Novinka mezi stolními hrami je hra Planeta od společnosti Dino. Hra, která zabaví vás i vaše děti nejen v době karantény.

23.03.2020 14:27

Protože všichni žijeme v době karantény a řešíme, jak zabavit děti, teenagery i nás dospělé, je ideální doba na hraní deskových her. Stolní rodinné hry jsou skvělé pro zábavu, učí nás myslet i spolupracovat, bavit se a užívat si, že jsme pohromadě. Můžeme se společně zabavit a nemyslet na špatné kolem nás, a děti tak využijí čas, kterého teď, když nemohou ven a mezi kamarády , mají víc, než dost..

 

Stolní rodinná hra Planeta od společnosti Dino je novinka, která opravdu baví – chytne vás svou originalitou. Je to jiná hra, než jsem dosud doma s rodinou hrála. Hra není pro úplně malé děti – je určena pro hráče od 8 let – baví hodně i dospělé a dospívající.

V téhle prima hře si stavíte svou vlastní planetu, snažíte se ji maximálně osídlit a přilákat na ni i zvířata. Musíte opravdu myslet, snažit se do hry zapojit logiku i strategii, musíte se orientovat v prostoru a dost si představovat – tahle hra je fajn – pokaždé je jiná, takže se nemůžete předem připravit, pokaždé budujete svou planetu od začátku. Kdo propojí nejvíc území – ten vyhraje.

Hra je originální už svým pojetím – každý hráč dostane jádro planety. To je tvořeno dvanáctistěnným jádrem s magnety. Hráč si vybere dílek mezi lesem, pouští, horou a dalšími a umístí ho na planetu. Všechny dílky s kontinenty jsou rozmíchány, pak je třeba je rozdělit náhodně lícem dolů do 10 hromádek po 5 dílcích. Pak jsou promíchány karty se zvířaty a náhodně si líznete 20 karet, ty umístíte lícem nahoru, podle rozložení zobrazeném v pravidlech. Umístění karet pod dílky s kontinenty usnadňuje sledování hraného kola. Potom každý hráč dostane kartu s úkolem přirozeného prostředí, tajně si ji prohlédne a neukazuje ostatním a položí ji lícem dolů před sebe. Kola se skládají ze dvou částí – v prvním jsou přidávány kontinenty a ve druhém je počátek života.

Pravidla jsou popsána srozumitelně, a pokud si nejste jistí, napoví vám obrázek. Hra je logická, takže pravidla, která se mohou zdát složitá, vám logicky při hře do sebe zapadají.

Hru lze hrát ve dvou variantách – Pro začátečníky a Záhadná zvířata.

Je jen na vás, jak svou planetu vybudujete – je třeba dost přemýšlet a uvažovat strategicky, aby právě ta vaše planeta byla osídlena správně, a nalákali jste si na ni co nejvíce zvířat..

Hra obsahuje:  50 magnetických dílků s kontinenty, 45 karet se zvířaty, 5 karet úkolů, 4 základy 3D planet, 1 žeton prvního hráče, 1 pravidla.

 

Hra Planeta je určena pro 2 – 4 hráče, ve věku od 8 let. My jsme zkoušeli hrát i s mladším vnukem, ale protože hra vyžaduje logiku a strategii, pro menší děti opravdu není. Naopak bych ji doporučila pro starší děti, středoškoláky a dospělé. Opravdu nás doma baví, protože je úplně jiná, nová, oproti jiným hrám zajímavě pojatá. 

Hra trvá podle pravidel cca 30 minut – ve fázi kdy jsme se hru učili, nám trvala o něco déle – přeci jenom v začátku jsme trochu tápali. Hra je ale natolik zajímavá, že jsme ji hráli pořád dokola, a teď už se vejdeme s časem do té půlhodinky –  hru je tedy možno hrát i když nemáme moc času ( i když v karanténě ho hlavně naše děti mají až moc). Ale počítejte s tím, že občas při taktizování a strategickém přemýšlení se hra o něco může protáhnout.

Všechny nás baví přikládat dílky magnetem na svou planetu – dvanáctistěn, i lákat zvířata k osídlení.

Mám ráda chytré hry, které nejsou jen bezduchým házením kostkou a postrkováním figurek po hrací ploše. To u téhle hry rozhodně nehrozí. Vždycky vás donutí přemýšlet a logicky uvažovat – pokud chcete něco vybudovat, musíte se o to sami myšlením snažit. A to je na téhle hře super. Pokaždé je jiná a pokaždé baví. Na stole tak máte svoji vlastní planetu plnou zvířat. Hrajete a bavíte se. S hrou Planeta se doma rozhodně nenudíme. Zajímavá je i pro starší děti, protože je inovativní a jiná než běžně dostupné hry. Hra baví i dospívající a to tak, že dokonce nešli celý večer k počítači a budovali a budovali.  Pokud si tedy chcete zpříjemnit dny dlouhé karantény (a samozřejmě i ty po ní), vyzkoušejte novinku od společnosti Dino – hru Planeta.

Je neokoukaná a neotřelá, logická, strategická a hlavně chytrá.

Pokud si chcete hru koupit, nebo si ji prohlédnout, klikněte zde: rodinná strategická Hra Planeta

Celý sortiment eshopu si prohlédněte zde: mojedino.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: