Kavárna na konci světa: Příběh o smyslu života z nakladatelství Kazda.

19.04.2023 13:35

Kavárna na konci světa. Příběh o smyslu života.

 

Tahle malá knížka z nakladatelství Kazda by neměla chybět v žádné knihovně. Přečíst bychom si ji měli všichni. Občas totiž nezaškodí zamyslet se nad tím, jestli žijeme tak, abychom si život opravdu užívali.

Vůbec se nedivím, že tahle kniha se stala bestsellerem po celém světě, a byla přeložena do 43 jazyků. Bavila mě od začátku do konce.

Autor knihy: John Strelecky

Kniha sama o sobě je tenká ( 120 stran), přečtete ji velmi rychle, a jedním dechem. Doporučuji o knize chvilku přemýšlet a pak si ji přečíst ještě jednou – a pořádně, abyste si plně uvědomili, k čemu kniha nabádá. A hlavně zamyslet se nad tím, co jste si přečetli.

Je to totiž kniha o osobním rozvoji. O tom, abychom si uvědomili, jak žijeme. Že je třeba žít každý okamžik naplno. Nečekat, až jednou…

 Je fajn si vysnít, že jednou v důchodu se budu mít fajn, budu dělat tamto, nebo ono. Lepší je k těm snům vykročit hned a užívat si přítomnost. Zamyslet se nad tím, jaký život žijeme, jaký jsme vždycky chtěli žít, a jaký život si představujeme do budoucna.

Kniha vám nedá samozřejmě žádný návod na život. Jen nás přiměje k zamyšlení nad tím, jaký život žijeme a můžeme žít. Občas to prostě chce zastavit se a zapřemýšlet.

Knížku si můžete prohlédnout, přečíst ukázku, nebo koupit v nakladatelství Kazda po kliknutí zde: Kavárna na konci světa. Příběh o smyslu života

 

Anotace: Reklamní manažer John se cestou na dovolenou, kde chce uniknout frustraci z práce, účtů a do jisté míry i života obecně, ocitne v malé kavárně uprostřed ničeho – chce si tam odpočinout a dát si v klidu něco k jídlu. Na zadní straně jídelního lístku ho ale zarazí tři neobvyklé otázky:
Proč jste tady?
Bojíte se smrti?
Cítíte se naplnění?

Cesta na vytouženou dovolenou se stává exkurzí do vlastního nitra a hledáním východiska z koloběhu života a pocitu ztráty kontroly nad svým osudem.
Jednoduchý příběh, který dokáže změnit život každému, kdo se v něm snaží najít své místo.

Celý sortiment nakladatelství najdete po kliknutí zde: Nakladatelství Kazda

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: