Obrazy z Dovido.cz udělají z vašeho bytu, nebo domu opravdový domov

15.02.2021 14:30

 

Domov. Když se řekne domov, představíme si každý něco jiného. Naše představy o tom, jak vypadá krásný, šťastný a útulný domov se budou velmi lišit. Někdo má rád moderní, minimalisticky zařízené místnosti, jiný zase retro, nebo přírodní materiály. Co člověk, to jiná představa. Všichni se ale vždycky shodneme na tom, že domov je pro nás taková oáza klidu a bezpečí, místo, kam se rádi vracíme, kde je nám dobře a bezpečně.

Domov kromě nábytku tvoří i dekorace. Podle svého vkusu si svůj byt, či dům zdobíme, krášlíme, a dekorujeme. Nejoblíbenější dekorace je obraz.

Pokud máte na stěně obraz, je to většinou první věc, které si při vstupu do místnosti všimnete.

I u obrazů máme různý vkus. Proto jsem ráda, že jsem objevila eshop, kde si obraz vybere opravdu každý – je to eshop www.dovido.cz.

Vyberete si tady z tolika typů obrazů a výtvarných děl, že chvílemi až oči přecházejí, a nevíte, který si koupit dříve. Ale to vůbec nevadí. Výhodou obrazů je, že když se vám okoukají, můžete je prostě lehce ze zdi sundat a pověsit místo něj jiný obraz, a ten původní zase třeba po čase vrátit na místo.

Hodně populární v poslední době byly fotoobrazy. Jejich móda ale už ustupuje, a na zdi se vrací obrazy „klasické“ – tedy myslím tím různá znázornění krajin, květin, zátiší, nebo třeba abstraktní umění, jako jsou mandaly, nebo pro ty, co potřebují nějakou ochranu, jsou to obrazy andělů.

Když jsem se rozhodla, že si koupím obraz, hledala jsem hlavně kvalitu – pokud si zboží koupím, chci za svoje peníze, aby mi vydržel. Proto jsem zvolila eshop dovido.cz. 

Kromě prodeje obrazů se věnují i výrobě obrazů vlastních (najdete je v sekci Obrazy Dovido) - prodávají obrazy na velmi kvalitním pružném plátnu s hmotností 370 g/m2. Plátno je tvořené směsí bavlny a polyesteru.

 Kvalita obrazu je nejen v použitém materiálu, ale i v technologii výroby.

Obrazy jsou tištěné pomalu, ve vysoké kvalitě – tisk zaručuje sytost barev – nemusíte se tedy bát nevýrazných obrazů.

K tisku jsou používány vysoce ekologické barvy bez zápachu – nešíří tedy škodlivé látky do ovzduší, a ani když budete sedět přímo pod obrazem, necítíte nic nepříjemného. Proto mohou obrazy být kdekoliv – i v ložnici nad postelí – nijak vás nebude rušit žádný zápach. Je to dost důležitá věc, protože obrázek, co nás ruší zápachem barev, by doma pocit pohody nenavodil.

Obrazy mají potištěné i boky. Plátno je řádně napnuté na rám z kvalitního dřeva. Obrazy nad 120 cm mají pro zpevnění vsazenou dřevěnou příčku. Můžete si tedy vybrat klidně i obraz velkých rozměrů, a nemusíte se bát, že by se vám rám nějak zkroutil.

Po zjištění, že na eshopu dovido.cz si koupím kvalitní obraz, který mi bude dělat radost spoustu let (a nevybledne) byl největší problém vybrat si z toho množství, které je nabízeno.  Měla jsem totiž pocit, že bych chtěla nutně asi 5 obrazů (a to jsem se hodně ovládala). Vybrat si jen jeden byl skoro nadlidský úkol.

Zboží na eshopu je přehledně rozděleno do kategorií - květiny, retro, mandaly, nebo třeba obrazy na korku, na skle, ale i malování podle čísel, nebo fototapety a spoustu dalších kategorií. Takže jsem si otevřela jednotlivé kategorie, z nich vybrala několik favoritů a pak se k nim vracela, abych vybrala ten nej.

Obrazů je tolik, že jsem opravdu nevěděla, který si mám vybrat dřív.

Nakonec vyhrál akvarel pampelišek v modré barvě. Možná i proto, že miluji modrou, a obraz v modré barvě jsem ještě nikdy neměla, a asi ani neviděla.

Pampelišky se mi líbí, obraz mi připadá univerzální do každé místnosti. Obraz mne nadchnul námětem, i provedením. Možná i proto, že na tomhle akvarelu nejsou žádné ostře ohraničené tvary, dobře se mi na něj kouká. Připadá mi pohodový a tak trochu relaxační.

Obraz se mi líbil už na stránkách eshopu. Když mi ale přišel domů – zabalený krásně v bublinkové fólii a převázaný velkou mašlí jako dárek, byla jsem natěšená už při rozbalování. I taková drobnost, jako že se někdo snaží udělat vám radost dárkovým balením, je totiž potěšující.

Samotný obraz vypadá ještě lépe, než na obrázku eshopu. Na zdi jako by visel odjakživa, jako by tam prostě patřil. Vždycky, když jdu kolem něj, mám radost, už jen když ho zahlédnu.

To je ten správný a pravý účel obrazů – mají dělat radost a vzbuzovat v nás pocit krásna. Celý pokoj díky obrazu jako by získal jiný rozměr, jinou náladu. V pokoji s akvarelem s pampeliškami mám prostě modrou náladu, a já mám modrou moc ráda.

Samozřejmě chápu, že ne každý má rád akvarely a modrou barvu, jako já. Proto vám ukážu pár tipů na další obrazy – ale jsou to jen tipy. Vybírat si můžete z nepřeberného množství obrazů podle vlastních představ a vkusu.

Máte rádi mandaly? Pak si na eshopu dovido.cz určitě vyberete tu správnou pro vás.

Mně se moc líbí třeba zajímavá mandala, ale vy si vyberte podle své představy. Krásnou černobílou mandalu najdete po kliknutí zde: 5- dílný obraz Mandala harmonie v černobílém provedení

Pokud máte mandaly rádi, můžete si ji koupit třeba jako krásnou fototapetu – já jsem pro vás vybrala fototapetu Mandala lásky, kterou najdete po kliknutí zde: fototapeta Mandala lásky

Máte rádi anděly, nacházíte se v nějakém těžším období, a potřebujete pocit andělské ochrany? Nebo se vám motiv andělů prostě jen líbí? Pak si určitě vyberete z nabídky andělských obrazů – já jsem pro vás vybrala jako tip obraz s andělskými křídly.

Obraz najdete po kliknutí zde: Andělská křídla

Chybí vám léto? Připomeňte si ho obrazem slunečnic.

Obraz najdete po kliknutí zde: Slunečnice

Nechcete mít obraz jen tak – koupený, ale chcete si ho namalovat sami, a zatím jste si netroufli, protože vaše výtvarné umění není úplně na výši? Pak je super řešení si obraz namalovat sami podle čísel. Zvládne to opravdu každý, a když se na obraz podíváte, budete hrdí, že jste si ho sami vytvořili.

Mě osobně tenhle typ obrazů velmi láká, a určitě se k němu ještě někdy vrátím, protože si chci zkusit sama namalovat obraz (a pak se samozřejmě všem chlubit, jak jsem dobrá).

Nabídku obrazů malovaných podle čísel najdete po kliknutí zde: malování podle čísel

Pokud jsem vás zaujala nápadem, na pořízení obrazu, mám z toho radost. Mně totiž obraz udělal velkou radost, hned se domů vracím raději a v pokoji se cítím ještě příjemněji, než dřív. S radostí se na svůj nový obraz dívám.

Pokud si sami nechcete obraz kupovat, zkuste dát obraz jako dárek. Obraz je radost, kterou budete mít spoustu let pokaždé, když se na něj podíváte. I obrazy totiž dělají domov domovem, zútulňují nám  byt, a vnášejí do duše kus krásna.

Pokud si chcete prohlédnout celou nabídku stránky plné krásných obrazů  Dovido, klikněte zde: eshop dovido.cz

 
zdroj foto: Dovido.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: