Testování šnekového odšťavňovače Philips - opravdu stojí za přečtení a vyzkoušení

05.09.2016 13:32

Tentokrát vám přinášíme testování šnekového odšťavňovače od firmy Philips- Philips Avance Collection HR1897/30.

Pokud hledáte jako já ten nejlepší odšťavňovač, tak se zastavte a čtěte.

Odšťavňovačů už jsem pár měla. Mám totiž moc ráda ovocné i zeleninové šťávy.

Většina mi ale moc nevyhovovala. Buď byly moc velké, nebo špatně odšťavňovaly (což je u odšťavňovačů dost smutné), nebo jejich čištění trvalo tak dlouho, že mě chuť na šťávu přešla jen jsem se k nim přiblížila.

A teď jsem se dostala k tomuhle úžasnému šnekovému odšťavňovači - Philips Avance Collection HR1897/30

Moc se mi líbil už když jsem ho rozbalila.Není totiž velký a je úzký, takže nezabere v kuchyni moc místa, což je v mém panelákovém bytě dost podstatné.

Dobře se skládá i rozkládá- klik a je šnek vyndaný, klik a je zpátky. Za minutku jsem měla rozebráno a vyčištěno. To jsem moc ráda, protože nejsem zrovna technický typ a fakt mě nebaví přemýšlet, které sítko kam patří. To šnekový odšťavňovač nemá. Rozebrat a složit už jednodušší asi být nemůže.

A teď k samotnému odšťavňování.

Znáte z amerických filmů, jak tam holky radostně piští, poskakují a tleskají, když se jim něco daří? Tak přesně tak jsem se cítila, když jsem poprvé začala odšťavňovat. Šlo to rychle a skvěle a šťávy bylo dost. A protože nemá síto, všechny ty dobré složky v ovoci a zelenině máte ve sklenici a ne v odpadní nádobě jak je tomu u klasického nešnekového odšťavňovače.

Miluju mrkev s jablkem, takže prvních pár dnů jsem měla mrkvové období. Když už hrozila karotenová žloutenka (ta chuť je fakt skvělá), přešla jsem k ostatním typům ovoce a zeleniny.

Miluju i rajčatovou šťávu. Schválně to zkuste. Je to moc moc dobré. Odšťavnit rajčata je snadné, a protože tenhle super odšťavňovač umí odšťavnit i bylinky, přidejte si při odšťavňování pár lístků čerstvé bazalky. Pak už jen lehce přisolte a opepřete a je to fakt vynikající.

Odšťavnit bylinky umí málokterý odšťavňovač.

Děti milují různé koktejly- tenhle šnekový Philips Avance Collection HR1897/30 umí odšťavnit i banány. To na trhu jiný odšťavňovač než šnekový neudělá.

Banánový protlak z odšťavňovače jsem dolila trochou mléka, zamíchala a to byla dobrota.

Moje maminka dělá vynikající rybízové marmelády a šťávy.

Protože vymačkat rybíz je poměrně těžké, zkusily jsme ho dát do odšťavňovače. A oproti klasickým i tady si šnekový odšťavňovač s drobným ovocem poměrně snadno poradil. Radost jsem měla já i maminka. Takže maminka si udělala šťávu, já skvělý nápoj z černého rybízu.

Tenhle odšťavňovač tedy umí i drobné plody – rybíz, borůvky, maliny, ostružiny- a opravdu je odšťavní (nezůstanou namačkané na sítku, jako u klasického odšťavňovače).

Takže pokud shrnu všechny klady šnekového odšťavňovače Philips Avance Collection HR1897/30 - není velký, snadno se složí i rozloží, skvěle odšťavní všechny typy ovoce a zeleniny včetně drobného ovoce a banánů, umí odšťavnit i bylinky - jistě už chápete mojí radost z odšťavňování.

Ještě váháte? Pak mám další argument- pití zeleninových šťáv je opravdu super – po 3 týdnech, kdy jsem běžnou svačinu nahradila zeleninovou šťávou jsem shodila skoro 2 kila, cítím se lépe, mám víc energie.

Takže pokud chcete kupovat odšťavňovač, určitě si vyberte šnekový od Philips (pro prohlédnutí stačí kliknout na odkaz, otevře se vám stránka s informacemi) - Philips Avance Collection HR1897/30

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: