Philips Azur napařovací žehlička GC4541/20 - recenze.

22.06.2021 13:05

Azur napařovací žehlička GC4541/20

 

Doma žehlím často a žehlím ráda. Mám ráda, když před sebou vidím hromádku srovnaného krásně voňavého prádla. K tomu aby se mi dobře žehlilo, je ale třeba kvalitní žehlička. Pokud je kvalitní žehlička, jde práce od ruky skoro sama. To byl i důvod, proč jsem si pořídila žehličku Azur Philips GC4541/20.

Žehlička má velmi povedený design – bělomodrá barva je moc hezká, tvar žehličky je taky moc fajn. Žehlička není těžká do ruky, a přitom krásně sedne na prádlo, a žehlí bez nutnosti tlačení na prádlo. Žehlící plocha Steam Glide plus krásně klouže po prádle, nikde se nepřichytává a je odolná proti poškrábání. Několikrát se mi povedlo přejet žehličkou po knoflíku a nikde ani škrábaneček. Nádržka na vodu je dostatečně velká, takže není třeba pořád při žehlení vodu dolévat.

Líbí se mi, že můžu začít žehlit prakticky hned po zapnutí žehličky – nahřívá se opravdu velmi rychle (do 2 minut do nejvyššího stupně nahřátí).

Žehlička má 3 možnosti žehlení – bez napařování, eco napařování a intenzivní napařování.

 Na běžné prádlo je režim eco ideální. S intenzivním napařováním vyžehlíte i přeschlé a hodně polámané prádlo bez většího úsilí. S tím jsem moc spokojená. Na rozžehlení problematických míst používám parní ráz – s tím se rozžehlí opravdu všechno. Používám ho ale málo, protože intenzivní napařování zvládá i opravdu hodně zmačkané prádlo.

U této žehličky bych chtěla pochválit i systém odvápňování. Prostě jen vyjmete žlutou část žehličky opatřenou zámečkem – je to přihrádka, kde se zachytí vodní kámen. Prostě vyjmete, vypláchnete, znovu nasadíte a zamknete. Rychlé a efektivní. Není totiž nic horšího, než když s parním rázem ze žehličky do prádla vyletí vodní kámen. Tohle se s touto žehličkou nestane, takže i při parním rázu je prádlo krásně čisté a vyžehlené – žádné drobky kamene.

Žehlička skvěle padne do ruky, a špičkou se krásně dostane do každého záhybu. I když mám dost malou ruku, žehlička se mi dobře drží. Nastavení teploty je pomocí klasického kolečka se symboly od nejjemnějšího prádla až po prádlo lněné a bavlněné.

Tuto žehličku doporučuji všem, kdo žehlí často, a žehlí hodně prádla. Díky skvělému výkonu, napařování a kvalitní žehlící ploše žehličky, která krásně klouže po prádle, je žehlení pohodová činnost. Není třeba tlačit, takže se ruka neunaví.

Žehlička splňuje vše, co od kvalitní žehličky očekávám – kvalitní žehlící plocha, více stupňů napařování, rozehřátí žehličky do plného provozu do 2 minut, velká nádržka, hmotnost žehličky, která není příliš velká, takže ji unesou v pohodě i drobnější ženy při delším žehlení. Kvalitní výrobek, který i moc hezky vypadá.

Žehličku si můžete prohlédnout nebo koupit zde: Philips Azur napařovací žehlička GC4541/20 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: