Recenze na dvě novinky Bonavita - Mleté a Minutové ovesné vločky. Velmi doporučuji!

21.03.2024 13:23

 

 

Obvykle si s příchodem nového roku předsevzetí nedávám, protože ho nikdy stejně nedodržím.

 Na některé věci prostě nemám pevnou vůli, u některých aktivit se vymlouvám, abych je nemusela dělat (třeba běhání stále odkládám).

Jedno předsevzetí jsem si ale letos dala a to takové, že budu zdravěji jíst. Tak trochu mne k tomu donutilo moje vlastní tělo. Cítím se nemotorná, nepohyblivá, bez nálady. Tyhle všechny věci dokáže změnit úprava jídelníčku.

Rozhodla jsem se, že začnu zvolna, takže jsem hledala dobré alternativy jídelníčku. V každém bylo doporučení: „Jezte ovesné vločky“. Ovesnou kaši mám celkem ráda, tak proč nezkusit vločky nejen v kaši, ale i v jogurtu, nebo třeba v lívanečcích.

Co to vůbec ovesné vločky jsou, a proč jsou zdravé? Pokud se vyjádřím hodně ve zkratce, tak přestože vločky vypadají jako hodně nudná potravina, jsou jeden z nejvýživnějších obilninových produktů. Obsahují spoustu bílkovin a nenasycených mastných kyselin, je v nich hodně vlákniny (beta-glukany). Tyto beta- glukany mají dobrý vliv na trávení, snižují hladinu cholesterolu a ovlivňují příznivě i hladinu cukru v krvi. Oves vyniká v kvalitě bílkovin, obsahem aminokyselin se dokonce podobá luštěninám. Vločky mají celkem neutrální chuť, takže je můžeme používat ve studené i teplé kuchyni.

Ochutnala jsem spoustu druhů vloček. Zjistila jsem, že mezi vločkami jsou ohromné rozdíly v chuti. Některé jsou fajn, jiné mi nechutnaly vůbec. Taky jsem zjistila, že mi víc vyhovují vločky mleté, nebo drcené.

Při svém hledání ovesných vloček, které mi budou chutnat, jsem, jak už jsem zmínila, ochutnala vločky od různých výrobců. Některé mi nechutnaly vůbec, jiné byly celkem dobré a některé mi chutnaly hodně. Nejvíc mne oslovily chutí i přípravou ovesné vločky BONAVITA.

BONAVITA je výrobce, který je na našem trhu už od roku 1991. Za těch 30 let už vyrobili spoustu dobrot, kterými si zpříjemňujeme nejen snídaně. Pokud si vzpomínám, tak jsem BONAVITU zaregistrovala poprvé v souvislosti s kukuřičnými lupínky, které mají bezkonkurenčně nejlepší chuť. Snídala jsem je já, i moje děti, a pochutnávali jsme si.

 

Ovesné mleté vločky od BONAVITY mám nejraději ve formě mletých vloček.

Jsou velmi univerzální. Můžete je dát do kaší, do pečení, vaření, do jogurtu i do smoothie. Jsou opravdu velmi jemné. Takže je používám i na zahuštění některých jídel při vaření, když nechci použít mouku.

Použití vloček v jogurtu známe všichni. Bílý jogurt, ovoce a vločky – a snídaně dodá energii na hodně dlouho.

Protože jsou vločky jemné, nijak neovlivní chuť a nemusí se tolik kousat. Protože mám mezi zuby mezerky, musím pochválit, že mleté vločky nelezou mezi zuby, a maminka, která je ochutnala, si pochvaluje, že se jí nedostávají vločky pod protézu.

Pokud mohu doporučit, přidejte si vločky do lívanců. Moje děti i vnoučata mají rády lívance, a když do nich přidám vločky, lívance mají jemnou, lehce křupavou chuť, jsou sytější – takže se jich nesní tolik, a pocit hladu máte až za dlouhou dobu. Je úplně jedno, jestli pak k lívancům dáte dětem javorový sirup, nebo tvaroh, super jsou i s ovocem, nebo s Cottage sýrem. Rázem je z lívanců zdravější jídlo, které zasytí na delší dobu.

O tom, že jsou fajn vločky do sladkého pečení, asi většině z vás nemusím říkat. Ovesné sušenky zná asi každý, a je to zdravější forma mlsání. Přidat vločky ale můžete téměř do každého koláče a bábovky. Mletými vločkami lze u spousty receptů nahradit mouku, nebo snížit její množství.

Kdo má rád smoothie, doporučuji přidat občas víc vloček, než chia semínek. Smoothie zasytí a vločky zlepší trávení.

Více o těchto vločkách si můžete přečíst zde: Dobré z ovsa – mleté vločky

 

Pokud bych měla vyzdvihnout nějaký produkt z vloček, tak je to novinka od BONAVITY, a to Minutové ovesné vločky.

Lidi, to vám je věc!

Tyhle vločky jsou super na snídani, nebo svačinu. Ocení ji nejen ten, kdo rád snídá vločky, ale i sportovci, kteří chtějí „dobře stravitelnou energii“.

Pokud výrobce uvádí minutové, tak věřte, že opravdu je doba přípravy velmi rychlá.

Když jsem poprvé četla název Minutové vločky, trochu jsem se pousmála s přesvědčením, že výrobce trochu nadsazuje. Ale ne. Kaše je připravená opravdu během chviličky.

Minutové ovesné vločky mají opravdu rozmanité použití. Když už jsem zmiňovala zahuštění některých jídel, tak těmito vločkami skvěle zahustíte i ta jídla, která už nechcete dlouho vařit. Zahuštěno je opravdu do minutky.

Já tedy tyhle vločky používám hlavně na kaši.

Kaše na dobrou víkendovou snídani, nebo na každodenní dobrou svačinku. Opět tady platí, že tyto vločky můžete použít v kombinaci prakticky s čímkoliv. Já je doporučuji třeba s trochou medu, nebo javorového sirupu, vnuci milují na kaši nasypané kakao. To je moc dobré. Kaše s kakaem je ale dobrá i pro dospělé, a kakao může každý – i ten, kdo si hlídá kalorie.  Pokud si na vločkovou kaši nasypete kvalitní Holandské kakao, opravdu si hodně a přitom zdravě pochutnáte!

 Nejvíc Minutové vločky máme všichni rádi jako kaši s ovocem. To je opravdu dobrota, a musím přiznat, že od doby, co si dělám pravidelněji kaši z Minutových vloček (příprava mne totiž nezdržuje ani ráno při přípravě snídaně), přestala jsem mít problémy s trávením. Žádná zácpa. Protože trpívám na bolestivé stavy trávicího ústrojí, musím vždycky zvažovat, co budu jíst. Minutové vločky mi můj problém velmi zlepšily. Bolesti jsou mnohem méně časté, a necítím se nafouknutá.

Pokud si chcete prohlédnout všechny výživové hodnoty, a něco víc si o Minutových vločkách přečíst, klikněte zde: Minutové vločky.

 

Zdravější jídelníček se snažím dodržovat, ale občas zahřeším. Prostě mě honí mlsná. Hlavně u televize, někdy i venku na procházce. Pro tyto případy doporučuji Active Extra dlouhý Knäckebrot s restovanou cibulí.

Jsou to takové tyčinky, které si můžete smlsnout kdykoliv a kdekoliv. Zaženou pocit hladu, ale i takovou tu „mlsnou“.  Kromě velmi příjemné chuti restované cibulky je v nich přidáno i pár zdraví prospěšných věcí, jako jsou lněné semínko, sezam a další.

Celé složení a popis výrobku najdete zde: Active Extra dlouhý Knäckebrot s restovanou cibulí.

 

Protože ke mně často jezdí vnoučata, a chci jim udělat radost dobrou snídaní, nebo svačinkou, dávám jim od BONAVITY snídaňové cereálie.

Momentálně jsou v kurzu chuťově skvělé Kakaové kroužky s marshmallows.  Dětem moc chutnají a já jsem spokojená, protože i tyto kroužky jsou obohaceny o dobrou, zdraví prospěšnou vlákninu.

Starší vnuk miluje cereálie Duo Čtyřlístek. Jsou to takové malé kytičky ochucené kakaem a bílou čokoládou, a jsou chuťově vynikající. Navíc obsahují vápník, který děti potřebují, aby mohly zdravě růst (zdravé kosti potřebují vápník pro růst i pevnost).

Oboje tyto cereálie mohou děti jíst s mlékem, ale můžete jim je nasypat do mističky i samotné, chutnat budou vždycky báječně.

Cereálie od BONAVITY dodají dětem ráno tolik potřebnou energii. Spousta dětí ráno nesnídá, a pak jsou unavené, a špatně se ve škole soustředí. Přitom stačí tak málo – buď dětem připravte rychlou ovesnou kaši z Minutových vloček, nebo jim dejte misku cereálií s mlékem.

Všechny dětské cereální dobroty i s popisem a energetickými hodnotami najdete zde: Dětské produkty BONAVITA

 

Musím říct, že pokud bych na závěr chtěla tuto recenzi shrnout, tak jsem velmi spokojená, a nadšená, že jsem objevila jemně mleté vločky, a Minutové vločky od BONAVITY.

Jsou to vločky, které jsou chuťově velmi příjemné (nejsou tam naprosto žádné „pachuti“).

Díky těmto vločkám jsem konečně zvládla dodržet předsevzetí začít zdravěji jíst.

Konečně se mi celkem srovnalo trávení. Navíc jsem našla způsoby přípravy, které mi velmi chutnají a dodají mi ráno potřebnou energii. Minutové vločky jím hlavně jako kaši s ovocem. Dřív jsem ráno moc nesnídala – znáte to – kafe, dvakrát kousnout do chleba, a spěchat do práce, nebo s dětmi do škol a školek. Na přípravu kaše čas v podstatě skoro nepotřebuji, takže v pohodě stíhám, snídani a je to znát.

Pokud tedy chcete ochutnat vločky, nebo cereálie pro děti, určitě vyzkoušejte ty od BONAVITY. Jsou moc dobré.

Celý sortiment Bonavita najdete po kliknutí zde: Eshop BONAVITA

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: