Šperky, ve kterých je zakleté slunce

15.05.2018 13:47

Počasí se umoudřilo, a po dlouhé zimě přešlo rovnou do letních dní. Je krásně, sluníčko svítí, a tak vytahujeme ze skříní šaty a sukně, a také-šperky. Léto je doba zdobení.  Všechny doplňky jsou krásně vidět a tak si k outfitům pořizujeme nové doplňky. Pro krásu ale i pro radost.

Já mám moc ráda šperky s polodrahokamy. Kdyby mi někdo ve škole, když jsme probírali minerály, a všechny ty kameny mi připadaly stejné a zoufale nudné, řekl, že budu okouzlena právě takovými „kamínky drahokamínky“, vůbec bych mu nevěřila. Nyní už dobře vím, že právě šperky s polodrahokamy jsou ideálním módním doplňkem. Mají tolik druhů a barev. A taky příběh. Každý z těch kamínků prošel dlouhým vývojem, než z něj šikovné šperkařovy prsty vyrobily ozdobu.

Já mám ráda spoustu polodrahokamů, mezi mé nejoblíbenější patří ale jantar. Můj přítel se mi směje, že jantar je vlastně smůla, která zkameněla. Vždycky, když mě chce pozlobit, mi nabízí, že mi nějaký jantar oloupe ze stromů. Jantar má spoustu barev a odstínů, vybere si určitě každý. Já mám moc ráda medový jantar. Když se na něj dívám na sluníčku, připadá mi jako kapka medu, kterou obarvilo slunce, a ta ztvrdla a teď je ozdobou mého šperku.  Samozřejmě, vím, že to tak není, jantar je fosilní zkamenělina, která začala vznikat někdy před 50 miliony let.( Dovedete si představit, jak starý kamínek vám tedy zdobí třeba náušnice?) Jantar lze nalézt v různých barvách, jako žluto-hnědá, modrá, zelená, červená, černá, bílá nebo čirá. Barva každého kamene je jedním z hlavních faktorů, ovlivňujících jeho cenu. Nejvzácnější a velmi drahé jsou kameny zelené a modré.

Nejznámější je čirý, žlutý až jasně oranžový jantar - je zcela běžný, a je hlavně ceněný z důvodu zachování hmyzu, peří, prehistorických živočichů a podobně.

Často jsem si tak představovala při pohledu třeba na vážku v jantaru, že létala před tolika miliony let, a zachovaná teď leží přede mnou – a třeba si ji zrovna tak se zalíbením prohlížela nějaká žena v pravěku, když ji někde venku našla. Jantar je tak trochu tajemný, vypadá jako slunce, nebo oheň zakletý do malého kamínku. Vždycky vypadá krásně, jiskřivě a fantasticky.

Jantar je prostě nádherný a skvěle vypadá třeba zasazený do stříbra. Jsem proto moc ráda, že vám mohu ukázat eshop, kde nakoupíte spoustu nádherných stříbrných šperků s jantarem. Já mám sluníčko s jantarovým středem ze stříbra (kvalitní stříbro o ryzosti 925 / 1000 , které vám nebude černat).Vybrat si zde ale můžete ze spousty kvalitních přívěsků – kočičky, víly, sluníčka,kuličky, obdélníky – prostě ohromný výběr pro každého. K přívěsku jsou možné zakoupit i stříbrné řetízky za opravdu velmi přijatelnou cenu. Řetízky jsou různých tvarů, délky, vzorů – vybere si určitě každý (a cena je opravdu skvělá).

Kromě přívěsků si na stránkách www.ibeauty.cz můžete koupit i nádherné jantarové náušnice – opět veliký výběr typů, druhů a tvarů, prstýnky a náramky.

Pokud jste tedy jako já nadšeni z krásných šperků, tady si určitě vyberete  - a důležité je i to, že šperky jsou vyráběny v malých sériích, od každého šperku je tedy jen pár kousků a každý je vyráběn ručně, každý je originál a jedinečný.

Na stránkách ibeauty.cz samozřejmě nemají jen jantarové šperky – na výběr je i spousta nádherných šperků s tyrkysem, nebo keramické šperky.

Všechny víme, že hezký šperk nejen udělá každé ženě radost, ale také každý náš outfit dokáže opravdu pozvednout. A šperků nemá žádná žena nikdy dost. Ozdobme se tedy na léto stříbrnou krásou z eshopu ibeauty.cz

Spoustu zajímavých akcí a šperků najdete i na facebookové stránce  ibeauty.cz –  stačí kliknout zde na odkaz https://www.facebook.com/ibeautycz/

A pokud jste soutěživí, můžete se zúčastnit soutěže o nádherný šperk s jantarem, který eshop ibeauty.cz do soutěže věnoval.  Soutěž najdete po kliknutí zde: https://radytipynavody.cz/soutez-o-jantarovy-sperk-dle-vyberu/

Pokud si chcete koupit přívěšek slunce s jantarem, klikněte zde: přívěšek Slunce

Pokud si chcete koupit řetízek ze stříbra za skvělou cenu,klikněte zde: Stříbrné řetízky

Pokud chcete koupit ostatní jantarové šperky klikněte zde: jantarové šperky ibeauty.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: