Kniha Propletený život z nakladatelství Kazda - co všechno víte a nevíte o houbách? Budete překvapeni.

05.08.2021 15:18

 

Kniha Propletený život (z nakladatelství Kazda)

Když se dneska kouknete z okna, asi si pomyslíte: „Dneska je počasí na houby“… A ono opravdu na houby je. Pokud tedy nemyslím ve slova smyslu –že je počasí na nic. Radši mám tu variantu s houbami, co rostou v lese.

Mám houby moc ráda. Chutnají mi asi ve všech možných variantách přípravy – vařené, dušené, smažené, nebo sušené do bramboračky a omáček. Houby jsou dobré. Ještě raději, než jejich konzumaci mám ale jejich sbírání. Chodit po lese a hledat houby mne neskutečně baví. I když někdo říká, že houby se nehledají, ale sbírají – to říkají hlavně ti, kdo mají svá oblíbená místa a chodí sbírat takříkajíc najisto. Těm pak závidíme plné koše hub a s ještě větší vervou se pustíme do hledání. Já teda o sobě prohlašuji, že by na mne musela houba zakukat, abych ji viděla, ale o to větší radost mám, když nějakou najdu. I když houby nenajdu, procházka lesem mne neskutečně nabíjí pozitivní energií.

Přesto při bloumání lesem přemýšlím o tom, jak je možné, že někde je hub neskutečně mnoho, jinde jako by nerostla ani prašivka. Houby prostě mají svůj svět. Nejsou to jen ty lesní houby, které sbíráme. Jsou to už mikroorganismy a podhoubím prorostlá místa.

Houby žijí v souladu s lesem a dalšími organismy. Je to celý propletený svět. V knize Propletený život od Merlina Sheldrake jsem se dozvěděla spoustu velmi zajímavých informací a tajemném houbovém světě. Není to ale atlas hub, to ne. Je to vysvětlení složitosti ze světa hub, toho, jak houby žijí a kde všude jsou.

V knize se dozvíte, jak porozumět houbám, jaký svět houby tvoří a kde všude jsou. Informací o houbách je plná kniha. Byla jsem velmi překvapena, kolik složitostí v houbovém světě je. Tak nějak jsem žila v přesvědčení, že v lese je podhoubí, které když zaprší, začne plodit houby. Ono je to ale všechno jiné, složitější a velmi chytře propojené s celou přírodou. Houby jsou důležité, a velmi specifické.

Kniha Propletený život je moc fajn čtení pro všechny, kdo mají rádi informace o přírodě kolem nás. Svět hub je fascinující. Myslím, že když půjdu do lesa na houby, budu už na ten svět hub kolem nás koukat úplně jinak.

Pokud se vám nechce do lesa na houby, můžete si o nich alespoň číst, a poznat propletený svět hub v knize z nakladatelství Kazda.

Knihu si můžete prohlédnout, nebo koupit po kliknutí zde: Propletený život.

Celý sortiment nakladatelství si prohlédněte po kliknutí zde: Nakladatelství Kazda.

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: