pro děti


Tajuplný svět virů a bakterií

 

Prázdniny pomalu končí, blíží se začátek školního roku. Děti se začínají pomalu připravovat na školu. Poslední období prázdnin je vhodné k tomu, aby si děti trošku zopakovaly, co se ve škole naučily, a trošičku si – jak já říkám – zase rozhýbaly zlenivělý mozek. K tomu je ideální číst knihy. Knihy dětem pomáhají s rozvojem myšlení, soustředění, fantazie, hlavně jim ale předávají informace. A informace jsou pro správný vývoj důležité.

Letošní začátek roku bude zase trochu jiný, než jsme bývali zvyklí. Začne se zase řešit testování dětí, a nezbytná ochrana proti koronaviru. Děti jsou z toho otrávené, ale často taky vyděšené a zmatené. Pak je fajn vysvětlit jim, co koronavirus je, jak se šíří, jak vzniká. Někdy v tom teda nemáme moc jasno ani my, dospělí.

Proto je super knížka z nakladatelství Kazda, která vysvětluje svět bakterií a virů formou, kterou pochopí i děti. Kniha se jmenuje Tajuplný svět virů a bakteriíautoři: K. Brensing, K.Linkeová.

Samozřejmě, že v knize není psáno jen o koronaviru, i když je v ní zmíněn a popsán. Děti se tu dozvědí spoustu informací o tom, co jsou to viry a bakterie, které jsou k našemu tělu přátelské, a které vůbec. Zjistí, že bakterie nezpůsobují jenom nemoci, ale jsou důležité i pro fungování některých organismů. Nebo že třeba bakterie mléčného kvašení jsou důležité, protože bez nich bychom si nemohli pochutnávat na jogurtech, tvarohu, nebo sýrech. Laktobacily jsou zase důležité pro správné trávení. Takových užitečných informací je tahle knížka plná.

Dětem je zkrátka velmi srozumitelnou a přitom pravdivou formou vysvětlen celý svět bakterií a virů ve světě, který nás přímo obklopuje.

Je fakt, že biologie mne celkem baví a vždycky bavila. Myslela jsem si, že o virech a bakteriích vím hodně, přesto některé informace překvapily i mne.  Proto jsem si s vnuky knížku s radostí četla a prohlížela i já. Je celkem fajn tuhle knihu číst s dětmi. Hlavně s těmi mladšími. U nás čtení probíhalo tak, že jsme chvíli četli, a pak si o přečteném povídali. Děti měly spoustu otázek, a občas vtipných postřehů k přečtenému.

Tahle knížka z nakladatelství Kazda je moc povedená. Je psaná tak, aby jí děti rozuměly. Je v ní vysvětlena spousta věcí, kterým děti nerozuměly, a možná je trochu i děsily. Všichni během pandemie mluvili o koronaviru. Děti ale znají jenom slovo, představit si, co je koronavirus, ale neuměly. Díky téhle knížce děti zjistí spoustu odpovědí na otázky, které je zajímaly.

Knížka je psaná velmi poutavě, všechny kapitoly jsou krátké, aby jim děti rozuměly a neztrácely se v nich. To je hodně důležité. Tam, kde nestačí slova, je doplněn hezký vysvětlující obrázek. Vlastně u každé kapitoly, na každé stránce mají děti vtipný, upřesňující obrázek.

Tahle knížka se prostě moc povedla, a možná v ní na spoustu otázek najdou odpověď i dospělí.

Kniha je doporučena pro čtenáře od 9 do 99 let. Já jsem ji ale četla i s mladším vnukem, a krásně text chápal, a kde nevěděl, tam jsem mu vysvětlila.

Pokud bych mohla doporučit, takhle knížka by byla určitě fajn i ve školních knihovnách, jako skvělá  pomůcka při učení přírodopisu, nebo biologie.

Anotace: Věděli jste, že některé bakterie se dožily úctyhodných 250 milionů let a jsou to jediné živé organismy, které by dokázaly přežít bez slunce? Nebo že viry máme zakódované v genech a že bez nich by neexistovali savci?

 Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií, o kterém jsme donedávna měli jen velmi mlhavou představu. Bránu do něj nám otevírají biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová. Poutavě nás seznamují s viry, bakteriemi a houbami, vysvětlují nenahraditelnost hygieny a objasňují, jak funguje náš imunitní systém. Pochopíte, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá.

 Pozor: V této knize mají bakterie, viry a houby legrační obličeje s očima, nosem, ušima, pusou a zuby. Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda, ale takto vypadají zábavněji.

 

MOŽNÁ NEVÍTE...

  • že v těle máme více bakterií než buněk
  • proč jsou bakterie nejrychlejší organismy na naší planetě
  • jak naši předkové vynalezli očkování již před miliony let
  • proč někdo onemocní a jiný ne
  • jak lze trénovat imunitní systém
  • že šimpanzi dávají nemocné jedince do karantény
  • proč bychom byli bez mikrosvěta ztraceni
  • které bakterie a viry jsou užitečné…

 

Pokud si chcete tuhle prima chytrou knihu prohlédnout, přečíst, nebo koupit, klikněte zde: Tajuplný svět virů a bakterií.

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte po kliknutí zde: Nakladatelství Kazda.


Rajčatová žába a modrý drak. Nejbarevnější zvířata naší planety.

 

Knihu Rajčatová žába a modrý drak jsem objevila na stránkách nakladatelství Kazda. Kniha mne okamžitě upoutala svou obálkou – obrázky i samotným názvem. Fakt existuje rajčatová žába? A modrý drak? Syn byl odmala přesvědčený, že draci existují. Ty pohádkové bytosti ho přímo fascinovaly, takže už při objevení knihy jsem se těšila, jak k němu přijdu a řeknu:“ Hele, oni fakt existují!“ a ukážu mu modrého draka.

Když jsem knížku držela poprvé v ruce a začala v ní listovat, úplně jsem na modré draky zapomněla. Tolik zvláštních zvířat s barevným peřím, šupinami, nebo srstí. A že jsou to opravdu barvy jasné, syté a výrazné. Úplně mne to prohlížení pohltilo, jen jsem zírala a četla. V knize jsou vyfoceni a popsáni úžasní tvorové – některé ani neznám, a četla jsem o nich poprvé. I když na druhou stranu u některých jsem ráda, že u nás nejsou. Asi by mne dost vyděsilo vidět na naší krásně zelené české louce podivného tvora zářícího barvami.

V knížce se dozvíte, jak na svět vlastně přicházejí barvy, a jak je vnímáme. Proč je příroda tak barevná, a dozvíte se spoustu zajímavostí o více než 250 živočiších naší planety.

Tady jsou kapitoly knihy: Jančící ještěři, Žíhané žabky, Barvitá broučkiáda, Parádníci polokřídlí, Rozmarní rovnokřídlí, Motýlí mámení, Vybočující hmyz, Okouzlující osminožci, Křiklaví korýši, Tenoři v temperách, Mistři mandelíci, Kuriozní kolibříci, Povídaví papoušci, Šarmantní šplhavci, Hraví hrabaví, Holubí hezouni, Kachní krasavci, Rybí rarity, Bílí jako sníh, Černí jako uhel, Plameňáková až svítivě růžová, Krvavě červená až rudá,  Červenooranžová až sluníčková, Od šafránu po citrónovou žluť, Trávová až smaragdová zeleň, Od blankytu po ultramarín, Od fialkové po nachovou.

Než dáte tuhle knížku dětem pod stromeček, doporučuji vám si ji přečíst. Nebo alespoň prolistovat, abyste věděli, co v knize je.  Ono totiž je v ní tolik zajímavostí, že byste ji v danou chvíli dětem ani nepůjčili, četli byste si sami. V knize je opravdu velké množství zajímavostí. Protože na všech stránkách jsou nádherné fotografie krásně barevných živočichů, občas nevíte, kam se dřív podívat, a který je hezčí. Oči skáčou z jednoho na druhého, a vy jen tiše žasnete nad tou krásou. Právě tyhle úžasné obrázky budou rozhodně děti bavit. Jsou tak krásné, že si je děti uloží do hlavy a budou si je pamatovat.

Z knihy Rajčatová žába a modrý drak jsem opravdu velmi nadšená.

Tahle knížka pod stromečkem udělá spoustu radosti. Prohlížet a číst si jí budou s chutí dospělí i děti. Já mám knihu pod stromeček pro vnoučky – už teď se těším na tu radost, se kterou si knihu budeme společně prohlížet a pročítat.

Pokud si knihu chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Rajčatová žába a modrý drak

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte zde: nakladatelství Kazda.

 
 

Little Love – mluvící miminko.

 

Protože mám samé vnuky, většinou pořizuji hračky klučičí, jako auta, pistolky, autodráhy a podobné. Občas je ale potřeba udělat radost nějaké malé slečně. Takovou radost dělám moc ráda. Jako žena mám k holčičím hračkám přeci jen o něco blíž, než k těm klučičím. Pro malé holčičky není nic lepšího na hraní, než panenka.

Protože mám tři dcery, kupovala jsem v životě hodně různých panenek. Byly to hračky ve své době moderní, přesto ve srovnání s dnešními hračkami byly úplně jiné. Když vidím dnešní hračky a ohromný výběr, který v hračkách je, jsem někdy až trochu u vytržení.

Já sama si pamatuji na dobu, kdy jsem byla malá, a v obchodech bylo panenek jen pár druhů. Byly jsme se sestrou štastné, když nás maminka vzala do hračkárny, a tam jsme stály u regálu s panenkami, koukaly na ně a vybíraly, která by byla ta nejlepší. Dokonce si pamatuji, jak vypadala moje první panenka. Byla malá a měla hnědé vlasy v culíku. Připadala mi tehdy nádherná. Ta láska k panenkám mi zůstala napořád. My holky prostě panenky máme rády, i když už jsme dávno dospělé.

Protože se blíží vánoce, a s nimi i čas dárků, chtěla bych vám představit chytrou panenku od VTECH. Prima dárek pro každou malou holčičku – malou maminku.

Je to Little Love mluvící miminko. Je to přesně taková hračka, na jakou si budou holčičky pamatovat i jako dospělé (jako já na svou první krásnou panenku). Ta panenka je nádherná – vypadá jako krásné miminko, a hlavně: umí spoustu věcí.

Panenka Little Love je od výrobce VTECH.

U VTECH pořizuji hračky pravidelně. Mám je totiž léty prověřené. Vím, že jsou to hračky kvalitní, které se hned nerozbijí – jsou vyzkoušené a otestované i na nešetrné dětské zacházení. Jsou to hračky chytré, se kterými i děti nejen hrají, ale zároveň aniž by to věděly, se s hračkami i učí. A co je pro mne velmi důležité – všechny VTECH hračky splňují přísné bezpečnostní normy.  Hračky jsou bezpečné, a jsou z materiálu, který je vhodný pro děti.

Panenka Little Love je vhodná už pro ty nejmenší holčičky. Je velká přibližně 36 cm a je lehoučká. I malé holčičky od dvou let ji  unesou a udrží v ručičkách. 

Panenka Little Love od VTECH patří mezi chytré hračky. Tohle báječné miminko si totiž se svou malou maminkou nejen povídá, ale ono se i vyvíjí.

Můžu vás ujistit, že jsem to zkoušela několikrát. Já jsem z téhle hračky úplně unešená, a budu ji doporučovat všem, kdo mají doma malou slečnu.

Ještě jsem se totiž nesetkala s panenkou, která by byla tak šikovná, že by se vyvíjela. Stačí, aby holčičky splnily věci, které jsou nutné k vývoji miminka, a panenka se posune do vyšší úrovně. Fakt jsem na to koukala dost překvapeně, a tohle vyvíjení panenky bavilo i mne, jako dospělou.

Nejdřív je panenka úplně malé miminko – režim narození.

Nejdřív je třeba vložit miminku do pusinky dudlík. Vytažením dudlíku se miminko aktivuje do režimu narození a zábava a hraní může začít. Hlásek panenky je maminkovský, panenka má menší slovní zásobu, a umí spoustu věcí jako opravdová miminka. Tedy vydává zvuky jako při cucání dudlíku, pití z lahvičky a umí si třeba i říhnout, zívnout, nebo se smát.

Když si holčička s panenkou opravdu hraje, panenka se posune do další úrovně – miminko jí roste. Začne úroveň dvě. Miminko je starší, má trochu jiný hlásek, umí víc slov. Miminko používá vlastní slovní zásobu, ale učí se i slova od dětí.

V další – nejvyšší úrovni panenka umí už zpívat 4 známé české písničky – Holka modrooká, Šla Nanynka do zelí, Spi děťátko spi, a Pec nám spadla.

 Moc se mi líbí i to, že když už děti písničku umí, začne panenka některá slova vynechávat tak, aby je zazpívaly děti. Tím si děti cvičí pozornost a paměť.

Pokud chcete vrátit panenku do prvního stádia, stačí zmáčknout reset. Panenka je pak znovu malým miminkem a její malá maminka se o ni může zase začít starat.

Na panence najdete několik tlačítek: číst, mluvení, péče a hudba

Po zmáčknutí tlačítka „Číst“ se spustí hra se čtením obrázkových knížek – u panenky jsou 3 malé obrázkové knížky.

Podle úrovně vývoje miminka je miminko čte samo, nebo spolu s holčičkami.

 Panenka si s dětmi povídá – třeba řekne: Já budu opakovat po tobě- a děti pak s panenkou mluví, aby po nich opakovala slovíčka. To je super věc jako logopedické cvičení. Pokud děti trochu hůř mluví, můžou si tak procvičovat hrou slovíčka. Zároveň samy hned slyší, jestli slovo řekly správně – panenka jim je zopakuje. Většinou děti procvičování slov z logopedie vůbec nemají rády. Tady je naopak baví. Neberou to totiž jako cvičení, ale jako hru.

Další tlačítko je „Mluvení“ – dítě aktivuje panenku k povídání.

Buď mluví panenka sama, nebo vyzývá děti k opakování. Frází a slov je tu více než 80. Je to tedy spoustu slov, které se děti naučí vyslovovat – panenka mluví velmi zřetelně a čistou správnou češtinou.

Tlačítko „Péče“ přepne miminko do módu, kdy vyžaduje dudlík, lahvičku, pohádku na dobrou noc, nebo pochovat.

Poslední tlačítko je „Hudba“. Tuhle funkci asi není třeba představovat.

Podporuje u dětí rozvoj hudebního cítění, učí je známé české melodie a písničky. Moc se mi líbí u poslední fáze vynechávání kousků písničky – aby tu danou část zazpívaly děti samy. To je bezva nápad. Děti si hned připadají důležitější – musí přeci panence pomoct, aby písnička byla celá.

Nápad panenky, která roste a vyvíjí se podle toho, jak si s ní holčička hraje je báječný. Moc se mi líbí. Je to takové splnění holčičího snu. Každá holčička totiž ráda napodobuje maminku. Chce mít svoje miminko. Když vidí, jak to její miminko „roste a vyvíjí se“, že si s ní povídá, nebo se směje, pije z lahvičky, nebo třeba jen dudá dudlík – je to pro holčičky velká stimulace k dalšímu hraní.

Zpívání známých písniček učí děti melodie a samotné písničky. Panenka umí spoustu slov a říkanek. S holčičkami si povídá. Občas jim sama něco říká, občas je vyzývá k mluvení – a opakuje po nich. Je to prostě panenka mimino, která se svou malou maminkou komunikuje. Všechny ty říkadla, slovíčka, fráze vám ani vypisovat nebudu. Je jich totiž víc než 80, tak by vás to ani nebavilo. Je příkladem: Mami, zazpívej, Mlíčko, Povídej si se mnou, a tak dále.

Panenka umí nahrávat slova, která jí holčičky říkají. To, že panenka nahrává, poznáte podle blikající mašličky ve vlasech. Panenka ale neopakuje vždy všechna slova hned po nahrání. Některá zopakuje. Jiná si nahraje, uloží do paměti a pak použije v jinou dobu hraní. Holčička tak má pocit, že s ní panenka opravdu komunikuje a mluví.

Tahle panenka bude bavit ty úplně malé holčičky, i ty trochu větší.

Ty malé si ji budou chovat – díky měkkému tělíčku ji krásně drží v ručičkách. Procvičí si jemnou motoriku tím, že budou mačkat tlačítka na panence.

 U panenky jsou tři obrázkové knížky – spolu s panenkou se holčičky naučí více než 70 slov. – U nás doma, modrá knížka… Mami čti … Hrát si… Červená knížka… Zvířátka..Žlutá knížka .. jídlo a pití… číst, číst… Tak mluví to úplně nejmenší miminko, řeč se postupně rozvíjí.

Ty starší holčičky pak budou s panenkou plnit úkoly, aby se jim panenka vyvíjela.

Musím přiznat, že jsem tou panenkou úplně unešená.

Docela bych chtěla být malá holka a zažívat to holčičí maminkování“ a hraní si s panenkou.

Hraní si s chytrou panenkou, která by si se mnou povídala, dokonce by mi rostla a vyvíjela se. Opravdu bych si to chtěla zkusit. Já si to tedy zkouším, dost mne to baví, ale je mi jasné, že tahle panenka prostě patří do malých holčičích ručiček.

Tak si ještě jednou pustím všechny funkce a zabalím panenku pod stromeček a už teď se těším na ta rozzářená dětská očička. U téhle panenky vůbec nečekám jinou reakci. Je to prostě taková ta panenka, u které se radost na tváři objeví u každé holčičky, slečny, ale i její maminky. Panenky, to je prostě sázka na jistotu, panenky milujeme ať je nám jeden rok, nebo devadesát let.

Provoz panenky na 2 AA baterie

Video, jak panenka funguje, si prohlédněte zde: panenka na videu -  Little Love od VTECH

 

 

Pokud si chcete panenku prohlédnout nebo koupit, klikněte zde: panenka Little Love

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: hračky VTECH

 


Interaktivní mluvící křeček hnědý.

 

Dnes bych vám chtěla představit interaktivního mluvícího křečka z eshopu Zaparkorun.cz.

Tohoto křečka jsem vybrala jako dárek pro vnuka, který se učí mluvit.

Je to prima hračka pro děti, ale musím říct, že je fajn i jako zábava pro nás dospělé, třeba na párty. Při posezení s přáteli jsme se křečkem, a tím, jak opakuje bavili docela dlouho. Bavili jsme se tak, až nás od smíchu bolelo břicho.

Interaktivní křeček je hračka, která udělá radost dětem tím, že po nich opakuje slova. Když křeček opakuje slovo, kýve u toho hlavičkou (a tak trochu i celým tělem). Pro děti je to fajn zábava. Hračka si s nimi povídá, a dětem se to líbí.

Líbí se to i mě, jako dospělému – kromě hraní se totiž při používání křečka děti učí mluvit. Učí se správně vyslovovat slova a procvičovat si slovní zásobu.

Spousta dětí má logopedické vady, a musí si doma procvičovat různá slovíčka, která jim doporučil logoped. To děti obvykle moc nebaví. Když ale ta slovíčka říkají hračce, je to pro ně zábava. Děti si procvičují řeč hrou, a vůbec to vlastně neví.

Křeček je roztomilý, má hebkou plyšovou srst, která přímo láká k pohlazení.

Velký je pouhých 15 cm a je lehoučký. Děti ho snadno unesou – i ty nejmenší děti si s křečkem mohou hrát, i když zrovna nemluví.

Pokud nechcete, aby křeček opakoval – stačí ho vypnout, a děti si s ním mohou hrát jako s plyšákem.

Provoz hračky je na 3 AAA baterie (nejsou součástí balení)

Interaktivní mluvící křeček z eshopu Zaparkorun.cz  je prima tip na dárek pro děti, i jako vtipný dárek pro dospělé – třeba pro kolegu v práci.

S křečkem si mohou hrát děti samy, ale můžeme se do hry zapojit i my, dospělí. Třeba při procvičování mluvení a správné výslovnosti dětí. Křeček bude kamarád každého kluka i hočičky. Roztomilý, a vždycky připravený si povídat, a zlepšit všem náladu.

Interaktivní mluvící křeček je přesně taková hračka, která udělá spoustu radosti, a přitom nemusí stát tisíce korun. 

Pokud si chcete křečka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Interaktivní mluvící křeček hnědý

Video, jak  křeček funguje si prohlédněte zde: video Interaktivní křeček mluvící – hnědý

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Zaparkorun.cz

 

Můj první kopačák

 

Dnes bych všem, kdo mají doma malé kluky, ráda představila interaktivní míč Můj první kopačák od společnosti VTECH.

Mám malého vnuka. Je mu 15 měsíců, a sotva se naučil chodit, stal se jeho nejoblíbenější hračkou míč. Miluje všechno, co je kulaté, a všechno, do čeho se dá kopat. Svědčí o tom i to, že hned jakmile se naučil říkat máma a táta, bylo jeho další slovíčko:“Kop!“

Dokud bylo venku hezky, mohl si na hřišti a vlastně kdekoliv venku s míčem hrát. V zimě je to ale už horší. Doma místo na hraní s míčem moc nebývá. Tedy místa je možná dost, ale vybavení bytu by dostalo asi pořádně zabrat.

Našla jsem ale pro našeho malého fotbalistu skvělé řešení.

Je to interaktivní, sametově hebký míč od společnosti VTECH.

Možná si říkáte, proč by měl být jiný, než ostatní míče. Odpověď je jednoduchá – míč je lehoučký, hebký, plyšový – tedy si s ním děti mohou kopat i házet, ale míč neodskakuje – nedojde tedy k žádné katastrofě při odražení míče. Tenhle míček se neodráží.

Já tedy o něm mluvím, jako o chlapecké hračce, protože mám doma vnuka. Míč je ale samozřejmě vhodný i pro holčičky. Na házení si, kutálení, nebo při využívání interaktivních funkcí.

Hračka s příhodným názvem Můj první kopačák je hračka – jak už jsem zmínila – interaktivní. Kromě toho, že si s ní děti mohou kopat a házet, je hračka i něco naučí.

Než se budu věnovat funkcím míčku, ráda bych zmínila, že jako všechny ostatní VTECH hračky, i kopačák je hračkou naprosto bezpečnou.

Společnost VTECH vyrábí všechny hračky z naprosto bezpečných materiálů, které splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Všechny materiály jsou pro děti bezpečné. Hračky jsou testované a přizpůsobené potřebám malých dětí. Žádná VTECH hračka neobsahuje malé části, nebo ostré hrany – prostě nic, čím by se děti mohly poranit. VTECH hračky jsou hračky chytré a naprosto bezpečné.

A teď už se budu věnovat roztomilému míčku.

Můj první kopačák, jak už jsem zmínila, je vyroben z hebkého, na omak velmi příjemného plyše. Dětem se dobře drží, a protože je lehký, hrát si s ním mohou i malé děti. Vhodný je pro děti od 12 měsíců, klidně si s ním ale mohou hrát i menší děti.

Kromě plyšového materiálu je na míčku ještě obličej z měkkého plastu. Obličej bliká a svítí.

Materiál obličeje je měkký, takže nemusíte mít obavy, že by něco rozbil, nebo poničil. Vedle obličeje jsou dvě ručičky – oranžová a modrá. Při doteku ručičky šustí.

Jak už jsem zmínila, hračka Můj první kopačák je hračka interaktivní. Umí tedy s dětmi mluvit, vydává zvuky (jako třeba smích), říká zábavné fráze, zpívá dětem písničky.

Super funkce, která se vnukovi líbí, je pohybové čidlo. Čidlo reaguje na pohyb dětí – je to snímač pohybu. Takže když děti běhají kolem míčku, míček začne reagovat. Reaguje ale i na samotný pohyb.

Třeba při kopnutí do míče hračka zavolá: „To byl gól!!“ nebo “ Můžeš mi přihrát? Ale rychle!“  !Moc rád hraju fotbal!“ , „Máš přímý kop!“ , „Můžeš mi přihrát? Ale pomalu!“, „Je čas si jít zakopat!“ a další fráze.

Míček zpívá 3 písničky – hovoří srozumitelně. Velmi zřetelně vyslovuje, a děti tak učí správnou výslovnost. Kromě výslovnosti se děti naučí třeba právě už zmíněné 3 písničky, a také míček hraje 15 různých melodií.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)


1. PÍSEŇ
Je čas na zápas! Vždyť víš..
že míč můžeš vykopnout i výš


2. PÍSEŇ
Sem a tam?
Kam ten míč odkopneš?
Nalevo?
A nebo napravo!


3. PÍSEŇ
Raz,dva,tři, čtyři pět,
fotbal je můj celý svět!
Šest, sedm a osm.
míčem střílím v poklusu.

 

Kromě výslovnosti se děti učí i barvy – například „Moje rukavice jsou oranžová a modrá.“ Nebo Jsem černý a bílý a mám barevné nálepky“. 

Možná vás napadne, že po pár dnech usilovného kopání, a braní míčku do ručiček bude míč pěkně ušmudlaný. Není to problém.

Na zádech má míč suché zipy, tam můžete vyndat hrací modul, a míček vyprat. Bude tak pořád čistý a připravený na hraní.

Provoz hračky je na 2 AAA baterie (to jsou ty menší tužkové)

Rozměr výrobku: 17x17x17 cm


Váha: 0,7 kg včetně obalu

 

Hračky VTECH mám moc ráda. Jsou opravdu chytré, a kromě hraní se děti díky nim i učí nové věci. Třeba výslovnost slov, nové větičky, melodie a nové písničky. S hračkami VTECH si děti procvičují i hrubou a jemnou motoriku. U míčku je to třeba mačkáním obličeje. To, co je pro nás dospělé jednoduché, u dětí vyžaduje soustředěnost, šikovnost a cvik. Každé zmáčknutí je pro děti úspěch, který je odměněn slovy, nebo melodiemi. To se dětem moc líbí, a motivuje je to k dalšímu hraní.

 Kdo by si nešel hrát, když ho hračka zavolá: „Je čas si jít zakopat!“ Tomu nemůže odolat žádný malý kluk.

A nemyslete si, ono i kopání je pro někoho, kdo se nedávno naučil chodit celkem obtížné. I tady se cvičí motorika a stabilita. Děti musí stát na jedné noze a druhou musí kopnout. Občas je to rozhýbe tak, že spadnou na zadeček. Ale šup zas na nohy a kope se dál. Tak si díky hře děti procvičují spoustu dovedností.

Míčkem si mohou děti samozřejmě i kutálet, nebo házet. Právě házení a chytání je pro malé děti velmi obtížné. Trvá dlouho, než se naučí míč chytit, a vyžaduje to spoustu tréninku. Za normálních okolností takový trénink moc nebaví, a děti moc dlouho házení nevydrží. Když se ale při každém hodu míček zasměje, nebo vydá nějaký legrační zvuk – je to motivace ke hře. Za mne prostě super.

Z hračky Můj první kopačák od společnosti VTECH jsem nadšená. Já mám prostě chytré věci ráda. A co je hlavní – líbí se moc i vnukovi.

Občas se stane, že koupíme hračku, která se líbí nám, dospělým, čekáme nadšení, ale děti nic.. To se u tohoto míčku nestane. Vnuka baví od první chvíle, co jsme míč vyndali z krabice. Takže z pokoje se neustále ozývá radostné „Kop!!“ a dvojí smích – směje se vnuk i míček. Tahle hračka se prostě opravdu moc povedla.

Pokud tedy máte doma malého budoucího fotbalistu, kupte mu tenhle míček.  Je to hračka, která děti baví, a máte jistotu, že nic nerozbije.

Pokud si chcete hračku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Můj první kopačák.

Video s představením hračky najdete zde: video Můj první kopačák

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: hračky VTECH


PopPa.design

 

Když jsem v létě objevila náhodou na facebooku stránku PopPa design, úplně mne nadchla. Je to stránka plná dětského oblečení. Ale ne jen tak ledajakého. Je to krásné ručně šité oblečení pro naše nejmenší.

Oblečení je originální, se vkusem navržené a mě se moc líbí. Každý kus je originál, každý je jedinečný.

Doslova jsem se na té facebookové stránce „zasekla“ , prohlížela ušité kousky a v duchu úplně jásala. Každý kus oblečení dělá radost nejen dospělým, ale i dětem – krásné obrázky na oblečení, spousta jasných barev a vzorů – stačí si jen vybrat.

Má vaše dítě rádo mašinky, traktory, Mickey Mouse, nebo třeba krtečka, berušky – to všechno může mít na oblečení. Stačí si vybrat vzor a domluvit se.

Mě se tohle oblečení líbí moc, a je strašně moc důležité, že se líbí i dětem.

Když mají děti na oblečení to, co mají rády, oblékají se s radostí a jsou na ten svůj kousek oblečení pyšné.

Můj vnouček má rád zvířátka. Jakákoliv. Proto jsem mu vybrala vzor se zvířátky. Viděla jsem v nabídce látku s tygříkem. Robinek je taky takové malé kotě – tygřík – hravý a někdy si umí dát nahlas najevo, co by rád. Ta látka se mi líbila natolik, že jsem se rozhodla nechat vnoučkovi ušít mikinu. Mikinu, jakou nemá nikdo jiný, než on.

Když jsem ale dál prohlížela obrázky, a viděla, jak skvěle vypadá mikinka doplněná o kalhoty, rozhodla jsem se ještě pro kalhoty se zvířaty. Kalhot a tepláků není nikdy dost – obzvláště u dětí, které lezou a padají, a pořád je musíte převlékat.

Pak už stačilo jen poslat na facebooku zprávu a domluvit se s šikovnou paní Pavlou, která tyhle krásné kousky oblečení šije. Dohodly jsme se celkem rychle. Já jsem měla přání, a paní se ihned naladila na moji vlnu a přesně pochopila, co od soupravy chci.

Barvu jsem vybrala hořčicovou, nebo možná tmavě žlutou – líbí se mi, že je jasná, je dobře vidět a dítě v ní přímo září.

Domluvily jsme si i termín, kdy bude souprava ušitá, velikost, a to bylo vše.

Když souprava přišla, byla jsem nadšená. Je ještě hezčí, než na obrázku.

Perfektně zpracovaná. Každá nitka je přesně tam, kde má být, vzor přesně zapadá do sebe tak, aby krásně byla vidět celá zvířata. Jsem maximálně spokojená.

Nemohla jsem se dočkat, až vnouček v nové soupravě vyrazí ven.

Když jsem mu soupravu dala, nejdřív jsme samozřejmě museli prohlédnout všechna zvířátka. Dokonce si mikinu i bez zdráhání oblékl.

Tady jsme narazili na menší problém. Nějak jsem nevystihla velikost a objednala jsem ji větší, než bylo třeba.

Takže se omlouvám, že fotky vnuka v oblečení jsou vleže – je to z důvodu, aby mu nepadaly kalhoty. Babička prostě neumí měřit.

Ale to vůbec nevadí. Na jaře, když všechno roste a kvete, bude vnuk v soupravě žluté barvy zářit jako pampeliška. Do té doby doroste.

Oblečení, které jsem vybrala, se mi moc líbí, a určitě nezůstanu jen u téhle soupravy.

 Na stránce jsem viděla spoustu krásných mikin a tepláčků, ale i triček a pyžamek – na nošení doma, venku, nebo třeba do školky.

Všechny výrobky jsou krásně barevné a obrázky jsou roztomilé, takové, které se dětem líbí. Jsem moc spokojená s výběrem látek, a hlavně s kvalitou zpracování.

Tady se mi potvrdilo, že „zlaté české ručičky“ není jen rčení, ale pravda. Paní švadlena Pavla Popová přesně takové zlaté ruce má.

Pokud chcete, aby to vašim dětem (nebo vnoučatům) slušelo, určitě jim pořiďte krásné, na míru šité oblečení, které udělá radost nejen vám, ale hlavně vašim dětem. Bude jim to slušet, a hlavně – budou se rády oblékat.

Pokud si chcete výrobky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: facebooková stránka PopPa.design


Hračky Mikro Trading pro děti všech věkových kategorií.

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

Přípravy na vánoce vrcholí. Zdobíme okna a byty, uklízíme, pečeme cukroví, a hlavně nakupujeme dárky.

Já ráda nakupuji dárky pro děti. Hlavně hračky. V tom se vyžívám. Občas nevím, na kterou se soustředit dřív, která by mohla být ta pravá. Věřím, že jste na tom stejně v té záplavě hraček v obchodech.

Proto pro vás teď mám pár tipů na hračky pro děti, které pod stromečkem udělají radost, a nezruinují vám peněženku.. Vybírala jsem tak nějak pro všechny věkové kategorie – pro každého něco.

Všechny hračky jsem vybírala podle mého uvážení a hlavně jsem sledovala reakce vnoučat. Podle toho jsem vybrala hračky, které měly největší úspěch. A co je pro mne důležité – bavily a baví děti tak, že úplně zapomněly na počítač. Z toho mám velkou radost. Protože když je hračka krásná, a ještě podporuje dětskou fantazii a vývoj, tak je to prostě super. Hlavně v dnešní technické době je fajn, když děti na chvíli odejdou od obrazovek mobilů a počítačů a budou si s radostí hrát.

Všechny hračky, které jsem vybrala, jsou od společnosti Mikro Trading. Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na trhu. Hračky od nich mám vyzkoušené. Je pro mne velmi důležité, že hračky Mikro Trading splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty. Jsou tedy pro děti naprosto bezpečné, a zdravotně nezávadné. S těmito hračkami mám jistotu, že děti si hrají naprosto bezpečně. Hračky MikroTrading poznáte podle loga ducha, kterým bývají označeny. Jsou to všechno hračky krásné, rozvíjející dětskou fantazii, kreativitu a motoriku. Tady se ve mně učitelka nezapře. Mám ráda, když hračky děti i něco učí, a rozvíjejí.

A jaké hračky jsem tedy vybrala?

Pro ty nejmenší děti je to autíčko - edukační odrážedlo se světlem a zvuky.

 

Auto je z pevného kvalitního plastu, nosnost má až 25 Kg.

Doporučené je pro děti od 1,5 roku, horní věková hranice stanovena není. Hrát si s autem mohou děti až do předškolního věku.

Žluté autíčko má v přední části modré madlo, za které se děti drží, pod vyklápěcím sedátkem je úložný prostor na kartičky. A to je ta věc, která mne na autíčku nadchla.

Plastové kartičky, na které nalepíte obrázky zvířat. Pomocí kartiček se děti učí poznat zvířátka, ale hlavně abecedu. Plastovou kartičku vloží děti do autíčka, a auto jim velmi zřetelnou a čistou češtinou sdělí, jaké zvíře je na obrázku, a jaké písmeno abecedy tohle zvířátko značí.

Děti se tak naučí zvířata, abecedu, potrénují si motoriku, anebo se na autíčku mohou jen vozit. Pro zpestření před jízdou je v přední části červený klíček – jeho pootočením se ozve zvuk jako při startování. Světla na autíčku blikají.

Tahle hračka je prostě super, a doporučuji ji všem, kdo mají malé děti.

Autíčko si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Edukační autíčko – odrážedlo

 

Pro děti školního věku bych vám doporučila sliz od Mikro Trading.

Vyzkoušeli jsme dvě varianty.

Sliz červený se třpytkami, vhodný spíš pro holky, a sliz v hnědé krabičce s hmyzem – ten nadchne hlavně kluky.

Na kartě jsou tři druhy. Já tedy obecně pro tyhle slizové hračky moc nejsem. Když jsem ale viděla to nadšení, s jakým si děti s tím slizem hrály, musím uznat, že má ohromný úspěch.

Na kartě jsou 3 kapsle se slizem.

Tohle překvapení ve formě slizu prostě děti baví. My dospělí tak trochu možná nechápeme proč, ale věřte, že nadšení ze slizu bude opravdu velké a radost upřímná a nefalšovaná.

Sliz není vhodný jako hračka pro děti mladší 3 let, které strkají hračky do pusy. Sliz je hračka, která je levná, a potěší všechny děti školního věku.

Pokud si sliz chcete koupit, klikněte zde: kapsle se slizem 3 ks + doplňky

 

Další hračka, kterou bych vám doporučila, a která u nás má velký úspěch je pták Go Go Bird.

Je to malý, 18 cm velký pták – RC model na baterie a dálkové ovládání.

Létá opravdu jako pták, a protože je malý a lehký, mohou si s ním děti hrát i uvnitř budovy, a v místnostech.

U nás nejvíc kluky bavilo a baví dělat s ptákem triky. Chvilku trvalo, než se s ním naučili létat, ale teď už jim to jde a dost je to baví. Nejvíc je baví, když v paneláku na chodbě klidně přelétnou do dalšího patra a kličkují.

Zkoušeli jsme létat i venku, ale tam je to trochu těžší. Pták je lehoučký, a jakmile fouká vítr, tak to s ním trochu hází, a kluci měli strach, že se jim rozbije. Takže budeme čekat na počasí bez větru.

Vhodný je pro kluky i holky starší 8 let. Prima je možnost dobíjení přes USB.

Pokud si chcete Létajícího ptáka prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: 

 

Na závěr jsem si nechala takovou třešničku na dortu. Hračku, do které se zamilují malé i velké holčičky. Je to nádherný Blu Blu delfín.

Blu Blu – je jak naznačuje název světlomodrý delfín. Plyšový, s nádhernýma očima.

 Musím přiznat, že jsem, si delfína pořídila tak trochu i pro svou radost. Když jsem ho viděla, byla to láska na první pohled. Přesně taková hračka, jakou bych si jako malá holka vybrala a byla z ní nadšená – vždyť jsem z ní nadšená i jako velká holka.

Ten delfín je dokonalý. Heboučký, plyšově sametový. Po stisknutí ploutvičky vydává zvuky – delfíní zvuky. Také zvuky spánku, smíchu, zavírá oči. K delfínovi je příslušenství dudlík a rybička – po vložení do pusy začne delfín pusou pohybovat a opět vydává zvuky. Je kouzelný.

Pokud máte malou holčičku, tenhle delfíní kamarád pro ni bude dárkem, který ji opravdu potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, jak delfín funguje, klikněte zde: video delfín Blu Blu

 

Pokud si delfína chcete koupit, najdete ho v různých obchodech – dám vám sem odkaz na stránku vyhledávače Zboží, a můžete si zvolit eshop podle vlastních priorit.

Delfína koupíte zde: Delfín Blu Blu

 

Jak sami vidíte, ještě pořád jsou na trhu hračky, které dokáží dostat děti od počítačů.

U nás jsou to hračky od Mikro Trading. Hračky kvalitní, vkusné, bezpečné, a hlavně – děti si s nimi opravdu hrají, hračky podporují dětskou fantazii a kreativitu.

 Všechny hračky jsem poctivě testovala s vnoučaty, přiznám, že delfína si chodím hladit a pouštět i já. Přeji, ať i vaše děti jsou s hračkami Mikro Trading stejně šťastné, jako ty moje děti.

Zkuste proto mezi elektronické hračky, mobily a počítače pod stromeček dětem položit i klasické kvalitní hračky. Budete překvapeni, jakou radost z nich děti budou mít.

 


Hry od společnosti DinoToys

Blíží se vánoce a s nimi dávání dárečků. A také vánoční prázdniny.

Děti budou mít dost volna, a je fajn je nějak zabavit. Já nemám ráda, když jsou vnuci celý den u počítače, snažím se je tedy zabavit tak, aby si na počítač ani nevzpomněli.

Mám ráda hraní deskových her. Zabaví se dospělí i děti, čas nám všem uběhne při hře rychle, a co je důležité – všichni se bavíme.

U deskových her je spousta smíchu, ale někdy i trošku bouří emoce. Děti se ve hře učí nejen taktizovat a přemýšlet, ale třeba i prohrávat. To je taky celkem důležité. Vím, o čem mluvím, protože i mne, jako dospělou prohra někdy pěkně naštve.  Vyhrát může jen jeden. 

Důležitý je ale i čas, který aktivně spolu trávíme, a to je výhra pro nás všechny. Být spolu, povídat si a smát se.

Proto bych vám chtěla doporučit hry, které nás s vnuky v poslední době zabavily. Účel téhle recenze není popsat vám dopodrobna pravidla hry, ale víceméně se hrou seznámit, a informovat, že na trhu se objevila hra, která děti opravdu baví.

Proto hry hraji s vnoučaty a sleduji, která je zaujme, a tu vám pak představím. Her je na trhu tolik, že občas nevíme, kterou vybrat – proto je fajn pořídit takovou, která je vyzkoušena dětmi a víme, že je baví.

Vybrala jsem tentokrát hry od společnosti DinoToys. Odborníka na dětské hry a hračky. Máme jich doma už několik a rádi je pořád hrajeme. Jsou chytré a rozvíjí dětskou fantazii a logiku.

První hra, kterou bych vám ráda představila, je hra Nalož Tatru.

Hra je určena pro 2 – 4 hráče od 5 let, a trvá zhruba kolem 30 minut.

Tahle hra kluky zaujala už krabicí, a museli jsme ji okamžitě vyzkoušet. S tatrou si totiž hrají moc rádi – myslím s plastovým autem Tatra. Na písku ji musí mít každý malý kluk, převeze v ní náklad  ( nebo kluci i sami sebe) a  je to auto, které zná každý.

Hra je velmi nápaditě vymyšlena. Hrací deska je tvořena z puzzle dílů, které libovolně složíte do silnice – cesty pro Tatru.  Žetony se surovinami pak umístíme do rohových dílů trati. Dřevo na pilu, kámen do lomu, cihly do cihelny a kanystry ke garážím. Na políčka s domečkem náhodně umístíme žetony se zakázkou, kterou budeme ve hře plnit. Pak si hráč vybere svou Taru a položí ji na start. Hra může začít.

Hra je velmi variabilní, protože okruh si sestavujeme sami. Záleží jen na nás, z kolika dílů okruh bude sestaven, hra tedy záleží i na velikosti okruhu. Pak házíme kostkou a každý hráč posunuje Tatru podle počtu, který si hodil kostkou.

 Pokud se to hráči hodí, může zastavit dřív, ostatní body mu propadnou, musí postoupit ale vždycky minimálně o jedno pole. Pohybujete se po hracím poli libovolným směrem po silnici, cestu si můžete krátit tunelem. Pokud šlápnete na speciální políčko, můžete natankovat kanystrem palivo, pak může díky palivu hodit kostkou ještě jednou. Na dalších políčkách nakládáte suroviny potřebné na stavbu – žetony. Během hry můžete ale mít naložené jen 3 žetony se surovinami. Cílem hry je dovézt materiál na políčko zakázky dřív, než ostatní hráči. Hráči tedy jezdí po silnici, nakládají suroviny a vykládají je v místě zakázky. Za to mají pak body důležité pro vítězství. Je potřeba přemýšlet, co naložíte, a kde budete vykládat, děti se učí myslet, taktizovat a hrát si.

Co je fajn, že během hry nikdo nikoho nevyhazuje, ani neohrožuje. Nejsou tedy žádné slzičky, jako třeba u Člověče, nezlob se. Tahle hra je spíš o logice, taktice a přemýšlení. Hra děti baví, protože si pokaždé připraví jinou trať, pokaždé mají jinou trasu a vždycky plní jinak zakázky. Hra je moc fajn, hlavně asi pro kluky. Zpracování s Tatrami jako figurkami je super nápad a dětem se moc líbí. Hra má srozumitelná pravidla, proto ji v pohodě zvládají hrát i děti předškolního věku.

Hru si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Nalož Tatru

 

Další hra, kterou bych vám chtěla představit je Rychlá 8.

Super na téhle hře je, že ji může hrát klidně i jeden hráč. Využila jsem to několikrát, abych natrénovala hru, a nebyla pořád poslední. Hra je tedy pro 1 až 4 hráče od 7 let. Hra je rychlá, obvykle do 15 minut hry.

Musím tedy přiznat, že tuhle hru hraje s vnukem spíš syn, já jsem prostě pořád druhá, v téhle hře má vnuk nade mnou pořád navrch a je na to náležitě pyšný. Já už tedy méně, ale jak říkám: „Natřu ti to jinde, kamaráde!“

V téhle hře je třeba jako první správně napodobit kombinaci elektronů na kartě zadání,  za to získat body. Kdo má bodů nejvíc, ten vyhraje.

Každý hráč si vezme svou desku hráče a sadu 8 elektronů. Karty se zadáním se zamíchají a doprostřed stolu se položí tolik hromádek s 10 kartami, kolik je hráčů. Karty jsou otočeny vzhůru stranou varianty pro víc hráčů.

Po vydání pokynu k začátku hry hrají všichni hráči najednou. Hrají zároveň a co nejrychleji. Posouvají se elektrony na herní desce tak, abychom napodobili sestavu z karet uprostřed stolu. Vždycky se posouvá jenom jeden elektron po volném poli. Když máme kartu napodobenou, řekneme nahlas Osma! Napodobenou kartu si vezmeme a položíme vedle své desky a tím odkryje další kartu v balíčku. Hra končí, když na stole nejsou další karty ke hře. Každá karta má bodovou hodnotu. Podle počtu bodů pak je vítěz.

Musím říct, že tahle hra, když už se to hráč naučí, je docela rychlá a donutí vás pořádně zapnout mozek.

 Záměrně říkám hráč, a ne děti, protože tahle hra určitě zaujme i teenagery a dospělé – je rychlá a chytrá.

Takže kdykoliv máte náladu hrát, je hra připravena. Hra má spád, je rychlá, takže si ji můžete zahrát kdykoliv –není na ni potřeba moc času. Tedy pro mne ano, pro ostatní hráče je to rychlovka. V téhle hře jde o logické myšlení, představivost, soustředění a rychlost. To je v životě důležité, takže hru opravdu doporučuji i pro starší děti, které bude určitě bavit.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde:Rychlá 8

 

No a pro ty, kteří nejsou rychlí, jako jsem já je tu hra Amytis – visuté zahrady.

Tohle je hra, co mne doslova vtáhla. Neskutečně mne baví.

Hra je vhodná pro 1 až 4 hráče od 8 let. Trvá zhruba 20 minut, takže je to hra, kterou si klidně můžete zahrát každý den – není na ni potřeba moc času.

Hra mne opravdu moc baví. Takže jsem ráda, že je vhodná i pro jednoho hráče. Já bych ji mohla hrát pořád, ostatní chtějí prý někdy i jiné hry.

V téhle hře budujete visuté zahrady pro královnu Amytis. Skládají se kartičky stupňovitých zahrad do tří pater tak, abyste na konci hry měli propojeno co nejvíc stejných symbolů – okrasných jezírek, keřů, nebo květin. Získávání dílků je super, v jejich umisťování má každý hráč naprostou volnost. Každý hráč hraje sám za sebe, nemusí se ohlížet na ostatní. Hráči hrají za body, které pak na konci určí, kdo vyhrál.

Možnost je hrát i v jednom hráči. Pravidla jsou srozumitelně popsaná, pochopíte je okamžitě během hry, když se do dané situace dostanete.

Amytis – visuté zahrady je hra, u které je třeba přemýšlet. Doporučila bych ji asi spíš pro starší děti a pro dospělé. Mne tahle hra opravdu moc baví, takže si u ní odpočívám občas i sama.

Pokud si hru chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Amytis – visuté zahrady.

 

Pokud máte tedy rádi deskové hry, a trávíte rádi čas společnou zábavou s rodinou a přáteli, určitě sáhněte po deskových hrách od DinoToys.

Pro malé hráče doporučuji hru Nalož Tatru, pro starší děti a dospívající hru Rychlá 8, a pro starší děti a dospělé hru Amytis – visuté zahrady.

Hry jsou pro mě chvíle relaxu a odpočinku, při kterém si procvičíme mozek, logické myšlení, taktiku, ale hlavně je nám fajn. Občas je prima vypnout počítač, odložit mobil a hrát si. Zkuste to.

Celý sortiment eshopu DinoToys si prohlédněte zde: eshop MojeDino.cz.


Tut Tut Nákladní letadlo.

 

Prázdniny se blíží ke konci, děti se připravují na přechod z prázdninového režimu zase na chození do školek a škol. Hlavně těm menším je fajn ten přechod zpříjemnit – třeba hračkou, ať se jim do školky jde lépe.

Já jsem vybrala nákladní letadlo Tutu Tut od Vtech. Vybrala jsem ho tedy nejen proto, že končí prázdniny a začíná školka, ale i proto, že vnouček bude mít narozeniny.

Letadla jsou teď u nás v kurzu. Vždycky, když vnuk přijede, musíme letadla pozorovat. Bydlím blízko vojenského letiště Kbely, takže letadla a vrtulníky tu létají celkem často. Pozorovat letadla baví všechny malé i starší kluky. Éro bylo jedno z prvních slov, které vnuk řekl. Proto jsem věděla, že mu letadlo udělá radost.

Když vybírám hračku, jdu najisto na stránky VTECH. Vím, že si tu vždycky vyberu. Hračky tu mají roztomilé, barevně hezky provedené, ale hlavně jsou to hračky originální – podobné jinde nevidíte, a co je pro mě důležité – všechny VTECH hračky jsou hračky chytré a bezpečné.

Co myslím tím chytré? Hračky VTECH mají většinou nějakou interaktivní funkci, a umí s dětmi komunikovat.

Většinou jsou to takzvané SmartPoint body, na které když najede autíčko, nebo letadýlko Tut Tut, spustí se nějaká říkanka, nebo písnička, kterou hračky VTECH umí.

 Musím říct, že děti to baví. Mě, jako dospělého zase baví to, že každá písnička, básnička, nebo říkanka je namluvena velmi čistou a srozumitelnou češtinou.

Děti se tak formou hry učí nové říkanky a písničky (ty jsou velmi chytlavé, a často se přistihnu, že jdu venku na procházce, nebo v obchodě a broukám sin některou z písniček, co autíčka hrají.)

Ta krásná, čistá čeština je fajn i pro děti, které chodí na logopedii – děti slyší slova správně a čistě vyslovovat, a pokud se snaží slova, nebo písničky opakovat – vlastně si tak trochu logopedicky procvičují řeč, aniž by to věděly.

Když jsem zmiňovala bezpečnost hraček, myslela jsem tím hned několik věcí. Hračky VTECH jsou vyrobeny z naprosto bezpečných materiálů, které neobsahují žádné škodlivé látky – vše je potvrzeno bezpečnostními certifikáty, které hračky splňují.

 Další věc je pevnost materiálů a to, že všechny hračky jsou sestaveny a vymyšleny tak, aby se z nich nikde nic neodlomilo, a jsou tak bezpečné i pro ty úplně nejmenší děti.

Nehrozí žádné vdechnutí malých částic, ani to, že by děti někam strčily prst a poranily se.

Výhodou pevného materiálu je i to, že je testován a vyroben tak, aby zvládl různé pády.

 Malé děti přeci jen nejsou ještě tak šikovné – občas jim nechtíc hračka upadne. Hračky VTECH jsou tomu uzpůsobené, počítají s dětskou nemotorností, a z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že ani po pádech na dlažbě se hračky nepoškodily. Žádné prasknutí, ani poškrábání. Dokonce jsme párkrát zapomněli auto venku a zmoklo – vůbec nic se nestalo. Prostě jsme ho otřeli a vypadá pořád jako nové.

Nákladní letadlo VTECH jsem vybrala, jak už jsem říkala, proto, že vnuk má letadla rád.

Líbí se mi, že je to hračka, kterou si sebou děti mohou nosit i ven – třeba klidně i na písek.

Plast je opravdu pevný, a kvalitní, kolečka jsou dost velká na to, aby dokázala jezdit i po dlažbě venku, a nějaký kamínek je prostě nezastaví.

Na jedné straně letadla jsou hrací prvky, kterými si děti procvičují jemnou motoriku.

To je pro malé děti důležité. To, co my dospělí vnímáme jako samozřejmost, je pro děti celkem náročné, a musí se to učit. Na nákladním letadle jsou oranžové dveře, které se otvírají a zavírají. Na žlutém podkladu jsou tři ozubená kolečka, kterými děti mohou otáčet. Pod nimi je zavazadlový prostor s kufry, které pohybem jakoby nakládají a vykládají.

Na přední straně – lidově řečeno „na čumáku“ má letadlo červený klaxon. Po zmáčknutí „péruje“ a vydává jemný zvuk. Co je ale fajn – zároveň funguje jako zarážka – když to kluci pořádně rozjedou, a povede se jim, že by letadlo narazilo do zdi – o tenhle klaxon se zastaví a jakoby odrazí.

Teď se ale dostávám k tomu, co vnuk na tomhle letadle miluje. A to je odklápěcí přední část letadla.

Pokud předek letadla odklopíte, otevře se vám možnost sklopit si dráhu, a zároveň otevřete velký zavazadlový prostor na malá letadla, nebo další autíčka Tut Tut.

Po dráze můžou děti spustit letadýlko (které je součástí balení) buď samostatně, nebo mohou připojit další dráhy. To je výhoda Tut Tut hraček – všechny dráhy jdou spolu propojit, jsou spolu kompatibilní.

Rázem tak děti mají sklopnou rampu, po které autíčka i letadélka jen sviští.

Když jsem zmiňovala chytré SmartPointy – i tohle super letadlo je má.

V horní části rampy jsou dva SmartPointy, na které když najede letadýlko, nebo autíčka, spustí se melodie, nebo říkanky a písničky. Jeden SmartPoint je na rampě, když je letadlová dráha zavřená, druhý se objeví po odklopení rampy.

Letadélko, které je k balení nákladního letadla přidané, je velmi roztomilé.

Je krásně zaoblené, takže se dobře drží i nejmenším dětem.

Letadélko umí tři písničky a spoustu zábavných frází.

Na čelní straně letadýlko bliká.

Písničky i říkanky jsou milé, namluvené velmi zřetelně – je jim krásně rozumět. Hlas letadýlka je namluven čistou srozumitelnou češtinou.

No a pokud by vám lezly písničky a říkanky po nějaké době už trochu na nervy – prostě je vypnete na spodní straně letadla.

S hračkou si děti mohou hrát i potom. Jen bez zvuku. Pokud ale pak chcete, aby autíčko, nebo letadélko na SmartPointu mluvilo, musíte ho zase zapnout.

Tady je pár vybraných říkadel a písniček letadýlka: „Dnes je překrásné nebe, sem tam můžu létat, nahoru a dolů, kolem dokola“ , „Jé, jsem připraveno vzlétnout“, „Cestu si připravím a tisíc mil poletím“, „Pojďme odletět z letiště“, „Prolétneme se po obloze“, „ Hurá poletíme na letiště“, „Létání mým štěstím je“, „Vznáším se nad zemí“ a samozřejmě zvuky startování letadla a letícího letadla..

Do nákladového prostoru letadla mohou děti nakládat autíčka podle své fantazie.

Pokud si chcete letadlo prohlédnout na stránce prodejce, klikněte zde: Tut Tut nákladní letadlo.

 

Video s představením letadélka najdete zde: video nákladní letedlo Tut Tut

 

Jako vždy, když jsem vybrala hračku u VTECH, jsem i tentokrát maximálně spokojená. Nákladní letadlo se Robinovi moc líbí a opravdu si s ním hodně vyhraje.

 Letadlo je pevné, z kvalitního plastu, může si ho klidně nosit sebou i ven na zahradu, nebo na písek s kamarády. Tam už jsme ale zjistili, že se pak k hračce moc nedostane – má takový úspěch u ostatních dětí, že si ji všechny děti chtějí půjčit.

Já, jako dospělý jsem zase spokojená, že jsem nepořídila jen hračku, ale i něco, co pomáhá dětem rozvíjet se. Třeba rozvíjet hrou fantazii, procvičit si jemnou motoriku, naučit se nová říkadla a písničky, poznávat barvy a spoustu dalších dovedností.

Pokud vás letadýlko zaujalo, prohlédněte si i ostatní VTECH hračky. Hlavně dráhy a autíčka mají tu výhodu, že jdou spolu spojovat, jsou kompatibilní. Takže když máte několik autíček a spoustu drah, je to zábava pro malé kluky na hodně dlouhou dobu. Obzvláště, když si dráhy s nimi „povídají“ díky chytrým SmartPointům.

Sortiment společnosti si můžete prohlédnout po kliknutí zde: eshop VTECH


Nakladatelství Modrý slon.

Léto skončilo, máme za sebou začátek školního roku, a s ním po polovině září začíná být sluníčko chladnější, listí se barví, a to je první známka začínajícího podzimu. Kromě barevného listí jsou tu i trochu nepříjemné časté změny počasí – déšť a vítr. Taky se mnohem dřív stmívá. Změny počasí moc ráda nemám, ale to dřívější stmívání mi ani moc nevadí. Je to pro mě známka toho, že se blíží „čtecí období“. V létě na čtení knih moc času a nálady není, od podzimu ale jsou večery pro čtení jako stvořené.

Já čtu moc ráda. Od mala jsem byla milovnice knih, a k lásce ke knihám jsem vedla i svoje děti a dnes už i vnoučata. Už když byly moje děti ve věku, kdy jsem jim nečetla já, ale začínaly číst samy, bylo trochu těžké je ke knihám přivést. Tehdy mi pomohl Harry Potter – díky němu si děti čtení zamilovaly.

U vnuků je to ještě trochu těžší. Žijeme v době plné moderních technologií, které dětem bez námahy přináší zábavu – a tak sledují filmy, poslouchají podcasty, sledují videa, a do čtení se jim moc nechce. Ještě tak, když jim někdo čte – samy ale moc číst nechtějí.

Přesto se mi povedlo vnuky zaujmout a ke čtení přivést.

Čtení je totiž velmi důležité. Podporuje u dětí nejen mentální schopnosti a myšlení, ale i jejich fantazii. Musí se naučit číst písmenko, složit ho do slova, slovo do věty, větu do celku – a ten celek pochopit a představit si ho. Je to velmi důležité pro vývoj dětského myšlení. Je to forma nenásilného vzdělávání.

Proto jsem byla ráda, když jsem objevila nakladatelství Modrý slon s úžasnými pohádkovými (i dobrodružnými) knihami tvořenými na míru každému dítěti.

Každé dítě tak může mít svou vlastní osobní a jedinečnou knížku. Musím říct, že už jen ten nápad se mi moc líbí. Proto jsem vyzkoušela, knihy objednala a musím říct, že jsem udělala opravdu dobře – děti se od knížek nemůžou odtrhnout, opravdu je moc baví.

Vyzkoušela jsem tři typy knížek – pro nejmenšího vnoučka leporelo – přeci jen by klasickou knihu mohl ještě poškodit, protože je hodně malý, pak knihu vhodnou pro děti od tří let a knihu pro nejstaršího vnuka – dobrodružný příběh.

Kniha pro každé dítě je opravdu velmi osobní.

Můžete si sami v procesu objednávky zadat, jak bude dítě oslovováno Zadáte nejen jméno, ale třeba i přezdívku, jakou dítěti doma říkáte – takže třeba Robin, Robča, Vojtík, nebo klidně Piškot, nebo Prcek – je to jen na vás.

Díky těmto oslovením je knížka ještě o něco osobnější a milejší, než kdyby v ní bylo jen klasicky jeho jméno. Kromě jména zadáte do objednávky i místo, kde dítě žije – v tom místě bude i určitá část příběhu. Prostě bezva nápad.

Můžete si nechat do knihy napsat i osobní věnování – třeba já jsem nechala napsat: Tato kniha byla vyrobena jen pro Tebe, Vojto. Od babičky.

Kromě osobního věnování je možno do knihy nechat natisknout i fotku dítěte. Jak říkám, osobnější už kniha nemůže být, a dětem se to moc líbí.

Při samotném objednávání je jen na vás, jakou věkovou kategorii zvolíte – tedy myslím to tak, že si můžete vybrat z různých variant příběhů pro danou věkovou kategorii.

Některé příběhy jsou spíš pro kluky, jiné víc pro holčičky, a některé jsou univerzální. Motivů a příběhů s krásnými ilustracemi je opravdu velký výběr – klobouk dolů před těmi, kdo knihy sepsali, ilustrovali a teď tisknou. Já jsem jimi nadšena. A trochu i dětem závidím, hned bych si nechala nějakou dospěláckou „na míru“ taky vytisknout.

A jaké knihy jsem tedy zvolila?

Leporelo s dinosaury – ti jsou prostě v oblibě každého malého kluka, pro větší děti od tří let knihu se zvířátky Afrika, a pro nejstaršího vnuka dobrodružnou knihu Planetea.

Nebudu vám knihy popisovat úplně podrobně, to ani nejde. Jen tak u každé vám nastíním, o čem je, a jak zhruba vypadá.

Tím, že je každá kniha originál, nikdy nebude stejná.

Když jsem držela v ruce leporelo s dinosaury pro nejmenšího vnuka, skoro se mi chtělo tleskat nadšením. Je to nádherně barevná knížka, s milými ilustracemi, plná nádherných básniček o dinosaurech.

 Od chvíle, co Robin dostal tuhle knížku do ruky, jinou číst skoro nechce. Jsou v ní totiž dinosauři a on. Jen tak pro představu vám sem jednu básničku opíšu, ať máte představu, jak super tahle knížka je.

Nikdo z blízka spatřit nechce

Zuby tuhle pana Rexe.

Má prý strašně silný skus,

Je to Tyrranosaurus.

Běž, Robinku, kousek dál,

Ještě by tě pokousal!

 

Knížka Afrika je o veselém modrém slůněti a dalších zvířátkách.

Knihu napsala Dagmar Kýlová a ilustrovala Aneta Žabková.

Ilustrace Anety Žabkové mám moc ráda – znám ji už z jiných dětských knížek a časopisů, věděla jsem proto, že se líbí nejen mě, ale i dětem. A vůbec jsem se nemýlila – udělala jsem dobře. Ilustrace jsou nádherné, veselé, hravé.

Příběh samotný je o zvířátcích z Afriky – jsou tu krátké příběhy třeba o žirafě, lvíčkovi, gorile a dalších. Ve všech příbězích samozřejmě figuruje i vaše dítě. Knížka vás vtáhne do děje, je velmi čtivá a hravá. Moc se mi líbí. Jak už jsem zmiňovala, je moc fajn, že v knížce je možno použít různé tvary jména dítěte, působí to velmi mile. Do knížky jsem nechala natisknout věnování i fotku vnuka – pro radost. Bude mít jednou památku.

Pro nejstaršího vnuka jsem vybrala knihu Planetea – je to příběh pro starší děti plný dobrodružství.

Příběh je od Pavla Brycze, ilustrace od Jakuba Tkáče.

 Je fajn, že příběh je dobrodružný, s nádechem fantasy, psaný už pro větší děti. Je v něm dobrodružství, napětí i vtip. Moc se mi líbí i to, že kromě jména dítěte můžete do knihy nechat vložit i jména kamarádů -příběh je tím ještě zajímavější a důvěrnější.

 Ilustrace jsou uzpůsobeny tomu, aby zaujaly větší děti – a musím říct, že se opravdu povedly.

 Na výběr je samozřejmě opět spousta možných druhů knih a v nich příběhů, záchrana planety se mi ale pro vnuka líbila asi nejvíc. Záleží na vás, jakou variantu knihy vyberete – vy přeci jen znáte svoje děti nejlépe.

Z těchto osobních knížek na míru jsem velmi nadšená, a velmi je doporučuji. Výsledný efekt daleko předčil moje očekávání. Vůbec jsem nečekala, že vnuky budou ty knížky tak bavit. Asi jsem je tak nadšené u knih zatím neviděla. Jsem tak nadšená, že o knihách mohu mluvit jen v superlativech.

Samotný proces objednávání knížek vůbec není složitý, a zvládne ho úplně každý.

Na stránce si vyberete věkovou skupinu dětí – leporela, 3+, 4+, 5+, 6+, 7+, 8+, 10+ a 11+.

Po kliknutí na danou věkovou kategorii se vám otevře nabídka jednotlivých titulů, a vy si vyberete motiv knihy, jaký se vám pro vaše dítě nejvíc líbí.

Pak už vás objednávka navádí krok po kroku velmi srozumitelně – zadáte jméno a příjmení, jak chcete dítě v knize oslovovat a místo, kde dítě žije a které se v příběhu ukáže.

 Nakonec už jen zadáte objednávku a těšíte se na knížku. Je to jednoduché, a přitom to udělá tolik radosti.

Pokud byste plánovali už dárky na vánoce – myslete na to, že vytisknout knížku nějakou chvilku trvá, že to není do druhého dne. Když se vám nechce vybírat téma, zvolte prostě knížku Kouzelné vánoce, ve které si vaše děti užijí vlastní kouzelný vánoční příběh.

U nás pod stromečkem určitě osobní knihy chybět nebudou. Jsou totiž nádherné a milé.

 Osobní dárky dávám moc ráda – jsou to takové dárky na míru.

Přesně takové dárky jsou knížky z Nakladatelství Modrý slon. Vím, že to opakuji už po několikáté, ale já mám z knížek takovou radost, že ji chci předat dál.

Moc mě potěšilo, když jsem viděla tu radost a štěstí, když si vnuci v knížkách četli o sobě (tedy tomu malému jsem četla samozřejmě já).

 Přesně o tom by knížky měly být – o radosti, štěstí, fantazii, ale trochu i o nenásilném vzdělávání.

Pokud se vám tenhle nápad na osobní knížku líbí, nechte svým dětem nějakou vyrobit. V nakladatelství Modrý slon najdete spoustu titulů připravených k vytištění pro vaše děti.

Pokud si chcete nějakou knížku vybrat, nebo si prohlédnout nabídku, klikněte zde: nakladatelství Modrý slon


Vtech projektor s ukolébavkami.

Dnes bych vám chtěla představit úžasnou vychytávku pro rodiče malých dětí, a tou je projektor s ukolébavkami od společnosti VTECH.

Projektor jsem vybrala pro jedno miminko, co se nám v rodině narodilo jako dárek.

S hračkami a výrobky VTECH mám už několikaleté skvělé zkušenosti. Hračky VTECH pořizuju pro vnoučata, a vlastně kdykoliv potřebuji dát dárek nějakému malému človíčkovi v mé blízkosti. 

V podstatě už hledám a vybírám dárky ve většině případů jen u VTECH. Hračky VTECH jsou totiž hračky velmi kvalitní, splňující všechny bezpečnostní požadavky na hračky, a mají všechny potřebné bezpečnostní certifikáty. Velmi oceňuji kvalitní plast, ze kterého jsou hračky vyrobené. Navíc jsou hračky všechny velmi hezky výtvarně zpracované, a dětem se moc líbí. Jsou krásné tvarem i barvami.

Velmi oceňuji i to, že všechny VTECH hračky jsou hračky chytré. Každá z hraček kromě toho že je hezká učí děti něco nového. Aniž by to děti tušily, vždycky si při hraní osvojují nějakou novou dovednost, procvičují si řeč, paměť, nebo jemnou motoriku. To je skvělé. Přesně to by totiž kvalitní moderní hračka měla splňovat. Líbit se dětem, a zároveň je posouvat ve vědomostech a dovednostech o krůček dál.

Když si děti dohrají, a jdou spát, nastane někdy problém s usínáním.  Přečteme dětem pohádku, uložíme je do postýlky, pohladíme a odejdeme. A v tu chvíli se často ozve pláč, nebo volání mrňouska.

Pak je fajn použít právě tento projektor s ukolébavkami od VTECH. Miminka krásně zklidní a uspávají, aniž bychom museli sedět hodiny u postýlky a konejšit. I když přiznávám, že já občas zůstávám v pokoji také, a pozoruji, jak po stropě běhají beránci a sluníčko, a poslouchám příjemné a konejšivé šumění lesa, šplouchání vln, nebo třeba zpěv ptáčků.

Projektor je velmi propracovaná věcička. Umí spoustu věcí. Jak už jsem psala, umí pouštět různé zvuky přírody - šumění lesa, šplouchání vln, třeba zpěv ptáčků. Můžete si sami na projektoru nastavit čas, jak dlouho budou zvuky přehrávány (10, 20 a 30 minut).

Také si můžete lehce zvolit hlasitost zvuků.

Projektor lze vypnout tlačítkem na boční straně výrobku.

Můžete zvolit zvuky přírody (symbol lístečku), ukolébavky s fráze (symbol noty), při zapnutí se rozsvítí měsíček na hračce a spustí se projektor v horní části hračky. Symbol tečky znamená vypnutí přístroje. Hlasitost si můžete nastavit zmáčknutím hvězdičky s reproduktorem.

Kromě zvuků přírody projektor říká fráze, nebo zpívá ukolébavky.

Všechny jsou nazpívané krásně čistou, srozumitelnou češtinou. Takže pokud budete projektorem uspávat větší děti, naučí se krásně vyslovovat a zpívat si ukolébavky. Jednotlivé ukolébavky přepínáte snadno zmáčknutím beránka na přední straně projektoru. Děti si mohou ukolébavky přepínat i samy.

TEXTY PÍSNÍ (Česká verze)
1.
Bratře Kubo, bratře Kubo,
ještě spíš? Ještě spíš?
Venku slunce září,
ty jsi na polštáři.
Vstávej již, vstávej již
2.
Třpyť se, třpyť se hvězdičko, už nesvítí sluníčko.
Třpyť se, třpyť se nezhasni, cestičku nám rozjasni.
Posviť, posviť chviličku, předej nám tu jiskřičku.
3.
Hvězdičky mě uspávají *"zívání", zívání" *
tak dobrou noc

Moc se mi líbí i nápad s projekcí nádherně barevných obrázků na strop nad postýlkou. Děti tak mohou třeba při šumění vody pozorovat běžící roztomilé beránky a svítící sluníčko. Tím se zabaví, zklidní a po chvíli usnou. Protože děti pozorují obrázky hýbající se na stropě, nemají tak pocit, že jsou v místnosti samy, a nemusíte tak dlouho uspávat. Projektor lze snadno vypnout tlačítkem na boku přístroje, pokud chcete jen pouštět zvuky..

Tenhle prima projektor má ještě jednu fajn vychytávku a to je aktivace hlasem. Pokud si na projektoru nastavíte aktivaci hlasem, ve chvíli, kdy začne miminko plakat, nebo v postýlce mluví –projektor se sám zapne, a pustí dětem na strop obrázky, přehrává vámi nastavený zvuk nebo ukolébavku, a tím děťátko zklidňuje a opětovně uspává. Je to opravdu moc fajn, nemusíte hned běžet k postýlce, a můžete počkat, jestli vaše děťátko znova neusne.

Projektor lze zavěsit snadno na postýlku pomocí pásku, který je součástí balení.

 Jak už jsem psala – VTECH hračky jsou naprosto bezpečné, takže hračka může být v postýlce i u těch nejmenších dětí.

 Je to bezpečná hračka, ze které se nikdy neoddělí žádná součást, takže děti jsou v bezpečí.

Plasty splňují všechny bezpečnostní certifikáty, takže ani když se děti v postýlce postaví, a hračku vezmou do ručiček, nebo ji – jak to malé děti dělají – začnou ocucávat- nic se nestane. Díky bezpečnostním testům můžete mít jistotu i v tom, že když dětem hračka spadne, nepoškodí se. My máme doma hodně VTECH hraček, a i když vnoučkové občas nějakou upustí – hračky jsou pořád jako nové.

Ve VTECH počítají s tím, že malé děti nemají tak dobrou motoriku a hračky jim prostě někdy padají z ručiček.

Provoz hračky je na 3 AA baterie. Baterie jsou za krytem, a kryt je přišroubovaný – děti se tak k bateriím nedostanou.

Součástí jsou 3 baterie AA
Připevňovací poutko
Rozměr výrobku: 13x14x6 cm
Váha: 0,6 kg včetně obalu

Pokud tedy máte doma malého človíčka, kterému chcete zpříjemnit usínání, určitě mu pořiďte tenhle prima projektor s beránky. Je to i skvělý tip na dárek pro ty, co čekají miminko. Až se jim miminko narodí, bude moci usínat za zvuků šumění lesa, nebo zpívání ptáků.

Přiznávám, po těžkém dni si občas ráda zhasnu, a pustím si tyhle uklidňující zvuky i sama sobě. Je to příjemné.

Pokud si chcete prohlédnout, video, jak projektor funguje, klikněte zde: projektor s beránky

Pokud si projektor chcete prohlédnout, klikněte zde: projektor s ukolébavkami a beránky

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: VTECH eshop

 

Mikro Trading Osmany Laffita edition panenky

 

Dneska bych chtěla mluvit chvilku o panenkách.

 Jako každá holka jsem i já prošla obdobím, kdy pro mě panenky byly hodně důležité. Hrát si na maminku s panenkami baví asi každou malou holčičku. Nebyla jsem jiná. Jen jsem vyrostla v době, kdy panenky vypadaly všechny stejně a moc kvalitní nebyly. První „Barbínu“ jsem viděla asi v 10 letech, když k nám přijela pouť, a na schodech maringotky seděla holčička s Barbie panenkou. Daly jsme se do řeči, panenku mi půjčila. Moc se mi líbila, toužila jsem po ní také, ale naši prostě panenku do Tuzexu nechtěli jet koupit.

Když jsem já sama měla svoje děti – holčičky, Barbie jsem jim samozřejmě koupila. Plnila jsem jejich, a tak trochu i svůj dětský sen. Když si holky s Barbie panenkami hrály, pozorovala jsem je a brzo jsem pochopila, že je to možná hezká panenka, ale na hraní je trochu nepraktická. Je problém ji převlékat.

Proto jsem zajásala, když teď, po spoustě let někdo pochopil, že holčičky si s panenkami nejen hrají na maminku, ale i na běžný život. Chtějí svoje panenky převlékat, a oblékat.

Společnost Mikro Trading začala prodávat panenky od známého návrháře Osmanyho Laffity.

Společnost Mikro Trading je jednou z nejstabilnějších firem na trhu.  Zabývá se hračkami od roku 1993. Takovými hračkami, které jsou kvalitní, a pro děti výchovné a hlavně bezpečné. Hračky MikroTrading často poznáte podle loga – malého ducha. Jakmile vidíte na hračce logo ducha, máte jistotu, že prošla všemi potřebnými bezpečnostními a kvalitativními testy, a je pro vaše děti naprosto bezpečná.

Hračky z Mikro Trading jsou kvalitní, hezké a dělají dětem radost. Jako právě panenky od Osmanyho Laffity.

Osmany Laffita je známý návrhář. Já jsem si ho všimla poprvé v 90. letech, kdy začal v ČR svou kariéru. Jeho modely jsou leckdy provokativní a smyslné, vždycky ale respektují ženské tělo. Jsou to modely, které já nazývám jako „nositelné pro každou ženu“. Leckdy známe z módních přehlídek modely, u kterých vytřeštíme oči a řekneme si „Tohle jako fakt někdo nosí? Vždyť i na modelce to vypadá děsně!“.  Modely Osmany Laffity takové nejsou. Jak už jsem psala – respektují ženské tělo, a může je nosit každá žena.

Já sama jsem vždycky chtěla mít nějaký model od módního návrháře. Ty od pana Laffity bych nosila klidně. Tak, jako ho nosí panenky, které pomohl navrhnout. Všechny čtyři panenky mají na sobě originální modely navržené panem Laffitou.

Panenky jsou vysoké cca 31 cm, mají krásný jemný obličej s výraznýma krásnýma očima. Na očích jsou krásné výrazné řasy, které obličeji panenky dodávají roztomilý a přitom reálný výraz. K hnědým očím to vypadá opravdu báječně.

Panenky jsou vyráběny ve čtyřech variantách.

Laura a Emily jsou blondýnky, Jasmine a Naomi jsou tmavovlasé.

Panenky jsou lehoučké, dají se dobře posadit, nohy jsou kloubové. Hlava se může otáčet, a co je hlavní – ruce jsou z takové pevné gumy(plastu), a mají klouby nejen v rameni,ale i v lokti a zápěstí. Panenka tak může cokoliv dělat – mávat, tančit jako baletka, ale hlavně ji lze snadno převlékat.

Trochu jsem se bála, jestli se klouby na rukách panenek nějak nepoškodí nešetrným zacházením – přeci jen malé holčičky ještě nemají někdy v ruce ten správný cit, a motorika jim někdy dělá trochu potíže. Ale v pohodě. Panenka vydržela intenzivní hraní dětí 5 -10 let .

Když jsem zmiňovala baletku, tak ne náhodou, protože když si s panenkami holčičky hrály, a zjistily, jak jsou ruce ohebné, hned byly panenky baletkami. I baletky se převlékají, takže hned začaly holčičky panenky převlékat a modely mezi sebou měnit. Tady bude prostor pro maminky a babičky pro šití oblečků pro tyto panenky.

Protože mě se moc líbí modely pana Laffity, tak doufám, že pro kolekci panenek navrhne i kolekci oblečků na převlečení. Určitě by o ně byl velký zájem.

Panenka Laura má krásně dlouhé blond vlasy. Vlasy můžou holčičky samozřejmě česat. Oblečena je do šatů – bílý halenkový vršek je doplněn béžovo růžovou sukní, doplněk je zelený pásek s výraznou sponou a růžové boty na podpatcích. Je romanticky založená s láskou k hudbě.

Panenka Emily má blond vlasy vyčesané do ohonu, ozdobené copem. Panenku lze česat. Oblečená je do šatů – džínový vršek a sukně s volány a růžemi. Má žluté lodičky. Emily má ráda cestování a poznávání nových kultur.

Panenka Jasmine je tmavovlasá, vlasy má vyčesané do ohonu, lze je česat. Oblečena je do růžového overalu s květy a má růžový kabátek z průhledné látky. Obutá je do červených lodiček. Jasmine má zálibu v přípravě společenských akcí a překvapení pro své kamarádky.

Panenka Naomi má dlouhé tmavé vlasy vyčesané do ohonu. I tato panenka jde samozřejmě česat. Oblečena je do šortkového overalu, detail je pásek se sponou. Nosí vyšší černé boty. Má cit pro design a estetiku.

Díky oblečení a účesu každá panenka působí dojmem, že má úplně jiný výraz než ta druhá. Všechny ale mají ve tváři výraz velmi pozitivní. U mě, stejně jako u dětí je největší ohlas na pohyblivé klouby na rukách, díky kterým lze panenky poměrně snadno převlékat. Tyhle panenky budou u holčiček určitě hodně oblíbené. Jsou lehké, dobře se drží, velikost je tak akorát na hraní pro úplně malé, i ty větší slečny. Když panenky držím v ruce, nebo se dívám, jak nadšeně si s nimi holčičky hrají, až se mi chce být zase malou holkou a hrát si s panenkami.

Přestože každá panenka je opravdu do detailu propracovaná, a má na sobě originální oblečení od známého návrháře, jsou za velmi příznivou cenu.

Super je, že tyhle panenky můžete koupit všude, kde prodávají kvalitní hračky od Mikro Trading.

Pokud si chcete panenky prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: panenky Osmany Laffita edition

 


Veselý piknikový košík VTech

 

Občas se mě ptáte, proč píšu tak málo recenzí na hračky pro holčičky, že byste je uvítali. Odpověď zní, protože mám samé vnuky. Protože ale konečně máme v rodině i jednu malou slečnu, budu ráda psát recenze i na „holčičí“ hračky.

Tentokrát jsem vybrala Veselý piknikový košík od VTech.

 Protože košík má růžovou barvu, budu o něm hovořit jako o hračce pro holčičky, ale samozřejmě si s ním mohou hrát i kluci – je to totiž skvělá hračka, která děti nejen baví, ale zároveň i nenásilnou formou vzdělává.

To je něco, co na hračkách VTech miluji. Jsou krásně barevné, takže se dětem moc líbí, a kromě toho je každá VTech hračka je interaktivní, a učí děti něco nového.

Učí je hrou, takže děti ani nevnímají, že se něco učí. 

Při hře s VTech hračkami jsou spokojené děti, i my dospělí, protože hračka, která rozvíjí dětskou fantazii, kreativitu, motoriku, nebo třeba správnou výslovnost a paměť, je prostě hračka úžasná. Alespoň z mého pohledu.

Kromě toho, co už jsem vyjmenovala, mám hračky VTech ráda ještě kvůli jedné věci, a tou je bezpečnost.

V době, kdy je trh doslova zaplavený hračkami, které jsou sice hezké, ale ne moc bezpečné, jsem ráda, že u VTech se na bezpečnost hraček mohu naprosto spolehnout.

Všechny Vtech hračky totiž splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty a certifikáty co se týče materiálů i odolnosti.

 Nikdy se u nich nestane, že by se něco z hračky mohlo odlomit. Plast je pevný a bezpečný. Hračky jsou velmi odolné i vůči mechanickému poškození. Protože hračky už nakupuji většinou u VTech, a máme jich doma hodně, mohu s klidným svědomím říct, že jsou to hračky opravdu velmi odolné. Pro vnuka je vybírám prakticky od jeho narození – tedy od doby, kdy se jeho motorika vyvíjí, a ještě není příliš zručný. Hračky VTech tak zažily spoustu pádů a nešetrného zacházení od dětských ručiček. Přesto na nich není nikde znát jakékoliv poškození. Jak říkám – jsou to hračky naprosto bezpečné, vyráběné a testované opravdu pro děti.

Teď bych se konečně chvilku věnovala báječné hračce Veselý piknikový košík.

Musím říct, že jako malá holka bych za tuhle hračku byla opravdu šťastná. Všechny malé holky si rády hrají na dospělé – na maminku. A maminky vaří a prostírají. Piknikový košík je tedy právě na takovéhle holčičí stolování a hraní si na piknik jako dělaný.

Košík je krásně růžový s modrým víčkem, které lze otevřít. Na víčku jsou i dvě tlačítka, pomocí kterých lze košík zapnout tak, aby začal mluvit, druhým tlačítkem pak lze korigovat hlasitost (to oceňujeme hlavně my, dospělí – občas je třeba zvuk ztišit, nebo vypnout, aby naše uši vydržely to, co děti tak baví – taková rodičovská vychytávka).

Fialovým tlačítkem zároveň můžete přepínat mezi frázemi a úkoly – symbol vpravo,mezi poznáváním tvarů a barev - symbol uprostřed, a písničkami a hudbou symbol nalevo.

S hračkou si tedy mohou děti hrát, i když je vypnutá. Pokud ji ale zapnete, je mnohem víc zábavy, a na hodně dlouhou dobu.   Já jsem košík, než jsem ho darovala, testovala s vnukem, a vydržel si hrát opravdu hodně dlouho.

Přepínat mezi frázemi a písničkami lze  pomomocí motýlka.

Košík obsahuje všechno, co je nutné a potřebné na piknik. Tedy i ubrousek, na který se prostírá, plastové vidličky, kelímky, talířky a plastové jídlo.

   Piknikový košík učí děti poznávat barvy a tvary. To je asi jeho hlavní plus. Učí ale děti i hezké písničky a zdvořilostní fráze. Děti se naučí, že o všechno by se mělo slušně požádat, nebo poprosit, a pak samozřejmě i poděkovat. Košík řekne například: „Každý správný kluk i holka umí říkat prosím a děkuji!“.

Při poznávání barev a tvarů košík naučí děti poznat barvu a tvar, a pokud se jim to povede, pochválí je.

Protože košík umí opravdu spoustu (až 165) vtipných zvuků, slov, písní a frází, vyberu namátkou jen některé z nich: „Čas na piknik“, „Stiskni tlačítko s motýlkem, a jdeme se najíst“, „Mohu dostat meloun? Vlož vybraný tvar do správného otvoru v košíku“, „Podáš mi prosím ke svačině něco, co vypadá jako hvězda?“, „Mohu dostat něco, co má červenou barvu?“ a spoustu dalších.

Jednotlivé fráze a zvuky lze přepínat pomocí motýlka na boční straně.

Obsah balení:
• Veselý piknikový košík
• 2 pomeranče
• 2 sendviče
• 2 plátky melounu
• 2 sušenky ve tvaru hvězdy
• 2 vidličky
• 2 pohárky
• 2 tácky
• 1 prostírání
• Návod k obsluze

Určeno pro děti od 1 roku
Rozměr výrobku bez příslušenství: 24x18x22cm
Funguje na 3 LR6/AA baterie (předváděcí baterie jsou součástí)

Písničky

Písnička 1
Polož deku na trávu
tam pod strom kde je stín
Dej tam tácek i pro mě
já rád tě pohostím.
To je skvělý, super piknik s přáteli.
Jupí!

Písnička 2
Prosím! Tak to říkám, když máš mi něco dát.
Dík! Za dobrotu, co dám si s tebou rád.

 

Tenhle košík prostě s dětmi komunikuje, a to se dětem líbí. I když si hrají samy, mají pocit, že je s nimi při hře kamarád. Hračka vypadá velmi roztomile.

Mně, jako dospělému se moc líbí, že hračka hovoří naprosto čistou a srozumitelnou češtinou, takže děti si opakováním jednotlivých frází s košíkem procvičují i řeč a výslovnost.

Tahle hračka děti baví.

Pokud máte doma malou slečnu, která si ráda hraje s kuchyňkou na vaření, stolování a piknik, tahle hračka ji rozhodně bude moc bavit. Je to chytrá a bezpečná interaktivní hračka, která se dětem líbí a zároveň je vzdělává.

No a když si děti dohrají, všechny tvary, talířky a vidličky se pohodlně vejdou do košíku – a je uklizeno.

Pokud si chcete košík prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Veselý piknikový košík

 

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu Vtech, klikněte zde: eshop VTech

 


Marshall písmenková hostina

 

Blíží se vánoce, a já přemýšlím, čím udělat vnoučkovi radost.

Má rád hračky, co vydávají zvuky, a jsou hodně barevné.

Já zase mám jako prioritu bezpečnost hračky, a když už musí vydávat nějaký zvuk, tak ať je to ku prospěchu, a ať se děti při hraní si něco naučí.

 Vnuk miluje Tlapkovou patrolu.

Rodiče malých dětí vědí, že je to parta pejsků, která prožívá různá dobrodružství. Vím, že pokud vnuk dostane nějakého pejska z Tlapkové patroly, bude šťastný. Já jsem ráda, když je šťastný, proto mu ráda přání splním.

Když vezmu do úvahy vše, co jsem vyjmenovala, že od hračky očekávám, vyjde mi z toho jedna super hračka od VTECH.

Je to pejsek Marshall – písmenková hostina.

Jako všechny hračky od VTECH je i tenhle pejsek interaktivní – je to tedy chytrá hračka, která umí spoustu věcí.

Na první pohled vypadá krásně – je barevný, veselý, plastový.

Hraček od VTECH už doma máme spoustu.

 Mám je moc ráda. Jako dospělý totiž u hraček potřebuji, aby byly naprosto bezpečné. Hračky VTECH – tedy i tento pejsek – jsou vyrobeny pouze z naprosto bezpečných materiálů, které splňují všechny potřebné bezpečnostní atesty a certifikáty. Jsou testovány podle nejpřísnějších norem. Jsou velmi kvalitní. Ještě se mi nestalo, od doby, co hračky máme, aby se některá rozbila, nebo porouchala.

VTECH vyrábějí hračky opravdu bezpečné, a počítají i s tím, že motorika malých dětí není leckdy ještě úplně vyvinutá, proto se snaží dětskou jemnou motoriku stimulovat, a počítají i s tím, že prostě dětem hračky někdy padají z ručiček. Vidím to u vnuka – s hračkami si hraje moc rád, ale hlavně, když jsou s kamarády zabraní do hry, hračky občas spadnou ze stolu, nebo o ně někdo zakopne – zatím na hračkách ale není vidět ani škrábaneček, i přes dětské nešetrné zacházení.

Další věc, díky které mám ráda hračky VTECH je, že jsou to hračky vzdělávací. I když je hračka určená pro hraní si, vždycky děti i něco nového učí.

Pejsek Marshall je právě taková výuková hračka.

Možná si řeknete, že si s dětmi sami povídáte dost. To je super, taky vnukovi čtu, povídám si s ním, zpíváme – přesto používáme vždycky jen nějakou určitou omezenou slovní zásobu.

Hračka Marshall slovní zásobu rozšiřuje i o slova, která běžně nepoužíváme.

Všechna slova jsou namluvena perfektní, srozumitelnou češtinou.

Než se začnu věnovat tomu, co pejsek všechno umí, popíšu vám alespoň zhruba, jak vypadá a jaké má funkce.

Pejsek Marshall je bílý pejsek s černými skvrnami s hasičském obleku a přilbě.

Funguje na 3 tužkové baterie. Na zádech má hasicí přístroj ve tvaru úchytky, za kterou si ho děti mohou přenášet.

Na hasicím přístroji je i okénko se 4 obrázky Marshalla a modrou kostičkou.

Pokud je kostička vlevo, je hračka vypnutá, pokud kostičkou najedete na obrázek pejska, začne mluvit a dávat úkoly, zpívat, říkat slova, věty, učit písmenka, nebo třeba hrát melodie.

Hned vedle tohoto okénka je i tlačítko s možností měnit intenzitu zvuku hračky.

Reproduktor je na přední tlapce.

Pejsek má otevřenou pusinku, do které děti vkládají plastové kostičky s úkoly. Při plnění úkolu pejsek hýbe ušima, mrká očima a svítí mu znak na obojku.

Kostičky si děti mohou uložit do praktického otvoru na boku pejska. Kostičky dají dovnitř psa a zavřou dvířka. Tak jsou kostičky vždycky připravené ke hře a nemusíte je nikde hledat, nebo vymýšlet místo, kam je uložit, aby se nepoztrácely. Kostiček je 27.

Pejsek Marshall písmenková hostina má 4 výukové režimy.

Učí děti poznávat písmena, učí je písmena vyslovovat v abecedě, i použít ve větě. Naučí děti poznávat barvy, počítat a také trénuje paměť i postřeh.

Nebudu vám vypisovat všechna slova a věty, které pejsek umí. Je jich totiž více, než 500. Každá kostička je plná slovíček, frází a vět (protože lze přepínat modrou kostičkou, je těch slovíček a vět opravdu hodně).

Vyberu tedy jenom namátkou, náhodné kostičky, slova a fráze.

Kostičku stačí vložit pejskovi do pusinky a trošku zatlačit, aby to „cvaklo“. Pak se pejsek hned rozpovídá.

Kostička s písmenkem a žluté barvy a s obrázkem auta: Jsem v jednom ohni! Písmenková hostina! Nakrm mě písmenkovou kostičkou, a já ti řeknu, jak písmenko chutná! Tak pojď, jdeme si hrát! Mňam, písmeno A! Jsi připraven jít do akce? A – jako Auto (ozve se zatroubení). Hledat a zachraňovat! Umíš najít první písmeno tvého jména? Vyměň písmenko, a já ti řeknu, co vím. Jdeme na to! Udělej to, jak umíš nejlépe!

Písmenko D. Drak začíná na D! Kostička pro štěňata, ta chutná nejvíce! Dej mi další jídlo, a já ti řeknu další písmeno! Udělej to, jak umíš nejlépe! Kručí mi v bříšku, potřebuji další dobrotu. Vyber mi kostičku, která je zelená, a je na ní písmeno Z! Vyměň písmenko a já ti řeknu, co vím!. A další a další…

Všech 27 kostiček je doslova nabitých slovy, větami, barvami, čísly a úkoly.

Pokud chcete vidět, jak pejsek funguje, můžete si prohlédnout informační video po kliknutí zde: video Pejsek Marshall

 

Pejsek je vhodný pro děti od 3 let.

Klidně si s ním ale mohou hrát i děti mladší, pokud jim trochu pomůžete. Já mám vnuka 2,5 roku, a s pejskem si zvládne hrát. Občas mu pomůžu, ale už si krásně procvičuje a pamatuje barvy. I některá písmenka už zná. A když mu řeknu třeba písmenko A – řekne že A je auto. Takže klidně může hračku mít i o něco menší dítě, nejlepší je ale od 3 let po předškoláka.

Díky písmenkovému pejskovi Marshallovi se děti hravou formou naučí abecedu, barvy , počítání a spoustu vět, ve kterých lze slovo použít.

Interaktivní výuková hračka.

• na výběr 4 zábavné herní režimy.
• učí poznávat tvary písmen a jejich výslovnost v abecedě
• učí poznávat písmena ve slově i jejich užití ve větě
• učí poznávat barvy, počítat, trénuje paměť i postřeh
• Zdokonaluje motorické dovednosti dítěte
• obsahuje více než 500 slov a větných spojení
• pro děti od 3 let


Rozměr 30x30x10cm
2x AA baterie součástí balení

 

Pokud tedy chcete udělat radost nějakému malému milovníkovi Tlapkové patroly, roztomilého interaktivního pejska můžete koupit po kliknutí zde: Marshall písmenková hostina

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: eshop VTECH


Koala Holly, prasátko Rosita a slon Nesha

Do vánoc zbývá už méně než jeden měsíc, a slovo dárky teď slyšíme na každém rohu. Nejvíc si asi všichni lámeme hlavu s dárky pro naše nejmenší.

Já jsem objevila krásné dárky pro vnoučata – interaktivní plyšové hračky – Slona Neshu, Prasátko Rositu a koalu Holly.

Všechny tyto hračky k nám dováží společnost Mikro Trading.

Hračky Mikro Trading znáte určitě všichni. Jsou to hračky s duchem – jakmile vidíte na hračce logo malého modrého ducha, je to hračka od společnosti Mikrotrading. Pak už nemusíte pátrat po složení materiálu u hraček. Všechny hračky označené logem modrého ducha jsou hračky bezpečné, splňující i ty nejpřísnější bezpečnostní atesty.

Společnost Mikro Trading patří k nejstabilnějším společnostem na Českém trhu, mají opravdu hodně produktů.

Firma Mikro Trading s.r.o je nositelem záruky kvality a bezpečnosti hraček, které společnost uvádí na trh. Hračky s duchem garantují dětem hru plnou zábavy, rozvíjí jejich kreativitu, fantazii a motoriku.

Slona, prasátko i koalu jsem doma vyzkoušela a jsem naprosto unešená.

Jsou to přesně takové hračky, kvůli kterým bych si přála být zase malou holkou a hračky vnímat i jinak, než dospělýma očima. Chtěla bych si s nimi hrát a dostávat se do světa fantazie.

Přiznávám, že tyto hračky mě baví a ráda si s vnoučaty s nimi hraju, nebo se alespoň dívám, jak si hrají.

Hračky vám teď trochu popíšu, abyste věděli, jak fungují.

Prasátko Rosita chodící, se zvukem a lahvičkou.

 

Prasátko Rosita je velmi roztomilé plyšové prasátko. Velké je 28 cm, napájené je 3 AA bateriemi (to jsou klasické tužkové). Vhodné je pro děti od 24 měsíců. Hrát si s ním mohou i mladší děti, ale tam je lépe s dozorem.

Prasátko je z růžového plyše s tmavě růžovými skvrnkami. Oči má vyšité, velké, nehrozí tak, že by je děti odlouply. Výraz obličeje je roztomilý, úplně láká k pomazlení.

Pokud vaše děti chtějí mít doma zvířátko, ale jsou na něj ještě moc malé, zkuste jim pořídit tohle prasátko. Děti budou mít pocit, jakoby měly opravdového mazlíčka.

Když má prasátko hlad, mohou ho děti nakrmit z malé lahvičky. Po vsunutí lahvičky do pusy vydává prasátko zvuk, jako když pije.

Pokud pohladí děti prasátko po hlavičce, zachrochtá. Při chrochtání hýbe rypáčkem.

Prasátko umí chodit, takže za dětmi bude chodit po pokoji. Umí si i sednout a lehnout. Prostě jako opravdový mazlíček, kterého ale můžete vypnout.

Prasátko při chůzi umí hrát melodie. Různými dotyky můžete melodie měnit. Když prasátku ohnete nohy, zůstane stát a bude tančit na místě.

Pokud si chcete prasátko prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Prasátko Rosita chodící, se zvukem a lahvičkou

 

Druhá hračka, která bude letos dělat radost pod stromečkem je koala Holly.

Tahle koala je super tip na dárek pro všechny děti, které mají rády hudbu a tanec.

Koala je oblečená do třpytivého oblečení, ve tmě a šeru svítí. Umí tak vytvořit tu správnou atmosféru na tanec a legraci.

Kolala má ohebné ruce, které mohou děti ohnout, jak chtějí. Pokaždé je tak pohyb Koaly trochu jiný, pokaždé tanec jinak vypadá. Stačí zmáčknout tlačítko na tlapce a jde se tančit.

Hračka je vysoká 36 cm, provoz je na 3 AA baterie (tužkové).

Koala je z hebkého fialového plyše. Vlasy má světlounce zelené. Oči má zeleno – černé, výrazné, celkový výraz je roztomilý a radostný. Oblečená koala je do třpytivého zeleného trička – správné třpytivé oblečení na koalí diskotéku.

Doporučený věk je od 24 měsíců. Já bych ji ale doporučila hlavně pro předškoláky a mladší školáky – děti, které mají rády hudbu a rády se baví tancem. Ty si svítící tanečnici koalu Holly užijí asi opravdu nejvíc.

Pokud si chcete prohlédnout video, jak koala tančí, klikněte zde: interaktivní Koala svítící ve tmě

Prohlédnout, nebo koupit si koalu můžete po kliknutí zde: tančící Koala Holly.

 

A nakonec třešnička na dortu – slůně Nesha.

Tohle slůně si mě svou roztomilostí získalo. Jsem z něj unešená, a to je právě taková hračka, kvůli které bych chtěla být zase malá. Je to roztomilé malé slůně na kolečkách.

Slůně je velké 27 cm, celkem budete potřebovat 5 baterek – AA tužkové a AAA mikrotužkové. To proto, že kromě slona je tu ještě pohyblivý míček.

Míček děti kutálí po podlaze, a kam se kutálí míček, tam jede slůně. Je to legrační a roztomilé. Když děti pohladí slůně po hlavičce, ozve se sloní radostné troubení. Při jiném doteku zase slůně začne hrát melodie – veselé písničky.

Slůně má tlačítko, pomocí kterého ho lze vypnout. Tlačítko na vypnutí je i na míčku.

Pokud si děti se slonem přestanou hrát, po chvíli zapípá, otočí se na místě a pak se vypne. Tím se šetří baterie.

Slůně je plyšové, z hebkého, jemného, modrého plyše. Na krku má lesklý třpytivý šátek, třpytivá jsou i ouška. Na první pohled vás upoutají velké oči, které dávají výrazu tváře roztomilý výraz.

Pokud si chcete prohlédnout video, jak slon funguje, klikněte zde: video interaktivní plyšový slon Nesha

Pokud si slona chcete prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: plyšový slon Nesha.

 

Pokud hledáte tip na hračku, která pod stromečkem udělá radost, vyzkoušejte některou ze tří hraček Mikro Trading, které jsem vám popsala. Jsou to hračky velmi kvalitní, bezpečné, z nezávadných materiálů.

Co je ale nejdůležitější – jsou to hračky krásné a roztomilé, které se dětem budou líbit, a zároveň budou podporovat jejich fantazii.

Tyto hračky jsou zárukou, že oči vašich dětí budou po rozbalení dárků zářit radostí víc, než světýlka na stromečku.