Recenze na Napěňovač mléka Philips CA6502/65 - lepší kávu jste určitě ještě neochutnali

01.02.2017 15:35

Už jste slyšeli o napěňovači mléka? Přiznávám, že až do chvíle, kdy mi tenhle malý přístroj přišel na testování jsem o něm neslyšela. Věděla jsem jen, že existují malé elektrické „metličky“ kterými ve sklenici mléko zdlouhavě šleháte, a když máte špatný úhel, pěnu prostě nenašleháte. O to větší byla moje zvědavost, když jsem přístroj vybalila. Je to celkem malý přístroj – měří asi 17 cm, a váží asi 0,76 kg- nezabere tedy celkem žádné místo v kuchyni a je stále připraven vylepšit vám kávu.

V elektrickém napěňovači mléka Philips lze udělat jedním stiskem ze 120 ml mléka mléčnou pěnu na dvě capuccína,kafé macchiato nebo jedno velké Latté.  Prostě jen nalijete mléko po rysku, zmáčknete vypínač krátce a přístroj začne sám vyrábět pěnu, po chvíli se sám i vypne. Nenalévejte ale do napěňovače větší množství mléka, než po rysku – pěna by vám přetekla a mohli byste se opařit – je opravdu hodně horká. Pokud tedy chcete víc mléčné pěny, chvilku počkejte a použijte přístroj znovu – před opakovaným použitím ale musí nádobka na mléko trochu vychladnout.

Protože napěňovač mléka Philips je chytrá mašinka, umí udělat i studenou pěnu- takže kdo má rád ledovou kávu s pěnou- stačí podržet vypínač přístroje 3 sekundy a napěňovač mu vyrobí skvělou studenou pěnu. Vyzkoušela jsem na doporučení přidat do mléčné studené pěny trošku marmelády nebo sirupu a máte vynikající studenou ochucenou mléčnou pěnu – ta chutná moc všem dětem.

A pro ty, kteří mají rádi mléčnou pěnu a dosud se trápili s mechanickým ručním napěňovačem, a přesto se jim někdy nepodařilo pěnu našlehat, je tu ještě jedna skvělá zpráva- v tomhle elektrickém napěňovači vyrobíte mléčnou pěnu vždycky, bez námahy a ještě i když použijete polotučné mléko, takže pěna je skvělá i pro ty, co si hlídají štíhlou linii ( mechanickým ručním napěňovačem jde pěna vyrobit dobře jen z plnotučného mléka).

Údržba přístroje je velmi jednoduchá – prostě jen zvednete víčko, vypláchnete nádobku na mléko, otřete utěrkou a je hotovo – díky nepřilnavému povrchu žádné připálení mléka nehrozí. Potom  opláchnete víčko se šlehačem pod vodou – víčko lze ale i mýt v myčce, a je hotovo- přístroj je připraven na další použití.

Jak jsem psala na začátku recenze napěňovače Philips, k testování tohoto přístroje jsem přistupovala s velkou zvědavostí. A upřímně přiznávám, že moje chuťové pohárky jsou jemnou, horkou mléčnou pěnou natolik rozmazleny, že si přístroj rozhodně koupím domů, po testování ho budu vracet jen velmi nerada. Ta lahodná chuť Latté, macchiata a cappuccina mi doslova učarovala. Pro milovníky kávy tenhle přístroj rozhodně doporučuji – já mám momentálně pocit, že nechápu, jak jsem bez lahodné mléčné pěny v kávě mohla dosud žít. A protože recenzi píšu na své vlastní stránky, pro lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako já, mohu ji klidně zakončit jedním velkým Mńam a jít si udělat kávu – a jak jinak než s mléčnou pěnou, že?

—————

Zpět


Kontakt

Jana v pohodě


Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: