Recenze na vakuovačku potravin Leifheit. Uchovávání potravin je rázem snažší a efektivnější.

19.07.2022 13:08

Leifheit Vakuovačka Vacu Power 300 03235

 

Dnes bych vám chtěla představit vakuovačku Vacu Power od společnosti Leifheit.

Po vakuovačce jsem dlouho pokukovala. Nakonec jsem vždycky její pořízení ale odsunula s tím, že je to jen další spotřebič, který není nutný.  Až letos jsem se odhodlala a vakuovačku si pořídila. Jak já si nadávám, že jsem to neudělala už dřív! Je prostě super.

Nejdřív jsem myslela, že budu vakuovat jen sem tam maso, ale vakuuji úplně všechno, a jsem doslova nadšená.

Vakuovačka se totiž ukázala jako super pomocník na vakuování potravin do mrazáku, ale i na vakuování potravin při ukládání do lednice, a hlavně je super i na výlety, dovolenou, pod stan – vakuuji hodně často a jsem maximálně spokojená.

Občas se mi stalo, hlavně když jsem nakoupila maso ve větším množství do mrazáku, že nebylo pak úplně pěkné.  Občas prostě třeba praskne při mražení sáček, nebo je v balení masa nějaký malý otvor, a maso pak není tak krásné, jak bych chtěla. Hlavně třeba kuřecí začne ztrácet vodu a je pak nažloutlé. To se mi od doby vakuování nestává. Sváry krásně drží a maso po vyndání z mrazáku vypadá, jako by ho právě řezník ukrojil. Řeknu vám, že je to přímo radost jít vařit.

Vakuování je super, i když máte maso na grilování. Je fajn třeba hovězí steak proložit v sáčku bylinkami – hlavně tymián se mi osvědčil. Dám maso do sáčku, k němu několik snítek tymiánu a zavakuuji. Na gril je to vynikající. Perfektně se také maso uleží v marinádě, když je zavakuované. V lednici není pak cítit žádný zápach z marinády, česneku, nebo dalších ingrediencí.

Myslela jsem, že nepůjde vakuovat ovoce a zeleninu, protože jsou moc měkké. Vakuuji ale třeba rajčata, když jedeme s vnuky ven na výlet. Mají rajčata moc rádi, ale občas se některé rozmáčklo a dokázalo udělat krásnou zrníčko – rajčatovou pohromu v celé tašce. To už nehrozí. Vakuovat se dají tedy i rajčata. Nebo třeba drobné ovoce do mrazáku. Jahody, borůvky, maliny – cokoliv.

Stačí přitom použít tlačítko u programu Pulse – tam si sami řídíte vakuování – dívám se, jak se vzduch vysává, a podle toho hlídám, aby se ovoce nerozdrtilo. Pak povolím a vytáhnu zatavený sáček. Výhodou vakuového odsátí a zmražení je, že ovoce pak není tak obalené krystalky ledu, jako když ho dáváte do mrazáku v obyčejném sáčku.

Ovoce lze samozřejmě vakuovat i v nádobách, aby vydrželo déle čerstvé. Tahle Leifheit vakuovačka má i přímo místo na připojení hadičky k odsávání z nádob. Toto zařízení zatím ale nemám. Až si ho pořídím, dám vám určitě vědět, jak funguje.

Jak už jsem zmiňovala, je fajn si vakuovat jídlo i do lednice. 

Vakuování můžeme využít na marinování masa.

Co je ale taky fajn je vakuovat si jídlo sebou na dovolenou. Spousta z nás, když jedeme někam na dovolenou, vozí sebou jídlo. My, když jedeme pod stan s vnoučaty, na delší výlet, nebo třeba vozím jídlo rodičům na chalupu – ve všech těchto případech se mi vakuování velmi osvědčilo. Jídlo vydrží déle čerstvé. To ocení hlavně ti, kdo jedou stanovat. Také při stanování oceníte, že se vám do svačiny nedostanou žraví vetřelci, jako třeba mravenci – nemají kudy, přes svár se nedostanou.

Já jsem z vakuovačky opravdu nadšená, takže ze mě teď dostanete jen samá superlativa.

Prima je třeba to, že si můžete sáček přizpůsobit velikostí – prostě si ho odstřihnete a ve vakuovačce zatavíte svár na potřebnou velikost. Takže klidně třeba na dva plátky masa, není třeba už mrazit a uchovávat maso ve větších celcích, aby z něj neodcházela voda.

Připravujete si svačinu pro děti večer do ledničky? Pokud ji zavakuujete, zůstane krásně čerstvá, třeba sendviče nejsou oschlé, a můžete si je připravit i třeba na dva dny dopředu.

Když nechcete vakuovat, prostě si jen můžete zatavit jídlo do sáčku – sváry se dělají zmáčknutím tlačítka Seal.

Protože všichni teď řešíme energie, tak vás mohu ujistit, že se u vakuování nemusíte bát velké spotřeby. Příkon vakuovačky je 110 W a sací výkon 9 l za minutu. Spotřeba je tedy opravdu malá, a vakuujete vždycky jenom chvilku.

Hlučnost vakuovačky je nízká. Ovládání je velmi jednoduché. Zapojit do zásuvky, a pak prostě jen podle návodu vložit sáček a zmáčknout příslušné tlačítko – Auto, nebo Pulse.

Displej je dotykový, snadno tedy jedním dotykem můžete přístroj vypnout.

Kabel snadno namotáte do přihrádky na kabel určené – přívodní šňůra tedy nikde nepřekáží.

Vakuovačka se stala u nás doma nepostradatelným pomocníkem. Jsem moc spokojená. Opět se mi potvrdilo – když chci kvalitu, vybírám u Leifheit.

Leifheit výrobky mám moc ráda – líbí se mi barevně – zeleno bílá kombinace barev vypadá příjemněa decentně.

U produktů a výrobků Leifheit je skvělý poměr kvalita x cena. Výrobky jsou cenově dostupné pro každého, a přitom velmi kvalitní. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že i bezporuchové.

Oceňuji, že pokud se u zboží náhodou objeví nějaká porucha (to se mi ale ještě nestalo), vymění vám zboží bez jakýchkoliv reklamací za nové.

Pokud si chcete vakuovačku prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: vakuovačka Leifheit Vacu Power 300 03235

Pokud si chcete vybrat jinou vakuovačku, nebo prohlédnout další sortiment eshopu, klikněte zde: eshop Leifheit

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: