Smaltovaný vajlik - krajáč, a smaltovaný hrneček od MarexTrade budou ozdobou každé kuchyně.

08.09.2021 14:26

Smaltovaný vajlik/krajáč

 

Dnes bych vám chtěla doporučit super smaltovaný krajáč od MarexTrade.cz.

Krajáč je smaltovaný bílým smaltem, průměr má 32 cm a objem 6 litrů.

Krajáč najde velké využití na vesnici, ale své místo najde určitě i v kuchyni městské. Já bydlím v paneláku a mám krajáč už hodně dlouho. Tedy tenhle mám nový – měla jsem dřív umělohmotný a ten se moc neosvědčil. Proto jsem si tentokrát vybrala krajáč smaltovaný.

Výhoda smaltovaného krajáče je v tom, že je prakticky nezničitelný.

 Pokud s ním slušně zacházíte, vydrží opravdu hodně dlouho. Smalt mám ráda, protože se skvěle udržuje, a hlavně proto, že ve smaltované misce můžete mít naprosto cokoliv. Smaltovaná mísa totiž nepřejímá díky materiálu žádné pachy.

V míse- krajáči – tak můžete mísit těsto, nebo míchat různé saláty, je ale prima i na skladování třeba ovoce, zeleniny, nebo brambor.

Hlavně v létě, kdy je spousta sezónního ovoce je krajáč bezva. Můžete v něm mít jahody, maliny, rybíz, meruňky, jablka – co je potřeba.

Osvědčil se mi třeba i při přípravě marmelád, džemů, šťáv a dětských výživ z ovoce.

 Ovoce můžete rozmačkat a prosladit rovnou v krajáči. Protože je smaltovaný, nijak se nepoškodí – neobarví ani nepoškrábe, a ovoce v něm je v bezpečí – nepřecházejí do něj žádné pachy, ani se neuvolňují žádné látky, jako tomu bývá u plastových misek.

Fajn je, že pokud po převaření mícháte šťávu, můžete ji do krajáče nalít i horkou. Díky tvaru, který krajáč má, šťáva ani marmelády necákají ven, ale skvěle se míchají.

Prima je krajáč i na mačkání a míchání rajčat, když si připravujeme domácí kečup.

Krajáč může stát i na plotně. Teplo mu nevadí.

Vůbec se nedivím, že naše babičky měly krajáč v oblibě. Je velmi praktický.

Můžete v něm mít opravdu cokoliv – třeba když přinesete houby z lesa a potřebujete je dočistit. Nebo když si přinesete domů jablka. Klidně v něm můžete skladovat i brambory. To se mi velmi osvědčilo – protože brambory často kupuji v marketu, nejsou vždycky úplně kvalitní. Občas se mi stalo, že už třeba 2 dny po koupi se některá z brambor zkazila – a začala téct a zapáchat. Pokud máte zkaženou bramboru v krabici, nebo v plastové nádobě-bude vám smrdět, i když ji vypláchnete a vymyjete. Smalt tenhle problém nemá. Umyjete ho a zase je v pohodě.

Kdo dělá na vánoce hodně bramborového salátu, ocení to, jak se v krajáči dobře míchá. Rovnou s krajáčem pak bramborový salát může putovat do lednice – vejde se v pohodě.

Já jsem s tímhle smaltovaným pomocníkem moc spokojená, využití má u mě doma stále.

Pokud zrovna nezavařuji, mám v něm ovoce, které je na přímou spotřebu. Vejde se ho tam hodně, takže můžu dělat smoothie každý den.

Na chalupách a chatách bude krajáč i pěknou (a přitom praktickou) dekorací

Pokud si chcete krajáč prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: smaltovaný vajlik/krajáč.

 

Když jsem si na stránkách MarexTrade vybírala smaltovaný krajáč, objevila jsem hrníček, do kterého jsem se zamilovala na první pohled.

Je to smaltovaný kónický hrnek. Hrnek má objem 0,25 l, a úžasný tvar a nebesky modrou barvu. Vysoký je 7 cm.

Do barvy a tvaru jsem se zamilovala okamžitě, jakmile jsem hrneček viděla. Protože jsem věděla, že budeme trávit letos dovolenou u vody a pod stanem, pořizovala jsem si hrneček původně na „trampování“. Vyhovuje mi ale tolik, že z něj piju kávu ráda i doma. Třeba na balkoně. Nemám vůbec strach, že o něj zavadím a rozbiju ho. Já jsem někdy trochu nešikovná, věci mi padají z rukou. I tenhle hrneček už mi párkrát spadl a nikde ani škrábaneček. A když mi káva vychladne, protože dělám něco, u čeho nestíhám pít kávu v klidu, klidně si ji přihřeju. Hrneček lze použít na každém typu sporáku.

Pamatuji si, že babička měla na plotně neustále 2 smaltované hrnečky – v jednom si vařila svou oblíbenou meltu, a ten stál na sporáku celý den, a jen si z něj babička upíjela. Ve druhém bylo máslo, které si na okraji plotny na mírnější teplotu babička přepouštěla, a vyráběla si tak přepuštěné máslo (dnes říkáme Ghí).

Smaltované hrnečky jsou fajn i pro menší děti. Můžou z nich cokoliv pít i jíst. Dělám do smaltovaného hrnečku třeba pudink. Když dítěti hrneček spadne, nerozbije se. Smaltované hrnečky jsou vyráběny ve spoustě tvarů a dekorů.

Mně se moc líbí tenhle kónický tvar a tahle světle modrá barva mi učarovala.

Pokud si tedy dáváte rádi kávu třeba při práci na zahradě, tenhle hrnek je to pravé. A když kávu dopijete, můžete ho vypláchnout a nasbírat do něj třeba maliny.

Pokud si chcete super hrneček prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Olymp. Smaltovaný kónický hrnek světle modrý

 

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: MarexTrade

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: