Jste po zimě unavení? Potřebujete energii? Potřebujete posílit imunitu, nebo chcete zhubnout? S tím vším si poradí bylinné přípravky na bázi Ajurvédské medicíny.

04.02.2019 13:25

Zima je letos dlouhá a nepřívětivá, já sama mám většinou v zimě problém s nedostatkem energie,a taky mi hodně chybí sluníčko. Proto jsem se většinou cítila unavená, bez nálady, už od vánoc jsme obtížně „chytala dech“ na všechny každodenní úkoly, do ničeho se mi nechtělo,a vyústěním téhle únavy většinou byla chřipka.  A protože momentálně začalo chřipkové období, chci se s vámi podělit o zkušenost.

Letos se mi totiž chřipka zatím vyhnula, neměla jsem ještě ani rýmu, a energie mám v rámci možností také celkem dost. Prostě se cítím opravdu v pohodě.  Dostala jsem totiž možnost vyzkoušet přírodní produkty  ze stránky www.zdravizesrilanky.cz.

Produkty na této stránce jsou všechny přírodní, a vycházejí z principu Ajurvédy. Tady si nehodlám vymýšlet, co to je- rovnou vám napíši srozumitelnou definici.

ÁJURVÉDA je nejstarší lidstvu známá nauka o zdraví, léčení, prevenci nemocí a dlouhém životě. Ájurvéda je považována za „matku" všech léčebných systémů. Nejdokonaleji propracovaný systém medicíny, který důsledně vnímá člověka v jeho komplexnosti a jako zcela jedinečnou individualitu, jež je ovlivňována vnitřními i vnějšími vlivy.

Název ájurvéda je složen ze dvou sanskrtských slov Ájur = život a Véda = věda či nauka, neboli VĚDA O ŽIVOTĚ - NAUKA ŽIVOTA.

Cílem Ájurvédy je harmonie - zdraví, které je naší základní přirozeností. Veškeré nemoci a poruchy, ať fyzické, či psychické jsou důsledkem určitého porušení nám původně zakódované rovnováhy. Když nalezneme důvod nerovnovážného stavu, můžeme obnovit přirozený rovnovážný stav tj. zdraví. Ájurvéda tak hledá a nachází mnohdy skryté příčiny, které se až v konečném důsledku projevují formou zdravotních potíží. Nesoustřeďuje se pouze na odstranění toho kterého již vzniklého problému, ale na pravou příčinu jeho vzniku, a tím i na vyloučení možnosti jeho opakování.

 

Jste zvědaví, jaké produkty jsem otestovala a recenzovala?

 

Swastha Thripala 60 tablet:

Obsahuje sušené ovoce Aralu, Bulu a Nelli. Přispívá ke správnému trávení, absorpce a odstraňování odpadu. Reguluje metabolický systém těla, pomůže tedy při snižování nadváhy a obezity, stresu souvisejícím s poruchou žaludečních problémů.

Indikace: střevní nesrovnalosti (zácpa, špatné trávení),nadýmání, překyselení žaludku,nedostatek odolnosti proti nemocem.

Užívání 1-2 tablety dvakrát denně podle potřeby.

Jak všichni víme, zdraví začíná ve střevech. Mít zdravé trávení je fajn, pokud netrpíme bolestmi břicha, je nám mnohem lépe, máme lepší náladu a hlavně jsme odolnější vůči všem infekcím v okolí. Sama jsem vyzkoušela opravdu poctivě – trpím právě často na bolesti břicha v souvislosti se špatným trávením, a nejsou to právě příjemné pocity. K úlevě došlo už po několika dnech. Po cca týdnu užívání je mi mnohem lépe a trávicí problémy prakticky nemám.

Přípravek koupíte po kliknutí zde: Swasttha Thripala

 

Swastha Amurtha

Jedná se o rozpustný nápoj, který čistí a detoxikuje organizmus, zvyšuje imunitu, podporuje trávení, redukuje bolest kloubů a snižuje zátěž očí. Denní dávka tohoto nápoje pomáhá udržovat vaše tělo zdravé a svěží.
Přípravek Swastha Amurtha také pomáhá při pocitu pálení v chodidlech nohou, chvějícím se pocitům očí a pocitu pálení těla, nepohodlí spojené s močovým systémem, nadměrným pocením a souvisejícím zápachem těla, bolesti kloubů, jako jsou bolesti kolen a bolesti kotníku a podobně.

Balení jeden sáček 4 g 

Koupíte po kliknutí zde: Swastha Amurtha

 

více informací zde: Swastha Amurtha

 

Další je Ajurvédská bylinná zubní pasta Sudantha.

Mám dlouhodobě problémy se zvýšenou kazivostí a citlivostí zubů, také dásně mám citlivé – prostě po dětech jsem začala mít potíže, které mi vůbec nejsou příjemné, u zubaře jsem mnohem častěji, než bych si přála, takže i tady jsem zkusila sílu přírody a bylinek staletími ověřenými. Po měsíci čištění mám mnohem lepší pocit v ústech, krev se po čištění vůbec neobjevuje a citlivost zubů je mnohem lepší- už si v klidu můžu dát i horký čaj, nebo zmrzlinu a netrpím jako dřív. Občas jsou zuby citlivější při sladkém,ale je mi jasné, že po měsíci nemůžu chtít zázrak, jsem naprosto spokojená s výsledky čištění touto zubní pastou.. U téhle zubní pasty ráda zůstanu.

Více o této zubní pastě si přečtěte zde: bylinná zubní pasta Sudantha

 

a jako třešnička na dortu je tu

Samahan SP balzám

Samahan balzám obsahuje speciálně vybrané výtažky z aromatických olejů a bylinných extraktů. Díky své konzistenci se snadno nanáší na postižená místa a přináší okamžitou úlevu od bolesti. Balzám je vhodný k aplikaci při nachlazení, místa postižená křečí, pohmožděniny, bolavé klouby nebo bolesti hlavy a masáže.

Složení: Bazalka, Alpiniagalanga, Oslizák líbezný, Gynandropsisgynandra, Vitenegundo, Caesalpiniabonduc, vonné oleje z libavky, eukalyptu, kafru, Citronely, máty, hřebíčeku, černého pepře a borovice.

Použití: Vnější aplikace, nanesením nebo vmasírováním na postižená místa. Vyvarujte se kontaktu s očima. Při rýmě vhodné k inhalaci po přidání do vroucí vody.

Je opravdu báječný – na namožené klouby a svaly, úleva je rychlá. Syn i manžel mají z práce často svaly namožené, nebo oteklé klouby – hlavně na rukách je úleva znát, moc si tenhle balzám pochvalují. Bezva je i na modřiny- k hojení dochází rychleji a bolest není tak znatelná. Také jsem zkusila synovi namazat čelo při rýmě, a lépe se mu dýchalo (já naštěstí letos díky Swastha Triphala Aa Swastha Amurtha rýmu nemám, na sobě jsem tedy nemohla zkusit).

Je to prostě malý kelímek plný přírody, který uleví díky přírodním olejům a bylinným extraktům.

Balzám koupíte po kliknutí zde: Samahan SP balm

 

Pokud se tedy po zimě cítíte unavení, ať už z nedostatku sluníčka, nebo špatného počasí – zkuste využít sílu přírody. Já jsem vyzkoušela a po měsíci pravidelného užívání se cítím fajn, žádná nemoc, únava jen taková ta „normální“, popracovní. Příroda je leckdy mocná čarodějka, a stojí za to vyzkoušet staletími a tradicemi vyzkoušené ozdravné postupy.

Více o Ajurvédské medicíně a přípravcích si přečtěte na www.zdravizesrilanky.cz.

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: