pro děti


Rajčatová žába a modrý drak. Nejbarevnější zvířata naší planety.

 

Knihu Rajčatová žába a modrý drak jsem objevila na stránkách nakladatelství Kazda. Kniha mne okamžitě upoutala svou obálkou – obrázky i samotným názvem. Fakt existuje rajčatová žába? A modrý drak? Syn byl odmala přesvědčený, že draci existují. Ty pohádkové bytosti ho přímo fascinovaly, takže už při objevení knihy jsem se těšila, jak k němu přijdu a řeknu:“ Hele, oni fakt existují!“ a ukážu mu modrého draka.

Když jsem knížku držela poprvé v ruce a začala v ní listovat, úplně jsem na modré draky zapomněla. Tolik zvláštních zvířat s barevným peřím, šupinami, nebo srstí. A že jsou to opravdu barvy jasné, syté a výrazné. Úplně mne to prohlížení pohltilo, jen jsem zírala a četla. V knize jsou vyfoceni a popsáni úžasní tvorové – některé ani neznám, a četla jsem o nich poprvé. I když na druhou stranu u některých jsem ráda, že u nás nejsou. Asi by mne dost vyděsilo vidět na naší krásně zelené české louce podivného tvora zářícího barvami.

V knížce se dozvíte, jak na svět vlastně přicházejí barvy, a jak je vnímáme. Proč je příroda tak barevná, a dozvíte se spoustu zajímavostí o více než 250 živočiších naší planety.

Tady jsou kapitoly knihy: Jančící ještěři, Žíhané žabky, Barvitá broučkiáda, Parádníci polokřídlí, Rozmarní rovnokřídlí, Motýlí mámení, Vybočující hmyz, Okouzlující osminožci, Křiklaví korýši, Tenoři v temperách, Mistři mandelíci, Kuriozní kolibříci, Povídaví papoušci, Šarmantní šplhavci, Hraví hrabaví, Holubí hezouni, Kachní krasavci, Rybí rarity, Bílí jako sníh, Černí jako uhel, Plameňáková až svítivě růžová, Krvavě červená až rudá,  Červenooranžová až sluníčková, Od šafránu po citrónovou žluť, Trávová až smaragdová zeleň, Od blankytu po ultramarín, Od fialkové po nachovou.

Než dáte tuhle knížku dětem pod stromeček, doporučuji vám si ji přečíst. Nebo alespoň prolistovat, abyste věděli, co v knize je.  Ono totiž je v ní tolik zajímavostí, že byste ji v danou chvíli dětem ani nepůjčili, četli byste si sami. V knize je opravdu velké množství zajímavostí. Protože na všech stránkách jsou nádherné fotografie krásně barevných živočichů, občas nevíte, kam se dřív podívat, a který je hezčí. Oči skáčou z jednoho na druhého, a vy jen tiše žasnete nad tou krásou. Právě tyhle úžasné obrázky budou rozhodně děti bavit. Jsou tak krásné, že si je děti uloží do hlavy a budou si je pamatovat.

Z knihy Rajčatová žába a modrý drak jsem opravdu velmi nadšená.

Tahle knížka pod stromečkem udělá spoustu radosti. Prohlížet a číst si jí budou s chutí dospělí i děti. Já mám knihu pod stromeček pro vnoučky – už teď se těším na tu radost, se kterou si knihu budeme společně prohlížet a pročítat.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rajčatová žába a modrý drak

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte zde: nakladatelství Kazda.

 
 

Dino Toys Tatra-bagr, Minnie a puzzle a kostky s krtečkem

 

Už máte nakoupené vánoční dárky pro děti a vnoučata? Já se přiznávám, že ještě ladím a dokupuji. Hlavně pro vnoučátka. Nakupování hraček a dárků pro radost mi dělá potěšení. Přiznávám, že možná i díky tomu, že jsem vyrostla v socialismu, kde hraček moc výběr nebyl, jsem celkem fascinovaná ohromným výběrem hraček na současném trhu.

Když se podívám, kolik různých aut, panenek, stavebnic, puzzlí, her a dalších hraček všude seženete, jsem překvapená, a cítím se zas jako malá holka. Tak trochu jako Alenka v říši divů..

 Přiznávám ale, že občas jsem v tom množství hraček ztracená.

Proto jsem ráda, když mohu nakoupit a vybrat hračky tam, kde mají velký výběr hraček, které jsou kvalitní a naprosto bezpečné.

Moc ráda chodím vybírat hračky na stránku u výrobce DinoToys.

DinoToys je česká rodinná firma s dlouholetou tradicí. Založena byla už v roce 1993. Firma je držitelem ocenění Bezpečná a kvalitní česká hračka.

Základem je vlastní, lokální výroba, založena na mnohaleté zkušenosti a kvalitních materiálech. Kromě materiálové kvality kladou důraz i na samotný design výrobku.

Každý rok přichází s řadou nových produktů, ale vyrábí i výrobky, které už jsou u nás, v Čechách, tradiční.

Mně se moc líbí, že všechny hračky jsou kvalitní, vyráběné v Čechách, a znají tak potřeby českých dětí.

Jako třeba Tatra 148.

Auto, které zná v Čechách každý kluk i holka. Abych byla přesná, myslím takovou tu klasickou, velkou plastovou Tatru. Je to hračka, se kterou vyrostla spousta českých dětí. I moje děti takovou měly. Na chodníku jí kolečka rachotila tak, že jsem přesně věděla, kdy jedou děti z pískoviště domů.

Syn to auto miloval. Naložil do něj jakékoliv hračky, nebo kameny a písek. Pokud nechtěl vozit hračky, posadil si místo nákladu sestru a vozili se v Tatře navzájem. Bavilo je to vždycky, a musím říct, že auto bylo tak kvalitně vyrobené, že takového naloženého sourozence v pohodě uvezlo(nosnost je až 100 kg).

Proto jsem dostala nápad, že takovou Tatru pořídím vnukovi k vánocům. Prohlížela jsem sortiment –Tater 148 mají v DinoToys spoustu typů a barev (dokonce i růžovou pro holčičky). Co mi ale hned padlo do oka, byl bagr.

Tatra 148 s bagrem. Úžasná hračka. Vnuk bagry miluje. Nedávno u nich opravovali chodníky a silnici, a on se z okna na bagry vydržel dívat hodiny. Tenhle dárek prostě určitě udělá radost.

Tatra 148 – Bagr.

 Bagr je v modrožlutém provedení s černými detaily. Bagr má pohyblivé a otočné rameno s masivní lžící na bagrování. Na zadní část bagru si děti mohou v pohodě i sednout. Na rameni bagru je madlo pro snadné ovládání. A taky za madlo bagr snadno přenesete. Na písku bude tahle hračka oblíbená, protože vyhrabe a naloží spoustu písku.

Díky pevnému plastu se s bagrem dětem dobře hraje, a nám dospělým se dobře udržuje. Prostě ho dáte pod vodu a opláchnete. Bagr je zase krásně čistý a připravený k dalšímu hraní.

Bagr je dlouhý 72 cm, váží 3,25 kg.

 

Pokud si chcete tenhle super bagr prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Tatra 148 – Bagr

 

Abych nedoporučovala jen hračky pro kluky, vybrala jsem i jednu holčičí. Protože dcera bude mít miminko, tak jsem vybrala plyšovou hračku pro radost.

Nádherná plyšová myška Minnie v růžovém.

 Myška je velká 25 cm, a je lehoučká – váží jen 0,1 kg.

Tedy ideální hračka pro ty nejmenší slečny. Myška je z velmi hebkého, jemného plyše, takže je připravena k pomazlení, i k ozdobě pokojíčku (nebo kočárku a postýlky) každé malé princezny.

Myška Minnie je velmi roztomilá, krásná a u holčiček proto velmi oblíbená. Proto si ji u DinoToys můžete koupit v několika variantách – jiné velikosti a každá má trochu jiné šatečky. Pro ty úplně nejmenší slečny je ale tahle 25 cm velká myška podle mě asi nejvhodnější.

Pokud si chcete myšku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: myška Minnie 25 cm.

 

Na závěr si nemohu odpustit hračky, které děti  vzdělávají - kromě hraní je i něco učí. Mám takové hračky moc ráda. Dětem se líbí, rády si s nimi hrají, a já jsem ráda, že kromě hry se u nich rozvíjí i další schopnosti.

Tentokrát jsem vybrala krásné puzzle pro nejmenší děti a dřevěné kostičky. Vybrala jsem motiv krtečka. Krtečka milují všichni - děti, i dospělí. Proto nás všechny bude bavit si s výrobky s krtkem hrát.

Baby Maxi Puzzle s motivem krtečka a jeho kamarádů je vhodné pro děti už od 2 let. Tomu je samozřejmě uzpůsobena i velikost a materiál jednotlivých dílků.

Dílků obrázku je v krabici 24, a jsou z hodně pevného materiálu, takže se dílky neohnou ani neponičí, když si s nimi hrají ty úplně nejmenší  děti od 2 let.

Puzzle si můžete koupit zde: Baby puzzle Krtek a narozeniny

 

Samozřejmě, že dětem v začátku budete muset se skládáním pomoct. Ale po nějaké době už budou umět skládat samy. Procvičí si tím hlavně představivost, logické myšlení a motoriku. A samozřejmě taky barvy. Je to nádherná hračka. Protože mám skládání puzzle moc ráda, na logické myšlení je to jedna z nejlepších hraček. Jako odměna na konci skládání je nádherný obrázek krtečka, který nese dort pro svoje přátele, a radost z toho, že děti něco dokázaly samy složit. Důležité je i to, že výsledek skládání děti hned vidí.

Poslední věcí , kterou chci doporučit, jsou dřevěné kostky. Opět jsem vybrala obrázky s motivem krtečka a jeho přátel.

Dřevěné kostky jsou jedna z nejlepších hraček, kterou děti mohou dostat.

Je to hračka s dlouholetou tradicí.

Nenajdete asi ani jednoho dospělého, který by si někdy s kostkami nehrál. Je to úžasná hračka.

Dokonce mi utkvěla v paměti příhoda z dětství. Byla jsem hodně malá, asi 4 – 5 let, když jsme dostaly se sestrou kostky. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla nadšená, když z kupičky kostek maminka poskládala obrázek. To pravé kouzlo ale přišlo, když kostky pootočila a na další straně byl obrázek jiný. Pamatuji se taky, jakou práci mi dalo, než jsem se naučila kostky skládat, a jak jsem dlouho hledala, která část kostky s obrázkem na dané místo patří. Byl to pro mě jako pro malé dítě asi hodně silný zážitek, když si ho pamatuji až dodnes.

No, a když nechcete zrovna skládat obrázek, postavíte si komín, nebo třeba pyramidu, hrad pro panáčky, židli a stůl pro panenky a spoustu dalších věcí. Kostky jsou prima hračka, a ani po letech neztratily pro děti svoje kouzlo.

Při skládání kostek si děti procvičí svou trpělivost, fantazii, logické myšlení, a motoriku. To všechno je pro správný vývoj dětí důležité. A vidíte, stačí k tomu tak obyčejně neobyčejná věc, jako jsou dřevěné hrací kostky.

Z 12 hracích kostek s krtečkem si můžete poskládat s dětmi tyto obrázky:

Pokud si chcete kostky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: dřevěné lic. Kostky Krtek a zvířátka

 

Jak vidíte, občas není třeba kupovat dětem drahou elektroniku, ale na hraní jim pořídit léty prověřené a osvědčené hračky. Zárukou u takových hraček je šťastné dítě. A to je to nejvíc, co můžeme mít.

Pokud si chcete prohlédnout i ostatní hračky a hry v sortimentu společnosti Dino, klikněte zde: Mojedino.cz


Kamarádi z Medového lesa.

 

Blíží se konec prázdnin.  S ním i konec odpočinku, děti začnou chodit do školky a do školy. 

Je fajn poslední dny prázdnin se staršími dětmi pocvičit trochu čtení. Ono se přes prázdniny na dětské čtení trochu pozapomíná, a dětem pak dělá potíže se ve škole na písmenka soustředit. Je důležité vybrat nějakou prima knížku, a nechat děti každý den chvíli číst nahlas, aby si zase trošku čtení pocvičily, a měly ve škole pohodu.

Jak už jsem zmínila, je ke čtení potřeba vybrat knížku, která děti bude bavit. Bavit je příběhem, ale i ilustracemi. Ty jsou hodně důležité, protože děti ovlivní při představě postav v knížce.

Já mám moc ráda knížky pro děti z nakladatelství Kazda.

Knížky jsou o přírodě, vycházejí ze skutečného života, a jsou tak dětem blízké. Knížky jsou takovým milým příběhem – jsou z prostředí, které děti znají, ale je v nich i kus pohádky, protože kamarády, kteří dětem pomáhají zvládnout různé situace, jsou zvířátka.

Jako první jsme s vnoučkem četli Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk.

Vnouček totiž půjde do školky, a v téhle knížce se píše o malém Davídkovi, kterému se do školky nechce. Půjde tam totiž poprvé, a bojí se, že se mu bude stýskat po mamince.

Nejdřív jsme s vnoučkem prohlédli obrázky v knížce, abychom věděli, jaká zvířátka v příběhu budou, a také aby se v příběhu lépe orientoval.

Malý David se do školky netěší, a stýská se mu. A tak mu zvířátka pomohou.

Divoké prasátko Chrochtík – je mazané a neustále hledá dobrodružství, a jeho maminka ho pořád hledá. Chrochtík umí všechny rozesmát.

Laňka Daňka je opatrná a neustále si dělá starosti, je moudrá a umí poznat, jakou má kdo náladu a pocit.

Lišák Míša- je zvědavý, a do všeho strká nos, je skvělý kamarád a má čuch na kamarádství.

Mývalka Makovička se ráda o všechny stará, pečuje o čistotu a každou chvíli radostně tleská. Svoje jméno má podle kytičky vlčího máku ve vláskách.

Tahle zvířecí parta vyrobí lesní kalendář, ve kterém se každou půlhodinku objeví malý dárek, aby Davídek a děti měli radost a nebylo jim ve školce smutno. Kde je tahle parta zvířátek, tam je všem fajn. I Davídkovi a ostatním dětem je prima. Pochopí, že ve školce může být legrace, a spousta kamarádů.

Tahle knížka je fajn pro všechny malé děti, které půjdou do školky.

Knížku si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Kamarádi z Medového lesa – Jak zahnat stesk

 

Druhá knížka je: Kamarádi z Medového lesa – Králíčci v ohrožení.

 

I tady jsou hlavní hrdinové zvířátka mývalka Makovička, divoké prasátko Chrochtík, lišák Míša a laňka Daňka.

Tentokrát je příběh o neposlušné holčičce Pavle. Ta se vydá do lesa za dobrodružstvím, a najde dva králíčky, kterým hrozí nebezpečí.

Děti z lesní školky jsou na výlet a malá neposlušná Pavla strká klackem do mraveniště. Mravenci se rozlezou a vlezou jí i do kalhot. Pavlu to štípe a pálí, a tak ji zvířátka dovedou k potoku, aby se zbavila mravenců.

Při této výpravě pomohou malým ohroženým králíčkům.

Děti u téhle knížky pochopí, že nesmí ubližovat zvířátkům, ani těm, která jsou malá a nemohou se bránit. Třeba mravencům. Ti se ale, ač to tak nevypadá, bránit umí. Také se děti naučí, že když je potřeba, podle svých sil by měly umět pomoc slabším. A hlavně - že poslouchat se musí. Knížka je plná poučení,ale i veselých chvilek, kdy jsme se s vnukem hodně smáli.

Knížku si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Kamarádi z Medového lesa – Králíčci v ohrožení

 

Třetí knížkou, kterou jsem vybrala, je Kamarádi z Medového lesa – Pojďte s námi hledat poklad.

I v této knížce najdou děti své oblíbené zvířecí kamarády. Jsou to mývalka Makovička, divoké prasátko Chrochtík, lišák Míša a laňka Daňka.

U nás se velmi osvědčilo to, že v knížkách vystupují stejná zvířátka. Vnouček už je z předchozích příběhů dobře zná, a všechna dobrodružství hodně prožívá.  To, že se zvířátka nemění, mu pomáhá soustředit se na příběh, a cítí se příjemně.

Tentokrát je příběh o hledání pokladu. V lese už dlouho prší. Zvířátka se ve své skrýši nudí (jako děti, když prší), a nakreslí si proto mapu pokladu. Mapu ale najdou děti z blízké lesní školky a hned chtějí poklad hledat. Zvířátka pro děti poklad seženou, a začne velké dobrodružné hledání pokladu. Děti ani zvířátka přitom netuší, že to, co je pro někoho harampádí, může mít pro někoho velkou hodnotu. Děti se tady učí hravou formou o tom, co je přátelství, spolupráce, a že nemají nic kolem sebe ničit. Že i to, co jim připadá obyčejné, může být pro někoho cenné, a může tu věc mít velmi rád.

Knížku si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Kamarádi z Medového lesa – Pojďte s námi hledat poklad

 

Všechny tři knížky jsou báječné, a skvěle čtivě napsané. Vnuk se u knížek neskutečně baví. Často se zastavíme u ilustrace, a ještě si o zvířátkách i postavách z knížky povídáme, a doplňujeme si příběh vlastním vyprávěním podle obrázků. Obrázky jsou nádherné, roztomilé, a líbí se dětem, ale i mě, jako dospělé.

Tyhle knížky se prostě opravdu povedly. Připravují děti na různé situace, které mohou zažít, a zároveň je příběhem a prostředím učí lásce k přírodě. Láska k přírodě je v každé z těchto knížek cítit na každé stránce. Jsou to knížky milé a krásné. Moc nás doma baví.

A jestli můžu doporučit, vyzkoušejte i audioknihy. Každá z těchto knížek má i verzi audioknihy. Pokud mají vaše děti rády poslech audioknih, tyhle je budou opravdu bavit. Jsou nádherně načtené paní Molavcovou, takže opravdu paráda!

Pro menší děti perfektní jako poslech příběhu před spaním. Pro ty starší děti jsou tyto knížky skvělé k procvičování četby. Písmenka jsou větší, takže se dětem dobře čtou.

Les a přírodu miluji, a vedu k lásce k přírodě i svoje vnoučata. Tyto knížky jsou plné lásky k přírodě, příběhy jsou milé, vtipné, i poučné. Ideální čtení pro malé čtenáře.

Autorkou všech těchto knížek je Andrea Schütze

Překladatel je Dagmar Heeg

Pokud si chcete prohlédnout i další knihy pro děti a dospělé, klikněte zde: Knihy z Nakladatelství Kazda.

 

Wamu softshelové oblečení.

 

Dnes bych chtěla věnovat recenzi softshellovému oblečení značky Wamu.

Za svůj život jsem měla v rukách spoustu oblečení.

Vzpomínám na to svoje, kdy jsem jako dítě v hlubokém socialismu na výběr oblečení moc neměla. Tepláky na ven byly slabé, a na pohled nic moc, v zimě oteplovačky, co moc nehřály a byly věčně mokré. Svetry, které „kousaly“ a čepice jakbysmet jsem doslova nesnášela.

Jako máma čtyř dětí jsem oblečení různě kombinovala. Materiály už byly trochu lepší, kdo měl možnost, si nechal pro děti ušít kvalitní zimní bundu, nebo oteplovačky. V době, kdy se otevřely hranice, a k nám do republiky se začalo dovážet oblečení i ze zahraničí, byl výběr už lepší. Přesto v tom dětském to nebylo úplně ideální.

Jsem ráda, že vnoučatům mohu pořídit oblečení kvalitnější, než jsem nosila já, nebo moje děti. Na internetu jsem objevila oblečení ze softshellu. Vyzkoušela jsem tedy do softshellu obléct vnuka, a zjistit, jestli je tak dobrý, jak se o něm mluví.

Hned v úvodu tedy napíšu, že tahle recenze bude velmi pozitivní. Jsem z tohoto „kouzelného“ materiálu opravdu nadšená.

Je fakt, že jsem si vybrala softshell kvalitní, od prověřeného českého výrobce – od značky Wamu.

Značka Wamu je český etický výrobce udržitelného softshellového oblečení a funkčních doplňků.

Mám ráda české firmy. Znají potřeby a rozměry českých dětí. Oblečení tak odpovídá tomu, co naše děti potřebují a v čem se budou cítit pohodlně..

Pokud si mohu vybrat, vybírám si firmy, které jsou ekologické, a není jim lhostejné, z čeho a jak vyrábějí.

Právě taková společnost Wamu je. Vyrábí recyklovaný softshell – z udržitelných materiálů.

Se softshellem jsem přišla do styku poprvé. Byla jsem proto velmi zvědavá, jaký je. Musím říct, že mě na „první dobrou“ potěšil. Je totiž velmi příjemný na dotyk. Je i velmi lehký.

Softshell je velmi praktická, prodyšná a nepromokavá látka s membránou, vhodný je na každé oblečení  - jarní, podzimní, zimní, do sucha i do deště. Skládá se z více vrstev, které dělají látku voděodolnou a přitom prodyšnou.

Je to pro mě záhadou, ale jsem nadšená – stručně řečeno – v létě v něm dětem není chladno, a v zimě jim není zima. Jak říkám – kouzelný materiál.

Recyklovaný softshell s fleecem vyrobený přímo pro značku WAMU
- opatřený nejpřísnějším ekologickým a kvalitativním certifikátem Bluesign
- naprosto výjimečné parametry prodyšnosti 18 000 g/m/24h
- bez rizika nadměrného pocení a následného prochladnutí
- vysoký vodní sloupec 10 000 mm
- unikátní potisk a design

Na eshopu Wamu.cz jsem vybrala pro vnuka vzor oblečení s bagříky.

Vnuk miluje stavební stroje, takže jsem věděla, že se tímto vzorem trefím. Kdybyste viděli, jak byl šťastný. Ono je velmi důležité, aby se dětem oblečení líbilo, a bylo zároveň pohodlné. Vnuk má teď období „já sám“, takže oblékání je někdy drama. Naštěstí  bagříky doslova miluje, takže se teď obléká celkem rád. Dokonce i čepici vzal na milost – vždyť je „bagříková“.

Moc se mi líbí střihy oblečení – dobře sedí.

Vybírali jsme podle velikostních tabulek na eshopu. Velikosti sedí, rozměry jsou popsané opravdu výborně. Pokud tedy budete vybírat, můžete se na tabulku velikostí spolehnout.

Teď se trochu pověnuji jednotlivým kouskům oblečení.

Začnu kalhotami. Ty jsou totiž vyladěné do posledního detailu.

S vnukem díky praktickému nápletu z funkčního úpletu doslova a do písmene porostou. Náplet je pružný, a přitom kalhoty dobře drží. Teď ho vnukovi ještě ohrnujeme, až povyroste, prostě ho necháme jak je, a kalhoty se tím prodlouží.

Jak už jsem zmínila, náplet je pružný, a dobře drží. To je u malých kluků velmi důležité. Věčně jsou na všech čtyřech, a jezdí s autíčky. Díky nápletu kalhoty nesjíždí ze zadečku, krásně drží a na zadeček a záda nefouká.

Také kolena jsou vyřešena skvěle. Jsou zesílená a jsou na nich záševky. Krásně se tedy přizpůsobí kolínkům při hraní. A když se vnuk postaví, šup, a kolena jsou rovná, vůbec nejsou vytahaná.

Protože si pamatuji vytahaná a prodřená kolena na synových kalhotách, jsem z toho zesílení a záševek na kolenou celkem dost nadšená. Líbí se mi i to, že díky super materiálu nemusím vnukovi kalhoty při vstupu do místnosti sundávat a na ven zase oblékat – není mu v nich horko, protože krásně větrají.

Jako správný kluk, i můj vnuk miluje louže.

 Jakmile zaprší, šup do holínek a do louží. Louže ale přitom cákají. Tyhle kalhoty ze softshellu se nepromáčí. I když na ně cáká voda z kaluže, vnuk není v promáčeném oblečení. Za to jsem moc ráda, protože právě tento test prováděl vnuk strašně rád, dlouho a s velkou chutí. No, a protože jsou mu tři roky, občas ještě nemá stabilitu, jakou mají dospělí, neumí odhadnout, jak je louže hluboká, a kam došlápne. Občas se mu tedy povedlo do louže skočit, a natáhnout se jak dlouhý, tak široký. Takže si v loužích namočil kalhoty i bundu. Přesto nebyl promáchaný. Jediná voda, která na něm byla, byla ta, co natekla do holínek.

Musím říct, že jsem ráda, že softshell se dobře udržuje –bláto šlo snadno vyprat, prala jsem v pracím gelu bez aviváže.

Kalhoty jsou využitelné celoročně. I v zimě. Jsou totiž podšité fleecem z vnitřní strany. Po stranách kalhot mají otevřené kapsy.

Softshellová bunda s potiskem bagříků je u nás momentálně jediná bunda, kterou si vnuk chce obléknout. Jsou na ní bagříky, které miluje, takže jiné oblečení ho nezajímá.

 Krom toho ale je bunda vnukovi velmi pohodlná – má super střih, takže nikde nic netlačí, nemačká, netísní. To je bezva, protože náš malý průzkumník je stále v pohybu. Potřebuje tedy volnost.

Tady oceňuji materiál bundičky celkem dost, protože když děti běhají, hodně se zpotí. Díky materiálu pot odchází ven, a nezůstává na dětech. Když se pak přestanou hýbat, neprochladnou. To je věc, která je pro mě hodně důležitá. Jsem ráda, když se s vnukem venku mohu věnovat pohybovým aktivitám bez jakéhokoliv omezení.

Střih a vzor bundičky je velmi hezký a vkusný. Můžu tedy bundu dávat do školky, do města, i do přírody.

Na konci rukávů je velmi praktický náplet s otvorem pro palec. Náplet je z funkčního úpletu, skvěle pruží, a díky němu není Robinovi chladno na ruku ani když prší, a nevyhrnují se mu rukávy, ani když leze na prolézačkách, nebo lanových herních prvcích.

Zip je u krku opatřen praktickým zakončením, takže děti neporaní při zapínání až ke krku. Co já jsem se u mých dětí naposlouchala nářků, že jsem je zipem „štípla do brady“. Tady u této bundy je brada v naprostém bezpečí.

O praktičnosti kapuce se asi moc rozepisovat nemusím - to na podzim oceníme určitě všichni.

Ještě nesmím zapomenout na praktický střih prodloužení u zadečku. Bunda není jen do pasu, krásně přesáhne i zadeček – ani když se děti ohnou, hrají si, nebo si někde sedají a ohýbají se - nikdy jim netáhne na záda a zadeček.

Když už má vnuk bundu a kalhoty, nesmím zapomenout ve stejném vzoru čepici, rukavice a nákrčník.

Čepice a rukavice ze softshellu jsou bezva do každého ročního období. Hřeje v zimě, a krásně větrá v každém ročním období.

Čepice s potiskem bagříků pomohla s nošením čepice. Vnuk čepice moc nemusí, pořád si je sundával. Teď konečně vzal čepici na milost a bez slziček. Čepička má takový ten lehce spadlý střih – ten prostě sluší každému. Materiál je příjemný, lehoučký, hřejivý a prodyšný. A když čepice není potřeba, snadno ji složím do kapsy – je malá a skladná a lehoučká.

K čepici patří i nákrčník. Hlavně v zimě, kdy je venku mráz, je nákrčník moc prima. Má střih tunel.

Dobře se oblékne, a krásně hřeje. Co já jsem se nazlobila u dětí se šálami. Šály dětem překáží – když je zavážete na uzel, aby nepadaly, tak uzel škrtí a vadí. No, a když je nezavážete, tak padají. Šály věčně moje děti ztrácely, a když je měly v bundě, rozjížděl se zip u krku. To je s nákrčníkem vyřešené. Žádné škrcení, nebo překážení. Krk je v teple a bez omezení v pohybu.

No a rukavice asi moc představovat nemusím. Jsou tu proto, aby ručičky byly pěkně v teple. Tyhle softshellové mají super materiál i střih.

Střih je praktický, gumičky krásně rukavici drží na ruce. Díky nepromokavému materiálu mohou děti sáňkovat, dělat koule, nebo sněhuláky, a ruce mají stále v teple a suchu. Paráda.

Jak už jsem psala, tahle recenze bude velmi pozitivní. A to taky je. Se softshellovým oblečením značky Wamu jsem nadmíru spokojená. Zkoušeli jsme s vnukem velmi poctivě. I když zimní věci – čepici, nákrčník a rukavice -  zatím  jen doma a na chvíli v podvečer venku, když se ochladilo. Počasí je letos horké, chladnějších a deštivých dnů zatím moc nebylo. Kalhoty a bundičku jsme ale nosili dost, protože u řeky, kam rádi chodíme na procházku, bývá chladněji.

Vůbec jsem netušila, jak praktický materiál softshell je.  

No, a když je kvalitní softshell, a perfektní střih, je oblečení bezvadné pro každého mrňouska. My teď máme doma spokojené dítě, které se konečně rádo (a samo) obléká. Žádné omezení v pohybu, a velký teplotní komfort při nošení. Nikde nic netísní, ani neomezuje.

Jak říkávala moje babička: „Když se chce, tak to jde!“ A tady je vidět, že u Wamu to opravdu jde. Chtěli vyrobit pro děti oblečení z kvalitního materiálu, a to se jim povedlo.

Pokud je oblečení kvalitní, není třeba ho mít spoustu. Stačí jedna bunda, místo bundy jarní, podzimní, větrovky, nebo zimní bundy. To samé u kalhot – není třeba na ven tepláky, do školky jiné kalhoty a do přírody, nebo na sáňkování další.

Wamu vyladili skvělé střihy bund i kalhot tak, aby dětem seděly a přitom je nijak neomezovaly v pohybu. Dali oblečení krásné vzory, které se dětem (i nám dospělým) líbí.

A hlavně: Nechali si vyrobit perfektní udržitelný materiál, splňující všechny certifikáty ekologické šetrnosti a bezpečnosti textilních výrobků. Materiál, který opravdu splňuje to, co slíbil.

Wamu je česká značka, a já jsem moc ráda, že jsem ji objevila. Tady prostě platí ono známé „Zlaté české ručičky“.

O softshellu mluvím jako o kouzelném materiálu, a jsem jím nadšená (a tak trochu jeho vlastnostmi i fascinovaná).

Má spoustu super vlastností. Pokud vás zajímají jeho parametry, prodyšnost, vodní sloupec a další potřebné informace, všechny je najdete na stránce Wamu.cz.

 U každého produktu jsou všechny parametry oblečení a materiálu srozumitelně popsané.

Také u každého produktu najdete tabulku velikostí. Tabulka opravdu odpovídá – bunda i kalhoty jsou přesně tak velké, jak jsme si naměřili a vybrali.

O materiálech, ze kterých jsou výrobky ušité, si můžete přečíst zde: Materiály Wamu

 

Pokud chcete, aby vám sofshellové oblečení dlouho vydrželo, a fungovalo tak, jak má, musíte ho správně udržovat. I tyto rady na Wamu.cz najdete- stačí kliknout zde: údržba softshellového materiálu

 

Pokud si chcete prohlédnout sortiment eshopu, klikněte zde: Wamu.cz


Ruské kolo pro nejmenší od VTECH

 

Pomalu začínám hledat tipy na vánoční dárky pro vnoučata. Pro ty starší vnuky najdu na internetu vždycky spoustu hezkých hraček. Na ty úplně malé děti ale moc myšleno není. Tak nějak jsou pro ty nejmenší hračky všude stejné – bez nápadu. Dejte dítěti hrkačku, kostičku, nebo kelímek a je to. O látkových muchláčcích ani nemluvím – nemám ráda, když se hračka pro dítě, které strká všechno do pusy, nedá omýt – a prát po každém hraní není úplně ideální.

Proto jsem moc ráda, že mě v tipech na hračky pro nejmenší děti zachránili opět VTECH.

Já ty jejich hračky mám strašně ráda. Jsou to hračky s nápadem, a jsou testované opravdu poctivě, takže splňují všechny nutné bezpečnostní certifikáty. To je pro mě velmi důležité. Jak už jsem výše zmínila, nejmenší děti si hrají způsobem ruka – pusa. Chvíli si s hračkou hrají a šup do pusy. U hraček VTECH mi to nevadí, protože jsou ze zdravotně nezávadného pevného plastu – lze je tedy omývat a otírat podle potřeby.

Tentokrát jsem pro vnoučka vybrala hračku Ruské kolo.

Je to přesně taková hračka, kterou jsem hledala. Vhodná je pro děti od 6 – 24 měsíců.

Ty úplně nejmenší děti si budou s kolem točit, ty větší se budou s hračkou učit písničky, melodie, říkanky, barvy, nebo třeba čísla.

Vnukovi je 6 měsíců. Proto zatím s hračkou moc šetrně nezachází. Je malinký a motoriku se teprve učí. A právě na procvičení dětské motoriky je tohle kolo perfektní.

Nejdřív děti v tomto věku do hračky bouchnou. Proto je fajn, že na spodní straně podstavce Ruského kola je přísavka. Díky této přísavce hračka stojí stabilně na podložce, na kterou ji postavíte. Samozřejmě hračku děti mohou mít jen tak v ruce, ale pro ty nejmenší je lepší ji připevnit ke stolu.

Větší děti kolem dvou let si na hračce procvičí i stabilitu, a intenzitu, s jakou mohou kolem točit a mačkat tlačítka, aniž by hračka spadla, nebo se posunula. Pro nás dospělé jasná a jednoduchá věc, pro děti je to ale spousta tréninku a soustředění – všechno se to teprve učí.

Hračka je fajn v tom, že ji můžou děti mít na hraní jen tak – bez zvuku – pak se ozývá chrastění malých kuliček, které jsou v plastovém pouzdru po obvodu kola. S každým otočením barevné kuličky chrastí a to se dětem líbí. Na této plastové části jsou i hvězdičky ozdobené notami.

Uvnitř kola jsou barevné trojúhelníčky – při rychlém točení se z nich utvoří barevné kolo. Na jednom z trojúhelníků je krásná žlutá včelka, na jiném je reproduktor a na jednom je kouzelné vypínací tlačítko.

Tlačítko na vypnutí je pro nás rodiče občas spásné. Melodie a písničky jsou fajn, ale když hrají dlouho, všichni jsme rádi, když jde zvuk na hračce vypnout. Tady VTECH mysleli na rodiče a zeleným tlačítkem můžeme nejen vypnout zvuk, ale i zvolit jeho intenzitu ve dvou variantách.

Celému kolu dominují tři krásná zvířátka – hnědý medvídek, modrý ptáček a zelená žabička.

Tato zvířátka mohou děti roztočit, a jdou většinou první věcí, kterou děti zkoumají.

Pro ty nejmenší děti slouží zvířátka jako pocvičení jemné motoriky. Učí se je chytit do prstů i celé dlaně, roztočit zvířátko, nebo jeho pomocí roztočit celý kolotoč.

Malinké děti do kolotoče spíš bouchají, ty větší už ho roztáčejí. Proto jsem moc ráda, že plast u VTECH hraček je velmi pevný, a nemusím se bát, že by prasknul, když do něj děti bouchnou. Plast je přesně na tento způsob hry otestován a vyroben.

Pro větší děti už můžeme na hračce pouštět zvuk.

Každé zvířátko po zmačknutí začne hrát melodii, říkat říkanky, básničky, čísla, barvy, písmena, nebo jen vydává příjemné zvuky jako třeba smích.

Hračka umí 45 písní, melodií a frází, proto jen namátkou: „Zvířátka se ráda točí na ruském kole“, „hnědý medvídek“, „modrý ptáček“, „roztoč kolo a hraj si se zvířátky“ „Jsi připraven užít si ještě více zábavy?“, „jedna kytička“, tři hvězdy“ a další. 

Zahraje 10 melodií a zazpívá 5 českých písniček

SEZNAM MELODIÍ
1. Shoo Fly
2. The Entertainer
3. Bicycle Built for Two
4. Did You Ever See a Lassie?
5. Froggy Went a Courtin'
6. Teddy Bears' Picnic
7. Aiken Drum
8. Animal Fair
9. Polly Put the Kettle On
10. Alphabet Song

PÍSNIČKY
1.
Toč se, toč
a pevně se chyť.
Rád a rád a rád to máš.
Tak s kamarády jdem si hrát.
2.
Fííí, fííí....fííí, fííí
Točím, točím, roztáčím
3.
Žába si skáče hop a skok
Já se to učím celý rok
4.
Méďa, Méďa
točící ruské kolo má moc rád
5.
Vyleť, vyleť do oblak,
přece to umíš, vždyť jsi pták

 

Všechny fráze, písničky a básničky jsou namluveny jasnou, srozumitelnou a čistou češtinou. Děti se tak nejenom učí říkanky, ale zároveň se učí správně vyslovovat a mluvit. To je hodně důležité.

Na závěr malé shrnutí.

Jsem moc ráda, že u VTECH myslí už na ty úplně nejmenší děti.

Hračka Ruské kolo je vhodná pro děti už od 6 měsíců.

Je to hračka krásně barevná, promyšlená do nejmenších detailů. Děti si mohou s hračkou hrát s vypnutým i zapnutým zvukem (provoz na 12AAA baterie - to jsou ty mikrotužkové).

Hračka je z pevného, velmi odolného plastu. U VTECH totiž vědí, že nejmenší děti ještě nemají vyvinutou jemnou motoriku a hračky jim často padají. Za dobu, co s vnukem hračku zkouším mu spadla hodněkrát na podlahu, a nikde se nic neodlomilo, nepoškodilo – hračka je bez jediného škrábance. Prostě kvalitní materiál.

Hračka je nejen bezpečná, ale i hygienicky vhodná pro malé děti, které všechno strkají do pusinky. Tuhle hračku prostě opláchnete, nebo otřete hadrem nebo ubrouskem (jen pozor na reproduktor).

Bezpečnostní přísavka drží hračku na místě, takže si s ní mohou děti hrát, aniž by hračka stále padala. To ocení hlavně rodiče dětí kolem jednoho roku. Děti mohou chodit kolem stolku, kde je připevněná hračka a hrát si s ní, a kolo stále krásně stojí na místě.

Mám moc ráda, když hračky jsou krásné, bezpečné, dětem se líbí a zároveň je něco učí. Přesně takové jsou hračky od VTECH. Opět jsem se přesvědčila, že VTECH hračky jsou prostě super.

Doporučené pro děti od 6 do 24 měsíců
2 AAA baterie jsou součástí
Rozměr včetně balení: 20x21,5x9 cm
Rozměr výrobku: 14x20x7,5 cm

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Ruské kolo VTECH

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: eshop VTECH

 

RC auto Land Rover Trail 1/12 RTR 4WD, kamufláž

 

Protože se blíží vánoce, hledáme všichni tipy na dárky. Já nejsem výjimkou, a proto vám představím skvělý tip na dárek nejen k vánocům.

RC auto Land Rover Trail 1/12 RTR 4WD v barevném provedení kamufláž z eshopu RC Profi.

Tohle auto udělá radost malým klukům, i dospělým mužům. Upřímně musím říct, že u nás doma je o RC auta vždycky velký zájem, a dospělí ho někdy dětem ani nechtějí půjčit.

Nebudu se u auta pouštět do žádných velkých specifikací – jsem laik, a popíšu ho tedy z pohledu uživatele – začátečníka.

RC auto Land Rover Trail je v měřítku 1:12, je to of–roadově určený model RC auta, který zvládnou začátečníci, ale radost udělá i zkušeným RC pilotům.

Tenhle typ auta jsem vybrala nejen proto, že je to bestseler mezi „teréňáky“, ale hlavně proto, že můj muž je voják, a tímto typem auta jezdil na vojně opravdu často (jezdil v Landroveru LR 90).

Když jsem autíčko vybalila z krabice, úplně mu zajiskřily oči a hned se mu začal věnovat. Vychrlil na mě ohromné množství informací – některým jsem ani nerozuměla, ale některé postřehy vám všem napíšu.

Pochvalu má auto za shodu karoserie s originálem. Protože manžel auto dobře zná, byl velmi spokojený s tím, že auto se s originálem opravdu shoduje. Jediný rozdíl je asi ten, že originál Landrover má vzadu červená světla. Pokud by výrobce použil červená koncová světla, byl by model dokonalý.

Mě k dokonalosti trochu chybí zasklení oken. Tím, že je model otevřený, a jezdíme s ním v terénu, zbytečně dovnitř padá listí, klacíky a kamínky.

RC auto Land Rover Trail má opravdu nízkou váhu – dostane se tak terénem opravdu skoro všude.

Auto je hbité, obratné, má velký rejd. Má opravdu kvalitní měkké pneumatiky, tím i lepší adhezi – prostě jezdí fakt dost dobře. Náhradní plnohodnotná pneumatika je v zadní části vozu.

Fajn je, že k modelu lze dokoupit i tuningové kovové díly. Třeba nápravy, kardany je možno nahradit kovem. V této fázi ale zatím u nás doma nejsme.

Auto má ve výbavě náhradní pastorek – to si moc dobře.

Velké plus u RC auto Land Rover Trail je trim řízení – u výrobků této cenové kategorie není příliš běžný, a řízení je díky tomu opravdu pohodička.

Ovladač je lehký, ergonomický a dobře se drží. Mě tedy chvíli trvalo naučit se ho ovládat, manžel a vnuk ale jezdili hned dobře. Oběma padl ovladač přesně do ruky.

Ve vozidle je velmi kvalitní akumulátor. Díky univerzálnímu konektoru lze použít jiný, náhradní, nejsme tedy při jízdě nijak omezováni časem. I umístění akumulátoru je promyšlené. Je totiž pod kapotou, a tím je k němu skvělý přístup – žádné šroubování. Zároveň je tím i krytý při jízdě mokrým terénem a prachem.

Protože auto je opravdu lehoučké, tak akumulátor zároveň trochu zatíží přední část auta, a to jede lépe. V nerovném terénu se díky tomu nepřevrací – další z dobře promyšlených detailů.

Motor v autě pohání všechna čtyři kola.

Auto má skvělá péra – tuningové odpružení. Díky tomu se terénem řítí jako blesk a s nerovnostmi nemá žádný problém. Jede až 15 km/h.

Prima je u auta i osvětlení – pomocí LED diod. Autíčko v šeru svítí, což oceňuji hlavně, když se stmívá. Když jsme jezdili v lese, díky kamufláži se nám auto občas opravdu dobře schovalo, takže světýlka nám ho pomohla objevit.

Pokud bych měla shrnout, jak se nám s autem jezdí, tak musím říct, že skvěle. Moc mě potěšilo, že auto zvládnu ovládat i já, jako začátečník. Díky ovládání můžu plynule zvyšovat a snižovat rychlost auta, skvěle se s ním zatáčí.

Auto jsme testovali v různých terénech. Projeli jsme ho lesem, po polní cestě a okraji pole, i mezi mokrým podzimním listím.

Auto je i lehce voděodolné – to jsme vyzkoušeli v dešti, který nás nečekaně přepadl. Auto jezdilo v pohodě dál, je jen škoda, že pršelo i dovnitř auta – okny. Lehký déšť mu tedy neuškodí, do louží a vody ale jezdit nemůže – plně voděodolný totiž model není. Těším se, až auto vyzkoušíme někde na sněhu.    

                                                                                                                                   

Celkový dojem z auta je velmi příznivý. Je to auto vhodné pro úplné začátečníky, bavit bude ale i pokročilé.

Auto je tedy vhodné pro malé i velké RC nadšence.

Jak už jsem zmínila, manžel jako voják hodně Land Roverem jezdil. Auto jako takové tedy velmi dobře zná do všech detailů.

Velmi vyzdvihuje propracovanost celé karosérie RC modelu auta – je to opravdu velmi věrná kopie originálu.

Tohle auto dostal jako dárek, a s vnukem i s dědou si ho opravdu užívají. Mně se s ním také velmi dobře jezdí, a dost mě to baví. Auto totiž opravdu dobře zvládá nerovnosti v terénu, takže to není jen takové to nudné ježdění dopředu a dozadu.

Protože tohle auto skvěle zvládá jezdit venku – povedla se nečekaná věc- Land Rover Trail vytáhl mého staršího vnuka a jeho kamarády od počítače. Chodí teď s autem ven a staví mu různé překážkové dráhy v terénu. Myslím, že i ostatní kluci si tohle auto budou přát pod stromeček – jsou z něj celkem dost nadšení. Díky tomu, že auta se navzájem neruší, budou moct jezdit společně všichni najednou. Doporučuji tedy tohle auto i pro teenagery – celkem je to opravdu chytlo.

Pár technických informací – ty si nebudu nijak vymýšlet, okopíruji vám je sem, protože tady je třeba být přesný.

Klíčové vlastnosti:

 • Stejnosměrný motor
 • Měřítko 1:12
 • LED osvětlení
 • Plně proporcionální ovládání
 • Pohon všech čtyř kol 4WD
 • Volantový vysílač 2,4 GHz
 • Kovové převody předního a zadního diferenciálu
 • Měkké gumy s lepší přilnavostí a trakcí
 • Šasi z hliníkových profilů
 • Doba jízdy okolo 60 minut dle typu jízdy
 • Délka: 33 cm
 • Šířka: 16 cm
 • Výška: 20 cm
 • RTR - Ready to Ride

 

Obsah balení:

 • RC auto Land Rover Trail 1/12 4WD, kamufláž
 • Arch samolepek
 • Doplňky
 • Vysílač 2,4 GHz
 • Akumulátor Li-Ion 7,4 V 1200 mAh
 • USB nabíječ
 • Manuál

 

Pokud si chcete auto prohlédnout, přečíst si o něm technické informace, nebo si ho koupit, klikněte zde: RC auto Land Rover Trail 1/12 RTR 4WD

Celý sortiment eshopu najdete zde: RCprofi.cz

 


Neposlušný míček.

 

Dnes bych vám ráda představila hračku Neposlušný míček od společnosti VTECH.

Nedávno jsem si vám tak trošku postěžovala, že je celkem velký problém sehnat kvalitní, bezpečnou a zdravotně nezávadnou (a přitom hezkou) hračku pro úplně nejmenší děti.

Mám ale v záloze hračku Neposlušný míček, kterou jsem objevila u mé oblíbené společnosti VTECH, která je perfektní už pro ty nejmenší děti od 6 měsíců.

Čekala jsem s touhle hračkou na předvánoční období, protože je to naprosto dokonalá hračka pod stromeček.

Tahle hračka je nejprodávanějším bestsellerem společnosti VTECH, a já se vůbec nedivím.

Jak už jsem zmínila, na trhu moc hraček pro nejmenší není – tedy je, ale ne takových, jaké si představuji.

Od hračky pro nejmenší očekávám samozřejmě to, že se bude dětem líbit, to je nutné. Zároveň ale jsem ráda, když hračka děti k něčemu motivuje, něco nového je učí, aniž by o tom věděly. No a ta nejdůležitější věc je bezpečnost hračky.

Já mám doma pro vnuky už hodně hraček od VTECH. Je to moje oblíbená značka, protože vím, že se na ni mohu spolehnout.

Spolehnout proto, že všechny VTECH hračky, jsou z pevných, zdravotně nezávadných materiálů, splňujících ty nejpřísnější bezpečnostní i zdravotní atesty a normy.

Jsou to hračky bezpečné. Za ty tři roky, co mám pro vnuka VTECH hračky se mi ještě nikdy nestalo, aby se na hračce něco ulomilo, nebo poškodilo. A to ani v případě, že s ní vnuk nezacházel příliš šetrně.

Malé děti totiž nemají ještě tak dobře rozvinutou motoriku, a hračky jim často padají na zem, nebo se o autíčka opírají celou vahou těla – protože jinak prostě stabilitu neudrží.  Na hračkách ale ani po všech těch pádech a karambolech není vidět naprosto žádné poškození, ani poškrábání. Dokonce ani na autech, které vnuk sebou nosí na písek, a tam si s nimi hraje spousta malých dětí. Prostě kvalita, na kterou (jak už vím) se můžu spolehnout.

To je pro mě důležité hlavně teď, pro nejmladšího vnoučka.

Má teď období – jak já říkám –„Bum a prásk“.

Je mu sedm měsíců, takže do každé hračky plácne, hází ji na zem, nebo se za ní zkouší plazit. No, a když se k ní doplazí tak: „Bum a prásk“. I tohle období je pro děti velmi důležité. Učí se ovládat motoriku, a koordinaci pohybu. To jim dá dost práce. Nám se to nezdá, někdy jsme možná naštvaní, když po desáté podáváme hračku hozenou na zem – ale i tato fáze je pro děti a jejich vývoj důležitá. A když si mohou takovou motoriku pocvičit formou hry a hraní si, je to bezva.

Hračka Neposlušný míček je taková ta hračka, která s dětmi – jak se říká – roste.

Jinak si s ní bude hrát 6 měsíční dítě, jinak dítě dvouleté – všechny děti ale tuhle hračku budou milovat, každá věková skupina si na ní najde to, co ji baví.

Neposlušný nezbedný míček je hračka z velmi pevného plastu, ozdobená barevnými stužkami, a plastovými zvířátky, která po zmáčknutí děti něco učí.

Hračku zapnete a vypnete pomocí žlutého tlačítka, které zároveň reguluje hlasitost zvuku hračky.

Na horní části hračky je průhledné kolečko s kuřátkem. Kolečko bliká a točí se. Protože na kolečku sedí malé žluté kuře – děti ho mohou chytat, když se točí. Věřte, že pro děti, které ještě nemají rozvinutou motoriku je to pořádně těžký úkol, a je to pro ně tak trochu výzva.

Po zmáčknutí fialového slona s číslem 3 se ozve sloní troubení. Zároveň když míček vyzve ke zmáčknutí trojky, děti mačkají fialového slona.

Další zvířátko je liška. Ta zvuky nevydává, ale je pohyblivá. Tady se děti učí chytit zvířátko mezi dva prsty a pohybovat s ním.

Ve žlutém trojúhelníku s číslem 2 je opička. Ta vydává opičí zvuky. To se moc líbí staršímu vnukovi, takže pak hopsá jako opice a dělá „uuaa“. Když míček děti vyzve ke stisknutí dvojky, musí vyhledat tento žlutý trojúhelník.

Zelené ozubené kolečko se zebrou nevydává automatické zvuky, jen když s ním děti otáčejí, tak chrastí.

V oranžovém čtverečku s číslem jedna je lvíček. Po stisknutí řve jako lev (nebojte, celkem potichu), a toto políčko děti mačkají, když je míček vyzve ke stisknutí jedničky.

Míček po zapnutí roztočí kuřátko, rozbliká se a začne zpívat.

Už samotné blikání se vnoučkovi moc líbí.

Víc se mu ale líbí písničky, říkanky a krátké větičky, které jsou nazpívané a namluvené perfektní, srozumitelnou češtinou.

Pokud je tedy starší děti budou po míčku opakovat, zároveň si procvičí výslovnost. Třeba logopedické říkanky děti při nacvičování s rodiči nebaví, ale po hračce je opakují rády.

Tento míček umí zpívat české písničky – hraje 15 melodií, vydává zvuky zvířat, pojmenovává tvary, učí počítat do tří.

Všechny větičky nebudu vypisovat, jen namátkou: „Lez, nebo utíkej za svými kamarády – zvířátky!“ „Můžeš stisknout trojúhelník?“, „Slon má rád číslo tři“, „Můžeš stisknout trojúhelník?“ a další.

Písničky jsou dvě.

Písnička 1

Koulej, koulej, koulej míč, se zvířátky si hrej.
Jejich jména, barvy, čísla hravě rozeznej

Tahle melodie je velmi chytlavá. Nedávno jsem se v obchodě při nákupu přistihla, že jdu, a pozpěvuji si „Koulej koulej…“ Tu písničku prostě nedostanete z hlavy.

Písnička 2

Já mám tady všude kolem samá zvířátka.
Zebra, klokan taky pták, lev a slon a opice,

Já mám tady všude kolem samá zvířátka.

 

Písnička č. 2 je na melodii Já mám koně, vraný koně, takže melodii děti dobře znají, a písničku se rychle naučí.

A nakonec si nechávám to, čím je hračka tak výjimečná, a proč se jmenuje Neposlušný míček. Já bych ho možná pojmenovala neposedný – nevydrží na místě nikdy dlouho.

Hračka má totiž v sobě čip, díky kterému se sama kutálí ze strany na stranu, a umí se i odrazit od překážky.

To je úžasné pro děti, které se učí plazit a lézt. Hračka je blikáním, zpíváním a svým pohybem stimuluje k lezení. Děti se snaží na hračku dosáhnout a chytit ji. Třeba za barevné mašličky. Dá jim to spoustu práce, ale ta radost, když míček chytí…

Bezva je tento pohyb i pro děti, které se učí chodit. Hračka blikáním a pohybem na sebe dítě upozorní, přitáhne jeho pozornost a děti se k ní snaží dojít.

To je prostě báječný nápad. Tím, že se hračka pohybuje pokaždé jiným směrem, a poutá na sebe dětskou pozornost, je pro děti opravdu zábavná.

Díky tomu pohybu si s ní vydrží hrát opravdu dlouho. Tak dlouho, že si maminky stihnou dokonce i vypít teplou kávu, což je na mateřské dovolené skoro zázrak.

Hodně oceňuji extrémně vysokou odolnost materiálu – to je u hraček pro nejmenší děti opravdu moc důležité.

Hračka je na 3 AA (tužkové) baterie, které jsou součástí výrobku, a mluví krásně a srozumitelně česky.

Vůbec se nedivím, že tenhle míček je nejprodávanější VTECH hračkou v celé historii firmy.

 Je to totiž hračka krásná – barevná, takže se dětem líbí, a zároveň chytrá, a děti něco učí.

 I já si musím přiznat, že mě tahle hračka baví – po prvním puštění jsem se trochu lekla, že mi míček vyskočí z ruky – je opravdu neposedný, a na místě nezůstane nikdy dlouho – tedy pokud ho nevypnete.

Míček baví mého sedmiměsíčního vnuka, rád si s ním hraje i ten tříletý. A já se nemusím ničeho bát, protože hračka je naprosto bezpečná – jen tedy dávejte pozor, pokud máte mrňouska na klíně, aby s hračkou nehodil někam do skla – ten plast je opravdu kvalitní a pevný, sklo by asi nevydrželo.

Jsem z tohoto míčku velmi nadšená, a pokud máte malé dítě, které se učí lézt, nebo chodit, je to pro něj ideální tip na dárek (nejen) pod stromeček.

Míček si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Neposlušný míček

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop VTECH


Hračky pod stromeček od Mikro Trading  - logem ducha jsou hračky testované a bezpečné

 

Přípravy na vánoce jsou v plném proudu. Začínáme péct cukroví, a také hledáme tipy na vánoční dárky.

Nakupování dárků mě baví.

Hlavně mě baví vybírat hračky pro vnoučata. V tom se vyžívám. Asi si tím tak trochu kompenzuji svoje dětství, kdy výběr hraček v obchodech nebyl tak velký – byl velmi omezený. Hračky jsme měli hezké, ale s nabídkou hraček pro dnešní děti se to nedá srovnávat. Proto chodím ráda do hračkárny a jen se dívám. Na internetu nakupuji samozřejmě také, ale ta atmosféra v hračkářstvích je prostě jedinečná. Jsem tam jako okouzlená malá holka a je mi fajn.

 Občas nevím, na kterou hračku se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

 

Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco. Pro kluky i pro holčičky.

Lehké to nebylo – těch hraček je tolik. Ne všechny jsou ale kvalitní. Jsou možná krásné, to ano –bezpečné ale být nemusí.

Proto je dobré vybírat hračky od prověřených prodejců a dovozců. K takovým patří společnost Mikro Trading. Takové hračky poznáte lehce – jsou označeny logem ducha.

Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu.

 Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty.

Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné.

S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají vždycky bezpečně.

Jak už jsem zmínila, hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení, ale hlavně jsem sledovala, jaká bude reakce vnoučat na danou hračku.

 Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. Když je hračka krásná, a zároveň podporuje dětskou fantazii a vývoj, je to prostě ideální.

Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading.

Nejvíc ze všech hraček mě upoutaly hračky z kolekce Kids Globe Farming. A nejenom upoutaly – jsem z nich nadšená!                                                                  

Tahle kolekce hraček je prostě dokonalá.

Obsahuje velké množství hraček různých druhů. Můžete je různě doplňovat a tak rozšiřovat možnost hraní si. Je to přesně taková hračka, kterou bych jako malá chtěla mít. Kromě hraní si učí děti spoustu užitečných věcí – třeba o zvířatech.

Já jsem vybrala pro vnuka takovou klučičí sestavu. Je tam velká stáj postavená z dřevěných částí.

Ta stáj je opravdu jako stáj opravdová. Není třeba ji popisovat - obrázek mluví za vše. Jednoduchá, hezká a praktická hračka ze dřeva.

Prohlédnout, nebo koupit si ji můžete například zde: Stáj Globe farming

 

Do stáje samozřejmě patří zvířata. Já mám momentálně pro vnuka koně, ještě budu ale pořizovat další – jako krávy a prasátka. Prostě aby ten náš statek byl dokonalý.

Koníky si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: Koníci v sadě 4 ks

 

K hospodářské budově patří samozřejmě i stroje. U nás momentálně „letí“ traktory. Pořídila jsem tedy vnukovi dva.

Jeden traktor je na vyvážení hnoje, a ten je klasický – mechanický.

Traktor je s vozíkem (sklápěčkou) a je na volný chod. Tedy zacouvat a pustit, traktor pojede.

Prohlédnout, nebo koupit si ho můžete třeba zde: Traktor Set 1:24

 

Druhý je nakladač a je to RC traktor na dálkové ovládání. Přeci jen děti mají tyhle hračky na ovládání rády, takže vím, že traktor, který si bude vnuk dálkově sám ovládat a pracovat s ním bude mít úspěch.

Traktor má nakladač, a je dlouhý 27 cm (celková délka.

 • RC traktor s čelním nakladačem
 • Model na dálkové ovládání systém RADIO CONTROL 2,4 GHz
 • Středně velký ale spolehlivý RC model
 • Model je vhodný pro všechny vnitřní i venkovní suché terény
 • Manuální zvedání a sklápění nakladače
 • Elektronické funkce, jízda všemi směry, LED světla
 • K traktoru lze připojit do zadního závěsu další příslušenství GLOBE FARMING v daném měřítku
 • Materiál modelu kvalitní ABS plast

Funkce modelu :

 • Jízda : dopředu, dozadu, vlevo, vpravo
 • Osvětlení LED a zvukové efekty : ano
 • Dosah modelu : max. 5 m
 • Max. rychlost : 2 km/hod
 • Tlačítko centrálního vypnutí všech funkcí : ano
 • Kabel USB dobíjení : ano

Hračku si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: RC Traktor Farming

 

Spoustu těchto hraček a doplňků z této kolekce hraček najdete třeba na Heuréce, ve vyhledávači, hodně je jich ale třeba zde: hračky Kids Globe Farming 

 

Protože máme doma samé vnuky, je jasné, že většinou u nás převládají auta. Ta prostě nesmí chybět.

I tady má Mikro Trading v nabídce skvělá a přitom bezpečná auta.

Vybrala jsem z kolekce Kids Globe Traffic auta, která udělají radost každému klukovi. Auto policie, auto záchranné služby a hasičské auto.

Auta jsou na zpětný chod – stačí tedy popojet dozadu a pustit, a auto vyrazí na cestu.

Zároveň na střeše mají auta tlačítko, kterým se spustí houkačky a signály- světelné i zvukové.

 Modely záchranky a policie jsou kovové – takže opravdu nerozbitné.

Zároveň si kluci mohou otevřít přední i zadní dveře – perfektní nápad. Auto hasičské je kombinací kovu a plastu, a má pohyblivý žebřík.

Já jsem vybrala tato tři autíčka, na výběr je ale velká spousta těchto kovových Traffic modelů. Najdete je například na tomto eshopu po kliknutí zde: Banalita.cz auta Traffic

 

Abych nezapomněla na holčičky, i pro ně tu mám pár hraček, které mě zaujaly.

Jednou z nich je Barbie – ta asi nechybí v žádném dětském holčičím pokojíčku.

Když jsem byla malá, Barbie ještě u nás ke koupi nebyly, proto mě velmi zaujalo, když jedna holčička přivezla z dovolené v zahraničí právě tuto panenku.

Mohla jsem na ní oči nechat, a hodně jsem po ní toužila. Jenže v obchodech prostě nebyly. Proto jsem svým dcerám Barbie kupovala ráda – tak trošku jsem si plnila a plním dětský sen.

Barbie tedy nechybí ani v tomhle článku.

Je to Barbie Maminka – těhotná Barbie a miminkem. Nádherná hračka pro každou malou maminku.

Panenka je kloubová, takže se s ní dětem dobře hraje.

Nabídku Barbie panenek, včetně těhotné najdete například zde: panenka Barbie

 

Moje dcery měly vždycky rády hračky zvukové. Dnes se vyrábějí hezké mluvící panenky. Je moc fajn, když si děti mohou se svou hračkou povídat, nebo zpívat. Rozvíjí to fantazii, učí to děti správně vyslovovat.  Každá panenka říká jiné věci, takže holčičky každá panenka moc baví.

Já jsem vybrala panenky dvě.

Panenka Rozárka je panenka látková.

To, že je látková znamená, že je krásně ohebná, a hlavně lehoučká.

Je tedy vhodná pro ty úplně nejmenší maminky, které ještě nemají vyvinutou jemnou motoriku, a hračky jim padají z ručiček.

Díky materiálu, a měkkému tělíčku i hlavě, je tato panenka vhodná i do postýlek. Oproti plastovým panenkám děti netlačí, ani když s nimi spinkají.

Panenka mluví hezkou, čistou češtinou. Zpívá například písničku „Měla babka čtyři jabka“.

Panenka Rozárka je vyráběna s různými barvami vlasů – žluté, hnědé a rezavé. Všechny jsou nádherné.

Panenka měří 35 cm

Panenku si můžete prohlédnout a koupit třeba zde: panenka Rozárka

 

Panenka Sofinka je také česky mluvící.

Vybrat si můžete mezi hnědovláskou a blondýnkou.

Tato panenka je mrkací, to se dětem líbí. Panenka měří 31 cm

Tato panenkami látkové tělo a umělohmotnou hlavičku. Vlásky má spletené do copánků, malé holčičky si ale ty vlásky mohou česat podle vlastních představ.

Panenka mluví čistou češtinou, například: „Měla babka čtyři jabka“, „Ahoj Já jsem Sofinka“, „Babičku mám moc ráda, naučila mě básničku“ .. a další.

Panenku si můžete prohlédnout, nebo koupit zde: panenka Sofinka

 

Na závěr jsem si nechala dvě třešničky na dortu.

První je Fizzy Volcano – to je taková ta hračka, co nemá úplně výchovný efekt, ale děti ji milují.

Tahle hračka je pro starší děti (od 5 let). Smíchá se prášek s vodou a pak už se probudí vulkán. A taky je tam dinosaurus – víc děti ke štěstí nepotřebují.

Tuto hračku najdete třeba zde: dinosauří sopka

 

Úplně nakonec jsou tu Dinosauři. Nejoblíbenější zvířata kluků i holek.

Celá tahle hračka se jmenuje celkem dlouze: Crazy Dino Lava Slime Squishy

Celý tento složitý název znamená jen tyto čtyři věci vejce, dinosaurus, sliz a prsten.

Víc asi nemusím dodávat. Jakmile hračka obsahuje sliz, jsou děti nadšené. A sliz v kombinaci s dinosaurem, to je prostě paráda.

Dinosaurů je ve vejcích 8 typů – takže děti nikdy neví, jaký dinosaurus bude v jejich vejci. Pak stačí rozbalit, zmáčknout vejce, vytlačit sliz a dinosaura. Zábava je zaručena.

Nikdy jsem, jako dospělý člověk nepochopila, co děti na hračkách se slizem fascinuje, ale je to pro ně zaručeně top hračka.

Vejce se slizem jsou z hračkářství, takže až půjdete nakupovat, rozhlížejte se.

Pokud tedy na vánoce chcete nakupovat hračky pro svoje děti, nebo vnoučata, vybírejte hračky s logem ducha.

Jakmile je na hračce logo ducha, nemusíte se bát, že jste nekoupili dobře. Jsou to hračky vyzkoušené, bezpečné, splňující i ty nejpřísnější normy a bezpečnostní certifikáty.

 Je na nás, dospělých, abychom dbali na to, aby hračky byly bezpečné – často jsou hračky velmi líbivé, ale dětem mohou ublížit, na to dávejte pozor..

Hračky dělají dětem radost.  Hraním si, se děti zábavnou formou učí poznávat svět, podporují myšlení a fantazii.

Já tedy hodně doporučuji hračky Kids Globe Farming. Jsou to hračky zábavně vzdělávací, a proto pro děti velmi vhodné. Jsem z nich velmi nadšená.     

Ať už ale vyberete jakoukoliv hračku, dětem udělá radost. A v podstatě udělají radost i nám. Vždyť co je hezčího, než vidět u stromečku šťastné děti.


VTECH chytrý pejsek

 

Většinou vám od společnosti VTECH popisuji hračky pro kluky.

Tentokrát ale představím nádherného chytrého pejska, který se hodí pro kluky i holčičky.

Tak trochu jsem si ho nechávala jako tip na vánoční dárek. Je to totiž přesně taková hračka, kterou budou malé děti milovat.

Pamatuji si dodnes na svého plyšového zeleného medvěda, kterého jsem sebou nosila všude, dokonce jsem ho vozila v kočárku místo panenky. Byl to můj ochránce, jemu jsem šeptala všechna svoje tajná přání. S ním jsem si povídala. Milovala jsem ho celou dětskou duší, a jediné, po čem jsem toužila, bylo, aby si se mnou někdy začal taky povídat - když může mluvit kocour Mikeš, proč by nemohl můj medvěd. Byl pro mě tak důležitý, že si ho pamatuji dodnes.

Každý z nás má ve vzpomínkách z dětství nějakou takovou hračku, na kterou nezapomene.

Tenhle chytrý pejsek Jackie bude pro děti právě takovou hračkou, na kterou nezapomenou. Umí tolik věcí…

Můžou si s ním povídat, hrát, můžou s ním spinkat, smát se i plakat. Prostě kamarád na celé dětství.

Jako všechny hračky VTECH i tenhle chytrý pejsek splňuje všechny, i ty nejpřísnější certifikáty bezpečnosti. U téhle hračky nemusíte mít obavy, že by si děti s ní ublížily. A to ani ty nejmenší od jednoho roku. Pejsek je z jemného, příjemného plyše, a všechny části jsou na něm vyšité – takže děti nemohou nic odloupnout, ulomit, nebo spolknout.

Jediná vystouplá část na hračce je plastový obojek, který děti mačkají a přepínají tak funkce.

Pejsek po zapnutí zaštěká, představí se, a zamává oušky. To je jediný pohyb, který pejsek dělá.

Hračka chytrý pejsek je hračka interaktivní – děti učí a vzdělává zábavnou formou – hrou.

Děti se tedy učí, aniž by to věděly. Tenhle pejsek totiž umí více než 150 písniček, melodií, říkanek.

Všechny říkanky, pohádky i písničky jsou namluveny perfektní, čistou a srozumitelnou češtinou. To je u všech hraček VTECH samozřejmostí.

Díky tomu se děti mohou procvičovat logopedicky. Pokud budou pejska napodobovat v mluvení, je to tak trošku, jako by byly na procvičení u logopeda. Na takovém sezení některé děti nerady spolupracují, protože je to nebaví. Pokud ale opakují po hračce, je to pro ně hra, a tedy i zábava.

Hračka dětem rozšiřuje slovní zásobu. V písničkách je pak učí rytmus a různé melodie.

Nebudu vám všechny písničky a říkanky vypisovat. Je jich totiž opravdu hodně. Dokonce pejsek umí i pohádky.

Mého vnuka i mě nejvíc asi baví pohádka, kde pejsek vyzve děti, aby řekly zvířátko, které mají rády, a pejsek pak vypráví pohádku, do které vkládá název zvířátka namluvené dítětem. Vnuka to baví a vždycky se u toho srdečně směje. Je to prima nápad.

Zvuky u hračky lze spustit buď blikajícím obojkem, nebo tlačítky umístěnými na třech tlapkách. Poslední tlapkou můžeme pejska vypnout.

Teď na ukázku pár říkanek a písniček, je jich ale v pejskovi mnohem víc.

„Ahoj, já jsem Jackie, pojďme si hrát“, „Řekni mi něco hloupého, a já to po tobě zopakuji!“, „Stiskni můj obojek, pojďme si povídat!“. „Když jsem šťastný, mávám ušima, ty to taky zkus…zamávám, zamávám, zamávám já, a pak ty, tak zamávej si můj kamaráde, můžem si hrát celý den!“, „Čas na pohádku, udělej nějaký zvuk – a začne pohádka se zvukem, který dítě udělalo“, „Naučíš mě nějakou písničku?“….

Pejsek má i funkci opakování slov po dětech (to je fajn, dítě se slyší, jak vyslovuje).

Pejsek učí čísla – třeba zaštěkej 5x – a ozve se počítání a štěkání.

Děti se s hračkou naučí celou abecedu – v písničce ji pejsek celou přezpívá. Při melodii se totiž děti písmena naučí snadněji a rychleji.

Jak říkám – pejsek toho umí hodně – více než 150 zvuků, říkadel, slov a melodií.

Tenhle pejsek prostě bude velký kamarád všech kluků i holčiček.

Hračka je vhodná pro děti od jednoho roku, a je to taková ta hračka, co s dětmi doslova roste. V každém věku se totiž děti učí jiné věci, vždycky si na pejskovi najdou „to svoje“.

No, a když pejsek nemluví a nemává ušima, je to skvělý kamarád na pomazlení. Vypadá roztomile a je z takového toho „mazlícího“ mikroplyše příjemného na dotyk.

První, co mě napadlo, když jsem pejska viděla, bylo, že bych zase chtěla chvilku být malá holka a dostat tohoto pejska na hraní. Když jsem ho pak zkoušela, co umí, vydržela jsem to hodně dlouho. Tahle hračka je fajn prostě i pro nás dospělé. Možná i tím, že hlas pejska je příjemný (není vůbec uječený), takže nám nevadí ho poslouchat delší dobu.

Určeno pro děti od 1 roku
Rozměr výrobku: 25x27x15 cm
Rozměr balení: 33x36x13 cm
Funguje na 4 LR6/AA baterie (předváděcí baterie jsou součástí)

S tímhle pejskem budou děti šťastné a spokojené, je to bezva tip na dárek, který děti budou milovat, a zároveň se od něj něco nového naučí.

Pokud si hračku chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Chytrý pejsek

 

Celý sortiment eshopu najdete zde: eshop VTECH