skvělý rodinný film Pohádky pro Emu v kinech od 3.11.2016

25.10.2016 13:57

Hlavní postava filmu Petr Miller odešel před osmi lety pracovat do Anglie, poté co se nepohodl s otcem a definitivně s ním přetrhal všechny vazby. Byl rád že v Anglii našel nové místo pro svůj život a nehodlal se už domů do Prahy nikdy vrátit. Nemá rodinu a živí se jako právník, který pomáhá Britům při imigračních záležitostech a při odhalování falešných sňatků za účelem získání britského občanství.

Měsíc před Vánoci má telefonát z Prahy ve kterém mu sděluje sociální pracovnice, že byl označen za otce dítěte, jehož matka měla vážnou autonehodu. Petr takový nesmysl odmítá, ale svědomí mu nedá a tak nasedá na letadlo do Prahy, aby zjistil, jak se věci mají. Žena, která mu přiřkla otcovství a se kterou měl v minulosti letní románek, stále zůstává v kritickém stavu a Petr se rozhoduje zda se o dítě postará, nebo ho svěří ústavu sociální péče. Nakonec se rozhodne že to zkusí, než bude jeho matka v pořádku a bude si s ní moci souvislosti otcovství vyjasnit.

Petr se poprvé setká s Emou, osmiletou holčičkou. Ubytuje se s ní v hotelu a věří, že se situace brzy vyřeší. Potýká se poprvé s rodičovskými starostmi a také s myšlenkou, jestli je Ema jeho nebo ne. Test DNA zatím neřeší, nechce dělat unáhlená rozhodnutí. V hotelu se setkává s manažerkou hotelu Marií, která občas pomůže Petrovi s péčí o Emu. Petr se s Emou postupně sbližují, ačkoliv on nemá jistotu zda je opravdu jeho dcerou. Její matka v nemocnici umírá a sociální pracovnice požádá o zařazení dívky do programu sociální péče. Pod tlakem událostí a okolností se Petr rozhodne, že o Emu bude bojovat. Podmínkou k tomu aby ji získal do své péče by byl sňatek. Vymyslí tedy plán na fingovanou svatbu, do kterého se mu s Emou podaří přemluvit manažerku Marii. Petr se tak ocitá ve stejné situaci, jako musí řešit v rámci svého zaměstnání v Anglii.

Jejich snaha vybojovat Emu do své péče je sblíží a zažijí mnoho humorných a dojemných situací. Petr musí navázat kontakt se svou rodinou, bratrem kterého osm let neviděl, ale hlavně s otcem kterému nemůže zapomenout věci jež se děly v minulosti. Setkáním se k sobě snaží najít cestu a Petr také alibi pro otázky a odpovědi sociálních pracovníků v souvislosti s jeho novou budoucí ženou Marií. Ta pro něj začne být přitažlivá a i když se do sebe oba postupně zamilují, snaží se udržet svůj vztah v rámci své původní dohody. Pohovory a nástrahy se jim daří překonávat a když už se zdá být vše na nejlepší cestě, jsou zaskočeni chybou, kterou udělali při přípravách svého plánu na falešný sňatek. Chybou, která veškeré jejich plány zhatí...

Tvůrci - POHÁDKY PRO EMU

Scénář, režie Rudolf Havlík
Kamera Václav Tlapák
Hudba Ondřej Konvička
Střih Boris Machytka
Zvuk Martin Ženíšek
Kostýmy Jana Konečná
Masky Nevena Thielová

Herci - POHÁDKY PRO EMU

ONDŘEJ VETCHÝ masle AŇA GEISLEROVÁ

EMA ŠVÁBENSKÁ 
MAREK TACLÍK 
ANNA POLÍVKOVÁ 
VILMA CIBULKOVÁ 
OLDŘICH VLACH 
JANA BERNÁŠKOVÁ
PETR ČTVRTNÍČEK
VĚRA KŘESADLOVÁ
JIŘÍ DVOŘÁK
ANDREA HOFFMANNOVÁ

a další

 

zdroj informací a obrázků: https://pohadkyproemu.cz/

zde je demo k filmu : Pohádky pro Emu

POHADKY PRO EMU

 

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: