Zdravotní obuv Santé - aby už nohy nebolely...

22.10.2020 14:30

 

Santé zdravotní obuv dámská a pánská

 

Léto je definitivně za námi, a nastává doba přezouvání se z pohodlných letních sandálů a pantoflí do uzavřených bot. Tuhle dobu přiznávám, moc ráda nemám. Nohy z léta zvyklé na pohodlí najednou mají být v uzavřené botě – to pro mne většinou znamená omačkané prsty a puchýře na patách, které následně prasknou, a pak bolí celá noha. Jako by nestačilo, že mne nohy po celém dni v botách bolí, ještě jsou odřené a otlačené. Tedy tak to bylo až doposud. Letos jsem na to vyzrála a pořídila sobě i manželovi boty zdravotní.

Sáhla jsem do sortimentu obuvi firmy Santé, která se na zdravé obouvání zaměřuje. Od Santé už mám vyzkoušené pantofle, takže už jsem věděla, že se mohu spolehnout na kvalitu.

Jsem opravdu ráda, že na trhu máme možnost koupit kvalitní boty, které dobře vypadají, a přitom jsou pro naše nohy pravým požehnáním.

Málokdo si uvědomuje, jak je kvalitní a dobrá bota prospěšná. To nám dojde, až když nohy mají problém, bolí, otékají a máme potíže s chůzí.

Málokdo si uvědomuje, že špatně zvolené boty mohou způsobit i bolest zad. Pak zobeme pilulky, naříkáme, běháme po ordinacích – a jsme pak často překvapeni, že jsme si k zdravotním komplikacím pomohli špatnou obuví.

Jasně, chápu – ve společnosti pořád ještě tak trochu přetrvává předsudek, že zdravotní boty jsou nevzhledné, a nevypadají dobře. Jenže to už dávno není pravda. Například společnost Santé vyrábí spoustu krásných bot, které dobře vypadají a nohám dělají dobře – od pantoflí, přes baleríny až po lodičky. Všechny Santé boty splňují parametry pro zdravé obouvání – typ špičky, velikost podpatku i materiál.

Boty od Santé se krásně anatomicky přizpůsobí noze, a výsledek je pohodlí a hlavně to, že večer přijdu domů, a i když jsem celý den na nohách, cítím se dobře. Nohy nebolí, neotékají a hlavně – přestaly mne bolet i klouby a záda v kříži. Na zdravé obouvání a zdravotní boty už nedám dopustit.

Na podzimní obouvání jsem si vybrala krásné uzavřené boty typu lodička. Barva je nude – tedy béžová, zdobená zlatým dekorem.

Lodička se krásně přizpůsobí anatomickému tvaru nohy. Noha do boty vklouzne, a díky kulaté špičce zůstávají prsty volné, nejsou vůbec na sebe namáčknuté, a nic na prstech netlačí. Do boty je všita gumička, díky které se bota krásně přizpůsobí tvaru nohy. Pokud se vám stane, že některý den vám oteče noha, nemusíte se bát, že se bota zničí – díky gumičce krásně povolí, a pak se zase po vyzutí vrátí zpátky do tvaru, jaký má mít. Moc prima věc.

Podpatek je velký cca 3 cm, je tedy pohodlný a přitom nohu nadzvedne do příjemné polohy – takže nikde netáhnou svaly a šlachy, a ani po celodenním nošení nebolí nohy. Tedy bolí jen únavou z chození, nikoliv z bot.

Mile mne překvapilo, že díky kvalitnímu materiálu ani mé choulostivé paty nemají problém, a letošní přechod do uzavřených bot zvládám bez puchýřů.

Uvnitř lodičky je anatomicky tvarovaná stélka. Měla jsem strach, jestli mi nebude vadit, protože běžné boty stélku tvarovanou nemají, ale je to v pohodě. Že je stélka trochu jiná jsem cítila jen při prvním obutí asi 10 minut, pak si noha zvykla a je to velmi příjemné. Lodičky se mi moc líbí a jsem s nimi moc spokojená, a prima benefit je, že mi neotékají nohy a nebolí mne jako v klasických lodičkách.

Díky kvalitnímu materiálu vám lodičky vydrží dlouho, nemusíte se tedy bát, že budou jen na sezónu a dost. Já lodičky nosím měsíc, nosím je pravidelně, abych je otestovala a recenze byla objektivní, vypadají pořád jako nové. Jediná změna oproti chvíli,kdy jsem je vybalila z krabice, je, že mají umazanou podrážku.

Lodičky si prohlédněte zde: Dámská vycházková obuv lodičky Santé

 

Tentokrát jsem ale netestovala jen dámské zdravotní boty, ale zaměřila jsem se i na pány. Manžel si totiž pohmoždil koleno, a tím, jak ulevoval noze, se mu změnilo těžiště celého těla, a začal chodit trochu jinak - výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – kromě bolavého kolene ho rozbolela i záda a hlavně nohy. Doporučení lékaře bylo pořídit zdravotní boty.

Vybrala jsem uzavřené pánské černé polobotky s rozšířenou špičkou

Manžel nejdřív trochu bručel, protože moc nevěřil, že boty pomůžou „vypnout“ bolest zad i nohou, ale hlavně asi měl strach, že bude muset dlouho v obchodě zkoušet a vybírat, a to on nemá rád. Když jsem mu boty objednala po internetu, a pochopil, že nikam nemusí, měl z bot dokonce radost.

Polobotky mají černou barvu, jsou vyrobeny z kvalitní usně a mají anatomicky tvarovanou stélku. Tyhle polobotky mají šířku H – jsou tedy trochu rozšířené, takže pokud někdo z pánů trpí tím, že ho tlačí prsty ve špičce, určitě zvolte rozšířený typ obuvi, úleva je opravdu velká. Manžel je moc spokojený, konečně může volně hýbat prsty v botě a nemá otlaky na malíčcích. Anatomická stélka v botě je lehce vyvýšená v místech kde začínají prsty, a tvoří tak jejich příjemnou oporu. Boty nejsou na tkaničky, ale na suchý zip, to je příjemné, protože manžel má vyšší nárt,  může si skvěle regulovat zapínání tak, aby ho noha netlačila a bota byla pohodlná. I manžel nosí boty měsíc, aby recenze byla objektivní, zatím je spokojený. Nohy má bez otlaků, boty jsou pohodlné, velmi dobře se udržují a hlavně přestávají bolet klouby, nohy i záda.

Pánské polobotky si prohlédněte zde: Pánská uzavřená polobotka černá

 

Pokud tedy mohu shrnout – s pořízením zdravotní obuvi jsem velmi spokojená. Boty vypadají velmi dobře, jsou moderní, a vkusné, design mají nadčasový, takže je může nosit každý. Udržují se díky materiálu velmi dobře. Pryč tedy s předsudkem, že zdravotní obuv je jen pro staré lidi (a podle toho že i vypadá). Není to tak. Pokud zvolíte kvalitní botu, která vám sedí, vaše tělo vás za to odmění – nebudou vás bolet nohy a záda. I zdravotní obuv může vypadat hezky – moje lodičky mají úspěch, a kolegyně i kamarádky se ptají, kde jsem je koupila, že vypadají moc hezky.

 Já jim s radostí odpovídám, že nejen hezky vypadají, ale jsou i pohodlné.

Opět se mi potvrdilo, že je fajn vracet se tam, kde jsem už dříve dobře pořídila. Zdravotní obuv od firmy Santé mne nezklamala. Je fajn.

Doufám, že zdravé obouvání začne firma Santé vyrábět i v zimních modelech obuvi. Už teď vím, že si ráda pořídím zimní obuv ve verzi zdravotní obuvi. Už totiž nechci zpátky bolavá záda.

Pokud si chcete prohlédnout sortiment firmy Santé, klikněte zde: Santé – zdravotní obuv

 

Pokud si chcete koupit některé ze zdravotních bot, zde je seznam prodejen zdravého obouvání: Santé ateliéry zdravého obouvání

 

Většinu obuvi lze vyhledat i na internetu v sortimentech eshopů se zdravotní obuví nebo lékáren

Protože momentálně kvůli kovidu jsou ateliéry zdravého obouvání zavřené, můžete nakupovat třeba na výprodejovém eshopu po kliknutí zde: výprodejový eshop Santé

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: