Recenze na zásuvkovou komodu 4S Barffy z eshopu Hezkynabytek.cz.

11.09.2023 12:57

 

 

Protože mi dosloužila komoda na spodní prádlo, rozhodla jsem se pro koupi nové.

Komoda je takový geniální kousek nábytku. Hodí se skoro všude – do obýváku, do ložnice, i do předsíně.

Stačí si prostě podle potřeby vybrat. Naštěstí dnes je už výběr mezi komodami ohromný. Zažila jsem dobu, kdy na trhu bylo jen pár typů nábytku ve velmi podobném vzhledu – jsem ráda, že ta doba je už pryč.

Komody jsou různých typů – šuplíkové, skříňové, kombinací obojího, ale třeba i prosklené. I design komod je už rozmanitý – můžete si vybrat podle materiálu a barvy v podstatě jakou chcete. Už prostě není jen jeden univerzální typ, který byl v obchodech všude. Důležité je vědět, jaký typ komody se vám líbí a jaký chcete.

Já jsem měla představu jakž takž danou – věděla jsem, že chci komodu do ložnice, a se šuplíky. Vybrala jsem si na eshopu Hezkynabytek.cz komodu 4S Barffy.

Eshop Hezkynabytek.cz mi padl do oka na první dobrou svým názvem. Kdo by nechtěl mít doma hezký nábytek, že? Moc se mi líbí i motto eshopu: Měníme bydlení na domov. To je velmi důležité –doma se musíme cítit příjemně, a nábytek nás v tom ovlivňuje.

Výběr zboží na eshopu je ohromný. V podstatě si tu můžete najít nábytek do každé místnosti v bytě ve spoustě dekorů, vzorů a designů. Je jen na vás, jaký nábytek potřebujete.

Já jsem si vybrala komodu 4S Barffy – padla mi do oka jako první, a i když jsem prohlédla ještě spoustu dalších komod, tahle prostě vyhrála.

Komoda je neobvyklá designem - nádherná kombinace dubu Artisan a černé borovice je neobvyklá a mě se moc líbí. Moc se mi líbí hlavně barevný odstín a kresba dubu Artisan. To, že jsou vidět i součky vypadá krásně, jako bych měla kousek lesa doma v ložnici.

Když píšu v ložnici, trošku váhám, jestli tam komodu opravdu umístím – vypadá tak dobře, že ji možná nechám v obýváku, a dokoupím k ní ještě vitrínu a televizní stolek, a budu mít krásnou stěnu v obýváku. To je ale zatím jen úvaha.

Když se vrátím ke komodě, je třeba při jejím nákupu promyslet několik věcí. Každá komoda je vhodná do jiných prostor – je tedy potřeba dobře zvolit materiál, a hlavně dobře měřit. Do předsíní, které jsou obvykle trochu užší, je třeba volit komody s menší hloubkou. Do obýváku a ložnice může být hloubka větší.

Já jsem zvolila komodu s hloubkou 40 cm a jsem nadšená. U předchozí staré komody jsem měla rozměr poloviční, a je bezva, že se mi teď do šuplíků v pohodě vejdou ponožky, spodní prádlo, ale třeba i pyžamo složené na „normální“ velikost, a ne stočené do ruličky. Taky organizér na spodní prádlo se teď do šuplíku v pohodě vejde.

Pokud volíte komodu do ložnice, je fajn počítat i s tím, že pojezdy by neměly být hlučné, aby nerušily ostatní spáč.

Komodu jsem si vybrala, objednala a jen čekala na dodání.

Komunikace s eshopem byla super, taky dodání proběhlo jak má – prostě kromě hezkého nábytku i pohodový nákup.

Když mi komodu dovezli, byla jsem naneštěstí sama doma.

 Měla jsem trochu obavy, jak ji dostanu domů – přeci jen u popisu byla hmotnost přes 51 kg, to bych neodnesla. Naštěstí byla komoda rozdělena do čtyř krabic, takže ochotný řidič mi krabice dopravil domů.

Takže za dveřmi stály čtyři krabice plné prkýnek a šroubků, podložek, lepidel (ano, dokonce i lepidla jsou součástí výrobku, jsou kvalitní a lepí dobře) a dalších udělátek.

Když jsem uviděla ten plný sáček se všemi šroubky a komponenty, malinko jsem se orosila. Tak trošku jsem se naparovala, že si vezmu elektrický šroubovák, a komodu si sestavím sama. Včas jsem ale vycouvala a poprosila manžela, který už nábytek skládal o pomoc. Není to totiž tak jednoduché, jak jsem si představovala.

Nakonec tedy montoval manžel a já podávala co je třeba. Ale dvě zásuvky jsem zvládla sama, tak i to se počítá.

U komody byl velmi srozumitelně nakreslený a popsaný kvalitní návod. Hned tedy bylo zřejmé, jaké prkénko kam patří. Takže prkna byla roztříděna a začalo se montovat. Návod opravdu chválím.

Je krásné sledovat, jak pod rukama roste nádherný kousek nábytku.

Komoda vypadá po sestavení přesně tak, jako na obrázku v eshopu.

Jen bych asi výrobci vytknula, že nemyslel na snažší otvírání – za prkénka se komoda hůř otvírá, mám strach, abych je neohnula, nebo neuvolnila. Ale budu důvěřovat výrobci, že věděl, co dělá. Je to drobnost.

Vlastně ještě jednu malou drobnost bych výrobci vytknula – na spodní části šuplíků není hrana olištovaná. Vidět to není, ale šuplíky tedy nemohou být naplněné úplně celé, protože se obávám, že u jemného spodního prádla by zachytávala hrana o prádlo a mohla by ho poničit. Manžel ale říkal, že tam půjde jednoduše nažehlit pásek, který to ochrání. Kdo nechce nažehlovat, může ohladit smirkovým papírem do hladka. Takže řešení to má celkem snadné, jen škoda, že to výrobce nenapadlo, a hranu neodýhoval tak jako ostatní části komody.

S komodou jsem velmi spokojená. Jak už jsem psala, zatím váhám, jestli ji mám dát do ložnice, kam jsem ji původně zamýšlela dát, nebo jestli ji nemám nechat v obýváku. Jsem tím typem a designem opravdu nadšená.

Ta barevná kombinace černé borovice a světlého, do zlatova zabarveného dubu Artisan je úchvatná, nemůžu se na ni vynadívat. Prostě mám radost.


 

Provedení na obrázku:

Dub Artisan + Černá Borovice

Výška:

90 cm

Šířka:

100 cm

Hloubka:

40 cm

Hmotnost:

51.55 kg

Záruka:

24 měsíců

Radost jsem měla i z nákupu.

Na eshopu Hezkynabytek.cz se mi nakupovalo opravdu komfortně.

Já jsem člověk váhavý a nejistý. Když si nejsem jistá, potřebuju se ujistit a zeptat. Takže je fajn, že Hezkynabytek.cz myslí i na to, že je někdy třeba poradit. Poradit se můžete buď přímým chatem na stránce, telefonicky, nebo emailem.

Pokud si nákup z nějakého důvodu rozmyslíte, máte 60 dní na vrácení zboží. Takže z nákupu na tomto eshopu nemusíte mít žádné obavy. Je prostě uživatelsky velmi příjemný – snadno se proklikáte, kam potřebujete, a můžete vybírat podle libosti. Za mě tohle byl nákup na jedničku.

Pokud si chcete prohlédnout, nebo koupit stejnou komodu, jako mám já, klikněte zde: Zásuvková komoda 4S Barffy

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Hezkynabytek.cz

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: