Nový film Po strništi bos Zdeňka a Jana Svěrákových

09.08.2017 15:24

Do kin 17.8. 2017 bude uveden nový film Po strništi bos pánů Jana a Zdeňka Svěrákových.

Protože mám tvorbu pana Svěráka moc ráda a Po strništi bos jsem četla jako knihu, na tenhle filmový kousek se opravdu těším. Edu Součka už známe z filmu Obecná škola, jaké jsou jeho životní osudy v době protektorátu se dozvíme z filmu. 

Herecké obsazení je skvělé, scénář prima, takže hurá do kin. Je skvělé, že se v Čechách točí i oddechové rodinné filmy (a ne jen akční).

Režie:

 Jan Svěrák

Předloha:

 Zdeněk Svěrák (kniha)

Hudba:

 Michal Novinski

Střih:

 Alois Fišárek

Scénografie:

 Jan Vlasák

Masky:

 Milan Vlček

Kostýmy:

 Simona Rybáková
 
 
Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.(Bioscop)
zdroj: https://www.csfd.cz/film/416839-po-strnisti-bos/prehled/#

poster

ukázka z filmu zde: Po strništi bos

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: