Film Všechno nebo nic v kinech od 12.1.2017

17.01.2017 09:50

 

Film Všechno nebo nic – český Deník Bridget Jonesové?
Romantická komedie o dvou majitelkách malého knihkupectví a jejich životních eskapádách s muži.

Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky. Mají po třicítce, jsou spolumajitelky malého knihkupectví v centru města, ale jinak jsou každá jiná. Linda (Táňa Pauhofová) je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí svobodné, veselé, nezávislé Vandě (Klára Issová), která sice přitahuje muže jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje kamarád Edo (Luboš Kostelný), který touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice zamotá hned několik mužů. Lindě přijde do cesty charismatický developer Jakub (Michal Žebrowski), který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar (Krysztof Tyniec), jehož je ochotná si vzít, „protože ji má rád". A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi (Petr Vaněk). Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali…
Do života hlavní trojice zasáhnou také postavy, které hrají Ondřej Sokol, Pawel Delag, Petra Hřebíčková, Zuzana Kronerová a Luděk Sobota, v menších rolích se pak objeví Jan Budař, Vlastina Svátková, Václav Upír Krejčí, Leoš Mareš, Amélie Pokorná a další.

Film na námět první z řady velmi úspěšných knih nejprodávanější slovenské autorky současnosti Evity Urbaníkové je vztahovou komedií, která cílí především na ženy. I proto se režie ujala spoluautorka scénáře, režisérka Marta Ferencová. „Chceme, aby to byl svěží, vtipný, současný film, máme skvělé herce, kostýmy i lokace,“ přiblížila komedii režisérka. „Jde o poměrně unikátní projekt. Vznikl podle knížky, které  jen na Slovensku prodalo 200 tisíc kusů. Ty nejvhodnější herce jsme hledali ve více státech,“ doplnil producent Igor Konyukov.
V kinech od 12.ledna

zdroj https://www.jenprozeny.cz/souteze/50650-soutez-knihu-vsechno-nic

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: