Přesná a praktická - to je kuchyňská váha Catler

18.11.2017 12:11

 

Chtěla bych vám představit kuchyňskou váhu Catler KS 4010.

Vánoce a pečení cukroví k sobě neodmyslitelně patří. A k pečení cukroví (anebo koláčů, buchet, bábovek nebo dortů) potřebujeme přesně odvážené ingredience, aby cukroví chutnalo přesně tak, jak chutnat má.

Proto doma potřebujeme kuchyňskou váhu. Váha Catler je moderní kvalitní váha, která udělá radost každé kuchařce a kuchaři.

Váha je vybavena čtyřmi senzory pro vyšší přesnost vážení. Má dotykový ovládací panel s LED podsvícením, funguje na 3 AAA baterie – jednou z funkcí je i indikace slabé baterie, nemusíte se tedy bát, že vám při pečení najednou váha přestane fungovat, při nečinnosti se váha sama vypíná, takže obavy, že se nám baterie vybijí, protože jsme zapomněli váhu vypnout, také nemusíme řešit.

Váha má možnost volby jednotek vážení – vážit lze v gramech a v mililitrech. Vybavena je funkcí „Tara“, která umožňuje vážit jednotlivé ingredience v jedné nádobě – po navážení ingredience vynulujete displej stisknutím Tare a můžete vážit další ingredienci. Tahle funkce je velmi příjemná, nemusíte mít ingredience složitě v několika mističkách, vše si pohodlně navážíte v jedné nádobě – například navážíte potřebné množství mouky, poté zmáčknete tlačítko Tara, váha se vynuluje a můžete přímo do mouky vmíchat třeba cukr v potřebném množství.

Váha má i funkci časovače – minutky- navolíte si potřebnou dobu pečení a po uplynutí vámi zvolené doby začne váha hlasitě signalizovat konec vámi předvolené doby. Po dobu odpočítávání času se displej vypíná, i tady váha šetří baterie.

Po ukončení práce s váhou ji lze zavěsit na tyč mezi kuchyňské nářadí, nemusíte tedy hledat místo, kam váhu uklidit v době, kdy s ní nepracujete. Tahle praktická „vychytávka“ se mi moc líbí, mám váhu uklizenou a přitom pořád po ruce.

Když jsem váhu Catler KS 4010 začala zkoušet, proběhla mi hlavou vzpomínka na dětství, kdy jsem s babičkou pekla buchty a koláče. Babička měla starou velkou a těžkou váhu, takže pokud potřebovala něco navážit, musela pro váhu dojít, donést ji do kuchyně (oproti dnešním váhám byla velká a opravdu těžká), a pak nastalo vážení a dovažování s pomocí závaží a závažíček, pro které bylo taky v kuchyni vyhrazeno zvláštní místo. Vážení tak zabralo poměrně dost času a bylo poměrně nepřesné, dalo se vážit jen podle závaží, která byla k dispozici. Mělo to své kouzlo, hlavně pro mne jako pro dítě, praktické a přesné vážení to ale rozhodně nebylo. Tak mne napadlo, jaké kulinářské a cukrářské dobroty by babička asi dokázala upéct, kdyby měla k dispozici tuhle malou, lehounkou a hlavně velmi přesnou a praktickou váhu.

Pokud máte v rodině diabetika, jako já, určitě také uvítá možnost přesného vážení potravin při diabetické dietě.

Pokud se tedy chystáte na pečení vánočního cukroví, nebo rádi pečete koláče a dorty, určitě by vám neměla doma chybět kuchyňská váha. Váha Catler KS 4010 je ideálním pomocníkem – je praktická, úsporná, moderní, kvalitní a hlavně přesná. Díky svému praktickému zakončení ji lze zavěsit ke kuchyňskému nářadí, nebo ji jednoduše zasunout do police – místa opravdu nezabere moc.

Váha Catler se určitě stane vaším oblíbeným pomocníkem.

zdroj obrázku : https://www.catler.cz/kuchynska-vaha/ks-4010

Váhu Catler KS 4010 můžete koupit po kliknutí zde: Prodejní místa váha Catler KS 4010

Více informací od výrobce najdete po kliknutí zde: kuchyňská váha Catler KS 4010

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: