pro děti


Tajuplný svět virů a bakterií

 

Prázdniny pomalu končí, blíží se začátek školního roku. Děti se začínají pomalu připravovat na školu. Poslední období prázdnin je vhodné k tomu, aby si děti trošku zopakovaly, co se ve škole naučily, a trošičku si – jak já říkám – zase rozhýbaly zlenivělý mozek. K tomu je ideální číst knihy. Knihy dětem pomáhají s rozvojem myšlení, soustředění, fantazie, hlavně jim ale předávají informace. A informace jsou pro správný vývoj důležité.

Letošní začátek roku bude zase trochu jiný, než jsme bývali zvyklí. Začne se zase řešit testování dětí, a nezbytná ochrana proti koronaviru. Děti jsou z toho otrávené, ale často taky vyděšené a zmatené. Pak je fajn vysvětlit jim, co koronavirus je, jak se šíří, jak vzniká. Někdy v tom teda nemáme moc jasno ani my, dospělí.

Proto je super knížka z nakladatelství Kazda, která vysvětluje svět bakterií a virů formou, kterou pochopí i děti. Kniha se jmenuje Tajuplný svět virů a bakteriíautoři: K. Brensing, K.Linkeová.

Samozřejmě, že v knize není psáno jen o koronaviru, i když je v ní zmíněn a popsán. Děti se tu dozvědí spoustu informací o tom, co jsou to viry a bakterie, které jsou k našemu tělu přátelské, a které vůbec. Zjistí, že bakterie nezpůsobují jenom nemoci, ale jsou důležité i pro fungování některých organismů. Nebo že třeba bakterie mléčného kvašení jsou důležité, protože bez nich bychom si nemohli pochutnávat na jogurtech, tvarohu, nebo sýrech. Laktobacily jsou zase důležité pro správné trávení. Takových užitečných informací je tahle knížka plná.

Dětem je zkrátka velmi srozumitelnou a přitom pravdivou formou vysvětlen celý svět bakterií a virů ve světě, který nás přímo obklopuje.

Je fakt, že biologie mne celkem baví a vždycky bavila. Myslela jsem si, že o virech a bakteriích vím hodně, přesto některé informace překvapily i mne.  Proto jsem si s vnuky knížku s radostí četla a prohlížela i já. Je celkem fajn tuhle knihu číst s dětmi. Hlavně s těmi mladšími. U nás čtení probíhalo tak, že jsme chvíli četli, a pak si o přečteném povídali. Děti měly spoustu otázek, a občas vtipných postřehů k přečtenému.

Tahle knížka z nakladatelství Kazda je moc povedená. Je psaná tak, aby jí děti rozuměly. Je v ní vysvětlena spousta věcí, kterým děti nerozuměly, a možná je trochu i děsily. Všichni během pandemie mluvili o koronaviru. Děti ale znají jenom slovo, představit si, co je koronavirus, ale neuměly. Díky téhle knížce děti zjistí spoustu odpovědí na otázky, které je zajímaly.

Knížka je psaná velmi poutavě, všechny kapitoly jsou krátké, aby jim děti rozuměly a neztrácely se v nich. To je hodně důležité. Tam, kde nestačí slova, je doplněn hezký vysvětlující obrázek. Vlastně u každé kapitoly, na každé stránce mají děti vtipný, upřesňující obrázek.

Tahle knížka se prostě moc povedla, a možná v ní na spoustu otázek najdou odpověď i dospělí.

Kniha je doporučena pro čtenáře od 9 do 99 let. Já jsem ji ale četla i s mladším vnukem, a krásně text chápal, a kde nevěděl, tam jsem mu vysvětlila.

Pokud bych mohla doporučit, takhle knížka by byla určitě fajn i ve školních knihovnách, jako skvělá  pomůcka při učení přírodopisu, nebo biologie.

Anotace: Věděli jste, že některé bakterie se dožily úctyhodných 250 milionů let a jsou to jediné živé organismy, které by dokázaly přežít bez slunce? Nebo že viry máme zakódované v genech a že bez nich by neexistovali savci?

 Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií, o kterém jsme donedávna měli jen velmi mlhavou představu. Bránu do něj nám otevírají biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová. Poutavě nás seznamují s viry, bakteriemi a houbami, vysvětlují nenahraditelnost hygieny a objasňují, jak funguje náš imunitní systém. Pochopíte, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá.

 Pozor: V této knize mají bakterie, viry a houby legrační obličeje s očima, nosem, ušima, pusou a zuby. Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda, ale takto vypadají zábavněji.

 

MOŽNÁ NEVÍTE...

  • že v těle máme více bakterií než buněk
  • proč jsou bakterie nejrychlejší organismy na naší planetě
  • jak naši předkové vynalezli očkování již před miliony let
  • proč někdo onemocní a jiný ne
  • jak lze trénovat imunitní systém
  • že šimpanzi dávají nemocné jedince do karantény
  • proč bychom byli bez mikrosvěta ztraceni
  • které bakterie a viry jsou užitečné…

 

Pokud si chcete tuhle prima chytrou knihu prohlédnout, přečíst, nebo koupit, klikněte zde: Tajuplný svět virů a bakterií.

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte po kliknutí zde: Nakladatelství Kazda.


Rajčatová žába a modrý drak. Nejbarevnější zvířata naší planety.

 

Knihu Rajčatová žába a modrý drak jsem objevila na stránkách nakladatelství Kazda. Kniha mne okamžitě upoutala svou obálkou – obrázky i samotným názvem. Fakt existuje rajčatová žába? A modrý drak? Syn byl odmala přesvědčený, že draci existují. Ty pohádkové bytosti ho přímo fascinovaly, takže už při objevení knihy jsem se těšila, jak k němu přijdu a řeknu:“ Hele, oni fakt existují!“ a ukážu mu modrého draka.

Když jsem knížku držela poprvé v ruce a začala v ní listovat, úplně jsem na modré draky zapomněla. Tolik zvláštních zvířat s barevným peřím, šupinami, nebo srstí. A že jsou to opravdu barvy jasné, syté a výrazné. Úplně mne to prohlížení pohltilo, jen jsem zírala a četla. V knize jsou vyfoceni a popsáni úžasní tvorové – některé ani neznám, a četla jsem o nich poprvé. I když na druhou stranu u některých jsem ráda, že u nás nejsou. Asi by mne dost vyděsilo vidět na naší krásně zelené české louce podivného tvora zářícího barvami.

V knížce se dozvíte, jak na svět vlastně přicházejí barvy, a jak je vnímáme. Proč je příroda tak barevná, a dozvíte se spoustu zajímavostí o více než 250 živočiších naší planety.

Tady jsou kapitoly knihy: Jančící ještěři, Žíhané žabky, Barvitá broučkiáda, Parádníci polokřídlí, Rozmarní rovnokřídlí, Motýlí mámení, Vybočující hmyz, Okouzlující osminožci, Křiklaví korýši, Tenoři v temperách, Mistři mandelíci, Kuriozní kolibříci, Povídaví papoušci, Šarmantní šplhavci, Hraví hrabaví, Holubí hezouni, Kachní krasavci, Rybí rarity, Bílí jako sníh, Černí jako uhel, Plameňáková až svítivě růžová, Krvavě červená až rudá,  Červenooranžová až sluníčková, Od šafránu po citrónovou žluť, Trávová až smaragdová zeleň, Od blankytu po ultramarín, Od fialkové po nachovou.

Než dáte tuhle knížku dětem pod stromeček, doporučuji vám si ji přečíst. Nebo alespoň prolistovat, abyste věděli, co v knize je.  Ono totiž je v ní tolik zajímavostí, že byste ji v danou chvíli dětem ani nepůjčili, četli byste si sami. V knize je opravdu velké množství zajímavostí. Protože na všech stránkách jsou nádherné fotografie krásně barevných živočichů, občas nevíte, kam se dřív podívat, a který je hezčí. Oči skáčou z jednoho na druhého, a vy jen tiše žasnete nad tou krásou. Právě tyhle úžasné obrázky budou rozhodně děti bavit. Jsou tak krásné, že si je děti uloží do hlavy a budou si je pamatovat.

Z knihy Rajčatová žába a modrý drak jsem opravdu velmi nadšená.

Tahle knížka pod stromečkem udělá spoustu radosti. Prohlížet a číst si jí budou s chutí dospělí i děti. Já mám knihu pod stromeček pro vnoučky – už teď se těším na tu radost, se kterou si knihu budeme společně prohlížet a pročítat.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rajčatová žába a modrý drak

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte zde: nakladatelství Kazda.

 
 

Little Love – mluvící miminko.

 

Protože mám samé vnuky, většinou pořizuji hračky klučičí, jako auta, pistolky, autodráhy a podobné. Občas je ale potřeba udělat radost nějaké malé slečně. Takovou radost dělám moc ráda. Jako žena mám k holčičím hračkám přeci jen o něco blíž, než k těm klučičím. Pro malé holčičky není nic lepšího na hraní, než panenka.

Protože mám tři dcery, kupovala jsem v životě hodně různých panenek. Byly to hračky ve své době moderní, přesto ve srovnání s dnešními hračkami byly úplně jiné. Když vidím dnešní hračky a ohromný výběr, který v hračkách je, jsem někdy až trochu u vytržení.

Já sama si pamatuji na dobu, kdy jsem byla malá, a v obchodech bylo panenek jen pár druhů. Byly jsme se sestrou štastné, když nás maminka vzala do hračkárny, a tam jsme stály u regálu s panenkami, koukaly na ně a vybíraly, která by byla ta nejlepší. Dokonce si pamatuji, jak vypadala moje první panenka. Byla malá a měla hnědé vlasy v culíku. Připadala mi tehdy nádherná. Ta láska k panenkám mi zůstala napořád. My holky prostě panenky máme rády, i když už jsme dávno dospělé.

Protože se blíží vánoce, a s nimi i čas dárků, chtěla bych vám představit chytrou panenku od VTECH. Prima dárek pro každou malou holčičku – malou maminku.

Je to Little Love mluvící miminko. Je to přesně taková hračka, na jakou si budou holčičky pamatovat i jako dospělé (jako já na svou první krásnou panenku). Ta panenka je nádherná – vypadá jako krásné miminko, a hlavně: umí spoustu věcí.

Panenka Little Love je od výrobce VTECH.

U VTECH pořizuji hračky pravidelně. Mám je totiž léty prověřené. Vím, že jsou to hračky kvalitní, které se hned nerozbijí – jsou vyzkoušené a otestované i na nešetrné dětské zacházení. Jsou to hračky chytré, se kterými i děti nejen hrají, ale zároveň aniž by to věděly, se s hračkami i učí. A co je pro mne velmi důležité – všechny VTECH hračky splňují přísné bezpečnostní normy.  Hračky jsou bezpečné, a jsou z materiálu, který je vhodný pro děti.

Panenka Little Love je vhodná už pro ty nejmenší holčičky. Je velká přibližně 36 cm a je lehoučká. I malé holčičky od dvou let ji  unesou a udrží v ručičkách. 

Panenka Little Love od VTECH patří mezi chytré hračky. Tohle báječné miminko si totiž se svou malou maminkou nejen povídá, ale ono se i vyvíjí.

Můžu vás ujistit, že jsem to zkoušela několikrát. Já jsem z téhle hračky úplně unešená, a budu ji doporučovat všem, kdo mají doma malou slečnu.

Ještě jsem se totiž nesetkala s panenkou, která by byla tak šikovná, že by se vyvíjela. Stačí, aby holčičky splnily věci, které jsou nutné k vývoji miminka, a panenka se posune do vyšší úrovně. Fakt jsem na to koukala dost překvapeně, a tohle vyvíjení panenky bavilo i mne, jako dospělou.

Nejdřív je panenka úplně malé miminko – režim narození.

Nejdřív je třeba vložit miminku do pusinky dudlík. Vytažením dudlíku se miminko aktivuje do režimu narození a zábava a hraní může začít. Hlásek panenky je maminkovský, panenka má menší slovní zásobu, a umí spoustu věcí jako opravdová miminka. Tedy vydává zvuky jako při cucání dudlíku, pití z lahvičky a umí si třeba i říhnout, zívnout, nebo se smát.

Když si holčička s panenkou opravdu hraje, panenka se posune do další úrovně – miminko jí roste. Začne úroveň dvě. Miminko je starší, má trochu jiný hlásek, umí víc slov. Miminko používá vlastní slovní zásobu, ale učí se i slova od dětí.

V další – nejvyšší úrovni panenka umí už zpívat 4 známé české písničky – Holka modrooká, Šla Nanynka do zelí, Spi děťátko spi, a Pec nám spadla.

 Moc se mi líbí i to, že když už děti písničku umí, začne panenka některá slova vynechávat tak, aby je zazpívaly děti. Tím si děti cvičí pozornost a paměť.

Pokud chcete vrátit panenku do prvního stádia, stačí zmáčknout reset. Panenka je pak znovu malým miminkem a její malá maminka se o ni může zase začít starat.

Na panence najdete několik tlačítek: číst, mluvení, péče a hudba

Po zmáčknutí tlačítka „Číst“ se spustí hra se čtením obrázkových knížek – u panenky jsou 3 malé obrázkové knížky.

Podle úrovně vývoje miminka je miminko čte samo, nebo spolu s holčičkami.

 Panenka si s dětmi povídá – třeba řekne: Já budu opakovat po tobě- a děti pak s panenkou mluví, aby po nich opakovala slovíčka. To je super věc jako logopedické cvičení. Pokud děti trochu hůř mluví, můžou si tak procvičovat hrou slovíčka. Zároveň samy hned slyší, jestli slovo řekly správně – panenka jim je zopakuje. Většinou děti procvičování slov z logopedie vůbec nemají rády. Tady je naopak baví. Neberou to totiž jako cvičení, ale jako hru.

Další tlačítko je „Mluvení“ – dítě aktivuje panenku k povídání.

Buď mluví panenka sama, nebo vyzývá děti k opakování. Frází a slov je tu více než 80. Je to tedy spoustu slov, které se děti naučí vyslovovat – panenka mluví velmi zřetelně a čistou správnou češtinou.

Tlačítko „Péče“ přepne miminko do módu, kdy vyžaduje dudlík, lahvičku, pohádku na dobrou noc, nebo pochovat.

Poslední tlačítko je „Hudba“. Tuhle funkci asi není třeba představovat.

Podporuje u dětí rozvoj hudebního cítění, učí je známé české melodie a písničky. Moc se mi líbí u poslední fáze vynechávání kousků písničky – aby tu danou část zazpívaly děti samy. To je bezva nápad. Děti si hned připadají důležitější – musí přeci panence pomoct, aby písnička byla celá.

Nápad panenky, která roste a vyvíjí se podle toho, jak si s ní holčička hraje je báječný. Moc se mi líbí. Je to takové splnění holčičího snu. Každá holčička totiž ráda napodobuje maminku. Chce mít svoje miminko. Když vidí, jak to její miminko „roste a vyvíjí se“, že si s ní povídá, nebo se směje, pije z lahvičky, nebo třeba jen dudá dudlík – je to pro holčičky velká stimulace k dalšímu hraní.

Zpívání známých písniček učí děti melodie a samotné písničky. Panenka umí spoustu slov a říkanek. S holčičkami si povídá. Občas jim sama něco říká, občas je vyzývá k mluvení – a opakuje po nich. Je to prostě panenka mimino, která se svou malou maminkou komunikuje. Všechny ty říkadla, slovíčka, fráze vám ani vypisovat nebudu. Je jich totiž víc než 80, tak by vás to ani nebavilo. Je příkladem: Mami, zazpívej, Mlíčko, Povídej si se mnou, a tak dále.

Panenka umí nahrávat slova, která jí holčičky říkají. To, že panenka nahrává, poznáte podle blikající mašličky ve vlasech. Panenka ale neopakuje vždy všechna slova hned po nahrání. Některá zopakuje. Jiná si nahraje, uloží do paměti a pak použije v jinou dobu hraní. Holčička tak má pocit, že s ní panenka opravdu komunikuje a mluví.

Tahle panenka bude bavit ty úplně malé holčičky, i ty trochu větší.

Ty malé si ji budou chovat – díky měkkému tělíčku ji krásně drží v ručičkách. Procvičí si jemnou motoriku tím, že budou mačkat tlačítka na panence.

 U panenky jsou tři obrázkové knížky – spolu s panenkou se holčičky naučí více než 70 slov. – U nás doma, modrá knížka… Mami čti … Hrát si… Červená knížka… Zvířátka..Žlutá knížka .. jídlo a pití… číst, číst… Tak mluví to úplně nejmenší miminko, řeč se postupně rozvíjí.

Ty starší holčičky pak budou s panenkou plnit úkoly, aby se jim panenka vyvíjela.

Musím přiznat, že jsem tou panenkou úplně unešená.

Docela bych chtěla být malá holka a zažívat to holčičí maminkování“ a hraní si s panenkou.

Hraní si s chytrou panenkou, která by si se mnou povídala, dokonce by mi rostla a vyvíjela se. Opravdu bych si to chtěla zkusit. Já si to tedy zkouším, dost mne to baví, ale je mi jasné, že tahle panenka prostě patří do malých holčičích ručiček.

Tak si ještě jednou pustím všechny funkce a zabalím panenku pod stromeček a už teď se těším na ta rozzářená dětská očička. U téhle panenky vůbec nečekám jinou reakci. Je to prostě taková ta panenka, u které se radost na tváři objeví u každé holčičky, slečny, ale i její maminky. Panenky, to je prostě sázka na jistotu, panenky milujeme ať je nám jeden rok, nebo devadesát let.

Provoz panenky na 2 AA baterie

Video, jak panenka funguje, si prohlédněte zde: panenka na videu -  Little Love od VTECH

 

 

Pokud si chcete panenku prohlédnout nebo koupit, klikněte zde: panenka Little Love

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: hračky VTECH

 


Interaktivní mluvící křeček hnědý.

 

Dnes bych vám chtěla představit interaktivního mluvícího křečka z eshopu Zaparkorun.cz.

Tohoto křečka jsem vybrala jako dárek pro vnuka, který se učí mluvit.

Je to prima hračka pro děti, ale musím říct, že je fajn i jako zábava pro nás dospělé, třeba na párty. Při posezení s přáteli jsme se křečkem, a tím, jak opakuje bavili docela dlouho. Bavili jsme se tak, až nás od smíchu bolelo břicho.

Interaktivní křeček je hračka, která udělá radost dětem tím, že po nich opakuje slova. Když křeček opakuje slovo, kýve u toho hlavičkou (a tak trochu i celým tělem). Pro děti je to fajn zábava. Hračka si s nimi povídá, a dětem se to líbí.

Líbí se to i mě, jako dospělému – kromě hraní se totiž při používání křečka děti učí mluvit. Učí se správně vyslovovat slova a procvičovat si slovní zásobu.

Spousta dětí má logopedické vady, a musí si doma procvičovat různá slovíčka, která jim doporučil logoped. To děti obvykle moc nebaví. Když ale ta slovíčka říkají hračce, je to pro ně zábava. Děti si procvičují řeč hrou, a vůbec to vlastně neví.

Křeček je roztomilý, má hebkou plyšovou srst, která přímo láká k pohlazení.

Velký je pouhých 15 cm a je lehoučký. Děti ho snadno unesou – i ty nejmenší děti si s křečkem mohou hrát, i když zrovna nemluví.

Pokud nechcete, aby křeček opakoval – stačí ho vypnout, a děti si s ním mohou hrát jako s plyšákem.

Provoz hračky je na 3 AAA baterie (nejsou součástí balení)

Interaktivní mluvící křeček z eshopu Zaparkorun.cz  je prima tip na dárek pro děti, i jako vtipný dárek pro dospělé – třeba pro kolegu v práci.

S křečkem si mohou hrát děti samy, ale můžeme se do hry zapojit i my, dospělí. Třeba při procvičování mluvení a správné výslovnosti dětí. Křeček bude kamarád každého kluka i hočičky. Roztomilý, a vždycky připravený si povídat, a zlepšit všem náladu.

Interaktivní mluvící křeček je přesně taková hračka, která udělá spoustu radosti, a přitom nemusí stát tisíce korun. 

Pokud si chcete křečka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Interaktivní mluvící křeček hnědý

Video, jak  křeček funguje si prohlédněte zde: video Interaktivní křeček mluvící – hnědý

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Zaparkorun.cz

 

Můj první kopačák

 

Dnes bych všem, kdo mají doma malé kluky, ráda představila interaktivní míč Můj první kopačák od společnosti VTECH.

Mám malého vnuka. Je mu 15 měsíců, a sotva se naučil chodit, stal se jeho nejoblíbenější hračkou míč. Miluje všechno, co je kulaté, a všechno, do čeho se dá kopat. Svědčí o tom i to, že hned jakmile se naučil říkat máma a táta, bylo jeho další slovíčko:“Kop!“

Dokud bylo venku hezky, mohl si na hřišti a vlastně kdekoliv venku s míčem hrát. V zimě je to ale už horší. Doma místo na hraní s míčem moc nebývá. Tedy místa je možná dost, ale vybavení bytu by dostalo asi pořádně zabrat.

Našla jsem ale pro našeho malého fotbalistu skvělé řešení.

Je to interaktivní, sametově hebký míč od společnosti VTECH.

Možná si říkáte, proč by měl být jiný, než ostatní míče. Odpověď je jednoduchá – míč je lehoučký, hebký, plyšový – tedy si s ním děti mohou kopat i házet, ale míč neodskakuje – nedojde tedy k žádné katastrofě při odražení míče. Tenhle míček se neodráží.

Já tedy o něm mluvím, jako o chlapecké hračce, protože mám doma vnuka. Míč je ale samozřejmě vhodný i pro holčičky. Na házení si, kutálení, nebo při využívání interaktivních funkcí.

Hračka s příhodným názvem Můj první kopačák je hračka – jak už jsem zmínila – interaktivní. Kromě toho, že si s ní děti mohou kopat a házet, je hračka i něco naučí.

Než se budu věnovat funkcím míčku, ráda bych zmínila, že jako všechny ostatní VTECH hračky, i kopačák je hračkou naprosto bezpečnou.

Společnost VTECH vyrábí všechny hračky z naprosto bezpečných materiálů, které splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Všechny materiály jsou pro děti bezpečné. Hračky jsou testované a přizpůsobené potřebám malých dětí. Žádná VTECH hračka neobsahuje malé části, nebo ostré hrany – prostě nic, čím by se děti mohly poranit. VTECH hračky jsou hračky chytré a naprosto bezpečné.

A teď už se budu věnovat roztomilému míčku.

Můj první kopačák, jak už jsem zmínila, je vyroben z hebkého, na omak velmi příjemného plyše. Dětem se dobře drží, a protože je lehký, hrát si s ním mohou i malé děti. Vhodný je pro děti od 12 měsíců, klidně si s ním ale mohou hrát i menší děti.

Kromě plyšového materiálu je na míčku ještě obličej z měkkého plastu. Obličej bliká a svítí.

Materiál obličeje je měkký, takže nemusíte mít obavy, že by něco rozbil, nebo poničil. Vedle obličeje jsou dvě ručičky – oranžová a modrá. Při doteku ručičky šustí.

Jak už jsem zmínila, hračka Můj první kopačák je hračka interaktivní. Umí tedy s dětmi mluvit, vydává zvuky (jako třeba smích), říká zábavné fráze, zpívá dětem písničky.

Super funkce, která se vnukovi líbí, je pohybové čidlo. Čidlo reaguje na pohyb dětí – je to snímač pohybu. Takže když děti běhají kolem míčku, míček začne reagovat. Reaguje ale i na samotný pohyb.

Třeba při kopnutí do míče hračka zavolá: „To byl gól!!“ nebo “ Můžeš mi přihrát? Ale rychle!“  !Moc rád hraju fotbal!“ , „Máš přímý kop!“ , „Můžeš mi přihrát? Ale pomalu!“, „Je čas si jít zakopat!“ a další fráze.

Míček zpívá 3 písničky – hovoří srozumitelně. Velmi zřetelně vyslovuje, a děti tak učí správnou výslovnost. Kromě výslovnosti se děti naučí třeba právě už zmíněné 3 písničky, a také míček hraje 15 různých melodií.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)


1. PÍSEŇ
Je čas na zápas! Vždyť víš..
že míč můžeš vykopnout i výš


2. PÍSEŇ
Sem a tam?
Kam ten míč odkopneš?
Nalevo?
A nebo napravo!


3. PÍSEŇ
Raz,dva,tři, čtyři pět,
fotbal je můj celý svět!
Šest, sedm a osm.
míčem střílím v poklusu.

 

Kromě výslovnosti se děti učí i barvy – například „Moje rukavice jsou oranžová a modrá.“ Nebo Jsem černý a bílý a mám barevné nálepky“. 

Možná vás napadne, že po pár dnech usilovného kopání, a braní míčku do ručiček bude míč pěkně ušmudlaný. Není to problém.

Na zádech má míč suché zipy, tam můžete vyndat hrací modul, a míček vyprat. Bude tak pořád čistý a připravený na hraní.

Provoz hračky je na 2 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové)

Rozměr výrobku: 17x17x17 cm


Váha: 0,7 kg včetně obalu

 

Hračky VTECH mám moc ráda. Jsou opravdu chytré, a kromě hraní se děti díky nim i učí nové věci. Třeba výslovnost slov, nové větičky, melodie a nové písničky. S hračkami VTECH si děti procvičují i hrubou a jemnou motoriku. U míčku je to třeba mačkáním obličeje. To, co je pro nás dospělé jednoduché, u dětí vyžaduje soustředěnost, šikovnost a cvik. Každé zmáčknutí je pro děti úspěch, který je odměněn slovy, nebo melodiemi. To se dětem moc líbí, a motivuje je to k dalšímu hraní.

 Kdo by si nešel hrát, když ho hračka zavolá: „Je čas si jít zakopat!“ Tomu nemůže odolat žádný malý kluk.

A nemyslete si, ono i kopání je pro někoho, kdo se nedávno naučil chodit celkem obtížné. I tady se cvičí motorika a stabilita. Děti musí stát na jedné noze a druhou musí kopnout. Občas je to rozhýbe tak, že spadnou na zadeček. Ale šup zas na nohy a kope se dál. Tak si díky hře děti procvičují spoustu dovedností.

Míčkem si mohou děti samozřejmě i kutálet, nebo házet. Právě házení a chytání je pro malé děti velmi obtížné. Trvá dlouho, než se naučí míč chytit, a vyžaduje to spoustu tréninku. Za normálních okolností takový trénink moc nebaví, a děti moc dlouho házení nevydrží. Když se ale při každém hodu míček zasměje, nebo vydá nějaký legrační zvuk – je to motivace ke hře. Za mne prostě super.

Z hračky Můj první kopačák od společnosti VTECH jsem nadšená. Já mám prostě chytré věci ráda. A co je hlavní – líbí se moc i vnukovi.

Občas se stane, že koupíme hračku, která se líbí nám, dospělým, čekáme nadšení, ale děti nic.. To se u tohoto míčku nestane. Vnuka baví od první chvíle, co jsme míč vyndali z krabice. Takže z pokoje se neustále ozývá radostné „Kop!!“ a dvojí smích – směje se vnuk i míček. Tahle hračka se prostě opravdu moc povedla.

Pokud tedy máte doma malého budoucího fotbalistu, kupte mu tenhle míček.  Je to hračka, která děti baví, a máte jistotu, že nic nerozbije.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Můj první kopačák.

Video s představením hračky najdete zde: video Můj první kopačák

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: hračky VTECH


PopPa.design

 

Když jsem v létě objevila náhodou na facebooku stránku PopPa design, úplně mne nadchla. Je to stránka plná dětského oblečení. Ale ne jen tak ledajakého. Je to krásné ručně šité oblečení pro naše nejmenší.

Oblečení je originální, se vkusem navržené a mě se moc líbí. Každý kus je originál, každý je jedinečný.

Doslova jsem se na té facebookové stránce „zasekla“ , prohlížela ušité kousky a v duchu úplně jásala. Každý kus oblečení dělá radost nejen dospělým, ale i dětem – krásné obrázky na oblečení, spousta jasných barev a vzorů – stačí si jen vybrat.

Má vaše dítě rádo mašinky, traktory, Mickey Mouse, nebo třeba krtečka, berušky – to všechno může mít na oblečení. Stačí si vybrat vzor a domluvit se.

Mě se tohle oblečení líbí moc, a je strašně moc důležité, že se líbí i dětem.

Když mají děti na oblečení to, co mají rády, oblékají se s radostí a jsou na ten svůj kousek oblečení pyšné.

Můj vnouček má rád zvířátka. Jakákoliv. Proto jsem mu vybrala vzor se zvířátky. Viděla jsem v nabídce látku s tygříkem. Robinek je taky takové malé kotě – tygřík – hravý a někdy si umí dát nahlas najevo, co by rád. Ta látka se mi líbila natolik, že jsem se rozhodla nechat vnoučkovi ušít mikinu. Mikinu, jakou nemá nikdo jiný, než on.

Když jsem ale dál prohlížela obrázky, a viděla, jak skvěle vypadá mikinka doplněná o kalhoty, rozhodla jsem se ještě pro kalhoty se zvířaty. Kalhot a tepláků není nikdy dost – obzvláště u dětí, které lezou a padají, a pořád je musíte převlékat.

Pak už stačilo jen poslat na facebooku zprávu a domluvit se s šikovnou paní Pavlou, která tyhle krásné kousky oblečení šije. Dohodly jsme se celkem rychle. Já jsem měla přání, a paní se ihned naladila na moji vlnu a přesně pochopila, co od soupravy chci.

Barvu jsem vybrala hořčicovou, nebo možná tmavě žlutou – líbí se mi, že je jasná, je dobře vidět a dítě v ní přímo září.

Domluvily jsme si i termín, kdy bude souprava ušitá, velikost, a to bylo vše.

Když souprava přišla, byla jsem nadšená. Je ještě hezčí, než na obrázku.

Perfektně zpracovaná. Každá nitka je přesně tam, kde má být, vzor přesně zapadá do sebe tak, aby krásně byla vidět celá zvířata. Jsem maximálně spokojená.

Nemohla jsem se dočkat, až vnouček v nové soupravě vyrazí ven.

Když jsem mu soupravu dala, nejdřív jsme samozřejmě museli prohlédnout všechna zvířátka. Dokonce si mikinu i bez zdráhání oblékl.

Tady jsme narazili na menší problém. Nějak jsem nevystihla velikost a objednala jsem ji větší, než bylo třeba.

Takže se omlouvám, že fotky vnuka v oblečení jsou vleže – je to z důvodu, aby mu nepadaly kalhoty. Babička prostě neumí měřit.

Ale to vůbec nevadí. Na jaře, když všechno roste a kvete, bude vnuk v soupravě žluté barvy zářit jako pampeliška. Do té doby doroste.

Oblečení, které jsem vybrala, se mi moc líbí, a určitě nezůstanu jen u téhle soupravy.

 Na stránce jsem viděla spoustu krásných mikin a tepláčků, ale i triček a pyžamek – na nošení doma, venku, nebo třeba do školky.

Všechny výrobky jsou krásně barevné a obrázky jsou roztomilé, takové, které se dětem líbí. Jsem moc spokojená s výběrem látek, a hlavně s kvalitou zpracování.

Tady se mi potvrdilo, že „zlaté české ručičky“ není jen rčení, ale pravda. Paní švadlena Pavla Popová přesně takové zlaté ruce má.

Pokud chcete, aby to vašim dětem (nebo vnoučatům) slušelo, určitě jim pořiďte krásné, na míru šité oblečení, které udělá radost nejen vám, ale hlavně vašim dětem. Bude jim to slušet, a hlavně – budou se rády oblékat.

Pokud si chcete výrobky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: facebooková stránka PopPa.design


Hračky Mikro Trading pro děti všech věkových kategorií.

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

 


Hry od společnosti DinoToys

Blíží se vánoce a s nimi dávání dárečků. A také vánoční prázdniny.

Děti budou mít dost volna, a je fajn je nějak zabavit. Já nemám ráda, když jsou vnuci celý den u počítače, snažím se je tedy zabavit tak, aby si na počítač ani nevzpomněli.

Mám ráda hraní deskových her. Zabaví se dospělí i děti, čas nám všem uběhne při hře rychle, a co je důležité – všichni se bavíme.

U deskových her je spousta smíchu, ale někdy i trošku bouří emoce. Děti se ve hře učí nejen taktizovat a přemýšlet, ale třeba i prohrávat. To je taky celkem důležité. Vím, o čem mluvím, protože i mne, jako dospělou prohra někdy pěkně naštve.  Vyhrát může jen jeden. 

Důležitý je ale i čas, který aktivně spolu trávíme, a to je výhra pro nás všechny. Být spolu, povídat si a smát se.

Proto bych vám chtěla doporučit hry, které nás s vnuky v poslední době zabavily. Účel téhle recenze není popsat vám dopodrobna pravidla hry, ale víceméně se hrou seznámit, a informovat, že na trhu se objevila hra, která děti opravdu baví.

Proto hry hraji s vnoučaty a sleduji, která je zaujme, a tu vám pak představím. Her je na trhu tolik, že občas nevíme, kterou vybrat – proto je fajn pořídit takovou, která je vyzkoušena dětmi a víme, že je baví.

Vybrala jsem tentokrát hry od společnosti DinoToys. Odborníka na dětské hry a hračky. Máme jich doma už několik a rádi je pořád hrajeme. Jsou chytré a rozvíjí dětskou fantazii a logiku.

První hra, kterou bych vám ráda představila, je hra Nalož Tatru.

Hra je určena pro 2 – 4 hráče od 5 let, a trvá zhruba kolem 30 minut.

Tahle hra kluky zaujala už krabicí, a museli jsme ji okamžitě vyzkoušet. S tatrou si totiž hrají moc rádi – myslím s plastovým autem Tatra. Na písku ji musí mít každý malý kluk, převeze v ní náklad  ( nebo kluci i sami sebe) a  je to auto, které zná každý.

Hra je velmi nápaditě vymyšlena. Hrací deska je tvořena z puzzle dílů, které libovolně složíte do silnice – cesty pro Tatru.  Žetony se surovinami pak umístíme do rohových dílů trati. Dřevo na pilu, kámen do lomu, cihly do cihelny a kanystry ke garážím. Na políčka s domečkem náhodně umístíme žetony se zakázkou, kterou budeme ve hře plnit. Pak si hráč vybere svou Taru a položí ji na start. Hra může začít.

Hra je velmi variabilní, protože okruh si sestavujeme sami. Záleží jen na nás, z kolika dílů okruh bude sestaven, hra tedy záleží i na velikosti okruhu. Pak házíme kostkou a každý hráč posunuje Tatru podle počtu, který si hodil kostkou.

 Pokud se to hráči hodí, může zastavit dřív, ostatní body mu propadnou, musí postoupit ale vždycky minimálně o jedno pole. Pohybujete se po hracím poli libovolným směrem po silnici, cestu si můžete krátit tunelem. Pokud šlápnete na speciální políčko, můžete natankovat kanystrem palivo, pak může díky palivu hodit kostkou ještě jednou. Na dalších políčkách nakládáte suroviny potřebné na stavbu – žetony. Během hry můžete ale mít naložené jen 3 žetony se surovinami. Cílem hry je dovézt materiál na políčko zakázky dřív, než ostatní hráči. Hráči tedy jezdí po silnici, nakládají suroviny a vykládají je v místě zakázky. Za to mají pak body důležité pro vítězství. Je potřeba přemýšlet, co naložíte, a kde budete vykládat, děti se učí myslet, taktizovat a hrát si.

Co je fajn, že během hry nikdo nikoho nevyhazuje, ani neohrožuje. Nejsou tedy žádné slzičky, jako třeba u Člověče, nezlob se. Tahle hra je spíš o logice, taktice a přemýšlení. Hra děti baví, protože si pokaždé připraví jinou trať, pokaždé mají jinou trasu a vždycky plní jinak zakázky. Hra je moc fajn, hlavně asi pro kluky. Zpracování s Tatrami jako figurkami je super nápad a dětem se moc líbí. Hra má srozumitelná pravidla, proto ji v pohodě zvládají hrát i děti předškolního věku.

Hru si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Nalož Tatru

 

Další hra, kterou bych vám chtěla představit je Rychlá 8.

Super na téhle hře je, že ji může hrát klidně i jeden hráč. Využila jsem to několikrát, abych natrénovala hru, a nebyla pořád poslední. Hra je tedy pro 1 až 4 hráče od 7 let. Hra je rychlá, obvykle do 15 minut hry.

Musím tedy přiznat, že tuhle hru hraje s vnukem spíš syn, já jsem prostě pořád druhá, v téhle hře má vnuk nade mnou pořád navrch a je na to náležitě pyšný. Já už tedy méně, ale jak říkám: „Natřu ti to jinde, kamaráde!“

V téhle hře je třeba jako první správně napodobit kombinaci elektronů na kartě zadání,  za to získat body. Kdo má bodů nejvíc, ten vyhraje.

Každý hráč si vezme svou desku hráče a sadu 8 elektronů. Karty se zadáním se zamíchají a doprostřed stolu se položí tolik hromádek s 10 kartami, kolik je hráčů. Karty jsou otočeny vzhůru stranou varianty pro víc hráčů.

Po vydání pokynu k začátku hry hrají všichni hráči najednou. Hrají zároveň a co nejrychleji. Posouvají se elektrony na herní desce tak, abychom napodobili sestavu z karet uprostřed stolu. Vždycky se posouvá jenom jeden elektron po volném poli. Když máme kartu napodobenou, řekneme nahlas Osma! Napodobenou kartu si vezmeme a položíme vedle své desky a tím odkryje další kartu v balíčku. Hra končí, když na stole nejsou další karty ke hře. Každá karta má bodovou hodnotu. Podle počtu bodů pak je vítěz.

Musím říct, že tahle hra, když už se to hráč naučí, je docela rychlá a donutí vás pořádně zapnout mozek.

 Záměrně říkám hráč, a ne děti, protože tahle hra určitě zaujme i teenagery a dospělé – je rychlá a chytrá.

Takže kdykoliv máte náladu hrát, je hra připravena. Hra má spád, je rychlá, takže si ji můžete zahrát kdykoliv –není na ni potřeba moc času. Tedy pro mne ano, pro ostatní hráče je to rychlovka. V téhle hře jde o logické myšlení, představivost, soustředění a rychlost. To je v životě důležité, takže hru opravdu doporučuji i pro starší děti, které bude určitě bavit.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:Rychlá 8

 

No a pro ty, kteří nejsou rychlí, jako jsem já je tu hra Amytis – visuté zahrady.

Tohle je hra, co mne doslova vtáhla. Neskutečně mne baví.

Hra je vhodná pro 1 až 4 hráče od 8 let. Trvá zhruba 20 minut, takže je to hra, kterou si klidně můžete zahrát každý den – není na ni potřeba moc času.

Hra mne opravdu moc baví. Takže jsem ráda, že je vhodná i pro jednoho hráče. Já bych ji mohla hrát pořád, ostatní chtějí prý někdy i jiné hry.

V téhle hře budujete visuté zahrady pro královnu Amytis. Skládají se kartičky stupňovitých zahrad do tří pater tak, abyste na konci hry měli propojeno co nejvíc stejných symbolů – okrasných jezírek, keřů, nebo květin. Získávání dílků je super, v jejich umisťování má každý hráč naprostou volnost. Každý hráč hraje sám za sebe, nemusí se ohlížet na ostatní. Hráči hrají za body, které pak na konci určí, kdo vyhrál.

Možnost je hrát i v jednom hráči. Pravidla jsou srozumitelně popsaná, pochopíte je okamžitě během hry, když se do dané situace dostanete.

Amytis – visuté zahrady je hra, u které je třeba přemýšlet. Doporučila bych ji asi spíš pro starší děti a pro dospělé. Mne tahle hra opravdu moc baví, takže si u ní odpočívám občas i sama.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Amytis – visuté zahrady.

 

Pokud máte tedy rádi deskové hry, a trávíte rádi čas společnou zábavou s rodinou a přáteli, určitě sáhněte po deskových hrách od DinoToys.

Pro malé hráče doporučuji hru Nalož Tatru, pro starší děti a dospívající hru Rychlá 8, a pro starší děti a dospělé hru Amytis – visuté zahrady.

Hry jsou pro mě chvíle relaxu a odpočinku, při kterém si procvičíme mozek, logické myšlení, taktiku, ale hlavně je nám fajn. Občas je prima vypnout počítač, odložit mobil a hrát si. Zkuste to.

Celý sortiment eshopu DinoToys si prohlédněte zde: eshop MojeDino.cz.