Karamelový větrník na plech

26.08.2016 11:51

 

  1. Vodu rozehřejeme s máslem a solí, pak najednou přidáme mouku a za stálého míchání vaříme na mírném ohni tak dlouho, až se těsto nelepí na vařečku ani na hrnec (mě to trvalo zhruba 10 minut).Do vychladlé hmoty zašleháme po jednom vajíčka, každé řádně vymícháme a až pak dáme další.

  2. Na dva plechy dáme pečící papír a naneseme těsto rozdělené na poloviny. Dáme péct do předehřáté trouby na 200°C. Prvních 15 minut troubu vůbec neotvíráme, bubliny by splaskly. Pečeme asi 30-40 minut. Je však třeba, aby povrch byl na dotek křupavější, protože jak chladne, trochu změkne.

  3. Uvaříme 2 karamelové pudinky v 750 ml mléka a necháme vychladnout. Pak vyšleháme máslo s moučkovým cukrem a postupně přidáváme uvařený zchladlý pudink. Dosladíme dle chuti. Vyšleháme dotuha šlehačku se ztužovači a cukrem.

  4. Na první plát naneseme karamelovou náplň a na ni rozetřeme ušlehanou šlehačku. Přiklopíme druhý plát a povrch polijeme karamelovou polevou.

  5. Poleva: cukr nasypte do hrnce a nechte ho roztavit. Jakmile cukr zkaramelizuje, přilijte do něj horkou smetanu. Buďte opatrní, vzkypí to! Vařte, dokud se karamel úplně nerozpustí (když to bude hodně husté, přilijte ještě trochu horké smetany). Ihned nalijte na větrník a dejte chladit do lednice.

Na odpalované těsto:
 
750 ml vody
 
230 g másla
 
230 g hladké mouky
 
špetku soli
 
8 vajec
 
 
 
Na karamelovou náplň:
 
750 ml mléka
 
2 karamelové pudinky
 
cukr moučka
 
250 g másla
 
 
 
500 ml smetany na šlehání
 
2 ztužovače
 
cukr
 
 
 
Na karamelovou polevu:
 
250 g cukru krupice
 
250 ml smetany na šlehání
 
zdroj https://www.toprecepty.cz/recept/36994-karamelovy-vetrnik-na-plech/?utm_source=fb&utm_medium=right&utm_campaign=accountLibor
  1.  

  2.  

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: