testování hadříků na úklid Actifibre mikrohadřík na okna, a Houbový hadřík

11.10.2016 17:47

 

Dnes bych vám chtěla představit dva úžasné hadříky od Viledy, které jsem pro vás testovala tentokrát.  Jsou to Actifibre mikrohadřík na okna, a Houbový hadřík (3 ks v balení).

 

Actifibre mikrohadřík na okna je úžasný vynález. Já osobně okna nemyji moc ráda, je to únavná práce – vždycky musím nejdřív okno umýt houbičkou nebo hadříkem, otřít suchým hadříkem, zopakovat aby okna byla čistá, umýt rámy, a přeleštit. Je to zdlouhavá a namáhavá práce, a i když se mi pohled na umytá okna líbí, ta dřina mě zmáhá.

Jsem proto ráda, že jsem dostala na vyzkoušení Actifibre mikrohadřík na okna. Hadřík je velmi příjemný na dotek, používá se mírně vlhký. Nevěděla jsem, co znamená výraz Actifibre a už to vím: je to nejnovější technologie aktivně absorbující (pohlcující, nebo vsakující chcete-li) textilie od Viledy, která zaručuje senzační výsledek mytí (bez chemie).

Hadřík je velký 32x36 cm, je tedy dostatečně velký na mytí oken. Dokonale saje vlhkost a skvěle myje. Myje bez použití chemických prostředků, takže odpadá shánění prostředků na mytí oken a zároveň tím šetříme přírodu. Hadřík je na omak jemný, vlhký a pružný – mně je ten materiál při práci velmi příjemný. Dobře se ždíme i bez použití síly, poměrně rychle uschne, neškrábe okna, a co je pro mě důležité – nepouští vůbec chloupky, takže po mytí zůstává okno krásně čisté bez nějaké velké námahy. Vyčistí i poměrně zaschlou špínu – já jsem zkoušela umýt okna po dešti zaschlý omoklý prach a stačilo mi na jedno mytí, nemusela jsem znova omývat. Pokud někdo má potřebu, může okna po mytí přeleštit, já si ale myslím, že je to zbytečné, protože okna po umytí neměla šmouhy a lesklá byla.

Po použití jsem hadřík vymáchala, je možné ho i prát v pračce na 60 stupňů, já jsem ale asi okna tak špinavá neměla, protože to nebylo třeba.

S hadříkem Actifibre na mytí oken jsem velmi spokojená. Pokud vidím, že mám okno znečištěné (což v domácnosti, kde jsou děti a tlapkají ručkama po oknech je celkem časté), vezmu hadřík, kbelík s vodou a za chvíli je čisto. Bez velké námahy a hlavně bez chemie.

Actifibre mikrohadřík na okna 1 ks

 

Další hadříky, které stojí za to vyzkoušet, jsou Houbové hadříky (3 ks v balení)

Tyhle hadříky jsou menší než Actifibre mikrohadřík na okna – jsou velké asi  17,5x19 cm, a jsou vyrobeny ze 100% přírodního materiálu (bavlna a celulóza).

Díky celulóze mají hadříky opravdu velkou savost. Dokáží absorbovat (vsáknout) až 100 ml vody. Vyzkoušela jsem to a nalila na hadřík 100 ml vody a opravdu ji dokázal vsáknout. Byl pořádně „nacucaný“, ale vsákl ji. Mně to tedy udělalo velkou radost, protože jsem občas tak trochu nešika a věci vylívám (nejčastěji čaj a kávu – to se prostě zapovídám, mávnu rukou a šup- obsah hrnku je na stole). Teď už mi to nebude vadit, protože hadřík mi pomůže čaj nasáknout a nehoda je zažehnána. Tohle ocení i maminky malých dětí – obsah hrníčků a lahviček na stole bývá vylitý opravdu často.

Před prvním použitím stačí hadříky propláchnout teplou vodou, a pak už je můžete zvesela používat – vydrží docela dlouho a nedrolí se. Nejvhodnější jsou asi pro použití v kuchyni.

Oba dva hadříky mohu doporučit, jsou příjemné do ruky, nedrolí se a nepouští chlupy, jsou savé a dobře se udržují.

Houbový hadřík 3 ks

 

Pokud chcete koupit hadřík Actifibre Mikrohadřík na okna přímo od výrobce, stačí kliknout zde: Actifibre mikrohadřík na okna

Pokud chcete koupit Hpoubové hadříky (3 ks v balení),  stačí kliknout zde: Houbový hadřík (3ks v balení)

Pokud se chcete podívat na celý sortiment Vileda, staší kliknout zde: Vileda oficiální eshop

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: