Darujte k vánocům vynikající, jedinečné a kvalitní české likéry s dlouhou tradicí.

30.11.2020 13:24

 

 

 

Vánoce se nezadržitelně blíží. Někdo se na ně těší, někdo je moc rád nemá. Na co se ale těšíme úplně všichni,  je vánoční krásná atmosféra. I když letos chybí vánoční trhy, a adventní koncerty, stačí se projít k rozsvícenému vánočnímu stromu na náměstí, a všichni se zase cítíme jako malé děti. Žasneme nad tou nádherou, a zalije nás krásný pocit z přicházejících svátků. K vánočním svátkům vždycky patří setkávání se. Ať už s přáteli, nebo s rodinou, je to čas, kdy se sejdeme, posedíme, zavzpomínáme a možná si dáme i nějaký dárek.

K posezení s rodinou nebo přáteli, určitě patří i sklenička „něčeho dobrého“ – tím myslím dobrého a kvalitního alkoholu. Pokud chcete, aby vaše posezení mělo letos jiný, slavnostnější ráz, zkuste i jiný typ alkoholu na přípitek.

Já bych vám dnes chtěla představit právě takový vynikající alkohol naší, české výroby. Je vynikající nejen jako přípitek, ale radost udělá i jako originální a kvalitní dárek.

Pro dámy jsem vybrala Hustopečskou Mandlovci (Mandlovka) a pro pány likér Jakamarus, který má v naší zemi tradici už od dob první republiky.

Hustopečská Mandlovice (mandlovka) 38% 0,5 l

Hustopečská Mandlovice je originální a jedinečný destilát, který je vyrobený u nás, v Čechách. Mandle, které jsou použity, všechny vyrostly v mandloňovém sadu v Hustopečích na Jižní Moravě.

Spojení vína a mandlí do jedinečného likéru byl za mne rozhodně báječný nápad. Chutná skvěle. V podstatě už při prvním ochutnání pochopíte, proč a v čem je tento destilát unikátní.

Chutná úplně jinak, než alkohol, jaký jste doposud ochutnali.

Je to velmi jemná a přitom výrazná chuť.

Mandlová chuť je velmi oblíbená třeba v cukroví – tam ji mám moc ráda. Musím ale přiznat, že alkohol s mandlovou příchutí jsem ochutnala poprvé – je to náš český unikát, nikde jinde ve světě ho neochutnáte.

Za tajemstvím Mandlovice se schovává rodinný recept – udělat Mandlovku umí jenom pár lidí v naší republice, nikde jinde si na ní pochutnat nemůžete – jen u nás v Čechách. To ji činí jedinečnou a exkluzivní.

Nejdůležitější je vždycky chuť, a ta je jedinečná, a moc dobrá. V podstatě všichni, kdo jsme ochutnali, jsme se shodli na tom, že nám opravdu moc chutná. Mandlovici si prostě vychutnáváte.

Mandlovice je vyráběna i s příchutí višní nebo kávy. U nás vede zatím tahle originál bez příchutě. Pokud ale hledáte dárek třeba pro babičku, maminku, nebo kolegyni – Mandlovice určitě udělá radost.

Pokud si mandlovci chcete koupit, klikněte zde: Hustopečská Mandlovice

 

Druhý prémiový ryze český likér, který vám chci představit je Jakamarus.

Už jste o něm někdy slyšeli, nebo ho ochutnali? Pokud ne, určitě to napravte. Pokud mohu já sama posoudit, je jeden z nejlepších bylinných likérů, jaký jsem ochutnala. Je to ideální digestiv po každém jídle, protože podporuje zažívání a trávení.

Jakamarus má skvěle vyváženou chuť – poměr vyvážení hořkosti, sladkosti a koření je tak ideálně vyladěný, že v podstatě cítíte zároveň všechny chutě najednou a je to chuť velmi příjemná. Jakamarus i krásně bylinkově voní.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám mám popsat jeho chuť a vůni – ono se to velmi špatně vyjadřuje slovy. Proto vám sem opíšu popis ze stránek destilerka.cz – popis je totiž velmi výstižný:

„Prvorepublikový bylinný likér JA-KA-MA-RUS, který se vyrábí od roku 1916 podle původní receptury lékárníka Aloise Kříže, který se díky své jemné sladkosti přecházející do hořké a kořeněné chuti proslavil v celé tehdejší Československé republice. Co ho odlišuje, je jeho dlouhé 9 měsíční staření v původních originálních sudech a poměr 1:1, což je jeden z nejlepších poměrů u bylinných likérů.“

Pokud někdy, jako já sledujete filmy pro pamětníky, určitě jste si všimli, že po jídle - na trávení si často všichni dávají malou skleničku digestivu. Vsadím se, že je to Jakamarus. Je totiž opravdu velmi populární už od dob svého vzniku.

Pokud dáte lahev Jakamarus jako dárek, nedáváte jen alkohol, ale zároveň tak trochu i lék (původně byl vyroben právě lékárníkem pro lepší zažívání).

Hlavně starší lidé mají trochu problém se zažíváním a trávením, je to tedy ideální dárek pro dědečky a babičky. Ale určitě nejen pro ně, radost udělá všem, kdo mají rádi bylinné likéry. Tenhle je totiž opravdu chutný. Já osobně mám bylinné likéry ráda, právě pro ten benefit podpory trávení. Tenhle likér bych zařadila na špičku mezi likéry v kvalitě i chuti.

S Jakamarusem darujete nejen chuť, ale tak trochu i zdraví.

Pokud si chcete likér koupit, klikněte zde: Jakamarus 40% 0,5 l

 

Oba likéry jsem sehnala na eshopu destilerka.cz. Specializují se tu totiž na naše, české lihoviny, likéry a destiláty. U nás v Čechách a na Moravě umíme vyrobit vynikající produkty, málokdo o nich ale ví. Obzvláště v této době je třeba podpořit naše, české výrobce. Na eshopu destilerka.cz najdete to nejlepší z naší české produkce.

Celý sortiment produktů najdete po kliknutí zde: destilerka.cz

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: