Ježíšku,přines mi štěně...

25.10.2017 17:16

 

Blíží se vánoce a s nimi nakupování dárků. Lámeme si hlavu s tím, jak své blízké potěšit co nejvíce. A většina dětí si pod stromečkem přeje najít živé zvíře.

Pokud tedy uvažujete o živém dárku pod stromeček, zvažte pořádně všechny okolnosti.

-

- děti většinou chtějí mazlíčka, povinnost a starání se o zvíře neberou do úvahy

- počítejte s tím, že pokud koupíte psa, budete ho venčit vy

- zvažte možnosti chovu zvířete - panelák má jiné podmínky než rodinný dům

- zvolte zvíře, které vám nebude vadit - například kočičky jsou velmi svéhlavé, lezou kam se jim líbí, fretky jsou cítit a podobně

- zvažte, jestli  není někdo v rodině alergický na zvířecí srst

- uvědomte si, že zvíře je závazek na dlouhou dobu - průměrný věk dožití psů je 12 let, koček 11, morčat 8let, křečků 3 roky, králíčků až 10 let

- po zvířatech budete pravděpodobně nehody v podobě výkalů uklízet vy (a to i kočičích záchodů)

- veterinární prohlídky a péče o zvířátko nejsou zadarmo

 

Pokud si jste vědomi všech argumentů pro i proti, vyberte zvíře vhodné pro celou vaši rodinu. není fajn koupit kočku, když váš partner kočky moc nemusí. S koupí domácího mazlíčka musí být srozuměni oba partneři, předejdete tak zbytečným sporům. Pokud jste se rozhodli pro živý dárek, zvolte zvíře takové, u kterého jste si opravdu jistí, že se budete schopni o něj postarat. Nejste li si jistí, začněte u potomka třeba s rybičkami - bude li dítě schopné se starat o rybičky dobře, zvládne i náročnější zvířátko (s vaší pomocí). 

Při nákupu živých dárků je opravdu třeba zvážit všechna pro a proti. Pokud se vaše dítě nadchne každou chvíli pro něco jiného, ani zvíře ho asi dlouho bavit nebude. A je pak škoda když po vánocích jsou útulky plné zvířátek, která doma nechtějí nebo najednou z nějakého důvodu mít nemohou. Psi moc nahlas štějkají, kočky trhají záclony a shazují dekorace, papoušci jsou hluční , prasátka vyrostou víc než jste čekali. Pamatujte na to, že zvíře se nedá vypnout - a pokud tohle vše máte v hlavě srovnané a na zvíře jste připraveni, bude vám určitě dobrým společníkem spoustu let. 

Tak krásné vánoce.

Stáhněte soubor na disk animal, dog, pet, roztomilý

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: