Testování nábytek a bytové doplňky


Zásuvková komoda  4S Barffy.

 

Protože mi dosloužila komoda na spodní prádlo, rozhodla jsem se pro koupi nové.

Komoda je takový geniální kousek nábytku. Hodí se skoro všude – do obýváku, do ložnice, i do předsíně.

Stačí si prostě podle potřeby vybrat. Naštěstí dnes je už výběr mezi komodami ohromný. Zažila jsem dobu, kdy na trhu bylo jen pár typů nábytku ve velmi podobném vzhledu – jsem ráda, že ta doba je už pryč.

Komody jsou různých typů – šuplíkové, skříňové, kombinací obojího, ale třeba i prosklené. I design komod je už rozmanitý – můžete si vybrat podle materiálu a barvy v podstatě jakou chcete. Už prostě není jen jeden univerzální typ, který byl v obchodech všude. Důležité je vědět, jaký typ komody se vám líbí a jaký chcete.

Já jsem měla představu jakž takž danou – věděla jsem, že chci komodu do ložnice, a se šuplíky. Vybrala jsem si na eshopu Hezkynabytek.cz komodu 4S Barffy.

Eshop Hezkynabytek.cz mi padl do oka na první dobrou svým názvem. Kdo by nechtěl mít doma hezký nábytek, že? Moc se mi líbí i motto eshopu: Měníme bydlení na domov. To je velmi důležité –doma se musíme cítit příjemně, a nábytek nás v tom ovlivňuje.

Výběr zboží na eshopu je ohromný. V podstatě si tu můžete najít nábytek do každé místnosti v bytě ve spoustě dekorů, vzorů a designů. Je jen na vás, jaký nábytek potřebujete.

Já jsem si vybrala komodu 4S Barffy – padla mi do oka jako první, a i když jsem prohlédla ještě spoustu dalších komod, tahle prostě vyhrála.

Komoda je neobvyklá designem - nádherná kombinace dubu Artisan a černé borovice je neobvyklá a mě se moc líbí. Moc se mi líbí hlavně barevný odstín a kresba dubu Artisan. To, že jsou vidět i součky vypadá krásně, jako bych měla kousek lesa doma v ložnici.

Když píšu v ložnici, trošku váhám, jestli tam komodu opravdu umístím – vypadá tak dobře, že ji možná nechám v obýváku, a dokoupím k ní ještě vitrínu a televizní stolek, a budu mít krásnou stěnu v obýváku. To je ale zatím jen úvaha.

Když se vrátím ke komodě, je třeba při jejím nákupu promyslet několik věcí. Každá komoda je vhodná do jiných prostor – je tedy potřeba dobře zvolit materiál, a hlavně dobře měřit. Do předsíní, které jsou obvykle trochu užší, je třeba volit komody s menší hloubkou. Do obýváku a ložnice může být hloubka větší.

Já jsem zvolila komodu s hloubkou 40 cm a jsem nadšená. U předchozí staré komody jsem měla rozměr poloviční, a je bezva, že se mi teď do šuplíků v pohodě vejdou ponožky, spodní prádlo, ale třeba i pyžamo složené na „normální“ velikost, a ne stočené do ruličky. Taky organizér na spodní prádlo se teď do šuplíku v pohodě vejde.

Pokud volíte komodu do ložnice, je fajn počítat i s tím, že pojezdy by neměly být hlučné, aby nerušily ostatní spáč.

Komodu jsem si vybrala, objednala a jen čekala na dodání.

Komunikace s eshopem byla super, taky dodání proběhlo jak má – prostě kromě hezkého nábytku i pohodový nákup.

Když mi komodu dovezli, byla jsem naneštěstí sama doma.

 Měla jsem trochu obavy, jak ji dostanu domů – přeci jen u popisu byla hmotnost přes 51 kg, to bych neodnesla. Naštěstí byla komoda rozdělena do čtyř krabic, takže ochotný řidič mi krabice dopravil domů.

Takže za dveřmi stály čtyři krabice plné prkýnek a šroubků, podložek, lepidel (ano, dokonce i lepidla jsou součástí výrobku, jsou kvalitní a lepí dobře) a dalších udělátek.

Když jsem uviděla ten plný sáček se všemi šroubky a komponenty, malinko jsem se orosila. Tak trošku jsem se naparovala, že si vezmu elektrický šroubovák, a komodu si sestavím sama. Včas jsem ale vycouvala a poprosila manžela, který už nábytek skládal o pomoc. Není to totiž tak jednoduché, jak jsem si představovala.

Nakonec tedy montoval manžel a já podávala co je třeba. Ale dvě zásuvky jsem zvládla sama, tak i to se počítá.

U komody byl velmi srozumitelně nakreslený a popsaný kvalitní návod. Hned tedy bylo zřejmé, jaké prkénko kam patří. Takže prkna byla roztříděna a začalo se montovat. Návod opravdu chválím.

Je krásné sledovat, jak pod rukama roste nádherný kousek nábytku.

Komoda vypadá po sestavení přesně tak, jako na obrázku v eshopu.

Jen bych asi výrobci vytknula, že nemyslel na snažší otvírání – za prkénka se komoda hůř otvírá, mám strach, abych je neohnula, nebo neuvolnila. Ale budu důvěřovat výrobci, že věděl, co dělá. Je to drobnost.

Vlastně ještě jednu malou drobnost bych výrobci vytknula – na spodní části šuplíků není hrana olištovaná. Vidět to není, ale šuplíky tedy nemohou být naplněné úplně celé, protože se obávám, že u jemného spodního prádla by zachytávala hrana o prádlo a mohla by ho poničit. Manžel ale říkal, že tam půjde jednoduše nažehlit pásek, který to ochrání. Kdo nechce nažehlovat, může ohladit smirkovým papírem do hladka. Takže řešení to má celkem snadné, jen škoda, že to výrobce nenapadlo, a hranu neodýhoval tak jako ostatní části komody.

S komodou jsem velmi spokojená. Jak už jsem psala, zatím váhám, jestli ji mám dát do ložnice, kam jsem ji původně zamýšlela dát, nebo jestli ji nemám nechat v obýváku. Jsem tím typem a designem opravdu nadšená.

Ta barevná kombinace černé borovice a světlého, do zlatova zabarveného dubu Artisan je úchvatná, nemůžu se na ni vynadívat. Prostě mám radost.


 

Provedení na obrázku:

Dub Artisan + Černá Borovice

Výška:

90 cm

Šířka:

100 cm

Hloubka:

40 cm

Hmotnost:

51.55 kg

Záruka:

24 měsíců

Radost jsem měla i z nákupu.

Na eshopu Hezkynabytek.cz se mi nakupovalo opravdu komfortně.

Já jsem člověk váhavý a nejistý. Když si nejsem jistá, potřebuju se ujistit a zeptat. Takže je fajn, že Hezkynabytek.cz myslí i na to, že je někdy třeba poradit. Poradit se můžete buď přímým chatem na stránce, telefonicky, nebo emailem.

Pokud si nákup z nějakého důvodu rozmyslíte, máte 60 dní na vrácení zboží. Takže z nákupu na tomto eshopu nemusíte mít žádné obavy. Je prostě uživatelsky velmi příjemný – snadno se proklikáte, kam potřebujete, a můžete vybírat podle libosti. Za mě tohle byl nákup na jedničku.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit stejnou komodu, jako mám já, klikněte zde: Zásuvková komoda 4S Barffy

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Hezkynabytek.cz

 

Leifheit Pegasus 150 Solid Slim black , prachovka a smetáček s lopatkou

 

Letošní léto nám přálo – bylo krásně, slunečno, mohli jsme tedy sušit prádlo venku. Dnes už je venku podzim, blíží se zima, venku tedy prádlo neuschne.

Ne každý má doma sušičku, dáváme tedy sušit prádlo na sušák. Potom ale řešíme problém, jaký sušák vybrat, aby se na něj vešlo hodně prádla, a přitom zabral co nejméně místa.

Já mám početnou rodinu, prádlo tedy peru hodně často. Velkou radost mi proto udělalo, když jsem našla sušák Leifheit Pegasus 150 Solid Slim black.

Ano, čtete správně – tentokrát není v barvě typické pro Leifheit, tedy není zeleno bílý, ale elegantně černý. Já tu zeleno-bílou kombinaci Leifheit mám moc ráda, ale musím uznat, že ta černá sušáku opravdu sluší, a navíc není tak nápadný.

Výrobky Leifheit mám moc ráda – jsou kvalitní, a vydrží dlouho – a pokud je nějaká reklamace, nemusím se bát, jaké bude její vyřízení – bez zkoumání a průtahů dostanu okamžitě nový výrobek. Proto i sušák jsem hledala nejdřív na eshopu Leifheit.

 A nezklamala jsem se. Našla jsem krásný sušák, na který se vejde hodně prádla, a ještě má záruku 5 let.

Sušák je odolný vůči korozi a vodě, je tedy vhodný nejen na vnitřní, ale i vnější použití. To mne moc potěšilo – mohu si prádlo sušit uvnitř, ale klidně ho mohu dát i na balkon, nebo před dům na předzahrádku.

Je opravdu Slim – krásně úzký, vejde se i do malých bytů.

Vydrží i rosu a déšť (je vhodný tedy nejen do paneláku, ale i na sušení prádla na zahradě). Tím bylo prakticky rozhodnuto a čekala jsem, jak bude sušák vypadat.

Po objednání byl sušák doručený hned druhý den, čekala jsem větší váhu krabice, takže ještě než jsem sušák rozbalila, byla jsem potěšena tím, že není těžký – materiál je kov a plast.

Úžasné na tomhle sušáku je, že nic nemusíte skládat. Není to žádné složité sestavování a montování – prostě jen rozložíte a můžete okamžitě začít používat.

Sušák jsem tedy rozložila, a okamžitě vyzkoušela. Je velmi stabilní, nepřevrací se.

Široký je jen 55 centimetrů, skvěle se tedy všude vejde, a velmi dobře se s ním manipuluje, i když je rozložený.

Sušák má 15 metrů sušící plochy. Výrobce zvádí, že se na něj vejde 1,5 pračky prádla. Mně se tedy vejdou pračky dvě, protože spodní prádlo a ponožky dávat na EeasyClipy.

Výška sklápěcích bočnic je 105 cm, je to fajn výška pro zavěšení delších kusů oblečení – kalhoty, pánský svetr, dámské kardigany, noční košile, nebo letní šaty.

Už jsem zmínila vychytávku - 2 držáčky EasyClip na sušení drobného prádla – ponožky a spodní prádlo nemusím už kolíčkovat, prostě ho jen vložím do držáčku. Hlavně u ponožek si to moc pochvaluji – pověšené jsou rychle, nepadají dolů, a pak je po uschnutí jedním pohybem sundám. Prostě pohodička.

Tenhle sušák se prostě povedl – je vhodný i do menších bytů a vejde se na něj opravdu hodně prádla.

Pokud si tenhle bezva sušák chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Leifheit Pegasus 150 Solid Slim black

 

Když jsem si vybírala sušák, doplnila jsem si ještě smetáček s lopatkou a prachovku.

Protože se blíží vánoce, a s nimi i vánoční úklid, doporučím vám prachovku, kterou používám moc ráda.

Je to prachovka Duster XL Leifheit.

Tahle hebká a jemná pomocnice mi moc pomáhá. Já totiž už odmala nesnáším utírání prachu.

Nebaví mě. No, a protože mám ráda vystavené vázičky, figurky a spoustu drobností všude možně, je to celkem šílená kombinace. Od doby, co používám tuhle prachovku, už mi utírání prachu tolik nevadí. Jednou za čas utřu prach vlhkým hadříkem, a mezitím otírám prachovkou.

Prachovka Duster XL je pořád připravená na prach. Je opravdu velká – 36 cm.

Je vyrobená z jemného antistatického mikrovlákna. Heboučká je jako peříčko – žádný nábytek tedy nepoškodí. Přizpůsobí se krásně každé hladké ploše, a přitahuje na sebe prach. Větší předměty není třeba ani zvedat, krásně projede kolem nich.

Prachovka je vybavená click systémem, můžeme tedy na ni připevnit tyčový nástavec a dosáhneme tak vlastně kamkoliv. Prachovku lze pověsit na háček.

Čištění prachovky je snadné - v teplé vodě s práškem na praní, nebo na nádobí. Není ale vhodná do pračky, opravdu je třeba ji opláchnout ručně – ale je to hned.

Barva je bílá s tyrkysovou, a rozměry má 9 x 59 x 13,5 cm.

Ideální pomocník na prach a nečistoty.

Pokud si chcete prachovku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Prachovka Duster XL

 

Poslední vychytávkou na úklid je smetáček s lopatkou.

Smetáček používám velmi často. Ať už na drobky, které za sebou nechávají občas vnoučata, nebo na písek kolem dveří. Smetáčkem také ometám v zimě auto. Je to věc, kterou máme každý doma, a je občas potřeba ji obměnit.

Vybrala jsem si smetáček s lopatkou, kde smetáček jde „zacvaknout“ do lopatky. Stačí tedy jeden pohyb a mám v ruce smetáček i lopatku najednou.

Lopatka je praktická, má gumové zakončení pro snadné nametení nečistot.

Smetáček má rukojeť, která se dobře drží a neklouže v ruce.

Má prakticky sestříhané zjemněné štětiny, které zametou i nejmenší částečky prachu a drobky. To je pro mě důležité – nemám ráda, když nejde nečistoty namést na lopatku najednou a rychle.

O tom, jak používat smetáček vám psát nemusím. Jen vám chci tenhle Leifheit pochválit – je praktický a dobře se s ním zametá.

A pro ty, kteří ometají auto v zimě, ho velmi doporučuji, protože ty zjemněné štětinky vám nijak nepoškrábou auto.

Rozměry:
- lopatka: 32c27x9 cm
- smeták: 30x7 cm (délka štětin 5 cm)

Pokud si chcete smetáček prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Leifheit smetáček s lopatkou

 

Pokud bych tedy na závěr měla shrnout tuhle recenzi, tak vám všechny tři výrobky Leifheit doporučuji.

Hlavně tedy sušák na prádlo v černé barvě. Je lehoučký, a velmi skladný. Široký je jen 55 centimetrů, dobře se s ním manipuluje a vejde se na něj hodně prádla. Díky praktickým bočnicím mohu na sušák věšet i delší oblečení.

Pokud si chcete prohlédnout další výrobky Leifheit, které pomáhají při úklidu, celý sortiment eshopu, najdete zde: eshop Leifheit

foto: leifheit