Potravinové doplňky stravy


Tekutý kolagen

Občas když ráno vstávám, mám pocit, že je mi asi 106 let. Mám ráno ztuhlé klouby, takže mi trvá se rozhýbat – už z postele neskáču na první zazvonění budíku, jako dřív. No a když jsem viděla v zrcadle, jak mi povoluje kůže, tvoří se celulitida a začínají i padat vlasy víc, než dřív, řekla jsem si, že je nejvyšší čas s tím něco dělat. A protože staré české přísloví říká, že „Kdo hledá, najde…i já jsem začala hledat přípravek, který mi pomůže. A našla jsem EkoMedica tekutý kolagen. Je to výborný mořský kolagen, doplněný o kyselinu hyaluronovou, hořčík a vitamín C – tedy vše důležité, co naše tělo potřebuje.

Co je kolagen?

Cituji: Kolagen - základní stavební vazební tkáň

Kolagen je základem pojivové tkáně. Jako hlavní protein spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou odpovídá za zvlhčení pokožky, elasticitu a napětí. S věkem je však kůže ochablejší a ztrácí pružnost a klouby a páteř jsou více zranitelné. To je způsobeno skutečností, že naše kůže po 26 roce života produkuje méně a méně kolagenu. Později, v důsledku přirozeného životního stylu, nemocí a vysoké fyzické aktivity,  kolagen z těla rychle mizí. Kolagen je oblíbenou složkou v kosmetických výrobcích. Díky svým vlastnostem se kolagen velmi často vyskytuje v kosmetických přípravcích určených pro péči o tělo a krémy proti vráskám. Má silné hydratační vlastnosti, proto je velmi oblíbený u žen. Kolagen také našel svou aplikaci v plastické chirurgii jako přírodní plnidlo vrásek.

V současné době je kolagen dostupný v mnoha formách a má velkou popularitu. Výsledky potvrzují, že kolagen je nejúčinnější v tekuté formě. Pravidelný příjem pomáhá zpomalit proces stárnutí pokožky. Tekutý kolagen je velmi dobře absorbován lidským tělem, což podporuje správné doplnění. Už po 6 až 12 hodinách po požití se množství kolagenu v těle výrazně zvětšuje. Je však důležité zahájit proces doplňování nedostatku kolagenu co nejdříve. Můžete tak dosáhnout uspokojivých výsledků ve velmi krátkém čase.

EkoMedica Kolagen je přírodní potravinový přípravek ve formě kolagenu na pití. Má vliv jak na  krásu, tak pro zdraví. Pravidelné používání vám umožní vychutnat si hladkou, zvlhčenou,  pokožku na obličeji bez známky stárnutí. Sníží ztrátu vlasů a zlepší stav vašich nehtů. Kůže na těle se stává pevnějším a stopy celulitídy budou méně viditelné. Nicméně to není vše. Kromě toho, užívání kolagenu, který je přirozeným stavebním prvkem, způsobí, že revmatické bolesti v kloubech nebo páteři se každým dnem stanou méně obtížnými.

EkoMedica  Kolagen obohacený receptorem antioxidantů umožňuje pokožce udržovat pevnost a pružnost, chrání ji před raným stárnutím a přispívá k udržování zdravých vlasů a nehtů. Přírodní kolagen zajišťuje optimální fungování kloubní chrupavky a kostí. Je to skvělé řešení pro lidi, kteří chtějí zůstat zdraví a vypadat mladí….

 

A tak jsem se rozhodla tenhle tekutý zázrak vyzkoušet. Jsem trochu skeptik, a k potravinovým doplňkům přistupuji trochu s nedůvěrou. A tak abych při otestování byla objektivnější a otestování bylo lepší, zapojila jsem i maminku (72 let) .

Testovaly jsme výrobek Kolagen 500 ml, od společnosti EkoMedica, koupeno na www.herbarna.cz.

Jedná se o doplněk stravy a užívá se 2x denně 15 ml ráno a odpoledne po jídle. Není doporučováno dávku překračovat. Výrobek také není vhodný pro děti do 3 let.

S chutí jsme se pustily do testování.

 Mě teda chuť výrobku moc neučarovala, první, co mi blesklo hlavou bylo: no fuj..,ale maminka mi vysvětlila )podobně jako když jsem byla malá a odmítala rybí tuk), že je to lék, a ne cukrovinka, tak jsem tedy vytrvala a užíváme obě pravidelně. Po pár dnech už mi chuť nevadí, zvykla jsem si.

První týden jsem příliš změn nepociťovala, ani maminka ne.

Už druhý týden ale jsem měla lepší pocit při vstávání, neměla jsem pocit ztuhlých kloubů na rukách a nohou, maminka zatím ještě na kloubech změny nepociťovala, ale vzhledem k věku je to asi přirozené.

Třetí týden už změny pociťujeme obě – mně se lépe vstává, neodlamují se mi nehty ( předtím stačilo zavadit o zip na mikině a měla jsem nehty olámané), taky mám pocit, že  mi tolik nepadají vlasy.

Maminka si pochvaluje, že ji přestávají bolet kolena, že je to pravda poznávám, protože mast na bolest kloubů leží na polici nepoužitá.

Čtvrtý týden testování máme obě pocit, že naše pokožka je pružnější, neolamují se nám nehty, a obě máme mnohem lepší pocit z toho, že nás nebolí klouby.

Já mám klouby trochu uvolněné, protože jsem dřív dost sportovala, takže jsem si je dost často „prokřupávala“ na rukách, dost často se ozvalo křupnutí i v kotníku při došlápnutí – i tohle se dost zmírnilo. Tekutý kolagen by měl díky obsahu vitamínu C a Hořčíku i zmírnit pocit únavy, a zklidnit napětí – já jsem v létě v pohodě, jsem letní člověk, takže únava je minimální i bez přípravku, maminka si ale pochvaluje, že se cítí lépe.

 

Takže po prvotní nedůvěře a skepticismu uznávám, že na potravinových doplňcích něco je, pokud si vyberete správně ten, který vám bude vyhovovat. Já jsem opravdu ráda, že jsem zvolila právě tenhle tekutý kolagen EkoMedica (koupen na herbarna.cz .)

Pokud máte problémy s klouby, nebo máte špatný pocit ze ztráty elasticity pokožky, chcete zmírnit alespoň trochu celulitidu a lámání nehtů, určitě vyzkoušejte Tekutý kolagen. U nás doma se osvědčil mě, i mamince, a budeme ho určitě doporučovat i svým známým a rodině. Oproti některým předraženým kolagenovým přípravkům v tabletách máme obě s maminkou po užívání tekutého kolagenu mnohem lepší pocit, a je nám lépe.

Tekutý kolegen koupíte po kliknutí zde: Tekutý kolagen s kyselinou hyaluronovou,hořčíkem a vit. C

Celý sortiment eshopu si můžete prohlédnout zde: herbarna.cz


Kitl Smrkáček BIO

Mám moc ráda výrobky firmy Kitl. Jsou chuťově velmi dobré, a jsou v BIO kvalitě.

Hlavně mám ráda výrobky, ve kterých nemusím hledat, kolik mají „éček“ a přídavných látek, jestli jsou vhodné pro děti, nebo pro dospělé. U výrobků Kitl vím, že tam nenajdu žádná šílená barviva ani éčka – najdu přírodní kvalitu.

U výrobku Smrkáček BIO jsem se musela pousmát – domnívala jsem se, že název je odvozen od slova smrkat, ale hlavní význam názvu je podle složení, a to mladých výhonků ze smrku. Vtipně je tak v názvu použito určení výrobku i jeho složení.

O tom, že mladé výhonky smrku jsou léčivé, jsem věděla, jen jsem na to trochu pozapomněla. Protože můj děda byl hajný, produkty z lesa byly u babičky a dědy vidět prakticky všude. Babička sbírala a sušila různé bylinky a vyráběla si doma sirupy a med z bylinek sama. Pamatuji se, že když začaly na smrcích vyrážet mladé výhonky, babička je chodila otrhávat a prosypané cukrem je měla ve velké sklenici za oknem. Postupně se v láhvi tvořil sirup, který jsme pak dostávali jako lék, když jsme byli nachlazení. Anebo preventivně, když bylo venku hodně sychravo. V dnešní době jsou pro nás výhonky smrků obtížně dostupné, jsem proto moc ráda, že se našel výrobce, který vyrábí léčivý sirup podle starých osvědčených receptů a tradic. Nemusíme tak chodit do lesa, ani nakládat sklenice s výhonky, stačí si objednat na internetu, nebo koupit v lékárně sirup Smrkáček, a máte plnou lahvičku zdraví doma.

Podzim je náročný obzvláště pro děti. Všichni známe situaci, kdy odvedeme do školy nebo školky zdravé dítě, a během pár dní ho máme doma zpět nemocné. Podzim je zkrátka „ideální“ pro nejrůznější nachlazení, kašle a rýmy.

A právě v tomto období je sirup Smrkáček velmi užitečný. Kitl Smrkáček BIO má jednoduché složení.

Obsahuje pouze 3 složky:

  • smrkové výhonky, které jsou v BIO kvalitě
  • třtinový cukr (rovněž BIO)
  • vitamín C

 

Zjistila jsem, že v loňském roce dokonce vyhlásila Potravinářská komora ČR Kitl Smrkáček BIO za nejlepší inovativní potravinářský výrobek.

Jak se Smrkáček užívá:

Děti od 1 do 3 let 2 čajové lžičky denně. Děti od 4 do 6 let 4 čajové lžičky denně. Děti nad 7 let a dospělí pak 5 lžiček denně. Můžete si ho dát jen tak na lžičku a zapít a nebo si s ním můžete osladit vlažný čaj.

A jako bonus, je pro nemocné a tak trochu unuděné děti na láhvi přidaná i pohádka o skřítkovi .

A jak piji Smrkáček nejraději já sama? Recept níže-

Lipový čaj se Smrkáčkem

Ingredience:

·        2 lžičky lipového květu

·        250 ml horké vody

                  lžička medu

                1 lžička Smrkáčku

Postup:

Dvě lžičky lipového květu spaříme horkou vodou a necháme 10 minut louhovat. Potom slijeme a necháme zchladit na pokojovou teplotu. Do lipového čaje přidáme lžičku medu a lžičku sirupu Smrkáček.

Pokud máte rádi bylinkové čaje, jako lipový, nebo heřmánkový, nebo jakýkoliv jiný, který Vám chutná, můžete si je ochutit a přisladit právě sirupem Smrkáček.

Pokud se tedy chcete vyhnout podzimnímu nachlazení, nebo už máte rýmu a chcete se jí zbavit, určitě vyzkoušejte sirup Kitl Smrkáček BIO.

V každé lahvi najdete 250 ml zdraví.