Recenze na novinku mezi stolními hrami od společnosti Dino Toys - inovativní a zábavná hra City Blox

02.10.2020 14:38

 

 

Máme tu zase podzim v celé jeho kráse.  Kromě nádherných barev sebou ale podzim přináší i plískanice a spoustu propršených dnů. A když je venku zima, déšť a šero, děti jsou doma a nudí se. Já nemám ráda dlouhé sezení u televize, mám ráda, když trávíme čas aktivně spolu. K tomu jsou jako stvořené deskové a stolní hry. Při hraní her je legrace, a pobaví se děti i dospělí.

Momentálně máme doma novinku od společnosti DinoToys – hru City Blox.

Hra je úplně jiná, než hry, jaké jsme zatím hráli, a tím je i zajímavá. Hra je vhodná pro děti od 6 let, skvěle zabaví i starší děti a dokonce i nás dospělé baví- právě proto, že je tak jiná, než ostatní hry.

Hra je pro 2 až 4 hráče, trvá zhruba 15 až 20 minut - lze ji tedy hrát kdykoliv, nemusíte se bát hru rozehrát, a protože má hra rychlý spád, baví opravdu všechny.

Hrou City Blox si děti procvičí logiku a prostorové vidění.

Při hře budujete městské části podle zadání, co je na kartách. Karty zobrazují tři krajiny – školu, dům a supermarket.

Vítězí ten, kdo jako první dokáže umístit svoje stavební bloky na všechny tři pozemky. Jako překážka ve stavbě jsou karty událostí, které umí hrou pěkně zamíchat.

Budovy začnete stavět na prázdném pozemku podle přesně zadaných pravidel.

Nejdřív je třeba rozdat karty krajin podle typu a jednotlivé balíčky zamíchat. Pak si připravíte stavební desky a karty krajiny. Každý hráč dostane jednu od každé barvy. Karty událostí promícháte a položíte do krabice lícem dolů, aby nebylo vidět, co na kartách je. Stavební kostky, které vypadají podobně, jako kostky lega, jsou uložené v krabici jako v zásobníku.

Hra je rozdělená na kola, a všichni se pravidelně střídají. První hráč vybere kostky ze zásobníku podle počtu hráčů na stavební materiál. Pak si v každém kole každý hráč vybere jednu kostku a dá ji na svoje stavební desky. Kostky musí co nejlépe dávat tak, aby zaplnily zobrazení na krajinové kartě.

Když si myslíte, že máte splněno a budova stojí tak, jak má, položíte na pozemek pro kontrolu kartu krajiny. Když karta pasuje, vezme si hráč kartičku události a plní, co je na ní napsané. Událost buď ve hře posune kupředu, nebo nějak ztíží hru. Pak začne hráč hrát další kolo.

První, kdo má budovy poskládané, a pasují mu na ně karty krajiny, se stane vítězem. Tím ale hra nekončí. Hraje se až do úplného konce – teda dokud nedokončí svoje stavby všichni hráči.

Vždycky když dostanu novou hru, mám trochu strach, aby nebyla pravidla příliš složitá, a aby je děti pochopily. Proto jsem hru studovala nejdřív sama, abych věděla, jak ji dětem vysvětlit. Stačí ale jednou si přečíst pravidla, a prohlédnout si pořádně všechny herní komponenty, hra je logická, takže ji pochopíte opravdu dobře. Podle mé vlastní zkušenosti – když si nejste jistí, začněte hrát – hra vás logicky dovede ke konci. 

Mám ráda chytré a strategické hry, které děti nutí přemýšlet. Proto mne hra City Blox tak zaujala. Není to žádné bezduché házení kostkou, děti u ní musí přemýšlet. Rozvíjí si zároveň i představivost a uvědomí si prostor.

Super je i hrací doba. Pokud jsou hry hodně dlouhé, mladší děti přestanou rychle bavit. Tahle hra má spád a jedno herní kolo netrvá dlouho – v začátku jsme hráli 20 až 25 minut. Když už víme, jaká jsou pravidla, a hru lépe známe, se nám povede kolo dohrát i za 15 minut. Rozehrát hru můžete tedy kdykoliv, nemusíte se bát časového presu.

Kostičky, které vypadají trošku jako ty z lega, jsou super nápad na hru pro všechny děti. Něco staví, něco budují a to se dětem líbí – vidí okamžitě výsledek svého snažení. Tím, že staví pokaždé jinak, a pokaždé mají jinou úkolovou kartu, se hra stává zajímavou, a je v ní plno zvratů – a hlavně zábavy a smíchu.

Za vnukem často chodí kamarádi, a protože hru mohou hrát 2 až 4 hráči, je to tak akorát pro malou klučičí partu stavitelů. Jen pozor na stavební dílky – šlápnout na tuhle kostičku je stejně protivné jako na tu od lega (vím, o čem mluvím).

Hra City Blox vás zaujme v obchodě už svou krabicí – barevná a zajímavá, stejně jako tahle prima hra.

Balení obsahuje: 77 stavebních kostek, 12 stavebních pozemků, 36 karet krajiny, 12 karet událostí,  pravidla.
Délka hry: 20 min.

Věk: 6 +
Počet hráčů: 2-4

Pokud tedy chcete zabavit děti ( i dospělé) chytrou a logickou hrou, určitě zkuste City Blox od společnosti Dino.

 Postřehová a chytrá hra baví a nenásilně rozvíjí postřeh, a prostorovou představivost.

Tuhle hru určitě ocení kromě kluků a holčiček i tatínkové a dědečkové, protože hry, kde se něco buduje jsou pro ně jako stvořené  ( čímž nechci nijak upozadit maminky a babičky, protože mne například tahle hra taky moc baví, ale ve stavění je pro chlapy velké kouzlo). A aby to bylo spravedlivé – starší deti a dospělí mohou hrát obtížnější úroveň hry ( postup je dobře popsaný v pravidlech)

Pokud si chcete hru prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: hra City Blox

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: mojedino.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: