Co nás čeká v roce psa?

15.02.2018 17:58
Rok ohnivého Kohouta podle čínského horoskopu střídá rok zemského Psa. Co nám přinese? 
 

Podle čínského kalendáře, který sleduje den po dni téměř pět tisíc let, začíná rok zem­ského Psa v pátek 16. února a končí v pondělí 4. února 2019.

Čínská astrologie popisuje toto znamení jako nejloajálnější a nejoddanější z celého zvěrokruhu. Jako přítel je Pes stoprocentně spolehlivý a věrný bez ohledu na to, čemu slouží jeho pán. Je inteligentní a pozorný posluchač. Dělá vše pro druhé a jeho obětavost jde až do sebezapření. Na druhé straně bývá uzavřený, pesimistický (se sklony k cynismu) a krajně tvrdohlavý. Vrtá se v podrobnostech, kritizuje za každou cenu a zcela nesmyslně vyhledává chyby. Naštěstí je tu ale Země, vůdčí aktivní prvek, která ho vrací zpátky k harmonii. Těšit se tak můžeme na dvanáct měsíců, které proběhnou ve znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Naučíme se říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Bezpráví, lidská hloupost a bezohlednost nám přestanou být lhostejné a budeme se více zajímat o osudy druhých.

Jak to bude vypadat v konkrétních oblastech?

Láska a vztahy

Mimořádně důležité pro nás letos bude přátelství. Konečně si uvědomíme, že vztahy jsou tím nejcennějším, co máme, a že osamělý ­člověk bez kořenů je slabý. Ve věcech lásky se naplno ukáže kontrast mezi psí loajalitou a sklonem k obavám. Svého partnera budeme milovat a nejspokojenější budeme v jeho blízkosti. Zároveň si ale budeme dělat starosti, jestli to i on cítí stejně, jestli nás skutečně ­miluje. Souhra a pocit jistoty v partnerském vztahu pro nás budou naprosto zásadní. Tudíž žádné milostné románky na pracovišti, žádný sex na jednu noc! Rok Psa proběhne ve znamení tradičních hodnot a u rodinného krbu.

Rodina

Jak už jsme naznačili, rodinné vazby budou posilovat. Rodinu začneme vnímat jako podstatnou ­součást svého života. Měli bychom se opřít o tradice, které jsme si přinesli do života z dob našich předků. A stejně tak bychom je měli předat našim potomkům. Tento rok bude velmi pří­znivý pro setkávání a rodinné rituály. Vztahy v rodině budou založeny na přátelství a nezištné pomoci, ale pozor, měly by obsahovat poměrně přísná a hlavně jasná a srozumitelná pravidla.

Letošní rok pro jednotlivá znamení

Čínský horoskop na rok 2018 říká, že Krysa bude často pod ­nátlakem pracovního vytížení a povinností zapomínat odpočívat. Zpátky na nohy by ji měla postavit svižná procházka, jóga nebo oblíbená kniha.
Buvol je tvrdohlavé znamení se sklony k neústupnosti a nedůtklivosti. Letos by se měl ale snažit ze své komplikované povahy ubrat. Jen tak se mu podaří zvládnout všechny překážky a nástrahy se vztyčenou hlavou.
Zrozenci ve znamení Tygra se mohou radovat, protože jim příštích dvanáct měsíců přinese mnoho dobrého. Dařit by se jim mělo ve všem, na co sáhnou.
Výrazně si polepší i Zajíc, nad kterým Pes drží ochrannou ruku. Díky tomu může směle vykročit vstříc všem novým příležitostem a dobrodružstvím.
Draka čekají změny, a to jak pozitivní, tak negativní. Měl by být ve střehu a dát si pozor na přílišnou důvěřivost, neuvážené investování a unáh­lená rozhodnutí.
Had se velmi rychle přizpůsobí povaze následujícího roku, který se ponese ve znamení vědění, tolerance a celkového zlepšení společnosti. Čekají ho nové pracovní příležitosti, obohacující setkání a výzvy.
Kůň patří mezi nejsilnější znamení a v roce 2018 se mu podaří upevnit nejen svazky partnerské, pracovní, osobní, ale i rodinné. Čínský horoskop ho však varuje, aby si dal pozor na zdraví, které dlouho opomíjel.
Koza si následující rok užije jak vzestupy, tak pády. Dařit se jí bude v oblasti podnikání a krea­tivity. Jen musí mít oči dokořán a ­držet se hesla: důvěřuj, ale prověřuj.
Spoustu peněz vydělá s trochou píle a odhodlání i Opice. Nebude to ale zadarmo – práci bude muset obětovat hodně času a energie. Kohouta, jemuž patřil uplynulý rok, čeká období sebeovlá­dání. Se Psem se v lásce zrovna nemá, a tak bude docela bojovat s nově nastolenými pořádky.
Pes si naopak bude užívat. Bodovat bude v lásce, kariéře i osobním rozvoji. Do cesty mu osud přihraje spoustu zajímavých příležitostí.
Vepře čekají spíš drob­nější úspěchy, vykou­pené tvrdou dřinou. Stoprocentní zlepšení nastane až v roce 2019, ­který bude jeho rokem.

zdroj: https://www.jenprozeny.cz/zenaazivot/co-nas-ceka-v-roce-psa

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: