Dieta, která opravdu funguje - bez jojo efektu. Zhubněte bez trápení s pomocí ketodiety.

17.09.2020 14:01

 

Dieta.

Každá z nás už někdy držela dietu. Ať už takovou tu na hubnutí, nebo třeba při střevních onemocněních, kdy není možné jíst, co chceme.

Většinu diet ale držíme, abychom měly hezčí postavu. Tedy já mluvím o ženách, ale diety se samozřejmě týkají i mužů. Všichni chceme vypadat lépe, a být zdravější. Proto zkoušíme různé typy diet, a přiznejme si- většinou bez většího úspěchu. Zhubnutí sice přijde, ale ve chvíli, kdy se vracíme k normálnímu způsobu stravování, se díky jojo efektu ručička na váze hodně rychle zhoupne zpátky. A jsme tam, kde jsme byli. Na začátku, a hledáme nový způsob hubnutí.

Já jsem měla možnost nějakou dobu zkoušet dietu ketonovou. Zaujalo mne hlavně to, že vám pomohou i s tím, jak si vybrat, jaký typ diety potřebujete, a díky koktejlům a keto jídlům se váha i po zvolnění v dietě nevrací zpátky.

Co shodíte, to se většinou nevrací. Já jsem si celkem zvykla na způsob stravování s ketodietou, a jídla mi chutnají a vyhovují. I když občas hřeším, a klidně si dám i něco z normálního jídla, váha se mi celkem drží. Super je, že si mohu koupit i proteinové tyčinky, nebo chipsy. Já jsem totiž hodně mlsná, a většina mých diet končila na tom, že jsem na nějakou dobu omezila „mlsání“ a po čase jsem nevydržela a sladkým jsem se přecpala – prostě mi chybělo. Teď jsem zjistila, že mlsat se dá i zdravě.

Ani u keto- diety nečekejte, že zhubnete za týden, a nemusíte pro to nic udělat. Nějakou dobu je prostě třeba dietu dodržovat, a je fajn přidat trochu pohybu – není nutno žádné vrcholové sporty, stačí třeba procházky. Dieta je vhodná pro ženy i muže.

O tom co je keto dieta si nebudu vymýšlet, tady vycházím přímo z informací na stránkách www.ketomix.cz

Ketonová dieta, jak ze samotného názvu vyplývá, znamená hubnutí (neboli držení diety) na principu ketózy. A co vlastně ketóza je? Jedná se o vyvolání specifického stavu, kdy tělo začne vytvářet ketolátky. Protože nedostává žádnou rychlou energii v podobě sacharidů či cukrů, sáhne po zásobách tuku. Proces ketózy nastartujete, pokud budete přijímat pouze bílkovinná jídla spolu se zeleninou. Vyznat se však bez rady či pomoci v tom, které potraviny jsou vhodné a které nikoliv, bývá složité. Proto KetoMix dieta nabízí řešení v podobě připravených jídel, jež jsou určena pro celodenní režim. Jídla KetoMix diety nabízejí navíc velkou variabilnost a nemusíte se tak bát, že by se vám jídelníček po týdnu zprotivil. Vše si lze uspořádat podle své vlastní chuti a preferencí. KetoMix dieta  šetří i váš čas, peníze a zdraví. Nemusíte obcházet supermarkety, hledat vhodné potraviny a ve výsledku za ně utrácet velké částky. Následně není potřeba dohledávat a vařit složité recepty, jejichž příprava vám zabere hodiny. A jak ketonová dieta šetří zdraví? V jednotlivých porcích je nejen vyvážený poměr kalorií, ale i živin, minerálů, vitamínů a všech látek, které tělo potřebuje k tomu, aby mohlo správně fungovat. Při držení této diety není potřeba cvičit a trávit hodiny v posilovně, i když třeba procházka či lehčí pohyb je vždy vítaná.

Na stránkách ketomix.cz si sami můžete určit, jaký typ diety by vám vyhovoval – spočítáte si přímo na stránkách BMI (index hmotnosti těla), a pak si vyberete typ diety, který vám bude vyhovovat, a délku, která je doporučena ke snížení hmotnosti, kterou chcete zhubnout.

 

Pokud si chcete spočítat svůj index tělesné hmotnosti, klikněte zde. Index BMI

 

 

Všechny informace, které k hubnutí potřebujete, si najdete na stránkách ketomix.cz.

Stránky jsou velmi přehledné, najdete vše, co potřebujete snadno. Pokud si nejste jistí, v pravém spodním rohu stránky je okénko pro online poradenství, tam vás případně navedou k informacím, které potřebujete.

I u ketodiety je ale potřeba dodržovat určitý režim, a hlavně musí každý přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu. Pokud je někdo dlouhodobě nemocný, měl by se o držení diety poradit raději se svým lékařem. Ale tak je to u všech diet – váš ošetřující lékař by měl vědět o všech dietách, které držíte. Na stránkách ketomix.cz najdete v sekci vaše dotazy seznam omezení a nemocí, které by mohly vadit při dietě – takže pokud tam najdete to svoje zdravotní omezení, raději se poraďte s lékařem.  Většinou ale tuto dietu doporučí, protože není nijak drastická. Ale jistota je jistota.

Všechny potřebné informace o KetoMix dietě najdete v rubrice Vaše dotazy – rubriku najdete po kliknutí zde:  Ketomix.cz  rubrika Vaše dotazy.

 

Já Ketomix dietu držím zhruba 3 týdny. Nejedu nijak drasticky. Mám proteinový koktejl, který si dávám po půlhodince aerobního cvičení, nebo protažení jógou, a na mlsání mám proteinové tyčinky.

Nijak drasticky se neomezuji, jen jsem přidala do jídelníčku víc zeleniny, a ubrala na klasických přílohách. Jím pravidelně každé 3 hodiny a v klidu si smlsnu i na proteinových tyčinkách. Nemlsám už ale po 17 hodině odpoledne, aby tělo stihlo všechno zpracovat.

Po 3 týdnech úpravy stravy a užívání KetoMix koktejlů a tyčinek mám dole skoro 2 kg. Jsem tedy velmi spokojená – nic drastického, jen dodržuji určitá pravidla s KetoMix dietou.

Díky většímu množství zeleniny se cítím i lépe, a jsem méně unavená. A co si budeme nalhávat – v této koronavirové době je fajn i to, že se zeleninou do sebe dostanu i mnohem víc vitamínů, takže budu snad i odolnější proti bacilům.

Protože někdy je pro mne problém sníst půl kila zeleniny denně, zvolila jsem i v tomto případě koktejlovou variantu, a ze zeleniny si dělám smoothie- mám strašně ráda všechny možné variace s červenou řepou, to mi moc chutná, a když nevím jaké bych si dala, dám si nějaké s okurkou, nebo třeba jen rajčatové s bazalkou a trochou pepře. Díky smoothie nemám s množstvím zeleniny problém.

Pokud to tedy nějak shrnu – jsem s KetoMix dietou moc spokojená. Nemusím se nijak drasticky trápit hladem, jím možná paradoxně víc, než před dietou – jen jím zdravěji. A pokud k této dietě přidáte i zeleninu a pohyb, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Já jsem zhubla za necelé 3 týdny asi 2 kg. Nehubne se drasticky rychle, je to takové pozvolné ubývání váhy, takže nejsem unavená, naopak se cítím fajn.

Pokud se tedy už léta bez výsledků trápíte s různými dietami, možná byste měli zkusit KetoMix dietu. Je fajn a účinná. Já nevěřím na ty diety, které vám slíbí, že stačí pít „speciální“ čaj a kávu, a nemusíte se hýbat, můžete se cpát, čím chcete a budete hubení. Houby s octem…tohle prostě nefunguje. Vždycky je potřeba upravit stravu tak, aby tělu nechyběly důležité živiny a látky, a přitom se nehromadil tuk.

Tohle je u ketodiety fajn. V první fázi jíte většinou jen KetoMix jídla, koktejly, oříšky a zeleninu, ve druhé fázi je to volnější a už jíte normálně i maso, vejce, mléko a další jídla podle doporučených receptů. Recepty jsou chutné – žádná beztvará hmota na talíři.

Pokud vás princip ketodiety a zdravějšího stravování zajímá, informace najdete na stránce po kliknutí zde: ketomix.cz

Pokud si rovnou chcete prohlédnout dietní plány pro lehkou, střední, vyšší, nebo velmi vysokou nadváhu, klikněte zde: dietní plány KetoMix

 

Pokud si chcete prohlédnout, jak by vypadala první fáze diety, klikněte zde:  Fáze diety

 

Pokud si chcete prohlédnout recepty na zdravá jídla, klikněte zde: recepty

 

 

Teď už stačí jen rozhodnout se, a začít pro své tělo a zdraví něco dělat. S Keto dietou je to snadnější, než jsem čekala.

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: