Recenze na knihu z Nakladatelství Kazda Wolfgang Schreil: Zaříkávač zvířat

10.11.2023 14:21

Zaříkávač zvířat.

 

Podzimní počasí plné plískanic je ideální pro čtení knížek. Já mám doma vždycky velkou hromadu knih, které přes jaro a léto připravím ke čtení, a na podzim se do nich zavrtám. Užívám si pak nádherné „čtecí chvilky“.

Mám moc ráda knihy z Nakladatelství Kazda. Miluju přírodu a knihy z Kazda Nakladatelství mě do přírody vždycky přenesou.

Jako třeba kniha Zaříkávač zvířat od Wolfganga Schreila. Kniha má podtitul O síle šumavské přírody a tajemství lesa                                                                                                                   

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Když jsem si přečetla anotaci, byla jsem moc zvědavá, co v knize bude.

Šumavská příroda je nádherná, žije v ní spousta zvířat. A taky v ní žije lesní muž s medvědí postavou v zeleném plstěném klobouku. Milovník přírody a její ochránce. Člověk, který miluje zvířata, a zvířata milují jeho – zaříkávač zvířat.

Kniha je nádherná. Jestliže jsem čekala, že bude zajímavá, tak moje očekávání bylo překonáno.

Ta kniha je báječná. Já jsem měla dědu a strejdu hajné, takže k lesu a přírodě mám blízko. Proto vím, jak o přírodě dokáže vyprávět člověk, který ji opravdu miluje. Člověk, který zná každou kytičku, rostlinku, zvíře a ptáka, který v lese žije. Můj děda taky už dávno není, přesto vzpomínám ráda na jeho vyprávění o lese. Při četbě téhle knížky jsem měla pocit, jako bych zase byla malá holka, seděla dědovi na klíně, a se zatajeným dechem poslouchala jeho vyprávění. Knížka je velmi čtivá. Moc se mi tohle vyprávění o přírodě líbí. Kniha je doplněna dechberoucími fotkami zvířat a ptáků. Jen ten, kdo zvířata miluje, a rozumí jim, dokáže takhle zblízka vyfotit i jinak plachá zvířata.

Knížka mne vtáhla do sebe a četla jsem ji s velkým zájmem. Moc mě bavila. Obrázky už mám prohlídnuté několikrát.

Moc ráda si listuji v knize i s vnoučaty. Fotky se jim líbí, a můžeme si o zvířatech a ptácích povídat.

Anotace:

Nechte se okouzlit poutavými zajímavostmi ze života zvířat a jejich fotografiemi. Wolfgang Schreil do nich vložil hluboké znalosti o všem, co roste a žije v lese včetně poznání, že největší dary přírody se nám odhalují samy, pokud si na ně uděláme čas. Jeho příběhy o životě v lese jsou nesmírně překvapivým a dobrodružným zážitkem.

Nechte se nakazit láskou k přírodě!

Hluboko v šumavských hvozdech, na česko-německém pomezí, uprostřed lesa poblíž Bodenmais žije člověk, který dokáže komunikovat se zvířaty. Lesní muž s medvědí postavou, plnovousem, v zeleném plstěném klobouku a často i s veverkou nebo kunou na rameni – Wolfgang Schreil je působivá osobnost. Říkají mu zaříkávač zvířat nebo lesní vlk. Nikdo se k divokým zvířatům v přírodě nedostane tak blízko jako on: často stojí tváří v tvář jelenům a rysům, nebojí se jedovatých hadů, z bezprostřední blízkosti fotografuje lovícího hranostaje či jestřába a jeleni či srnky se v klidu pasou těsně vedle něj. Les pro něj znamená největší možné bezpečí a skutečnou svobodu.


Nechte se okouzlit poutavými zajímavostmi ze života zvířat a jejich fotografiemi. Wolfgang Schreil do nich vložil hluboké znalosti o všem, co roste a žije v lese včetně poznání, že největší dary přírody se nám odhalují samy, pokud si na ně uděláme čas. Jeho příběhy o životě v lese jsou nesmírně překvapivým a dobrodružným zážitkem.

  • Wolfgang Schreil (1975) se narodil v bavorském Bodenmais na česko-německém pomezí, kde také v současnosti žije. Už od dětství trávil většinu času v přírodě a svoje bohaté znalosti a zkušenosti a hlavně svoji vášeň pro les a zvířata předává dál díky filmům a seriálům. Ty ho také proslavily a v médiích si vysloužil přezdívku „zaříkávač zvířat“. Při svých výpravách, na přednáškách, v knihách, pořadech i různých talk show se snaží ukázat, jak lze být nejen „v“ přírodě, ale i její součástí. K divokým zvířatům, které zachycuje na působivých fotografiích, se nikdo nedostane tak blízko jako on: Wolfgang Schreil vidí to, co ostatní nevidí. Nebo spíš vidí to, co mnoho z nás už možná přestalo vidět.
  • V roce 2022 obdržel cenu Rotary Respect Award pro osobnosti, které naplňují poslání „dělat svět lepším“. V Bodenmais v Bavorském lese je možné projít jeho naučnou stezku. Více informací o jeho aktivitách najdete na webových stránkách: www.wolfgangschreil.de.

 

Pokud máte rádi přírodu, tuhle knížku si rozhodně přečtěte.

Prohlédnout, nebo koupit knihu si můžete zde: Zaříkávač zvířat (O síle šumavské přírody a tajemství lesa)

 

Kategorie:

Zvířata

Jazyk:

čeština

Autor:

Wolfgang Schreil

ISBN:

978-80-7670-115-1

Originální název:

Der mit den Waldtieren spricht: Mit dem Woid Woife die Geheimnisse des Waldes und die Kraft der Natur entdecken

Formát:

125 x 200 mm

Vazba:

Pevná s přebalem

Počet stran:

240

Obrázky, fotografie:

48 stran barevné přílohy

 

Celý sortiment knih z nakladatelství si můžete prohlédnout zde: Nakladatelství Kazda.

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: