I podpůrné punčochy na prevenci křečových žil už dnes mohou vypadat elegantně

06.12.2017 14:04

Protože moje maminka trpí křečovými žilami, nohy jí otékají a bolí, začala jsem se  zajímat o to, jak bych jí mohla ulevit a pomoct.

Křečové žíly – civilizační nemoc, která postihuje velké procento lidí. Až 40 % žen a 20 % mužů má s tímto onemocněním zkušenost. A z křečových žil, pokud jsou zanedbané kromě bolestí a otoků vznikají bércové vředy. Ty už nelze nijak léčit doma, tam už pomůže pouze lékař a je to běh na dlouhou trať.

Určitě ve svém okolí, nebo v rodině znáte někoho, kdo s křečovými žilami má potíže.  Jistě víte, jak nepříjemné a bolestivé to je. Velkou pomocí při onemocnění křečovými žilami jsou kompresní punčochy. Já jsem znala z dřívější doby od maminky takové ty klasické, nevzhledné punčochy, některé byly dokonce na zip, měly vždycky nepříjemný neprodyšný materiál a hlavně ženy byly v podstatě nuceny nosit kalhoty, protože pohled na punčochy moc pěkný nebyl.

O to víc jsem byla potěšena, když jsem zjistila, že dnes už jsou lidé a firmy, kterým záleží na tom, aby lidé s tímto onemocněním měli lepší život alespoň tím, že punčochy jsou hezké, a přitom plně funkční.

Hlavně my, ženy, oceníme kvalitní a hezké punčochy, které se dají nosit i k sukni  – vypadají totiž jako klasické silonky.

Nelenila jsem, a jedny pro vás s maminkou vyzkoušela. Vyzkoušely jsme punčochy od společnosti dentimedshop.cz a jsme nadmíru spokojené – maminka s účinností, a já z toho, že se mamince ulevilo a je spokojená.

Otestovaly jsme Lýtkové punčochy New Relax 70 DEN ( 18 – 21 mm HG). Jedná se o takzvané podkolenky, na pohled vypadají k nerozeznání od silonek, které běžně nosíme, jsou to ale kompresní punčochy, které snižují potíže počínající žilní nedostatečnosti. Označení DEN u punčoch vyjadřuje tloušťku vlákna, čím je číslo DEN vyšší, tím jsou punčocháče teplejší, pevnější a méně průhledné. Punčochy koupíte ve variantě světlé, tmavé, nebo černé.

U všech punčoch je třeba vždy vybrat správnou velikost, aby byly opravdu účinné. Důležitá je tedy velikost nohy (velikostní tabulka je vždy u výrobku), obvod nohy těsně nad kotníkem, u lýtkových punčoch není důležitá výška postavy, pokud ale budete kupovat stehenní punčochy, nebo punčochové kalhoty, je třeba výšku postavy znát.

Lýtkové punčochy New Relax jsou vhodné při cestování, mají zvýšenou odolnost proti mechanickému poškození a mají masážní šlapku pro zlepšení mikrocirkulace.

Punčochy v první kompresní třídě jsou určeny spíše k prevenci, snižují bolest v nohou, pocit těžkých nohou, otoky, jsou vhodné při výskytu drobných žilek na nohou, pomáhají proti rozvoji křečových žil v těhotenství,prevence hlubokých zánětů žil a prevence cestovní trombozy.

Byla jsem zvědavá, jestli punčochy opravdu fungují tak, jak mají. A fungují. Maminka si přestala stěžovat na pocit pnutí kůže, který ji často zlobil a bolel, protože jí nohy otékaly.  Ale hlavně se jí punčochy dobře nosí, už neprotestuje, když je má nosit, a hlavně je spokojená, jak dobře vypadají a začala zase nosit svoje oblíbené sukně. Punčochy velmi dobře drží, lem je protkán gumičkami, takže nesjíždí a hlavně neškrtí. Maminka se nestydí na návštěvě zout – ty punčochy vypadají opravdu dobře. Trochu nás pobavilo, když na kontrole u pana doktora dostala trošku vynadáno, že ví, že by měla nosit kompresní punčochy a pan doktor byl velmi překvapený, že to co považoval za silonky jsou kompresní punčochy.

Pokud tedy vy, nebo někdo ve vašem okolí trpí pocitem těžkých nohou, křečovými žílami nebo metličkovými žilkami, určitě doporučuji navštívit eshop dentimedshop.cz – kromě lýtkových punčoch, které jsme vyzkoušely s maminkou, zde můžete koupit velmi dobře vypadající stehenní punčochy, nebo punčochové kalhoty, které jsou také od klasických silonek k nerozeznání.

Opět si my, ženy, můžeme připadat dobře a vypadat elegantně, aniž by kdokoliv poznal, že na sobě máme oblečené zdravotní podpůrné punčochy. 

obrázek zdroj https://www.dentimedshop.cz/detail/puncochy-ponozky/lytkove-preventivni-a-podpurne-puncochy/lytkove-puncochy-new-relax-140-den.html

Lýtkové punčochy New Relax 140 DEN

Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment podpůrných punčoch,klikněte zde: podpůrné punčochy

Pokud si chcete koupit podpůrné lýtkové punčochy, klikněte zde: podpůrné lýtkové punčochy New Relax

informace o křečových žilách, jejich vzniku a prevenci si přečtěte zde: Křečové žíly a jejich prevence

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: