Ve včelařství Horákovi si koupíte kromě kvalitního medu i přírodní certifikovanou kosmetiku, která hojí a léčí. Zkuste kosmetiku bez chemie, je báječná.

25.10.2019 13:53

Na stránku Včelařství Horákovi jsem narazila úplnou náhodou. Dochází mi totiž doma zásoba medu, tak jsem chtěla vyzkoušet i nějaký kvalitní med přímo od včelaře. Med máme doma moc rádi. Obsahuje tolik zdraví prospěšných věcí, ale hlavně mně i dětem opravdu moc chutná. Není lepší začátek dne, než namazaný chleba s medem – pak je medové nejen ráno, ale i den. A protože přicházejí podzimní plískanice, tak na zahřátí a na potlačení podzimní virózy si dávám čaj s medem – lipový, mateřídouškový, heřmánkový  – jsou tak dobré, a tak hezky voní. A protože mám ráda farmářské výrobky a výrobky od českých chovatelů a pěstitelů, hledala jsem, až jsem našla.

Kromě klasických medů různých druhů a typů se mi moc líbí i nápad s dárkovými medíky. Najdete jich na eshopu včelařství hned několik – třeba i vánoční, nebo svatební. Moc se mi tenhle typ dárků líbí – darujete dobrotu a zároveň zdraví.

Co mne ale překvapilo, je velký výběr přírodních mastí, které na eshopu můžete koupit. Já sama mám pleť se sklony k ekzému, dcery také, takže si musíme dávat pozor, jaký krém, nebo mast na pleť použijeme. Vyhledávám tedy moc ráda produkty bez chemie. To balzámy a masti z včelařství Horákovi splňují. Produkty jsou vysoké kvality, a vybrané jsou s certifikovány pro děti od narození – tyto produkty najdete v sekci pro děti od narození po kliknutí zde: pro děti od narození.

Já sama jsem vyzkoušela tři produkty.

Pro maminku Propolisovou mast.

Propolis je pryskyřičná látka příjemné aromatické vůně, a produkují ji včely při stavění pláství v úlu. Surovinu k tvorbě propolis sbírají včely na rostlinách produkujících pryskyřičné látky. Při stavění mísí nasbíranou hmotu s výměšky hlavových žláz. Propolis má hojivé účinky, působí proti bakteriím, houbám a plísním. Propolis byl i v dávných dobách užíván k léčebným účelům, a jeho obliba přetrvává doposud. Moje maminka si na propolis potrpí obzvláště – prakticky každý neduh a problém by nejraději řešila propolisem. Tahle mast z včelařství Horákovi mne upoutala hlavně tím, že je tvořena kromě propolis základem z bambuckého másla a mandlového oleje ( klasické masti mají v základu vazelínu), tuhost zajišťuje včelí vosk. Propolisová mast je certifikovaná už pro děti od narození. Dobře se maže a jemně, nevtíravě a příjemně voní. Maminka má velkou radost, tohle složení masti jí vyhovuje mnohem víc, než klasická mast.

Pokud si chcete mast koupit, nebo prohlédnout, klikněte zde: Propolisová mast

 

Jako další jsem vyzkoušela Makový balzám.

Je vhodný pro všechny typy pleti, regeneruje, hojjí a vyživuje pleť. Kromě bambuckého másla obsahuje Makový olej, mandlový olej lisovaný za studena a vitamín E. Mandlový olej zvláčňuje a zklidňuje pleť, makový olej regeneruje, vyživuje a chrání pokožku. Urychluje hojení drobných ranek a odřenin, a hydratuje pokožku. To je přesně to, co teď na podzim potřebuji. Jakmile totiž přestane svítit sluníčko,a začne podzimní  šero a plískanice s větrem, moje pleť přechází do podzimního režimu –je začervenalá, vysušená, loupe se a praská. Nejhorší je to vždycky na nose, bradě, u obočí a uši. Takže jsem byla zvědavá, jestli si makový balzám s mou podzimní pletí poradí. A je to fajn. Suchá místa se hydratovala a promastila, vysušená pokožka, která hlavně kolem uší až trochu praská, se o mnoho zlepšila a další prasklinky se neobjevují, balzám pleť nijak nedráždí, jemně a příjemně voní. Jsem moc spokojená.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Makový balzám

 

Poslední vyzkoušenou kosmetikou ze včelařství Horákovi je Zázračné srdéčko

Tak nějak mne nalákal už název – je Zázračné srdéčko opravdu zázračné? Co vlastně obsahuje a proč se jmenuje tak, jak se jmenuje? Zvědavost je velká a silná, proto ho mám teď před sebou a zkouším. První, co jsem ucítila po otevření krabičky je příjemná marcipánová vůně.(Musím si koupit marcipán, protože po otevření krabičky na něj mám strááášnou chuť). V masti je obsaženo jen to nejlepší, co lze nabídnout – čistý včelí vosk, bambucké a kakaové máslo a zastudena lisované oleje. Stačí ho při nanášení malé množství, takže vydrží poměrně dlouho a jeho použití je opravdu široké. Nejvíc ho doma užíváme jako balzám na rty.  Už žádná popraskaná pusa, vysušené rty a popraskané koutky (au). Po balzámu máme všechny doma krásné rty. Jeho využití je ale velmi všestranné – pokud máte třeba popraskané paty, srdéčko vám uleví a hojí, taky na mazání vysušené pokožky na rukou je fajn- já bez krému na ruce nemůžu existovat. Jakmile si umyju ruce, mám je hned vysušené, a musím mazat. Krabička Zázračné srdéčko je malá a lehká, v pohodě ji můžete sebou nosit v kabelce. Další blahodárný účinek Zázračného sréčka je na jizvy a strie. Věčný problém, se kterým se setkala určitě každá z nás, která má děti. ( I když strie netrápí jen těhotné ženy, například můj syn se trápil se striemi v pubertě, když najednou rychle vyrostl). Strie jsou nepříjemné, a znám spoustu žen, které se nechtějí v létě ukazovat kvůli striím a jizvám v plavkách. V Srdéčku je totiž kromě jiného i jojobový olej, který prokazatelně má protizánětlivé účinky, hojí ranky, předchází jizvám a pozitivně působí i na pleť s akné. Další prospěšné látky jsou včelí vosk (zvláčňuje a vyživuje), malinový olej, švestkový olej, bambucké máslo, vitamín E,a nádherně voňavé kakaové máslo.

Vůbec se nedivím, že ve Včelařství Horákovi pojmenovali tenhle balzám Zázračné srdéčko – je totiž opravdu super, má velmi široké použití,  je hojivé, přírodní a nádherně voní. Pokud bych mohla poradit – v každé dámské kabelce by jeden kelímek Zázračného srdéčka neměl chybět.

Pokud si chcete balzám koupit, klikněte zde: Zázračné srdéčko

Pokud máte rádi med, a přírodní kosmetiku, doporučuji vám podívat se na stránky včelařství Horákovi. Najdete tu vynikající, dobrý a voňavý med, a také kvalitní certifikovanou přírodní kosmetiku. Já jsem vyzkoušela kromě medů ještě tři balzámy a masti – Propolisovou, Makový balzám a Zázračné srdéčko. Určitě ale vyzkouším i další produkty. Například hodně hojivou zinkovou mast, čokoládový balzám,kávový balzám, nebo Marcipánový olej. Anebo ještě nějaký další. Lákají mne všechny. Kosmetika bez chemie, přírodní – to je to, co mne u mastí a balzámů u Horákových velmi oslovilo. Léčivá síla přírody je totiž ohromná.

Celý sortiment si prohlédněte po kliknutí zde: Včelařství Horákovi

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: