Letní boty ve kterých můžete chodit do práce, na výlet i na dovolenou - boty které netlačí a jsou vzdušné a pohodlné.

07.06.2021 13:43

 

Blíží se čas dovolených, vypadá to, že i počasí se trošku konečně umoudřilo, takže všichni máme skvělou náladu, a v duchu už se vidíme při dovolenkovém odpočívání.

Je fajn, když je o dovolené hezké počasí, ne vždycky se to ale povede. Někdy prostě dovolená proprší, nebo je zataženo, a musíme vymyslet jiný program, než je koupání. Pak jsou na řadě různé výlety a výšlapy. Ať už pojedete na výlet někam do města, nebo na hrad a zámek, vždycky jsou potřeba dobré a kvalitní boty.

My s manželem máme moc rádi výlety poznávací – ať už ve městech, nebo na památkách. Vždycky se snažíme najít si o městě co nejvíce zajímavých informací. Máme seznam míst, co chceme projít. Někdy je z toho pořádně dlouhá procházka, kdy jsme šťastní a spokojení, protože jsme viděli spoustu zajímavých míst- nohy ale už tak spokojené nebývají. A čím jsem starší, tím víc večer nohy bolí. Abych jim ulevila, vybírám si kvalitní boty. Nechci prostě večer sedět, a fňukat, že mne bolí nohy. Chci si večer příjemně posedět u dobrého jídla a pití, a pak klidně protancovat zbylou část večera.  Abych mohla i večer být v pohodě, potřebuji dobré boty. Opravdu dobré – takové, co netlačí, a ani po celodenním chození v nich nohy nebolí.

Už asi dva roky nosím na různé výšlapy gumičkové boty Rockspring – dobře vypadají, a jsou velmi (fakt velmi) pohodlné. Gumičkové boty jsou ručně vyráběné. Kromě pohodlí mám i dobrý pocit, že pomohu čínským ženám a mužům, kteří je vyrábějí doma, protože nemohou nějakého důvodu chodit do práce.

Tentokrát jsem si ale nevybrala boty gumičkové – chtěla jsem vyzkoušet i ostatní typy bot, které v Rockspring vyrábějí a prodávají. Už v zimě jsem objevila nádherné bleděmodré dámské boty – já tu modrou prostě miluju, a neodolala jsem ani tentokrát. Celou zimu jsem na ně koukala v eshopu, a teď jsem v nich odchodila jaro.

Boty se jmenují trochu zvláštně – KPB 5 L.BLUE – to je taky jediná zvláštnost, kterou boty mají.

Boty vypadají velmi elegantně, a přitom jsou super ke každému oblečení. 

Mají výraznou podrážku bílé barvy, a k ní přišitý vršek boty z materiálu super fibre, který je zdobený perforovanými ornamenty. Jako celek to skvěle vypadá, ale hlavně: ty boty jsou neskutečně lehoučké a vzdušné. Je to pocit, jako byste neměli nic na noze a jen tak si naboso vyšli. Materiál super fibre je velmi jemný, měkký a hebký. Moje paty citlivky neměly žádný problém ani po celodenním nošení. Obvykle když si pořídím nové boty, mám na patách puchýře přes celou patu, a dost to bolí. Tyto boty jsou tak měkkoučké, že po puchýřích nejsou ani památky.

Na noze sedí skvěle, ani po celém dni mne v nich nebolí nohy.

Fajn je, že díky větrání v perforované kůži se nohy nepotí a proto ani nesmrdí. Někdy je velmi nepříjemné se po dni v botách vyzout, protože všichni víme, že když se nohy zapaří, není to pro nos moc fajn.

 Pohodlí a kvalita – to je to, co mne napadne, když si řeknu, že bych měla shrnout pocit z nošení těchto nádherně blankytných botek na léto.

Kromě světle modré barvy jsou boty vyráběny i ve dvou odstínech hnědé barvy – tmavé a světlé.

 

Protože o dovolené chodíme všude s manželem, tentokrát vyzkoušel boty i on.

Zatím jsem vždycky v recenzích o botách Rockspring popisovala pouze dámskou obuv. Je to ale škoda, protože i naši muži si zaslouží mít kvalitní a pohodlné boty. Takové na stránkách Rockspring  najdou. Manžel moc nechtěl gumičkou nazouváky, má rád spíš klasické boty. Na první pohled mu do oka padly boty Ardal Brown.

Na stránkách sice píší, že jsou to boty podzimní, já bych je ale nazvala klidně jako celoroční. Ne vždycky je v létě hezky, a tyhle boty zvládnou i špatné a deštivé počasí.

Jsou lehké, na pánskou botu až překvapivě lehké – to je jeden z důvodů, proč mám boty Rockspring ráda – nemáte na nohách závaží, ale kvalitní botu.

Boty Ardal mají výraznou podrážku se vzorkem.

Protože jaro letos bylo chladné a deštivé, boty byly důkladně vyzkoušeny i na blátivém povrchu. Měla jsem strach, jestli bláto nebude v podrážce zasychat, a já pak nebudu mít doma předsíň a botník plný bláta. Obavy už nemám – podrážka je chytře vymyšlená – stačí lehce dupnout a boty jsou čisté – bláto z nich odpadne při dupnutí, domů už si ho nenesete.

Manžel si velmi pochvaluje stélku z paměťové pěny. Bota se krásně přizpůsobí chodidlu, při došlapu je měkká a pohodlná. Po celodenním chození jsou nohy v pohodě – jen běžná únava, žádná velká bolest, ani otoky. Navíc boty opravdu moc pěkně vypadají. Takže je nemusí nosit jen na výlety, klidně v nich může vyrazit i do práce, vždycky mu to v botách bude slušet.

 Jediné na co upozorním, nejsou vhodné pro lidi s vysokým nártem. Manžel má trochu vyšší nárt, a jsou mu úplně akorát. Pokud tedy máte nárt hodně vysoký, pak pro vás tyhle boty asi nebudou. I když vyzkoušet si je můžete – v Rockspring nikdy není problém s vrácením, nebo výměnou za jinou velikost.

Boty jsme zkoušeli s manželem pravidelným nošením zhruba měsíc. I po měsíci nošení jsou boty pořád jako nové. Vypadají moc dobře. Obvykle se snažím na závěr recenzi shrnout, tentokrát to bude rychlé a stručné: je to super. I můj manžel, který si boty vybírá velmi pečlivě a je to kritik, je tentokrát  moc spokojený. Vůbec si nestěžuje – boty jdou dobře obout a díky měkkému došlapu do paměťové stélky jsou to boty pohodlné, vhodné na celodenní nošení.

Dámské modré boty jsou pro mne ideální letní obuv. Jsou lehoučké a velmi měkké. Svršek je z materiálu super fibre – je to materiál heboučký a měkký. Žádné puchýře ani otlaky, jen pohodlná bota, která větrá. Déšť na materiálu nenechal žádné fleky – boty prostě uschly a vypadaly zase jako nové. Já ty svoje krásně modré boty prostě miluju.

Boty Rockspring, to je pro mne synonymum extrémně pohodlných, kvalitních bot s moderním designem. Momentálně mají Rockspring v nabídce i nové boty barefoot. Ty jsem ještě nezkoušela, ale kdo je nadšenec do bosého obouvání, určitě na stránky mrkněte.

Dámské bledě modré boty si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: KPB 5 L.BLUE

Pánské boty si prohlédněte, nebo kupte po kliknutí zde: pánské boty ARDAL brown

Celý sortiment si prohlédněte po kliknutí zde: rockspring.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: