidnit napětí – já jsem v létě v pohodě, jsem letní člověk, takže únava je minimální i bez přípravku, maminka si ale pochvaluje, že se cítí lépe.

 

Takže po prvotní nedůvěře a skepticismu uznávám, že na potravinových doplňcích něco je, pokud si vyberete správně ten, který vám bude vyhovovat. Já jsem opravdu ráda, že jsem zvolila právě tenhle tekutý kolagen EkoMedica (koupen na herbarna.cz .)

Pokud máte problémy s klouby, nebo máte špatný pocit ze ztráty elasticity pokožky, chcete zmírnit alespoň trochu celulitidu a lámání nehtů, určitě vyzkoušejte Tekutý kolagen. U nás doma se osvědčil mě, i mamince, a budeme ho určitě doporučovat i svým známým a rodině. Oproti některým předraženým kolagenovým přípravkům v tabletách máme obě s maminkou po užívání tekutého kolagenu mnohem lepší pocit, a je nám lépe.

Tekutý kolegen koupíte po kliknutí zde: Tekutý kolagen s kyselinou hyaluronovou,hořčíkem a vit. C

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: herbarna.cz


Kitl Smrkáček BIO

Mám moc ráda výrobky firmy Kitl. Jsou chuťově velmi dobré, a jsou v BIO kvalitě.

Hlavně mám ráda výrobky, ve kterých nemusím hledat, kolik mají „éček“ a přídavných látek, jestli jsou vhodné pro děti, nebo pro dospělé. U výrobků Kitl vím, že tam nenajdu žádná šílená barviva ani éčka – najdu přírodní kvalitu.

U výrobku Smrkáček BIO jsem se musela pousmát – domnívala jsem se, že název je odvozen od slova smrkat, ale hlavní význam názvu je podle složení, a to mladých výhonků ze smrku. Vtipně je tak v názvu použito určení výrobku i jeho složení.

O tom, že mladé výhonky smrku jsou léčivé, jsem věděla, jen jsem na to trochu pozapomněla. Protože můj děda byl hajný, produkty z lesa byly u babičky a dědy vidět prakticky všude. Babička sbírala a sušila různé bylinky a vyráběla si doma sirupy a med z bylinek sama. Pamatuji se, že když začaly na smrcích vyrážet mladé výhonky, babička je chodila otrhávat a prosypané cukrem je měla ve velké sklenici za oknem. Postupně se v láhvi tvořil sirup, který jsme pak dostávali jako lék, když jsme byli nachlazení. Anebo preventivně, když bylo venku hodně sychravo. V dnešní době jsou pro nás výhonky smrků obtížně dostupné, jsem proto moc ráda, že se našel výrobce, který vyrábí léčivý sirup podle starých osvědčených receptů a tradic. Nemusíme tak chodit do lesa, ani nakládat sklenice s výhonky, stačí si objednat na internetu, nebo koupit v lékárně sirup Smrkáček, a máte plnou lahvičku zdraví doma.

Podzim je náročný obzvláště pro děti. Všichni známe situaci, kdy odvedeme do školy nebo školky zdravé dítě, a během pár dní ho máme doma zpět nemocné. Podzim je zkrátka „ideální“ pro nejrůznější nachlazení, kašle a rýmy.

A právě v tomto období je sirup Smrkáček velmi užitečný. Kitl Smrkáček BIO má jednoduché složení.

Obsahuje pouze 3 složky:

  • smrkové výhonky, které jsou v BIO kvalitě
  • třtinový cukr (rovněž BIO)
  • vitamín C

 

Zjistila jsem, že v loňském roce dokonce vyhlásila Potravinářská komora ČR Kitl Smrkáček BIO za nejlepší inovativní potravinářský výrobek.

Jak se Smrkáček užívá:

Děti od 1 do 3 let 2 čajové lžičky denně. Děti od 4 do 6 let 4 čajové lžičky denně. Děti nad 7 let a dospělí pak 5 lžiček denně. Můžete si ho dát jen tak na lžičku a zapít a nebo si s ním můžete osladit vlažný čaj.

A jako bonus, je pro nemocné a tak trochu unuděné děti na láhvi přidaná i pohádka o skřítkovi .

A jak piji Smrkáček nejraději já sama? Recept níže-

Lipový čaj se Smrkáčkem

Ingredience:

·        2 lžičky lipového květu

·        250 ml horké vody

                  lžička medu

                1 lžička Smrkáčku

Postup:

Dvě lžičky lipového květu spaříme horkou vodou a necháme 10 minut louhovat. Potom slijeme a necháme zchladit na pokojovou teplotu. Do lipového čaje přidáme lžičku medu a lžičku sirupu Smrkáček.

Pokud máte rádi bylinkové čaje, jako lipový, nebo heřmánkový, nebo jakýkoliv jiný, který Vám chutná, můžete si je ochutit a přisladit právě sirupem Smrkáček.

Pokud se tedy chcete vyhnout podzimnímu nachlazení, nebo už máte rýmu a chcete se jí zbavit, určitě vyzkoušejte sirup Kitl Smrkáček BIO.

V každé lahvi najdete 250 ml zdraví.


Ajurvédská medicína- Zdraví ze Srí Lanky

Zima je letos dlouhá a nepřívětivá, já sama mám většinou v zimě problém s nedostatkem energie,a taky mi hodně chybí sluníčko. Proto jsem se většinou cítila unavená, bez nálady, už od vánoc jsme obtížně „chytala dech“ na všechny každodenní úkoly, do ničeho se mi nechtělo,a vyústěním téhle únavy většinou byla chřipka.  A protože momentálně začalo chřipkové období, chci se s vámi podělit o zkušenost.

Letos se mi totiž chřipka zatím vyhnula, neměla jsem ještě ani rýmu, a energie mám v rámci možností také celkem dost. Prostě se cítím opravdu v pohodě.  Dostala jsem totiž možnost vyzkoušet přírodní produkty  ze stránky www.zdravizesrilanky.cz.

Produkty na této stránce jsou všechny přírodní, a vycházejí z principu Ajurvédy. Tady si nehodlám vymýšlet, co to je- rovnou vám napíši srozumitelnou definici.

ÁJURVÉDA je nejstarší lidstvu známá nauka o zdraví, léčení, prevenci nemocí a dlouhém životě. Ájurvéda je považována za „matku" všech léčebných systémů. Nejdokonaleji propracovaný systém medicíny, který důsledně vnímá člověka v jeho komplexnosti a jako zcela jedinečnou individualitu, jež je ovlivňována vnitřními i vnějšími vlivy.

Název ájurvéda je složen ze dvou sanskrtských slov Ájur = život a Véda = věda či nauka, neboli VĚDA O ŽIVOTĚ - NAUKA ŽIVOTA.

Cílem Ájurvédy je harmonie - zdraví, které je naší základní přirozeností. Veškeré nemoci a poruchy, ať fyzické, či psychické jsou důsledkem určitého porušení nám původně zakódované rovnováhy. Když nalezneme důvod nerovnovážného stavu, můžeme obnovit přirozený rovnovážný stav tj. zdraví. Ájurvéda tak hledá a nachází mnohdy skryté příčiny, které se až v konečném důsledku projevují formou zdravotních potíží. Nesoustřeďuje se pouze na odstranění toho kterého již vzniklého problému, ale na pravou příčinu jeho vzniku, a tím i na vyloučení možnosti jeho opakování.

 

Jste zvědaví, jaké produkty jsem otestovala a recenzovala?

 

Swastha Thripala 60 tablet:

Obsahuje sušené ovoce Aralu, Bulu a Nelli. Přispívá ke správnému trávení, absorpce a odstraňování odpadu. Reguluje metabolický systém těla, pomůže tedy při snižování nadváhy a obezity, stresu souvisejícím s poruchou žaludečních problémů.

Indikace: střevní nesrovnalosti (zácpa, špatné trávení),nadýmání, překyselení žaludku,nedostatek odolnosti proti nemocem.

Užívání 1-2 tablety dvakrát denně podle potřeby.

Jak všichni víme, zdraví začíná ve střevech. Mít zdravé trávení je fajn, pokud netrpíme bolestmi břicha, je nám mnohem lépe, máme lepší náladu a hlavně jsme odolnější vůči všem infekcím v okolí. Sama jsem vyzkoušela opravdu poctivě – trpím právě často na bolesti břicha v souvislosti se špatným trávením, a nejsou to právě příjemné pocity. K úlevě došlo už po několika dnech. Po cca týdnu užívání je mi mnohem lépe a trávicí problémy prakticky nemám.

Přípravek koupíte po kliknutí zde: Swasttha Thripala

 

Swastha Amurtha

Jedná se o rozpustný nápoj, který čistí a detoxikuje organizmus, zvyšuje imunitu, podporuje trávení, redukuje bolest kloubů a snižuje zátěž očí. Denní dávka tohoto nápoje pomáhá udržovat vaše tělo zdravé a svěží.
Přípravek Swastha Amurtha také pomáhá při pocitu pálení v chodidlech nohou, chvějícím se pocitům očí a pocitu pálení těla, nepohodlí spojené s močovým systémem, nadměrným pocením a souvisejícím zápachem těla, bolesti kloubů, jako jsou bolesti kolen a bolesti kotníku a podobně.

Balení jeden sáček 4 g 

Koupíte po kliknutí zde: Swastha Amurtha

 

více informací zde: Swastha Amurtha

 

Další je Ajurvédská bylinná zubní pasta Sudantha.

Mám dlouhodobě problémy se zvýšenou kazivostí a citlivostí zubů, také dásně mám citlivé – prostě po dětech jsem začala mít potíže, které mi vůbec nejsou příjemné, u zubaře jsem mnohem častěji, než bych si přála, takže i tady jsem zkusila sílu přírody a bylinek staletími ověřenými. Po měsíci čištění mám mnohem lepší pocit v ústech, krev se po čištění vůbec neobjevuje a citlivost zubů je mnohem lepší- už si v klidu můžu dát i horký čaj, nebo zmrzlinu a netrpím jako dřív. Občas jsou zuby citlivější při sladkém,ale je mi jasné, že po měsíci nemůžu chtít zázrak, jsem naprosto spokojená s výsledky čištění touto zubní pastou.. U téhle zubní pasty ráda zůstanu.

Více o této zubní pastě si přečtěte zde: bylinná zubní pasta Sudantha

 

a jako třešnička na dortu je tu

Samahan SP balzám

Samahan balzám obsahuje speciálně vybrané výtažky z aromatických olejů a bylinných extraktů. Díky své konzistenci se snadno nanáší na postižená místa a přináší okamžitou úlevu od bolesti. Balzám je vhodný k aplikaci při nachlazení, místa postižená křečí, pohmožděniny, bolavé klouby nebo bolesti hlavy a masáže.

Složení: Bazalka, Alpiniagalanga, Oslizák líbezný, Gynandropsisgynandra, Vitenegundo, Caesalpiniabonduc, vonné oleje z libavky, eukalyptu, kafru, Citronely, máty, hřebíčeku, černého pepře a borovice.

Použití: Vnější aplikace, nanesením nebo vmasírováním na postižená místa. Vyvarujte se kontaktu s očima. Při rýmě vhodné k inhalaci po přidání do vroucí vody.

Je opravdu báječný – na namožené klouby a svaly, úleva je rychlá. Syn i manžel mají z práce často svaly namožené, nebo oteklé klouby – hlavně na rukách je úleva znát, moc si tenhle balzám pochvalují. Bezva je i na modřiny- k hojení dochází rychleji a bolest není tak znatelná. Také jsem zkusila synovi namazat čelo při rýmě, a lépe se mu dýchalo (já naštěstí letos díky Swastha Triphala Aa Swastha Amurtha rýmu nemám, na sobě jsem tedy nemohla zkusit).

Je to prostě malý kelímek plný přírody, který uleví díky přírodním olejům a bylinným extraktům.

Balzám koupíte po kliknutí zde: Samahan SP balm

 

Pokud se tedy po zimě cítíte unavení, ať už z nedostatku sluníčka, nebo špatného počasí – zkuste využít sílu přírody. Já jsem vyzkoušela a po měsíci pravidelného užívání se cítím fajn, žádná nemoc, únava jen taková ta „normální“, popracovní. Příroda je leckdy mocná čarodějka, a stojí za to vyzkoušet staletími a tradicemi vyzkoušené ozdravné postupy.

Více o Ajurvédské medicíně a přípravcích si přečtěte na www.zdravizesrilanky.cz.

 

 


GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000

Dnes bych vám chtěla představit dva produkty, které jsem si velmi oblíbila. Hlavně teď, v době nadcházející takzvané jarní únavy jsou opravdu velmi prospěšné.

Jsou to GS Laktobacily Forte 21 a GS Vitamín C se šípky 1000.

Na GS laktobacily Forte 21 jsem byla obzvláště zvědavá. Většina lékařů říká – zdraví začíná ve střevech. A je to pravda. Ve střevech se totiž vstřebává většina tělu prospěšných látek,živin, vitamínů a minerálů. GS Laktobacily Forte 21 obsahují 9 velmi odolných kmenů laktobacilů a bifidobakterií.Prebiotikum (inulin) z čekanky a selen pro podporu imunity.

Snad každý z nás zažil zažívací problémy (nadýmání, křeče v břiše, průjem, zácpa). A právě těmto problémům zamezí užívání laktobacilů (bakterie mléčného kvašení.). Dnešní doba zažívání příliš nepřeje – často se nestravujeme tak, jak bychom měli, užíváme spoustu léků, jíme jídla s vysokým obsahem cukrů, a ve spoustě potravin jsou konzervační látky, která našim střevům mírně řečeno neprospívají. Já sama trpím na časté bolesti břicha. Stačí sníst něco trochu nevhodného a mé zažívání mi to dává patřičně najevo. GS laktobacily užívám druhý týden, a mám najednou po problému. Už po prvním týdnu jsem pozorovala, že ustupují potíže jako nadýmání, kručení v břiše. Druhý týden a já mám v břiše pohodu, jakou jsem už dávno neměla. Žádné křeče, žádná zácpa – a cítím se mnohem lépe. Stačí 2 tabletky denně a je mi fajn. Ta úleva je opravdu velká. Přípravek je vhodný i pro děti, těhotné a diabetiky. Denní dávka 2 tablet obsahuje 21 miliard životaschopných mikroorganizmů. Pokud užíváte antibiotika, nezapomeňte užívat i GS Laktobacily Forte 21  pro obnovení střevní mikroflóry, kterou antibiotika ničí. Laktobacily jsou ale vhodné užívat i jako prevenci a hlavně pro zlepšení vlastního zažívání. Z účinku Laktobacilů jsem byla nadšená, takže jsem o nich i mluvila se známými a s kamarádkami. Hlavně s kamarádkou, která má malého 5 letého syna, trpícího odmalinka na zácpu. Dojít si na záchod je často pro něj utrpení, snaží se často bez výsledku, pláče a bolí ho bříško. No, a protože ho to bolí, snaží se záchodu se vyhýbat a dostávají se do začarovaného kruhu. Zkusila tedy koupit Laktobacily Forte 21 a problém se velmi výrazně zlepšil.

Pokud se o laktobacilech chcete dozvědět více, nebo je koupit, klikněte zde: GS Laktobacily Forte 21

 
  • GS Vitamín C se šípky 1000 -  skvělý pomocník na podporu imunity a snížení únavy. Já jarní únavu zažívám každý rok. Po zimě mi chybí sluníčko a teplo, jsem unavená a bez nálady. A pokud se cítíte unavení a vyčerpaní, mnohem snáze se nakazíte respiračními nemocemi. A kdo by stál o rýmu, kašel nebo únavu, když jim můžeme předcházet. Stačí 1 tableta denně. Tablety mají řízené uvolňování účinných látek, vitamín se tedy vstřebává rovnoměrně a postupně. Pamatuji se, jak jsme každý podzim chodili s babičkou na šípky. Mě to tehdy vůbec nebavilo – šípky jsou malé, trvalo strašně dlouho, než byl košík plný, a šípkový keř nedával šípky dobrovolně – ruce jsem měla celé poškrábané a popíchané. Babička ale šípky sušila na zimu, protože jsou zdravé, obsahují spoustu tělu prospěšných látek a vitamínů, a čaj z nich je moc dobrý. Tehdy nebyly potravinové doplňky jako dnes, proto si lidé pomáhali sušenými bylinkami a plody – hlavně na čaje a různé sirupy. Šípkový čaj s medem mi vždycky chutnal, což o to..ale trhat šípky, to už mě nebavilo. Jsem tedy ráda, že můžu šípky užívat v tabletce GS Vitamín C se šípky 1000 – a to bez poškrábaných a popíchaných rukou. Vitamín C se šípky je antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, snižuje míru únavy a vyčerpání. Výrobek je bez cukru, bez lepku a bez laktózy. Pozor- není ale vhodný pro děti do 12 let.
  •  
  • Vitamíny koupíte po kliknutí zde: GS Vitamín C se šípky 1000

 

Pokud tedy chcete udělat něco prospěšného pro své tělo, zkuste GS Laktobacily Forte 21 a GS vitamín C se šípky 1000. Já se po dvou týdnech užívání cítím mnohem lépe. Hlavně jsem nadšená z laktobacilů – mít zažívání v pořádku je opravdu moc fajn pocit. Na krabičce s Laktobacily je nápis Armáda superhrdinů Vám jde na pomoc. A já jsem za tuhle armádu opravdu moc ráda, pomohla velmi výrazně –její účinky na trávení jsou přímo blahodárné. Pokud se necítíte po zimě úplně čilí a svěží, určitě vyzkoušejte tyhle GS potravinové doplňky, mně se velmi osvědčily.


Feminus - 100% přírodní, pro ženy, doplněk stravy

Dostala jsem na vyzkoušení novinku na českém trhu – výrobek Feminus.

Feminus je doplněk stravy, a jak už název napovídá- je vyroben přímo pro nás- ženy.

Pro správné fungování těla, imunity a dostatek energie, potřebujeme trošku jiné složení přípravků, než muži. Jedná se o český výrobek, plně tedy vyhovuje nám, českým ženám. Všechno, co potřebujeme ke zdraví lze nalézt v přírodě, proto má Feminus složení čistě přírodní. 

Posiluje naši imunitu, přispívá ke správnému fungování močového ústrojí a reprodukčních orgánů. To, co tedy naše babičky doplňovaly do těla pomocí bylinek – ať už ve formě čajů, obkladů, nebo koupelí, my můžeme do těla doplnit jednoduše tabletkou. Žádné složité sbírání bylinek, pak jejich sušení a skladování..Prostě stačí dvakrát denně jedna tabletka a výsledek je zaručený. A dámy – Feminus má prý i skvělý vliv na sexuální zdraví a libido.. 

Pokud se cítíte po zimě slabé,a vyčerpané, i tady přírodní složky dokáží pomoci – bylinky dokáží i příznivě ovlivnit nervovou soustavu a sníží tak míru stresu. Tedy ne, že by za vás vyřešily problém, vyměnily šéfa, nebo zklidnily zlobivé děti – to ne, ale dokáží příznivě působit na zklidnění nervů, takže už nás běžný stres tolik nerozhodí. Budeme se s přípravkem Feminus prostě cítit lépe. A jaké je složení tohoto ženského zázraku?

Řeřicha peruánská (Maca peruánská) 200 mg

Indický ženšen (Vitánie snodárná) 150 mg

Extrakt z kakaa (Theobroma Cacao) 100 mg

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) 100 mg

Muira puama 100 mg

Vitamin C80 mg

Andělika čínská 60 mg

Damiána pravá 50 mg

Zinek22 mg

Vitamin  E 2,5 mg

Vitamin B6 1,2 mg Vitamin

 D325 μg

Vitamin B12 10 μg

To je obsah pro denní dávku, kde denní dávka jsou 2 tablety denně.

Pokud se tedy trošku vyznáte v bylinkách, nebo rády pijete bylinné čaje, jistě víte, že právě řeřicha, andělika, ženšen a damana jsou pro nás, ženy, bylinky doporučované, kotvičník pak je vhodný pro muže i ženy jako skoro zázračná malá bylinka, kterou doporučují i sexuologové. Zinek a vitamíny skupiny B a D jsou výborné na imunitu a její posílení .

Já jsem zkoušela Feminus po dobu jednoho měsíce (zatím). Cítím se fajn, jarní únava pomalu mizí, a ač hlavně na jaře trpívám na záněty močových cest, zatím jsem neměla ani jeho náznak. 

První dny jsem se cítila stejně,ale po zhruba dvou týdnech pravidelného užívání zmizela podrážděnost, mám lepší náladu, cítím se méně unavená, ráno se mi lépe vstává – myslím, že účinky jsou už znát. Jen s tím libidem nevím. Na to byste se museli zeptat mého muže :-D. Pokud ale mám shrnout své subjektivní pocity po měsíci užívání, tak jsou velmi pozitivní. Je vidět, že moudrost našich babiček, které znaly bylinky a uměly využít jejich pozitivních účinků, funguje i v naší moderní době. Jen je o něco pohodlnější – slisovaná do malých tabletek. Jsem moc ráda, že výrobce přizpůsobil složení a dávkování přímo potřebám ženského těla a zaměřil se na neduhy a potíže, které ženy často trápí. Harmonicky se přece chceme cítit všechny, tak proč to nevyzkoušet. Já jsem po měsíci užívání moc spokojená, jak přípravek působí se asi ukáže po delší době užívání, určitě vám o tom dám ještě vědět. Momentálně si jdu objednat další krabičku. Investice do zdraví je totiž ta nejlepší investice, jakou můžeme udělat.

Feminus si můžete koupit na stránkách www.feminus.cz

 


GS Merilin Harmony

Menopauza. Přirozený proces, kdy v ženském těle dochází k úbytku hormonů estrogenu a progesteronu, k útlumu funkce vaječníků, mizení menstruace. U někoho začíná menopauza už po 40. roce života, u někoho až kolem 50. let, jisté je, že potká každou ženu. Příroda to zařídila tak, aby postupně stárnoucí se tělo se přizpůsobovalo jiným funkcím a potřebám. Reprodukční schopnost už není třeba, proto ji tělo přirozeně utlumuje. 

Jak už jsem řekla, jedná se o proces přirozený, neznamená to ale, že je to proces pro nás ženy příjemný.

 Většina žen si stěžuje na velké výkyvy a změny nálad, snížení chuti na sex, bušení srdce, návaly horka, noční pocení a podobné potíže. Všechny tyto stavy nás dost obtěžují a omezují. Necítíme se pak v pohodě a většinou to pocítí i naše okolí. Řešení těchto potíží je možné několika způsoby. Gynekolog nám většinou nabídne hormonální řešení. To ale není vhodné pro každou ženu, a taky většina z nás už do sebe nechce dostávat chemii v jakékoliv podobě. A tak si většinou vzpomeneme na řešení našich babiček. Také trpěly stejnými obtížemi a problémy, jak to tedy řešily? Bylinkami. Léty prověřenými prostředky přímo z přírody. Jenže kdo dnes má čas chodit na bylinky. A upřímně si přiznejme – málokdo se dnes v bylinkách vyzná. Poznáme jen ty nejzákladnější, o jejich účincích máme znalosti jen opravdu základní. A i kdybychom bylinky znaly, ve městech i okolí jsou bylinky znečištěné. A tak je fajn, že si nehormonální přírodní produkty na zmírnění potíží v klimakteriu, koupit – bez zdlouhavého sbírání, sušení a studování dávkování. Já jsem vyzkoušela produkt GS Merilin Harmony.

 Zaujal mne nápis na krabičce – Krásná, zdravá, vitální – no, přesně tak bych se zase chtěla cítit. Žádné návaly, bušení srdce, pocení, změny nálad ( dřív jsem taky brečela u filmů,ale vždycky jsem v legraci říkala, že brečím, jen když umře Babička,a když zastřelí Vinetoua. Dnes abych měla u televize odsávačku na slzy. Brečím úplně u všeho).

GS Merilin Harmony je doplněk stravy, s obsahem extraktů z ploštičníku a třezalky, a také je přidaný vápník a vitamín D. A co je super, nepřibírá se po něm na váze.

Ploštičník hroznatý –  Při zpracování se využívá hlavně kořen, který obsahuje vysoký podíl glykosidů a terpenů, ty jsou svými účinky podobné hormonu estrogenu, jehož produkce se v období menopauzy značně snižuje. Je tak velmi prospěšný pro zmírnění gynekologických obtíží.

Třezalka tečkovaná – hodně využívaná bylinka v lidovém léčitelství. Její účinek na lidský organismus je velmi silný, a to zejména v psychické oblasti. Navozuje pocit celkové harmonie a uklidnění. V období přechodu tak potlačuje změny nálady, deprese, úzkosti a nespavost.

Vápník a vitamín D3 – jsou potřeba pro zpevnění kostí, které jsou v období přechodu hodně oslabeny. Vápník kosti posiluje a brání osteoporóze (řídnutí kostí), vitamín D3 pomůže jeho rychlejšímu a efektivnějšímu vstřebání, říká se mu taky sluneční vitamín  

GS Merilin Harmony je v balení 60 + 30 tablet (měsíc užívání je tedy zdarma.). Stačí užívat 1 tabletu denně, balení tedy vydrží na čtvrt roku.

První 2 – 3 týdny užívání jsem necítila příliš velké změny. Nástup účinků je pozvolný. Došlo  pouze k velmi mírnému zmírnění obtíží.

 Lepší účinek se začal projevovat už po prvním měsíci. Ustoupilo noční pocení, a zmírnily se návaly i bušení srdce.

 V dalších 2 týdnech se velmi výrazně zmírnilo střídání nálad, přestala jsem být plačtivá, a k velké manželově radosti se mi velmi zlepšila chuť na sex. Náš milostný život se vrátil do normálu.

Ve třetím měsíci užívání přípravku Merilin Harmony se cítím normálně, příjemně, příznaky menopauzy téměř vymizely. Pokud se objeví, tak pouze v mírných obtížích a poměrně rychle vymizí. Jsem ráda, že jsem přípravek vyzkoušela, a v jeho užívání budu pokračovat.

Je mi jasné, že každá z nás je jiná, a každé z nás vyhovuje jiný přípravek. Některá žena užívá hormonální přípravky, jiná raději sáhne po přírodních. Já jsem ráda, že jsem zkusila GS Merilin Harmony. Cítím se mnohem lépe, a jsem ráda, že díky obsahu vápníku a vitamínu D, i strašák osteoporózy je zase o něco menší. Za sebe mohu přípravek s čistým svědomím doporučit. Po třech měsících užívání se cítím zase úplně bez příznaků menopauzy – v pohodě, a to vše bez užívání hormonů.

Pokud si chcete přípravek koupit, klikněte zde: GS Merilin Harmony


GS Eladen Premium

Říká se, že krásné vlasy, jsou korunou každé ženy. A také všechny víme, že upravené ruce jsou základ.  A tak se snažíme o vlasy i ruce a nehty pečovat, abychom byly krásné, přitažlivé, a cítily se dobře. Jenže občas jsou období, která nejsou pro vlasy, a pokožku a nehty příliš příznivá. Například zima – střídání teplot, nošení rukavic a čepic naši krásu poznamená víc, než chceme. A protože mám v poslední době vlasy hodně oslabené, mají sklony vypadávat, a jsou bez lesku, nehty se třepí a lámou, rozhodla jsem se pomoci jim nějakým doplňkem stravy. Protože mám vynikající zkušenost s přípravky GS, zvolila jsem GS Eladen Premium. Je to doplněk stravy, který naší pokožce, vlasům i nehtům vrátí jejich přirozenou krásu.

Složení přípravku v jedné tabletě.:

Světlicový olej 470 mg

L-Methionin 300 mg

Extrakt z přesličky ( 7% křemíku) 50 mg

Biotin 300 mikrogramů

Kyselina pantotenová 10 mikrogramů

Zinek 3 mg

Měď 0,5 mg

Vitamín A 400 mikrogramů

Thiamin 1 mg

Riboflavin 1 mg

Vitamín B6 1 mg

Jak vidíte – samé prospěšné vitamíny, vše, co dělá tělu dobře.

V balení GS Eladen Premium je 60 + 30 kapslí (získáte tedy jeden měsíc užívání zdarma). Užívání – 1 tableta denně, balení tedy vystačí na čtvrt roku.

Užívám GS Eladen Premium 3 měsíce. Účinek se u takovýchto přípravků těžko popisuje, jedná se o jedinečné pocity každého z nás, protože účinky nastupují pozvolna. Nečekejte proto, že si vezmete 1 tabletu a hned se budete cítit krásná. Jako u všech podobných přípravků je třeba čas, aby se potřebné látky vstřebaly do těla a působily tam, kde mají. 

Po 3 týdnech užívání jsem zaznamenala zlepšení kvality pleti – je vypnutější, hladší a hebčí, a zmizely mi záděry kolem nehtů, které mne díky rukavicím dost trápily. I kdyby tohle byl jediný dobrý účinek, byla bych šťastná. Záděry nejen, že bolí a jsou nepříjemné, ale i nehezky vypadají. Můžete mít sebelépe upravené nehty, ale pokud je kůžička kolem otrhaná, nevypadá to hezky.

Po druhém měsíci užívání GS Eladen Premium mi přestaly vypadávat vlasy. Ten báječný pocit, když ráno v hřebenu nenajdete hrst vypadaných vlasů je báječný. Každý, komu padají vlasy, mi určitě potvrdí, jak si váží každého vlásku a jak je šťastný, když vlasy zůstávají tam, kde mají. Zatím mi vlasy moc ještě nedorůstají, ale mám pocit, že jdou lépe upravit. Také nehty se přestávají lámat.

Po třech měsících užívání mám velmi příjemný pocit z hebké a vypnuté pleti, vlasy už mi téměř nepadají, jsou lesklé, pevnější. Jemné zůstaly, ale více se lesknou, jsou oživené. Mám i dojem, že mi začínají na místech, kde mi vlasy vypadaly dorůstat, ale to zatím je brzy posoudit – asi bude třeba ještě nějakou dobu přípravek užívat, abych to mohla s klidným svědomím potvrdit. Vlasy ale určitě rostou o něco rychleji – to potvrdila kadeřnice a i kvalitu pochválila – sama si té změny všimla. Pokud se chcete cítit lépe, zmírnit padání vlasů, a mít krásné vlasy a nehty, zkuste GS Eladen Premium. Blahodárné účinky na pleť, nehty i vlasy začínají nastupovat pozvolna, jsou ale velmi příjemné. Pleť je na dotek hladší a hebčí už v prvním měsíci užívání, kvalita kůžičky kolem nehtů a nehtů je lepší už po zhruba 3 týdenním užívání,a po dvou měsících mám velmi výrazně lepší kvalitu vlasů,a co je důležité – přestávají mi padat. A stačí k tomu tak málo – jedna malá kouzelná tabletka za den.

Pokud si chcete GS Eladen koupit, klikněte zde: GS Eladen Premium


Inca Collagen, jeden z nejlepších mořských kolagenů na trhu

Užívání kolagenu se pro mne v mém věku stalo již nutností. Čím jsem starší, tím více pociťuji ztrátu elasticity kůže, vlasy nejsou tak kvalitní, mají sklon se třepit a lámat, a bolest kloubů (a praskání v nich) se stává pomalu mým každodenním společníkem. Proto zkouším různé druhy kolagenu, abych příznaky stárnutí alespoň trochu zbrzdila, a aby omezení pohybu nebylo tak velké, abych se nemusela  vzdávat sportovních aktivit,které mám ráda. Vyzkoušela jsem už spoustu druhů kolagenu, a Inca Collagen jednoznačně patří mezi ty lepší.

Inca Collagen je potravinový (výživový) doplněk s obsahem 100 % mořského bio aktivního ( tedy živého) kolagenu bez přísad. Tenhle typ kolagenu ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových buněk a vláken. Jedinečnost spočívá v tom, že si zachovává i po zpracování strukturu trojité šroubovice – tzv. Helisy, která je typická pro bílkoviny živých organismů.

Inca Collagen zajistí vlasům, nehtům a pokožce potřebný a optimální stupeň výživy. Je bez barvy a bez příchutě.

Jedna dávka Inca Collagen obsahuje až 3000 mg hydrolyzovaného kolagenu- to je téměř 400 x více čistého kolagenu než většina kolagenových produktů na našem trhu.

Doporučené užívání je jeden sáček denně, nejlépe půl hodiny před spaním. Obsah sáčku stačí rozpustit ve sklenici vody. Je lepší nasypat nejdříve kolagen do sklenice a pak přidat vodu – rozpustí se tak úplně – pokud byste sypali sáček do vody, jde špatně rozmíchat a hrudky jsou pak v puse celkem nepříjemné. Pokud se vám stane, že se kolagen nerozpustí, stačí protřepat v šejkru, nebo hrnku s víčkem, pak už je rozpuštění v pohodě. Musím tedy přiznat, že hlavně v začátku mi roztok nechutnal, ale zvykla jsem si celkem rychle, teď už mi pití Inca Collagenu nevadí. Je třeba si uvědomit, že je to potravinový doplněk a ne pochutina – barviva a ochucovadla by snižovala účinek kolagenu. Pokud ale máte pocit, že samotný nevypijete, zkuste si sáček rozmíchat do džusu.

Nečekejte také, že účinek se projeví okamžitě. Kolagen je třeba nějakou dobu užívat, aby se jeho účinky projevily.

Po prvním týdnu užívání jsem ještě žádné účinky nepociťovala, snad jen lesklejší vlasy.

Po druhém týdnu jsem měla pocit pružnější a hladší pokožky, začaly mi mizet záděry a nelámou se mi a netřepí tolik nehty.

Po třetím týdnu užívání mám lepší pocit z celé pokožky – tedy z pokožky na celém těle. Zdá se mi, že je pleť vypnutější, mizí drobné vrásky kolem úst, pevnější pokožka je i v dekoltu, a zlepšila se mi i celulitida.

Po čtvrtém týdnu užívání mám pocit, že mi méně padají vlasy, ty které mám, jsou pevnější a působí hustším dojmem, možná o trochu lépe rostou, ale tím si nejsem úplně jistá. Nehty se neolamují, záděry zmizely a netvoří se nové ani po práci na zahrádce. Co je ale nejlepší – přestávají mi „praskat“ klouby, ráno vstávám lépe – nepotřebuji už klouby tak rozhýbávat – po probuzení nejsou tak ztuhlé.  Protože mne trochu zlobí artróza v kloubech prstů na rukách, i u palců na nohou, a bolí mne i kolena a v kříži, jsem celkem zvědavá, jestli úleva bude pokračovat i nadále s delším užíváním. I tak je ale už nyní hybnost kloubů mnohem lepší a méně bolestivá. Jsem moc spokojená. I celulitida je mnohem lepší- tu kromě kolagenu ještě ničím pomocí masážního krému a jsem spokojená.

Pokud tedy na sobě pociťujete příznaky stárnutí, jako jsou ztráta pružnosti kůže, lámání nehtů, vypadávání a třepení vlasů, celulitida nebo artróza, určitě zkuste Inca Collagen. Jeho užívání je pohodlné a snadné, a při dlouhodobějším užívání je velmi efektivní, první účinky na sobě budete pozorovat už zhruba po dvou týdnech. Pro nás starší ročníky je účinek viditelný dost znatelně, protože naše pokožka už kolagen sama neprodukuje – každé doplnění je tedy jako elixír mládí, a to co u mladých žen je sotva pozorovatelný účinek, u žen po 40 roce věku už je změna pružnosti znát hodně. A to samé platí i o úlevě při bolesti kloubů.

Jedinou nevýhodou je jeho vyšší pořizovací hodnota. Přesto vám radím vyzkoušet – protože tenhle Collagen opravdu funguje, je to typ kolagenu složením nejbližší pro lidské tělo. A investice do zdraví se vám rozhodně vrátí. Mořský kolagen má pomalejší nástup, ale dlouhodobý účinek.

Pokud chcete Inca Collagen vyzkoušet, klikněte zde: Inca Collagen

A na závěr mám pro vás exkluzívní slevu 140 Kč na nákup Inca Collagenu. Stačí v objednávce zadat kód a sleva ve výši 140 kč bude uplatněna. Kód je:  janavpohode