Chytrá rychlovarná konvice s regulací teploty Philco PHWK 2002

13.07.2017 14:10

Rychlovarná konvice je dnes už v každé kuchyni jedním z nejpoužívanějších přístrojů. Já si ale dobře pamatuji na dobu, kdy jsme vodu na kávu, čaj, nebo kojenecké mléko vařili v konvicích s pískacím nástavcem na sporácích. Bylo to zdlouhavé, a pokud na návštěvu přišlo více lidí, na kávu se prostě čekalo. S jakou radostí jsme proto kupovali rychlovarné konvice, které dobu varu podstatně zkrátily.

Dnes už si bez rychlovarné konvice neumíme kuchyni ani představit.  A protože ji používáme často, i konvice procházejí vývojem, aby nám sloužily ještě lépe.

A tak jsem byla moc ráda, když jsem od firmy Philco dostala chytrou konvici PHWK 2002 na otestování, abych vám mohla popsat, jaké možnosti dnes při vaření, ohřívání a převařování vody jsou.

Konvice Philco není jen tak ledajaká, nebo obyčejná konvice, je to konvice chytrá. O to zvědavější jsem byla.

Už když jsem konvici vybalila, byla jsem si jistá, že tenhle spotřebič budu mít ráda. Konvice je designově velmi hezky vyrobená.  Na podstavec ji lze postavit jakkoliv, má totiž středový konektor. Konec je i věčně překážející přívodní šňůře (kabelu) – nastavíte si délku podle potřeby a zbytek kabelu zůstane namotaný v podstavci konvice.

Já obecně dost nerada čtu návody.  Bývají dlouhé a nesrozumitelné, nepřehledné. U konvice Philco je návod napsaný stručně, jasně a s obrázkovým vysvětlením – přečteno máte během chvilky a můžete konvici začít používat. Trochu jsem se bála, jestli ovládání bude opravdu jednoduché, a jestli nebudu muset před každým použitím složitě nastavovat teplotu. Mé obavy byly zbytečné. Ovládání je uživatelsky velmi příjemné – cvak a máte navolenou teplotu, cvak a zvolíte funkci udržování teploty, nebo 3 minutového převařování vody ( to ocení hlavně maminky malých miminek). A taky je moc prima funkce udržování teploty. Až se mi skoro chce takovým tím radostným způsobem vykřiknout: Je to bezva a konečně si uvařím dobrý zelený čaj, nebo kafe..

Co všechno tedy tahle super chytrá konvice umí?

- umí regulovat teplotu na 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 a 100 stupňů celsia

- Umí převařit vodu funkcí Clean Water – tedy sterilizovat vodu

- má funkci rychlého převaření na 100 stupňů

- umí tlačítkem Keep Warm udržet nastavenou teplotu po dobu 30 minut

- má LED display na kterém vám zobrazí přesné nastavení teploty i aktuální teplotu vody

- na těle konvice je vodoznak, který mění barvu podle teploty vody , která se v konvici momentálně ohřívá, pouhým kouknutím okamžitě poznáte, jak horká voda je

- má skryté topné těleso

- Na podstavci je středový konektor, konvici lze postavit v jakémkoliv směru

- vnější ukazatel množství vody

- zvuková signalizace

Kapacita:

1,7 l

Materiál:

kov

Příkon:

2400 W

Barva:

černá

Rozměry (v x š x h):

24 x 14 x 23 cm

Hmotnost:

1290 g

Délka přívodního kabelu:

70 cm

Napětí a frekvence:

220-240 V, 50/60 Hz

 

 

Konvice se také velmi dobře drží, rukojeť příjemně padne do ruky a neklouže. Ani údržba konvice není složitá- pokud se v konvici usadí vodní kámen, prostě do konvice nalijete vodu s octem nebo kyselinou citronovou, převaříte, pak stačí ještě asi 4x převařit v konvici čistou vodu a je hotovo. Žádné složitosti.

Myslím, že tahle konvice se stala mým velmi oblíbeným spotřebičem. Protože mám ráda zelené a polozelené čaje (oolongy), které vyžadují teplotu kolem 80 – 90 stupňů celsia, konečně si je mohu připravovat přesně tak, jak potřebují. Nastavím si teplotu a mám vynikající čaj, který chutná tak jak má. Přítel preferuje čaje černé, dcera bylinkové, a všichni máme rádi dobrou kávu na ty je třeba 100 stupňů, takže spokojená je celá rodina. V čajovně mi poradili na čaje koupit teploměr a teplotu vody si měřit – to už nemusím. Konvice mi vodu ohřeje, jak potřebuji bez měření.  No a pro vnuka už nemusíme složitě převařovat vodu a uchovávat ji v termosce, nebo přihřívat v plecháčku na sporáku – konvice pomůže a vše je velmi rychle připravené.

Dokud jsem měla doma obyčejnou konvici, vůbec mi nedocházelo, kolik věcí musím dělat složitěji, než je nutné. Až s chytrou konvicí Philco jsem si uvědomila, jak může být  rychlovarná konvice využitá mnohem lépe. Pokud jsem si klasickou rychlovarnou konvici pochvalovala, na tuhle chytrou nedám dopustit. Mám ji opravdu ráda, užívám si její funkce a vždycky, když piju čaj, si uvědomím, jak jsem s ní moc spokojená. Pokud máte rádi dobrou kávu a čaj, nebo máte doma malé dítě, nebo třeba starou babičku, které občas připravujete instatní kaši (naše babi miluje ovesnou), pak si určitě pořiďte chytrou Philco konvici. Ten rozdíl chuti opravdu poznáte, a užijete si úsporu času i energie

konvici koupíte po kliknutí zde: chytrá konvice Philco PHWK2002

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: