Škoda Felicia Roadster v červené barvě - model od Abrexu, recenze.

07.11.2023 12:35

Škoda Felicia Roadster.

 

Dnes bych vám ráda představila model auta Škoda Felicia Roadster (1963) od výrobce Abrex.

Tenhle model auta jsem vybrala pro manžela, protože to je takový jeho velký sen. Je to takové to auto, které si vysnil jako malý kluk a líbí se mu dodnes. Já se mu nedivím. Tohle auto nemá mezi našimi auty konkurenci, co se vzhledu týče. Ne nadarmo se říká, že tohle auto je nejvíc sexy auto, které bylo v Československu vyrobeno. Je mi jasné, že by rád (jako spousta dalších řidičů) měl tohle auto v garáži. To je momentálně nereálné, tak mu alespoň jeho věrnou kopii – model – postavím na pracovní stůl.

Tahle nádherná auta byla vyráběna v letech 1961 – 1964. Vůz byl doplněn o odnímatelnou sklolaminátovou střechu. Vyrobeno bylo celkem 14 863 vozů typu Felicia Roadster.

Na konci roku 1956 na veletrhu v Brně byl představen dvoudveřový Roadster 450 (číslo značí čtyřválec o výkonu 50 koní) s plátěnou stahovací střechou. Auto mělo celkem úspěch, a o dva roky se z tohoto typu vyvinula kráska Felicia. Jméno je podle latinského Felicitas – štěstí.

Auto vyráběl pobočný závod Kvasiny, který byl specializovaný na méně „masové modely“.

Felicia Roadster byla vyráběna nejčastěji v ikonické červené barvě, která jí opravdu sluší. Vypadá elegantně a přitom sportovně. Maska auta je velká, chromovaná a přitáhne vám k autu oči. Všimnete si jí na první pohled. Chromovaný je i rám kolem zaobleného čelního skla. U Felicie jsou nárazníky ze tří dílů. Auto mělo jediné zrcátko na straně u řidiče. Vzhledem k tomu, že většinou se autem jezdí se staženou střechou to, ale moc nevadí.

Felicia je vůz čtyřmístný, na zadních sedadlech ale moc pohodlí nebylo. Vepředu jsou dvě pohodlná sedadla, která nahradila lavici.

Škoda Felicia je auto s motorem vepředu a pohonem zadních kol. Původní Felicia měla řazení pod volantem. Od roku 1961 se řazení přemístilo na podlahu.

Konstrukční rychlost auta byla až 160 km/hodinu , což je celkem dost. Tahle rychlost by ale byla asi v tomhle autě nepříjemná. Řízení je šroubové, maticové a brzdy hydraulické bubnové – proto je ideální rychlost kolem 90 km/h.

Tohle auto je prostě sexy kráska silnic. Škoda, že její výroba byla ukončena už v roce 1964 a žádný podobný nástupce nebyl. Vzhled auta byl tak originální a krásný, že většina ze 14 863 kusů aut byla určena na export do západních zemí.

Jak už jsem řekla, tohle auto je považováno za nejkrásnější škodovku všech dob. Měla jsem to štěstí, že jsem se v ní mohla svézt. Na jednom srazu veteránů jsem prostě „ukecala“ majitele. Jízda byla celkem pohodlná – až mě překvapilo, jak příjemně jsem se v tomhle autě cítila. Dobré pérování zvládá i horší silnice, takže si ve Felicii užijete parádní jízdu s větrem ve vlasech.

Model auta Felicie Roadster je v měřítku 1:72.

Velikostí se tedy vejde opravdu na každý pracovní stůl, nebo poličku. Já bych doporučila pracovní stůl, nebo nějaké místo, na kterém bude model dobře vidět, protože každý pohled na něj vám udělá opravdu radost a zlepší náladu.

Tenhle model sexy krásky Felicie Roadster (1963) je i bezva tipem na dárek pro všechny milovníky retro aut.

Modely autíček od Abrexu, jsou dokonalé.

Abrex  je záruka kvality. Všechny jejich modely jsou krásné, propracované do nejmenších detailů. Jsou to modely sběratelské, mají tedy kvalitní úroveň zpracování. Všechno, co měla a mají opravdová auta a motocykly, najdete i na modelech Abrex. Sebemenší detail, který auto mělo má i zmenšená verze modelu. Jakoby kouzelník mávl hůlkou a auto zmenšil a zavřel do krabičky.

Pokud tedy hledáte tip na vánoční dárek pro muže, modelem krásného autíčka uděláte radost vždycky.

Pokud si chcete prohlédnout krásku Felicii, klikněte zde: Felicie Roadster (1963)

Celý sortiment eshopu najdete po kliknutí zde: eshop Abrex.

 

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: