Stavebnice Robotime - postavte si model auta, nebo plně funkční gramofon. Pro mladší stavitele jsou tu robotičtí dinosauři a spousta dalších stavebnic. Více v recenzi.

19.01.2022 13:37

 

Dnes bych vám chtěla představit stavebnici, která nás doma dost nadchla.

Je to úžasná stavebnice modelu auta. Původně jsem vám chtěla tuhle báječnou stavebnici doporučit jako vánoční dárek. Skládání se nám ale trochu protáhlo, a tak mne napadlo, že tuhle recenzi nechám až na dobu po vánocích – tedy na leden, kdy máme nápady vybrané a blížící se svátek Svatého Valentýna bude fajn příležitostí k obdarování našich mužů a partnerů.

Většina mužů kteréhokoliv věku zůstává v duši stále klukem, který si rád hraje.  Proto tahle stavebnice bude určitě přijata s radostí.

Já jsem tedy vůbec netušila, že se takovéto stavebnice vyrábějí. O to víc mám radost z jejich objevení.

Moc se mi líbí, že stavebnice Robotime jsou propracované do nejmenšího detailu. Většina modelů je plně funkčních – třeba gramofon a hudební skřínka opravdu hraje, projektor promítá. Pokud nechcete mít takovou běžnou věc – klidně můžete vybrat i model pistole, nebo zbraně, kterou měl Terminátor. Po složení tedy máme fajn dekoraci do interiéru, a zároveň plně funkční věc.

 A když si takovou věc postavíme sami, je to o to lepší. Můžeme být na sebe hrdí, kdykoliv se na námi postavenou věc podíváme.

Abych tedy byla přesná, nejsou to stavebnice jen pro muže. I pro kluky najdete stavebnice, co jsou plně funkční – třeba chodící dinosaury na dálkové ovládání s hlasovými a světelnými funkcemi. Typů dinosaurů je několik, tyhle stavebnice zvládnou postavit i šikovní kluci. Můžou si postavit i kuličkovou dráhu, anebo robotický globus s mechanismem. Možností je spousta, je třeba brát jen v úvahu věk a zručnost stavitele.

Na začátek doporučuji tedy nějaký méně složitý model. Jasně, někdo, kdo je zvyklý skládat modely, nebo lego technic a podobné stavebnice, ten může hned skládat jakoukoliv Robotime stavebnici. U nás byl dárek stavebnice pro syna, který ještě takovou modelovou věc nikdy neskládal, takže jsme zvolili nejdřív statický model auta.

Auto Grand Prix krásně vypadá, a protože není robotický, je prima na seznámení se s materiálem a samotným skládáním.

Na skládání není potřeba žádné lepidlo. Všechny dílky do sebe perfektně zapadají.

Předem upozorňuji, že na skládání je potřeba čas. Rozhodně to není tak, že máte za hodinu složený model. Je to opravdu o takovém tom hraní si a přitom precizním skládání.

Občas je třeba smirkovým papírem trošičku začistit, a opatrně vložit dílek tam, kam patří – podle velmi dobře nakresleného návodu.

Občas se stane, že některý dílek praskne. Obzvláště, když je to nějaký malý dílek. To se stalo synovi u jedné části – bylo to ale v místě, kde výrobce předpokládal, že se to může stát, a dílek byl v sadě náhradní.

Jako u každé stavebnice a modelu, je nejdřív potřeba zjistit, jak se materiál, ze kterého skládáme, chová.  To ale přijde tak nějak samo sebou. Jakmile držíte v ruce destičky, ze kterých vyjmete daný dílek, cítíte v prstech materiál.

Stavění vyžaduje spoustu trpělivosti a soustředění. Je to ale i fajn relax.

Při skládání se dostanete tak trošku do jiného světa – svět fantazie a hry. Bylo vidět, že skládání syna opravdu baví. To mne překvapilo a potěšilo. Jako malý kluk byl neposeda, co nevydrží sedět na místě, a zůstalo mu to i v dospělosti. U stavebnice auta bylo vidět, že se soustředí a je spokojený, a čas mu utíkal tak rychle, že ani nevěděl jak.

Jasně, byly chvíle, kdy se všechno nedařilo jak má. Když už po páté dával nějaký dílek na určené místo, a vždycky mu vypadl, ozývaly se od stolu slova, která není radno opakovat. Takových chvil ale bylo málo. Z vlastní zkušenosti doporučuji, pokud taková chvíle nastane – neptejte se „Ono ti to nejde?“ a podobně. V tuto chvíli je lépe se držet stranou.

 Je potřeba si materiál i dílky „osahat“. Je fajn si zkusit, jak se materiál chová, jak ho ohnout, jak začistit otřepek, nebo upravit lehce dílek, který nezapadne úplně přesně. Na některé dílky je fajn mít hodně jemný smirkový papír, nebo je fajn na tohle dolaďování koupit pilníček na nehty – dobře se drží a snadno se s ním pracuje.

Stavebnice je opravdu velmi dobře zpracovaná, je to překvapivé – dílky jsou leckdy maličké, ale přesto i tyhle mini dílky zapadnou tam, kam mají.

Mně se moc líbí to, že nikde nejsou žádné barvy a lepidla. Protože dílky jsou vymyšlené tak, aby do sebe zapadaly, není třeba je někde sušit, nebo dávat pozor, aby se s něčím nepohnulo, nebo aby někde neteklo lepidlo.

Samotné skládání je sice pracné, ale na druhou stranu každý člověk je pyšný, když něco sám vyrobí. Kromě dekorace si tedy okamžitě při pohledu na námi postavenou věc uvědomíme:To jsem dělal(a) já! Ten pohled nám vždycky udělá radost.

Já tedy píšu o tom, že stavebnice je dárek pro muže. Samozřejmě je vhodná i pro ženy, které se nebojí technického skládání.  Já tedy ten typ nejsem. Na nákresy koukám jako na něco z jiného světa. Poskládala bych tedy stavebnici, ale trvalo by mi to strááášně dlouho. I když třeba postavit si robotický Globus by mě asi bavilo.

Pokud máte doma šikovného chlapa, který se nebojí výzvy, tenhle dárek mu udělá radost.

My jsme na seznámení se s typem stavebnice a stavění zvolili jako první model, který je jednodušší.

Neznamená to ale, že je úplně jednoduchý. Nějaká zručnost a trpělivost je samozřejmě potřeba. Model auta jsem zvolila, protože mi připomíná ty nádherné prvorepublikové filmy plné gentlemanů a krásných dam. Budu ho mít vystavený a ráda se na něj dívat.

Model auta je statický – tedy se nepohybuje.

Pokud si vyberete jiný model stavebnice, můžete mít plně funkční modely. Robotické modely stavebnic jsou plně funkční.

Tak trochu přemlouvám syna, aby mi postavil gramofon, nebo kyvadlové hodiny. Moc se mi totiž líbí.

Pokud tedy hledáte tip na super dárek z lásky k Valentýnu, a máte doma hravého muže s duší kluka, nebo zručného modeláře, nebo kutila, tenhle dárek ho určitě potěší.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit model auta ke složení, klikněte zde: Robotime Rokr auto Grand Prix

Robotických stavebnic je opravdu velké množství, a jsou vhodné pro děti i pro dospělé. Stačí vybrat podle věku a zručnosti.

Video ze stavění auta po kliknutí zde: video Robotime Rokr auto Grand Prix

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: Bezvastavebnice.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: